PDA

View Full Version : Eesti koondise tulevik

Hellik
28.07.03, 14:51
Ühel erandlikul vihmasel päeval hakkasin veidi tõsisemalt mõtlema Eesti koondise (lähi)tuleviku üle ning otsustasin avada selle kohta uue teema. Eesmärgiks on püüd kaardistada Eesti koondise mängijatevalik eelkõige paari järgmist valiktsüklit arvestades, seetõttu olen välja toonud ka kõigi mängijate vanused. Samuti püüdsin välja tuua ka suuremad tulevikulootused (positsioonide kaupa). Viimaste kohta on küll ka mitmeid eraldi teemasid avatud, kuid parema ülevaate saamiseks oleks targem nad kokku koondada.

Väravavahid:

Mart Poom-31
Martin Kaalma-26

Väravavahtide puhul on vanus suhteliselt vähemtähtsam näitaja. Poleks üllatav, kui näiteks Poom mängiks tipptasemel veel 5-6 aastat. Samas on Kaalma tõestanud end väga kindla teise numbrina. Vaieldamatult on Poom aga selles mõttes asendamatu, et ta lisab kogu meeskonnale enesekindlust ja mängudes oluliselt tugevamate vastastega on see väga tähtis. Kodaniku SP jätsin teatavatel põhjustel käsitlemata ;)

Tulevikulootused:

Rene Kaas-21
Artur Kotenko-21
Pavel Kisseljov-23

Kõige rohkem olen näinud neist mängimas vist Kaasi, kes on jätnud väga hea mulje nii Tervise kui U-21 eest mängides. Pikkust tal jagub (1.90), kiire reaktsioon, tundub, et saab hakkama ka kaitseliini juhendamisega. Kisseljovil on samuti häid eeldusi (pikkus 1.91), kuid ta on jätnud kohati ebastabiilse mulje. Arvatavasti on põhjuseks mängupraktika vähesus viimase paari aasta jooksul. Piisaks juba sellest, kui nendest kolmest nimetatust kasvõi ühest tuleks tipptasemel tegija (järgmise 5-6 aasta jooksul). Loomulikult võib selle ajaga ka päris uusi tegijaid esile kerkida.

Kaitseliin

Urmas Rooba-25
Erko Saviauk-25
Andrei Stepanov-24
Raio Piiroja-24
Marek Lemsalu-30
Sergei Hohlov-Simson-31
Teet Allas-26

Seis on ikka päris rõõmustav. Enamikel mängijatel on parimasse jalgpalluriikka jõudmiseni veel 3-4 aastat aega. Lisaks sellele on nad näidanud end tahtejõuliste ja sihikindlate karakteritena, seega peaks nende arengukõver suure tõenäosusega ka ainult ülespoole minema. Veteranid Lemsalu ja Sergo täidavad küll pigem 2. valiku rolli, mis on kohati aga samuti väga oluline. Suhteliselt hea on ka komplekteeritus positsioonide kaupa, eriti vasak- ja keskkaitses.

Tulevikulootused:

Enar Jääger-18
Taavi Rähn-22
Raido Raudnagel-18
Sander Post-18
Marko Pärnpuu-22
Karl Palatu-20

Jäägeri võiks vist vabalt juba ka esimesse nimekirja tõsta. Noore mängija kohta on näidanud hämmastavalt kindlat kaitsemängu. Tundub, et ta korvab füüsilised puudused eelkõige tõsise tahte ja pühendumusega. A-koondises on figureerinud ka Rähn ning saanud tihti ka tugevat kriitikat. Mina ütleks selle peale nii, et anname talle aega. Igat mängijat tuleks käsitleda siiski kui indiviidi, kellel on ainult talle omane arengukõver. Leian, et tal on siiski väga tugevaid eeldusi (eelkõige füüsilisi) saamaks heaks keskkaitsjaks. See, et kogenematu mängija tuuakse Euroopa 3. meeskonna vastu vahetusest sisse ja ta selles, ülisuure tähelepanu all olnud mängus mõned vead läbi laseb, pole mitte tema , vaid eelkõige treeneri eksimus. Samas on tal juba praeguseks ka mõningaid õnnestunumaid koondisemänge (näiteks Eesti-Moldova 2002. augustis)
Häid eeldusi on ka Piiroja poolvennal Raudnagelil, kes Valgas on mänginud vist ka keskväljal, kuid näiteks äsja Tervise eest kaitseliinis, kuhu ta minu meelest ka paremini sobib. Vähem olen mängimas näinud nimekirjas kolme viimast, kuid kuna nad on pidevalt saanud mänguaega nii U-21 koondises kui meistriliigas, siis võiks neid siiski tulevikulootusteks pidada.

Poolkaitse

Sergei Terehhov-28
Joel Lindpere-21
Marko Kristal-30
Martin Reim-32
Liivo Leetma-26
Meelis Rooba-26
Kert Haavistu-23
Maksim Smirnov-23

Seis on suhteliselt rahuldav. Ka hetkel koondise kõige vanem mängija Reim võib suurematest vigastustest hoidudes veel mitu aastat tipptasemel mängida, vajadusel ka 2006. aasta MM-tsükli lõpuni. Igatahes tundub, et lõpetamismõtteid ta veel ei mõlguta, mis on ainult positiivne. Ta on jätnud väga sümpaatse inimese mulje, samas on ta suure kogemustepagasi omanikuna ka väga vajalik eeskuju koondise noorematele mängijatele. Kristalist. Tean, et paljud ootavad tema kõrvalejätmist. Mina isiklikult usaldan siiski tugevast jalgpalliriigist pärit Eesti koondise peatreenerit. Kui tema leiab, et Marko on väärt mängima PIDEVALT põhikoosseisus, siis ta ka ON seda väärt. Ülejäänud \"poolikud\" on kõik veel arenemisvõimelised, eriti tugevat edasiminekut ootaks lähiaastatel Haavistult ja Smirnovilt.. Kahjuks pole viimastel aastatel loodetud tasemetõusu näidanud Meelis Rooba, selle põhjused tunduvad peituvat tema pehmes iseloomus (eriti võrreldes venna Urmasega), võib-olla mõneti ka selles, et ta on pidanud liigselt mängupositsioone vahetama.
Lisasin siia ka Lindpere, keda vähemalt koondises on kasutatud rohkem just vasakul äärel.
Heas vormis olev Terja on hetkel seal siiski esimene valik.

Tulevikulootused:

Ragnar Klavan-17
Ott Reinumäe-19
Martin Vunk-18
Eduard Ratnikov-19

Kristali ja Reimi vanust vaadates on selge, et lähima paari aasta jooksul peavad neile tõsised asendajad välja kujunema. Tõsiselt hea meel on sellest, et Pijpers on käitunud väga vastutustundlikult ja lasknud nii mõnelgi nooremal mängijal (eriti muidugi Reinumäe, kuid ka Klavan) nuusutada A-koondise õhkkonda. Selles peitub ka üks suurimaid erinevusi meie jalgpalli ja korvpalli vahel. Viimase puhul on vist alles nüüd aru saadud (kui sedagi), et noortele tuleb tunduvalt varem anda aimu põhikoondise tegevusest.

Ründajad

Andres Oper-25
Indrek Zelinski-28
Kristen Viikmäe-24

Oper-ründeliini kindel liider, kelleta saab hakkama vaid tunduvalt nõrgemate vastastega mängides. Paremad ajad on tal loodetavasti veel ees. Zelinski-ebastabiilne, kuid heas vormis olles võib vägagi kasulik olla. Põhimõtteliselt käib sama jutt ka Viikmäe kohta, kuid temalt võiks ju vanust arvestades veel arengut oodata. Takistavaks asjaoluks võib saada liiga nõrk iseloom, vähemalt selline mulje on mulle jäänud.

Tulevikulootused:

Vjatsheslav Zahovaiko-21
Ingemar Teever-20
Aleksander Saharov-21
Enver Jääger-20
Tarmo Kink-17
Vitali Gussev-20

Zahovaiko mängib põhikoosseisu piiri peal, eeldusi tal on, kuid tõsiste vastastega mängides jääb puudu lisaks ka enesekindlusest ja otsustavusest.
Kingist on muidugi kõige rohkem jahutud. Jääb üle vaid loota, et Spartakis pannakse tal mõtlemine paika, siis võib tast 2-3 aasta pärast rahvuskoondise tasemel midagi tulla ka.
Kui vaadata praegust A-koondise mänguskeemi, siis Kingi omadusi arvestades (kiirus, vasak jalg,1-1-le mäng) oleks kõige tõenäolisem positsioon nr.11. Kuid hetkeseisuga on see absoluutselt välistatud, sest tugevamate vastastega mängides läheb vaja tunduvalt paremat kaitsemängu oskust, rääkimata meeskondlikust koostööst.
Kahjuks on areng pidurdunud Saharovil. Tõenäoliseid põhjuseid on mitu, peale vigastuste perioodi ja mängupraktika vähesuse ka see, et tallegi pole leitud vist seda päris õiget positsiooni. Viimasel ajal on ta mänginud vasakul äärel, mis tema omadusi arvestades peaks ka sobima, kuid arvatavasti on ebaõnnestumiste taga ka mitte just kõige parem hetkevorm.
Huvitav tegija on Enver Jääger, kellel on mitme aasta tagusest perioodist kirjas ka üks maavõistlus. Vähemalt tundub, et nüüd on asjad hakanud jällegi paremuse suunas minema (väravad nii Tuleviku kui U-21 koondise eest). Temast, Gussevist ja Teeverist võiks ka mõni teadjam rääkida, seda eriti mänguväliste tegurite kohta (iseloom jne.)
Põhimõtteliselt võib kõikide positsioonide puhul väljakäidud lootustandvate mängijate puhul mainida seda, et oleks väga hea, kui nendest kasvõi ühest-kahest saaks koondisetasemel tegija. Selge on ka see, et välja võib 4-5 aasta jookusl võib välja ilmuda ka siin nimetamata talente.
Üldiselt olen aga nõus Poomiga, kes mainis hiljuti, et praeguse generatsiooni koondislaste parim aeg peaks tulema just 2006. aasta MM-tsüklis. Neist enamik saab jätkata veel ka järgmises, 2008. aasta EM-tsüklis.

Uuh, praeguseks kõik ;) Eriti on oodatud asjatundjamate inimeste kommentaarid ja hinnangud just nende tulevikulootuste kohta, keda on siin foorumis vähem mainitud (Kotenko, Raudnagel, Post, Pärnpuu, Palatu, Ratnikov, Vunk jne.), seda nii mänguoskuste kui isikuomaduste kohta. Loomulikult on oodatud ka põhikoosseisu kuuluvaid mängijaid puudutavad kommid.

PraS
28.07.03, 15:15
Raudnagelist siis nyyd!!!

Tema õigepositsoon on keskpoolik või nr10 koht.

Ja enverist niipalju kui ma tema vastu noorteajal mängisin siis ta oli ikka väga suure egoga vend!!! Aga jah nyyd on tal see ego arvatavasti vähenenud ja peale 1-2a. suures floras mängimist on ta jelle vormi leidmas.

duff_K
28.07.03, 16:16
ründeliinis on minul kõige suuremad lootused igatahes Teeveri peal........ tema peaks idee järgi mängima nr. 9 sest suht pikka kasvu ja tugeva kehaehitusega kuid arno kasutas uus meremaa vast teda vist paremal äärel.....väga hea löök on poisil on võimeline andma ka väga ilusaid nurgalööke ja väga positiivne on see et ta suudab emv palju väravaid lüüa loodetavasti muidugi et ta vorm ei lange....... kaitseliinis on minu arust seis kõige parem sest peale Stepanovi ja Piiroja on olemas ju kohe Jääger kellest tuleb loodetavasti väga hea kaitsemängija ....väga kindlalt on siiamaani mänginud ja ma loodan et Pijpers hakkab teda nüüd peale euromänge ka floras põhis rohkem hoidma sest siiamaani on leedukat meie mehele eelistatud :P......poolkaitses on tulevikus oodata eelkõige tõusu Lindperelt kes suudab minu arust väga hästi täita seda 10 kohta .....suudab väga palju teravusi luua kui julgeb....muidugi Klavanist on palju oodata ja põhimeestest loodan mina et nt. Smirnov oleks põhis paremal äärel haavistu asemel..... lihtsalt haavistu on minu jaoks täiesti ebasümpaatne mängija ..... see on võib olla kohutav kokkusattumus aga iga mäng mis mina olen näinud nii emv kui ka koondise eest pole ta seal paremal äärel mitte millegagi hakkama saanud ei ole ta neis mängudes näidanud ei tehnikat, söödu täpsust ega ka külmanärvi(mis puudub ka smirnovil võib olla)..ainuke eelis haavistul minu silmis smirnovi ees on töö võime rügada kaitses tööd seda smirnov vist eriti teha ei armasta

marabella666
28.07.03, 16:57
Haavistu asemel võiks ju Lindperet kasutada... ma ei näe põhjust, miks ta sel positsioonil hakkama ei saaks.

Pärnupuud mina tulevikulootuseks ei peaks.

