PDA

View Full Version : Jalgpall televisiooni

Leheküljed : [1] 2

gamer
06.01.04, 15:30
Ei tea kas siin on seda teemat arendatud aga ikkagi. TV ekraanil on korvpalli ja võrkmappi meistrisarjad. Ma ei saa aru, miks ei võeta ette seda, et ei tooda ka eesti jalgpalli teleekraanile. Kindlasti oleks meistriliiga mänge vaatamas paljud pealtvaatajad, kes ei saa Tallinnasse või mujale kohale sõita. Ootaks eiepoolseid mõtteid, kas sellel mõttel oleks tulevikku.

Cerny Petr
06.01.04, 15:55
Kunagi ju räägiti, et see mõjuks hoopis negatiivselt kui inimesed näeksid telekast tühje ja pea olematuid staadioneid, kus suurte fännitribüünide asemel suvalised vennad koera situtavad(vastukaaluks täis Saku Suurhall).
Aga muidugi tahaks mänge küll näha. Eelmisel hooajal oli ikke päris mitmeid põnevaid mänge, mida oleks soovinud oma silmaga kaeda. Lihtsalt pole võimalust kohale minna.

Martin
06.01.04, 16:04
Originally posted by Cerny Petr

Kunagi ju räägiti, et see mõjuks hoopis negatiivselt kui inimesed näeksid telekast tühje ja pea olematuid staadioneid

Ei tea kes rääkis....

Muidu aga liiga kallis, eriti kui peale ei maksta.

skint
06.01.04, 16:06
(vastukaaluks täis Saku Suurhall)

Millal selline asi juhtunud on????

Cerny Petr
06.01.04, 16:08
No ehk küll mitte Sakus just täismaja, kuid play-offides olid väiksemad hallid küll puupüsti täis.

skint
06.01.04, 16:17

No ehk küll mitte Sakus just täismaja, kuid play-offides olid väiksemad hallid küll puupüsti täis.

Põhimõtteliselt ei saa võrrelda mingit rakvere keskkooli võimlat, mis võis pleiohvide ajal tõesti täis olla, vutistaadionitega. Säärastesse saalidesse mahubki maksimaalselt 200 pealtvaatajat, samas lillekülas ja ka kadriorus jätaks selline pealtvaatajate arv mulje, et polegi nagu eriti rahvast. Kuigi kunagi pärnu levadia aegadel oli ikka kalevi staadion suht alati enam-vähem täis...

zaz
06.01.04, 16:21
See, et rahvas ikkagi tahab Meistriliiga mänge näha on ka ilmselt üks põhjustest miks tahetigi mõnda Tartu klubi Meistriliigasse saada. Nüüd on ka tartlastel võimalik Eesti mõistes tippvutti nautida ja ehk aitab see kaasa \"Vutibuumi\" tekkele Tartus ja Lõuna-Eestis:doh:
Kuid ilmselt ei saa Eesti jalgpalli TV-st näha ennem kui staadionid ei hakka täituma.

Nüüd lubati taas lahja alkohol Eesti Meistriliigas staadionitele, ehk hakkab nüüd rohkem rahvast mänge vaatamas käima :D

zaz
06.01.04, 16:36
Põhimõtteliselt ei saa võrrelda mingit rakvere keskkooli võimlat, mis võis pleiohvide ajal tõesti täis olla, vutistaadionitega. Säärastesse saalidesse mahubki maksimaalselt 200 pealtvaatajat, samas lillekülas ja ka kadriorus jätaks selline pealtvaatajate arv mulje, et polegi nagu eriti rahvast. Kuigi kunagi pärnu levadia aegadel oli ikka kalevi staadion suht alati enam-vähem täis...

Aga TTÜ spordihoonet saab? See on väga tihti äärest-ääreni täis, eriti veel play-offide ajal, ka Saku hallis on play-offide ajal nähtud tihedalt rahvast(ikka ligi kolmveerand saalist täis:oih: ).
Nüüd meenutagem 2002 aasta viimast mängu Meistrilligas Flora ja Levadia vahel:kaval:..... Minul jäi pika piletisaba tõttu mängust nägemata mingi 10-15 minutit, kuid peale mind oli veel pikk-pikk järjekord :õnnelik: Seegi näitas, et rahval jalgpalli vastu tegelikult huvi on:)

mcnamara
06.01.04, 16:55
Originally posted by zaz
See, et rahvas ikkagi tahab Meistriliiga mänge näha on ka ilmselt üks põhjustest miks tahetigi mõnda Tartu klubi Meistriliigasse saada. Nüüd on ka tartlastel võimalik Eesti mõistes tippvutti nautida ja ehk aitab see kaasa \"Vutibuumi\" tekkele Tartus ja Lõuna-Eestis:doh:
Kuid ilmselt ei saa Eesti jalgpalli TV-st näha ennem kui staadionid ei hakka täituma.

Sellest kõigest on siin foorumis palju mõistlikku kirjutatud, aga lühikordus ei tee paha.
Publik tuleb staadionile siis kui:
1. Mäng ise on huvitav ja kutsub vaatama. Mängijad on isiksused, armastatud või vihatud. Inimesed tunnevad neid ja tahavad neid mängimas näha.
2. Inimestele on loodud inimväärsed tingimused staadionil viibimisel. See muuseas ei tähenda, et alkoholi saab juua, vaid et staadionil on turvaline, kuiv, võimalus osta suupisteid, normaalne infotalitus jne.
3. Klubid on tugevad, mis kõige tähtsam: kohaliku kogukonnaga seotud. Vaid nii hakkab fänne rohkem kogunema.

Eesti telekanalid on vaesed (ETV) või üksnes kasumile suunatud (kommertskanalid). Nende jaoks ei ole Meistriliigas praegu midagi atraktiivset.

vibu
06.01.04, 22:15
Läti sõites sai sel teemal natukene peatutud bussis. Natukene kooli jaoks tegin ka uurimust teemal \"jalgpallifänlus eestis\".

1. Rahvast ei tule enne staadionitele kui tele hakkab ülekandeid tegema. (kui tahate uskuda, et oleme metsas elavad tulnukad, kes ei pea jalgpalli mitte millekski, siis võib ju nii uskudagi. kuigi arvan, et need, kes siin lehel käivad päris mitte nii ei mõtle. Kui arvame aga, et oskame hinnata euroopa spordiala nr1. nagu teised euroopa riigid- ka siis paneme pambusse ja mitte vähe. Euroopas on tavaline, et mingi 30 000lise elanikkonnaga linnas käib kodumeeskonna mänge vaatamas ca.3000 inimest. 10%!!! Kui palju teeb see Tallinna puhul? Vähemalt see poolik ehitis jääks kindlalt kitsaks... Ei räägi üldse sellest, et väljaspool Tallinna, mõne erandiga, ei pööra maakonnalehed oma meeskondade tegemisele tähelepanu. Kui siis väikese nupukese kaudu spordiuudistes. Jah, vihkan kommertsi, kuid ilma teleülekanneteta, ilma oskuseta oma elanikkonnas huvi äratada, pole meil midagi teha. Lihtsalt häbeneda, et poole miljonilises linnas käib liigamänge vaatamas vaid mõni üksik... Võrkpalli mainis keegi. Õige. Kas keegi mäletab millises madalseisus oli ka võrkpall pealtvaatajate osas paar kolm aastat tagasi? Ja millisteks muutusid need numbrid peale teleülekannete algust? Siis ärge seletage, et neid asju ei anna võrrelda.)

2. Klubide endapoolne tegematus. (Selleks, et fänn hakkaks toetama klubi on tarvis, et klubi näitab selgelt üles, et nad vajavad fänni. SRY, jääb teistsugune mulje- Eesti Meistermeeskonnal on fännide jaoks sall, mis on fännide enda poolt tehtud, disainitud, finantseeritud jne. KRT? Ja siis veel mõned julgevad ilkuda, et embleem on valesti peal??? Kelle süü see on? Mitte nende entusiastlike oma, kes heast tahtest oma lemmikklubi tahavad toetada, vaid klubi süü, kes ei mõtle fännile! Natukene teen küllap liiga siin Florale, arvestades Läti sõitu. Vähemalt see viimane asi paneb mõtlema, et äkki on asi muutumas.)

3. Info kättesaadavus tavainimesele. (Suure hurraaga tehakse mingeid oste, pasundatakse ajakirjanduses, tekib inimestel huvi ja siis on jokk. Ei tea obinitsa mees, kellel pole internetti, mis sai sellest mängijast, miks teda enam pole jne. )

4. Õlu. (Nüüd siis asi muutus. Õnneks vähemalt niigipalju. Kuigi ka seda on minu arvates vähe. Mis kuradi kafi ma saan sellest, kui pean vaheajal kuskil kiviplokkide vahel kiirelt õlle ära jooma, kui tahaks koos naise ja lapsega istuda rahulikult areenil, nautida ilma, libistada õllet ja nautida seda, et koos perega väljas olen? Mille kuradi pärast võib kossu vaadates tribüünil õlut juua, otse keset teleülekannet, aga staadionil ilma teleülekandeta ei või? KRT!!! Keegi vastab?)

Ok aitab praeguseks. Kui need mõningadki mõtted mõttevahetuse välja kutsuvad on tore...

bomb
06.01.04, 22:43
Noh Televisiooni võiks ta minna kasvõi alustuseks mõned üksikud tähtsad mängud nagu näiteks TVMK vs Flora või midagi sellist. Või see kuulus mäng Levadiaga :kaval:
alustuseks ei pea näitama täismahus programmi vaid natukene siis järjest suurendada huvi ja staadionite täituvusest Derby näide linnas elab Entsüklopeedia andmeil 119 000 elanikku stata mahutas vist 35 000 ja minu mälu järgi oli see küll täis ja Eesti jääb alla sellisele riigile nagu Maldiivid kus elab 150 000 ja koondise( fifa edetabeli 157 või seal kandis) mänge käib vaatamas oma ligi 11000pealtvaatajat ja BHutanil on kõrgem jalgpalli kultuur kui Eestis nende võidumängu Montserrati vastu käis vaatamas 25000 vaatajat paneb mõtlema või mis ja riigis elab ka Eestiga samas suurusjärgus elanikke ja ise oldi fifa edetabelis eelviimased ja Montserrat viimasel kohal.

malagar
07.01.04, 00:15
Muidugi tuleb teles näidata . Meil siin eestis näeb jalkat telekast nii kuradi vähe et lihtsalt häbi on . Võiks kasvõi kord nädalas eesti oma liigat näidata. Kindlasti tõstaks see ala populaarsust .

duff_K
07.01.04, 02:28
teleülekanded oleks kindlasti hea idee......kuna paljudele on jäänud jalgpallist ettekujutus sellest mis oli algus aastatel ja nad ei tea et eesti liigas toimuvad ka huvitavad mängud...... kindlasti pole mõtet näidata kuidas Flora mõnda oma tütar klubi 8-0 kottti paneb vaid kindlasti tippude mänge ..... kindlasti annaks ka väga juurde ülekanded nt Narva kodumängudest kus tribüünid ei \"paista\" nii tühjana :D ja kus on alati põnevad heitlused.... teine asi et nt A le coqile rohkem rahvast saada tuleks see kõigepealt valmis saada kuidagi ja teiseks tuleks korrigeerida veidikene ka pileti hindu...... 40 krooni üle 12 või 14 aastastele on väga palju küsitud võiks tuua võrdluse kohe korvpalli meistriliigale kus piletid põhihooaja mängudele olid vist 15 ja 25 krooni....ning lastele alla 10 aasta võiks üldse tasuta olla esialgu ...... ja kui liiga tase ühtlustub siis küll need inimesed ka kunagi sinna tribüünidele tulevad ;)

käbi
07.01.04, 02:35
Kas selline variant ei või olla, et Jalgpalliliit nõuab huniikus raha ülekannete eest? Kui on nii siis võiksid nad ju tegelt isegi peale maksta mingile erakanalile. Kui mõni kanal teeks kas või sellise saate nagu oli Ran Saksamaal ja näitaks ka mõnda mängu, siis inimesed teaks rohkem ja käiks ka mängudel. Mina kui enda arust JK Tuleviku fan pidin mitmeid kordi pettuma sellega, et mäng toimus ja mina ei teadnudki sellest ja need korrad kui käisin vaatamas pidin pikalt otsima mänguaegu. Minu mõte on see, et võiks mingid kirjad kokku lappida Liidule ja kanalitele selle teema kohta.

Neth
07.01.04, 03:07
Originally posted by efafan

(vastukaaluks täis Saku Suurhall)

Millal selline asi juhtunud on????

No vot, olex sa üleelmine hooaeg Kalevi eurosarja mänge vaatamas käinud, siis olexid näinud täismaja(vbl mõned kohad olid veel vabad,aga mitte rohkem) ja seda kohe kahel korral järjest.

rauno
07.01.04, 10:18
enamusega nõus ,nendega sisi kes arvavad et peaks siiski üle kandma mänge teles.olen koguaeg arvanud et teleülekanded toovad ka rahvast rohkem staadionile.
mitte loomulikult kohe aga siiski mingi aja möödudes.
ja vibu jutuga 150% nõus

jyriöö
07.01.04, 11:37
Ei näe seost teleülekannete näitamise ja publiku arvu kasvu vahel. Rahvuskoondise mängudest, millest teatavasti valdavalt on telepilt olemas, on näha, et pigem annab see Eesti jalgpallikultuuri juures isegi vastupidise efekti. Inimene, kes EHK tuleks staadionile, eelistab tavaliselt kodus vedeleda ja pärast delfis vms kommenteerida. Ma ei räägi loomulikult fännidest, kes nii ehk naa on kohal, vaid tavalisest elanikust, keda on alles vaja harjutada staadionil käima. Ja siinkohal ei mõju mitte ebakvaliteetselt teostatud tv-ülekanded, vaid põhjused, mis mcnamara poolt selle teema alguses kenasti välja toodud said. Lühidalt: kohaliku klubitegevuse arendamine, siinkohal just lojaalne fännibaas ja rivaliteedi tekkimine ning kindlasti infrastruktuuri areng. Piletihinnad on kindlasti üks asi, mida annab vähendada. Suurbritannias ei näidata laupäeval õhtuseid mänge otse ju põhjuseta. Mõtteks ikka see, et rahvas kohapeal vaatamas käiks. Eesti võrkpalli juures mängis rolli pigem liiga enda areng, väga hästi teostatud turundustegevus ja Pärnu hea esinemine rahvusvahelisel areenil.

fitti
07.01.04, 11:58
jyriöö: \"Suurbritannias ei näidata laupäeval õhtuseid mänge otse ju põhjuseta. Mõtteks ikka see, et rahvas kohapeal vaatamas käiks.\"

no - ja mis moodi sellest siis aru saada? Nagu mcnam ytles, ainult teleülekannete kaudu on võimalik mängijatega suhestuda, nende nimed ja näod selgeks saada ja hiljem kokku viia. Kui sind ei koti, kes mängib, on ju ilmne, et sul ple staadionile erilist asja. Oled sa aga kasvõi mõnda aega telest mänge jälgida saanud, tekitab see sinus huvi kogu asja, ehk ka staadionilkäimise vastu. Tele tohutust mõjust räägib ju ka inglise liiga fännide hulk - loe postitusi erinevates teemades (miks ja millal mina ja mu klubi...): enamik räägib õndsalt vandest headest tv1 ja k2 ülekannetest. Oleks tv1 hakanud mingil põhjusel näitama itaalia liigat (nt kui mart poom oleks omal ajal läinud pompey/derby asemel nt. modenasse/parmasse vms), oleks tõenäoliselt serie a avataridega mehi sama palju kui praegu premieri omadega.

