PDA

View Full Version : Eurovisioon 2003

Tembu
20.05.03, 11:59
Kuna endal on kuri plaan ka see aasta Eurovisiooni lõppkontserti huviga jälgida, siis otsustasin teha ka vastava teema. Olen arusaanud, et keegi seda tavaliselt ei jälgi, aga ometi on kõik sellega väga hästi kursis. Müstika...Et keda peate teie favoriitideks?
Poll on koostatud readabet.com 10st võitjasoosikust.

mcnamara
20.05.03, 12:08
Pärast seda kui kuulsin, milliseks on Eesti laul lörtsitud - kitarri asemel pööraselt \"kaunis\" klaver jne. Ma ei tea. Meie loo natukene rokilik eripära on igatahes läinud. :(
Laulude klipid olen eri kanalitelt ära näinud - ainus vähegi intelligentne laul on Prantsusmaal, aga muidugi see ei võida. Pole ju teine ingishmannide keeles ka.
Vahest Saksamaa päikeseline tibipopp hoopis on see tänavune kuum sõna.

fitti
20.05.03, 12:22
tegelt on sellekohane teema juba täitsa olemas (http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=2013&page=2).

kust te kuulsite eesti lörtsitud lugu? või ei oota, ma ei tahagi seda siis enam kõrvast sisse lasta...

SleepWalking
20.05.03, 12:28
dekoltee paistab selle aasta sõna olevat - vähemalt videotes - seda nii ennustustes ette rühkinud hispaania, türgi, sloveenia jne osalt. aga eks see vist neid ennustusi ongi põhiliselt mõjutanud. usutavasti teeb eesti endajaoks keskmise tulemuse, ehk jääb ca. neljandaks. võidab - no võidu võtmed on venemaa käes, piisab väikesest suudlusest ja 2004 eurovisioon samahästi kui moskvas :)

mcnamara
20.05.03, 12:31
Originally posted by fittibaldi
kust te kuulsite eesti lörtsitud lugu? või ei oota, ma ei tahagi seda siis enam kõrvast
sisse lasta...

Praegu just üks neist Eesti \"suurepärastest\" raadiojaamadest mängib seda - klaverisoolo ja viiulid - fui. Eile oli Rootsi TV-s klippi ka võimalik vaadata, ETV-s vist täna õhtul.

Sass (45)
20.05.03, 15:11
Julgeks ennustada et eestalsed pääsevad esikümnesse, kuna teiste lugude taustal võib see mõjuda värskendavalt! :lahe:

Kuid mis siis saab kui Rufus võidu koju toob? Kas riigi eelarve läheb lõhki? :D :D :D

SleepWalking
20.05.03, 15:16
Originally posted by Viking
Kuid mis siis saab kui Rufus võidu koju toob? Kas riigi eelarve läheb lõhki? :D :D :D

ära muretse, riigil on piisavalt raha, et igal järgneval aastal eurovisiooni organiseerida. mullune läks maksma alla 200 mln (millest riigi osa oli alla poole), mis igaaastasest eelarvest teeb kokku alla poole protsendi.

Henri19
20.05.03, 15:38
natuke viimaste aastate võitjate statistikast:
98 a. võitis iirimaa
99a. võitis iirimaa
hmm...kaks võitu järjest, ilmselt on seal VÄGA head muusikud, kuid...
2000 a. võitis taani, väga napilt iirimaa ees.
2001 a. võitis eesti,väga napilt taani ees. kusjuures suur laulumaa iirimaa, kes oli võitnud kaks korda järjest, jäi eelviimaseks. langes välja.
2002 a. võitis läti,väga napilt malta ja eesti ees. kusjuures taani jäi viimaseks.langes välja.
2003 a. loodame muidugi kõige paremat.

:lahe:
ja veel, kuda nad sinna skonto halli ära mahuvad? suur ei saaks selle kohta küll öelda.

winki
20.05.03, 16:28
mina tahtsin hoopis türgi poolt hääletada:( :( :(
aga eks vaadeke ja kuulake ise, hiljem :õlu: taga hea arutada

skonto halli pidi mahtuma 6500 vaatajat ja lisaks on ehitatud veel 2halli. peressile ja artistidele siis

indrek
20.05.03, 17:37
Mulle meeldis isiklikult väga Austria laul.
Seekord kavatsen võibolla isegi helistada ja austerlaste poolt hääletada. Kõik ülejäänud, mida olen sattunud kuulama va ehk Eesti, on liiga vähe teinetesest eriistatavad - korraliku teostusega kuid mõttetud ja ideetud laulud.
Siin foorumis veel on keegi, kellele Austria laul meeldis?

mjkk
20.05.03, 17:49
Mina olen üks nendest inimestest, eks enne võistlusi kunagi ei kuula ühtegi lugu. Ja siis ennustan aga hoolega võistluse ajal. Ja suhteliselt täpselt on paar viimast aastat läinud. :)

Aga muidu - teise laule pole kuulnud, aga meie laul on küll ära situtud. Sellist mõttetut euro-pläma on liialt palju. Eelmine variant oli ikka kõvasti parem. Juba eespool mainitud - meie rockilik võlu on kadunud. Sellist tüüpilist poplaulu meenutab juba. Aga ikkagi usun Vaikosse ja teistesse poistesse. Eesti võidab...:P

Tembu
20.05.03, 18:28
Originally posted by Magpie
Juba eespool mainitud - meie rockilik võlu on kadunud. Sellist tüüpilist poplaulu meenutab juba. Aga ikkagi usun Vaikosse ja teistesse poistesse. Eesti võidab...:P

Ega sul Saku Õlletehases isa tööta, et varjatud reklaami teed?:õlu:
ja see oleks paha küll kui õlu kadunud oleks:P

Glazza
20.05.03, 18:47
Originally posted by indrek

Mulle meeldis isiklikult väga Austria laul.
Siin foorumis veel on keegi, kellele Austria laul meeldis?

Heh! Vahel jah meeldivad laulud, mis nõrgad tulemuselt on. Aga jah - Venemaa on nagu ikka üle kõige!

Russia 5/1
Spain 8/1
Latvia 10/1
Slovenia 10/1
Iceland 12/1
Ireland 12/1
Estonia 14/1
Germany 16/1
Holland 16/1
Norway 16/1
Sweden 20/1
Greece 25/1
Turkey 25/1
France 33/1
United Kingdom 33/1
Bosnia 40/1
Romania 40/1
Belgium 66/1
Malta 66/1
Poland 66/1
Ukraine 66/1
Croatia 100/1
Israel 100/1
Cyprus 150/1
Portugal 150/1
Austria 200/1

netu
20.05.03, 23:07
nii, kuulasin kah laulud ära ning kõige enam meeldis Hispaania eurolaul :) :lahe:

Swifty2002
20.05.03, 23:31
Mulle meeldis vene ja arvat et nad ka võidavad....veel olid norm horvaatia ja hispaania...kusjuures hispaania eriti iluse eide omale muretsenud laulma.........eelmine aasta läti võitis tänu show\'le see aasta eesti jääb taha tänu sellisele esinejale

Wingback
20.05.03, 23:36
Kui Austria lugu kuulsin, pidin perseli kukkuma. Mulle jäi selline mulje, et sinna on nagu meelega selline cräpp saadetud. Sellel eesmärgil vist, et eurovisiooni sellisel moel maha teha ning selle üle naerda. :keel3:
Aga mine sa tea...

vandersell
21.05.03, 11:37
Olen näinud-kuulnud ainult neid lugusid, mida eile ETV pealt näidati. Meeldis Belgia laul, ilusad mitte midagi tähendavad sõnad :)

Aga see Eesti laulu solkimine. Ma täpselt ei mäleta enam missugune see laul oli eelvoorus aga sellisel kujul nagu eile, on ta olnud juba oma paar kuud. Just siis oli esmaesitlus Terevisioonis. Mäletan, et ootasin põnevusega missuguse ägeda video nad teinud on aga säh sulle- täpselt samal laval ja ainult mõned hilbud ära vahetanud...

Artur
22.05.03, 02:29
Eurovisioon on sitt. Tahate head muusikat kuulata, ostke parem mõni plaat või tirige Internetist.

