320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Maasikad ja vaarikad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Maasikad ja vaarikad

    Mõtlesin üle pika aja ühe teema teha. Siinjuures tahaks käsitleda küsimust, et miks meeldib ühele see klubi ja teisele too. Tean, et sarnaseid teemasid on siin olnud ja suur hulk liikmeid nendesse ka postitanud. Kuid arutletud on vaid enda seisukohalt lähtudes. Käesoleva teemaga sooviksin aga postitusi, mis puudutavad nö. üleüldiseid trende. Et asi lihtsam ja selgem oleks, võiks seda teha meie foorumi põhjal, kuna siin on minu meelest esindatud üsna mitmekesine fännkond ja erinevad vaated.

    Nagu näha, asetseb teema Inglise jalgpalli rubriigis. Siinkohal lähtun puhtpraktiliselt seisukohalt, et inglise liiga huvilisi on enim ja ka isiklikult oskan peaasjalikult ainult selle liigaga puudutavat kommenteerida. Kui on aga soovi, võiks selle topicu ka mõne teise liiga alla teha või võiks adminnid-moded selle sama siin liigutada nt. Üldise jalgpalli kategooriasse.

    Asja juurde minnes...miks on Manul nii palju fänne-toetajaid? Aga Chelsea\'l ainult üksikud? Miks 90ndate keskpaigas samaaegselt tipus olnud Blackburnil ja Newcastlel nii erinev hulk toetajaid on? Millest nö. Sunderlandi fenomen võrreldes Ipswichiga (enne Poomi-transferit)? Milleks tunduvad nii ühepoolsed olevad fännide suhted paarides Liverpool - Everton, ManU - ManC, Arsenal - Tottenham jt.? Kas Aston Villa toetaja olla on erandlik nähtus? Miks on (praktiliselt) nägemata siin foorumis Middlesbrough, Evertoni, Leicesteri, Boltoni ja Charltoni avataride kandjad? Kui palju edukaid hooaegu on nt. Southamptonile vaja, et nendegi käekäigu vastu huvi tuntaks?

    Need on ainult mõned küsimused. Lisaks siiajuurde ka enda nägemuse asjadest.

    ManU toetaja olla ei ole kerge. Pidevalt kleebitakse külge \"gloryhunteri-wannabe\" silte või muigatakse niisama. Tuleb tunnistada, et suur osa ManU \"kogukonnast\" needsamad moodustavadki. Või siis väiksed noored vutihuvilised, kes esimesena kuulsid sõna \"mäntsester\" j a seejärel \"jalgpall\". Siinkohal on kannatajateks just nö. truud poolehoidjad, keda teinekord põhjuseta pilgatakse.

    Minu jaoks on üllatus see, kuivõrd vähe on siin liikvel näha Chelsea avataridega tüüpe. Võib-olla viimasel ajal on juurde tekkinud, end varemalt polnud siin tõesti vist ühtki. Ometi on tegu viimastel aastatel pidevalt liigatabeli tippu kuulunud meeskonnaga. Samas võib-olla on siin põhjus nende maines. Mõned aastad tagasi oli Chelsea tuntud kui väga internatsionaalne meeskond. Omade meeste mitte-eksisteerimine meeskonnas on asi, millele vaadati halvasti siis ja osaliselt ka praegu. Kuna praegu on taas võetud trend kodumaiste eelistamisele, siis võib-olla üldsuse arvamus sellest tiimist ka muutub.

    Asi.. mida mina (veel) aru saanud ei ole, on see Blackburni-Newcastle värk. Kuigi praeguseks on Blackburn keskpärane võistkond ja seetõttu on mõistetav miks toetajaid pole tekkinud hordide kaupa, aga nt. suur (võiks isegi öelda põhiline) nufc-i poolehoidjaid on tekkinud just 90ndate keskel, kus Blackburn suutis erinevalt viimasest ka meistriks tulla.

    Et asi liiga pikaks ei läheks, annan siin sõnajärje üle teistele (Tegelikult on üsna kiire ka :P)... Et siis ootaks arvamusi, täiendusi, ümberlükkamisi. Siiski üritagem võimaluse korral lähtuda mitte oma seisukohast vaid mõelda veidi laiemalt. S.t vastuseid stiilis \"mina olen Liverpooli fänn, sest seal mängib Emile Heskey\" ei taha.

