PDA

View Full Version : Ega igav ei hakka?

PHILIPZ
10.05.03, 03:06
Kindlasti keegi teab kah et peaaegu kogu Maardu ultrade koosseis on staadionikeelu saanud. Samuti pyytaxe Lootuse fännidele mingit jama kaele ajada. Siit tekib yx kysimus et kas teil igav ei hakka yxi fännida Eesti meistriliiga mängudel? Minu arvamus oli alati selline et igal meeskonnal peavad olema oma toetajad, mitte et nii nagu tahetaxe meil siin teha. Täielik absurd!

greenday
10.05.03, 03:22
Jälle vaba-pohlaklaste vandenõu! Kurat vihale ajab juba see süütute fännide ahistamine!

Kaarel
10.05.03, 04:09
Originally posted by PHILIPZ

Kindlasti keegi teab kah et peaaegu kogu Maardu ultrade koosseis on staadionikeelu saanud. Samuti pyytaxe Lootuse fännidele mingit jama kaele ajada. Siit tekib yx kysimus et kas teil igav ei hakka yxi fännida Eesti meistriliiga mängudel? Minu arvamus oli alati selline et igal meeskonnal peavad olema oma toetajad, mitte et nii nagu tahetaxe meil siin teha. Täielik absurd!

Teadmiseks sulle, et need Maardu Ultrad said keelu oma klubilt, mis keelab neil kodumängude külastamise.

PHILIPZ
10.05.03, 14:32
Originally posted by Kaarel

Teadmiseks sulle, et need Maardu Ultrad said keelu oma klubilt, mis keelab neil kodumängude külastamise.

Tean jah, aga nagu ma aru sain pidas klubi nõu Pohlakuga... Ise mõtle mis klubi on huvitatud selles et fänne temal enam ei olex???

Hellik
10.05.03, 14:48
Tean jah, aga nagu ma aru sain pidas klubi nõu Pohlakuga... Ise mõtle mis klubi on huvitatud selles et fänne temal enam ei olex???

Sellistest fännidest on klubil küll väga palju kasu, eriti potentsiaalseid UEFA poolt määratavaid karistusi arvestades. ;)

INCE
10.05.03, 15:54
ma saan aru ,et nõu saadi pidada küsimuse suhtes , kuidas asi korrektselt ja kõikidele arusaadavalt vormistada:kaval:
Mis puutub aga otsuse tegemisse (keelata mängude külastamine), siis ei usu ma ilma peal , et siin keegi teine peale Levadia tegelinskite ennaste, selle otsuse langetas ... vähemalt EJL-i tuli taotlus Levadialt.
:oih:

ilms
10.05.03, 22:36
on üldse tegemist fännidega?

kas ennast täis joomine, signaalrakettidega möllamine ja staadionil lällamine on meeskonna toetamine .. või on tegemist lihtsalt ühe võimalusega ennast välja elada. Eks ettekäändega kaklemine ja märatsemine (ma ole levadia fänn!!) on ikka ilusam kui niisama jörisemine

-madis-
10.05.03, 23:20
Originally posted by ilms
on üldse tegemist fännidega?
kas ennast täis joomine, signaalrakettidega möllamine ja staadionil lällamine on meeskonna toetamine .. või on tegemist lihtsalt ühe võimalusega ennast välja elada. Eks ettekäändega kaklemine ja märatsemine (ma ole levadia fänn!!) on ikka ilusam kui niisama jörisemine
Samas, eks see jalgpallifänlus olegi üks viis enese väljaelamiseks. Lähed staadionile, karjud end tühjaks ja ongi pärast kohe palju parem olla. Mis puutub joomisesse, siis on ju õlu osake jalgpallikultuurist ja ilma selleta ei saa. Kuid kaklemist ja märatsemist küll vaja ei ole, niigi väike see Eesti- tuleks rohkem kokku hoida.:arm2:

PHILIPZ
11.05.03, 04:06
Originally posted by INCE

ma saan aru ,et nõu saadi pidada küsimuse suhtes , kuidas asi korrektselt ja kõikidele arusaadavalt vormistada:kaval:
Mis puutub aga otsuse tegemisse (keelata mängude külastamine), siis ei usu ma ilma peal , et siin keegi teine peale Levadia tegelinskite ennaste, selle otsuse langetas ... vähemalt EJL-i tuli taotlus Levadialt.
:oih:

Jah seda kyll, aga mix siis keelataxe jalgpalli vaatamine yldse ära mitte ainult Levadia kodumängud? Selline juhtum on juba olnud millal Levadia oma fänne kodumängudelt minema ajas. Aga siin tegu kõikide koondise, meistri ja esiliiga mängude keeluga, nii et loogiliselt mõeldes on tegu ikka Pohlaku ja tema meeskonna taga...

ROOTSI KUNN
11.05.03, 14:50
Kaklustele ja rägete solvangutele tuleb kindlasti vastu olla. Kuid kõikjal maailmas pilgatakse ja tehakse vastasmeeskonna fännide ja mängiate kulul nalja ja mõnusat huumorit. Seda ei saa keegi keelata
Teiseks: kas ei peaks ehk mõni fänniorganisatsioon pöörduma EJL poole palvega,kus palutakse luba kasutada teatud situatsioonis ja teatud kohas signaaltõrvukuid. Samuti tuleks siis ka kindlad isikud määrata ,kes tohivad neid kasutada,et mitte keegi viga ei saaks. Meie staadonitel on reeglina väga palju vaba ruumi nii,et selles suhtes küll mingit muret ei tohiks tekkida ,et kedagi segaks või hirmutaks. Kui on kindlaks määratud isikud ,kes neid kasutada tohivad siis nead ka vastutavad selle tegevuse eest. Kokku võib leppida ka kindla koha tribüünil ,kus seda kasutada võib.
Olles ka ise kursis ,kuid signaaltõrvik põleb ,tean et ta on ju tegelikult õige kasutuse korral täiesti ohutu asi.
Lihtne on kõik kaasaelamis vahendid lihtsalt ära keelata. Võibolla oleks ehk palju targem tegu teatud asjad (signaaltõrvikud) euroopa eeskujul lubada ja asi ilusti kontrolliall hoida. Keegi ei hakka ju neid platsile loopima ,kui kasutuskord on kokku lepitud. Signaaltõrvik on ilus ja effektne kaasaelamise vahend ja kuulub lahutamatu osana fännnide võidutähistamise juurde terves maailmas. Euroopas on juba üheksa või kümme riiki andnud oma fännidele loa tõrviuid kasutada ja kõik on väga rahul ning mingeid intsidente pole olnud.
Ise olen täielikult selle poolt ,et vastava palvega EJL poole pöörduda. Tean ka seda ,et valdav enamus Eesti fännidest on samuti selle poolt. Just taoline korrektne ja paikka pandud tõrviku kasutamine peletab eemale igatsugu eksremistid ja juhuslikud kasutajad ja huliganismi.
Ootaksin vastukaja ja arvamusi sel teemal. Ja kui näha on ,et see teeema tõesti elavat toetust või mitte toetust tekitab siis saab juba edasi tegutseda.:lahe:

aiFo
11.05.03, 19:13
tähendab... sel juhul tuleks k6ne alla yksnes eesti liigad, sest rahvusvaheliselt on asjalood nii, et t6rvikud on keelatud. mis aga puutub huligaanidesse, siis nende tegevusele läbi s6rmede vaatamine on sama hea, mis neile 6lale patsutada ja edu soovida... hea on, et klubid ja jalgpalliliit asjaga tegelevad.

signaalt6rvikud kui sellised... arvan, et meie fännid ei ole nende kasutamiseks valmis. on kyll toredad ja säravad, kuid minu jaoks sai asi selgeks eelmisel sygisel rongkäigus, mil purupurjus noorsande nendesinaste tossavate tungaldega ringi jooksmas ja neid laiali loopimas näha oli pehmelt öeldes tylgastav...

arvan, et peame k6igepealt arenema kuhugipoole (loe: inimlikkuse suunas) ja siis uuesti vaatama, mida ja kuidas kuskil p6lema panna...

aiFo.

PHILIPZ
11.05.03, 23:18
Originally posted by ROOTSI KUNN

Lihtne on kõik kaasaelamis vahendid lihtsalt ära keelata. Võibolla oleks ehk palju targem tegu teatud asjad (signaaltõrvikud) euroopa eeskujul lubada ja asi ilusti kontrolliall hoida. Keegi ei hakka ju neid platsile loopima ,kui kasutuskord on kokku lepitud. Signaaltõrvik on ilus ja effektne kaasaelamise vahend ja kuulub lahutamatu osana fännnide võidutähistamise juurde terves maailmas. Euroopas on juba üheksa või kümme riiki andnud oma fännidele loa tõrviuid kasutada ja kõik on väga rahul ning mingeid intsidente pole olnud.

Kunniga olen 606% nõus. Mida siis tuleb teha et asja edasi arendada?

Originally posted by aiFo

signaalt6rvikud kui sellised... arvan, et meie fännid ei ole nende kasutamiseks valmis.

Loll jutt

Kaarel
11.05.03, 23:23

Kunniga olen 606% nõus. Mida siis tuleb teha et asja edasi arendada?

Mis tehete abil sa neid protsende saad? Mingi asja suhtes oli 505%-line (vms) arvamus.

PHILIPZ
11.05.03, 23:30

Mis tehete abil sa neid protsende saad? Mingi asja suhtes oli 505%-line (vms) arvamus.

Raimo Aasa huumoripreemiale pretendeerin, vot nii vot :D :ѕnnelik:

Swifty2002
11.05.03, 23:37
signaaltõrvikutega võix olla selline asi ,et isik kes neid kasutab ja vastutab võix ikka kaine olla sest täis peaga igast lollusi ju tehtud

greenday
12.05.03, 03:56

Raimo Aasa huumoripreemiale pretendeerin, vot nii vot :D :ѕnnelik: Kuule, ega \"Õnne 13\" eest Oscareid ei jagata.

aiFo
12.05.03, 13:08

signaalt6rvikud kui sellised... arvan, et meie fännid ei ole nende kasutamiseks valmis.

Loll jutt

jah? äkki suudad p6hjendada kah oma väiteid? mina oma arvamust p6hjendasin, eksju...

Darren
12.05.03, 14:07
Rootsi Kunni ning Aifo jutus on mõlemil oma iva sees, selles, kas keskmine Eesti jalgpallifänn on signaaltõrviku kasutamiseks \"valmis\", pean ma siiski nõustuma Aifoga.
Mina isiklikult tunnen küll end veidi kindlamalt, kui tean, et mõni purjus fänn ei hakka mu nina all tõrvikuga vehklema ning veel hullem seda kuskile platsile loopima.
Mõistagi on see minu enda probleem, võibolla enamusele meeldib, kui nende nina all pürotehnikaga vehitakse.

Kahjuks ei näe ma ka sellist võimalust, et tõrvikute eest hakkaks vastutama mingi kindel persoon. Kuidas see asi siis välja peaks nägema, et EJL hakkab mingeid signaaltõrvikulubasid väljastama või?
Pealegi jalgpallifännide vastutustundest me juba teame kurikuulsa tooliloopimise näite varal. Isegi siis, kui signaaltõrvikuid kasutavad tõesti KAINED ning vastutustundelised inimesed, ei saa välistada võimalust, et keegi neid ikkagi tunnetemöllus või alkoholi mõjutusel loopima hakkab või midagi muud ebameeldivat teeb.

