PDA

View Full Version : Jalgpall televisiooni

Leheküljed : 1 [2]

urmar
20.03.07, 22:05
latlastel ju naiteks kohe omad huvid mangus- Verpakovskis mangib ju Hispaanias Getafes, koik venelasi kes elavad siin Baltikumis kindlasti kotiks samuti Hispaania liiga, seal ju venelasi hulgim mangimas. ja neid naiteid voib ju ka teiste liigade kohta tuua kull ja kull. ja ma arvan ka et tegemist peaks olema tasulise kanaliga.

Kes venelastest üldse hispaanias mängib? Ei ole selles vallas eriline teadja, aga minu teada on enamus neist juba ammu loobunud.

gamer
20.03.07, 22:05
No TV3-st koristati CL just sellepärast, et miks näidata seda inimestele tasuta, kui on võimalik 280.- eets kuus maksta paketi eest, kus CLi vaadata.

lennat
20.03.07, 22:12
Kes venelastest üldse hispaanias mängib? Ei ole selles vallas eriline teadja, aga minu teada on enamus neist juba ammu loobunud.

Praegu tuntuim venelane mängib Sevillas http://en.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Kerzhakov

urmar
20.03.07, 22:18
Praegu tuntuim venelane mängib Sevillas http://en.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Kerzhakov

Aga hulgi?

lennat
20.03.07, 22:24
Aga hulgi?

Hulgi pead vaatama La Liga statistikast, ma arvan. Kuskilt siit http://www.lfp.es/ vist.

lennat
20.03.07, 22:26
Muuseas, sama Aleksandr Kerzhakov on ohtlik viimase minuti väravate lööja :(

urmar
20.03.07, 22:39
Muuseas, sama Aleksandr Kerzhakov on ohtlik viimase minuti väravate lööja :(

Ja ainus ta oligi seal, Real Madridis oli veel üks iivan, rohkem ei märganudki. ;)

Martin
20.03.07, 23:26
Kas keegi mäletab mõnda Pohlaku, Sireli või Kanniku intekat, kus nad ütlesid välja mõtte a'la "meistriliigat pole mõtet näidata, sest see oleks pigem antireklaam jalgpallile". Oleks väga tänulik, kui keegi oskaks sellisele intervjuule viidata. Ma ei suuda leida, kuigi mäletan, et sellest on räägitud.

Martin
20.03.07, 23:33
Näedsa, kirjuta ja leiad: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=187183

Kui keegi aga veel midagi leiab, andke teada!

lorenzo
21.03.07, 00:38
sorri jah Urmar, laksin sonadega vahe liiale. eks neid venelasi ole seal Hispaanias kogu aeg manginud. kahjuks ei joua hetkel analuusi teha palju neid seal tegelt hetkel mangimas on

urmar
21.03.07, 01:06
neid oli jah palju, aga kõik pensionil, nii Mostovoi, Karpin, Hohlov, Onopko jne, neid oli tõesti palju, aga nüüd on paremad kodus ja vanemad erus. hohlov vist toksib veel venemaal.

lenc
21.03.07, 01:35
No TV3-st koristati CL just sellepärast, et miks näidata seda inimestele tasuta, kui on võimalik 280.- eets kuus maksta paketi eest, kus CLi vaadata.

Kust sa seda võtad? Ise mõtlesid välja? Asi oli pigem ikka vaatajate vähesus. Nagu TV3-e tollane juht JÜri Pihel ütles: "Miks peaks kommertskanal näitama programmi, mida vaatab keskmiselt 53 000 inimest."

gamer
21.03.07, 06:34
Kust sa seda võtad? Ise mõtlesid välja? Asi oli pigem ikka vaatajate vähesus. Nagu TV3-e tollane juht JÜri Pihel ütles: "Miks peaks kommertskanal näitama programmi, mida vaatab keskmiselt 53 000 inimest."

Kui inimene usub igat asja, mida talle kommertskanali juht ütleb, siis jah. Ma kohe kuidagi ei usu, et samal ajal näidatavad iidamast-aadamast Hollywoodi märulid rohkem publikut tõmbavad. Vähemalt minu ringkonnas vaatasid CL-i isegi väga jalgpallikauged inimesed ja olid ülekannete lõpetamises pettunud.

Mina jään ikkagi selle aspekti juurde, et Viasat, röövlid nagu nad on, üritasid selle nõksuga rõhkem abonente koguda.

lenc
21.03.07, 07:36
Kui inimene usub igat asja, mida talle kommertskanali juht ütleb, siis jah. Ma kohe kuidagi ei usu, et samal ajal näidatavad iidamast-aadamast Hollywoodi märulid rohkem publikut tõmbavad.

Usu või mitte, aga tõmbavad. Kusjuures see pole mingi ühe kommertskanali juhi jutt vaid ametlik Emori uurimus. Kahjuks on see nii, et sport eesti telemaastikul üldiselt ei müü. Ainult F1-l on piisavalt vaatajaid, et kommertskanalile tasub see ära. Ilmselt tasuks ka suusatamise näitamine, kui too ETV käest ära näpsata, kuid see on ka kõik.

fitti
21.03.07, 09:27
Usu või mitte, aga tõmbavad. Kusjuures see pole mingi ühe kommertskanali juhi jutt vaid ametlik Emori uurimus.

xa-xa-xa, nagu viimasel ajal on kombeks öelda. milline sinisilmsus; kõik uuringud on kellegi poolt tellitud, ei maksa unustada.

Näiteks. Samasugune ametlik 'emori uurimus', küll suitsetamise teemadel, lõppes mulle peale esimest vooru meiliga, et kahjuks jäetakse teine küsitluselaine ära ja uuringut ei jätkata. Oleks vastanud uuringu tellijale, Barclayle, soodsaid vastuseid (jah, tõmban ainult barclayd, jah barclay pakk on kõige kaunim), nagu mu töökaaslased, oleks saanud vastata teisele ja kolmandalegi voorule. Paraku ütlesin kohe alguses ära, mis asjast arvan ja minu arvamus elmineeriti. Seega võite need ametlikud emori uurimused omale aanusesse pista.

lenc
21.03.07, 09:58
Seega võite need ametlikud emori uurimused omale aanusesse pista.

Millest selline sitaloopimine? Teleauditooriumi uuring pole mingi meili teel küsimine, vaid täpsete telerimõõdikute poolt saadud info põhjal kokku pandud. Loomulikult ei saa välistada, et keegi nendega manipuleerib vms aga maailmas on igasugu lollakaid asju mida ei saa välistada, kas see tähendab, et sa ei usu enam mitte midagi või? Edu sulle siis...

Vähetuntud vutivaatleja
21.03.07, 10:45
xa-xa-xa, nagu viimasel ajal on kombeks öelda. milline sinisilmsus; kõik uuringud on kellegi poolt tellitud, ei maksa unustada.

Näiteks. Samasugune ametlik 'emori uurimus', küll suitsetamise teemadel, lõppes mulle peale esimest vooru meiliga, et kahjuks jäetakse teine küsitluselaine ära ja uuringut ei jätkata. Oleks vastanud uuringu tellijale, Barclayle, soodsaid vastuseid (jah, tõmban ainult barclayd, jah barclay pakk on kõige kaunim), nagu mu töökaaslased, oleks saanud vastata teisele ja kolmandalegi voorule. Paraku ütlesin kohe alguses ära, mis asjast arvan ja minu arvamus elmineeriti. Seega võite need ametlikud emori uurimused omale aanusesse pista.

Kuna olen veidi uuringutega tegelenud ja ka küsitlusi läbi viinud, olen ka näinud neid, kes üritavad igasugustel kummalistel põhjustel uuringuid kahtluse alla seada. Sinu poolt välja toodu kahtlused on kõige tavalisemad, kui täpselt ei suudeta mõista uuringu metoodikat ja tulemuste analüüsi. Kui sa ei tunne uuringute põhimõtteid ja metoodikaid, siis ei tasu seda hõiskama minna. Sellest jääb lihtsalt rumal maitse suhu. See kõlab lihtsustatult nii, et jooksed tänavale karjuma kui rumal ma olen. Enamasti inimesed, kes soovivad mingis valdkonnas kaasa rääkida, teevad teema endale selgeks. Kahtlemata võib olla ja ongi uuringutes nö. naljamehi, kes kas rumalusest või tahtlikult üritavad torpedeerida uuringuid. Samas viiakse küsitlused läbi piisavalt suure valimiga, et sellised "naljamehed" ei mõjuta uuringutulemusi.

Päikest :cool:

fitti
21.03.07, 11:00
Millest selline sitaloopimine? Teleauditooriumi uuring pole mingi meili teel küsimine, vaid täpsete telerimõõdikute poolt saadud info põhjal kokku pandud. Loomulikult ei saa välistada, et keegi nendega manipuleerib vms aga maailmas on igasugu lollakaid asju mida ei saa välistada, kas see tähendab, et sa ei usu enam mitte midagi või? Edu sulle siis...

Aitäh, edu on vaja. Sitta ma ei loobi, vaid räägin omadest kogemustest 'sõltumatu' uuringufirma töömeetoditest.

Mis puutub telemõõdikutesse, siis see on jaburaimast jaburam süsteem, aga samas ka tõepoolest ainus argument, mille põhjal telekanalid reklaami müüvad. Neid on Eestis kasutusel vist umbes 300. Jaga Eesti televaatajate arv mõõdikute arvuga, ja sa saad, mitut inimest-vaatajat üks mõõdikuga televiisor tegelikult esindab. Ehk kui kaks telemõõdikuga keskmist jalgpallikauget eestlast vaatab CL asemel Chuck Norrist, korrutatakse veerandtunni reiting rahvastikuregistrist saadud koefitsendiga ja skoor on juba mitte 2-0, vaid 6000-0 chucki kasuks. Pole just teab mis pädev alus hindamaks, mitu inimest TEGELIKULT vaatas vutti ja mitu mitte. Sellegipoolest võtab Emor need andmed kokku ja edastab kanalile, et CLi vaatas, ütleme, 50k inimest ja chucki 150k.

Ühtlasi ei ole väga keeruline neid tulemusi ka manipuleerida soovitud suunas, nagu sa targalt välja pakkusid. Tuleb nt leida vaid need 2 inimest, kellele Narvas mõõdik on teleka taha ühendatud, 'korraldada' nii, et telekas on õigel ajal õigel kanalil lahti ja sa võid hiljem 'Emori uuringutele' tuginedes väita, et terve Narva linn vaatab andunult 'Sõber koera'.

fitti
21.03.07, 11:04
niu niu niu

Kevadel ikka sulab igasugu demagooge pruuni kooriku alt välja.

Martin
21.03.07, 11:08
Mis puutub telemõõdikutesse, siis see on jaburaimast jaburam süsteem, aga samas ka tõepoolest ainus argument, mille põhjal telekanalid reklaami müüvad. Neid on Eestis kasutusel vist umbes 300.

Täpne arv on 330 ja need on jagunenud 275 pere vahel ehk mõnes peres on ka mitu.

Vähetuntud vutivaatleja
21.03.07, 11:12
Kevadel ikka sulab igasugu demagooge pruuni kooriku alt välja.

Kui sinu jaoks on olukorra kirjeldus demagoogia, siis ei oska selle peale isegi mitte nutta. On lihtsalt kurb, kui inimene peab oma rumaluses väärat ettekujutust tegelikuks maailmatõeks. Tark inimene uurib enne nende käest, kes teemat valdavad, et mitte rumalasse olukorda jääda, nagu sina seda praegu tegid. Mul ei tule mõttessegi minna ajukirurgile seletama, et ta ei hoia skalpelli õigesti käes. Kuid nagu näen, leidub ometi selliseidki, kes lähevad.

vostrjakov
21.03.07, 11:13
Eelmise aasta vaadatuimad spordisaated. Kõiki neid on näidanud ETV.
On üsna selge, ETV ei saa oluliselt oma spordimahtu suurendada (teiste huvigruppide arvelt). Samas tahaksin küsida kuhu on kadunud korvpall, võrkpall ja F-1 mida sama moodi näidatakse televisioonist?

Torino OM: Murdmaasuusatamine N 30 KM - 329 000 vaatajat;
Torino OM: Murdmaasuusatamine M 4x10 teade - 286 000 vaatajat;
Torino OM: Murdmaasuustamine M 15+15 - 269 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: finaal Itaalia - Prantsusmaa - 254 00 vaatajat;
Torino OM: Murdmaasuusatamine N 7.5+7.5 - 248 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Vasaloppet - 165 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: 1/2F Prantsusmaa - Portugal - 157 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: 1/2F Itaalia - Saksamaa - 156 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Oslo N 30 KM vaba - 154 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Portugal - Saksamaa - 149 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Portugal - Holland - 143 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Hispaania - Prantsusmaa - 139 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Kuusamo N 10 KM klassika - 139 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Brasiilia - Prantsusmaa - 137 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Sveits - Ukraina - 132 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Kuusamo M 15 KM klassika - 131 000 vaatajat;
Kergejõustiku EM: Göteborgis (10.08. 21:15) - 131 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Inglismaa - Portugal 128 000 vaatajat;
Kergejõustiku EM: Göteborgis (11.08. 21:15) - 127 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Brasiilia - Horvaatia - 124 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Itaalia - Ukraina - 119 000 vaatajat;
Kergejõustiku EM: Göteborgis (9.08. 21:10) - 113 000 vaatajat;

malagar
21.03.07, 11:14
Kõig küsitlused on ebausaldusväärsed - üle 1000 inimese viitsitakse arva küsitleda. Pigem piirdutakse isegi 500ga. Ja manipuleerid aääretult lihtna. Vaatad näo järgi kellelt küsid. Näiteks kui peab tulema keskerakond atoetav küsitlus siis küsitled pensionäre ja veel eriti muukeelseid elemente jne.

fitti
21.03.07, 11:22
ei suudeta mõista
ei tunne uuringute põhimõtteid
jääb lihtsalt rumal maitse
jooksed tänavale karjuma kui rumal ma olen
teevad teema endale selgeks
kas rumalusest või tahtlikult üritavad torpedeerida
oma rumaluses
et mitte rumalasse olukorda jääda, nagu sina seda praegu tegid
leidub ometi selliseidki, kes lähevad

Selle asemel, et jutustada, kuidas tema arvates asjad käivad, nimetas Vähetuntud Demagoog mind kahes postituses vähemalt 9 korda rumalaks. Vb ka rohkem, ma ei pruukinud ju oma ajupuudulikkuses kõikidest solvangutest aru saada. No comments ja ära pahanda, kui ma sind edaspidi vastamise vääriliseks ei pea.

Päikest sullegi

vostrjakov
21.03.07, 11:23
Kõig küsitlused on ebausaldusväärsed - üle 1000 inimese viitsitakse arva küsitleda. Pigem piirdutakse isegi 500ga. Ja manipuleerid aääretult lihtna. Vaatad näo järgi kellelt küsid. Näiteks kui peab tulema keskerakond atoetav küsitlus siis küsitled pensionäre ja veel eriti muukeelseid elemente jne.

Teleauditooriumi Mõõdikuuring

UURINGU EESMÄRGIKS ON AIDATA TURUNDAJAL:
valida turundussuhtluseks oma sihtrühmaga sobivaimad meediakanalid
saada tagasisidet edastatud turundussõnumite tegeliku auditooriumi kohta

UURING KAARDISTAB:
telekanalite vaadatavuse 1 minutilise täpsusega (reitingud, osakaalud kanalite vahel, kanalite kattuvus, trendid jne.)
METOODIKA
Uuringus osalevad üle Eesti 275 pere kõik 4-aastased ja vanemad pereliikmed ehk kokku ca 610 inimest. Uuringus osalevad pered valitakse juhuvaliku meetodil nii, et kujuneb kogu Eesti elanikkonda esindav valik peredest. Proportsionaalselt on esindatud erinevad piirkonnad, erinevad peretüübid, eestlased ja mitte-eestlased jne.