    P.S Nautige esimest lund, kellel see aknas paistab.

    #2
    Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

    Huvitav küsimus muidugi tõstatatud. Miks mina teatud klubi pooldan, olen varem rääkinud ja enam ei hakka end kordama.
    Blackburn ja Newcastle. Ma arvan, et Blackburn ei ole piisavalt \"glamuurne\" klubi. Nende äkiline tõus tippu 90-te keskel oli suhteliselt ajutine nähtus ja ma usun ka, et Inglise jalgpalli jälgijaid oli Eestis tollal oluliselt vähem kui praegu. Buum tekkis meil ikkagi seoses Kanal 2/TV1 ülekannetega Inglise liigast, varasemaid Soome ülekandeid jälgisid pidevalt vähesed fanaatikud. Alan Shearerit jumaldavad Newcastle\'i fännid on tõenäoliselt siiski ka tema Blackburni-perioodiga kursis.
    Evertoni koha pealt pisut sama lugu. Ainult, et Evertoni \"gloorihanteritest\" fännid peavad olema siis minusugused hullud, kes Inglismaal toimuvat seiranud juba hallidel kaheksakümnendatel. Eks selliseid kindlasti ongi, aga enamuses juba keskeale lähenev rahvas, keda foorumis vähe kohtab.
    Mis puudutab Southamptonit ja teisi, siis... Noorem rahvas leiab enamasti oma iidolid CL mängivatest meeskondadest. Eks mõni teine meeskond võib ka sümpaatne olla, aga rikka, glamuurse ja eduka ahvatlusele on raske vastu seista. Chelsea avatare tuleb hullult juurde, kui nad ka kevadel oma vägitegusid jätkavad - ennustan.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

      Newcastle\'i populaarsus pole minu jaoks niiväga müstiline. Arvan, et toetus on suuresti tekkinud läbi Inglise koondis-> Shearer->NUFC seose. Eks oli teisigi karismaatilisi koondislasi.

      Sunderlandi Poomieelne toetus on tükk maad keerulisem nähtus. Ehk seotud nende paari järjestikuse ülieduka hooaja ja karismaatilise ründajaga. Seletamatu ikkagi.

      Samas on toetuse alged sageli väga müstilised. Nt üks mu sõber on tulihingeline Birminghami toetaja ajast, mil mängisime CM2\'s divisioni. Klubi sai valitud ülevalt otsast (tähestiku järgi) ja täitsa juhuslikult. Tollal mängis seal veel näiteks Steve Bruce. Ühesõnaga see oli ammu. Toetust on jätkunud igatahes siiamaani.
      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

        CM võib tõepoolest mõjutada reaalsustaju - näiteks tulenevalt minu seni edukamast mängust Motherwelliga olen ka püüdnud interneti kaudu nende tegemisi jälgida - mänge ju näha pole võimalik - ja mul on hea meel näha neid hetkel kindlal neljandal positsioonil (1 mäng varukski) paiknevat. Rääkimata sellest, et mu süda uhkusest paisus, kui endine \'minu\' (praegune Evertoni) mees McFadden laupäeval oma elu tähtsaima värava lõi (ta enda sõnad!).

        aga miks endiselt manut kui glorihanterluse etaloni võetakse, on mulle pisut arusaamatu. (muidugi, võid vaadata ka mu avatari ja iseteadvalt muiata). Samas, miks ei võiks selleks olla (või saada) mõni teine suur või lihtsalt (viimasel ajal) edukas ja palju (ka kodust väljapool) \'uusfänne\' korjanud sats, e.g. Bayern, Real, Milan, Juve; minu poolest kasvõi Stuttgart, kelle fännid on mitmed mu tuttavad \'tegelt kogu aeg olnud\' või juba mainit Chelsea?

        Kasvõi Eesti näite varal - ei ole eriti täheldanud, et rohkeid Flora fänne gloorihanteriteks tituleeritaks, kuigi mõned neist seda tiitlit selle üldlevinud tähenduses kindlasti vääriksid.
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

          Hea teema, mul kohe mitu mõtet.

