PDA

View Full Version : Miks suur enamus fännab inglise liigat

mxm
16.07.03, 00:54
Küsimus. Miks enamus fännab inglise liigat?

Loca
16.07.03, 00:57
Mina ei fänna:D

bianconeri
16.07.03, 01:36
Tere,
äkki annad teada selle ENAMUSE asukohast, siis teaks ENAMUST vältida:kaval:

Ruud
16.07.03, 02:11
Ma arvan, et seal kõige tugevam, jõulisem ja põnevam mäng. Tase on ka päris tasavägine ja mängustiil on distiplineeritud. Põhjus võib olla see ka, et Inglismaa oli riik, kust jalgpall alustuse sai

Pätu
16.07.03, 02:19
Kõige kiirem mäng

rohkem ei viitsi midagi öelda

2mSööt3mMööda
16.07.03, 08:10
hmm, minu arust on inglise liigaga kursis olemine palju kergem kui ntx prantsuse või portugali omadega kuna Eesti meedia räägib sellest rohkem. Ise hakkasin inglise liiga vastu suurt huvi tundma sel ajal kui tv1 vahendas premiere league mänge. Ma mängisin sel ajal ka mõnda inglise liiga fantasy mängu mis pani mind huvituma meeste käekäigust jne.

indie
16.07.03, 17:03
On see nii, et Itaalias mängitakse seisvat positsioonimängu, Saksamaal ei mängita jalgpalli, Prantsusmaal taotakse muidu peale, Inglismaal rabeletakse niisama ning Hispaanias saab näha ilusat jalgpalli?

Lünk
17.07.03, 19:58
Originally posted by vare

On see nii, et Itaalias mängitakse seisvat positsioonimängu, Saksamaal ei mängita jalgpalli, Prantsusmaal taotakse muidu peale, Inglismaal rabeletakse niisama ning Hispaanias saab näha ilusat jalgpalli?

Vaatan et vare on päris nupukas, pidin ise just sama ytlema. Inglise liiga populaarsus peitub lihtsalt selles, et pea köik meist saavad ingliskeelsest meediast aru ja end Premieriga kursis hoida, Hispaaniaga on asi raskem, palju meist ikka seda hisp keelt oskab, kuid kuna mäng on seal ilusam, siis tuleb keeleprobleeme yletada. Liiga kiituseks siiski seda, et Inglise liiga on La Liga järel huvitavuselt teine liiga.

Hogarth
17.07.03, 20:12
Aga mina fännan Taani,Soome,Venemaa ja Norra liigasid........ma arvan et igaüx saab ise kah aru mispärast just neid liigasid.;)

Loca
17.07.03, 20:29
Originally posted by doggi20

Aga mina fännan Taani,Soome,Venemaa ja Norra liigasid........ma arvan et igaüx saab ise kah aru mispärast just neid liigasid.;)

Ja Rootsit ei fännagi?:oih:

resorte
17.07.03, 20:37
Originally posted by Marca

Ja Eestit ka mitte? :( :oih:

Ma muidu fännan Itaalia, Saksamaa ja Hispaania liigat. :) ;) :lahe:

Hogarth
17.07.03, 20:57
Originally posted by Totti

Originally posted by Marca

Ja Eestit ka mitte? :( :oih:

Ma muidu fännan Itaalia, Saksamaa ja Hispaania liigat. :) ;) :lahe: Eesti liiga fännamine on nii loomulik,et seda ma ei maininud,sest pidasin seda iseenesest mõistetavaks.Rootsi kah nii ja naa...........oleks ints seal tegija........ei oska öelda,aga ega ma sellest svenssonite liigast eriti midagi ei tea.

eston maravilha
18.07.03, 00:01

aga nationwide divison 1?? kuidas sellega jääb??

a muide mõni tubli moderaator võiks selle teema kuskile üldise jalgpalli alla tõsta. või siis kasvõi prügikasti visata

heinzz
20.07.03, 01:22
Kõige rohkem on keskmine eesti jalgpallihuviline kursis hispaania ning inglise liigaga, sest neist tehaxe ka ETV spordiuudistes juttu. Näidataxe väravaid jne. Lisax veel vastusex kysimusele \"Miks suur enamus fännab inglise liigat?\" Inglismaa on ju jalgpalli synnimaa, pealegi mängis seal ju peaaegu kõikide laste ning naiste lemmikjalgpallur Becks.

