PDA

View Full Version : Ragnar Klavan

ROOTSI KUNN
12.07.03, 15:13
Arvan ,et endise mitmekordse Eesti Internatsionaali Dzintar Klavani poeg Ragnar Klavan väärib juba ammu omaette teemat. Me üldse kuidagi väga vähe arvustame noori tulevikutähti ja nende tegemisi ja mängu. Võibolla peaks avama uue rubriigi ,kus siis saaks mängijaid hinnata.
Noortest on siiani sellise au osaliseks saanud ainult Tarmo Kink ja nüüd siis minu algatusel ka Ragnar Klavan. Kuna Viljandi Tulevikust on ka muidu vähe kirjutatud siis tänu sellele on ka noormehe mäng paljudele märkamatuks jäänud. Hea aga ,et mitte Flora peatreenerile,Arnole. Niipalju ,kui mina sel aastal Tuleviku mänge olen näinud on Klavan päris kindlalt ja üsnagi resultatiivselt mänginud. Noore mehe kohta väga hea platsi nägemine ja väga korralik löök. Vaatamata noorusele on juba päris oskaja ka kaitses ja kiiruski on olemas . Minu meelest palju küpsem mängija ,kui Tarmo Kink - raske on neid muidugi oma vahel võrrelda ,sest mängivad erinevatel positsioonidel.
Ja ärge unustage ,et Klavan on veelgi noorem ,kui Kink.
Hea oleks kui keegi ,kes Klavanit tunneb või on temaga trenni teinud ,kirjutaks paar rida . Näit : trenni suhtumine ,ambitsioonid jne.
Eile ,kui ta Kristali vastu välja vahetati olin millegi pärast kohe kindel ,et kutt saab hakkama ja ,kui siis trahvikasti nurgast lati alla lajatas -io bljääd ,super ilus värav oli.
Ma ütleks ,et sama ilus ,kui Krõlovi esimene värav Florale. Kas tuleb Ragnarist varsti mantlipärija Markole ? :) Miks mitte ,kui areng on sama kiire siis ei ole võimatu ,et enne ,kui Moskva Spartakist väravauudiseid tuleb, sahistab Ragnar Bulgaaria või Belgia väravavõrku.:lahe:
Nii,et laske aga arvamustel ja kriitikal lennata,sest poiss väärib seda ja komeedid teatavasti lendavad kiiresti :P

meier11
12.07.03, 17:04
Klavanist nii palju, et ta on olnud juba pikka aega yks parimaid, kui mitte parim 85 aastal syndinud mängija Eestis. Olen temaga käinud Soomes ning Belgias turniiril, ka Balti turniiril Leedus. Tegemist on erakordselt kypse mängijaga nii fyysiliselt kui vaimselt. Juba nii 14-15 aastasena oli ta väga rahulik, tasakaalukas ning võib öelda et täiskasvanud.
Kui veel keegi ei tea, siis on ta vasakujalgne ning varem mängis ta pidevalt vasakpoolikut. Noortekoondise eest on ta mänginud pea igal positsioonil- keskkaitse, äärekaitse, keskpoolik ning äärepoolik. Äärmiselt mitmekylgne mängija, kelle suurimad plussid on tohutu töövõime ning vastupidavus, tugev löök ning platsinägemine. Ka suhtumine peaks olema eeskujuks paljudele. Võibolla tema suurim nõrkus on paigaltminek ehk kiiruse yles saamine.
Paljude, kaasaarvatud minu, yllatuseks on ta kahe viimase aastaga ennast nii heast kyljest näidanud, et Florasse võeti. Ma teadsin et ta on väga hea mängija, aga et nii hea, see oli kyll natuke ettearvamatu. Isiklikult arvan et tema edu taga on professionaalne suhtumine ( see mis Kingil vajaka).
Loodan et temast saab kõrgetasemeline mängija, sest arenguruumi veel on.

ROOTSI KUNN
12.07.03, 18:18
Eelmine postitus oli väga asjalik ja langes täielikult kokku minu ettekujutusega Klavanist.
Vaatasin just Operi mängu Venemaal ja tuli äkki meelde ,et Andres tuli samuti vist 17.a. ,kui ma ei eksi Florasse ja hakkas seal vaikselt võrku sahistama. Kui Operil ja eriti Kingil on suur talent siis Klavanil tundub ,et on veel ka töötahe ja kodust kaasa saadud geenid ;)

eestlane
13.07.03, 13:58
Antud teema on selgeks tõestuseks, et enamus Kingi teemadest ja kommidest olid poisi enda poolt kirjutatud. Ragnaril pole ilmselt netis lobisemiseks aega, vaja nimelt palli taga ajada ning nüüd kui ka Tarmo Moskvasse sõitis pole temagi teemasid enam keegi puutuda viitsinud.:P

wiiner
14.07.03, 01:03
Hea oleks kui keegi ,kes Klavanit tunneb või on temaga trenni teinud ,kirjutaks paar rida . Näit : trenni suhtumine ,ambitsioonid jne.
Klavaniga olen mänginud nagu meier11-ki koos Belgias ja Soomes ning mõlemal turniiril oli mees põhikoosseisus vasakpoolkaitses. Tugev täpne löök, suurepärane suhtumine, mängukindlus, vastupidavus - kõik on paigas! Ennustan isegi paremat tulevikku kui Kinkile... Edu!

Jaan
15.07.03, 03:37
Ei taha nüüd endale tagantjärgi vastu rinda taguda, aga juba kaks aastat tagasi esiliigas Elva mänge nähes võis aru saada, et poisis on midagi. Oli nagu üks parimaid platsil. Ahjaa, Elva eest mängisid siis näiteks kodanikud Pari ja Arbeiter.

zabala
15.07.03, 19:35
Kle mees ära aja jama, et Kink oleks ise ennast oma teemas kiitnud.Kink selline vend küll ei ole.
Originally posted by eestlane

Antud teema on selgeks tõestuseks, et enamus Kingi teemadest ja kommidest olid poisi enda poolt kirjutatud. Ragnaril pole ilmselt netis lobisemiseks aega, vaja nimelt palli taga ajada ning nüüd kui ka Tarmo Moskvasse sõitis pole temagi teemasid enam keegi puutuda viitsinud.:P :viha:

ROOTSI KUNN
16.07.03, 12:01
Originally posted by zabala

Kle mees ära aja jama, et Kink oleks ise ennast oma teemas kiitnud.Kink selline vend küll ei ole.

Antud teema on selgeks tõestuseks, et enamus Kingi teemadest ja kommidest olid poisi enda poolt kirjutatud. Ragnaril pole ilmselt netis lobisemiseks aega, vaja nimelt palli taga ajada ning nüüd kui ka Tarmo Moskvasse sõitis pole temagi teemasid enam keegi puutuda viitsinud.:P :viha:

Take it easy!!!:)

zabala
17.07.03, 11:00
Originally posted by ROOTSI KUNN

Take it easy!!!:) Ex ma proovin nats rahulikumalt võtta.Ma palun vabandust oma hetkelise frustratsiooni kohta.Aga ikkagi Taki on töö mees mitte mingi nalja vend:D

observer
17.07.03, 11:10

Take it easy!!!:) Ex ma proovin nats rahulikumalt võtta.Ma palun vabandust oma hetkelise frustratsiooni kohta.Aga ikkagi Taki on töö mees mitte mingi nalja vend:D

Sinu jutust võib järeldada seda, et ta on mees kellegile tööle ning tal pole venda, kelle nimi on nali.

Prooviks ennast ikka emakeeles võimalikult selgelt väljendada.

zabala
17.07.03, 18:10
vateva:lahe:

kotkas0
21.07.03, 01:03
Loodame nüüd ainult, et Õhtulehed ja muud säärased talle liiga ligi ei hakka ajama ja et tal staarihaigust peale ei tuleks

Hogarth
21.07.03, 10:51
Vaevalt nüüd mingi õhtulehe pärast kellegile staarihaigus peale tuleb,huvi peab olema tervel eesti meedial tema vastu,siis võib juhtuda.(nt.Kink)

muhv33
23.07.03, 12:17
Raku on tõesti tegija tüüp,ei hakka midagi juurde lisama,sest enamus on eelpool juba kirjas!Kahju,et Tulevikus hooaega lõpuni ei mänginud,aga Flora on samm edasi.Loodan,et ta saab piisavalt mänguaega Flora põhis,mitte ei pea hakkama Tervise eest mängima/esiliiga oleks samm tagasi!?/.Florasse minekust on olnud juttu päris pikka aega,käidi rääkimas Sikuga jne.Nüüd on siis asi tehtud.Edu igal juhul!
Niipalju veel,et sellest võistkonnast,kus Raku alustas/Tulevik 84-85/on hetkel jalgpalli juures veel Ahjupera,Mutle,Post,vahelduva eduga Talimaa.Head materjali oli selles meeskonnas veel,aga kõik ei pääse marjamaale.

p3p3
23.07.03, 23:51
Nu tegelt mängis ta ju sheriffi vastu täitsa hästi julges mängu enda peale võtta erinevalt osadest kes palli saades otsisid paaniliselt kuhu pall ära anda jõudis ka kohe pealelöögini kuid kahjux ei leidnud see teed väravasse:doh:

marabella666
24.07.03, 11:07
Klavan mängis tõesti üllatavalt hästi... muidugi oli osades olukordades tunda kogemuste uudumine

H.M Murdock
25.07.03, 03:32
ta jättis ka mulle väga sümpaatse mulje...ta mängid rohkem vasak-kaitsjat eksole??võiks teda rohkem vasakpoolikus kasutada minu meelest.....pean kordama,et väga muhe noormees,keda ootab suur tulevik.peaasi,et ta staari-pisikut ei saa,muidu läheb nagu kink käest ära

2mSööt3mMööda
25.07.03, 03:35
Tegelt ega Kink on kogu elu nö. teatud määral õhku täis olnud. Mingid Sl Õhtulehe artiklid temale nii suurt ei andnudki minu arust.

p3p3
27.07.03, 20:09
Kink saadeti u-21 koondisest ka selle perast ära ylbitses ja karjus seal ja nõudis palli :viha: treeneril viskas yle ja saatais lisslt minema

Kaarel
27.07.03, 21:23
Originally posted by p3p3

Kink saadeti u-21 koondisest ka selle perast ära ylbitses ja karjus seal ja nõudis palli :viha: treeneril viskas yle ja saatais lisslt minema

Sry, aga miks see negatiivne on, kui ründaja palli nõuab?

p3p3
03.08.03, 01:10
Originally posted by Kaarel

Originally posted by p3p3

Sry, aga miks see negatiivne on, kui ründaja palli nõuab?nu ma ei ole treener kust mina tean mis treeneril tol hetkel mõttes oli, mina seda lugesin onju

Fiedler
03.08.03, 02:33
See et ta palli nõudis polnudki paha, a see kuda ta suhtus meeskonda oli jama, mölises kõigiga ja ei lasknud teami vaimul tekkida.

tkkt
03.08.03, 22:21
Originally posted by Fiedler

See et ta palli nõudis polnudki paha, a see kuda ta suhtus meeskonda oli jama, mölises kõigiga ja ei lasknud teami vaimul tekkida.

see mölisemine võib nõrgemanärvilistele poistele halvasti mõjuda:viha:

käbi
08.08.03, 00:54
Võibolla tema suurim nõrkus on paigaltminek ehk kiiruse yles saamine.