          Esiteks on gloryhunteri silt ikkagi mõnes mõttes kahtlane. Väga paljud võistkonnad saavad suure hulga fänne tipus olles ja ses mõttes on natuke narr hakata teisi selles süüdistama. Millal mcnamara Liverpooli toetama hakkas? See oli lihtsalt näide, mainisin esimese pähetulnud vanema generatsiooni Pooli toetaja.

          Newcastle\'i osas on õige nii Sheareri parallell, kuid võrdluses Blackburniga tuleb tähele panna, et samal ajal kui Keegani sats mängis gung-ho stilis ründavata jalgpalli, oli Dalglishi juhendatav Blackburn rahulikuma, et mitte öelda kaitsele orienteeritud jalgpalli viljeleja. Lihtne, kas pole? Mina isiklikult asusin Newcastle\'t otetama, kuna ei sallinud Manyoo\'t. Läks muidugi nagu alati... Aasta siis oli 1996. Sheareri tulekuga oli siiski otsus veel kindlam ja nii ta on läinud...

          Väljatoodud paaride osas on seletus üsna lihtne. Vaadake mu postituse esimest lõiku. Küsimärk tekib ehk vast Evertoni kohta, kes oli samuti 80-tel väga edukas, ent nende kuldaastad jäid väljundita Euroopasse, ehk on selles asi?

          Buumi osas lisaksin mcnamara öeldule, et kindlasti on oma roll ka infoajastul. Endal tekkis väga tõsine huvi kui sain juurdepääsu maailma ajakirjandusele. Koju sai tellitud World Soccer, internet hakkas vaikselt levima, oli saada ka teisi välismaa ajakirju. Kuna levinuim keel inglise keel ja ka ajakirjad põhiliselt Inglismaa omad, siis seletus õige lihtne populaarseimale liigale. See oli siis nii 1995. a. paiku. Poom läks Inglismaale 1997.a. ja samal ajal tekkis ka üldine jalkabuum Eestis tänu Teiturile ja võib-olla on isegi õigem öelda, et TV1/Kanal 2 ainult kinnistasid tekkinud situatsiooni.
          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
          The Special One

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

            Toetatav klubi on oma tervelt olemuselt sümbol. mis on sattunud südamesse. Selleks oleks vaja paeluvalt silmahakkavat sündmust, seisu või värvikombinatsiooni.

            Tänapäeval oleks võibolla tõesti olulisel kohal väljundivõime Meistrite Liigasse - \"sest seda vaatavad ju kõik\". ManUtd ning Arsenal satuvad seetõttu eelisesse. Liverpool on väärikas (kui palju on Eestis NottForesti poolehoidjaid?), Newcastle on huvitav ning Leeds - mis tema kohta öeldakse?

            Kakspoolsusel võidaks samuti eelistada esindatumat, säravamat ning värvilisemat: on ManUtd, Liverpool, Sunderland, Newcastle ja välja on jäetud ManCity, Everton ning Middlesbr. sealjuures ka Tottenhamil on suht eneseteadlikud esindajad, kes selleks saand nendele teadaolevaist põhjusist, neid iseenesest juurde oodata ju ei oleks.

            ning seejärel...
            Liverpool, ManUtd, Arsenal, Sunderland, Newcastle (jne) siravad kenast sätenduset, vastukaaluks olevaile Evertonile, ManCityle, Tottenhamile, Middlesbr.le.

            Ja lõpetuseks. kuna Southampton ning Ipswich asuvad eestlase jaoks niivõrd Tava-Inglismaaga seosetuis kohis, siis oleks vaja midagi erilist, et neisse armuda. ning erandeid leiduks alati...

