PDA

View Full Version : Meistriliiga tulevikus

Leheküljed : [1] 2

asdf
01.09.03, 13:17
Kuna madalamate liigade teemade all käis kõlakas, et meistriliigat suurendatakse uuel aastal 10 meeskonnani (mis 2004. aastal muidugi ei juhtu), siis tekkiski väike uitmõte arutada meistriliiga tulevikku.

Kui meistriliigat suurendama hakatakse, siis ilmselt võetakse korraga juurde vähemalt 4 klubi. Meistriliiga suurendamisel 10 klubini tekib ju kalendriga probleem:
1 mäng kodus, teine võõrsil annaks hooaja peale 18 mängu - seda on vähe;
2 kodus, 2 võõrsil annaks 36 mängu, mida on Eesti kohta aga palju.

Ise prognoosin, et tulevikus, umbes 4-5 aasta pärast hakkab Eesti meistrivõistlustel mängima 12 meeskonda ja tiimi kohta tuleb aastas 22 mängu ehk 6 vähem kui praegu.
14 klubi on vast liiga palju, kuigi mänge tuleks siis 26 ehk vaid 2 praegusest vähem.

12 klubi osavõtul tuleks meistrivõistlused regionaalsel printsiibil aga täitsa huvitavad - 4-5 klubi (Flora, TVMK, Levadia, Kotkas?, Kalev?) Tallinnast, lisaks oleks esindatud Viljandi, Valga, Kuressaare, Narva, Tartu, Pärnu ja veel üks-kaks toredat Eestimaa paika.

4-5 aastat sellise stsenaariumini jõudmiseks on Euroopa Liiduga ühinemise korral ka täitsa reaalne, sest EUga liitumise järel peaks suurenema välisinvesteeringute ning turismi kasv, läbi selle elavneb kogu majandus ning nii suureneb ka spordisponsorlus.

Euroopa Liitu astudes näevad selliste suurfirmade, nagu Elion, EMT, Saku Õlletehas, Eesti Energia, Eesti Põlevkivi ja teiste firmade juhid, et jalgpalli toetamine on osa ärist ning avavad kah lõpuks oma rahakotirauad.

Kaarel
01.09.03, 13:56
Originally posted by asdf

Kui meistriliigat suurendama hakatakse, siis ilmselt võetakse korraga juurde vähemalt 4 klubi. Meistriliiga suurendamisel 10 klubini tekib ju kalendriga probleem:

10 klubiga Mestriliigas on õimalik on ka variant, et mängitakse 3 korda läbi, nagu nt Šotimaal (tõsi seal on hooaja lõpus natuke teine süsteem). See teeks 27 mängu hooaja jooksl, mis oleks üsna optimaalne arv.

Glazza
01.09.03, 14:53
Originally posted by Kaarel

10 klubiga Mestriliigas on õimalik on ka variant, et mängitakse 3 korda läbi, nagu nt Šotimaal (tõsi seal on hooaja lõpus natuke teine süsteem). See teeks 27 mängu hooaja jooksl, mis oleks üsna optimaalne arv.

Ehk siis sama mis ka Taanis, aga kaheldav kas EJL seda teed soovib minna

3rk1
01.09.03, 15:31
22 mängu aastas olex vast liiga vähe. Siis jääx hooaeg lyhikesex. Või siis tuua mingi karikasari juurde, et hooaega pikemax venitada. 27 mängu olex hea! Arvan, et parim variant praegu!:kaval:

Silver
01.09.03, 19:06
Tekkis selline küsimus, et miks panid Kotka küsimärgi alla. Kas neil on siis midagi tulemas, mis võimaldaks esineda Meistriliigas. Minu teada omavad nad mitmeid noori meeskondi, kellel tulevikus kõrgemale pääseda on võimalus. Meistriliigast on vast vara rääkida. Pigem arvan, et oma võimaluse saavad Ajax Estel, TJK, kes hetke koosseisude säilimisel ja uute peale tulemisel võiksid samuti Meistriliigas mängida, kuid mitte kõrgemate positsioonide pärast.

Levadia, TVMK, Flora on kindlad meeskonnad, kes on ja jäävad, kuid mis saab teistest. Tallinna Levadia, kui teisiti Levada teine meeskond, kus mängivad mitmed noored tulevikulootused jääb samuti tabelisse. Samas, mis juhtub Kuressaarest, kas on lootust taas tõusta esiliigast meistrikasse? Viljandi tulevikku ma ennustada ei julge. Kindlasti jääb püsima, kuid millisel moel. Hetkel minimaalse vahetusmeestearvuga mängiv meeskond on sellel hooajal mitmeid muljetavaldavaid mänge näidanud vähemalt minu silmis. Valga kohta ei teagi. Flora süsteem vahetab pidevalt meeskondi ning nimi ei ole see, mis tähtsat rolli mängib.

Narvakad on taas küsimärk. Kindlasti leidub uusi mängijaid, kuid kuulda pole, et midagi väga andekat sealt tulemas on. Noortesüsteem neil on nagu ta on.

TJK, Estel – kaks meeskonda, kelle all treenib mitmeid noori mängumehi. Seega mõni ’’loodetavasti’’ suur tulevikulootus on sealtmaalt kah tulemas. Kindlasti mitmeid meistriliiga mängumehi tulevatel aastatel.

Tammeka nimekirja vaadates on 5 aastapärast võimalus vabalt konkureerida Meistriliigas. Vähemalt isiklikult loodan, et nad on Meistrikas, kuna meeskonnas on mitmeid lahedaid mängijaid, kellel vanusearv parimast jalgpalluri vanusest kõvasti madalam.

Veel on võimalus, et EU avanemisega tuleb mitmeid võõrleegionäre. Eks Flora toob taas peatselt paar uut rootslast-norrakat sisse. Sama õnne proovib ka Levadia. Miks mitte ka teised.
;)

Olavinho
01.09.03, 19:59
Originally posted by treze

Veel on võimalus, et EU avanemisega tuleb mitmeid võõrleegionäre. Eks Flora toob taas peatselt paar uut rootslast-norrakat sisse. Sama õnne proovib ka Levadia. Miks mitte ka teised.
;)

Ostaksid ka praegu, aga lihtsalt raha ei ole...Ei tea kas 4 aasta pärast saaks veel suurendada liigat. Arvan, et selleni kui meistriliigas 12 meeskonda mängib läheb veel u. 8 aastat aega. Varem pole ju mõttet Floral ja Tvmk-l Tammekat, ajaxit ja teisi praegusi esiliiga klubisi suure skooriliselt võita.

poland
01.09.03, 20:38
Hello
Where can I find a livescore from estonian league?
Please help me. Thanks.

eston maravilha
01.09.03, 21:21
www.fcflora.ee

should have all the latest estonian scores there

ethan
01.09.03, 21:25
www.fcflora.ee

There, no other place to look from unfortunately. Today\'s matches are over anyway.

Today\'s results:
http://www.fcflora.ee/index.php?idb=uudised&selected=7e165c7a934e4b5e432 3c58bd0fca799

poland
01.09.03, 21:49
Thanks Eston and Ethan

wal
03.09.03, 17:03
Viimaste aastate põhjal tundub küll, et kui laiendada, siis esialgu 10 klubist piisab. Lihtsalt juurdetulevate klubide tase pole selline. Kui tagasi vaadata, siis viimane veidigi asjalikum tulija oli Tulevik, keda aga Pohlak Lelle-päevil meeleheitlikult upitas. Hilisemad tulijad pole end enam vanade vahele pressida suutnud(T ja P Levadiad, Lootus, Valga, Kuressaare), vaid moodustanud Meistriliigas omaette fraktsiooni. Samas kui tunamullu armetult peksa saanud Kured ja Valga mullu esiliigas üpris veenvalt lammutasid, peaks see näitama, mis tasemega on need uued klubid. 12 klubi aegu mäletame ju 24:0, 19:0 jt megaskoore. Kindlasti tuleks enne laiendada Esiliigat, kus uustulnukad on suutnud ka kaasa rääkida. See looks ehk laiema vundamendi, millelt hiljem paar Meistriliiga klubi võiks võrsuda. Esiliiga on viimastel aastatel eriti teises tabelipooles olnud üpris tasavägine, kord oli eelviimane klubi vaid napilt alla 50% (aastal 2001)

Marduk
03.09.03, 18:05
Oleksin 2 k2ega meistriliiga suurenemise poolt. Praegune systeem on igav, m2ngitakse pidevalt aasta aastasse samade meeskondadega, kelle taktikat ja meeste v6imeid teatakse varbakyynest pealaeni. Lisage juurde veel karikam2ngud. Meistriliiga n6rkus on minu arust yks peamisi p6hjuseid miks yksiki meeskond ei suuda euroopas midagi 2ra teha. Puudub tugevate m2ngude kogemus.

12 meeskonda oleks piisav, kui see koosneks meeskondadest mis ei oleks kellegi suurema klubi nn baasmeeskonnad. Nagu on praegugi n2ha k2ib Flora systeemi klubide vahel suht kena sebimine :) Sama Levadias.

Millegip2rast arvan, et kui suudaks Meistriliiga kuidagi yle Eestiliseks muuta tooks see sisse t2iendavaid ressursse. Ntx kohalikud firmad oleksid n6us sponsoreerima oma meeskondasid, kui nad n2eksid et neile sealt ka mingi kasum tuleks.

Mnjahh kuid kahjuks peame k6ik ausalt tunnistama, et nii pea seda ei juhtu :kaval: V6i minse sa tea?

vaikiv mees
03.09.03, 22:15
Marduk,
sama jutt, mida wal & gunner r22givad-
ehk siis, suurendades Meistriliiga meeskondade arvu liiga suureks, l2heb tase ebayhtlaseks ehk tagumises otsas liiga madalaks,
t6esti, rubriigis \'k6ige, k6ige on k6ige suurem skoor just nendest aastatest p2rit, a la Flora-Merkuur 12:0,
samuti ei oska hinnata, kui suureks v6iks 6ieti kasvada Flora-systeemi klubide osakaal, ilma et meistrikad m6ttetuks nende omavaheliseks asjaks ei kujuneks, aga esialgu ei j2tku vist 4 meeskonna jagu m2ngijaid Pohlakul ka 6ieti

raido
04.09.03, 20:20
Keegi võix Pohlaku impeeriumi enne ära keelata. Ebahuvitav niimoodi Meistriliigat jälgida.

ethan
04.09.03, 20:41
Originally posted by raido

Keegi võix Pohlaku impeeriumi enne ära keelata. Ebahuvitav niimoodi Meistriliigat jälgida.

1) ära siis jälgi, kes Sind käsib?
2) aga Levada impeerium?
3) mis on imperialismil viga?
4) tead üldse, mis impeerium on?

kaitz
04.09.03, 20:52
Arvatavasti jääb Eestiliigasse ikkagi 8 klubi,sest muidu läheb eba huvitavaks.
Scoorid lähevad liiga suureks,sest Eestiliiga tase on juba kord selline.:)

ethan
04.09.03, 21:25
Originally posted by kaitz

scoori ja eba huvitava pärast ma tänitama ei hakka, aga kahekordne saamatus tühikut vajutada või lihtsalt teadmatus elementaarse ees ajab hämmeldusse...

...Eestiliiga?

aga ma mitte ei saa. Miks läheb eba(+)huvitavaks? Kui suur on liiga suur? Kust üldse tead, et liiga suur on? Äkki ei ole? Äkki on liiga väike? Missugune on Eesti liiga tase? Kas Eesti liiga tase on suureskoorilised tulemused - palun faktilist tõestust rohkem kui ühe meeskonna näol. Miks naeratad postituse lõpetuses? Miks oled õnnelik \"Eestiliiga\" kord-juba-sellise taseme üle?

Nagu öeldud, ma lihtsalt ei saanud olla.

kaitz
04.09.03, 21:59
Mind ei huvita kuidas kirjutan vaid see...
Oletagem,etMEISTRILIIGAS on 12 klubi mida see juurda annab???
ja veel lisaks meil pole korralike staadioneid kus mängida
Lume jalgpalli tahad vaadata va???
Kunstväljak see ei ole ju 100% jalka!!!

:deemon:

Marduk
05.09.03, 10:42
Originally posted by kaitz

Et nagu hetkel on v2ga huvitav? Flora teeb suht mida ise tahab aeg ajalt tulevad yllatused Levadia ja Tvmk n2ol. Tagumistes ridades k2ib v6itlus Flora baasklubide vahel kes m2ngib meistikas kes esiliigas. Skoorid l2hevad suureks? Ok 4:0 v6idu asemel tuleb 5:0 v6i 6:0?

Mnjahh enne ei muutu kahjuks mitte midagi, kui keegi aru saab, et tegu on spordiga mitte mingi suurfirma juhi eral6buga omada mingit meeskonda. Olgem ausad eestis on hetkel ainult 1 spordiselts mis tegeleb ainult jalgpalliga ja suudab end enam-v2hem ilusti 2ra majandada ja ka tulemust n2idata. Teised s6ltuvad v2ga suurel m22ral oma sponsoritest. Ehk kui herr Viktor Levada otsustab yhel p2eval et tema enam jalgpalli klubi omada ei taha siis kaoks ka Levadia silmapiirilt (*ptyi*3x yle vasaku 6la et seda ei juhtuks).

Lahendusena n2eksin mina korraliku noorte spordisysteemi v2lja t88tamist valitsuse poolt. Mitte ainult jalgpall vaid yldiselt. EL poolt saadakse suured summad narko-aidsi-jumalteabmidaveel vastu v6itlemiseks. Andke noortele tegevust ja nad ei vaataks systla poolegi.:kaval:

willane
05.09.03, 11:24
ilmselt on asdf siin silmas pidanud Kotkas Juuniori, kelle juhid pidasid plaani Levadalt üks ML meeskond (koht?) ära osta. FC Kotkas eelistab liikuda samm-sammult ning 4-5 aasta pärast ei ole veel vajadust Meistriliigas tegutseda.

ROOTSI KUNN
05.09.03, 12:54
Originally posted by willane

ilmselt on asdf siin silmas pidanud Kotkas Juuniori, kelle juhid pidasid plaani Levadalt üks ML meeskond (koht?) ära osta. FC Kotkas eelistab liikuda samm-sammult ning 4-5 aasta pärast ei ole veel vajadust Meistriliigas tegutseda.

Ainult oma kasvandikega Meistriliigasse ? Raske uskuda,võimatu.Kindlasti tuleb kedagi sisse osta aga see eeldab juba vähe suuremat rahakotti . Kui aga vaadata ,kuidas Kotkas tasapisi areneb ( staadion jne.) siis andku tuld!:lahe:

raido
05.09.03, 20:27
Originally posted by ethan

1) ära siis jälgi, kes Sind käsib?
2) aga Levada impeerium?
3) mis on imperialismil viga?
4) tead üldse, mis impeerium on?

1) Ma mõtlesin selle all, et mulle ei paku pinget Flora-Tuleviku või Valga-Kuressaare vaheliste mängude tulemused. Pole raske võitjat ennustada. Hea, et veel meistriliigas on Levadiad, TVMKd ning Transid. Kui kõik olexid vaid Pohlaku klubid siis kaox huvi üldse (vaevalt et ainult minul).
2) OK, keegi võiks üldse kõik praegused ja tulevased impeeriumid ära keelata.
3) Konurentsi puudus.
4) tean küll.

ethan
05.09.03, 20:52
1) Ma mõtlesin selle all, et mulle ei paku pinget Flora-Tuleviku või Valga-Kuressaare
2) OK, keegi võiks üldse kõik praegused ja tulevased impeeriumid ära keelata.

Mulle näiteks pakub küll pinget Flora - Tuleviku mänguskoor, hei, mulle pakub isegi mängu vaatamine pinget. Valga - Kuressaare tulemus huvitab mind ka väga.
Olgu, tunnistad teises punktis, et unustasid Levada nn. impeeriumi, kuid miks ainult Pohlaku nn. impeeriumi võrdled, kipun olema skeptiline, et agitatsiooni oled põhjustanud Pohlaku-foobiaga iseendale.

Ideaalis on Viljandi Tulevik, Valga, Kuressaare tulevikuklubid, mis otstarve võib küll Tallinna Levadial olla? Minu arvamuse kohaselt on Levada hoopis suurem nn. imperialist kui Pohlak.

sprinter
05.09.03, 21:02
Minu arvamuse kohaselt on Levada hoopis suurem nn. imperialist kui Pohlak.

nõustun selle lausega

kaitz
05.09.03, 22:13
mida nännutate minu arust on mõlemad nn imprialistid,ainult,et Levadal on raha rohkem käea kui hr.Pohlakul:kaval:

Jaan
05.09.03, 23:40

Ideaalis on Viljandi Tulevik, Valga, Kuressaare tulevikuklubid, mis otstarve võib küll Tallinna Levadial olla? Minu arvamuse kohaselt on Levada hoopis suurem nn. imperialist kui Pohlak.

Tere hommikust! Mis tulevikuklubi on Kuressaare?! V2iksemal m22ral kehtib sama kysimus ka Tuleviku kohta?

Tihane
05.09.03, 23:44
Originally posted by Jaan

Tere hommikust! Mis tulevikuklubi on Kuressaare?! V2iksemal m22ral kehtib sama kysimus ka Tuleviku kohta?

eesti meistriliiga koha eest ollakse valmis ysna head summad välja käima.

teoreetik
07.09.03, 00:14
Arvatavasti 4-5 aasta pärast meistriliigas üle 10 klubi ei mängi,seda ei usu,kuid arvan et konkurents läheb kõvemaks veelgi.

PHILIPZ
07.09.03, 04:13
Mehed, naised, olgem ausad - 4 aasta pa\"rast meistriliigas on vaid Pohlaku Flora ja muud midagi...

Tihane
07.09.03, 04:48
Originally posted by PHILIPZ

Mehed, naised, olgem ausad - 4 aasta pa\"rast meistriliigas on vaid Pohlaku Flora ja muud midagi...

vaevalt .. eesti jalgpalli areng on siiski märgatav .. klubisid, millel on üle kümne noorte võistkonna on juba üsna palju .. ja see on edasisele arengule ainult tervendav nähtus.

greenday
07.09.03, 11:09

Mehed, naised, olgem ausad - 4 aasta pa\"rast meistriliigas on vaid Pohlaku Flora ja muud midagi...Nice one, mate!

Ono
07.09.03, 13:39
Originally posted by Tihane

vaevalt .. eesti jalgpalli areng on siiski märgatav .. klubisid, millel on üle kümne noorte võistkonna on juba üsna palju .. ja see on edasisele arengule ainult tervendav nähtus.

Ja need kõik noored lähevad kas TVMK\'asse või Levada alla, või siis pohlaku haigesse süsteemi, viimasesse kõige enam ja see teeb meele kurvaks, sest nagu philipz ütles, varsti pole üldse mida meistriliigas vaadata.

K1ly
07.09.03, 15:43
Ono miks sa nii arvad et varsti pole enam midagi vaadata :oih: Kindlasti on ja küll Eesti klubid jõuavad ka kõrgemale tasemele kui nad praegu on . Kui Eesti koondis on teinud märgatavaid edusamme siis klubide kohta nii õelda ei saa sest Euroopas oleme me ikka väga nigelad. Siis tuleb kõik vähegi talendikad mängijad maha müüa et koondis edu saavutaks. See on ka võimalus et kui eesti klubid ostaks sisse eesti kohta häid `mitte eestlasi´ siis hakkaks ka eesti klubide tase tõusma kahjuks siis peab ka raha olema.

Ono
07.09.03, 17:48
Originally posted by K1ly

Ono miks sa nii arvad et varsti pole enam midagi vaadata :oih: Kindlasti on ja küll Eesti klubid jõuavad ka kõrgemale tasemele kui nad praegu on . Kui Eesti koondis on teinud märgatavaid edusamme siis klubide kohta nii õelda ei saa sest Euroopas oleme me ikka väga nigelad. Siis tuleb kõik vähegi talendikad mängijad maha müüa et koondis edu saavutaks. See on ka võimalus et kui eesti klubid ostaks sisse eesti kohta häid `mitte eestlasi´ siis hakkaks ka eesti klubide tase tõusma kahjuks siis peab ka raha olema.

Ja see peab kõik käima läbi flora?
Kui TVMK\'d ja Levadia poleks, mida me siis vaataksime?
Aga see on suht ebaaus, et Flora omab jalgapalli liiduga ühis eelarvet, nende mängijad on eelisjärjekorras koondisse jne. Lisaks saab kõik oma mängijad flora nende süsteemidest asuvatest kohtadest, lihtsalt neil on raha et seal osta igast kraami, mida vaja klubidele, kasutades seda eelarvet, mis on teistest kõigi suurim ja ehk maksumaksja raha ka, kui ma ei eksi? Sest see raha mis läheb ejl eelarvesse peaks tulema eelarvest suuresti ka, lisaks hasartmängudest jne. Seega saavadki nad rodumisi mängijaid, kasutada nagu tahavad.
Põhimõte on see, et kui vene klubisi poleks, oleks Eesti ML täielik mõtetus.

raido
07.09.03, 19:46
Need vene klubid püsivadki pinnal vaid tänu rikastele presidentidele. Kui näitkeks vinneri-mööbli kombinaat pankrotti läheks, ei eksisteeriks enam FC TVMK, ning ma usun et Levadalgi saab varsti jalgpallist küllalt.
Kurb, aga tõsi - Eesti ML on tulevikus vaid Pohlau mängumaa, kui just keegi ei peaks praegu midagi ette võtma. Ehk siis vähemalt koondis on tugevam :doh: .
Ma loodan, et ma eksin.

PHILIPZ
08.09.03, 16:41
Mina kyll ei arva et vene klubid mõttetud on. Kombinaadi omad on pohlaku poistest igati paremad, kyll aga vaesemad. Kui olex koondises 50% kombinadist ja 50% kaktusefarmilt siis olex TVMK meistriliigas raudselt esikohal, aga teadagi et vene klubidest kedagi koondisse ei võeta ja arusaadav mix ei võeta... Teised vene klubid nagu Trans ja Levadia ei usu et kaua enam eksisteerivad, kahju on, aga seis nendes on iga aastaga aina hullem ja hullem... Ainus võimalus olex leida mingi hull miljonär kes pappi jalkasse investeerix, kuid sellist hullu tasub otsida, sest ise näete millise kaose on magnaat Pohlak eesti jalgpallis tekitanud...

2mSööt3mMööda
08.09.03, 17:44
Philipz oled sa kindel, et ntx levadia ja TVMK seis aina halvemaks läheb? Narva Transiga aga on küll vist nii.

PHILIPZ
08.09.03, 19:06
Ma TVMK seisust midagi ei rääkinud, aga Levadiaga on minu arust lood kyll sitad - viimased aastad sellel meeskonnal jäänud...

Sir Brazza
08.09.03, 19:51
ÜLEMINEKU MÄNGUD:
mängitaxe omavahel ühekorra läbi(NAGU BALTI TURNIIR)
MEISTRILIIGA KOHT
MEISTRILIIGA KOHT
---------------------------------------------
ESILIIGA KOHT

Loodan, et tegin selle kõigile selgeks, kuidas tahaxin mina lähimas tulevikus Eesti Meistriliiga süsteemi näha.

VABANDAN,endal läx ka veic nihu.. Üleminekumängudest saab edasi üx klubi..

Sir Brazza
08.09.03, 19:56
:üllatus: TERE!!!

