PDA

View Full Version : Kollased ja punased kaardid

Markko
28.05.03, 23:09
Teemat ajendas mind kirjutama, lugedes seda jutulõiku http://www.leedsunited.com/lufcnews.asp?article=148526

Seal on kirjas, et vanahärrat John Charles\'i ei karistatud kaardiga kunagi tema karjääri jooksul. Ma hakkasin mõtlema, et kuivõrd võimalik on seda saavutust korrata tänapäevases profijalgpallis. Sest on ju võimalik kollaseid kaarte saada ka võimalikult lihtsate asjade eest: särgi ära võtmine peale väravalöömist, protesteerimine kohtunikuga jne. Või taandub selline asi ikkagi puhtale õnnele ja inimese enda psüühikale. Ühelt poolelt see, et inimese enda mõtteviis takistab teda jõhkrutsemast ning ta üritab võimalikult palju \"Fair play\'d\" harrastada, ning teisalt inimese enda kaine mõistus, ta suudab kõigele rahulikult vastata ja ei ägestu, mis omakorda takistab tal sportlikku viha täis minemast ning samuti vähe jõulisemat mängu harrastama alustamast.

Eikki
29.05.03, 01:09
Mina olen 8 aastat juba jalgpalli mänginud ja oma elu esimese kollase sain alles sellel aastal. See ikka rohkem selline alalhoiuinstinkt või midagist...... Seega ei pea üldse võimatuks kollase kaardi mittesaamist...

Devil
29.05.03, 01:15
Mina olen oma pooleteist aasta jooksul saanud 1 kollase ja seda väravas olles kohtuniku v*ttu saatmise eest, see saatmine oli muidu täiesti õigustatud ;). Mängu momendist veel ei ole õnneks õnnestunud kollast saada, kuigi on lähedal olnud.
Kardan, et lähitulevikus peaks mõni veel lisanduma :D

Kosk
29.05.03, 08:47
Minul õnnestus teha võrdlemisi legendaarne debüüt viiendas liigas. Lugu ise järgmine:

Meie nurgalöök...seisan vastase väravavahil ees ning segan teda, tüüp on suht agressiivne ja lükkab nonstop selga. Viskas üle ja tõmbasin küünarnukiga korraliku maksaka (seda kohtunik ei näinud), tüüp oigas pisut ja lükkas mind kahe käega selga - viskusin TTÜ väravaesisele mulla sisse kõhuli, kohe kõlas ka vile. Juba oli lootus, et tulebki pennal, lahe. Siiski-siiski, kohtunik tõmbas mulle kollase välja. Küsisin profülaktika mõttes, et mille eest. Simuleerimne (nõustusin täelikul). Samaaegselt tõmbas aga tüüp välja mulle punase, taaskord küsisin, et mille eest, aga veidi ärritatud alatooniga. Teine kollane (kollast all ei olnud). Selle peale ei osanud ma midagi kosta, tegin vaid suuri silmi. Juurde tuli ka meie kapten, kes rääkis, et tema sai ennist kollase, mitte mina. Kohtunik ütles selle peale vaid: sul on ka midagi kobiseda? Tõmbas ka kaptenile punase välja. Ei osanud nutta ega naerda, aga närvi ajas küll tohutult.

See mäng oli üldse väga naljakas, sest saime igast hullude asjade eest kollaseid. Näiteks meie kaitse sai selle eest kollase, kui vastase ründaja lükkas õhuvõitluses kahe käega selga ja tasakaalu kadudes käsi vastu palli läks. Kollase sai ka vastase ründaja.

Asjale lisas vürtsi see muidugi, et protokolli järgi sain ma punase enne, kui värava lõin ja värava ma tõepolest lõin, see ei olnud eksitus.

Glazza
29.05.03, 14:46
:lahe:

Tale\'s from da Crypt:)

greenday
29.05.03, 16:15
LMAO@Kosk :D

Markko
29.05.03, 19:41
Samas, olgem ausad, meie mängime amatöörtasemel, kuid profitasemel on see lugu teine. Kui sa oled näiteks kaitses, siis sõltub sinust palju ja see pinge ning kohustus mis, sinul lasub on hiiglama suur. See just ongi põhimõtteliselt otsustav. Peab ikka jube hea mängunägemine ja -lugemisoskus olema, et puhtalt mängida.