Pärast seda kui kuulsin, milliseks on Eesti laul lörtsitud - kitarri asemel pööraselt \"kaunis\" klaver jne. Ma ei tea. Meie loo natukene rokilik eripära on igatahes läinud. Praegu just üks neist Eesti \"suurepärastest\" raadiojaamadest mängib seda - klaverisoolo ja viiulid - fui.

Ma pole küll Eesti eurolaulu rikutud versiooni kuulnud, kuid mis pada sa ajad? Viiuli ja klaveriga on asjakohase tarvitamise korral võimalik väga head rokkmuusikat teha. Vaieldamatult paremat kui ülimagedat jäljendatud nn. popprokki, mida kõik raadiojaamad ja telekanalid täis on. Kas see, et lauldakse väikese bassi ja trummipõrina saatel \"I love you, babe\" teeb sellest kõrgeklassilise rokiloo? Pigem fantaasia- ja loomingupuudusega mõttetu kommertsteose.

Üleüldse võiks tänapäeva muusikud vähem kellegi jälgi ajada, vaid ise midagi omanäolist ja südamest tulevat teha. Ja laulusõnad võiksid samuti laulust-laulu mitte korduda. Lisaks ei saa ma aru, miks kõik ka meessoost staarid näevad välja nagu lakutud peded. Lõppude lõpuks tehakse ju muusikat, mitte ei käida end turu peal näitamas.

Ootan aega, kui Eurovisioon muutub tõepoolest lauluvõistluseks, mitte rahvustevaheliseks mänguks ja naljategemiseks.

Devil
22.05.03, 08:13
Originally posted by Artur

Ma pole küll Eesti eurolaulu rikutud versiooni kuulnud, kuid mis pada sa ajad? Viiuli ja klaveriga on asjakohase tarvitamise korral võimalik väga head rokkmuusikat teha. Vaieldamatult paremat kui ülimagedat jäljendatud nn. popprokki, mida kõik raadiojaamad ja telekanalid täis on. Kas see, et lauldakse väikese bassi ja trummipõrina saatel \"I love you, babe\" teeb sellest kõrgeklassilise rokiloo? Pigem fantaasia- ja loomingupuudusega mõttetu kommertsteose.

Üleüldse võiks tänapäeva muusikud vähem kellegi jälgi ajada, vaid ise midagi omanäolist ja südamest tulevat teha. Ja laulusõnad võiksid samuti laulust-laulu mitte korduda. Lisaks ei saa ma aru, miks kõik popstaarid, ka meessoost isikud, näevad välja nagu lakutud peded. Lõppude lõpuks tehakse ju muusikat, mitte ei käida enda turu peal näitamas.

Ootan aega, kui Eurovisioon muutub tõepoolest lauluvõistluseks, mitte rahvustevaheliseks mänguks ja naljategemiseks.

Esimene lõik: Sa oled kibestunud noor inimene :P ja elad oma kibestust seffi popmuusika peale välja see on vale, ma pigem kaldun arvama, et su kõrvad veavad sind alt ning sa ei kuule just palju popmuusikat kuna su ema ja isa on selle sulle keelanud. Juhtub! ma saan aru su probleemist. Nii et paluks sinu poolt mitte kritiseerida muusikat, mida sa ei kuula. See ei ole põhjus et sinu kõrv pole harjunud siis on järelikult mannetu.
fantaasia- ja loomingupuudus - ma kyll ei näe et sellega erilisi probleeme oleks enamusel(u. 2/3). 1/3 teeb paska ja jääbki alatiseks ekslema ;)

Teine lõik: Muusikuid on lihtsalt nii palju, et omanäolisust kõigile ja igale poole ei jätku, kuid siiski piisavalt. Laulusõnade kordamise kohta ei oska muud öelda, kui et armastuslugude puhul pole see valik just lõpmatu. armastus suhted jms on aga põhiline laulu teema ju alati olnud. Mehed peded ja naised lesbid? Nu enivei, kuda sa siis yldse itaalia jalgpalli talud ? Pmst pedenduse põhi alustalasi :D ja yldse miks sa meeste välimust nii hoolikalt vaatad ? ... ehk olid ise kah keskmisest pikemate juustega ja teatud ihadega ? :D Btw mulle meeldib kyll ennast näitamas käia :)

Kolmas lõik: Sinu jaoks Eurovisioon ei muutugi, enne kui sa oma kitsatest piiridest vabaned.

Eurovisioonist aga ma ei tea midagi, pole laule veel vaatand/kuuland... a eesti lugu on täitsa mõnus asjaolu

Tembu
22.05.03, 09:14
Eurovisioon on sitt. Tahate head muusikat kuulata, ostke parem mõni plaat või tirige Internetist.

P.S. Enamus plaate on sitad. Ja neid tehakse igas sekundis mõni tk juurde

yheksa
22.05.03, 09:51
Ja laulusõnad võiksid samuti laulust-laulu mitte korduda.
Aga ürita armastusest, pidudest, kiiretest autodest ning ilusatest naistest teiste sönadega laulda...

Lisaks ei saa ma aru, miks kõik ka meessoost staarid näevad välja nagu lakutud peded.
Oled kindel, et köik meessoost staarid? Absoluutselt köik?

Lõppude lõpuks tehakse ju muusikat, mitte ei käida end turu peal näitamas.
Aga misasi see showbusiness siis muud on kui üks suur lai turg? Selleks, et ennast müüa tulebki kas olla piisavalt skandaalne vöi piisavalt ostetav. Elementaarne :myts7:

Jäädki ootama :õnnelik:

Aga Eurovisioonist.... eitea pole laule kuulnud, va eesti oma. Tegelt pole neile tähelepanu pöörand. Eile tuli raadiost norra laul, täitsa hea oli. Ja TATU laul tuli ka aga see mulle meelde ei jäänd. On meelde jäänd vaid see, et Tatu tibinad käituvad kui superstaarid ja see teeb tegelt Eurovisioonile hääd. Vhmlt tähelepanu pööratakse. Nad oma käitumisega saavutavad kas täieliku läbipörumise vöi siis saadab neid edu. Olenevalt, kas Euroopa telepublikut köidab skandaalsus ja väljakutsuv käitumine vöi ei.

Jöudu köigile, sest mis vahe seal on, kes vöidab. Köik maad arvavad niikuinii, et neil on parim laul. Vähemalt ajakirjanikele tööd jagub ja televaatajatele showd. Eesmärk täidetud :myts7:

mcnamara
22.05.03, 10:39

Artur, sinu reageering ajab mind lausa naerma. Eesti laulule lisatud klaver ja viiul ei tee sellest paremat rokkmuusikat. Vastupidi, neid kasutatakse antud juhul selliselt, et meie raadiojaamade tavakuulajale meelepärasem tunduks.

Eurovisioon ei ole IIALGI olnud \"tõsine\" lauluvõistlus ega saa seda ka kunagi olema. La-la-la-la laulud võitsid juba kolmkümmend-nelikümmend aastat tagasi. Eks igal aastal ole 1-2 laulu, mis pisut originaalsemad tunduvad ning ülejäänud massist eralduvad - Eesti lugu võinuks tänavu selline olla. Aga ei ole. Ainult seda tahtsingi öelda.

fitti
22.05.03, 13:07
tekkis plaan kohapeale - see on siis kuhugi riia ühisvaatamisele - minna. sõit tuleb ilmselt sarnane jaanuarikuisele skonto mängul käigule: ommikul bussis viinad sisse, siis riias pisut paterdamist, omadele kaasaelamine ja kui bussi veel peaks olema võimeline üles leidma, tagasisõit. vohh

uurige täpsemalt cassandrast järgi ja tulge ka..:õnnelik:

Pealik
22.05.03, 16:16
kõik see mees riiga omasid toetama;)

H.M Murdock
22.05.03, 23:12
Paistab,et svensonid on taas mingi tavalise euro laulo kokku klopsind:deemon: kaks aastat tagasi nad sellega põhja kõrbesid,loodame et ka seekord.

