PDA

View Full Version : Derbyd

woodoo
04.09.03, 00:54
Missugune mäng(või rivaliteet üldiselt) on teie arvates kõige legendaarseim või mis on teil meelde (hinge) jäänud.
Mängudest tuleb esimesena meelde Birmingham 3 vs Villa 0 (sorry eston) selle Enkelmanni ämbri pärast ja mille üks rullnokk ühe tõsise ona...rimiisega tähistas.

Aga üldises plaanis tundub mulle,et Glasgow ja Rooma madinad kõige vihasemad ja põhimõttelisemad.

Devil
04.09.03, 01:17
MILAANO derbyD :) - aga see on minu probleem

ex nufc safc ole kah suht lahe derby eriti eesti local fänne vaadates

eston maravilha
04.09.03, 02:16
from wot ive heard siis glasgow derby on kõige vihasem..

Jaan
04.09.03, 05:25
Tuleb n6ustuda estoniga. Erapooletust seisukohast vaadates on k6ige vihasem derbi Rangers - Celtic ning maailma mastaabis p22sevad sellele k6rvale v6i l2hedale ainult Boca Juniors - River Plate, Partizan - Crvena Zvezda ning Istanbuli kolmikvastasseis Galatasaray - Besiktas - Fenerbahce. Teise esheloni kuuluvad Newcastle - Sunderland, Everton - Liverpool, Milan - Inter, Lazio - Roma. Ylej22nud j22vad juba kaugele maha, Inglismaalt vast Ipswich - Norwich... Ma ei ole v2ga l2hedalt kursis Hispaania ja Saksamaa jalgpalliga, kuid Saksamaalt tasub kindlasti mainida Ruhri derbisid (Borussia D - Schalke), Hispaanias vast Betis - Sevilla.

Olgu lisatud, et minu jaoks on derbi definitsioon eelk6ige kohalike mansade m66duv6tt, mist6ttu langevad 2ra tulised heitlused nagu Real Madrid - Barcelona, PSG - Marseille, Zeniit - yksk6ik milline Moskva sats, Ajax - Feyenoord. Lisaks on veel mitmeid derbisid, mille ajalooline v22rtus on hakanud kahanema seoses suure tasemevahemega a la Manchester United - Manchester City, Arsenal - Spurs, Juventus - Torino, Real Madrid - Atletico Madrid. Sellest hoolimata on just taolistes vastasseisudes tasemevahe raskem maksma panna.

Omaette liik on v2iksemamastaabilised, ent seet6ttu mitte v2hem vihasemad derbid, kuid nende v22rtust kahandab just see, et neist ei s6ltu midagi (n2ide Nottingham - Derby...). Samas v6ivad t2nu m6lema satsi esilet6usule need uuesti aktuaalseks muutuda, nagu see hooaeg Birmingham - Aston Villa, Southampton - Portsmouth.

Endale l2hedasemad
1. Arvake 2ra!!! Kuigi l2hitulevikus seda enam kahjuks ei juhtu...
2. Celtic - Rangers
3. Milan - Inter (m6l. kuulub poolehoid kindlalt esimesena nimetatule)

mcnamara
04.09.03, 10:52
Originally posted by Jaan

Tuleb n6ustuda estoniga. Erapooletust seisukohast vaadates on k6ige vihasem derbi Rangers - Celtic ning maailma mastaabis p22sevad sellele k6rvale v6i l2hedale ainult Boca Juniors - River Plate, Partizan - Crvena Zvezda ning Istanbuli kolmikvastasseis Galatasaray - Besiktas - Fenerbahce. Teise esheloni kuuluvad Newcastle - Sunderland, Everton - Liverpool, Milan - Inter, Lazio - Roma. Ylej22nud j22vad juba kaugele maha, Inglismaalt vast Ipswich - Norwich... Ma ei ole v2ga l2hedalt kursis Hispaania ja Saksamaa jalgpalliga, kuid Saksamaalt tasub kindlasti mainida Ruhri derbisid (Borussia D - Schalke), Hispaanias vast Betis - Sevilla.