See pole kyll nii.Klavan on väga kiire ta on mitu korda jooksnud kooli eest ja toonud kõrgeid kohti 100meetris(ja see pole mingi maakool kust ta pärit on kus vähe jooksjaid), minu meelest käis ta vist mingitel Eestikatel ka kunagi jooksuga teade või midagi aga ei mäleta hästi. Tema kiirust tulex kasutada ja ta tulex vasakpoolkaitsesse rohkem treenida isegi väga ründavaks poolkaitsjaks võibolla aga las Pampers otsustab tema ikkagi õige onu sellex.

käbi
08.08.03, 03:23
Klavan , Talimaa, post, Saag(noor tulevikulootus) nad kõik on head tänu oma fyysisele ja senikaua kuni eestis selle peale täis rõhku ei panda senikaua ei tule ka midagi. Talimaa ja Saag ja isegi väike Kaalma on kõik tegelenud kergejõustikuga ja nad pole titest saadik ainult palli tagund. Kaalma tuli näitex päris hilja jalgpalli. Füüsis on tähtsaim seda peaksid noortetreenerid treenima

ROOTSI KUNN
08.08.03, 11:36
Olen viimased mängud just eriti Raku mängu jälginud. Esiteks on ta juba kaks korda algkoosseisu pandud. Paistab ,et Arno on talle väga kindlad sõnad peale lugenud ja täidab neid täpselt ,ette ei torma. Mulle tundub ,et poiss kasvab veel ja selles olukorras on noortel ikka väiksed kordinatsiooni probleemid. Kehamängus ei ole ka veel nii tugev ,kui vaja aga pikkus on samuti tänapäeva jalgpallis väga oluline. Peaasi ,et vigastusi ei tule. Viimases mängus ju T.L evadia raius mehi hullu moodi.:oih:

ethan
08.08.03, 11:49
Originally posted by käbi

Klavan , Talimaa, post, Saag(noor tulevikulootus) nad kõik on head tänu oma fyysisele ja senikaua kuni eestis selle peale täis rõhku ei panda senikaua ei tule ka midagi. Talimaa ja Saag ja isegi väike Kaalma on kõik tegelenud kergejõustikuga ja nad pole titest saadik ainult palli tagund. Kaalma tuli näitex päris hilja jalgpalli. Füüsis on tähtsaim seda peaksid noortetreenerid treenima

kõigepealt, Heikki Talimaa pole Viljandi eest ML minu mäletamist mööda kordagi platsile saanud.

Noorte seas EI OLE tähtsaim füüsise arendamine, tule maa peale. Füüsist arendatakse muu kõrvalt suht tagasihoidlikult, füüsisele pannakse spetsiaalset rõhku kui mängija on juba üle 20-aastane. Füüsilise vastupidavuse tipu peaks mängija saavutama alles kusagil 28-aastaselt, keskkaitsjad lausa üle 30-aastastena.

observer
08.08.03, 13:48
Originally posted by ethan

kõigepealt, Heikki Talimaa pole Viljandi eest ML minu mäletamist mööda kordagi platsile saanud.

On küll, sort your facts out!

lennu
08.08.03, 14:29

Noorte seas EI OLE tähtsaim füüsise arendamine, tule maa peale. Füüsist arendatakse muu kõrvalt suht tagasihoidlikult, füüsisele pannakse spetsiaalset rõhku kui mängija on juba üle 20-aastane. Füüsilise vastupidavuse tipu peaks mängija saavutama alles kusagil 28-aastaselt, keskkaitsjad lausa üle 30-aastastena.

sellel teemal räägib Jelle Goes ka uues Sporditähe nubris, kus rõhutab, et füüsise tugevdamine pole tähtsaim, aga lähemalt lugege ise

käbi
08.08.03, 14:56
ma ei mõtle füüsist nagu vastupidavust vaid kiirust jõudu, löök tuleb ju jõust kaitses peaks palju mängima jõuga aga ma näen kuidas tulevik mängib floraga, flora trügib ja lihtcalt jookseb mööda pole vaja mingit driblingut ega midagi. mõelge ise mis olex aeglane ronaldo või aeglane michael owen

oku
09.08.03, 17:25
Käbi, palun kasuta komasid ja muid vahvaid kirjavahemärke. Su jutust on väga niru aru saada kui sa ühtegi märki ei tunnista.

Antz
13.08.03, 14:43
mida tähendab järgmine tekst: El filial realista doblegó al Pasajes por un cómodo 3 a 0

El Sanse disputará mañana la final del Torneo de San Sebastián ante el vencedor de la semifinal que jugarán hoy el club organizador, UPV, y el Beasain. El filial realista doblegó al Pasajes por un cómodo 3 a 0 en su primer partido de preparación para la próxima temporada en Segunda B.

La semifinal se sentenció en la primera parte en la que los jovenes entrenados por Gonzalo Arconada ya lograban una renta de 3 goles. Asier Eizagirre de libre directo y Dominguez por partida doble fueron los goleadores del equipo. El Pasajes del ex-realista Dadíe no mereció salir goleado de Berio ya que no jugó mal y dispuso de varias ocasiones para acortar diferencias.

Asímismo, hay que destacar la presencia del lateral estonio de 17 años, Ragnan Klavan, en el Sanse. El joven internacional se encuentra a prueba en el conjunto txuriurdin.

(võetud real sociedadi kodulehelt)

fitti
13.08.03, 14:53
Babelfish tõlkis asja sedasi:

The Sanse will tomorrow dispute the end of the Match of San Sebastián before the winner of the semifinal that will today play the organizing club, UPV, and the Beasain. The realistic branch folded to the Passages by comfortable 3 to 0 in its first party of preparation for the next season in Second B. The semifinal was sentenced in the first part in which jovenes trained by Gonzalo Arconada already obtained a rent of 3 goals. Dominguez and Asier direct free Eizagirre by double game were the goleadores of the equipment. The Passages of the Dadíe ex--realistic did not deserve to leave made goals Berio since it did not play bad and it had several occasions to shorten differences. Asímismo, is necessary to emphasize the presence of lateral estonio of 17 years, Ragnan Klavan, in the Sanse. The international young person on approval is in the set txuriurdin.

misasi on txuriurdin...???

Epic
13.08.03, 15:13
Ei tea miks Real Soceidad\'i kodukas Klavanist peaks kirjutama??? :segadus: :kulm: :kratsti:

SleepWalking
13.08.03, 15:19
Originally posted by fittibaldi
misasi on txuriurdin...???

arvestades, et aadress www.TXURIURDIN.CJB.NET viib vääramatult real sociedadi lehele ning otsingusse seda sõna sisestades tuleb hulgim viiteid la real\'ile, on see ilmselt nendekeeles mingisugune viide tollele klubile.

freetranslation.com tõlgib viimast lõiku kui:

Likewise, one must emphasize the presence of the lateral one estonio of 17 years, Ragnan Klavan, in the Sanse. The international youth is found to test in the joint one txuriurdin.

üsna sarnaselt arusaamatu :)

Epic
13.08.03, 15:22
et nagu joint one txuriurdin = join Real Sociedad??? :lahe:

fitti
13.08.03, 15:26
kas sest siis tuleb nõnna kokkuvõttes aru saada, et klavan rs-i testimisele? \'..international young person on approval.. \' , \'The international youth is found to test ...\'

Antz
13.08.03, 16:55
ootaks teadjate (FCFlora?) kommentaare...:myts2:

Artista
13.08.03, 16:57
Siinse segaseks kippuva mõttevahetuse asemel sätime siia eestikeelse meedia kiirkokkuvõtte:

FC Flora 17-aastane vasakkaitsja Ragnar Klavan viibib mullu Hispaania
meistrivõistlustel hõbeda pälvinud Real Sociedadi reservmeeskonnas
testimisel, ütleb klubi kodulehekülg.

Klavan alustas tänavust hooaega Viljandi Tuleviku ridades, kuid viidi hooaja
keskel üle FC Florasse, kus ta viimastes Meistriliiga kohtumistes on
kuulunud algkoosseisu, tõrjudes sealt välja vahepeal vigastusega kimpus
olnud Erko Saviaugu. Klavan on Eesti koondise eest pidanud ühe kohtumise
(1:5 kaotus Leedule Balti turniiril 2003).

SleepWalking
13.08.03, 17:11
Originally posted by Artista
Siinse segaseks kippuva mõttevahetuse asemel sätime siia eestikeelse meedia kiirkokkuvõtte:

ot aga panen oma panuse sellele et see eestikeelne meedia (sportnet) võttis oma uudise algmaterjali just siitsamast segaseks kippuvast mõttevahetusest.

Epic
13.08.03, 17:17
Originally posted by SleepWalking

Originally posted by Artista

ot aga panen oma panuse sellele et see eestikeelne meedia (sportnet) võttis oma uudise algmaterjali just siitsamast segaseks kippuvast mõttevahetusest.

Järelikult on Meie hulgas sportneti spioon, kes neile kõike ette annab :D

Muidu oleks tõesti tore kui esimene eestlane hakkaks Hispaanias pelama :lahe:
De Pedro (vasakäär) on ju klubist lahkumas :prill5:

Martin
13.08.03, 17:27
Pole vist vajagi öelda, et Seitsmeste uudiste spordis on see lugu juba nats pikemalt kaetud :P

Kuigi saaks teha veel palju pikemalt....

H.M Murdock
13.08.03, 21:21
see oleks ülikõva,kui Klavan kuskile sociedadi-sugusesse klubisse läheks:silm4: ,aga mainiti ka teist floora mängijat,kelle nime metsajumal-pohlak avaldada ei tahtnud.....mul endal on karvane tunne,et selleks mängijaks võib olla Joel Lindpere,võ mis teie,teadjamad foorumlased arvate??

malagar
13.08.03, 21:36
Klavani minek Hispaaniasse olesk super -Uks jalaga lahti La Ligasse . Eesti invasiooni algus ja nii edasi . Läheks ometi õnneks.

pesa
13.08.03, 21:57
kahtlen sügavalt et ta sinna veel läheb, lisaks sellele sai ta vigastada reservi mängus ja mängis ainult esimese poolaja

fchs
13.08.03, 22:09
Originally posted by malagar

Klavani minek Hispaaniasse olesk super -Uks jalaga lahti La Ligasse . Eesti invasiooni algus ja nii edasi . Läheks ometi õnneks.
Jajaa, muide Karpin sai hiljuti Eesti kodakontsuse, nii et ei pruugi enam kaua minna kui 3 Eesti kodakondsusega meest mängib ühes Hispaania klubis.
Irw, uskumatu tegelt kui nii läheks.

Peku
13.08.03, 23:40
Originally posted by fchs

Jajaa, muide Karpin sai hiljuti Eesti kodakontsuse, nii et ei pruugi enam kaua minna kui 3 Eesti kodakondsusega meest mängib ühes Hispaania klubis.

mida fakki, sa oled loll. mida sa õiendad, kui teine eksole heameelselt loodab ja sa mingit möla ajama hakkad. vastik vaadatagi

muidu ikkagi ägekas, et seal tal silma peal hoiti, ei tea kui kaua siis jälgiti teda
:oih:

p.s. kodakondsus on d-ga keskel

Red Devil
14.08.03, 00:36
Tõesti, väga hea, et Klavan kohe kellegile silma jäi, tüüp vist on Flora eest mingi mõned mängud mänginud ja juba hakkas silma kellegile, polex seda arvanud, aga ise muidu arvan, et Klavan on VÄGA hea tuleviku lootus, hetkel on ta ka hea mängija. Igatahes loodame, et Sociedad ta ostab! EDU Klavanile!