Rääkimata koondisest - poleks juba varakult 90-te algul hakatud tv\'ülekandeid tegema, poleks (valdaval osal) eestlastel niipea selgeks saanud, et seda mängu võivad mängida ka oma poisid ja staadion oleks koondise mängude ajal veel tyhjem kui praegu.

Suur aeg vajab suuri inimesi ehk rahvas nõuab kangelasi - täpselt samal põhjusel kannab nt rootsi viasat tihti yle ajaxi ja norra viasat manu (CL) mänge.

jyriöö
07.01.04, 12:42
Kangelasi küll, aga on ülimalt kaheldav, et Eesti Meistriliiga mängude tv-s näitamine sellisel viisil, nagu meie telekanalite võimalused lubavad ja pommiaukudest staadionid võimaldavad, neid kangelasi tekitab. Kontekst, millega sa võrdled, on hoopis teine.

fitti
07.01.04, 12:52
piisaks alustuseks sellestki, kui näidataks ühe hooaja jooksul korra kuus või nii mõnd põnevamat mängu - alecoq, kalev ja kadriorg ehk tallinna staadionid kannataksid kaamera välja kyll - on seda ennegi teinud.
soome on nats lähem näide, kui inglismaa, samuti meist oluliselt arenenum jalgpallimaa (ja sellest teab kindlasti dreyd paremini rääkida), aga ka mitte kõik nende staadionid, millelt olen tv-ülekandeid näinud, pole just silmi silitanud.

ROOTSI KUNN
07.01.04, 14:57
Arutelu on äge aga ühest põhjust ,miks rahvast staadionitel vähe käib on raske leida.
Põhjuseid onkindlasti mitu ja see vajaks pikemat analüüsi. Midagi võimatut ei ole ,kui EJL oleks ressursse ,et vastavd uuringud ja turundus läbi viia siis kindlasti olukord paraneks.
Mina olen sel teemal päris palju sõna võtnud ja võin veel korrata .
1.Staadionid ei ole pealtvaatajatele mugavad,puuduvad katused,tribüünid,jne.
2.enamikul mängudel puududb elementaarne toitlustus
3. mängueelne reklaam on puudulik või olematu
4. piletihinnad ei oleks kallid ,kui eelnevad tingimused oleksid täidetud,kuid praegu võiks neid siiski korrigeerida ,eriti noortele ja lastele.
5.teleülekanded ei vii rahavst ära vaid vastupidi toob publikut pikemas perspektiivis juurde. Siin olen Vibuga ühel nõul.
6.õlle ja siidri lubamine ei too mingit plahvatuslikku pealtvaatajaskonna juurdekasvu kuid on igatahes asjale kasuks
seda võiks edaspidi ka tribüünil tarbida nagu näit. korv ja võrkpallis või siis aastalõputurniiril Kalevi spordihallis
7.ükskord ometigi tuleks kindlaks mängude toimumise päevad paika panna ,nii nagu mujal maailmas ,et ei peaks kogu aeg uurima ,millal järgmine voor tuleb. Samuti kellaajad paikka.
8. igal staadionil olgu kindel suitsetajate sektor.
9. Eesti Meistriliiga mängudel lubataks kasutada siganaaaltõrvikuid ,serpentiine jne.
10. ja kõige viimaseks tahan öelda ,et ka kõik soccerneti lugejad ja muidu siin kiibitsejad võiksid aeg ajalt oma kondid Meistriliiga mängudele vedada aga mitte kodus passida.
Ise käisin eelmisel hooajal vähemalt 80% kõiki Tallinnas toimunud Meistrliiga mänge vaatamas.Esiliiga ja ka madalamate liigade mänge käisin päris palju vaatamas.
Koondise ja noortekoondiste mängudest rääkimata.

euro_boss
07.01.04, 15:28
Originally posted by ROOTSI KUNN
4. piletihinnad ei oleks kallid ,kui eelnevad tingimused oleksid täidetud,kuid praegu võiks neid siiski korrigeerida ,eriti noortele ja lastele.

piletihinnad ON liiga kallid ja eriti just paljude nende jaoks kes ei ole nii-nii suured jalka fännid- jutt puudutab rahvusvahelisi mänge. Võrrelgem näiteks korvpalli omadega, kus rahvusvaheliste mängude piletid on tunduvalt odavamad ja muidugi on seal ka parem vaadata, ma saan aru küll et ei saa neid kahte täielikult omavahel võrrelda aga mingi võrdlus siiski!
Mis puutub aga koduse liiga mängude suhtes siis olen sinu eelneva jutuka täiesti nõus- 100%

-madis-
07.01.04, 15:34
Originally posted by käbi
Minu mõte on see, et võiks mingid kirjad kokku lappida Liidule ja kanalitele selle teema kohta.
Kuna antud vaidlus on päevakorral pea iga aasta algul, siis võtsin end aasta tagasi käsile ja saatsin Eesti kõigile kolmele telekanalile sellekohase järelepärimise, et kas oleks mingil moel võimalik edastada teleülekandelid Eesti Meistriliiga mängudelt. Ainsana suvatses minu päringule vastata Kanal2 programmidirektor Olle Mirme, kes teatas \"Sellel aastal see kindlasti võimalik ei ole\". Seejuures Etv ja TV3 ignoreerisid minu päringut.
Point on aga selles, et kui sa tahad mingeid kirju koostada, siis personaalselt
sul seda küll mõtet teha ei ole. Mingi ühe tegelase pärast ei viitsi keegi hakata lillegi liigutama. Kui seda teha aga näiteks Jalgpallihaigla kaudu, siis mine tea.... :sega9:

17
07.01.04, 15:39
Saatsin ka siis täna meie telekanalite juhtidele kirjad ja vastused olid siis järgmised:

Kanal2:
Sel hooajal me jalgpalli ülekandeid ei plaani. Kuid veebruarist on võimalik
Kanal 2e vahendusel lisaks võrkpalli ülekannetele ja korvpalli ülekandeid näha.

TV3:
Pean kahjuks teatama, et TV3-l pole kavas järgmise hooaja Eesti liiga mänge
üle kandma hakata.
Loodetavasti võtab meie avalik-õiguslik ETV, kelle kohustuste hulka see
võiks vast kuuluda, asja ette.

ETV:
Kahjuks me ei näita sel aastal neid mänge. Mõne üksiku võib olla, aga
reeglina paraku mitte. Meie prioriteediks on Eesti meeskondade mängud
välismeeskondadega, aga sealgi ei jõua kõike näidata.
Sorry

Niiet tuleb tunnistada,et järgmine hooaeg jääb teles meistriliiga mängud nägemata:(

Glazza
07.01.04, 16:43
Originally posted by Roberto Carlos
Saatsin ka siis täna meie telekanalite juhtidele kirjad ja vastused olid siis järgmised:

ETV:
Sorry

Fabritseerisid selle ise? :õnnelik:

Et kohe saatsid ja kohe vastati ja veel öeldi sorry:lahe:

Edu..

-Loom-
07.01.04, 16:43
.....njah nagu oligi arvata. vaatajaid olex. ma usun, et vaatajaid olex rohkem kui audentese ja ess/falck p2rnu v6rguylekandel.

tublid h2rrad jalgpalliliit (kes ei n2ita mingit huvi vist ylesse) ja eesti telekanalid!:viha:

dreyd
07.01.04, 17:11
ma ei tea võibolla olen tsiba valel lainel, kuid minu arust peaks kohaliku vuti toppimine tv-purki olema nö viimane loogiline samm, siinkohal nõustun nende foorumlastega, kes peavad esmasteks ülesanneteks liiga kui sellise selge väljatöötlemise, ilmselt rapsivad tegelased, kelle otsustest võiks/peaks alguse saama kohaliku vuti kajastamine telekas, nö primaarsemate ülesannetega, nt pole ilmaski kindel, mis klubid osalevad järgmisel hooajal, jne, jne. Ega siis tv-lepingute tegemine pole ka ilmselt 2-nädala töö. Pika jutu lõpetuseks- alustuseks SELGE liiga ning siis on juba kõik pudi-padi asjad kergemalt juurde liidetavad.

17
07.01.04, 18:49
Originally posted by Glazza

ETV:
Sorry

Edu..

Tõesti imestasin isegi,et kohe vastused saadeti,aga nii nad kirjutasid...

:doh:

euro_boss
07.01.04, 19:11

Originally posted by Glazza

ETV:
Sorry

Edu..

Tõesti imestasin isegi,et kohe vastused saadeti,aga nii nad kirjutasid...

:doh:

ma ei hakkagi sind valetajaks tembeldama ning usun et oled aus poiss:kaval: aga et kõigi kolme käest kohe vastused said- natukene kahtlust äratav! Seni võin ainult omast-käest öelda et mis puutub küsimuste esitamisega erinevatele Eesti kanalitele(pean silmas spordiga seonduvaid) siis olen pidanud vastusega ootama umbes 1-2 päeva aga see ei ole mitte tähtis vaid seda et ma olen saanud seni(mitte et ma seda tihti teeks- küsin neilt erinevaid küsimusi) alati kõige meeldivama ja parema vastuse Kanal2-st ja kõige nigelama vastuse, kui ültse vastuse saab, TV3-st! Aga samas vahet ei ole kuna umbes nii nad kindlasti ka vastasid/vastavad, arvan ma!

ROOTSI KUNN
07.01.04, 20:23
Originally posted by euro_boss

piletihinnad ON liiga kallid ja eriti just paljude nende jaoks kes ei ole nii-nii suured jalka fännid- jutt puudutab rahvusvahelisi mänge. Võrrelgem näiteks korvpalli omadega, kus rahvusvaheliste mängude piletid on tunduvalt odavamad ja muidugi on seal ka parem vaadata, ma saan aru küll et ei saa neid kahte täielikult omavahel võrrelda aga mingi võrdlus siiski!
Mis puutub aga koduse liiga mängude suhtes siis olen sinu eelneva jutuka täiesti nõus- 100%

Ma pidasin antud tekstis küll eestikaid silmas aga kuna sa mainisid rahvusvahelisi mänge siis siin olen sinuga peaaegu nõus ,kuigi EJL tegi juba eelmisel aastal piletid odavamaks ja süsteemi paindlikumaks(perepilet jne.).
Vaadatavuse suhtes ei saa kohe kuidagi nõustuda ,Arenal on ikka igalt poolt väga hea vaadata . Kas võrdlesid ,et kuidas oleks kossu vaatamine Arenalt ?:) Seda on küll Saku hallist parem vaadata.

ROOTSI KUNN
07.01.04, 20:31
Mina rääkisin hiljuti Marko Kaljuveeriga ,kes on juhuslikult ka minu koolivend ja tema ütles ,et ETV näitab sel hooajal kõiki Eesti koondise sõprusmänge ,mis toimuvad kodukamaral,samuti MM-kõiki alagrupimänge kodus ja võõrsil ning Portu-EM mänge niipalju ,kui torust tuleb. Nõnnaviisi!:lahe:

vibu
07.01.04, 20:58
Rahvast staadionile...

Tasuta piletid näiteks erinevatele koolidele, kasvõi lastekodudele- heategevusekorras. Näiteks- Kool nr X ja lastekodu nr. Y saavad vaatama tasuta (või sümboolse hinnaga) vaatama meeskond Õ mänge. jne. Ja vaadake, kuidas paari aasta pärast mängivad lastekodud Y ja Ö omavahel. Koolsid samamoodi. Mina küll noortekoondise mängul nägin, et potensiaalne fännidearmee on peale kasvamas. tegematus promomisel ja piletihinnad on need, mis piirangud peale panevad. Pealegi juba ainuüksi see, kui anda elanikkonnale teada, et peale selle, et me huvitume, et teie pojukesed-tytrekesed meie treeningutes käiksid, oleme me huvitatud ka sellest, et nad mitte nurga taga kummiliimi ei nuusutaks, vaid et käiks mänge vaatamas. Isegi kui neil raha pole.

Muidugi on absurdne see, et kui ma tahan statal midagi näksida pean ma kodust võileivad kaasa võtma. Siis pean need turvale ette näitama ja lõpuks veel kotist välja võtma. Samas- taas surnud ring- kes on need ärimehed, kes kulutaks putka ülespanemisele staadionile, kui pole potensiaalseid ostjaid? Võiks ju spekuleerida- las staadioni valdajad lasevad sümboolse tasu eest putka üles sättida- nii üheks hooajaks.
Siis oleks näha, kas midagi muutub. KRT! Kasvõi tasuta. nii või teisiti nad praegu ei teeni midagi putkade pealt. Aga kui juba rahvast rohkem käima hakkab, küll jooksevad siis firmad tormi, et saaks oma putka üles sättida.

praeguseks aitab...

Martin
07.01.04, 21:32
Ma pidasin antud tekstis küll eestikaid silmas aga kuna sa mainisid rahvusvahelisi mänge siis siin olen sinuga peaaegu nõus ,kuigi EJL tegi juba eelmisel aastal piletid odavamaks ja süsteemi paindlikumaks(perepilet jne.).
Vaadatavuse suhtes ei saa kohe kuidagi nõustuda ,Arenal on ikka igalt poolt väga hea vaadata . Kas võrdlesid ,et kuidas oleks kossu vaatamine Arenalt ?:) Seda on küll Saku hallist parem vaadata.

Väga ei viitsi vaielda piletite osas. Kuid vaadatavus nüüd küll kõikjalt väga hea ei ole. Paljudes kohtases jääd rahuldavale tasemele ning hea on ka suht levinum. Väga hea vähestes sektorites. Ja piletihind pole vist endiselt sellega seotud.

Tele kohta: veab kui paari aasta jooksul mõnda üksikut mängu näidatakse. See kanal, kes iga nädal näitama hakkab võtab endale Waterworld 2 projekti. Palju õnne. Kui just keegi teine seda kinni ei pleki.