Lõuna-Ameerikas on ilmselt need kohalikud vastasseisud veel vihasemad kui Euroopas. Shotimaalt tuleks kindlasti lisada Edinburgh\'ist Hibernian vs Hearts - mitte nii kuulus kui Rangers vs Celtic, aga kohalike jaoks vähemalt sama äge vihavaen.
Liverpool\'i poolehoidja jaoks on muidugi Evertoni-mäng tuline, aga kui vastu astub Manchester United...

eston maravilha
04.09.03, 13:01
jah ja kuidas sain ma ära unustada buenos airese super classico - river v boca. kui sinu meeskonnale on see võõrsilmäng siis parem laena carl lewiselt jooksukingad ja talent ning peale mängu lõppu vudi nii kiirelt minema kui suudad, sest on oht kaikaga vastu pead saada

a shotimaa on vist üldse 1 kurjade derbide maa - nimelt veel ka dundee united v dundee fc, kelle fännid üksteist üldse ei salli..

notts foresti tähtsaim derbi on kõigest 200 meetri kaugusel kodu omava notts county vastu aga praegu on nad eri divisjonides ja varsti ei pruugi notts county enam olemaski olla. või siis vähemalt football league\'is mitte, sest neid ähvardad liigast välja heitmine kui nad lähema paari päeva jooksul ei suuda leida kuskilt raha..

mihkel
04.09.03, 14:32
Põhjamaadest rääkides, siis Stockholmi derbyd: AIK vs Hammarby vs Djurgarden.

Jaan
04.09.03, 15:16
Originally posted by mcnamara

Lõuna-Ameerikas on ilmselt need kohalikud vastasseisud veel vihasemad kui Euroopas. Shotimaalt tuleks kindlasti lisada Edinburgh\'ist Hibernian vs Hearts - mitte nii kuulus kui Rangers vs Celtic, aga kohalike jaoks vähemalt sama äge vihavaen.
Liverpool\'i poolehoidja jaoks on muidugi Evertoni-mäng tuline, aga kui vastu astub Manchester United...

Seda nyyd kyll, et seal va l6unamaalaste kandis nuga kergemini v2lgub ja muidu vihasemad mehed. Aga Liverpool - Manyoo... Pole kahtlustki, et tegemist k6va vastasseisuga, aga derbiks ma seda ei nimetaks, kuigi linnad just teineteisest v2ga kaugel ei asetse. Maitsekysimus t2iesti, aga m6lemal satsil oma kodulinnas vastane olemas. K6igi nende DUndeede ja Nottinghamide kohta kehtib aga varem mainitu - mida madalamal tasemel m2ng, seda rohkem kaotab ta oma derbi-v6lu. Bristol City - Bristol Rovers on kah k6va matsh. K6igile 10000-le huvilisele.

mcnamara
04.09.03, 15:26
Aga Liverpool - Manyoo... Pole kahtlustki, et tegemist k6va vastasseisuga, aga derbiks ma seda ei nimetaks, kuigi linnad just teineteisest v2ga kaugel ei asetse. Maitsekysimus t2iesti, aga m6lemal satsil oma kodulinnas vastane olemas.

Njah - see oleneb muidugi mõningal määral ka sellest, mis ajastust me parajasti räägime. Liverpooli poolehoidjate pilgud ManU suunas on vihasemaks läinud just viimasel aastakümnel. Eks ju tugevamale tahetakse alati koht kätte näidata. Linnasiseses heitluses on aga agaramad olnud Evertoni toetajad, sest \'pool on neist ikka ja jälle tabelis kõrgemal seisnud.

Ja Notts County (Est. 1862) kui maailma vanima professionaalse jalgpalliklubi kadumine oleks jube. Hoimae pöialt, et leidub keegi hea ja rikas onu/tädi...

Jaan
04.09.03, 19:46
Originally posted by mcnamara

Njah - see oleneb muidugi mõningal määral ka sellest, mis ajastust me parajasti räägime. Liverpooli poolehoidjate pilgud ManU suunas on vihasemaks läinud just viimasel aastakümnel. Eks ju tugevamale tahetakse alati koht kätte näidata. Linnasiseses heitluses on aga agaramad olnud Evertoni toetajad, sest \'pool on neist ikka ja jälle tabelis kõrgemal seisnud.