Devil
14.08.03, 01:16
Originally posted by Peku

Originally posted by fchs

mida fakki, sa oled loll. mida sa õiendad, kui teine eksole heameelselt loodab ja sa mingit möla ajama hakkad. vastik vaadatagi

muidu ikkagi ägekas, et seal tal silma peal hoiti, ei tea kui kaua siis jälgiti teda
:oih:

p.s. kodakondsus on d-ga keskel

tähendab Peku, ma pole suga mitte nõus, et fchs õiendas

loe korra see jutt yle.
lugesid?
-muide Karpin sai hiljuti Eesti kodakontsuse, nii et ei pruugi enam kaua minna kui 3 Eesti kodakondsusega meest mängib ühes Hispaania klubis-
kas see lause oli sinu arust õiendamine?
minu arust mitte

Ei asi oleks mega, kuigi ma ei tea klavanist muhvigi, oleks mul siiralt hea meel tema yle

Peku
14.08.03, 01:25
ok, mul oli paha tuju ja ma olin kohe mitme asja peale vihane. vabandan.

Kosk
14.08.03, 02:26
Mina nii väga ei looda noore talendi siirdumist Hispaaniasse, sest keelebarjäär võib arengul hoo maha võtta ja pealegi on koduigatsus kerge tulema nii noorest peast. Ma saana ru küll, et internet ja asjad, aga siiski.

Martin
14.08.03, 02:30
Juhul, kui ta sinna siirdub, siis arvatavasti läheb üks vanematest temaga kaasa. 17-aastase variandi puhul oleks see niikuinii vajalik (ning see variant on juba läbi arutatud), kuid ei usu, et ka vanemana ta niisama ära lastakse. Pigem ikka perekond toeks.

Kosk
14.08.03, 02:48
Originally posted by Martin

Juhul, kui ta sinna siirdub, siis arvatavasti läheb üks vanematest temaga kaasa. 17-aastase variandi puhul oleks see niikuinii vajalik (ning see variant on juba läbi arutatud), kuid ei usu, et ka vanemana ta niisama ära lastakse. Pigem ikka perekond toeks.

Okei. Ema läheb kaasa ja koduigatsust ei teki. Kas ema hakkab trennides poisil sabas joostes treeneri õpetusi ka tõlkima hispaania-eesti vutivestmik näpus?

malagar
14.08.03, 03:34
hispaanias osatakse englishi ja ega jalkapõhiterminite omandamine hispaania keeles kah nii raske pole

marabella666
14.08.03, 14:26
ps... Klavan saab juba sel aastal 18....
aga kes on se salapärane teine mees seal testimisel.
Pakuks pingerea (et esimene mees on kõige tõenäolisem jne).
1. Lindpere
2. Jääger
3. Hamre
4. Stepanov
5. Allas
mida teised arvavad?

oku
14.08.03, 14:55
Õhtulehe artiklist jäi mulje, et mõlemad eestlased jäid skautidele silma U21 mängus horvaatia vastu, nii et selle info järgi kukuvad Hamre ja vanemad mehed ära.

PraS
14.08.03, 15:53
no kui nii on siis flora meestest mängisid tookrd peale klavani veel enar jääger, slava, sahharov ja reinumäe.

niiet ma panex panused jäägerile.

käbi
14.08.03, 16:04
ma pakun et reinumäe

Grinch
14.08.03, 16:12
Lisaksin võimalike kandidaatide nimekirja ka Ingemar Teeveri, sest ka Teever osales nimetatud mängus. Tõsi, ma ei ole kindel, kas Teever on seotud Pohlaku/Lehiste mänedžmendiga. Seega vabandan, kui see pakkumine mingil põhjusel utoopiline tundub! :prill1:

Marduk
14.08.03, 16:14
hispaanias osatakse englishi ja ega jalkapõhiterminite omandamine hispaania keeles kah nii raske pole

Kui seal englishi osatakse siis huvitav miks Becks sp2nishi 6ppima hakkas? ;) Oma kogemuste p6hjal v6in 8elda, et britid on suht laisad keelte 6ppimise peale.:lahe:

yheksa
14.08.03, 16:25
Originally posted by Marduk

Kui seal englishi osatakse siis huvitav miks Becks sp2nishi 6ppima hakkas? ;) Oma kogemuste p6hjal v6in 8elda, et britid on suht laisad keelte 6ppimise peale.:lahe:

Sest Beckhamil on vaja saavutada populaarsus ka hispaaniakeelse publiku hulgas. Ja mis oleks lihtsam reklaamvöte kui see, et ta öpib hispaania keelt. Fännid vaatavad kohe, et oOOo milline vahva poiss - isegi keelt viitsib öppida.
Muide igapäevaselt vööras keelekeskkonnas olles jääb keel üsna kergelt külge.
Aga see teema ei ole Beckhami teema :)

malagar
14.08.03, 17:14
Täpselt Keelebarjääri ei tohiks küll tekkida . Igal juhul oleks arengule kasuks Klavanil kui ta sinna saaks - paremad treenerid, raskemad mängud - see aitaks arengule ropult kaasa. Paar aastat reservi ja siis võiks hakata ka põhisse püüdlema . Ahga mis seal ikka arutada niikuinii keeravad Pohlak ja kompanii asja jälle tuksi .:oih:

tank
14.08.03, 18:52
Hispaanias EI räägita inglise keelt! Kui kellelgi on selline mulje jäänud, siis on ta tõenäolislet viibinud mingis suvituspiirkonnas ja suhelnud vaid hotelliteenindajatega. Õnneks on hispaania keel omandamiseks piisavalt lihtne.

Kosk
14.08.03, 19:37
Originally posted by tank

Hispaanias EI räägita inglise keelt! Kui kellelgi on selline mulje jäänud, siis on ta tõenäolislet viibinud mingis suvituspiirkonnas ja suhelnud vaid hotelliteenindajatega. Õnneks on hispaania keel omandamiseks piisavalt lihtne.

Hispaanias käisin, siis inglise keelega oli raskusi ka eesti saatkonnas või aukonsulis või mis iganes see seal BArcas oli, kust me omale ajutisi passe käisime kerjamas. Ühes kohas sai inglisega läbi - see oli mingis fotopoes, kus käisime oma mordasid pildistamas nende neetud dokumentide jaoks. Mujal ei vaevunud keegi rääkima. Ainult häälitsesid. Sama käib prantsusmaal sealse keele kohta.

pesa
18.08.03, 10:16
huvitav vaadates flora viimast mängu tulevikuga mängisid neil: Kaalma, Allas, A. Stepanov, Enar Jääger, Rähn, Reinumäe, Viikmäe, Kristal (66. M. Rooba), Hamre (86. Saharov), Lindpere, Zahovaiko.
Klavan puudu, viibib testimisel aga kes on see teine mees kes viibib ????
jääger, reinumäe, lindpere, stepanov olid kõik kohal
ega keegi ei tea kuidas on läinud klavanil seal hispaanisas

malagar
18.08.03, 10:58
Klavan üksi ongi testimisel . Teisest mehest testimisel pole juttugi olnud . Lihtsalt veel ühe floraka vastu pidi huvi tuntama , aga huvi ei võrdu testimisega , nii et see konkreetne eksemplar, kelle vastu huvi tuntakse sitsib ilmselt momendil ilusti Floras ;)

INCE
18.08.03, 11:55
teise mehe nimi on ... Jääger ;) vähemalt nii ma loodan...
kui mina oleks scout, siis on Enar ainus tegelane, kelle vastu ma huvi tunneksin;)
ma ei taha sellega öelda, et teised nimekirjas olevad mängijad just viletsad oleksid, aga Jääger on neist ikka peajagu üle ...

muhv33
18.08.03, 12:35
Kui vaatamas käidi EESTI-HORVAATIA U-21 mängu Valgas ja Klavan jäi seal silma,siis teine mängija võib olla Enver Jääger,kes tegi samuti selles mängus hea partii!

vaikiv mees
18.08.03, 14:13
Originally posted by Kosk

Hispaanias käisin, siis inglise keelega oli raskusi ka eesti saatkonnas või aukonsulis või mis iganes see seal BArcas oli, kust me omale ajutisi passe käisime kerjamas. Ühes kohas sai inglisega läbi - see oli mingis fotopoes, kus käisime oma mordasid pildistamas nende neetud dokumentide jaoks. Mujal ei vaevunud keegi rääkima. Ainult häälitsesid. Sama käib prantsusmaal sealse keele kohta.

9 & malagar, lugege ka teie elunäinud:P inimeste arvamusi..
kui Tarassenkov on nii dumbajumba, et talle on vaja ka platsil emakeelseid käsklusi jagada (ehkki Pohlaku sõnul on töökeel eesti), siis Hisp-s vaevalt et see kõne alla tuleb, platsil suheldakse ikka kohalikus keeles (ja vaevalt et ka riietusruumis sulle sünkroontõlk kõrvale antakse..)
Beckhamil on seal paar venda, kes veits paremini temga suhelda oskavad&sisse aitavad elada,
kui ei jaga, mis toimub, jääd kohe hätta nagu Poom sattus kommunikatsiooniprobleemidesse selle maeiteamiskeelse kaitsjaga,
(Meistrite Liiga teleajakirjas ikka paar lauset pursivad tuntumad hisp-sed muidugi)
see on ka 1 väga suur põhjus, miks sinnapoole (võõrasse keele&kult-i areaali üksiki eesti mängija veel siirdunud pole)

P.S malagar, r22gi asjast, millest sa midagi tead..
ma ei usu, et Djembal on englishiga olulisi raskusi, kui see on prantsuse k6rval Kameruni riigikeeleks.. kyll aga on v6imatu paljude ida-eurooplaste myyk L22nde,
Karpin on p2ris hea n2ide, nimelt tema hea s6ber Mostovoi kukkus oma esimeses v2lisklubis Benficas (veidi otsimist 1991 oli see, noored muidugi ei m2leta) haledalt l2bi...
mis muidugi ei t2henda, et noor inimene, kes on motiveeritud (nagu seda meie mees kindlasti on), ei v6iks elementaarselt vajalikke asju kiiresti selgeks saada (->)

malagar
18.08.03, 14:35
lollus - jalgpallis saadakse igalpool hakkama - ka keelt oskamata - Ka inglise liigasse roomas see aasta hordide kaupa tegelasi kes ei oska sõnagi inglise keelt näiteks aga saavad ikka hakkama. Kui mingid Djemba Djembad ju muud klounid Inglismaal hakkama saavad , siis meie poisid peaks hispaanias ammugi toime tulema .
Krt muide vaevalt et Karpin suurt midagi peale vene keele rääkis kui Hispaaniasse läks

yheksa
18.08.03, 14:42
Originally posted by vaikiv mees

Originally posted by Kosk

9 & malagar, lugege ka teie elunäinud:P inimeste arvamusi..
Koski vä? Tere Kosk elunäinud inimene :) Kuidas Sul läheb? Mul läheb hästi....
My point - vaikiv mees....! Been there, done that :lahe:

Ja ma muide kordagi ei väitnud, et Hispaanias saab inglise keelega hakkama. Ma ütsin, et igapäevaselt vööras keelekeskkonnas keele äraöppimine ei tohiks olla väga suur probleem noorele inimesele ning Beckham öpib suuresti seepärast, et saaks populaarsust juurde! Kas siin on kordagi juttu sellest, et hispaania keelt pole vaja ja KÖIK saab aetud inglise keeles?

