320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondise tulevik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eesti koondise tulevik

    Ühel erandlikul vihmasel päeval hakkasin veidi tõsisemalt mõtlema Eesti koondise (lähi)tuleviku üle ning otsustasin avada selle kohta uue teema. Eesmärgiks on püüd kaardistada Eesti koondise mängijatevalik eelkõige paari järgmist valiktsüklit arvestades, seetõttu olen välja toonud ka kõigi mängijate vanused. Samuti püüdsin välja tuua ka suuremad tulevikulootused (positsioonide kaupa). Viimaste kohta on küll ka mitmeid eraldi teemasid avatud, kuid parema ülevaate saamiseks oleks targem nad kokku koondada.




    Väravavahid:

    Mart Poom-31
    Martin Kaalma-26

    Väravavahtide puhul on vanus suhteliselt vähemtähtsam näitaja. Poleks üllatav, kui näiteks Poom mängiks tipptasemel veel 5-6 aastat. Samas on Kaalma tõestanud end väga kindla teise numbrina. Vaieldamatult on Poom aga selles mõttes asendamatu, et ta lisab kogu meeskonnale enesekindlust ja mängudes oluliselt tugevamate vastastega on see väga tähtis. Kodaniku SP jätsin teatavatel põhjustel käsitlemata

    Tulevikulootused:

    Rene Kaas-21
    Artur Kotenko-21
    Pavel Kisseljov-23

    Kõige rohkem olen näinud neist mängimas vist Kaasi, kes on jätnud väga hea mulje nii Tervise kui U-21 eest mängides. Pikkust tal jagub (1.90), kiire reaktsioon, tundub, et saab hakkama ka kaitseliini juhendamisega. Kisseljovil on samuti häid eeldusi (pikkus 1.91), kuid ta on jätnud kohati ebastabiilse mulje. Arvatavasti on põhjuseks mängupraktika vähesus viimase paari aasta jooksul. Piisaks juba sellest, kui nendest kolmest nimetatust kasvõi ühest tuleks tipptasemel tegija (järgmise 5-6 aasta jooksul). Loomulikult võib selle ajaga ka päris uusi tegijaid esile kerkida.



    Kaitseliin

    Urmas Rooba-25
    Erko Saviauk-25
    Andrei Stepanov-24
    Raio Piiroja-24
    Marek Lemsalu-30
    Sergei Hohlov-Simson-31
    Teet Allas-26

    Seis on ikka päris rõõmustav. Enamikel mängijatel on parimasse jalgpalluriikka jõudmiseni veel 3-4 aastat aega. Lisaks sellele on nad näidanud end tahtejõuliste ja sihikindlate karakteritena, seega peaks nende arengukõver suure tõenäosusega ka ainult ülespoole minema. Veteranid Lemsalu ja Sergo täidavad küll pigem 2. valiku rolli, mis on kohati aga samuti väga oluline. Suhteliselt hea on ka komplekteeritus positsioonide kaupa, eriti vasak- ja keskkaitses.


    Tulevikulootused:

    Enar Jääger-18
    Taavi Rähn-22
    Raido Raudnagel-18
    Sander Post-18
    Marko Pärnpuu-22
    Karl Palatu-20


    Jäägeri võiks vist vabalt juba ka esimesse nimekirja tõsta. Noore mängija kohta on näidanud hämmastavalt kindlat kaitsemängu. Tundub, et ta korvab füüsilised puudused eelkõige tõsise tahte ja pühendumusega. A-koondises on figureerinud ka Rähn ning saanud tihti ka tugevat kriitikat. Mina ütleks selle peale nii, et anname talle aega. Igat mängijat tuleks käsitleda siiski kui indiviidi, kellel on ainult talle omane arengukõver. Leian, et tal on siiski väga tugevaid eeldusi (eelkõige füüsilisi) saamaks heaks keskkaitsjaks. See, et kogenematu mängija tuuakse Euroopa 3. meeskonna vastu vahetusest sisse ja ta selles, ülisuure tähelepanu all olnud mängus mõned vead läbi laseb, pole mitte tema , vaid eelkõige treeneri eksimus. Samas on tal juba praeguseks ka mõningaid õnnestunumaid koondisemänge (näiteks Eesti-Moldova 2002. augustis)
    Häid eeldusi on ka Piiroja poolvennal Raudnagelil, kes Valgas on mänginud vist ka keskväljal, kuid näiteks äsja Tervise eest kaitseliinis, kuhu ta minu meelest ka paremini sobib. Vähem olen mängimas näinud nimekirjas kolme viimast, kuid kuna nad on pidevalt saanud mänguaega nii U-21 koondises kui meistriliigas, siis võiks neid siiski tulevikulootusteks pidada.