Ise olen kahe käega selle poolt, et Eesti Meistriliiga läheks 12 meeskonnani. Ühele meeskonnale on mängude arv 22 (põhimängud). Ja pärast mängude ära mängimist tuleks lisamängud. See näeks välja selline: 6 esimest klubi lähevad ühte gruppi ja 6 viimast teise gruppi. Ja teexid oma vahel veel lisaks(PÕHIMÄNGUDELE) 10mängu, ehk läheb siis vähekenegi võrdsemaks, see Eesti Meistriliiga. Ühele klubile 32 mängu siis.
Otse langeb 11nes ja 12nes ning 10nes läheb ESILIIGA 3nda ja 4nda klubiga ülemineku mängudele, kust edasi pääsevad kax klubi.
<ESIMENE> <- European Champion\'s League
<TEINE> <- Uefa Cup
<KOLMAS> <- Inter-toto
<NELJAS>
<VIIES>
<KUUES>
SEITSMES
KAHEKSAS
ÜHEKSAS
KÜMNES <- ÜLEMINEKU MÄNGUDELE
ÜHETEISTKÜMNES <- ESILIIGASSE
KAHETEISTKÜMNES <- ESILIIGASSE

ÜLEMINEKU MÄNGUD:
mängitaxe omavahel ühekorra läbi(NAGU BALTI TURNIIR)
MEISTRILIIGA KOHT
MEISTRILIIGA KOHT
ESILIIGA KOHT

Loodan, et tegin selle kõigile selgeks, kuidas tahaxin mina lähimas tulevikus Eesti Meistriliiga süsteemi näha.

raido
08.09.03, 21:30
Samas on TVMK üks väheseid klubisid eesti jalgpallis, kes üritab ennast euroopalikult \'\'kasvatada\'\'. See tähendab, et TVMK seab prioriteediks mängijate importimise, mitte eksportimise, mitte et selles midagi halba oleks, aga Flora üritab iga hinna eest oma mängijatest lahti saada. Näiteks ega ükski endast lugupidav klubi ei annaks oma tähtmängijat (Flora puhul Piiroja) endast vaid natuke tugevamasse klubisse laenule.
Ega jah TVMK\'st oleks võinud ikka Smirnov küll algrivistuses BUL vastu olla. Kus see loogika on, et Flora 3 (Haavistu, Rooba, Reinumäe) parempoolkaitsjat on etemad, kui OB vastu head mängu näidanud Smirnov?

mikk
08.09.03, 22:03
See, Raido, nüüd küll tõsi ei ole. Müüks TVML-gi kui saaks. Jalgpalli toitumisahel on lihtsalt selline, et ühes otsas on florad ja tvmk-d, teises otsas realid ja manud.
Vaata kasvõi Hollandi suurklubisid (meie mõistes tõelised gigandid), nemadki poolirooniliselt kurdavad seda, et kohe kui edu saavutatakse, siis suurem mängijate müümise laine tuleb. Olen tähelepannud samas ka seda, et hollandlased toimetavad päris edukalt ka talentide vahendajate-avastajatena. Kui palju superstaare on oma Euroopa karjääri alustanud just mõnest Hollandi klubist.

Hellik
09.09.03, 14:25
Kuna teema on südamelähedane, siis otsustasin ka veidi sõna võtta.
Üldiselt võib klubide tekke ja arengu peamisteks eeldusteks pidada kolme järgmist tegurit: traditsioonid ja huvi, kohalik initsiatiiv ning rajatised. Ideaalvariandis peaksid kõik need kolm ka koos eksisteerima.

Käsitlengi neid linnu, mis vääriksid kohta Eesti meistriliigas. Alustuseks veidi pikemalt Pärnu jalgpallist, eriti selle traditsioonidest. Enne II maailmasõda esindas Pärnut tolleaegses Eesti meistriklassis Spordiselts Tervis, parimateks tulemusteks jäid Saksa okupatsiooni-aegsed kolmandad kohad 1942. ja 1943. aastal. Peale sõda mängis ENSV liigas Pärnu Kalev, hiljem Kalakombinaat/MEK. Viimasena mainitud meeskond oli äärmiselt populaarne ja saavutas märkimisväärset edu, tulles neljal korral karikavõitjaks ning korra ka meistriks (1985. aastal). Märkimist väärib ka see, et Kalakombinaat/MEK-i näol oli tegu peaaegu ainsa eestimeelse ja -keelse meeskonnaga, seda nii mängijate kui toetajate-pealtvaatajate poolest. Eriti palju publikut kogusid duellid Tallinna Zvezdaga, mille koosseisu kuulusid peamiselt Nõukogude sõjaväelased. Nendel mängudel polnud 3-4 tuhandene publik mingi üllatus.
Iseseisvuse taastamise järel on Pärnu olnud esindatud ainult mõnel üksikul hooajal. Peamise takistusena võiks välja tuua kohaliku toetuse vähesuse, seda nii omavalitsuse kui ka ettevõtete poolt. Võimalike rahastajate huvipuudus on eriti kummaline arvestades ka viimase aasta-paari vutiüritustega kaasnenud tuntavat publikuhuvi (näiteks Pärnu Levadia kodumängud 2002. aastal jne.)

Olukord on halb ka rajatiste osas. Kalevi staadionil on küll Eesti oludes ideaalne muruväljak, kuid väga hullus seisukorras olmehoone. Raeküla statal on küll uus olmehoone, kuid muru lasti vahepeal täiesti käest ära. Mõningad arengud on toimunud ka kunstmuruväljaku rajamisel, praegu on valmimistähtajaks seatud kevad 2004.
Pärnu jalgpalli positsiooni väärtustamise vajalikkuse tõestuseks on näiteks sealt pärit koondislaste arv. Praegusse A-koondise kandidaatideringi kuulub 6 mängijat: Piiroja, Terehhov, Hohlov-Simson, Zelinski, Lemsalu, Allas.
Noortekoondises on viimasel ajal mänginud samuti 6 pärnakat: Rähn, Pärnpuu, Palatu, Raudnagel, Veber, Mitt.
1990-ndatel mängisid A-koondises veel 5 pärnakat: Marko Lelov, Jaanus Veensalu, Sergei Ratnikov, Igor Prins, Toomas Tohver.

Tallinnast. Rohkem kui kolm (Eesti mõistes) suurklubi oleks selge liialdus, seda nii rajatiste kui ka võimalikke rahastajaid ja poolehoidjaid arvesse võttes. Iga klubi peaks senisest rohkem mõtlema oma nishi ehk nn. turuosa leidmisele. Kõige eestimeelsem klubi on kahtlemata olnud Flora. Selles mõttes on isegi kahju, et ka Levadia ja TVMK on hakanud samas suunas liikuma . Jalgpallis ja spordis laiemalt on väga tähtis siiski ka teatava spordivälise vastasseisu olemasolu, Eestis siis näiteks erinevate rahvuste vahel. Mitte mingil juhul ei taha ma tekitada rahvustevahelist vaenu, pigem on tegemist identiteedi-küsimusega. Optimaalseima lahendusena näeksin näiteks sellist varianti, kui Tallinnas eksisteeriks vähemalt üks puhtalt eestimeelne klubi ja vähemalt üks nn. puhas muulaste klubi. Kindlasti ei mõtle ma selle \" puhtalt eestimeelse klubi\" all seda, et kõik mängijad peavad olema eestlased, eelkõige puudutab see üldisemat identiteeti, sealhulgas poolehoidjaid jne. Vaevalt, et näiteks senistele Levadia fännidele väga meeldiks, kui paari aasta pärast moodustaksid eestlased Levadia algkoosseisust valdava enamuse.

Järgnevalt loetleks üles need linnad peale Tallinna ja Pärnu, mis võiksid ideaalvariandis olla meistriliigas esindatud: Viljandi, Narva, Kohtla-Järve, Kuressaare,Valga, Tartu. Kõigil neil on olemas teatud eeldusi, samas ka palju puudusi-takistusi. Tõsiselt võiks jõudude koondamisele mõelda näiteks Narva ja Kohtla-Järve (ja/või Sillamäe, Jõhvi jne.)

Üldiselt leian, et on väga tähtis säilitada Eesti meistriliiga geograafilist seisu e. võimalikult paljude linnade kaasatust. Oleks lihtsalt kohutav, kui meistrivõistlusel osaleks näiteks 6 või 7 meeskonda Tallinnast. Praegune Flora-süsteem on põhjustanud küll palju kriitikat, kuid minu meelest on sellest tõusnud rohkem kasu. OK, võib tõesti tunduda tobe, et muidu Tallinnas elavad ja treenivad mängijad sõidavad näiteks Valka või Kuressaarde, kuid selline tegevus on siiski aluseks jalgpallihuvi kasvatamisele ka väiksemates linnades. Pealegi, ega jalgpalliklubi ei koosne ainult esindusmeeskonnast.
Flora süsteemi kritiseeritakse ka sagedaste mängijate liikumistega süsteemi-siseste klubide vahel. Kuid minu arvates on see Eesti jalgpallile laiemas plaanis ainult positiivne. OK, võib-olla mitte klubijalgpalli arengule, kuid kindlasti näiteks koondisele. Oleks ju ebanormaalne, kui piisavat potentsiaali ja taset näidanud mängijat ei toodaks süsteemi madalamast klubist kõrgemale. Vastasel juhul võib mängija motivatsioon tunduvalt väheneda. Seni ongi Eesti klubijalgpalli süsteem olnud allutatud koondis(t)e huvidele (erinevate vanuseklasside koondislased on koondatud vastavate klubide juurde), mis on Eesti tingimustes vähemalt seni ka ainuvõimalik lahendus.

Arvan ka seda, et juba mõne aasta pärast võib Eesti liiga tase oluliselt tõusma hakata. Eelkõige põhjustab seda taasiseseisvumisejärgse jalgpallikoolituse kvaliteedi ja kvantiteedi tõus (noortegruppide plahvatuslik areng jne.). Loomulikult pürgivad talendikamad edaspidigi Eestist välja, kuid ka siiajääjate tase peaks hakkama tõusma. Eesti klubijalgpalli arengule annab lootust ka riigipiiride peadne langemine. Seda kõike arvesse võttes tuleks senisest veelgi enam tegeleda uute toetajate ja rahastajate jalgpalli juurde toomise ja klubide arendamisega laiemalt.

willane
09.09.03, 15:46
Originally posted by ROOTSI KUNN

Originally posted by willane

FC Kotkas eelistab liikuda samm-sammult ning 4-5 aasta pärast ei ole veel vajadust Meistriliigas tegutseda.

Ainult oma kasvandikega Meistriliigasse ? Raske uskuda,võimatu.Kindlasti tuleb kedagi sisse osta aga see eeldab juba vähe suuremat rahakotti . Kui aga vaadata ,kuidas Kotkas tasapisi areneb ( staadion jne.) siis andku tuld!:lahe:

tegelikult pidasin ma silmas, et milleks rutata ajast ette. las omad kasvavad ka enne meesteks või vähemalt noormeesteks :)
arvan, et praegu on meil tähtsamaid teemasid, kui tuleviku ML plaanid-mitteplaanid

Raimo
09.09.03, 16:25
Originally posted by Mayhem
Kuna teema on südamelähedane, siis otsustasin ka veidi sõna võtta.
Üldiselt võib klubide tekke ja arengu peamisteks eeldusteks pidada kolme järgmist tegurit: traditsioonid ja huvi, kohalik initsiatiiv ning rajatised. Ideaalvariandis peaksid kõik need kolm ka koos eksisteerima.
Järgnevalt loetleks üles need linnad peale Tallinna ja Pärnu, mis võiksid ideaalvariandis olla meistriliigas esindatud: Viljandi, Narva, Kohtla-Järve, Kuressaare,Valga, Tartu. Kõigil neil on olemas teatud eeldusi, samas ka palju puudusi-takistusi. Tõsiselt võiks jõudude koondamisele mõelda näiteks Narva ja Kohtla-Järve (ja/või Sillamäe, Jõhvi jne.)
Üldiselt leian, et on väga tähtis säilitada Eesti meistriliiga geograafilist seisu e. võimalikult paljude linnade kaasatust. Oleks lihtsalt kohutav, kui meistrivõistlusel osaleks näiteks 6 või 7 meeskonda Tallinnast. Praegune Flora-süsteem on põhjustanud küll palju kriitikat, kuid minu meelest on sellest tõusnud rohkem kasu. OK, võib tõesti tunduda tobe, et muidu Tallinnas elavad ja treenivad mängijad sõidavad näiteks Valka või Kuressaarde, kuid selline tegevus on siiski aluseks jalgpallihuvi kasvatamisele ka väiksemates linnades. Pealegi, ega jalgpalliklubi ei koosne ainult esindusmeeskonnast.

Mayhem kirjutas täpselt seda, mida olen ka ise varem mitmel korral Flora süsteemi puhul rõhutanud. Levadia fännid võivad ironiseerida FC Valga või FC Kuressaare üle, kuid on fakt, et nendes linnades on noortejalgpall teinud korraliku arengu.
Ja kui ma juba kirjutan, siis tõmbaks ühe terava kah. Minu teada viidi Maarjamäe kunstmuruhall, kus enne said floralased (loe: eestlased) trenni teha, Narva (loe: venelastele).
PHILIPZ ja Ono, kui arvate, et Pohlak on raskelt paha onu, kes kiusab venelasi ja venekeelseid klubisid, siis küsimus: miks lasi Pohlak Maarjamäe kunstmuruhalli umbkeelsesse linna, kus tal puuduvad igasugused huvid, viia? See oli Flora Tallinna noorte jaoks talvisteks treeninguteks kahtlemata üks parimaid kohti. Selle võinuks Maarjamäelt hoopis ntx Lillekülla viia...
Nii et minu väide on, et EJL ja Flora kiusavad tegelikult põlisrahvast, pakkudes Tallinna eestlastele talvel halvemaid tingimusi kui Narva venelastele. :mupet: :mupet:

Et selle postituse teema on teine, ei hakka ma siin pikemalt koondise teemal nendega, kes peavad oluliseks mängija mängu-, mitte aga keeleoskust, ühe tähelepaneku (kuidas on võimalik, et eesti keele on selgeks saanud isegi Soome president, kes peab homme Tartu Ülikoolis meie emakeeles auloengu, kuid Eestis elavatele umbkeelsetele jalgpalluritele on keeleõpe ületamatu takistus???) üle diskuteerima. Järeldused võib igaüks ise teha.

Mis puudutab meistriliigat, siis jagan asdf-i arvamust, et ühel hetkel võib meistriliiga tõesti suureneda 12 klubini. Eks näeb, kuidas FC Kotkase, Tammeka ja teiste klubide, kes pööravad praegu noortetööle kõvasti tähelepanu, areng jätkub. Praegu tundub, et noortetöö on muutunud paljudes klubides varasemast tunduvalt organiseeritumaks ja sihikindlamaks, mis ongi liiga laienemise võtmeküsimuseks.

raido
09.09.03, 20:41
TVMK vähemalt PÜÜAB oma mängijatest kinni hoida, mitte andekatest võimalikult kiiresti lahti saada.
Ega jah siin võib vaielda, kumb variant meeldib rohkem - kas tugev liiga või tugev koondis. Igatahes see, mida Pohlak üritab saavutada on tugev koondis - mängijad kõik välismaale, ning et ML\'s olex kõik tema klubid, kus niimoodi on tema nagu mingi Saddam. Karmilt öeldud, aga kui näiteks mõni telekanal mõne ime läbi tahaks teleülekandeid tegema hakata, siis tulex tal Pohlak ära rääkida.
Minu vaate järgi võix eesti liiga välja näha nii, et ML\'s olex vaid kõik täiesti iseseisvad klubid, ning nende duublid siis kasvõi esiliigas, ainult et ML\'sse nad sealt mingil juhul ei pääseks. Niimoodi tõuseks eesti liiga tase, seega ei jääx klubid enam eurosarjades täielikeks outsideriteks, liiga reputatsioon tõuseks, ning mängijad pääseksid kergemini läände, ning samas ka koondis niimoodi tugevneks. Peale selle oleksid klubid rahaliselt tugevamad, sest siis mängijate müümisega läände teeniksid ka nõrgemad klubid lisaraha. hetkel ei saa ka kõige parima tahtmise korral Trans Gruznovi kuhugi ära müüa. Üpris utoopiline fantaasia, aga saab ka niimoodi koondist arendada.

ethan
09.09.03, 21:02
TVMK vähemalt PÜÜAB oma mängijatest kinni hoida, mitte andekatest võimalikult kiiresti lahti saada.
Ega jah siin võib vaielda, kumb variant meeldib rohkem - kas tugev liiga või tugev koondis. Igatahes see, mida Pohlak üritab saavutada on tugev koondis - mängijad kõik välismaale, ning et ML\'s olex kõik tema klubid, kus niimoodi on tema nagu mingi Saddam. Karmilt öeldud, aga kui näiteks mõni telekanal mõne ime läbi tahaks teleülekandeid tegema hakata, siis tulex tal Pohlak ära rääkida.

Millega on A.P. mõista andnud, et kõik tema klubid ML-s on tema soov? Mis selles imelikku on, et A.P.-ga konsulteerida tuleb, kui ülekannet on tahtmine teha?

Minu vaate järgi võix eesti liiga välja näha nii, et ML\'s olex vaid kõik täiesti iseseisvad klubid, ning nende duublid siis kasvõi esiliigas, ainult et ML\'sse nad sealt mingil juhul ei pääseks. Niimoodi tõuseks eesti liiga tase, seega ei jääx klubid enam eurosarjades täielikeks outsideriteks, liiga reputatsioon tõuseks, ning mängijad pääseksid kergemini läände, ning samas ka koondis niimoodi tugevneks. Peale selle oleksid klubid rahaliselt tugevamad, sest siis mängijate müümisega läände teeniksid ka nõrgemad klubid lisaraha. hetkel ei saa ka kõige parima tahtmise korral Trans Gruznovi kuhugi ära müüa. Üpris utoopiline fantaasia, aga saab ka niimoodi koondist arendada.

Seleta, millega garanteerid iseseisvate klubidega:
a) liiga taseme tõusu
b) edukuse eurosarjas
c) reputatsioonitõusu
d) kergema pääsu läände
e) koondise tugevnemise
f) tugevama majandusliku seisu
g) Gruznovi mahamüümise klubide iseseisvumisel

Verdict: Utoopiline fantaasia utopistliku mõttelaadiga ebarealistilt.
---

ning 2 lisaküsimust:
1) miks ei saa Trans Gruznovi maha müüa?
2) kes on selles süüdi, et Gruznovi ei ole juba maha müüdud?

wal
10.09.03, 09:50

Aga kust võtta need uued, iseseisvad klubid Meistriliigasse ning sinna piisavalt tasemel mängijaid?? Muidugi on see nõme, kui Pohlak varieerib, millist klubi sel aastal Meistriliigas hoida ja kas tema Esiliigast tulev vastane peaks igaks juhuks loobumisvõidu andma nagu kord Tervis Kuressaarele. Aga...
...kui roogime välja Meistriliigast kõik nn. teised klubid, kes sinna jääksid? Flora, TVMK, M Levadia, Trans; Esiliigast tuleksid ntx MC Tallinn, Estel, TJK ja Tammeka (aga ma ei julge garanteerida, et nendegi seas mõni duubel pole). Mida teevad need mängijad, kes Pohlakul ei mahuks enam Florasse? Esiliigas?? Pigem nad loobuvad varakult ning tuleks umbes taoline seis nagu Saksa koondises oli: vanad tähed hoiavad ees kohti kinni ning noortel pole lootustki sinna pääseda. Kui siis neid vanu juhtub suurem ports loobuma, ei ole noored valmis sel tasemel veel mängima, nad on küll harjunud Esiliigas lammutama, ent selle tase langeks pakutud uuenduse järel mõne aastaga. Mujal maades töötab see süsteem sellepärast, et seal on palju suurem hulk tasemel klubisid. Eesti liiga meenutab Euroopas ehk enim Fääri saarte liigat, kus on tosinkond klubi ning 8-lise kõrgliiga järel olevas esiliigas on peamiselt duublid ning paar iseseisvat klubi. Jälle on küsimus kandepinnas. raido variandi rakendumiseks peaks meil olema u. 20 vähemalt poolprofessionaalset eraldi klubi.
Teine variant oleks Inglismaalt võetu, et duublitele on eraldi liiga. Aga sellegi piduriks saab just napp kandepind.

manaja
10.09.03, 13:04
Suht veider vaidlus - kõik tahaksid, et Meistiliiga oleks huvitavam ja pikemalt tasavägisem (rohekm kui 3 mansat heitleks tiitlile)? Või siis mitte?

Probleem olemuselt pole ei Pohlakus ega Floras aga see, et meil on üks klubi, mis on teistest hetkel oma potentsiaalilt ja materiaalsetelt võimalustelt peajagu üle tekitab olukorra, kus Meistriliiga on igav. Samas ei näeks ma midagi paha, kui selliste vangerduste asemele mis Flora süsteemis toimuvad, ilmuvad nn sõltumatud ostud-müügid (tegelik konkurents ka ühe süsteemi klubides). Tulevik võiks ju olla selliselt tiitlipretendentide seas - valivad ise kust mehi hangivad ja kas annavad kedagi Florale või mitte jne. Kas see on võimalik praeguses olukorras, see on juba teine jutt. Ja kui tütarklubid keelata Meistriliigas siis saab Flora alati paremaid poisse teistesse klubidesse laenule anda - ma arvan, et see on parem, kui vaadata heitlusi kus võitja on ettte teada (ma ei ütle et nii peaks tegema).

Ma ei näe Meistriliiga publikuarvu suurendamise seisukohalt ühtegi põhjust luua ühte superklubi (võrrelge kossuga, kui oli superkalev, siis kohalikku liigat pea et ei vaadatud - nüüd on kohalik liiga vägagi populaarne, sest tase on ühtlane). Tore et üritame euroopasse aga enne tuleks kodutöö ära teha - siis kui eestis käib mänge vaatamas keskmiselt 2000 inimest, siis võime hakata rääkima ML\'ist ja muust. ja isegi kui eesmärkideks on rahvuskoondise parandamine, siis pigem oleks ühtlene ja väga tasavägine liiga eelduseks mängijate heale praktikale ja konkurentsivõimele - erinevalt vangerdustest Tallinna Levadia - Maardu Levadia liinil või sama ka Floras. Loomulikult tuleb endiselt jätkata oma mängijate müümist piiri taha, vähemalt seni kui nad saavad ennast tugevamas liigas tõestada - see pole takistuseks eesti liiga arengule - meil ongi vaja pealetulevatele poistele võimalust anda aga kohalik liiga peab päriselt olema tasavägine, et need noored sellest ka tolku saaks.

Lühidalt: Kui oleks tasavägine eesti liiga, kus nii Narvalane, Pärnakas kui ka Viljandlane on veendunud, et tema koduklubi arendatakse olemasolevate võimaluste piires maksimaalselt tiitli nimel (vahel ka püsimajäämise nimel:)) ja mitte selle nimel, et mingi nn emaklubi saaks oma noori ja veel mitte nii võimekaid testida. Siis ehk kasvaks ka publikuhvi ja üldine tase jõudsamini.

Even
10.09.03, 20:03
Mina loodan, et Fc Kotkas ja Fc Kotkas Juunior teevad ka oma A-meeskonna. Nemad ei ole veel sellepärast teinud , et seal on ainult noored praegu. Oleks täiskasvanud mees-kond siis ostaks Flora selle kohe tühjaks. Ise loodan heast südamest nähe Kotkas ka suurelt väljakutel.

raido
10.09.03, 20:34

Millega on A.P. mõista andnud, et kõik tema klubid ML-s on tema soov? Mis selles imelikku on, et A.P.-ga konsulteerida tuleb, kui ülekannet on tahtmine teha?