Palatust võib üht teist tulla. Poisil on hea suhtumine, samuti saab ta aru, mida ühelt healt keskkaitselt oodatakse. Aga ta pole enam ammu Valgas mänginud. Kui ma ei eksi, siis on tegu (treeningul saadud) vigastusega.

Post on mängija, kellest ei okka ise küll midagi arvata. Olen temalt näinud nii häid partiisid, kui ka totaalseid läbikukkumisi. Tundub, et tegu on taktikaliselt nõrga mängijaga

Mainimata on tulevikulootustest jäänud Dmitrijev (M Levadia), Vassiljev (T Levadia) Antonov (Valga).

Artur
28.07.03, 18:27
Dmitri Kruglov, FC Levadia poolkaitsja. Muidugi võib tema eestluses ja sobivuses koondisse kahelda, aga vähemalt Balti turniiril jättis mees väga terava mulje.

Silver
29.07.03, 02:25
Vassiljev on viimasel ajal Tallinna Levadias väga korralike esitusi näidanud. Loodan temast kah suurematsorti tulevikulootust. Igaljuhul potensiaali mehel jätkub. ;)

ROOTSI KUNN
29.07.03, 10:16
Mayhem,väga hea teema! Ma ei hakkaks praegu pikemalt kommima aga alati võib keegi ootamatult kiiresti esile kerkida . Ma olen viimasel ajal noortekoondiste mänge jälginud ja seal on ikka päris palju andekaid poisse .:lahe:

marabella666
29.07.03, 12:26
Originally posted by Artur

Dmitri Kruglov, FC Levadia poolkaitsja. Muidugi võib tema eestluses ja sobivuses koondisse kahelda, aga vähemalt Balti turniiril jättis mees väga terava mulje.muidugi Kruglov... tema unustasin täitsa ära.... kui poisil suhumismureisd ei tule, siis on temas peidus potentsiaalne mängumees.
Äkki keegi mäleyab sellist levaida-süsteemi mängijat nagu Kirillov... temagi oli paljulubav, kuid nüd saadeti teise liigasse mängima...

indrek
29.07.03, 12:50
Väga hea teema Mayhem!
Olgugi, et ma suurt meie järelkasvust ei tea, oli väga huvitav seda lugeda.

Endale on noortest eeskätt silma jäänud Teeveer ja Jääger (mingil määral ka Klavan) aga seda ainult koondisemängude põhjal. Samuti loodan arengut Lindperelt, Allaselt, Piirojalt ja Stepanovilt kes natuke vanemad tegelased. Võimalik, et esmapilgul ennatlikult koondisekoha saanud Reinumäest võib asja saada, kui külm ära ei võta - poisil nagu ainest on, aga mängib natuke liiga arglikult - ei ole sellist roikiiniraiopiirojalikku võitluslikkust.

Strike11
30.07.03, 13:25
Väga hea teema ja väga sisukalt kirjutatud.
Ma just plaanisin enda jaoks hakata kirjutama artiklit Eesti koondise minevik, tänapäev ja tulevik. Eks teil äki õnnestuib seda ka kunagi näha, kui see lugemist kannatab. MA nö. enda jaoks teen seda eelkõige.

Chazlor
30.07.03, 16:28
Allo

Kommenteeriks omaltpoolt, et keskvälja suurimaks lootuseks peaks noort Ratnikovi Maardust. Rütli käes all on poiss pidevalt põhis platsile jooksmas ja teeb mehe tegusid. On tugev ja kiire (suur miinus meie hetkel mängivate keskväljamootorite puhul) ja on suhteliselt tehniline. Jääb veel küll kogemusest puudu, aga paari hooaja möödudes ja pidevalt ML kogemust omandades ootaksin temalt küll koondises mehetegusid. Võitlejahing on ta ka, kusjuures suhtumine on täitsa talutav.

Parimatega

marabella666
30.07.03, 16:43
mina juba ootasin et Ratnikov teeb oma läbimurde kaks aastata tagasi ... praegu on läbimurre juba käegakatstutav... Ratnikov on kindlasti vägagi paljulubav....

Peku
30.07.03, 18:28
hmm... zahovaiko võtaks küll tulevikulootuste hulgast maha, tema mängu jälgides tundub mulle ta täielik 0

PraS
31.07.03, 00:30
lihtsalt slava mängu jälgides peab aru saama ka sellest et kõik ei pea särama oma efektsusega:P

sitt mees ei saax ju florasse?
või eesti koondisesse?

Epic
31.07.03, 01:07
Slava ei ole sitt ta on lihtsalt ebastabiilne :deemon: ja see ebastabiilsus tuleneb tema kogenematusest :kaval: sama on ju ka Reinumäe\'ga ega temalgi kõik mängud hästi ei õnnestu.Tuleb lihtsalt ootata paar aastat ja siis vaatata (Slava 21, Reinumäe 19) :silm4:

marabella666
31.07.03, 13:39
nõusun Epic-uga.... Slavast saab kindlasti asja

Peku
31.07.03, 23:57
hähh, mina küll temas midagi ei näe. aga no kui te just nii ütlete...

K1ly
01.08.03, 01:13
no minge ja vaadake flora mänge siis näete mida see slava seal teeb.saab palli üritab teha midagi kukub maha ja pallikaotus.tüüp nagu ei suuda midagi väljakul korda saata .Vahepeal annab mõne hea söödu kuid siis jälle paneb paska.Kuid eks me näe mis tast tulevikus saab :)

marabella666
01.08.03, 01:47
ta puterdabk kogemuste puudmise pärast... aga tal nagu oleks selline õige liigutus samas sees... ja päris peata kana ta nüüd ka ei ole.. ja kui Pijpers teda pidevalt põhis hoiab... Tõsi kunagi oli Kulik ka põhis kogu aeg

kala
01.08.03, 13:50
Kes viimast mängu TVMK vastu vaatas oleks pidanud märkama, et mõlemad Flora väravad tulid olukordadest, kus Slava lükkas peaga pika söödu vastavalt Hamrele ja Viikmäele. Mäng ei seisne ainult triblamises ja maast söötu andmises (milles Slava on tõesti ebastabiilne), jälgige ka muid asju mängus. Slava on vaieldamatult perspektiiviga ja Florale kasulik mängija.

cyberc
03.08.03, 13:32
isiklikult arvan et zahovakost küll asja ei saa...nii palju kui temast tean tundub ta rohkem klouni kui jalgpallurina...

Epic
05.08.03, 22:51
Nägite millise värava Slava täna lõi?Sitt vend seda ei suutaks ;)

:jump1: :jump1: :jump1:

priity
06.08.03, 01:06
zahovaikost peaks põhimõtteliselt saama zelinski tüüpi mängija vormida--see kes peapalle alla võtab ja rünnakuid ühe puutega lõpetab. hetkel tema mängu kohta võiks öelda, et kõik oleks hästi kui ta ainult kaitsjatest mööda triblada ei üritaks...

teoreetik
07.08.03, 00:00
Originally posted by Peku

hmm... zahovaiko võtaks küll tulevikulootuste hulgast maha, tema mängu jälgides tundub mulle ta täielik 0

Zahovaiko on väga hea mängija,see lihtsalt on loogiline,kui ta oleks kehv mängija ,siis ei oleks ta nii kõrgele tõusnud.Ja pealekauba on ta veel noor kah,nni et raudselt ooperi mantlipärija!!

17
07.08.03, 00:04
Mina ei teagi...Ei tahaks eriti uskuda, et Slavast asja EI saa, sest Zahhovaiko on ikkagi noor ründaja ning arenguruumi on veel küllalt.Puudu jääb kindlasti mängupraktikast tugevate vastaste vastu:(

p3p3
07.08.03, 00:18
Originally posted by cyberc

isiklikult arvan et zahovakost küll asja ei saa...nii palju kui temast tean tundub ta rohkem klouni kui jalgpallurina...kuule mine mängi ise kui sa nii kõwa mees ,Slava on jumala ea mängija

Peku
07.08.03, 00:33
Originally posted by Roberto Carlos

Mina ei teagi...Ei tahaks eriti uskuda, et Slavast asja EI saa, sest Zahhovaiko on ikkagi noor ründaja ning arenguruumi on veel küllalt.Puudu jääb kindlasti mängupraktikast tugevate vastaste vastu:(

einoh, tahaks küll uskuda et saab.. loodan isegi väga, et saab, et jah loodan

Jaan
07.08.03, 05:41
Originally posted by p3p3

kuule mine mängi ise kui sa nii kõwa mees ,Slava on jumala ea mängija

\"Selleks, et olla hea dzhoki, ei pea olema olnud hobune.\"
A.Sacchi

tank
07.08.03, 12:16
Selleks, et mädanenud muna ära tunda, ei pea veel kana olema;) Ok, nii hull vast asi ei ole, aga tema asemel vaataks koondises hää meelega teeveeri mängu.

käbi
07.08.03, 20:00
parem vaataks viikmäe või zelinski asemel teeverit kui zahhovaiko asemel, zahhovaikol on tippründaja eeldused kui ta muidugi suurelt trenni teeb eriti füüsist

PraS
07.08.03, 21:02
Originally posted by käbi

parem vaataks viikmäe või zelinski asemel teeverit kui zahhovaiko asemel, zahhovaikol on tippründaja eeldused kui ta muidugi suurelt trenni teeb eriti füüsist

no poiss selle mis ta siiamaani on saavutandu on kõik suure tööga tulnud!!!!
ta pole kuigi andekas.....seda oli juba siis näha kui noorteajal ta vastu sai mängitud..........siis oli ta eikeegi platsil.

Vürst
07.08.03, 22:57
Kui Zahhovaiko tõesti tippründajaks saaks oleks mul küll hea meel ent ma usun et ta selleks ei saa.Ning mina eelistaksin igatahes Teeverit ja Saharovi koondisesse.

Zahhovaiko kalad väljakul on hakanud viimasel ajal juba vihale ajama, aga no eks Arno peaks ju paremini teadma keda väljakule paneb(alati on floralased paremad kui teised)

spekter
08.08.03, 01:33
hea teemal, lugesin üle pika aja huviga. ärge siis rubriiki ära solkige oma \"täitsa null\" ja \"mega hea\" postitustega.
ei tea väga palju noortest, aga olen tegelikult juba aastaid Teeveri jälginud.
oli noortes paar-kolm aastat tagasi kindlalt koondise kandidaat, kui äkki kõrvale jäeti. põhjus, avalikuks saladuseks, oli tema seotus Tiidusega. kui noortekoondise uks nina eest kinni löödi, siis hoobilt motivatsioon ja soov treenida kadus. siis Silves ostis ta Tiiduselt (juriidiliselt oleks pidanud muidugi TJK-le maksma, kus Tiidus treener oli) ära ning poiss treenis-mängis MC Tallinnas. Siis otsis TVMK Silvese üles, Pasi tegi samuti mingeid katseid teda omandada. Otsustavaks sai mitte raha, vaid Silvese suurem usk Ratnikovi. esimene aasta kulus kohanemisele ning füüsilisele vastupidavusele (MC ajal tegi ehitusel juhutöid). siiski tõusis nö. turuhind juba esimese poole aastaga ca 10 korda ehk suurusjärku 50 000 EUR ning tema nimi lisati Euroopa klubide agentide jaoks nimekirja. TVMK-s aitas sisse elada ainus eestlane Leetma (Teeveri vene keel väga nõrk) ning igati aitas muidugi Soomest tagasi tulnud Bara (Borissov), kes poissi trennides aitas-suunas.
minu jaoks väga positiivne, et ta hoolimata tagasilöökidest jalgpallile siiski kaduma ei läinud.

pole näinud mängimas noort väravavhti Markus Lukk\'i, kes tegelikult noortekoondise esivaht, aga räägitakse, et pikk ja lootustandev. ehk keegi teab paremini ...

ROOTSI KUNN
08.08.03, 11:23
Teeverist on räägitud igasuguseid jutte ,võta sa kinni ,mis seal tõele vastab ,mis mitte!
Päris võimas kuju,pikk,jõuline .Kiirust võiks rohkem olla ja ka kehavõitlust tuleks tal julgemalt kasutada. Praegu on ta stabiilselt U-21 mänginud aga väravaid pole löönud.
TVMK on tema jaoks praegu õige koht sest kutt saab seal korralikult mänguaega.
Kardan ainult ,et sealne treeneritöö ja muu õhkond ei tule noore arengule kasuks.
Väga palju on räägitud ka tema suhtumisest ja ande raiskamisest . Ei tea ,pole ühegi tema treeneriga ise rääkinud. Päris tippu tõusmiseks oleks vaja lähiaastatel läbi murda.
muidu jääbki Eesti liigasse .

willane
08.08.03, 16:43
muidu ikka (treener) Ratnikovi kiidetakse, aga viimasel ajal olen kuulnud nurinat, et treeningud on muutunud kehvemaks. et enne abitreenerina oli vaja end näidata, aga nüüd on suhtumine hakanud lonkama. ei tea samuti, kas uskuda või mitte. jalgpall ju ainus asi, mida ta tunneb ja teab.