Tavaelus (loe turistina) saab käte-jalgade keelega jubehästi hakkama. Vöi on paber-pliiats-joonistamisoskus abiks :D

Olavinho
22.08.03, 14:14

Klavan , Talimaa, post, Saag(noor tulevikulootus) nad kõik on head tänu oma fyysisele ja senikaua kuni eestis selle peale täis rõhku ei panda senikaua ei tule ka midagi. Talimaa ja Saag ja isegi väike Kaalma on kõik tegelenud kergejõustikuga ja nad pole titest saadik ainult palli tagund. Kaalma tuli näitex päris hilja jalgpalli. Füüsis on tähtsaim seda peaksid noortetreenerid treenima noorena tuleb rõhku panna pigem tehnikale, vanast peast on väga raske tehnikat õppida, aga füüsilist võib teha iga kell vms?(see ei tähenda et füüsilist ei tuleks üldse teha) Ma usun samuti Klavanile suurt tuleviku, väga hästi mängib...

käbi
22.08.03, 17:23
Originally posted by -gunner-

Klavan , Talimaa, post, Saag(noor tulevikulootus) nad kõik on head tänu oma fyysisele ja senikaua kuni eestis selle peale täis rõhku ei panda senikaua ei tule ka midagi. Talimaa ja Saag ja isegi väike Kaalma on kõik tegelenud kergejõustikuga ja nad pole titest saadik ainult palli tagund. Kaalma tuli näitex päris hilja jalgpalli. Füüsis on tähtsaim seda peaksid noortetreenerid treenima noorena tuleb rõhku panna pigem tehnikale, vanast peast on väga raske tehnikat õppida, aga füüsilist võib teha iga kell vms?(see ei tähenda et füüsilist ei tuleks üldse teha) Ma usun samuti Klavanile suurt tuleviku, väga hästi mängib...

Tehnikat nad oskavad kõik aga kysimus on selles kas sulon piisavalt kiirust et selle tehnikaga midagi peale hakata, ma võin ka kohapeal igasuguseid trikke teha ja mehest mööda minna aga kaks sammu hiljem olen ma kustund ja mis kasu on kui ma olen näitex väeti vend keda kasvõi Reim ära lükkab, mida minust siis saab Inglismaal? mitte kottigi ei saa Sol Campbell võtab ette ja lükkab minema, nii et klavan on minu meelest tänu sellele hea mängija et ta on tugev ja kiire oma vanuse kohta

Martin
29.08.03, 17:45
Täna on Klavan esimest korda ise rääkimas mingis Eesti meediakanalis. Kanaliks siis osalt juba loomulikult TV3.

Midagi väga sensatsioonilt ei ole, kuid võibolla näete nüüd lõpuks poisi ise esimest korda ära ning kuulete, mis ta ise asjadest arvab.

Silver
29.08.03, 20:18
Martin sai taas hakkama jah :)

SoccerWorld
29.08.03, 21:17
teda sai juba ammu telekas intervjuud andmas näha!!

INCE
30.08.03, 17:49
Kui Klavan ja Kink kõrvuti panna , siis oleks nagu vennad ... väline sarnasus on hämmastav ;) Aga nüüd siis usinasti hispaaniakeelt õppima, öeldi ju eile selgelt välja , et Sociedadi uuele testimisele minek on kindel mis kindel:õnnelik:

willane
30.08.03, 19:52
Originally posted by treze

Martin sai taas hakkama jah :)
tubli, Martin end telesse möllinud. seega üks jalgpallisõbralik reporter juures:r66m15:

2mSööt3mMööda
30.08.03, 20:12
Kahjuks ei näinud mis see Klavan seal teles eile rääkis, äkki keegi räägiks mulle ka ;)
äitäh

junks
30.08.03, 20:21
mis kasu on kui ma olen näitex väeti vend keda kasvõi Reim ära lükkab

:viha: mees, Reim on kyll viimane, kelle aadressil sääraseid vihjeid saata :viha:

käbi
01.09.03, 16:46
Originally posted by junks

mis kasu on kui ma olen näitex väeti vend keda kasvõi Reim ära lükkab

:viha: mees, Reim on kyll viimane, kelle aadressil sääraseid vihjeid saata :viha:

??????? lugeda ka inimene(ei tea kah) oskad v????? Keegi rääkis Reimist halvasti v?

ROOTSI KUNN
04.09.03, 11:56
Tänases Postimehes on Klavanist ja tema isast kaks üsna pikka artiklit.
Kuigi midagi uut sealt välja ei loe on siiski tähelepanuväärne ,et Eesti suurim päevaleht temast kirjutab.:lahe:

kyps
10.11.03, 16:02
Kui nüüd Ragnarist Feyenoord huvitatud on siis noorsand peaks teadma, millised fännid (http://www.zone.ee/typho/100502V.jpg?2) sellel klubil on:)

ROOTSI KUNN
11.11.03, 19:12
Originally posted by kyps

Kui nüüd Ragnarist Feyenoord huvitatud on siis noorsand peaks teadma, millised fännid (http://www.zone.ee/typho/100502V.jpg?2) sellel klubil on:)

Midagi pole öelda ,päris karmid kutid :P .

p3p3
12.11.03, 18:45
tegemist un minu lemmiq mängijaga eestis ;) go raku :D

U2
12.11.03, 21:22
Tore kuulda,et nii andekale noorukil nii palju tahtjaid on,kuid isiklikult arvan,et tal tasuks veel paar aastat floras olla

Epic
08.12.03, 22:39
Nii siis Klavan ja Kivisild Hollandist tagasi ning lähi päevadel on oodata, et Feyenoord teeb Flora pakkumise :) Samas mainis Kivisild, et teisedki tippklubid on Klavanist tõsiselt huvitatud. :lahe:

malagar
09.12.03, 11:29
Originally posted by Rui Costa

Tore kuulda,et nii andekale noorukil nii palju tahtjaid on,kuid isiklikult arvan,et tal tasuks veel paar aastat floras olla

Mis kuradi Floras - praegust vanuse poolest viimane aeg välismaale liikuda - iga päev eestis edasi on mõttetu mädanemine . aasta või kaks mõne tugeva meeskonna reservide eest aitaks juba palju paremini arengule kaasa- ja kui veel põhis mõnde mängud saaks oleks superhea . Ja peamine on see , et klubid tahavd kah rohkem noori keda nad saavad veel ise kujundada .

Martin
09.12.03, 12:00
Originally posted by Epic

Nii siis Klavan ja Kivisild Hollandist tagasi ning lähi päevadel on oodata, et Feyenoord teeb Flora pakkumise :) Samas mainis Kivisild, et teisedki tippklubid on Klavanist tõsiselt huvitatud. :lahe:

Enne ei usu, kui teda mingis nimekirjas näen.

Epic
09.12.03, 12:40
Originally posted by Martin

Enne ei usu, kui teda mingis nimekirjas näen.

Mida sa sellega mõtlesid? :doh:

Martin
09.12.03, 12:57
Mida sa sellega mõtlesid? :doh:

Flora mängijate müük on teada tuntud asi. A\'la Piiroja case kunagi ammu-ammu jne... näiteid on mitmeid, liiga mitmeid, et mingit intekat kulla pähe võtta.

malagar
09.12.03, 13:18
Klavaniga on lootus suurem - ta veel piisavalt noor . Piiroja on juba pisut vanavõitu - selleks et keegi ostaks 24 aastast eestlast peab too superandekas olema , mida Piiroja kahjuks päris pole . Ausalt öelda hakkab meie koondise praegustele tegijatele rong vaikselt ära minema . Kui nad lähema aasta ( äärmisel juhul kahe ) jooksul kuhugi lääne poole ei saa jääb skandinaavia ilmselt maksimumiks mida tahta.

Martin
09.12.03, 13:28
Klavaniga on lootus suurem - ta veel piisavalt noor . Piiroja on juba pisut vanavõitu - selleks et keegi ostaks 24 aastast eestlast peab too superandekas olema , mida Piiroja kahjuks päris pole . Ausalt öelda hakkab meie koondise praegustele tegijatele rong vaikselt ära minema . Kui nad lähema aasta ( äärmisel juhul kahe ) jooksul kuhugi lääne poole ei saa jääb skandinaavia ilmselt maksimumiks mida tahta.

Ma ei rääkinud praegusest Piiroja müügist/laenamisest, vaid mitme aasta tagusest juhtumist, siis kui Piiroja ka veel noor oli. Aga mis neid vanu asju ikka torkida. Lähevad jälle haisema.

mcnamara
09.12.03, 13:33
Originally posted by Rui Costa

Ei ole nõus. Teades seda, millisel tasemel on Hollandi tippklubide noortetöö, arvan küll, et poisile oleks kasulikum seal õppida, kui Eesti liigas mängida. Isegi siis, kui Feyenoordi põhisse läbimurdmine päris kaua aega peaks võtma.

ROOTSI KUNN
10.12.03, 11:01

Kas tead ,kui vana oli Sami Hyypia , enne kui Liverpooli kolis? Ja palju sa temast enne seda olid kuulnud? Sellega tahan öelda seda ,et keskkaitsja vanuses 24 on alles poisike ja kõva tööga võib vahest rohkem saavutada ,kui erilise andega.:lahe:

muhv33
10.12.03, 11:09
Hollandist tuli ja läheb kohe Hispaaniasse,järelikult sealgi huvi püsib...Igal juhul edu Rakule!

ROOTSI KUNN
10.12.03, 11:12
Raku jõuab kaugele,seda teadsin juba siis ,kui selle teema siia omal ajal tekitasin ;)
Muidugi pole Hollandisse minek veel sugugi kindel ,sest pressiteade on üsna hägune ja ümmargune jutt ,mida oleme ennegi kuulnud. Aga midagi seal susiseb ja ilmselt Arno abiga Raku ikkagi varem või hiljem kusagile ära loikab. Selge see ,et esindusmeeskonda ta kohe ei saa ,kuid isegi kui mingi duublite variant on võimalik siis tuleb kuti huvides seda võimalust kasutada.
Loodame parimat ,nüüd sõltub väga palju ka muudest teguritest ,kui ainult Raku mänguoskused.

malagar
10.12.03, 11:44

Kas tead ,kui vana oli Sami Hyypia , enne kui Liverpooli kolis? Ja palju sa temast enne seda olid kuulnud? Sellega tahan öelda seda ,et keskkaitsja vanuses 24 on alles poisike ja kõva tööga võib vahest rohkem saavutada ,kui erilise andega.:lahe:

Hyypia kolis Liverpooli peale hooaega 1998/99 26 aasta vanuselt . Aga kolimisele lõid eelduse eelnenud head hooajad Hollandi klubis Willem II , kuhu Hyypia oli läinud aastal 1995 - 22 aasta vanuselt . Seega kuna on ebareaalne , et keegi Liverpooli sarnane tippklubi või klubi tippliigast ostab Piiroja vanust mängijat otse eestist või mingist Valerangast , siis on tal viimane aeg keskmisel tasemel - Holland , Belgia omale nime teha . Viimane aastake tiksub paljudel meie poistel minu hinnangul . Muidugi jääb võimalus välismaale saada , kuid skandinaaviast või mõnest Euroopa nõrguksesest vaevalt et kõrgemale saavad siis.
Nii et Rodasse Raio ja anna kuuma .
Ja tagasi teemasse - ma loodan siiralt, et Pohlak ja kompanii seda Klavani asja tuksi ei keera , jube oli lugeda arutlust , et Feyenoordis ja Sociedadis peaks olema reservis aga Rosenborgis võiks põhisse murda . Klavani vanuses oleks Feyenoordi reservist rohkem kasu kui Rosenborgis põhikoha pärast heitlemisest . Ja me teame küll kuidas nned Rosenborgi lood lõppevad - laenulepinguga Valerangas tavaliselt.Vähemalt klavan ise on mõttes õigel teel ja ütleb õhtulehes , et tema eelistaks Feyenoordi . Peamine veel et Aivar mõistust ei kaota ja poisile liiga suurt hinda ei pane . Kurat kinkigu kasvõi ära , peasi et õnnestuks ta sinna hollandisse või hispaaniasse saats:D

ethan
10.12.03, 22:10
Hyypia kolis Liverpooli peale hooaega 1998/99 26 aasta vanuselt . Aga kolimisele lõid eelduse eelnenud head hooajad Hollandi klubis Willem II , kuhu Hyypia oli läinud aastal 1995 - 22 aasta vanuselt . Seega kuna on ebareaalne , et keegi Liverpooli sarnane tippklubi või klubi tippliigast ostab Piiroja vanust mängijat otse eestist või mingist Valerangast , siis on tal viimane aeg keskmisel tasemel - Holland , Belgia omale nime teha . Viimane aastake tiksub paljudel meie poistel minu hinnangul . Muidugi jääb võimalus välismaale saada , kuid skandinaaviast või mõnest Euroopa nõrguksesest vaevalt et kõrgemale saavad siis.