Kõikidesse uuringus osalevatesse peredesse paigaldatakse nn telemõõdikud, mis salvestavad telerivaatamise andmed.

Telemõõdik on elektrooniline seadeldis, mis ühendatakse uuringus osalevate perede televiisori(te) ja videomaki külge ning mis registreerib automaatselt, kas televiisor mängib ja millist kanalit vaadatakse ning vastaja peab vaid puldi abil fikseerima, millal ta vaatamist alustab ja selle lõpetab. Kõik kanalivahetused registreerib telemõõdik automaatselt. Igal öösel saadetakse telerivaatamise andmed mööda telefoniliini TNS Emorisse kus teostatakse nende andmete analüüs.

AJAKAVA
Ametlikud andmed on saadaval kolmandal tööpäeval peale uuringupäeva.

VÄLJUND
Uuringu andmed esitatakse analüüsiprogrammis PaloMars.

Loodetavasti saite piisava kirjelduse EMORi poolt tehtavate TV uurigute kohta. Täiendava informatsiooni saamiseks võib pöörduda EMORi poole.
Samas peale digi TV juurutamist pole vist vajadust enam selliste uuringute järele - vastava seadeldise saaks paigutada vastuvõtjasse mis registreeriks ära milliseid saateid vaataja eelistab.

Vähetuntud vutivaatleja
21.03.07, 11:24

Võtan hetkel küll liialt agaralt teemast osa, kuid mind lihtsalt häirib, kui inimesed, kes teemat ei valda, hakkavad seletama metoodikast. Kui sa oleksid veidi küsitluste läbiviimisega metoodikaga tutvunud ning rahvusvaheliste teadustöödega tutvunud, siis saaksid ka ise aru, miks üle tuhandese valimiga uuringuid ei teostata. Rahvusvaheliselt tunnustatud teadlased on välja selgitanud, et ühest piirist edasi täiendavate küsitletute lisandumisega uuringu täpsus enam ei suurene. Selleks piiriks on tuhat inimest Eesti suurusel alal. See on piisav, et välja võtta fitti sugused enda arust maailmanabad ja üldistada tulemusi. Iga vähegi arvestatav uuringufirma lähtub valimi koostamisel samuti rahvusvahelistest standarditest. Seega väide, et tänava peal valitakse uuringu jaoks nö. sobivad näod välja, ei ole vähimlagi määral tõene. Kuna analüüs toimub erinevate taustnäitajate järgi, siis tuleb vigane valimi püstitamine koheselt välja. Igasuguseid asju võib karta, kuid enda foobiates ei tasu üle ka pingutada.

lorenzo
21.03.07, 11:25
tegelt hea kusimus, et mis siis on Eesti telemaastikul see kriitiline piir, kust maalt ei ole motekas enam mingit saadet naidata?

Vähetuntud vutivaatleja
21.03.07, 11:28
Niuks, niuks, niuks

No comments ja ära pahanda, kui ma sind edaspidi vastamise vääriliseks ei pea.

Ma usun, et see oleks mõistlikum jah. Iga meister jäägu ikkagi enda erialale ustavaks, sest ega sellest midagi head välja ei tule, kui koristaja tuumafüüsikut läheb asendama, sest ta ju "teab", kuidas see käib.

marrrtin
21.03.07, 11:40
See on küll loll jutt, et CL lõpetati väikse vaadatuvusega ära.

Ma ei tea ühtegi tutavat inimest, kes ei vaataks hea tasemega rahvusvahelist jalgpalli (TV3st!) piisava põhjuseta. Võibolla kaks aastat tagasi oli väike vaadatavus, aga praegu see küll nii ei ole.

lorenzo
21.03.07, 11:44
keegi voiks teha uuringu, et palju eestlasi siis tegelt vaatab hetkel CL-i ja valisliigasid, kas siis Viasati kaudu, pubides voi hoopis netistriimidega kodus arvuti taga. ja palju oleks uldse huvilisi neid asju vaatama oma kodus telekast, saab selge pildi ja suda rahul

lenc
21.03.07, 11:46
See on küll loll jutt, et CL lõpetati väikse vaadatuvusega ära.

Ma ei tea ühtegi tutavat inimest, kes ei vaataks hea tasemega rahvusvahelist jalgpalli (TV3st!) piisava põhjuseta. Võibolla kaks aastat tagasi oli väike vaadatavus, aga praegu see küll nii ei ole.

Aga mitmel sinu tuttaval on Emori telerimõõdik?

malagar
21.03.07, 11:46
Võtan hetkel küll liialt agaralt teemast osa, kuid mind lihtsalt häirib, kui inimesed, kes teemat ei valda, hakkavad seletama metoodikast. Kui sa oleksid veidi küsitluste läbiviimisega metoodikaga tutvunud ning rahvusvaheliste teadustöödega tutvunud, siis saaksid ka ise aru, miks üle tuhandese valimiga uuringuid ei teostata. Rahvusvaheliselt tunnustatud teadlased on välja selgitanud, et ühest piirist edasi täiendavate küsitletute lisandumisega uuringu täpsus enam ei suurene. Selleks piiriks on tuhat inimest Eesti suurusel alal. See on piisav, et välja võtta fitti sugused enda arust maailmanabad ja üldistada tulemusi. Iga vähegi arvestatav uuringufirma lähtub valimi koostamisel samuti rahvusvahelistest standarditest. Seega väide, et tänava peal valitakse uuringu jaoks nö. sobivad näod välja, ei ole vähimlagi määral tõene. Kuna analüüs toimub erinevate taustnäitajate järgi, siis tuleb vigane valimi püstitamine koheselt välja. Igasuguseid asju võib karta, kuid enda foobiates ei tasu üle ka pingutada.

Pole uuringuid ise teind jaha ga osalendu piisavalt, et näha millist jura tehakse. Üldiselt on nii , et tellija maksab ja tehakse ka tellijale soodne uuring. Mis puutub telemõõdikutesse siis tahaks väga kohtuda nende 275 perega kelle põhjal otsustatakse terve eesti telemaastik.

lenc
21.03.07, 11:49
Eelmise aasta vaadatuimad spordisaated. Kõiki neid on näidanud ETV.
On üsna selge, ETV ei saa oluliselt oma spordimahtu suurendada (teiste huvigruppide arvelt). Samas tahaksin küsida kuhu on kadunud korvpall, võrkpall ja F-1 mida sama moodi näidatakse televisioonist?

Torino OM: Murdmaasuusatamine N 30 KM - 329 000 vaatajat;
Torino OM: Murdmaasuusatamine M 4x10 teade - 286 000 vaatajat;
Torino OM: Murdmaasuustamine M 15+15 - 269 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: finaal Itaalia - Prantsusmaa - 254 00 vaatajat;
Torino OM: Murdmaasuusatamine N 7.5+7.5 - 248 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Vasaloppet - 165 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: 1/2F Prantsusmaa - Portugal - 157 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: 1/2F Itaalia - Saksamaa - 156 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Oslo N 30 KM vaba - 154 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Portugal - Saksamaa - 149 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Portugal - Holland - 143 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Hispaania - Prantsusmaa - 139 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Kuusamo N 10 KM klassika - 139 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Brasiilia - Prantsusmaa - 137 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Sveits - Ukraina - 132 000 vaatajat;
Suusatamise MK: Kuusamo M 15 KM klassika - 131 000 vaatajat;
Kergejõustiku EM: Göteborgis (10.08. 21:15) - 131 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Inglismaa - Portugal 128 000 vaatajat;
Kergejõustiku EM: Göteborgis (11.08. 21:15) - 127 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Brasiilia - Horvaatia - 124 000 vaatajat;
Jalgpalli MM: Itaalia - Ukraina - 119 000 vaatajat;
Kergejõustiku EM: Göteborgis (9.08. 21:10) - 113 000 vaatajat;

Vaadatuim F1 sõit jäi sealt napilt välja (Brasiilia GP - 112 000 vaatajat).

Vähetuntud vutivaatleja
21.03.07, 11:52
Sellised uuringud ei ole mitte eriti odav tegevus. Selle hind küündib ühe korraliku keskklassiauto tasemele. Ainus mõeldav tellija võiks olla EJL. Paraku ei ole nähtavasti neilgi piisaval märal vahendeid. Ma usun, et siit foorumist ei leia kedagi, keda jalgpall ei huvitaks, või kelle tuttavadki ei käi jalgpalli vaatamas. Kuid võtka nalja pärast kasvõi kodumaja trepikoda ette. Ma kahtlustan, et teie olete ainsad, kes vaataks jalgpalli :( Jalgpall ei ole kahjuks kuigi populaarne just vaadatavuse seisukohalt. Üheks näitajaks on kahtlemata ka pealtvaatajate arvud liigades.

lenc
21.03.07, 11:53
Pole uuringuid ise teind jaha ga osalendu piisavalt, et näha millist jura tehakse. Üldiselt on nii , et tellija maksab ja tehakse ka tellijale soodne uuring. Mis puutub telemõõdikutesse siis tahaks väga kohtuda nende 275 perega kelle põhjal otsustatakse terve eesti telemaastik.

Aga kas sa tead näiteks seda kes tellib Emorilt teleuuringu?

fitti
21.03.07, 11:56
Aga kas sa tead näiteks seda kes tellib Emorilt teleuuringu?

Emor teeb seda uuringut pidevalt. Kanalid peavad maksma, et andmeid kasutada.

lorenzo
21.03.07, 12:02
Sellised uuringud ei ole mitte eriti odav tegevus. Selle hind küündib ühe korraliku keskklassiauto tasemele. Ainus mõeldav tellija võiks olla EJL. Paraku ei ole nähtavasti neilgi piisaval märal vahendeid. Ma usun, et siit foorumist ei leia kedagi, keda jalgpall ei huvitaks, või kelle tuttavadki ei käi jalgpalli vaatamas. Kuid võtka nalja pärast kasvõi kodumaja trepikoda ette. Ma kahtlustan, et teie olete ainsad, kes vaataks jalgpalli :( Jalgpall ei ole kahjuks kuigi populaarne just vaadatavuse seisukohalt. Üheks näitajaks on kahtlemata ka pealtvaatajate arvud liigades.

jah, aga samas on ju potentsiaal olemas, sest kuidas muidu seletada lahti vostrjakovi poolt edastatud edetabelit. ei tahaks uskuda, et need kes muidu jalkat ei vaata, vaatavad jalkat ainult siis kui on MM voi EM, ehk siis mingi ule 2 aasta krutitakse telekas jalka peale. CL peaks ju olema samavordvaarse huvitatusega.

tegelt ma pakun, et CL-i hada TV3 jaoks oli magus teleaeg ja mingid filmid voib olla toesti toid suurema auditooriumi. samas kui panna naiteks paevasele ajale nadalavahetusele otseulekanded valisliigadest ja ma usun kull, et oleks rohkem pealtvaatajaid kui praeguse programmi puhul

fitti
21.03.07, 12:04
Kusjuures. Uudiseid aastast 1996 (http://arhiiv2.postimees.ee:8080/leht/96/04/13/sport.htm).

Tippjalgpall TV 3 ekraanile! Kõige värskem uudis! Eile pärastlõunal sõlmisid TV 3 ja Eesti Jalgpalliliit kolmeaastase koostöölepingu, millega TV 3 omandas ainuõiguse teha otseülekandeid Eesti jalgpallikoondise mängudest rahvusvahelistes sarjades, samuti muudest tähtsamatest kohtumistest. Tähelepanuta ei jää ka Eesti meistri- ja karikavõistlused. Esimene huvitekitavam ülekanne ei anna ennast kaua oodata. 24. aprillil näidatakse Eesti-Islandi sõpruskohtumist Tallinnas. Lepingu teine osa sätestas, et TV 3 hakkab näitama kord nädalas (esmaspäeviti) jalgpallipäevikut, milles antakse veerand tunni vältel edasi kõik, mis Eesti jalgpallihuvilisele vaatamisväärne võiks olla.

Hea et need meistri- ja karikavõistlused siis tähelepanuta ei jäänud. Juba 11aastat tagasi.

ALEKOK
21.03.07, 12:05
jah, aga samas on ju potentsiaal olemas, sest kuidas muidu seletada lahti vostrjakovi poolt edastatud edetabelit. ei tahaks uskuda, et need kes muidu jalkat ei vaata, vaatavad jalkat ainult siis kui on MM voi EM, ehk siis mingi ule 2 aasta krutitakse telekas jalka peale. CL peaks ju olema samavordvaarse huvitatusega.

Mõned aastat tagasi kui mina eriti suur fanaatik polnud, ma vaatasin küll ainult MM-e ja EM-e ning Eesti koondise mänge, CLi mänge ei vaadanud üldse või väga harva. Sama toimus ka paljude tuttavate seas.

Vähetuntud vutivaatleja
21.03.07, 12:07

Jah, selles on sul õigus. Kahjuks ei tea jalgpalliülekannete maksumust ning telejaamade reklaamimüüki. Telejaama peamine eesmärk on kasumi teenimine. Praegu ostavad nad pigem mingi odava filmi kümneks korraks näitamiseks kui maailmatasemel jalgpalli näitamise õiguse.

fitti
21.03.07, 12:11
Kahjuks ei tea jalgpalliülekannete maksumust ning telejaamade reklaamimüüki. Telejaama peamine eesmärk on kasumi teenimine. Praegu ostavad nad pigem mingi odava filmi kümneks korraks näitamiseks kui maailmatasemel jalgpalli näitamise õiguse.

Kui sa ei tunne reklaamimüügi ning telesaadete ja -formaatide tootmise, ostmise ja näitamise põhimõtteid ja metoodikaid, siis ei tasu seda hõiskama minna. Sellest jääb lihtsalt rumal maitse suhu. See kõlab lihtsustatult nii, et jooksed tänavale karjuma kui rumal ma olen. Enamasti inimesed, kes soovivad mingis valdkonnas kaasa rääkida, teevad teema endale selgeks.

lorenzo
21.03.07, 12:18
Jah, selles on sul õigus. Kahjuks ei tea jalgpalliülekannete maksumust ning telejaamade reklaamimüüki. Telejaama peamine eesmärk on kasumi teenimine. Praegu ostavad nad pigem mingi odava filmi kümneks korraks näitamiseks kui maailmatasemel jalgpalli näitamise õiguse.

no naed nuud joudsimegi minu arust sinna punkti, mis minu arust eristaks tava kommertskanalit spordikanalist. Tavakanali jaoks on tahtis publikunumbri hoidmine labi voimalikult odava programmi. Ideaalis aga mina naeks spordikanali puhul seda, et oleks vaja tuua pusikliente juurde labi mingite ahvatluste ja neid siis nendega kinnistada kanali kulge.