P.S:ei midagi isikliku Rootsi kunn:doh:

fitti
23.05.03, 02:05
Originally posted by zoolazorts Ehk siis Eplik & Co ongi ainus põhjus miks ma seda vaeglauljate kokkutulekut vaatan.

eh, ruffus ruffuseks, paha uuesti hakata klisheesid loopima, aga vaata: eks see eurokammajaa on nagu tsirkus, tõsiselt ei võta teda keegi, aga ikka on huvitav taaskord vaatama minna, mis nalju klounid seekord teevad ja kas karu ikka veel tõukerattaga ümber areeni laseb..;)

muna
23.05.03, 15:43
seda ei tea kunagi kes võidab, kuid tatu lubas suure suuga et nemad võidavad ja et teistel pole seal midagi teha, kuid vaidlen sellele vastu. bugatsoova tuli sama jutuga, kuid tagasi läks 20. kohaga. Kuid kardan et eestil küll mingit võidu või võimalust pole. vot. see on minu arvamus !!!!

sprinter
23.05.03, 17:15
Originally posted by muna

Kuid kardan et eestil küll mingit võidu või võimalust pole. vot. see on minu arvamus !!!!

sama siin ,eesti laul on ju jama ,tegelt viimati ku seda ütlesin võideti ära ...
juhtuda võib kõike aga ex tulevik näitab kes võidab

H.M Murdock
23.05.03, 19:40
Originally posted by muna

Kuid kardan et eestil küll mingit võidu või võimalust pole.

see meie lugu on jah kord selline,et võib vabalt esi kolmikusse saada (või isegi võita),kuid võib tulla ka ~20 jääda.........aga hoiame siis pöialt!:sünna: :üllatus: :kaabu: :reiv: :ham4: :r66m7: :prill6: :r66m16: :silm4:

muna
24.05.03, 00:05
eestile on juba üx võit olemas ega niipea neid juurde tule.:oih:

vandersell
25.05.03, 00:43
Laulud kuulatud ja süda aimab halba... Ei mänginud välja kuidagi meie lugu. Sound oli tugevam kui sõnad. Ja selle laulu jaoks oli lava ehk liiga suur. Kuigi- juba enne punktide andmist võiks öelda:and 12 points go to... lavameistritele. Lava on tõesti vägev. Ja mitte ainult seepärast, et eestlaste käsi mängus :)
Nii, jääme punkte ootama.

vandersell
25.05.03, 02:03
OK, seekord nii.
Vabandan ette ja taha.
V**TU!!
edith piaf: see käis tyrgi, mitte eesti koha kohta.

mcnamara
25.05.03, 02:09
Originally posted by vandersell

OK, seekord nii.
Vabandan ette ja taha.
V**TU!!
edith piaf: see käis tyrgi, mitte eesti koha kohta.

Miks siis ometi nii? Kui ei kuulu meie kultuuriruumi, siis ei tohi võita? Arvestades seda, et tegemist oli minu nähtuist (ja neid on kahekümne ringis) kõige nõrgema tasemega võistlusega, polegi võitja neist võimalikest kõige hullem.

Henri19
25.05.03, 02:13
jeesus maria, mida paska, mingi türgi pani kinni. ma ei saa aru, kuidas see võimalik saab olla. tegelt see tänavune euro oli üldse üks igavene pask. ühtegi normi lugu ei olnud, ehk ainult austria. a türgi...masendav. macho eplik ei saant kah midagi. läbikukkumine. a seda oli arvata kah et siit niikuinii midagi ei tule. saatejuhtidelt oleks oodanud kah rohkem. lesbid kah midagi ei saanud, ehh paras kah.
türgi ahju:viha:

vandersell
25.05.03, 02:19
Originally posted by mcnamara

Miks siis ometi nii? Kui ei kuulu meie kultuuriruumi, siis ei tohi võita? Arvestades seda, et tegemist oli minu nähtuist (ja neid on kahekümne ringis) kõige nõrgema tasemega võistlusega, polegi võitja neist võimalikest kõige hullem.
Asi pole mitte niivõrd Türgis,kui selles, et Belgia laul oli mu lemmik.
Ja selles, et ma kasutasin *** märke, on süüdi ka vein, õlu ja shampus, mida ohtralt tarbitud :)

-madis-
25.05.03, 02:26
Ongi läbi. Peab ütlema, et seekordne lava jättis tõesti üsna hea ja võimsa mulje. Ka kaamerameeste tööle paneks ühe viiekese ära, kuna need keerlevad kaadrid tõid kohati suurt vaheldust sisse.
Aga võitjate kohta ütleks nii, et mage. Ei teagi kohe miks. Mageda all ei mõtle mitte Türgit vaid ikkagi laulu.
Võib-olla tundus ainult mulle nii, aga kohati meenutas lugu Holly Valance`i hitti \"Musi, Musi\". Olgu nad oma võidu üle õnnelikud.

kotkas0
25.05.03, 02:28
Siit loo moraal- hea lauluga ei ole m6tet eurovisioonile minna!!!

Red Devil
25.05.03, 02:30
Krt, mingi Türgi võitis ära:viha: :viha: :viha: . Mina olin TÄIEGA Tatu poolt, neil oli üx parimatest lauludest ja täielik SAAST oli Austria:viha: :viha: :viha: . Eestil läx ka kuidagi väga halvasti ja suur üllatus oli see, et Suurbritannia sai 0 punkti. Igatahes ELAGU Tatu-Ne ver, ne boisya, elagu Eurovisioon, selle põneva võistluse eest!!!

priit
25.05.03, 02:30
eurovisiooni poliitilise hinnangu indeks...

vaikiv mees
25.05.03, 02:48
Originally posted by vandersell

Originally posted by mcnamara

Asi pole mitte niivõrd Türgis,kui selles, et Belgia laul oli mu lemmik.
Ja selles, et ma kasutasin *** märke, on süüdi ka vein, õlu ja shampus, mida ohtralt tarbitud :)

V6itja kohta ytles bbc prime\'i kommentaator l6pus midagi niisugust, et \'good old bellybutton did it again\',
eks eelmisel a-l oli sama asi, kui l6unanaabrid v6itsid ymberriietumisshow\'ga (ja meil oli 2a tagasi aegade esimene mustanahalise v6itja)

Swifty2002
25.05.03, 04:59
ma ka tatu poolt..a krt kolmandax jäi...ok noh türgi laul siuke mitte midagi erilist aga kuidas sai mingi belgia oma pudikeelega ja jaapani viisiga 2x??????

ise helistasin tatu , hispaania ja horvaatia poolt tatu saigi est 1 aga teised ei saand 1 punktigi

Marduk
25.05.03, 12:42
Kas mulle ainult tundus nii, v6i t6esti nii see on et Tyrklaste lugu meenutab mulle Shakirat?

Silver
25.05.03, 13:05
Esimene elamus oli, et mida kurat!? Kuidas Eestil nii läks jne. Aga hiljem ma ei teagi, aga Türgi laul hakkas meeldima. Minu meelest enam vähem, kuid samas mulle meeldis ka Islandi laul ning imetavaldav oli Lätlaste mage esinemine ( ega meie paremad polnud) Aga no see kord läks siis niimoodi...

Ja, mis puutub tatu asjasse, siis see oli ülimage ning raudselt kuradi Eesti venelased ketrasid telefone, et venemaa võidaks... Ma ei tea, mida te selles laulus nägite? Aga nojah igalühel on oma maitse.

mjkk
25.05.03, 13:12
Jube, justkui oleks tegemist olnud mingi Eurovisiooni matustega vms. Allakäik oli igathes silmnähtav. Esiteks, olid õhtujuhid magedad ja ei sobinud. Teiseks, lava oli kuidagi sügav, aga vinguda tegelt ei tohi. Mõttetu kujundus suhteliselt, Eesti omaga võrrelda ei saa :) Kaameratega oli lugu selline, et lava peal oli üldse 2 kaamerat (või isegi 3 ehk...) ja needki andsid üksluiset ülevaadet, suurem osa kaadritest olid kuskilt kaugelt ja küljepealt võetud.

Enne kui asi hääletamiseni jõudis, oli selge, et siin hakkab nalja saama. Võidab kas mööda laulnud TATU, või keegi riikidest, kellel sõbralikud naabrid või kellel palju elanikke üle kogu Euroopa laiali. Näiteks türklased. Laulude tase oli küll nii, et meie oma Kaks Takti Ette paneks pika puuga ära. Tõesti kohutav.