Artur
20.07.03, 05:10
Lisaks, et Inglise vutt on on tunduvalt sirgjoonelisem ning lihtinimesele, kes ei ole veel jalgpallistunud, arusaadavam kui Itaalia jalgpall. Enamus fännidest ei suvatse Itaalia liigajalgpalli pikemalt süveneda, kuna nad ei saa sellest lihtsalt aru. Mis ei tähenda seda, et see halvem oleks. Ilu on vaataja silmades, eks ole.

Muidugi on teil õigus, et TV1 ja Kanal 2 Premier League\'i ülekanded süstised paljudesse jalgpallipisiku, sest esimene tõuge peab ju kuskilt tulema, kuid arvan siiski, et tõeline fänn ei toetu ükskõik millist rahvusliigat jälgides pelgalt ETV sporditoimetusele, vaid leiab informatsiooni ka mujalt. Tänapäeva infoühiskonna võimalused on ju piiritud :)

Dick Tracy
20.07.03, 21:19
Sest sealne tase ja mängustiil on kõige põnevam ja haaravam. Olen jälginud ka Hispaania meistrivõistlusi
ja Inglise liiga tase on ikka teine mis teine, palju põnevam kui Hispaanias!!!;)

2mSööt3mMööda
20.07.03, 21:27
Originally posted by Ozolinsh

Sest sealne tase ja mängustiil on kõige põnevam ja haaravam. Olen jälginud ka Hispaania meistrivõistlusi
ja Inglise liiga tase on ikka teine mis teine, palju põnevam kui Hispaanias!!!;)
Minu arust mingit tasemevahet ei eksisteerigi(minu jaoks) nende liigade vahel ja kui vaadata mis toimus la liga tabelis siis selle koha pealt oli ikka seda põnevam jälgida. Aga olgem ausad, et inglise liiga kotib siinset rahvast ka selle pärast enam, et inimesed teavad sealt rohkem mängijaid kui Hispaania tiimidest.

lennu
20.07.03, 22:44
minu huvi inglise liiga vastu sai alguse sellest kui mart poom siirdus derbysse ja nagu Artur eelpool mainis, siis inglise liiga teleülekanded olid ka suureks abiks

Portillo
24.07.03, 19:18
Hispaania liiga on ikka kõvasti huvitavam kui ingliser liiga.Inglismaal aint kaks klubi heitlavad tiitli pärast, hispaanias on aga mitu klubi kes võivad vabalt tiitli võita.:sega10: :sega10:

H.M Murdock
24.07.03, 20:15
Originally posted by Portillo

Hispaania liiga on ikka kõvasti huvitavam kui ingliser liiga.Inglismaal aint kaks klubi heitlavad tiitli pärast, hispaanias on aga mitu klubi kes võivad vabalt tiitli võita.:sega10: :sega10:

kohe näha,mis liigat kodanik jälgib :D asi on eelkõige selles,et oluliselt suurem protsent inimesi oskab inglise keelt,kui võrrelda hispaania või itaalia keelega ja inglise jalgpalli vahendatakse ka oluliselt rohkem kui midagi muud....

PS:ära räägi,kui ei tea,näiteks minu arust on sel hooajal 5 premeri tiitli kandidaati

Portillo
24.07.03, 20:21
Kandidaadi kandidaatideks aga hooaja lõpus ikka aint manu ja arsenal tiitli eest heitlemas nagu viimased 5-6 hooaega:viha: :viha:

H.M Murdock
24.07.03, 20:24
Originally posted by Portillo

Kandidaadi kandidaatideks aga hooaja lõpus ikka aint manu ja arsenal tiitli eest heitlemas nagu viimased 5-6 hooaega:viha: :viha:

mõtle nüüd järgi kes võitis \'97-\'98 ja \'01-\'02.......Arsenal.........6 aasta jooksul 2 korda....aga tore oleks kui manu võidaks...