Ja Notts County (Est. 1862) kui maailma vanima professionaalse jalgpalliklubi kadumine oleks jube. Hoimae pöialt, et leidub keegi hea ja rikas onu/tädi...

Ehh... ikka ja j2lle vast alates seitsmekymnendatest kui keegi kodanik Shankly Liverpool FC kallal k6vasti vaeva n2gi.

INCE
04.09.03, 19:52
meenub kuidas mitte just ammu aega tagasi copacabana rannaliival lesides ja analoogse teema üle diskuteerides tehti mulle selgeks , et pole midagi hullemat kui omavahel kohtuvad Flamengo ja Fluminense ... jäin oponentidega nõusse, kuna vastupidisele arvamusele jäämine oleks tõenäoliselt jäänud minu viimaseks arvamuseks ses sinatses maailmas üldse :P

woodoo
04.09.03, 22:48
Nende Ruhri derbidega seoses tuli meelde üks mäng.BVB vs Schalke 04.
Oli siis mängu lõpp lähedal ja BVB juhtis 2 : 1. Ja kuna oli põhimõtteline mäng,siis suures hädas läksid kõik Schalke mängijad \"totale offens\"peale.Nende seas ka keegi kodanik J.Lehmann(Schalke gk) .Ja muidugi juhtus see,et see vv lõi peaga värava.2 : 2
Äkki viitsib keegi mind nüüd valgustada,kuidas fännid suhtusid Lehmanni(ja Möller) seoses sellega,et mängib hiljem selles mansas mida ei peaks üldse maamuna peal olema.Kas võeti kui paratamatust või vilistati julmalt välja,

indrek
19.09.03, 14:50
Briti saarte kõige kõvemad derbyt peaksid olema
Celtic-Rangers

On ka linnu kus derbid eriti olulised minuteada pole - ntx Milano (pigem vihatakse Juventust kui teineteist), Madriid (Real konkureerib pigem Barcelona ja Bilbaoga kui Atleticoga)

Saksamaa vihaseim on vist jah Shalke ja Dortmund.

Väga vihased debiid on ka ida-euroopas - Sofia Levski - Cska, Bukaresti Steaua - Dinamo. Tuttavate serblaste väitel Partizan vs Red Star nii hull siiski pole. Näiteks Red Stari fännid hoidsid Newcastle-Partizani mängul Partizani poolele (täpselt nagu Sunderlandi poolehoidjadki :))

Jaan
20.09.03, 01:20
Eee... julgen vastu väidelda. Puhusin umbes kuu aja eest juttu ühe bosniakiga, kes oli suhteliselt adekvaatne tegelane st. jagas matsu ka ilmaasjadest. Partizan-Crvena Zvezda pidi olema ikka väga karm kohtumine. Samas mitte nii hull nagu omal ajal olid Partizan/Crvena Zvevda - Hajduk/Dinamo Zagreb.

Henri19
21.09.03, 12:26
käia sellepärast mänge vaatamas, et vastasmeeskonna fännile piki tatti panna?? olin türgis istanbulis, kui lõppes galatasaray ja mingi teise meeskonna vaheline mäng ja kuidas \"hullunud\" galatasaray fännid mööda tänavaid ringi jooksid ja tulistasid ja põletasid lippe ja peksid ja karjusid ja...väga vaking masendav, kas selline ongi õige fänn? :oih:

Ono
21.09.03, 13:32
Originally posted by Henri19

käia sellepärast mänge vaatamas, et vastasmeeskonna fännile piki tatti panna?? olin türgis istanbulis, kui lõppes galatasaray ja mingi teise meeskonna vaheline mäng ja kuidas \"hullunud\" galatasaray fännid mööda tänavaid ringi jooksid ja tulistasid ja põletasid lippe ja peksid ja karjusid ja...väga vaking masendav, kas selline ongi õige fänn? :oih:

Kultuurid on erinevad, arvatavasti türklased vaatavad meid ka kahtlaselt, et igavad põhjamaalased plaksutavda ainult.