Juhul, kui signaaltõrvikud lubada, siis, kuidas EJL või mõni muu vastutav organisatsioon hakkab kindlaks tegema, et kes on vastutusvõimelised tõrvikuga ümber käima ning kes mitte? Veel raskem on ju peale mõnda intsidenti selgeks teha, et kes oli mingi korrarikkumise täideviija. Juhul, kui EJL tõesti peaks mingi \"signaaltõrvikute kasutamse korraga jalgpallistaadionitel\" nõustuma, siis on ainuke võimalus see, et sihtotstarbelise signaaltõrvikute kasutamise ning nendest tulenevate probleemide eest hakkab vastutama EJL ise, mitte Mart Koselt või Vjatsheslav Narvast.

Ma ei ole küll selle valdkonna seadusandluse ning regulatsioonidega väga tuttav, kuid ma olen suhteliselt kindel, et seda valdkonda reguleerivad nii UEFA/FIFA poolsed regulatsioonid, kui ka kohalik seadusandlus, näiteks mingi \"pürotehnika kasutamise eeskiri\" vms. Seetõttu, enne kui hakata mingit selleteemalist muutust nõudma, peaks vastavate aktidega samuti tutvuma.

Mõistagi ei ole ma mingi flarede vaenlane ning ka minu arvates on nad ilusad asjandused, kuid mina isiklikult ei usaldaks veel signaaltõrvikuid keskmise Eesti jalgpallifänni kätte.

PHILIPZ
12.05.03, 15:22
Ok, põhjendan oma arvamust mix aiFo jutt loll on. Sa räägid et me pole tõrvikute kasutamisex valmis. Kuule äkki teed veel kursused \"Õpi tõrvikut kasutama\" ja jagad igayhele kes need lõpetas litsensi et ta staadionil tõrvikut kasutada tohib? :D Nii võib teha järelduse et me pole näitex ka alkoholi kasutamisex valmis, või pole nii vä? Minuteada rohkem pahandusi tekitab just alkoholi kasutamine mitte pyrotehnika. On vaja keelata mitte tõrvikud vaid viina joomine tribyynil. Ise olen kindel et mitte yxki kaine inimene ei hakka sulle põlevat tõrvikut näkku toppima ega seda väljakule loopima. Siin võib vaadata Venemaad, kus hiljuti lubati tõrvikute kasutamist. Vot varem oli miilitsaga palju rohkem probleeme sest et tõrvikud olid illegaalsed, aga kui asi lubati, muutus olukord normaalsemax ja miilitsaga sellel teemal on palju vähem probleeme nyyd. Nii et kui Eestis asi lubataxe siis probleeme rohkem ei tule. Kui tahad kindel olla oma ohutuses staadionil siis palun - kirjuta EJL-ile kiri et alkohol jalgpallimängudel ära keelatax, minuarust on see ainus probleem. Minu isiklik arvamus on et õige fänn mängu ajal toetab meeskonda mitte et joob mingit saasta. Kui juua soovitaxe siis peale mängu on ju hea baaris istuda. :õlu:

Kaarel
12.05.03, 15:26
Teadmiseks sulle, et viina ja muu alkoholi joomine tribüünil ei olegi lubatud.

aiFo
12.05.03, 17:23
vaat kui tore, philipz -- vastasid ise oma probleemipystitusele ära. niikaua kui eksisteerib oht t6rvikute sattumiseks joobes inimeste kätte, niikaua ei tohi ka t6rvikuid tribyynidel lubada.

kaala
12.05.03, 18:01
polkarid ei j6ua eluilmaski ju oma promillimasinaga joovet tuvastada.peab mingi muu variant olema.v6i kui siis 6llel6hnad vms.

INCE
12.05.03, 19:46
mõnedes riikides (näit. saksamaal, prantsusmaal) on fännide ja väljaku vahele tõmmatud võrgud (mis pealegi on väga hea läbipaistvusega ja sealt miski prahi läbiloopimine on suht võimatu), see aga tähendab staadionitel lisakulutusi.
sinnamaani kuni staadionitel ei suudeta isegi korralikku muru kindlustada (turvateenistustest, WC-dest jm. rääkimata) ei hakka ka keegi \"kardinaid\" paigaldama ja kõige lihtsam variant on flared lihtsalt ära keelata ... :(

PHILIPZ
12.05.03, 22:05

Teadmiseks sulle, et viina ja muu alkoholi joomine tribüünil ei olegi lubatud.

Kusagil lugesin jah hahahaaa Ega kõik mis paberil keelatud pole reaalset keelu all.

Kuid need kes joovad (usu mind) need pole mingid fännid, vaid pigem lihtsalt pealtvaatajad kes söövad viinereid ja joovad viina tribyynil. Ise olen sellise järelduseni tuldun paljudel kodu ja välismängudel viibides. Noh mõnikord fännid kah joovad aga ikka mitte nii et nyyd hakata mingit staadioni, väljaku või mängijate syytamisega tegelema :-) Joovad iskud on taoliste asjade (tõrvikud, meeskonna toetamine jne) suhtes kyllaltki passiivsed.

Meil ju neid fänne Eestis eriti ei olegi. Kui koondist mitte lugeda, vaid ainult meistriliiga fänne, siis neid tuleb kindlasti alla saja, ma ei usu et nendest leidub nyyd mõni hull või segane kretiin, kes hakkab tõrvikut igale möödakäiale persse toppima :-) Ja NB ega iga fänn seda tõrvikut ei osta kah :-) Mingi joodik parem ostab pudel viina kui tõrviku.

Veel kes räägivad et tõrvik on ohtlik asi las toovad kasvõi yhe näite, mil keegi on tõsiselt kannatada saanud.

Darren
12.05.03, 23:32
üks

30th October 1999 PARTIZAN BELGRADE - RED STAR BELGRADE
A 17 year old fan was killed by a flare thrown from the terraces as rival Red Star and Partizan supporters rioted after a violent Belgrade derby.

kaks

Napoli - Salernitana (iTALIAN Cup)
GSF Ultras from Salerno were put into the side of Napoli hools (curva A), Napoli were put on the near side which made them very angry and they started trouble. They threw some rockets into the GSF part of the ground, the police arrived and fought with Napoli, which resulted in a big riot! At the end of the match Napoli clashed with police resulting in a lot of police being injured after they were hit by missiles!

kolm

29th September 1999 Ferencvaros - Teplice
Hools of the homeside threw missiles onto the pitch and spat on an injured player. The assistant-trainer of Teplice was wounded during the missile throwing.

neli

26th September 1999 NAC BREDA - DORDRECHT
Dordtrecht goalkeeper Johann van der Werff was hit by a firework thrown by a NAC fan.

viis

8th September 1999 poland - England
5 England fans were arrested after fighting in the city centre before the match. During the game the two sets of fans threw missiles at each other. The trouble was started 10 minutes in to the second half by Polish fans throwing lighted flares into the England section.

kuus

24th August 1999 Metz - West Ham United
Trouble broke out amongst West Ham fans after a Metz fan threw a fire cracker into their section. West Ham fans tried to break down fencing to attack Metz fans and stewards had to turn fire extinguishers on them until the CRS turned up to restore order. There was also minor incidents in the streets outside the ground involving West Ham fans

seitse

15th August 1999 Marseille - St Etienne
St Etienne fans started trouble with police before this high risk match and during the game they fired flares at the Marseille fans. There were a number of arrests among the 2000 travelling St. Etienne support.

PHILIPZ
13.05.03, 00:18
Tõesti suure töö oled läbi teinud ja huvitavad faktid välja toonud, Darren. Aga siiski mina mõtlesin Eestit. Arvan et meil võrrelda ennast välismaaga on mõttetu. Meil nagu juba kirjutasin on fänne liiga vähe nii et isegi kui me kõik kokku kogunexime ja 2hex ryhmax jagunexime kes yxteist tõrvikutega loobix olex see 9-as maailmaime. Samuti staadionil kus on mingi paar tuhat istekohta, millest on vaid 100 kasutusel on tõrviku oht vägagi väike. Sellest muide Kunn juba rääkis. Ainus oht siis mis yle jääb on see et visatud tõrvikust levinud tuli rikub natukene muru või mingit pinki. Narvas oli omal ajal rikutud jooksurada (see oli kyll ebameeldiv sest et hea jooksurada oli) Aga mingist vanast pingist või muust saastast kahju ei ole :-)

greenday
13.05.03, 03:27
Väga labane on inimesi kategoriseerida viinerisööjateks, viinajoojateks ja tõrvikulehvitajateks ning siis väita et ühed neist on hullud jobud ja teised tõelised üllad fännid. Esiteks \"tõelist fänni\" ei määra see, kas ta sõõb staadionil viinereid või lehvitab tulevärgiga, aga see pole siinkohal oluline. Teiseks peab olema ikka väga naiivne ladumaks välja selliseid väiteid, et \"normaalsed inimesed\" ei tee mitte kunagi midagi halba, kui neil selleks võimalus on. Ajalugu näitab et asju juhtub, sealjuures õnnetusi. Ajalugu näitab ka seda, et kõik inimesed ei ole ühesugused ja alati ei ole inimeste käitumine etteaimatav. Ajalugu näitab ka et selle tõttu on paljudes olukordades kasutusele võetud ettevaatusabinõud. Näiteks piidred jalakäiate sillal - \"normaalne inimene\" ju ei hüppa kunagi sillalt alla ega lükka ka kedagi teist. Aga kui piirdeid ei oleks siis 10 aasta jooksul üks loll lükkaks teise sillalt alla ja teine saaks surma. Ning üks teine normaalne inimene kukuks ise kogemata alla ja upuks ära. Kas on piisavalt puidune ja punane?

PHILIPZ
13.05.03, 04:23
Arvan et paanikax Greenday ei ole põhjust. Kui nii väga väidad et kõik on erinevad ja igayx võib teha mingi lolluse siis mina vastan sulle et:

1) iga inmene tõrvikut muretsema ei hakka, need kes ostavad tõrviku on kindlasti aktiivsemat sorti fännid ja on valmis papi tõrviku peale kulutada.

2) kui tõrviku ostab mingi huligaan või mingi jobu siis jalkastaadionil mängu ajal ta seda kindlasti ei syyta sest et teeb parem ilutulestiku oma õues narkaritest sõpradega või siis kusagil tänaval nagu oli Tallinnas sele USA saatkonna juures.

3) staadionil tõrviku syytab fänn kes pole kindlasti yxi vaid oma kaaslastega sõpradega või muude fännidega, kes kindlasti ei saa olla kõik narkouimas või täis nii et ei suuda mingit tõsist jama eemale hoida. Usu et fännidele probleeme kah vaja pole.

4) neid fänne kes potentsiaalselt saax tõrviku syytamisega tänapäeval hakkama on SITAX vähe!!! Kui mitte lugeda flora fänne ja jalkahaiglat kes tõrvikuid ei armasta ja on nende vastu (mitte kõik muide, on ka arukamad liikmed) siis Eestis on vist ainult 3 fännklubi mis saax sellise tembuga hakkama. Need on Maardu, Narva ja Kohtla Järve. Võibla keegi on veel, aga ma ei tea lihtsalt. NB 101% võin ytelda et meist keegi ei ole mingi vägivalla fänn ja ei hakka tõrvikusõda pidama. Muide ega kõik neid tõrvikuid ei pooldagi meil. Kohtla Järve omadest kah ytlen et nad on suht rahulikud mitte mingid narkarid või joodikud. Maardu omadest midagi rääkima ei hakka, sest ei tunne neid hästi, aga ytlen et nendest tõrvikutest mida nad on juba syydanud kellegile mingit kahju olla ei saanud ja ei saa olla kah - no niivõrd pisikesed nad olid, ja lausa naeruväärt on mingi \"tiku\" pärast pisaraid voolata :D Panem staadionil tiku põlema - hakkad kah ajama siin sellist juttu? Ei usu...