Arx07
28.08.03, 00:00
türa Kink juba moskva spartaki algkoosseisus ja krt ei kutsuta isegi u21 koondisesse...kui nii jätkub siis kes teab äkki üldse poiss võtab vene kodakondsuse ja sis perses nagu karpiniga oli...

kaala
28.08.03, 00:11
Originally posted by Arx07

türa Kink juba moskva spartaki algkoosseisus ja krt ei kutsuta isegi u21 koondisesse...kui nii jätkub siis kes teab äkki üldse poiss võtab vene kodakondsuse ja sis perses nagu karpiniga oli... täpselt mina arvan samamoodi.kink läheb venemaale ja saab seal staariks.pärast pjipers kirub miks pole koondisekutset talle andnud jne.

fitti
28.08.03, 00:37
2 idiooti ajavad jälle sedasama äraleierdatud ila.....kaua võib??

indrek
28.08.03, 01:14
koondise põhirivistus kolme aasta pärast:

Teever

Kink-Lindpere-Oper

Klavan-Vunk

Roopa-Stepanov-Piiroja-Allas

Poom

Võite küll öelda, et ma ei taipa jalgpallist midagi kui nii kirjutan ja tuleb tunnistada, et teil on õigus. Pigem tegingi selle kolme aasta ehk siis koondis valikmängude alguseks aastal 2006 naljaviluks, selleks et minust targemad inimesed saaksid oma koosseisu kirja panna. Ja kui need failid säilima peaksid, siis oleks tore vaadata, kes kui palju täppi pani.

K1ly
28.08.03, 01:41
Kink on jobu krt mingi koolivõistlustel tuleb mees ülbitsema ja ütleb et kes sa niuke oled tra kes ta ise niuke on :viha: Ülbik ainult ei muud ei midagi ja nagu õeldakse et jobukakk jääb jobukakiks olgugi et ta võib hästi mängida tra kellel sellist ülbikut vaja on :viha:

indrek
28.08.03, 01:45
Kink mängib Spartakis. Sina oled endiselt Õismäel.

K1ly
28.08.03, 02:01
Originally posted by indrek

And so ????:D :D mida sa nagu sellega õelda tahad

sicmic
28.08.03, 02:05
Originally posted by K1ly

And so ????:D :D mida sa nagu sellega õelda tahad

Elagu idioodid! Kui puust ja punasest ka aru ei saa pole midagi teha.

Põhimõtteliselt, K1ly ja teised imbetsillid, Indreku postitus oli täppi - tehke järgi või olge vait. Njah, vaevalt, et ma nüüd eestlasele iseloomulikku inisemisgeeni kuidagi vigastasin, ehk mõne miniajuni see siiski jõudis

willane
28.08.03, 10:34
Kink ju alles 17, küll ta jõuab ka koondises mängida. kui te Arno pärast muretsete, siis ega ta igaveseks Eesti koondise peatreeneriks jää.

2mSööt3mMööda
28.08.03, 12:07

koondise põhirivistus kolme aasta pärast:

Teever

Kink-Lindpere-Oper

Klavan-Vunk

Roopa-Stepanov-Piiroja-Allas

Poom

Võite küll öelda, et ma ei taipa jalgpallist midagi kui nii kirjutan ja tuleb tunnistada, et teil on õigus. Pigem tegingi selle kolme aasta ehk siis koondis valikmängude alguseks aastal 2006 naljaviluks, selleks et minust targemad inimesed saaksid oma koosseisu kirja panna. Ja kui need failid säilima peaksid, siis oleks tore vaadata, kes kui palju täppi pani.
Ma millegi pärast kahtlustan, et selleks ajaks on Poom oma jalgpallikarjääri lõpetanud.

Kosk
28.08.03, 12:21
Ma millegi pärast kahtlustan, et selleks ajaks on Poom oma jalgpallikarjääri lõpetanud.

David Seaman on ka tegelikult vaim. Väravavahi puhul pole mingi küsimus 35 aastaselt mängida tippjalgpalli. Poomi puhul on muidugi see jama, et pidevalt vigastused ja mees on ilmselt igalt poolt karjääri jooksul katki olnud...

marabella666
28.08.03, 12:44
Poomi-sugused mehed mängivad 40nda eluaastani...ega Mart mingi sitapea pole, ta on ikka tõsine võitleja:D

priity
28.08.03, 17:27
Kingi koha pealt võin kihla vedada, et kui teda ka kutsutaks u21 eest mängima teataks ta, et alla eesti põhikoondise ta ei mängi ja iniseks edasi, et vaadake ma olen spartakis ja mind nüüd koondisse ei kutsuta. Need kes vene jalgpalli jälgivad võivad täpsemalt öelda, mis seisus spartak see hooaeg on, kuid nii tabeliseis kui ka fännide kommentaarid ütlevad, et tegemist on igati viletsa koosseisuga.

kaupo
29.08.03, 23:16
Ma pigem arvan, et Kink on põhikoondises esinemiseks valmis alles paari-kolme aasta pärast. Eesti koondis ei ole piisavalt tugev, et saaks endale lubada isetegevuslasi. Samas võib oluliselt distsiplineeritum mängija Klavan kuuluda põhikoosseisu juba järgmisel aastal.
Ja veel - teades Sassi töövõimet ja andekust olen kindel, et Sahharovist saab Reimile või Terehhovile väärt mantlipärija.

-Antz-
30.08.03, 00:46
Originally posted by FCOperBK
ega Mart mingi sitapea pole, ta on ikka tõsine võitleja:D

Üsna nõme võrdlus Eesti koondise puuriluku kohta... :oih:
Püüa \"huumoriga\" mitte üle pakkuda, ei ole sinu ala...

Vürst
30.08.03, 10:57
Originally posted by FCOperBK

Poomi-sugused mehed mängivad 40nda eluaastani...ega Mart mingi sitapea pole, ta on ikka tõsine võitleja:D

Ma eriti ei usu, et Mart 40ndani mängib. Tal on niigi palju olnud vigastusi ja paari aasta pärast muutuvad need eriti kergelt tulevaks. Ja loomulikult mängib rolli ka klubi kus ta mängib. Kui ta on paari aasta pärast ikka Inglismaa esiliigas ei tundu jätkamiseks eriti suurt põhjust olevat.

Kuigi paljud pallurid lõpetavad ära koondise karjääri aastaid varem kui klubikarjääri, siis Mardilt ma seda ei usu. Ta isegi öelnud et koondises on ta niikaua kui teda seal vajatakse ja niikaua kui tase lubab.

Peku
02.09.03, 21:40
muide rääkides eelseisvast kohtumisest eesti-poola u-20, siis väga palju mängijaid on levadiast maardu omast, flora süsteemi omad muidugi maha ei jää, aga florakaid endid on vähe. aga koondis tundubtugev, kui arvestada paljude silmapaistvat mängu meistriliigas. :kaval:

Jaan
02.09.03, 23:13
Eks oma osa tundub olevat ka Levadia p6lvkondadevahetuses, mis n2ib hakkavat k2tte j6udma. Floral toimus see juba 3-4 aastat tagasi.

Laurentsius
23.11.03, 16:02
Pakun et ott Reinumäe poolkaitsesse ja Enar Jääger kaitsesse oleksid ühed väga suured tulevikulootused!

Hellik
01.12.03, 19:09

Pigem tegingi selle kolme aasta ehk siis koondis valikmängude alguseks aastal 2006 naljaviluks, selleks et minust targemad inimesed saaksid oma koosseisu kirja panna. Ja kui need failid säilima peaksid, siis oleks tore vaadata, kes kui palju täppi pani.

Nu, prooviks ka :)

2008.a EM-i valikturniiri Eesti koondise esimene mäng:

Peatreener: Åge Hareide,Trond Sollied või äkki hoopis Janno Kivisild? ;)

Algkoosseis: Poom-Allas,Piiroja,Stepanov,U.Rooba-Raudnagel,Jääger,Ratnikov,Klavan-Kink,Oper

Erko
04.04.04, 16:34
Ragnar Klavan on 18 mitte 17 aga muidu täitsa põhjalik jutt ja loodame et tuleviku meeskond jõuab ikka kaugemale

eston maravilha
04.04.04, 17:02
selles teemas tehtigi juttu viimati eelmisel aastal kui klavan oli 17.. doh

Matis
06.04.04, 13:08
Minu arust Eestil tuleviku on. Sest meil on häid noori ja mitte vähe. Kink, Jääger, Klavan, kaitseliin on tore. Ning Poom õnneks pole ka asendamatu. Ning ma arvan et olukord paraneb ka ELi minekuga, kui mängijele antakse rohkem võimalusi ennast näidata.:r66m16:

Glazza
06.04.04, 18:49
Koondise seisukohalt on huvitav see on hakatud saama suuri vastaseid. Mitte neid kõige suuremaid, aga suuri jalgpallimaid siiski. Taani, Shoti, Tsehhi. Neist 2 toodi lausa koduõuele.

Hetkeseisuga on Eesti koondisel see aasta pidada jäänud 10 kohtumist, võibolla lisandub 1-2 head pakkumist, mis ära kasutatakse.

Milleni tahtsin aga tegelikult jõuda on Marko Kristali peadne jõudmine maailma enim maavõistlusi pidanud jalgpalluriks. Peale Põhja-Iiri mängu on tal kirjas 140 kohtumist Eesti särgis. Kui ta mängiks ka kõigis järgenvates selle aasta mängudes jõuaks ta Venemaa vastu mängides 150-ni. Ja aasta lõpus on Marko kõigest 31 aastane. Peaks ta veel 2005 aasta vastu, oleks tiitel käes.

Ma ei mäleta, mis see rekord hetkel on, aga kuhugi 150-160 vahele peaks ta jääma.

Meie Jalgpalliliidu esindajad on selgelt ennast väljendanud, et huvitutakse taoliste rekordite enda valdusse saamisest. Marko rekordist ei ole juttu olnud, aga usun, et seda peetakse kindlasti meeles. Samuti nagu on eesmärk olla esimene Euroopa koondis, kes kõigi teiste koondistega mänginud on.

Edu Markole, ja loodame, et see tiitel jääb tema kanda pikaks ajaks Eestisse.

ugla
06.04.04, 20:21
FIFA tabel. (http://images.fifa.com/images/pdf/IP-390_01A_CenturyMen.pdf)

13
06.04.04, 20:51
Originally posted by Glazza

Koondise seisukohalt on huvitav see on hakatud saama suuri vastaseid. Mitte neid kõige suuremaid, aga suuri jalgpallimaid siiski. Taani, Shoti, Tsehhi. Neist 2 toodi lausa koduõuele.

Hetkeseisuga on Eesti koondisel see aasta pidada jäänud 10 kohtumist, võibolla lisandub 1-2 head pakkumist, mis ära kasutatakse.

Milleni tahtsin aga tegelikult jõuda on Marko Kristali peadne jõudmine maailma enim maavõistlusi pidanud jalgpalluriks. Peale Põhja-Iiri mängu on tal kirjas 140 kohtumist Eesti särgis. Kui ta mängiks ka kõigis järgenvates selle aasta mängudes jõuaks ta Venemaa vastu mängides 150-ni. Ja aasta lõpus on Marko kõigest 31 aastane. Peaks ta veel 2005 aasta vastu, oleks tiitel käes.

Ma ei mäleta, mis see rekord hetkel on, aga kuhugi 150-160 vahele peaks ta jääma.

Meie Jalgpalliliidu esindajad on selgelt ennast väljendanud, et huvitutakse taoliste rekordite enda valdusse saamisest. Marko rekordist ei ole juttu olnud, aga usun, et seda peetakse kindlasti meeles. Samuti nagu on eesmärk olla esimene Euroopa koondis, kes kõigi teiste koondistega mänginud on.

Selles see point ongi....mu arust mängitatakse Kristalit ja Reimi ainult mingi nõmeda rekordi pärast.Nende aeg hakkab ümber saama.Oleks aeg väike põlvkondade vahetus seal keskväljal teha.Viimased koondise kohtumised on väga hästi tõestanud,et aitab neile vanakestele.

murri
06.04.04, 20:53
Originally posted by Glazza

Mina ikka lootsin et poolkaitsesse on oodata uut verd, kuna on näha et Kristal enam edasi ei arene, pigem vastupidi. Kui ülaltoodud tabelit vaadata, siis Kristal põhis veel mingi 3 aastat. :viha:

Amadeus
08.04.04, 15:37
Kristalit v6iks ju mängitada igas mängus ca viis minutit l6pus. Siis saab oma rékordi täis ja ei sega ka eriti mängu, sest viis minti peab ta ju fyysiliselt veel päris k6rge eani välja :D

Tanel
14.04.04, 11:20
Eesti koondisest saab võimas võistkond, siis kui tuleb peale meie põlvkond ehk, siis need kes on praegu ütlema 7-13 aastased;). Raku ja need on samal ajal tippvanuses ja vot siis läheb ikka kõmutamiseks:õnnelik: .Lepingud kukkuvad, kuid enne jõuab üks eesti klubi CLi ja vaikselt võib-olla kirjutaks mis toimub.Grupid loositakse meie saame B gruppi koos Kiievi Dinamo,Arsenali ja Osasunaga, kes on tõusnud jalgpalli maailma üheks parimaks tiimiks (järelkasv võitis ju Ajaxit finaalis ;)).Meie loomulikult FC Flora nime all. Mängude järjekord Kiiev (võõrsil =V), Arsenal (Kodus=K),Osasuna (K),Arsenal(V)Kiiev(K) ja Osasuna (V).