Hyypiä võrdlus oli väga asjakohane imho. Ning kui palju on norrakaid, rootslasi, taanlasi jõudnud otse kodumaa klubidest (ning mitte Rosenborgist) otse Inglismaa Premieri klubide koosseisu? Jah, muud tegurid, nagu EU-liikmelisus, andekus, maine... kuid kõva tööga võib väga kaugele jõuda. Vanus ei ole tippjalgpallis kõige määravam.

mg
11.12.03, 16:49
ma arvan et raku jõuab veel kaua testimisel käia enne kui müüdud saab ja siis ka kuhugi kahtlasesse klubisse, kus jääb pingile ja tuleb florasse tagasi.
nii see kahjuks suurem osa eestlastega on.

siidi
11.12.03, 18:11
oled sina aga õeluskott :viha: , kuidas siis muulastega on ???
edu rakule ja teistele eesti poistele ka
see peaks küll kõiki rõõmustama kui mõni meie poiss välismaale mängima saab :õnnelik:

ROOTSI KUNN
12.12.03, 12:03
Originally posted by mg

ma arvan et raku jõuab veel kaua testimisel käia enne kui müüdud saab ja siis ka kuhugi kahtlasesse klubisse, kus jääb pingile ja tuleb florasse tagasi.
nii see kahjuks suurem osa eestlastega on.

Siin sa pingutad küll üle. Kes siis peale Viikmäe Florasse tagasi on tulnud ?

Martin
12.12.03, 12:33
Reim, Kristal, Piiroja, Zelinski (ok, praegu on kuskil maa ja taeve vahel, kuid varem on juba tagasi tulnud), jne....

ROOTSI KUNN
16.12.03, 10:37
On keegi kuulnud midagi ,kuidas Klavanil Hispaanias läheb ? Võibolla ei tulegi enam sealt tagasi ;) ! Kes neid lõunamaalasi teab ,need on tihti palju kiiremad otsustama ,kui hollandlased .

Jaak
04.01.04, 15:01
FC Flora jalgpallur Ragnar Klavan (sünd. 30.10.1985) lendas täna hommikul Trondheimi, kust jätkab pealelõunal koos Rosenborg BK esindusmeeskonnaga reisi treeninglaagrisse Hispaaniasse Tenerifele, kus ta viibib kuni treeninglaagri lõpuni 18. jaanuaril.
-------------------
Treeninglaagris peab RBK minu teada vähemalt 2 mängu:

CSKA Sofia ja
Sparta Praha`ga.

Edu Raku`le!

Jaak
09.01.04, 13:56
Originally posted by Jaak

FC Flora jalgpallur Ragnar Klavan (sünd. 30.10.1985) lendas täna hommikul Trondheimi, kust jätkab pealelõunal koos Rosenborg BK esindusmeeskonnaga reisi treeninglaagrisse Hispaaniasse Tenerifele, kus ta viibib kuni treeninglaagri lõpuni 18. jaanuaril.
-------------------
Treeninglaagris peab RBK minu teada vähemalt 2 mängu:

CSKA Sofia ja
Sparta Praha`ga.

Edu Raku`le!

Ja norra keele oskaja jälle tõlgib:

Den estiske 18-åringen Ragnar Klavan, som trener med RBK under oppholdet på Tenerife, kan være venstrebacken de leter etter.

jyriöö
09.01.04, 14:20
Mõte on selles, et Klavan võib olla vasakkaitsja, keda klubi otsib (leter etter). Kuidagi kontekstist väljarebitud tundub see lause. Ehk saad lingi ka anda.

Jaak
09.01.04, 14:24
Originally posted by jyriöö

Mõte on selles, et Klavan võib olla vasakkaitsja, keda klubi otsib (leter etter). Kuidagi kontekstist väljarebitud tundub see lause. Ehk saad lingi ka anda.

Rebitud jah:-)
link on siin, räägib vist jah RBK võimalikest uutest mängijatest:

http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=209032

jyriöö
09.01.04, 14:42
No nii! Sealt tuli nüüd ports teemasse käivat infot. Klubi spordidirektori Rune Bratseth sõnul on ideaalis võistkonnast puudu 2 mängijat (hetkel 21). Üleminekud lõpevad 31.03, kuid selleks ajaks ei pruugita positsioone täita, sest olulisem olevat suvine üleminekuaeg.

Kõige pakilisemalt vajab klubi vasakkaitsjat, puudust tuntakse \"klassikalisest vasakujalgsest\". Lisaks Ragnarile mainitakse veel paari nime, kellest tuntuim, Jo Tessem, on Bratsethi sõnul ebatõenäoline klubiga liituja. Nii sain igatahes mina aru.

Arx07
18.01.04, 22:01
keegi oskab öelda kuda ragnar mängis selle teise poolaja cska sofia vastu sis?

vertex
19.01.04, 04:26
Näiteks nii arvab ta ise:
Klavan misfornøyd

TENERIFE: 18-årige Ragnar Klavan fikk rosende ord av Ola By Rise etter sin prøveomgang i RBK-trøya, men selv var han ikke helt fornøyd.

Av Christer Stensås, 18.01.2004 kl. 00:26

- Vi spilte en brukbar kamp, men det var ikke en god dommer. To straffer imot er ikke helt normalt, sier Ragnar Klavan, esteren som har trent med Rosenborg under det to uker lange oppholdet på Tenerife.

Lørdag fikk han prøve seg i én omgang da han erstattet Ståle Stensaas på venstrebacken. Han var ikke helt fornøyd med egen innsats.

- Nei, jeg gjorde mange små feil, så jeg er ikke helt fornøyd. Jeg kunne spilt bedre. Jeg vet ikke om dette var bra nok til at jeg blir tilbudt kontrakt, sier Klavan.

Han syntes det var lett å finne plassen sin blant ukjente medspillere.

- Alle var flinke til å prate, spesielt Erik og Espen. De gjorde det svæt enkelt for meg å komme inn i kampen, forteller Ragnar Klavan

link (http://fotball.adressa.no/nyhetsarkiv/article.jhtml?articleID=54513)

vertex
19.01.04, 05:41
Näiteks nii arvab ta ise:
Klavan misfornøyd

TENERIFE: 18-årige Ragnar Klavan fikk rosende ord av Ola By Rise etter sin prøveomgang i RBK-trøya, men selv var han ikke helt fornøyd.

Av Christer Stensås, 18.01.2004 kl. 00:26

- Vi spilte en brukbar kamp, men det var ikke en god dommer. To straffer imot er ikke helt normalt, sier Ragnar Klavan, esteren som har trent med Rosenborg under det to uker lange oppholdet på Tenerife.

Lørdag fikk han prøve seg i én omgang da han erstattet Ståle Stensaas på venstrebacken. Han var ikke helt fornøyd med egen innsats.

- Nei, jeg gjorde mange små feil, så jeg er ikke helt fornøyd. Jeg kunne spilt bedre. Jeg vet ikke om dette var bra nok til at jeg blir tilbudt kontrakt, sier Klavan.

- Alle var flinke til å prate, spesielt Erik og Espen. De gjorde det svæt enkelt for meg å komme inn i kampen, forteller Ragnar Klavan

link (http://fotball.adressa.no/nyhetsarkiv/article.jhtml?articleID=54513)

Arx07
19.01.04, 12:54
ahaha selge pilt...olex aru ka saand sellest sis eriti hea

jjriado
19.01.04, 13:32
Head uudised Norrast:)
RBK vil ha Klavan (http://www.rbkweb.com/vis/2344) ehk RBK tahab Klavanit. Artiklis on veel kirjas niipalju, et Klavan ise oma esitusega CSKA vastu päris rahule ei jäänud, a kogu meeskond olevat ebakindel olnud (mingis teises artiklis kirjutati veel, et kohtunikud olevat parajad mölakad olnud). Aga RBK on otsustanud alustada läbirääkimisi Floraga mängija ostmiseks (umbes nädalataguses Õhtulehes mainis Pohlak, et Klavani võimaliku ülemineku finantsküsimustes olevat juba kokkulepitud).
Rosenborgi uus treener Ola By Rise ütles, et RBK keskväli olevat juba tugev, aga ühte mängijat on juurde vaja nii kaitsesse kui ka rünnakule.
Loodetavasti on see kaitsesse juurde ostetav mängija siis Klavan.:)

Jaak
19.01.04, 18:13
No krt... hakka või trollide keelt õppima:-)

Klavan misfornøyd

19.01.2004 kl. 08:09

Av Christer Stensås.

- Alle var flinke til å prate, spesielt Erik og Espen. De gjorde det svæt enkelt for meg å komme inn i kampen, forteller Ragnar Klavan.

zaz
20.01.04, 15:17
Aga vot mida SL Õhtuleht (http://sloleht.ee/index.aspx?d=20.01.04&r=3&id=151799) Klavani kohta teab/kirjutab:oih: nimelt: Klavan ei ole Rosenborgi esimene valik:(

malagar
20.01.04, 17:59
Sellisel juhul tuleb loota , et see norrakas

a. läheb Southamptonisse
b. jätkab Rootsis ja saadab Rosenborgi lihtsalt pikalt

mis annaks Klavanile võimaluse minna püsivalt Norrasse ja asuda heitlema koha eest põhikoosseisus:lahe:

Jaan
23.01.04, 18:12
Nagu arvata oli, siis treenerivahetus Southamptonis tähendaski seda, et Pühakud ei osta Svenningut ja Rosenborg ootab praegu vastust oma pakkumisele... Seega tundub, et Rosenborg jääb Klavani jaoks ära.

Uudis siin (http://skysports.planetfootball.com/transfernews.asp?type=article&id=182719)

Jux
27.01.04, 02:02
Colombian Under-20 star Avimiled Rivas signed on loan with Spanish Champions League contenders Real Sociedad on Monday. The 19-year-old defensive midfielder joined for a year from Colombian outfit Boca Juniors de Cali - Real have the option of buying him at the end of the loan period.

Mnjah, Real Sociedad on palganud Klavani sarnase mängija Kolumbiast. Esialgu küll laenuga, aga siiski. Pohlaku sõnad rahanappuses vaevlevast Sociedadist võivad küll tõele vastata, ent tundub, et Klavani polda nõus lihtsalt laenama ka. Kahju, kui noore talendi areng pidurdub müügisoovi taha...

Aga igal juhul, edu Ragnarile Lensis!

Amadeus
11.02.04, 11:55
Tundub et see teema on nyyd ennast m6neks ajaks ammendanud. Yleminekud ju kinni euroopas ja Ragnar mängib vähemalt esimese hooaja poole Floras. Kui just venemaa poole ei lähe, mida ma ei usu.

zaz
06.04.04, 16:15
Selline tore uudis siis:

FC Flora 18-aastane mängija Ragnar Klavan sõitis esmaspäeval, 5. aprillil Hollandisse, et osaleda kuni reedeni Amsterdami Ajaxi proovitreeningutel.
Ajax juhib 28 vooru järel Hollandi liigat 12 punktiga lähima jälitaja PSV ees. Ajaxi peatreener on Ronald Koeman ja tehniline direktor Louis van Gaal.