Jorgan
07.01.04, 21:46
Originally posted by vibu

Muidugi on absurdne see, et kui ma tahan statal midagi näksida pean ma kodust võileivad kaasa võtma. Siis pean need turvale ette näitama ja lõpuks veel kotist välja võtma. Samas- taas surnud ring- kes on need ärimehed, kes kulutaks putka ülespanemisele staadionile, kui pole potensiaalseid ostjaid? Võiks ju spekuleerida- las staadioni valdajad lasevad sümboolse tasu eest putka üles sättida- nii üheks hooajaks.
Siis oleks näha, kas midagi muutub. KRT! Kasvõi tasuta. nii või teisiti nad praegu ei teeni midagi putkade pealt. Aga kui juba rahvast rohkem käima hakkab, küll jooksevad siis firmad tormi, et saaks oma putka üles sättida.

see sügis igatahes flora kodumängudel müüdi küll mingeid pirukaid ja kohvi. nii et mingigi toitlustusalane tegevus oli küll olemas ja õllet hakatakse ilmselt ka müüma.

käbi
08.01.04, 01:07
See linti võtmine ei pruugi tulla vääääga kallis projekt, alusteseks piisast yhestki kaamerast(nagunii see yks ETV kaamera käib Jalpallipäevikuga kohal vahest) ja mänge ei pea ka ju otse ylekandma. Lepinud võiksid ka olla Liidu poolt tasuta alguses ja kui vaatajaid on siis kysigu raha, ma pakun et see võib paljugi õiguste eest kysitud raha süü olla praegu aga muidugi ega mina kõike ei tea

vandersell
08.01.04, 22:50
Originally posted by vibu

Rahvast staadionile...

Tasuta piletid näiteks erinevatele koolidele, kasvõi lastekodudele- heategevusekorras. Näiteks- Kool nr X ja lastekodu nr. Y saavad vaatama tasuta (või sümboolse hinnaga) vaatama meeskond Õ mänge. jne. Ja vaadake, kuidas paari aasta pärast mängivad lastekodud Y ja Ö omavahel.
Viimane suvi Flora ka nii tegigi (vbla ka varem), piletid lastekodudele ja laste varjupaikadele. Kogused polnud teab mis suured aga initsiatiiv on tervitatav. Kui vaid järjepidevust jätkuks, küll tärkab siis lastes ka huvi mängu eri tahkude vastu :)

PS. Kindlasti on teisedki klubid sarnaselt toiminud, lihtsalt see on kindel fakt mida mina tean.

ROOTSI KUNN
09.01.04, 14:19
Mõnedel Flora kodumängudel oli tõesti Buffet kohal ja sai sooja suppi ,teed ,kohvi ja võileibu.See oli väga mõnus ja alati kõik kasutasid seda võimalust ,ka hinnad olid OK aga see oli ainult üksikud korrad ,mida hooaeg edasi seda viletsamaks asi läks. Ja ma ei räägi ainult Florast nemad tegid midagi aga teistel mängudel polnud halligi. Ka M.Levadia mõnel mängul oli shaslõki küpsetaja kohal aga samuti mitte kõigil mängudel.
Minu meelest peaks EJL esitama kõigile Meistriliiga klubidele nõudmise ,et oleks olemas mingi kohapealne elementaarne toitlustus.

Praegu ilmus Sportneti uudistes HK Pantrite reklaam ja seal on näha ,et klubi teeb üsna suuri jõupingutusi ,et omale fänne ja toetajaid leida. Kõik see ,mis nad seal välja pakuvad on väga lihtne teostada . Ma ei usu ,et nüüd kohe fännide hordid hokit vallutama hakkaks aga meeldiv ikkagi näha ,et klubi oma poolehoidjate peale mõtleb.
Floras kahjuks küll keegi oma poolehoidjate peale suurt ei mõtle. Omal ajal ,kui veel Madis seal töötas siis mingil tasandil ikka töö käis aga nüüd kõik soiku vajunud.
Mina olen juba üle 10 aasta Flora fänn olnud aga klubi pole kordagi minuga kontakti otsinud ,tavaliselt on initsiatiiv onud ikka minu poolne.

dreyd
09.01.04, 15:46
ma nüüd küll hüppan ülepea vette ja kaldun tsipa kõrvale, aga kuidas näeb tänapäeval välja fännihordi ja Flora klubi omavaheline suhe väljaspool staadionit? Mis kanaleid pidi üksteisega suheldakse, kas fännid ise liiga vähe pole häält teinud? Juhul, kui eksin siis vabandan ette.
Mõni protest Flora, kui organisatsiooni/administratsiooni vastu? Et häält kuulda oleks ja mõjule pääseks...

xxxxxx
15.01.04, 22:44
Kõige selle peale ütleks, et kahtlemata on seos TV ülekannete ja publiku arvu vahel. Minu arvates oleks täiesti mõeldav tähtsatest mängudest ülekandeid teha, ent samas peaks olema garanteeritud teatud hulk publikut staadionil ( enamasti on inmesi sajaringis) ja mõelda võiks ehk vaid sügisringide viimaste voorude peale, mis toimuvad õhtusel ajal. Nimelt suvel on TV vaadatavus tunduvalt vüäiksem, kuid novembris panevad inimesed tihti koju jõudes kohe teleka sisse ning vaatavad kõike, mis Prime- time´il tuleb. Samas tehakse telekavad 5 nädalat enne eetrisse minekut ja kõigi nende asjaolude kokkulangevust pole alati võimalik ette näha. Ülekandeks peab olema poolte vastastikune huvi, eetriaeg ja raha. Seega asjaolude kokkulangevus. Seda esineb meie meistriliiga puhul vaid paar korda aastas.
Ülekandega publiku tekitamiseks on vaja ka näilisust, et staadion on suhteliselt tihedalt asustatud. Eriti ei meelita kohale tulema, kui TV-st näed 100-t inimest ja kuuled taustaks vaikust ning üksikuid hõikeid. Korvpallihallides on rahvas kokku surutud ja seal tékid täismaja efekt kiirelt. Miks muidu on koondise mängudel kõvasti rohkem rahvast kui liigakohtumistel? Sest tavainimene näeb telekast tuhandeid maruliselt kaasaelavaid fänne ning tahab sellest osa saada. Samas ei tundu Flora- Valga mängu 102. pealtvaataja staatus eriti atraktiivne.

Mingil määral meediaspetsialist
xxxxxx:lahe:

cobras
16.01.04, 09:33
tundub õige mõttearenndus olevat...:oih: aga mina vaatax ikkagi enne tühja alecoqi areeni kui täis rabahalli:õnnelik:

mcnamara
16.01.04, 13:00
Originally posted by xxxxxx
Kõige selle peale ütleks, et kahtlemata on seos TV ülekannete ja publiku arvu vahel. Minu arvates oleks täiesti mõeldav tähtsatest mängudest ülekandeid teha, ent samas peaks olema garanteeritud teatud hulk publikut staadionil ( enamasti on inmesi sajaringis) ja mõelda võiks ehk vaid sügisringide viimaste voorude peale, mis toimuvad õhtusel ajal. Nimelt suvel on TV vaadatavus tunduvalt vüäiksem, kuid novembris panevad inimesed tihti koju jõudes kohe teleka sisse ning vaatavad kõike, mis Prime- time´il tuleb.

Novembris prime-time\'ile jalgpalli ei pane. Ilmselt isegi mitte ETV-s. Lihtsalt liiga palju inimesi otsib teiselt kanalilt selle Ameerika rämpsfilmi üles. Suvel võib olla vähem vaatajaid, aga samas on ka telejaamadel vähem huvi üksteise vaatajanumbreid üle trumbata. Selles mõttes oleks ehk suvel rohkem lootust ekraanile pääseda.

mel21
16.01.04, 14:51
Kolm alusmõtet:

1. Eesti asustus on hõre. Toodud Derby näide ei pea päris paika, sest juurde peab arvestama kogu piirkonna, nö tõmbealad. Eestis oleks arvestavaid kohti neli: Tallinn, Ida-Viru, Tartu, vast ka Pärnu. Väga olulised on aga maakondlikud keskused, kus tugevaid fännkondade tekkimisel on abiks piirkondlik patriotism (Põlva ja käsipall, Pärnu ja võrkpall).
2. Eestis puudub vutikultuur. Jalgapalli imbumine argiellu, kus enamikul oleks arvamused ja sümpaatiad, on olematu. Isegi spordihuviliste seas on palju neid, kes vaatavad kas suurvõistlusid ning viivad end aeg-ajalt CLis/mõne tippliigaga (Premier) tegemistega kurssi. Kui palju kajastatakse vutti päevalehtedes (siinkohal tõstaks SlÕlehe troonile)? On olemas kildkond huvilisi - siinsamas foorumis, koondisemängudel käijad või põhimõttekindlad Eesti liiga huvilised. Need inimesed on üldjuhul 15-30 vahel, tugevad traditsioonid tekivad aga alles põlvkonna pärast. Seega lootust on asja paranemisele.
3. Eesti liiga struktuur ning infomüra on nigel. Vajakajäämisi on selles teemas korduvalt välja käidud: kehv infrastruktuur ja mängude korraldus, aga ka kindla mängupäeva/kellaaja puudumine, koostöö ja klubipoolne initsiatiiv fännidega (rääkimata fänniklubidega), klubide liigadevaheline nihutamine, infosulg, kas või teadmatus klubi mängijatest, logodest ja mänguvormidest, tütarklubide skeem nii kõrgel tasemel ei tohiks vähemalt publiku meelitamisel kasuks tulla.

Erinevalt võrkpallist puuduvad ka metseenid, puudub raha ning (poliitiline) toetus. Aga vajaka on ka kontseptsioonist, ideedest, mis potentsiaalset Eesti liiga huvilist staadionile meelitaks. Enne, kui elementaarnegi, st liigamänge korralikult päevalehtedes ning õhtustes spordiuudistes ei kajastata (mitte kord nädalas esmaspäeva hilisõhtul väga halval teleajal), on raske loota otsepildi tootmist kodusest liigast.

Marduk
16.01.04, 15:26
Miks mitte vahetada need (kesk)8ised kordus saated (Kanal 2 \"Tondi jutud\", \"Villa\", TV3 \"Herakles\", \"Xena\" jne) millegi muuga. Ntx yksk6ik milliste spordiala tiphetkede/m2ngudega. Asi oleks seegi, kui sul tuleks kell 3 88sel Eesti vs Holland. Vaatajaid oleks sama palju kui m6ttetul ameerika seebil. Aga see oleks v2hemalt algus. :)

xxxxxx
19.01.04, 23:08
Selles diskussioonis osalejad saavad vist isegi aru, miks asi telemeeste ja jalgpallijuhtide vahel ei susise... :lahe:

käbi
21.01.04, 00:24
ja minu teadmiste järgi on see jalgpallibosside asi et ei susise

Marduk
21.01.04, 00:34
Slohtulehes oli t2na uudis, et Kanal 2 kannab 5 Eesti korvpalli Meistriliiga m2ngu yle. Kompavad vaatavad kuidas vaatajaid on? Ja need m2ngud tulevad otse, 6htustel aegadel, magusa reklaamiaja aegu :)

ethan
21.01.04, 00:46
Originally posted by Marduk

Slohtulehes oli t2na uudis, et Kanal 2 kannab 5 Eesti korvpalli Meistriliiga m2ngu yle. Kompavad vaatavad kuidas vaatajaid on? Ja need m2ngud tulevad otse, 6htustel aegadel, magusa reklaamiaja aegu :)

Korvpall korvpalliks. Sealsed klubid maksavad ülekannete eest peale (muuseas 3 klubi mänge ei kanta üle - Kalev, Pirita, Rakvere ehk siis \"millal septembrikuu palga saame?\", amatöörid+1 koondislane+1 poliitik(+1 5 viga 5 minutiga) ja \"lapsed\". Samas 3 korda kantakse üle ET/Audentese mängu). Korvpalliklubide rahaline seis on kõvasti parem kui jalgpalliklubide finantsseisud, mis seletabki põhjuse, miks nad võivad regular seasoni mängudega teles eksperimenteerida. Play-offide õigused on muideks ETV-l, kes need ka (vist täismahus) üle kannab.

Lühidalt öeldes jalgpalliülekannete kohta - pole enne mõtet midagi kanda kui pole välistatud tühjade tribüünide näitamine. Kui selekteerida mõned Flora-TVMK-Levadia mängud, siis oleks vaja mingit staadionil käimise (jalgpalli)kultuuri, sarnaselt sellele, mis korvpalliringkondades mingil määral välja kujunenud on.

käbi
23.01.04, 16:12
see jalgpallikultuur ei teki teadmatusest, selle pärast peaks rohkem jalgpalli näitama ja mängude aegadest kas või rääkima kui terveid mänge ei suudeta veel näidata

erne
29.02.04, 23:19
Jah...enamik teie arvamustest kattuvad minu arvamustega(ma mõtlen neid optimistlikumaid arvamusi).Näiteks mind tõigi jalgpalli juurde tv ülekanne...see oli vist esimene tv3-e näidatud hooaeg.hakkasin vaatama,hakkas meeldima ja nüüd olengi täielik jalkamaan.
minuarust oleks see marulahe kui eesti meistrivõistlustel hakataks teleülekandeid tegema.tuleks hakata näiteks allkirje koguma või midagi sellist kyll siis tulemus ka tuleks
Ma arvan et mõni lõngus läheks siis mängu kasvõi sellepärast vaatama,et telekasse saada...:silm1:

varix
01.03.04, 00:48
publiku arv sõltub pileti hinnast kah ju. Meie riigi majanduslik olukord pole nii hea et iga inimene suudaks osta mängu pileteid. eriti praeguse hinna juures.

sicmic
01.03.04, 00:51
Originally posted by erne

minuarust oleks see marulahe kui eesti meistrivõistlustel hakataks teleülekandeid tegema.tuleks hakata näiteks allkirje koguma või midagi sellist kyll siis tulemus ka tuleks
Ma arvan et mõni lõngus läheks siis mängu kasvõi sellepärast vaatama,et telekasse saada...:silm1:

Niinimetatud tulemus tuleks jalgpalli ääretut populaarsust ja eestlaslikku pealehakkamist/aktiivsust kindlasti massiivne, ehk paarsada allkirja saaks kokku. Kuid jah, kui kaamera suvatseb staadionile tulnuid näidata, oleks telepildist \"suure massi \" sees väljajäämine omamoodi saavutus. Tere tulemast reaalsusesse!:põnn:

jormat
01.03.04, 17:16
voix jah ule kanda aga kardeti et vaatajaid ei oleks...