Portillo
24.07.03, 20:36
ülejäänud neljal korral võitis manu ja teine oli arsenal , ainuke erand on 2001/2002 hooaeg kui Liverpoolil õnnestus Arsenal järel ennast teiseks pressida:kaval:

-Eemeez-*
12.08.03, 14:34
Mina jälgiks hea meelega näiteks lõuna-ameerika liigasi, kui keegi seda kajastaks. Suurepärane tehniline mäng ja natuke poksi ka. ;)

Inglise liiga on vast sellepärast populaarne, et erinevalt teistest tasemel liigadest on seal eestlane kaasa teinud.

malagar
12.08.03, 14:55
Mina jälgin Inglise liigat enim sellepärast ,et seal on mu lemmikklubi Arsenal . Aga ma ei jäta ka teisi liigasid vaatamata , kui telekast peale satub - vahel trehvab ikka mõne Saksa , Itaalia , Hispaania või Vene liiga mängu peale

Kosk
13.08.03, 14:33
*Maailma kõige tugevam liiga.
*Maailma kõige võrdsem liiga.
*Maailma kõige võitluslikuma jalgpalliga liiga.

Juve4ever
14.08.03, 02:11
Originally posted by Kosk

*Maailma kõige tugevam liiga.
*Maailma kõige võrdsem liiga.
*Maailma kõige võitluslikuma jalgpalliga liiga.

maailma kõige tugevam liiga?? tõsiselt kaheldav

Itaaliaga on enam vähem võrdne aga Hispaaniale jääb kindlasti tugevuselt alla

sprinter
14.08.03, 12:13
Originally posted by Juve4ever

Itaaliaga on enam vähem võrdne aga Hispaaniale jääb kindlasti tugevuselt alla

ei ütlex et hispaaniale alla jääb:õnnelik: :õnnelik:

oku
14.08.03, 12:25
Põhjus on lihtne.

Leeds United on lihtsalt nii lahe meeskond, et talle peab kaasa elama. Teisi vaatan selle pärast, et nad pallivad samas liigas :)

Hellik
14.08.03, 13:33
PL-is mängib paar väga-väga sümpaatset klubi (Leeds United ja ManCity). Eelkõige seab inglise liiga minu jaoks esikohale aga mängude ümber valitsev eriline õhkkond (staadionid, fännid jne.). Sellist atmosfääri võib kohata ainult mõne üksiku Saksa või Hispaania klubi mängudel. Üks olulisi sümpaatia põhjusi peitub ka üldises inglise mängustiilis.

INCE
14.08.03, 13:51
Kui Toon seal ei mängiks , siis vaevalt et huvi tunneks :õnnelik:
Aga tegelt on sportlikus mõttes väga stabiilne ja ühtlane liiga. Väga hästi ülesehitatud divisjonide süsteem ja tase on hirmtugev. Häirib vahest see, et inglasi endid hakkab satsides liiga väheseks jääma, aga ehk nüüd kui mängijateturg on madalseisus hakkavad klubid ka rohkem tähelepanu oma kasvandikele pöörama ...

marabella666
14.08.03, 16:01
inglise liiga tõsine eelis minu meelest ongi fännid.... inglise fännid loovad alati väga he atmosfääri. No vaadake kasvõi MM finaalturniiri- england mängiks nagu koduväljakul. Peale selle on suur osa inglise stadioneid väga kaasaegsed ja publiku sõbralikud. Ja ka telekast saab mängust väga hea ülevaate.:D

d2n
14.08.03, 23:02
ise nii väga ei fänna inglise liigat pigem Hispaania ja Itaalia. aga inglismaa liiga on ka üsna huvitav.