:r66m9:

Tanel
06.04.04, 16:24
Ajax oleks väga super käik suht noor kooseis ja kõvad talendid ka seal koos ,kui nii võta. See peaks näitama kui suur tulevik sellel eestlasel on ,loodame paremat ja ka seda ,et ta ei lange teiseks valikuks :) .

Oll
07.04.04, 14:44
Tuleb leping või mitte igatahes järjekordne kogemus tulevikulootus Klavanile.
:silm4:

Amadeus
07.04.04, 16:38
Klubide nimistu kes temast huvitatud on juba näitab kui suur tema tulevik võiks olla. Ei ole mitte mõni üksik kogemata peale sattunud skaut vaid ikka terve järjekord on tema taga ootamas. Loodetavasti saab ta ikka suhteliselt kiiresti ka lepingu.

shepard
08.04.04, 16:51
Klavan sõidabki Ajaxi a1 meeskonnaga Hispaaniasse treeninglaagrisse

http://www.ajax.nl/show/id=1322/contentid=34269

Ju siis jäi treeneritele silma :)

Refieus
08.04.04, 17:16
Eesti koondise ja FC Flora mängija Ragnar Klavan sõitis neljapäeval Amsterdami Ajaxi noortekoondisega turniirile Hispaaniasse. Ajaxi vastased on Barcelona, San Sebastiani Real Sociedadi ja Bilbao Athleticu järelkasvumeeskonnad. Esialgu pidi Klavan Ajaxi proovitreeningutel viibima kuni 9. aprillini, nüüd on noorjalgpallur Hollandi suurklubis testimisel 14. aprillini.

ethan
08.04.04, 21:39
Originally posted by shepard

Klavan sõidabki Ajaxi a1 meeskonnaga Hispaaniasse treeninglaagrisse

http://www.ajax.nl/show/id=1322/contentid=34269

Ju siis jäi treeneritele silma :)

Kas see tekst ütleb, et Ragnar jäi Danny Blindile endale silma või on Blind Ajaxi noortetreener, kes neid Hispaania-laagris juhendab?

vertex
09.04.04, 17:23
täpsemalt (http://skysports.planetfootball.com/article.asp?id=195440&cpid=9) või siis jälle mitte..

Epic
09.04.04, 17:32
...also for Estonia\'s youth team, having scored a hat-trick against France during a friendly.

Ei tea kust nad seda veel võtavad :D

vertex
09.04.04, 19:22
Ragnar Klavan with the test - 06/04/2004 - 20h11

According to many sources, Ajax will test during a few days Ragnar Klavan and this as of this week. This young talent (18 years) estonien with drawn the attention of the leaders of Feyenoord a few months ago and began meanwhile for the national team from Estonia.

Ajax sees in Klavan, which currently plays for the FC Flora Tallinn, a possible successor with Rafael Van Der Vaart which is in particular courted by Manchester United and the FC Barcelona.

See on babelfishi tõlge sellelt lehelt (http://www.ajaxenfrance.com/#id_news_524)

ethan
09.04.04, 19:23

...also for Estonia\'s youth team, having scored a hat-trick against France during a friendly.

Ei tea kust nad seda veel võtavad :D

äkki on see mingi Pohlaku uus PR-strateegia?

Noonik
09.04.04, 22:54
Kas keegi teab täpsemalt, on uurinud, kuidas läks Klavanil see mäng Ajaxi eest.
Peale selle et ta sai kollase kaardi ja mängis 90 minutit ... kuida temaga rahule jäädi jne.
Ehk on keegi kuskilt välismaalt uurinud juba

Amadeus
09.04.04, 23:02
Ei ole täpsemalt veel kuskil näinud midagi aga eks see, et tal lasti terve mäng rahulikult l6puni mängida ehk ytleb kah yht teist. Igal juhul on tore lugeda et meie mees oli osaline Ajaxi v6idus Barca yle :D

Tanel
10.04.04, 15:52
Ja tohib küsida ,et kas siis Van Der Vaart siirdub Barcasse või ManUsse ja Klavinst tahetakse talle asendajat.Igastahes täna siis Ajaxi U19 ees mäng Real Sociedadiga loodame ,et Raku taob siis Kolli ka:lahe: .Mäng 17.00 oleks ainult kuskil selline koht kus seda vaadata saaks.

Edit: No see Ajaxi ametlik leht on ikka kyll nagu :trafck: :trafck: keegi oli seal minu msniga kasutaja ja kas keegi teist on seal \"Klavanfan\" ja uudiseid seal kah pole eriti.

Neth
10.04.04, 23:10
Originally posted by Henryfan

Ja tohib küsida ,et kas siis Van Der Vaart siirdub Barcasse või ManUsse ja Klavinst tahetakse talle asendajat.Igastahes täna siis Ajaxi U19 ees mäng Real Sociedadiga loodame ,et Raku taob siis Kolli ka:lahe: .Mäng 17.00 oleks ainult kuskil selline koht kus seda vaadata saaks.

Edit: No see Ajaxi ametlik leht on ikka kyll nagu :trafck: :trafck: keegi oli seal minu msniga kasutaja ja kas keegi teist on seal \"Klavanfan\" ja uudiseid seal kah pole eriti.

Heh, uudised seal kõik ilusti olemas, ainus probleem on see, et neid koheselt inglise keelde ei tõlgita. Teinekord on abi sellest kui seal chat\'s veits juttu rääkida ja uusimaid uudiseid teistel tõlkida lasta;)

Van der Vaart\'i kohta ei tasu veel midagi kindlat öelda, kõik on: \"pure speculation\", aga jah mees ise olevat öelnud, et unistus on Barca eest mängida link (http://msn.skysports.com/skysports/article/0,,7-1110703,00.html)(sry et veits vale teema all, aga kui küsimus juba tekkis, siis miks mitte vastata).
Aga Klavanist otsest asendajat Van der Vaart\'le ei saa, isegi kui mees peaks lahkuma, sest Van der Vaarti \"lemmik\" positsioon on (ja kui võimalus ikka on, siis Koeman teda seal ka kasutab) ründajate taga tegutsev poolik ja see, mis nagu me teame pole Raku koht (kui Rafael lahkub, siis hakkab seda kohta ilmselt Pienaar täitma). Pigem oleks Rakul võimalik Maxwelli või Mitea/de Jong (seega vasak poolik) koha eest võidelda. Maxwelliga läheks raskeks, aga poolikus on kõik võimalused olemas, mees peab end ise lihtsalt tõestama, siiski arvan mina, et põhikoosseisu koht Ajax\'s on hetkel Raku jaoks veel utoopia, kuid eks näis. Igaljuhul edu talle:õnnelik:.

realmadridfan
10.04.04, 23:14
Uusi uudiseid pole Ragnari ja Ajaxi - Sociedadi mängu kohta?

PraS
11.04.04, 00:48
kui laskuda nüüd ajaxi teemasse siis on Van der Meydel soov tagasi Ajaxisse tulla, kui Inter ei paku talle piisavalt mänguaega. Teadjad poisid mis positsiooni Meyde mängib ka väljakul ?parempoolik või on ta ka vasakusääres tegutsev?

zaz
11.04.04, 01:03
Originally posted by PraS
Teadjad poisid mis positsiooni Meyde mängib ka väljakul ?parempoolik või on ta ka vasakusääres tegutsev?

mõlemis peaks ta tegutseda oskama, miks aga Zaccheroni eelistab Meydele mõttetut kreeklast või mõnda muud tonti ma ei tea :oih:

Ja väidetavalt mängis Klavan ka seekord kogu kohtumise, kuid seekord Ajax kaotas:doh:

ethan
11.04.04, 12:42
Originally posted by zaz

Originally posted by PraS
Teadjad poisid mis positsiooni Meyde mängib ka väljakul ?parempoolik või on ta ka vasakusääres tegutsev?

mõlemis peaks ta tegutseda oskama, miks aga Zaccheroni eelistab Meydele mõttetut kreeklast või mõnda muud tonti ma ei tea :oih:

Ja väidetavalt mängis Klavan ka seekord kogu kohtumise, kuid seekord Ajax kaotas:doh:

oot, kas see mõttetu kreeklane on Karagounis? Sel juhul võiksid küll koomale tõmmata!
van der Meyde on väheke ebastabiilne mängija, kas te ei leia? kuigi sümpaatne mängija.

skint
11.04.04, 14:02

oot, kas see mõttetu kreeklane on Karagounis? Sel juhul võiksid küll koomale tõmmata!

Nõustun ethaniga, Karagounis on hea mängija. Tuleb kohe meelde paari aasta tagune Meistrite liiga, kui Panathinaikos suurel määral tema toel veerandfinaali (vist) jõudis...

van der Meyde on väheke ebastabiilne mängija, kas te ei leia?

Stabiilsus nähtavasti ongi mehe suurim probleem, täpsemalt selle puudumine. Kui Ajaxis veel ühe põhitegijana suutis ta korralikult oma koha välja mängida, siis Interis pole tema tähtsus kaugeltki mitte nii suur kui ta ise tahaks. Ja siit võibki tulla selle ebastabilsuse põhjus, et kui mehele võimalus antakse, siis ütlevad närvid suurest pingest üles.

kuigi sümpaatne mängija.

Siin osas ei saa üht meelt olla, minu jaoks on ta üks ebameeldivamaid mängumehi, keda ma viimase aasta jooksul televiisorikastist näinud olen. Mitmes kohtumises on ta jätnud mulle ülbiku mulje, kes pidevalt kohtunike ja vastasmeeskonna (ja ka oma) mängijate kallal iniseb, seda ka lootusetutes olukordades...

Mitte et see väga suurel määral Klavanisse puutuks!