kaala
01.03.04, 17:43
minuarust on see maitea kelle suhtumine kas etv või ej tv jalgpalli asjasse vale.olen aru saanud nii ,et jalgpalli ei näidata sellepärast nii palju kuna vutti ei käida kohapeal vaatamas .minuarust on just vastupidi, kui näidataks ,siis käiks just rohkem rahvast kohal.pean silmas just eesti meistriliigat.sellega pandakse ikka kõvasti mõõda siis, et sellise taktikaga fänne ja rahvast tribüünidele oodatakse!:kaval:

sicmic
01.03.04, 18:31
Originally posted by kaala

minuarust on see maitea kelle suhtumine kas etv või ej tv jalgpalli asjasse vale.olen aru saanud nii ,et jalgpalli ei näidata sellepärast nii palju kuna vutti ei käida kohapeal vaatamas .minuarust on just vastupidi, kui näidataks ,siis käiks just rohkem rahvast kohal.pean silmas just eesti meistriliigat.sellega pandakse ikka kõvasti mõõda siis, et sellise taktikaga fänne ja rahvast tribüünidele oodatakse!:kaval:

Mõtle natuke - miks peaksid Eesti telekanalid eelistama suhteliselt vähepopulaarse vuti (kui palju neid ülekandeid ikka vahiks) näitamist oma- või sisseostetud saadetele (mis tihtilugu võtavad vähem eetriaega ja telerite ees jälgijaid kohati sadades tuhandetes). Ühesõnaga telekanalite taktika ei näe ette fännide ja muu rahva tribüünidele toomist, neil on tähtsamaidki asju ;). Hea seegi, et suurturniire ja koondise mänge näitavad :doh:

asdf
01.03.04, 18:46
Originally posted by m1kk

Mõtle natuke - miks peaksid Eesti telekanalid eelistama suhteliselt vähepopulaarse vuti (kui palju neid ülekandeid ikka vahiks) näitamist oma- või sisseostetud saadetele (mis tihtilugu võtavad vähem eetriaega ja telerite ees jälgijaid kohati sadades tuhandetes). Ühesõnaga telekanalite taktika ei näe ette fännide ja muu rahva tribüünidele toomist, neil on tähtsamaidki asju ;). Hea seegi, et suurturniire ja koondise mänge näitavad :doh:

Huvitav oleks teada täpselt palju Eestis vutti vaadatakse. Näiteks koondise mänge vms. Aga üldiselt on asi ikkagi raha taga kinni. Kanal2-le maksavad kossuülekannete eest ntx klubid, võrkpalliga on enamvähem sama lugu, st alaliit + klubid finantseerivad.

kaala
01.03.04, 19:08

Mõtle natuke - miks peaksid Eesti telekanalid eelistama suhteliselt vähepopulaarse vuti (kui palju neid ülekandeid ikka vahiks) näitamist oma- või sisseostetud saadetele (mis tihtilugu võtavad vähem eetriaega ja telerite ees jälgijaid kohati sadades tuhandetes). Ühesõnaga telekanalite taktika ei näe ette fännide ja muu rahva tribüünidele toomist, neil on tähtsamaidki asju ;). Hea seegi, et suurturniire ja koondise mänge näitavad :doh: noh aga kust s a tead paljud tahaksid meistriliigat näha:)? ma arvan et vaatajaid ikka oleks.samas võtame näiteks võrkpalli ja korvpalli mida näidatakse eesti kanalites, tegemist on ju eesti meistrivõistlustega miks ei võiks siis näidata ka jalgpalli?

Puercos
02.03.04, 16:08

Mõtle natuke - miks peaksid Eesti telekanalid eelistama suhteliselt vähepopulaarse vuti (kui palju neid ülekandeid ikka vahiks) näitamist oma- või sisseostetud saadetele (mis tihtilugu võtavad vähem eetriaega ja telerite ees jälgijaid kohati sadades tuhandetes). Ühesõnaga telekanalite taktika ei näe ette fännide ja muu rahva tribüünidele toomist, neil on tähtsamaidki asju ;). Hea seegi, et suurturniire ja koondise mänge näitavad :doh: noh aga kust s a tead paljud tahaksid meistriliigat näha:)? ma arvan et vaatajaid ikka oleks.samas võtame näiteks võrkpalli ja korvpalli mida näidatakse eesti kanalites, tegemist on ju eesti meistrivõistlustega miks ei võiks siis näidata ka jalgpalli?

Ei tea mis tehnikaga? Alutaguse Lootuse mänge kuskilt künka pealt käsikaameraga?
Ainuke koht oleks ilmselt A le Coq Arena, kust kannataks mänge kanda ja Pohlak rääkis ka kuskil pikalt ja selgelt, miks jalgpalli TV\'s üle ei kanta!

Amadeus
02.03.04, 16:14
Kui nad ei tee ylekandeid televisiooni siis tehku internetti :) See oleks veel mugavam

kaala
02.03.04, 16:19
Originally posted by Puercos

Ei tea mis tehnikaga? Alutaguse Lootuse mänge kuskilt künka pealt käsikaameraga?
Ainuke koht oleks ilmselt A le Coq Arena, kust kannataks mänge kanda ja Pohlak rääkis ka kuskil pikalt ja selgelt, miks jalgpalli TV\'s üle ei kanta!
kõik staadionid ( kuressaares valgas, tallinnas, pärnus) kus on teleülekandeid tehtud (eesti koondise mängud) kõlbavad. samas tekitab muret see kas etv oma kibinate kobinatega ka kohale jaksab tulla, samastulemus oleks juba see kui algatuseks a le koq arenal hakatakse meistriliiga mänge näitama.
õesõnaga katke eesti rohkem jalgpalliväljakutega, väljakutele tribüüne ja meistriliiga jalgpall TV`sse:)

Amadeus
04.03.04, 11:13
Täna oli just Sportnetis artikkel et jäähoki finaal matshid kantakse televisionis yle. Ylekandja on CITV. Mis aga on veelgihuvitavam, on see et neid mänge kantakse reaalajas yle ka internetis. Jalgpalli Liit v6iks uurida, äkki olekski niisugune variant parim laiema auditooriumi saamiseks.

skint
04.03.04, 11:47
Originally posted by Amadeus

Täna oli just Sportnetis artikkel et jäähoki finaal matshid kantakse televisionis yle. Ylekandja on CITV. Mis aga on veelgihuvitavam, on see et neid mänge kantakse reaalajas yle ka internetis. Jalgpalli Liit v6iks uurida, äkki olekski niisugune variant parim laiema auditooriumi saamiseks.

Kusjuures selle jäähokiga on üldse imelikud lood. Kui veel viis aastat tagasi sai Eesti meistrivõistluste (jäähoki siis) tulemusi vaid heal juhul Vikerraadio spordiuudistest ning üliharva ETV-st kuulda, siis nüüd on asjad muutumas. Sel hooajal on aga juba pidevalt telepilt erinevate kanalite spordiuudistes, Spordilehes on enam-vähem iga nädal jäähokile pühendatud terve lehekülg (seda on jalgalliga samal tasemel või isegi pisut rohkem). Kui nüüd veel jäähokikoondis midagi korda suudaks saata, siis võidakse sealt veel edasi liikuda...
Igatahes on Vilba Jäähoki Liidus asja aktiivselt ajama hakanud, Kannikugi algus Jalgpalli Liidus on lootustandev. Näha on, et vähemalt üritatakse asja parandada...

Kaspy
04.03.04, 12:52
Krr aga maksaks siis vähemalt Vutiliit need ülekanded kinni sellega nad teeksid jalgpalli arengusse ainult suure sammu vaatajate osas ja noh eks see ole näha kui populaarne see vaatamine on alati saab ju kõike ära ka lõpetada ;)

Marduk
04.03.04, 13:32

Kui nad ei tee ylekandeid televisiooni siis tehku internetti :) See oleks veel mugavam

Ja seda on tehtud. Aasta oli siis 98-99? kui Eesti m2ngis Egiptusega. Kuna ETV kandis oma saateid netis yle siis sai mingi *.* realplayeri versiooniga seda vaadatud. Kaljuveeri jutt j6udis kyll enam v2hem kohale aga pilti ei kommenteeriks :P:D

Mõnuagent 007
04.03.04, 15:17
teleülekandeid oleks rohkem vaja just Tallinnast kaugemal elavatele inimestele, sest inimesed ei hakka ju igaks vooruks Tallinnasse tulema ja samas ka jalgpalliliigaga on pisikeste uudisklippide vahendusel raske kursis hoida. Nii ei saa ju tekkida lemmikmeeskondi ega ka lemmikmängijaid. Sest ollakse näinud ainult paari üksikut väravat ja siis Flora euromängu vms. Samas kui 1999. aastal kanti ETV-s eesti liigat üle, siis nendest mängudest on meeldejäänud pidevalt tegevusest mahajääv kaamera ja vaikne ja igavusest haigutava kommentaatori möla.

Amadeus
04.03.04, 15:32
Eriti vajalik oleks internetti yle kanda pilt nende vtui s6prade tarvis kes ise Eestis hetkel ei ole. ETV tegi kyll 98-99 kandis yelkandeid internetti aga nende server ei kannata ka ilmselt mingit kriitikat, ja seega ei saanudki oodata et tulemus oleks hea olnud, kui aga m6ni telebisnis olekski ainult internetile suunatud, nagu meil on ju ka olemas mingi ( ei mäleta kuis nad ennast kutsusid) siis nende tulem oleks ilmselt parem. Aga noh see on k6ik ikkagi utoopia. Ei usugi enam et nad selles kysimuses niipea midagi ette v6tavad.

fitti
04.03.04, 17:52
http://www.delfi.ee/news/sport/eesti/article.php?id=7345125

no minge te ka kukele, kellele seda JÄÄHOKIT on nyyd vaja näidata???:kaval:
püha masendus...

yheksa
05.03.04, 09:59
Ohh, lahe ma küll vaataks! ...aga paraku ma vist ei näe toda CITV\'d. Kas see on mingi kanal mida näevad vaid SAT-taldreku ja kaabelTV omanikud?

fitti
05.03.04, 10:21
emm, tegu rait killandi uue projektiga ehk kodumaise neljanda kanaliga. ja, vabandust küsimast, aga kas ilma kaablita tuleb kuidagi pilt telekasse ka tänapäeval? ma mõtlesin et toa-antennide ajastu on möödas.. näha peaks ta igaljuhul olema kõigile.

rauno
05.03.04, 10:29
fiti sa maybe ei usu a ka toaantenniga on võimalik kaabeltv-d vaadata;)
pilt pole küll kõikse parem .ise vaatab läbi kaabli siiski:)

mcnamara
05.03.04, 10:29
Originally posted by fittibaldi

emm, tegu rait killandi uue projektiga ehk kodumaise neljanda kanaliga. ja, vabandust küsimast, aga kas ilma kaablita tuleb kuidagi pilt telekasse ka tänapäeval? ma mõtlesin et toa-antennide ajastu on möödas.. näha peaks ta igaljuhul olema kõigile.

Miks toaantenniga? Mina elan näiteks Nõmmel, kus telerit vaadatakse antenni abil, mis asub maja katusel. See on vana hea tava, mida harrastasid juba meie vanemad ja (paljude puhul siin) vist ka vanavanemad.
Maailmas on veidraid asju, kas pole.

fitti
05.03.04, 11:06
on tõesti. kuuldavasti olla vanasti inimesed ka muid veidrusi teinud, tänavaid olla uulitsateks kutsutud, olla sõidetud hobuvankriga auto asemel ja iimeili saatmiseks olla see ümbrikusse topitud ja siis tatiga miski mark peale kleebitud. ja helistati telefoniautomaatidest, selle asemel, et mobiili kasutada... :sega9:

käbi
06.03.04, 00:04
Liidult ei võtaks ju tykki kyljest, telele peale maksta ja krt kyll ma võin siin enda kaameraga ka alustuseks filmida kui nad neid kulusid kardavad, kõlbab alustuseks seegi:D ja ei pea ju neid mänge otse ometi kandma, nagunii jalgpallist räägitakse nii vähe et tulemusi kuuleb alles mitme päeva tagant ja mängu aegu on ka suht võimatu teada saada ikka vahepeal. Ma olen 100% kindel et teleylekanded(ei pea olema isegi otse!!) teavitaks rohkem ja reklaamiks roppult jalgpalli, praegu on ikka info levitamine suur0 :viha:

Siim
06.03.04, 12:46

Liidult ei võtaks ju tykki kyljest, telele peale maksta ja krt kyll ma võin siin enda kaameraga ka alustuseks filmida kui nad neid kulusid kardavad, kõlbab alustuseks seegi:D ja ei pea ju neid mänge otse ometi kandma, nagunii jalgpallist räägitakse nii vähe et tulemusi kuuleb alles mitme päeva tagant ja mängu aegu on ka suht võimatu teada saada ikka vahepeal. Ma olen 100% kindel et teleylekanded(ei pea olema isegi otse!!) teavitaks rohkem ja reklaamiks roppult jalgpalli, praegu on ikka info levitamine suur0 :viha:

Ma arvan, et kui jutt käib rahast, siis sel juhul mingi summa äraandmine võrdub ikka tüki võtmisega küll. Pealegi, jõuame ikka tagasi selle juurde, et tühjad tribüünid mõjuvad reklaamina küll, aga antireklaamina. Ja kui vaadata laiemalt, siis maailmas on asi käinud ikka niipidi, et teleülekandeid hakatakse tegema siis, kui rahvas on juba staadionitel.

P.S. See on ikka täielik enda viga, kui internetikasutajana ei leia tulemusi ja ajakavasid. Et sulle otsimisrõõmu jätta, siis Eesti MV-sid saab ka live\'is jälgida.

Martin
06.03.04, 12:50
Originally posted by Siim
Ma arvan, et kui jutt käib rahast, siis sel juhul mingi summa äraandmine võrdub ikka tüki võtmisega küll. Pealegi, jõuame ikka tagasi selle juurde, et tühjad tribüünid mõjuvad reklaamina küll, aga antireklaamina.
Ah, see on ikka täiesti haige jutt. Kuidas peaks inimesed üldse nägema, et mis jalgpalli Eestis mängitakse, kui mitte läbi tele?

Kõigepealt tuleb huvi tekitada, küll siis ka publik tuleb.

Siim
06.03.04, 13:10
Originally posted by Martin

Ma arvan, et kui jutt käib rahast, siis sel juhul mingi summa äraandmine võrdub ikka tüki võtmisega küll. Pealegi, jõuame ikka tagasi selle juurde, et tühjad tribüünid mõjuvad reklaamina küll, aga antireklaamina.
Ah, see on ikka täiesti haige jutt. Kuidas peaks inimesed üldse nägema, et mis jalgpalli Eestis mängitakse, kui mitte läbi tele?