Aga eks ta olegi selline stampvärk, lihtsalt kahju, et tema mingigi tähtsus ja sära on ära kadunud. Aga Ruffus oli tubli! Igatahes! Lemmik! ;) Nii jube konkurss ja nii jubedad tulemused, et ega paremat poleks lõpuks oodata olnudki. :doh:

Et kellelgi valet ettekujutust ei tekiks...siis olen tegelikult iga-aastane Eurovisiooni pooldaja ja meeldib väga see üritus. Ja mitte meie halva tulemuse pärast pole ma pettunud, vaid lihtsalt kahju on sellest Eurovisiooni jamast üldse.

mjkk
25.05.03, 13:14
Originally posted by treze
Ja, mis puutub tatu asjasse, siis see oli ülimage ning raudselt kuradi Eesti venelased ketrasid telefone, et venemaa võidaks... Ma ei tea, mida te selles laulus nägite? Aga nojah igalühel on oma maitse.

Nõus treze\'ga igatahes. Maitse maitseks, aga eided laulsid totaalselt mööda. Kellel vähegi muusikalist kõrva on, see kuulis, nad laulsid ikka täiesti perssekukkunult. Ja see oli eriti mage, et Eesti neile 12 punkti andis. Kuradi Lasnamägi, Mustamägi ja kõik selle venelased olid vist oma telefoniarvet põhjani kulutamas. :viha:

SleepWalking
25.05.03, 13:20
Mustamägi ja kõik selle venelased olid vist oma telefoniarvet põhjani kulutamas. :viha:

mustamäe on minuteada väga suure ülekaaluga eestlaste asum, nii et siinkohal ära keksi. telepilt, lava ja korraldus oli väga hea, laulud ... nojah, samas põhjala riigid ongi liiga kaua võitnud, aeg oligi lõuna-euroopale võit anda.

mjkk
25.05.03, 13:25
Originally posted by SleepWalking

Mustamägi ja kõik selle venelased olid vist oma telefoniarvet põhjani kulutamas. :viha:

mustamäe on minuteada väga suure ülekaaluga eestlaste asum, nii et siinkohal ära keksi. telepilt, lava ja korraldus oli väga hea, laulud ... nojah, samas põhjala riigid ongi liiga kaua võitnud, aeg oligi lõuna-euroopale võit anda.

Kõik selle venelased, ehk kõik seal-elavad, mitte seda, et seal kõik venelased on. Eks lavakujundus on maitseküsimus. Korralduse poolepealt pole meie kumbki ütlejad, pigem kuula sealolnute juttu ;)

Oli mis ta oli, Eestile jäi ta ikka kõvasti alla, seda peab vist igaüks tunnistama :)

Swifty2002
25.05.03, 14:06
mul küsimus kes eurovisiooni võitis? ma vist vaatasin hoopis asiavisiooni.

mcnamara
25.05.03, 14:13
Originally posted by zoolazorts
Ja kas võib Inglismaa nulli peale jäänud punktiskooris näha ka poliitilisi tagamaid (lisaks kahtlemata pasale laulule)...

Uhh ei tea...pigem oli asi vist selles, et kõigist ilma igasuguse talendite tibidest oli see inglanna kõige hullem. Häält polnud ollagi, lisaks tõesti ilma igasugust arvestust laul. Ma ei mäleta varasemast juhust, kui Iirimaa oleks britid nulli peale jätnud.

SleepWalking
25.05.03, 14:16
Kõik selle venelased, ehk kõik seal-elavad, mitte seda, et seal kõik venelased on.

kuule, njuukaastl, pole mõtet ju mustamäe venelasi rõhutada, kui seal neid na vähe. aga sa ei saa sellest ilmselt aru.

Oli mis ta oli, Eestile jäi ta ikka kõvasti alla, seda peab vist igaüks tunnistama :)

mu meelest mitte - mulje, mis telepildist ja showst jäi - oli eile parem, kui aasta tagasi.

H.M Murdock
25.05.03, 14:46

mu meelest mitte - mulje, mis telepildist ja showst jäi - oli eile parem, kui aasta tagasi.

mis showst????alguses helistati korra esmakordsele võitjale ja elton john\'ile ja lõpus oli mingid laulud ja veel lindilt!meie saime ikka oluliselt tagijama eurokaga maha :lahe: ja no see laulude tase......no täielik saasat.........minu silmale oli see kõige sitem eurovisioon.ainus asi mis mulle meeldis,oli see kui green-roomi sein üles tõusis,see oli originaalne.....ja veel võidulaul....see laulja oli just nagu \"vampiiritapja buffy\"-st ju.....täitsa pael....

Henri19
25.05.03, 14:54
kui nüüd korduse kah ära vaatasin hakkab kohale jõudma, et tegelt need lood polnudki nii halvad kui esmapilgul tundus. aga türgi :viha: \"tibi\" kes laulis oli tõesti väga jõhker mõõk. a noh, maitse asi.

Silver
25.05.03, 15:36
Ei tea kas tasub selles nii suures osas eestivenelasi süüdistada, pigem ilgemat karja teismelisi, kelle hulgas t.A.T.u tohutult populaarne on. Olgu lugu ise nii sitt kui tahes.
Ka võimalus...

Devil
25.05.03, 16:27
sci-fi ... kahju kahju ... iseenesest TATU totsid laulsid jah tiba mööda ... aga kuna nad nii seffid on siis võib selle neile andestada :), vähemalt mina. /me -ile meeldivad vene totsid :P. Kuigi jah nende laulud Ya soshla s uma ja Nas ne dogonjat on siiski paremad, oleksin neid võitjatena parema meelega näinud. Kõmu ja staffi oleks rohkem :).

Loomulikult ka Ruffuse võit oleks ylim olnud. Korda läksid veel Iiri, Austria, Norra, Poola laulud. Austria oli yldjoontes mõnus yllatus :)

-madis-
25.05.03, 17:53
Ahjaa, ühed asjad, mis sel aastal eriti lahjad tundusid, olid need vaheklipid. Olid lihtsalt niisama kokku klopsitud. Puudus igasugune sisu ja nende põhjal küll mingit pilti esitajatest või esitaja maast looma ei hakanud.
Nagu varem räägiti, siis olevat varem valmis tehtud hoopis teised klipid, mis aga vist EBU-lt heakskiitu ei saavutanud, seega klopsiti kiiruga uued valmis. Kui teist varianti kõlbas eetrisse lasta, siis pidid need esimesed küll ühed sitakäkerdised olema, et nad ära keelati.

apunkto
25.05.03, 21:18

Jube, justkui oleks tegemist olnud mingi Eurovisiooni matustega vms. Allakäik oli igathes silmnähtav. Esiteks, olid õhtujuhid magedad ja ei sobinud. Teiseks, lava oli kuidagi sügav, aga vinguda tegelt ei tohi. Mõttetu kujundus suhteliselt, Eesti omaga võrrelda ei saa :) Kaameratega oli lugu selline, et lava peal oli üldse 2 kaamerat (või isegi 3 ehk...) ja needki andsid üksluiset ülevaadet, suurem osa kaadritest olid kuskilt kaugelt ja küljepealt võetud.

Enne kui asi hääletamiseni jõudis, oli selge, et siin hakkab nalja saama. Võidab kas mööda laulnud TATU, või keegi riikidest, kellel sõbralikud naabrid või kellel palju elanikke üle kogu Euroopa laiali. Näiteks türklased. Laulude tase oli küll nii, et meie oma Kaks Takti Ette paneks pika puuga ära. Tõesti kohutav.

Aga eks ta olegi selline stampvärk, lihtsalt kahju, et tema mingigi tähtsus ja sära on ära kadunud. Aga Ruffus oli tubli! Igatahes! Lemmik! ;) Nii jube konkurss ja nii jubedad tulemused, et ega paremat poleks lõpuks oodata olnudki. :doh:

Et kellelgi valet ettekujutust ei tekiks...siis olen tegelikult iga-aastane Eurovisiooni pooldaja ja meeldib väga see üritus. Ja mitte meie halva tulemuse pärast pole ma pettunud, vaid lihtsalt kahju on sellest Eurovisiooni jamast üldse.