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

              Vanale fännile on Chelsea toetamise avalikustamine praegu paras piin, sest sa oled koheselt g-hunter.
              Chelsea on lihtsalt klubi, kes tegi asju nii natuke varem (Bates, välismängijad, staadion, väidetav rikkurite klubi jne) ja sai nõnnaviisi suure kriitika osaliseks Briti meedias ja sealt edasi teiste riikide meedias. See ei innustanud klubi populaarsuse kasvu ka teistes riikides, sh Eestis. Tulemused polnud kah eriti kõrged, mängijad koondistes ei mänginud ja voila, teised klubi riisusid populaarsuse koore. Samas on Chelseal Inglismaal ja eriti Londonis fänne küllaga, eriti nö eluaegseid fänne.
              Ise olen suht \"uus fänn\" vast nii aastast 1995. Jõudsin sinna ringiga läbi itaalaste, Zola, Casiraghi, Vialli. Ja olen jõudnud staadiumisse, et toetan klubi, mitte üksikuid mängijaid.

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                Originally posted by vare


                Toetatav klubi on oma tervelt olemuselt sümbol. mis on sattunud südamesse. Selleks oleks vaja paeluvalt silmahakkavat sündmust, seisu või värvikombinatsiooni.

                Tänapäeval oleks võibolla tõesti olulisel kohal väljundivõime Meistrite Liigasse - \"sest seda vaatavad ju kõik\". ManUtd ning Arsenal satuvad seetõttu eelisesse. Liverpool on väärikas (kui palju on Eestis NottForesti poolehoidjaid?), Newcastle on huvitav ning Leeds - mis tema kohta öeldakse?
                jutt jumala õige, siravad jah Meistrite Liigas & sama tegi ka Leeds veel paar hooaega tagasi, viimase paari hooaja jooksul pole täheldanud ainsatki Leedsi fänni, kes ütleks- \'kuna olen sado-masohhist, ühinesin LUFC toetajatearmeega siis, kui klubi langes kõrgliigas viimaseks\',
                nagu ka teistel klubidel on toetajad ikka veidi pikaajalisemad ja reeglina tekkinud siis, kui klubil hästi läks (v.a eston, kes armus Villasse CMi põhjal, kui õigesti mäletan), kehtib ka Nott\'mi ja KANNIKU kohta,
                ah eks ole sellest asjast juba mitme teema all kirjutatud ka
                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                (Seinfeld, The Pitch)

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                  ok, söendan ka lõpuks oma näite siia ära tuua HAKA näol, kuna ei pea otstarbekaks antud analoogse teema ülesse panekut vastavasse alafoorumisse ning tegelikult ei omagi väga suurt tähtsust keda sa fännad vaid kuidas ja miks...
                  Minul siis sai asi alguse 2,5 aastat tagasi, kui sai tööreisul käidud Soomes ning loomulikult oli see koht Valkeakoski, kus oli vaja diili teha ühe tarnijaga. Pool tundi äri tehtud läks jutt sujuvalt üle hobidele ja sealt vutile. Selgus, et vastaspool, kes oli/on 50-ndates härrasmees oli/on üdini vutisõber(siinkohal ei hakka loetlema, kus ta käind ja mida ta näind on). Ka on ta suhtkoht lähedal seisev persoon FC HAKA juhtkonnale. Ühesõnaga ärireisu tulemusena võtsin mõned nädalad hiljem ette põhjalikuma retke Valkeakoskile, kus möödus üks tööpäev tutvudes sellise nähtusega, kui HAKA, nii seest-kui ka väljsastpoolt sai klubi nähtud. Pean tunnistama, et tundsin mõnuvärinaid , kui sain võimaluse tutvuda ühe suuremat sorti vutiklubi köögipoolega...ja nii see Valkeakoski HAKA armsaks saigi...
                  ärge siis solvuge, et tulin siia oma klubist pajatama

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                    Originally posted by vaikiv mees
                    (v.a eston, kes armus Villasse CMi põhjal, kui õigesti mäletan),
                    kusjuures ei olnud cm premier manager oli. a noh annad näpu võtab kurat terve keha ja enamgi veel ja nüüd olen pööranud enda usku veel vähemalt 2 inimest - venna ja oma tüdruku.. rõve sadist olen ikka küll vähe sellest et ise kannatan peab teised ka kannatama panema

                    COME ON VILLA!!