Grinch
13.05.03, 11:12
Tõrvikute ja muu pürotehnika osas olen arvamusel, et staadionil selliste erivahendite lubamine võib ohtlik olla nii kõrvalseisjatele kui ka pürotehnika kasutajatele endale. Vastavaid hoiatavaid näiteid on eespool juba küllalt toodud. Samas, arvamusi teatavasti on erinevaid. Küll aga on mõningad A. Le Coq Arena turvameetmed mulle arusaamatud. Minule isiklikult tundub kummaline, et keelatud on kasutada lippe koos lipuvardaga. Mitte, et lipuvarda puudumine takistab kuidagi mängule kaasa elamast, aga selline piirang on minu meelest kummaline. Samuti ei ole märganud, et mujal maailmas oleks lipuvardad ohtlikuks tunnistatud ning ära keelatud. Loomulikult võib ka lipuvarras teatud olukordades ohtlik olla, kuid absurdi laskudes võib ju ka kõrge kontsaga king teatud olukordades ohtlik olla... :) Samuti meenub, et omajagu probleeme on tekitanud ka trummid ning eriti trummipulgad, mille sissesmuugeldamiseks on kasutatud erinevaid huvitavaid võimalusi. Siinkohal vabandan, kui ma pole päris viimaste muudatusetga kursis (võimalik, et nüüd on trummid ja trummipulgad juba lubatud). Kuna endal trumme pole, siis pole selles osas probleeme tekkinud. Võimalusel (kui trummid ja trummipulgad nüüd lubatud on) soetaks trummi hea meelega, et laulud staadionil veelgi paremini kõlaks... :kop:

ROOTSI KUNN
13.05.03, 12:04
Vaatan ,et päris kõvaks sõnavahetuseks ja arvamuste avaldamiseks on läinud. Väga hea seda oligi vaja.
Võtan siis veel korra sõna sel teemal.
Esiteks on siganaaltõrvik samasugune pürotehnika nagu vanaaasta ja uue aasta kärts ja mürts ,mida saab osta praktiliselt iga koolipoiss. Eeliseks on see ,et seda ei saa õhku lasta nagu enamus poes müüdavatest rakettidest ,samuti ei tee ta kära ega pauku.
Teiseks: EJL ei peagi nimeliselt kellelegi isikule mingit luba andma ja veel vähem on EJL -l vaja kedagi jälgida. Meil on Eestis kaks fänniorganisatsiooni ( JH ja Baarikärbsed) ja kindlasti on veel kolmas ja neljaski tulemas . Luba antakse konkreetsele fänniorganisatsioonile ,kes seda luba taotleb ja org. ise valib enda seast usaldusväärse isiku ,keda ta täielikult usaldab. Reeglite rikkumise korral vastutavad juba org. juhid ,kas rahalise trahvi või keelatakse neil mängude külastamine jne.
Kolmandaks: nagu teame on pürotehnika kasutamine keelatud rahvusvahelistel matshidel. Riigisisestel aga osades riikides lubatud.
Darrenil ja teistelgi pole küll põhjust pabistada,et keegi just nende nina all peab tõrviku süütama ,sest Meistriliigas on staadionitel ruumi nii palju ,et küll kohe. Seega võib kindlaks määrata ka sektori ,kus neid kasutada tohib. Lillekülas võib peaaegu ,et iga pealtvaataja oma sektori saada. Mõni mees võiks pabistamise asemel hoopis Meistrivõistlusi vaatamas käia.
Kolmandaks: alkoholijoobes isikud, no kuulge kas seda peaksime veel ka meie ise hakkama kontrollima. Milleks siis sissepääsus kontrollid ja politseinikud seisavad. Lisaksin ka niipalju ,et üldiselt käib kõvem joomine ikka koondise mängude ajal ,mitte aga Meistriliiga mängudel.
See oleks lühidalt minu vaatenurk. :)

Udupasun
13.05.03, 12:11

Tõesti suure töö oled läbi teinud ja huvitavad faktid välja toonud, Darren. Aga siiski mina mõtlesin Eestit. Arvan et meil võrrelda ennast välismaaga on mõttetu.

Väga huvitav...Kui ma õigesti mäletan, siis üks sinu peamisi argumente tõrvikute kasutamise poolt on olnud justnimelt \"aga igalpool ju kasutatakse, Itaalias ja Venemaal kogu aeg tossavad\" jne. Kuidas siis nüüd äkki välismaine kogemus ei loe? Lihtsalt sellepärast, et muidu ei teki fännide ühtsust? Kas fännide ühtsus on see, kui koos lihtsalt tõrvikuid põletatakse?
Ja ühest edasisest postitusest
iga inmene tõrvikut muretsema ei hakka, need kes ostavad tõrviku on kindlasti aktiivsemat sorti fännid ja on valmis papi tõrviku peale kulutada.
Mille alusel sa seda väidad? Ma ütleks, et need on lihtsalt püromaaniale kalduvad, mitte ilmtingimata aktiivsemad tegelased.

Ja üldsegi, PHILIPZ, sinu vaidlemisstiil meenutab väikest last, kellele ei taheta osta uut mänguasja ja seetõttu lihtsalt jonnib.

Martin
13.05.03, 12:47
Repliigina lisaks siia sellise asja, et omaette on huvitav see, kus need tõrvikud ja stuff lubatud on. Kui jätta välja Itaalia, siis ülejäänud on ju ikka tõsised jalgpalli tippkantsid nagu Türgi, Horvaatia, Venemaa ja Jugoslaavia. Kreeka ja Portual siia kah veel lisaks. Ikka tõelised jalgpalliriigid ning ajasliku fänluse eestvedajad, keda tasub täiega enda eeskujuks võtta.

Pisar tuleb lausa silma, et meid ei saa BBB\'ga (kes ka siin foorumis on arukust üles näitasid ning seda seejärel ka staadionil tegid) samastada.

gaskoff
13.05.03, 13:26
Öelge mulle palun, mis mõte neil püroviguritel on, mina näiteks ei saa aru.
Esiteks, kõik liigamängud toimuvad valgel ajal st. et mingit effekti need asjad küll ei tekita.
Teiseks, minu arust see pigem segab mängijaid kui ergutab/erutab neid, aga eesmärk peaks olema ikka omade aitamine mitte häirimine.
Kolmandaks, pean ennast suht rahulikuks inimeseks, aga kiremöllus (mida jalgpallimängu ajal ikka esineb) on tehtud nii mõnigi lollus, mida olen hiljem kahetsenud. Seega võib ka kõige rahulikumal ja kõige kainemal fännil üle visata näiteks kohtuniku tegevus ja siis tahad ju ikka natuke kätega vehkida ning kui sul samal ajal äkki mingi tulekera käes on, siis võibki õnnetus juhtuda.
Ja nagu Smutt juba mainis, on meil valik, kas areneda oma fännikultuuriga Itta või Läände. Eks igaüks teab paremini.

rauno
13.05.03, 13:35
Samuti meenub, et omajagu probleeme on tekitanud ka trummid ning eriti trummipulgad, mille sissesmuugeldamiseks on kasutatud erinevaid huvitavaid võimalusi. Siinkohal vabandan, kui ma pole päris viimaste muudatusetga kursis (võimalik, et nüüd on trummid ja trummipulgad juba lubatud). Kuna endal trumme pole, siis pole selles osas probleeme tekkinud. Võimalusel (kui trummid ja trummipulgad nüüd lubatud on) soetaks trummi hea meelega, et laulud staadionil veelgi paremini kõlaks... :kop:

minu teada on trummipulgad keelatud lillekülas ja sellepärast ma oma trummipulka ka peidan igakord kui staadionile lähen.igavene jama sellega kunagi ei tea kas leitakse üles või mitte.
bulgaariaga mängul oli veel selline juhtum et teine trumm mis kaidol on ja mis minu trummist suurem taheti üldse väravataha jätta kuna trummid olevat keelatud.õnneks leidus ikka üks normaalne turvamees ka kes ütles et trumm on ikka lubatud.
samas ei saa aru mis suurt vahet on trummipulgal ja ilma korgita täis plastpudelil kui üks on lubatud ja teine mitte?seniks aga kuniks trummipulki ei tohi trummiga kaasas olla on nad igalpool mujal:P kuigi ikka kaasas

greenday
13.05.03, 15:55
Originally posted by rauno

Samuti meenub, et omajagu probleeme on tekitanud ka trummid ning eriti trummipulgad, mille sissesmuugeldamiseks on kasutatud erinevaid huvitavaid võimalusi. Siinkohal vabandan, kui ma pole päris viimaste muudatusetga kursis (võimalik, et nüüd on trummid ja trummipulgad juba lubatud). Kuna endal trumme pole, siis pole selles osas probleeme tekkinud. Võimalusel (kui trummid ja trummipulgad nüüd lubatud on) soetaks trummi hea meelega, et laulud staadionil veelgi paremini kõlaks... :kop:

minu teada on trummipulgad keelatud lillekülas ja sellepärast ma oma trummipulka ka peidan igakord kui staadionile lähen.igavene jama sellega kunagi ei tea kas leitakse üles või mitte.
bulgaariaga mängul oli veel selline juhtum et teine trumm mis kaidol on ja mis minu trummist suurem taheti üldse väravataha jätta kuna trummid olevat keelatud.õnneks leidus ikka üks normaalne turvamees ka kes ütles et trumm on ikka lubatud.
samas ei saa aru mis suurt vahet on trummipulgal ja ilma korgita täis plastpudelil kui üks on lubatud ja teine mitte?seniks aga kuniks trummipulki ei tohi trummiga kaasas olla on nad igalpool mujal:P kuigi ikka kaasasTurvalisuse vaatepunktist on vahe siiski üsna selge - trummipulga võib vabalt lennutada näiteks väravahile pähe või torgata vastasfännil silma, tühja plastpudeliga seda teha ei anna.

greenday
13.05.03, 15:58

Arvan et paanikax Greenday ei ole põhjust. Kui nii väga väidad et kõik on erinevad ja igayx võib teha mingi lolluse siis mina vastan sulle et:

1) iga inmene tõrvikut muretsema ei hakka, need kes ostavad tõrviku on kindlasti aktiivsemat sorti fännid ja on valmis papi tõrviku peale kulutada.

2) kui tõrviku ostab mingi huligaan või mingi jobu siis jalkastaadionil mängu ajal ta seda kindlasti ei syyta sest et teeb parem ilutulestiku oma õues narkaritest sõpradega või siis kusagil tänaval nagu oli Tallinnas sele USA saatkonna juures.

3) staadionil tõrviku syytab fänn kes pole kindlasti yxi vaid oma kaaslastega sõpradega või muude fännidega, kes kindlasti ei saa olla kõik narkouimas või täis nii et ei suuda mingit tõsist jama eemale hoida. Usu et fännidele probleeme kah vaja pole.