Amadeus
11.04.04, 21:46
Ajax ja Klavan lypsid Bilbao Athleticut ja on turniiri finaalis :) Uhke

Ahjaa ja l6i veel lisaks väravagi, aga vahetati 70ndal minutil välja

Tanel
11.04.04, 23:25
See värav andis kindlasti midagi juurde ,aga ma ei usu et vahetus sellepärast tehti, et Klavan oleks kehvalt mänginud vaid mingit puhkust on kah ju mehel vaja kuid finaalis lööb ta kübara ja on veel kaitses kah asendamatu ;)

korpo
12.04.04, 09:51
kuna klavan nüüd värava lõi ja mängus taset näitab, siis võib ju aru saada, et ajaxisse ta jääb ja varsti sealt edasi põhikoosseisu...

rauno
12.04.04, 18:49
praegu otseülekannet mingi pildiga saab netist vaadata siit (http://www.surfmusik.de/tv/etbtv.htm) finaalis siis kus ajaxi noored osalevad

Tanel
12.04.04, 19:20
Originally posted by rauno

praegu otseülekannet mingi pildiga saab netist vaadata siit (http://www.surfmusik.de/tv/etbtv.htm) finaalis siis kus ajaxi noored osalevadtänan pildi sain umbes esimese poolaja lõppus prgu käivad reklaamid :D ,aga kui õigesti nägin siis seis 0-0 ja pilt nata väike.Aga muidu hää et näeb:)

rauno
12.04.04, 19:24
0-0 jah,ja 5 min tagasi vaheaeg kätte jõudis
kui sa klikkad externer playeri peale siis avab su meediamängija mis iganes sul on,mul igatahes mediaplayeris mängib ja saab pildi suuremaks ka a siis ei näe suurt misikit(ma vähemalt)
niipalju kui nägin oli rakul üks hea võimalus värav lüüa kuid väravavaht vastastel tegi head tööd ja korra blokiti raku nii ära et pidi teine mõned hetked maas õhku ahmima

-Loom-
12.04.04, 19:27
endal mul nii jube l22g netil, et ei n2e kahjux m2ngu..igatahes ootan uudiseid ja loodetavasti h2id:)

rauno
12.04.04, 19:45
ajax jäi 0:1 kaotusseisu

Tanel
12.04.04, 19:47
Originally posted by rauno

ajax jäi 0:1 kaotusseisuNo raisk mul viskas just Media Pleier Errori ja väravat ei näinud:oih:

Edit: No kurat kuidas ikka mehed kisavad seal :D

Veel edit: Osasuna siis kah tuleviku klubi wei hispaania jalgpallil on 5 aasta pärast uus valitseja :lahe:

rauno
12.04.04, 19:52
vastastelt tuli paremalt tsenterdus taha posti ja seal polnud neil miskit raskust pall peaga väravasse suunata.ajaxi väravavaht oli võimetu,vastane oli täitsa üksi ja kuskilt nii 5meetrilt suunas palli väravasse

rauno
12.04.04, 20:17
lõppeski vist 0:1 ajaxi poolt vaadatuna:(
igatahes ülekanne lõppes nii äkki ära et ei saanudki aru kas mäng läbi.
Raku oli terve mängu platsil siis

Arx07
12.04.04, 21:42
Kuda Raku pelas???

rauno
12.04.04, 22:35
pilt oli kehv,kuid kommentaatorid mainisid teda päris palju(hispaania keelest saab ikka aru Klavan,Estonia;)).
ja niipalju kui pildist seletas mängis normaalselt,nägin üht väravavõimalust,mitut vastastelt väljateenitut viga ,tundus aktiivselt ja julgelt mängivat.

realmadridfan
12.04.04, 22:47
Nüüd peab siis ootama ja lootma, et poiss ikka lepingu saaks. Loodame, et see värav, mis tema äärelt alguse sai, ei ole takistuseks.:)

Noonik
13.04.04, 17:04
Originally posted by realmadridfan

Nüüd peab siis ootama ja lootma, et poiss ikka lepingu saaks. Loodame, et see värav, mis tema äärelt alguse sai, ei ole takistuseks.:)

Selle ehk korvab Klavani tehtud värav varasemas mängus.

Tanel
14.04.04, 10:26
Loodame, et see teema tuleb varsti \"Eestlased välismaal\" teemasse panna ;).

Amadeus
14.04.04, 11:31
Klavan saabub tagasi Florasse, aga midagi ei ole veel kindel asjameeste jutu järgi. Huvi on olemas aga kuna turg on kinni siis enne suve ilmselt niikuinii midagi otsustama ei hakata. Loodame jah, et varsti saab ta natuke suuremaid väljakutseid kui seda eesti meistriliiga on.

-madis-
14.04.04, 11:54
Tänane Postimees pühendab trükipinda Klavanile.
http://www.postimees.ee/140404/esileht/sport/131552.php

Jyrka
25.04.04, 22:31
Muideks mingi inglise sopaleht kirjutas, et Charlton on huvitatud Klavanist. Rohem ei tea. Kui teaksin siis kirjutaksin.

malagar
25.04.04, 22:39
Vahva :)

ROOTSI KUNN
04.05.04, 11:20
Igatahes on tänastes Sportneti uudistes üleval ,et Raku lendas juba Strasbourgi treeningutele. Küll ikka rändab ja lendab;) ,tuleks sellest lõpuks ka mingit tulu. Mina näeksin teda küll parema meelega kusagil Hollandi liigas.

Mikusiku
04.05.04, 11:29
sl õhtulehes oli ka klavanist jutt, nimelt intervjuu meie kõigi suure sõbra pohlakuga:D
seal otsest klubi ei öeldud, kuid ta ütles nii:\"Ma ei saa nii täpselt kommenteerida. Briti saartel pole häid klubisid mitte ainult Inglise kõrg-, vaid ka esiliigas, samuti Šotimaal\"
samuti sain sealt teada, et temast on huvitatud olnud ka barca ja manu;)

malagar
04.05.04, 12:47
njah kuum nimi Klavan aga läheks kah juba kuhugi lõpuks:)

Amadeus
04.05.04, 13:20
Ei ole kiiret sellega, parem on pikalt valida kui hiljem kahetseda. Seitse korda m66da yks korda vaheta klubi :D

magicm
06.05.04, 15:00
minu meelest ka aega on, kuigi kibelen juba soovist teada, kuhu ta lõpuks siis saab...
pealegi sisu tal on, niisama juba sellised kuulsad klubid, nagu teda kutsunud on juba ei kutsu... samas minu meelest starsbourg ei oleks eriti kõitev klubi, kuigi prantsuse liiga on väga tugev, ning selles klubis oleks tal suuremad/kiiremad võimalused põhisse tõusta... ja kui ta sinna peakski minema, siis ehk aitaks klubil veel tõustagi ning ise siis sealt edasi kuhugi suurklubisse siirdub :)

xxxxxx
06.05.04, 16:48
Tõepoolest, tundub, et Eestist on tulemas üks tõeline tulevane tippmees. Aga need Barca ja ManU jutud tunduvad juba kergelt utoopilise maiguga. Kuid kui Inglismaa sopaleht juba teda kui üsna tundmatut eesti noormeest mainis, siis... Igatahes usun, et Flora võiks proovida temaga supertehingut teha. Ta on seda väärt. Peale selle oleks ääretult uhke näha meie koondise ridades Ajaxi, Barca või Sociedadi mängijat...:õnnelik:

malagar
06.05.04, 18:52
Originally posted by Amadeus

Ei ole kiiret sellega, parem on pikalt valida kui hiljem kahetseda. Seitse korda m66da yks korda vaheta klubi :D

Seda muidugi - peaasi et aind mõõtma ei jää

Amadeus
06.05.04, 23:35

Seda muidugi - peaasi et aind mõõtma ei jää

Ma millegi pärast usun , et Klavani puhul seda hirmu ei ole, et l6puks keegi ei taha. Erinevalt paljudest teistest reklaamitavatest on tal t6esti nii noorus, tahe kui oskused täiesti olemas.

malagar
07.05.04, 00:02
Täitsa nõus Amadeus - aga mures olen ikkagi - ma ei saa enne rahu kui Klavan kuskil mõistlikus klubis pole .
Peaasi et teda kuhugi Skandinaavia urkasse ei saadeta (Rosenborg kaasa arvatud)- seal ei arene ju ja Taani pigem pidurdab Eestlasi . Prantsusmaa oleks super:)

Martin
07.05.04, 00:10
Ma millegi pärast usun , et Klavani puhul seda hirmu ei ole, et l6puks keegi ei taha. Erinevalt paljudest teistest reklaamitavatest on tal t6esti nii noorus, tahe kui oskused täiesti olemas.

Vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja, vaene Piiroja. Vaene tollane noor Piiroja, kellel oli terve tulevik lahti.

Oeh. Loodame seekord parimat. Kes teab, see teab.

Kuid Klavani kohta enne ei usu, kui näen. Ja praegu väga kardan, et järgib oma eelkäija teed.

Mikusiku
12.05.04, 10:04
ma pole klavani kohta ammu midagi kuulnud. on temast veel uudiseid?

jazzjansa
12.05.04, 10:36
Originally posted by zidane_5

ma pole klavani kohta ammu midagi kuulnud. on temast veel uudiseid?

Kui ise natukenegi vaeva näha, siis saaksid mingisugust infot kindlasti. Muideks eile sai Ragnar täpselt kaheksateist aasta ning 194 päeva vanuseks. Õnne talle selle tähtpäeva puhul.

DEDE junior
19.06.04, 01:35
Äkki keegi teab midagi Klavanist suvised yleminekud lähenemas(1. juuli läheb transferi aken lahti), mis on uudist mehe kota kas huvi tema vastu pysib ja kui siis millised klubid on temast tugevamalt huvitatud, temast kui suure potensiaaliga mängiast ootaks kyll läänepoole liikujat. Kuna kui ta õigel ajal kodukamaralt minema saab võib temast veel tegija saada! Nyyd kus Eesti on EU liige ootan ka lääne klubide suuremat huvi meie mängijate vastu!!!

Arx07
27.06.04, 04:20
tra olex aeg juba jah tal kuhugi minna...magataxe jälle maha...paari asta pääst juba akkab taand areng eesti liigas....:viha:

martin007
27.06.04, 12:04
Sul on juba alanud.

budu
09.08.04, 15:42
nii klavan nüüd siis otsaga venemaale jõudnud.ei tea kas moskva spartakil on siis soovi veel üks noor ja andekas eestlane meeskonda tuua.klavan on end juba nii paljudes meeskondades ennast näitamas käinud aga tulemusi ikka veel pole ja varsti ju saab ka üleminekute aeg läbi.ei tea kas psv on veel temast huvitatud ja kui suurt huvi näitab manu.

eika
09.08.04, 15:46
sportnetis oli hea pealkiri:

Klavan on katsumisel Spartakis

FC Flora jalgpallur Ragnar Klavan (18) sõitis esmaspäeval, 9. augustil Moskvasse, et liituda nädalaks Spartaki esindusmeeskonna treeningutega. Moskva Spartak on 12-kordne NSVL meister, 11-kordne NSVL karikavõitja, 8-kordne Venemaa meister, 3-kordne Venemaa karikavõitja ning 6-kordne Kubok Sodruzhestva võitja. Käimasolevatel Venemaa meistrivõistlustel asub Spartak 18 vooru järel turniiritabelis kuuendal kohal. Spartakisse kuulub alates 2003. aastast ka eestlane Tarmo Kink.

Sportnet

mis krdi asi see katsumine on?? kas seal spartaki juhtkond katsub teda??

budu
09.08.04, 15:49
seal on mingi imelikud vennad koos kes ennem mehe ostmist peavad ta läbi katsuma

kaaLer
09.08.04, 15:56
Originally posted by budulojus

seal on mingi imelikud vennad koos kes ennem mehe ostmist peavad ta läbi katsuma

:D einohh....nad ikka testivad Klavanit :lahe: Spartak oleks päris hea... aaga väga ilus kui Raku ikka Hollandisse saaks... PSV võõi Ajax :kaval: eks ootame uusi testi ytulemusi ja vaatame kuidas läheb tal...

Manchester United huvitus Klavanist kes teab... :õnnelik:

mikc
09.08.04, 21:23
Manusse ta vaevalt saab.Ta ei saa sinna Spartakisse ka, kui ta samamoodi mängib nagu TVMK-a vastu.See oli tema viimaste aegade siteim mäng.

See-eest tuli ta mulle tänaval vastu. Ta on veidi Guti nägu.:lahe:

Ch1ller666
09.08.04, 21:33
Spartakil poleks ju midagi viga tglt. tegemist siiski ju venemaa kuulsaima klubiga läbi aegade. ja ma arvan et järgmine aasta läheb neil vene premis paremini ka.

kaaLer
09.08.04, 21:59
Originally posted by peremees

Manusse ta vaevalt saab.Ta ei saa sinna Spartakisse ka, kui ta samamoodi mängib nagu TVMK-a vastu.See oli tema viimaste aegade siteim mäng.

Seda küll, aaga eks kõigil ole ju oma head ja halvad päevad... kuigi jah ManU-sse ttõesti ei usuks... ja ma arvan, et ta Spartakisse ka ei saa...või ei sokutata sinna...leian et parim oleks ikkagi Hollandisse... Psv oleks Super... :kaval:

Tanel
31.08.04, 19:49
http://www.soccernet.ee/news.php?id=7259 - lõpuks ometi.