Vähetuntud vutivaatleja
21.03.07, 12:23
Kui sa ei tunne reklaamimüügi ning telesaadete ja -formaatide tootmise, ostmise ja näitamise põhimõtteid ja metoodikaid, siis ei tasu seda hõiskama minna. Sellest jääb lihtsalt rumal maitse suhu. See kõlab lihtsustatult nii, et jooksed tänavale karjuma kui rumal ma olen. Enamasti inimesed, kes soovivad mingis valdkonnas kaasa rääkida, teevad teema endale selgeks.

irw :D Sellega piirdubki su geniaalsus - hale :D

Erinevalt sinust ma ei hakanud hõiskama, et TV3'e töö on kehvasti korraldatud ja tuleks hoopis teistmoodi teha. Sina aga just sellega silma paistsid. Mina ei tulnud õpetama, kuidas TV3 peaks enda tööd korraldama, sest ma ei tunne teemat. Sina vastupidiselt puudulikule teema valdamisele vaatamata oma "tarkuses" üritad ikka targutada ja õpetada. Ma ei seadnud vähimalgi määral endale eesmärgiks televisoonitöös kaasa rääkimise (kui sa mu laused läbi loeksid, siis jõuaksid ka viimaks sellisele järeldusele - võid ka mitu korda lugeda, kui esimese hooga aru ei saa. Ja esimese hooga võid lugeda ainult pool, kui rohkem ei jõua ja siis puhata veidi), vaid rääkisin eelkõige statistika kogumisest. Sina võiksid aga rääkida seda, mida sina valdad.

vincent
21.03.07, 12:46
Jah, fitti, mine kujunda edasi, muud sa ei mõista ju.

Teemasse ka - ma ei tea, mitu korda ma seda siin foorumis juba rääkinud olen, aga TV3 vaatajanumbrid läksid selgelt alla selle 2003/04 hooajaga, kui edasi said igasugused Portod ja Deporid, mis tavainimest ei huvita ju. Liverpooli ja Barcelonat vaataks kindlasti hoopis rohkem rahvast, vähemalt oma tuttavate pealt vaadates, kes ei ole erilised vutifännid, julgeks küll nii väita. Nt see hooaeg jaguks kindlasti vaatajaid. Aga see langes kokku ajaga, kui TV3 kukkus ka igale poole filmide vahele eriti rämedalt reklaami müüma ja muidugi siis Piheli ja teiste meeste hing ei kannatanud vaadata, et on õhtuses programmis kaks korda 45 minti, kuhu keskele ei annagi mingit veerandtunnist plokki surada. Kuhu nad omadega nüüd niimoodi vaatajale pähe lastes jõudnud on, teab muidugi igaüks. Pikka ja rasket virelemist neile minu poolt igatahes.

Jeti88
21.03.07, 12:49
Mina ei vaadanud TV3 pealt CL-i. Põhjuseks, see et sealt tulid tavaliselt minu jaoks ebahuvitavad mängud ja kommentaar on ka saksa pealt parem.

vostrjakov
21.03.07, 13:26

edetabeli koostasin vastavalt EMORi kodulehel avaldatud andmete põhjal. parem pildi saamiseks tuleks süüvida tv kanalite majandamisse. minule teada olevalt ostetakse ülekandeid ja filmide näitamisõigusi pakettidena. see tähenadb siis, et kui soovid näidata mõne fimistuudio kassahitti siis saad kaasa peotäie "vanat klassikat". tõenäoliselt sama kehtib ka spordi kohta. arvestades seda, et CL on euroopas suhteliselt tuntud ja populaarne seega on selle ülekandmine kohe kindlasti kallim kui näidata korra aastas "visa hinge" ja "prints zamundast". nüüd tuleb kasutusele sõna rentaablus. kui "prints zamundast" vaatab näiteks 12 000 inimest ja CL vaatab 30 000 inimest siis tõenäoliselt on kasulikum kedrata igal aastal "prints zamundast" (nagu nii leidub mõni kes soovib vaadata selles filmis esinevat bändi sexsual chocolate). raha paneb kõik paika mis puudutab tv3 ja kanal2. etv toimimine ja programm pannakse paika nii, et kõik huvigrupid saaksid oma saateid vaadata (huvigrupp = maksumaksija). kui stabiilselt vaatab CL alla 100 000 inimese siis see ongi argument miks selle näitamine ära lõpetati kuna 21.45 on suhteliselt magus aeg millal saab müüa hea hinnaga reklaami.

TV3 hiilgas mängude valikul viimasel aastal mängudega kus löödi suhteliselt vähe väravaid - aga seda ju enamus inimesi vist ootab. pealegi oli nende valiku nii öelda olematud magnetid (äkki jällegi põhjus paketi hinnas)

marrrtin
21.03.07, 13:40
No, praegu igatahes vaataks inimesed CLi sama palju, kui jalgpalli MMi.

See jogabonito jne jne, kommertsreklaamid on ikka kõvasti tõstnud jalgpallimainet, vaadatavust jne.

ALEKOK
21.03.07, 14:28
No, praegu igatahes vaataks inimesed CLi sama palju, kui jalgpalli MMi.

See jogabonito jne jne, kommertsreklaamid on ikka kõvasti tõstnud jalgpallimainet, vaadatavust jne.

Mina ei usu seda igastahes.
Keegi oskab öelda palju vaadati Levadia-Newcastle mängu?

lorenzo
21.03.07, 14:31
vaatasin siin huviparast mida siis Eestis uldlevinud Viasat Sport vaatajaile pakub. huvitav oleks Viasatilt teada, et mis on nende programmis vaatajate lemmikud? kui nuud kergelt silmaga ule lasta, siis pakun et CL on pikalt eest ara. enamus on mingid kordussaated, kordusmangud. ja kanal toimib, sest on tasuline.

marrrtin
21.03.07, 14:41
Võiks ju teha, kasvõi Viasat, rikas firma, tasuks ära, kanali Viasat Football.
Näitaks iga nädal mingit EPLi, La Liga, Serie A, CLi, karikasarjade mängud, rohkem pole vajagi. Ja iga päev mingid kokkuvõtvad uudised transferitest, intervjuud jne. Asi on tegelikult lihtne, tooks sisse kah, raha ka on ju. Ei tea mina.

ALEKOK
21.03.07, 14:45
Võiks ju teha, kasvõi Viasat, rikas firma, tasuks ära, kanali Viasat Football.
Näitaks iga nädal mingit EPLi, La Liga, Serie A, CLi, karikasarjade mängud, rohkem pole vajagi. Ja iga päev mingid kokkuvõtvad uudised transferitest, intervjuud jne. Asi on tegelikult lihtne, tooks sisse kah, raha ka on ju. Ei tea mina.

Niigi on ju Viasati kanalid väga jalgpallikesksed.

marrrtin
21.03.07, 14:47
No, aga jalgpall on maailmas kõigekõigekõige tuntum ala jne.

Sest Baltimaades ei näe ju absoluutselt peale CLi mitte midagi. Isegi oma maa meistrivõistlusi pole pildis. Isegi kui väga tahaks, raha eestki ei saa näha.

Mingi erakanali võiks ikka teha. Kas Soomeski üldse sellist kanalit leidub, ei tea.

Jasper
21.03.07, 14:52
"prints zamundast"

Muuseas sattusin kord sellele tabelile peale ja Zamundamees oli vapralt aastavahetuse top kümnes. Reiting oli tunduvalt kõrgem kui mõnel kvaliteetfilmil.

ALEKOK
21.03.07, 14:53
No, aga jalgpall on maailmas kõigekõigekõige tuntum ala jne.

Sest Baltimaades ei näe ju absoluutselt peale CLi mitte midagi. Isegi oma maa meistrivõistlusi pole pildis. Isegi kui väga tahaks, raha eestki ei saa näha.

Mingi erakanali võiks ikka teha. Kas Soomeski üldse sellist kanalit leidub, ei tea.

Viasati kanalid näitavad ju peale CLi ka muid asju. Näiteks France Ligue 1, Holland Eradivisie, FA Cup jne

Saarlane
21.03.07, 14:59
Ausaltöeldes VS2 ongi ju jalgpallikanal. Ainult suvise kossu-MMi ajal näidati varahommikul ühte korvimängu.

marrrtin
21.03.07, 15:01
Aga kuhu jääb Inglise, Hispaania ja Itaalia liigad? 3 kõige tugevamat liigat.

//: Võiks mõne neistki, ÜHE sisse osta!

Saarlane
21.03.07, 15:02
Vaata ManU ja Chelsea kordusmänge - ei kõlba vä?!?

marrrtin
21.03.07, 15:03
Äge, tulemus on ju ette teada :D

Korduseid on üldse äge vaadata, eriti MUTV ja ChelseaTVd jne :D

lorenzo
21.03.07, 15:05
Viasati kanalid näitavad ju peale CLi ka muid asju. Näiteks France Ligue 1, Holland Eradivisie, FA Cup jne

jah, aga kui suur on otseulekannete maht programmis? kui palju kedagi kotib mingi jargmise paeva kordusulekanne? ja huvitav oleks tegelt teada palju vaadatakse naiteks neid liigasid mida sa siin eespool mainid? ma siiski julgeks pakkuda et need on populaarsuselt teisejargulised liigad. muidugi tekib selle peale kusimus, et kui palju on voimalik Skandinaavias (kuna Viasati peamine turg on siiski Skandinaavia ma eeldan) naha naiteks legaalselt Premieri ja La Ligat? ma siin olen nainud, et miskid kanalid ikkagi naitavad, ainult et kas need on tasulised voi tasuta voi kuivord populaarsed need kanalid on?

ALEKOK
21.03.07, 15:13
jah, aga kui suur on otseulekannete maht programmis? kui palju kedagi kotib mingi jargmise paeva kordusulekanne? ja huvitav oleks tegelt teada palju vaadatakse naiteks neid liigasid mida sa siin eespool mainid? ma siiski julgeks pakkuda et need on populaarsuselt teisejargulised liigad. muidugi tekib selle peale kusimus, et kui palju on voimalik Skandinaavias (kuna Viasati peamine turg on siiski Skandinaavia ma eeldan) naha naiteks legaalselt Premieri ja La Ligat? ma siin olen nainud, et miskid kanalid ikkagi naitavad, ainult et kas need on tasulised voi tasuta voi kuivord populaarsed need kanalid on?
Ei toetu küll faktidele, kuid näiteks Viasat Sport1(minu teada rootsi kanal??) näitab Prantsusmaa liigas just enamasti nende meeskondada mänge, kus mängivad rootslased. Nii et ma arvan et rootslasi huvitab hoopis rohkem Ligue1 kui näiteks La Liga.

PraS
21.03.07, 15:26
Ei toetu küll faktidele, kuid näiteks Viasat Sport1(minu teada rootsi kanal??) näitab Prantsusmaa liigas just enamasti nende meeskondada mänge, kus mängivad rootslased. Nii et ma arvan et rootslasi huvitab hoopis rohkem Ligue1 kui näiteks La Liga.

Neil pole valikut. Nad näitavad siiski ainult otse iga pühapeäva õhtust kella 10st mängu ja see pole vast rootslaste otsustada kelle mäng parasjagu toimuma saab.

lorenzo
21.03.07, 15:29

selles paistab sul oigus olevat, Rennesi mange ikka naidatakse sagedamini naiteks. aga siin ju viimastel hooaegadel oli Larsson Barcelonas ja ka tihti platsil vahemalt viimasel aastal, ei tahaks uskuda, et rootslasi jataks Larssoni tegemised kulmaks ja popim oleks Ligue 1. Itaalia liigat siin vist prooviti vahepeal naidata, aga nuud see ka kadunud

ALEKOK
21.03.07, 15:46
selles paistab sul oigus olevat, Rennesi mange ikka naidatakse sagedamini naiteks. aga siin ju viimastel hooaegadel oli Larsson Barcelonas ja ka tihti platsil vahemalt viimasel aastal, ei tahaks uskuda, et rootslasi jataks Larssoni tegemised kulmaks ja popim oleks Ligue 1. Itaalia liigat siin vist prooviti vahepeal naidata, aga nuud see ka kadunud

Arvatavasti on La Liga mängude näitamine selle taha jäänud, et La Liga ülekandmishinnad on märksa krõbedamad kui Ligue1 omad.

lorenzo
21.03.07, 16:14
Arvatavasti on La Liga mängude näitamine selle taha jäänud, et La Liga ülekandmishinnad on märksa krõbedamad kui Ligue1 omad.

seda ma usun toesti, ka Eurosport ei naita enam ju La Liga kolle oma ulevaates.
samas vaadates liveonsati andmeid et kes naitasid siis eelmisel nadalavahetusel La Liga tahtsamaid mange. osad telejaamad on tundmatud. samas kahtlen et Viasatil niivord kehvem seis neist oleks et nuud ulekandeid teha ei saaks. NTV Turkey on ju uldse tasuta kanal satelliidil. Pigem eeldan siiski et Viasati poolne huvipuudus

Recreativo-Barcelona

Al Jazeera Sport +2
Arena Home
Canal+ Sport (Fra)
Diema Extra
DigitAlb Premium 1
ESPN Pacrim
Kanal 5 (Den)
NTV Turkey
NTV+ Football
Sky Calcio 3
Sky Sports 3 (uk)
Sport 1 (Cze)
Sport 1 (Ned)
Sport 1 (Ukr)
Sport 5
Sport TV2
SportKlub (Hun)
SuperSport 1 Nova
Taquilla 2
Tippeliga 1
TV4 Sport-Expressen

Real Madrid- Gimnastic

Al Jazeera Sport +2
Arena Home
B92 TV
Diema+
DigitAlb Premium 1
ESPN Brazil
ESPN Pacrim
NTV Turkey
NTV+ Sport On-Line
Sky Calcio 9
Sky Sport Italia 3
Sky Sports 3 (uk)
Sport 1 (Cze)
Sport 1 (Ukr)
Sport 2 (Hun)
Sport 5+
Sport TV2
SuperSport 2 Nova
SuperSport 7 SA
Taquilla 1
Tippeliga 1
TV4+

Sevilla-Celta Vigo

Al Jazeera Sport +2
Arena Home
Canal+ Spain
Canal+ Sport (Fra)
Canal+ Sport (Pol)
Diema+
DigitAlb Premium 1
E2 Turkey
ESPN Brazil
ESPN Pacrim
Sky Calcio 2
Sky Sport Italia 3
Sky Sports 3 (uk)
Sport 1 (Cze)
Sport 1 (Ned)
Sport 1 (Ukr)
Sport TV2
SportKlub (Hun)
SuperSport 2 Nova
SuperSport 7 SA
TV4+

gamer
21.03.07, 16:37
Aga kuhu jääb Inglise, Hispaania ja Itaalia liigad? 3 kõige tugevamat liigat.

//: Võiks mõne neistki, ÜHE sisse osta!

Vaata Leedsi, mida sa veel tahad elult tahta:D

mcnamara
21.03.07, 17:02
vaatasin siin huviparast mida siis Eestis uldlevinud Viasat Sport vaatajaile pakub. huvitav oleks Viasatilt teada, et mis on nende programmis vaatajate lemmikud? kui nuud kergelt silmaga ule lasta, siis pakun et CL on pikalt eest ara.

Usun, et vaatajate lemmikud on ikka Inglise divarimängud. Oleks neid ometi rohkem. Vähemalt mind küll mingi CL ei koti. Eriti nüüd kui... oi pagan, Liverpool polegi veel välja langenud sel hooajal.
Aga Viasat 3-s on mul oma lemmik: Blackburn TV. Ei mingit juraajamist, ikka ainult mängud.

jyriöö
21.03.07, 17:14
Aga Viasat 3-s on mul oma lemmik: Blackburn TV. Ei mingit juraajamist, ikka ainult mängud.