Kiievi Dinamo VS FC Flora: Vile kõlab ***** ja ***** mängivad lahti.Tänase mängu kohtunik on *****.7.minut Florala kaitsja ***** annab söödu paremasse äärde **** saab Dinamo keskväljamootorist ****** mööda ning tuleb äärest tsenderdab palli alasse ja **** lööb peaga, kuid pall läheb posti. 43.minut Kiievi ründaja driblab kaitsjast mööda ja saab väravavahiga üks ühele ning kasutab oma võimaluse ära. Treener on kuri :kisakõri: ja käsib meestel selges eestikeeles suruda.Ja käimas on esimese poolaja esimene üleaja minut, Flora ründaja teenib karistuslöögi ***** läheb seda lööma pall keerab esialgu posti ja põrkab tagasi, kuid rüdaja on pallil jalul hakkab lööma, kuid vastaste kaitsja tõmbab tal jalat alt \"Penalti\" karjub treener ja penalti anntakse. ***** läheb seda lööma ja paari sekundi prst on Flora fännid püsti ja tablool on seis 1-1!!!Vaheaja vile kõlab.Teine poolaeg algab, kuid midaggi huvitavat ei toimunud seis jäi mängu lõpuks 1-1 väärtuslikud punktid võõrsilt toodud. Treener on meeste mänguga väga rahul.
Samal ajal suutsid Arsenali mängijad 1-0 Pennati väravast võita.Ning hetke seisuga flora teises ringis.

FC Flora VS Londoni ArsenalVile kõlab Arsenal on mängu favoriit, kuid Flora mehed on peale Kiievi mängu kõvasti usku saanud.Ja nüüd Arsenali poolkaitse tuleb äärest triblab ühest kaitsjast mööda annab tsenderduse alasse, kuid FLora kaitsja suutis selle puhtaks lüüa :õnnelik: ja pall lendab Flora ründajale, kes sai endale puhta töö kuna keskkaitsjad olid kuskile kadunud ja saabgi 27.minutil Stuart Tayloriga üks ühele ja lööb suurepärase löögi pall lendab ristnurka Flora fännid röögivad, mängijad on hulluks minemas.Kuid veel on vara alles 28.minutit veel mängitud.Umbes 70 minutit peab veel mängima.Treener ütleb meestele, et olge ründavad edasi. Treener, siis Mart Poom :).Esimene poolaeg jäi 1-0 Flora mängijad on rahul ja fännid teevad neile suure ning võimsa aplausi:r66m7::r66m7: . Mäng toimub uuel staadionil mis kannab nime \"Te Mente Tel Cari\" :silm1: pealtvaatajaid mahub sinna 34 000 ringis.Ja teise poolaja vile kõlab. 78. minut Arsenal teenib ohtlikust kohast karistuslöögi Pennat asub seda lööma (Pennat veel mängib kuna Floras on mingid 17-19 aastased junnid, kes on staarid) ja ta keerutab selle ristnurka.Seis on 1-1 Flora mängib lahti.Flora teeb vahtuse ja toob ühe kaitsja asemele ühe ründava pooliku.Ja käib 87.minut, kui Flora vv lööb Arsenali nurglöögist püütud palli välja selle saab kätte Flora vasakpoolkaitsja, kes tuleb ohtlikult tsenderdab, aga tsenderdus ebaõnnestub ja mida Taylord teeb rämeda vea ja tsenderdus kukkub väravasse. Taylor puterdas palli ära ning Arsenal ei suuda enam midagi ohtliku korda saata ning tuligi võit.Võimas algus CLile.Flora juhib nelja punktiga gruppi samal ajal oli Osasuna võitnud võõrsil Kiievit ja on nüüd kolmas.

FC Flora VS Osasuna Väljak on märg kuna sadas paduvihma.Ja kõige soojem ilm polnud ka ning see peaks tähendama plussi Florale.Pall lüüakse lahti. Juba teisel minutil saab FLora nurgalöögi mida asib lööma ***** pall lendab värava alla ja värav!!!! Osasuna mängib lahti. 41 minut Flora paremkaitsja jookseb ette, ta annab söödu ründajale, kes on jäänud nohuse kaitsja poolt vabaks :silm1:. ***** spurdib ja lähebgi väravavahiga üks ühele ja siit tuleb värav!!! Esimene poolaeg lõppes Flora 2:0 võiduga.Flora mängib nüüd palli lahti. 56 minut Osasuna keskkaitsje tuli väga ette triblades vahepeal mööda ühest Flora keskvälja mootorist annab söödu ette Osasuna vasakpoolkaitsjale, kes lööb pommi värava allnurka.Seis on 2-1 Flora poolt vaatatuna. 73.minut Osasuna paremkaitsja lööb pikka palli ette Flora vv tuleb sellele vastu, kuid pall lendab temast üle ja Osasuna ründaja kes tagant pallile spurtis tonksab selle peaga sisse Osasuna on teinud suurepärase kamm-päkki. 76 minut Osasuna poolkaitsjad võtavad kahekesi Flora ründajalt palli ära ning tulemas on ohtlik kontra Osasuna mehi kolm Floralasi kaks. Osasuna mängijad mängivad lõpuks suurepärast söötudega ühe nende mängija väravavahiga üks ühele ja Osasuna mängija lööb selle nii sisse nagu Henry seda tegi. Rohkem ohtlike momente ei tulnud ning Flora pidi vastu võtma esimese kaotuse grupis. Ja veel Floralaste ebaõnneks võitis Arsenal kodus Kiievit.Ja plaksti esimeselt kohalt kolmandaks.

Võib-olla nüüd ka tabeliseis.

1.Londoni Arsenal 6p 2.Osasuna 6p 3.FC Flora 4p 4.Kiievi Dinamo 1p

Nii kuidas see puutub Eesti koondisega lihtne need samad mängijad hakkavad mängima koondise eest ;) ja see tekst ülejäänud alagruppi mängudega võib homme jätkuda.Ärge nüüd mõlisema hakkake, sest kaua tuli kirjutada.

vandersell
14.04.04, 11:28
Ei viitsinud eriti põhjalikult lugeda, aga selline mõte käis peast läbi: asenda tärnid nimedega ja tee panus William Hillis. Koefitsent peaks olema umbes sama mis ühel inglise tüübil, kes pakkus et Püha Jüri ratsutab ühe kadunud võidusõiduhobusega teatud päeval keset Londonit. Vabandan, et täpsemalt ei mäleta, sellest oli mõni aeg tagasi ka foorumis juttu.
Point on aga selles, et sul on võimalus võita miljoneid, ise ainult paar krooni mängu pannes ;)

Martin
14.04.04, 11:36
Henryfan, palun lase emakeele õpetajatel pikemad tekstid enne üle vaadata. Või kopeeri Wordi ja pane Eesti speller tööle. Aitab ehk natukene seegi.

Aitähh.

Amadeus
14.04.04, 11:39
Eesti koondise tuleviku all v6iks äketse hoopis rääkida noorte koondislastest. Ja kuna just tuli uudis u-18 kogunemisest, tekkis mul kohe kysimus miks ei ole Sergei Lepmets valikus. Ometi on ta ju ainuke meistriliigas mängiv ja 6iges eas väravavaht. Lisaks veel vägagi kindel väravavaht isegi teiste meistrikatel mängivate vv-dega v6rreldes. Kindel tulevikumees. Kas treenerid ei peaks alustama oma komplekteerimist siiski meistriliigast ja sealt allapoole liikuma, mitte vastupidi? Arusaamatu.

Tanel
14.04.04, 11:43
Originally posted by Martin

Henryfan, palun lase emakeele õpetajatel pikemad tekstid enne üle vaadata. Või kopeeri Wordi ja pane Eesti speller tööle. Aitab ehk natukene seegi.

Aitähh.Okey;)

Martin
14.04.04, 13:13
Originally posted by Amadeus
Ja kuna just tuli uudis u-18 kogunemisest, tekkis mul kohe kysimus miks ei ole Sergei Lepmets valikus.

Koos sinu suure küsimusega kerkis sama ju endalgi. Ja vähe siis ei saanud uuritud. Õnneks võib sulle öelda, et Tartu pole teps mitte kõrvale jäetud. Nimelt on nimekirjas ju kaks Tammeka noort puurilukku: Rene Hani ja Raido Kull.

Mis puutub aga Lepmetsa, siis tema on nii täkk, et saab nädala või nii pärast kutse U-19 koondisse, kus ta kandideerib põhiväravavahi kohale (mis siis, et vanust alles nädalake 17). Seda ka Tallinnas toimuvaks sügiseseks valikturniiriks.

Amadeus
14.04.04, 13:22
Nojah, sel juhul on ilmselt olulisem jah u-19 kutse. Sellest poisist saab ilmselt järgmine kandidaat eesti esi-vv kohale ... kui kylm enne ära ei v6ta :) Loodetavasti suudab ka Zamogiln6i talle professionaalsuse p6him6tted selgeks teha.

Tanel
15.04.04, 13:42
No nii ja see õudne pikk jätk tuleb siit:

Vahepeal on palju muutunud meistrite liiga grupifaas algab juba suvel. Ning koondisel nüüd kah kaks mängu kõigepealt, siis üks koondise mäng.

Grupi saime endaga Bulgaaria, Leedu, Prantsusmaa, Ukaraina ja Austria.Esimene mäng on meil võõrsil Ukrainaga :lahe: .

Ukarina VS Eesti Ilm on staadionil tuuline ja vile kõlab. Eesti mängib lahti. 32.minutil pääseb Ukrainlane viie kasti joonelt peaga löögile meie õnneks väravavaht tõrjub :õnnelik:. Käimas on 37.minut kui meie äärepoolkaitsja tuleb äärest triblab ühest vastaste kaitsjast mööda lööb palli värava alla, madal pall tuleb ja meie ründaja paneb pommi fännid hakkavad juba kisama, kuid pall läheb posti:( .Vaheajaks jäi seis 0-0. Teine poolaeg algab Ukraina lahti löögist. Nende mängija jookseb äärest, kuid Klavan lõikab palli vahelt ;), annab siis kiire söödu ette vabanevale ründajale, kes saab väravavahiga üks ühele ja lääb palli väikese vindiga väravasse.:r66m7: :r66m7: . Klavan annab palli ette Kinkile (eo tohi ju Kingile kirjutada?:oih: ), Kink annab palli oma korda edasi oma ründepartnerile kes laksatab selle tugeva pommiga värava ristnurka. 62 minutiks, siis seis juba 2:0 Eesti kasuks.Treener toob vigastatud Klavani välja.Siis läheb Eesti ja Ukraina fännide vahel kakluseks :lahe: Eesti mängijaid loobitakse igasuguste pudelite ja asjatega.Vahele peab sekuma märulipolitsei :reiv: :reiv: .Fännid rahunenud ja siis saab Eesti võimaluse mäng ära teha anntakse penalti, Kink asub seda lööma ja lööb palli värava alanurka, mäng tehtud 3:0:õnnelik: .Rohkem ei suutnud ei Eesti ega ka Ukraina midagi korda saata.Samal ajal oli Prantsusmaa kodus võitnud Austrait 5:0 ja Leedu suutis kodus võtta napi 2:1 võidu Bulgaaria üle.Eesti hetke seisuga playoffis käib siis 2014 aasta MM kvalifikatisioon.Nagu järeldada aasta on 2012 ;).

Pärast teen editiga juurde ei jaksa praegu edasi teha.

yheksa
15.04.04, 14:23
Ikkagi unustasid emakeele õpetajale teksti näidata?

Tanel
15.04.04, 14:38
Originally posted by yheksa

Ikkagi unustasid emakeele õpetajale teksti näidata?Wordi speller ei tööta ja kooli ei saa minna

Jaan
15.04.04, 21:05
Henryfani tekstist pilku üle libistades tabasin end mõttelt, et väga lahe hüüdnimi oleks Kinki või siis välismaapäraselt Kinky. Eriti just va inglisekeelsetes maades.

Amadeus
15.04.04, 22:44
Originally posted by Jaan

Henryfani tekstist pilku üle libistades tabasin end mõttelt, et väga lahe hüüdnimi oleks Kinki või siis välismaapäraselt Kinky. Eriti just va inglisekeelsetes maades.

:D good 1

Tabasin end samamoodi m6ttelt vaadates MC Tallinna koosseisu. härra Siska oleks venemaal ilmselt väga populaarne

Martin
16.04.04, 16:14

Nojah, sel juhul on ilmselt olulisem jah u-19 kutse. Sellest poisist saab ilmselt järgmine kandidaat eesti esi-vv kohale ... kui kylm enne ära ei v6ta :) Loodetavasti suudab ka Zamogiln6i talle professionaalsuse p6him6tted selgeks teha.