Ma ei hakka pikalt kirjutama, ütlen lihtsalt, et olen 90% ulatuses risti vastu magpie arvamusele. Eriti mõttetu on öelda, et Türgi võitis, kuna türklasi elab igal pool. Minu teada pole nad varem kunagi võitnud veel ja väide, et nad alles hiljuti ennast kõikidesse euroopa riikidess smuugeldasid pole kuigi vettpidav.

Venelased laulsid tiba mööda, kuid olgem ausad, enamik inimesi oli vast juba varem oma lemmikud selgeks teinud, ja venelaste laul lindi pealt kõlab päris hästi. Sama lugu rumeenia lauluga, mis mulle vast kõige rohkem meeldis, ainult et live-esituses lauldi seda ka veidi mööda.

Laulude tase...no mis ekspert sina oled hindama, et laulude tase oli madal? Ma ei taipa. Ma ei viitsi siin vaidlema hakata sinuga aga tõesti, sa ajad natuke liiga lapselikku ja kibestunud juttu

:oih:

vaikiv mees
25.05.03, 22:25
Originally posted by madman666

Ahjaa, ühed asjad, mis sel aastal eriti lahjad tundusid, olid need vaheklipid. Olid lihtsalt niisama kokku klopsitud. Puudus igasugune sisu ja nende põhjal küll mingit pilti esitajatest või esitaja maast looma ei hakanud.
Nagu varem räägiti, siis olevat varem valmis tehtud hoopis teised klipid, mis aga vist EBU-lt heakskiitu ei saavutanud, seega klopsiti kiiruga uued valmis. Kui teist varianti kõlbas eetrisse lasta, siis pidid need esimesed küll ühed sitakäkerdised olema, et nad ära keelati.

ma ei tea, pole eriti sel a-l j2lginud syndmuste k2iku, aga vaheklippidega on vist 2 v6imalust, kas iga riik teeb endale kaasa ise 1 klipi (S.Vrait-Wright k2is vist kuskil kedra peal potti voolimas 9a tagasi) v6i t2idab korraldav riik need laulude vahed ise 2ra nagu Eesti eelmisel aastal, ma\'i tea , kuidas nyyd tehti v6i mis seal 6ieti valesti l2ks

...Esiteks, olid õhtujuhid magedad ja ei sobinud...

Magedad? Minu silmis said Kaupers - Marie N paremini hakkama kui Matvere - Peebo. Nad olid laval palju loomulikumad, mitte nagu Peebo oma kilava sopranihäälega ning Matvere pingutatud naeratusega. Glamuuri oli Eesti õhtujuhtide paaril tõesti rohkem.
Ja kas võib Inglismaa nulli peale jäänud punktiskooris näha ka poliitilisi tagamaid (lisaks kahtlemata pasale laulule)...

n6ustun zoolazortsiga, Kaupers sai v2ga h2sti hakkama, Bosnia&Hisp hindaja-tibid ajasid ju k6ik sassi, aga ta reageeris kiirelt, Matvere oskas ing.k-s ainult mahaloetud teksti ette kanda

mcnamara
25.05.03, 23:33
Originally posted by apunkto
Laulude tase...no mis ekspert sina oled hindama, et laulude tase oli madal? Ma ei taipa. Ma ei viitsi siin vaidlema hakata sinuga aga tõesti, sa ajad natuke liiga lapselikku ja kibestunud juttu

:oih:

No eks see on muidugi maitseküsimus, eriti sellise rahvaürituse puhul, kus muusika kvaliteet suhteliselt vähe tähendust omab. Aga päris palju aastaid pop-muusikat kuulanud ja selle ajalugu uurinud ning arengut jälginud inimesena võin kinnitada, et laulude tase OLI madal. Seda näitab juba seegi, et nii mitmeid lugusid võib päris tõsiselt plagieerimises süüdistada.
Mis minule Eurovisiooni juures kõige enam muret teeb on see, et taoline totaalne maitselagedus a la Austria läheb rahvale nö. peale. Seepärast võib igasugu kloune järgmistelgi aastatel oodata. Samas, mingit imet pole mõtet Eurovisioonilt oodata. Mina tahaksin lihtsalt, et oleks mõni laulgi, mida hetkeks kuulatama jääd ja mis lihtsalt ühest kõrvast sisse-teisest välja ei voola.

fitti
26.05.03, 00:45
nonii, käed enam eriti ei värise, saab trykkida..
käisime siis riias kohapeal, emotsioone ja muljeid on hetkel palju,peab proovima midagigi kirja panna.

1 Daugava ääres ühisvaatamisel oli meeletult inimesi, pole loveparade\'l käind, nii et ma arvan - minu elu nö publikurekord
2 neist olid silmatorkavalt paljud venelased, see avaldus eriti muidugi siis, kui tatu esines ja ka siis, kui nad ei võitnud - koju minevad grupid skandeerisid kõlavalt \'rasiiiiiija\'
3 turistidel olid ikka väga vabad käed, korduvatele \'seadusterikkumistele\' nagu avalikus kohas alkoholi tarbimine, bussis jänesena sõitmine ja vales kohas üle tee minemine politseinike silma all ei toonud isegi sõnalist märkust
4 laulud olid tõesti suht kehvad, peale paari erandi tundusid kõik praht. peab muidugi ka tõdema, et joobeaste oli võistluse ajaks juba päris kõrge, nii et väga objektiivne see hinnang olla ei saa. kahjuks ei näind ka telekast kordust
5 sattusime vestlema kreeka lauljaga. tore tädi, jyri/pealik ronis veel tema bussi, et talle õiekest kinkida ja turvadel polnudki selle vastu miskit
6 läti õlu on ikka ausalt öeldes kehv, ka aldaris...:P originaal rokib!!!

eston maravilha
26.05.03, 02:37
Originally posted by vaikiv mees

ma ei tea, pole eriti sel a-l j2lginud syndmuste k2iku, aga vaheklippidega on vist 2 v6imalust, kas iga riik teeb endale kaasa ise 1 klipi (S.Vrait-Wright k2is vist kuskil kedra peal potti voolimas 9a tagasi) v6i t2idab korraldav riik need laulude vahed ise 2ra nagu Eesti eelmisel aastal, ma\'i tea , kuidas nyyd tehti v6i mis seal 6ieti valesti l2ks

kõik need klipid teeb korralajamaa. see silvi vraidi savipoti voolimine oli ka iirimaal tehtud mitte kusklil eesti töökojas.

Sass (45)
26.05.03, 10:28
IMO: Lätlaste Eurovisioon oli oluliselt kõvem Eesti omast alates hi-tec lavapõrandast ja kaartest kuni valgustuse ja lavataguse green-roomini. Lülitused kosmosejaama ja Elton Johni episood mõjusid kah väga hästi! Kõik sujus ladusalt ja mõjus üldpildis väga elavalt(asi kestis ju siiski üle 3t!!!), sams kui te mäletate oli Tallina EV\'s esimese videolooga mingi pläkk. Lohutuseks võib öelda, et minu teada olid Läti EV tegemisse kaasatud kümneid eesti ettevõtteid alates valgustusest kuni produtsentideni, rääkimata vale-Paadamist, mille pealt teeniti päris kena kopikas! :õnnelik:

Mis puudutab t.A.T.u lugu siis ma valisin selle oma lemmikuks tänu sellele, et ta mõjus värskendavalt teiste taustal, lauldi rahvuskeeles ja asjal oli lihtsalt hea saund! Kuna esitajatel pole erilist live-kogemust keerati esimese koha shansid kihva! :(

mjkk
26.05.03, 21:23
aga sa ei saa sellest ilmselt aru.