Eile sattusingi vaatama kordusena Blackburn-West Hami mängu lõppu. Kohtunikebrigaadil polnud just parim päev (Tevezi pennal väga kahtlane ja teise koti puhul oli ka kordusest selgelt näha, et pall polnud üle joone). Nojah, peale seda unustasid kommentaatorid mängu täiesti ära ja keskendusid järgnevatel minutitel vilemeeste tänitamisele, tehes aeg-ajalt kergeid pause uute negatiivsete omadussõnade meeldetuletamiseks. ManU ja Chelsea TV pealt pole veel sellist mõnuga andmist kohanud.

Jeti88
21.03.07, 17:30
Eesti jalka peaks muidugi sees olema. Tippliigasid oleks ka tore vaadata. Aga tuleks mõelda ka selle peale et tulemas on siiski spordikanal. See ei hakka näitama ainult jalkat. Need serie a-d, primera divisionid ja premier league-d ei mahuks ju ära sinna kõik. Mina isiklikult käin jalkat ikka ise staadionil vaatamas, koondisemänge saab niigi telekast vaadata juba. Huvitav oleks hoopis teada kui kallis oleks sinna kanalisse saada NBA, NHL ja NFL ülekanded, miks mitte ka MLB. Korvpalli ja võrkpalli eurosarjad ning võrkpalli maailmaliiga jne. Ainult jalgpalli pärast ei hakka ju tavaline inimene endale seda kanalit muretsema.

EDIT: kui juba mingit välismaa jalgpalli näidata siis ikka neid liigasid kus eestlased mängivad. Roda ja Heraclese mänge võiks näidata ja norra liigat. Palju neid inimesi ikka on kes tahaksid näha Itaalia ja Hispaania liiga mänge, enamus nendest on lapsed, kes niikunii endale seda paketti ei muretse.

marrrtin
21.03.07, 17:32
Jeti88, huvitav oleks ju vähemalt ÜHTE neist näha.

Koduseid mänge vaatan kohapealt, nii palju kui võimalik.
Aga kuna see spordikanal pidi tulema, Siimann midagi rääkis.

eika
21.03.07, 17:37
Kas teil on enamus sõbrad jalgpallitrennidest või siis laupäevased pubikaaslased, kellega jalgapalli käite vaatamas. Siis jääb muidugi mulje, et jalgpall kotib kõiki. Tegelikkuses Eestis on sport (eriti muidu spordi vaatamine) rohkem "imelike" tüüpide ala. Kes ikka viitsiks staadionil, pubis, kodus sporti vaadata, kui saab kuskil nurga taga viina lasta ja siis õhtul klubisse naisi lantima minna. Ja mina küll täitsa usun, et jalgpalli vaadati häbematult vähe TV3 ajal. Ja suusatamise MK ja siis suurvõistlused (mööndustega ka vormel) koguvad vaid seetõttu nii palju vaatajaid, et siis ajavad end teleka ette koduperenaised. Sesmõttes juba eos üsna surnud ettevõtmine see spordikanal.

Jeti88
21.03.07, 17:41
Kas teil on enamus sõbrad jalgpallitrennidest või siis laupäevased pubikaaslased, kellega jalgapalli käite vaatamas. Siis jääb muidugi mulje, et jalgpall kotib kõiki. Tegelikkuses Eestis on sport (eriti muidu spordi vaatamine) rohkem "imelike" tüüpide ala. Kes ikka viitsiks staadionil, pubis, kodus sporti vaadata, kui saab kuskil nurga taga viina lasta ja siis õhtul klubisse naisi lantima minna. Ja mina küll täitsa usun, et jalgpalli vaadati häbematult vähe TV3 ajal. Ja suusatamise MK ja siis suurvõistlused (mööndustega ka vormel) koguvad vaid seetõttu nii palju vaatajaid, et siis ajavad end teleka ette koduperenaised. Sesmõttes juba eos üsna surnud ettevõtmine see spordikanal.
Kurb, aga tõsi. Ka mul on selline mulje jäänud. Aga kui Kruudal raha vabalt käes on, siis võiks kanaliga proovida ikka.

mcnamara
21.03.07, 19:37
Huvitav oleks hoopis teada kui kallis oleks sinna kanalisse saada NBA, NHL ja NFL ülekanded, miks mitte ka MLB.

MLB? NFL? Kas me elame Ameerikas või Euroopas?
Kui Eestis peaks loodama spordikanal, tuleks sealt näidata hoopis taolisi eestlasele südamelähedasi alasid: murdmaasuusatamine, laskesuusatamine, orienteerumine, jahilaskmine, sõudmine, kergejõustik, triatlon, kreeka-rooma maadlus, dzhuudo. Mingil määral ka siseriiklikke pallimängualasid. Aga ei mingeid jänkide dopinguliigasid!

Jeti88
21.03.07, 20:01
MLB? NFL? Kas me elame Ameerikas või Euroopas?
Kui Eestis peaks loodama spordikanal, tuleks sealt näidata hoopis taolisi eestlasele südamelähedasi alasid: murdmaasuusatamine, laskesuusatamine, orienteerumine, jahilaskmine, sõudmine, kergejõustik, triatlon, kreeka-rooma maadlus, dzhuudo. Mingil määral ka siseriiklikke pallimängualasid. Aga ei mingeid jänkide dopinguliigasid!
arvad et orienteerumist, jahilaskmist, sõudmist, kreeka - rooma maadlust, triatloni ja judot hakkab rohkem inimesi vaatama kui neid liigasid mida mina nimetasin?

Murdmaasuusatamist meil juba niigi näidatakse ja õige ka et näidatakse. Ainult ma ei saa aru miks ETV laskesuusatamise MK-etappe üle ei kanna.

mcnamara
21.03.07, 20:14
Kui te soovite Eestisse spordikanalit, siis peab see nii või teisiti olema riiklikult doteeritud. Reklaamirahal baseeruv kanal on meie oludes puhas illusioon.
Miks peaks riik toetama mingite võõramaiste rahaliigade näitamist laiadele rahvahulkadele? Ikka neid alasid tuleb näidata, kus eestlased edukad.

PraS
21.03.07, 20:43
Kui te soovite Eestisse spordikanalit, siis peab see nii või teisiti olema riiklikult doteeritud. Reklaamirahal baseeruv kanal on meie oludes puhas illusioon.
Miks peaks riik toetama mingite võõramaiste rahaliigade näitamist laiadele rahvahulkadele? Ikka neid alasid tuleb näidata, kus eestlased edukad.

Pigem tuleks ikka mõelda mis müüb. Anna andeks kuid laskmine ega maadlus sul küll ei müüks. Kindlasti peaks see kanal sisaldama NBA-d, kuna korvpall ja just USA oma pealub vägagi palju inimesi. Kindlasti peaks see kanal sisaldama meile teada tuntud alasi, mida praegu üle ei kanta. Ehk siis Laskesuusatamine, suusahüpped, autoralli(juhul kui meie oma poiss seal sõitmas), ratas ja kindlasti ka mis tahes kergejõustiku võistlused.

-RoMaRiO-
21.03.07, 20:44
Jürgen Veber telekas :)

Martin
21.03.07, 21:00
Pigem tuleks ikka mõelda mis müüb. Anna andeks kuid laskmine ega maadlus sul küll ei müüks. Kindlasti peaks see kanal sisaldama NBA-d, kuna korvpall ja just USA oma pealub vägagi palju inimesi. Kindlasti peaks see kanal sisaldama meile teada tuntud alasi, mida praegu üle ei kanta. Ehk siis Laskesuusatamine, suusahüpped, autoralli(juhul kui meie oma poiss seal sõitmas), ratas ja kindlasti ka mis tahes kergejõustiku võistlused.

Põhiline on ikka sumo :)

lorenzo
21.03.07, 21:11
Põhiline on ikka sumo :)

sumo peaks lihtne olema kavasse sobitada, seal ju matsid meie moistes hommikul vara. samas palju seal vaatajaid oleks sel ajal

mcnamara
21.03.07, 21:46
Pigem tuleks ikka mõelda mis müüb. Anna andeks kuid laskmine ega maadlus sul küll ei müüks. Kindlasti peaks see kanal sisaldama NBA-d, kuna korvpall ja just USA oma pealub vägagi palju inimesi.

Kulla müügimees, Eesti-sisene spordikanal ei ole äri. See võib olla pigem osa riigi kultuuripoliitikast digiteeveeajastul.

marcello
21.03.07, 21:51
Kruuda ja Seli vaevalt kultuuripoliitikat taga ajavad kui kanali teevad.

midfielder
21.03.07, 22:08
seda ma usun toesti, ka Eurosport ei naita enam ju La Liga kolle oma ulevaates.
samas vaadates liveonsati andmeid et kes naitasid siis eelmisel nadalavahetusel La Liga tahtsamaid mange. osad telejaamad on tundmatud. samas kahtlen et Viasatil niivord kehvem seis neist oleks et nuud ulekandeid teha ei saaks. NTV Turkey on ju uldse tasuta kanal satelliidil. Pigem eeldan siiski et Viasati poolne huvipuudus

Recreativo-Barcelona

Al Jazeera Sport +2
Arena Home
Canal+ Sport (Fra)
Diema Extra
DigitAlb Premium 1
ESPN Pacrim
Kanal 5 (Den)
NTV Turkey
NTV+ Football
Sky Calcio 3
Sky Sports 3 (uk)
Sport 1 (Cze)
Sport 1 (Ned)
Sport 1 (Ukr)
Sport 5
Sport TV2
SportKlub (Hun)
SuperSport 1 Nova
Taquilla 2
Tippeliga 1
TV4 Sport-Expressen

Real Madrid- Gimnastic

Al Jazeera Sport +2
Arena Home
B92 TV
Diema+
DigitAlb Premium 1
ESPN Brazil
ESPN Pacrim
NTV Turkey
NTV+ Sport On-Line
Sky Calcio 9
Sky Sport Italia 3
Sky Sports 3 (uk)
Sport 1 (Cze)
Sport 1 (Ukr)
Sport 2 (Hun)
Sport 5+
Sport TV2
SuperSport 2 Nova
SuperSport 7 SA
Taquilla 1
Tippeliga 1
TV4+

Sevilla-Celta Vigo

Al Jazeera Sport +2
Arena Home
Canal+ Spain
Canal+ Sport (Fra)
Canal+ Sport (Pol)
Diema+
DigitAlb Premium 1
E2 Turkey
ESPN Brazil
ESPN Pacrim
Sky Calcio 2
Sky Sport Italia 3
Sky Sports 3 (uk)
Sport 1 (Cze)
Sport 1 (Ned)
Sport 1 (Ukr)
Sport TV2
SportKlub (Hun)
SuperSport 2 Nova
SuperSport 7 SA
TV4+

Need kanalid on pidevalt satimaailmas toimuvaga kursis olevale inimesele tuttavad, mõned isegi väga. Praktiliselt iga nimetatud kanal on mingi euroopa regiooni maksulises ehk pay-tv satipaketis esindatud, isegi Albaanlaste digitalb. Kuna skandinaavias on kaks suurt sat-tv operaatorit-viasat ja canal digital, neist esimene omab legaalset turgu ka baltikumis, siis saab siin ametlikult aboneerida ka neid kanaleid, mille näitamise õigused vastaval operaatoril on. Kuna viasatil on õigused euroopa liigadest Ligue 1, Eredivisie, Championshipi, SPL (tegelikult ainult Celticu mängudele kui täpne olla), FA Cupile, CL-le ja vist Carling Cupile. Aeg ajalt näidatakse ka Saksa karikamänge ja nüüd kuni hooaja lõpuni siis BUndesliga. Ülejäänud euroopa suuremate liigade näitamisõigused on konkurendil Canal Digitalil-EPL, La Liga, Serie A ja vahel näitab ka Portugali liigat. Kuna ametlikul nimetatud pakett Eestis ei levi, siis ei saagi siinsetes kaablivõrkudes seda levitada. On küll võimalus hankida nt. mingi soomlase kaudu see kaart või vormistada see sommi nimele ja siis ise vaadata. Arveldamine tuleb muidugi ise kokku leppida.

Sama lugu on ju NTV Plus-iga, kus ntv futbol ja ntv plus online tuntud vutikanalid. Ametlikult seda siin levitada ei saa, ning minu teada need, kes siin seda kaarti müüvad vormistavad selle tellimuse mingi suvalise sm. Ivanovi nimele ja andmed saadetakse Moskvasse, kuid tegelikult kasutab kaarti hoopis eestlane või lätlane. Seetõttu on ka hinnad nn. halli piraatluse tõttu ka meile krõbedamad kui venelastele endile.

On veel võimalus hankida nt. hetkel euroopas populaarsete kanalipakettide kaarte nagu Digitalb, mis näitavad kõiki euroopa tippliigasid ja mis ei nõua kaardi ostjalt Albaanias resideeruva isiku kontaktandmeid nagu aadress ja pangakonto ning seetõttu müüakse seda igale tellijale sõltumata asukohariigist. Möödunud nädalavahetusel oli vist ülekantavate live mängude arv 5-l kanalil kokku 22. Seda kaarti saab netipoodidest tellida, kuid seda saavad kasutada loomulikult vaid isikud, kel endal satikomplekt olemas.

Ses suhtes oleks tervitatav kui kasvõi üks kanal ütleme 1-2 euroopa liiga mängu regulaarselt näitaks, sest isegi leedukate kanalas 5 hakkas sel hooajal premieri näitama, mahuga kuskil 2-3 mängu nädalas live-s. Kas nimetatud kanal ka maksuline n, seda ei tea, tõenäoliselt mitte. Kuid ilmselge on see, et kui uus spordikanal loodaks ja omanikud hangivad nt. La Liga või Premieri (pakun et just need kaks liigat on Eestis kõige suurema huvi all nagu ka mujal euroopas) näitamisõigused, siis tahavad ärimehed kulutatud summa ka kindlasti potensiaalsetelt vaatajatelt tagasi saada. Missuguses ulatuses see kuutasu olema hakkab, on muidugi kokkuleppe küsimus, kuid see sõltub kindlasti näidatavate mängude hulgast. Juhul kui hakatakse ca 1-2 mängu nädalavahetusel näitama, ei näe ma küll kuumakse tõstmist kolmekohaliseks.

Võrdluseks eelpool nimetatud Digitalbil on see ca 20-22 live mängu eest nädalas orienteeruvalt 700-800 krooni.

marrrtin
21.03.07, 22:12
Aga üks küsimus, miks Eestis pole võimalik Canal+ näha?

Soomes on mingi pakett. Jalgpalli tundus päris palju olevat.

17
21.03.07, 22:12
Jürgen Veber telekas :)

Kanal2-s esmaspäeval saade "Trikimees", Jürgen näitab omi trikke :)

-RoMaRiO-
21.03.07, 22:26

Kunagi igatahes Eestis oli Canal+, ei tea miks ta nüüd siis kadunud.

gamer
21.03.07, 22:39
No siin on asi selles, et Eesti on nii väike turg, et siia lihtsalt ei ole mõtet levida. Teiselt poolt peavad aga operaatorid maksma auditooriumi pealt proportsionaalseid makse autoriõigustega seoses. Ma loodan et ei pannud puusse.

midfielder
21.03.07, 22:47

Väga lihtne-nagu eelpool mainisin, ametlikud kanalite levitamisõigused puuduvad ja niipalju kui olen asjaga rohkem kursis olevate inimeste käest kuulnud, puudub nimetatud paketil huvi Eesti turule oma kaupa legaalselt pakkuma tulemast. Ja seda väga lihtsal põhjusel-puudub piisav maksejõuline klientuur, kes suudaks kuumaksu tasuda. Ärimehe loogika käib ikka sedapidi. Selleks et operaator mingit kasumit teeniks, on vaja x arv maksejõulisi kliente, kuid kahtlen kas meil on ikka 40-50 tuhat potensiaalset vaatajat, kes ca 500 krooni kuus on nõus maksma. Ja selle hinna eest ei saa veel täispaketti. Kui tahad mingeid kanaleid juurde, siis pleki aga rohkem.