Väike lugu Tartust siis kah (http://www.postimees.ee/160404/tartu_postimees/sport/131740.php)

Amadeus
16.04.04, 17:24
Nojah , kui ikka u-19-l on ees valikmängud ja terve hulk treeningmänge ja -kogunemisi (samas kui u-18 ei toimu suurt midagi) siis ei ole kahtlustki et sinna peab k6ik tugevamad noored kokku ajama, olenemata nende tegelikust vanusegrupist (pean silmas loomulikult nooremaid :)).

joey8
20.04.04, 18:57
Tere.

No mina arvan,et Eesti koondisel on natuke tuleviku küll.

Eriti suured lootused panen ma Ingemar Teeverile,Enar Jäägerile ja võib-olla ka Tarmi Kinkile:D Kuigi ma jään ootama uusi ja talendikaid mängijaid.Poom ,Reim,Zelinski ja Kristal on juba vanad ja ei suuda eriti midagi platsil korda saata.See on minu arvamus

Jux
20.04.04, 22:09
Originally posted by joey8
Poom ,Reim,Zelinski ja Kristal on juba vanad ja ei suuda eriti midagi platsil korda saata.See on minu arvamus

Milline nimi ei sobi nimistusse (suure ringi küsimus)? Hea küll, vastan ise: Mart Poom. Kui see mees sinu arust midagi platsil ei tee, siis tasuks heida pilk käesoleva hooaja algusse, mil \"The corner comes in... Poom\'s header!!!....\" jne ;)

Teisisõnu, Poom on just sel hooajal suutnud end säästa vigastustest (kui see \"surnud jalg\" välja arvata) ning näidanud kindlat mängu PLATSIL (väravaesine on ju ikka ka plats, eks ju?)

Reimi ja Kristali suhtes olen Albaania mänguni äraootaval seisukohal, aga Zelinski võimalik pääs koondise algkoosseisu ajaks küll harja punaseks.

Artur
21.04.04, 03:12
Reim on ainuke Eesti jalgpallur, kes palliga midagi teha oskab. See on fakt.

Ono
21.04.04, 15:26
Originally posted by Artur

Reim on ainuke Eesti jalgpallur, kes palliga midagi teha oskab. See on fakt.

On osanud, pigem.

Amadeus
21.04.04, 17:14
Noh Reim mängib ikka kah yldjuhul oma koha platsil välja. Zelinski ei ole seda enam pikemat aega suutnud. Kristali puhul oleneb palju vastase stiilist ja tema enda päevast. Seega ta v6ib olla täielik null v6i väga kasulik mängija. Poomi , kui vanakest ei hakka kommenteerimagi - ei näe kyll et keegi tema koondise esiväravavahi kohta eriliselt ohustaks niipeagi.

kaupo
26.05.04, 04:36
Vanakeste kohta - praegu ei ole võrdväärseid asendajaid Reimile ja Poomile. On kummaline, et isegi jalgpallifännid, kes peaksid asjast rohkem jagama, ei suuda hinnata näiteks Reimi tohutut panust musta töö tegijana. Poomist ma ei räägigi - uskuge mind, see mees on Eesti koondise esiväravavahi kohale kõva pretendent ka 2008 aasta EM-i valiktsüklis.
Ka Kristal mängib oma koha välja, kuid juba on noorte hulgas neid, kes tänu nooruslikele omadustele Kristalit mõnigi kord ületavad. Aga tõsi on, et Kristal hakkab järjest vähem põhisse mahtuma. Reimi ja Poomi kohta ma seda lähemal paaril aastal (kui vigastustest hoiduda) ei näe.
Zelinski on üks kummaline kuju. Kui mees on tippvormis, suudab ta nii mõndagi korda saata. Kui aga keskmises või sootuks halvas vormis, siis on ta platsil pehmelt öeldes üsna mõttetu ning näiteks Reimi oskus tänu kogemustele oma koht ära täita ka kesise vormi juures puudub Zelinskil täiesti.

Nüüd eesti koondise tuleviku juurde. Ei saa salata – mina näen esimest reaalset võimalust Eesti pääsemiseks suurvõistlustele alles 2008. Ehk siis Austria-Šveitsi EM-ile. Loomulikult sõltub palju valikgrupist, kuid koondis ise peaks sel hetkel olema parem kui kunagi varem.

Eesti koondis 2008.
Treener on vahetunud. Koondises annavad peale FC Flora kasvandike järjest enam tooni vene nimedega mängijad, kelle eestimeelsuses ja tahtmises Eestit esindada enam ei kahelda. Mängitakse endiselt taktikalist ja kaitsvat jalgpalli, kuid tänu kaitseliini kindlusele ja järelkasvule on mäng muutunud veidi ründavamaks ja keskväljal ei anta enam nii kergelt vastastele liikumisruumi.
Tõenäoliselt valitseb konkurents esiväravavahi tiitlile, kuid 36 aasta vanune Poom kuulub veel koondise raudvara hulka. 36 aastane väravavaht ei ole just väga suur erand. Sinnakanti tuleb hulgaliselt näiteid tippmeeste hulgast – Kahn saab sel aastal 35, Schmeichel mängis 38-nda eluaastani, legendaarne Rinat Dassajev valiti 32 aastaselt maailma parimaks väravavahiks, Seamanist oli juba juttu. Kuid arvatavasti on Poomi kõrvale tõusnud keegi noortest, võimalike variantidena ehk Kaas (22, siis 26) või Aksalu (19, siis 23). Eriti just viimane on mulle ülihea mulje jätnud. Kotenkosse on vähem usku. Mine võta kinni, mispärast. Kaalmat ei saa samuti maha kanda, kuid praegu arvan, et noored (ja rohkem andekad) on selleks ajast temast mööda läinud.
Kaitseliin on kogenud ja valmistab vähim muret. Piiroja, Stepanov (mõlemad siis 28) ja U.Rooba (siis 29) on põhimehed ja kaitse tugisambad. Olen kindel, et need mehed moodustavad koos Enar Jäägeriga (siis 23) 2008 aastal Euroopa ühe parima kaitseiini. Ka vahetusi peaks olema piisavalt – kogenud (selleks ajaks) Allas ja Saviauk, Klavan (kui teda endiselt kaitses mängitatakse), Kruglov (siis 24) jt. Kindlasti on esile kerkinud mõni noor, kes siiski istub enamuse ajast pingil tänu põhimeeste headusele.
Poolkaitsjate hulgas on toimunud tõsine põlvkondade vahetus. Kristal on lõpetanud (viimaks ometi :P), M.Rooba, Leetma, Smirnov ja Haavistu enam koondisekutseid ei saa. Vana kala Reim (siis 38) loodab karjäärile ilusa punkti panna, kuid saab platsile harva, pigem on ta koondises n.ö. „moraalse toena“, samuti Terehhov (siis 33), kes ilmselt tihemini platsile pääseb. Põhirivi ei oskagi ennustada. Tõenäoliselt on seal Lindpere (siis 26). Edaspidine sõltub palju arengutest. Näiteks sellest, kas Saharov (siis 26) ja Klavan (siis 22) mängivad lõpuks oma õiget kohta (mõlemad on ju tegelikult poolikud, olgem ausad) või kas Rähni areng jätkub sama positiivselt (viva Ukraina!). Ja väga kindlasti trügivad põhisse teisedki praegu noored mängumehed, näiteks Vunk (siis 23), E.Ratnikov (siis 24), Aleks.Dmitrijev (siis 26) või Vassiljev (siis 23) kui viimane õpib meediaga suhtlema :D. Pingil istuvad, kannatamatult mängu pääsemist oodates Raudnagel (siis 23) ja Lember (siis 22).
Rünnakule mahub kahjuks ainult 2 meest ja nendes ei ole arvatavasti kahtlust – Oper (siis 30) ja Kink (siis 22). Pidevalt näitavad oma soovi koondise põhirivvi kuuluda Purje (siis 22), Teever, Enver Jääger, Gussev (kõik siis 25), kuid neil tuleb „kolmanda ründaja“ koha pärast võistelda noorukese Kennet Jädaliga (siis 19). Viikmäe ja Zelinski on unustatud, Zahovaiko aga satub koondisesse hea vormi korral, täites Zelinskist tühjaks jäänud kohta (mis viimasel ajal on tühi ka Zelinski platsil olles).
Eesti pääseb lõppturniirile, kus... Jätan lause targu lõpetamata.
Kindlasti on siin märkimata mitmeid andekaid ja lootustandvaid jalgpallureid (Mutle, Roops, Siim, Maksimov, Marmor jt.). Aga neid kõiki siin välja tuua oleks mõttetu.
Selline tulevikunägemus siis.

ennu
26.06.04, 01:06
Originally posted by Mayhem

Ühel erandlikul vihmasel päeval hakkasin veidi tõsisemalt mõtlema Eesti koondise (lähi)tuleviku üle ning otsustasin avada selle kohta uue teema. Eesmärgiks on püüd kaardistada Eesti koondise mängijatevalik eelkõige paari järgmist valiktsüklit arvestades, seetõttu olen välja toonud ka kõigi mängijate vanused. Samuti püüdsin välja tuua ka suuremad tulevikulootused (positsioonide kaupa). Viimaste kohta on küll ka mitmeid eraldi teemasid avatud, kuid parema ülevaate saamiseks oleks targem nad kokku koondada.

Väravavahid:

Mart Poom-31
Martin Kaalma-26

Väravavahtide puhul on vanus suhteliselt vähemtähtsam näitaja. Poleks üllatav, kui näiteks Poom mängiks tipptasemel veel 5-6 aastat. Samas on Kaalma tõestanud end väga kindla teise numbrina. Vaieldamatult on Poom aga selles mõttes asendamatu, et ta lisab kogu meeskonnale enesekindlust ja mängudes oluliselt tugevamate vastastega on see väga tähtis. Kodaniku SP jätsin teatavatel põhjustel käsitlemata ;)

Tulevikulootused:

Rene Kaas-21
Artur Kotenko-21
Pavel Kisseljov-23

Kõige rohkem olen näinud neist mängimas vist Kaasi, kes on jätnud väga hea mulje nii Tervise kui U-21 eest mängides. Pikkust tal jagub (1.90), kiire reaktsioon, tundub, et saab hakkama ka kaitseliini juhendamisega. Kisseljovil on samuti häid eeldusi (pikkus 1.91), kuid ta on jätnud kohati ebastabiilse mulje. Arvatavasti on põhjuseks mängupraktika vähesus viimase paari aasta jooksul. Piisaks juba sellest, kui nendest kolmest nimetatust kasvõi ühest tuleks tipptasemel tegija (järgmise 5-6 aasta jooksul). Loomulikult võib selle ajaga ka päris uusi tegijaid esile kerkida.

Kaitseliin

Urmas Rooba-25
Erko Saviauk-25
Andrei Stepanov-24
Raio Piiroja-24
Marek Lemsalu-30
Sergei Hohlov-Simson-31
Teet Allas-26

Seis on ikka päris rõõmustav. Enamikel mängijatel on parimasse jalgpalluriikka jõudmiseni veel 3-4 aastat aega. Lisaks sellele on nad näidanud end tahtejõuliste ja sihikindlate karakteritena, seega peaks nende arengukõver suure tõenäosusega ka ainult ülespoole minema. Veteranid Lemsalu ja Sergo täidavad küll pigem 2. valiku rolli, mis on kohati aga samuti väga oluline. Suhteliselt hea on ka komplekteeritus positsioonide kaupa, eriti vasak- ja keskkaitses.

Tulevikulootused:

Enar Jääger-18
Taavi Rähn-22
Raido Raudnagel-18
Sander Post-18
Marko Pärnpuu-22
Karl Palatu-20

Jäägeri võiks vist vabalt juba ka esimesse nimekirja tõsta. Noore mängija kohta on näidanud hämmastavalt kindlat kaitsemängu. Tundub, et ta korvab füüsilised puudused eelkõige tõsise tahte ja pühendumusega. A-koondises on figureerinud ka Rähn ning saanud tihti ka tugevat kriitikat. Mina ütleks selle peale nii, et anname talle aega. Igat mängijat tuleks käsitleda siiski kui indiviidi, kellel on ainult talle omane arengukõver. Leian, et tal on siiski väga tugevaid eeldusi (eelkõige füüsilisi) saamaks heaks keskkaitsjaks. See, et kogenematu mängija tuuakse Euroopa 3. meeskonna vastu vahetusest sisse ja ta selles, ülisuure tähelepanu all olnud mängus mõned vead läbi laseb, pole mitte tema , vaid eelkõige treeneri eksimus. Samas on tal juba praeguseks ka mõningaid õnnestunumaid koondisemänge (näiteks Eesti-Moldova 2002. augustis)
Häid eeldusi on ka Piiroja poolvennal Raudnagelil, kes Valgas on mänginud vist ka keskväljal, kuid näiteks äsja Tervise eest kaitseliinis, kuhu ta minu meelest ka paremini sobib. Vähem olen mängimas näinud nimekirjas kolme viimast, kuid kuna nad on pidevalt saanud mänguaega nii U-21 koondises kui meistriliigas, siis võiks neid siiski tulevikulootusteks pidada.

