PDA

View Full Version : Pariisi MM

fitti
24.08.03, 21:50
Et võiks arutada ka seda üritust.

Sportlikest tulemustest enam erutas mind täna ( ja ka muud maailma ilmselt) 100m veerandfinaalis toimunud spektaakel. Olgem ausad, jonny-boy sai ikka ilmaasjata disklahvi.. korduses oli selgelt näha, et selle liikumise algatas siiski kõrvalrajal olnud poiz, kelle nime enam ei mäleta.
huvitav, mis saanuks kui ta polekski rajalt püsti tõusnud? turvamehed väega?

Udupasun
24.08.03, 22:13
Ahaa, teema on lõpuks ikkagi tehtud. Endal mõni aeg tagasi näpud juba sügelesid, kuid suutsin ennast siiski talitseda:lahe:
Joni afäär oli muidugi omapärane. Neid jamaikalaste nõksatusi oli pärast korduses ja aegluubis hea vaadata, aga kohtunik neid ei märganud ja elektroonika fikseeris, et Jon oli esimene, kes liigutas. Seega oli tegelikult kummaline jamaikalase diskvalifitseerimine. Eurospordis räägiti kuni selle aastani kehtinud reeglist, mis lubas punase kaardi saanul jooks ära joosta, protestidega oleks tegeletud pärast. Imelik, et see reegel kaotati, sest antud juhul oleks see ära hoidnud väga palju mõttetut sebimist ja oleks tõenäoliselt ka viinud õiglasema lahenduseni.

Markko
24.08.03, 22:38
Minu arust rahvas külli Drummond\'i show\'d ei hinnanud. Suht pissed off olid. Rahvas üldse parajat mäkra mängis. Kui lõpuks teise veerandfinaali jooksmiseks läks, ei suudetud kuidagi vait olla ja takistati jooksjate keskendumist

Epic
24.08.03, 22:38
Korduses oli jah näha, et Drummond liigutas aga mitte jalgu vaid varbaid ning see läkski talle selle jooksu maksma....kahjuks :(
Huvitav oli see, et Drummond hakkas juba staadionilt ära minema siis tuli mingi white dude rääkis midagi ja Drummond läks tagasi millegi pärast :P

Markko
24.08.03, 22:40
No kand ikka liikus suht tõsiselt tal pakul. Ent see white dude ei jõudnudki talle midagi öelda, hetk hiljem pööras otsa ringi enda otsuse põhjal. Tont ise vist üldse mõistis rahva suhtumist temasse valesti. Arvas, et rahvas toetas teda IMO ja seetõttu pidas paraja etenduse maha

vaikiv mees
24.08.03, 23:43
Originally posted by zoolazorts

Videokordusest oli näha, et Drummondi jalg jõnksatas enne stardipauku paar korda, iseasi kas seda nüüd valelähteks pidada saab. Minu arvamus oleks, et mitte. Ja ka staadionitäie inimeste arvates.

jah, ega seda video pealt vaadata, elektroonika fikseerib (yksk6ik kas tuiskad pakkudelt minema v6i k6igud seal niisama edasi-tagasi) selle,
seega oli kyll valestart (mitte ainult enne pauku, vaid k6ik, mis j22b 0-0,1sek v6etakse ka automaatselt 2ra, sest in.pole v6imeline nii kiiresti reageerima) ja ekraanilt olid stardiajad ka selgelt n2ha, Drummondil midagi 0,05, selgelt punases,
kui kellelgi, siis sellel jamaikalasel oleks pidanud joosta laskma, aga kui nad leiavad, et 1 stardi eest saab mitmele mehele kaardi anda, siis yksk6ik.. n2ib et ei juletud ameeriklast yksi maha v6tta,
ja nagu soome komm-ar ytles, kui tegemist oleks olnud suvalise senegaallasega, oleks ta ehk pikema jututa maha v6etud, jah kasv6i turvad kutsutud, korraldajad saavad pika miinuse ja j22vad ehk OM-st ilma just otsustusv6imetuse t6ttu, Drummond arvab v-olla, et pr-d kiusavad teda meelega.. hea, et ROKi pres.(kui ka eks-)seda oma silmaga pealt n2gid

vaikiv mees
24.08.03, 23:47
mis veel..
Netsheporuk oli tubli (7.), ehkki esikuuikus oleks veelgi shefim olnud, aga see Bacher oma ylihea 800m-ga..
Kanteri niisugust p6rumist kval-is ma kyll ei oodanud, EM-ilt olid ju l6ppv6istluse kogemused juba olemas

fitti
24.08.03, 23:54
Originally posted by vaikiv mees

Kanteri niisugust p6rumist kval-is ma kyll ei oodanud, EM-ilt olid ju l6ppv6istluse kogemused juba olemas

vähemalt oli sass kindel ja teisip loodaks temalt kindlasti esikuusikusse jõudmist.
aga gerd jah.. saab näha, mis ta ise enda õigustuseks ytleb - kas polnud õiget tehnikat või tunnet või mida..

Sull
25.08.03, 00:05
ma vaatan et suht koht okkalt rahvast on sääl stade de france-il kokku tulnud. Mu meelest on kergejõustik küll ala mida on parem TV-st vaadata.
1. Tasuta
2. Näed paremini
et noh istu sääl kõrgel ja vaata kuda mingi sipelgas sääl teibaga hüpata keksib, suht tüütu ju mu meeli.
A noh jah ma usun et on drummonds saab päris korraliku keretäie trahvi. Lahe oleks kui miski disklahf järgmiselt MM-ilt. Misse ammeriklane tuleb siia tuusama, et tema nii tähtis mees, et tal reeglid ei loe.Kui aparaat ütles et panid varem minema siis pandi varem minema. Siit moraal ära nihele selle paku peal. Aeg on ju niivõrd lühike, et tai oska ju ise seal midagi sajandiksekundi täpsusega määrata kas ta nüüd trampis ennem minema
a noh jah ajalukku see mees end igastahes kirjutas

K1ly
25.08.03, 00:16
Ega ikka ei ole küll kohapeal on hoopis teine feeling ja palju parem kui telekast ;)
Kohapeal elad ikka omadele kaasa täie rauaga ! Drummondsist nii palju et enda viga oli et niheles seal paku peal , kuigi reegleid võik muuta see et esimene pääseb ja teine ei pääse pole eriti aus või mis ! ma mõtlen valestarte

Sull
25.08.03, 00:25
ma mõtlengi just et kergejõustik ei ole siuke omadele statal kaasaelamise sport.
Miski kord tunnikese jooksul näed teda ja kogu moos. Akka siis kallist piletit ostma

SleepWalking
25.08.03, 10:31

ta ilmselt nendest lõppvõistluse kogemustest lähtuski, Münchenis oli finaalis viimase koha saavutamisel seeriaks 55.14, x, x. Seekord siis kvalifikatsioonis 56.63, x, x.

vandersell
25.08.03, 10:49
Originally posted by Sull

ma mõtlengi just et kergejõustik ei ole siuke omadele statal kaasaelamise sport.
Miski kord tunnikese jooksul näed teda ja kogu moos. Akka siis kallist piletit ostma
Ei ole kaasaelamse sport? Sa pole siis vist ise kohapeal käinud. Kergeraks on minu meelest selline ala, kus pealtvaataad elavad kaasa ka konkurentidele. Eriti võib seda täheldada põhjamaades. Ja kui sa oleksid käinud näiteks mitmevõistluse Superliigat vaatamas, siis poleks sellist postitust teinud. Aga mis puutub piletihindadesse siis jah, ma pigem hoian selle raha vutivõistluse jaoks :) Või peaks jälle kohtunikuks minema, nagu aastaid tagasi sai tehtud, saaks tasuta vaadata :)

Epic
25.08.03, 11:33
IAAF Statement (http://www.iaaf.org/WCH03/news/Kind=512/newsId=22589.html)

Täna igatahes on 100m poolfinaalid ja finaal ;) mis tuleb kindlast väga põnev :)

jyriöö
25.08.03, 14:37
Kes ise sprinti jooksnud ja vaadanud on, teab, et kui konkurent kõrvalrajal teeb valestardi, siis on väga raske end kontrollida ja pakkudele ootama jääda. Tavaliselt nõksatab valdav enamik paigalt. Kui hoiatus juba all on, siis selle reegli järgi peaksid kõik, kel reaktsiooniaeg alla 0.1s, disklafi saama. Nii nagu eile. Nii et pole sugugi välistatud kurioosne situatsioon, kus 4-5 võistlejat korraga maha võetakse.