Glazza
29.05.03, 21:59
Originally posted by Markko
.... Peab ikka jube hea mängunägemine ja -lugemisoskus olema, et puhtalt mängida....

ning meeletu sund nind tahtmine puhtalt mängida. See on just põhiline! Rumalat viga aeg-ajalt tegema on väga paljud aldid:kaval:

ristik
29.05.03, 22:04
Originally posted by Kosk

Minul õnnestus teha võrdlemisi legendaarne debüüt viiendas liigas. Lugu ise järgmine:

Meie nurgalöök...seisan vastase väravavahil ees ning segan teda, tüüp on suht agressiivne ja lükkab nonstop selga. Viskas üle ja tõmbasin küünarnukiga korraliku maksaka (seda kohtunik ei näinud), tüüp oigas pisut ja lükkas mind kahe käega selga - viskusin TTÜ väravaesisele mulla sisse kõhuli, kohe kõlas ka vile. Juba oli lootus, et tulebki pennal, lahe. Siiski-siiski, kohtunik tõmbas mulle kollase välja. Küsisin profülaktika mõttes, et mille eest. Simuleerimne (nõustusin täelikul). Samaaegselt tõmbas aga tüüp välja mulle punase, taaskord küsisin, et mille eest, aga veidi ärritatud alatooniga. Teine kollane (kollast all ei olnud). Selle peale ei osanud ma midagi kosta, tegin vaid suuri silmi. Juurde tuli ka meie kapten, kes rääkis, et tema sai ennist kollase, mitte mina. Kohtunik ütles selle peale vaid: sul on ka midagi kobiseda? Tõmbas ka kaptenile punase välja. Ei osanud nutta ega naerda, aga närvi ajas küll tohutult.

See mäng oli üldse väga naljakas, sest saime igast hullude asjade eest kollaseid. Näiteks meie kaitse sai selle eest kollase, kui vastase ründaja lükkas õhuvõitluses kahe käega selga ja tasakaalu kadudes käsi vastu palli läks. Kollase sai ka vastase ründaja.

Asjale lisas vürtsi see muidugi, et protokolli järgi sain ma punase enne, kui värava lõin ja värava ma tõepolest lõin, see ei olnud eksitus.
see lugu on küll väga hea :D :D :D irww

Kosk
30.05.03, 08:09
Originally posted by greenday

LMAO@Kosk :D

Anna andeks, et ma ei ole arvestatav netiguru, aga mida kuradit tähendab LMAO?

piis!

Markko
30.05.03, 08:26
laughing my ass off/out

ja kui on roflmao siis esimesed tähendavad rolling on the floor ...

Chazlor
10.07.03, 13:40
Allo

Mõni guru nüüd kohe parandab mind, aga kui ma ei eksi, siis Gary Lineker ei saanud kogu oma karjääri jooksul mitte ühtegi kollast kaarti, punastest rääkimata. Tegemist oli tõelise vutivirtuoosi ja dzentelmeniga jalgpalliväljakutel. Ühtlasi ka minu lemmikmängijaga :)
Ja mängis ta palju ning lõi ka väga palju väravaid:

Inglismaa kõrgliigas 398/217
Hispaanias 141/52
Jaapanis 23/9
Koondise eest 80/48
Kokku 642/326 (Keskmine: 0.51)
Mänge kokku: 642

Parimatega

vello99
10.07.03, 16:32
Linekeri osas olen kuskil foorumil näinud diskussiooni teemal, kas ta lõpuaastatel Jaapanis sai ühe kaardi või mitte. Ei mäleta kahjuks diskussiooni lõplikku tulemust. Samas juhul kui tal isegi oli see üks kaart, on see ikkagi uskumatult kõva saavutus arvestades, et ta mängis ikkagi \"tänapäeval\". Charlesi aegadel oli kollase kaardi saamiseks vajalik tõenäolisel kellelgi jalg küljest ära lüüa...

greenday
10.07.03, 16:34
Respect@Lineker

Silver
10.07.03, 23:03
Nonih, kirjutaks siia siis ka ühe toreda loo...

Oli taas järjekordne liigamäng FC Mustamäel ning poolajal teenis vastastest üks kollase kaardi mahaniitmise eest. Kõik oli kombes kuni mingi 84 mänguminutini, kui see sama vend sai teise kollase. Imekombel äsja kohtunike paberid kättesaanud niiöelda \'\'kohtunik\'\' otsustas, et mees võib jätkata. Suure protestimise peale vastas vilemees, et mängida on veel 6 minutit, miks ma peaksin ta ära saatma. Ühesõnaga Jalgpalliliit!!! Vaadake, keda te ikka vilistama saadate. Need on need 20 tundi, mis veedetakse Tutki ja Timofejevi juures tarka juttu kuulates. Järgmine päev tullakse vilistama teadmata pooli asju, mida teada on vaja ;)

greenday
10.07.03, 23:47
Originally posted by treze

Nonih, kirjutaks siia siis ka ühe toreda loo...