Poolkaitse

Sergei Terehhov-28
Joel Lindpere-21
Marko Kristal-30
Martin Reim-32
Liivo Leetma-26
Meelis Rooba-26
Kert Haavistu-23
Maksim Smirnov-23

Seis on suhteliselt rahuldav. Ka hetkel koondise kõige vanem mängija Reim võib suurematest vigastustest hoidudes veel mitu aastat tipptasemel mängida, vajadusel ka 2006. aasta MM-tsükli lõpuni. Igatahes tundub, et lõpetamismõtteid ta veel ei mõlguta, mis on ainult positiivne. Ta on jätnud väga sümpaatse inimese mulje, samas on ta suure kogemustepagasi omanikuna ka väga vajalik eeskuju koondise noorematele mängijatele. Kristalist. Tean, et paljud ootavad tema kõrvalejätmist. Mina isiklikult usaldan siiski tugevast jalgpalliriigist pärit Eesti koondise peatreenerit. Kui tema leiab, et Marko on väärt mängima PIDEVALT põhikoosseisus, siis ta ka ON seda väärt. Ülejäänud \"poolikud\" on kõik veel arenemisvõimelised, eriti tugevat edasiminekut ootaks lähiaastatel Haavistult ja Smirnovilt.. Kahjuks pole viimastel aastatel loodetud tasemetõusu näidanud Meelis Rooba, selle põhjused tunduvad peituvat tema pehmes iseloomus (eriti võrreldes venna Urmasega), võib-olla mõneti ka selles, et ta on pidanud liigselt mängupositsioone vahetama.
Lisasin siia ka Lindpere, keda vähemalt koondises on kasutatud rohkem just vasakul äärel.
Heas vormis olev Terja on hetkel seal siiski esimene valik.

Tulevikulootused:

Ragnar Klavan-17
Ott Reinumäe-19
Martin Vunk-18
Eduard Ratnikov-19

Kristali ja Reimi vanust vaadates on selge, et lähima paari aasta jooksul peavad neile tõsised asendajad välja kujunema. Tõsiselt hea meel on sellest, et Pijpers on käitunud väga vastutustundlikult ja lasknud nii mõnelgi nooremal mängijal (eriti muidugi Reinumäe, kuid ka Klavan) nuusutada A-koondise õhkkonda. Selles peitub ka üks suurimaid erinevusi meie jalgpalli ja korvpalli vahel. Viimase puhul on vist alles nüüd aru saadud (kui sedagi), et noortele tuleb tunduvalt varem anda aimu põhikoondise tegevusest.

Ründajad

Andres Oper-25
Indrek Zelinski-28
Kristen Viikmäe-24

Oper-ründeliini kindel liider, kelleta saab hakkama vaid tunduvalt nõrgemate vastastega mängides. Paremad ajad on tal loodetavasti veel ees. Zelinski-ebastabiilne, kuid heas vormis olles võib vägagi kasulik olla. Põhimõtteliselt käib sama jutt ka Viikmäe kohta, kuid temalt võiks ju vanust arvestades veel arengut oodata. Takistavaks asjaoluks võib saada liiga nõrk iseloom, vähemalt selline mulje on mulle jäänud.

Tulevikulootused:

Vjatsheslav Zahovaiko-21
Ingemar Teever-20
Aleksander Saharov-21
Enver Jääger-20
Tarmo Kink-17
Vitali Gussev-20

Zahovaiko mängib põhikoosseisu piiri peal, eeldusi tal on, kuid tõsiste vastastega mängides jääb puudu lisaks ka enesekindlusest ja otsustavusest.
Kingist on muidugi kõige rohkem jahutud. Jääb üle vaid loota, et Spartakis pannakse tal mõtlemine paika, siis võib tast 2-3 aasta pärast rahvuskoondise tasemel midagi tulla ka.
Kui vaadata praegust A-koondise mänguskeemi, siis Kingi omadusi arvestades (kiirus, vasak jalg,1-1-le mäng) oleks kõige tõenäolisem positsioon nr.11. Kuid hetkeseisuga on see absoluutselt välistatud, sest tugevamate vastastega mängides läheb vaja tunduvalt paremat kaitsemängu oskust, rääkimata meeskondlikust koostööst.
Kahjuks on areng pidurdunud Saharovil. Tõenäoliseid põhjuseid on mitu, peale vigastuste perioodi ja mängupraktika vähesuse ka see, et tallegi pole leitud vist seda päris õiget positsiooni. Viimasel ajal on ta mänginud vasakul äärel, mis tema omadusi arvestades peaks ka sobima, kuid arvatavasti on ebaõnnestumiste taga ka mitte just kõige parem hetkevorm.
Huvitav tegija on Enver Jääger, kellel on mitme aasta tagusest perioodist kirjas ka üks maavõistlus. Vähemalt tundub, et nüüd on asjad hakanud jällegi paremuse suunas minema (väravad nii Tuleviku kui U-21 koondise eest). Temast, Gussevist ja Teeverist võiks ka mõni teadjam rääkida, seda eriti mänguväliste tegurite kohta (iseloom jne.)
Põhimõtteliselt võib kõikide positsioonide puhul väljakäidud lootustandvate mängijate puhul mainida seda, et oleks väga hea, kui nendest kasvõi ühest-kahest saaks koondisetasemel tegija. Selge on ka see, et välja võib 4-5 aasta jookusl võib välja ilmuda ka siin nimetamata talente.
Üldiselt olen aga nõus Poomiga, kes mainis hiljuti, et praeguse generatsiooni koondislaste parim aeg peaks tulema just 2006. aasta MM-tsüklis. Neist enamik saab jätkata veel ka järgmises, 2008. aasta EM-tsüklis.

Uuh, praeguseks kõik ;) Eriti on oodatud asjatundjamate inimeste kommentaarid ja hinnangud just nende tulevikulootuste kohta, keda on siin foorumis vähem mainitud (Kotenko, Raudnagel, Post, Pärnpuu, Palatu, Ratnikov, Vunk jne.), seda nii mänguoskuste kui isikuomaduste kohta. Loomulikult on oodatud ka põhikoosseisu kuuluvaid mängijaid puudutavad kommid.

Eesti kaitsest lähtuv mäng vist ei muutu, sest kõige rohkem tulevikulootusi on ikka kaitses:D

lennu
26.06.04, 11:33
..... ja järgmisel korral ära loomulikult piirdu ainult ühe väga pika postituse tsiteerimisega....

Amadeus
26.06.04, 17:41
Esiväravavahi positsioonile näeks ma eelk6ige v6itlejat hoopis Lepmetsas - 17 aastaselt meistriliiga klubi p6hikollkiiper.

Tihane
30.06.04, 02:37

Esiväravavahi positsioonile näeks ma eelk6ige v6itlejat hoopis Lepmetsas - 17 aastaselt meistriliiga klubi p6hikollkiiper.

nõustun et tegemist andeka poisiga, kuid stabiilsus ning kogemus on need kaks asja mida ta veel tublisti omandama peab enne kui koondise (varu)pingile kandideerima hakkab.

Martin
30.06.04, 10:27
Priit Pullerits: Lootusetu seisak (http://www.postimees.ee/300604/tartu_postimees/138172.php)

Oi, kus saate nüüd panna! Kuid enne süüvige ka teksti. Eksju.

dreyd
30.06.04, 10:46

Priit Pullerits: Lootusetu seisak (http://www.postimees.ee/300604/tartu_postimees/138172.php)

Oi, kus saate nüüd panna! Kuid enne süüvige ka teksti. Eksju.

minu jaoks täielik hülgesitt, faktid segased, kahtlased seisukohad Pohlaku suhtes, kuidagi hüsteeriline ja punnitatud halbus. Tüüpiline vutivõhiku seisukoht, õigemini öeldes sitapotil istekoht.

fitti
30.06.04, 10:55
mul on küll kahju, et umbkeelsed meetrise reieläbimõõduga (mingi pulleritsu homoerootiline unelm?) pushtovid enam koondises ei mängi..:doh:
vähemalt saavad nad tartus mängida siis. sellepärast on neil ka enim pealtvaatajaid.

jyriöö
30.06.04, 11:06
Fakte valikuliselt selekteerida ja selle alusel põhjapanevaid järeldusi teha - seda tehakse sageli. Heaks kiita seda muidugi ei saa. Mind huvitab aga, kas see ongi Pulleritsu seisukoht või mees keeras lihtsalt intrigeerimiseks vindi üle natuke.

Täpsustuseks, ESS Falck Pärnu sai loputada maailma tugevaimas võrkpalliliigas (Meistrite Liiga, kus kaotati selgelt hilisemale finalistile ja kolmandaks tulnud satsile). Aste allpool Top Teams sarjas saadi 8 hulka, seal oli nende laiakslöömisest asi kaugel.

yheksa
30.06.04, 11:07
Ooo röömu, küll on vahva artikkel ;) Alustasin lugemist ja mötlesin, et millal siis suusatajad ära märgitakse... löppuks siiski (mul ei ole suusatajate vastu mitte köige vähematki). Hää, et löpuni lugesin.
Möttetu soigumine.

Üldiselt on sama tobe soigumine kui ajakirjas \"Jalgpall\" vöimis selle nimi oligi. Flora on paha, Levadia üritab aga keegi teda kuulda ei vöta... koondis koosneb Florast. Üleüldse köik kiusavad. Jubekehvaluguküll.

Tore muidugi, et Tartus vene posid eesti publikut koguvad. Rahvaste söprus ikkagi!

Martin
30.06.04, 11:30
Originally posted by fittibaldi
mul on küll kahju, et umbkeelsed meetrise reieläbimõõduga (mingi pulleritsu homoerootiline unelm?) pushtovid enam koondises ei mängi..:doh:
Võiks ju klassikat tunda. Ehk siis kellegi teise homoerootiline(?) unelm? Või arvad klassikat lugedes teisiti?

Kuidas ma esimest korda elus Eesti koondise treener olin by Aivar Pohlak
...
Siis tuli esimene ametlik mäng ja Unn oli ikkagi terasem, kui me arvasime, sest ta sokutas vahetult enne mängu Puštovi koondisesse ja jalgpalliliit valetas UEFAle ja FIFAle, et Puštov on Eestis sündinud, aga tegelikult oli ta hoopis Ida-Preisimaalt ja esimene treeningmäng oli Sloveeniaga ja kui me seitsmendal minutil üle keskjoone saime, siis määrati karistuslöök 35 meetri kauguselt Sloveenia väravast ja Puštovi reieümbermõõt oli peaaegu meeter ja tal oli kõva löök ja mitte keegi ei näinud palli, enne kui see väravavõrku kinni jäi. Me kõik rõõmustasime värava üle ja eriti rõõmustas Unn ja Puštovile oli kindlustatud igavene koht Eesti koondises, kuigi see jäi tema ainsaks väravaks ja sloveenlased olid nii ehmatanud, et ei julgenud enam üldse mängida ja kohtumine lõppes 1:1.
...

fitti
30.06.04, 11:59

Võiks ju klassikat tunda. Ehk siis kellegi teise homoerootiline(?) unelm? Või arvad klassikat lugedes teisiti?

Kuidas ma esimest korda elus Eesti koondise treener olin by Aivar Pohlak...

ytleme nii, et ma näen Pohlaku väärtust mujal, kui kolumnite kirjutajana, sestap pole ma neid kirjandilaadseid tekste ka lugenud.
Pohlaku jutu kontekstis võib välja lugeda pigem irooniat \'igavese koha koondises\' kindlustanud pushtovi pihta, aga pullerits pole sest vist aru saanud. whatever.

mul pohlad kas pullerits on homo või mitte, aga tema artikkel on allapoole igasuguseid \'häid mõtteid\'.

ROOTSI KUNN
30.06.04, 12:08
Heh ,lugege Postimehe kommentaare :D Topis saab täie rauga!:lahe:

Martin
30.06.04, 12:15
Originally posted by ROOTSI KUNN

Kolm asja.

Esiteks - ehk on keegi siin nii julge (Kunn? fitti? 9? või keegi teine) ning võtaks selle artikli ette ja kritiseeriks lõik-lõigult. Ja näitaks, et mis siis Pullerits on valesti kirjutanud ja mis faktid seal tekstis valed on? Ootaks huviga.

Teiseks - Kunnile: topis saab jah, kuid tekst jääb imelikul kombel puutumata. Kuid kas pole ehk nii, et kui teksti kritiseerida ei ole võimalik, siis tulebki kirjutajat ennast rünnata ja tema asjatundlikus küsimärgi alla seada? Kui sama teksti kirjutanuks näiteks Vaapo Vaher, kas see tekst oleks parem ning asjalikum? Võiks ehk mõelda selle üle korraks.

Kolmandaks - soovitan lugeda Rahu, ainult rahu kommentaari mainitud artikli all. Ja ei ole minu kirjutatud. Ja ma ei nõustu näiteks kommentaari lõppjäreldusega, kuid see on teine teema.