Muuseas niipalju võin öelda, et Tallinna ümbruses ja ka Põhja-Eesti rannikul elavatel inimestel on mõtekas hankida endale praegu aktiivset reklaamikampaaniat tegeva Zuum tv zuumbox, mis püüab kanaleid õhu kaudu.
Soomes müüakse teatud R- kioski putkades canal + ametlikke kaarte, mis kestavad 18 päeva ja maksavad 18 eurot. See kaart sisaldab vist 5 maksulist kanalit, nende hulgas canal+ sport 1 ja 2, mis näitavad premieri ja serie a-d. Ja mis kõige tähtsam, need ei nõua Soomes elava isiku sissekirjutust ja pangakontot. Seega kui nutsu on oleks mõtekas neist Soome minnes oma paarkümmend osta ja kui üks 18 päeva kaart kehtivuse kaotab, pista oma zuumboxi järgmine. Kuid kui need aasta peale ära jagada tuleb see summa kuskil pealt 360 euro ehk ca 5500 eeki. Pluss transpordikulud soome sõidu eest.

Kel rohkem huvi lugege digi-tv.ee foorumit, seal täpsemalt kirjas kel huvi on. Kuid seda võib öelda, et soome digi ei levi kaugeltki nii hästi eestis kui praegu käigus olev analoog ning pildilevi võib vägagi sõltuda imastikuoludest. Seega tasub kaaluda, kas kulutuste tegemine ikka garanteerib normaalse kvaliteediga pildi ka igapäevaselt.

midfielder
21.03.07, 22:55
Väga lihtne-nagu eelpool mainisin, ametlikud kanalite levitamisõigused puuduvad ja niipalju kui olen asjaga rohkem kursis olevate inimeste käest kuulnud, puudub nimetatud paketil huvi Eesti turule oma kaupa legaalselt pakkuma tulemast. Ja seda väga lihtsal põhjusel-puudub piisav maksejõuline klientuur, kes suudaks kuumaksu tasuda. Ärimehe loogika käib ikka sedapidi. Selleks et operaator mingit kasumit teeniks, on vaja x arv maksejõulisi kliente, kuid kahtlen kas meil on ikka 40-50 tuhat potensiaalset vaatajat, kes ca 500 krooni kuus on nõus maksma. Ja selle hinna eest ei saa veel täispaketti. Kui tahad mingeid kanaleid juurde, siis pleki aga rohkem.

Muuseas niipalju võin öelda, et Tallinna ümbruses ja ka Põhja-Eesti rannikul elavatel inimestel on mõtekas hankida endale praegu aktiivset reklaamikampaaniat tegeva Zuum tv zuumbox, mis püüab kanaleid õhu kaudu.
Soomes müüakse teatud R- kioski putkades canal + ametlikke kaarte, mis kestavad 18 päeva ja maksavad 18 eurot. See kaart sisaldab vist 5 maksulist kanalit, nende hulgas canal+ sport 1 ja 2, mis näitavad premieri ja serie a-d. Ja mis kõige tähtsam, need ei nõua Soomes elava isiku sissekirjutust ja pangakontot. Seega kui nutsu on oleks mõtekas neist Soome minnes oma paarkümmend osta ja kui üks 18 päeva kaart kehtivuse kaotab, pista oma zuumboxi järgmine. Kuid kui need aasta peale ära jagada tuleb see summa kuskil pealt 360 euro ehk ca 5500 eeki. Pluss transpordikulud soome sõidu eest.

Kel rohkem huvi lugege digi-tv.ee foorumit, seal täpsemalt kirjas kel huvi on. Kuid seda võib öelda, et soome digi ei levi kaugeltki nii hästi eestis kui praegu käigus olev analoog ning pildilevi võib vägagi sõltuda imastikuoludest. Seega tasub kaaluda, kas kulutuste tegemine ikka garanteerib normaalse kvaliteediga pildi ka igapäevaselt.

Panen ka lingi kanalite nimedest, mis soome õhu kaudu levivas digipaketis levivad. Kanalitel , millel on m täht järgi,eeldavad kaardi olemasolu, et neid näha. Ülejäänud on koodivabad sh ka urheilukanava mis ongi soome nö spordikanal, mille analoogi põhjal härrased Kruuda ja Seli seda meie spordikanali ideed arendama hakkasid. Muuseas urheilukanav näitab nädalas 1-2 mängu otse kas Bundesligast, Lal Ligast või Serie A-st. Seega nende mängude nägemiseks pole vaja mingit kaarti. Osta vaid zuumbox ja vaata kas püüad pildi antenniga kinni ja vähemalt mõned tippliiga mängud näed nädalas ikka tasuta. :D

http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;2999

lorenzo
21.03.07, 23:01
Need kanalid on pidevalt satimaailmas toimuvaga kursis olevale inimesele tuttavad, mõned isegi väga. Praktiliselt iga nimetatud kanal on mingi euroopa regiooni maksulises ehk pay-tv satipaketis esindatud, isegi Albaanlaste digitalb. Kuna skandinaavias on kaks suurt sat-tv operaatorit-viasat ja canal digital, neist esimene omab legaalset turgu ka baltikumis, siis saab siin ametlikult aboneerida ka neid kanaleid, mille näitamise õigused vastaval operaatoril on. Kuna viasatil on õigused euroopa liigadest Ligue 1, Eredivisie, Championshipi, SPL (tegelikult ainult Celticu mängudele kui täpne olla), FA Cupile, CL-le ja vist Carling Cupile. Aeg ajalt näidatakse ka Saksa karikamänge ja nüüd kuni hooaja lõpuni siis BUndesliga. Ülejäänud euroopa suuremate liigade näitamisõigused on konkurendil Canal Digitalil-EPL, La Liga, Serie A ja vahel näitab ka Portugali liigat. Kuna ametlikul nimetatud pakett Eestis ei levi, siis ei saagi siinsetes kaablivõrkudes seda levitada. On küll võimalus hankida nt. mingi soomlase kaudu see kaart või vormistada see sommi nimele ja siis ise vaadata. Arveldamine tuleb muidugi ise kokku leppida.

Sama lugu on ju NTV Plus-iga, kus ntv futbol ja ntv plus online tuntud vutikanalid. Ametlikult seda siin levitada ei saa, ning minu teada need, kes siin seda kaarti müüvad vormistavad selle tellimuse mingi suvalise sm. Ivanovi nimele ja andmed saadetakse Moskvasse, kuid tegelikult kasutab kaarti hoopis eestlane või lätlane. Seetõttu on ka hinnad nn. halli piraatluse tõttu ka meile krõbedamad kui venelastele endile.

On veel võimalus hankida nt. hetkel euroopas populaarsete kanalipakettide kaarte nagu Digitalb, mis näitavad kõiki euroopa tippliigasid ja mis ei nõua kaardi ostjalt Albaanias resideeruva isiku kontaktandmeid nagu aadress ja pangakonto ning seetõttu müüakse seda igale tellijale sõltumata asukohariigist. Möödunud nädalavahetusel oli vist ülekantavate live mängude arv 5-l kanalil kokku 22. Seda kaarti saab netipoodidest tellida, kuid seda saavad kasutada loomulikult vaid isikud, kel endal satikomplekt olemas.

Ses suhtes oleks tervitatav kui kasvõi üks kanal ütleme 1-2 euroopa liiga mängu regulaarselt näitaks, sest isegi leedukate kanalas 5 hakkas sel hooajal premieri näitama, mahuga kuskil 2-3 mängu nädalas live-s. Kas nimetatud kanal ka maksuline n, seda ei tea, tõenäoliselt mitte. Kuid ilmselge on see, et kui uus spordikanal loodaks ja omanikud hangivad nt. La Liga või Premieri (pakun et just need kaks liigat on Eestis kõige suurema huvi all nagu ka mujal euroopas) näitamisõigused, siis tahavad ärimehed kulutatud summa ka kindlasti potensiaalsetelt vaatajatelt tagasi saada. Missuguses ulatuses see kuutasu olema hakkab, on muidugi kokkuleppe küsimus, kuid see sõltub kindlasti näidatavate mängude hulgast. Juhul kui hakatakse ca 1-2 mängu nädalavahetusel näitama, ei näe ma küll kuumakse tõstmist kolmekohaliseks.

Võrdluseks eelpool nimetatud Digitalbil on see ca 20-22 live mängu eest nädalas orienteeruvalt 700-800 krooni.

ses suhtes et eks loomulikult ole kursis nende Canal+ ja Sky kanalitega. vat see Sport 1 tekitas kusimarke. ja samas ei mahu ei pahe et mismoodi saab mingi Albaania kanal sellist asja lubada omale? elanikke seal Albaania ju mingi ule 3 miljoni ja elatustase ka veel niijanaa. aga muidugi tore on lugeda targemate meeste arvamusi asjast.

gamer
21.03.07, 23:02
Kui mõni soomlane ära kodustada, siis tuleb CANAL+ Total 29€/kuus + muud kulutused.

marrrtin
21.03.07, 23:07
Tegelikult see kaardiost tuleb ju natuke odavam, kui 3 suvekuud välja võtta sealt.

midfielder
21.03.07, 23:12
ses suhtes et eks loomulikult ole kursis nende Canal+ ja Sky kanalitega. vat see Sport 1 tekitas kusimarke. ja samas ei mahu ei pahe et mismoodi saab mingi Albaania kanal sellist asja lubada omale? elanikke seal Albaania ju mingi ule 3 miljoni ja elatustase ka veel niijanaa. aga muidugi tore on lugeda targemate meeste arvamusi asjast.

Kusjuures see Digitalb on praegu euroopas ja eriti inglaste hulgas eriline hitt. Just tema odavuse tõttu ja lisaks muidugi valik, mis selle raha eest näeb panebki seda kaarti ostma. Kuigi endal seda kaarti pole, olen lugenud paljudest satifoorumitest et pildi kvaliteet ei pidavat suurem asi olema. Eks millegi arvelt tuleb ikka odavalt saadud asjale lõivu maksta. :D

Albaanlastele endile on kaart vist odavam kui seda mujale euroopasse müüakse, sest nende elatustaseme juures kahtlen sügavalt palju neil seda maksjõulist klientuuri on, kuid erinevalt ntv plusist saab selle albaania paketi puhul osta näiteks spordikanalite kaardi eraldi sõltumata sellest kas ostad baaspaketi või mitte. Ja araabia kanalid näitavad satilt pea kõiki euroopa tippliigade mänge kooodivabalt, kui ainult siin selle kiire kinni püüad, sest reeglina on nad vaid põhja-aafrikale ja araabia poolsaarele suunatud ning põhja-euroopas oleks vaatamiseks vaja üsna suurt 2-2,5 meetrise läbimõõduga antenni.

midfielder
21.03.07, 23:17
Tegelikult see kaardiost tuleb ju natuke odavam, kui 3 suvekuud välja võtta sealt.

Osta kaart enne premieri hooaja algust ja hangi neid niipalju, et jätkub hooaja lõpuni so kuskil mai keskpaik. Arvesta päevad kokku, jaga 18 ja näed mitu kaarti vaja osta, et ei peaks mitu korda üle lahe sõidukuludeks tasuma.

Kuid enne muidugi veendu, et asukohas kus kanaleid püüad on korralik levi. Kõrgemates kohtades pidi see hea olema ja kõige parem ei olegi see Tallinnas vaid kuskil Loksa kandis, kust on distantsiliselt soome rannikuni lühem vahemaa ja seetõttu vastuvõtt ka Eesti territooriumil kõige parem. Selle kohta on infot ka ajakirjas Nädal satirubriigis. Eelmises numbris oli ka natuke juttu sel teemal.

gamer
21.03.07, 23:24
Sama C+ kaardiga saab suhteliselt edukal ka taevast tulevad C+ kanalid minuteada lahti, see siis mitte-tallinna inimestele.

marrrtin
21.03.07, 23:34
Lugesin digi-tv.ee foorumit, päris asjalik koht.

Jutu järgi sain aru, et Eestis on võimalik vaadata väga väärtuslikke kanaleid!
Soovitan lugeda.

//: Tekkis kohe huvi!

midfielder
21.03.07, 23:45
Lugesin digi-tv.ee foorumit, päris asjalik koht.

Jutu järgi sain aru, et Eestis on võimalik vaadata väga väärtuslikke kanaleid!
Soovitan lugeda.

//: Tekkis kohe huvi!

See maapealse soome digikanalite vaatamise võimalus on ju sisuliselt igale põhja eesti inimesele ses mõttes lihtne, et pole vaja satikomplekti muretseda ja sellega seotud toiminguid sooritada, vaid osta tehnikapoest zuumbox ja kui kodus levi on, saad mingeid vutimänge euroopast ikka tasuta jälgida-urheilukanava kaudu siis. Ja kui pappi nati rohkem, siis läheb käiku soome r-kioski kaart. Või kui on ikka huvi oma satikomplekt panna, siis eelppol nimetatud digialb superspordi kaardi aastane hind on kuskil 190 briti naela pluss tellimine ja siis satikomplekti paigaldamine. No ütleme odavama variandina koos kaardiga tuleb see enam vähem sama hind kui osta zuumbox ja aasta ulatuses neid 18 päevaseid r-kioski cd kaarte. Kui tahtmist ja natuke pappi ka on, siis on pea igale eestlasele euroopa tippliigad teleri vahendusel kättesaadavad. Tasuta lõunaid ju enam olemas pole. ;)

lorenzo
22.03.07, 00:07
Kusjuures see Digitalb on praegu euroopas ja eriti inglaste hulgas eriline hitt. Just tema odavuse tõttu ja lisaks muidugi valik, mis selle raha eest näeb panebki seda kaarti ostma. Kuigi endal seda kaarti pole, olen lugenud paljudest satifoorumitest et pildi kvaliteet ei pidavat suurem asi olema. Eks millegi arvelt tuleb ikka odavalt saadud asjale lõivu maksta. :D

Albaanlastele endile on kaart vist odavam kui seda mujale euroopasse müüakse, sest nende elatustaseme juures kahtlen sügavalt palju neil seda maksjõulist klientuuri on, kuid erinevalt ntv plusist saab selle albaania paketi puhul osta näiteks spordikanalite kaardi eraldi sõltumata sellest kas ostad baaspaketi või mitte. Ja araabia kanalid näitavad satilt pea kõiki euroopa tippliigade mänge kooodivabalt, kui ainult siin selle kiire kinni püüad, sest reeglina on nad vaid põhja-aafrikale ja araabia poolsaarele suunatud ning põhja-euroopas oleks vaatamiseks vaja üsna suurt 2-2,5 meetrise läbimõõduga antenni.

krt aga kas see 700-800 kuu eest on ikka odav? palju see Sky siis maksab?

midfielder
22.03.07, 00:20
krt aga kas see 700-800 kuu eest on ikka odav? palju see Sky siis maksab?