4) neid fänne kes potentsiaalselt saax tõrviku syytamisega tänapäeval hakkama on SITAX vähe!!! Kui mitte lugeda flora fänne ja jalkahaiglat kes tõrvikuid ei armasta ja on nende vastu (mitte kõik muide, on ka arukamad liikmed) siis Eestis on vist ainult 3 fännklubi mis saax sellise tembuga hakkama. Need on Maardu, Narva ja Kohtla Järve. Võibla keegi on veel, aga ma ei tea lihtsalt. NB 101% võin ytelda et meist keegi ei ole mingi vägivalla fänn ja ei hakka tõrvikusõda pidama. Muide ega kõik neid tõrvikuid ei pooldagi meil. Kohtla Järve omadest kah ytlen et nad on suht rahulikud mitte mingid narkarid või joodikud. Maardu omadest midagi rääkima ei hakka, sest ei tunne neid hästi, aga ytlen et nendest tõrvikutest mida nad on juba syydanud kellegile mingit kahju olla ei saanud ja ei saa olla kah - no niivõrd pisikesed nad olid, ja lausa naeruväärt on mingi \"tiku\" pärast pisaraid voolata :D Panem staadionil tiku põlema - hakkad kah ajama siin sellist juttu? Ei usu...Mulle tundub, et sa nagu kordasid neid väiteid, mida ma juba ümber lükkasin.:oih: Ja muuseas, ära arva, et ma olen mingi \"viinerisööja\", kes ehmatab kaaneks, kui keegi staadionil tiku süütab. Olen ise üsna püromaaniliste kalduvustega, juba lapsepõlves sain kõvasti tikkudega mängimise eest sugeda. Seega mulle igasugused tõrvikud ja tossukad iseenesest meeldivad, sest need on põnevad, aga samas ma saan aru, miks neid on vaja ära keelata.

PHILIPZ
13.05.03, 16:16
Originally posted by Udupasun

Väga huvitav...Kui ma õigesti mäletan, siis üks sinu peamisi argumente tõrvikute kasutamise poolt on olnud justnimelt \"aga igalpool ju kasutatakse, Itaalias ja Venemaal kogu aeg tossavad\" jne. Kuidas siis nüüd äkki välismaine kogemus ei loe? Lihtsalt sellepärast, et muidu ei teki fännide ühtsust? Kas fännide ühtsus on see, kui koos lihtsalt tõrvikuid põletatakse?

Oled sa kunagi kuulnud sellest, et halvadest asjadest eeskuju ei pea võtma, vaid headest. Mina võin kah võrrelda et vot Venemaal täis huligaane mängul sitax - davai keelame siis alkoholi Eestis yldse ära. Saad aru eeskuju on vaja võtta heast, just tõrvikutest jne. (mis Venemaal lubatud) Veel tõrvik on sama meeskonna toetamise viis näitex nagu laulid jne - keelame laulud ära ja hakkame vaikides mängu vaatama, mul on selline tunne et sina sellest unistad just!

Originally posted by UdupasunJa ühest edasisest postitusest
iga inmene tõrvikut muretsema ei hakka, need kes ostavad tõrviku on kindlasti aktiivsemat sorti fännid ja on valmis papi tõrviku peale kulutada.
Mille alusel sa seda väidad? Ma ütleks, et need on lihtsalt püromaaniale kalduvad, mitte ilmtingimata aktiivsemad tegelased.

Sellistele nagu sina ma juba kirjutasin et tavaline pyromaan mängul ei käi. Sa ise oled kasvõi korra meistriliigal viibinud? Tead palju rahvast käib? Teil A le Coq Arenal on mingi 100 inimest maximum meistriliiga ajal, nii et sinu jutt mingi imelik...

PHILIPZ
13.05.03, 16:22
Originally posted by gaskoff

minu arust see pigem segab mängijaid kui ergutab/erutab neid, aga eesmärk peaks olema ikka omade aitamine mitte häirimine.

Ja nagu Smutt juba mainis, on meil valik, kas areneda oma fännikultuuriga Itta või Läände. Eks igaüks teab paremini.

Kuule need hyydlaused ja laulud sama jama, pakud staadionil istuda nagu teleka ees ja syya krõpse koos õllega? Kuule mis vahet kas itta või läände - tõrvikud on keelatud ainult meie \"arenenud\" riigis!!! Nii läänes kui ka idas on juba ammu tuldud järelduseni et tõrvik suht normaalne asi! Kyll meie riik kah mõne aasta pärast aru pähe võtab.

Martin
13.05.03, 16:26

Originally posted by gaskoff

minu arust see pigem segab mängijaid kui ergutab/erutab neid, aga eesmärk peaks olema ikka omade aitamine mitte häirimine.

Kuule need hyydlaused ja laulud sama jama, pakud staadionil istuda nagu teleka ees ja syya krõpse koos õllega? Kuule mis vahet kas itta või läände - tõrvikud on keelatud ainult meie \"arenenud\" riigis!!! Nii läänes kui ka idas on juba ammu tuldud järelduseni et tõrvik suht normaalne asi! Kyll meie riik kah mõne aasta pärast aru pähe võtab.

Nimeta mulle ÜKS Inglismaa meistriliiga kohtumine, kus sellel aastal tõrvik süüdati. ÜKS mäng.

Aitähh.

jansa
13.05.03, 16:56
.. kui siin juba selline tuline teema on siis täpsustagem ja nimetagem asju õigete nimedega- tõrvik on lahtise tulega põlev , üldiselt varre/posti otsas, , petrooleumi vms. põleva ainega immutet anumas immutatud taht mis siis jah elava leegiga põleb..kasutasime paar korda Wellist statkale minnes rongkäigus..kus mõned jobud arvasid et need on ära viskamiseks ja nii jäi 10st 4 kaduma... fire´r on ilmselt asi mille ümber siin kohal poleemika käib...peamiselt merelaevanduses ja sõjaväes kasutatav signaalpulk mis värvilist tossu välja ajab tähelepanu saamise eesmärgil (nii siin kui seal valdkonnas).. Ma lishtsalt niisama täpsustan, ilmselt teadsid seda kõik isegi, ent tobe on koguaeg lugeda tõrvikute statkal kasutamisest, sest see oleks tõeliselt ohtlik ja selle vastu seisaks isegi 110%....

fitti
13.05.03, 16:57
Originally posted by greendaytrummipulga võib vabalt lennutada näiteks väravahile pähe või torgata vastasfännil silma, tühja plastpudeliga seda teha ei anna.

wtf, miks ei anna pudeliga väravavahile vasta kuppu visata?? eriti hea nätaka saab, kui pudel on limonaadi täis.

a see ida-lääne jutt on kyll jama, itaalia või holland-belgia siis ka ost või? see, et just eriti slaavlastele tõrvikud meeldivad, on seostatav ka nende kulla-karra ja muude läikivate-säravate asjade vaimustusega. statkale tõrvikuga minemine või mitte minemine ei tee meist veel \"itta\" kuuluvat riiki, sinna kuulub meie lapsekingades eesti nii või naa, tahame seda tunnistada või mitte.

aiFo
13.05.03, 17:12
ittakuuluvuse koha pealt loodan, et geograafiast räägid ainult...

fitti
13.05.03, 17:32
geograafilisest aspektist niikuinii, aga postsotsialistliku riigi mainet muu maailma silmis nii kiiresti ei kaota, püüame palju tahes. Pealegi, nõuka-aja vaim on eestlastes endiski ikka tugevalt veel sees, eesti yhiskonna arengut teatavasti aga mõjutab ka vene kontingent, kelle kohta kaks repliiki, mis viimasel ajal ajakirjandusest silma on jäänud (täpset tsitaati ei viici otsida)
1 ida-viru lapsed, kes käisid eesti koolis eesti keeles kümblemas (krt kes idioot mõtleb välja sõna keelekymblus??), andsid epl-le intervjuu. umbes 9 klassi neiu ytles, et alguses oli kyll kole hirm, aga mõne aja pärast selgus, et ka eestlased on inimesed. no comments.
2 hiljutisele eruohvitseride joomapeole tõnismäel tulid koos lastega ka mitmed õpetajad ja lasteaiakasvatajad. vaevalt, et taate kui vaatamisväärsusi kaema, või mine tea.

Jaan
13.05.03, 22:00
Originally posted by fittibaldi

a see ida-lääne jutt on kyll jama, itaalia või holland-belgia siis ka ost või? see, et just eriti slaavlastele tõrvikud meeldivad, on seostatav ka nende kulla-karra ja muude läikivate-säravate asjade vaimustusega. statkale tõrvikuga minemine või mitte minemine ei tee meist veel \"itta\" kuuluvat riiki, sinna kuulub meie lapsekingades eesti nii või naa, tahame seda tunnistada või mitte.

No lisame siis, et ida-l6una teljel armastatakse suitsut6rvikuid (fire k6labv lihtsalt totakalt, parem juba ise mingi s6na v2lja m6elda) kasutada. Ja Holland - koondisef2nnid v6ivad seal ju lahedad olla, aga liigam2ngudel k2ib seal igasuguseid pudrup2id ning nn. \"ultrad\" teevad pahandusi. Staadionil tule ja suitsu produtseerimine on neist yks syytumaid. Kui ei usu, tuhlake arhiivides ja peaksite yhtteist leidma.

greenday
13.05.03, 22:23
Fire kõlab tõepoolest totakalt, seetõttu kasutasingi sõna tõrvik. Ja kas korrektne ingliskeelne termin pole hoopis \"flare\" mitte \"fire\", minu meelest küll on.

greenday
13.05.03, 22:26

Originally posted by greendaytrummipulga võib vabalt lennutada näiteks väravahile pähe või torgata vastasfännil silma, tühja plastpudeliga seda teha ei anna.

wtf, miks ei anna pudeliga väravavahile vasta kuppu visata?? eriti hea nätaka saab, kui pudel on limonaadi täis.

a see ida-lääne jutt on kyll jama, itaalia või holland-belgia siis ka ost või? see, et just eriti slaavlastele tõrvikud meeldivad, on seostatav ka nende kulla-karra ja muude läikivate-säravate asjade vaimustusega. statkale tõrvikuga minemine või mitte minemine ei tee meist veel \"itta\" kuuluvat riiki, sinna kuulub meie lapsekingades eesti nii või naa, tahame seda tunnistada või mitte. Sellepärast ei anna, et pudelikorke ei lubata staadionile ju võtta. Kui sa üritad vedelikku täis korgita pudelit väravavahini visata, lendab sealt enne vesi välja ja tühi plastpuden vist ei saa küll viga teha. McGuiver muidugi saaks kiletüki ja kummipaela abil ka selle kuritööga hakkama ;)

fitti
14.05.03, 01:26
no..mitte väga tõsiselt rääkides , aga siiski..
eks ole me ju näinud kui, mängijad statkal nt peale myndiga pihta saamist murule kukuvad ja sealt mõnda aega ei tõuse
põhimõtselt ei saa ei välgumihkel, münt või tyhi plastpudel tekitada ohtlikku vigastust, aga (vastas)mängijaid segav või demoraliseeriv on pihtasaamine kindlasti
nagu öeldakse, kui noor poiss ja tahtmist on, siis saad sigadusega hakkama nii või naa

Martin
14.05.03, 02:07

no..mitte väga tõsiselt rääkides , aga siiski..
eks ole me ju näinud kui, mängijad statkal nt peale myndiga pihta saamist murule kukuvad ja sealt mõnda aega ei tõuse
põhimõtselt ei saa ei välgumihkel, münt või tyhi plastpudel tekitada ohtlikku vigastust, aga (vastas)mängijaid segav või demoraliseeriv on pihtasaamine kindlasti
nagu öeldakse, kui noor poiss ja tahtmist on, siis saad sigadusega hakkama nii või naa

Hull oled või? Tead ka, mis jõuga münt või vägumihkel seda mängijat tabab? Eriti veel, kui see on kõrgelt visatud. Oled ninja filme näinud? Siis kujuta ette õhus pöörlevat münti, mis samamoodi mängijale vastu pead lendab.