sell8
22.09.03, 14:59
Ärme unusta siinkohal ka Eesti liigat, mida peaaegu üheks suureks Tallinna derbyks võib pidada. Viimaste aegade üheks vihasemaks heitluseks võiks minu arvates pidada Flora ja Maardu Levadia mänge. Olgugi, et praegu on Eesti teine kindlalt TVMK, kuid meedia tähelepanu ja ka fännide arv näitab, et just see vastasseis kõige huvipakkuvam on. Ja kui veel Pasi Levadiat juhendas- oli talgi ju vaja ära teha oma teisele võõrleegionärist kolleegile Eesti liigas.Samas ei tohiks ka ära unustada florasiseseid derbysid. Eelkõige mõtlen tabeli viimaste Valga ja Kuressaare mänge. See mäng ju mõlema jaoks sisuliselt 6 punktilise tähtsusega.

woodoo
22.09.03, 18:44
Moskva,London, Tallinn ja Istanbul.Need on esimesed mis pähe kargavad oma üüratu arvu meeskondadega mis esinevad oma maa kõrgliigades.
Eestis võib ju silma kinni pigistades pidada Valga ja Kuressaare mansasid Tallinna omadeks.
Huvitav palju suurklubisid elanike arvu kohta tuleb neis suurlinnades?

Jaan
22.09.03, 19:31
Nonii, mis derby on Valga - Kuressaare? Iga printsipaalne kohtumine pole veel derbi, tuleb ikka arvestada geograafilist mõõdet ka. Selles osas pole Eestis vist vastast Tartu klubide Tammeka - Merkuur mõõduvõtmisele. ISegi Flora - Levadia - TVMK kohtumised kahvatuvad, ma arvan.

Jaan
22.09.03, 19:32
Originally posted by woodoo

Moskva,London, Tallinn ja Istanbul.Need on esimesed mis pähe kargavad oma üüratu arvu meeskondadega mis esinevad oma maa kõrgliigades.
Eestis võib ju silma kinni pigistades pidada Valga ja Kuressaare mansasid Tallinna omadeks.
Huvitav palju suurklubisid elanike arvu kohta tuleb neis suurlinnades?

Buenos Aires kah.

sell8
23.09.03, 00:09

Nonii, mis derby on Valga - Kuressaare? Iga printsipaalne kohtumine pole veel derbi, tuleb ikka arvestada geograafilist mõõdet ka. Selles osas pole Eestis vist vastast Tartu klubide Tammeka - Merkuur mõõduvõtmisele. ISegi Flora - Levadia - TVMK kohtumised kahvatuvad, ma arvan.Sa tahad arvestada geograafilist mõõdet? Ma ütleks et need klubid teevad päevast päeva samal väljakul trenni, jagavad sama riietusruumi ja põhimõtteliselt kuuletuvad samale habemikule. See , et nende kodustaadionid üksteisest sadade kilomeetrite kaugusel on, ei tähenda veel, et ma seda derbyks ei või nimetada.Ma ütleks selle kohta Tallinna derby, mis lihtsalt toimub siis vastavalt kas Kuressaares või Valgas.

Jaan
23.09.03, 01:22
No jõuamegi järgmise probleemi juurde küsimuse defineerimisel. Derbi üks olulisemaid komponente on rivaliteet fännide vahel, mis nii öelda vürtsitab kogu seda asja. Ja see tekib tavaliselt regionaalsel pinnal ehk siis mingi tasandi naabrid (linnaosa, küla, maakond, riik, planeet eksole). Palliplatsil võib mängijate vahelist jagelemist olla suvalises mängus, aga ega, näiteks, Trans - Viljandi mingi derbi sellepärast ole, kuigi platsil ollakse kõvad rivaalid ja tabeliski kõrvuti juba aastaid.