    Poolkaitse

    Sergei Terehhov-28
    Joel Lindpere-21
    Marko Kristal-30
    Martin Reim-32
    Liivo Leetma-26
    Meelis Rooba-26
    Kert Haavistu-23
    Maksim Smirnov-23


    Seis on suhteliselt rahuldav. Ka hetkel koondise kõige vanem mängija Reim võib suurematest vigastustest hoidudes veel mitu aastat tipptasemel mängida, vajadusel ka 2006. aasta MM-tsükli lõpuni. Igatahes tundub, et lõpetamismõtteid ta veel ei mõlguta, mis on ainult positiivne. Ta on jätnud väga sümpaatse inimese mulje, samas on ta suure kogemustepagasi omanikuna ka väga vajalik eeskuju koondise noorematele mängijatele. Kristalist. Tean, et paljud ootavad tema kõrvalejätmist. Mina isiklikult usaldan siiski tugevast jalgpalliriigist pärit Eesti koondise peatreenerit. Kui tema leiab, et Marko on väärt mängima PIDEVALT põhikoosseisus, siis ta ka ON seda väärt. Ülejäänud \"poolikud\" on kõik veel arenemisvõimelised, eriti tugevat edasiminekut ootaks lähiaastatel Haavistult ja Smirnovilt.. Kahjuks pole viimastel aastatel loodetud tasemetõusu näidanud Meelis Rooba, selle põhjused tunduvad peituvat tema pehmes iseloomus (eriti võrreldes venna Urmasega), võib-olla mõneti ka selles, et ta on pidanud liigselt mängupositsioone vahetama.
    Lisasin siia ka Lindpere, keda vähemalt koondises on kasutatud rohkem just vasakul äärel.
    Heas vormis olev Terja on hetkel seal siiski esimene valik.


    Tulevikulootused:

    Ragnar Klavan-17
    Ott Reinumäe-19
    Martin Vunk-18
    Eduard Ratnikov-19


    Kristali ja Reimi vanust vaadates on selge, et lähima paari aasta jooksul peavad neile tõsised asendajad välja kujunema. Tõsiselt hea meel on sellest, et Pijpers on käitunud väga vastutustundlikult ja lasknud nii mõnelgi nooremal mängijal (eriti muidugi Reinumäe, kuid ka Klavan) nuusutada A-koondise õhkkonda. Selles peitub ka üks suurimaid erinevusi meie jalgpalli ja korvpalli vahel. Viimase puhul on vist alles nüüd aru saadud (kui sedagi), et noortele tuleb tunduvalt varem anda aimu põhikoondise tegevusest.




    Ründajad

    Andres Oper-25
    Indrek Zelinski-28
    Kristen Viikmäe-24



    Oper-ründeliini kindel liider, kelleta saab hakkama vaid tunduvalt nõrgemate vastastega mängides. Paremad ajad on tal loodetavasti veel ees. Zelinski-ebastabiilne, kuid heas vormis olles võib vägagi kasulik olla. Põhimõtteliselt käib sama jutt ka Viikmäe kohta, kuid temalt võiks ju vanust arvestades veel arengut oodata. Takistavaks asjaoluks võib saada liiga nõrk iseloom, vähemalt selline mulje on mulle jäänud.

    Tulevikulootused:

    Vjatsheslav Zahovaiko-21
    Ingemar Teever-20
    Aleksander Saharov-21
    Enver Jääger-20
    Tarmo Kink-17
    Vitali Gussev-20