Kõigepealt tuleb huvi tekitada, küll siis ka publik tuleb.

Emm... võtame näiteks FIBA Euroliiga ülekanded ETVs, kus Kalev järjest peksa sai. Kas see tekitab jubeda tahte palli patsutada? Okei, võib öelda, et need on erinevad asjad, sest eestikatel ju võistlevad omad poisid isekeskis ja mingit kompleksi see ei tekita. Kuid minu seisukoht on see, et väga esteetiliselt see pilt ei mõju. Kui on tegemist inimesega, kes peaks tele läbi nägema, mis jalgpalli Eestis mängitakse ja seejärel juhtub spordiuudistest silmama, mis toimub euroopa suurematel staadionitel... jätab veidi kontrastse mulje küll. Korv- ja võrkpalli puhul see rolli ei mängi, sest sisetingimustes tundub alati kõik suurem ja võimsam, kui see tegelikult on. Selline on tüüpilise televaataja arvamus asjast, ma ei räägi siinkohal fännidest. Aga fännide arv teatavasti pole piisavalt suur, et vajalikku auditooriumihulka täita.

Huvi tekitaksin mina seeläbi, et rahvast staadionile saada. Kuidas seda teha, on juba teine jutt.

Martin
06.03.04, 14:23
Huvi tekitaksin mina seeläbi, et rahvast staadionile saada. Kuidas seda teha, on juba teine jutt.

Ega ikka ei ole küll teine jutt. Palun selgita kuidas sa seda teeksid.

Siim
06.03.04, 15:16

Ega ikka ei ole küll teine jutt. Palun selgita kuidas sa seda teeksid.

Noh.. teise jutu all mõtlesin seda, et see teema siin käsitleb televisiooni.. aga tõsi ta on, et seeläbi on ta seotud ka jalgpalli üldise populariseerimisega.

Rahva staadionile meelitamine ei ole mingi lihtne ülesanne. Samas ei leia ma ka, et selles midagi ületamatut on. Ma ei leia, et eesti meelelahutusturg (ja meelelahutus jalgpall ju on) oleks nii täis, et jalgpallile huvilisi ei jätku. Ja kui seda peakski tegema teiste alternatiivide arvelt, siis muu maailma kogemuse põhjal peaksid väljavaated kaunis head olema.

Aga asja juurde..

Põhiprobleem leian selles, et klubide ja EJL turunduspool on ilustamata öeldes nõrk. Mida tehakse selleks, et inimesi veenda staadionile tulema? Praegune olukord soosib seda, et tõeline huvi saab kõik vajaliku info kätte, aga kes ei oska otsida (loe: temas ei ole huvi tekitatud), see ka infot ei leia. Praegusel \"infoajastul\" käivad asjad nii, et info tuleb retsipiendi(inimese) juurde, mitte inimene ei otsi ise infot. Kuna infost on niigi üleküllus, siis tavainimene läheb ikka coca-cola plazasse või uut muusikali vaatama, mitte aga staadionile vihma kätte lõdisema.

Siitkohast jõuamegi teise probleemi juurde. Staadionite olukord on praegu eesti jalkasfääris kuum teema ja õigustatult. Publiku seisukohalt on olukord sama jube kui pallurite. Tuues taas sisse võrdluse cc plazaga (mul pole isiklikult selle asutuse vastu midagi).. ühes kohas vajud ülikomfortsesse tooli ja vaatad filmi, mis teinekord piletiraha väärtki pole ja teisel puhul istud (heal juhul) kõva puust pingi peal. Seega.. tribüünid korda! Ja veel... tavainimene vajab midagi enamat, kui 22 meest ja palli. Õlle lubamine on positiivne samm, aga küsimusi tekitab, kas just sellest tuleks alustada? Staadionitele võib jõuda lihtsalt vale kontingent. Head lahendused oleksid kõikvõimalikud vaheajašõud, auhindade loosimised, tantsutüdod jms. entertainment. Mõni vanem olija võib siinkohal öelda, et see poleks enam see ja milleks seda jama vaja. Kahjuks on jalgpall elujõuline siis, kui ta on veidi kommertslikum kui praegu. Pos. näide: Levadia kampaaniad.

Kolmas peamine probleem on mänguline tase ja meeskondade komplekteerimine. See esimene asi paraneb iga aastaga ja siin ei annagi kõrvalt nii palju ära teha. Siinkohal on küsimus lihtsalt ajas. Aga päris kindlasti on out duublite süsteem. Kuidas saavad nt. Tulevikul ja Valgal tekkida poolehoidjad, sellest ma aru ei saa. Samahästi võivad fännid tekkida ManU, Arsenali või Reali reservidel. Kui ründaja Aadu Tamm peaks Tuleviku eest lööma hooajal 25 kolli, siis on küllalt kindel, et järgmine hooaeg leiame selle mehe Flora dressis. Ja nii aastast-aastasse. Öelgem ausalt, et Tulevik ja Valga on praegusel juhul perspektiivitud meeskonnad ja pealtvaatajaid need mängud ei hakkagi huvitama. Pigem võiks olla Meistriliiga meeskondade tasemevahe suurem, aga igaüks oleks iseseisev, nii palju kui see võimalik on. Seeläbi on ka rivaliteetide tekkimise tõenäosus suurem, mis kirgi kütab. (Merkuur - Tammeka, Flora - Levadia, FC Kuressaare - Sõrve JK).

See on siis lühidalt minu nägemus asjast... kriitika on teretulnud.

käbi
06.03.04, 15:50
TO Siim

Sa ise kirjutad et turundus on nõrk, mis oleks telemängudest veel parem turundus?:oih: See ylekanne ei pea ju otse tulema vaid võib isegi ola saate RAN formaadis, et poolteist tundi kokkuvõtteid ja uudiseid aga mingil normil ajal vähemalt mitte nagu jalgpallipäevik oli, ETVd nagunii nooremad inimesed niisama ei vaata
ja veel seda et nii saab ka filmida, et publikut ei näita, pole vaja kõiki pohlaku vabandusi kohe ise kasutada:D

Jux
06.03.04, 17:39
See ylekanne ei pea ju otse tulema vaid võib isegi ola saate RAN formaadis, et poolteist tundi kokkuvõtteid ja uudiseid aga mingil normil ajal vähemalt mitte nagu jalgpallipäevik oli, ETVd nagunii nooremad inimesed niisama ei vaata

Annaksin ka oma tugrikud just sellise Ran-formaadis saate poolt, kus võetakse mänguvoor kokku, näidatakse võimaluse korral kollid ära ning intervjueeritakse vooru olulisimaid tegijaid. Paraku tundub, et ETV ja selle kaader pole veel valmis sellise täispika saate toimetamiseks. Iseenesest viimasel paaril hooajal eetris olnud jalgpallipäevikul pole ka suurt viga - algusaja võiks vaid pisut varasemaks sättida ning saadet peaks tootma regulaarselt (mitte vahetult enne ega pärast rahvuskoondise mänge).

Selline saade oleks kokkuvõttes nn. isuäratajaks. Kui saatel tekib kõrge vaadatavus, siis saab edasi liikuda otseülekannete tegemise suunas.

kaala
06.03.04, 18:00
Siitkohast jõuamegi teise probleemi juurde. Staadionite olukord on praegu eesti jalkasfääris kuum teema ja õigustatult. Publiku seisukohalt on olukord sama jube kui pallurite. Tuues taas sisse võrdluse cc plazaga (mul pole isiklikult selle asutuse vastu midagi).. ühes kohas vajud ülikomfortsesse tooli ja vaatad filmi, mis teinekord piletiraha väärtki pole ja teisel puhul istud (heal juhul) kõva puust pingi peal. Seega.. tribüünid korda! Ja veel... tavainimene vajab midagi enamat, kui 22 meest ja palli. Õlle lubamine on positiivne samm, aga küsimusi tekitab, kas just sellest tuleks alustada? Staadionitele võib jõuda lihtsalt vale kontingent. Head lahendused oleksid kõikvõimalikud vaheajašõud, auhindade loosimised, tantsutüdod jms. entertainment. Mõni vanem olija võib siinkohal öelda, et see poleks enam see ja milleks seda jama vaja. Kahjuks on jalgpall elujõuline siis, kui ta on veidi kommertslikum kui praegu. Pos. näide: Levadia kampaaniad. ma ei saa nüüd aru.kas sa nõuad tribüünidele pehmeid tugitoole koos põrandaküttega ja kõige muuga? ütle mulle mõni staadion kus tavainimene saaks selliseid mugavusi.pealegi õige fänn seisab mängu ajal püsti ja üldse, need põrandaküttega ja pehmete istmetega kohad on mõeldud tähtsamatele isikutele.muidugi kui antud staadionil peaks selliseid üldse leiduma:)

asdf
06.03.04, 19:10

ma ei saa nüüd aru.kas sa nõuad tribüünidele pehmeid tugitoole koos põrandaküttega ja kõige muuga? ütle mulle mõni staadion kus tavainimene saaks selliseid mugavusi.pealegi õige fänn seisab mängu ajal püsti ja üldse, need põrandaküttega ja pehmete istmetega kohad on mõeldud tähtsamatele isikutele.muidugi kui antud staadionil peaks selliseid üldse leiduma:)

Just nimelt, õige fänn seisab püsti, aga neid \"õigeid fänne\" on käputäis. Tavainimene tahaks ikka veidike paremaid tingimusi, loomulikult ei pea seal olema põrandakütet, aga kindlasti vihmasaju puhuks katus, samuti peaks see olema välja ehitatud, nii et tuul ei käiks läbi (nagu Arena praegu) ja et ka muud ruumid oleksid korralikud.

Need pehmed istmed ongi \"tähtsamatele inimestele\" - loožid ;)

käbi
07.03.04, 00:42
Originally posted by Jux

See ylekanne ei pea ju otse tulema vaid võib isegi ola saate RAN formaadis, et poolteist tundi kokkuvõtteid ja uudiseid aga mingil normil ajal vähemalt mitte nagu jalgpallipäevik oli, ETVd nagunii nooremad inimesed niisama ei vaata

Annaksin ka oma tugrikud just sellise Ran-formaadis saate poolt, kus võetakse mänguvoor kokku, näidatakse võimaluse korral kollid ära ning intervjueeritakse vooru olulisimaid tegijaid. Paraku tundub, et ETV ja selle kaader pole veel valmis sellise täispika saate toimetamiseks. Iseenesest viimasel paaril hooajal eetris olnud jalgpallipäevikul pole ka suurt viga - algusaja võiks vaid pisut varasemaks sättida ning saadet peaks tootma regulaarselt (mitte vahetult enne ega pärast rahvuskoondise mänge).

Selline saade oleks kokkuvõttes nn. isuäratajaks. Kui saatel tekib kõrge vaadatavus, siis saab edasi liikuda otseülekannete tegemise suunas.

ykskord veel, et piisab ka lindist tuleva mänguga, see ei pea otse tulema(kaks meest võtavad linti, yks loeb peale ja yks lykkab kassetti makki ja saagu ylekanne!!), nagunii enamasti kohe tulemust ei kuule

sicmic
07.03.04, 02:00

Ja veel... tavainimene vajab midagi enamat, kui 22 meest ja palli. Õlle lubamine on positiivne samm, aga küsimusi tekitab, kas just sellest tuleks alustada? Staadionitele võib jõuda lihtsalt vale kontingent. Head lahendused oleksid kõikvõimalikud vaheajas<caron>õud, auhindade loosimised, tantsutüdod jms. entertainment. Mõni vanem olija võib siinkohal öelda, et see poleks enam see ja milleks seda jama vaja. Kahjuks on jalgpall elujõuline siis, kui ta on veidi kommertslikum kui praegu. Pos. näide: Levadia kampaaniad.

1 tark mees selgitas mulle hiljuti, et igasuguste loosimiste ja kampaaniatega saab staadionile inimesed, kes just neist auhindadest huvitatud on ning kui rohkem ei jagata - lahevad mujale otsima. Levadia kampaaniad olid kindlasti positiivsed, aga pikemaajalise efekti jaoks on midagi muud vaja ;)

marabella666
07.03.04, 13:52
vabanadan ette valepostituse pärast, aga ei tahtnud hakata uut teemat selle jaoks tegema. Nimelt tahtsin lihtsalt soccerneti tänada selle eest, mida tv teha ei suuda - ülekannet Tuleviku Flora mängust. Live kommentaaridega mängu lugeda on märksa sisukam kui flora kodukalt kuiva seisu jälgida.:lahe:

Siim
07.03.04, 16:05

TO Siim

Sa ise kirjutad et turundus on nõrk, mis oleks telemängudest veel parem turundus?:oih:

Minu lähenemisviis oli teine. St ma leidsin, et ei ole vajalik esialgu mängude live\'is täispikkuses ülekandmine. Kõik teised tv-ga seotud mõtted on kindlasti teretulnud. Ja kuigi mõnele võib tunda see jabur, kordan veel - telepilt kuskilt väljakult, kus platsikõrvane tegevus on:

a) üldse pole midagi-kedagi näha
b) onu Vanja pissitab kuskil puu kõrval peni ja viis tõsisemat poolehoidjat üritavat mingit fiilingut luua
c) lugematud tühjad toolid

See ei ole parim turundus. Kindlasti mitte!

Mõni PR-taustaga mees võiks siinkohal sõna võtta, juhul kui väga puusse panen.

P.S Tulevikus näen oma kujutlused Eesti MVsid kindlasti teleekraanil, aga iga asi omal ajal.

rauno
07.03.04, 18:42
Pohlak ütles reedesel fännidega kohtumisel selgelt oma seisukoha.
Tema ei poolda seda et alaliit maksab peale et ala näidatakse vaid seda et telekanalid peaksid ise huvi tundma ülekande õiguse saamiseks.
ise pooldaks ka mingit notmaalset saadetki mis iga nädal eetris ja kus näeks löödud väravaid ja kus oleks mõnest mängust pikem kokkuvõte jne.mingi tunnine saade
a noh eks vist igaasi tuleb omal ajal

murri
07.03.04, 22:05
Originally posted by rauno

Tema ei poolda seda et alaliit maksab peale et ala näidatakse vaid seda et telekanalid peaksid ise huvi tundma ülekande õiguse saamiseks.