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                      Kuule, eston, mööda keppisid! Oleks pidanud ikka tähestikus esimese võtma - st. Arsenali, vaata kui hea oleks olnud enamus ajast. Ma vähemalt ühte foorumlast tean, kes nii tegi.
                      “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                      The Special One

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                        Allo

                        Räägime siis natuke ka väiksematest klubidest. Nagu ka see teema on tõestanud valitakse oma eelistused edukate klubide hulgast keda on lihtne meediast jälgida, kes enamuse oma mängudest võidavad või kellega on lihtne CMi mängida.

                        Minule on eriti armsaks saanud eelkõige kaks klubi, mõlemad aastast 1997, kui sai Inglismaal elatud. Derby fenomen on ilmselge, kuigi inglased seda halvasti mõistsid, aga teine klubi on Southampton.
                        Väikeste klubide võlu on see säde, mis meeste silmis iga kord põleb kui nad väljakule jooksevad, see raugematu võitlus, mida väljakul peetakse ja kartmatu mängustiil, sest kaotada pole ju midagi. Mängud on alati hulka põnevamad, kuigi väidetavalt mitte nii tehniliselt ilusad - vaieldav.
                        Võite tuleb küll harvem, aga seda suuremat naudingut need pakuvad, eriti kui mõnel suurel skalp võetakse.
                        Eks see ole kuidagi iseloomuga seotud ja võib olla ka eesti väiksusega, sest koondiste puhul eelistan samuti väiksemaid ja üllatajaid (Inglismaa välja arvatud).
                        Eestis väga palju selliseid tõesti ei tea Kannik ja Forest on juba mainitud, Claire\'s Birthday trummar on andunud Sheffieldi meeskondade toetaja ja sellega vist asi piirdub. Ka siin foorumis ei ole ühtegi taolist inimest kahjuks märganud.
                        Aga väiksed klubid elavad edasi
                        Ja see teebki Inglise liiga huvitavaks, et ManU võib, ja viimasel ajal ka korduvalt on, Southamptoni suguste meeskondade käest tappa saada.
                        Oh jaa Notts County jätsin mainimata The Magpies ikkagi :P


                        Parimatega
                        Eestlane Finsbury Parkis

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                          Ühesõnaga jaguneme me siin gloryhunteriteks ja masohhistideks... Hmm, huvitav kuhu gruppi mina kuulun...

                          P.S. Kas foorumi administraatoritel on nt. vahendeid käepäras, et tuvastada kuidas siin avataride jagunemine on. Huvitav oleks teada...
                          "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                            sa siis võiks veel analüüsida seost toetatava klubi ning postituste arvu, vanuse, IQ testi tulemuse, elujõuliste spermatosoidide osakaalu ja muu inimeseks olemist määratleva vahel.

                            et siis olen isegi mõelnud, et võiks foorumlaste tabeli mingis struktuuri kirjeldavas formaadis üles riputada.
                            «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                            «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Maasikad ja vaarikad\'

                              Originally posted by Jaan


                              Kuule, eston, mööda keppisid! Oleks pidanud ikka tähestikus esimese võtma - st. Arsenali, vaata kui hea oleks olnud enamus ajast. Ma vähemalt ühte foorumlast tean, kes nii tegi.
                              Nii CM kui gloryhunterlus on tegelikult mõlemad mõjuvad ja normaalsed nähtused. Olen Arsenali toetanud umbes 6-7 aastat, ajast mil tuli meistritiitel, mida Kanal 2 üle kandis ning ajast kui Jaaniga sai mängitud ühe arvuti taga CM\'i. Algul ei teadnudki mida või keda valida. Et mitte ebavõrdne olla tuli siis valida kas Manu, Arsenal või Pool. Enim imponeeris Arsenal. Sellega parraleelselt hakkasin neile ka tegelikkuses kaasa elama, ja siin me oleme

                              Minu vend näiteks hakkas Fulhamiga mängima CM\'i, kui Fulham veel kuskil 2-3 divaris oli ning on neid tänaseni toetanud. Minu isa ja vend hakkasid koos mängima ka Brightoni eest, kui too oli 3. divaris ja ei saa öelda et nad fännaksid, aga toetavad siiani.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X