    Zahovaiko mängib põhikoosseisu piiri peal, eeldusi tal on, kuid tõsiste vastastega mängides jääb puudu lisaks ka enesekindlusest ja otsustavusest.
    Kingist on muidugi kõige rohkem jahutud. Jääb üle vaid loota, et Spartakis pannakse tal mõtlemine paika, siis võib tast 2-3 aasta pärast rahvuskoondise tasemel midagi tulla ka.
    Kui vaadata praegust A-koondise mänguskeemi, siis Kingi omadusi arvestades (kiirus, vasak jalg,1-1-le mäng) oleks kõige tõenäolisem positsioon nr.11. Kuid hetkeseisuga on see absoluutselt välistatud, sest tugevamate vastastega mängides läheb vaja tunduvalt paremat kaitsemängu oskust, rääkimata meeskondlikust koostööst.
    Kahjuks on areng pidurdunud Saharovil. Tõenäoliseid põhjuseid on mitu, peale vigastuste perioodi ja mängupraktika vähesuse ka see, et tallegi pole leitud vist seda päris õiget positsiooni. Viimasel ajal on ta mänginud vasakul äärel, mis tema omadusi arvestades peaks ka sobima, kuid arvatavasti on ebaõnnestumiste taga ka mitte just kõige parem hetkevorm.
    Huvitav tegija on Enver Jääger, kellel on mitme aasta tagusest perioodist kirjas ka üks maavõistlus. Vähemalt tundub, et nüüd on asjad hakanud jällegi paremuse suunas minema (väravad nii Tuleviku kui U-21 koondise eest). Temast, Gussevist ja Teeverist võiks ka mõni teadjam rääkida, seda eriti mänguväliste tegurite kohta (iseloom jne.)
    Põhimõtteliselt võib kõikide positsioonide puhul väljakäidud lootustandvate mängijate puhul mainida seda, et oleks väga hea, kui nendest kasvõi ühest-kahest saaks koondisetasemel tegija. Selge on ka see, et välja võib 4-5 aasta jookusl võib välja ilmuda ka siin nimetamata talente.
    Üldiselt olen aga nõus Poomiga, kes mainis hiljuti, et praeguse generatsiooni koondislaste parim aeg peaks tulema just 2006. aasta MM-tsüklis. Neist enamik saab jätkata veel ka järgmises, 2008. aasta EM-tsüklis.

    Uuh, praeguseks kõik Eriti on oodatud asjatundjamate inimeste kommentaarid ja hinnangud just nende tulevikulootuste kohta, keda on siin foorumis vähem mainitud (Kotenko, Raudnagel, Post, Pärnpuu, Palatu, Ratnikov, Vunk jne.), seda nii mänguoskuste kui isikuomaduste kohta. Loomulikult on oodatud ka põhikoosseisu kuuluvaid mängijaid puudutavad kommid.

    Rise and rise again until lambs become lions!

    Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

    #2
    Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

    Raudnagelist siis nyyd!!!

    Tema õigepositsoon on keskpoolik või nr10 koht.

    Ja enverist niipalju kui ma tema vastu noorteajal mängisin siis ta oli ikka väga suure egoga vend!!! Aga jah nyyd on tal see ego arvatavasti vähenenud ja peale 1-2a. suures floras mängimist on ta jelle vormi leidmas.

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

      ründeliinis on minul kõige suuremad lootused igatahes Teeveri peal........ tema peaks idee järgi mängima nr. 9 sest suht pikka kasvu ja tugeva kehaehitusega kuid arno kasutas uus meremaa vast teda vist paremal äärel.....väga hea löök on poisil on võimeline andma ka väga ilusaid nurgalööke ja väga positiivne on see et ta suudab emv palju väravaid lüüa loodetavasti muidugi et ta vorm ei lange....... kaitseliinis on minu arust seis kõige parem sest peale Stepanovi ja Piiroja on olemas ju kohe Jääger kellest tuleb loodetavasti väga hea kaitsemängija ....väga kindlalt on siiamaani mänginud ja ma loodan et Pijpers hakkab teda nüüd peale euromänge ka floras põhis rohkem hoidma sest siiamaani on leedukat meie mehele eelistatud :P......poolkaitses on tulevikus oodata eelkõige tõusu Lindperelt kes suudab minu arust väga hästi täita seda 10 kohta .....suudab väga palju teravusi luua kui julgeb....muidugi Klavanist on palju oodata ja põhimeestest loodan mina et nt. Smirnov oleks põhis paremal äärel haavistu asemel..... lihtsalt haavistu on minu jaoks täiesti ebasümpaatne mängija ..... see on võib olla kohutav kokkusattumus aga iga mäng mis mina olen näinud nii emv kui ka koondise eest pole ta seal paremal äärel mitte millegagi hakkama saanud ei ole ta neis mängudes näidanud ei tehnikat, söödu täpsust ega ka külmanärvi(mis puudub ka smirnovil võib olla)..ainuke eelis haavistul minu silmis smirnovi ees on töö võime rügada kaitses tööd seda smirnov vist eriti teha ei armasta
      fc pohmell

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

        Haavistu asemel võiks ju Lindperet kasutada... ma ei näe põhjust, miks ta sel positsioonil hakkama ei saaks.

        Pärnupuud mina tulevikulootuseks ei peaks.

        Palatust võib üht teist tulla. Poisil on hea suhtumine, samuti saab ta aru, mida ühelt healt keskkaitselt oodatakse. Aga ta pole enam ammu Valgas mänginud. Kui ma ei eksi, siis on tegu (treeningul saadud) vigastusega.