Seda pole enne loota, kui siia tulevad ka normaalsed mängijad. Praegu on Flora ju Pohlakul teisejärgulisel kohal, kuna põhirõhk on ikkagi mängijate müümisel välisliigasse. Kui näiteks mõni klubi jõuab kuskil Eurosarjas kaugemale siis juba tekiks mingit lootust. Flora aga müüs oma ainukese ründaja Hamre maha ja tulemus oli eile näha. Samas pole ka ühelgi teisel eesti klubil piisavat raha korralike mängijate sisseostmiseks, nii et Eesti MV teleekraanil jääb ilmselt veel paljudeks aastateks ainult unistuseks.

kaala
07.03.04, 23:39

ise pooldaks ka mingit notmaalset saadetki mis iga nädal eetris ja kus näeks löödud väravaid ja kus oleks mõnest mängust pikem kokkuvõte jne.mingi tunnine saade
a noh eks vist igaasi tuleb omal ajal jalgpallipäevikus näidataksegi vahest ju. ja pealegi kui tahad et kuskil saates kasvõi MV väravaidki näidataks, siis peaks keegi ikka mängu filmima terve mänguaja kuna keegi ei tea ju millal see värav tuleb vms.:oih:

shepard
08.03.04, 16:52
No Tulevik - Flora mängul miskine kaameramees ikka rippus seal alekoki stata kohal.
Kahjuks ei olnud ainult väravaid, mida näidata :)

käbi
08.03.04, 17:04
Täis staadionitega tekib just hoopis selline tunne, et per*e kah et mis ma ikka läen sinna kui raffast nii palju juba aga tyhjaga hoopis nii et võistkonnal läeb abi vaja. Võibolla ma mõtlen väga kummaliselt aga minu jaoks pole sellel publikul kyll mingit tähtsust seal teles:oih:

kaala
08.03.04, 18:28
Originally posted by shepard

No Tulevik - Flora mängul miskine kaameramees ikka rippus seal alekoki stata kohal.
Kahjuks ei olnud ainult väravaid, mida näidata :) äki täiendab etv oma videoarhiivi:doh: ?

mazz
08.03.04, 18:57
sellest mängust mingisugust pilti näidati ka ju kuskil,a ned lõigud olid kyll ypris juhuslikud ja mõttetud-platsi keskelt ja mängijatega peaaegu samal kõrguselt võetud pilt.

rauno
08.03.04, 20:10
niipalju kui ma märganud olen vähemalt lillekülas on igak mängul kaamera üleval ja filmib terve mängu.

Matis
09.03.04, 15:57
Korras tribüünid ja staadionid saagu elunormiks. Ei viitsi enam murul lesida:viha: :kaval:

zaz
15.03.04, 18:56
Ma siis saatsin kah sellekohase päringu veel seni suht tagasihoidlikult tegutsevale telekanalile CITV (kust, muide saab ka jälgida Eesti Meistrivõistlusi jäähokis:kaval: )
Ja vastus tuli selline:

Tänan arvamuse eest,
see idee on meil juba ammu olemas ja oleme isegi esialgsed läbirääkimised klubidega ära pidanud.

Kui jalgpalliföderatsiooni ja klubidega kokkuleppele jõuame, kuidas ülekannete tehnilised kulud katta, siis meie poolest võiks mänge juba sellest hooajast näitama hakata. Meie oleme jalgpalli otseülekannete tegemiseks tehniliselt valmis ja teeksime seda hea meelega.

jaano martin ots
CITV juhatuse liige

:lahe:

Neth
15.03.04, 19:13
Originally posted by zaz

Kui jalgpalliföderatsiooni ja klubidega kokkuleppele jõuame, kuidas ülekannete tehnilised kulud katta, siis meie poolest võiks mänge juba sellest hooajast näitama hakata.
jaano martin ots
CITV juhatuse liige[/i]

:lahe:

Njah, aga ma kipun arvama, et sellisel \"tagasihoidlikult tegutseval telekanalil\" pole piisavalt raha, et just suurklubidele (eesti mõistes siis) teleülekannete eest maksta. Kui TVMK\'i ja Levadiaga annab veel rääkida, siis Flora küsib raudselt \"hingehinda\". Aga eks näis, oleks tore küll, kui telekanalilt mänge jälgida saaks:keel1:

zaz
15.03.04, 19:45
Originally posted by Neth
Njah, aga ma kipun arvama, et sellisel \"tagasihoidlikult tegutseval telekanalil\" pole piisavalt raha, et just suurklubidele (eesti mõistes siis) teleülekannete eest maksta. Kui TVMK\'i ja Levadiaga annab veel rääkida, siis Flora küsib raudselt \"hingehinda\". Aga eks näis, oleks tore küll, kui telekanalilt mänge jälgida saaks:keel1:

Kirjastki selgub, et ainult oma kuludega mänge näidata pole neil soovi...
Aga ilmselt loodetakse seal ka klubide või sponsorite abile:oih:

Kirja positiivsus, minu meelest, peitub aga selles, et erinevalt kolmest \"suurest\" on eelpool mainitud telekanal näidanud ka ise üles huvi Eesti liigajalgpalli vastu :)

ethan
15.03.04, 22:11
Aga millest see arvamus, et Flora teleülekande eest hingehinda küsib? Mina arvaks pigem nii, et kui CITV ise soovi üles avaldab, siis peaks see just positiivne märk olema ka EJL juhtfiguuridele ning ma üldse ei imestaks, kui klubid siin hindasid määrama ei hakkakski. Igatahes, meie ülesanne oleks ju siis põhimõtteliselt CITV vaatajaskonda kasvatama hakata kui nad mänge näitama peaks hakkama, või mis? Peavad nad ju kulud-tulud balanssi saama.

Neth
15.03.04, 23:13
Originally posted by ethan

Aga millest see arvamus, et Flora teleülekande eest hingehinda küsib?

No Florale on jäänud juba külge selline - üle piiri küsimine

rauno
15.03.04, 23:16
citv pakkumine olla olnud et nad võtavad mängu ülesse ühe kaameraga ja pohlaku arvamus oli et nii ei saa kvaliteetset ülekannet ja sellepärast vist praegu flora poolt pooleli jäi.selline oli pohlaku selgitus 5.03 fännidega küsimusele kas keegi pole huvi tundnud ülekannete tegemise vastu.täpset sõnastust enam ei mäleta kuidas ta ütles

käbi
15.03.04, 23:56
jutt on siis otseylekannetest või lihcalt ylekannetest(see peaks odavam olema ikka)

17
16.03.04, 00:36
Aga algatuseks võiks olla kasvõi tunniajane kokkuvõte igast meistriliiga mängust, mis oleks telekanalite vahel ära jaotatud;)

dreyd
16.03.04, 10:04

Aga algatuseks võiks olla kasvõi tunniajane kokkuvõte igast meistriliiga mängust, mis oleks telekanalite vahel ära jaotatud;)

miks ära jaotatud? Televaataja suhtes oleks see paras nalja tegemine, kokkuvõte peaks olema näiteks kõikidest möödunud nädalal toimunund meistriliigamängudest kindlal kella ajal, kindlalt kanalilt. Inimene on teadupärast harjumuste ohver ning väga hea ju kui harjumuseks kujuneb vaadata kell 22:00 ETVvõi KANAL2võiTV3 pealt teisipäevati liiga ülevaadet:), tegelt ETV ka juba tegelt näitas Vutipäevikut aga see oli kuidagi väga kokku pressitud, seal ei saanud õiget maikugi suhu, kui juba Osila poolt sisse räägitud saade läbi oli. Paralleeliks toon siinkohal Soome, kus liigaga on sõlminud kokkuleppe kindel telekanal, mis näitab nädala sees reeglina mänge alates II-poolajast otse üle ning nädalavahetusel tuleb kindlal kellaajal otseülekanne tervest mängust, lisaks on ka HJK sõlminud eraldi telelepingu ühe kanaliga, mis siis näitab suve jooksul 4-5 HJK mängu.

rauno
16.03.04, 23:03

jutt on siis otseylekannetest või lihcalt ylekannetest(see peaks odavam olema ikka)

pean tunnistama et ei täpsustanud,arvan siiski et otse,kuid kindel pole

Martin
29.04.04, 11:39
Teeb tohutult rõõmu, et EJL populariseerib jalgpalli siiski ka tühjade tribüünide ees nt. Eesti - Albaania mängu ajal. Segadust tekitab aga asjaolu, et miks siis ei võiks samamoodi meistriliigat populariseerida. Publiku protsent on arvatavasti samasugune. Või oleks viimane aeg koondise vastu huvi tekitada, et ka nende mänge ei näita, saab KOHE rahva kodust välja. Mnjah.
(ironiseerimise lõpp)

mcnamara
29.04.04, 12:07
Mina ei saanud hästi aru eilse Albaania-mängu toimumisajast. Esiteks, nii hilja külmal ajal tavaline inimene jalgpalli vaatama ei lähe. Teiseks, kell 21 on ETV kavas AK, seega oli juba ette selge, et seda mängu otseülekandena ei näidata. Või oli see taotluslik?
Ehk siis: inimestelt võeti ära võimalus nautida mängu mõnusa õhtupäikese käes ja televaatajatelt võimalus koondist otseülekandes näha. Kahekordne harakiri.

2mSööt3mMööda
29.04.04, 12:09
Originally posted by mcnamara

Esiteks, nii hilja külmal ajal tavaline inimene jalgpalli vaatama ei lähe.
Üllatavalt soe õhtupoolik oli minuarust. Vähemalt minul külm küll ei hakanud.

mcnamara
29.04.04, 12:16
Originally posted by daywalker
Üllatavalt soe õhtupoolik oli minuarust. Vähemalt minul külm küll ei hakanud.

Ma ei räägi foorumlastest. Ma räägin inimestest, kes reeglina valivad kolmapäevaõhtuti jalgpalli asemal \"kosutava\" mängufilmi, aga Eesti koondisele siiski aastas paar korda kaasa käivad elamas, võttes ehk terve peregi kaasa. Õhtupoolik? Huvitav määratlus.

fitti
29.04.04, 12:27
hahaa, miks siis õhtupoolik ei sobi peale-üheksast ajahetke määratlema?
muide kel võimalus, saab kell 12.20 veelkord eilset mängu kaeda.

mcnamara
29.04.04, 12:30
hahaa, miks siis õhtupoolik ei sobi peale-üheksast ajahetke määratlema?

Sobib küll nii mõnelegi, aga isa-ema peavad neljapäeva hommikul kaheksast tööl olema ja lapsukesed koolis. Tahangi ainult öelda, et jalgpall aprillis kell üheksa õhtul ei ole kogupereüritus. Muidugi see võib-olla polegi EJL eesmärk.

Melwood
29.04.04, 12:43

Sobib küll nii mõnelegi, aga isa-ema peavad neljapäeva hommikul kaheksast tööl olema ja lapsukesed koolis. Tahangi ainult öelda, et jalgpall aprillis kell üheksa õhtul ei ole kogupereüritus. Muidugi see võib-olla polegi EJL eesmärk.

No ma ei tea. Minu ümber istusidki ainult perekonnad: nii mõlemad vanemad (isegi üks lapseootel naine) kui ka lapsed (jah tõesti alla 6-aastasi ei näinud). Tundus, et ka naabrilapsi oli kaasa võetud. Ja need inimesed olid küll kõike muud kui tõsised jalgpallihuvilised (arvestades juttu, mis nende nokast tuli), aga nad olid seal ja neil oli lõbus. Ehk ... on näiteid nii- ja naasuguseid.

woodoo
29.04.04, 13:41
Ma ei tea kas mulle ainult tundus aga eilse mängu režii pehmelt öelda lonkas.Miskipärast näidati kordusi siis, kui mäng veel käis.Režissöör võiks ikka enne uurida misasi see jalkpallimäng on ja kuidas seda muu maailm näitab rahvale.

ek
29.04.04, 14:27
Originally posted by woodoo
Ma ei tea kas mulle ainult tundus aga eilse mängu režii pehmelt öelda lonkas.

jah, sulle ainult tundus

Originally posted by woodoo

... misasi see jalkpallimäng on ...

good one :P

--
jep, tuju läks kohe PALJU paremaks

ROOTSI KUNN
29.04.04, 14:57
Vaatasin just mängu kordust . Mängust räägin hiljem ,kuid Kaljuveeri jutt oli ikka täielik võhiklik,mõttetu pläma . Mind ajas lausa närvi ,vahepeal mõtlesin juba ,et helistan Eesti TV-sse . Ta ei tea isegi seda ,kes meil Shotimaa vastu värava lõi. Mõgises mida Terjast . Marko on mu koolivend aga järgmine kord ütlen küll talle otse ,et ärgu tehku jalgpallile antireklaami oma kommentaaridega.:viha:

Marduk
29.04.04, 21:43

Vaatasin just mängu kordust . Mängust räägin hiljem ,kuid Kaljuveeri jutt oli ikka täielik võhiklik,mõttetu pläma . Mind ajas lausa närvi ,vahepeal mõtlesin juba ,et helistan Eesti TV-sse . Ta ei tea isegi seda ,kes meil Shotimaa vastu värava lõi. Mõgises mida Terjast . Marko on mu koolivend aga järgmine kord ütlen küll talle otse ,et ärgu tehku jalgpallile antireklaami oma kommentaaridega.:viha:

Ma olen juba v2sinud vihastamast :)

ethan
29.04.04, 21:47
Originally posted by Marduk

Ma olen juba v2sinud vihastamast :)

Säärits puterdas juba warm-upiga kopsu üle maksa, rääkimata Kaljuveerist. Mõttus üllatas veidi, Kaljuveeri kõrvalt oli hiljem tema ikkagi suhteliselt asjatundlikke kommentaare hea kuulata.

2mSööt3mMööda
30.04.04, 10:01
Mind ajas kunagi väga närvi see, et ta nimetas Kristalit pideval Eesti karistuslöökidespetsialistiks ja nurgalöökidespetsialistiks - sittagi. Tüüp ei oska palli isegi natukene keerutada. Kas Eestil on üldse sellist meest, kes suudaks palli üle müüri keerutada kusagilt 20m pealt? :doh: Tegelikult Kink peaks heal päeval sellise asjaga hakkama saama.

to ROOTSI KUNN: lihtsalt väike tähelepanek - sa paned komad niimoodi: sõna ,sõna. nö õige näeks välja niimoodi : sõna, sõna. edu!
;)

rauno
30.04.04, 10:39
Originally posted by daywalker

Mind ajas kunagi väga närvi see, et ta nimetas Kristalit pideval Eesti karistuslöökidespetsialistiks ja nurgalöökidespetsialistiks - sittagi. Tüüp ei oska palli isegi natukene keerutada. Kas Eestil on üldse sellist meest, kes suudaks palli üle müüri keerutada kusagilt 20m pealt? :doh: Tegelikult Kink peaks heal päeval sellise asjaga hakkama saama.