sell8
23.09.03, 17:15
Olen sinuga nõus, kuid eesti tasemel on raske rääkida fännide vahelisest rivaliteedist.
Eriti puudub selline asi veel Valga ja Kuressaare mängudel, sest nende klubide toetajaskond võibolla ehk 10ni küündib(väga kahju iseenesest).Kuid sõna derby defineerimisel oled sa minust targem ja võtan mütsi maha-eelkõige tuleks derbyde puhul siiski arvestada piirkondi:doh: (mina).Seepärast saabki Eesti puhul (meistriliigas) rääkida ainult Tallinna derbydest, mis ka tänu väikesele fännkonnale eriti derby mõõtu välja ei anna. Samas on hoopis teine jutt esiliigas, kus Merkuuri ja Tammeka toetajad järjest rohkem ja rohkem esile tõusevad( seda arvan just soccernetis loetud kommentaaride põhjal). Loodame, et siis asi jõuab ükskord niikaugele, et rahvusvaheline telepilt Tartu derbyt kõrvuti näiteks Milani omaga näitab, kuna tegemist maailma ühe vürtsikama spordisündmusega(just dreaming:P )

Jaan
23.09.03, 22:02
Valga ja Kuressaare osas õigus, aga eks asi areneb. Siin vahepeal oli nagu näha, et Levadia-Flora fännide vahel oli sõnasõda tekkimas, aga der Boss on vist kuskile Saksamaale ära kadunud taaskord. Ka Transi fännid, eesotsas Philipziga püüdsid sõjakirvest vinutada, aga võta näpust...

Aga! Asjade loogiline areng ühiskonnas on nii, et mingi hetk hakkavad inimesed ka kohalikel spordivõistlustel käima (pean silmas eelkõige jalgpalli). Parim näide siiamaani on 2001. a. esiliiga ja Pärnu Levadia. Küll jõuavad teised ka järgi, aga siin on eelduseks, et võistkonnad saavad ikka järjest nö. kohapeal olla. Pisuke edu ei tule ka kahjuks, kes see ikka kaotavat võistkonda vaatamas käia viitsib.

Siin võib muidugi teemat hoopis teise kandi peale viia. Minu arvates, näiteks, on publikuhuvi vähesus selgitatav ka rahapuudusega jalgpallis. Korraliku jalkasatsi on raskem kokku panna kui korvi/võrgusatsi, korralikku palka peaks maksma vähemalt 15-le mehele, pluss veel tagumised varumehed. Aga kui ei maksta, siis loobuvad vähemalt Eesti tasemel normaalsed tegijad varakult, sest tööd tehes elab niikuinii paremini ära. (Vt. A.Pohlaku juttu soccerneti esilehel Eesti liitumisest EL-ga ning mõjust jalgpallile). Raha pole - ei saa maksta palka, ei saa staadionit korda teha, ei saa teha eelreklaami. Ning loomulikult peab ikka tegemist olema klubide mitte meeskondadega. Kui palju Tallinna Levadia fänne te teate, näiteks?

Devil
24.09.03, 01:23
FC TVMK ja FC PUUMA vahel on tõeline tuline eesti derby ... korralikud kaklused ja puha fännide vahel ;)

Julgen kahelda kellegi väites(kusagil yleval pool oli), et Milani/Interi fännid \'vihkavad\' rohkem Juve, kui yksteist

marabella666
24.09.03, 11:16
Ka minagi olen kuulnud väidet, et Milano klubi fännid saavad teine teisega üpris hästi läbi, vaatamata sellele, et tegu on ühe linna klubidega. Itaalia on ju alati imelik maa olnud...:D

Devil
24.09.03, 11:32
muidugi, muidugi.

woodoo
24.09.03, 18:23
kui Levadia-Flora klubid kestaks veel oma 20 aastat ja Eesti meistiliiga ei koosneks ainult Tallinna +2meeskonda mujalt,siis ehk saaks rääkida mingist pealinna derbist.
Levadia-Flora vastasseisul on üka hea asi millepärast ta võiks olla Eesti esiderbi.Nimelt,algselt(praegu ka) eristab neid meekondi rahvuslik taust.

sell8
25.09.03, 21:46
Mina olen suht kindel, et nad ka kestavad vähemalt 20 aastat, kuid ma ei saa aru mis siis nii väga muutuks?Võib olla lisanduks paar fänni, kuid samas ma arvan, et ka paar kukuks ära! Olen ikkagi suht kindel, et derbit, kui sellist, kogu oma fänluse, viha ja vastaseisuga ei saa Eestis kunagi olema. Kahju, kuid nii see on!

dede
26.09.03, 00:21
Isiklikult huvitab mind kõige rohkem Fc Nõo ja Jk Nõo vastasseis mis on alati kompromissitu ja vaatajate rohke .Eilasel matsil oli kohal ligi kümme matsi, mäng lõppes 0:0, nagu tavaliselt.