Miks sa seda arvad? Saan aru ju küll. Isegi mina. :doh:

Originally posted by apunkto
Ma ei viitsi siin vaidlema hakata sinuga aga tõesti, sa ajad natuke liiga lapselikku ja kibestunud juttu

Lapselik? Vanus: 16. Klapib. Kibestunud. Jah. Kibestunud, sest mis enne meeldis, enam ei meeldi. Kahju lihtsalt. Aga muu - puhtalt maitseküsimus. Laulude taseme kohta võid lisaks minu postitusele lugeda mis tahes kriitiku analüüsi selle aasta Eurovisiooni kohta. Tunnistama ju peab, et viimasel kahel-kolmel aastal on laulud pikalt üle olnud selle aasta kiskõridest. Ja nii hullu debiilikut nagu too Austria-vend enne laval olnud pole. Kahju hakkas. Ja et veel punkte sai...:oih:

SleepWalking
26.05.03, 21:41
Tunnistama ju peab, et viimasel kahel-kolmel aastal on laulud pikalt üle olnud selle aasta kiskõridest. Ja nii hullu debiilikut nagu too Austria-vend enne laval olnud pole. Kahju hakkas. Ja et veel punkte sai...:oih:

rahune nüüd maha, polnud need laulud midagi hullemad, kui varasemalt. eelmistel aastatel on eesti edukam olnud, siis polnud kohalikel leheneegritel (keda sa siin kriitikuks nimetad) vaja niipalju halada (sellega oleks ju ka eesti laulu kritiseerinud). Austria-vend mulle meeldis. Peab ju oskama heita nalja selle komejandi üle või mis? Samasuguseid kloune on aastate jooksul olnud küll ja veel. Keegi hr. Horn Saksamaalt ronis ahvikombel mööda lavakonstruktsioone vaid paar aastat tagasi jne.

Devil
26.05.03, 21:51

Laulude taseme kohta võid lisaks minu postitusele lugeda mis tahes kriitiku analüüsi selle aasta Eurovisiooni kohta. Tunnistama ju peab, et viimasel kahel-kolmel aastal on laulud pikalt üle olnud selle aasta kiskõridest. Ja nii hullu debiilikut nagu too Austria-vend enne laval olnud pole. Kahju hakkas. Ja et veel punkte sai...:oih:
sina pole pädev kriitikuks ...
austria vend oli mega lahe ... ja debiilik oled sina. Mine proovi sealt 1 punkt saadagi.
saa aru see on show ... show loeb, lugu on loomulikult osa sellest.

btw treix - magpiest pole kyll veel inimest saanud

mjkk
26.05.03, 21:53
Austria-vend mulle meeldis. Peab ju oskama heita nalja selle komejandi üle või mis? Samasuguseid kloune on aastate jooksul olnud küll ja veel. Keegi hr. Horn Saksamaalt ronis ahvikombel mööda lavakonstruktsioone vaid paar aastat tagasi jne.

Tõsi, neid kloune on seal Eurovisioonil tõesti iga aasta olnud, aga vahe on selles, et tavaliselt on need klounid ka laulnud. Nüüd saadeti vennike, kes 100% pole meie eelvoorugi saanud. Lihtsalt nõme. Hea mees oli ja omas elemendis isegi tore :) Aga sinna ei sobinud. Oleks tal parem laul olnud korras. Ja mitte isegi tema sealolemine ei tee mulle pahameelt, vaid see, et ta hääli sai. Mille eest? Et lihtsalt kõnksutas ja oma näoga mängis?? Vabandage väga, aga see pole enam siis uhke üle-Euroopalik lauluvõistlus, kui selline laul saab nii palju punkte. Kahju on eriti omadest poistest, kes võrreldes taolise jobuga nii vähe punkte said.

Nõustun jah, et neid vennikesi on sinna alati vaja. Aga vaat hinnata kõrgelt neid pole vaja. Siis kaob Eurovisiooni mingigi mõte ära (laulude osas). ;)

Originally posted by Devil
austria vend oli mega lahe ... ja debiilik oled sina. Mine proovi sealt 1 punkt saadagi.

Show on show. Aga see polnud ka show. Seda oli sinna vaja - jah. Aga vaat mille eest sai tema punkte, jääb arusaamatuks. Austria vend oli mega lahe - mina debiilik. Ole vait parem! Mees, kes pakub siin võitjaks Tatu\'d ja arvab, et Austria vend oli megalahe - ei huvitagi ausalt öeldes. Mina - ühe punkti saaks kindlasti. Rohkem kui sina. Aga vaata pole sinna veel jõudnud. Mõttetu lause.

Suhteliselt kõva mees oled, peab mainima.

Devil
26.05.03, 22:01
mine sümfooniat kuuluma ja ela kastis

Devil
26.05.03, 22:18

Austria vend oli mega lahe ... ja debiilik oled sina. Mine proovi sealt 1 punkt saadagi.

Show on show. Aga see polnud ka show. Seda oli sinna vaja - jah. Aga vaat mille eest sai tema punkte, jääb arusaamatuks. Austria vend oli mega lahe - mina debiilik. Ole vait parem! Mees, kes pakub siin võitjaks Tatu\'d ja arvab, et Austria vend oli megalahe - ei huvitagi ausalt öeldes. Mina - ühe punkti saaks kindlasti. Rohkem kui sina. Aga vaata pole sinna veel jõudnud. Mõttetu lause.

Suhteliselt kõva mees oled, peab mainima.

tähendab ... kuna sa oma postitust editisid ei saand ma siiski päris vait jääda :P

Mille eest ta punkte sai ? - show eest sai ja laul oli siuke mõnusalt humoorikas. Pole kyll mõni Mozarti meistri toes kuid, mõnus lugu siiski. Sina lihtsalt ei suuda siukest asja endale omaks võtta.

Miks sa Debiilik oled ? - sellepärast, et sa sõimasid Austria lauljat Debiilikuks. Kunagi oli ka siuke laste fraas vms ... \'Kes teisele nime annab, see ise seda kannab\'. Lihtsalt mulle ei meeldind, et sa teda põhjuseta niimoodi nimetasid.

Tähendab ma pakkusin võitjaks TATU-d ... peaksid pigem tunnistama et võit polnud kaugel. Ma ei olnud nende laulu kuulnudki enne kui ma neid võitjaks pakkusin. Ma ei viitsi hakata seletama, miks ma nii arvasin.

Kui sa arvad et mu muusikamaitse vaid TATU-ga jms piirdubki, siis sa eksid. Ma kuulan paljut ... aga see pole siin oluline.

Punkte ei saaks sa eurovisioonilt yhtegi, kuna sa sinna ei pääse. isegi kui sa pürgiksid. Mina kah ei saa kuna ma ei pürgi sinna never-ever. Aga sinust saaks ma rohkem punkte kuna ma olen liiga ilus :õnnelik:, sina pidid aga Quasimodo olema :D

Suht kõva mees olen jah.

mjkk
26.05.03, 22:21
sina pidid aga Quasimodo olema :D

Kust seda kuulsid. Ma jumala dibens-dobens poiss. Ikka superilus, ütleks isegi :P

mukiii
26.05.03, 22:24
Mukilt noormees Magpie` le
Mina olen kuulnud,kuidas teie noormees laulate. Ma tahaks näha, kuidas teie lauluoskus parandaks Eurovisiooni taset(ei ütle midagi paha lauluoskuse kohta). Isiklikult arvan, et üle mitme aasta, oli see jubedus(loe: Eurovisioon) talutav. Mõningaid jubedusi loomulikult leidus, aga millisel aastal sellest siis pääseb?
Niiet kuni teie, noormees Magpie, tõestate mulle, et suudate paremini teha, seni hoidke oma suhteliselt idiootne arvamus endale.

piis laav änd häppiness:viha:

Devil
26.05.03, 22:25

sina pidid aga Quasimodo olema :D

Kust seda kuulsid. Ma jumala dibens-dobens poiss. Ikka superilus, ütleks isegi :P
Kohalikud totsid räägivad aga see selleks. Yldiselt sa ei pea mu postile vastama ... sest ma tahaks selle teema asja siin lõpetada. Ei viitsi seletada :D, liiga kirjuks läeb kätte ära ja segaseks

mjkk
26.05.03, 22:35
vabandust Devil, aga mu suu ei saa antud postituse pärast vaikida.