;)

no karistuslöögi spets on sirgumas küll,on näha et zlava teeb trennis karistuslöökidega kõvasti tööd,eilses karika 1/2 finaalis sündis väga ilus värav ta jalast:)

ja kaljuveerist veel ,kui viikmäe väravalõi siis kaljuveer karjus ja et jääger sai palli ja jääger lööb peale,no comments;)

Martin
30.04.04, 11:06
no karistuslöögi spets on sirgumas küll,on näha et zlava teeb trennis karistuslöökidega kõvasti tööd,eilses karika 1/2 finaalis sündis väga ilus värav ta jalast:)
Mis see esimene pool on fakt või? Nagu spetstrenni teeb? Või ütled seda ühe õnnestunud löögi pealt?

rauno
30.04.04, 11:58

Mis see esimene pool on fakt või? Nagu spetstrenni teeb? Või ütled seda ühe õnnestunud löögi pealt?

no arvan et niisama selliseid lööke ei tehta,a kes teab.ei ole fakt.
ja ega üks ilma teiseta jää jne;)
ei ole mõtet viriseda ja iriseda iga sõna kallal ajakirjanik;)

Olavinho
30.04.04, 12:24
Slavat on nähtud jah üksi lööki harjutamas:silm2:

Martin
30.04.04, 14:40
ei ole mõtet viriseda ja iriseda iga sõna kallal ajakirjanik;)
Ma ei virise, vaid pakkus tõsiselt huvi, et kas tõesti koolitatakse mingit karistus- ja nurgalöökide eksperti, mida Eestis niikuinii hetkel kuskil eriti pole. Aga ju siis mitte, lihtsalt sähvatus.

Amadeus
30.04.04, 15:27
Vjatshko on tegelikult juba poisikesest peale hea löögi ja triblinguga olnud. Tegi Lelle meeste hulgas oma täiskasvanute debyydi kuskil 10 aastaselt juba :)

PraS
30.04.04, 15:56

Vjatshko on tegelikult juba poisikesest peale hea löögi ja triblinguga olnud. Tegi Lelle meeste hulgas oma täiskasvanute debyydi kuskil 10 aastaselt juba :)

Samas mäletan, et isegi tema vastu noorena mängitud ja siis ta polnud ei midagi erilist. Arengus astus ta sammu edasi ehk siis kui Valgas mängima hakkas ehk siis tallinna tulles. Aga see pole vist oluline siin praegu. Aga minu teada on Slava ennegi karistuslööke kenasti sooritanud.

Amadeus
30.04.04, 18:10
Originally posted by PraS

Samas mäletan, et isegi tema vastu noorena mängitud ja siis ta polnud ei midagi erilist. Arengus astus ta sammu edasi ehk siis kui Valgas mängima hakkas ehk siis tallinna tulles. Aga see pole vist oluline siin praegu. Aga minu teada on Slava ennegi karistuslööke kenasti sooritanud.

Nooremast peast oli ta justkui fyysiliselt suhteliselt n6rk vist. Ega ta praegu kah just erilise atleetlikkusega ei hiilga.

käbi
30.04.04, 19:05
poisid ja tydrukud:D teema pealkirja olete viimasel ajal vaatand:oih: ?:D

Jux
30.04.04, 22:37

Mina ei saanud hästi aru eilse Albaania-mängu toimumisajast. Esiteks, nii hilja külmal ajal tavaline inimene jalgpalli vaatama ei lähe. Teiseks, kell 21 on ETV kavas AK, seega oli juba ette selge, et seda mängu otseülekandena ei näidata. Või oli see taotluslik?
Ehk siis: inimestelt võeti ära võimalus nautida mängu mõnusa õhtupäikese käes ja televaatajatelt võimalus koondist otseülekandes näha. Kahekordne harakiri.

Lihtsalt teadmiseks copy-paste SLÕhtulehest:

Eesti Jalgpalli Liidust öeldi, et mängu algusaja määras Albaania TV, kes ostist kohtumise ülekandeõiguse. Eesti pool võib ainult soovitada algusaja kerget nihutamist, kuid seekord ei hakatud seda tegema - vastast arvestades ei pakkunud mäng meil liiga suurt huvi. Jalgpalliliidul on leping ühe Saksa firmaga, kes müübki Eesti mängude teleõigusi. Külalisajakirjanike sõnul olevat Albaania TV ladunud välja 10 000 eurot ehk üle 150 000 krooni, et kodumaal saaks vaatajad mängu otseülekandes jälgida.

ROOTSI KUNN
01.05.04, 11:18
Pakkuge välja ,palju me Shoti ja Taani mängude teleülekannete eest teenime.
Shotlased maksavad kindlasti 10 korda nii palju ,kui Albaania ja Taani umbes 6 korda Albaaniast rohkem. Võin muidugi eksida sest ka Taani teeb otseülekande ja seal on huvi suur.:lahe: Igatahes teenime korralikku pappi ja jalgpall on ka ainus pallimäng Eestis ,mille näitamine midagi sisse toob , tänu sellele ,et vastased ülekandeid ostavad.

käbi
01.05.04, 18:05
ma pakun, et just nende mängudega ei teeni, sest ega Eesti:D mäng neile kyll väga suurt telehuvi ei tohiks pakkuda

ROOTSI KUNN
03.05.04, 18:12

ma pakun, et just nende mängudega ei teeni, sest ega Eesti:D mäng neile kyll väga suurt telehuvi ei tohiks pakkuda

Paraku sa eksid ja üsna kõvasti. Ilmselt ei ole sul õrna aimu ,mida tähendab jalgpall nendes riikides. Ja mängude kellaajad on just sellised ,et teleülekandeid saaks kõige magusamal ajal teha

budu
03.05.04, 18:23
jalka tagasi televiisori kasti ja ruttu.miks peab seal aint igavat kossu ja veel igavamat seebi pahna näitama

Sir Brazza
03.05.04, 19:17
Originally posted by budulojus

jalka tagasi televiisori kasti ja ruttu.miks peab seal aint igavat kossu ja veel igavamat seebi pahna näitama
ehk sellep2rast, et penskarid tahavad ka midagi vaadata?? :D

ethan
03.05.04, 20:05
Originally posted by Sir Brazza

Originally posted by budulojus

ehk sellep2rast, et penskarid tahavad ka midagi vaadata?? :D

vaadaku siis jalgpalli.

vaikiv mees
03.05.04, 20:14
Originally posted by Jux

Lihtsalt teadmiseks copy-paste SLÕhtulehest:

Eesti Jalgpalli Liidust öeldi, et mängu algusaja määras Albaania TV, kes ostist kohtumise ülekandeõiguse. Eesti pool võib ainult soovitada algusaja kerget nihutamist, kuid seekord ei hakatud seda tegema - vastast arvestades ei pakkunud mäng meil liiga suurt huvi. Jalgpalliliidul on leping ühe Saksa firmaga, kes müübki Eesti mängude teleõigusi. Külalisajakirjanike sõnul olevat Albaania TV ladunud välja 10 000 eurot ehk üle 150 000 krooni, et kodumaal saaks vaatajad mängu otseülekandes jälgida.

well..that makes some sense already
tavaliselt algavad m2ngud sellisel- v2ikekodanlasele staadioniletulekuks ebamugavalt hilisel ajal- just sellep2rast, et see k6ige parem eetriaeg,
Eestis aga (nagu ylal juba t2helepanu juhitud) prime time\'i keegi \'mingi jalgpalli\' jaoks raiskama ei hakka, siis on t6esti eetris ak..
aga kui albaanlased siiski m2ngu live\'ina n2itasid, l2ks algusaeg v2hemalt asja ette

Martin
21.05.04, 18:22

Pakkuge välja ,palju me Shoti ja Taani mängude teleülekannete eest teenime.
Shotlased maksavad kindlasti 10 korda nii palju ,kui Albaania ja Taani umbes 6 korda Albaaniast rohkem. Võin muidugi eksida sest ka Taani teeb otseülekande ja seal on huvi suur.:lahe: Igatahes teenime korralikku pappi ja jalgpall on ka ainus pallimäng Eestis ,mille näitamine midagi sisse toob , tänu sellele ,et vastased ülekandeid ostavad.

Sittagi ei teeni. Sotlastel jäeti viimati mäng näitamata 1998. aastal. Pakkuke nüüd põhjusi - EJL küsis liiga palju?

Šoti telekanalid ei näita kohtumist Eestiga
Šotimaa jalgpallisõbrad ei näe järgmisel neljapäeval Tallinnas toimuva Eesti-Šotimaa maavõistlusmängu teleülekannet, sest ükski Suurbritannia telekanal ei ole mängu ülekandest huvitatud.

Šotlastel on olnud võimalus näha viimase 54 järjestikuse Šotimaa koondise kohtumist, kirjutas Briti ajaleht Daily Record.

\"Meil ei ole plaanis seda mängu näidata,\" ütles ajalehele telekompanii BBC pressiesindaja.

Viimati ei saanud šotlased vaadata 1998. aasta mais toimunud Šotimaa koondise mängu Ameerika Ühendriikide vastu, mis lõppes tulemusega 0:0.

Sakslasest peatreeneri Berti Vogtsi juhendatav Šotimaa jalgpallikoondis kohtub 27. mail Tallinnas Lilleküla staadionil Eesti koondisega.

Eesti Televisioon teeb mängust otseülekande, mis algab 27. mail kell 21.25

ROOTSI KUNN
22.05.04, 16:08
Ei ole halba ilma heata ! Teleülekande eest ei teeni aga vähemalt ninasarvikuga sai mingi kokkuleppe :P . Nii,et ei näe erilist põhjust nurisemiseks ,sest meie näeme mängu otse ja kohapealt.:õnnelik:

käbi
22.05.04, 16:40

Paraku sa eksid ja üsna kõvasti. Ilmselt ei ole sul õrna aimu ,mida tähendab jalgpall nendes riikides. Ja mängude kellaajad on just sellised ,et teleülekandeid saaks kõige magusamal ajal teha

väga kõvasti ei eksind:D kohe yldse ei eksind:P see ju logish et nad mingist Eesti mängust huvitatud pole. USA oleks hea mängu partner, sealt võib isegi raha tulla, sest nad ka veel väga head pole aga raha neil on.

Martin
03.06.04, 11:45
Jalgpall on siiski teles!

Alo-TV SELLEL laupäeval!

11.00 Isetehtud. Jalgpallispekter. Vaatamisele tuleb Martin Männiku ning Eero ja Siim Avi poolt valmistatud jalgpallisaade. Meenutame 22. märtsil Tartus Tamme staadionil toimunud FC Flora ja FC Merkuur vahelist mängu.

tupsuke117
03.06.04, 13:22
Ma ei saaa litsalt aru, vahest võix ju mõnda meistriliiga mängu ka teles näidata. Näidaku kas või ainult näitex karikafinaaligi või midagi sellist.... tegelikult eestis olex ju päris palju rahavst kes vaatax seda. :(

yheksa
03.06.04, 14:21
Tänasest EPL\'st (http://www.epl.ee/artikkel_266733.html) kopipaste: ETV sporditoimetusel on suvel käed tööd täis. Lisaks olümpiale ning vuti-EM-ile on kavandatud otseülekanded ka 3.–4. juulil Kadriorus toimuvast kümnevõistluse superliigast, kergejõustiku Super GP-st Lausanne’is ning FC Flora meistrite liiga eelringi kodumängust, 10. ja 11. juulil Tallinnas toimuvast Föderatsiooni karikasarja Maailmaliiga üleminekumatšist tennises Eesti – Tšehhimaa.

Epic
03.06.04, 15:03
Originally posted by yheksa

FC Flora meistrite liiga eelringi kodumängust,

pessimistid :P

Loca
03.06.04, 22:02
aga Eesti-Makedoonia mängu ETV ei näita

fitti
03.06.04, 23:44
Originally posted by Loca

so?:sega9:

رجل بلا اسم
04.06.04, 00:00

Originally posted by Loca

so?:sega9:

Ei tea küll, miks jalgpalli telekas vaja näidata on, eksju.

fitti
04.06.04, 03:42
ikka selleks, et laisk peerukott võiks ennast oma diivanil edasi sügada?

edit: liiga teemadel on see tv - vaidlus juba mitte-kuhugi jõudnud. ärme teeme seda viga, et see ka koondise puhul samasse punkti jõuaks. Minu jaoks on suht savi, kas koondise kodumäng on telekas või mitte. aktsepteerin ka teie arvamust. whatever.

IndrekL
11.06.04, 16:24
Ma olen tavaliselt kohe peal nii et mul küllaltki savi;)

kaala
23.09.04, 20:16
http://www.spordipress.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=2755
:).....ja mis kanal see CITV veel on?

fitti
23.09.04, 20:36
kuidas sa siis ei tea, CITV näitab secondhand saateid möödunud sajandist.

CITV on telekanal, mida on võimalik jälgida Starmani, Telseti ja väiksemate firmade kaabelvõrkude kaudu Tallinnas ja kuni 100 km raadiuses ümber pealinna.

zaz
24.09.04, 01:51
CITV on juba ammusest ajast tahtnud ju vutti näidata! Tore, et asi ka teoks saab!:)
Ülekande kvaliteet on muidugi iseasi aga no eks see kah paraneb aja jooksul:lahe:

Ch1ller666
24.09.04, 13:00
Etv võiks eesti meistrikaid näitama hakata :õnnelik: :õnnelik: tõstaksid veits oma reitingut praegu pole sealt ikka kohe midagi vaadata :(

mcnamara
24.09.04, 15:55
Algselt postitas Ch1ller666

Etv võiks eesti meistrikaid näitama hakata :õnnelik: :õnnelik: tõstaksid veits oma reitingut praegu pole sealt ikka kohe midagi vaadata :(

Maitse asi. Minu meelest oleks sealt paljugi vaadata - kui ma veel viitsiksin telekat vaadata muidugi.
Eesti meistrikad sobiksid paremini calgoni ja prostamoluno kanalile. Sealne asjamees kirjutab minu ema lemmikajakirjas Nädal, et Meistrite Liiga mänge ei tasu neil otseülekandena näidata. Ülalmainitud kaubamärkide esindajad ja mainitud suurepäraliste toodete tarbijad ei viitsi 22 välismaalast ühte palli taga ajamas näha. Eesti meistrikad tasuksid kindlasti paremini ära.