Epic
25.08.03, 21:25
Oeh...Greene ei saanudki finaali :( jäi omajooksus eelviimaseks

Finaali koosseis :

1 Kim Collins SKN
2 Deji Aliu NGR
3 Bernard Williams USA
4 Darrel Brown TRI
5 Dwain Chambers GBR
6 Tim Montgomery USA
7 Darren Campbell GBR
8 Uchenna Emedolu NGR

pakun, et medalid jagatakse Chambers\'i, Montgomery ja Williams\'i vahel :lahe:

TV 3\'e spordiuudistes muidu rääkiti, et on 50-50 võimalus, et ka Drummond saab joosta aga kahjuks ei, kuigi teises jooksus oli 9 meest (kaks tüüpi said veernadfinaalis sama aja)

Kuigi Greene on väljas tuleb päris magus finaal ;)

ethan
25.08.03, 21:58
Originally posted by Epic
1 Kim Collins SKN
2 Deji Aliu NGR
3 Bernard Williams USA
4 Darrel Brown TRI
5 Dwain Chambers GBR
6 Tim Montgomery USA
7 Darren Campbell GBR
8 Uchenna Emedolu NGR

Esimesed kaks kohta ennustan Chambersi ja Montgomery vahel jagamiseks. Collins tundub olevat igavene finalist, mitte midagi enamat, Aliust ei oota eriti medalit (loe: võrdub üllatus), Williams on tegelikult võimeline sekkuma heitlusse kõrgema kui pronksmedali eest, kuid isiklikult ei ärata just sümpaatiat tema käitumisiseloom (nagu ka Chambers). Darren Campbell on aga sümpaatne sportlane, kuid tema isiklik mark pole SIIANI alla 10 sek.-i, ning kui EM-l 10 sek.-ga saab värvika medali, siis MM-l kardan, ameeriklaste juuresolekul, jääb sellest väheseks. Väga positiivselt on üllatanud tagasihoidliku olekuga 18-aastane Brown, kusjuures ta näitab ka äärmiselt häid aegu, mitte lihtsalt ei üllata edasipääsemisega. Talle julgen isegi parimal juhul pronksmedalit pakkuda. Kui ülaltoodu on ka finaali radadepaigutus, siis on Brownil ju veel eriti hea stardipositsioon, kuigi ajalugu näitab, et medalitele joostakse ka äärmistelt radadelt (aka Argo Golberg).

Seega:
1. Montgomery
2. Chambers
3. Williams
4. Brown või Campbell
6. Collins või Aliu.

on ka teistest aladest paljugi rääkida, aga kõrgus- ja kolmikhüpe on suht huvitavad alad, seega tagasi teleri ette.

Markko
25.08.03, 22:26
Ma lõpuks veendusin, et ETV spordikommentaaride kirjeldamiseks ei piisa sõnadest. Osila Helar pani Greene\'i jooksu kommenteerides ikka kõvasti mööda. Greene tegi parima stardi ning esimese kolmandiku jooksis enam- vähem parlanksis, siis kustus. Ent Osila ajas kindlat jura, et Greene magas stardi maha ja oli kaotaja juba esimestest meetritest. Isegi stardireaktsioonide näitamisel jäi oma lora juurde. Sellest tulenevalt olen mina ümber lülitanud soome kanalitele, kust pilt on samuti objektiivsem ja parem kui ETVs. Meeste kolmikhüppe ajal oli miskine autasustamine, ETV näitas kogu autasustamist ca 4-5 min, samas soome kolleegid ainult ca 2 min mis oli ikka palju toredam. Autasustamist muidugi tore vaadata, ent who gives a shit sellest, kuidas nad staadionile marsivad. Medalite kätteandmine on ikka palju huvitavam. Seda tõestab ka Sydney OM, kus üks ratastoolivend poodiumil ümber käis. :) Niipalju siis sellest...

2mSööt3mMööda
25.08.03, 22:34
Soome üheks plussiks on ka see, et nad teevad intervjuusid ka võistlejatega otse staadionilt.

ethan
25.08.03, 22:37
Mida ma imestan on see, et kõrgushüppes on tulemused nii nigelaks jäänud. Sotomayori maailmarekordile pole küll lähitulevikus kedagi lähedale jõudmas. No samas on muidugi päris palju noori tegijaid (aka värske maailmameister Freitag), kuid neil läheb veel aastaid 2.45-ni aega.

Alles see ju oli kui Turban Atlanta normi 2.30 täitis, sellega saaks praeguses konkurentsis kõva koha. Korvpallur Kaju oli ka päris edukas. Nüüd on Aleksejev, kuid temale pole konkurente kusagilt võtta, nagu näha on...

Markko
25.08.03, 23:16
100 m maailmameister Collins 10.07, järgi Brown, Campbell ja Chambers kusjuures 2-4 võrdse ajaga (10.08).

Kui ülaltoodu on ka finaali radadepaigutus, siis on Brownil ju veel eriti hea stardipositsioon, kuigi ajalugu näitab, et medalitele joostakse ka äärmistelt radadelt (aka Argo Golberg).

Huvitav kus rajal jooksis Collins :)

K1ly
25.08.03, 23:18
vapsjee üllatus Collins võitis 100 meetri jooksu , see on nagu suur suur üllatus :kaval:

dreyd
25.08.03, 23:24
tagasi tulles Greene juurde, siis kas tundus ainult mulle natukene koomiline Greene lonkav jalg, loodusseaduste järgi sellise puujalaga nagu üle finishijoone nii naljalt ei jookse.

eston maravilha
25.08.03, 23:31
see 100 meetrit oli küll totaalne non-event, mis kuradi aeg see oli - 10.07?? täkud jooksevad ikka alla 10 mm-i finaalis.

Markko
26.08.03, 02:46
Oli vist Greene, kes alati peale finishit lonkab ühte jalga, moe pärast vms. Minu arust lihtsalt tondi egole oli suur põnts täna (eile :doh: ), et sai lakki, ja oli vaja see millegi süüks ajada :)

Epic
26.08.03, 08:27
Originally posted by Markko

Oli vist Greene, kes alati peale finishit lonkab ühte jalga, moe pärast vms. Minu arust lihtsalt tondi egole oli suur põnts täna (eile :doh: ), et sai lakki, ja oli vaja see millegi süüks ajada :)

aga peab tunnistama, et peale tema vigastusi ei ole ta enam endise kiirusega :(

Saint Kitts & Nevis siis sai ka endale maailmameistri, päis tore :) Teine alles 18.aastane Trinindad & Tobago esindaja ning kõige suurim üllatus oli minu jaoks see, et Darren Campbell sai medali :sega3: Vot seda poleks iial uskunud.

SleepWalking
26.08.03, 09:06
Teine alles 18.aastane Trinindad & Tobago esindaja

Nimi on Darrel Brown ja ta on siiski 19-aastane. Juuniorite maailmarekordiomanik 10.01 üleeilsetest veerandfinaalidest. Ja Green muide ei lonka jalga teeseldes vigastust vaid tal on aastaid olnud probleeme pingutusel tekkivate jalakrampidega.

Selle Drummondi show võtab kokku ex-maailmameister ja olümpiavõitja Donovan Bailey \"Jon has always been known as the clown of the track but I think he lost that title the other night and became the idiot.\"

dreyd
26.08.03, 09:26
Originally posted by SleepWalking

Ja Green muide ei lonka jalga teeseldes vigastust vaid tal on aastaid olnud probleeme pingutusel tekkivate jalakrampidega.

noh sellisel juhul siis võtan sõnad tagasi ja kahju tõesti temast, et pauerit lihtsalt ei jätkunud.

yheksa
26.08.03, 09:41
Originally posted by daywalker
Soome üheks plussiks on ka see, et nad teevad intervjuusid ka võistlejatega otse staadionilt.

Kas sa ka kujutad ette, milline eelarvete vahe on Soome ja Eesti televisioonil?
Eestlased näitavad seda, mida rahvusvaheline pilt pakub (ehk et mingit väga ülevaatlikku pilti). Soomlased omavad kohapeal oma kaameramehi, sellest ka tunduvalt parem pilt. ....aitab see, et pane kaks telekat körvuti mängima :) vöi vaata Soome TV\'d ja ära vingu.

Muidu on teleülekannete kvaliteet (just see mida pakutakse ETV\'le äärmiselt kehv). Samal ajal kui staadionil toimub hulk alasid (eile: meeste kolmikhüpe, naiste teivas ning meeste körgushüpe) näidatakse rahvusvahelises telepildis mingit nömedat staadioni üldplaani. Näiteks naiste teivashüppe kolme esimese hüppeid näidati video pealt umbes tund aega hiljem.

mcnamara
26.08.03, 09:55
Originally posted by yheksa
Kas sa ka kujutad ette, milline eelarvete vahe on Soome ja Eesti televisioonil?
Eestlased näitavad seda, mida rahvusvaheline pilt pakub (ehk et mingit väga ülevaatlikku pilti). Soomlased omavad kohapeal oma kaameramehi, sellest ka tunduvalt parem pilt. ....aitab see, et pane kaks telekat körvuti mängima :) vöi vaata Soome TV\'d ja ära vingu.

Lihtsalt täpsustuseks: soomlaste parem valik ei tulene mitte oma kaamerameeste olemasolust (need jälgivad soomlasi), vaid sellest, et nad on ostnud endale võimaluse ise valida, mida näidata. Nende ülekanderezhisööril on kõigi väljakul toimuvate alade pildid ees ja ta ise valib, mis parasjagu kõige huvitavam.
ETV-l midagi sellist pole, näitavad seda nö. rahvusvahelist pilti. Mõnikord on asi hull küll - näiteks laupäevahommikul totaalselt tähtsusetutele naiste 100m esimestele eeljooksudele (kõik, kes jooksid vähemalt 11,80, said edasi) pühendati ilma vaheajata pool tundi. Väljakualasid ei peetud sel ajal miskiks.