Fakk. Teoreetiliselt võis vist kroonine münt mingi 8-10 korruse pealt alla kukutatuna (viskamisest ei ole mõtet vist rääkidagi) vist inimese tappa. Kui ma ei eksi, siis tegelikult isegi kunagi oli Olümpia hotelli juures juhtum, kui mingist aknast alla visatud münt inimese koljusse tungis. Tulemus on vist niigi selge.

eston maravilha
14.05.03, 02:31
Originally posted by greenday

Fire kõlab tõepoolest totakalt, seetõttu kasutasingi sõna tõrvik. Ja kas korrektne ingliskeelne termin pole hoopis \"flare\" mitte \"fire\", minu meelest küll on.

u r quite rite there greenday

asja nimi on siiski \'flare\' mitte \'fire\'

jots
14.05.03, 04:52
Tegelikult on arusaadav mida EJL saavutada soovib. Põhimõtteliselt nagu PHILIPZ ütles, pole eriti olulist vahet, kui Meistriliigas üksik fänn flare\'iga vehkleb.
Kujutame ette olukorda, kus EJL lubab seda. Algul üks fänn, pärast teised ka. Eesti tasandil ja staadionil käiva publiku arvu juures .. asi mingit ohtu endast ei kujuta.
Nii .. nüüd toimub rahvusvaheline mäng .. osad fännid ei tea, et flare ei tohi kasutada, teine osa teab aga ignoreerib seda jne. Igatahes rahvusvahelisel mängul on paljudel flare kaasas ja seda nad kohe ka kasutama hakkavad. Ja politseil pole siin tegemist, enam ühe üksiku \"pürotehnikuga\" vaid kümnetega. Ja trahv EJL pole enam mitte 30 000 vaid märksa rohkem. Lisaks on politseil terve mängu käed jalad tööd täis.
Ning kui politsei agaralt inimeste vahel tuiab ja neid minema tassib .. siis ülejäänutel tekib tõsine protestitunne ja kuidas muudmoodi seda väljendada kui salaja rahva vahelt tõrviku kõrges kaares väljakule saates.

Kui nüüd rääkida välisriikidest, eriti pean ma silmas Venemaad, siis flareide lubamine ei ole tingitud sellest, et kohalikule jalgpalliorganisatsioonile asi kangesti meeldiks. Lubati need ainult sellepärast, et nende lubamata jätmine tähendaks mängust-mängu kestvaid politseinike võitlusi fännidega. (Siinkohal võib paralleele tõmmata eelmise sajandi 30ndatel aastatel mitmetes riikides propageeritud alkoholi keeluseadus poliitikaga).

Enne flareide staadionile toimetamisest rääkides võiks proovida neid näiteks koondisemängude eel \"usalduslike\" isikute käes rongkäigus või staadioni esisel kogunemisplatsil kasutada ja vaadata mis toimub. Minu mälestus eelmisest aastast näitab, et ega ikka ei toimu küll.
Tuletame meelde veel PHILIPZI öeldud, flare kasutavad aktiivsed fännid. Tavaline fänn muutub aktiivseks fänniks pärast alkoholi kasutamist, lisaks flareiga vehkimisele tahavad aktiivsed fännid ka muid asju teha, nagu poest õlut osta, laternaposti otsa ronida, trammiga sõita, kaasinimesi tüüdata, ühesõnaga kõiki mõeldavaid ja mõeldamatuid asju ja kõiki neid asju on veel toredam teha siis kui sul käes midagi lõõmab ja tossab.

aiFo
14.05.03, 11:30
tjah, isegi vanad roomlased poleks suutnud asja paremini kokku v6tta:õnnelik:

Grinch
15.05.03, 10:33
Minu eelnev küsimus lipuvarraste ja trummide/trummipulkade kohta oli tingitud eelkõige sellest, et teadaolevalt pole ühelgi teisel spordialal lipuvardad ja trummipulgad ohtlikeks (külmrelvadeks) tunnistatud. :) Seetõttu jääb mulle arusaamatuks, miks on trummipulgad ja lipuvardad A. Le Coq Arenal ohtlikumad kui mujal? Sellise atribuutika puudumine loomulikult ei takista mängule kaasa elamast, küll aga oleks näiteks lipu lehvitamine varre otsast hoopis mugavam... :P Ja veel. Ühel hiljutisel mängul sai turvamehe käest küsitud lipuvarraste kohta ning selgus, et lubatud on kuni 20 cm pikkused vardad. Nii lühikese vardaga küll lippu ei lehvita, kuid sel taustal tundub kummaline trummipulkade keelamine - trummipulgad ei ole minu teada just väga palju pikemad kui 20 cm... :kop:

fitti
15.05.03, 12:07
Originally posted by Martin

Originally posted by fittibaldipõhimõtselt ei saa ei välgumihkel, münt või tyhi plastpudel tekitada ohtlikku

Teoreetiliselt võis vist kroonine münt mingi 8-10 korruse pealt alla kukutatuna (viskamisest ei ole mõtet vist rääkidagi) vist inimese tappa..

ok, välgukas veel...aga no pekki. mina fyysikatundidest viilisin nagu jaksasin, aga seleta siis mulle siukest asja.
paljudes araabiariikides (ja mitte ainult) on suurtel ja tähtsatel rahvakogunemistel (mis iganes põhjusel nad siis kokku saavad) kombeks kalashnikovist pidemete kaupa taeva poole kõmmutada. aga ega need valangud ju taevasse jää. miks see allasadav tinarahe siis rahvamassis surma ei kylva?

eks see myndiga pihtasaamine on ikka rohkem nagu poisikesena peetud ragulkalahingus kiviga tabatud saada - valus on rsk jah, aga surma ikka ei saa kyll mitte.

yheksa
15.05.03, 12:14
paljudes araabiariikides (ja mitte ainult) on suurtel ja tähtsatel rahvakogunemistel (mis iganes põhjusel nad siis kokku saavad) kombeks kalashnikovist pidemete kaupa taeva poole kõmmutada. aga ega need valangud ju taevasse jää. miks see allasadav tinarahe siis rahvamassis surma ei kylva?

Absoluutsel OffTopic aga muide sealsamades araabiamaades on täiesti tavaline, et peale suuremat pidustust on möni inimene surma saanud. Justnimelt sellest önnetust kuulist, mis on justkui taevast alla sadanud.
Ning kui Sa oled tähele pannud, siis harva tulistatakse otse öhku. Väike kalle on relval ikka sees. Seega lendab kuul kaarega ja väääääääga kaugele linnatagusesse körbe. Sealt inimest leida on juba kunst.

ROOTSI KUNN
15.05.03, 12:31
Oleme juba läbi-linna marssidel flaerei kasutanud ning kasutame ka edaspidi . Nad ei ole keelatud ja väljaspool staadioni võib neid kõikjal kasutada. Kui suudame ka edaspidi nende kasutust kontrolli all hoida siis võib peatselt ka EJL poole palvega pöörduda,et nad liigamängudel seda teatud tingimustel lubaksid.
Väga ilusad ja effektsed on ka mitmevärvilised suitsud. Palun jälle diletantidel mitte valesti aru saada. Suitsud ei ole sama ,mis suitsupomm ja nad ei põle.
Maailmas müüakse väikestes tikutpopsi suurustes topsikutes erinevat värvi suitsu ,mis topsi avamise puhul sealt kas 30 või oleneb topsi suurusest 60 sek. jooksul välja tõuseb
Värve on erinevaid ,ka sinist ,musta ,valget jne.
Sellised asjakesed on lubatud isegi skandinaaviariikides .
Väga ilus oleks koondise või klubi värvi suitsu kas enne või peale matshi effektselt hõljuma lasta. Olen seda ise näinud ja proovinud , nina tatiseks ei lähe ning silm kipitama ei hakka.
Sellist kraami saab euroopast ,fänniorganisatsioone varustavatest firmadest tellida.
Lõppude -lõpuks no ,kui ikka midagi ei lubata siis järelikult tuleb olukorraga leppida ja kasutada abivahendeid;) väljaspool staadione.

fitti
15.05.03, 13:24
Originally posted by yheksa
Absoluutsel OffTopic .

ise sa oled offtopic, teema on \'ega igav ei hakka\', niiet võib rääkida mida iganes..:P

aga muide sealsamades araabiamaades on täiesti tavaline, et peale suuremat pidustust on möni inimene surma saanud. Ning kui Sa oled tähele pannud, siis harva tulistatakse otse öhku. Väike kalle on relval ikka sees. Seega lendab kuul kaarega ja väääääääga kaugele linnatagusesse körbe. Sealt inimest leida on juba kunst.

millisest allikast pärineb väide, et peale kogunemisi korjatakse harjunult kokku juhusliku tabamuse saanud inimesi?? ja kindlasti on kõigil paugutajatel meeles relvatoru nii hoida, et valang ohutult düünidesse potsatab. pealegi, sellised kogunemised enamasti keskväjakul või selle ümbruses. ega araabia linnad pole nii väiksed, et, et viskad kiviga naaberkylla, ju läheb raskeks loota, et kuulid kuhugi eeslinna ei kuku.

yheksa
15.05.03, 13:37
Ah vahet ju pole :)

Vöi on ? :myts7:

fitti
15.05.03, 14:55
einoh, püüame ju kindlaks määrata, mis on ohtlik ja mis mitte. ehk et pole niisama lihtne tõmmata joont ohtliku ja mitteohtliku eseme vahele. kui mündid ja muu siuke kraam on ohtlik, tuleks kõik rahakotid ja püksirihmad ja võtmed kah väravas kokku korjata.

vandersell
15.05.03, 15:10

...tuleks kõik rahakotid ja püksirihmad ja võtmed kah väravas kokku korjata.

Just. Elagu nudism!! :D

Jaan
15.05.03, 20:52
Hehh. P2rast on asi nii nagu USA lennujaamades, kus kyll pykse p2ris jalast 2ra v6tma ei pea, ent rihm tuleb 2ra v6tta ja saapad-kingad kah jalast 2ra. Kas me sellist Eestit siis tahtsimegi?

PHILIPZ
16.05.03, 01:55
Originally posted by jots

Kui nüüd rääkida välisriikidest, eriti pean ma silmas Venemaad, siis flareide lubamine ei ole tingitud sellest, et kohalikule jalgpalliorganisatsioonile asi kangesti meeldiks. Lubati need ainult sellepärast, et nende lubamata jätmine tähendaks mängust-mängu kestvaid politseinike võitlusi fännidega.

Õige jutt. Ja hästi tegid et lubasid, muidu olex seal veel hullem kui praegu on, nii et tõesti suur samm ette tehtud.

Originally posted by jots
Tuletame meelde veel PHILIPZI öeldud, flare kasutavad aktiivsed fännid. Tavaline fänn muutub aktiivseks fänniks pärast alkoholi kasutamist, lisaks flareiga vehkimisele tahavad aktiivsed fännid ka muid asju teha, nagu poest õlut osta, laternaposti otsa ronida, trammiga sõita, kaasinimesi tüüdata, ühesõnaga kõiki mõeldavaid ja mõeldamatuid asju ja kõiki neid asju on veel toredam teha siis kui sul käes midagi lõõmab ja tossab.

Sellega mina kyll nõus ei ole. Aktiivne fänn pole purjus fänn NB - jäta see meelde. Purjus tegelikult kah võib olla erinevalt. Fänn on see kes oma meeskonda toetab mitte see kes joob! Juua võib peale mängu (ma olen sellest juba kirjutanud). Aga miks sina arvad et fänn kes on kaine ei saa kasutada flare\'t ? On see siis tõesti nii paha tegu et ainult purjus isikud sellega tegelevad? Mina kyll omal kogemusel võin ytelda et isik kes kasutab flare\'t mängul väärib palju rohkem nimetust \"fänn\" kui see kes olles purupurjus toob teistele fännidele kaela igasuguseid pahandusi jne.