Oli taas järjekordne liigamäng FC Mustamäel ning poolajal teenis vastastest üks kollase kaardi mahaniitmise eest. Kõik oli kombes kuni mingi 84 mänguminutini, kui see sama vend sai teise kollase. Imekombel äsja kohtunike paberid kättesaanud niiöelda \'\'kohtunik\'\' otsustas, et mees võib jätkata. Suure protestimise peale vastas vilemees, et mängida on veel 6 minutit, miks ma peaksin ta ära saatma. Ühesõnaga Jalgpalliliit!!! Vaadake, keda te ikka vilistama saadate. Need on need 20 tundi, mis veedetakse Tutki ja Timofejevi juures tarka juttu kuulates. Järgmine päev tullakse vilistama teadmata pooli asju, mida teada on vaja ;) Ega sellest kursusest ainuüksi piisa, eriti alguses on vaja pidevalt reegleid üle vaadata ja meelde jätta ja targematelt üle küsida. Kui asja võtta lohakalt, eks siis tulemus olegi selline.

p3p3
27.07.03, 22:31
ma sain saaliturniiril punase kaardi esimese kollase sain sii kui seisin myyris ja tippisin mõned sammud ette poole ,teine kollane tuli selle eest kuna tõmbasin vastast särgist just sell hetel kui ta oli peaaegiu kindlat väravat löömas. Ma olen saand aasta jooxul ainult yhe kaardi selle samuse punase :D

teoreetik
09.08.03, 22:31
POle veel jõudnud kaarti saada,aga jalgpalluri karjäär on mul olnd niivõrd lühike et küll mul kah kunagi närvid tõsiselt üles ütlevad ning oma kaardi kätte saan!!

rohelineKonn
14.08.03, 19:07
kunagi mängisime viiendas liigas rannavärava staadionil fc minevikuga vist fc reaali vastu. igtahes löödi pall üle aia trammiteele, ning keegi lippas sellele loomulikult järgi. tagasi jõudes sai kollase, kuna kohtunik polnud andnud luba väljakule naasta.

eston maravilha
14.08.03, 19:54
siis oleks pidanud ju 2 kollast ja punase saama või jõudis kohtunik anda loa väljakult lahkumiseks..

kaupo
02.09.03, 07:11
Tehke järgi või ostke ära (va. hr. Lineker muidugi) - jalgpalli mänginud 14 aastat vabariiklikest noorteturniiridest ENSV ajal 2. liigani EV ajal, 1 kollane, 0 punast. :lahe:
Parim kollane, mida olen näinud - meie dress oli:
püksid - mustad
särk - kollane-must
Väravavaht sai kollase selle pärast, et rohelisel särgil oli paremal küljel purjekujuline puna-must-sinine-kollane muster, mis hõlmas särgi pindalast vaevalt 10%. Aga kohtunik leidis, et särgid olla liiga sarnased :eiei:

INCE
02.09.03, 16:28
viimase kollase sain selle eest , et nimetasin kohtunikku lambaks... asja tegi eriti koomiliseks see, et tal kaarti kaasas ei olnud ja ka see , et ma parajasti ise mängus ei osalenud :D

Devil
02.09.03, 16:47
minu viimane lähim kollane oli FC Nimeta vastu u.1 minutil aga ma kollast ei saanud kuna kohtunik oli samuti kollase kogemata koju unustanud :õnnelik:

kaitz
06.09.03, 22:05
Ooperi punane mängust Bulgaaria vastu igati õiglane seljatagant jalgadesse....
mõttetu käitumine Ooperi poolt!!!:viha: Ooper...:viha:

H.M Murdock
06.09.03, 22:28
Originally posted by kaitz

Ooperi punane mängust Bulgaaria vastu igati õiglane seljatagant jalgadesse....
mõttetu käitumine Ooperi poolt!!!:viha: Ooper...:viha:

siiski Oper,geenuis :kaval:
aga nagu mänguajal öedigi: tavaliselt antakse aint kollane ja siis mölisetakse vähe,kui mõtetu oli see kahtlemata

Andy
07.09.03, 22:52
FC Reaal vs Kärdla LM mängus V liigas sellel hooajal juhtus huvitav asi. Meil nimelt väravavaht alati oma veepudelit väravas hoiab. Kohtunik palus selle mängu alguses väljaku kõrvale panna, asetati siis nimetatud ese kohe väravaposti kõrvale. Ühe vastaste nurgalöögi ajal aga meie üks mängija võttis pudeli ja jõi, ise väljakult lahkumata (jalgadega)- tulemuseks kollane. Et nagu lahkus väljakult. Muidu vilistas kohtunik aga täiesti mõistlikult, kuigi oli kohalik (hiidlane) ja selle järgi võis oodata üsna karmi koduvilet.
Teine kurioosne lugu meenub eelmisest hooajast, kui muuseas seesama hiidlaste mängul kollase saanud noorsand ühte meie enda meeskonna mängijat sõimas, aga see on igastahes kordi loogilisem kaart kui too esimene.