Seleta, millega garanteerid iseseisvate klubidega:
a) liiga taseme tõusu
b) edukuse eurosarjas
c) reputatsioonitõusu
d) kergema pääsu läände
e) koondise tugevnemise
f) tugevama majandusliku seisu
g) Gruznovi mahamüümise klubide iseseisvumisel

Verdict: Utoopiline fantaasia utopistliku mõttelaadiga ebarealistilt.
---

ning 2 lisaküsimust:
1) miks ei saa Trans Gruznovi maha müüa?
2) kes on selles süüdi, et Gruznovi ei ole juba maha müüdud?

kunagi oli juttu, et pohlaku visioon on et ML mängivad tulevikus kõik tema klubid. Kahjuks ei saa materjali kuskilt, mis tõestaks seda, aga kui vaadata et ML on pooled tema klubid ning ka veel madalamates liigades siis polegi see enam võimatu. AP küsis TV ülekannete eest kõrget hinda, aga hetkel saax näiteks TVMK - Levadia mängu TV\'s näidata ilma AP nõusolekuta... vist?!?

a) iseseisvate klubidega kaovad mängijate vedamised ühest klubist teise. Näiteks mängis varem TLN levadias kõik mängijad, kes olid emaklubidt laenul. Ma tahan sellega öelda, et klubid arenevad iseseisvalt, ning tase tõuseb nii või teisiti, kui palju, selles on küsimus.
b) see on igaühele selge, et kui klubid on tugevamad on ka omavahelised mängud tasavägisemad ning väikenegi edu peax sellega kaasnema. N: Soome.
c/d) eurosarjades edukamalt esinedes tõestaksid klubid ennast läänele, ning seega ju reputatsioon. Euroopa liigad hindavad eesti liigat kõrgemalt, ning mängijad ei pea ennast vaid koondise eest mängides ennast teistele tõestama vaid piisab ka edukast esinemisest klubi eest.
e) Hetkel kurdavad enamus, et ML pole piisavalt heal tasemel mänge, ning koondise ebaedu on põhiliselt liiga nõrga taseme süü. kui aga liiga oleksid heal tasemel mängud, ning oleks suurem valik võõrsil mängivaid pallureid oleks koondis tugevam.
f) eurosarjades saab ju teadaolevalt iga mängu eest mingi summa, peale selle teeniksid klubid ka veic raha pealtvaatajate pealt. ST et siis käiks mänge kindlasti rohkem inimesi vaatamas.
g) vt. punkti c/d

1) sest keegi pole teda mängimas näinud, kui ta veel Golden Shoe Top\'is oli siis julges teda siia vaatama tulla vaid mingi venemaa klubi kes talle ka pakkumise esitas aga trans keeldus, lootes rohkem raha saada, lootes et ehk leidub veel kosilasi, aga ei. Gruznovil tuleks ML näidata mitu imemängu järjest, et jälle väiksemgi huvi tekiks.
2) ebaõnn

Seleta nagu väiksele lapsele seda liiga värki

raido
10.09.03, 20:44
Originally posted by wal

Aga kust võtta need uued, iseseisvad klubid Meistriliigasse ning sinna piisavalt tasemel mängijaid?? Muidugi on see nõme, kui Pohlak varieerib, millist klubi sel aastal Meistriliigas hoida ja kas tema Esiliigast tulev vastane peaks igaks juhuks loobumisvõidu andma nagu kord Tervis Kuressaarele. Aga...
...kui roogime välja Meistriliigast kõik nn. teised klubid, kes sinna jääksid? Flora, TVMK, M Levadia, Trans; Esiliigast tuleksid ntx MC Tallinn, Estel, TJK ja Tammeka (aga ma ei julge garanteerida, et nendegi seas mõni duubel pole). Mida teevad need mängijad, kes Pohlakul ei mahuks enam Florasse? Esiliigas?? Pigem nad loobuvad varakult ning tuleks umbes taoline seis nagu Saksa koondises oli: vanad tähed hoiavad ees kohti kinni ning noortel pole lootustki sinna pääseda. Kui siis neid vanu juhtub suurem ports loobuma, ei ole noored valmis sel tasemel veel mängima, nad on küll harjunud Esiliigas lammutama, ent selle tase langeks pakutud uuenduse järel mõne aastaga. Mujal maades töötab see süsteem sellepärast, et seal on palju suurem hulk tasemel klubisid. Eesti liiga meenutab Euroopas ehk enim Fääri saarte liigat, kus on tosinkond klubi ning 8-lise kõrgliiga järel olevas esiliigas on peamiselt duublid ning paar iseseisvat klubi. Jälle on küsimus kandepinnas. raido variandi rakendumiseks peaks meil olema u. 20 vähemalt poolprofessionaalset eraldi klubi.
Teine variant oleks Inglismaalt võetu, et duublitele on eraldi liiga. Aga sellegi piduriks saab just napp kandepind.

Pohlak võix kõik oma sekundaarsed klubid ära müüa või kinkida:D mõnedele usaldusväärsetele isikutele, ning need siis Tulevikku, Kuressaaret, Tervist, Elvat jt Pohlaku vaate järgi edasi arendada, ainsa vahega, et mängijaid ei viidaks enam üle nii nagu praegu. Kui Flora tahaks näiteks Klavani omale, siis ostku ta, mitte mingi röövli kombel ta Tulevikust minema vedada.

willane
16.09.03, 16:14
kui Hansapanga peakontor ikka vajab Viljandi kontori tellerit, küll ta Tallinna elama-töötama toob. mis siin vahet on, tegevusvaldkond teine;)

ROOTSI KUNN
28.10.03, 22:21
Meistriliiga tulevikku ennustama ei hakkaks aga olevik on selline,et uurisin just praegu huvi pärast UEFA kodulehelt kolme Balti riigi Meistrivõistluste turniiritabeleid ja silma torkas üht-teist.
Eesti tabeli viimane e. Kuressaare on konkurentsitult nõrgim. Punkte vaid 5. Võrdlus oli kolme riigi viimaste vahel. Samas on riikide esimeste klubide punktisumma jällegi Floral kõige parem,hetkel 73. Kõige ühtlasem liiga tundub olevat Leedul siis tuleb minu meelest Läti ja siis Eesti.
Võibolla eksin ,kuid minu meelest on Leedu liigas klubisid vähem,kui eelmisel hooajal või eralduvad neil kaheksa paremat ja neli viimast mängivad omaette turniiri.
Aga toonitan veelkord ,et võin eksida ja midagi segamini ajada.
Meie Meistriliigat silmas pidades oleks just see minu arust tähtis ,et klubid oleksid enam vähem võrdsed ja selliseid pakke nagu 17-0 ei näeks. Aga noh see vist esialgu asjatu lootus. Kui saaks niigi kaugele ,et väljakukkuja selgitamiseks tekiks terav võitlus ning üldse klubide punktivahed oleksid minimaalsed ,oleks see juba samm edasi.

dreyd
29.10.03, 20:39

Võibolla eksin ,kuid minu meelest on Leedu liigas klubisid vähem,kui eelmisel hooajal või eralduvad neil kaheksa paremat ja neli viimast mängivad omaette turniiri.
Aga toonitan veelkord ,et võin eksida ja midagi segamini ajada.

ka põhjanaabritel oli ülemöödunud hooaeg selline süsteem, kus enne sügisvooru löödi 4 viimast eraldi ning 8 esimest said omavahel mängida, õnneks see hooaeg lõpetati see pull ära.

INCE
31.10.03, 14:20
Kui nüüd jätta kõrvale kellegi karvane käsi nende pseudoklubide(võistkondade) loomisel kas te siis tõesti arvate , et eesti jalgpall oleks kõrgemal tasemel? Pakun välja et mitte. Mida annaks juurde see kui näit. põlva lootos(sorry poisid) mängiks teises liigas ainult selle tõttu , et eestpoolt korjaks välja kõik pseudosatsid (tütarklubid, duublid wadeva) ? muutuks ainult see, et praeguse viie liiga asemel oleks meil tõenäoliselt kolm tükki. paljud noored lõpetaks mängimise peale noorteklassi, kuna põhivõistkondades ei jätkuks neile kohti ja ega siis neid uusi KLUBISID (!) ei teki ka nagu seeni peale vihma. Suurest luust on ju meistrivõistlustel tegu ainult VÕISTKONDADEGA, kellel puuduvad oma noortesüsteemid ja duublid, kuid kes järjekindlalt ennast FC või JK -ga eputades klubideks lasevad kutsuda.
Jalgpalli püramiidi kasvatamise suhtes on praegune seis ainuõige. Mis sellest siis halba on kui ühel klubil on NII PALJU häid mängijaid , et nad suudavad välja panna kuus seitse võistkonda, kes kõigele lisaks pole ka veel mingid peksupoisid, aga oma gruppides ikkagi tõsised tegijad. Samas käib elu ka aallpool teist liigat ja võibolla isegi aktiivsemalt kui ülevalpool ja soov naabrimehele ära panna kaalub üle igasuguse muu soovi :)
Rohkem tolerantsust ja soovitan kiibitsejatel endal paremini teha ja kui ei suudeta teha , siis mitte raisata aega tühipalja vigisemise peale, mis niikuinii ei vii edasi.
;)

spekter
01.12.03, 15:21
kuulda oli, et Levadia loobub järgmisel hooajal ühest kohast ning asendus peaks tulema Pärnu kandist. oskab keegi seda komenteerida.

asdf
01.12.03, 16:11
Originally posted by spekter

kuulda oli, et Levadia loobub järgmisel hooajal ühest kohast ning asendus peaks tulema Pärnu kandist. oskab keegi seda komenteerida.

See, et Levadia loobub järgmisel hooajal ühest kohast, käis uudistest läbi juba ligi 2 kuud tagasi. :doh: Ja see, et asendus tuleb Pärnu kandist on samuti juba pikemat aega aktuaalne olnud..lihtsalt pole sealsed inimesed veel kokkuleppele jõudnud.

bonnie
01.12.03, 16:28

Originally posted by spekter

See, et Levadia loobub järgmisel hooajal ühest kohast, käis uudistest läbi juba ligi 2 kuud tagasi. :doh: Ja see, et asendus tuleb Pärnu kandist on samuti juba pikemat aega aktuaalne olnud..lihtsalt pole sealsed inimesed veel kokkuleppele jõudnud.

Samas pole ametlikku teadet Levadia Tallinna mitteosalemise kohta Meistriliigas olnud... või vähemalt pole mulle midagi silma hakanud... aga 15.12 peaks kõik selge olema, see ju võistkondade registreerimise tähtaeg.

mg
01.12.03, 17:04
ma arvan, et meistriliigasse võikski jääda 8 klubi, sest rohkem pole vaja.
ja nii et iga aastaga läheks asi aina võrdsemaks ja stabiilsemaks, siis oleks vähemalt huvitav.

näiteks toon eesti kossu liiga, kus see aasta on suht huvitav, enam pole sellist meeskonda, kes teiste käest koguaeg kotti saaks.
ja kõige lahedam on see et kalev on viimane.

Jaak
01.12.03, 18:48
Originally posted by mg

ja nii et iga aastaga läheks asi aina võrdsemaks ja stabiilsemaks, siis oleks vähemalt huvitav.

näiteks toon eesti kossu liiga, kus see aasta on suht huvitav, enam pole sellist meeskonda, kes teiste käest koguaeg kotti saaks.

Kossuga võrreldes loodan, et jalgpall liigub vähemalt ühes osas vastassuunda. Kossu liiga on küll põnev ja tasavägine, kuid see on selliseks saanud,ainult tänu sellele, et tipptase on Eestis aasta-aastalt alla tulnud. Kui mel oleks praegu mõni klubi, kes suudaks mängida 90-ndate keskpaiga Kalevi tasemele Eurosarjas, siis kütaksid nad kõigile 20-30 silmaga nagu Kalev tooaeg tegi.

peapall
01.12.03, 18:51
Originally posted by Jaak

Originally posted by mg

Kossuga võrreldes loodan, et jalgpall liigub vähemalt ühes osas vastassuunda. Kossu liiga on küll põnev ja tasavägine, kuid see on selliseks saanud,ainult tänu sellele, et tipptase on Eestis aasta-aastalt alla tulnud. Kui mel oleks praegu mõni klubi, kes suudaks mängida 90-ndate keskpaiga Kalevi tasemele Eurosarjas, siis kütaksid nad kõigile 20-30 silmaga nagu Kalev tooaeg tegi.

loogika puudub, siis oli tegu ju klubide koondisega

ROOTSI KUNN
01.12.03, 20:18

Originally posted by mg

Jaaguga täiesti nõus. Mängud on küll võrdsed vaid klubid on lausa kohutavalt ebastabiilsed ja tase on vilets.Rakvere ja endistest tippudest koosnev Pirita ei tohiks ikkagi kahtlemata suurema eelarve ja parema valikuga klubisid järjest võita.
Jääb mulje ,et oodatakse ainult play-offe ja siis pannakse kõik mängu. Võibolla kohalikult tasandilt tõesti on asi huvitavam ,kuid laiemas perspektiivis ei ole enam ühtegi klubi ,mis kas või nendes teisejärgulistes Eurosarjades läbi lööksid.

Jaak
02.12.03, 09:24
Originally posted by peapall

Originally posted by mg

ei olnud. klubide koondis loodi mõned aastad hiljem. Kun sinnamaani mängis Kalev nii Eestikatel kui Eurosarjas samade meestega.

jyriöö
02.12.03, 10:53
Põhimõte jääb samaks - valdavalt mängisid ka enne klubide koondist Kalevis parimad mängijad + tasemel välismaalased. Ja Eurosarjadest.... Nii Pohlak kui ka Pijpers on tunnistanud, et peamine eesmärk on siiski võimalikult paljude mängijate müümine välisklubidesse, mis iseenesest on kindlasti väga õige samm, kuid samas välistab ka Eesti jalgpalli taseme tuntava tõusu korral läbilöögi Euroopas. Üleüldse on paralleelide tõmbamine siinkohal kohatu.

Martin
02.12.03, 11:50
Originally posted by jyriöö

Põhimõte jääb samaks - valdavalt mängisid ka enne klubide koondist Kalevis parimad mängijad + tasemel välismaalased. Ja Eurosarjadest.... Nii Pohlak kui ka Pijpers on tunnistanud, et peamine eesmärk on siiski võimalikult paljude mängijate müümine välisklubidesse, mis iseenesest on kindlasti väga õige samm, kuid samas välistab ka Eesti jalgpalli taseme tuntava tõusu korral läbilöögi Euroopas. Üleüldse on paralleelide tõmbamine siinkohal kohatu.

Nende mängijate nimesid ei suuda mina küll üles lugeda, et kes kõik on viimastel aastatel välismaale siirdunud. Tohutud parved talente. Äkki peaks sellist välismaale tormamist pidurdama hakkama, nii ei jää Eestisse ju enam kedagist....

vaikiv mees
03.12.03, 01:40
tegelikult oli juba vene ajal kalevi n2ol tegu n8. \'aasta l2bi m2ngiva koondisega\', kuhu oli koondatud kogu Eesti tipud, NLi m6istes (nende jaoks polnud vahet, kas mehed on kokku riisutud Tln-st v6i kogu Eestist)oli see muidugi lihtsalt klubi paari vene/tatari tugevdusega,
muus osas olen n6us, vutikoondise tipud m2ngivad v2lismaal,
ka Martinil on veidi 6igus, viimasel ajal pole sellesuunaline liikumine eriti aktiivne olnud

Originally posted by mg

ei olnud. klubide koondis loodi mõned aastad hiljem. Kun sinnamaani mängis Kalev nii Eestikatel kui Eurosarjas samade meestega.

Chazlor
03.12.03, 10:51
Allo

Aga ka kossukoondise tipud mängivad välismaal.
Müürsepp, Tein kindlasti - küsitavamad Kullamäe, Ärmpalu, Kriisa.

Parimatega

Martin
03.12.03, 18:36
Originally posted by vaikiv mees
ka Martinil on veidi 6igus, viimasel ajal pole sellesuunaline liikumine eriti aktiivne olnud

Mis see on mingi varjatud nali või? Kuna see liikumine siis viimasel ajal aktiivne on olnud? Siis kui Flora oma pensionipõlvkonna Soome saatis või? Või olen suurte muutuste tuhinas tõesti asju kahe silma vahele jätnud?

Kes sul siin viimasel ajal nii palju liigelnud on Eesti liigast? Konstantin Nahk või Jevgeni Novikov? Piiroja saadeti ka muidugi Norra tippsatsi praktiseerima. Hea seegi.

Jaak
16.12.03, 11:48
Eilsega kukkus kell meeskondade registreerimiseks Meistri-,esi- ja teises liigas hooajaks 2004. Huvitav, huvitav - kes on siis meistriliiga kaheksas liige Tallinna Levadia loobumise järel?

ilms
16.12.03, 13:48
Oled kindel Jaak? Eelmine aasta oli registreerimistähtaeg 10. jaanuar .. kas nüüd on seda muudetud?

Jaak
16.12.03, 14:50
Originally posted by ilms

Oled kindel Jaak? Eelmine aasta oli registreerimistähtaeg 10. jaanuar .. kas nüüd on seda muudetud?

Nii seisab vähemalt EJLi kodukal olevas tuleva aasta juhendis.

asdf
16.12.03, 17:10

Eilsega kukkus kell meeskondade registreerimiseks Meistri-,esi- ja teises liigas hooajaks 2004. Huvitav, huvitav - kes on siis meistriliiga kaheksas liige Tallinna Levadia loobumise järel?

EJList öeldi mulle, et lõplik ülevaade asjast veel puudub, kuna enne, kui litsentsikomisjoni järgmisel nädalal kokku ei tule, ei saa klubisid liigadesse jagada. Aasta lõpuks pidi asi selge olema ;)

Jaak
16.12.03, 17:29

EJList öeldi mulle, et lõplik ülevaade asjast veel puudub, kuna enne, kui litsentsikomisjoni järgmisel nädalal kokku ei tule, ei saa klubisid liigadesse jagada. Aasta lõpuks pidi asi selge olema ;)

Selge, aga kes võiks olla potentsiaalsed kandidaadid?

murri
16.12.03, 20:44

Ja seni muidugi ei saa sedagi avalikustada, kes on teinud avaldused registreerimiseks...:doh:

Glazza
17.12.03, 02:40
Vot siis - Tartu on üle 50 aasta Meistriliigas:lahe: :lahe:

Aga jah, väga kahtlane otsus Merkuuri poolt. Kui sel aastal oldi Esiliigas suht nõrgad ja ei suudetud staadionit ega dokumente esitada, siis ei mõista mitte mis nad sinna üles nüüd ronisid:oih:

Kaarel
17.12.03, 03:35
Originally posted by Glazza

Vot siis - Tartu on üle 50 aasta Meistriliigas:lahe: :lahe:

Aga jah, väga kahtlane otsus Merkuuri poolt. Kui sel aastal oldi Esiliigas suht nõrgad ja ei suudetud staadionit ega dokumente esitada, siis ei mõista mitte mis nad sinna üles nüüd ronisid:oih:

Esdag ja Merkuur mängisid 90-ndate esimesel poolel mõlemad Meistriliigas.

Chazlor
17.12.03, 09:55
Allo

See on küll üks naljakas uudis. Huvitav nüüd jälgida kuidas neil seal minema hakkab ja eks litsensikomisjoni otsusest oleneb ka palju. Kui nad oma staadioni ja finantsid korda saavad ei näe ma küll probleemi :P

Oma teooriaga panin jälle mööda, tänud kalale paranduse eest. Väga hea käik Pohlakult ja ülejäänu on nüüd Tartu meeste enda teha.

Parimatega

kala
17.12.03, 11:09
Ka Levada ei puutu asjasse, pigem siiski Pohlak.

ROOTSI KUNN
18.12.03, 10:33
Las nuusutavad natuke Meistriliigas püssirohtu,sellest on ka teistel Tartu klubidel ja eriti noortel jalgpallihuvilistel kasu,olgu nad siis üskõik ,millisest klubist. Ka Tartu publik näeb jällegi üle pika aja Eesti tippjalgpalli ja minu meelest selles on ka point.
Õige otsus igatahes ja jõudu Merkuurile,peaasi vältigu suuri kaotusi .

Martin
18.12.03, 11:32
Veel siis natuke, Tänane Tartu Postimees 18.12.2003. Üldiselt võib eeldada, et esmaspäev-teisipäev tuleb veel vast midagi.

Tartu Merkuur hakkab mängima meistriliigas
Eesti tipptasemel vutti saab nüüdsest näha ka Tartus, sest Eesti meistriliigas sel hooajal kuuenda koha saanud FC Levadia Tallinn loovutas oma koha Tartu Merkuurile.

Vastava kokkuleppe peab nüüd veel heaks kiitma Eesti Jalgpalli Liidu juhatus ning meistriliigas võistlema asumiseks peab JK Merkuur Tartu saama litsentsi.

Eelmisel aastal tekkisid Merkuuril litsentsikomisjonis aga raskused ja esiliigas alustati mängimist nelja miinuspunktiga.

«Sel aastal meil probleeme pole, kuigi esitatud on väga karmid nõudmised,» kinnitas Merkuur Tartu peadirektor Vladimir Karev.

Suur samm edasi

FC Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo sõnul Merkuur Levadiaga läbirääkimisi ei pidanud ja asendajat otsis Eesti Jalgpalli Liit. Lõpptulemusega jäi Petersoo aga rahule, kuigi Merkuuri võimekuse pani ta väikese kahtluse alla.

«Tartule on see väga suur samm, kuid Merkuuril läheb väga raskeks,» ütles Petersoo. «Kõrgliigas mängimiseks on vaja head rahalist baasi ja mängijate kogumit. Et kõik tööle hakkaks, peab Merkuur oma klubi struktuuri kallal vaeva nägema.»

Vladimir Karev oli Merkuuri tulevikust rääkides optimistlik ja leidis, et meistriliigasse pääsemine on Tartu jalgpallile tähtis sündmus.

«Olime ammu püüdnud meistriliigasse tungida, sest andekad mängijad ei näinud muidu Tartus madalamates liigades mängimisel mõtet,» selgitas Karev. «Loomulikult on meie esimene eesmärk püsima jääda, kuid põhiline on see, et meie ühinemisest kõrgliigaga võidab nii Eesti kui ka Tartu jalgpall.»

Parimad Merkuuri

Tartu Merkuuri hakkab tulevast hooajast treenima endine Narva Transi treener Sergei Zamogilnõi, keda Karev peab parimaks kunagi Tartus olnud treeneriks. Karev on veendunud, et Merkuur peaks koondama Tartu parimaid mängijaid, seetõttu kavatsetakse meeskonda enne hooaja algust tugevdada.

«Püüame koostööd teha kõigi Tartu klubidega, et tugevad pallurid saaksid võimaluse end tõestada,» ütles Karev. «Kui mängija tase lubab kõrgseltskonnas kaasa lüüa, aga ta peab pallima madalamas liigas, siis ei ole sellest kasu mängijale ega tema klubile.»

Praegu pole veel kindel, millisel staadionil Merkuur algaval hooajal mängima hakkab. Võimalik on, et esimesed kaks vooru mängitakse Ülenurme staadionil ja seejärel kolitakse Tamme staadionile. Merkuuri esimene kohtumine on 14. märtsil Kohtla-Järve Lootusega ja järgmine 27. märtsil FC Floraga.

Jaak
18.12.03, 11:48
Originally posted by Martin

Merkuuri esimene kohtumine on 14. märtsil Kohtla-Järve Lootusega ja järgmine 27. märtsil FC Floraga.

kas kogu 2004 mängude kalender ka kuskil saadaval/nähtavalt on?