Meeste 100 oli tõeliselt põnev ja ometi kord ka tasavägine. Miks vinguda aegade pärast? Kardan, et OM-il Ateenas on Montgomery ja võib-olla ka Greene hoopis teises vormis ja järjestus muutub tublisti. MM on ikkagi iga kahe aasta tagant, olümpiafinaal 100 meetris on midagi hoopis muud.

Epic
26.08.03, 10:44

Teine alles 18.aastane Trinindad & Tobago esindaja

Nimi on Darrel Brown ja ta on siiski 19-aastane. Juuniorite maailmarekordiomanik 10.01 üleeilsetest veerandfinaalidest.[/i]

Oled kindel?Igatahes BBC (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/athletics/world_athletics_2003/3180539.stm) kirjutab ka, et ta on 18.aastane

teoreetik
26.08.03, 10:46
Pagana 100 m M finaal läks ikka nii metsa kui vähegi saab.Ma ikka olen alati igas jooksus ammeriklaste poolt olnud,nüüd nagu ei mahtund ameerika sprinter esinelikussegi!!

vandersell
26.08.03, 11:17
Kas keegi saab anda linki kust tulemusi operatiivselt jälgida saaks?

mcnamara
26.08.03, 11:26
siit (http://www.iaaf.org/WCH03/index.html) ja klikid Timetable/Results menüüst Live results.

yheksa
Ametlik leht (http://www.paris2003saintdenis.org/en/accueil.html) ja sealt siis results (http://www.iaaf.org/WCH03/results/byEvent.html) ning Live (http://liveresults.iaaf.org/live/live.html) (seda viimast lehte avab minul küll väääääga kaua).

Vist :myts7:

näääh.... mönel on ikka kiiremad näpud

SleepWalking
Originally posted by vandersell

Kas keegi saab anda linki kust tulemusi operatiivselt jälgida saaks?

Üsnagi sammu jõuab Erik Lilloga pidada (või siis vastupidi) IAAFi ametlik live lehekülg:
http://liveresults.iaaf.org/live/live.html

edit: kui eelmine kord jäin oma lingiga teiseks, siis nüüd lausa kolmandaks. olgugi, et pronks on ka medal, enam ei proovi :)

Epic
Kurat Noole algus ei olnud eriti hea ega ka teistel favoriitidel, ainult Pappas suutis korraliku aja joosta.Rahnu tegi hea jooksu ;)

Punktiseis peale esimest ala :

1 Bryan Clay USA 975
2 Dmitry Karpov KAZ 924
3 Tom Pappas USA 906
4 Hamdi Dhoubi TUN 899
5 Kristian Rahnu EST 894 :)
6 Claston Bernard JAM 881
7 Chiel Warners NED 872
8 Lev Lobodin RUS 863
8 Paul Terek USA 863
10 Roman Sebrle CZE 861
11 Tomas Dvorak CZE 854
12 Erki Nool EST 841 :(
13 Vitaliy Smirnov UZB 838
14 Jón Arnar Magnusson ISL 836
15 Aleksandr Pogorelov RUS 825
16 André Nicklaus GER 819
17 Laurent Hernu FRA 817
18 Haifeng Qi CHN 795
19 Attila Zsivóczky HUN 791
20 Paolo Casarsa ITA 761

vandersell
26.08.03, 11:29
Tähh teile kiire vastuse eest :)
Samas, nüüd tuli meelde, et raadiost saab ju ka kuulata :P

yheksa
26.08.03, 11:31
Epic - teeme nii, et ei hakka siia tulemusi kopipastema. Pane link ja sellest on KÜLL!
Onju? :kulm:

Ahjaa muide, Darrel Brown on selle (http://www.paris2003saintdenis.org/en/statistiques/entry_event.pdf) lehe andmetel sündinud 11.10.1984, st sünniaasta järgi 19 aga tegelikult veel 18.

Epic
26.08.03, 12:18

Epic - teeme nii, et ei hakka siia tulemusi kopipastema. Pane link ja sellest on KÜLL!
Onju? :kulm:

OK :prill2:

Nool tundub, et on tõsiselt alavormis : kaugushüpe avavoor - alla 7.meetri :(

Martin
26.08.03, 12:33
Tähendab, Epic. Ole nüüd minuga ja kopeeri ilusti 10-võistluste tulemused ja punktitabelit. Mul nii kehva arvuti tööl, et ei viitsi välismaal kondada ning EESTLASTE tulemusi võiks siia ikka panna koos teistega. Muu on tõesti pohhui.

Onja, 9? :)

Kaarel
26.08.03, 12:50
Ma ei saagi aru, mis krdi pärast kõigil probleem on seoses sellega, et foorumisse igasugu asju \'kopitakse\'. Mis te maksate siin ruumi eest, et seda iga hinna eest kokku tahate hoida?

Külastage teisi samateemalisi foorumeid ning näete, et igasugust kopimist, uute teemade alustamist jms, mida siis tihti pool taunitakse, peetakse mujal igati normaalseks. Pealegi on tegu off-topic sektsiooniga.

Nii et Epic, \'update\'i siin aga usinalt 10-võistluses toimuvat. Ongi mugav - ei pea mujalt otsima hakkama.

yheksa
26.08.03, 13:07
Nörgad! :prill1:

Epic
26.08.03, 13:20
noo OK siis :lahe:

punktiseis peale teist ala :

1 Bryan Clay USA 1960
2 Dmitry Karpov KAZ 1921
3 Tom Pappas USA 1871
4 Roman Sebrle CZE 1831
5 Chiel Warners NED 1819
6 Kristian Rahnu EST 1751 :)
7 Claston Bernard JAM 1747
8 Tomas Dvorak CZE 1735
9 Paul Terek USA 1710
10 Haifeng Qi CHN 1703
11 Hamdi Dhouibi TUN 1703
12 Lev Lobodin RUS 1696
13 Aleksandr Pogorelov RUS 1691
14 Laurent Hernu FRA 1683
15 André Niklaus GER 1683
16 Vitaliy Smirnov UZB 1647
17 Erki Nool EST 1603 :(
18 Attila Zsivóczky HUN 1548
19 Paolo Casarsa ITA 1502
20 Jón Arnar Magnusson ISL 1455

Kahju Noolest :( lootsin ikka, et suudab medali (kasvõi pronksi) ära võtta aga esimesed alad on ikka nii metsa läinud :( 100m - 11.09 ja kaugushüpe - 6.78

Äkki juhtub mingi ime ja Rahnu võtab pronksi? ;) Kui teistel mõni ala ebaõnnestub siis võib isegi loota. 100m - 10.85 ja kaugushüpe - 7.18.

SleepWalking
26.08.03, 13:34
Kahju Noolest :( lootsin ikka, et suudab medali (kasvõi pronksi) ära võtta aga esimesed alad on ikka nii metsa läinud :( 100m - 11.09 ja kaugushüpe - 6.78

Erki kõige pikaajalisem treener Rein Sokk ütles tänases Postimehes, tema arvates läheb raskeks Tallinnas hiljuti tehtud 8281 kordamine, pigem jääb tulemus alla. Nüüd kui on näha see tujutus, millega Nool võistleb - jääb juhul, kui ta lõpuni jätkab eesmärgiks 7500-7700 punkti.

Äkki juhtub mingi ime ja Rahnu võtab pronksi? ;) Kui teistel mõni ala ebaõnnestub siis võib isegi loota. 100m - 10.85 ja kaugushüpe - 7.18.

Väga suurt imet ei olegi ilmselt vaja, väikesed rekordiparandused siin ja seal (vt. Klüft ja naiste 7võistlus). Kahe ala järel tundub mulle, et Pappas läheb kindlale kullale, Sebrle ja Lobodin hõbedale - pronksile. Rahnu oleks pidanud medaliheitlusesse sekkumiseks (ca 8400 vast vaja) ehk saama veidi paremad tulemused esimestel aladel.

kaala
26.08.03, 13:49
ütleks keegi mulle ksu see collinsi kodumaa Saint Kitts & Nevis asub?:oih:
ma küll mõtlesin oma targa peaga :D...

greenday
26.08.03, 13:53
Originally posted by Kaarel

Ma ei saagi aru, mis krdi pärast kõigil probleem on seoses sellega, et foorumisse igasugu asju \'kopitakse\'. Mis te maksate siin ruumi eest, et seda iga hinna eest kokku tahate hoida?

Külastage teisi samateemalisi foorumeid ning näete, et igasugust kopimist, uute teemade alustamist jms, mida siis tihti pool taunitakse, peetakse mujal igati normaalseks. Pealegi on tegu off-topic sektsiooniga.

Nii et Epic, \'update\'i siin aga usinalt 10-võistluses toimuvat. Ongi mugav - ei pea mujalt otsima hakkama.Just!

greenday
26.08.03, 13:54
Kuulsite kuidas Rahnu just hüüdis \"Ai raisk!\" heheh

SleepWalking
26.08.03, 13:56
Originally posted by kaala
ütleks keegi mulle ksu see collinsi kodumaa Saint Kitts & Nevis asub?:oih:
ma küll mõtlesin oma targa peaga :D...