        Post on mängija, kellest ei okka ise küll midagi arvata. Olen temalt näinud nii häid partiisid, kui ka totaalseid läbikukkumisi. Tundub, et tegu on taktikaliselt nõrga mängijaga

        Mainimata on tulevikulootustest jäänud Dmitrijev (M Levadia), Vassiljev (T Levadia) Antonov (Valga).
        minge Kingissepa praami peale

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

          Dmitri Kruglov, FC Levadia poolkaitsja. Muidugi võib tema eestluses ja sobivuses koondisse kahelda, aga vähemalt Balti turniiril jättis mees väga terava mulje.

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

            Vassiljev on viimasel ajal Tallinna Levadias väga korralike esitusi näidanud. Loodan temast kah suurematsorti tulevikulootust. Igaljuhul potensiaali mehel jätkub.

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

              Mayhem,väga hea teema! Ma ei hakkaks praegu pikemalt kommima aga alati võib keegi ootamatult kiiresti esile kerkida . Ma olen viimasel ajal noortekoondiste mänge jälginud ja seal on ikka päris palju andekaid poisse .
              FCF Forever

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                Originally posted by Artur


                Dmitri Kruglov, FC Levadia poolkaitsja. Muidugi võib tema eestluses ja sobivuses koondisse kahelda, aga vähemalt Balti turniiril jättis mees väga terava mulje.
                muidugi Kruglov... tema unustasin täitsa ära.... kui poisil suhumismureisd ei tule, siis on temas peidus potentsiaalne mängumees.
                Äkki keegi mäleyab sellist levaida-süsteemi mängijat nagu Kirillov... temagi oli paljulubav, kuid nüd saadeti teise liigasse mängima...
                minge Kingissepa praami peale

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                  Väga hea teema Mayhem!
                  Olgugi, et ma suurt meie järelkasvust ei tea, oli väga huvitav seda lugeda.

                  Endale on noortest eeskätt silma jäänud Teeveer ja Jääger (mingil määral ka Klavan) aga seda ainult koondisemängude põhjal. Samuti loodan arengut Lindperelt, Allaselt, Piirojalt ja Stepanovilt kes natuke vanemad tegelased. Võimalik, et esmapilgul ennatlikult koondisekoha saanud Reinumäest võib asja saada, kui külm ära ei võta - poisil nagu ainest on, aga mängib natuke liiga arglikult - ei ole sellist roikiiniraiopiirojalikku võitluslikkust.
                  memer of Gaskoff fan club

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                    Väga hea teema ja väga sisukalt kirjutatud.
                    Ma just plaanisin enda jaoks hakata kirjutama artiklit Eesti koondise minevik, tänapäev ja tulevik. Eks teil äki õnnestuib seda ka kunagi näha, kui see lugemist kannatab. MA nö. enda jaoks teen seda eelkõige.
                    On ainult üks ANDRES OPER!!!

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                      Allo

                      Kommenteeriks omaltpoolt, et keskvälja suurimaks lootuseks peaks noort Ratnikovi Maardust. Rütli käes all on poiss pidevalt põhis platsile jooksmas ja teeb mehe tegusid. On tugev ja kiire (suur miinus meie hetkel mängivate keskväljamootorite puhul) ja on suhteliselt tehniline. Jääb veel küll kogemusest puudu, aga paari hooaja möödudes ja pidevalt ML kogemust omandades ootaksin temalt küll koondises mehetegusid. Võitlejahing on ta ka, kusjuures suhtumine on täitsa talutav.

                      Parimatega
                      Eestlane Finsbury Parkis

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                        mina juba ootasin et Ratnikov teeb oma läbimurde kaks aastata tagasi ... praegu on läbimurre juba käegakatstutav... Ratnikov on kindlasti vägagi paljulubav....
                        minge Kingissepa praami peale

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                          hmm... zahovaiko võtaks küll tulevikulootuste hulgast maha, tema mängu jälgides tundub mulle ta täielik 0
                          LET'S ALL LAUGH AT RANGERS

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                            lihtsalt slava mängu jälgides peab aru saama ka sellest et kõik ei pea särama oma efektsusega:P

                            sitt mees ei saax ju florasse?
                            või eesti koondisesse?

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Eesti koondise tulevik\'

                              Slava ei ole sitt ta on lihtsalt ebastabiilne ja see ebastabiilsus tuleneb tema kogenematusest sama on ju ka Reinumäe\'ga ega temalgi kõik mängud hästi ei õnnestu.Tuleb lihtsalt ootata paar aastat ja siis vaatata (Slava 21, Reinumäe 19)

                              Kommentaar

                              Working...
                              X