Originally posted by mukiii
Mina olen kuulnud,kuidas teie noormees laulate. Ma tahaks näha, kuidas teie lauluoskus parandaks Eurovisiooni taset(ei ütle midagi paha lauluoskuse kohta). Isiklikult arvan, et üle mitme aasta, oli see jubedus(loe: Eurovisioon) talutav. Mõningaid jubedusi loomulikult leidus, aga millisel aastal sellest siis pääseb?
Niiet kuni teie, noormees Magpie, tõestate mulle, et suudate paremini teha, seni hoidke oma suhteliselt idiootne arvamus endale.

Sa pane oma suu kinni parem. Minu pärast võib sul minuga sama avatar olla jne, aga vaat sellist asja ma ei talu. Laulame, nagu laulame. ja hästi laulame (mitte et sa midagi muud väitnud oleksid). ABSOLUUTSELT MITTE KORDAGI pole ma väitnud, et meie laulame paremini ja et mina suudaks seal midagi muuta (just see viimane väide - pane tähele). Või väidad vastupidist? Ja kui minu arvamus oli idootne, siis vaata sinu...njah. Vaikin siin.

Aga Devilil õigus. Prooviks nüüd vaikida. Endal kah natuke nõme, et selline \"tunniga iga teine postitus\" välja kukkus, aga mis teha - vaja oli..:õnnelik:

H.M Murdock
26.05.03, 22:52
Originally posted by H.M Murdock

see meie lugu on jah kord selline,et võib vabalt esi kolmikusse saada (või isegi võita),kuid võib tulla ka ~20 jääda.........

kuradi kurat..........mina ja mu pidamatu möla......:oih:

SleepWalking
26.05.03, 23:06

see meie lugu on jah kord selline,et võib vabalt esi kolmikusse saada (või isegi võita),kuid võib tulla ka ~20 jääda.........

kuradi kurat..........mina ja mu pidamatu möla......:oih:

tõesti murdokk, kaval oled küll nagu vanakurat ... aga kui endale sellised piirid seada, et kas etteotsa või viimasesse otsa, siis tõenäosus tabada on üsna suur, seega saavutus seda väiksem.

yheksa
27.05.03, 00:34
Lapselik? Vanus: 16. Klapib. Kibestunud. Jah. Kibestunud, sest mis enne meeldis, enam ei meeldi. Kahju lihtsalt. Aga muu - puhtalt maitseküsimus. Laulude taseme kohta võid lisaks minu postitusele lugeda mis tahes kriitiku analüüsi selle aasta Eurovisiooni kohta. Tunnistama ju peab, et viimasel kahel-kolmel aastal on laulud pikalt üle olnud selle aasta kiskõridest. Ja nii hullu debiilikut nagu too Austria-vend enne laval olnud pole. Kahju hakkas. Ja et veel punkte sai...:oih:

Mitut Eurovisiooni lauluvöistlust Sa mäletad, et nii pöhjapanevaid hinnanguid annad? 2 vöi 3? :D

Ja muusikakriitikud on Andrus Kivirähk ja Priit Hõbemägi (tänane, 26.05.2003 EPL)? Ok... selge, ma siis tean, mis pilguga nende artikleid edaspidi lugeda :myts7:

Austria oli sigalahe igaljuhul :) Vhmlt tekitas köigile mingi arvamuse.... enamus esitajaid seda ju ei suutnud.

Elagu Eurovisioon ja köik selle ümber virisevad \"kriitikud\" :)

Eestlased lihtsalt ei oska kaotada (meil oli kihvtim lava, paremad öhtujuhid jnejnejne) ... LAHE :P

apunkto
27.05.03, 00:51
Ma avaldaks veel oma arvamust selle austria loo kohta:

Küsimus: Kumb on sul paremini meeles, kas austria või portugali lugu?
Küsimuse sisu on selles, et Eurolugu, eriti veel võita üritav lugu peab olema meeldejääv. See tähendab, et kui sa selle ära kuulad, siis see viis jääb sulle pähe kummitama, mitte sa ei unusta seda ära. Sellega sai austerlaste lugu suurepäraselt hakkama, ja vahel tuleb ette, et ma ümisen seda kui millegagi ametis olen:D

Teiseks ei maksa karta, et nüüd eurovisioon ära lagastatakse ja kõik hakkavad massiliselt kloune ja tolasid välja treenima, et austria eeskujul kõrge koht saada. Kõik teavad, et see ei õnnestuks. Selliseid tolasid on igal aastal umbes üks ja see on iga kord olnud kerge vaheldus. Hoolimata sellest kas see punkte ka saab või mitte. Kuna sedakorda oli tegu väga kaasakiskuva ja (viis poolest) elurõõmsa lauluga, siis ma ei näe põhjust kedagi debiiliks sõimata selle eest.

Mis puutub Eesti ajakirjandusse, siis seda on lausa häbi lugeda - kui meie laul ei ole esimeste seas, siis järeldatakse, et tase on niivõrd madal, et Eesti \"ülivõrdes\" parimat laulu lihtsalt ei pandud tähele, zhürii polnud piisavalt intelligentne. Kui Kamonevripadi võitis, siis ei halanud keegi, et see laul läheb massidele peale ja ei sisalda tõelist \"mõttega muusikat\". Ajalehtedes, eriti Õhtulehes(mis pole kuigi imekspandav) käib ka tohutu türgi mahategemine, pealkiri \"Öö mil suri eurovisioon\" on nii hädine, et südame ajab pahaks. Türklaste laul oli täitsa omal kohal, mõnele meeldis rohkem, teisele vähem, aga nii on see kõikide lauludega. Pealegi oli see üks väheseid lugusid, mille esitajariigi võis puhtalt laulu järgi ära tunda, st. ta sisaldas mingisugustki rahvuslikku elementi. Ajakirjandust kommenteerides ei mõtle ma Kivirähka, kuna tema jutt on naljakas nagu ikka ja tema töö on asju naljaks keerata. Aga selline soigumine ja tagantselja mahategemine käib mulle lausa närvidele. Mulle isiklikult meeldisid nii Türgi kui Austria lugu juba enne kontserti ja ma ei pea ennast debiiliks selle pärast.

Puhtalt minu arvamus muidugi aga häbi on kui läheme oma kaotuse eest võitjatele nuga selga lööma:lahe:

sicmic
27.05.03, 00:55
Mind küll see eurovisioon ei paelu, kuid...:D

Austria laul oli iseenesest ülimalt nõme, samas toredalt irooniline kogu krempli aina kasvava mõttetuse juures. Meeldiks mõelda, et laul just iroonilisuse eest hääli sai, ent arvestades (ei taha küll üldistusi teha...) eurooplaste madalatasemelist muusikamaitset (ehk siis igasugusel jural lastakse oma kõrvadesse voolata) ei pea seda väga tõenäoliseks.

Ühtin Magpie (kes siiski on inimeseks muutunud ;)) arvamusega - laulude tase on nõrgenenud. Väga kahju, et iga teise laulu refrääniks oli \"Baby, I can\'t live without you\" vms. Türgi laulu paraku eriti ei mäleta...ilmselt polnud see midagi mis vääriks mäletamist. Muljet ei avalda ka ühe lause kordamine laulu jooksul väga mitu korda ja siis võidu lootmine põhiliselt oma imagole toetudes (teate küll, kellest räägin). Eplik ütles Õhtulehele (vist) õigesti - nende laul oli parim. Lisaks, et parim kindlasti, kuid vales kohas esitatud. Eestile oleks Vanilla Ninja parema koha toonud.

Eurovisioon on pikkade traditsioonidega võistlus, loodetavasti mõistsid selle eestvedajad, et midagi peab atraktiivsuse taastamiseks muutma (endine suurpidu on suvaliseks poplaulukonkursiks muutunud, mõned erandid välja arvata). Varsti peaks saabuma ürituse 50. aastapäev, sel puhul võiks seada sellise huvitava kriteeriumi, et iga rahva laul peab olema riigikeeles. Tänavu nt avaldas muljet Poola lahendus, Belgia esperantokeelne oli ainus võiduvääriline laul mu silmis (mis siis, et midagi aru ei saanud).

Peace!:lahe:

Edit: lisaks, et vähemalt enda teada pole mu arvamusel Eesti hädise kohaga mingit seost. arvamus kujunes välja enne hääletamist.