Martin
18.12.03, 11:50
Mina sain Merkuuri need mängud eile Karevi käest, seega mingi kalender vist juba on. Otsinud ise konkreetselt pole.

greenday
18.12.03, 13:31
No türbel küll teeb tuju heaks!:õnnelik: Eriti lahe oleks kui nad Tammel mängiksid, läheks elu jälle keema. Tammal juba mingid miniremonditööd tehti sügisel...

ROOTSI KUNN
18.12.03, 17:22
Mina soovitaksi Merkuuri ja Tammeka juhtidel sõjakirves kas või ajutiselt maha matta ja Tartu parimad kokku mängima panna.;) Merkuuril pole ju mingit noortetööd,Tammekal jälle seevastu Eesti parim struktuur .

nwa
18.12.03, 17:41

Mina soovitaksi Merkuuri ja Tammeka juhtidel sõjakirves kas või ajutiselt maha matta ja Tartu parimad kokku mängima panna.;) Merkuuril pole ju mingit noortetööd,Tammekal jälle seevastu Eesti parim struktuur .

Kontrolli oma väiteid noorte osas:õnnelik:

ethan
18.12.03, 20:11
Merkuuril mingisugune noortetöö tõesti käib, U-17 koondises oli viimases valiktsüklis üks mängija, Jürgen Kuresoo.

Üldiselt on aga Tammekal noori rohkem, ning nad on tasemelt paremad. Näiteks Roops, Konsa, Afanassjev ja nii mõnigi teine võiksid küll Merkuuri eest Meistriliiga kogemust saada. Tegelikult on üldse noori palju, ka nii mõneski teises süsteemis, kes peaksid hakkama saama kõrgliiga kogemust, ning tõenäoliselt seda ka saama hakkavad. Näiteks Valgasse on vist liikumas enamus Pärnu Tervise tänavusest põhikoosseisust(spekulatsioon).

Mis aga väga ebameeldivaks võib saada on see kui Merkuuri eest hakkavad mängima Transist ja Tallinna Levadiast välja jäänud, nagu Leitan, Shelehhov, Lõsanov jt. kelle nimega viimastel päevadel spekuleeritud on.

skint
18.12.03, 20:34
Isegi tean, et midagi trennisarnast ikka Merkuuri noored teevad, aga professionaalsusest ollakse ikka suhteliselt kaugel. Ise kardan ka, et endise Tallinna Levadia ja Transi tüübid võtavad algkoosseisust kõik 11 kohta. See oleks loomulikult jama, sest Kuressaare näite varal ei tule sel juhul arvatavasti ka Tartu publik kaasa. Loodetavasti saavad ikka vähemalt mõned paremad kohalikud mängumehed (kogenud O`Konnel-Bronin peaks ikka veel vist jätkama!? + Kasimir, jne) ikka regulaarselt platsile. Aga see selleks, igatahes on äss, et nüüd siis ka siin Meistriliigat näha saab :õnnelik:

kaitz
19.12.03, 17:58
Ise arvan,et Merkuur suudab paremini hakkama saada kui Kuressaare aga eks seda näeme loodetavasti.

Glazza
19.12.03, 20:41
Näiteks Valgasse on vist liikumas enamus Pärnu Tervise tänavusest põhikoosseisust(spekulatsioon).

Ja kuhu liiguvad siis Valga mängijad? Tulevikust saab siis Valga-Tuleviku segameeskond. Sel juhul peaks Tallinna Tulevikul küll päris suur sõnaõigus pronksile pingutamiseks olema.:lahe:

ethan
19.12.03, 22:16
Originally posted by Glazza

Näiteks Valgasse on vist liikumas enamus Pärnu Tervise tänavusest põhikoosseisust(spekulatsioon).

Ja kuhu liiguvad siis Valga mängijad? Tulevikust saab siis Valga-Tuleviku segameeskond. Sel juhul peaks Tallinna Tulevikul küll päris suur sõnaõigus pronksile pingutamiseks olema.:lahe:

No just, kaitzu vahva postitus Tuleviku teema all nende koosseisust kinnitas seda liikumiste suunda. Ilmselt liigub nii mõnigi ka Flora suunas (Lember? Vunk?).

Ono
19.12.03, 23:02
Tammekal jälle seevastu Eesti parim struktuur .

:sega4:

ROOTSI KUNN
21.12.03, 12:24
Originally posted by nwa

Kontrolli oma väiteid noorte osas:õnnelik:

OK! Mingi noortetöö käib muidugi ka Merkuuris ,kuid Tammekaga võrreldes on see ikka nagu öö ja päev. Lisaksin veel ,et Tartus on ka teisi klubisid ,kellel on päris andekaid noori ,kes juba ka eri vanustes koondistesse kuuluvad.

Silver
21.12.03, 21:48
Merkuuri meistriliigasse tõusmine on küll suhteliselt kahtlane juhus. Mul ei ole selle meeskonna vastu midagi, kuid kõik oleneb sellest, kes seal mängima hakkavad. Kas jätkatakse vana rasvaga või tuleb uusi ja paremate tehniliste oskustega mängijaid juurde.

Mäletan täpselt, et ei suudetud alistada TVMK II üleminekumängudel. Saadi hävitavalt kaela. Üks fakt oli loomulikult lumine väljak, aga sellegipoolest olid tingimused võrdsed.

Kui juba TVMK duublist ei suudetud jagu saada, siis mis toimub näiteks TVMK põhitiimiga. Samas FLORA, Levadia on meeskonnad, kes sõidaksid Merkuurist üle nagu ma ei tea millest, kui nad tõesti peaksid sama koosseisuga jätkama.

Muide, olen samuti kursis mõlema Tartu klubi noortesüsteemiga. Siis Tammeka oma ei anna võrrelda Merkuuriga. Ühel on ülesse töötatud süsteem, teisel on kogu see etapp alles algfaasis.;)

Seega ei rõõmusta eriti, et selline otsus tehti ja Meistrikat mängima asuti. Tartlastele on muidugi huvitavam. Näeb rohkem kõrgema tasemega vutti :lahe:

-Loom-
22.12.03, 18:59
Minu arvates see väga tore uudis, et Tartu klubi meistrikas. Kuna ise sai kunagi tartus elatud, siis ootasin pikkisilmi, millal mõni kodukoha klubi meistrikasse jõuab. Et nad ainult püsima jääks:oih:

mg
25.12.03, 15:06
kuramus, miks meistriliiga j\'lle nii vara alustab
14. m\'rtsil tavaliselt 20 k[lma ja tuiskab
nojah v\'hemalt ei pea lootus enam tallinna s]itma, narvas ka kunsdtmuru

Silver
25.12.03, 17:55
Originally posted by mg

kuramus, miks meistriliiga j\'lle nii vara alustab
14. m\'rtsil tavaliselt 20 k[lma ja tuiskab
nojah v\'hemalt ei pea lootus enam tallinna s]itma, narvas ka kunsdtmuru

Mäletan täpselt eelmise hooaja algust, kui sai parasjagu Kure ja TVMK mängu vaatama mindud A. Le Coq miniarenale. Päris tore vaatepilt oli, kui pealtvaatajad seisid ja külmetasid lumekuhjade peal. :P Igaljuhul väravaid nägi, kuid külm oli samuti.

Peku
27.12.03, 19:14
see merkuuri-uudis on küll täitsa ok, ise küll mingi asjatundja tartu klubide koha pealt ei ole, aga täitsa ?eff, kui ikka erinevad linnad esindatud on:D ja noh, nii. ja loodan, et püsima kah jäävad. eriti juhul, kui meeskonnas on ikka vanemad merkuurlased mitte eelnevalt mainitud transi ja levadia mehed.

noh, tore.

Cerny Petr
27.12.03, 19:59
Just-just, aga kindel on see, et ainult praeguste merkuurlastega läheks Meistriliigas raskeks. Kui juba Tervise käest saadi ära, mis siis veel koondislasi täis Floralt oodata ?:oih:
Nagu öeldud, oleks ideaalne kui meeskonnas mängiksid parimad tartlased, võibolla mõni toetuseks mujaltki. Vääääga nõme oleks aga kui Merkuurist saaks Transi ja Levadia labor-vanadekodu-sõim, kust kõik andekamad kiiresti minema veetakse ja Transile mittekõlbavad vändad asemele pannakse.

Igatahes on tore, et lõpuks saab ka Tartus kõrgemal tasemel jalgpallile kaasa elada, praegu on ju \"spordi kuningas\" Tartus kõige sitemas seisus olev meeskondlik spordiala üldse(muidugi mitte harrastajate arvult). Oleks olnud midugi võimsam kui noored ja andekad tartlased oleks suutnud ise kauni ja meisterliku mänguga konkurendid alistada ja omal jõul Meistriliigasse jõuda, aga mis teha, tuleb kasutada antud võimalust, olgugi ta nii inetu kui ta on, ja õigustada endale pandud lootusi ja ootusi. Aeg on avada oma potensiaal, mida suured treeningrühmad ja paljud noored ja tulised jalgpallurid pakuvad.

Riwo
09.01.04, 02:47
krt mai saa aru mis jama siin eesti jalgpallis korraldatakse...ei mõelda üldse ette vaid elatakse aasta aastas v+...kuidas see on võimalik et 6 meistriliiga klubi kõik asuvad tallinnas...need peaks olema eesti meistrikad mitte tallinna...see et mujal havad tingimused treenimiseks on pole vabandus ..krt las jalgpalliliit jagab siis igale võistkonnale eraldi summad(minu teada pole need summad ammugi võrdsed , (vb eksin kah) mis oleks võrdsed ja iga linn võiks toetada oma jalgpalli et staadione korda teha ja uusi treeningplatse ehitada. hetkel korraldatakse minu arvates jama, fc valga peaks olema valgas , fc kuressaare peaks olema kuressaares, levadia peaks olema mardus, viljandi tulevik epaks olema viljandis, need võistkonnad kõik on tallinnas, kuid sellepärast et eesti jalgpalli spetsid korraldavad jama seal eesotsas. Üritatakse aind fc florat maailma tasemele upitada ja vaadaku ise kuidas hakkama saavad. Selline mulje on jäänud vähemalt kuid ma vb ei ole kah objektiivne

muhv33
09.01.04, 09:43
Originally posted by Riwo

krt mai saa aru mis jama siin eesti jalgpallis korraldatakse...ei mõelda üldse ette vaid elatakse aasta aastas v+...kuidas see on võimalik et 6 meistriliiga klubi kõik asuvad tallinnas...need peaks olema eesti meistrikad mitte tallinna...see et mujal havad tingimused treenimiseks on pole vabandus ..krt las jalgpalliliit jagab siis igale võistkonnale eraldi summad(minu teada pole need summad ammugi võrdsed , (vb eksin kah) mis oleks võrdsed ja iga linn võiks toetada oma jalgpalli et staadione korda teha ja uusi treeningplatse ehitada. hetkel korraldatakse minu arvates jama, fc valga peaks olema valgas , fc kuressaare peaks olema kuressaares, levadia peaks olema mardus, viljandi tulevik epaks olema viljandis, need võistkonnad kõik on tallinnas, kuid sellepärast et eesti jalgpalli spetsid korraldavad jama seal eesotsas. Üritatakse aind fc florat maailma tasemele upitada ja teised käigu perse ja vaadaku ise kuidas hakkama saavad. Selline mulje on jäänud vähemalt kuid ma vb ei ole kah objektiivne

Kannatad unetuse all?Võta veidi rahulikumalt,aga põhimõtteliselt on sul õigus...

Amadeus
10.02.04, 14:28
Tundub, et see foorum on vähe teemast k6rvale kaldunud ja ei räägi enam suurt midagi liiga tulevikust vaid ainult järgmisest hooajast ja meistriliigas mängivatest meeskondadest.
Mulle isiklikult tundub, et hetkel (ka 4-5 aasta pärast) on 8 meeskonda meistriliigas endiselt optimaalne. Mida tuleks muuta on hoopis madalamate liigade struktuur. Eelk6ige esiliiga. Hetkel on olukord kus iseseisvatel klubidel on yle m6istuse raske esiliigasse pysima jääda sest enamus seal mängivaid meeskondi on k6rgliiga meeskondade duublid aga II liiga mängudega suurt arengut oodata ei ole lootust. Ja see omakorda tähendab, et k6rgliigasse ei ole lootustki saada uusi ja huvitavaid meeskondi lisaks kuni esiliigas domineerivad k6rgliiga meeskondade duublid. Seega tuleks baasliiga ehk esiliiga kandepind muuta laiemaks, et ka iseseisvatel klubidel oleks v6imalik areneda ja pyrgida meitsriliigasse.

printest
10.02.04, 20:56
Või siis äkki üldse meistriliiga reservidele eraldi niiöelda liiga teha...väljaspool tavalist süsteemi...mitmel maal see nii toimub

ROOTSI KUNN
11.02.04, 11:17
Originally posted by printest

Või siis äkki üldse meistriliiga reservidele eraldi niiöelda liiga teha...väljaspool tavalist süsteemi...mitmel maal see nii toimub

Täitsa hea mõte ,tõesti, mitmes riigis on nii ,kuid kas meil ikka on kõigil Meistriliiga klubidel duubelmeeskond?
Duubelmeeskond ,mis koosneb ainult omadest kasvandikest !:oih:

Amadeus
11.02.04, 11:25
Ma ei usu hästi et Eesti suuruses riigis kus jalgpalli kandepind on just niisugune nagu ta preagu on, oleks v6imalik teha veel yks liiga. Esiliiga on taseme poolest paras paik duublite jaoks. Hiljuti vigastatutel ja enamalt jaolt pingipoistel on see paras koht mängupraktika saamiseks. Ma jääks siiski oma väite juurde et esiliiga kandepinda tuleks lihtsalt suurendada. See kataks siis nii duublite kui ka edasi pyrgivate iseseisvate klubide vajadused.

kevin keegan
23.03.04, 12:59
meistriliiga 2008
see on minu nägemus eesti liigast 2008 aastal kui rikkad vene ja aarabia ärimehed on avastanud enda jaoks eesti jalgpalli võlud.on just eestil võidetud euroopa meistrivõistlused ja esmese klubina on narva trans pääsenud meistrite liigas finaali kus pärast yli põnevat mängu real madriidiga on seis peale lisa aega 3:3.järgnevad pennud.aga enne vaade mängule 7min.raul(ikka veel realis)suunab kornerist tulnud palli westerheldi (tuli karjääri eestisse lõpetama)jalgde vahelt läbi värava võrku.rohkem kummalgil poolel võimalusi eriti polnud.teine poolaeg rauli teine värav ja tundub et mäng on läinud.72 minut lisab gruznov veel ühe värava(on vahepeal saanud eesti passi ja siirdunud reali)seis 0:3 reali kasuks.teitur thordadson(jälle eestis)saadab väljakule kolm uut mängijat veel päästma mis päästa annab.zelinski,deporist dristan ja ka kevin philips on narvasse mängima tulnud.käib mängu 86 min kui philipsi soolo järel suunab kristal palli mart poomi selja taha(poom peale sunderlandi nyyd reali põhiväravavaht)90 täis tiksund kui philips suunab palli rist nurka seisuks2:3.real mängib lahti kuid kohe kaotavad palli ja tristan lööb 36 meetrilt ilusti lati alla 3:3 lisa aeg väravaid ei too.pennud ja siin kahjuks näitab mart poom et kes on hetkel maailma parim.real saab jälle karika seisuga 3:5.eesti liiga missugune.

tallinna fc flora
valga warrior
tvmk
tln fc levadia
narva trans
tartu merkuur
fc valga
viljandi tulevik
alutaguse lootus
pärnu tervis
fc kuresaare
fc paide flora
jõgeva tiigrid(on toimunud nimemuutus e.tähe)
põlva lootos
fc haapsalu
fc rakvere
kärdla viking
jõhvi 2001
rapla atli
võru tamula:r66m16: :r66m14:

asdf
23.03.04, 13:09
Originally posted by kevin keegan

meistriliiga 2008
see on minu nägemus eesti liigast 2008 aastal kui rikkad vene ja aarabia ärimehed on avastanud enda jaoks eesti jalgpalli võlud.on just eestil võidetud euroopa meistrivõistlused ja esmese klubina on narva trans pääsenud meistrite liigas finaali kus pärast yli põnevat mängu real madriidiga on seis peale lisa aega 3:3.järgnevad pennud.aga enne vaade mängule 7min.raul(ikka veel realis)suunab kornerist tulnud palli westerheldi (tuli karjääri eestisse lõpetama)jalgde vahelt läbi värava võrku.rohkem kummalgil poolel võimalusi eriti polnud.teine poolaeg rauli teine värav ja tundub et mäng on läinud.72 minut lisab gruznov veel ühe värava(on vahepeal saanud eesti passi ja siirdunud reali)seis 0:3 reali kasuks.teitur thordadson(jälle eestis)saadab väljakule kolm uut mängijat veel päästma mis päästa annab.zelinski,deporist dristan ja ka kevin philips on narvasse mängima tulnud.käib mängu 86 min kui philipsi soolo järel suunab kristal palli mart poomi selja taha(poom peale sunderlandi nyyd reali põhiväravavaht)90 täis tiksund kui philips suunab palli rist nurka seisuks2:3.real mängib lahti kuid kohe kaotavad palli ja tristan lööb 36 meetrilt ilusti lati alla 3:3 lisa aeg väravaid ei too.pennud ja siin kahjuks näitab mart poom et kes on hetkel maailma parim.real saab jälle karika seisuga 3:5.eesti liiga missugune

Mul ei ole sõnu :D Inimeste fantaasia on piiritu - päeva parim postitus! :ham4: :ham2: :naer3:

malagar
23.03.04, 13:16
jah mega fantaasia - Oi tore olesk kui Eestist selline kõva vutiriik saaks :)

kevin keegan
23.03.04, 13:22
tänan:jump4: minuarust peaks ki sellel lehel inimesed oma fantaasial lennata.tuleme korrakski oma nõdrameelsest maailamast fantaasia maailma.kas ei oleks tore kui näiteks esikolmik oleks1.võru tamula
2.fc haapsalu
3.tvmk ja väljalangejad oleks
18.fc flora
19.tln levadia
20.fc valga
karika finaal.viljandi tulevik : fc soccernet(eesti 3 liiga)
2 : 3

see oleks ju kõige võimsam mis olla saab
kes on poolt et nii võiks olla:prill6: :myts2: :keel4:

dreyd
23.03.04, 13:36
vist läheb juba liiale, aasta 2008 ei ole kindlasti õige aeg sellisteks fantaasialendudeks, eesti meistriliigas 20 klubi, fanatseerida ju võib, aga päris luuluks ei tohiks ka minna:P

Amadeus
23.03.04, 13:38
Ei väsi kordamast, et esiliigat tuleks laiendada mitte k6rgliigat. K6rgliigat oleks m6ttekas siis laindada kui ka esi/k6rgliiga ylemineku mängud on nii tasavägised nagu praegu esi/teiseliiga omad. Praegu on esiliigast ylespoole t6usnud meeskonnad ikka autsaiderid seal. Teisest liigast t6usnud aga on pea iga aasta pysima jäänud, v6i siis vähemalt tugeval keskmisel esiliiga tasemel esinenud. Vahest isegi edasipääsu eest k6rgliigasse v6idelnud.

mg
23.03.04, 16:26
ja see ka veel et kõik praegused mehed mängivad.
see oleks ikka hea hulk veterane.
miks sa siis pele välja jätsid.:kaval:

nagloy
23.03.04, 16:40
meistriliigat pole ikka mõtet suurendada, sest puudub selline material, kes suudaks seal mängida. noored ja ka vaned tegijad sobivad küll esiliigasse, aga kõrgliiga peaks ikka jääma tegijatele, ja neid meil küll siin nii palju pole. kui tahate kõrgliigat suuremks tehke balti riikidele üks kõrgliiga, võidavad kõik kolm riiki lõpuks.
unistused meie 2008 aasta kõvast võidust meistrite liigas jääbki kahjuks unistuseks, sest ei tristanid ega teised tule siia kunagi mängima. võivad turistina siit läbi astuda, aga see ka kõik. kui tahate tugevat klubi eestisse, siis sebige pappi ja üritage kõik eestlased kodu tagasi meelitada, võtta appi mõni soomlane, lätlane või poolakas, kes pole liiga kallid mängijad. ja eks üritaks siis meistrite liigasse pääseda!!!
aga eks igaüks ise teab, kui suured tema unistused on. tavaliselt unistaks mina sellistest asjadest, mis ka täide võiks minna, aga jõudu teistelegi.......:r66m13:

nagloy
23.03.04, 16:47
ja kui mõelda veel eesti meistriliiga tulevikumeeskondadest, siis arvan et mõned uued meeskonnad peaksid sinna kuuluma kindlasti, aga eks lahkujaid ole ka. kindlasti peaks pärnu suutma enda klubi meistriliigasse sokutada, võru,põlva ja valga teevad veits koostööd ja sealtki mingi sats kokku klopsida tulevikus, mis oleks ka konkurentsivõimeline ja koosnema ka enda mängijatest, mitte tln omadest. tartu tammeka noored tõusevad kindlasti esile, loodame et jätkavad seal enda karjääri, nii et kandepind peaks kindlasti laienema. vaadake ka meistriliiga satse, päris palju kesk-eesti mängijaid rügavad flora süsteemides, nii et ainult rõõmustav see pilt. oleks ainult raha, veelkord raha!!!!!

Riwo
29.03.04, 17:09
Jah ega minu arvates kah ei saaks meistriliigat laiendada sest lahjemaks jääks liiga kindlasti siis ja veel praegused klubidki enamus virelevad rahalistes probleemides ja ega siia teisi klubisid veel juurde tuues läheks asi veel hullemaks...raha taha jääks asi aga see küll hea mõte et luua mingisugune balti riikide liiga kus mängiksid nt 6-9 esimest võistkonda oma liigadest ja ütleme et kaks koda läbi...üks kodus üks võõrsil...rohkem mänge kindlasti ei saaks teha aga muidu see hea mõte.

Amadeus
29.03.04, 22:27
Tegelt oleks jah päris huvitav kui oleks see va balti liiga. Igalt maalt ca 5 meeskonda. Eestist vähemalt ilmselt yle selle ei oleks m6tet pingutada. Noh heal juhul 6. Ja siis teeks praeguse esiliiga ja k6rgliiga viimaste baasil kohaliku liiga kus need 5-6 meeskonda kes balti liigas osalevad ei mängigi (koormus läheks ilmselt liiga suureks). See liiga v6iks siis olla umbes 12 meeskonnaga (Esiliiga+2 ML viimast+2 IIliiga parimat). Selle liiga parimad v6istleksid siis ylemineku mängudes eesti klubidest balti liigas viimasteks jäänud klubidega osalemis6iguse eest Balti liigas. Sellisel juhul oleks ilmselt ka nendel Balti liigas osalejatel lihtsam välisrahasid leida ja seega jääks kohalikus liigas osalejatele ehk rohkem v6imalusi kohalikke sponsoreid leida. Aga hetkel tundub et see Balti liiga projekt ei edene kuskilt otsast.

Jaan
29.03.04, 22:37
Kui hetkel ei käi inimesed näiteks TVMK mänge Narvaga vaatamas, siis kes viitsiks vaadata nende jagelemist Panevezhyse või Dinaburgi, oi vabandust, Daugavpilsi võistkonnaga? Ühesõnaga, publikuhuvi pole siin tegur. Ja pealegi - kunagi oli Balti liiga, ei saanud asja. Lisaks ei meeldiks asi vist UEFAle eriti.

-Antz-
30.03.04, 00:26
Kui FC Flora kunagi Balti liigas Minski Dinamot Rajala Lempsi 3. minuti kollist võitis, haigutas staadionil küll täielik tühjus. Mis sellest ajast muutunud on, et nüüd samasugune liiga tohutuid kirgi kütaks? Mitte midagi.