--------------------------------------------------------
Nyyd sellest Inglise liigajalgpalist keegi kysis. Minuteada seal flare\'sid ei kasutata samuti nagu seal pole ka teisi taolisi toetusvahendeid. Publik on suht rahulik ja mängu ajal publiku tribyynil midagi huvitavat ei toimu. Noh seal on see normaalne sest et mäng on niivõrd põnev ja tulebki välja et fännid istuvad nagu teleka ees. Kyll aga peale mängu on seal igasugust jama juhtunud...

Veel sellest et kui meil meistriliigal flare\'d lubataxe, et siis koondise ajal meid ootab staadioni põlengu oht :-) Nii, mina arvan et koondisel keegi flare\'dega käima ei hakka, isegi kui lubataxe meistriliigal. Kõik on lihtne -> paljud meistriliiga klubide toetajad pole just koondise fännid ja yldse koondist vaatamas ei käi (Pilet kallis jne jne). Samat ytlen ka koondise fännidest kes meistriliigal ei käi. Kui flare\'d koondise ajal on keelatud siis neid keegi ei syytagi! Kui on lubatud siis võibolla keegi syytabki.

Jaan
16.05.03, 06:13

Nyyd sellest Inglise liigajalgpalist keegi kysis. Minuteada seal flare\'sid ei kasutata samuti nagu seal pole ka teisi taolisi toetusvahendeid. Publik on suht rahulik ja mängu ajal publiku tribyynil midagi huvitavat ei toimu. Noh seal on see normaalne sest et mäng on niivõrd põnev ja tulebki välja et fännid istuvad nagu teleka ees. Kyll aga peale mängu on seal igasugust jama juhtunud...

2rge uskuge hylge m8la!

Midagi huvitavat ei toimu? Segi oled peast v6i?! Sinu jaoks on huvitav kui publik teineteisel ja ka politseinikel l6uad sisse taob v6i? M2ngudel on atmosf22r (laulmine jne) yks eesrindlikumaid Euroopas. Lisaks on tegemist liigaga, mille m2ngudele v6ib lapsed kaasa v6tta. Ja nyyd siis palun nimeta m6ni Premieri m2ngu j2rgne \"jama\".

PHILIPZ
16.05.03, 20:37
Originally posted by Jaan

2rge uskuge hylge m8la!

Midagi huvitavat ei toimu? Segi oled peast v6i?! Sinu jaoks on huvitav kui publik teineteisel ja ka politseinikel l6uad sisse taob v6i? M2ngudel on atmosf22r (laulmine jne) yks eesrindlikumaid Euroopas. Lisaks on tegemist liigaga, mille m2ngudele v6ib lapsed kaasa v6tta. Ja nyyd siis palun nimeta m6ni Premieri m2ngu j2rgne \"jama\".

Kuule sa said minust nats valesti aru. Ma ei räägi et yxteise peksmine on hea jne. Aga seda ju seal ei olegi. Peale laulude polegi ju midagi, või on? Ega selles midagi halba pole, igav ei ole mängu ajal. Aga muidu on seal huligaanid täitsa olemas, ainult et nad tribyynil ei tegutse vaid väljaspool staadionit.

aiFo
17.05.03, 13:38

Kuule sa said minust nats valesti aru. Ma ei räägi et yxteise peksmine on hea jne. Aga seda ju seal ei olegi. Peale laulude polegi ju midagi, või on? Ega selles midagi halba pole, igav ei ole mängu ajal. Aga muidu on seal huligaanid täitsa olemas, ainult et nad tribyynil ei tegutse vaid väljaspool staadionit.

umm...? et nagu tribyynidel l6ket ei tehta ja ei kakelda, seda kyll jah... pagan! see, kui tribyynid nagu yks mees laulavad, see on ju fänluse yks ylimaid vorme (ntx liverpooli mängujärgne \"you never walk alone\")... see kui paar hullu värvilist tossu genereerivad ja ylejäänud seda \"ilgelt shefiks\" peavad, jätab kylmaks. fännide kohustus on omadel olemine mugavaks ja vastastel ebamugavaks teha (mida heliga kahtlemata k6ige paremini teha saab, eksju). visuaalsed efektid pyrofanaatilistel kaalutlustel häirivad aga ka oma mängijaid, arvanma... sest mine tea mis p6rgumasin sealt tossu seest järgmisena välja lendab... vaat nii...

Kaarel
17.05.03, 21:24

umm...? et nagu tribyynidel l6ket ei tehta ja ei kakelda, seda kyll jah... pagan! see, kui tribyynid nagu yks mees laulavad, see on ju fänluse yks ylimaid vorme (ntx liverpooli mängujärgne \"you never walk alone\")...

Mängueelne ikka :)

PHILIPZ
18.05.03, 01:44

see, kui tribyynid nagu yks mees laulavad, see on ju fänluse yks ylimaid vorme (ntx liverpooli mängujärgne \"you never walk alone\")

Noh sellega olen nõus. Meie peame veel arenema sellise tasemeni. Aga siiski ei tohi pyrotehnikat kah unustada - minuarust kui kõik kombineerida olex ikka parem!

Kosk
18.05.03, 19:20

see, kui tribyynid nagu yks mees laulavad, see on ju fänluse yks ylimaid vorme (ntx liverpooli mängujärgne \"you never walk alone\")

Noh sellega olen nõus. Meie peame veel arenema sellise tasemeni. Aga siiski ei tohi pyrotehnikat kah unustada - minuarust kui kõik kombineerida olex ikka parem!

Aga prooviks nii kombineerida, et paned jalga teksad ja vasakusse esitaskusse paned umbes punase fleeri ja syttid.

mcnamara
19.05.03, 11:13

Lihtsalt repliigina olgu öeldud, et eile Rootsi TV spordiuuudistes näidati Kreeka karikafinaali Saloniki PAOK - Saloniki Aris sündmusi. Viimases meeskonnas paar rootslast mängimas, seepärast.
Pürotehnika oli seal tõesti vägev - nii vägev koguni, et pärast mängu pistsid kaotanud Arise fännid oma tribüünipoole kõige otsesemas mõttes põlema. Põles päris mitmes punktis ja tuletõrjet polnud kusagil näha. Nii et ilmselt tavaline lugu sealmail.

Tõepoolest, arenguruumi on meil küll ja küll.
Minu arvamus - Ei mingeid tõrvikuid ega muud ohtlikku stuffi staadionile! Turvamehed võiksid oma otsingutes veel põhjalikumadki olla. Inimene peab ennast mängu vaadates turvaliselt tundma, mitte mingite idiootide lõbutsemise pärast kannatama.
Tänan.

Melwood
19.05.03, 11:19

umm...? et nagu tribyynidel l6ket ei tehta ja ei kakelda, seda kyll jah... pagan! see, kui tribyynid nagu yks mees laulavad, see on ju fänluse yks ylimaid vorme (ntx liverpooli mängujärgne \"you never walk alone\")...

Mängueelne ikka :)

Korrektsuse huvides lisan oma kogemustele tuginedes, et Anfieldil kõlab YNWA nii enne kui ka pärast mängu. (isegi kaotuse korral)

PHILIPZ
19.05.03, 18:51
Originally posted by mcnamara

Lihtsalt repliigina olgu öeldud, et eile Rootsi TV spordiuuudistes näidati Kreeka karikafinaali Saloniki PAOK - Saloniki Aris sündmusi. Viimases meeskonnas paar rootslast mängimas, seepärast.
Pürotehnika oli seal tõesti vägev - nii vägev koguni, et pärast mängu pistsid kaotanud Arise fännid oma tribüünipoole kõige otsesemas mõttes põlema. Põles päris mitmes punktis ja tuletõrjet polnud kusagil näha. Nii et ilmselt tavaline lugu sealmail.

Minu arvamus - Ei mingeid tõrvikuid ega muud ohtlikku stuffi staadionile! Turvamehed võiksid oma otsingutes veel põhjalikumadki olla. Inimene peab ennast mängu vaadates turvaliselt tundma, mitte mingite idiootide lõbutsemise pärast kannatama.
Tänan.

Sa oled vist neist kes näevad ainult arengu pimedat poolt. Kõige lihtsam variant - keelame kõik ära ja paneme veel mängu ajax fännidel suu teibiga kinni ja käed kah rauda. Usun et siis on sul kyllaltki turvaline :-)

Selle asemel et midagi panniliselt karta on vaja mõelda selle yle kuidas teha nii et olex ilus ja samas ka turvaline, pealegi kui nii on tõesti võimalik teha!

Kreeka syndmusi EESTIS kunagi ei toimu, seda ma ytlen sulle kindlalt (isegi 101% et ei toimu), seepärast et siin on täitsa teine rahvas, teine rahva mentaliteet jne. Samuti siin käib mängul NII VÄHE inimesi et keegi ei hakka korraldama tulekahju ja pyro-showd.

Kui tõrvik tuuaxe siis 1-2, noh võibolla 3 maximum! Mingit hullu rahvamassi kes tõrvikutega hakkab Lillekyla staadionit syytama sa ära oota isegi 100 aastat möödudes.

Nii et siit lihtne järeldus - rahune maha, see mõjub tervisele hästi :D

Jaan
19.05.03, 20:40
See, et staadionil tuhandeid inimesi pole, ei v2henda syytamisohtu. Selleks piisab juba yhest tuleohtlikust esemest, ei pea sajakesi tikutoosi kallal kohmitsema.

PHILIPZ
20.05.03, 17:58

See, et staadionil tuhandeid inimesi pole, ei v2henda syytamisohtu. Selleks piisab juba yhest tuleohtlikust esemest, ei pea sajakesi tikutoosi kallal kohmitsema.

Mix siis vel pole staadion maha põlend? Suitsu ju tõmmataxe!

Glazza
20.05.03, 23:21

Jajah. Kuidas saab sellise teema kohta 3 lehekülge demagoogiat kritseldada:lahe:

Jaan
21.05.03, 02:25

Kysin otse, kas sa oled loll v6i m2ngid Forrestit? Tuum oli milleski muus ja kahju kui sa aru ei saanud. Suitsetamine, muuseas, ei tohiks kah staadionil lubatud olla.

Aga sa, kes kurdad, et tribyynidel igav on, loe viimasest FourFourTwo\'st artiklit Itaalia jalgpallist. Nalja ja aktsiooni kui palju!!

ROOTSI KUNN
21.05.03, 12:19
Ma ütleks nii ,et staadionil kus süttivad mõned signaaltõrvikud tunnen ma ennast palju turvalisemalt ,kui mõnes Tallinna ööklubis või õhtuses vanalinnas,Lasnamäest rääkimata.
Ja ei maksa üle dramatiseerida ja oletada ,et mis kõik võib juhtuda .
Kui vana aasta õhtul lastakse õhku lugematu hulk kõiksugu pürotehnikat siis ei karda keegi ,et inimesed võivad viga saada. Ning inimesed saavadki viga aga see on justkui normaalne nähtus. Kusjuures enamus sellest kraamist on raketid ,mis on tõesti ohtlikud ning satub veel ka alaealiste kätte.
Mulle igatahes väike püroelement staadionil meeldib ja ma pooldan selle mõõdukat ja kontrollitud kasutamist.
Ja nagu ikka ,fännipereski on palju eriarvamusi. Mõni tahab laulda ,mõni suitsu teha ,mõni juua,mõni tahab lihtsalt rahulikult vaadata. Miks kogu aeg üritatakse oma arvamust teistele peale suruda?
Kui osadele fännidele meeldib püro ja osadele ei meeldi siis on see nende probleem .
Mulle näiteks ei meeldi tribüünidel suitsetamine ,sest keegi ei korista kunagi enda järel ühtegi suitsukoni. Aga ,kui selleks on luba antud siis on nii ja kõik ning pole minu asi kommenteerida.
Ma ei pea idioodiks ka neid ,kes terve mängu karjuvad ühte ja seda sama ,Võitle Eesti Võitle. Järelikult see meeldib neile ja asi ants.
Püro meeldib paljudele ,see on selge . Järelikult võib ka seaduslikku tegutsemisluba taotleda.
:lahe:

silverman
21.05.03, 13:07
Miks kogu aeg üritatakse oma arvamust teistele peale suruda?
Kui osadele fännidele meeldib püro ja osadele ei meeldi siis on see nende probleem .
Mulle näiteks ei meeldi tribüünidel suitsetamine ,sest keegi ei korista kunagi enda järel ühtegi suitsukoni. Aga ,kui selleks on luba antud siis on nii ja kõik ning pole minu asi kommenteerida.