2mSööt3mMööda
27.09.03, 01:20
Originally posted by dede

Isiklikult huvitab mind kõige rohkem Fc Nõo ja Jk Nõo vastasseis mis on alati kompromissitu ja vaatajate rohke .Eilasel matsil oli kohal ligi kümme matsi, mäng lõppes 0:0, nagu tavaliselt.
http://www.hot.ee/daywalker55/pic39.jpg

sell8
27.09.03, 01:41
Originally posted by daywalker

Originally posted by dede

http://www.hot.ee/daywalker55/pic39.jpgKusjuures see oli nagu lihtsalt liiga täppi läinud postitus daywalker:D :D . Tõesti hea, et siin on mehi, kes suudavad niivõrd lollile postitusele(mõtlen dede kommentaari) niivõrd tabava vastupostituse susata!!< naeran ribadeks>

Pealik
27.09.03, 08:19
muidugi daywalkeri kommentaar oli küll rusikas silmaauku:D aga samas lugedes dede teksti ütleme nii, et võttis ka suu kõrvuni. Meeldiv, et ta on endale miskit põnevat!;)

Matis
23.03.04, 16:30
Venemaal on kõva derbi - Peterburi Zeniit-Moskva Spartak. Fännid armastavad teineteist nii väga:kisakõri:

skint
09.04.04, 00:11
Vajuta siia (http://uk.download.yahoo.com/ne/fu/attachments/footyderbiesquiz1.xls), et saada lehele, kus saad kontrollida oma teadmisi derbyde kohta üle maailma. Ilma mingeid abivahendeid kasutamata sain 60-st pisut üle pooled meeskonnad koju aetud, guugli abil on protsent muidugi \"veidi\" kõrgem... (Kahjuks ei tule ka linnade inglise keelsete nimede teadmine!)

Jaan
09.04.04, 09:10
49 60-st. Need kuradi Brasiilia linnad läksid kõik sassi mul. Lisaks arvan, et avastasin ühe vigase küsimuse.

SleepWalking
09.04.04, 11:06
lahe asi. aga teadmised on keskpärased - 39.

fitti
09.04.04, 11:42
37 peast. naljakas oli see, et linnade nimed olid vappidelt eemaldatud, välja arvatud kirillitsas MINSK. okok, ega seal UK-s keegi neid hieroglüüfe jagagi.
kahju, et eksimusi ja puudu jäänud vastuseid lõpuks teada ei saa, kogu haridus jääb saamata.

Jyrka
09.04.04, 13:28
32, Lõuna-Ameerika omade poole ei vaadanuki, mitte et ma teadnud oleks kui ma oleks vaadanud. Ja kulus nati aega ka, et Copenhagen ja Bucharest õigesti kirjutada.

skint
09.04.04, 15:04
Ise sain esimese korraga täpselt fitti ja SW vahele, seega 38... Nagu vist suurele osale meist, valmistasid ka mulle kõige enam raskusi need Ladina-Ameerika tiimid, siis mõned täiesti tundmatud meeskonnad ja ka Saloniki spellimine võõrkeeles näiteks...

Lisaks arvan, et avastasin ühe vigase küsimuse.

Zagreb?? Või East Fife??

Jaan
09.04.04, 15:08
Zagreb. Dinamo muudeti mingi aeg Croatiaks ja kui Tudjman kõrvad pea alla pani, siis fännide nõudmisel tagasi Dinamoks. Samas, äkki on teine Zagrebi Croatia veel, tont seda teab.

fittile. Ega midagi, kui ise ei jaga, jagab guugl! Ma sain lõpuks kõik teada niimoodi.

fitti
09.04.04, 15:33

fittile. Ega midagi, kui ise ei jaga, jagab guugl! Ma sain lõpuks kõik teada niimoodi.

tegelikult võiks ju vastastikuse abi korras mõned tutvustavad lõigud võõramate derbide kohta ää tõlkida ja siia teistelegi lugemiseks panna? kui ma just momendil välja ei läheks, teeksin kohe nt Flu ja Fla derbiga algust..maybe later then.

skint
09.04.04, 15:42
Originally posted by efafan

Lisaks arvan, et avastasin ühe vigase küsimuse.