Amadeus
30.03.04, 11:15
Ei tahaks n6ustuda et midagi pole sellest ajast muutnud kui viimati balti liigat prooviti. Jalgpalli tase on eestis ikka hoopis teine preagu. Julgeks väita et tänane esiliiga on umbes sellel tasemel mis siis k6rgliiga oli. Ja ega Balti liiga m6te ei olekski koheselt hirmus populaarseks saada, vaid ligi t6mmata rahvusvahelisi sponsoreid ja anda v6imalikult suurele hulgale tasemel mängijatele ka tasemel vastaseid. On ikka vahe kas mängida hooaeg nii et ainult pooled mängud on pinget pakkuvad v6i nii et igaks mänguks tuleb 100% valmis olla, sest vastased on k6ik tugevad. Pealegi oleks siis vaid kaks mängu iga meeskonnaga ja seega revanshi v6imalus vaid yks, mitte 3 nagu eesti liigas. Ja ma usun ka et tekiks seal liigas korralikud vastasseisud (naabrite vaheline h66rumine) mis publikule huvi pakuks.

3rk1
30.03.04, 17:34
Ja kui Balti liigast asja ei saaks võiks kasvõi mingi karikasarja teha. :hüppenöör

SleepWalking
30.03.04, 17:51
Originally posted by Amadeus
Ja ega Balti liiga m6te ei olekski koheselt hirmus populaarseks saada, vaid ligi t6mmata rahvusvahelisi sponsoreid ja ...

võibolla ma ei tea majandusest midagi, aga kas need kaks asja pole omavahel seotud?

Amadeus
30.03.04, 18:03
Originally posted by SleepWalking

Ja ega Balti liiga m6te ei olekski koheselt hirmus populaarseks saada, vaid ligi t6mmata rahvusvahelisi sponsoreid ja ...

võibolla ma ei tea majandusest midagi, aga kas need kaks asja pole omavahel seotud?

Populaarsus vaatajate hulgas ja reklaami väljundid ei ole just päris yks sama. Sponsorite jaoks on ikka reklaami väljundid olulised , mitte see mitu eraisikut tuleb mängu vaatama. Muidugi ega publiku rohkus paha ei tee. Pealegi ei pruugi ju eesti publiku huvi puudumine tähendada et selle vastu näiteks Lätis Leedus huvi ei tunta.

Jux
30.03.04, 19:17
Kahtlemata on populaarsus (pealtvaatajate ja huviliste arv staadionil, kodus, tööl vms) ning reklaami väljundid ju omavahel seotud! Miks peaks ettevõte näitama oma reklaamtahvleid tühjadele tribüünidele? Miks peaks ettevõte kulutama reklaamiraha spordivõistlusele, mis kedagi ei koti? Kellele sa seda reklaami näitad, kui mitte publikule? Jalgpalluritele????

Mida rohkem tuleb eraisikuid mängu vaatama, seda mõttekam on ettevõttel suunata raha antud ürituse tarbeks. Kapitalistlikus maailmas on firma eesmärgiks ikkagi pikaajalise kasumi maksimeerimine ning selle saavutamise üheks mooduseks ongi võimalikult laia tarbijaskonna leidmine.

Case reaalsest elust on minu arust see, et Saku otsustas omal ajal jalgpalli asemel just korvpalli toetamise kasuks. Ja miks? Eks ikka seetõttu, et korvpall on popim ja eraisikud käivad seda vaatamas. ;)

Amadeus
30.03.04, 20:39
Mitte päris, korvpalli suunatakse rahasid seet6ttu rohkem et on teleylekanded! Ja see on just reeglina see väljund mida ka sponsorid otsivad, reklaamiplakatid ja reklaaamipausid. Enamuses maailmas toimib see ikka massi meedia vahendusel mitte suust suhu stiilis, mida sina välja pakud :)

Jux
30.03.04, 21:41
Anyway, point on ikkagi see, et ala peab olema populaarne (on piisavalt huvilisi, et sellest tehakse või kavatsetakse ülekandeid) ning siis tuleb ka sponsorite papp taha. Hetkel on aga Eestis jalgpalliülekanded nii kurb teema... Samas pole aga uurinudki, kuidas Leedus ja Lätis selles vallas lood on.

poland
09.04.04, 15:44
Hi
Could You tell me something about these matches:

FC Valga - Merkuur Tartu
Viljandi Tulevik - Narva Trans
FC Flora - TVMK
Levadia Tallinn - FC Lootus Alutaguse

What do You think?

Thanks

Martin
01.06.04, 12:09
Kütan tsipa ootusi ning esitan küsimuse: kas jalgpalli kese liigub lõunasse?

Õhtul pikemalt. Igatahes hea meel on :)

Martin
01.06.04, 18:40
Tasapisi liigume edasi...varsti koolide juures paar väljakut...ka Tamme staadion saab korda ja nii see Tartu tõusma hakkab...

Tartu Postimehe kolmapäeva esikülg (pdf formaadis) (http://www.hot.ee/treix/hall.pdf)

Kunstmuruga jalgpalli sisehall hakkab noori keskusse kutsuma
Annelinnas algab varsti vilgas ehitustegevus, sest linn plaanib sinna rajada spordibaasi, samal ajal hakkab aga kristlik noorteühendus ehitama ligi 50 miljonit krooni maksvat noortekeskust ja jalgpalli sisehalli.
Martin Šmutov
martin.shmutov@postimees.ee
«Eesti vajab noortekeskust, mis räägiks noortega nende endi keeles,» selgitas kristliku noorteühenduse Going UP esimees Peep Saar. «Praegu olemasolevad keskused seda ei tee, nendes puudub nii atraktiivsus kui ka kvaliteet, mida noored tegelikult otsivad. Tänaseks on noortekeskuste rolli üle võtnud kaubanduskeskused.»

Noorteühenduse Going UP plaanitav xDome on kavandatud suure keskusena, mis koondab spordi-, noorte- ning vabaajakeskuse funktsioonid. Keskus peaks kerkima Räpina maantee algusse, kohe Tartu Kõrgema Usuteadusliku Seminari kõrvale.

Jalgpall tõmbenumbriks
Uudse keskuse suurim tõmbenumber peaks Saare kinnitusel olema ligi 3000m2 pinnaga spordikeskus, kuhu tehtaks Eesti esimene professionaalne jalgpalli sisehall. Saare sõnul annaks hall Tartu klubidele, koolidele ja harrastuspallureile aastaringse võimaluse jalgpalliga tegelda, sest halli põrand on plaanis katta kvaliteetse kunstmuruga.
«Tegime turuanalüüsi ja sellest ilmnes, et nõudlus jalgpallihalli järele on tohutult suur,» nentis Saar. «Lisaks sellele ei nõuaks selline kompleks enam mingeid erilisi investeeringuid, sest ta suudaks ennast ise väga kenasti ära majandada.»

Spordikeskusse kuuluks ka kaljuronimispark, mis pakuks noortele adrenaliinirohkeid elamusi ning oleks Lõuna-Eesti esimene kvaliteetne kaljuronimiskeskus. Halli tahetakse rajada kaks 10-rajalist 12 meetri kõrgust põhiseina ja lisaks sellele veel ka bouldering sein, mis on maailmas kõige kiiremini kasvav kaljuronimise haru. Ronimispark võimaldaks korraga ronida 20 inimesel.

Saare sõnul peaks spordikeskuse ehitamine algama aasta lõpul ning umbkaudu 10 miljonit krooni maksev hall peaks valmis saama juba uue aasta alguseks. Spordikeskus valmib Saare väitel esimesena, sest seda on kergem üles panna, pealegi on Ameerika partnerid spetsialiseerunud just jalgpalli sisehallide tegemisele.

Keskus kerkib hiljem
Teises ehitamisfaasis peaks spordikeskuse kõrvale kerkima kahekorruseline noortekeskus, kuid millal see valmis saab, ei julge Saar praegu veel lubada.
«Ehitama hakkaksime pärast esimese etapi valmimist, sest fondidest on vaja veel raha juurde leida,» selgitas Saar, kelle hinnangul võiks noortekeskuse valmimine siiski võtta maksimaalselt kaks aastat

Saare arvates saab spordi- ja noortekeskuse koosluse abil luua kvaliteetese ja atraktiivse keskuse, mis töötaks osaliselt kaubanduskeskuse põhimõttel. See tähendab, et kõike ei proovita ehk ise teha, vaid renditaks pinnad proffidele välja.

Kogu projekt läheb noorteühendusele Going UP maksma umbes 50 miljonit krooni. Projekti suurimad toetajad oleksid partnerid Ameerikas, kellega praegu lepinguid allkirjastatakse. Samuti püütakse raha saada erinevatest Euroopa ja Ameerika tugifondidest ning kristlikest ühendustest.

Kui noortekeskuse projekt Tartus hoo sisse saab, siis pole Saare hinnangul võimatu ka mujale Eestisse samasuguse keskuse püstitamine. «Eestis on kõikjal selliseid jalgpallihalle tarvis, selle abil saame noortekeskusele hea tõmbenumbri tekitada,» sõnas Saar.

Samas kinnitas Going UPi juhatuse esimees, et noorteühingu missioon pole pakkuda spordihalle, vaid luua noortele tänapäevane ning atraktiivne keskkond, kus noor ennast
mugavalt tunneks ja alati teretulnud oleks
«Sport on noorte elus vaid üks osa,» nentis Saar. «Noored aga vajavad enda ümber sagimist, läbi spordi õnnestub meil loodetavasti kriitiline mass noori kenasti keskusesse koondada.»

greenday
02.06.04, 10:39
Super uudis muidugi aga 30x70??? 30!!!!! \"Professionaalne sisehall?\" Seal ei saa ju mingeid mänge pidadagi, aint trenni teha.

Martin
07.06.04, 23:05
Ja Tartu liigub taas sammukese...

Teisipäevase Tartu Postimehe esilehekülg (PDF formaat) (http://www.hot.ee/treix/tpm.pdf)

Linn soovib Tamme staadionist teha euroopaliku jalgpallikantsi Link kah, kui keegi nt. kommenteerimishull on (http://www.postimees.ee/080604/tartu_postimees/136405.php)
Laupäeval lüüakse pall mängu jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel Portugalis, kuid on lootust, et juba mõne aasta pärast võib Euroopa meistrivõistlusi jälgida kodusel Tamme staadionil, kus maailma tippudega heitleb ka Eesti noortekoondis.
Martin Šmutov
martin.shmutov@postimees.ee
Eesti Jalgpalli Liit esitas Euroopa juhtivale jalgpalliorganisatsioonile (UEFA) taotluse 2007. aasta kuni 19-aastaste noormeeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri korraldamiseks.
Kui Eesti UEFAlt korraldusõiguse saab, siis üheks neljast kohast, kus pall mängu löödaks, on Tartu Tamme staadion, mis saaks selleks ajaks uue välimuse. Ülejäänud kolm mängukohta oleksid Valga linnastaadion ning Kadrioru staadion ja A. Le Coq Arena Tallinnas.
FC Flora presidendi ja Eesti jalgpalli juhtfiguuri Aivar Pohlaku sõnul oli Tartu linnaisade suhtumine otsustava tähtsusega. Ilma Tartu nõusolekuta, poleks Eesti Jalgpalli Liit taotlust esitada saanud.

Kergejõustik taandub
Tartu linnapea Andrus Ansipi sõnul oli linna arengukavas nagunii kirjas Tamme staadioni korrastamine 2007. aastaks. Nüüd on lihtsalt veel üks põhjus, miks tuleks staadion kiiremas korras valmis ehitada. Küll aga ei saa teoks arengukavas olevad plaanid, mis näevad tribüünihoone alla näiteks kergejõustiku sisehalli ehitamist – selliseks projektiks pole Tartul lihtsalt rahalisi võimalusi.
Samuti peab kergejõustik vajadusel jalgpallile loovutama kaks jooksurada, et staadioni murukate saaks UEFA nõuetele vastava suuruse. Ansipi sõnul saab Tamme staadionist puhtakujuline jalgpallistaadion, kus kergejõustiku harrastamine oleks lihtsalt üks lisavõimalus.
«Praegu pole Tartus ühtegi korralikku jalgpallistaadionit,» sõnas Ansip. «Me peame niigi rahul olema, et kodulinnas vähemalt meistri- ja esiliigamänge näeme. Korralikku staadionit vajab nii publik kui ka mängijad ise.»

Maksumus ebaselge
Staadioni täpset ehitushinda ei oska Ansip praegu veel ennustada. Arengukavas oli näiteks murukatte vahetamiseks plaanitud 12 miljonit krooni. Samuti saaks staadion korraliku tribüünihoone, mis mahutaks kuni 4000 pealtvaatajat, et Tartus saaks pidada ka Eesti rahvuskoondise sõprus- või valikmänge.
«Tartu jalgpallile on praegu pöördeline aeg,» sõnas Ansip. «Rahva huvi näitavad kasvõi Merkuuri ja Tammeka kohtumiste publikuarvud.»
Staadion tehakse 2007. aastaks korda ka siis, kui Eesti seekord veel finaalturniiri õigust ei saa. Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Indrek Kanniku sõnul annab UEFA oma otsusest teada selle aasta lõpul või uue aasta alguses.
«UEFA poliitika on anda selliseid turniire just väikeriikidele, sest päris finaalturniiri ei suudaks me iialgi korral » sõnas Kannik. «Kui me aga seekord õigust ei saa, siis teisel või kolmandal katsel saame selle kindlasti.»
Praegusse Eesti kuni 19-aastaste koondisse kuuluvad neli JK Tammeka ja üks JK
Merkuuri pallur.

Martin
07.06.04, 23:44
Originally posted by D-7

Hmm .. kõik su artiklid on kuidagi ulmeliselt positiivsed :).
Heade mõtete linn, mis muud :)

Tegelikult olen ma küll negatiivse (loe: kriitilise) kallakuga, kui asi sporti puutub :P

SDK
08.06.04, 16:20
Originally posted by Martin

Ja Tartu liigub taas sammukese...

Martin, aita ka Pärnul neid sammukesi oma sulepeaga astuda! Korralik jalkastaadion, tasemel meistriliiga sats etc. Kaua võib ometi...:(

moya
08.06.04, 19:22
ilma irooniata- Martini osa selles, et Tartus asjad liikuma on hakanud, ei ole mitte väike. Varem kirjutati Tartu Postimehes jalgpallist minu mäletamist mööda suhteliselt juhuslikult, esileheküljeuudise tasemel vist ma ei tea kas üldse. (ok, polnud ka vist erilist põhjust, kui Merkuur ja Tammeka võitlesid esiliigasse püsimajäämise eest). Aga ikkagi, kui poleks ajakirjanikke, kes taovad rauda, kuni ta kuumaks läheb ja seni kui ta kuum on (või midagi sellist), siis poliitikud jääksidki ainult tänavaaukudele ja iluvõimlemisele ja võrkpallile mõtlema (või midagi sellist), ,,

ROOTSI KUNN
08.06.04, 19:25
Tartust tuleb lausa iga nädal mingi hea uudis:) . Martin ,kas on teada ka ,kui suur sisehalli plats tegelikult siis tuleb?
Kas see Peep Saar on ka ise jalgpallisõber ? Pole nigu enne sellist nime kuulnud.Ja annaks jumal ,et tegu poleks järjekordse Vibra Vilbaga,kelle lubatud hokihallid kõik üksteise järel seebimullidena lõhki läksid.

Martin
08.06.04, 19:33
Moyale - aitähh, kuid ma ei usu, et see nii suure mõjuga just oleks, kuigi meeldiv muidugi. Eks jalgpall ole tore ka ju. Samas ma tahtsin enne pool-naljana SundanceKidile pakkuda, et las Pärnu ajakirjanikud teevad suvalt esiuudised ja panevad sõnad linnapeale ja ametnikele suhu. Ega nood saa seda pärast siis tagasi ajada, kui juba lehes on olnud :) Aga see jah selline väike filmi \"Wag The Dog\" stiilis lustlik mõttevälgatus.

RKunn - sisehalli suurus peaks olema ikka see, mis ma siin mainisin (30x70). Muidugi tunneb selle vastu huvi ka Tammeka, kuid ma ei usu väga, et nad suurendama hakkaksid, kuigi väikse papi eest ehk saaks kah. Samas nagu rõhutatud - noorte jaoks on see ikka väga oluline.
Mis puutub Peep Saaresse, siis temaga pole ma näost näkku kohtunud, küll aga ameerikast siia kolinud Kristlase Hamariga (kes pildil oli) ja tema jutt tundus küll tõsiseltvõetav. Samuti lisab kindlust see, et tegemist pole tavalise eraalgatuse, vaid tõesti kristliku organisatsiooniga ja nende tegemised on tavaliselt õnnestunud (ma rahadega kirikud ja tornid üles jne..., teate küll).
Ja kolmandaks just see huvi, mis selle sisehalli ehitamise kohta on teiste firmade poolt, kellele hakkas näiteks kohe huvi pakkuma, et kes projekteerib ja kuidas jne...

Kui on küsimusi ükskõik mille kohta, siis püüan vastata.

ROOTSI KUNN
08.06.04, 19:37
Originally posted by moya

ilma irooniata- Martini osa selles, et Tartus asjad liikuma on hakanud, ei ole mitte väike. Varem kirjutati Tartu Postimehes jalgpallist minu mäletamist mööda suhteliselt juhuslikult, esileheküljeuudise tasemel vist ma ei tea kas üldse. (ok, polnud ka vist erilist põhjust, kui Merkuur ja Tammeka võitlesid esiliigasse püsimajäämise eest). Aga ikkagi, kui poleks ajakirjanikke, kes taovad rauda, kuni ta kuumaks läheb ja seni kui ta kuum on (või midagi sellist), siis poliitikud jääksidki ainult tänavaaukudele ja iluvõimlemisele ja võrkpallile mõtlema (või midagi sellist), ,,

Iseseisva Eesti jalgpall hakkab järjest rohkem külvatud vilju lõikama. Eest kaovad nn. spordiajakirjanikud ja asemele tulevad jalgpalliajakirjanikud. Jalgpallisõbralikke noori kasvab kogu aeg juurde ja varsti on nad ka äri- ja poliitikamaailmas tegijad.

Martin
09.06.04, 16:38
Ja ikka veel ei arutata? :oih: :oih: :oih: :oih:

Meistri- ja esiliiga võivad suureneda
Eesti Jalgpalli Liidu Tippjalgpalli Nõukogu saatis Eesti meistri-, esi- ja II liiga klubidele kirja koos tüüpkalendri projektiga, milles nähakse ette meistri- ja esiliiga suurendamist 10 meeskonnani hooajast 2005.

Nimetatud muudatus tõstaks meistri- ja esiliiga liigamängude arvu hooajal 36-ni. Võistkondade arv muudes liigades jääks samaks.

“Tegemist on järgmise tõsise sammuga liigajalgpalli arengus, millega soovime laiendada püramiidi keskmist ja vahetult tipu all olevat osa,” selgitas Tippjalgpalli Nõukogu esimees Aivar Pohlak. “Praegused vahed Eesti meistriliigas mängivate koondislaste ja tavaliste liigajalgpallurite koormustes on liiga suured. Kui koondislane mängib aastas 50 mängu, siis tavaline liigajalgpallur vaid 30.”

“Lisaks soovime nimetatud projektiga määrata meistri- ja esiliiga mängudele kindlad nädalapäevad ja kellaajad voorude toimumiseks ning koordineerida kogu ülejäänud jalgpallikalendri, seda nii amatöör- kui noortejalgpalli osas, sinna ümber,” jätkas Pohlak. “Piltlikult öeldes tahame luua olukorra, kus noorjalgpallur lahkub hommikul koos ema-isaga kodust noortemängule, kus tema vanemad on pealtvaatajateks. Seejärel siirduvad nad kolmekesi klubi esindusmeeskonna mängule, peale mida vaatavad ema ja poeg, kuidas isa ajab koos teiste meestega taga palli amatööride liigas.”

Klubide kommentaare oodatakse 15. juuniks k.a., Tippjalgpalli Nõukogu peaks esitama lõpliku projekti EJLi juhatusele 15. juuliks. EJLi juhatus võtab nimetatud küsimuses lõpliku otsuse vastu 18. augustil.

peapall
09.06.04, 16:39

Originally posted by moya

Iseseisva Eesti jalgpall hakkab järjest rohkem külvatud vilju lõikama. Eest kaovad nn. spordiajakirjanikud ja asemele tulevad jalgpalliajakirjanikud. Jalgpallisõbralikke noori kasvab kogu aeg juurde ja varsti on nad ka äri- ja poliitikamaailmas tegijad.

Need nn. jalgpalliajakirjanikud(nt Schwede ja Vaher) on oma teisi spordialasid halvustavate kirjutiste ja pimesi Eesti jalgpalli ülistavatega, tekitanud minus väga vastakaid tundeid. Olen käinud al 92a. kuskil 95%-il Eesti koondise kodumängudel, käinud neile kaasa elamas ka väljaspool meie vabariiki, käin ka Eesti meistrikaid vaatamas, kuid näiteks leian,et suuresti tänu nende nn. jalkaajakirjanike ja ka Pohlaku ilusatele väljaütlemistele sümpatiseerib mulle Eesti meistrivõistlustel kõige vähem FC Flora võistkond.
Ausalt öeldes tekitab minus Vaheri Sporditähe artikklite lugemine tahtmist talle tänaval jalaga istmikule koputada.
Mängin aastaid Eesti meistrivõistlustel jalgpalli(hetkel III liiga) ja olen ennast pidanud niikaua kui mäletan tuliseks jalkafänniks, kuid tegelen samuti teiste spordialadega ja elan, kas rohkem või vähem, kaasa kõigile EESTI SPORTLASTELE.
Seetõttu on näiteks väga vastikust tekitav lugeda kui mõtetu ja ebaoluline on Veerpalu ja Noole olümpiavõit meie mõningate \"saavutuste\" kõrval jalgpallis.
Pohlaku lause, et kui nad võtaks Poomi juurde teeks nad EMV korvpallis tegusid, nali naljaks, kuid appi, vaadaku ja suhtugu kriitikaga kõigepealt oma kapsaaeda.Meestega, kes tänavu mängivad meisriliigas(nt noorem Haavistu,Kärson) võisin mina, täielik jalkahariduseta hobijalgpallur, mängida koos EMV II liigas eelmine aasta vähemalt häbi tundmata.Ok, mitte just kõige parem näide aga ikkagi...

Ühesõnaga veidi mõtlemisainet, ja äkki isegi selle suuna pealt miks me arenev jalgpall niiväga sponsoreid ligi ei tõmba.

sosku
09.06.04, 16:49
Ausalt öeldes tekitab minus Vaheri Sporditähe artikklite lugemine tahtmist talle tänaval jalaga istmikule koputada.