Kui seda avaldust nüüd loogiliselt edasi arendada, siis püro kasutamiseks luba pole antud ja see pole sinu asi kommenteerida? Ometi sa teed seda...
Sama kehtib oma arvamuse peale surumise kohta.

mcnamara
21.05.03, 13:09
Ma ütleks nii ,et staadionil kus süttivad mõned signaaltõrvikud tunnen ma ennast palju turvalisemalt ,kui mõnes Tallinna ööklubis või õhtuses vanalinnas,Lasnamäest rääkimata.

Püro meeldib paljudele ,see on selge . Järelikult võib ka seaduslikku tegutsemisluba taotleda.
:lahe:

See vist ikka päris nii lihtne ei ole, et mulle meeldib ja mina tahan kasutada ja sellepärast tuleb lubada. Ilmselt tuleb sellisel juhtumil küsida:
1. Kui suur on oht, et juhtub midagi staadionil asuvate inimestega või staadioni endaga?
2. Kas staadioni omanik on nõus, et pürotehnilisi vahendeid seal kasutatakse? S.t kas ta on endale valmis võtma riski, et tema omand viga saab?

Me võime Eesti puhul rääkida mõnedest signaalrakettidest, kuid mina ei ole kindel, kas asi sellega ilmtingimata piirdub. Ma ei usaldaks nii väga Eesti jalgpallipubliku kõrget kultuuri ja vaoshoitust. Alkohol ja jalgpall on, ütleme ausalt, enamuses staadionil mänge vaatavate noorte meeste jaoks lahutamatult seotud olevad asjad.
Minu meelest - parem karta kui kahetseda.

indrek
21.05.03, 13:44
Siinkohal toetan pigem Rootsi Kunni.
Mind segab samuti suitsetamine rohkem kui flared. Lugupeetud flarevastased - tooge mõni näide sellest kuidas flare otstarbeline kasutamine on põhjustanud mõne õnnetusjuhtumi. Ajate siin muidu suhtkoht ebaadekvaatset mula teemal kas meeldib või ei meeldi. Suitsetamise otstarbelisest kasutamisest tekkivast kahjust nii endale kui lähedastele võite kerge vaevaga leida piisavalt artikleid.

mcnamara
21.05.03, 13:52
Originally posted by indrek
Siinkohal toetan pigem Rootsi Kunni.
Mind segab samuti suitsetamine rohkem kui flared. Lugupeetud flarevastased - tooge mõni näide sellest kuidas flare otstarbeline kasutamine on põhjustanud mõne õnnetusjuhtumi. Ajate siin muidu suhtkoht ebaadekvaatset mula teemal kas meeldib või ei meeldi. Suitsetamise otstarbelisest kasutamisest tekkivast kahjust nii endale kui lähedastele võite kerge vaevaga leida piisavalt artikleid.

Ebaadekvaatset mula ei aja. Kas see flare, kui teda purjus peaga valesti kasutada, paneb staadionipingi või kõrval asuva isiku riided põlema või ei pane? Puuduvad isiklikud kogemused, sellepärast ei tea.
Küsimus on rohkem põhimõttes - kas on vaja ohuallikaid tekitada või mitte. Lasnamäe ööklubisse ei tuleks mulle pähe minna, aga staadionil jalgpalli vaadates tahan ennast turvaliselt tunda. Minu viga? Võib-olla.

indrek
21.05.03, 14:08
Suuremat osa asju ebaotstarbekalt kasutades võib pahandusi tekitada: tikud, rusikad jm selline. Kui on keegi signaarakettide vastu, siis tuleks tuua konkreetsed näited nende ohtlikkusest, mitte ajada mula teemal et need ei meeldi.
Mulle näiteks ei pruugi meeldida paksud ja koledad naised, kuid see ei ole argument nende keelamiseks staadionitele. Võin ju leida oma arvamuse õigustuseks ka, et Eesti kuulub nö ilusate naiste kultuuriruumi ja millise häbi ots see oleks kui selgub, et kõik naised ei olegi meil modellivälimusega ja turistide arv langeks ning Eesti saaks suure majandusliku kahju.
Mul isiklikult on nendest signaalrakettidest ükskõik, aga nende keelamise pooldajate suust pole mitte ühtegi mõistlikku argumenti kuulnud. Sellepärast peangi seda mula ebaadekvaatseks.

indrek
21.05.03, 14:14
Suuremat osa asju ebaotstarbekalt kasutades võib pahandusi tekitada: tikud, rusikad jm selline. Kui on keegi signaarakettide vastu, siis tuleks tuua konkreetsed näited nende ohtlikkusest, mitte ajada mula teemal et need ei meeldi.
Mulle näiteks ei pruugi meeldida paksud ja koledad naised, kuid see ei ole argument nende keelamiseks staadionitele. Võin ju leida oma arvamuse õigustuseks ka, et Eesti kuulub nö ilusate naiste kultuuriruumi ja millise häbi ots see oleks kui selgub, et kõik naised ei olegi meil modellivälimusega ja turistide arv langeks ning Eesti saaks suure majandusliku kahju.
Mul isiklikult on nendest signaalrakettidest ükskõik, aga nende keelamise pooldajate suust pole mitte ühtegi mõistlikku argumenti kuulnud. Sellepärast peangi seda mula ebaadekvaatseks.

mcnamara
21.05.03, 14:16
Olen ma ühegi sõnaga rääkinud sellest, kas mulle meeldib või ei meeldi? See ei ole üldse oluline.
Minu jaoks on oluline, kas staadioni omanik, jalgpallivõistluse korraldaja, korrakaitse ja kõik staadionil viibijad on pürotehniliste vahendite kasutamisega nõus? Nõus riskima oma elu ja varaga? Kui jah, siis palun väga. Ilmselt meil see nii ei ole siin Eestis.

indrek
21.05.03, 14:43
Tänan.

Tuleb tuttav ette?
Aga kas on enne viidatud, et need flared ON ohtlikud? Ei ole. Ainult arvate, et on - ei mingeid fakte. Lihtsalt on tembeldatud ilma igasuguste faktideta mõned asjad ohtlikuks ja oma edasistes väidetes on lähtudud valedest eeldustest.
Kui on fakte, et flarede otstarbekal kasutamisel on süttinud staadionid ja inimeste riided või on need vigastanud muul moel inimesi, siis olen teiega päri, et need asjandused tuleks keelata.
Kui mitte, on siis on jutt lihtsalt hülgemöla.

Darren
21.05.03, 15:11
Küsimuse tuum ei peitu praegu selles, et kas signaaltõrviku otstarbekas kasutamine on ohtlik või mitte, vaid selles, et kas tänapäeva keskmine Eesti jalgpallifänn on võimeline signaaltõrvikuga otstarbekalt ümber käima.
Päris paljud meist on näinud seda, kuidas Eestis on rongkäikude ning mängueelsete kogunemiste ajal signaaltõrvikutega ümber käidud.

Pealegi, kõik fännid ei pruugi ju olla nii vastutustundelised nagu lgp. Rootsi Kunn, vaid kindlasti leidub persoone, kes signaaltõrvikuga heameelega ebaotstarbekalt ümber käiksid.

On olemas sadu erinevaid viise, kuidas \"oma\" võistkonnale kaasa elada, see, kui mingi tegevus X on kuskil Itaalias või mujal lubatud ei pea tähendama seda, et me peaksime neid tegusi kohe järgi ahvima hakkama.

Minul isiklikult on tegelikult suhteliselt ükskõik see, kas signaaltõrvikuid liigamängude ajal kasutatakse või mitte, Eesti meistrivõistluste mängud kahe mullavalli vahel ning poolelioleval ja laguneval ehitusel on hoopis tõsisem probleem. See, kas mõned inimesed seal pürotehnikaga vehivad vaevalt masendavat üldpilti muudab.

mcnamara
21.05.03, 15:16
Kui mitte, on siis on jutt lihtsalt hülgemöla.

Oma arvamust on keelatud avaldada?

Hülgemöla muidugi. Kui ma ostan jalgpallimängule pileti, on üks minu ootusi, et ma saan staadioni territooriumil turvaliselt viibida. Mind tegelikult üldse ei huvita, kas mind ohustab miski flare või mõni muu potensiaalselt ohtlik ese või isik.
Ootaksin meie nn. jalgpallifännidelt ka natukene respekti teiste inimeste suhtes, mitte pidevat sõimu.

silverman
21.05.03, 15:28

Mind segab samuti suitsetamine rohkem kui flared. Lugupeetud flarevastased - tooge mõni näide sellest kuidas flare otstarbeline kasutamine on põhjustanud mõne õnnetusjuhtumi. Suitsetamise otstarbelisest kasutamisest tekkivast kahjust nii endale kui lähedastele võite kerge vaevaga leida piisavalt artikleid.

Nii nagu mulle ei meeldi kui keegi mulle tribüünil sigaretisuitsu näkku puhub või tuhka pähe raputab, ei meeldi mulle ka selle flare\'i suitsu sees olla. Kui ta just maasikalõhnaline pole...

indrek
21.05.03, 15:51
Küsimuse tuum ei peitu praegu selles, et kas signaaltõrviku otstarbekas kasutamine on ohtlik või mitte, vaid selles, et kas tänapäeva keskmine Eesti jalgpallifänn on võimeline signaaltõrvikuga otstarbekalt ümber käima.
Päris paljud meist on näinud seda, kuidas Eestis on rongkäikude ning mängueelsete kogunemiste ajal signaaltõrvikutega ümber käidud.

Pealegi, kõik fännid ei pruugi ju olla nii vastutustundelised nagu lgp. Rootsi Kunn, vaid kindlasti leidub persoone, kes signaaltõrvikuga heameelega ebaotstarbekalt ümber käiksid.

On olemas sadu erinevaid viise, kuidas \"oma\" võistkonnale kaasa elada, see, kui mingi tegevus X on kuskil Itaalias või mujal lubatud ei pea tähendama seda, et me peaksime neid tegusi kohe järgi ahvima hakkama.

Minul isiklikult on tegelikult suhteliselt ükskõik see, kas signaaltõrvikuid liigamängude ajal kasutatakse või mitte, Eesti meistrivõistluste mängud kahe mullavalli vahel ning poolelioleval ja laguneval ehitusel on hoopis tõsisem probleem. See, kas mõned inimesed seal pürotehnikaga vehivad vaevalt masendavat üldpilti muudab.

Ma ei ole kindel, et \"keskmine Eesti jalgpaliifänn\" on selline imbetsill, kes ei ole võimeline signaaltõrvikuga ümber käima. Kahju kui nii arvad.