Google (http://www.google.com)\'ist, oled kuulnud?
näiteks siukse (http://www.ehi.com/travel/carib/kittsnevis/redmap.html) vastuse annab.

kaala
26.08.03, 13:59
oi ma tänan! jah kuuglist olen küll kuulnud:)

Epic
26.08.03, 14:44
Peale kuuli :

1 Bryan Clay USA 2753
2 Dmitry Karpov KAZ 2742
3 Tom Pappas USA 2729
4 Roman Sebrle CZE 2650
5 Tomas Dvorak CZE 2583
6 Kristian Rahnu EST 2575 :)
7 Claston Bernard JAM 2561
8 Chiel Warners NED 2555
9 Paul Terek USA 2518
10 Lev Lobodin RUS 2512
11 Aleksandr Pogorelov RUS 2494
12 Laurent Hernu FRA 2411
13 André Niklaus GER 2403
14 Hamdi Dhouibi TUN 2378
15 Vitaliy Smirnov UZB 2369
16 Haifeng Qi CHN 2361
17 Erki Nool EST 2340 :(
18 Attila Zsivóczky HUN 2298
19 Paolo Casarsa ITA 2265
20 Jón Arnar Magnusson ISL 2263

Üllataja Dmitry Karpov\'i üllatused jätkuvad : kuulitõukes järjekordne isiklikrekord 15.51, kui mees nii edasi paneb võib pronks Kasahstani rännata :deemon: Noole ja Rahnu tulemused vastavalt 14.14 ja 15.55.Rahnu on muideks oma rekordigraafikuga võrreldes 67 punni maas :(
Rahnu võiks nüüd paar isiklikkurekordit teha, täna näiteks kõrgushüpes ;) ning homme tõketes, kettas ja odas :lahe:
Loodan, et Nool peale tänast päeva ei katkesta, see annaks Rahnule ka jõudu (ja Noole näpunäiteid ;) ) juurde

Marduk
26.08.03, 15:10
Ma t6siselt loodan, et Rahnu yheski alas ei tee alla enda keskmist. Ja kui ta samas tempos j2tkab, siis v6ib ju v2ga ilus tulemus tulla :) Igatahes, hea kui ta suudab vahest ka positiivselt yllatada :)

teoreetik
26.08.03, 16:57
noole tulemuses hetkel olen ma väga pettunud.Kuid Rahnu paneb küll väga hästi edasi,ma arvan et teeb isikliku rekordi,loodame.:doh:

H.M Murdock
26.08.03, 17:23
erki oleks pidanud paari aasta eest lõpetama :oih: aga pole hullu,üks täkk läheb,teine tuleb ning erki panus eesti kergejõustikusse on olnud tohutu.

Devil
26.08.03, 22:03
/me tänab täitsa Epicut, sain kah asja selgust väheke, kui ikka töölt hilja koju jõuad ja yhelt lehelt/foorumist kõik tähtsamad uudised saad, on tore kyll :)

yheksa kobise habemesse :D ... las pois teeb tööd, milles ta parim on ;) ... ohvtopik siiski ;)

Päikest!:õnnelik:

Nool, poleks pidanud tulema, õigel ajal tuleb lõpetada.
Loodame, et ma siis oma sõnu sööma ei pea :D

yheksa
26.08.03, 22:32
Nörgad! :lehm:

yheksa@ullu.abemega.ee

Artista
26.08.03, 22:56
Ai vai, kõneldakse, et noorhärra Rahnu olla miskipärast 400 meetis disklaffi saanud. Lugu kolejube.

Herr Tammert muide saavutas 7. koha. Kiidame vist!

Markko
26.08.03, 23:06
Kuluaarides räägiti kõrvalrajale astumisest

Epic
26.08.03, 23:09
Loodan, et Eesti delekatsioon võtab ette midagi selle Rahnu disklaffiga ;)

PS!Raquil\'i jooks oli võimas :lahe:

Hogarth
26.08.03, 23:29
Sa raisk kui kahju,aga jah,ega siin midagi enam protesteerida ei ole:( .

ethan
26.08.03, 23:44
Rahnu esinemine pole kõige parem olnud, oma parimatele tulemustele jäi kõigil aladel alla. Kui esimesel neljal alal tuli tal kaotus rekordigraafikuga võrreldes (Tartus 8203) igalt alati miinus 10 kuni 40 (mis kokku tuleb oluline defitsiit rekordiga), siis 400 meetrist tuli kaotus juba ligemale 80 punkti, ning kokkuvõttes kaotaks ta juba ligemale 125-150 punkti. Kusjuures, kes ütles, et Rahnu tegi hea 100m - vale, polnud tema rekordile lähedalgi! Kui nüüd viimaselt alalt 0 kirja veel läheb, on seis nukker, lõppkoha poolest, sest punktisumma oleks ilmselt jäänud alla 8000-e.

Mis neid inimesi puudutab, kes Noole loobumist aasta või mitu tagasi juba taga igatsevad, siis on need ilmselt säärased isikud, kes täiesti võhiklikult, suuremat spordist teadmata, kaasmaallasele halba soovivad, olgugi, et tegu olümpiavõitjaga, olgu kui meeldiv inimene tahes. Mina oleks väga soovinud, et Nool lõpuni oleks võistluse teinud, kuid lihasevenitus võttis oma (=ebaprofessionaalne valmistumine?), kasvõi sellegi tõttu, et Rahnul, kel kogemusi napib, oleks kaasmaallasest väga kogenud autoriteetne isik kõrval.

Ahjaa, kes lihtsalt mõni inimese rumaluse üle muiata tahab, lugegu tänast Postimeest, kus lp. Andrus Nilk räägib kergejõustikus eestlaste niši leidmisest.

greenday
26.08.03, 23:45
Kusjuures ma vaatasin ta jooksu ajal, et huvitav miks ta joone peal jookseb. Ja arvasin, et ju ta teab paremini kuidas asi käib. Aga ei teadnud.

Epic
26.08.03, 23:47
Originally posted by zoolazorts

Loodan, et Eesti delekatsioon võtab ette midagi selle Rahnu disklaffiga

No kui ta ikka kõrvalrajale astus, siis pole siin miskit protesteerida.

samas ega ta ju kedagi ei seganud on ennegi selliseid asju juhtunud, et algul tehakse diskalffi ja pärast on sportlane ikka platsis ;)

mikc
27.08.03, 00:04
Originally posted by zoolazortz
Ja eestlased oma [i]below-par esinemistega hakkavad ka ära tüütama.

Mis below-par esinemistega?...10 võistluses peale esimest 3 ala ma vaatasin et kurat,Nool laseb uue eestika,nyt siis see lihasevenitus... :)

Henri19
27.08.03, 00:22
eestlastele on küll see mm lõpp sitalt alanud. isegi kui rahnu disklahvi ei saa, pole tal kõrgete kohtade jagamisel asja. aeg oli ju jama. a nool- see oli kohe teada et ta midagi ei suuda. nüüd siis aint värniku peale lootma, eesti rekordi kordamisega peaks ikka midagi saavutama. ilusat lõppu oodates...:lahe:

Hogarth
27.08.03, 00:26
Mina ei julge Värnikult küll midagi loota.Ta rohkem nn.\"ühe viske\"mees kes hooaja jooksul viskab korra korraliku tulemuse.Kuid eks näeme,ehk mees ületab ennast.:)

2mSööt3mMööda
27.08.03, 00:26
Originally posted by Henri19

... nüüd siis aint värniku peale lootma, eesti rekordi kordamisega peaks ikka midagi saavutama. ilusat lõppu oodates...:lahe:
hmm, ega Loskutov ka papist poiss ole ;)

eston maravilha
27.08.03, 00:28
värnik kordab eesti rekordit umbes 3 aasta pärast nüüd loobib jälle 75 meetri kanti tükk aega. nii ebastabiilne ei sa olla tippsportlane

eston maravilha
27.08.03, 00:48

samas ega ta ju kedagi ei seganud on ennegi selliseid asju juhtunud, et algul tehakse diskalffi ja pärast on sportlane ikka platsis ;)

sittagi
sirgel on jah suht pohhui see joonel jooks aga kurvis on see big NO-NO

H.M Murdock
27.08.03, 00:54
Originally posted by eston#21

värnik kordab eesti rekordit umbes 3 aasta pärast nüüd loobib jälle 75 meetri kanti tükk aega. nii ebastabiilne ei sa olla tippsportlane

ta polegi tippsportlane.stabiilsus eraldab mehed poistest.aga jah....peab tõdema,et kui nüüd värnik-poiss head esitust ei tee,võib MM\'i persse läinux lugeda:( ja rahnu-jamast nii palju,et reeglid on kõigile ühesugused,aga kahju sellegi poolest.

Marduk
27.08.03, 09:15
Originally posted by ethan
Rahnu esinemine pole kõige parem olnud, oma parimatele tulemustele jäi kõigil aladel alla. Kui esimesel neljal alal tuli tal kaotus rekordigraafikuga võrreldes (Tartus 8203) igalt alati miinus 10 kuni 40 (mis kokku tuleb oluline defitsiit rekordiga), siis 400 meetrist tuli kaotus juba ligemale 80 punkti, ning kokkuvõttes kaotaks ta juba ligemale 125-150 punkti. Kusjuures, kes ütles, et Rahnu tegi hea 100m - vale, polnud tema rekordile lähedalgi! Kui nüüd viimaselt alalt 0 kirja veel läheb, on seis nukker, lõppkoha poolest, sest punktisumma oleks ilmselt jäänud alla 8000-e.

Esimese t6eliselt suure v6istluse kohta teeb/tegi ta k6ike v2gagi normaalselt. Yks asi on joosta/hypata/t6ugata jne. oma isiklikke koduses Tartus/Tallinnas, teine asi on seda teha mingi 40k pealtvaatajate ees kusagil \"p2rap6rgus\".:lahe:

SleepWalking
27.08.03, 09:57
Originally posted by Marduk
Esimese t6eliselt suure v6istluse kohta teeb/tegi ta k6ike v2gagi normaalselt.

Ei saa nõus olla. Täielik läbikukkumine on saada diskvalifitseeritud valele rajale astumise eest. Sportlane ärgu ronigu MMile kui ta pole seal võimeline esinema. Maksumaksja raha annab ka kindlasti efektiivsemalt kasutada.

Tihane
27.08.03, 10:00

Ei saa nõus olla. Täielik läbikukkumine on saada diskvalifitseeritud valele rajale astumise eest. Sportlane ärgu ronigu MMile kui ta pole seal võimeline esinema. Maksumaksja raha annab ka kindlasti efektiivsemalt kasutada.

siin saab pisut ka ebaõnne süüdistada .. oleks ta lihtsalt jube lodeva etteaste teinud, siis saaks rääkida maksumaksja raha kulutamisest .. kuid siinkohal oli mängus ebaõnn

Artista
27.08.03, 11:31
Maksumaksja raha my ass.

marabella666
27.08.03, 11:36
mees on siiski liiga roheline... MMle \"ronimist\" talle küll ei saa pahaks panna... aga jube kurb vaadata, kui ükski eesti sportlane ennast ei ületa... Netšeporuk midagi tegi... Tammert ka midagi... agga ülejäänud selgelt alla enda võimete:( :oih:

SleepWalking
27.08.03, 11:41
Originally posted by Artista
Maksumaksja raha my ass.

sa meeldid mulle ka :)

vello99
27.08.03, 11:59

Tuleb meelde üks noorsportlane-kümnevõistleja, kes osaviskes kolm nulli sai (mis olgem ausad, on tegelikult ju võimatu). Pärast läks tal natuke paremini... Nii, et shit häppens, esimene suurvõistlus ju.

vello99
27.08.03, 12:03
Originally posted by FCOperBK

mees on siiski liiga roheline... MMle \"ronimist\" talle küll ei saa pahaks panna... aga jube kurb vaadata, kui ükski eesti sportlane ennast ei ületa... Netšeporuk midagi tegi... Tammert ka midagi... agga ülejäänud selgelt alla enda võimete:( :oih:

Eestis on jah kahjuks nii vähe sportlasi, kes siis kui asi raskeks läheb, kohe alla ei tee. sS.t. cojonestega on kehvasti. Märtin ja Nool tulevadki eranditena praegu ainult meelde...

ethan
27.08.03, 12:05
Kõigepealt: Pariis, Saint-Denis, Stade de France - ükski pole pärapõrgus, eksole?

Rahnu paistis silma terve võistluse ajal närvilisuse ja tahtmatusega. See võib küll tühine asi tunduda, kuid lihtne enesekontrollimatusest tulenev puhkehetke ajal jalatõmblemine (-väristamine) on ebakindlusest tulenev, ning mees lihtsalt pole valmis võistluseks. 400m-ga sai nüüd ettekäände lõpetamiseks, ilmselt ei tahtnudki võistelda. Jalg olevat tal ka vigane olnud.

Tammert on naljavend! Stabiilselt külavõistlustel mitu viimast hooaega 65-66 kanti heita, ning suurvõistlustel jällegi 61-64 meetrit, no tere, ja siis räägime, et lihvisime tehnikat, no tere talv, suurvõistlusel lihvime tehnikat? oleks siis sellest kasu olnud, finaalis põles ikka läbi. Tammertil on viimane aeg rekordile meetreid juurde panna, ning lapsehaigustest vabaneda. Nimelt, Alekna, Riedel, need tegelased peaks ka kusagil 35+ vanad olema, ning suurvõistluseid on iga aasta. Kuid kaua venitades, saab karjäär enne läbi.

Värnikut ei tasu ka kommenteerida inimestel, keda see üldse ei huvita (eston). Loomulikult ei kõlba see kusagile kui nii ebastabiilne olla, kuid mees vahetas treenerit, ning on väga hästi oda visanud. Värnik on hetkel 25, ning aega veel on.

vandersell
27.08.03, 12:39

Rahnu paistis silma terve võistluse ajal närvilisuse ja tahtmatusega. See võib küll tühine asi tunduda, kuid lihtne enesekontrollimatusest tulenev puhkehetke ajal jalatõmblemine (-väristamine) on ebakindlusest tulenev, ning mees lihtsalt pole valmis võistluseks. 400m-ga sai nüüd ettekäände lõpetamiseks, ilmselt ei tahtnudki võistelda. Jalg olevat tal ka vigane olnud.

Värnikut ei tasu ka kommenteerida inimestel, keda see üldse ei huvita (eston). Loomulikult ei kõlba see kusagile kui nii ebastabiilne olla, kuid mees vahetas treenerit, ning on väga hästi oda visanud. Värnik on hetkel 25, ning aega veel on.
Loll jutt suhu tagasi! Ei tahtnudki võistelda?? Mis ta siis tegi, tuli ennast niisama näitama? Ja siis lõpus räägid oma eelnevale jutule vastu- jalg olevat ka vigane olnud- see pole vabandus vaid põhjus ju. Vello paralleel kome nulliga on hea, loodetavasti läheb Rahnuga samamoodi :)

Mis puutub Värnikusse, siis enam-vähem nõustun estoniga. Loodetavasti eksin, kuid 8o meetri ületamine Pariisis üllataks mind väga. Ja visaku ta või 90 meetrit, sümpaatseks sportlaseks ta minu jaoks ei saa.

eston maravilha
27.08.03, 12:39
mis tähendab et ei huvita. kui mingi vant kes korra 3 aasta jooksul suudab visata üle 80 meetri läheb meie vahva riigi lipu all nalja tegema mm-ile siis ikka ajab sita keema küll.

mcnamara
27.08.03, 12:46

Ülemäära vihased kipume olema. Vello võrdlus Noolega Barcelonas on päris tabav. Esimest korda suurvõistlusel võivad närvid vabalt hea tulemuse takistuseks saada. Muidugi mitte kõigi jaoks. Oleneb see ikkagi inimesest endast ja tema psüühikast.

Eesti kergejõustiku kandepinda arvestades on kaks seitsmendat kohta MM-il suurepärased saavutused. Teisel suurel olümpiaalal ujumises ei jõua Eesti sellistele tulemustele ligilähedalegi.
Seda, miks Tammert heidab 64-65 ja mitte 68-69, ei oska meist siin keegi seletada. Ta lihtsalt ei suuda seda ja tema koht peegeldab tema positsiooni maailma kettaheitehierarhias.

ethan
27.08.03, 13:10
Karpov MM-i debütandina ei oma mingit probleemi isiklikku rekordit poole tuhande punktiga suurendada. Aga jah, inimesed on erinevad, Rahnul (nagu ka Kanteril, Värnikul) on nõrk psüühika, nagu enamus meie korvpallureilgi.

Et jooksus valele rajala sattuda peab olema inimesel (professionaalsel sportlasel)orientatsiooniga raskusi, või on põhjus milleski muus (tahtejõuetus näiteks).

jyriöö
27.08.03, 13:36
Nõrk psüühika on valdavalt vabandus tehniliste puudujääkide varjamiseks. Väike pinge, ärevus enne sooritust tõstab adrenaliinitaset ja mõjub hästi omandatud liigutuste puhul positiivselt. Kehva vormi või ebastabiilse tehnika puhul aga pärssivalt. Kõiki ebaõnnestumisi ei saa logiseva vaimse poole taha peita. Kui tippvõistlustel põrutakse, on viga kas ettevalmistuses või ollakse lihtsalt kehvad. Näiteks Värniku puhul on näha, et hea vise on sees olemas, aga kuna odavise on niivõrd spetsiifilne ala, siis stabiilsuse saavutamiseks ainult jõust ja õnnest ei piisa. Väga paljudel odaviskajatel on suurepärane isiklik rekord, aga võistlustel on tipus ikka samad nimed. Kindlama psüühikaga seda ainuüksi ei põhjenda. Ehk siis: kui oled kõva, siis teed oma tulemuse närvipingele vaatamata iga kell ära. Ja, ethan, kust võtad, et enamik meie korvpallureid nõrga psüühikaga on?

mcnamara
27.08.03, 13:56
Originally posted by jyriöö
Nõrk psüühika on valdavalt vabandus tehniliste puudujääkide varjamiseks. Väike pinge, ärevus enne sooritust tõstab adrenaliinitaset ja mõjub hästi omandatud liigutuste puhul positiivselt. Kehva vormi või ebastabiilse tehnika puhul aga pärssivalt. Kõiki ebaõnnestumisi ei saa logiseva vaimse poole taha peita. Kui tippvõistlustel põrutakse, on viga kas ettevalmistuses või ollakse lihtsalt kehvad. Näiteks Värniku puhul on näha, et hea vise on sees olemas, aga kuna odavise on niivõrd spetsiifilne ala, siis stabiilsuse saavutamiseks ainult jõust ja õnnest ei piisa. Väga paljudel odaviskajatel on suurepärane isiklik rekord, aga võistlustel on tipus ikka samad nimed. Kindlama psüühikaga seda ainuüksi ei põhjenda. Ehk siis: kui oled kõva, siis teed oma tulemuse närvipingele vaatamata iga kell ära. Ja, ethan, kust võtad, et enamik meie korvpallureid nõrga psüühikaga on?

Olen nõus ja ei ole ka. Tulemuse iga kell ära tegemisest pole ka suurtel võistlustel alati kasu. Sealsamas odaviskes on päris heaks näiteks Sergei Makarov, kes küll iga kell viskab oda kaugele, aga suurvõistlusevõidud on tal tulemata jäänud. Siin on ikka küsimus milleski muus kui ebastabiilses tehnikas. Võib-olla just sel aastal ta võidabki, aga seni pole seda juhtunud.

Rahnu apsakas nüüd midagi väga erakordset ei ole. Sellisel viisil on diskvalifitseeritud ka maailma tippatleete. Tema võistlus kuni 400 meetrini oli minu meelest igati korralik mehe taset arvestades.

fitti
27.08.03, 14:08
mul tuli nüüd jälle meelde küsimus, mida ma juba ükspäev tahtsin teadjamate käest küsida. nimelt - kui kõik sportlased nägid hirmsat vaeva, et täita MM-i eelsetel võistlustel sinna pääsemiseks norm, siis kuidas on võimalik afganistaani naisjooksja pääsemine MM-le - arvestades tema 18+ sekundilist 100m aega?

jyriöö
27.08.03, 14:09
Järelikult polnud Makarov sel päeval piisavalt hea :). Kui ta teeb oma tulemuse ära ja ei võida, pole midagi teha. Ma vaatasin psühholoogilist poolt pigem üldiselt. Kui suvaline tont koolivõimlas viskab vabaviskeid stabiilselt 10st 8 ja noortevõistlustel vaid 10st 5, siis on vaja veel kõvasti harjutada, et pingesituatsioonis ligilähedaseltki õnnestuda. Samahästi kehtib see tippude puhul. Neil on see kõikumine lihtsalt väiksem ja absoluutsesse paremikku kuuluvail praktiliselt olematu.

SleepWalking
27.08.03, 14:17
Originally posted by fittibaldi
mul tuli nüüd jälle meelde küsimus, mida ma juba ükspäev tahtsin teadjamate käest küsida. nimelt - kui kõik sportlased nägid hirmsat vaeva, et täita MM-i eelsetel võistlustel sinna pääsemiseks norm, siis kuidas on võimalik afganistaani naisjooksja pääsemine MM-le - arvestades tema 18+ sekundilist 100m aega?

IAAFi eesmärk on võimalikult suure hulga riikide osalemine MMil. Paljudel väikestel (aga ka mõnedel suurematel riikidel) pole ühtegi atleeti kes norme täita suudaks - siis nende jaoks on minu mäletamist mööda süsteem, et riik võib ühel suvalisel alal saata välja ühe sportlase, kellel pole vajalikku tulemust ega normitäitmist.

Siim
27.08.03, 14:18

IAAF-i mööndused \"väikestele ja väetitele\" riikidele. Osaliselt seetõttu osalebki MM-il üle 200 riigi.

Edit: Nagu siin foorumis juba tavaks saanud, topelt (või isegi kolmekordselt) ei kärise... ;)

fitti
27.08.03, 14:21
no selge. tähh selgituse eest.
btw - sleepW, sinu signatuur on raudselt nädala parim nali.:D

vello99
27.08.03, 14:23
Andrus Värnik on praegu maailma hooaja edetabelis 5 (viies). No keda muud kuradit sa siis MM-ile saadad, kui mitte sellist meest. Isegi kui me teame millega see kõik lõppeb, aga samas stabiilsus stabiilsuseks, teisalt on tegemist ka alaga, et kui rahmakas õigesse kohta läheb, siis võib ka üldkjoontes \"keskpärasel\" odaviskajal ehk medal tulla...

vaikiv mees
27.08.03, 14:38

Karpov MM-i debütandina ei oma mingit probleemi isiklikku rekordit poole tuhande punktiga suurendada. Aga jah, inimesed on erinevad, Rahnul (nagu ka Kanteril, Värnikul) on nõrk psüühika, nagu enamus meie korvpallureilgi.

Et jooksus valele rajala sattuda peab olema inimesel (professionaalsel sportlasel)orientatsiooniga raskusi, või on põhjus milleski muus (tahtejõuetus näiteks).

hm, neid alasid pole enam palju järgi jäänud, 1 nõrk ala võib ka veel tulla, ikka peaks Karpov 3 piirimaile jääma (v-olla), Sebrle ja ehk ka Dvorak äkki veel tõusevad odaga,

aga Rahnul jah, kehv aeg tuli niikuinii 400-s, hiljem selgus, et põhjuseks kubemevigastus.. kahtles niikuinii, kas edasi võistelda,
Nool kiidab ka, et poiss puhtalt andekuse pealt teeb, kogemusi veel vähevõitu,
vägisi tekib võrdlus kadunud Külvetiga...
(viimast just katkestamise kohapealt)

Marduk
27.08.03, 14:58

Nool kiidab ka, et poiss puhtalt andekuse pealt teeb, kogemusi veel vähevõitu,
vägisi tekib võrdlus kadunud Külvetiga...

Rahnu kohta nii palju, et poiss on jah n2rviline on seda kogu aeg olnud ja arvatavasti on ka edaspidi. Ta on maksimalist ja ei tee mitte mingeid erandeid. Ta on v6imeline katkestama peale esimest eba6nnestunud ala kuna n2eb, et ta ei suuda head tulemust saada. Ja Noole jutt on 6ige :D Ma v6rdleks teda rohkem Lipuga. :lahe:

ethan
27.08.03, 15:56
btw - sleepW, sinu signatuur on raudselt nädala parim nali.:D

see nali oli ligemale nädal-paar tagasi The Independentis.

vandersell
27.08.03, 16:40
So f***ing what? Keegi ei väitnudki et see mõne eestlase poolt välja mõeldud on?
Või on sul kahgju et fitti sai kõvasti naerda?

Krt, mind ajab närvi see, kui pisiasjade peale närvi lähen :P

ethan
27.08.03, 22:19

So f***ing what? Keegi ei väitnudki et see mõne eestlase poolt välja mõeldud on?
Või on sul kahgju et fitti sai kõvasti naerda?

Krt, mind ajab närvi see, kui pisiasjade peale närvi lähen :P

Naermine on tervislik, aga nali on vana, ning lihtsalt rõhutan, et ise lugesin seda nädal-paar tagasi Briti ühest parimast igapäevalehest The Independent.

Täheldan agressiivsust minu suunas Sinu poolt tänase päeva kommentaaride juures, milles asi? käin närvidele? so f***cking what, and who gives a s***, ok? ;)

vandersell
28.08.03, 09:13
Yep, just nii oli. Elasin oma kehva päeva välja.

yheksa
28.08.03, 14:29
Pariisi MM\'ga samaegselt toimub Lõuna-Koreas Universiaad. Jagub kümnevöistlejaid sinnagi. Postimees teatab: Turi juhib Universiaadi 10-võistlust (http://www.postimees.ee/index.html?op=lugu&rubriik=2&id=112945&number=&onl ine=).

Vahva mumeelest :myts7:

SleepWalking
28.08.03, 14:32

Pariisi MM\'ga samaegselt toimub Lõuna-Koreas Universiaad. Jagub kümnevöistlejaid sinnagi. Postimees teatab: Turi juhib Universiaadi 10-võistlust (http://www.postimees.ee/index.html?op=lugu&rubriik=2&id=112945&number=&onl ine=).

pariisi ja koreasse saadetud mehed läksid kogemata vahetusse?

ethan
28.08.03, 17:56
Turil polnud MM\'i A-norm täidetud, Rahnul oli.

volli
28.08.03, 18:34
Tundub jah et Eesti kümnevõistluse tulevik on suht helge.Turi,Rahnu ja Mikk Joorits keda peetakse kah päris andekaks.4aasta pärast on meil mm-il ehk 3 meest??:D

ethan
28.08.03, 18:42
Helgest tulevikust kirjutades unustad Madis Kallase ja Rene Orumani. Eriti Rahnu ja Oruman pidavat loomuliku andega olema.

volli
28.08.03, 18:57

Helgest tulevikust kirjutades unustad Madis Kallase ja Rene Orumani. Eriti Rahnu ja Oruman pidavat loomuliku andega olema.Ok,nemad ka.Nimetasin neid kes mulle rohkem silma jäänud,nt Oruman on ju suhteliselt tundmatu nimi avalikkusele.(mitte et ta kehv oleks)Aga jah,tulevik vist helgem kui Noole-Kaseoru ajal.(Nazarov ka).

vaikiv mees
28.08.03, 21:42
5a p2rast pole pooled ylalmainitud noortest enam t6siste tegijate hulgas, pange t2hele..
ok, k6ik ei mahugi \'marjamaale\', aga juba praegu on n2ha mingeid suhtumisprobleeme- kui juba Rahnu mingi mystilise palavikuga 10v karika esiliigast k6rvale j2i, ravinud siis end korralikult terveks, nyyd MMil oli juba jooneleastumise ajaks kubemelihas 2ra t6mmatud (vist k6rgushyppes)ja oleks niikuinii katkestanud,
teised kadusid yldse 2ra ning Nool (kes ise oleks v6inud siis pausi pidada) ja Kaseorg (kes m6nele noorele isaks sobiks ja ammu loobuda v6iks) pidid Eesti v2lja aitama,
nojah, Joorits siiski v6istles

Hogarth
28.08.03, 21:54

5a p2rast pole pooled ylalmainitud noortest enam t6siste tegijate hulgas, pange t2hele..
ok, k6ik ei mahugi \'marjamaale\', aga juba praegu on n2ha mingeid suhtumisprobleeme- kui juba Rahnu mingi mystilise palavikuga 10v karika esiliigast k6rvale j2i, ravinud siis end korralikult terveks, nyyd MMil oli juba jooneleastumise ajaks kubemelihas 2ra t6mmatud (vist k6rgushyppes)ja oleks niikuinii katkestanud,
teised kadusid yldse 2ra ning Nool (kes ise oleks v6inud siis pausi pidada) ja Kaseorg (kes m6nele noorele isaks sobiks ja ammu loobuda v6iks) pidid Eesti v2lja aitama,
nojah, Joorits siiski v6istlesNo ok,võibolla tõesti kaob mõni neist areenilt,aga ehk hoopis aitab see neid kui omavanuste hulgas mitu tegijat.Noolel polnud minuarust noorest peast omavanuste hulgas tõsiseid vastaseid............oot-oot,meelest läinud see nimi kes oli vist 2000a Erki Noole reval cupil ja tegi võimsa isikliku rekordi??Kes see oli??

Artista
28.08.03, 22:06
Originally posted by doggi20

Noolel polnud minuarust noorest peast omavanuste hulgas tõsiseid vastaseid............

Oh laps... Nool oli tatist peast suvaline jobu. 92 sai olümpiale, astus aga odaviskes kolm korda üle ja tunnistati hiljem aasta lollimaks sportlaseks. Alles 95 tegi ta tühjalt kohalt need 8500 punga ja edasine on ajalugu. Tänastele noortele aga suhtumise poolest hea eeskuju - ka ilma suuremate eeldusteta jõuab suure tahtmise korral kaugele. Nool on suur sportlane.

Hogarth
28.08.03, 23:11
Originally posted by Artista

Originally posted by doggi20

Noolel polnud minuarust noorest peast omavanuste hulgas tõsiseid vastaseid............

Oh laps... Nool oli tatist peast suvaline jobu. 92 sai olümpiale, astus aga odaviskes kolm korda üle ja tunnistati hiljem aasta lollimaks sportlaseks. Alles 95 tegi ta tühjalt kohalt need 8500 punga ja edasine on ajalugu. Tänastele noortele aga suhtumise poolest hea eeskuju - ka ilma suuremate eeldusteta jõuab suure tahtmise korral kaugele. Nool on suur sportlane.Kes see \"oh laps\" on??mina või??Fu#k you .

SleepWalking
29.08.03, 13:19

Selle teema lõpetuseks:
Indrek Turi saavutas universiaadil hõbemedali, hea tulemuse ja isikliku rekordiga kogudes 8122 punkti (eelmine rekord 7864). Turi seeria - 11,05-7.07-14.31-2.10-49,72-14,36-40.23-5.00-62.84-4.39,69. Pariisis oleks olnud sellise summaga 8s.

Epic
29.08.03, 20:24
Värnik täitis kohe esimesel katsel kvalifikatsiooni normi :õnnelik: Päris ilusti lendas oda aga pühapäeval peaks 4-5 meetrit veel juurde panema ;)

1 Boris Henry GER 83.43 Q
2 Sergey Makarov RUS 82.22 Q
3 Rongxiang Li CHN 81.76 Q (SB)
4 Andrus Värnik EST 81.11 Q :)
5 Steve Backley GBR 80.23
6 Aki Parviainen FIN 78.91 :P
7 Miroslav Guzdek CZE 77.24
8 Voldemars Lusis LAT 75.15
9 Gergely Horvįth HUN 74.76
10 Isbel Luaces CUB 74.07
11 Nery Kennedy PAR 68.83

vaikiv mees
29.08.03, 20:35
kui keegi veel aru ei saanud, siis see on A-grupp, Parviainen peab veel ootama, et 6htupoole B-grupi (vist on ka) 11st mehest mitte rohkem kui 6 temast m88da ei viskaks.. meie mehel 6nneks norm t2is& n2rveldama ei pea

P.S soomlane ootas teise grupi tulemused 2ra & sai 10.-na l6ppv6istlusele

atsu
29.08.03, 20:41
eeh kui ta (värnik)pühapäeval 71 metra viskab ärge erutuge eks:kaval:

SleepWalking
29.08.03, 21:16
Originally posted by atsu

kuule toru, kui sa viset näinud oleks - siis vähekenegi normaalsema trajektoriga oleks see vise maandunud 85 meetri joone taga - niipalju powerit oli seal sees. seekord värnik ei väärata, ka finaalis. ootame siis medalit :)

17
29.08.03, 21:18

Originally posted by atsu

kuule toru, kui sa viset näinud oleks - siis vähekenegi normaalsema trajektoriga oleks see vise maandunud 85 meetri joone taga - niipalju powerit oli seal sees. seekord värnik ei väärata, ka finaalis. ootame siis medalit :)

Oi oi oi medalist ei tasu unistadagi:doh: :oih:

SleepWalking
29.08.03, 21:35
Originally posted by Roberto Carlos

jaa, mixer, kui sina nii ütled, siis loomulikult. äkki saan midagi veel sinu heaks teha?
dziiiii ...:doh: :doh: :doh:

dreyd
29.08.03, 21:59
tõepoolest, mingi isevärki sisetunne ütleb, et tuleb üks kõva mats, pakun tulemuseks 87.59 ja tulemuseks fantastiline III. koht.

Epic
29.08.03, 22:12
ma loodan, et tuleb parem ilm kui täna (ilma vihamata ;) ) ja ma arvan, et võiks nagu Eesti rekordit parandada või mis :prill5: sellest peaks medaliks piisama.

Epic
29.08.03, 23:05
Finaali koosseis :

1 Andreas Thorkildsen NOR
2 Miroslav Guzdek CZE
3 Christian Nicolay GER
4 Aki Parviainen FIN
5 Boris Henry GER
6 Andrus Värnik EST
7 Sergey Makarov RUS
8 Rongxiang Li CHN
9 Alexandr Ivanov RUS
10 Peter Blank GER
11 Jan Zelezny CZE
12 Steve Backley GBR

Loodame kõige paremat ;)

Tihane
29.08.03, 23:43
arvestades personaalseid parimaid odaviske finaali jõudnutel on värnik viiendal kohal.
Lisaks tasub arvestada ka seda, et värnik on hoos .. tema parim on visatud sel hooajal.
Miinuseks tuleb aga lugeda kogemuste puudumine.

Võimalusi on aga 1-12 koha saamiseks .. pühapäev tuleb kindlasti põnev.

Epic
30.08.03, 20:29
aiaiaiai...Pariisi kahekordne maailmameister Kelli White on andnud peale 100m finaali positiivse dopingu proovi :deemon:

Iaaf\'i statement (http://www.iaaf.org/WCH03/news/Kind=512/newsId=22969.html)

eston maravilha
30.08.03, 20:34
see aine modafinil pole keelatud ainete nimekirjas nii et siin pole midagi kobiseda..

SleepWalking
30.08.03, 20:35
aiaiaiai...Pariisi kahekordne maailmameister Kelli White on andnud peale 100m finaali positiivse dopingu proovi :deemon:

Iaaf\'i statement (http://www.iaaf.org/WCH03/news/Kind=512/newsId=22969.html)

dopinguproov oli positiivne ainele, mis hetkel pole keelatud st on lubatud. white\'l lubatakse jätkata MMi ja joosta näiteks 4x100m finaalis. ilmselt midagi suuremat siit tulemas pole kuna kõik mis pole keelatud on lubatud ning aine keelatakse ilmselt järgmisest aastast alates.

Tihane
30.08.03, 20:38
lihtsalt ebameeldiv. Taaskord lüüakse noortele pingutajatele ämber pähe .. et \"mis te ikka pingutate, teist sõidetakse lihtsalt keemiaga üle\".

Üleüldistele sportlikele saavutustele mõjuvad sellised uudised kehvasti.

willane
31.08.03, 01:21
pühapäeval hoian siis pöialt Värnikule!

Access
31.08.03, 04:48
Värnik on tegija,loodame kõige paremat. Go Värnik Go :õnnelik:

Loca
31.08.03, 11:28
Päeva küsimus1: kes võidab 5000 m, kas Kenenisa Bekele või Hicham El Guerrouj? Ise pooldan teist varianti. ;)

Päeva küsimus2: suudab Raquil oma lõpuspurdiga viia Prantsusmaa medalile või jäädakse esimese kolme vahetusega liialt maha?

Päeva palve1: kui Värnik peaks ebaõnnestuma ärge hakake teda maha tegema. Nõus?

Epic
31.08.03, 11:46
Originally posted by Loca

Päeva küsimus1: kes võidab 5000 m, kas Kenenisa Bekele või Hicham El Guerrouj? Ise pooldan teist varianti. ;)

Päeva küsimus2: suudab Raquil oma lõpuspurdiga viia Prantsusmaa medalile või jäädakse esimese kolme vahetusega liialt maha?

Päeva palve1: kui Värnik peaks ebaõnnestuma ärge hakake teda maha tegema. Nõus?

1.Hicham paneb kinni

2.Kuna Raquil\'il on väga võimas lõpp suudetakse lõpuks pronks välja joosta :)

3.Ära muretse Andrus poiss ei ebaõnnestu ;)

Salumäelt võib ka positiiivset üllatust ootata sest intervjuudes on ta öelnud, et on paremas vormis kui eelmine aasta ;) 13 parema hulka võiks tulla ehk siis ületada ma senist parimat 14.kohta MM\'il.

willane
31.08.03, 18:51
Värnik juba esimesel katsel 85.17 ehk olenemata kohast on ebaõnnestumine juba välistatud! MEGA
Kahjuks Salumäelt 43. koht ja +15 min. võitjast
mulle meeldis, et \"taanlane\" Kipketer medalita jäeti!

miki
31.08.03, 19:12
Värnik sai hõbeda.Ülikõva

mjkk
31.08.03, 19:23
Kõva mees! Tubli, Andrus...edu edaspidiseks, sest nagu näha, potentsiaali on veel kõvasti-kõvasti... :D

17
31.08.03, 19:29
Super:) Värnik alustas hooaega jubedalt ja tegelikult ma ei uskunud, et ta üldse MM-ile pääseb.Pärast seda kui pääs oli lunastatud arvasin, et tuleb niiguinii viimane koht mingi 75 meetrise viskega, aga siis kohe esimesel katsel kvalifikatsiooninorm ületatud!Juba see oli super:) Aga hõbe, no ossaissand jummal küll.Ennem uskusin medalit, Tammertilt, Noolelt ja algul isegi Salumäelt, aga tuli hoopis Andruselt.Super sellist MM-i poleks ma küll uskunud:) :) :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe:

ethan
31.08.03, 19:34
:lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe:

jah, hmm.. blabla.

mis kell odaviskajate autasustamine algab? ei viitsi terve see aeg telerit passida.

17
31.08.03, 19:35

:lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe: :lahe:

jah, hmm.. blabla.

mis kell odaviskajate autasustamine algab? ei viitsi terve see aeg telerit passida.

Osila/Kaljuver ütles, et 19.59, kui korraldajad suudavad ajakavast kinni pidada.

greenday
31.08.03, 20:00
Tekkis peas üks küsimus - kas MMil ja Olümpial on hõbe- ja kuldmedalid päriselt hõbedast ja kullast või ainult sümboolsed ehk siis hõbetatud ja kullatud? Räigelt kulda kuluks ikka esimesel juhul!

Silver
31.08.03, 20:01
Tore, et medal ära tuli...:)

Tihane
31.08.03, 20:21
super .. ilmaasjata loopis veel viis korda ..

peale esimest viset oleks võinud juba õlle võtma hakata ;)

makser
31.08.03, 20:29
no ta proovis ikka kulda saada...

Wingback
31.08.03, 20:30
Originally posted by Tihane

super .. ilmaasjata loopis veel viis korda ..

peale esimest viset oleks võinud juba õlle võtma hakata ;)
Ilmaasjata..???...kas siis kuldmedali eest heitlus on ilma asjata ? Pealegi tuleb alati lõpuni visata, sest jälitajad võivad ju parema tulemusega hakkama saada.
Värnik - väga äss tegu ! :r66m7:

Epic
31.08.03, 20:44
Super üllatus Värnikult :õnnelik: samas jäävad need vähesed sentimeetrid mis kullast puudu jäid kripeldama.

nüüd tuleb järgmise aasta olümpiat hakata ootama ;)

willane
31.08.03, 20:45
Tublid! Medal on ilmselt kõigile ootamatu, aga vägev!

Jaan
31.08.03, 20:46
Originally posted by greenday

Tekkis peas üks küsimus - kas MMil ja Olümpial on hõbe- ja kuldmedalid päriselt hõbedast ja kullast või ainult sümboolsed ehk siis hõbetatud ja kullatud? Räigelt kulda kuluks ikka esimesel juhul!

M6lemad on h6bedast, kuldmedal on lihtsalt ylekullatud.

SleepWalking
31.08.03, 21:15

Super Värnik ...

noored foorumlased on paistab et unustanud oma paaripäevataguse megapessimismi ning on tordijagamisel \"alati olnud supervärniku jäägitud poolehoidjad\" ...

Robinho
31.08.03, 22:35
Huvitav mitu milli meie ibariik nüüd Värnikule taskusse kallab?:doh:

H.M Murdock
31.08.03, 22:40
väga tore,et ta selle medali-plõnni ikka ära võttis.aga stabiilsust ikka veel pole.iseenesest tegigi 2 tähtsat viset:kvalifikatsiooniringis esimene vise laksti ära jasiis nüüd ka esimese viskega.
aga ma arvan,et kui meie (iba)riik midagi annab,siis on see umbes 100-200 tuhat (ja laseb andrusel kaamerate ees EL\'ile \"jah\" üelda)

Markko
01.09.03, 00:18
Värnik saab Noolele mõeldud raha endale :P

kyps
01.09.03, 11:29
Originally posted by Robinho

Ibariik? Kui ei meeldi, mine ära! Vabandan off-topicu pärast.

Andrus oli aga tubli ja mind suutis ikka tõsiselt üllatada.

Epic
01.09.03, 11:53
http://www.sportnet.ee/pariis/fotod/kolmik.jpg

Eestlane olla on uhke ja hää :)

vandersell
01.09.03, 13:28

Mis puutub Värnikusse, siis enam-vähem nõustun estoniga. Loodetavasti eksin, kuid 8o meetri ületamine Pariisis üllataks mind väga. Ja visaku ta või 90 meetrit, sümpaatseks sportlaseks ta minu jaoks ei saa.
Sooh... Ja Värnik üllataski, oma jutu järgi kõiki teisi peale iseenda.
Väga hea meel, et EESTI medali sai :)

Robinho
01.09.03, 18:56
Originally posted by kyps

Ibariik? Kui ei meeldi, mine ära! Vabandan off-topicu pärast.

Andrus oli aga tubli ja mind suutis ikka tõsiselt üllatada.
Miks ma pean ära minema, kui kõigile nähtavalt kõik selles riigis korras pole? Lakume EL-i perset ja kõik peale rahva on õnnelikud. Edu sulle ja kõigile teistele, kelle arust Eestis kõik korras on. Mina olen kõik öelnud ja rohkem sel teemal ei vestle. Punkt.

yheksa
01.09.03, 19:09
Miks ma pean ära minema, kui kõigile nähtavalt kõik selles riigis korras pole? Lakume EL-i perset ja kõik peale rahva on õnnelikud. Edu sulle ja kõigile teistele, kelle arust Eestis kõik korras on. Mina olen kõik öelnud ja rohkem sel teemal ei vestle. Punkt.

Maailm ON veidrikke täis :myts7:

Robinho
01.09.03, 19:52
9: Olen jah veidrik, mis siis? Minu probleem ju, mitte Sinu.

Artista
02.09.03, 00:07
Kui on probleem, tuleb orienteeruda selle lahendamisele. Jõudu!:silm4:

kyps
02.09.03, 10:12
Miks ma pean ära minema, kui kõigile nähtavalt kõik selles riigis korras pole? Lakume EL-i perset ja kõik peale rahva on õnnelikud.

Mis riigis on kõik korras? Kõik peale rahva on õnnelikud? Kes need kõik on? Metsloomad, linnud, vihmaussid? Aga vaesed inimesed on kõik õnnetud.

Loca
02.09.03, 15:00
Kui Värniku medal välja arvata, siis oli viimane päev lausa masendav. Kõik kellele ma pöialt hoidsin jäid kullast ilma 0,02-0,09 sekundiga. Kas Pariisi MM paneb nüüd terve vaadatavuse TOP10 kinni? Kolm kohta saadi ju ainult kahe päevaga

Edit: ainult 7 10-st :(