Ise eksisin arvutusega. Aasta kaardi hind on 190 naela nagu enne mainisin, kuis kui jagada see 12, tuleb kuskil 16 naela. Krooni kurss on kuskil 23 koma millegagi. Seega tuleb ligi 400 krooni kuutasu, mis on õige. Aga see pakett sisaldab vaid spordikanaleid, kui tahad ka muid teemasid siis sisuliselt maksa topelt. NTV paketil on nii, et algul telli baaspakett ja siis kui sporti ka tahad, maksa 10 taala iga kuu otsa veel.

gamer
22.03.07, 08:11
Sky hinnad sahkermahkervahetasuga Euroopasse http://insatinternational.com/

Aga pole see Sky midagi nii ülimuslikku. Premieri 2-3 mängu nädalas (+ PPV kanalilt PremPlus kah u2 mängu). Hispaania liigast mõned mängud nädalavahetuste õhtutel. Championshipist kah mõni mäng. Vahel lastakse vahelduseks madalamate liigade mänge kah. Ja ongi nagu jalgpalliga kõik. Kel huvi šotlaste ja itaallaste vastu, neil vaja lisaks ka Setanta Spordid võtta, mis muidugi maksavad lisakopika.

Mis on aga Sky võlu on Cricket, Rugby, Holsten Premier League Darts (lihtsalt liiga kaasatõmbav).

Samuti saate Dream Teami vaadata ja hunnikutes Simpsoneid.

mikk
22.03.07, 11:15

Üldiselt on nii , et tellija maksab ja tehakse ka tellijale soodne uuring.

Lihtsalt vahemärkusena. Te räägite uuringute puhul ainult telekanalitest. Tegelikult on suurimaks huviliseks aga ikka reklaamiandjad, suured meediagentuurid ja nende kliendid, olgu siis nendeks Hansapank või Procter/Gamble.

Ja nemad oskavad raha lugeda ning Vara, Piheli, Mirme müügijutt neid ei koti. Nemad on väga huvitatud sellest, et uuringud oleksid täpsed,

Erko
10.06.07, 20:50
Kolmapäeval, 13. juunil kell 17.55 otseülekanne Balti liiga veerandfinaalist Narva Trans - Liepaja Metallurgs.

jaamu
15.06.07, 11:07
Eesti spordikanal alustab septembris (http://www.postimees.ee/150607/esileht/sport/266546.php)

ballack
15.06.07, 12:10
iseasi kas ja kui palju see kanal eesti jalgpalli näitama hakkab.

gianluca
15.06.07, 12:55
Pessimism on suurem kui optimism selle ürituse suhtes.

Huvitav kust võetakse kommentaatorid? Või hakatakse lihtsalt pilti edastama, rääkimata tehnilisest poolest ja töötajatest.

Samas Peeter Ristsoo ja teised PimpTV tegijad on vist tööta hetkel? ;)

lorenzo
15.06.07, 13:01
kas see näiteks pole võimalik, et ostetakse kusagilt väliskanalilt ülekanne koos kommentaaridega sisse? näiteks Skyst Premieri ülekanded koos ingliskeelse kommentaaridega? muidugi ma arvan, et pole ju üliraske need kommentaatorid paari kuuga välja koolitada. vaadates näiteks Eurosporti, siis seal ju vist mingi 4-5 erinevat kommentaatorit ongi. kõik teevad umbes kõike.

gianluca
15.06.07, 13:57
Paari kuuga kommentaatoriks? Isegi trollijuhiks saamine võtab aega 6 kuud.

Kaua on töötanud etv sporditoimetus ja kas sinna tekkinud peale tublide statistikute-manageerijate-diktorite ka mõni tõsiselt emotsionaalselt ja kaasakiskuvalt kommenteeriv "Gunnar Hololei tüüpi" tegelane?

Eurospordiga pole mõtet võrrelda, kuna taustajõudude hulk kes asja ettevalmistavad ei saa iial sama suureks.

Aga üldiselt edu neile ja ootame tulemuse ära.

Jeti88
15.06.07, 13:58
Meil oleks vaja saadet "Eesti otsib spordikommentaatorit"

lenc
15.06.07, 13:59
See, et on võetud kaabel-tv litsents näitab, et ilmselt hakatakse rõhuma nn. premium spordivõistlustele, sest edastuskulud tulevad odavamad. Mis muidugi ei tähenda, et kodumaist sporti ei näidataks. Mis kommentaaridesse puutub, siis on selge, et kui vähegi häid kommentaatoreid ei saa, siis on parem lihtsalt puhast võistlusheli edastada.

gamer
15.06.07, 14:00
kas see näiteks pole võimalik, et ostetakse kusagilt väliskanalilt ülekanne koos kommentaaridega sisse? näiteks Skyst Premieri ülekanded koos ingliskeelse kommentaaridega? muidugi ma arvan, et pole ju üliraske need kommentaatorid paari kuuga välja koolitada. vaadates näiteks Eurosporti, siis seal ju vist mingi 4-5 erinevat kommentaatorit ongi. kõik teevad umbes kõike.

Kui ta ennast majanduslikult ära tasub. Minu teada Premieri ülekandeõigused maksavad päris hea kopika, seetõttu väiksemad ja laisemad pakkujad piirduvadki odavamate euroopa liigadega. Samas arvata võib, et see spordikanal hakkab kõike näitama ja teades jalgpalli õnne Eesti televisioonimaastikul, siis jalgpalliga piirdutakse öösel kell 3 mingite pisikeste kokkuvõtetega. Samas loodame parimat, aga kaablit ma niikuinii ei näe, nii et eriti ei liiguta.

budu
15.06.07, 16:56
aga tegelt peaks ripakil olema nii mõnigi spordikommentaator ja miks mitte nad ei võiks kasutada raadios spordi saatejuhte.kannataks isegi ära kui mardisalu jalgpalli kommenteeriks ja villu ester korvpalli.on meil ju veel karuks,erik lillo,võib olla ka sten teppan kuigi tema vist kanal 2 seotud.

vaikiv mees
29.07.07, 21:44
Kunagi ju räägiti, et see mõjuks hoopis negatiivselt kui inimesed näeksid telekast tühje ja pea olematuid staadioneid, kus suurte fännitribüünide asemel suvalised vennad koera situtavad

Ei tea kes rääkis....
Muidu aga liiga kallis, eriti kui peale ei maksta.

seesama
põhjaranniku (http://arhiiv.pohjarannik.ee/article.php?sid=1625)
intervjuu:

Miks ei näidata Eesti jalgpallimeistrivõistluste mänge televisioonis?

Publikut on vähe. Teles tekib võrdlusvõimalus. Kui me vaatame MMi ja kui samal õhtul näidataks televisioonis Kohtla-Järve staadionilt FC Lootuse ja Narva Transi mängu, siis inimesed viskasid televiisori aknast välja, sest see võrdlus on niivõrd karjuv. Mitte just mängu taseme poolest, vaid selle poolest, kuidas asi välja näeb: vähe rahvast, seal, kus peaksid olema rahvast täis tribüünid, on puud ja jooksurada, kus kõnnib koer. See ei ole piisavalt atraktiivne. See ei arenda jalgpalli, vaid mõjub hoopis vastupidiselt. Sellest lähtuvalt tegi ka jalgpalliliit otsuse mänge televisioonis mitte näidata.

aga tegelt peaks ripakil olema nii mõnigi spordikommentaator/../ villu ester korvpalli..

see mees laskis ju ennast angelaks l6igata ja kadus teadmata suunas

JanK
07.08.07, 10:58
Ma arvan, et Eesti Meistriliiga mänge hakatakse üle kandma, samuti ka CL ja UEFA Cup.

Straight
07.08.07, 16:00
see flora eurokohtumine viimane. see oli ju netis täitsa vaadatav. mis sest et nägusid ei eristand ja kordusi polnud. siiski sai mängust hea ülevaate. eestis peaks selliste ülekannete tegemine veel lihtsam olema ju või ei. IT spetsid ae ae. kas pole seda varianti siis kaalutud? ja raudselt võib öelda, et see publikut staadionilt küll ära ei võta, pigem saavad ka need mängu vaadata ja kaasa elada, kellel polegi võimalik statkale minna. või pangu sinna ka siis mingi 10 kronane sms maks peale või midagi. ma oleks küll rahul.
ja kas on siis keegi ka kursis sellega täpsemalt et mida see uus spordikanal näitama hakkab?

gamer
07.08.07, 16:06
see flora eurokohtumine viimane. see oli ju netis täitsa vaadatav. mis sest et nägusid ei eristand ja kordusi polnud. siiski sai mängust hea ülevaate. eestis peaks selliste ülekannete tegemine veel lihtsam olema ju või ei. IT spetsid ae ae. kas pole seda varianti siis kaalutud? ja raudselt võib öelda, et see publikut staadionilt küll ära ei võta, pigem saavad ka need mängu vaadata ja kaasa elada, kellel polegi võimalik statkale minna. või pangu sinna ka siis mingi 10 kronane sms maks peale või midagi. ma oleks küll rahul.
ja kas on siis keegi ka kursis sellega täpsemalt et mida see uus spordikanal näitama hakkab?

Viimast Flora euromängu kandsid üle Norrakad. No muidugi oleks selline näitamine võimalik ka Eesti puhul. Samas oleks siis vaja staadionitele igaks liigamänguks kaameraid, operaatoreid ja muid tegelasi. Ning muidugi peab olema videostriimi uplink korraliku ühenduse otsas. Arvatavasti suurimateks kulutusteks siin kohal olekski just videoriistvara ülespanek ja mängu ajal töös hoidmine. Kui just igat mängu ei vaata suured rahvahordid või keegi ei tee seda omast taskust heategevusena, siis vcist per mäng väga taskukohast hinda ei tule. Samas kui pole palju vaatajaid, ei huvitu asjast ka sponsorid. Samalaadne probleem, mis staadionitel "LIVES"-ki.

Steiv võib ilmselt täpsemalt rääkida, mis seis on ETV-l kvantitatiivselt kaameratega lood.

gamer
07.08.07, 16:09

Viimast Flora euromängu kandsid üle Norrakad. No muidugi oleks selline näitamine võimalik ka Eesti puhul. Samas oleks siis vaja staadionitele igaks liigamänguks kaameraid, operaatoreid ja muid tegelasi. Ning muidugi peab olema videostriimi uplink korraliku ühenduse otsas. Arvatavasti suurimateks kulutusteks siin kohal olekski just videoriistvara ülespanek ja mängu ajal töös hoidmine. Kui just igat mängu ei vaata suured rahvahordid või keegi ei tee seda omast taskust heategevusena, siis vcist per mäng väga taskukohast hinda ei tule. Samas kui pole palju vaatajaid, ei huvitu asjast ka sponsorid. Samalaadne probleem, mis staadionitel "LIVES"-ki.

Steiv võib ilmselt täpsemalt rääkida, mis seis on ETV-l hetkelt kvantitatiivselt kaameratega lood, millega kannataks jalgpalliülekannet läbi viia.

Teisalt hakkasin mõtlema et kes Eesti MV vaataksid. Kuna enamik kohalikust jalgpallist huvitujaid on niikuinii mängude ajal ühel või teisel staadionil vaatamas, siis lisanduvad siia kodusest vutist huvitatud inimesed, kes ise samal hetkel kuskil mängivad ning inimesed, kes on hõivatud millegi tähtsaga.

Leivo-Tigu Vimb
24.08.07, 18:34
küll on ikka piinlik vaadata seda naisterahvaste juhitud jalgpallimagasini. mitte sellepärast, et naised on saatejuhid, aga sellepärast, et kole sandisti tehtud

Olympi
24.08.07, 18:44
küll on ikka piinlik vaadata seda naisterahvaste juhitud jalgpallimagasini. mitte sellepärast, et naised on saatejuhid, aga sellepärast, et kole sandisti tehtud

http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=5179&page=9

budu
04.10.07, 12:28
17. oktoobril kell 17.50 on ETV ekraanil otseülekanne A. le Coq Arenalt, kus Eesti jalgpallikoondis võõrustab maavõistlusmängus Montenegrot.

Hiljuti UEFA liikmeks saanud Montenegro on pidanud iseseisva riigina neli ametlikku maavõistlust. Kaotuste kõrval Jaapanile, Kolumbiale ja Rootsile tehti viik Sloveeniaga.

Kolm päeva hiljem, 20. oktoobril kell 16.55 näitame Eesti Meistriliiga 33. vooru kohtumist FC Flora ja Viljandi Tuleviku vahel. Mõlemat mängu kommenteerib Kristjan Kalkun.

ETV järgmine jalgpalli otseülekanne on teatavasti 13. oktoobril Wembleylt, kus Eesti vastaseks Inglismaa koondis.

-RoMaRiO-
04.10.07, 12:37
Kas FC Flora ning Viljandi Tuleviku mängu näitamine on mingi nali? Millest selline meelemuutus ning näidata üldse mitte tippmängugi. Oleks siis võinud näidata Flora - Levadia heitlust.

Erko
04.10.07, 14:43
Mina olen küll selle uudisega väga rahul. Ärge tulge üldse mölisema. Tahtsite jalgpalli telekast, nüüd saate.

dobermann
04.10.07, 15:39
Mina olen küll selle uudisega väga rahul. Ärge tulge üldse mölisema. Tahtsite jalgpalli telekast, nüüd saate.

ei, ikka on vaja viriseda, et miks pole see ja pole teine ... :(

tahaks näha kure mängu ja kordusest ;)

kaups
04.10.07, 17:37
Kena uudis ja vöistkonnad ka väärikad. OLEE!

Erko
04.10.07, 23:37
Lisaks sellele, et see ülekanne mõjutab pealtavaatajaid, mõjutab see ka ju mängijaid, kes meist ei tahaks kaamera ees mängida, see on kindlasti lisamotivatsioon.

martkyeah
04.10.07, 23:59
Tore uudine! Ja mäletage saata neid mänge ka Sopcasti kaudu välismaal viibijatele ;)

aanvaller
05.10.07, 00:02
Minu teada peaks Soomes ikkagi väga hästi Etv'd nägema, või on teisiti?

meesmuiste
05.10.07, 00:04
mis puudutab veebiülekandeid, siis see aasta on korra seda tehtud. Oli kevadel Flora kodumäng Transi vastu, mille nad kaotasid 2-0. Linki laiemalt ei jagatud, kuna see oli testivärk. Kõik jääb siiski raha taha kinni. Nagu öeldud - normaalne ühendus, tehnika rent, tehnika mehe töötasu, režissööri töötasu, operaatorite töötasu jne. Muus probleemi polegi. Seda ei teinud muidu ETV ega ükski teine telejaam, oli meeskond hoopis mujalt. Telekvaliteediga tegemine läheb sellest üritusest mis tehit ikka vähemalt 5-6 korda kallimaks (miinimum!).

meesmuiste
05.10.07, 00:06

Tean, et Soomes saab kaabli kaudu endale soovi korral ETV-d tellida. Seda ei tea kuidas analoogantenni pilt on...

martkyeah
05.10.07, 08:04

Kaablis on ETV ja Viasati satelliitiga saab ETV, K2, TV3. Tasulised koik loomulikult. Hetkel nende kasutamiseks on puudu ainult raha ja televiisor :)

urmar
13.10.07, 20:17
Uus spordikanal tuleb siis Elioni digi-tv-sse number 4 alla, Orsent laheb kuhugile paketti ära.

magnisco
13.10.07, 22:12
Uus spordikanal tuleb siis Elioni digi-tv-sse number 4 alla, Orsent laheb kuhugile paketti ära.

Super hea, et siis digitv-le ka. Orsent oligi jura.

JanK
13.10.07, 22:54
Tahaks tagasi neid aegu, kui veel CL tuli TV3 pealt...

Vähemalt Man Utd mänge nägi...