Siiski tahaks mõnda senist kritiseerijat näha teksti üksipulki lahkamas. Asjalikult, mitte emotsioonidest kannustatuna, et Priidule meeldib Ameerika vms. pask. Või ehk polegi see nii kerge? Tatti ja sappi ju lendab, kuid kas näeb ka arutlust? Millegi pärast kahtlen, kuid EHK siiski midagi tuleb. Oleks tore.

dreyd
30.06.04, 12:39
olgu olgu samamoodi nagu ajakirjanikul on õigus oma arvamusele, väljandasin ka mina oma arvamust tema arvamust arvustades, siis mõned nopped.

kopeering: [i]Pohlak, kes lubas möödunud kümnendi keskel uljalt, et Eesti kaotab 2002. aasta MM-finaalis Itaaliale, pole suutnud valmis ehitada esindusstaadionigi.[i]

siit peaks läbi kumama Pohlaku poolt üdini positiivne optimism(mis ergutas teda tegudele vuti heaks), mida nüüd Pullerits närib sõna-sõnalt, see staadioni asi on kah kuidagi ühe mehe kraesse aetud.

siis juba mainitud võrkpall, Falck sai tappa tugevaimas euro liigas, tase nõrgemas liigas olid nad arvestatav jõud.

kopeering: [i]Ainus, mis ei ole muutunud, on Eesti jalgpalli tulemuslikkus. Kaksteist aastat pärast hädist viiki sloveenidega sai koondis oma viimases MM-valikturniiri eelses maavõistluses ühelt teiselt eks-Jugoslaavia satelliidilt, Makedoonialt löögi allapoole vööd – 2:4 (poolaeg 0:3). Kui märgata lähiajalooga võrreldes mingit muutust, siis üksnes halvemuse suunas.[i]

noh sellist pikka perioodi ikka on julge samm kokkuvõtta ja ka ebaõiglane viimase mänguga(vedas tal, et sai paralleeli tõmmata ex-jugo maadega) ja veel mis asi siis nüüd halvemuse suunas on läinud? Kui mainitud oleks loodetust vaevalisem/aeglasem areng, siis ehk isegi nõustuksin.

Suuremalt mind häiribki just antud artikli puhul see põlgus ja tekstist läbi kumav halvustav toon. See tükk võib vutivõhikule jätta mulje, et Eesti jagpall teeb vähikäike, milles ma ausalt öeldes ikka kahtlen küll.

fitti
30.06.04, 12:53
pikemaks analüüsiks pole hetkel aega, aga sisuliselt kattuvad pulleritsu statemendid siin foorumis juba korduvalt läbinämmutatud ja vastuse saanud floravastase koalitsiooni vaadetega. taolist artiklit emotsioonivabalt lugeda on suht võimatu, pigem tookski välja tsitaadid, mis enim ärritavad:

\'isehakanud ristiisa Aivar Pohlak\' - et siis mida? ristiisa as in organiseeritud jalgpallikuritegevuse liider? nende arvates võib-olla küll, kelle klikk pole piisavalt löögile saanud. epiteet, mis on üsna üheselt võetav ega tekita, arvestades konteksti, erilist kahtlust, et ka pullerits ise ei püüa kirjutada kaalutletud ja analüüsivalt kriitilist artiklit.

\'Pohlak, kes lubas möödunud kümnendi keskel uljalt, et Eesti kaotab 2002. aasta MM-finaalis Itaaliale, pole suutnud valmis ehitada esindusstaadionigi.\' - just tema on see, keda asja kõige rohkem süüdistada eksole. püha masendus.

\'sai koondis oma viimases MM-valikturniiri eelses maavõistluses ühelt teiselt eks-Jugoslaavia satelliidilt, Makedoonialt löögi allapoole vööd\' - blabla, taani koondis on sitahädad, said em-eelses kohtumises endise NL satelliidi eesti vastu hädise viigi. milleks on sõpruskohtumised, sellest on eesti koondise teema all kyllalt jahutud. las trillputs loeb sealt, kui ei tea.

\'Ja soojendada end mälestustega tänavusest kahest võidust, 2:1 Valgevene ja 1:0 Moldova vastu\' - jah, see ongi kõik, mis meil positiivsete mälestuste sekka panna on..

\'Seevastu Läti on napilt kahe aastaga parandanud oma reitingut kahekordselt, teise saja algusest esi-50 piirimaile\' - aga leedu? aga teised väikeriigid? palju on väikeriike, kes suudaksid sellise arengu teha? VÄHE!! \'läti ime\', nagu seda asja on nimetatud, annab edasi selle fenomeni olemust piisavalt hästi. lätlasi tuleb tunnustada, jah, kuid mitte samal ajal vigiseda enda saamatuse teemadel.

\'Eesti koondis on ju sisuliselt FC Flora\' - newsflash!! tiblade suhtumisest annab piisavalt aimu yhe teatud levaadiku hiljutine case. vigasest võrdlusest ESS võrgumansaga jyriöö juba rääkis.

\'Mart Poom Inglismaal, ja sugugi mitte kõige kõvemas liigas, viis meest Venemaal, kolm Norras, kaks Soomes, Taanis ja Ukrainas – pole just teab kui aukartustäratav valik mitte just kõige hirmuäratavamatest maadest, kellest võidusuutlik sõjavägi kokku lüüa.\' - no comments. esiteks ei paista üks mees midagi teadvat mainitud liigade tasemest, teiseks ei oska ette kujutada konkurentsi nõutud \'itaalia, hispaania\' ja mis liigades veel. ja tra iniseda, et eesti poisid kärbuvad eesti liigas ja siis irvitada nende üle, kes kuhugi on saanud??? AHV

Tihane
30.06.04, 13:08

Originally posted by ROOTSI KUNN

Esiteks - ehk on keegi siin nii julge (Kunn? fitti? 9? või keegi teine) ning võtaks selle artikli ette ja kritiseeriks lõik-lõigult. Ja näitaks, et mis siis Pullerits on valesti kirjutanud ja mis faktid seal tekstis valed on? Ootaks huviga.

Siiski tahaks mõnda senist kritiseerijat näha teksti üksipulki lahkamas. Asjalikult, mitte emotsioonidest kannustatuna, et Priidule meeldib Ameerika vms. pask. Või ehk polegi see nii kerge? Tatti ja sappi ju lendab, kuid kas näeb ka arutlust? Millegi pärast kahtlen, kuid EHK siiski midagi tuleb. Oleks tore.

Olgu.

Esiteks, mis puudutab arengut ning fifa edetabeli kallal ilkumist, siis vaadakem ametlikku võrdlust naabritega http://www.hot.ee/palaceee/fifaedetabel.png .. siit on näha, et leedu on langenud, läti on püsinud suhtkoht samana väikese tõusuga, ning eesti on teinud suure tõusu. Faktid faktid .. kinnitust leiate fifa kodulehelt. Pealegist, miks võrrelda Lätiga, kes teadagi tegi \"imet\" nagu maailm teab rääkida. Kas me peame siis ka kohe tagataskust ime välja võtma?

Teiseks räägib härra hädistest kaotustest ning õnnega pooleks viikidest .. aga kas ta siis ei tea, et jalgpallis ongi pall ümmargune ning tihti tulevadki hädised, õnnega pooleks tulemused .. vaadaku kasvõi EM 2004 .. ennustatavus jalgpallis on olnud ja jääb olema väga keeruline. Kõik oleneb sellest kui hästi on meeskond justnimelt selleks mänguks valmis, kuidas on meelestatus, kuidas on vorm .. ka ilm ja õnn mängivad rolli.

Kolmandaks väidab ta, et meie mehed vajavad hispaania, itaalia ja prantsuse koolitust. Mõnes mõttes võiks ju nõustuda, kuid küsiks mitmendasse liigasse meie poisse seal ka peale maksmise eest MÄNGIMA võetakse. Ning iroonitseks küsides, et mitu riiki neist kolmest käesoleva EM\'i veerand ja poolfinaali jõudis :)? (vastus on 1 ja 0).

Neljandaks totaks dreydi, et eriti häirib selle artikli meelestatus .. selles on vaenlase kõla. Meie jalgpalli arengut peaksid toetama lisaks mängijatele ja treeneritele ka fännid, kuid kui potensiaalseid fänne sellise lehetükiga ära hirmutatakse siis on see suur karuteene.

Viiendaks mainiks ära, et igav on lugeda artiklit, mis nokib välja mingid mõtteterad ning ilgub nende üle halvustavalt, selle asemel et pakkuda välja potensiaalseid lahendusi või tuua esile kitsaskohtade põhjused.

ja Martin jalgpallifännil ei ole lihtne emotsioone taltsutada kui jutt käib jalgpallist või lemmikvõistkonnast :)

mcnamara
30.06.04, 13:19
Lugesin ka artiklit ja imestasin. Suhtumine on üks asi, aga teine asi on nende nõudmistega, mida esitatakse... No ei tea. Eesti jalgpall pole parem ega halvem kui ülejäänud Eesti sport või kogu Eesti ühiskond.
\"Nõuda\" meie jalgpalluritele Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa koolitust sealsetes kesistes klubides - seda saab teha tõesti ainult diletant. Ma usun, et ma ei eksi, kui arvan, et sealsetes kesistes klubides treenitakse vähem ja vähem asjatundlike treenerite käe all, kui Floras. Kui Becks ütleb, et Real Madridis saadud üldfüüsiline treening ei lubanud tal hooaja lõpuni vastu pidada...
Läti pääses tõesti suurturniirile, au ja kiitus neile, aga kui suur on tõenäosus, et see ime lähiajal kordub? Et nad nüüd hakkavadki iga kahe aasta tagant seal käima ja vaeste eestlaste üle irvitama? Oh, seda hirmu küll.
Eesti koondise kevad oli siis nii kesine, et lausa härra Pullerits pidi vaevuma Eesti jalgpalli hetkeseisu paljastama... Pidi küll Arno selle häda endale kaela tõmbama.

Martin
30.06.04, 13:22
Originally posted by Tihane
Esiteks, mis puudutab arengut ning fifa edetabeli kallal ilkumist, siis vaadakem ametlikku võrdlust naabritega http://www.hot.ee/palaceee/fifaedetabel.png .. siit on näha, et leedu on langenud, läti on püsinud suhtkoht samana väikese tõusuga, ning eesti on teinud suure tõusu. Faktid faktid .. kinnitust leiate fifa kodulehelt. Pealegist, miks võrrelda Lätiga, kes teadagi tegi \"imet\" nagu maailm teab rääkida. Kas me peame siis ka kohe tagataskust ime välja võtma?
Ot, ot, ot. Ära nüüd lahmi.

Esiteks on sinu tabelist millegi pärast puudu 2004 aasta, mis FIFA lehel on võrdlusena olemas ja näitab ka praegusi trende.

Teiseks oli Läti 100 ja 110 koha vahel. Alla 2 aasta tõusnus 50 joone alla. Väike tõus? No ma palun.

Kolmandaks Eesti on tagasi seal, kus ta oli pärast viimast tiputõusu (2000) aasta ning liigub sinna, kus ta oli 1999. aasta keskel. Postimehest: \"Sealt näeb, et 1993. aasta suvel 118. kohalt – mis on igati loogiline, sest rahvuskoondis taasdebüteeris ju vaid hooaeg varem – tõusis Eesti eelmise aastatuhande lõpuks kaheksandasse kümnesse. Ehk sinnasamasse, kuhu on pärast järgnenud pendeldamisi pidama jäädud.\" Mis selles valet on? Või polegi ehk?

Neljandaks on päris huvitavad Läti ja Leedu kõverad, mis on väga sarnased. Seda lihtsalt kõrvalmärkusena.

SleepWalking
30.06.04, 13:24
On lihtsama vastupanu teed minek nimetada Läti saamine EMile \"imeks\" ning nentida, et ega imed ei peagi kogu aeg juhtuma. Põhjuseid, miks Eesti nii kaugele pole jõudnud on mitmeid, mõnedele viitab ka Pulleritsu lugu.

fitti
30.06.04, 13:33
Originally posted by SleepWalking
On lihtsama vastupanu teed minek nimetada Läti saamine EMile \"imeks\" ning nentida, et ega imed ei peagi kogu aeg juhtuma. Põhjuseid, miks Eesti nii kaugele pole jõudnud on mitmeid, mõnedele viitab ka Pulleritsu lugu.

on tõesti raskem vastupanu leida pohlaku näol süüdlane kõiges, mis pole nii nagu lätis.. ja palun ehk tood ka välja need mõned põhjused, mis pulleritsu artiklis kirjas, ma ei leia ise neid kohe kuidagi..

mcnamara
30.06.04, 13:34
Originally posted by SleepWalking

Läti saamine EM-ile ei olegi ime, vaid see on kogu iseseisvusaja väldaud sihipärase töö tulemus. Kui ma ei eksi, mängis Läti koondises mees, kes võitnud Riia Skontoga 13 meistritiitlit.
Olen aru saanud, et Eestis üritatakse teha noorte treenimisel sama sihipärast tööd, mis samuti võib viia ühel päeval piisavalt tugeva koondise loomiseni. See ei ole siis samuti ime, vaid suure töö tulemus. Ei pruugi nii juhtuda, aga meil on eeskuju, mille poole püüelda.