Kelle kohta see lause nüüd ikka käis?
Teeme nüüd faktid selgeks:
Vaher = SL Õhtuleht
Schwede = Sporditäht

asdf
09.06.04, 16:53
Originally posted by sosku

Vaher = SL Õhtuleht
Schwede = Sporditäht

Vaapo Vaherit pidas ta silmas, ma arvan.

peapall
09.06.04, 16:55
Originally posted by sosku

Vaher = SL Õhtuleht
Schwede = Sporditäht

Vaapo Vaheri

ROOTSI KUNN
09.06.04, 17:44
Mina pidasin siiski konkreetselt Martin Smutovit silmas . Peale selle on soccernetist näha ,et peale kasvab terve plejaad noori ajakirjanikuvõrseid:P . Mis puutub Vaapo Vaherisse siis minu meelest paneb ta kõigile ja on üldse Eesti ajakirjanduses omamoodi ainuke ,kes julgeb sportlaste kohta mingisugustki kriitikat teha ja tagamaid avada. Jalgpalliajakirjanik ta küll ei ole ega pea ka ennast selleks.
Aga tegelikult võib ju samasuguseid tegelasi ka võrkpalli(Maksimov) ja korvpalli(Kundla) juurest leida,kes oma ala haibivad ja teisi maha teevad. Ma ei hakka lakutud peaga vennast(Soonik) ja hr. Vibraatorist (Vilba) rääkimagi.:D

mg
09.06.04, 22:48
nüüd on vist siis selge kuhu minnakse, kui tuleb 10 klubi liigasse.
minu arust on vägagi positiivne mõte, sest saab rohkem vutti vaatamas käia

poolamatöörklubidel tuleb ainult siis probleeme, sest jääb vähem aega tööl käimiseks:kaval:

wal
15.06.04, 12:15
Kas 10 klubi jaoks pole liiga vara?? Esiliiga, hea küll. Enamasti ongi teisest liigast tulevad satsid esimesel aastal päris headele kohtadele tulnud ning tasemevahe esimese ja teise vahel pole kuigi suur. Aga keda sinna Meistriliigasse võtta? Tammeka ja Estel oleks vist ainsad kandidaadid, kuna niigi on 8 seas 4 duublit, kes ei saa tõusta, lisaks liiga kaks viimast Dünamo ja TJK(kes tänavu ei vasta kuidagi Esiliiga tasemele). Minu soovitus oleks, et algul Esiliigasse 10 klubi ning sealt mõne aasta pärast ka Meistriliigat kasvatada.

Martin
15.06.04, 12:47
Minu ideaalis 12 klubi: praegused ja juurde - Kuressaare, Tammeka, üks Pärnu klubidest ja Estel või keegi alt nt. Kalev. Esiliiga 8 või 10 klubi. Taani süsteemis. Tõmbame ikka korralikult laiali, mis siis, et tase ehk natuke tilbendama jääb.

raido
15.06.04, 14:14
10 klubi on esialgu igati normaalne variant. Võibolla 3-4 aasta pärast kui tase on ühtlasem võib jälle arvu suurendada. Praeguse seisu järgi pääseksid järgmiseks aastaks Meistriliigasse Tammeka ja Kuressaare. Ülejärgmisel aastal aga ka Pärnu Vaprus, kes praegu on jälle võidulainele saanud II liigas.

Sir Brazza
19.06.04, 13:50
Meistriliigas v6ix olla 12 meeskonda.. olgugi, et tase l2heb tunduvalt halvemaks.
Esiliigas sama moodi 12 meeskonda..
Teisesliigas 18 ida/pohi 18 laas/louna
Kolmandas 18 ida/pohi 18 laas/louna
Neljandas 18 ida/pohi 18 laas/louna
Viiendas 18 ida/pohi 18 laas/louna

34 m2ngu ei tapa vist 2ra kedagi??

Amadeus
23.06.04, 12:25
Originally posted by Sir Brazza

Meistriliigas v6ix olla 12 meeskonda.. olgugi, et tase l2heb tunduvalt halvemaks.

Kui sa igasse liigasse nii palju meeskondi topid siis ei ole 5 liiga jaoks enam yldse materjali.

10 on ilmselt esialgu siiski normaalne. Nii esi, kui k6rgliiga jaoks. Esiligast ilmselt Tammeka ja Kuressaare k6rgliigasse ja 2-st Vaprus , Elva, Puuma, Merkuur-J esiliigasse.
Ma ei kujuta kyll hästi ette kuidas nad ylemineku mängud korraldavad. V6i ei korraldagi?

ennu
26.06.04, 15:33

.34 m2ngu ei tapa vist 2ra kedagi??

alates 4. liigast tapab küll:D

budu
07.07.04, 17:31
saan aru et kõrg,esi ja teist liigat suurendada aga ülejäänud liigad las olla esialgu ikka 10 võistkonda sest,kui hooaja jooksul mängida 34 mängu siis tuleks ju hooaega päris varakult alustada aga mis siis saab nendest staadionitest mis isegi praegu juba on päris kehvas seisus ja madalamate liigade mängud saavad enamus aja ju toimuda ainult nädalavahetustel.kui toimub 17 võõrsil mängu siis ma usun et pooled meeskonnad ei suudaks hooaja lõpuni vastu pidada kuna transport läheb ikka ropult kalliks.ja vaevalt keegi oleks huvitatud nädala sees mängimisest,tulla töölt ja siis veel mängima ja kuna enamus mängijaist käivad tallinnas tööl siis ma eriti ei usu et keegi viitsiks õhtu sõita kas võrru või narva,nii et las asi liigub ikka rahulikult muidu lähevad need vähesed meeskonnad ka veel hingusele.aga meistri- ja esiliiga võiks küll suureneda kuigi algul vist hakkavad viimased esimeste käest tala saama aga pikas perspektiivis tuleb see ainult kasuks.ise arvan et lõplik number oleks kõrg ja esiliigas 14 võistkonda aastaks 2010.nii et ikka asja tuleks rahuliklt võtta

kevin keegan
07.07.04, 17:38

.34 m2ngu ei tapa vist 2ra kedagi??

alates 4. liigast tapab küll

ma arvan ka et,iga normaalne inimene annab otsad kui peaks iga nädal seda palli togima kui on vaja käia õlle raha teenimas ja naine ka kodus koguaeg iniseb et aint jalka ja jalka.aga muisu idee on päris hea eks kui eesti tahab ükskord midagi ka võitma hakata siis tuleks hakata asja juba nati tõsisemalt võtma ja miks mitte 34 mängu hooajal.aga õlu on ikkagi parem:sega8:

fc mongoolia
08.07.04, 13:52
kurat ega jalgpall pole nõrkade mäng,mängid niipalju kui jõuad

3rk1
08.07.04, 15:48
Originally posted by fc mongoolia

kurat ega jalgpall pole nõrkade mäng,mängid niipalju kui jõuad
Et nagu mängid 14 mängu ja ülejäänud 20-s mängus annad loobumisvõidu?

Sir Brazza
08.07.04, 15:57

Kui sa igasse liigasse nii palju meeskondi topid siis ei ole 5 liiga jaoks enam yldse materjali.

10 on ilmselt esialgu siiski normaalne. Nii esi, kui k6rgliiga jaoks. Esiligast ilmselt Tammeka ja Kuressaare k6rgliigasse ja 2-st Vaprus , Elva, Puuma, Merkuur-J esiliigasse.
Ma ei kujuta kyll hästi ette kuidas nad ylemineku mängud korraldavad. V6i ei korraldagi?

ok.. viendas ei pea j2relikult nii palju m2nge olema :D ylej22nutele kyll... k6ik teevad endale kunstmuruv2ljakud.. see pole enam norm.. siis kui m2ngiksime sakuga.. sk6ik m2ngivad kunstmurul.. et hetkel kui ikka sakus m2ngid.. siis ikka tunned platsipeal ka, et sakus oled :D

lennu
08.07.04, 17:31

see pole enam norm.. siis kui m2ngiksime sakuga.. sk6ik m2ngivad kunstmurul.. et hetkel kui ikka sakus m2ngid.. siis ikka tunned platsipeal ka, et sakus oled :D

räägi eesti keeli, mis värk sul selle sakuga on? (ei ole pahatahtlik küsimus)

Sir Brazza
08.07.04, 18:57
see t2hendab seda, et kui k6igil on kunstmuruv2ljakud - nagu teha plaanitakse - siis ei saa sellist m6nusat tunnet, nagu praegu saku staadionilt:D sorry, et ennem end paremini ei v2ljendanud, kui ei viicinud postitust parandada:lahe:

holland
26.07.05, 12:19
leidsin siit yhe vana teema.hetkel on see liiga suurendamine 2 vörra olnud suht positiivne kuigi jah dunamo suht nörgukene on aga samas on ka nende tulemused tasapisi paremuse poole läinud.
ise arvan et möne aastaga vöik eesti meistri ja esiliiga suureneda 14 vöistkonnani. hetke 10-le meeskonnale lisaks veel kindlasti pärnu vapruse,ajaksi,tallinna fc kalevi ja miks mitte uuesti alutaguse lootuse.ja arvan et kui ka esiliigat suurendada siis selle tase vaevalt eriti kannatab kuigi jah seal ees saavad ikka olema meistriliiga duubelvöistkonnad.ja ettepanek oleks teiseliiga mölemad tsoonid liita.
löppkokkuvöttes vöidaks sellest ainult eesti jalgpalli tase.ja kyll ykskord hakkavad ka tulemused ka tulema.

budu
28.02.06, 19:10
Algselt postitas kevin keegan

meistriliiga 2008
see on minu nägemus eesti liigast 2008 aastal kui rikkad vene ja aarabia ärimehed on avastanud enda jaoks eesti jalgpalli võlud.on just eestil võidetud euroopa meistrivõistlused ja esmese klubina on narva trans pääsenud meistrite liigas finaali kus pärast yli põnevat mängu real madriidiga on seis peale lisa aega 3:3.järgnevad pennud.aga enne vaade mängule 7min.raul(ikka veel realis)suunab kornerist tulnud palli westerheldi (tuli karjääri eestisse lõpetama)jalgde vahelt läbi värava võrku.rohkem kummalgil poolel võimalusi eriti polnud.teine poolaeg rauli teine värav ja tundub et mäng on läinud.72 minut lisab gruznov veel ühe värava(on vahepeal saanud eesti passi ja siirdunud reali)seis 0:3 reali kasuks.teitur thordadson(jälle eestis)saadab väljakule kolm uut mängijat veel päästma mis päästa annab.zelinski,deporist dristan ja ka kevin philips on narvasse mängima tulnud.käib mängu 86 min kui philipsi soolo järel suunab kristal palli mart poomi selja taha(poom peale sunderlandi nyyd reali põhiväravavaht)90 täis tiksund kui philips suunab palli rist nurka seisuks2:3.real mängib lahti kuid kohe kaotavad palli ja tristan lööb 36 meetrilt ilusti lati alla 3:3 lisa aeg väravaid ei too.pennud ja siin kahjuks näitab mart poom et kes on hetkel maailma parim.real saab jälle karika seisuga 3:5.eesti liiga missugune.

tallinna fc flora
valga warrior
tvmk
tln fc levadia
narva trans
tartu merkuur
fc valga
viljandi tulevik
alutaguse lootus
pärnu tervis
fc kuresaare
fc paide flora
jõgeva tiigrid(on toimunud nimemuutus e.tähe)
põlva lootos
fc haapsalu
fc rakvere
kärdla viking
jõhvi 2001
rapla atli
võru tamula:r66m16: :r66m14:

valga warrior ongi juba meistriliigas,m2ni n2gi tuleviku ette

budu
26.02.10, 11:02
No kas oleks aeg vaikselt hakata taas Meistri- ja esiliiga meeskondade arvu suurendama?Kui plaaniti meeskondade arvu suurendamist 8-lt 10nele siis alguses olid päris paljud selle vastu aga tundub,et see käik ennast ikka õigustas.Meistriliigas võiks ikka olla 12 klubi ja esiliigas mingi 14.

PraS
26.02.10, 13:01
No kas oleks aeg vaikselt hakata taas Meistri- ja esiliiga meeskondade arvu suurendama?Kui plaaniti meeskondade arvu suurendamist 8-lt 10nele siis alguses olid päris paljud selle vastu aga tundub,et see käik ennast ikka õigustas.Meistriliigas võiks ikka olla 12 klubi ja esiliigas mingi 14.

Oh jumal sa oled jälle mingit tõrva jooma hakanud?

ML puhul ei kannataks tase välja lihtsalt ning mängud mingi TJK või Kiviõliga ei annaks midagi juurde tugevamatele. II liiga satsid ei kannataks taseme ega ka nõuete poolelt EL mitte kuidagi veel välja. Ma saan aru, et kui majandus hakkab tõusma siis võib rääkida ka vb EL suurendamisest, kuid hetkel mitte.

budu
22.04.12, 22:39
Mida aga tahtsin öelda: Meistriliigasse peaks just väikelinnade võistkondi nagu jalgpallis Paide ja Kuressaare ning korvpallis Rapla, tunduvalt rohkem tulema, et ühel hetkel võiks olla Meistriliigas 14 meeskonda ja ka Kagu- ning Lõuna-Eesti paremini esindatud. Seega ei tohiks Kaleviga ühel või teisel moel seotud inimesed ja fännid miskiste pisidetailide kallal norida, vaid andma endast kõik, et Tallinna-välised klubid muutuksid tugevamaks ja paremaks, sest see muudab kogu Eesti jalgpallielu atraktiivsemaks. Kerge huumoriga võib öelda, et Kalevi mängijad tegidki siin esimese sammu, kinkides Kuressaarele eile ka punkti.

Raimo ideel on jumet aga kas meie jalgpallijuhid sellega kunagi ka kaasa tulevad?

nurmalna
22.04.12, 23:28
No kaasa saavad nad tulla nõndaviisi, et toetavad piirkondi väljaspool Tallinna rohkem, kui seni. Vägisi seda tekitada ei saa. Või noh, õigupoolest saab, ent Valga polnud ju ilus näide.

budu
01.06.12, 00:31
Kindlasti millalgi tulevikus see laiendus ees seisab, aga kindlasti mitte kohe 16 peale - kõigepealt 12, siis 14 jne. Ja pigem toimiks siis liiga nõnda nagu Soti või Belgia jms oma. See tähendab, et näiteks 12 tiimi puhul mängitakse 3x teineteisega läbi (3x11 = 33 mängu) ning seejärel mängib ülemine ning alumine kuuik omavahel veel ühe vooru (5 mängu). Kokku tuleks 38 mängu, mis ei tähendaks väiksemat koormust. Lisaks säiliks põnevus ka liiga keskosas, sest keegi ei taha jääda alumise otsaga viimast vooru mängima.

Mõni aeg tagasi oli siin soccernetis uudis, kus amatöörklubid rääkisid oma plaanidest (pool)professionaliseeruda. Paljudel oli sihtmärk seatud 2015-2016. aasta kanti. Kui selleks ajaks saaks 7-8 vähemalt poolproffi klubi, siis laiendus kõlab täitsa reaalsena.
Isiklikult jätaksin Meistriliigasse ruumi ka mõnele amatöörklubile, kuna see välistab kõikide eelduste kohaselt poolprofi esiliigasse kukkumist, mis omakorda tähendab arvatavasti ühe poolprofi üleüldise kaotamise.

Ilmselgelt pole tegu enam FC Viljandi teemasse sobiva jutuga. Andeks.

Tõin Tallinna klubi teemast selle siia üle.
Kindlasti ei poolda mingit liiga poolitamist.Tuleb mängida ikka nii nagu normaalsetes liigades.
Juba järgmisel hooajal võiks meistriliigas olla 2 klubi rohkem ja samas esiliigas 16 meeskonda.

Tofoa
01.06.12, 00:57
Kindlasti ei poolda mingit liiga poolitamist.Tuleb mängida ikka nii nagu normaalsetes liigades.
Juba järgmisel hooajal võiks meistriliigas olla 2 klubi rohkem ja samas esiliigas 16 meeskonda.

Ja sinu argumendid on? Nagu normaalsetes liigades?

chac
01.06.12, 09:54

kust tulevad need 6+2=8 klubi esiliigasse? on see reaalne?

Hellik
01.06.12, 10:44
kust tulevad need 6+2=8 klubi esiliigasse? on see reaalne?

Eee.. äkki II liigast? Julgeks pakkuda, et sealne ülemine pool oleks esiliigas igati konkurentsivõimeline. 16 meeskonda võimaldaks ka mängude arvu normaalsemaks muuta (30 peale).

chac
01.06.12, 11:07
kui täna on esiliiga 10 võistkonda siis 8 samaväärset juurde leida... ma ei tea. teises liigas vist osade satside 3. koondised ka mängimas, neid ei saa nihutada ka ju.

teise asi on see et praegu mängitakse 36 vooru ja on häda sellegagi, kust veel nädal v 2 juurde pigistada 38 mängu jaoks?
klimaatilisi olusid ei muuda.

aga et mitte jääda lihtsalt kritiseerijaks pakun välja sellise süsteemi.

12 võistkonda ML
12 võistkonda EL
(seega kokku juurde 4 võistkonda, mis natuke reaalsem kui 8)

mängitakse 2 esimest ringi omavahel läbi 2x11=22 mängu, siis edasi jaguneb 3'ks
1) ML 1.-8. omavahel
2) ML 9.-12. + EL 1.-4. omavahel
3) EL 5.-12 omavahel
kõik 2x7=14 mängu

kokku 4 ringi 22+14 = 36 mängu

põhiidee ikkagi selles et kasvada järk-järgult 10 -> 12 -> 14 ja siis mingil hetkel kui kandepind reaalselt kannatab 16 või 18. tulevikus meistriliigas võiks olla kõik professionaalid, ja esiliigas poolprofessionaalid.

kesa
01.06.12, 11:56
12 klubiga liigad mängivad tavaliselt 3 ringi = 33 mängu per klubi. (Taani, Soome, Makedoonia, Moldova, Montenegro, Slovakkia, Gruusia), Samuti eelmisel hooajal Leedu, Albaania.

Malta, Wales ja Aserid löövad liiga poole pealt pooleks = 32 mängu per klubi.
Šoti ja P-Iiri ligades lüüakse liiga pooleks peale kolme ringi ja mängitakse kahes osas veel üks ring läbi = 38 mängu per klubi.
Island saab hakkama kahe ringi ja 22 vooruga

Enamus riike, kus liigas klubisid 16, saavad hakkama 30 mängulise hooajaga.
Euroopa liigade keskmine voorude arv on 32.

Kui üldse on mõtet suurendada liigat 12 klubiliseks, siis võiks keerutada 3 ringi, 33 vooru ja viimases ringis anda ühemänguline koduväljakueelis klubidele, millel on kodupublikuhuvi suurem.

budu
01.06.12, 12:55
kui täna on esiliiga 10 võistkonda siis 8 samaväärset juurde leida... ma ei tea. teises liigas vist osade satside 3. koondised ka mängimas, neid ei saa nihutada ka ju.

teise asi on see et praegu mängitakse 36 vooru ja on häda sellegagi, kust veel nädal v 2 juurde pigistada 38 mängu jaoks?
klimaatilisi olusid ei muuda.

aga et mitte jääda lihtsalt kritiseerijaks pakun välja sellise süsteemi.

12 võistkonda ML
12 võistkonda EL
(seega kokku juurde 4 võistkonda, mis natuke reaalsem kui 8)

mängitakse 2 esimest ringi omavahel läbi 2x11=22 mängu, siis edasi jaguneb 3'ks
1) ML 1.-8. omavahel
2) ML 9.-12. + EL 1.-4. omavahel
3) EL 5.-12 omavahel
kõik 2x7=14 mängu

kokku 4 ringi 22+14 = 36 mängu

põhiidee ikkagi selles et kasvada järk-järgult 10 -> 12 -> 14 ja siis mingil hetkel kui kandepind reaalselt kannatab 16 või 18. tulevikus meistriliigas võiks olla kõik professionaalid, ja esiliigas poolprofessionaalid.

seda liiga poolitamist ei poolda mitte kuidagi. Mis kasu nõrgemad klubid sellest saavad kui omavahel müttavad`? arenetakse ikka tugevates mängudes.
Küsid ,et keda võiks Meistriliigasse ja esiliigasse siis tõsta?
Hetkel on siis meil meistriliigas
Fc Flora
Levadia
Kalju
Trans
Paide
Tln.Kalev
Sillamäe
Kuressaare
Tammeka
Fc Viljandi(ehk nagu pohlak kuskil lubas siis saab sellest hiiumaa klubi)
esiliigast tõstaks üles siis hetke tabeli põhjal
Infonet
SK-10
Rakvere Tarvas
Pärnu LM
Puuma
teisest liigas on kindlasti meistriliiga plaanidega Viljandi Tulevik.
Kui nüüd vaadata seda nimekirja siis ei ole ju suht midagi üllatavat. Ja usun,et selline geograafia oleks liigale vaid kasulik ja tekiks veel huvitavamaid vastasseise.
Esiliigas võiks siis mängida
1.Flora II
2.Levadia II
3.Tammeka II
4.Kiviõli TA
5.K-J Lootus
6.JK Legion
7.Sillamäe II
8.Jõhvi Lokomotiiv
9.Kalju II
10.Paide Kumake
11.HÜJK Emmaste
12.Fc Elva
13.Keila JK
14.Ajax
15.Vändra Vaprus
16.Türi Ganvix
Muidugi see kõik minu nägemus. Aga mida laiem geograafia,seda kindlasti on asi ka huvitavam ja kui ikka meie kaks tippliigat on inimestele lähemal,siis on see ka noortele kindlasti suureks motivaatoriks, et ka mina võin sinna pääseda mängima.
Kindlasti võiks kunagi vähemalt esiliigas olla klubid Valgast,Võrust,Põlvast,Haapsalust,Raplast. ehk siis iga maakonna keskuse klubi võiks vähemalt esiliigas pallida. Lõuna Eestis asi ikka eriti kurb hetkel.Isegi teises liigas ei esinda neid ükski klubi.
Teises liigas võiks jätta alles vaid ühe tsooni ja seal ka meeskondade arvu tõsta 16 peale.
Liigadest langeks välja viimane otse ja 14-15 koht ülemineku mängude kaudu. EJL soov on viia tippa jalgpall rahvale lähemale ja see oleks just see mida vaja!

Alguses liiga tase kannataks aga pikas perspektiivis vaid võidaks!
Muidu kesa ideel on ka jumet

keemiainsener
01.06.12, 14:22
Mina leian, et iga selline laiendamine peaks toimuma tasa ja targu ning sellises tempos (kahekaupa siis), et vähemalt pooled satsid kõrgliigast oleksid prefessionaalsed (hetkel 5/10 = 50%, kui praegusel momendil laiendada, siis 5/16 = 31% e alla kolmandiku).

Veelgi enam, vaadates tänavusel hooajal seda kahvlit, mis haigutab tabeli tipu ja tabeli teise otsa vahel, paneb mõtlema, milline oleks tasemevahe 16 tiimi puhul Tõsiasi on see, et Esiliiga teravaim tipp saab Meistriliigas hakkama (TKalev näitab seda tänavu), kuid keskmikel läheks seal paratamatult raskeks (Tammeka Meistriliiga põhjas, samas nende duubel on Esiliiga keskmik!).

Üks probleem on ka tugevate duublite olemasolu, eelkõige viitan Flora II-le, kes hetkel Esiliiga üks parimaid. 16-liikmelise Meistriliiga ja Esiliiga puhul ei oleks neil eeldatavalt mitte mingisugust konkurentsi.

Ma arvan, et kõik foorumlased teavad seda, et jalgpallis ei toimu muutused üleöö, seega eeldan, et parim variant oleks laiendada Meistriliigat (ning sellest johtuvalt Esiliigat) ligikaudses tempos 2 tiimi võrra iga 3-4 hooaja järel. Tase peaks ikka määrama liiga struktuuri, mitte vastupidi. Teise aspektina annab selline tempo piisavalt aega taristu välja arendamiseks klubidele, kellel seni jalgpallipüramiidi kõrgemasse ossa asja pole olnud.

mazz
01.06.12, 14:28
Kui üldse on mõtet suurendada liigat 12 klubiliseks

Veelgi enam, vaadates tänavusel hooajal seda kahvlit, mis haigutab tabeli tipu ja tabeli teise otsa vahel

No täpselt. Ma saan aru, et kui meil oleks 12 suurte ambitsioonidega profiklubi, siis võiks laiendamisele mõelda. Aga miks on vaja seda suppi veel lahjemaks muuta ja miks on vaja tingimata Meistriliigasse sisse pressida kõik võistkonnad, mis natukenegi klubi meenutavad.