Zagreb?? Või East Fife??

Kuna küsimus seal näeb välja \"In which town or city would you usually need to be to watch derby matches between these clubs?\", siis võivad tegelikkuses mõned teisedki vastused vaieldavad olla ...
Nagu siit (http://www.eastfife.org/location.htm) selgub, ei mängi East Fife ja Raith Rovers ühes ja samas linnas. Aga kohalik vastasseis on ta sellegipoolest...

Zagrebi kohta ei tea ka midagi targemat öelda, kui et Flora vastu mängis ikka Dinamo :P. Aga samas võib tõesti võimalik olla, et kuskil madalamas divisjonis on praegugi olemas Croatia.

Jaan
09.04.04, 17:58
Originally posted by fittibaldi

tegelikult võiks ju vastastikuse abi korras mõned tutvustavad lõigud võõramate derbide kohta ää tõlkida ja siia teistelegi lugemiseks panna? kui ma just momendil välja ei läheks, teeksin kohe nt Flu ja Fla derbiga algust..maybe later then.

No ega ma tausta uurima hakanud, lihtsalt vaatasin, et kus linnas siis klubid pesitsevad. Kui keegi tõesti ise guugliga hätta jääb, olen aga loomulikult nõus aitama ja vihjeid andma.

eston maravilha
09.04.04, 18:30
55 60st.. enamus suht valutult, brasiilia omad olid sellised mis vajasid natuke mõtlemist. tshiili pealinna oma oli lihtne aga kurat seda nime nüüd teab. shanghai oli ka paras pähkel..

ja ingliskeelsete nimede väljamõtlemine on ka kunst omaette. saloniki jäigi sinnapaika..

fitti
09.04.04, 19:39

Originally posted by fittibaldi

No ega ma tausta uurima hakanud, lihtsalt vaatasin, et kus linnas siis klubid pesitsevad. Kui keegi tõesti ise guugliga hätta jääb, olen aga loomulikult nõus aitama ja vihjeid andma.

ei ma ei pidand isegi silmas seda, et vastuse otsimisega hätta jääks - nt meli ülevaadet saksa derbidest ja nende taustast oli igavesti huvitav lugeda.
tuntumatest muu maailma derbidest on enamik (:sega9:) ikka siitsealt lugenud, aga kuigi asi mind huvitab, ei oleks mul ilmselt aega pühenduda materjali otsimisele meie jaoks (ennekõike geograafiliselt aspektist siis) vähemtuntud derbide tagamaade kohta (kes keda millal ja miks).

ehk et kui keegi juba guuglisse ennast harima läks, siis võiks lahkest südamest teistelegi teadmisi jagada. :)

hommikul seda derbide testi tehes jõudsin fla-flu derbini, hakkasin igaks juhuks selle kohta infi otsima (oli ta nüüd rio või sao paulo) ja kuigi teades varasemast, et flamengo ja fluminense vastasseis kujutab endast rahva ja aristokraatia vahelist vastuseisu, jäin lugema seda (http://www.futebolthebrazilianwayoflife.com/readers_ian.html) lugu ja siis kogu ülejäänud saiti, niipalju kui päeva jooksul jõudsin. lugemist seal igaljuhul jätkub, ja sugugi mitte igavat!

Jaan
09.04.04, 19:57
Derby\'de osas pakub huvitavat lugemist FourFourTwo. Igas numbris. Aga eks need enamus vastasseise suuresti töölisklass/keskklass ole, seda just väljaspool Briti saari. Seal rohkem geograafiline areaal ja usuline kuuluvus määravad.

jyriöö
10.04.04, 13:14
45 õiget. Hinnang: keskmine foorumlane :). Lõuna-Ameerika linnad on nagu puder ja kapsad