Samuti on võimalik ka paljude muude asjadega ebaotstarbekalt ringi käia (trummid, toolid, tikud, rusikad, metallpannaldega püksirihmad, kuum tee või kohvi), nii et ma ei näe ka siin mingit argumenti just tõrvikte keelustamiseks.
Ma ei oska ise eelistada teiselt korruselt pähe sadavat trummi kaela kukkuvale tõrvikule (või vastupidi).

Me peame hoopis ahvima seda, et kuskil on signaaltõrvikud keelatud?

Viimase lõiguga nõus.

Mis puutub silvermani kommentaare minu jutule, siis oma jutuga tahtsingi peamiselt näidata seda, et signaaltõrvik oma olemuselt pole oluliselt rohkem ebameeldivust tekitav asi kui mitmed keelamata asjad.

greenday
21.05.03, 17:04
Flare\'ide ohutus on ainult üks osa probleemist mängukorraldajale. Teine osa on see, kuidas see võib mängijaid ja pealtvaatajaid segada. Kuressaares näiteks süüdati punane flare ja tuul kandis kogu tossu staadionile nii, et mängijatel ja pealtvaatajatel oli nähtavus häiritud.

Kaarel
21.05.03, 17:09
Originally posted by greenday

Flare\'ide ohutus on ainult üks osa probleemist mängukorraldajale. Teine osa on see, kuidas see võib mängijaid ja pealtvaatajaid segada. Kuressaares näiteks süüdati punane flare ja tuul kandis kogu tossu staadionile nii, et mängijatel ja pealtvaatajatel oli nähtavus häiritud.

Ilmselt pead silmas mängu aseritega. Siis oli tegemist suitsupommi, mitte flare\'ga.

ActionMan
22.05.03, 09:39

PHILIPZ
22.05.03, 09:58

Kysin otse, kas sa oled loll v6i m2ngid Forrestit? Tuum oli milleski muus ja kahju kui sa aru ei saanud.

Kui sa ei saand minu naljast aru siis see on sinu probleem. Ma järgmine kord pean vist iga oma postituse järel kirjutama kas see on nali või ei sest muidu sina ei saa aru ja hakkad ila siin ajama.

PHILIPZ
22.05.03, 10:13
2 Indrek ja Kunn:

Kas te ei saa aru et siin foorumis kõik kardavad flare-sid nagu surma? Ärge nendelt oodake mingeid fakte, see on mõttetu. Ainult mingi paanika ongi nende postitustes. Ei usu et meie fänlus selliste kaadritega jõuab flarede lubamiseni, pigem keelataxe ära veelgi rohkem. Näitex rusikatega enam staadionile ei saa. :D :D :D Teiega olen 103% nõus, mind samuti paljud lubatud tobedused segavad palju rohkem kui flared. Näitex suitsetamine, mix mina pean kannatama mingi jobu yle kes suitsetab, kui mulle suitsu hais ei meeldi?? Ja pealegi see REAALSELT rikub tervist. Siin aga mõeldaxe flarede ohust mingi mystiline juttu välja, tobedus.

Siiski on vaja oma arvamust avaldada ja kui sa ei ole nõus kehtiva korraga on vaja sellest ka rääkida, nii et selle jaox see teema siin ongi. Mina oma arvamust siin kellelegi pähe ei määri, lihtsalt ytlen mida mina mõtlen antud probleemi kohta.

Moderaator kirjutas et flared on Itaalia ahvimine. Kuule kui sa ei tea, paljudes Euroopa riikides flaresid kasutataxe. Sinu jutt on SAAST !!! Mina võin ju kah ytleda, et mix meie Euroopa Liitu astume, mix meie ahvime liikmesriike?! Saad nyyd aru? Sellised väited on IDIOOTSUS, sinult kui foorumi moderaatorilt oli kyll yllatav sellist lapse juttu kuulda!

vandersell
22.05.03, 10:35

Kas te ei saa aru et siin foorumis kõik kardavad flare-sid nagu surma? Ärge nendelt oodake mingeid fakte, see on mõttetu.
Lühikese mäluga oled. Minu mäletamist mööda tõi Darren mitu fakti esile, seda ainuüksi lähiajaloost.

Ja kas sinu arvates ei tohi moderaator oma arvamust avaldada?? Et kui sina arvad teisiti, siis tema jutt on lapselalin? Grow up.

greenday
22.05.03, 12:39

2 Indrek ja Kunn:

Kas te ei saa aru et siin foorumis kõik kardavad flare-sid nagu surma? Ärge nendelt oodake mingeid fakte, see on mõttetu. Ainult mingi paanika ongi nende postitustes. Ei usu et meie fänlus selliste kaadritega jõuab flarede lubamiseni, pigem keelataxe ära veelgi rohkem. Näitex rusikatega enam staadionile ei saa. :D :D :D Teiega olen 103% nõus, mind samuti paljud lubatud tobedused segavad palju rohkem kui flared. Näitex suitsetamine, mix mina pean kannatama mingi jobu yle kes suitsetab, kui mulle suitsu hais ei meeldi?? Ja pealegi see REAALSELT rikub tervist. Siin aga mõeldaxe flarede ohust mingi mystiline juttu välja, tobedus.

Siiski on vaja oma arvamust avaldada ja kui sa ei ole nõus kehtiva korraga on vaja sellest ka rääkida, nii et selle jaox see teema siin ongi. Mina oma arvamust siin kellelegi pähe ei määri, lihtsalt ytlen mida mina mõtlen antud probleemi kohta.

Moderaator kirjutas et flared on Itaalia ahvimine. Kuule kui sa ei tea, paljudes Euroopa riikides flaresid kasutataxe. Sinu jutt on SAAST !!! Mina võin ju kah ytleda, et mix meie Euroopa Liitu astume, mix meie ahvime liikmesriike?! Saad nyyd aru? Sellised väited on IDIOOTSUS, sinult kui foorumi moderaatorilt oli kyll yllatav sellist lapse juttu kuulda! Mul tuleb varsti okserefleks selle kinnikiilund plaadi kuulamisest. Palun säästa maailma oma üllatest ideedest edaspidi!

Darren
22.05.03, 14:09

Moderaator kirjutas et flared on Itaalia ahvimine. Kuule kui sa ei tea, paljudes Euroopa riikides flaresid kasutataxe. Sinu jutt on SAAST !!! Mina võin ju kah ytleda, et mix meie Euroopa Liitu astume, mix meie ahvime liikmesriike?! Saad nyyd aru? Sellised väited on IDIOOTSUS, sinult kui foorumi moderaatorilt oli kyll yllatav sellist lapse juttu kuulda!

Olen sinuga 606,782% nõus!

PHILIPZ
22.05.03, 15:36
Kallid V. G. ja D:

Ei näe mingit mõtet teiega vaielda, vastake mulle ainult 1-le kysimusele:

Mix te sedasi nagu minule ei vasta näitex Kunnile või Indrekule??? Mulle on see imelik, sest selles teemas meie arvamused klapivad :doh: Imelik rahvas olete ikka :-) Veel soovitus edaspidisex: pyydke arendada huumorimeelt, sest kõik mis mina räägin ei pea 101% tõsine jutt olema. Kuigi ma ei mõtelnud et teile peab seda seletama, kellel aju peas see saab ise kõik aru :-) :õnnelik:

Darren
22.05.03, 16:02
Mina isiklikult pole kellelegi konkreetsele isikule vastanudki, vaid pigem diskuteerinud kogu teema üle. Sinu postitusi ma tavaliselt ei loe ja nendele spetsiaalselt vastata ei viitsi, kuna esiteks suur osa su väiteid on argumenteerimata ning teiseks sa ei tea, millal on õige aeg vait jääda ja millal vaielda.

PHILIPZ
22.05.03, 16:07
ometigi vastasid. Mis siin diskuteerida, kui kolm meest pakuvad midagi uuendada või teha paremax, aga vastu on 100 põikpäist lammast kes kordavad iga postituse järel yhte ja seda sama.

Arvan et see teema pole koht kus arutada mida sina loed ja mida ei, flaredest jutt käib !!!
Usu mind pole huvitav lugeda sinu eelistustest jne

yheksa
22.05.03, 16:13
Mis siin diskuteerida, kui kolm meest pakuvad midagi uuendada või teha paremax, aga vastu on 100 põikpäist lammast kes kordavad iga postituse järel yhte ja seda sama.
Kolm meest ütlevad, et on parem ja siis ongi parem? Tegelt ka vä? hm.... huvitav

Usu mind pole huvitav lugeda sinu eelistusi jne
Sinu eelistusi seeeest on maruhuvitav lugeda! Aitähh :r66m9:

vandersell
22.05.03, 16:17

Kallid V. G. ja D:

Ei näe mingit mõtet teiega vaielda, vastake mulle ainult 1-le kysimusele:

Mix te sedasi nagu minule ei vasta näitex Kunnile või Indrekule???
Võibolla sellepärast, et nemad ei suru oma arvamust nii peale nagu sina seda teed, ega sõima teisi idiootideks.

Usu mind pole huvitav lugeda sinu eelistustest jne
Nagu ma juba ennist küsisin- sinu jutt huvitab kõiki??

PHILIPZ
22.05.03, 16:19

Kolm meest ütlevad, et on parem ja siis ongi parem? Tegelt ka vä? hm.... huvitav

Siin foorumis jah kolm meest, eupooras aga tuhanded ja tuhanded :D

Originally posted by yheksaSinu eelistusi seeeest on maruhuvitav lugeda! Aitähh :r66m9:

ega mina omadest ei kirjutagi, eelistused ja arvamus on nats erinevad asjad ;)

sirle
22.05.03, 16:25
Philipz, küll sina võid teistega vaielda!kas sa Tuleviku kodukale enam ei tulegi?:doh:

yheksa
22.05.03, 16:28

Sinu eelistusi seeeest on maruhuvitav lugeda! Aitähh :r66m9:

ega mina omadest ei kirjutagi, eelistused ja arvamus on nats erinevad asjad ;)

aaa... et sa nagu arvad, et flared on head aga sa eelistad ilma nendeta olla?
vöi sa eelistad olla flaredega ja arvad, et kes ei eelista on lambad?
vms?

D\'OH :myts7: Silly me.... :sega5:

PHILIPZ
23.05.03, 18:35
Originally posted by SIRLE

Philipz, küll sina võid teistega vaielda!kas sa Tuleviku kodukale enam ei tulegi?:doh:

Ikka tulen, Tulevik muidugi Flora systeemist, aga fännid on Tulevikul kyll palju arukamad kui Floral :-)

Originally posted by YHEKSA
aaa... et sa nagu arvad, et flared on head aga sa eelistad ilma nendeta olla?
vöi sa eelistad olla flaredega ja arvad, et kes ei eelista on lambad?
vms?

Kumbki sinu variant eriti ei sobi, kui siis teine :-) Aga see kah paras jama. Kui soovid teada mida mina tahan siis loe Indreku ja Kunni postitusi, sest minu omadest eriti keegi aru ei saa, kuigi mul on nende omadega sama idee.

priity
27.05.03, 23:24
Selle asemel et midagi panniliselt karta on vaja mõelda selle yle kuidas teha nii et olex ilus ja samas ka turvaline

kui tahad, et oleks ilus ja turvaline, kasuta kondoomi. seda viimast oleksid ka sinu esivanemad pidanud pisut sagedamini tegema.

PHILIPZ
30.05.03, 01:47
Originally posted by priity

kui tahad, et oleks ilus ja turvaline, kasuta kondoomi. seda viimast oleksid ka sinu esivanemad pidanud pisut sagedamini tegema.

Hahahaaaa, kes ytles et lasteaia lapsed siin foorumis ei käi? Näe tuli 1 nimega \"priity\", huvitav mida see tähendab, võibla see sinu nimi ongi mõne kondoomi mark, või kuidas?