..........

aanvaller
13.10.07, 23:00
tv3 ei näinud sel mingit mõtet. räägiti et vaatajaid oli 8 korda vähem kui näiteks formel 1 ülekannetes. ja minu meelest jäi asi nimodi et ainult see aasta jäetakse vahele, ja järgmine aasta või millalgi jätkatakse?
kas siis kalev sporti on võimalik saata sopcasti kaudu maailmale?
tõesti oleks huvitav näha kuidas asi kulgeks.

lenc
13.10.07, 23:59
tv3 ei näinud sel mingit mõtet. räägiti et vaatajaid oli 8 korda vähem kui näiteks formel 1 ülekannetes. ja minu meelest jäi asi nimodi et ainult see aasta jäetakse vahele, ja järgmine aasta või millalgi jätkatakse?
kas siis kalev sporti on võimalik saata sopcasti kaudu maailmale?
tõesti oleks huvitav näha kuidas asi kulgeks.

On ikka võimalik. Mina lasen küll Ustream-i, mitte SopCasti kaudu.

martkyeah
14.10.07, 17:38
Kas keegi voiks striimida Sopcastiga (voi ykskoik mille muu p2p softiga) Meistriliiga 33. vooru mängu FC Flora ja Viljandi Tuleviku vahel Laupäeval 20. oktoobril kell 16.55 ETV pealt?
Striimi bitrate voiks olla vähemalt 200kbps, nii et sellega tegutsemiseks voiks olla vähemalt 0.6Mb upload kiirus.
Nii monigi inimene oleks selle teene eest tänulik :)
Selle mängu voiks siis ka lisada myp2p.eu kavasse, juhul kui striimijal selle vastu midagi ei ole.

http://etvsport.ee/index.php?0549959

benny
14.10.07, 18:50
kahjju et nad akkawad n2itama seda eesti liigat poole tuusem olex kui etw peal olex chelseaTV nagu on wia sat sport peal aga eesti keelne siis saax paremini aru jne 2kki j2rgmine aasta tuleb siis ma ostax endale selle tigi boxi kyll kuigi see suht kallis

ALEKOK
14.10.07, 19:06
kahjju et nad akkawad n2itama seda eesti liigat poole tuusem olex kui etw peal olex chelseaTV nagu on wia sat sport peal aga eesti keelne siis saax paremini aru jne 2kki j2rgmine aasta tuleb siis ma ostax endale selle tigi boxi kyll kuigi see suht kallis

See peab küll fake konto olema, nii haiget juttu küll keegi tõsiselt ei saaks rääkida :D

magnisco
14.10.07, 19:11
Täiega hea, et hakkatakse lõpuks Eesti liigat näitama. Praegu saab viasat sport2 pealt ainult chelsea tvd vaadata mis on suht igav. Vähemalt ManU tv on huvitav.

benny
14.10.07, 19:12
nu hull asi ett mull meeldib chelsea rohhkem kui eesti liiga miss un nii sitt

benny
14.10.07, 19:13
Täiega hea, et hakkatakse lõpuks Eesti liigat näitama. Praegu saab viasat sport2 pealt ainult chelsea tvd vaadata mis on suht igav. Vähemalt ManU tv on huvitav.nu unn jah veic igaw sest ma ei saa eriti aru miss seal r22gitaxe sestt oskan aint eesti keelt aga v2rava momentte saab ikka vaadata jne

Kasper
14.10.07, 19:15
See peab küll fake konto olema, nii haiget juttu küll keegi tõsiselt ei saaks rääkida :D

Tüüp teeb vist tõesti nalja. Selline tekst ja sellised kirjavead 26´e aastaselt. Lausa naerma ajab :D. Või äkki tüüp ei teegi nalja, tegelt käib tüüp mingis teises klassis ja ajab enda arust loogilist ning tarka juttu? Ei tea. Aga siiamaani on mees ikka hiilanud.:D

magnisco
14.10.07, 19:18
nu hull asi ett mull meeldib chelsea rohhkem kui eesti liiga miss un nii sitt

Ok, lepime ära, ma enam ei ole sinuga kuri.

päkapikk
14.10.07, 19:38
oskan aint eesti keelt Kindel ikka??

Jaak
14.10.07, 19:44
nu unn jah veic igaw sest ma ei saa eriti aru miss seal r22gitaxe sestt oskan aint eesti keelt aga v2rava momentte saab ikka vaadata jne

ei-ei. see keel,milles sina siin suhtled, ei ole mitte eesti keel.

P.S. Ja oleks vist tagumine aeg foorumi kasutajaks registreerimisel hakata rakendama mingit kergemat sorti IQ testi. Noh,et kes nii 15 punni kokku saab,pääseb kasutajaks.Või nii. Hoiaks igasugu benny`d eemale. Vastasel juhul ma vist varsti ei julge siia sisse enam vaadata.

benny
14.10.07, 19:47
maa ei pidant mitte mingit testti tegema lihcalt pidin kirjuttama kus elan jne mis nimi mull on

kala2
14.10.07, 19:58
ma arvan et benny ongi koomik...benny hilli teine tulemine:D

rallikas
14.10.07, 20:28
Ok, Lapsed, rahu. Lähme nüüd teema juurde tagasi.

See, et eesti liigat hakkab näitama, on Super. ETV On ülekandeid näidanud Korvpallist ja millest iganes, aga jalgpalli pole ollagi. Nüüd peab lootma, et Kalju ikka Meistriliigasse pääseb, siis saab nende mängu hakata nägema :)

raitpoiss
14.10.07, 21:21
Kui nad hakkavad näitama kaob publik veel rohkem ära ju, mõeldakse, et mis ma ikka sinna staadionile ronin ma vaatan telekast.

magnisco
14.10.07, 21:31
Kui nad hakkavad näitama kaob publik veel rohkem ära ju, mõeldakse, et mis ma ikka sinna staadionile ronin ma vaatan telekast.

Seda räägiti juba enne ka, aga fännid käivad ikkagi staadionil edasi kaasa elamas ja äkki tekib neid juurde kui inimestele hakkab mõni klubi telekast vaadates rohkem meeldima. Pealegi Tartu inimene nagunii ei viitsi nt. Levadia mängu kadriorgu vaatama sõita.

aanvaller
14.10.07, 21:35
Eelmisele sedaviisi, et seda asja on juba räägitud,sirvi foorumit ja leiad ka vastuse, ei viitsi hakata järjekordeselt seletama.
Loodame ka et, ülekanded mängudest ikka oleksid suht hea kvaliteediga, mitte nagu paar aastat tagasi oli suvaline filminud amatöörkaameraga, ning pealekauba kommenteeris, ei-ei seda ei saa öelda kommenteerimiseks, rääkis eetris, kuigi ise ei teadnud sittagi vutist. Oli "paberlugemine".
Teine asi on, et kas Kalev meedia grupp hakkab tegema mänge otseülekannetes, või lihtsalt teeb ülekanded paar tundi pärast mängu.

urmar
14.10.07, 21:52
Eelmisele sedaviisi, et seda asja on juba räägitud,sirvi foorumit ja leiad ka vastuse, ei viitsi hakata järjekordeselt seletama.
Loodame ka et, ülekanded mängudest ikka oleksid suht hea kvaliteediga, mitte nagu paar aastat tagasi oli suvaline filminud amatöörkaameraga, ning pealekauba kommenteeris, ei-ei seda ei saa öelda kommenteerimiseks, rääkis eetris, kuigi ise ei teadnud sittagi vutist. Oli "paberlugemine".
Teine asi on, et kas Kalev meedia grupp hakkab tegema mänge otseülekannetes, või lihtsalt teeb ülekanded paar tundi pärast mängu.

Ega videoülekandelgi midagi viga oleks. Tõelistele fännidele, kes ka vaatamas käivad, meeldiks vast rohkemgi. Aga loodetavasti tuleb ikka otse enamuses

aanvaller
14.10.07, 22:15
Kahju, aga oodata on et nad hakkavad näitama metallitööstuse ja kinnisvaraüüringu , ehk levadia ja flora mänge. Ma tõesti loodan et see nii ei oleks.Väga huvitav on näha näiteks kalju,kalevi+sillamäe kalevi,tuleviku ja vapruse mänge.
Kuigi samas kahtlen kas kõikidele staadionitele on võimalus kaamerat asetada +kas nad näevad mõtet.
Mis te arvate?

magnisco
14.10.07, 22:21
Ma arvan, te näidatakse ka Tartu ja Narva vahelisi heitlusi, sest need saavad põnevad olema ja ma loodan, et Tartlased seavad siiski sihiks esinelikusse pääseda.

urmar
14.10.07, 22:46
Kahju, aga oodata on et nad hakkavad näitama metallitööstuse ja kinnisvaraüüringu , ehk levadia ja flora mänge. Ma tõesti loodan et see nii ei oleks.Väga huvitav on näha näiteks kalju,kalevi+sillamäe kalevi,tuleviku ja vapruse mänge.
Kuigi samas kahtlen kas kõikidele staadionitele on võimalus kaamerat asetada +kas nad näevad mõtet.
Mis te arvate?

Eks ta nats imelik ole, kui Flora - Levadia mängu ajal näidatakse Sillamäe - Kalju mängu, pealegi Kalju ju ei pääsegi. :D Okei, tegin nalja. Arst olla kuuldavasti hoopis Kalju II regatud, seega ül. mängudes ei osale.

andris123456
14.10.07, 22:49
narva mänke võigs näitata narva ja levadja ja floora

aanvaller
14.10.07, 22:50
Andris su teksti ümber foorumi on väga valus lugeda.
Aga eks esineliku mänge näidatakse jah kindlasti kõige enam.

ALEKOK
15.10.07, 22:21
Tänases Äripäevas on kirjas nii:
...Oliver Kruuda pakatab ideedest, millest senised meediafirmad millegipärast mööda on vaadanud. Üllatavaim on mõte teha iga kaheksa minuti järel jalgpallimatši ülekandesse kaheminutiline paus "muu" vaatamiseks.

Mida v**** nagu?

lenc
15.10.07, 23:17
Tänases Äripäevas on kirjas nii:
...Oliver Kruuda pakatab ideedest, millest senised meediafirmad millegipärast mööda on vaadanud. Üllatavaim on mõte teha iga kaheksa minuti järel jalgpallimatši ülekandesse kaheminutiline paus "muu" vaatamiseks.

Mida v**** nagu?

Täpselt sedasi onu Oliver ütles jah. Kuidas see välja nägema hakkab, ei tea.

zaz
15.10.07, 23:17
jabur idee mingilt "ärimehelt" mis muud :D

JanK
16.10.07, 07:43
Eks ta juba magusast loll.

Epic
16.10.07, 08:42
Täpselt sedasi onu Oliver ütles jah. Kuidas see välja nägema hakkab, ei tea.

Arvatavasti nii nagu välismaal, et tuleb reklaam ja ülekannet näidatakse väikeses kastikeses edasi. Samas ei kujuta ette, et selline asi iga kaheminuti tagant toimuks.

Maekas
16.10.07, 08:48
Arvatavasti nii nagu välismaal, et tuleb reklaam ja ülekannet näidatakse väikeses kastikeses edasi. Samas ei kujuta ette, et selline asi iga kaheminuti tagant toimuks.

Kaheksa ...

elx
16.10.07, 09:58
pigem oleks see mõeldav, kui see "muu" on väikeses kastikeses, kujutan juba ette seda väikest kastikest, kus värav lüüakse ning näidatakse hunnik kordusi ning sina oma luubiga nagu loll seda näha püüad..

variant on muidugi see, kui tegemist pole live mänguga, siis tehaks elihtsalt mingi tüüpiline reklaamipaus.

Warren
16.10.07, 22:46
variant on muidugi see, kui tegemist pole live mänguga, siis tehaks elihtsalt mingi tüüpiline reklaamipaus.

Ja kui veel tead kui pikad on reklaamipausid kanalitel siis jah-mõtled ,et vaataks õige õhtul ühe mängu ja siis vahid kolm tundi seda kammajaad.

fitti
16.10.07, 23:22
Kui keegi on sellele asjaolule tähelepanu juhtinud, siis vabandust, aga vabariigist ära oldud nädala jooksul on eesti esimese spordikanali kontseptsioon väheke muutunud. Veel 2. oktoobril leidis lugupeetud proua minister Hellõu Jänes, et '“kavandatud teleprogrammis on saateid, mis aitavad aktiivselt propageerida sporti ja terveid eluviise igas eas televaatajate seas.” Nüüd võib värske kalev.ee portaali vahendusel lõpuks aimu saada ka uue spordisuunitlusega uudiste- ja meelelahutuskanali vahendatavatest uutest spordialadest, nagu prügisorteerimine ja osturalli (http://www.kalev.ee/est/?act=search&srch%5Bvideo%5D=1&tab=video_news). Tõotab olla põnev.

Matis
17.10.07, 12:52
Kui keegi on sellele asjaolule tähelepanu juhtinud, siis vabandust, aga vabariigist ära oldud nädala jooksul on eesti esimese spordikanali kontseptsioon väheke muutunud. Veel 2. oktoobril leidis lugupeetud proua minister Hellõu Jänes, et '“kavandatud teleprogrammis on saateid, mis aitavad aktiivselt propageerida sporti ja terveid eluviise igas eas televaatajate seas.” Nüüd võib värske kalev.ee portaali vahendusel lõpuks aimu saada ka uue spordisuunitlusega uudiste- ja meelelahutuskanali vahendatavatest uutest spordialadest, nagu prügisorteerimine ja osturalli (http://www.kalev.ee/est/?act=search&srch%5Bvideo%5D=1&tab=video_news). Tõotab olla põnev.
Osturalli on tõesti karm spordiala. Vaieldamatult ragbi alamliik. Haarad odava teleka, samal ajal lüües konkurentidele jalgadega näkku, kõhtu ja tagumikku. Lõpuks lennutad teleri aknast välja. Oodata on ka olümpiamöngudele kandideerimist.

Erko
18.10.07, 19:07
http://www.soccernet.ee/news.php?id=17339
Sinna kus on, tuleb ikka juurde:)

martkyeah
18.10.07, 19:18
http://www.soccernet.ee/news.php?id=17339
Sinna kus on, tuleb ikka juurde:)

Tore uudis :)

Olympi
18.10.07, 19:46
Kunagi oli Flora kodukal ka sellest juttu, et ETV näitab kaht meistrika mängu. Aga eks ETV üritab ka Kalev Spordiga natukene konkureerida, kuigi see saab väga raske olema

meesmuiste
19.10.07, 22:02
Ja kui veel tead kui pikad on reklaamipausid kanalitel siis jah-mõtled ,et vaataks õige õhtul ühe mängu ja siis vahid kolm tundi seda kammajaad.

Ühes tunnis tohivad Eesti telekanalid reklaami edastada kokku 12 minutit. Reklaami alla aga ei kuulu näiteks omasaadete promod. Tavaliselt on muidu Prime timel reklaamipaus kahel korral umbes 7 min. ja korra nii 2-3 ehk. Tean kindlalt, et Kanal 2 näiteks neid mahtusid ei ületa ja seda jälgitakse väga täpselt.

See siis nii OT-na :)

meesmuiste
19.10.07, 22:03
Aga eks ETV üritab ka Kalev Spordiga natukene konkureerida, kuigi see saab väga raske olema

Hmmm kahtlen. Pigem peaks see ikka vastupidi olema. Millegipärast usun, et EJLil ja ka klubidel oleks suurem huvi, kui mänge näitaks ETV.

Olympi
20.10.07, 12:04
Kas keegi selle foorumi kasutajatest striimib ETV'd. Igatahe stänud talle, väga tänuväärne tegevus see!