Nüüd on võimalus Rosenborgile ennast tõestada ja olen kindel, et mõnele mängule istub ka mõni Ajaxi vms klubi skaut.

SleepWalking
31.08.04, 19:53
Algselt postitas Tanel

Nüüd on võimalus Rosenborgile ennast tõestada ja olen kindel, et mõnele mängule istub ka mõni Ajaxi vms klubi skaut.

mida ta seal valerengas rosenborgile tõestab?

Tanel
31.08.04, 19:55
Algselt postitas SleepWalking

Algselt postitas Tanel

mida ta seal valerengas rosenborgile tõestab?Mängib norra liigas hästi ning Rosenborg märkab seda?

eika
31.08.04, 20:31
Minu ennustus läks täppi: Lõpuks maanduski Klavan Skandinaavias:oih:
See on ilmselge pettumus minu jaoks, aga loodame, et mees saab sealt kuhugi tugevasse klubisse

SleepWalking
31.08.04, 21:16
Algselt postitas Tanel
mida ta seal valerengas rosenborgile tõestab?Mängib norra liigas hästi ning Rosenborg märkab seda?

ma ei saa ikka pointile pihta.
mida see rosenborg siia puutub?

Tanel
31.08.04, 21:30

Algselt postitas Tanel

mida see rosenborg siia puutub? Ah, hetkel ei viitsi jamada.

budu
31.08.04, 21:34
eks ta arvab seda et valerenga on hetkel kolmas ja jääb rosenborist 8 punkti maha et klavani abiga suudavad vahe tagasi teha ja meistriks tulla.vähe usutav.

Jyrka
31.08.04, 21:38
Algselt postitas budulojus

eks ta arvab seda et valerenga on hetkel kolmas ja jääb rosenborist 8 punkti maha et klavani abiga suudavad vahe tagasi teha ja meistriks tulla.vähe usutav.

Ma sain aru, et ta loodab ET KLAVAN TEEB HEA MÄNGU JA ROSEBJÖÖR OSTAB TA ENDALELELEL!!!

Tanel
31.08.04, 21:39
Algselt postitas budulojus

eks ta arvab seda et valerenga on hetkel kolmas ja jääb rosenborist 8 punkti maha et klavani abiga suudavad vahe tagasi teha ja meistriks tulla.vähe usutav.Vot seda ma küll ei arva, aga eks ma siis vormin midagi kokku kiirelt. Nagu teada mängivad Rosenborg ja Valerenga ju samas liigas ning Klavan käis ju ka Rosenborgis testimas. Aga nüüd on võimalik Rosenborgil näha kuidas ta Norra liiga tasemel mängib, kui ta hakkama saab, mine tea, ostavad äkki ise ära Valerenga asemel. Umbes nii. Aga ma ei tea, kas see üks kellest jutud käisid, et valitakse teda või klavanit Rosenborgi ka sinna läks?

:kaval:

indie
01.09.04, 00:37
Vot seda ma küll ei arva, aga eks ma siis vormin midagi kokku kiirelt. Nagu teada mängivad Rosenborg ja Valerenga ju samas liigas ning Klavan käis ju ka Rosenborgis testimas. Aga nüüd on võimalik Rosenborgil näha kuidas ta Norra liiga tasemel mängib, kui ta hakkama saab, mine tea, ostavad äkki ise ära Valerenga asemel. Umbes nii. Aga ma ei tea, kas see üks kellest jutud käisid, et valitakse teda või klavanit Rosenborgi ka sinna läks?
sa ei peaks niivõrd suuresti ennast vaevama, elu on tegelikult palju-palju lihtsam ju.. :)

Amadeus
01.09.04, 10:47
noh igaljuhul on ta nüüd seal ja kui ta ikka tõesti tahab tegijaks saada siis tuleb ka niisuguses liigas nagu norra oma ennast kohe maksma panna. kui ta pingile kukub siis on ta varsti samasugune igavene tulevikulootus nagu nüüd Viikmäe on - ei liha ei kala...

ertz
01.09.04, 11:38

Algselt postitas Tanel

mida see rosenborg siia puutub?

kas sa oled taun vähe? :doh:
poiss mõtleb seda et kui Klavan Norra liigas näiteks Rosenborgi vastu mängib siis jääks ta ju lihtsamini neile silma kui Floraga Narvas Transi vastu mängides :doh:
seda enam et mingil tasandil huvi on juba enne olemas!

on\'s seda nii raske mõista?

igal juhul edasiminek ja olen kindel et 3 kuu möödudes (kui vigastus põntsu ei pane) Florasse ta kindlasti ei naase...

SleepWalking
01.09.04, 11:43
Algselt postitas erts
poiss mõtleb seda et kui Klavan Norra liigas näiteks Rosenborgi vastu mängib siis jääks ta ju lihtsamini neile silma kui Floraga Narvas Transi vastu mängides :doh:

Te lapsed mõtlete ikka mingis minujaoks raskelt tajutavas dimensioonis ... kui Rosenborgil oleks huvi, siis Rosenborg oleks ostnud, eksole. Ja üleüldse, mille poolest see Rosenborg oleks oluliselt parem Valerengast? Meistrite liiga mõned alagrupimängud? Müstika ...

ja mis see taun veel on?

ertz
01.09.04, 11:48

Algselt postitas erts

Te lapsed mõtlete ikka mingis minujaoks raskelt tajutavas dimensioonis ... kui Rosenborgil oleks huvi, siis Rosenborg oleks ostnud, eksole. Ja üleüldse, mille poolest see Rosenborg oleks oluliselt parem Valerengast? Meistrite liiga mõned alagrupimängud? Müstika ...

ja mis see taun veel on?

no lõpetuseks ütlen veelkord et seal on hüppelaud suurema potentsiaaliga ja see lihtne point asjal oligi :) olgu siis VIF või Rosenborg...

zaz
01.09.04, 12:11
Kui Klavan tõesti Norras hästi mängib siis kasutab Valerenga ära oma eelis ostuõiguse ja pole sel Rosenborgil midagi enam öelda;) milleks asjatult tobedusi mõelda? :doh:

ertz
01.09.04, 12:41
sellisel juhul pole muud öelda kui et VIF tegi ülihea diili :doh:
sai väga hea mehe väga heade tingimustega...

Amadeus
01.09.04, 14:02
Vaatasin just kommentaaridest seda statistikat norra liiga vaadatavuse kohta ja huvitava faktina võib tuua selle, et kõige väiksema külastatavusega klubi kõige vähem huvitaval mängul oli ka vaatajaid üle 1000 inimese. saaks meil mõni klubi oma keskmisegi sinna kanti oleks see saavutus omaette.

Martin
11.09.04, 03:58
Ajax, PSV, ManU, Valerenga.

Nuff said. Läbi aegade suurim testija (arvatavasti isegi rohkem, kui nood nigeerlased, keda e-maili teel pakutakse) joudis otsaga ikka sobivasse kohta. Portugali mang naitas tema koha selgelt katte ara. Kuigi pikemalt tuleb ka veel sellest, siis Portugali jalgpallilehed andsid tema mangule vastavad hinnangud - 2 ja 1 (see viimane kyll 5 voi 6 palli skaalas, esimene 10). Palju onne, Ronaldo takistamisel oli ta ikka ponks poiss.

kaitz
11.09.04, 04:04
Tundub et Raku on ikka kehvaks l2ind Ronaldo tegi ikka ilusti oma konksudega 2ra:oih:

raido
11.09.04, 11:08
Algselt postitas kaitz

Tundub et Raku on ikka kehvaks l2ind Ronaldo tegi ikka ilusti oma konksudega 2ra:oih:
Pigem ta veel ei ole valmis ega suuda sellisel tasemel mängida.
Rooba mängis palju agressiivsemalt Ronaldo vastu.

Amadeus
11.09.04, 13:54
Algselt postitas Martin

Ajax, PSV, ManU, Valerenga.

Nuff said. Läbi aegade suurim testija .

Ei tea , Lemasalu ka omal ajal käis ikka oma 10s meeskonnas proovimas ja siis lõpuks leidis ise endale meeskonna kui P. oli juba käega löönud.

Tanel
11.09.04, 23:08
Igatahes Klavani nö debüüt, kus ta mängu ei saanud ja pingil istus (kui mul midagi kahe silmavahele jäi) lõppes Valerenga supervõiduga Rosenborgi üle 4:1. Ja seda veel ka võõrsil. Nüüd neil siis 5 või 6 punkti Rosenborgiga vahet.

ertz
12.09.04, 00:16
jah, Klavan mängu ei saand kahjuks :(

Silver
12.09.04, 12:46
Algselt postitas erts

jah, Klavan mängu ei saand kahjuks :( Algus on olnud jah suhteliselt võimas tähelend. Juba mineviku kiuste ning vaadates Valerengast läbikäinud eestlaste edasist minekut, siis midagi positiivset ma ka edasipidi ei näe..

Amadeus
12.09.04, 12:55
Seda tuleb küll tunnistada, et eestist tulnud mängijate jaoks on Valerenga alati olnud kiireks allakäigu redeliks. Loodetavasti suudab Klavan tõestada, et ta väärib ka kohta platsil. Aru ma ei saa, miks see Valerenga üldse meilt mehi ostab-laenab kui ta neid ei kasuta.

Hogarth
12.09.04, 12:56
Algselt postitas treze

Algselt postitas erts

jah, Klavan mängu ei saand kahjuks :( Algus on olnud jah suhteliselt võimas tähelend. Juba mineviku kiuste ning vaadates Valerengast läbikäinud eestlaste edasist minekut, siis midagi positiivset ma ka edasipidi ei näe..Ma arvan,et edasine sõltub eelkõige temast endast.ega siis kõik Eesti vutimehed pole ühest puust.

Silver
12.09.04, 12:59
Ootame, vaatame.

Jaak
19.09.04, 21:45
Rakult täna debüüt Valerenga eest. Vahetas lõpu eel väja Steffen Iverseni.Valerenga juhtis siis küll juba 4:1

budu
20.09.04, 00:21
norras läheb põnevaks ja lõpuks lüüakse rosenborg troonilt

siim089
29.10.04, 15:21
...from viljandi:D viljandist ikka sirguvad tähed ( lillevere, pari, arbeiter klavan ja palju paljud teised

nulgur
01.01.05, 14:13
huvitav kas see tuleb kasuks, et nii noorelt eestist lahkuda?
paljud noored mängijad on avaldanud soovi välisklubidesse siirduda, aga nad on öelnud, et põhja peaks ikka eestis kätte saama!
nojah, mida iganes, loodetavasti läheb tal hästi!

iffff
01.01.05, 15:37
Tegelt oleneb ju kuhu minnakse ja mis aluspõhi tal ennem Eestist kaasa antakse. Isiklikult arvan, et parem ongi, et varakult minnakse, kui midagi muud ei saa siis kogemusi ikka koguneb. Pealegi on enamus välisliigasid ikka taseme poolest tugevamad kui Eesti Meistriliiga.

lennat
16.01.05, 17:19
Mis Raku’ st on saanud?

budu
16.01.05, 20:59
raku jätkab ikka norras vähemalt sügiseni.

Epic
16.01.05, 21:05
novembri lõpuni ;)

ROOTSI KUNN
17.01.05, 01:49
Ei saa mitte aru ,mis mõtet on noort seal pingi otsal soojendada. Tulgu parem siia ,saaks vähemalt mängida. Ega vägisi ikka tegijaks ei saa, ole kas või Reali pingiotsas.:oih: