PDA

View Full Version : Bulgaaria vs. Eesti

Laurentsius
30.08.03, 11:39
Mina arvan et Bulgaaria võidab aga kui Eesti end kokku võtab kaitses on ja mõne kolli ka lööb siis on ju väga hea!

2mSööt3mMööda
30.08.03, 11:42
on olemas selline koht nagu foorum>eesti jalgpall>eesti koondis

Ise usun, et seis jääb 1:0 või 0:1 ;)

sicmic
30.08.03, 11:45
Originally posted by daywalker

on olemas selline koht nagu foorum>eesti jalgpall>eesti koondis

Jäid veidi hiljaks :P Tõstsin juba ümber ;)

Üldiselt, jah, uustulnuk Laurentsius - tasuks veidi ringi vaadata enne, kui kuhugi uue postituse teed.

Antud mängust sõltuvad aga ilmselt kõik meie edasipääsulootused, ehk siis reaalse lootuse säilitamiseks on vaja imega võrduvat võitu...kõik on võimalik!

Tihane
30.08.03, 14:03
olen pisut optimistlik .. ning pakun meie võitu 2:1 .. ja seda eelkõige selletõttu, et selle mängu lihtsalt peame võitma, või siis on ükskõik kui suurelt kaotame.

Seega võib loota meie poiste tugevale rünnakule.

Iseküsimus kas seekord võimalused ka ära kasutatakse.

17
30.08.03, 14:25
No jäägem optimistlikeks ning ennustame Eestile 1-0 või 2-1 võitu värava(d) lööb Oper, aga suurimaks kaotuseks võib nimetada Piiroja eemalejäämist.Teised vennad tunduvad kõik rivis olevat.Bulgaarial seevastu kolm, kas saab nüüd õelda et põhitegijat, aga siiski kolm üpriski head mängijat, need on siis Eesti vastu väravas mänginud Zdravko Zdravkov, ründaja Svetoslav Todorov ning poolkaitsja Milen Petkov.Oodata on tulist ning tasavägist heitlust, kus me kõik ootame ja loodame sinisärkide üleolekut:)

:lahe:

Laurentsius
30.08.03, 14:59
Ei tia jah mis see Bulgaaria ründaja seal ees teha võib aga loodame et poom on hoos!

Pätu
31.08.03, 11:32
Eestil pole eriti ründejõudu, et ma võiks arvata, et võit tuleb. Parimal juhul 0-0 viik. Eestil on keskväli, minu silmis, üks suur null :( Puudub kiirus, tehnika, jõud, sööduoskused ja tsenderdused ei jõua ka kuhugile.

Kardan, et tuleb 2-0 kaotus.

vaikiv mees
31.08.03, 13:59
paraku nii ta on- et v6ita, on vaja lyya v2ravaid,
kordan ennast, aga v2ravaid on seni sahistatud vaid Andorrale, p2ris mitu punkti teiste (tugevamate) vastu on tulnud v2ravateta viikidest..

kaitz
31.08.03, 14:04
Organiseeritud kaitse ja kontra rünnakud!
toovad seekord üllatus tulemuse!!!:P

marabella666
31.08.03, 14:11
krt, ma nägin unes, et Eesti sai 0:8 :( :viha:

Raul
31.08.03, 16:41
Kiirrünnakust lööb Oper 1:0 ja enne kui Bulgaaria sõbrad aru saavad on seis juba 2:0 ja meie pidu Sofias võib alata;)

greenday
31.08.03, 16:57
Ma ennustan, et Bulgaaria võidab 2-1.

kaitz
31.08.03, 20:22
Mäng löpeb...1-1,Jääks koondisega rahule.:P

ROOTSI KUNN
01.09.03, 10:14
Mina arvan ,et kes kodus vaadata ei viitsi see tulgu õhtul Welli ,kus saab õlut rüübata ja keha kinnitada ning lisaks ka jalgpalli vaadata. Ennustame ! Sel päeval on õlu ainult 20.- ja menüü nagu ikka Wellis. Sissepääs tasuta!:lahe:

oku
01.09.03, 10:48
Mind nagu huvitabki, et kuhu enamus reisile mitte läinud fänne mängu vaatama läheb - Kunn mainib Welli, kusagil Soccernetis ilmus mingi kirjutis Black Mount Pubist ... Kuhu siis keegi?

Ahjaa, eesti võidab 2:1 :baibai: :õlu:

Mr.Maximus
01.09.03, 11:13
Kui ma üldse kusagile lähen siis muidugi Welli. Esiteks on sealt pärast hea kusagile edasi minna ja teiseks on enamus rahvast niikui nii seal. Laupäeva õhtul kusagile Mustamäele pära-põrgusse küll ei viitsi loksuda.
Aga mängu kohta : üks kahest kas saame suurelt tappa või teeme üllatuse ja võidame .:lahe:

kyps
01.09.03, 11:23
Kuna endal seda mõõduvõttu plaanis Tartus jälgida, siis tunnen huvi, et kus Tarbatu noormehed, neiud mängu jälgida kavatsevad. Zum-Zum?

oku
01.09.03, 12:29
Vatvat - Tartu on ka veel võimalus! Kui Aifo ja kõik muud vahvad muidumehed ka ülikoolilinna jäävad, siis ehk teen minagi sinna auvisiidi ... :P

kojamees
01.09.03, 13:09
Kui juba väljapakkumisex läx et kuhu laupäeval minna ,siis rõõmsameelsetele soovitan minna Black Mounty:)Virisejatel ja muidu piduritel vaadake lihtsalt kodus-ärge rikkuge Teiste mängu vaatamise tuju :)Eeldan et ega Welligi ole oodatud a´la eesti traagikud.
Black Mountys lihtsalt pidu pärast mängu aga mind üllatab see et Koondise mängu vaatamine Wellis on RÕHUTATULT tasuta.Kas eelmised korrad on võetud selle eest siis raha????????:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

Stinger
01.09.03, 17:47
Originally posted by Mr.Maximus

Kui ma üldse kusagile lähen siis muidugi Welli. Esiteks on sealt pärast hea kusagile edasi minna ja teiseks on enamus rahvast niikui nii seal. Laupäeva õhtul kusagile Mustamäele pära-põrgusse küll ei viitsi loksuda.

Mis see Mustamäe sul ette jäi?
:kaval:

Henri19
01.09.03, 20:00
eesti on viimasel ajal ikka väga nauditavat mängu näidanud , aga millegipärast on jäänud 100%-lised võimalused jäetud kasutamata. loodan väga, et eesti näitab oma endist mängu ja kasutab oma võimalused ära. siis tuleb võit ja siis veel belgia ahju ja...:lahe: a seisuks ma pakuks mingi 3!:2 :r66m8:

Mr.Maximus
02.09.03, 10:17
Originally posted by Stinger

Originally posted by Mr.Maximus

Mis see Mustamäe sul ette jäi?
:kaval:

Selles asi ongi ,et ei jää ette.:D

Tihane
02.09.03, 11:51
Originally posted by Henri19

eesti on viimasel ajal ikka väga nauditavat mängu näidanud , aga millegipärast on jäänud 100%-lised võimalused jäetud kasutamata. loodan väga, et eesti näitab oma endist mängu ja kasutab oma võimalused ära. siis tuleb võit ja siis veel belgia ahju ja...:lahe: a seisuks ma pakuks mingi 3!:2 :r66m8:

pakuks võimaluste äraloomise põhjuseks kogenematust .. kui tühi värav nina all ning pall jala küljes kinni .. jõuab peas läbi käia tuhat mõtet .. \"oh ma teen ajalugu, ma löön värava\" ja selle mõttega insuldilähedasse shokki jõudes jääb värav löömata.

ROOTSI KUNN
03.09.03, 20:13
Nagu ma äsja Sportneti uudistest lugesin ei sõida Terehhov ja Zelinski Bulgaariasse vigastuste tõttu. Ei usu seda vigastuste juttu. Pigem on mehed täielikus alavormis . Zelinski pikemat aega ja Terja viimased nädalad. Asemele võeti Klavan ja Zahovaiko.
Klavan oli ju minumeelest nimekirjas ennegi .Zaho võeti U-21 seest ja sinna lülitati Neemelo ja Mutle.
Kuidagi üle kivide ja kändude on seekordne koondis ,kes teab võibolla jääb veel keegi maha.:P Ei tea ,mis sellest kõigest välja tuleb!!!!

Janek
04.09.03, 11:49
Uudises oli juttu, et nad sõitsid minema. Loodetavasti keegi enam teel lennujaamast hotelli ära ei kao ja vigastada ei saa. Aga jutt Zelinski alavormist on minu arust õige. Terja alavomi kohapealt nõus pole.

Tihane
04.09.03, 12:02
no arvestades ennustusi .. et bulgaaria on 86% tõenäosusega meist üle .. ning 13% on viigitõenäosus .. siis ongi vast parem, kui meil imekoondis imemoodi kohale jõuab ..

siis ehk juhtub mingi ime .. ja suudame bulgaariale käru panna :)

Glazza
04.09.03, 13:47
Originally posted by Tihane

no arvestades ennustusi .. et bulgaaria on 86% tõenäosusega meist üle .. ning 13% on viigitõenäosus .. siis ongi vast parem, kui meil imekoondis imemoodi kohale jõuab ..

Tähetark rääkis või?!?

Tihane
04.09.03, 13:53
Originally posted by Glazza

Tähetark rääkis või?!?

eip .. miski ennustuskontori andmed .. kahjuks ei leia enam linki üles :(

Epic
06.09.03, 19:50
Ma ütleks, et Meelis Rooba ei oska mängida, Kristal on täitsa OK :lahe:

btw millal Meie mängija üldse viimati punase sai?Kristal Shotimaal? :sega9:

17
06.09.03, 19:52
Kurat see kohtunik raisk, kust selline välja võluti, iga liigutus viga ja viga ja Operi punane aah ma võiks sellele kohtunikult pileti persse välja teha, no kuidas saab nii tropp olla, ja need Allase ja Kristali kaardid absurd.

Tihane
06.09.03, 19:58
krt .. kohtunik on nähtavasti eelnevalt vaid naiste mänge vilistanud .. jube . õrr

aga mis siin nutta, me hetkel ei ole veel piisavad vastased, et bulgaariale kodus midagi näidata.

minu tänud meie fännidele kes kohapeal vähemalt pisutki häält tegid.

ning irmus pahameel bulgaaria idiootidele kes meie hymni ajal vilistasid ..

bin ladenit neile.

kaupo
06.09.03, 20:00
Masendav. Või siis tegelikult mitte. Eesti mängis võimete kohaselt. 0:2 kaotus Bulgaariale ongi meie tegelik tase. Võita ju võiks, aga noh, ütleme, et 3-4 aasta pärast. Bulgaaria on lihtsalt tugevam, olid need kohtunikud nii jobid, kui olid.

Peku
06.09.03, 20:06
no mis nali see nüüd oli!
no kohtunikud panid ikka täitsa mööda ma vaatasin.
ja mis, meelis rooba polnud kaugeltki mitte halb, ma ei oskagi ühtegi halba mängijat välja tuua. kõik olid tasemel, I poolajal olid natu nagu varjus, aga II poolaeg mängisid kõik heasti. väravad tulid sellest et bulgaaria lihtsalt oli natuke üle. kui kohtunik poleks kogu aeg näkku pannud niiviisi, siis oleks mehed enesekindlamad olnud ja 2-1 ja võibolla 2-2 isegi oleks reaalne olnud. ma mõtlen peale opi eemaldamist:viha: :viha: hea naljatilk see kohtunik ikka oli:viha:

INCE
06.09.03, 20:25
no öelge mis tahate , aga M. Rooba oli NÕRK ... isegi kui kommentaatorid Kaljuveer ja Mõttus teda mainisid , siis alati miski negatiivsega (kaotas palli, ei jõudnud tagasi, ei läinud appi) seoses. Miks küll ei toodud sisse Smirnovi ??? Vastust teab vaid tuul:(
Veelkordselt pakkus meeldivaid emotsioone noor Jääger - sellest poisist tuleb veel TEGIJA ja muidugi KLAVAN.
Aga mulle Kristal meeldis:) see oli ainuke vend platsil , kes julges ka s...keerajatele öelda mis ta neist arvab:lahe: tõeline korrapidaja ... vanus pole küll enam see, aga vähemalt ühe ilusa pealelöögi sooritas.
Opist on kahju:( vennal on terve hooaeg nagu mingi needus peal ja mäng lihtsalt ei lähe.Eks tal ole ka parasjagu pingeid (klubivahetus, pidevad vigastused ) ... ehk on järgmine hooaeg parem.
;)

woodoo
06.09.03, 20:45
Operi punane nüüd väga ebaõiglane küll ei olnud.Oper tuli selja tagant ja palli ei suutnud ta ka mängida.Aga bulgaar oskas siukest suremist teeselda,et see vist mõjus kohtunikule.Too molu ei mõistnud pikka aega mis kaardi nüüd välja võtab.

Bobik
06.09.03, 21:07
eesti fännid olid ässad ikka. Päris tihedalt oli eestlaste kisa kuulda, ja mitte vähe :r66m7:

Aaaga, arvan seda, et meie keskkaitse on aeglane. Bul. ründajad jooksid üle. Kelle süüks esimest väravat pidada? Jääger ja Rooba olid vist katmas? ja Smironovi ei juletud seepärast sisse tuua, et kutt ei tee kaitses tööd. Nii väitis vist Pijpers ise.

greenday
06.09.03, 21:10
Nii masendavat mängu pole ammu näinud. Bulgaaria ju praktiliselt mingit survet ei avaldanud. Selle valiktsükli halvim mäng. Mitte midagi positiivset ei oskagi ausalt öelda välja tuua. Võibolla kaitseliin oli enam-vähem. Ja see nüüd küll ei ole Eesti tase, nii lihtsat mängu 0-2 kaotada. Eesti tase kui kõik toimib on vähemalt viik. Puudus täielikult eesti suur trump ehk MEESKOND.

Epic
06.09.03, 21:19
Puudusid ka väga tähtsad mängijad, kaitses tunti puudust Piirojast ning rünnakult puudusid Terehhovi teravad läbimurded :deemon:

Igatahes M.Rooba oli ikka tõsine pettumus, lootsin, et ta võetakse välja peale 1.poolaega aga ei.Kristal oli Meie üks parimaid ;).Andis nii ilusaid sööte kui ka kornereid. :)

Ning see mis ikka Meie ründajaid kimputab - Kui tekivad 100%-lised võimalused siis tuleb need ära kasutada, Operi eksimus oli valus :suurnutt:

Belgia paneme ahju, maksku mis maksab :kop: :kop: :kop:

eestimees
06.09.03, 21:23
Originally posted by Bobik

eesti fännid olid ässad ikka. Päris tihedalt oli eestlaste kisa kuulda, ja mitte vähe :r66m7:

Aaaga, arvan seda, et meie keskkaitse on aeglane. Bul. ründajad jooksid üle. Kelle süüks esimest väravat pidada? Jääger ja Rooba olid vist katmas? ja Smironovi ei juletud seepärast sisse tuua, et kutt ei tee kaitses tööd. Nii väitis vist Pijpers ise.
Eesti fännid oli ikka vinged küll:õnnelik: . M Roob ikka mõttetu mees, tühi koht, rohkem trenni. kristal oli kah nagu mõttetu mees. Oleks Zelinski kah olnud siis oleks saanud kindalsti 4-0 pähe, vähemalt ta õnneks puudus, jumal tänatu sellepärast:õnnelik: . Noo Smirnovi oleks tulnud algkoosseisu panna, ta on ainuke kes oskab paremal äärel üldse mängida, tehinka ja kiiruse mees. Pijpers ikka paras loll, tal mingi flora sündroom, et ainult flora mängijad pead olema väljakul! Ärgu valetagu smirnovi kohta üldse ja teeverit kah ei võta, kuradi idikas. Ainult ajab mingit pada suust välja.

vaikiv mees
06.09.03, 21:26
kohtunik, jah, vilet nyyd alla kyll polnud neelanud, vaid t8rtsutas iga puudutuse peale.. aga seda, et ta oleks m2ngu 2ra teinud, ei saa 8elda,
bulgarid t6mbasid jah kiirusega meie kaitsjatest m88da, Stepanovit ma olen alati puise kohavaliku p2rast kritiseerinud & 1.v2rava puhul j2id U.Rooba(&Lindpere) h2tta..

loomulikult ei l2inud Opi vastast meelega maha t6mbama, vaid yritas ikka pallini j6uda, selles m6ttes oli 6nnetu juhus, et kukkus v2lja puhas tagant sisses6itmine

sellest, miks M.Roobat ikka pushida yritatakse, pole ma veel aru saanud

ethan
06.09.03, 21:29
Originally posted by greenday
Selle valiktsükli halvim mäng.

Vaidlen vastu, kodus Horvaatiaga peetud mäng oli raudselt kõige kehvem mäng selles tsüklis, kus ei loodud absoluutselt ühtki korralikku väravavõimalust. Horvaadid olid väga korraliku eeltöö teinud, ning ei alahinnanud eestlasi tilgavõrdki.

Tänasest mängust irriteerib enim ehk bulgaaria toetajate labane käitumine, ning Martin Petrovi üleolev suhtumine. Muidu, Bul. väravavaht oli väga hea (v.a. üks eksimus, mille kohe väga osavalt heastas), ning kaitse oli sümpaatne ja kindel.

Aga jah, võimaluste ärakasutamine... olukorrad tekivad palju kiiremini kui see, millega harjutud ollakse. Eestlaste kaitse oli väga ebakindel, Allas, Stepanov olid nõrgad, eriti Meelis (kuid ka Urmas) oli nõrk, Meelise mängust võis lugeda ülimat tahtmatust kedagi aidata... täielik udu oli platsil. Leetma oli nõrgavõitu, samas, Lindpere oli küll täna kehvavõitu, kuid tema õige postitsioon on Operi kohal, ning teda kritiseerida üleüldse nõrgas tasemes on liig - Flora meeskonna parim mängija hetkel siiski.

Tulevikule mõeldes olen aga siiani positiivselt meelestatud... Süüdistused Pijpersi suunas on alusetud, 150-lt kohalt FIFA reitingus 90.-ks on mäletatavasti hulga kergem tõusta kui 60.-ne ja 70-ne vahel stabiilselt püsida, laiemalt mõeldes.

greenday
06.09.03, 21:35
Originally posted by ethan

Selle valiktsükli halvim mäng.

Vaidlen vastu, kodus Horvaatiaga peetud mäng oli raudselt kõige kehvem mäng selles tsüklis, kus ei loodud absoluutselt ühtki korralikku väravavõimalust. Horvaadid olid väga korraliku eeltöö teinud, ning ei alahinnanud eestlasi tilgavõrdki.
Seda ma mõtlengi, et tänane mäng oli 2 korda lihtsam kui Horvaatia vastu, seetõttu meie kehv esitus eriti masendav. Bulgaaria lõõpis enne mängu et võtavad lihtsa võidu ja seda tegidki, lükkasid lõdvalt ära. Eeldasin, et nad saavad valusa õppetunni, aga Eesti oli allpool oma taset.

kaitz
06.09.03, 21:43
Ooperi punast pole küll mõtet arutada kohtunikult täiesti õige otsus
selja tagant jalgadesse ....
Allase jaKristali kollase peale võib küll kohtuniku süüdistada,need olid küll kergelt antud.
Eesti eriti2 poolaja mängis igati head jalgpalli,krt Stioopa nõrk.

Peku
06.09.03, 22:03
Originally posted by eestimees
Eesti fännid oli ikka vinged küll:õnnelik: . M Roob ikka mõttetu mees, tühi koht, rohkem trenni. kristal oli kah nagu mõttetu mees. Oleks Zelinski kah olnud siis oleks saanud kindalsti 4-0 pähe, vähemalt ta õnneks puudus, jumal tänatu sellepärast:õnnelik: . Noo Smirnovi oleks tulnud algkoosseisu panna, ta on ainuke kes oskab paremal äärel üldse mängida, tehinka ja kiiruse mees. Pijpers ikka paras loll, tal mingi flora sündroom, et ainult flora mängijad pead olema väljakul! Ärgu valetagu smirnovi kohta üldse ja teeverit kah ei võta, kuradi idikas. Ainult ajab mingit pada suust välja.

et sa nagu debiilik oled? mis mees sina oled, et pijpersit kritiseerida, ja zelinskist just oligi puudus, tema tavaliselt lööb olukorrad ära.
lollakas

Bobik
06.09.03, 22:23
Originally posted by Peku

et sa nagu debiilik oled? mis mees sina oled, et pijpersit kritiseerida, ja zelinskist just oligi puudus, tema tavaliselt lööb olukorrad ära.
lollakas

Et siis, kui ise ntx minister ei ole, siis ei tohi ka valitsust kritiseerida? Nujah :P
sry, läks kohvtoobiks kätte ära.

ahjaa...zelinski on ju rootsis pingi peal, miks peaks üldse pingipoiss koondisesse saama. eesti liiga ei ole nii nõrk, et hooajaga u. 20 golli lööv eestlane teda ei suudaks koondises asendada. ( Zel vs. Teever v. Zahovaiko)

Epic
06.09.03, 23:11
Originally posted by zoolazorts

Originally posted by Epic

Kristal oli Meie üks parimaid ;).Andis nii ilusaid sööte kui ka kornereid. :)

Misasja sa luuletad, kogu mängu peale andis kaks-kolm söötu millel mingi mõte oli. Pluss üks pealelöök. Enamus passe laksis kuhugi tühermaale...

Kui võrrelda teiste Meie keskvälja meestega oli ta ikka palju parem.

Marko ruulib igatahes :) oma 133 cap\'iga ;)

Peku
06.09.03, 23:11
ma ei ütlegi, et teever ei vääri kohta, ma ütlen, et zelinskist oli puudus.
:doh: aga ega ei või kritiseerida jah:D

teoreetik
06.09.03, 23:13
Kuradi kohtunik oli ikka pede küll ja veel eriti need küljekohtunikud kes julmalt võtsid vigu ära.Ütleks et esimese värava juures oli tsipake süüd ka poomil kes lasi endale palli esimesse nurka lüüa,kuid jah,poom tegi kah väga ilusaid tõrjeid.Oper peab veel harjutama üks-üks olukordi...

Red Devil
06.09.03, 23:30
Niih mäng siis ära vaadatud ja kohe alguses hakkas koom pihta: alguses lasti eesti hümni minig ERITI pikalt, siis et meie peatreeneri nimi on Arnoidus Pijpers or smth... ja need Bulgaaria fännid:viha: eriti ülbed sellid, kukkusid meie hümni ajal alles vilistama. Kordus ka jälle vana tõde: eestlased ei suuda enda tekitatuid väga häid võimalusi ära kasutada tugevamate vastu. Ja see punane kaart Opile.... vale otsus... kindel kollane oli! Nüüd siis võimalik tõusta veel 3 kohale, kui BEL kaotab HOR ja meie suudame BEL võõrsil võita. Mängu parim minumeelest: kes muu kui POOM, teised mägnisid nats sitasti, vb Klavan vahetusest mängis ka normilt...

Ahh jaa siis see ka veel, et mix M.Rooba mängus oli??? Täielik 0 oli ta! Ole pidand Smirnov ikka olema!

Wingback
06.09.03, 23:36
Nõustun eelpool Greenday öelduga, mäng oli tõesti nutune ning tõesti siiani kõige kehvem terves valiktsüklis. Igavavõitu kah, kuna bulgaarlasedki ei viitsinud eriti tegutseda pärast oma esimest väravat. Rääkides kehvadest mängudest, siis kohe väga sitt tunne tekib, kui mõelda mis kooseisuga me Belgia vastu peame hakkama saama. :( Raske Belgiast midagi head loota.
Omaltpoolt ütleks, et halvim meie omadest oli M. Rooba ja parim M.Poom. Üllatavalt kehvalt esinesid ka Andres ning Urmas....see siis minu silmade läbi. Operi näoilmest võis lugeda, et ta sai ise kah aru millise lollusega ta hakkama sai ning mingil määral ta kindlasti kahetseb oma ebaõnnestunud palliröövi. Kuid samas, rõve oli vaadata mis moodi bulgaarjopskid platsil naisi mängisid :viha:, eriti esimesel poolajal.
Bulgaaria võidu võtmeks olid minuarust nende ääremängijad/ääreründajad, kuna meie meestel oli raskusi just äärte katmisega. Kohtunikest rääkides arvan, et ma ei liialda kui nimetan nemadki valiktsükli kõige kehvemateks. Vahel täitsa totratest olukordadest anti viga, nii poolt kui vastu.
Kogu mängu juures oli mulle kõige huvitavam/tujutõstvam Ragnar Klavani sissetulek. Seda venda tahaks teinekord algkooseisus näha, temast saab kindlasti veel tulevikus asja. :)
Oli kuidas oli, aga paistab, et see valiktsükkel, nii nagu ka MM valiktsükkel, vajub meil lõpp päris käest ära. :oih:

Epic
06.09.03, 23:38
Originally posted by teoreetik

.Oper peab veel harjutama üks-üks olukordi...

Venemaa vastu oli küll like taken a candy from a baby :D

Poom oli muidugi tasemel as usual Aga kurat kui kahju sellest Opi olukorrast on ning sellest kornerist mis sellele järgnes...lihtsalt ei ole õnne võõrsil (mõni kord ka kodus :P ) mängides.

Lohutame end sellega, et ka Läti sai 0:2 pähe ning et nemadki mängisid 10-kesi mängu lõpuni :kaval: Mingi kampaania nimega \"Baltiriikidele punanekaart ning 2 kolli väravasse\" käis vist :P

Undi
06.09.03, 23:43
Originally posted by Epic

Venemaa vastu oli küll like taken a candy from a baby :D

Kui sa inglise keelt piisavalt ei oska, siis ära kasuta seda. Oma \'oskusi\' oled ka teistes teemades piisavalt demonstreerinud.

K1ly
07.09.03, 00:22
Mäng oli tõesti masendav :( Raudselt kõige halvem mäng selle EM i valiktsüklis.Rooba oli tõesti täielik null paremal juhul 1-:D Poom jah oli tõesti kõige parem kuid jah natsa oli tema süüd ka selles esimeses väravas ;) aga muidu tegi ikka väga hea mängu. Kahvatu oli ka U.Rooba ja närvi ajas see et kui Eesti tegi mõne `naise vea` siis kasutati see kohe ära Bulgaarlaste poolt ja kukuti pikali.Kohtunikud andsid ka soovida.

Njah Belgia vastu on nüüd väga raske mängida eriti kui puudu on Oper ja Kristal kaartide tõttu:(

Access
07.09.03, 01:06
Vaatasin kuskil 80 minti ära,siis polnud enam midagi seal vaadata. Lihtsalt jube mäng oli. . Kuid siiski minuarust Ott Reinumäe platsile tulek pani eestlaste mängu käima(korraks). Ja Operi luhta läinud 1-1,sellisest olukorrast peax kogenud ründaja värava lööma. Millal küll hakkab Eesti koondis oma värava võimalusi realiseerima. Poom mängis ainukesena enda tasemel. Suur miinus oli ka see,et Piiroja ei mänginud. Loodame et Belgias läheb paremini,kuigi see ei muudax enam midagi. EM-ile pole meil kahjuks järgmine aasta asja.

Artista
07.09.03, 03:37
Tjah, kole oli. Ehk olen nõus kõigi eelnevatega, et miks pagana pärast Smirnovi sisse ei toodud?! Et miks on vaja ka koondise krutsiaalse tähtusega mängus pushida mingeid oma Flora süsteemi pooletoobiseid noori?!

Teine point on see, et Klavan on tegija.

Kolmas aga tõdemus, et nüüd nägime, miks ja kuidas Oper Moskvas väravalöömisega hädas on. Niistelroy oleks sellest olukorrast 10 väravat kõksinud. Ehk aeg jonnimine lõpetada ja Kink koondisse kutsuda!

Tihane
07.09.03, 03:51
pisut offtopic .. aga kuna meil mehi kollaste ja vigastuste tõttu väheks jääb, siis kes meil belgia vastu platsile jooksevad?

Vürst
07.09.03, 09:15
Igatahes tahaks öelda,et ei oleks uskuned enam, et Eesti koondise peaaegu põhikoosseisuga suudaks nii nõrka mängu näidata. Enda arvates tegid korraliku etteaste ainult 3 meest:Allas, Poom ja Stepanov. Kogu poolkaitse oli armetu. Kristalit ja Leetmad ei olnud üldse näha ning M.Rooba ja Lindpere saavutasid mitmeid pallikaotusi. Poolkaitse armetus tipnes mängu lõpus kui Lindpere oskas kenasti palli peale astuda. Viikmäe ei teinud küll väga kehva mängu ent eriti silma ka ei paistnud(mis on tingitud kindlasti ka poolkaitse nõrgast mängust).Operi esitus oli morn.Täiesti süütutes olukordades tegi ränku vigu(2. värava eelne pallikaotus,punane kaart ja 1-1 olukorra mööda löömine).

Ehk siis kogu võistkonna mäng oli kokku nõrk. Loodaks vähemalt Belgiast kome punkti,sest enne valiktsüktlit loodsin ma, et vähemalt ühte nn.suurt me võidame.

eestimees
07.09.03, 10:15
Originally posted by Peku

lollakas
Ei ole debiilik, äkki oled sa? Pijpersit ei saa kiita, ta tegi lolle otsuseid ja idiootlikke valikuid, mis rikkusid eesti mängu ära. Zelinskist oli puudusd vä???? Ära aja naerma............. nii mõttetu meest annab otsida, enne oleks võinud ka Taavi Rähni rümdesse saata, siis on ka suurem tõenäosus, et rähn lööb kolli kui zelinski. Pijpersi ila, et Smirnov ei sobi tema meeskonda kuna ta on rohkem ründav poolik kas siis Hispaania treener ei tohiks ka Xabi Alonsot meeskonda võtta, kes on täielikult kaitse suunitlusega poolik ja hispaania on ründav meeskonda?

Peku
07.09.03, 10:49
ma ei hakkagi vaidlema:P ütle mis tahad, ma olen veel liiga unine

Epic
07.09.03, 11:00

pisut offtopic .. aga kuna meil mehi kollaste ja vigastuste tõttu väheks jääb, siis kes meil belgia vastu platsile jooksevad?

Noo Reim peaks selleks ajaks terve olema ;) samuti tuleb Zelinski mängu, võtab Viikmäe koha ning Viikmäe liigub Opi kohale.Nii lihtne see ongi :)

2mSööt3mMööda
07.09.03, 11:06
Minu arust oli ainuke liin mis Eesti koondisel toimis kaitseliin, kuigi vahel esines sealgi auke. Keskväli oli ikka täielik katastroof imho. Kristalit polnud üldse näha nagu ka Liivot. Peab mainima, et Liivo on ikka väga aeglane, iga kord joosti ta üle ning pärast seda üritas ta alati selja tagant särgist haarata vms. Ääred olid kuidagi liiga kaitsvad -imho oleks võinud ikka Smirnovi kasutada. Opile ega Viikmäele pall eriti ei jõudnud, seega pole neid eriti mõtet kommenteeridagi. Kahju muidugi, et nad oma poolvõimalusi ära ei kasutanud. Operi punase kaardi kohta vast niipalju, et mänguhoos võib kõike juhtuda :) .

Kokkuvõtteks: Bulgaaria oli ikka selgelt üle ning oli võitu väärt. Bulgaari parimaks mängijaks valiks mina Petrovi.
Eesti mäng oli väga kahvatu :( Parimaks mängijaks valiks kas Allase või Poomi.
Kohtunike töö oli ikka eriti sitt imo, ntx võeti audi sisseviskest suluseis ja vilistas iga kehamängu veaks.
Teleülekandest niipalju: pildi kvaliteet sitt, heli sitt ning Kaljuveri jutt ka kohati ajuvaba aga hea, et üldse näidatakse :)

väike küsimus: Kas ma olen ainuke, kes kahtlustab, et Flora kasutab koondist oma noormängijate reklaamimiseks? Ntx minule jäi arusaamatuks miks Smirnovi sisse ei toodud. Kui arnold räägib oma kaitsvate äärte juttu siis mida kuradit sa enam kaitsed kui meie oleme kaotusseisus. See on lihtsalt minu arvamus.

duff_K
07.09.03, 11:26
Minu arvamus mängust!

väga huvitav on lugeda siin arvamusi et ah nüüd emile ei pääse jne.......et Belgia vastu võtaks siis ikka 3 punkti ära jne........... Eesti pääsemine EM-ile oleks võinud toimuda ainult suure õnne korral....see nagu mäng eile oli näitas jälle kus me maailma jalgpallis oleme...... täiesti normaalne mäng Eestilt võõrsil.....täpselt samasugune kui Horvaatias isegi natuke ründavam ja julgem ainuke probleem et kaitse seekord ei pidanud...üldiselt mängis EEsti oma tasemele vastavalt...olid mõned nõrgemad (M.Rooba täiesti ebaõnnestunud)... aga üldiselt kõik omal tasemel ja see tase on selline nagu on mis jääb selgelt alla Bulgaariale......... mängu käik oli ka normaalne täiesti loogiline ju et Eestil tekkib 1-2 võimalust ja kui neid ära ei kasuta võõrsil siis me punkte ei saa..... see et kodus me suutsime Bulgaariaga mängida võrdne võrdsega ei tähenda et me neile võõrsil vastu saaame.....ei saaks ju oodata et eesti kaotusseisu jäädes hakkaks palli kohe valdavama ja oma survet peale panema.....selline asi võib toimuda ainult 2-3 minutit siis võtavad jälle ´vastased ohjad.... igati normaalne mäng ja täpselt samasugune tuleb see ka Belgiast oleks loll oodata et nüüd oh Belgia ju Bulgaariast tabelist tagapool et võõrsil kotime nad ära.....tõesti see võimalus on olemas ainult siis kui suudetakse hoida oma puur puhas ja lüüa oma võimalus ära... aga raskeks läheb see ilma Operita kuigi ta ei löö oma võimalusi ka eriti kindlalt ära siis on näha et ainuke meie ründeliinis kes suudab palliga vastaste kaitsetele veidikenegi peavalu teha....... toon nt. Lindpere esimesel poolajal paar korda üritas kaitsjale ära teha ei õnnestunud kuna ta proovis neist mööda minna nii nagu ta siin eesti liigas teeb ja siin tal see ka õnnestub aga seal tase ikka hoopis teine....ppolikud Leetma ja isegi KRistal tegid mõlemid korraliku mängu võitlesid kuidas oskused lubasid ja üritasid ka midagi ehitada....jah tundusid et jäid aeglaseks jne.....aga selline on taseme vahe.....üks asi mis jäi veidikene arusaamatuks oli meie äärekaitsete nõrkus eriti kuidas Petrov jooksis lihtsalt allase üle...

Mis puutub aga mängijate valikusse siis mina isiklikult arvan ka et jah Smirnov oleks võinud põhis olla... ja ka et Reinumäe sissetulek ei teravdanud midagi ta sai selle helgeperioodi (5-6 minutit) ainult korra palli puutuda nii et kuda ta sissetulek sisi nii väga teravadas?..... aga okei Arno Pijpers siiski jagab jalkast nõks rohkem kui keegi teine siin foorumis..... võisid olla siin kindlasti igast põhjusi et eelistas flora mängijaid rohkem jne..... aga siiski tema on peatreener ja tema on meid nii kaugele arendanud.....

Selline oli miinu tagasihoidlik arvamus kes viicis läbi lugeda tubli :P...... aga see on kõigest minu arvamus.

Marduk
07.09.03, 12:40
K6ik juba 8eldud mis 8elda annab. Bulgaaria oli meist yle, kuid hinge j22b kripeldama see, et meie omad ei yritanud vastu v6idelda. Kui pall saadi siis l88di see h2sti kaugele oma v2ravast ja sellega asi piirdusgi.

Hea mulje j2tsid nii Klavan, kui ka taas J22ger poiss. Kui nemad suuremaks kasvavad ehk siis.....

Red Devil
07.09.03, 12:45

väike küsimus: Kas ma olen ainuke, kes kahtlustab, et Flora kasutab koondist oma noormängijate reklaamimiseks? Ntx minule jäi arusaamatuks miks Smirnovi sisse ei toodud. Kui arnold räägib oma kaitsvate äärte juttu siis mida kuradit sa enam kaitsed kui meie oleme kaotusseisus. See on lihtsalt minu arvamus.

See on jah kahtlane, et kui eesti oli kaotusesisus toodi M.Rooba asemel Reinumäe, kes ikka rohkem kaitsvam poolkaitsja, mis seal enam kaitsta kui oled kaotusseisus, olex vaja ikka rünnata ja Smirnov olex olnd kindlasti parem valik, kuna tema ikka ründavam,

greenday
07.09.03, 14:55
Originally posted by Red Devil

See on jah kahtlane, et kui eesti oli kaotusesisus toodi M.Rooba asemel Reinumäe, kes ikka rohkem kaitsvam poolkaitsja, mis seal enam kaitsta kui oled kaotusseisus, olex vaja ikka rünnata ja Smirnov olex olnd kindlasti parem valik, kuna tema ikka ründavam,See on ju selge, et kui Eesti on Bulgaaria vastu 10kesi, siis peab veel rohkem kaitsma ja üritama vähemalt väravat mitte lasta, 10kesi ründama hakata oleks ju idiootsus. Täiesti loogiline otsus Arno poolt.

Jyrka
07.09.03, 15:46

See on jah kahtlane, et kui eesti oli kaotusesisus toodi M.Rooba asemel Reinumäe, kes ikka rohkem kaitsvam poolkaitsja, mis seal enam kaitsta kui oled kaotusseisus, olex vaja ikka rünnata ja Smirnov olex olnd kindlasti parem valik, kuna tema ikka ründavam,See on ju selge, et kui Eesti on Bulgaaria vastu 10kesi, siis peab veel rohkem kaitsma ja üritama vähemalt väravat mitte lasta, 10kesi ründama hakata oleks ju idiootsus. Täiesti loogiline otsus Arno poolt.

Mis vahet sel on kas saada 0-2 või 0-954324978643297586997482659743158? Tore, et Eesti kohe alla andis ja hakkas \"üritama vähemalt väravat mitte lasta\", sest tõesti päästa veel mida päästa annab oleks idiootsus.

Ono
07.09.03, 15:49

Mees, sa ise ka mõistad mida räägid? Et kaitseme veelgi rohkem? Nagu eelpool öelda, mis vahet sel on, kas 0:2 või 0:3? Täesti mõtetu vend.

eestimees
07.09.03, 16:39

See on jah kahtlane, et kui eesti oli kaotusesisus toodi M.Rooba asemel Reinumäe, kes ikka rohkem kaitsvam poolkaitsja, mis seal enam kaitsta kui oled kaotusseisus, olex vaja ikka rünnata ja Smirnov olex olnd kindlasti parem valik, kuna tema ikka ründavam,
Muidugi kasutab, smirnovi ja teeveri mitte kasutamine on kahjulik ning pijpers toob idiootlikke ettekäändeid. Kui ta paneb ikka väljakule zelinski ja m rooba, siis peab ikka tal midagi tõsist peas lahti olema. Ärge ajage mul seda jama, et eesti kaitseb jne. Tal ei mingit põhjust miks ta ei tohiks teeverit võtta koondisse.

H.M Murdock
07.09.03, 17:13

Muidugi kasutab, smirnovi ja teeveri mitte kasutamine on kahjulik ning pijpers toob idiootlikke ettekäändeid. Kui ta paneb ikka väljakule zelinski ja m rooba, siis peab ikka tal midagi tõsist peas lahti olema. Ärge ajage mul seda jama, et eesti kaitseb jne. Tal ei mingit põhjust miks ta ei tohiks teeverit võtta koondisse.

teeveri võiks küll koondisesse tuua,smirnovi kohta ma ei ütle midagi:ham10:

Red Devil
07.09.03, 17:18

Oper sai punase kaardi nagu 69 minutil aga Reinumäe tuli mängu 61 minutil:doh: nii et kui Reinumäe tuli sisse siis polnd eestlased 10-si!

Wingback
07.09.03, 22:39
pijpers toob idiootlikke ettekäändeid. Kui ta paneb ikka väljakule zelinski ja m rooba, siis peab ikka tal midagi tõsist peas lahti olema.
Sina oled nüüd küll 100% \"õige\" mees nii valjult Pijpersit maha tegema. :kratsti: Millised need tema idiootlikud ettekäänded siis on täpsemalt rääkides ?
Mitte, et mul nt. Teeveri koondisse kutsumisse vastu midagi oleks, aga Teeveril puuduks ju kokkumängu kogemus kaaskoondislastega ning seega väga tähtsates mängudes nagu EM valikmäng, teda kasutada poleks just kõige turvalisem. Alustame ikka vaikselt sõprusmängudest. ;)

Ono
07.09.03, 23:17
Originally posted by Vince

pijpers toob idiootlikke ettekäändeid. Kui ta paneb ikka väljakule zelinski ja m rooba, siis peab ikka tal midagi tõsist peas lahti olema.
Sina oled nüüd küll 100% \"õige\" mees nii valjult Pijpersit maha tegema. :kratsti: Millised need tema idiootlikud ettekäänded siis on täpsemalt rääkides ?
Mitte, et mul nt. Teeveri koondisse kutsumisse vastu midagi oleks, aga Teeveril puuduks ju kokkumängu kogemus kaaskoondislastega ning seega väga tähtsates mängudes nagu EM valikmäng, teda kasutada poleks just kõige turvalisem. Alustame ikka vaikselt sõprusmängudest. ;)

Järjekordne ajuhiiglane, muidugi flora noortel on neid kogemusi kuhajaga jah?

kaupo
07.09.03, 23:28
Nagu ütles kord üks Brasiilia koondise treener - Brasiilias on sada tuhat jalgpallitreenerit ja igal neist oma \"kõige õigem\" arvamus koondisest - või midagi sellist ;) Aga tõsi on see, et selline ongi Eesti tase. Eesti parimad mängud on sellised, kus võidetakse Venemaad, juhitakse Hollandi vastu veel 83. minutil 2:1 ja mängitakse viiki Bulgaariaga; keskmised sellised, kus võidetakse Andorrat ja kaotatakse Bulgaariale ;ja halvad sellised, kus kaotatakse Leedule 1:5. Kaitsva taktikaga saavutatud 0:0 viigid näitavad vaid seda, et meile on raske sisse lüüa ja me oleme peaaegu valmis mängima tugevatega kui võrdne võrdsega. Võrdseks saame siis, kui tugevatega mängides vahel võidame, vahel kaotame ja vahel mängime viiki 1:1 või 2:2, mitte 0:0. Ja ei kaota nõrgematele 1:5, vaid harva 0:1 või 1:2. Tugevaks saame siis, kui õpime väravaid lööma ka tugevatele. Võidud Venemaa ja Saudi-Araabia üle ning 2 väravat Hollandile olid ilmselt meie parimad mängud üldse. Sest seal lõid eestlased väravaid, ja kaitse pidas samuti lõpuni (v.a. Hollandi vastu, kus pidas kaitse umbkaudu 80 minutit).

Kaarel
08.09.03, 00:01
Originally posted by hullpaks

Nagu ütles kord üks Brasiilia koondise treener - Brasiilias on sada tuhat jalgpallitreenerit ja igal neist oma \"kõige õigem\" arvamus koondisest - või midagi sellist ;)

Samuti ütles üks treener (ei mäleta kes), et kui ta fännide arvamust kuulda võtaks, siis oleks ta varsti ise üks fännidest.

greenday
08.09.03, 00:08
Originally posted by Ono

Mees, sa ise ka mõistad mida räägid? Et kaitseme veelgi rohkem? Nagu eelpool öelda, mis vahet sel on, kas 0:2 või 0:3? Täesti mõtetu vend.Õnnitlen, olete koos Yyrkaga võitnud Eesti peatreeneri ja abitreeneri kohad! Läbisite eksami hiilgavalt! Kui ikka asjast midagi ei jaga, siis ei tasuks end siia blameerima tulla, eks? :prill4:

PS. Ahjaa, et edaspidi kõrva taha panna - 0-3 kaotuse ja 0-2 kaotuse vahe on see, et üldiselt peetakse jalgpallimaailmas viimast paremaks tulemuseks kui esimest. Vähemalt nii oli kirjas \"Jalgpallianalüütika for dummies\", kui ma õieti mäletan...

woodoo
08.09.03, 01:22
Kui greenday loogika aluseks võtta,siis Reinumäe vahetus oli selle libeda 0 : 1 hoidmiseks.
Sest 0 : 1 pähe saada on ju väga austav.See ei ole mingi 0 : 2.See on midagi enamat ,see on ju peaaegu viik, või mis?

greenday
08.09.03, 07:38
Originally posted by woodoo

Kui greenday loogika aluseks võtta,siis Reinumäe vahetus oli selle libeda 0 : 1 hoidmiseks.
Sest 0 : 1 pähe saada on ju väga austav.See ei ole mingi 0 : 2.See on midagi enamat ,see on ju peaaegu viik, või mis?

Kahjuks sa ei saanud mu loogikast aru.

vandersell
08.09.03, 09:07

Niih mäng siis ära vaadatud ja kohe alguses hakkas koom pihta: alguses lasti eesti hümni minig ERITI pikalt
Koom? Sa nimetad täispikka eesti hümni koomiks? Kui sa enne kuulnud polnud, siis tea- meie hümnil on kolm salmi, üks ilusam kui teine :) Kahju vaid, et kodumängudes seda ei lasta. Ilmselt arvatakse, et meie fännid on kehva mäluga ja ei suuda kolme salmi meeles pidada. Aaaa... aga äkki ongi nii? :deemon:

Litmanen37
08.09.03, 09:36
Tahaks t6sta yles kysimuse.....kas Eestis on olemas Kristali ja Leetma asendajaid...ma eriti ei saa aru,mida Arno nendes meestes leiab...kui m6elda kaitsele,siis nad on m6lemad suht l6hkuvad poolikud....aga ryndes j22b nende panus suht nullil2hedaseks....ja karistusl66gid....kas pole meil t6esti siis olemas Eesti Beckhamit....jah soomlased ju kutsuvad Nahka meie Beckhamiks,aga mingitel p6hjustel ei tulnud tema koondisesse....millal viimati l6i Eesti karistusl66gist otse v2rava....keegi 2kki oskab v2rskendada m2lu....

PS...kohtunik oli ikka ilge M*** kyll

tank
08.09.03, 10:08
Viimane värav karistuslöögist tuli minu meelest Annistelt Balti turniiril Leedu vastu. Aasta oli siis 2001. Või on vahepeal veel midagi juhtunud? Ei tule nagu ette.

Artista
08.09.03, 11:44

PS. Ahjaa, et edaspidi kõrva taha panna - 0-3 kaotuse ja 0-2 kaotuse vahe on see, et üldiselt peetakse jalgpallimaailmas viimast paremaks tulemuseks kui esimest. Vähemalt nii oli kirjas \"Jalgpallianalüütika for dummies\", kui ma õieti mäletan...

Mõttetu jutuke. Kas ometi on tagasi need ajad, kui Toomas Uba erutusest higisena teatas kogu eesti rahvale, et Itaalia käest saadi tappa vaid 0-2. Ning kogu rahvas rõõmustas ennast hulluks, tuli lippudega tänavale ja pidu kestis kogu öö. Õndsad olid need ajad, peaks me ehk tänagi oskama elust veidi enam rõõmu tunda, mis? Sest näe tõesti, edukalt välditi ju 0-3 kaotust!

jyriöö
08.09.03, 12:49
Loomulikult oleks ju parem olnud kõik kümme meest rünnakule paisata ja peale 0:5 kaotust rõõmustada - aga me ju ründasime isegi vähemuses! Poogen see skoor! Üle oma varju pole mõtet hüpata üritada, isegi Poola vastu oli näha, mida koondisele riski piiril mängimine kaasa toob. Lemsalu väravast pole mõtet rääkida, mäng oli tehtud selleks ajaks. Meie tase lihtsalt on selline, et hea õnne korral ollakse võimalised võõrsil tugevamatega viigistama. Veteranidelt enam arenguhüpet loota pole, tuleb lihtsalt oodata, kuniks noored talendid vanade kohad üle võtavad. Siis tuleb ehk suurem edasiminek ka mängupildis.

Glazza
08.09.03, 12:58
Selle punase kohta kohtunike käitumiselt!

Üpris suurelt hoolt tagant ründamine - õigustatud, samas oleks võinud mõnegi silmis esineda ka kollasena.

Aga oli huvitav vaadata kuidas käitusid kohtunikud. Väljakukohtunik oli juba mänguga teisele poole kaasa minemas ja jäi situatsioonist suht eemale, lisaks vaatas kuidagi üle õla. Piirikohtunik oli seevastu 2-3 korda lähemal ja vaatas olukorda otse enda ees justkui loozist ning võttis kiirelt märkmiku välja ning osutas mitmeid kordi lahtise käega rinnale (mis justkui tähendaks kollase üles märkimist - see aga oleneb kokkuleppe süsteemist, sest kui punane kaart oli rinnataskus võis see ka eelmadamist tähendada).

Samuti jättis tema olek olukorra paigas esimese mulje otsustusvõimetusest, jälgides justkui kui vigane on bulgar. Punase näitamisega minuti jagu venitada oli üsna veider - samas, ehk on see FIFA viimane sõna:) või sakslaste sobing. Miskipärast oli esimene reaktsioon, et ta ei olnud kindel mis kaardiga Operit tasustada.

Aga üldiselt arvestades brigaadi üldist rangust ja kergekäelisi kollaseid, oli punane ka loomulik tulem.

greenday
08.09.03, 13:24
Originally posted by Artista

Mõttetu jutuke. Kas ometi on tagasi need ajad, kui Toomas Uba erutusest higisena teatas kogu eesti rahvale, et Itaalia käest saadi tappa vaid 0-2. Ning kogu rahvas rõõmustas ennast hulluks, tuli lippudega tänavale ja pidu kestis kogu öö. Õndsad olid need ajad, peaks me ehk tänagi oskama elust veidi enam rõõmu tunda, mis? Sest näe tõesti, edukalt välditi ju 0-3 kaotust!Dziisus Craist! Kaua võib peaga vastu seina taguda! Eesti oli KÜMNEKESI ja kadunud oli PÕHIRÜNDAJA. Kui suur töenäosus on sellises olukorras BULGAARIALE värav lüüa võrreldes tõenäosusega, et rohkem rünnates hakkame kolle sisse saama?

Artista
08.09.03, 14:30
Dziisus Craist! Kaua võib peaga vastu seina taguda! Eesti oli KÜMNEKESI ja kadunud oli PÕHIRÜNDAJA. Kui suur töenäosus on sellises olukorras BULGAARIALE värav lüüa võrreldes tõenäosusega, et rohkem rünnates hakkame kolle sisse saama?

Jeesuke tõesti. Tuleb vist juhtida tähelepanu asjaolule, et inimkond eksisteerib ajas. Ja seega ka jalgpallurid ja nende mäng. Ehk Operi-härra eemaldati platsilt selle mängu 70. minutil, kuid 60. minutil toodi Rooba asemel sisse keegi noormees nimega Reinumäe - Flora marketingimeeste poolt armsasti sinisärki pakendatud toode, mille mahamüügi korral saaks esindusstaadioni peldikuisse kindlasti juurde nii pissuaare kui ka muud tarvilikku. See on kindlasti suurepärane eesmärk. Kuid kui sõnastada eesmärgina koondise mänge võita või vähemalt viigistada, siis tuleks Flora müügimehi veidi talitseda ning lubada platsile mängumehi, kes 0:1 kaotusseisu korral selle seisu äramuutmise nimel tegusid teha oskaks/suudaks.

Ono
08.09.03, 15:32

Originally posted by Ono

Mees, sa ise ka mõistad mida räägid? Et kaitseme veelgi rohkem? Nagu eelpool öelda, mis vahet sel on, kas 0:2 või 0:3? Täesti mõtetu vend.Õnnitlen, olete koos Yyrkaga võitnud Eesti peatreeneri ja abitreeneri kohad! Läbisite eksami hiilgavalt! Kui ikka asjast midagi ei jaga, siis ei tasuks end siia blameerima tulla, eks? :prill4:

Kui selline kirjandus eksisteerib, soovitan sul seda himuga uuriam hakata.
Üldiselt, kui tegemist on valikturniiriga, kus loevad punktid, siis on suht poh ka 0:2 või 0:4, ma saaks aru, kui oleks tekkinud selline olukord, kus me oleksime võidelnud esi 2 koha pärast ja mõeldes siis väravatevahele, aga hetke olukord oli kas punk või sittagi, niiet sa võid oma humoorikused endale jätta ja natuke aju kasutada.

mikk
08.09.03, 15:56
Bulgaaria mäng näitas järjekordselt koondise põhinõrkust - keskväli. See on juba pikemat aega olnud probleemiks. Ilma teevad praegu mehed, kelle vanustki juba vaadates võib öelda, et eelkõge peavd nad oma taset hoida, mingist arengust kahjuks rääkida ei saa. Siin kõrval on kusagil topic teemal eesti koondis tulevikus. Sealtki paiatsis välja, et selles osas on olukord kõige nutusem. Kui kaitsesse ja ka rünnakule on näha konkurentsi ning perspektiivseid noori, siis keskele just eriti ei paista (need U-koondiste mägud, mida olen näinud näitavad sedasama).

See Flora poolt ja vastu vaidlus on ilgelt tüütu. Pole ma mingi Flora fänn, kuid Flora domineerimisel eesti jalgpallis on oma loogilised põhjused. Pohlakul on lihtsalt aastate pikkune edumaa. Siis kui mõned tallinna või narva mehed äri tegid või riiki kukutasid, ehitas Pohlak Florat ülesse. Ja ausalt üeldes on ka kõik need väljaspoolt Florat olevad mängijad, kel mingitki potetntsiaali on, omad võimalused ka saanud.
Millest siis praegu räähime - kas Smirnovi oleks pudanud sissevahetama või mitte, kas teever oleks pidand koondises olema või mitte. Tegelt me räägime ju mingist paarist-kolmest mängijast väljaspoolt Florat ja küll nad ka saavad ükskord platsile. Need on kõik tühised detailid, koondise taset see küll põhimõtteliselt ei muudaks.

ethan
08.09.03, 19:41
Originally posted by mikk
See Flora poolt ja vastu vaidlus on ilgelt tüütu. Pole ma mingi Flora fänn, kuid Flora domineerimisel eesti jalgpallis on oma loogilised põhjused. Pohlakul on lihtsalt aastate pikkune edumaa. Siis kui mõned tallinna või narva mehed äri tegid või riiki kukutasid, ehitas Pohlak Florat ülesse. Ja ausalt üeldes on ka kõik need väljaspoolt Florat olevad mängijad, kel mingitki potetntsiaali on, omad võimalused ka saanud.
Millest siis praegu räähime - kas Smirnovi oleks pudanud sissevahetama või mitte, kas teever oleks pidand koondises olema või mitte. Tegelt me räägime ju mingist paarist-kolmest mängijast väljaspoolt Florat ja küll nad ka saavad ükskord platsile. Need on kõik tühised detailid, koondise taset see küll põhimõtteliselt ei muudaks.

väga hästi öeldud, KÕIGIL LÄBI LUGEDA JA MEELDE JÄTTA, ERITI ajuhiiglastel.

eestimees
08.09.03, 22:01
Originally posted by ethan

Originally posted by mikk

väga hästi öeldud, KÕIGIL LÄBI LUGEDA JA MEELDE JÄTTA, ERITI ajuhiiglastel.
Muidugi muudaks eesti koondise taset kui smirnov ja teever mängiks ja kui zelinski ja m rooba koondisest välja visatakse, tase tõuseb meeletult!!!!!

greenday
08.09.03, 22:04
Originally posted by Ono

Üldiselt, kui tegemist on valikturniiriga, kus loevad punktid, siis on suht poh ka 0:2 või 0:4, ma saaks aru, kui oleks tekkinud selline olukord, kus me oleksime võidelnud esi 2 koha pärast ja mõeldes siis väravatevahele, aga hetke olukord oli kas punk või sittagi, niiet sa võid oma humoorikused endale jätta ja natuke aju kasutada.See kõik on elementaarne aga asju peab ikka vastavalt olukorrale vaatama. Mängime Prantsusmaa vastu ja oleme poolajal 0-5 taga, siis tuleks kõik kaitsjad välja vahetada ja ründajad asemele panna jah? Bulgaaria vastu oli Eestil rünnak ja keskväljal rünnaku ülesehitus täiesti null ja Smirnov poleks siin mingit imet teinud, usun et see ei jäänud Arnole kahe silma vahele.

Henri19
09.09.03, 00:25
olime sõbraga, tahtsime vaadata jalgpalli. läksime baari, kus seda mängu näitas(mitte tallinna baar). ütlesin baaridaamile, kas saaks jalgpalli vaadata. võis. vaatasime, kuni tuli üks mees ja ütles mulle, et eesti jalgpall on täielik sitt, vaata parem markko märtinit. ma ei tahtnud. ta käis mulle pinda. ma lõin teda. kas tegin õieti?? :oih:

Juunior
09.09.03, 00:34
Väljavõte Delfist

nodsale siin ei meeldi lätlaste mäng. aga mulle meeldib, sest vaatamata kaotusele on lätlstel lootust, et midagi paremaks läheb. sest meeskond ründab! ja kui ükskord väheke joppab, küll nad siis ka edasi pääsevad ning ei näeks kusagil finaalturniiril sugugi haledad välja.
ründavad ka gruusia, moldova, albaania (oi kui ilus oli vaadata, kui nad venelasi peksid), ka valgevene, makedoonia. aga eesti istub kaitses ning loodab 0:0 viikidega midagi korda saata.
ma ei sõimaks ründajaid - kui palju on selliseid ründajaid, kes vähemalt 50 prossa võimalustest ära löövad? kui operil tekib mängus üks olukord, ja ta seda ära ei löö, siis on ta paha-paha! tegelt, kui teha statistikat, kui palju olukordi protsendiliselt eesti reliseerib, siis ma usun, et see protsent on üks maailma suurimaid. kurbloolisus on selles, et neid olukordi praktiliselt ei tekigi. kui tekib, siis vastaste jämedast eksimusest, mitte ise looduna (no meenutagem suuri hõiskeid esile kutsunud võitu vankade üle. kellele selle teise värava \"au\" langes - kas eesti \"kombinatsioonile\" või venelaste lohakusele?)
eesti meeskonnal pole kunagi olnud, ja karta on, et niipea ka ei teki, korralikku keskvälja. kui mõni enam-vähem mees (reim, terehhov) ka veel väljas on, siis on lausa katastroof käes.
ma ei saa pamperi optimismist aru - a la \"tervikuna mängis meeskond hästi\". jalgpallil pole mitte mingit mõtet, kui kõik mehed mängivad tuima näoga - ainus mõte peas, et mitte vigu teha. kui vigu ei tee, on parimal juhul tulemus 0:0. võitmise jaoks on aga eneseületust, säramist vaja. aga meie keskväli ei sära - treener ei lubagi - ainus eesmärk on pall ära sööta ja kaitsesse tagasi liduda. sest kui sa ette poole hakkad trügima, siis võib-olla ei jõua sa ebaõnne korral kaitsesse tagasi ja ongi jälle treeneri kurjad sõnad kaelas. eesti ju suudab rünnata - paljud mängulõpud on seda näidanud. mulle ei mahu pähe, miks eesti (õigemini pamper) lähtub seisust 0:0, kui võiks ju ometi peale esimest vastaste survet ise seda sama teha, mitte oodata ühteainsamat kobavarianti. vastane oleks palju rohkem närvis ja eksiks palju rohkem, kui eesti lööks 20. minutil ise 1:0 ära.
minu arvates on pamper liiga alalhoidlik treener ja ta on end ammendanud. igal juhul seediksin ma palju rohkem lätlaste 0:2 poolale, kui eesti 0:2 bulgaariale.

mcnamara
09.09.03, 09:42
Originally posted by Juunior
minu arvates on pamper liiga alalhoidlik treener ja ta on end ammendanud. igal juhul seediksin ma palju rohkem lätlaste 0:2 poolale, kui eesti 0:2 bulgaariale.

Mnjah - meenuvad vanad ajad, kui Roman Ubakivi tahtis Eesti koondise ründavat mängu mängima panna...kahjuks arvestamata, et meeste oskuste tase sellises stiilis mängimist ei luba.
OK, oskused on aastatega paranenud ja meeskond tervikuna mõnevõrra tugevam kui toona, aga kas me ikka oleme valmis vahetama 0:0 viigid tugevamate vastastega 0:3 kaotusteks? Ja seda mitte korra, vaid praktiliselt iga kord mängima minnes?
Üle oma varju hüpata ei saa.

greenday
09.09.03, 09:52
Originally posted by Henri19

olime sõbraga, tahtsime vaadata jalgpalli. läksime baari, kus seda mängu näitas(mitte tallinna baar). ütlesin baaridaamile, kas saaks jalgpalli vaadata. võis. vaatasime, kuni tuli üks mees ja ütles mulle, et eesti jalgpall on täielik sitt, vaata parem markko märtinit. ma ei tahtnud. ta käis mulle pinda. ma lõin teda. kas tegin õieti?? :oih: Sa tegid õieti, sõber! :D

oku
09.09.03, 10:03

Originally posted by Ono

Üldiselt, kui tegemist on valikturniiriga, kus loevad punktid, siis on suht poh ka 0:2 või 0:4, ma saaks aru, kui oleks tekkinud selline olukord, kus me oleksime võidelnud esi 2 koha pärast ja mõeldes siis väravatevahele, aga hetke olukord oli kas punk või sittagi, niiet sa võid oma humoorikused endale jätta ja natuke aju kasutada.See kõik on elementaarne aga asju peab ikka vastavalt olukorrale vaatama. Mängime Prantsusmaa vastu ja oleme poolajal 0-5 taga, siis tuleks kõik kaitsjad välja vahetada ja ründajad asemele panna jah? Bulgaaria vastu oli Eestil rünnak ja keskväljal rünnaku ülesehitus täiesti null ja Smirnov poleks siin mingit imet teinud, usun et see ei jäänud Arnole kahe silma vahele.

Kuule, Greenday. Isegi minusugune rahulik tüüp ei jõua su demagoogitsemist enam ära kannatada. Saa nüüd kenasti pointist aru - me ei olnud poolajal Prantsusmaa vastu 0:5 taga, vaid 60 minutil Bulgaaria vastu 0:1 taga. Meie jaoks ei olnud tol hetkel vahet, kas kaotada 0:1 või 0:2. Punkt. Kui sa nüüd ka aru ei saa, siis soovitan kõigil käed üles tõsta ja alla anda. Kaua sa ikka seletad ...

greenday
09.09.03, 12:01
Tsiteerin Pijpersit: \"Samas tõdes Pijpers, et ei kahetse tagantjärele ühtki mängijate- ega taktikavaliku otsust. «Tahtsin Maksim Smirnovi viimaseks 20 minutiks sisse tuua, aga just siis sai Andres punase kaardi. Mu plaan luhtus,» selgitas Pijpers. «Mis taktikasse puutub, siis ei juhtu vist mitte kunagi, et Eesti võõrsil Bulgaaria vastu domineeriks. Me lihtsalt ei saanud mängu avada, pidime kaitsest lähtuvalt tegutsema.» \"

Ma rohkem ei viitsi vaielda, case closed, end of discussion.

Ono
09.09.03, 12:29

Tsiteerin Pijpersit: \"Samas tõdes Pijpers, et ei kahetse tagantjärele ühtki mängijate- ega taktikavaliku otsust. «Tahtsin Maksim Smirnovi viimaseks 20 minutiks sisse tuua, aga just siis sai Andres punase kaardi. Mu plaan luhtus,» selgitas Pijpers. «Mis taktikasse puutub, siis ei juhtu vist mitte kunagi, et Eesti võõrsil Bulgaaria vastu domineeriks. Me lihtsalt ei saanud mängu avada, pidime kaitsest lähtuvalt tegutsema.» \"

Ma rohkem ei viitsi vaielda, case closed, end of discussion.

Oh shit. Mis kuradi 0:5 näiteid sa siin, tood ja pealegi isegi kui ollakse, siis tavaliselt üritatakse auväravat lüüa, mitte seda \'kaitsest lähtuvalt taktikat arendada\'.
Ja nagu eelenval mainitud, reinumäe läks varem sisse, kui Oper punase sai, pijpers oleks võinud küll kellegi teisega oma plaani kohaselt Smirnovi asendada, aga mida kuradit teevad niuksed mehed koondises nagu see reinumäe?
Ja lisaks, seda kaitsest lähtuvalt (loe umbkaitse) mängime me absull kõigi vastu, juba kõik euroopa inimesed, kes jalgpalliga kursis, et kui eestiga mäng, siis tuleb mudasõda pidada 10 mehega vastaset karistuslalas.

mcnamara
09.09.03, 13:42
Originally posted by Ono
Ja nagu eelenval mainitud, reinumäe läks varem sisse, kui Oper punase sai, pijpers oleks võinud küll kellegi teisega oma plaani kohaselt Smirnovi asendada, aga mida kuradit teevad niuksed mehed koondises nagu see reinumäe?

Asi kipub siin juba tõeliselt koomiliseks minema. Paistab, et mõni tõsimeeli arvab, nagu muudaks paari Flora-süsteemi välise palluri agaram kasutamine koondises Eesti jalgpalli üldpilti nagu nõiaväel.
Nojah, vaadates Pohlaku viimase aja pessimistlikke avaldusi võivad teie soovid täituda. Flora ei pruugi igavesti eksisteerida ja otsustusõigus Eesti jalgpallielus võib peagi hoopis teiste inimeste kätte langeda. Thordarson\'i ja Pijpers\'i päevade peale mõtleme siis võib-olla hoopis teistmoodi...igatsusega. Miks ma küll arvan, et sellise stsenaariumi teostudes Eesti koondis Euroopas enam mitte nõrk keskmik ei ole, vaid midagi märgatavalt hullemat...

Wingback
09.09.03, 18:24
Originally posted by Ono

Järjekordne ajuhiiglane, muidugi flora noortel on neid kogemusi kuhajaga jah?

Enne kui lõugama hakkad, mõtle või loe nati ! :deemon: Mina rõhutasin nimelt kokkumängu, mitte koondise eest peetud mängude arvu (kuigi praeguse statistika järgi on nüüd sedagi flora noortel rohkem) või üldse palluri elu jooksul professionaalsel tasemel mängitud mängude koguhulka. Hmm Flora noored sa ütled...seega mõtled sellega eelkõige Reinumäed, Klavanit, Saharovi, Jääger-it, siis JAH neil on paremad kokkumängu kogemused, kuna neil on :
1. Sama treener, mis koondiselgi. See tähendab paremini treeneri taktika ning tema mängupildi mõistmist. Vaatamata sellele, et klubis kasutatakse natuke teistsugust (ründavamat) taktikat, kui koondises.
2. Suur hulk samu mängijaid, kes esindavad tihti ka koondist. (Nt. Kristal, Reim, Viikmäe, Allas, Stepanov, Haavistu jne...) Seega mängijad mõistavad üksteise liikumist ja tegutsemist platsil paremini. Kindlasti seetõttu ka omavaheline suhtlemine platsil on arusaadavam/tuttavam.
Mu jutt muidugi ei tähenda seda, et ma ei pooldaks mõtet, kus koondisse kutsutaks ja kasutataks ka flora süsteemist väljaspool pallivaid mängureid aina rohkem (sõltuvalt kvaliteedist siis ;) )

Jaan
09.09.03, 18:53
Mhmmm... Klavan l2ks Florasse juuli alguses, tohutu kokkum2ngu kogemus olemas seega...

Wingback
09.09.03, 21:38
Noo-jah, tema puhul sul vast õigus. :ham6:

kaupo
09.09.03, 22:52
Originally posted by oku

Originally posted by Ono

Kuule, Greenday. Isegi minusugune rahulik tüüp ei jõua su demagoogitsemist enam ära kannatada. Saa nüüd kenasti pointist aru - me ei olnud poolajal Prantsusmaa vastu 0:5 taga, vaid 60 minutil Bulgaaria vastu 0:1 taga. Meie jaoks ei olnud tol hetkel vahet, kas kaotada 0:1 või 0:2. Punkt. Kui sa nüüd ka aru ei saa, siis soovitan kõigil käed üles tõsta ja alla anda. Kaua sa ikka seletad ...

Ei ole loomulikult erilist vahet, kas kaotada 0:1 või 0:2 - peale mängu. Mängu ajal aga on 0:1 seis, millest võib välja mängida viigi ka viimasel minutil. Kui ei unustata kaitset ja ei lasta endale teine värav lüüa. Sest 0:2 kaotusseisust on ikka oluliselt raskem viiki välja mängida. Ehkki seda on juhtunud muidugi.

gaskoff
14.09.03, 23:53
Minu meelest on taktikaliselt õige lüia esimese viie minuti jooksul kolm väravat. Peatreener, kes seda ei suuda, on täiesti mõttetu könn ja tuleks koha peal maha lasta!