Tihane
30.06.04, 13:36

Originally posted by Tihane
Ot, ot, ot. Ära nüüd lahmi.

Esiteks on sinu tabelist millegi pärast puudu 2004 aasta, mis FIFA lehel on võrdlusena olemas ja näitab ka praegusi trende.

Teiseks oli Läti 100 ja 110 koha vahel. Alla 2 aasta tõusnus 50 joone alla. Väike tõus? No ma palun.

Kolmandaks Eesti on tagasi seal, kus ta oli pärast viimast tiputõusu (2000) aasta ning liigub sinna, kus ta oli 1999. aasta keskel. Postimehest: \"Sealt näeb, et 1993. aasta suvel 118. kohalt – mis on igati loogiline, sest rahvuskoondis taasdebüteeris ju vaid hooaeg varem – tõusis Eesti eelmise aastatuhande lõpuks kaheksandasse kümnesse. Ehk sinnasamasse, kuhu on pärast järgnenud pendeldamisi pidama jäädud.\" Mis selles valet on? Või polegi ehk?

Neljandaks on päris huvitavad Läti ja Leedu kõverad, mis on väga sarnased. Seda lihtsalt kõrvalmärkusena.

ehm .. no viime siis asjad numbritesse (aasta 2004 andmeid tol ajal veel võrdluses polnud kui ma selle võrdluse tegin)

Läti oli 1993 aastal 89 koht
Eesti oli 1993 aastal 118 koht
Leedu oli 1993 aastal 84 koht

Läti on 2004 aastal 53 koht
Eesti on 2004 aastal 75 koht
Leedu on 2004 aastal 110 koht

Seega:

Läti tõusis 11 aastaga 35 kohta .. tubli!
Eesti tõusis 11 aastaga 43 kohta .. veel tublim!!
Leedu langes 11 aastaga 26 kohta .. kellegi arvel peame ju tõusma.

Või miks sa mind lahmijaks pead?

Lahmima on hakanud inimesed vast pigem sellepärast, et Eesti suutis 2000-2002 aasta Lätit edestada .. kuid 2003-2004 on Läti mööda tõusnud.

Kahjuks ei ole hetkel viitsimist analyysida, mis tulemused ning tegevused neid kõikumisi mõjutasid .. kuid üks mis kindel, meie koondis on just tegemas/teinud noorenduskuuri (kristali ja reimi pärast ärge palun kisama hakake) ning tõusma hakkame taas tabelis siis kui noored suudavad juba pisut kogemusi koguda ning väga head mängu näidata.

Rääkimata sellest, et tabeli lõpust on kerge tõusta, kuid eespool on iga koha peale suur konkurents.

mikk
30.06.04, 14:10
Teadmiseks Pulleritsule ja teistele, kes üheltpoolt võrdlevad Lätit ja Eestit ning teisalt kiruvad Eesti koondise Flora keskust, siis Läti EM koondise 11-st algkoosesisu mehest 9 mängivad Skontos või on Skonto kaudu välismaale läinud. Rääkimata sellest, et nii koondisel kui Skontol on üks ja seesama peatreener. Seega pole see süsteem Eesti omast sugugi erinev.

Jalkamies
01.07.04, 14:15
Ma olen mikkuga n6us ,flora systeem on andnud Eesti jalkale palju rohkem kui nt. levadia, TVMK jne. ,nt. v6rrelge seda kui palju on välismaale mängima läinud florakaid ja kui palju m6nest muust Eesti klubist (tegelikult pole see ju yltse v6rreldav!).

indrek
01.07.04, 14:51
mõtlesin, et kirjutan siia näietks meeskonna, keda näen aasta kahe aastapärast uue EM jalgpallitsükli alguses koondise eest mängimas. Nimed enamvähem samad mis nüüd, positsioonid vahel muudetud.

------------Poom-------------- (Lepik)

Allas-Stepanov-Piiroja-Rooba

-------Jääger-Lindpere-------- (Reim)

Oper ------Kink------Klavan (Purje, Zahhovaiko)

-----------Teeveer---------

Mõned põhjendused ka: väravavaht ja kaitseliin on nii nagu praegu.
Jääger on küllalt lühike et mängida keskkaitsjat ja aeglane et olla äärel - keskpoolkaitsesee sobib ta oma normaalse tehnika ja kaitseomadustega. Lindperele on samuti oma võtluslikkuse kuid paraku mitte just erakordse väravavaistuga sobivam poolkaitsja roll.
Oper kui üks kiiremaid ja mitte just suurepärase tehnikaga paremajalgseid mängijaid võiks olla äärel -Kink kui ülitehniline ründaja keskel. Teeveer on tüüpiline targetman kes mõistab peaga mängida ja palli hoida kui vaja. Ning klavani ründajaomadused on oluliselt paremad kui kaitsja omad (värav TVMK vastu!).

jyriöö
01.07.04, 16:56
Vabandage mu teadmatust, aga kes on Lepik?

mikk
01.07.04, 17:09
Klavani teema kohta niipalju, et tema kasutamine äärekaitsjana tundub küll raiskamisena. Samas, mis kohas ta hakkab mängima oma tulevases klubis. On ta ju nö kohe-kohe välismaale minemas, mis positsioonile ta seal pannakse? Mis kohal ta rahvusvahelises mõttes on kergeim läbi lüüa? Kas siin ei või tekkida mingi oht tema klubi ja koondisekarjääri vahele?

Martin
01.07.04, 17:29
Originally posted by jyriöö

Vabandage mu teadmatust, aga kes on Lepik?

Ma mõtlesin sama ja välja mõtlesin Lepmetsa. Kuid arvatavasti vale.

indrek
02.07.04, 10:32
Nojah, see tartu väravavaht - ma nende kõigi pallitogijate nimesid ka ei pea teadm. ju siis lepmets - eesnimi vist venepärane - igor või oleg või midagi sellist.

Karla
02.07.04, 10:42
Sergei Lepmets.

Rommedahl
02.07.04, 12:20
kink ja teever teevad meil ründeliinis puhta töö ära.:kaval:

Silver
02.07.04, 15:31
Originally posted by saar

Sergei Lepmets. Nagu Kingil, nii on ka temal suhtumisega probleeme.

Martin
02.07.04, 15:49
Originally posted by treze

Sergei Lepmets. Nagu Kingil, nii on ka temal suhtumisega probleeme.
Aga väravas seisab Merkuuri eest küll suht hästi :)

Amadeus
06.08.04, 15:26
Noh Sidorenkov sai nüüd ka Eesti kodakondsuse, seega on tal lootused ka varsti koondise eest mängida. Arvestades vormi mida ta näitas enne vigastust, siis poleks midagi imestada kui ta ka a-meeskonda varsti arvestataks. Nagu ma aru saan on ta ka üks väheseid idaviru pallureid kellel on suhtumisega kõik korras. loodetavasti on ta nüüdseks täielikult taastunud.

Silver
06.08.04, 16:31

Noh Sidorenkov sai nüüd ka Eesti kodakondsuse, seega on tal lootused ka varsti koondise eest mängida. Arvestades vormi mida ta näitas enne vigastust, siis poleks midagi imestada kui ta ka a-meeskonda varsti arvestataks. Nagu ma aru saan on ta ka üks väheseid idaviru pallureid kellel on suhtumisega kõik korras. loodetavasti on ta nüüdseks täielikult taastunud. Minu meelest on tema kutsumine u\'sse väga positiivne. Esmamulje on väga hea ning Sidorenkovi tehnika on kah paigas. Suhtumine tundub korras olevat ning, kui teda vajatakse, siis miks mitte. Igati poolt.;)

Ch1ller666
09.08.04, 20:59
Huvitav millal esimene \"Nigga\" hakkab eesti koondises mängima.

Karla
09.08.04, 21:02
mis see nigga veel tähendab.

xKxAxPxUx
09.08.04, 21:13

mis see nigga veel tähendab.Ehk maarahva keeles neeger. :oih:

korpo
17.08.04, 15:58
Pijpers on Levadia vist täiesti ära unustanud

ruyna
03.09.04, 16:02
nu ma arvan et päris lootustandev on koondise tulevik, kui lastaks noortel ja tehnilisematel rohkem mängida...ründes 9 peaks T.Kink mängima ja 10 I.Teever aga see on lihtsalt minu arvamus..lõppotsuse teeb ikka Pipjers.

reimifänn
03.09.04, 18:25
Arvan, et kõige helgema tulevikuga on Kotenko, Enar Jääger,Vunk, Klavan ja Kink.............jeeeeeeeeeee....jippppiiiiiiii... .....

freeman
09.09.04, 23:03
kas keegi oskab öelda kuhu on kadunud meelis rooba viimati kui ta mängis sis ta mängis päris hästi....??ei akkanud uut teemat tegema.

Karla
09.09.04, 23:07
ta peaks vigastatud olema.

Ch1ller666
09.09.04, 23:13
ai ai ai. edu meelisele ja kiiret paranemist siis.

Martin
13.09.04, 17:18
Mängijad mängijateks, kuid see peaks sellega seotud olema. (http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=2854&page=6#153313)

ROOTSI KUNN
25.09.04, 21:55
Ei osanud muujale seda küsimust sokutada aga tulevikuga on seegi seotud.;)
Kas keegi teab ,kuidas U-17 koondis täna Rumeenias Poolaga mängis? Ei leidnud mingit infi ,isegi UEFA kodukas vaikib.:oih:

Karla
25.09.04, 22:01
0:3. kaotasid.

realmadridfan
25.09.04, 22:20
Algselt postitas Karla

0:3. kaotasid.

Äkki räägiksid siis juba lähemalt? Et koosseis jne...

Karla
25.09.04, 22:25
flora kodukal polnud koosseise ainult oli tulemus.

ethan
26.09.04, 13:14
Algselt postitas Karla

šhitt tulemus igatahes.

ROOTSI KUNN
26.09.04, 13:26
Algselt postitas ethan

Algselt postitas Karla

šhitt tulemus igatahes.

Kartsin hullemat. Arvesta ,et Poola noored on erinevalt oma A-koondisest, stabiilselt Euroopa MV finaalturniiridel mänginud. Üldiselt üks raskemaid alagruppe.:deemon:

mikc
26.09.04, 14:00
Poola selle vanuse koondis võitis üle poole aasta tagasi ka Venemaa selle vanuse koondist.

ROOTSI KUNN
27.09.04, 21:52
Täna tegid meie poisid vähemalt numbreid vaadates täitsa korraliku mängu.
Rumeenia -Eesti 3-2 . Ega võitu lootnudki aga kaks väravat pole ka paha . Või kuidas? Peamine ,et nüüd viimases ära ei kukuks.:lahe:

asdf
27.09.04, 23:11
Algselt postitas ROOTSI KUNN

Täna tegid meie poisid vähemalt numbreid vaadates täitsa korraliku mängu.
Rumeenia -Eesti 3-2 . Ega võitu lootnudki aga kaks väravat pole ka paha . Või kuidas? Peamine ,et nüüd viimases ära ei kukuks.:lahe:

Täna oli veel lisaminutitel Taijo Tenistel olnud päris hea võimalus viigistada, aga napilt mööda.

Amadeus
28.09.04, 11:53
Igal juhul on märgata kindlat arengut noorte koondiste osas. Vanasti ei suutnud me noored mitte kellegagi võrdselt mängida - kaasa arvatud luxemburgi taolised maad. poola ja rumeenia on ikka noorte klassides alati suhteliselt tugevad tegijad olnud.

ethan
29.09.04, 20:53
U17 kaotas Bulgaariale 0:5.
Kus see areng siis on?

ROOTSI KUNN
29.09.04, 22:07
Algselt postitas ethan

Kus see areng siis on?

See on arengupeetus!:P

Amadeus
30.09.04, 11:37
Algselt postitas ethan

Kus see areng siis on?

nad olid eelmise õhtu peost lihtsalt nii väsinud et uni tuli platsil peale :D

vandersell
07.10.04, 16:50
Algselt postitas kojamees

Mehed -viimased võimalused enne Lätti minekut laulukoori harjutada ja uusi trummareid välja õpetada
Ja nüüd U-19 poiste EM-valikturniir:

08.10.2004 kell 16.00 Iisrael – Valgevene, Kadrioru staadion
08.10.2004 kell 19.00 Holland – Eesti, A. Le Coq Arena

10.10.2004 kell 14.00 Holland – Valgevene, Kadrioru staadion
10.10.2004 kell 19.00 Eesti – Iisrael, A. Le Coq Arena

12.10.2004 kell 16.00 Iisrael – Holland, Kadrioru staadion
12.10.2004 kell 16.00 Valgevene – Eesti, A. Le Coq Arena

Pääse ainult 25.- ja kohal on ka Jalgpallihaigla nännipood!!!
Kellel veel pole Lätti minekuks salli,särki ja muud atribuutikat-Hüpake läbi.
Tüdrukute U-19 oli ka päris lahe :)

Meeldetulekuseks koja postitus Läti teema alt. Pidin tükk aega otsima enne kui üles leidsin, usun et nii mõnigi vajas mälu värskendamist.