Mõnuagent 007
01.06.12, 14:43
Kaks suunda on siin:
- kas vähendada, et saada rohkem mänge, kus mängijad pingutavad. Eeliseks kiire edu meistriliiga mängutaseme tõusu ja mängijate motivatsiooni näol.
- või suurendada geograafilise laienemise näol. Eeliseks pikemaajaline jalgpalli areng. Näiteks on ilmselt Paide meeskond oluline faktor, et sealseid väikseid poisse trenni tuua. On? Kui jah, siis on see mõttekas, aga kui ei, siis võib selle suurenemise jutu saata ahju taha või kuhu iganes.

Ehk esimene variant toob kindlasti kohest kasu. Teine variant võib tuua pikemaajalist kasu. Ehk tuleb kulli ja kirja visata.

homeworld
01.06.12, 15:47
Esiliigas võiks siis mängida
1.Flora II
2.Levadia II
3.Tammeka II
4.Kiviõli TA
5.K-J Lootus
6.JK Legion
7.Sillamäe II
8.Jõhvi Lokomotiiv
9.Kalju II
10.Paide Kumake
11.HÜJK Emmaste
12.Fc Elva
13.Keila JK
14.Ajax
15.Vändra Vaprus
16.Türi Ganvix

Duublite ja Türi Ganvixi, Keila JK, Vändra Vapruse ja Elva tasemevahe oleks liiga suur, kas poleks? Ja paljudel II liiga klubidel ei ole plaanis olnud üldse tõusta kõrgemale, viitan Emmastele ja Nõmme Utd-le.

Kohta-Järvel on plaanis Meistriliigasse tagasi jõuda, aga enne keskendutakse noortesüsteemide arendamisele ja teisejärguliseks on jäetud ML-i pääsemine

budu
01.06.12, 17:58
Duublite ja Türi Ganvixi, Keila JK, Vändra Vapruse ja Elva tasemevahe oleks liiga suur, kas poleks? Ja paljudel II liiga klubidel ei ole plaanis olnud üldse tõusta kõrgemale, viitan Emmastele ja Nõmme Utd-le.

Kohta-Järvel on plaanis Meistriliigasse tagasi jõuda, aga enne keskendutakse noortesüsteemide arendamisele ja teisejärguliseks on jäetud ML-i pääsemine

No ma võtsin hetkel lihtsalt iseseisvad klubid . Kindlasti on ka 3-4ndas liigas klubisi kes vaikselt unistavad vähemalt esiliigast.
Mõnumees tõi kaks erinevat valikut välja ja mina pooldaks kindlasti teist. Esimene variant tooks alguses ehk edu aga pikas perspektiivis hakkas see meie üldist jalgpalli taset alla tõmbama.

Mõnuagent 007
01.06.12, 18:00
No ma võtsin hetkel lihtsalt iseseisvad klubid . Kindlasti on ka 3-4ndas liigas klubisi kes vaikselt unistavad vähemalt esiliigast.
Mõnumees tõi kaks erinevat valikut välja ja mina pooldaks kindlasti teist. Esimene variant tooks alguses ehk edu aga pikas perspektiivis hakkas see meie üldist jalgpalli taset alla tõmbama.

Mina pigem nr. ühte. Aga see ongi selline, et pole kindel, et kumb on parem. Esimesel puhul on vähemalt ükski pluss käes, aga teisel puhul võib olla selline Viljandi-Valga-telg, kus see meeskond kedagi ei koti. Äkki annaks kuidagi 1+1 teha ja vähendada meeskondi kuhugi kuue peale, aga näiteks käiakse mängimas nö. neutraalsetel väljakutel.

aron8888
01.06.12, 21:08
Mina pooldaks Meistriliiga puhul süsteemi, kus kaks vooru peetakse kõigiga kodus-võõrsil ära ning seejärel ülemised kuus mängiksid kaks vooru omavahel ja alumised neli ning esiliiga ülemised kuus(ja nii edasi ja nii tagasi liigade puhul..) omavahel. Arenetakse ikkagi kõige paremini mängudes veidi endast tugevamatega ja võrdsete võistkondadega. Ja muidugi... Suveperioodil peaks kindlasti olema kunstmurukattega väljakud keelatud!

Gallacher
01.06.12, 23:52
M
ina pooldaks Meistriliiga puhul süsteemi, kus kaks vooru peetakse kõigiga kodus-võõrsil ära ning seejärel ülemised kuus mängiksid kaks vooru omavahel ja alumised neli ning esiliiga ülemised kuus(ja nii edasi ja nii tagasi liigade puhul..) omavahel.
Jep, sama mõtet olen siin isegi väljendanud. Tasavägiste ja selg-vastu-seina mängude osakaalu aitaks see kasvatada kindlasti.
Budulojuse ihaldatud ML klubide arvu suurendamine on nii praegu kui nähtavas tulevikus utoopia, nii rahaliselt kui taseme poolest. Õnneks pole ka näha, et taoline jabur plaan teoks saaks.

budu
02.06.12, 00:11
M
Jep, sama mõtet olen siin isegi väljendanud. Tasavägiste ja selg-vastu-seina mängude osakaalu aitaks see kasvatada kindlasti.
Budulojuse ihaldatud ML klubide arvu suurendamine on nii praegu kui nähtavas tulevikus utoopia, nii rahaliselt kui taseme poolest. Õnneks pole ka näha, et taoline jabur plaan teoks saaks.

ok.teeme meistriliiga siis vaid profiklubidele ja mõne aasta pärast on eestist jalgpall üldse kadunud. Kas oled kossu fänn?

dareth
02.06.12, 00:29
ok.teeme meistriliiga siis vaid profiklubidele ja mõne aasta pärast on eestist jalgpall üldse kadunud. Kas oled kossu fänn?
ma lihtsalt ei saa naermata jätta sellise jutu peale :D

budu
02.06.12, 00:31
ma lihtsalt ei saa naermata jätta sellise jutu peale :D

ää pahanda,aga ise hakkasin ka naerma.Samas kas kujutaksid ette,et meistriliigas oleks vaid 5 klubi?

Gallacher
02.06.12, 00:41
Kes on öelnud, et ML klubide arvu tuleks vähendada? Mitte keegi, jutt on lihtsalt selles, et hetkel rahalised ja inimressurssid ei kanna enamat välja. Sa ju saad isegi aru, et Floral või Kaljul on häid mänge niigi vähe ja eurosarja on suht raske minna, kui oled eelmised viis mängu võitnud näiteks üldskooriga 20:0?

dareth
02.06.12, 01:57
ää pahanda,aga ise hakkasin ka naerma.Samas kas kujutaksid ette,et meistriliigas oleks vaid 5 klubi?Ei pahanda. Tundus sinu poolt koondisemängu kaotusevalu väljaelamine, aga pidin ikka suu lahti tegema.

Kui asisemat kriitikat teha, siis tõesti, nagu mitmel pool mainitud, on Eesti jalgpalli suurim murelaps rahapuudus. Võinoh, kui 200000€ eelarvega meeskonnal läheb kogu raha kulutuste peale, mis ei hõlma palkasid, id est mängijad mängivad aitäh eest, siis võiks ju tõesti öelda, et teeme parem selle raha eest korvpallimeeskonna, kes medalitele mängib.

Ehk jalgpalliKLUBI ülalpidamine on kulukas. Ja seda kulu ei suuda paljud kanda (puudulik infrastruktuur, nõuetele mittevastav jalgpallipüramiid, halb ilm ja kärnas kärss) ning arvata, et mitmed kolmanda-neljanda liiga "klubid" unistavad meistri- või esiliigast, on liialt naiivne, sest nõuded teisest esiliigasse minekul on järsult karmimad. Mängisin aastaid tagasi võistkonnas, mis võitis õiguse tõusta kolmandast teise liigasse ning koosolekul kaaluti sügavalt, kas see võimalus paarikümne tuhande lisakrooni puudumise tõttu käest lasta või mitte. Ehk reaalsus on see, et klubide omatulud on väikesed. Kunagine mehhanism, kus spordi toetamise summasid ei maksustatud (targemad, palun täpsustage), on ära kaotatud ja paljude potentsiaalsete toetajate side jalgpalliga alles hakkab tekkima (eelkõige oma võsukeste kaudu), lisame siia majanduse tsüklilisuse, mis vähese omatulu puhul eriti valusalt vastu jalgu peksab, ning saamegi suhteliselt trööstitu pildi, kus väga vähesed klubid suudavad mängijatele palka maksta. See tingib olukorra, kus iga teine (kunstiline liialdus) lootustandev noormängija siirdub põhjamaale ehitama (ka sina, brutulojus) ning argipäeva hallus tuhmistab nooruspõlve idüllilise perspektiivi. Pagan, nüüd läks natuke lappama. Püüan edasi asjast rääkida.

Igatahes. Klubid, kes on näinud vaeva meistri- ja/või esiliiga litsentseerimistingimuste täitmiseks, on mõne aasta perspektiivis olenevalt kasutada oleva raha hulgast vähemalt meistriliiga tagumise poole väärilised. Teine asi on klubidega, kes ei ole seda endale eesmärgiks sedanud. Geograafiline mitmekesisus on küll tore idee, aga reaalselt võttes ei ole (tulevad puusalt lastud näited) Türi, Elva ja Keila võimelised lähemal ajal iseseisva klubina nendele tingimustele vastama. Ehk meistri- ja esiliiga klubide arvu tõstmine tähendaks praeguste tingimuste juures märkimisväärselt suuremat rahahulka, mis Eesti liigajalgpallis ringlema peaks.

KUI raha tuleb juurde, siis pigem annab see võimaluse mõnele klubile amatöörtasemelt sammu kõrgemale teha ning identiteeti kinnistada. Ja mina panustaksin pigem sellele suunale.

Nahkpea
02.06.12, 02:02
Kui asisemat kriitikat teha...

Lõpuks võtab siin teemas Gallacheri kõrval ka mõni teine kainelt asju nägev inimene sõna. Ma imetlen, et sa viitsid üldse midagi selgitada. Lihtsam on õhku visata populistlikke loosungeid, et Meistriliigat tuleks laiendada.

keemiainsener
06.06.12, 16:44
Mitte just Meistriliiga tulevikust otseses mõttes, küll aga kaudses st Esiliiga areng (http://www.soccernet.ee/esiliigale-luuakse-tippjalgpalli-puramiidi-laiendamiseks-b-tasand).

dareth
06.06.12, 20:39
Einoh, mis seal ikka - esiliiga B-sse tõstetakse ilmselt enamjaolt duublid. Kumakese, SK 10 II, Pärnu II, Flora III, Sillamäe II, Kalju II, Kalev II jaoks ilmselt erilist vahet pole, kas mängida vormiliselt esiliiga B-s või II liigas, va pikem hooaeg ja pikemad sõidud. Jõhvi, Legion, Elva on varasemalt esiliigas mänginud, struktuuri mõttes vast ületamatuid takistusi pole. Tulevikul on niiehknaa kõrgemale tõusmise ambitsioonid, aga nt Kaitseliit Kalev, HÜJK Emmaste ja Luunja peaksid endale klubi kaaperdama, et litsentseerimistingimusi täita.

Paari aasta pärast nimetatakse Esiliiga B ümber teiseks liigaks, teine liiga kolmandaks jne.

Üldises plaanis näitab see suund, et kahe kõrgema liigade suurusi ilmselt lähematel aastatel plaanis muuta pole, sest hangejalgpalli üritatakse veelgi enam kinnistada.

-RoMaRiO-
06.06.12, 21:17
Julgen väita, et näiteks tippsatside noorte jaoks on küll väga oluline vahe, kas hooajal on 36 või 26 mängu, omaette küsimus on vaid see, kas tõesti lumehanges on tore seda palli taga ajada veerandhooaega. Mulle igatahes see kaheastmeline Esiliiga meeldib, loodetavasti väga paljud võistkonnad ainult oma kohtadest ei loobu.

kesa
06.06.12, 21:31
Julgen väita, et näiteks tippsatside noorte jaoks on küll väga oluline vahe, kas hooajal on 36 või 26 mängu, omaette küsimus on vaid see, kas tõesti lumehanges on tore seda palli taga ajada veerandhooaega. Mulle igatahes see kaheastmeline Esiliiga meeldib, loodetavasti väga paljud võistkonnad ainult oma kohtadest ei loobu.

Kas see ka potentsiaalsele publikule meeldib, on küsimus.
Tõenäoliselt tekitatakse sisuliselt duublitele oma liiga, duublid pole aga ei meil ega kusagil mujal maailmas publikumagnetiks.

-RoMaRiO-
06.06.12, 21:41
Kuidas süsteem on, kui põhivõistkond mängib Esiliiga A tasandil, kas duubel võib kuuluda B tasandile?

urmar
06.06.12, 22:32
Lugege ikka uudist tähelepanelikult. Tuleb lihtsalt tugevuselt kolmas liiga ja sinna pääs on sportlikul printsiibil.

Diftong
06.06.12, 23:03
Täiesti mõttetu algatus, ei näe lihtsalt mingit mõtet sellel. Klubid ega jalgpallikultuur ei võida sellest küll midagi, et sõita nädala sees 200 km edasi-tagasi mingile mängule, mis varakevadises külmas meelitab 10 inimest staadionile. Rääkimata siis pikema hooajaga seotud finantsilisest küsimustest( transport, harjutusväljak( sise- ja/või välitingimustes), litsenseerimisega seotud kulud või mängijate endi rahakott) või ilmselgest tendetsist, et selline liiga süsteem( A ja B esiliiga) ei kesta kaua. No kustkuradikohast imetakse selliseid mõtteid välja, olukorras kus esiteks on liigade tasemevahed piisavalt suured( ja tekitatakse (pseudo)probleem järgmises liigaastmes) ja madalamate liigade meeskonnad ei soovi tõusta? :mad:

dareth
06.06.12, 23:47

Tippsatside noored mängivad meeste liigat, eliitliigat ja oma vanuseklassi meistrivõistlusi. Ei ütleks, et vähe mänguvõimalusi on.

Meintz
06.06.12, 23:58
Võibolla sain asjast valesti aru, aga sisuliselt ju muudetakse nimesi ja tehakse lihtsalt üks liiga juurde. 2. liiga nimeks saab Esiliiga B tasand, 3.liiga on 2 liiga jne?

The Best In The World
07.06.12, 01:06
Ma võtaks seda nii et, Esiliigale luuakse juurde/kõrvale esiliiga b mis koosneb mõlema teiseliiga tsooni viiest paremast, ehk luukase alam liiga mis on võrdsem kui praegused teised liigad, liiga meeskondade tase praeguse esiliigaga võrdsem ja meeskonnadkonkurentsi võimelisemad . Taseme vahe peaks tekitatava a ja b esiliigavahel olema suhteliselt väike. Teisest liigast jäävad teise alles siis nõrgemad aga tase teises peaks muutuma ühtlasemaks . Sisuliselt jah teine ligga muutub ju tegelt nagu kolmandaks ! Kui palju kasu see toob ei oska aga öelda, eks ta kaheotaga asi ole !

Võibolla sain asjast valesti aru, aga sisuliselt ju muudetakse nimesi ja tehakse lihtsalt üks liiga juurde. 2. liiga nimeks saab Esiliiga B tasand, 3.liiga on 2 liiga jne?

chac
07.06.12, 10:55
klubid jäävad samaks, mängijad jäävad samaks jne. muutub ainult korralduslik pool.
ehk siis 2x10 klubi asemel meil siis 3x10 klubi jagu jalgpallureid saavad või peaksid saama nautida paremat korraldust, kohtunikke, rohkem mänge jne.

kui tõepoolest need klubid ise valmis on siis andku aga hagu, eesti jalgpall tervikuna saab sellest vaid võita.

07.06.12, 11:37
Ma võtaks seda nii et, Esiliigale luuakse juurde/kõrvale esiliiga b mis koosneb mõlema teiseliiga tsooni viiest paremast, ehk luukase alam liiga mis on võrdsem kui praegused teised liigad, liiga meeskondade tase praeguse esiliigaga võrdsem ja meeskonnadkonkurentsi võimelisemad . Taseme vahe peaks tekitatava a ja b esiliigavahel olema suhteliselt väike. Teisest liigast jäävad teise alles siis nõrgemad aga tase teises peaks muutuma ühtlasemaks . Sisuliselt jah teine ligga muutub ju tegelt nagu kolmandaks ! Kui palju kasu see toob ei oska aga öelda, eks ta kaheotaga asi ole !

Ja siis Esiliiga B võitija peaks minema siis järgmine hooaeg meistriteliigasse ?Kas nii siis ?

Andres.
07.06.12, 12:19
Ja siis Esiliiga B võitija peaks minema siis järgmine hooaeg meistriteliigasse ?Kas nii siis ?

Ei, peaks olema ikka nii, et esimene tõuseb B-st A-sse.

Vask
07.06.12, 12:57
Taseme ühtlustamiseks on see väga hea idee, iseasi kas klubid suudavad nõudeid täita.

ballack
07.06.12, 13:06
Enne oli ML-esiliiga-teine liiga-kolmas liiga-neljas liiga....nüüd on ML-esiliiga A-esiliiga B-teine liiga-kolmas liiga-neljas liiga. On nüüd selge? Teine liiga oli enne kolmas liiga numbriliselt aga nüüd neljas...muud midagi. Oli kaks teist liigat aga nüüd üks ehk siis tase ühtlasem teises liigas ja samuti ka esiliiga B's (mis on ju positiivne). Nagu aru sain siis see esiliiga B ainult seepärast, et rohkem miskiseid konsultatsioone saaksid mängijad mis on ju vägagi positiivne. Kui nüüd õigesti aru sain, et nii on siis on ju see väga hea lüke.

chac
07.06.12, 14:53
mõelge parem mis normaalne nimi neile A ja B esiliigadele anda.
või ilmub äkki mingi sponsor kuskilt :)

dareth
07.06.12, 14:59
Coca-Cola Esiliiga ja Eesti Nokia Teine Liiga

chac
07.06.12, 15:12
pigem siis juba Skype-liiga ja Playtech-liiga :)

keemiainsener
31.07.12, 17:15
Pohlak räägib (http://blog.soccernet.ee/2012/07/31/meistriliigast-klubijalgpallist-ja-muustki-uldiselt-ja-konkreetselt/) pika jutu Eesti klubijalgpallist ja mainib ka seda, et Meistriliiga optimaalseim suurus nüüd ja igavesti on 10 klubi.

Tofoa
31.07.12, 19:03
Tuletan meelde, et massiline noorte tulemine jalgpalli juurde algas 1984. sünniaastaga

Millele Pohlak viitab?

ZanniN
01.08.12, 08:12
Millele Pohlak viitab?

1984 sündinud: Aksalu, Barengrub, Ahjupera, Vassiljev, Jääger, Vunk, Kruglov
1985: Purje, Kink, Kams, Klavan

Pakun, et viitab sellele.

Gallacher
01.08.12, 08:53
Mul jälle tekkis küsimus, et mida ta sellega silmas pidas:
Mõistagi tegeleme kõnealusega pidevalt ja tänaseks on vastus olemas isegi küsimustele, millest veel mõni aeg tagasi ei osatud unistadagi, näiteks kuidas lahendada pikas perspektiivis Narva Transiga seotud mure nii, et klubist saaks Eesti jalgpalli terve osa.

eika
01.08.12, 09:52
Narva LM Flora?

budu
01.08.12, 11:38
Narva LM Flora?

Kus juures mõned aastat tagasi on see Floraga sidumise jutt kuskilt läbi käinud. Nii,et ei ole midagi võimatut! Ja kui asi ikka kehvaks läheb,siis tuleb ka Tartusse oma klubi :D
Varsti ongi Flora Meistrivõistlused.

ballack
01.08.12, 15:12
Kus juures mõned aastat tagasi on see Floraga sidumise jutt kuskilt läbi käinud. Nii,et ei ole midagi võimatut! Ja kui asi ikka kehvaks läheb,siis tuleb ka Tartusse oma klubi :D
Varsti ongi Flora Meistrivõistlused.

Hmmm...ei olegi kuulnud midagi sellist. Mida selle kohta räägiti kui mäletad?

budu
01.08.12, 17:30
Hmmm...ei olegi kuulnud midagi sellist. Mida selle kohta räägiti kui mäletad?

Ausalt ei mäleta. Aga Eika pakkumise peale tuli see teema kuidagi väga tuttav,või oli see seotud selle ida-viru mingi jalgpalli akadeemiaga? Krt seda enam mäletab. Aga usun,et see Narva Flora oleks isegi parem kui kahtlane Trans

eika
01.08.12, 17:46
äkki ma tegin 3 aastat tagasi sama lükke ja mäletad seda kunagise uudise pähe?

eston maravilha
01.08.12, 17:47
narva trans ongi meistriliigas ju ainult karviku armust. burdakov sitsib vaikselt ning tõstab üldkogul kätt siis, kui vest noogutab.

budu
02.08.12, 00:05
äkki ma tegin 3 aastat tagasi sama lükke ja mäletad seda kunagise uudise pähe?

võib olla tõesti ,kuid ikka oleks pigem nagu Vesti suust või sulest seda värki kuulnud-lugenud.
Aga vist ikka 100% on Estoni arvamus

rallikas
20.08.12, 04:09
Mis seis meie uue Esiliiga süsteemiga on? On uued nimed valmis, uus struktuur kindlamalt paigas?

PraS
26.08.12, 20:17
Mis seis meie uue Esiliiga süsteemiga on? On uued nimed valmis, uus struktuur kindlamalt paigas?

Ametlikult vist mitte, kuna muidu oleks tulnd vastav pressiteade juba välja.

Ramm
31.08.12, 22:55
Asi haiseb jubedalt ja tulevik tume:

http://sport.postimees.ee/957950/aivar-pohlak-kolm-meistriliiga-klubi-on-tanavu-tegelenud-kihlveopettusega

Ja see üks põhjusi miks ma see hooaeg pole ühtegi euro senti jalgpalli heaks andnud kuna seal ei liigu rahad õigesse kohta.

budu
31.08.12, 23:03
Aga just,MIKS ei too Pohlak nende klubide nimesi välja? Räägib küll,et meistriliigast 3 klubi ja esiliigast pea pooled meeskonnad.

-RoMaRiO-
31.08.12, 23:15
teeme arvamismängu, kuhu piirkonda enamus nendest klubidest kuulub?

mjaasa
31.08.12, 23:24
teeme arvamismängu, kuhu piirkonda enamus nendest klubidest kuulub?

Põhja-Eesti?

fcfloraforever
31.08.12, 23:30
Mis siin rasket on.
Üks klubi-Tallinna Kalev on juba avalikkuse eest läbi käinud. Ju need teised kaks Narva ja Sillamäe ole.

budu
31.08.12, 23:46
Mis siin rasket on.
Üks klubi-Tallinna Kalev on juba avalikkuse eest läbi käinud. Ju need teised kaks Narva ja Sillamäe ole.

No nn kahtlaseid mänge ju see aasta meistriliigas piisavalt olnud. Aga tegelt huvitavad mind just esiliiga patustajad

Raimo
01.09.12, 00:33
Ma pean siiski osutama tähelepanu, et Kalev kui klubi ei ole kihlvedudega tegelenud. Küll aga oli kahjuks sellega seotud üks mängija, kelle osas klubi vastavalt ka tegutses.
Nii et kui Ramm tooks mõne eurosendi Kalevi piletitulusse, siis see raha kuhugi kihlveokontoritesse või mujale sarnasesse kohta ei satu. Küll aga läheb kas treeneri tasuks, transpordikulude või staadioni korrashoiuga seotud kulude katmiseks.