EDIT: kontrollimisel selgus, et olin paari linna puhul tähevea teinud, sestap paar õiget juures

woodoo
19.04.04, 22:04
Andestage mulle mu laiskus ja uudishimu aga mul on üks mure.Nimelt,kas keegi viitsiks mulle ära seletada Londoni nimelise metropoli jalka meeskondade geograafilise paigutuse ja nende \"main rivals\"
Niipalju ma tean et;Põhja-London=Arsenal vs Hotspur.... :(
vist oli veel West Ham vs Millwall Ida-London:sega4:ja vot ongi kõik minu teadmised,ahjaa Chelsea jäi ju läände.
Aga kuhu jäävad QPR;Crystal Palace;Fulham ja Charlton (üks neist oli vist kunagi iseseisev linn:sega9: aga kumb?).
On ju veel Leytoni sugused väikeklubid aga nemad las jäävad.

eston maravilha
19.04.04, 22:17
mitte et qpr ja c palace väikeklubid poleks.. geograafilisest vaatepunktist peetakse chelsea ja fulhami mängu derbiks.. kuigi mis derbi ta nüüd nii väga on..

woodoo
19.04.04, 22:40
mitte et qpr ja c palace väikeklubid poleks
:) sedant nüüd küll aga eks nad on minu jaoks veidi \"glamuursemad\" ja ajaloo ürikutes on rida \"runners up\" ;) rohkem silma jäänud

skint
19.04.04, 22:57
Tegelikult on rivaliteet paljudel klubidel pidevalt muutuv... Mingi uurimuse kohaselt peavad näiteks Arsenali fännid tänapäeval oma suurimaks rivaaliks Man Unitedit mitte traditsioonilist Tottenhami. Sama asi on Chelseaga, kelle tänaseks tähtsaimaks rivaaliks peavad toetajad Arsenali, mitte traditsioonilisi Fulhamit ja Tottenhami. Suurel määral oleneb fännide nägemus rivaalidest sellest, millises divisjonis parasjagu mängitakse ja kellega kõige suurem võitlus positsioonile käib.
Omast käest tean rääkida, et veel paar hooaega tagasi, kui Brighton mängis 3. divisjonis, siis peeti kõige vihasemaks konkurendiks ikkagi Leyton Orienti, nüüd ei ole enam küsimustki - fännide \"südamed on vallutanud\" Palace.

Uurimus siin (http://www.footballfanscensus.com/issueresults/Club_Rivalries_Uncovered_Results.pdf) (mis olevat THE LARGEST EVER SURVEY INTO CLUB RIVALRIES) räägib Londoni metropoli tähtsamate klubide rivaalide kohta järgmist, seda just fännide seisukohti kokku võtvalt:

THE RIVALS – WHO ARE THEY? (1ST, 2ND & 3RD RIVALS)

Arsenal - Man Utd, Tottenham, Chelsea
Charlton - Millwall, Crystal Palace, West Ham Utd
Chelsea - Arsenal, Tottenham, Man Utd
Crystal Palace - Brighton, Millwall, Charlton
Fulham - Chelsea, QPR, Brentford
Leyton Orient - Southend, West Ham Utd, Brighton
Millwall - West Ham Utd, Crystal Palace, Charlton
QPR - Chelsea, Fulham, Brentford
Tottenham - Arsenal, Chelsea, West Ham Utd
West Ham - Millwall, Tottenham, Chelsea

mcnamara
19.04.04, 23:37
Originally posted by efafan
Arsenal - Man Utd, Tottenham, Chelsea

Tegelikult on see hirmus, kuhu oleme jõudnud - Arse esmane \"vaenlane\" ei olegi enam Spurs? Raske uskuda, et pikemate traditsioonidega fännid nii arvavad. Aga eks Arsel ole neid \"tõusikfänne\" muidugi omajagu. Nende jaoks on olulised ainult ManU ja aina enam ilmselt Chelsea.
Ja \'pooli ei viitsi enam Londonis keegi vihata - nojah, mis mõttega? :)

wal
05.05.04, 16:55
Tegin ka testi ära, kätte sain 43 60st pluss mõned linnad, mille nimekuju ei suutnud välja mõelda: Saloniki, Lissabon, Varssav, Brüssel. Ning Roversi ja City linna ei suutnud välja mõelda. Teiste ilmajagude kohalt tuli vist vaid Porto Alegre meelde.