EDIT: Loodame, et Meistriliiga näitab välismaalastele ennast heast küljest

zaz
20.10.07, 12:15
Ühes tunnis tohivad Eesti telekanalid reklaami edastada kokku 12 minutit. Reklaami alla aga ei kuulu näiteks omasaadete promod. Tavaliselt on muidu Prime timel reklaamipaus kahel korral umbes 7 min. ja korra nii 2-3 ehk. Tean kindlalt, et Kanal 2 näiteks neid mahtusid ei ületa ja seda jälgitakse väga täpselt.

See siis nii OT-na :)

Lisan siia juurde, et aasta või kaks tagasi just mõõdeti seda ja siis ületasid telekanalid külma rahuga seda 12 minutit.
Aga väga tore, kui asi paranenud on :)

JALKAPALL123
20.10.07, 18:42
Tänane oleks nagu florasüsteemi omadel kokkulepitud ,
ei imestaks ka tegelikult, Viljandi tegi Pohlakule väikse kingituse .
Eesti jalgpalli tase on ikka väga kõva, ütleks .

Erko
20.10.07, 18:49
Kohe näha, et keskerakonnast. Tegelikult tore oli Tuleviku mängu telekast näha vähe teise pilguga kui tavaliselt staadionilt.

Aílton
20.10.07, 21:06
täitsa tore ja huvitav oli vaadata, loodetavasti ei jää see viimaseks eesti liiga mänguks mida näidati.

urmar
20.10.07, 21:33
täitsa tore ja huvitav oli vaadata, loodetavasti ei jää see viimaseks eesti liiga mänguks mida näidati.

No on ju kuulutatud, et Flora - Trans tuleb ka ja küllap tuleb rohkemgi, sest seoses uue teleprogrammi tulekuga on ka ETV hästi aktiivseks muutumas.

Alvar550
20.10.07, 23:25
jah, täitsa lahe oli telekast vaadata. Ilusad väravad löödi ka veel:)

Aílton
21.10.07, 00:08
No on ju kuulutatud, et Flora - Trans tuleb ka ja küllap tuleb rohkemgi, sest seoses uue teleprogrammi tulekuga on ka ETV hästi aktiivseks muutumas.

konkurents teeb alati head

gamer
21.10.07, 08:46
Tänane oleks nagu florasüsteemi omadel kokkulepitud ,
ei imestaks ka tegelikult, Viljandi tegi Pohlakule väikse kingituse .
Eesti jalgpalli tase on ikka väga kõva, ütleks .

Maaren oleks pidanud kah siis Florale kingituse tegema, aga ilmselt ei saanud ta suure juhi käsklustest õieti aru.

Art1
21.10.07, 11:53
Keskerakondlane,mis kuradi kingitusest sa räägid?No nii lolli juttu ei saa ju ajada!Flora oli selgelt parem.Ühed on amatöörid,teised proffid.

billy t
21.10.07, 22:37
hakola poolt antud korner, millest flora esimese värava lõi, oli antud valesti, kuna pall löögi hetkel selgelt väljaspool nurgakaart asetses - kordusest oli eriti hästi näha. samas ei ole ma ka kõigis jalgpalli reeglites nii kodus, aga milleks see kaar sinna nurka siis veel veetud on? ja miks äärekohtunik, kes oleks pidanud seda kontrollima, passis samal ajal väljaku teises otsas? tulevikult südikas mäng, tublid vennad purid!

elx
23.10.07, 09:07
hakola poolt antud korner, millest flora esimese värava lõi, oli antud valesti, kuna pall löögi hetkel selgelt väljaspool nurgakaart asetses - kordusest oli eriti hästi näha. samas ei ole ma ka kõigis jalgpalli reeglites nii kodus, aga milleks see kaar sinna nurka siis veel veetud on? ja miks äärekohtunik, kes oleks pidanud seda kontrollima, passis samal ajal väljaku teises otsas? tulevikult südikas mäng, tublid vennad purid!

kui veidi rohkem staadionil käiksid, näeksid oma üllatuseks, et enamus nurgalööke antakse sellest kaarest selgelt väljaspoolt ning neid ei tühistata. kas see on nüüd mingi viimase aja mood võimis, kuid nii ta igatahes on.

yheksa
23.10.07, 12:06
hakola poolt antud korner, millest flora esimese värava lõi, oli antud valesti, kuna pall löögi hetkel selgelt väljaspool nurgakaart asetses - kordusest oli eriti hästi näha. samas ei ole ma ka kõigis jalgpalli reeglites nii kodus, aga milleks see kaar sinna nurka siis veel veetud on?
Ma ei ole küll 100% kindel ja parandatagu mind kui ma eksin, aga kas nurgalöögi puhul ei kehti mitte sama reegel kui ntks "pall audis" puhul. St pall on audis, siis kui ta on ületanud täielikult väljaku piirjooned. St nurgalöögi puhul pole pall nö nurgas kui ta on täielikult üle selle 1-meetrise kaare. Noh ja teen nüüd vägivaldse järelduse - ju ta siis ei olnud täielikult väljaspool kaart. Aga ma vöin ka eksida muidugi :)

ja miks äärekohtunik, kes oleks pidanud seda kontrollima, passis samal ajal väljaku teises otsas?

Selles möttes, et selle värava poolne (kuhu pall sisse löödi) abikohtunik jookseb terve mängu nö teisel pool ja sealt ei saanud ta kuidagi isegi näha kus see pall täpselt on.
Ja see teine abikohtunik oli ilmselgelt olukorra hindamiseks liiga kaugel... Juhul kui seal eksimusega tegemist oli, siis on see väljakukohtuniku koht midagi öelda.

Samas on see nii väike ja mittemidagimuutev eksimus, et pole mötet juuksekarva pooleks ajada.

jorss
23.10.07, 12:12

vaata jalgpallireeglid uuesti üle. see nurgalöök oli igati määrustepärane.

billy t
23.10.07, 12:13
kui veidi rohkem staadionil käiksid, näeksid oma üllatuseks, et enamus nurgalööke antakse sellest kaarest selgelt väljaspoolt ning neid ei tühistata. kas see on nüüd mingi viimase aja mood võimis, kuid nii ta igatahes on.

rohkem staadionil käia oleks mul juba natuke keeruline:) - vastuvõetavaid mänge ei jätku lihtsalt ja tribüünilt on selliseid asju just raskem tähele panna. aga aitäh vastamast viitsimast.

Jaak
11.11.07, 21:02
http://www.sportnet.ee/index.php?id=58268

JanK
12.11.07, 23:59
See on ainult positiivne. Kindlasti publikutase tõuseb. Ikka S*taks.

smörgåsbord
17.11.07, 10:09
Postimees: (http://sport.postimees.ee/171107/esileht/sport/korvpall/296127.php?kaljuveer-klubid-pole-ulekannetest-huvitatud)
Just jalgpalli vaadatavus näitab viimasel ajal tõusvat trendi. Isegi Balti liiga ja Eesti meistrivõistluste mängud kogusid korvpalli EM-ülekannetega võrdselt telepublikut. «Jalgpalli tiitlivõistlustel on arvud veelgi suuremad – 2004. aasta EM-finaali jälgis 222 000 inimest,» märkis Kaljuveer.

poleks uskunudki.

masturr
17.11.07, 11:15
http://www.sportnet.ee/index.php?id=58268kalev sport võiks ju alustada näiteks kalju-kure mänguga :P:D

JanK
17.11.07, 18:20
Aga miks mitte?

magnisco
18.11.07, 10:27
Aga miks mitte?

Aga sellepärast, et kodust liigat hakatakse näitama järgmisel hooajal.

ROOTSI KUNN
18.11.07, 19:23
kalev sport võiks ju alustada näiteks kalju-kure mänguga :P:D

Jah! Sead mängu oleks tõesti võinud TV-st näidata ja justr sealt teiselt poolt ,kust oleks tribüün seal toimuv selgelt näha.Toss oleks värvi lisanud:)

ALEKOK
18.11.07, 19:34
Jah! Sead mängu oleks tõesti võinud TV-st näidata ja justr sealt teiselt poolt ,kust oleks tribüün seal toimuv selgelt näha.Toss oleks värvi lisanud:)

Sellise mängu näitamine teeks Eesti jalgpalli positiivset reklaami, aga need mängud mis nüüd ETV näitas küll eriti positiivsest küljest Eesti Meistrivõistlusi ei näidanud..

vrz
19.11.07, 11:49
Üleüldse jäi Kalju-Kure mängu meediakajastus väga nulli. Tänastes päevalehtedes (tõsi küll, EPL-i ja SLÕhtulehe spordiuudiseid lugesin netist) ei paistnud küll midagi mängu kohta. Samas staadionil oli küll äge ja ega mängulgi midagi viga polnud. Ma saan aru, et nädalavahetus möödus pressi jaoks koondisevuti tähe all, aga staadionil oli Kalju-Kure mäng minu arvates küll konkurentsitult hooaja parima atmosfääriga. See just ongi ju see, mida Eesti liiga oma reklaamimiseks vajab!

ROOTSI KUNN
19.11.07, 11:57
Jälgisin samuti õhtuseid Spordiuudiseid i nii palju ,kui võimalik . TY-3 mainis ,kuid pilti ei andnud. Kõige suurem pettumus oli aga ETV.

Marko! Kaljuveer !!! Krt. kui sa tahad tõesti jalgpalli heaks midagi ära teha siis jälgi natuke ,mis sinu kapsamaal toimub. Mingid soome külavõistlused saavad eetris 5 mintsi Lembitu Kuuse unistustest kuulata aga koduse jalgpalli üks hooaja tähtsamaid mänge ei saa mitte mainimise osalisekski.
Ausalt selline asi ajab vihale ja ära siis imesta ,kui sind netis sõimatakse.

-Raul-
19.11.07, 12:15
Heh, las suusatavad aga mingi hetk tuleb ka Eestis selline aeg, kus telekanalid tahavad pilti saada mängudelt aga siis peavad nad selle eest maksma hakkama, eile oleks kogu show veel tasuta saanud...

jaamu
19.11.07, 12:49
Jälgisin samuti õhtuseid Spordiuudiseid i nii palju ,kui võimalik . TY-3 mainis ,kuid pilti ei andnud. Kõige suurem pettumus oli aga ETV.

Marko! Kaljuveer !!! Krt. kui sa tahad tõesti jalgpalli heaks midagi ära teha siis jälgi natuke ,mis sinu kapsamaal toimub. Mingid soome külavõistlused saavad eetris 5 mintsi Lembitu Kuuse unistustest kuulata aga koduse jalgpalli üks hooaja tähtsamaid mänge ei saa mitte mainimise osalisekski.

Küsiks seda, kas keegi kutsus ETV-d, et tulge filmige?

PETSINHO
19.11.07, 13:05
Teab keegi, kas Kalev Sport oma uudistes Kalju mängu kokkuvõtet näitas? Eelmine nädal nendega suheldes, lubasid nad mängu(mänge) kajastada. Isegi kaalusid ülekande tegemist.

yheksa
19.11.07, 13:15
Mingid soome külavõistlused saavad eetris 5 mintsi Lembitu Kuuse unistustest kuulata aga koduse jalgpalli üks hooaja tähtsamaid mänge ei saa mitte mainimise osalisekski.

Tähendab, mitte et ma niiväga pooldaksin seda suusatamise haipimist, aga mis ajast on kahe amatöörsatsi rapsimine hooaja üks tähtsamaid mänge?
Jalgpall on jah üsna suure kandepinnaga ja puha, aga noh eksole...

Saalihokit näidati - see oli küll sümpaatne :)

Kristo7
19.11.07, 13:44
mis mängu näitas?

muhv33
19.11.07, 15:41

Ilmselt on ETV-l ainult üks kaamera....ja kui pisut lund on maas,siis antakse see Lembitu kätte

Olympi
19.11.07, 15:53
Postimees: (http://sport.postimees.ee/171107/esileht/sport/korvpall/296127.php?kaljuveer-klubid-pole-ulekannetest-huvitatud)
Just jalgpalli vaadatavus näitab viimasel ajal tõusvat trendi. Isegi Balti liiga ja Eesti meistrivõistluste mängud kogusid korvpalli EM-ülekannetega võrdselt telepublikut. «Jalgpalli tiitlivõistlustel on arvud veelgi suuremad – 2004. aasta EM-finaali jälgis 222 000 inimest,» märkis Kaljuveer.

poleks uskunudki.

nojas, see näitab, et potensiaali on. Täpsemalt oli see vaadatavus vist umbes 70000 ringis. Poleks paha, kui sellest 70000 saaks nii enam vähem 10000 regulaarselt liigajalgpalli vaatama.

urmar
19.11.07, 16:18
Teab keegi, kas Kalev Sport oma uudistes Kalju mängu kokkuvõtet näitas? Eelmine nädal nendega suheldes, lubasid nad mängu(mänge) kajastada. Isegi kaalusid ülekande tegemist.

Kalev Sport näitas jah videolõiku sellest mängust, aga väravat vist ei näidanud, ma ei saanud tol hetkel eriti kuulata, mida rääkisid, aga pilt oli eetris.

ringo
19.11.07, 16:20
nojas, see näitab, et potensiaali on. Täpsemalt oli see vaadatavus vist umbes 70000 ringis. Poleks paha, kui sellest 70000 saaks nii enam vähem 10000 regulaarselt liigajalgpalli vaatama.

panen siia mõnede ürituste vaatajaarvud juurde.
Flora-Trans 37 000
Flora-Tulevik 28 000
Inglismaa-Eesti 71 000
Eesti-Montenegro 45 000
Rock-Valmiera 47 000
Rock-Barons 64 000
Saaremaa ralli 28 000
Düsseldorfi suusasprint 56 000
Sprinditeade 84 000

arvestades kellaaegasid polegi jalkanäitajad väidetavalt eriti palju madalamad, kui samal ajal ETVs keskmiselt.

urmar
19.11.07, 16:34
Ilmselt Andorra mängu puhul võivad numbrid kerkida tänu sellele, et Õnne 13 pidi sel ajal olema, aga ei oilnud nii mõnegi jaoks ootamatult.

budu
14.07.08, 23:27
kas keegi oskab öelda ehk mingi kanal mida ka eestis näeb kannab üle ka meie klubide euromänge???

sosku
15.07.08, 08:43
Siis kui Levadia või Flora peaks esimesest ringist edasi saama ja vastase koduriigi telekanal tellib ETV-lt ülekande. Siis on lootust, muidu vaevalt. Vähemalt varem on nii olnud.

Shermann
15.07.08, 11:16
midagi võib ka unibet näidata

JanK
15.07.08, 11:43
No ta mõtleb vist ikka neid kanaleid, mis on seal Elioni DTV-l ja Viasatil.

Shermann
15.07.08, 11:52
No ta mõtleb vist ikka neid kanaleid, mis on seal Elioni DTV-l ja Viasatil.

Ma olen sellest muide täitsa aru saanud. Aga kedagi ei huvita kust mängu näha (kas MTV'st, porrikanalilt või ETVst), peamine on see, et pilt oleks ees

budu
16.07.08, 12:24
on keegi välja nuputanud kust võiks euromänge näha?

Saarlane
16.07.08, 15:52
Staadionilt.

Shermann
17.07.08, 10:30
Flora mäng sopis. Rojadirectas ütleb

Sopcast (sop://sop.rojadirecta.com:3912/27889)
Betfair (http://www.myp2pforum.eu/others/21166-betfair.html)