-RoMaRiO-
01.09.12, 00:58
Mulle kõrvaltvaatajana tundub, et kuidagi jube pehmelt suhtutakse üleüldse niivõrd tõsisesse probleemi. Olgu, heidetakse klubist välja, nimi on rikutud, tänaval endistele klubikaaslastele otsa vaadata ei julge, aga mis edasi? Põhimõtteliselt hetkel tundub, tõsi ei tea küll tagamaid, et see risk võiks ennast isegi ära tasuda, sest reaalseid karistusi väga ju ei eksisteeri? Samas üks 19-aastane amatöörist nolk teenib soliidse taskuraha ja kes ütleb, et kolme aasta pärast nvn tõsisemat vutti pooleli ei jäta, aega keevitajaks õppida küll. Ja osad härrad Ida-Virumaalt ju mängivad ikka edasi, vaatamata avalikele saladustele, mis osade meeste puhtusest naljalugusid räägivad.

Minu arvates tuleks scammeritest rääkida avalikult, jah raske on mõnikord tõestada teatud klubide ja mängijate osalust pettuses, isegi juhul kui see on ilmselge, aga praegu lükkame googlesse sisse näiteks Vladislav Gussevi nime. Jah, leiame, et endine koondislane on tegelenud vahva asjaga, aga elu läheb tal viisakalt edasi, käib keevitamas ning kõigil on pohhui. Petturid tuleb korralikult läbi nussida, kasvõi hoiatuseks järgnevatele põlvedele. Pokkerimaailmas on väga hea analoogne näide just olemas, kus valitsev Eesti meister oma vahva "skeemi" pärast Eestist kaugele-kaugele pagenud on. Rohkem avalikkust ja teavet! Küll seljuhul ka sponsorid mõtlevad, kas nad tahavad oma logo näha taolise uudise kõrval ja seeläbi klubid teevad, või vähemalt võiks, tööd et mitte taolisi mängijaid endale palgata.

Raimo
01.09.12, 01:33
Siin on väga lihtne põhjus: tõestamine, eriti veel kohtus vettpidaval moel on väga keerukas. Mitte vähemtähtis põhjus on seegi, et tänasel päeval ei suhtu politsei sellesse kuriteovaldkonda väga tõsiselt. Ju vist on asi selles, et väga raske on klubide majanduslikku kahju hinnata (kuidas hinnata nt tänavu ühe mängija poolt Kalevile tekitatud kahju?) ja teine kahjukannataja ehk panuseid vastu võtnud ja nüüd väljamakseid tegema pidav anonüümne kihlveokontor asub kusagil Aasias.
Kuigi mulle isiklikult tundub jätkuvalt küsitav, et mingi kahtlase kokkuleppemängu alusel sadu tuhandeid välja maksma peav kontor seda meelsasti teeb... Ka Aasias ei taha keegi mingi väikese ja kauge Eesti petumängu pärast petta saada.

ballack
01.09.12, 04:00
Võiks tekkida mõni bande, kes läbi peksab vastavad mängijad ja nende perekonnad õpetuseks teistele...kui see tekib siis tunneb ka politsei huvi selle "mõtetu" ja "vähe tähtsa" probleemi vastu rohkem ja teised mängijad ei taha enam sama sitaga tegeleda.

Marek_T
01.09.12, 09:00
Võiks tekkida mõni bande, kes läbi peksab vastavad mängijad ja nende perekonnad õpetuseks teistele...kui see tekib siis tunneb ka politsei huvi selle "mõtetu" ja "vähe tähtsa" probleemi vastu rohkem ja teised mängijad ei taha enam sama sitaga tegeleda.

Kamoon, Ballack. Mõnikord võiksid ütlemata jätta, noh...

olll
01.09.12, 16:13
Pohlak mainib ka et kihlvedude jamadel on "kultuuriline mõõde"
ehk siis venelased ilmselt

krissucool
01.09.12, 18:54

Sa oled naljakas.

tomm
01.09.12, 19:44

Jah, just perekonnad, sest see on niii normaalne. Jätka samas vaimus!

Vask
01.09.12, 20:51
Jah, just perekonnad, sest see on niii normaalne. Jätka samas vaimus!

See ilmselt oli emotsiooni pealt öeldud nii et ei tasu vist kuigi tõsiselt võtta seda, aga reaalselt selline asi hoiaks kihlveopettused ära. Tõsiselt tuleks ükskord klubi kõrgliigast välja visata, siis pooldaksid ilmselt klubid ka petturite kriminaalsele vastutusele võtmist.

Nahkpea
01.09.12, 22:19
Ma kardan, et võitlus kihlveopettustega on kõikjal maailmas võitlus tuuleveskitega. Nagu Raimo juba ütles, on neid pettusi väga raske tõestada, eriti kohtus. Paraku on see nagu 21. sajandi katk, mis kogu maailma vallutamas on. Kurb iseenesest ja eks ta annab ala mainele kõikjal ka tagasilöögi (umbes nagu dopinguskandaalid rattaspordile).

Raimo
01.09.12, 22:29
See ilmselt oli emotsiooni pealt öeldud nii et ei tasu vist kuigi tõsiselt võtta seda, aga reaalselt selline asi hoiaks kihlveopettused ära. Tõsiselt tuleks ükskord klubi kõrgliigast välja visata, siis pooldaksid ilmselt klubid ka petturite kriminaalsele vastutusele võtmist.

Sa vist ei loe üldse, mida teised kirjutavad. Ehk et klubid võivad käia kasvõi pea peal või teha muid trikke, kuid klubid pole need, kes kedagi kriminaalsele vastutusele võtavad ja saavad pooldada/mittepooldada. See ei sõltu tegelikult klubist absoluutselt. Vastutusele võtab teeb prokuratuur ja seda politsei poolt antud info alusel (nii palju kui ma kursis olen). Politseil aga puudub huvi, sest väga raske on pettureid tõestada. Seal on sõna sõna vastu, sest jälitustegevus on äärmiselt raske ja energiamahukas. Kui sa just ei soovi politseiriiki, kus absoluutselt iga kui viimane telefonikõne salvestatakse. Aga nagu öeldud, on see väga energiamahukas.

Vask
01.09.12, 23:44
Sa vist ei loe üldse, mida teised kirjutavad. Ehk et klubid võivad käia kasvõi pea peal või teha muid trikke, kuid klubid pole need, kes kedagi kriminaalsele vastutusele võtavad ja saavad pooldada/mittepooldada. See ei sõltu tegelikult klubist absoluutselt. Vastutusele võtab teeb prokuratuur ja seda politsei poolt antud info alusel (nii palju kui ma kursis olen). Politseil aga puudub huvi, sest väga raske on pettureid tõestada. Seal on sõna sõna vastu, sest jälitustegevus on äärmiselt raske ja energiamahukas. Kui sa just ei soovi politseiriiki, kus absoluutselt iga kui viimane telefonikõne salvestatakse. Aga nagu öeldud, on see väga energiamahukas.

Ma mõtlesin, et kui klubid näitaksid initsiatiivi, siis politsei võiks hakata uurima kihlveopettureid, iseasi on tõestamine muidugi. Jälitamist ma ei poolda. Ja tegelikult ma pean nõustuma, et seda ametlikult pole võimalik tõestada ning see oleks mõttetu töö. Klubi väljaheitmine pole kindlasti õiglane ühe petise pärast. Siis tuleb loota, et mängukeelud mõjuva, kuid sellekohta avaldati siin foorumis kahtlust, millega tahaks nõustuda.

budu
02.10.12, 23:45
Raimo tänane intervjuu.http://sport.err.ee/jalgpall/800bae35-3327-4d0f-924e-76af2f52828e

k2bo
03.10.12, 00:10
Mulle see meeldiks, 4 vooru on liiga tüütu minu jaoks. Esiliigast 4 paremat läheks meistriliigasse, näeks meistriliigas Tartu derbyt, Rakveret, ja vb siis lähiajal isegi Pärnu jõuaks ülemineku mängudele:D

Gallacher
03.10.12, 00:20
Raimo seisukohast on loogika sees, sest Kalevit väljalangemine ei ähvardaks ja heal juhul oldaks kusagil liiga keskel. Aga mida sellises liigas Kalju, Levadia, Flora peale hakkaks ja kuidas sellise taseme pealt eurosarjadesse minna?

Andres.
03.10.12, 00:29
Kas mitte siin samas Soccerneti blogiski Pohlak ei öelnud, et nüüdsest ja igavest ajast igaveseni on 10 klubi Eesti Meistriliigas optimaalseim arv? Ning seda ei muudeta, ükskõik kui palju selle üle diskuteeritakse.

4 korda hooaja jooksul üksteisega läbi mängida on muidugi nüri võitu, aga kuidagi tuleb mängude arv täis saada, et see meenutaks kaudseltki professionaalset liigat. Kuid samas kui vaid pooled klubid liigas kvalifitseeruvad "profi klubiks", siis võiks mingi ukse ikkagi kombunnimiseks lahti jätta.

Raimo
03.10.12, 00:33
Ma ei usu, et praegune liiga oleks Kaljule, Levadiale või Florale eurosarja osas palju kasulikum. Ja õigupoolest on seda ju näidanud ka eurosarjades osalevate klubide tulemused.
Kalevi hetkeseis pole antud juhul üldse teemaks, sest olen sarnast mõtet jalgpalliringkonnas ka varem rääkinud.
Nii Kalev kui mõnigi teine alumise otsa sats on tegelikult näidanud tänavugi ka igati head mängu. Nii favoriitide vastu kui omavahelistes mängudes. Nt Paide - Kalev 0:0 mäng oli igati heatasemeline ja haarav mäng. Lihtsalt 36 mängu on neile liiga kurnav.

Mõned argumendid (eks neid peaks veidi kohendama):
1) 14 tiimi laiendab regionaalset kandepinda ja vähendab Tallinna klubide osatähtsust – juurde Pärnu, Rakvere, Tartu teine meeskond, venekeelne Tallinna klubi. Tekivad vastasseisud Tartu vs Pärnu, Rakvere vs Narva, Pärnu vs Viljandi, Tartu vs Tartu jne;
2) tähendab praeguse 36 mängu asemel 26 mängu, mis a) tõstab iga mängu tähtsust, b) muudab kodumängud erilisemaks, c) on amatöörklubidele jõukohasem, d) tagab rohkem üllatustulemusi, e) pinge tabelis kestab hooaja lõpuni;
3) profimeeskondade koormuse tagamiseks kas a) kevadised rahvusvahelised sõprusmängud, b) kevadel liigakarika kaks ringi, ülejäänud liigakarika ringid suvel nädala keskel; c) Balti liiga taastamine. Lisaks on tavaline karikas ja eurosari, nii et mängude arv tuleb ikkagi ligi 40, samas kui amatöörmeeskondade mängude arv on väiksem ja seeläbi on neil rohkem püssirohtu favoriitide üllatamiseks;
4) olen veendunud, et uued klubid leiavad kohalikul tasandil nii fänne kui väikeettevõtjatest sponsoreid, kellele on esmatähtis naaberlinnale ärategemine spordiplatsil. Seeläbi muutuvad amatöörmeeskonnad tugevamaks ja liiga üldine tase hakkab tõusma.

Kindlasti leiab ka mitmeid vastuargumente, kuid olen veendunud, et iga negatiivse seisukoha kohta võib leida 2-3 positiivset asja, mis liiga laiendamisega võiks kaasneda.

Aga jah, need kõik on lihtsalt minu mõtted, ei midagi enamat.

budu
03.10.12, 00:36
Ma ei usu, et praegune liiga oleks Kaljule, Levadiale või Florale eurosarja osas palju kasulikum. Ja õigupoolest on seda ju näidanud ka eurosarjades osalevate klubide tulemused.
Kalevi hetkeseis pole antud juhul üldse teemaks, sest olen sarnast mõtet jalgpalliringkonnas ka varem rääkinud.
Nii Kalev kui mõnigi teine alumise otsa sats on tegelikult näidanud tänavugi ka igati head mängu. Nii favoriitide vastu kui omavahelistes mängudes. Nt Paide - Kalev 0:0 mäng oli igati heatasemeline ja haarav mäng. Lihtsalt 36 mängu on neile liiga kurnav.

Mõned argumendid (eks neid peaks veidi kohendama):
1) 14 tiimi laiendab regionaalset kandepinda ja vähendab Tallinna klubide osatähtsust – juurde Pärnu, Rakvere, Tartu teine meeskond, venekeelne Tallinna klubi. Tekivad vastasseisud Tartu vs Pärnu, Rakvere vs Narva, Pärnu vs Viljandi, Tartu vs Tartu jne;
2) tähendab praeguse 36 mängu asemel 26 mängu, mis a) tõstab iga mängu tähtsust, b) muudab kodumängud erilisemaks, c) on amatöörklubidele jõukohasem, d) tagab rohkem üllatustulemusi, e) pinge tabelis kestab hooaja lõpuni;
3) profimeeskondade koormuse tagamiseks kas a) kevadised rahvusvahelised sõprusmängud, b) kevadel liigakarika kaks ringi, ülejäänud liigakarika ringid suvel nädala keskel; c) Balti liiga taastamine. Lisaks on tavaline karikas ja eurosari, nii et mängude arv tuleb ikkagi ligi 40, samas kui amatöörmeeskondade mängude arv on väiksem ja seeläbi on neil rohkem püssirohtu favoriitide üllatamiseks;
4) olen veendunud, et uued klubid leiavad kohalikul tasandil nii fänne kui väikeettevõtjatest sponsoreid, kellele on esmatähtis naaberlinnale ärategemine spordiplatsil. Seeläbi muutuvad amatöörmeeskonnad tugevamaks ja liiga üldine tase hakkab tõusma.

Kindlasti leiab ka mitmeid vastuargumente, kuid olen veendunud, et iga negatiivse seisukoha kohta võib leida 2-3 positiivset asja, mis liiga laiendamisega võiks kaasneda.

Aga jah, need kõik on lihtsalt minu mõtted, ei midagi enamat.

Mina olen kahe käega selle poolt! Aga jah vest...

Shparkz
03.10.12, 00:43
idee kui selline on ju igati asjalik

Nahkpea
03.10.12, 00:48
Mina ei ole absoluutselt 14 Meistriliiiga klubi pooldaja. Tundub, et antud seisus on isegi 10 kahjuks liiga palju, kuigi see on tõesti suhteliselt optimaalne arv.

Iceman
03.10.12, 00:51
Mullegi meeldiks väga see 14 klubiga meistriliiga...see 10 klubiga ja 4 korda omavahel mängimine on nii igav...

Raimolt väga asjalikud argumendid.
Südamest loodan, et kunagi nii ka läheb.

Martin
03.10.12, 01:01
Enne 14 võib ka 12. 3 ringi. 33 mängu. Suvesse rohkem ja ääred kärbitud. Taanis kunagi oli, kui praegu pole.

Või siis 12 ja 2 ringi (22 mängu) + 2 ringi 6+6 süsteemis (10 mängu, kokku 32), et tugevad omavahel ja nõrgemad omavahel.

Raimo
03.10.12, 01:12
Mina ei ole absoluutselt 14 Meistriliiiga klubi pooldaja. Tundub, et antud seisus on isegi 10 kahjuks liiga palju, kuigi see on tõesti suhteliselt optimaalne arv.
Aga sa võiksid mõne põhjenduse ka tuua.
Võib ju väita, et Narva on punt kihlveopettureid, Kalev ja Paide sisutühjad amatöörid, Viljandi ja Kuressaare identiteedita klubid, Flora palgavõlgades klubi ja meistrikad võiks toimuda Kalju ja Levadia vahel.

Meistriliigal ja II liigal on muidugi suur vahe, kuid üldiselt võib iga jalgpallis veidigi sees olnud inimene väita, et II liigas toimunud liigareform muutis selle liiga vägagi põnevaks ja atraktiivseks. On sealgi mõlemas tsoonis teistest tugevam liider ja nõrgem tiim, kuid tabeli keskosas ja ka medalite osas on viimase vooruni pinget ja põnevust palju. Ja pole sel sportlikul tasemel ka midagi viga.

Raimo
03.10.12, 01:16
Enne 14 võib ka 12. 3 ringi. 33 mängu. Suvesse rohkem ja ääred kärbitud. Taanis kunagi oli, kui praegu pole.

Või siis 12 ja 2 ringi (22 mängu) + 2 ringi 6+6 süsteemis (10 mängu, kokku 32), et tugevad omavahel ja nõrgemad omavahel.

Mina hooaja keskel poolitamist ei poolda. See muudab vahe esikuuiku ja tagumise vahel suuremaks. Ehk teises pooles ei paku alumise kuue tegemised huvi ei publikule, meediale ega sponsoritele.

Gallacher
03.10.12, 01:17
Mõned vastuargumendid Raimole:

Ma olen veendunud, et on. Spordi alus on konkurents. Mida rohkem ambitsioonikas profimeeskond omasugustega mängida saab, seda kasulikum talle on. Juba praegu on üks peamisi probleeme, et tase on tippude jaoks liiga ebaühtlane, tabeli ülemine osa polegi kõige sitem tase aga alumistega mängides on tühje mänge liiga palju. Mitmed välismaal mängivad koondislasedki on esile toonud, et nende praeguse liiga tipp polegi ehk parem kui Eesti liiga paremik aga erinevus on selles, et ka tagumise osa satside vastu tuleb samamoodi võidelda erinevalt Eesti liigast. See arendab. Meie ML üks suurimaid hädasid on taseme ebaühtlus ja 14 satsi muudaksid selle probleemi veel kordades suuremaks.

See on hetkeseisuga aga kui paari aasta pärast selgub, et oodatud kandepinna laiendamise asemel jõuavad ML-i taas Ajaxid ja Kiviõlid, siis mida see head tooks. Pärnu või Rakvere peavad ise piisavalt heaks saama, nagu viimastel aastatel näiteks Paide.
Ja kas need väikelinnade vastasseisud on praegugi ikka väga atraktiivsed? Publikunumbrid seda väga ei näita.

kümnemänguline kukkumine oleks liiga suur ja see ei tõstaks vähemalt tippude seas iga mängu tähtsust sest nõrku vastaseid oleks rohkem. Kusagil keskosas ja tagumises pooles oleks ehk madinat rohke.

olen veendunud, et uued klubid leiavad kohalikul tasandil nii fänne kui väikeettevõtjatest sponsoreid, kellele on esmatähtis naaberlinnale ärategemine spordiplatsil. Seeläbi muutuvad amatöörmeeskonnad tugevamaks ja liiga üldine tase hakkab tõusma.

Tagumine pool ilmselt tõstaks taset aga esimene pool, mis peaks näiteks juba koondise seisukohast olema minu arvates prioriteet, langeks. Samuti ma ei usu, et see aitaks väga sponsoreid ja fänne juurde tuua. Senine praktika seda vist ju ei kinnita. Kui Rakvere tõuseb meistriliigasse, siis ma ei usu, et massiliselt lisandub fänne, et Narvale ära teha. Fänne lisanduks siis kui klubi teeb sellega tööd ja meeskond mängib samaaegselt hästi.

Aga põhiline vastuargument on minu puhul see, et parimate klubide jaoks supp lahjeneks ja nende jaoks nii tase kui klubipoolne motivatsioon pigem väheneks. Ei ole väga suurt iva ehitada kõva profisatsi kui mängid nädalast nädalasse amatööridega ja vahel harva Levadiaga.

Nahkpea
03.10.12, 02:13
Aga sa võiksid mõne põhjenduse ka tuua.

Nagu Gallacher juba mainis, siis 14 meeskonnaline liiga muudaks selle supi ikka kordades lahjemaks ja esimese otsa profimeeskondadel jääks tõsiseltvõetavaid mänge ikka väga väheks. See ongi selle liiga kõige põletavam probleem, et pole piisavalt tugevaid mänge ja sa tahaksid veelgi seda mängude hulka vähendada? Ma saan aru, et Kalevil ja Tammekal on kõik mängud tõsiseltvõetavad, aga vaatame ikka profiklubide suunas.

Ma väidan endiselt, et siin liigajalgpallis ei hakka kunagi asjad ülesmäge liikuma kui Meistriliiga pole 100%-iliselt pool- või täisprofessionaalne.

Variant oleks 12 meeskonda ja pärast kaht ringi poolitada, aga ka mina pole selle poolitamise suurim fänn. Just sel põhjusel nagu sa isegi ütlesid, et tagumise otsa meeskondade omavaheline arveteklaarimine jääks tõsise huvipuuduse tõttu ikka väga teisejärguliseks ürituseks.

Nahkpea
03.10.12, 02:34

See on väga spekulatiivne ja kõlab odava klišeena. Tõsi ta on, et regionaalne kandepind laieneb, aga rääkida tekkivatest vastasseisudest a la Pärnu vs Tartu või Rakvere vs Narva. Mis seda praktikas seni toetanud on? Isegi Sillamäe - Narva vastasseisust ei ole kujunenud sellist tõsiseltvõetavat ja "verist" Ida-Virumaa derbyt!

olen veendunud, et uued klubid leiavad kohalikul tasandil nii fänne kui väikeettevõtjatest sponsoreid, kellele on esmatähtis naaberlinnale ärategemine spordiplatsil. Seeläbi muutuvad amatöörmeeskonnad tugevamaks ja liiga üldine tase hakkab tõusma.

Jällegi, mis on seda varasemalt praktikas toetanud? Mis nüüd teisiti oleks? Järsku avanevad Rakvere sponsorite rahakotirauad, et saaks Narvale ära teha? No ei avane!

Rääkides amatöörmeeskondade tugevnemisest, siis ma väidan, et Paide on selle maksimumpiiri lähedal ja kui tahetakse veel üldse areneda ja järgmine samm teha, siis tuleks klubi muuta vähemalt pool-professionaalseks. Amatöörmeeskondade arengul on paraku piirid!

chac
03.10.12, 02:46
mõtlesin kuidas on teised väiksemad riigid asja lahendanud
kiire guugelwikitamine andis tulemuseks:

läti -10 võistkonda, 4 ringi
leedu - suvaline arv võistkondi: 2010 -11, 2011 -12, 2012 -10
soome -12, 3 ringi
austria -10, 4 ringi
sveits -10
taani -12
slovakkia -12
sloveenia -10
montenegro -12

norra -16
rootsi -16
poola -16
tsehhi -16
ungari -16
rumeenia -18
portugal -16
kreeka -16
belgia -16
küpros -14, 2 ringi

ehk siis pilt on üsna kirju
mu meelest pole eriti oluline see konkreetne number vaid pigem see et oleks rohkem kõike seda mida jalgpall tipptasemel nõuab.
alates kodustaadionitest, valgustusest, toitlustusest, treenerite, kohtunike, pealtvaatajate arvu ja finantsideni välja.
ehk siis eesti oludes - 10 klubi on reaalsem viia korralikule profi-tasemele.

Nahkpea
03.10.12, 03:14
Skandinaavia ja Soomega pole meil mõtet üldse end võrrelda. Meie liiga on nii koledalt ebaühtlase tasemega, et selles vallas võime ehk paralleele tõmmata vaid lõunanaabritega.

kesa
03.10.12, 08:21
Šoti süsteem 10 klubiga, kolm ringi, 27 mängu per klubi, siis 6 esimest neljas kord omavahel, kokku 32 mängu.
Alumine nelik samuti neljas kord omavahel, kokku 30 mängu.

Esiliigasse 15 klubi ja kodus-võõrsil 30 mängu.