Martin
27.05.03, 01:04
Originally posted by m1kk
Ühtin Magpie (kes siiski on inimeseks muutunud ;)) arvamusega

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

M1kk - you ARE the man :)

Kuid mis puutub siis Eurovisiooni. Igatahes mulle pakuks küll huvi see, et kui keegi loeks kokku umbes selle, kuidas migni riik mingi kolme aasta lõikes punkte annab, siis ega ma sealt väga suuri erinevusi oota.

V.a. võitja või siis mõne klouni osas, kes võib riigi tavapärase rahvaarvamuse nats kihva keerata.

Ise tahaks näha sellest kahepoolset asja - zürii ning siis ka publiku arvamus kokku.

apunkto
27.05.03, 01:09
Eplik ütles Õhtulehele (vist) õigesti - nende laul oli parim. Lisaks, et parim kindlasti, kuid vales kohas esitatud. Eestile oleks Vanilla Ninja parema koha toonud.

Jah aga kelle jaoks parim? Omanäolise maailmavaate, sagris pea ja ketsides ringi käiva üliõpilase jaoks kindlasti. Samas, seelikus pliidi taga askeldav 40ndaes pereema(mitte hakata isiklikult solvama kuna toon näite reaaselst inimesest) pidas seda laulu Eesti eelvoorus kõige igavamaks. Juba enne hääletust. Talle lihtsalt meeldisid teised laulud rohkem. Lugedes lehtede onlinekommentaare pärast eesti eelvooru, selgus tõsiasi, mis lõi välja ka lõppvõistlusel - neid, kellele laul ei meeldinud oli rohkem kui neid, kellele ta meeldis. Mulle isiklikult see lugu meeldis küll aga ma ei nimetaks teda parimaks, või teistest üleolevamaks siiski.

Ja siin võib ju lõputult vaielda asja üle mille nimi on maitse. Ja mille üle reeglina ei vaielda. Samuti võib vaielda, miks masse rabav poppmuusika peaks kandma nimetust \"saast\" ja kitsamas ringkonnas (mida CB regulaarne kuulajaskond enne EV kindlasti oli) tehtav muusika intelligentne, hea, parim..jne.

Mingis reklaamis kus edainesetti esineb on juttu sellest, et muusikat ei tohiks hinnata. Ja see on jumala õige jutt, sest maitsed on nii erinevad ja keegi ei tohiks olla teistest üle, ütlemaks, et temale meeldiv lugu on tõepoolest parim. Samas see euruvisoon on sihuke põnev asi ja ma üldiselt ikka vaatan seda kui aega saan. Aga tulemust ei võta ma eales eriti südamesse ja lausa häirib kui mõni seda teeb ja siis viriseb, et miks selline sitt laul võitis. Sinu jaoks sitt, mõne teise jaoks jälle parim.

vandersell
27.05.03, 10:17

Varsti peaks saabuma ürituse 50. aastapäev, sel puhul võiks seada sellise huvitava kriteeriumi, et iga rahva laul peab olema riigikeeles. /.../ Belgia esperantokeelne oli ainus võiduvääriline laul mu silmis (mis siis, et midagi aru ei saanud).
Huvitav kriteerium tõesti- mis alles mõned aastad tagasi veel täiesti kohustuslik oli.

Mis keeles need belglased siis laulsid? Mina sain aru, et see oli nende oma väljamõeldud keel, mille sõnad ei tähendanud midagi. Esperanto on ka tehiskeel, kuid selles on point ;)
Aga Belgia lugu oli ka mu lemmik. Kuigi enne hindamist poleks eales uskunud, et nii kõrgele kohale jõuab.

mukiii
27.05.03, 12:57

Sa pane oma suu kinni parem. Minu pärast võib sul minuga sama avatar olla jne, aga vaat sellist asja ma ei talu. Laulame, nagu laulame. ja hästi laulame (mitte et sa midagi muud väitnud oleksid). ABSOLUUTSELT MITTE KORDAGI pole ma väitnud, et meie laulame paremini ja et mina suudaks seal midagi muuta (just see viimane väide - pane tähele). Või väidad vastupidist? Ja kui minu arvamus oli idootne, siis vaata sinu...njah. Vaikin siin.

oi jumal.....tsaild tsaild....avataril pole siin ju asjaga mitte mingisugust pistmist.
jutu point oli selles, et kuni pole inimene teinud ise paremini, kui need, kes lavale pääsesid, siis seni tuleks üldiselt vait olla. see muide ei kehti mitte ainult sinu kohta.

p.s. imho oli see totakas kassikäppade ja mille iganes laul omal kohal:D

SleepWalking
27.05.03, 13:03
jutu point oli selles, et kuni pole inimene teinud ise paremini, kui need, kes lavale pääsesid, siis seni tuleks üldiselt vait olla. see muide ei kehti mitte ainult sinu kohta.

see tähendab, et türgi laulu tohivad kommenteerida ainult eurovisiooni kunagised võitjad, teise koha laulu võitjad ja teise koha laureaadid jne? saan ma õieti aru, et selleks, et kommenteerida kellegi teise suppi, pead ise oskama paremat teha?

mukiii
27.05.03, 13:29

see tähendab, et türgi laulu tohivad kommenteerida ainult eurovisiooni kunagised võitjad, teise koha laulu võitjad ja teise koha laureaadid jne? saan ma õieti aru, et selleks, et kommenteerida kellegi teise suppi, pead ise oskama paremat teha?

Kritiseerimiseks peaks jah ise paremini tegema.kommenteerimine on teine lugu, aga imho tegeleb nii mõnigi just selle esimesega. Konstruktiivne kriitika on vägagi tervitatav,aga mingli suvaline irin a`la saatejuhid ei sobinud vms. ....mnjah...

This has been an experiment to make a person out of something non human As I have failed, I will no longer try.

jyriöö
27.05.03, 13:55
Originally posted by Martin

Ise tahaks näha sellest kahepoolset asja - zürii ning siis ka publiku arvamus kokku.

Rootsi rahvusliku eelvooru finaalis kusjuures kasutati sellist varianti. Üllataval kombel langes publiku ja auväärt ˛ürii arvamus suht-koht kokku. Ja mis laulude hindamisse puutub.... Eurovisioonil mängib praktiliselt sama tähtsat osa ka visuaalne pilt, ehk siis showelement ja originaalsus. Tatu puhul ka kõmu ja üleüldine hype. Eesti jaoks seisab ees valik: kas minna kõrget kohta püüdma ja panna välja Everybody stiilis muusikapala või eelistada Ruffuse taolist tasemel kollektiivi, kes pakub küll muusikalise elamus, kuid mitte top 5. hulka jõudmist.

mcnamara
27.05.03, 14:04
Originally posted by jyrioo
Eesti jaoks seisab ees valik: kas minna kõrget kohta püüdma ja panna välja Everybody stiilis muusikapala või eelistada Ruffuse taolist tasemel kollektiivi, kes pakub küll muusikalise elamus, kuid mitte top 5. hulka jõudmist.

Kui vaid asi oleks nii lihtne, aga ei ole. Huvitaval kombel saavad päris tihti Eurovisioonil kõrge koha ka need pisut teistsugused laulud, mis võib-olla isegi rohkem väärt kui tavaline eurosaast. Näiteks too tänavune Belgia lugu, mis tõsi minule nii üliväga ei meeldinud.
Ühtset retsepti kordaminekuks paraku ei ole. Millegipärast meie tänavune laul lihtsalt ei jäänud rahvale meelde. Mulle tundus, et peapõhjus oli selles, et Ruffuse esitus laval oli igavavõitu ja lugu tervikuna ei suutnud kuulajat haarata - kui, siis vaid refrään. Kuid nn. kindla peale minek ei taga ka veel midagi. Vaadake vaid Saksamaa kahte viimast aastat - tunduvad nagu väga kindla peale tehtud lood, aga esikohast jäid nad kaugele. Möödunud aasta lugu vist koguni viimaseks.

JackieD
14.06.03, 21:44
Irw,Eesti võidab 63%! Endale meeldis Alf Poiter,oli vist Austria ja Venemaa oli normaalne,aga eriti Eurot ei jälgi ja eriti ei meeldi.Ruffus\'e laul lihtsalt ei olnud \"eurolaul\".