Jaak
25.09.04, 21:04
No nii,

Starmani pilt on CITV kohapealt täna igatahes \"hangunud\":( :viha:

$$$
25.09.04, 21:20
Helistage starmanni et nad endal tüünerile restardi teex nr on 1770;)

wal
27.09.04, 14:56
Millest tuleb see kamm, et igal suvel näidatakse, kuidas Flora esimeses eelringis peksa saab, aga kui Levadia võitleb juba kord edasipääsnuna järgmisest ringist edasi saamise nimel, pole isegi kokkuvõtet mängust?

porgand
29.09.04, 12:24
Kalevi mängu saab vaadata kell 20:00 neljpäeval samalt kanalilt

$$$
03.10.04, 16:59
Täna(Pühap.) järjekordne kalevi mäng(kalev-Rada) CITVs kell 20.00

IndrekL
03.10.04, 17:04
Algselt postitas $$$

Täna(Pühap.) järjekordne kalevi mäng(kalev-Rada) CITVs kell 20.00
Need kommentaatorid pidid mingid erilised udud olema:P

sosku
04.10.04, 16:41
Algselt postitas Inc
Kuna esimene mäng Puumaga jäi nägemata, siis ei oska veel põhjapanevat hinnangut anda. Mis puutub aga viimasesse Rada mängu, siis ... kodanikud Beavis ja Butt-Head! Tehke omale selgeks, mis on meistri- ja mis esiliiga. Piinlik oli kuulata sellist lauset: \"Kalevi mängija X mängis eelmisel hooajal esiliigas Kuressaare meeskonnas!\" :sega10:

Btw: Kes need vennad on? Raimo ja/või ...?

Raimo
04.10.04, 17:38
Algselt postitas sosku
Kuna esimene mäng Puumaga jäi nägemata, siis ei oska veel põhjapanevat hinnangut anda. Mis puutub aga viimasesse Rada mängu, siis ... kodanikud Beavis ja Butt-Head! Tehke omale selgeks, mis on meistri- ja mis esiliiga. Piinlik oli kuulata sellist lauset: \"Kalevi mängija X mängis eelmisel hooajal esiliigas Kuressaare meeskonnas!\" :sega10:

1) ka professionaalsed teleajakirjanikud teevad palju prohmakaid, nii et asjahuviliste puhul on vead veelgi tavalisemad; 2) suurte kogemustega Eesti jalgpallikommentaatorite lugemiseks piisab pöidlast ja nimetissõrmest ning selge, et kuigi nii klubi kui telekanalit huvitab võimalikult hea reportaaži edastamine, tuleb alguses kvaliteedile lõivu maksta, et koolitada tulevikku silmas pidades uusi kommentaatoreid; 3) mina (kui ikka mind silmas pidasid) see vend ei olnud ega saa ka olema.

Jaak
05.10.04, 11:57
Algselt postitas Raimo

Algselt postitas sosku

1) ka professionaalsed teleajakirjanikud teevad palju prohmakaid, nii et asjahuviliste puhul on vead veelgi tavalisemad; 2) suurte kogemustega Eesti jalgpallikommentaatorite lugemiseks piisab pöidlast ja nimetissõrmest ning selge, et kuigi nii klubi kui telekanalit huvitab võimalikult hea reportaaži edastamine, tuleb alguses kvaliteedile lõivu maksta, et koolitada tulevikku silmas pidades uusi kommentaatoreid; 3) mina (kui ikka mind silmas pidasid) see vend ei olnud ega saa ka olema.

Võrreldes Puuma mänguga olid kommentaarid muide palju paremad!
Aga, oleks huvitav teada millal asi tehnilisest küljest ühelt käsikaameralt on plaanis edasi mitmele kaamerale viia?

marabella666
06.10.04, 20:29
Algselt postitas sosku

Algselt postitas Inc

et kumb siis selle selgeks peab tegema Beavis või Butthead... või ütlesid nad ühest suust?

zacks16
09.10.04, 14:55
Muidugi tyleks televusserist rohkem jalkat lasta:D
ETV/Eestitelevisioon
Nad võiks,mingi päev terve päev ainult jalkat näidata siis oleks cool.

Silver
10.10.04, 21:49
Algselt postitas zacks16

Muidugi tyleks televusserist rohkem jalkat lasta:D
ETV/Eestitelevisioon
Nad võiks,mingi päev terve päev ainult jalkat näidata siis oleks cool. ETV võiks reklaame lasta.

budu
10.10.04, 23:44
ma ei saa aru ise tahavad et jalka populaarsus tõuseks aga telekst ei näita,krdi jalgpallimaa me oleme vist ainsad eurppoas kus kohaliku liigat ei näidata.pohlak võiks oma tv teha flora tv ja vaatajaid sitaks.

Karla
11.10.04, 09:19
etv võiks näidata alutaguse ja flora mängu,siis oleks vaatajaid hästi palju ja see kohtumine on väga huvitav ,sest iga 3 minti taga on värav.

raido
11.10.04, 20:38
Algselt postitas wal

Millest tuleb see kamm, et igal suvel näidatakse, kuidas Flora esimeses eelringis peksa saab, aga kui Levadia võitleb juba kord edasipääsnuna järgmisest ringist edasi saamise nimel, pole isegi kokkuvõtet mängust?
Seekord oli asi selles, et samal ajal toimusid meid kõiki nii väga huvitavad olümpiamängud. See oli pool naljatades öeldud muidugi. Levadia mängu näitas ETV viimati kui nad Shakhtariga mängisid. Ehk siis neli aastat tagasi. Eelmine aasta näidati ka TVMK euromängu. Flora on 95 % eestlastest koosnev klubi, sellest ka põhjus miks ETV Flora kaotusi näitab.
Meistrilligat peaks ikka mõni Eesti kanal näitama. Varem oli juttu sellest, et see ei tasu ära sellepärast, et Meistriliiga pole küllalt atraktiivne (varemetes staadionid, vähearvuline ning peale selle veel ropendavad ja purjus pealtvaatajad, tehniliselt praaki täis ja aeglane mängustiil) - Pohlaku väitel. Kõigele lisaks nõudis Pohlak suhteliselt suurt summat teleõiguste eest.
Hetkel igatahes kardetakse, et ML ei käi staadionil vaatamas praktiliselt mitte keegi, kui ML teles näidatakse. Ei oska seda kommenteerida aga rivaalide (Flora vs. Levadia) mänge vaataks nii staadionil kui teles suur hulk huvilisi. Rahvuskoondise publikuhulka pole televisioon küll eriti suutnud vähendada. Pigem vastupidi.

sosku
12.10.04, 15:41
Pühapäeval siis viimased mängud 2. liigas. Kas CITV Kalev - Merkuur-Juuniori vahelist (loodetavasti tasavägist) mõõduvõttu ka näidata plaanib?
...
Pühapäev 17.10.04. 20:00 Kalev - Merkuur-Juunior

IndrekL
12.10.04, 19:09
CITV konnantaatoritel kuulsin seda: Pikk audivise võiks öelda isegi et gary neville\'i vise. No omg:D

siim089
15.10.04, 18:10
Põhi probleem on ju selles et eestis niigi napib publikut kui telekasse mängud panna sii s pole ju yltse staadionil v.a pallipoiste mängijate kohtunike ja meeskondade

tkkt
20.10.04, 15:22
Algselt postitas budulojus

ma ei saa aru ise tahavad et jalka populaarsus tõuseks aga telekst ei näita,krdi jalgpallimaa me oleme vist ainsad eurppoas kus kohaliku liigat ei näidata.pohlak võiks oma tv teha flora tv ja vaatajaid sitaks.

sa ka naljakas mees... mul polex selle vastu midagi, et vutti näitax pidevalt aga sellega sa tirid need 20 inimestki sealt staadionilt ära ja pea põhjus mix pohlak pole seda tv asja teinud on see, et see ei tasu ju mitte kuidagi ära.. vähemalt enne mitte kui on täis staadionid ja meistrite liiga gruppi faasidesse floral asja...:õnnelik:

printest
20.10.04, 16:04
kindlasti oleks teleülekannete toimumise puhul ka suht mõtetutel mängudel siiski vaatajaid, igatahes rohkem kui paarkümmend tykki kohapeal

meistriliigamänge võiks saada ka spordiennustuses ennustada, nii saaks ka huvi mängude vastu tõsta, pohlak aga kardab vist võimalikke kokkumänge sel puhul nagu ta kunagi soome liigast rääkis

Martin
20.10.04, 16:31
Algselt postitas zuma17

Algselt postitas budulojus
sa ka naljakas mees... mul polex selle vastu midagi, et vutti näitax pidevalt aga sellega sa tirid need 20 inimestki sealt staadionilt ära ja pea põhjus mix pohlak pole seda tv asja teinud on see, et see ei tasu ju mitte kuidagi ära.. vähemalt enne mitte kui on täis staadionid ja meistrite liiga gruppi faasidesse floral asja...:õnnelik:

Lapselik arusaam. 1) TV on massidele ehk mänge näeks palju rohkemad ehk huvi oleks palju suurem lõpuks ja küll siis staadionile ka tuldaks (või Inglismaal ei käi keegi vaatamas? või Norras? või Soomes?), 2) teleülekanne pole majanduslikult kanalile kasulik ja peale ei viitsi EJL ju maksta. 3) ja kuidas kurat see laksust tasuma hakkaks, kui staadionid täis oleks?

Ja Pohlak teeb TV asja? Nagu - mida?

mcnamara
20.10.04, 16:42
Algselt postitas Martin
1) TV on massidele ehk mänge näeks palju rohkemad ehk huvi oleks palju suurem lõpuks ja küll siis staadionile ka tuldaks (või Inglismaal ei käi keegi vaatamas? või Norras? või Soomes?),

Lihtsalt repliigina: Inglismaal ei näidata tänase päevani laupäeval kell 17 ühtegi mängu telerist otseülekandena - justnimelt selle hirmu tõttu, et staadionid jäävad tühjemaks. Arvestatud on seejuures ka väiksemate liigadega. Kuna see on mängude tavapärane kellaaeg, ei jää keegi koju Arsenali vahtima, vaid veab ennast Stockportis või Exeteris statkale kohalikku klubi toetama.

Eesti olukord on kahjuks teine. Mis innustaks võib-olla publikut rohkem staadionile tulema, oleks korralik iganädalane magasin Eesti jalgpallist, mis keskenduks kohalikule vutile. ETV ju mingil hetkel midagi taolist katsetas, aga katsetuseks see jäigi. See minu mõeldud saade peaks välja tulema õhtusel tippajal ja see peaks olema tempokas, huvitavate persoonidega, mis iganes.
Rootsi eeskujul võiks näiteks suure osa liigamängudest lükata ühele õhtule (seal esmaspäev) ja siis sama päeva õhtul siis tegema TV-s pooletunnise või kolmveerandtunnise kokkuvõtte, kus põhirõhk äsjalõppenud mängudel, aga juttu ka ülejäänud vutinädalast Eestis.
Täiesti unistuste tasandil asi muidugi, aga sel juhul võiks see pakkuda huvi nii jalgpalliliidule kui telejaamale.

dreyd
20.10.04, 16:55
see oli jah Jalgpallipäevik, saade ise oli ok isegi Osila tundus täitsa normaalne tv-häälena, ainuke viga oli liiga hiline eetriaeg, muidugi minu jaoks see probleem ei olnud, kuid potensiaalne vaatajaskond jäi selle saate ootamisel lihtsalt magama.

mcnamara
20.10.04, 17:05
Oh jah vabandust, rumal olen: Inglismaal on see vutikellaaeg muidugi laupäeval kell 15, siinse aja järgi kell 5.

kmoor
20.10.04, 19:27
jahh, macnamara, inglismaal näeb tõesti vähe LIVE premierliiga jalgpalli

http://www.skysports.com/skysports/article/0,,1950-1000426,00.html

http://www.skysports.com/skysports/article/1,,1860-1041569,00.html

:)

eston maravilha
20.10.04, 21:55
Algselt postitas kmoor

http://www.skysports.com/skysports/article/0,,1950-1000426,00.html

http://www.skysports.com/skysports/article/1,,1860-1041569,00.html

sa oled vist loll...

mcnamara
20.10.04, 22:52
Algselt postitas kmoor

Oo jaa, näeb küll. Aga mine vaata seda seal mõnel laupäeval telerist kell kolm kohaliku aja järgi. Ei õnnestu.

siim089
28.10.04, 15:36
tegelt eesti jalgpall on veel no kuda öelda alles lapse eas. ja publikuhuvi on ka väike ja kui tuua jalgpall televisiooon(eesti meistriliiga karikasari jm) usun et paljud inimesed muutuksid mugavax ja staadionile jääxid n-ö viimsed mohikaanlased kes vaatavad jalgpalli yxk6ik mis ilmaga ja kus kohas : ni et liiga vara veel:P

lloyd99
29.10.04, 14:46
Kui live ülekandeid ei taheta/suudeta näidata, siis võiks mõni targem telekanal teha iganädalase saate eesti jalgpallist, mis näitaks kokkuvõtteid esiliiga ja meistriliiga mängudest näiteks ja siis võibolla natuke välismaa jalgpalli uudiseid!!!

Vahelduva eduga on jooksnud \"Jalgpallipäevik\" aga ma arvan et oleks vaja kindlat saadet mis jookseks aasta ringi(talvel kui eestis jalgpalli hooaeg läbi oleks intervjuud eesti tähtetega ja kajastataks rohkem välismaa jalgpalli).
Vaja oleks ka kindlat saatejuhti, kes teaks asjast midagi ja viitsiks asjaga tegeleda.

siim089
29.10.04, 15:11
Algselt postitas lloyd99

Kui live ülekandeid ei taheta/suudeta näidata, siis võiks mõni targem telekanal teha iganädalase saate eesti jalgpallist, mis näitaks kokkuvõtteid esiliiga ja meistriliiga mängudest näiteks ja siis võibolla natuke välismaa jalgpalli uudiseid!!!

Vahelduva eduga on jooksnud \"Jalgpallipäevik\" aga ma arvan et oleks vaja kindlat saadet mis jookseks aasta ringi(talvel kui eestis jalgpalli hooaeg läbi oleks intervjuud eesti tähtetega ja kajastataks rohkem välismaa jalgpalli).
Vaja oleks ka kindlat saatejuhti, kes teaks asjast midagi ja viitsiks asjaga tegeleda.

Jalgpallipäviku kohta v6in ma ka öelda mida tean. Antud saade jäi see aasta välja kuna sporditoimetus oli täismahus ju tööl olümpia ja igasuguste suurv6istlustega aga järgmine aasta peaks jälle ekraanil olema

sosku
02.03.05, 16:40
CITV kavatseb sel aastal TVMK mänge (videos) näitama hakata.

gamer
02.03.05, 20:44
Kus CITV nähtav on?

kaala
02.03.05, 20:48
Algselt postitas gamer

Kus CITV nähtav on?
kuni 100km tallinna piires vist

gamer
02.03.05, 21:52
heh, järelikult pärnus Eesti teises otsas ei näe:(

vaikiv mees
02.03.05, 23:01
Algselt postitas kaala

Algselt postitas gamer

Kus CITV nähtav on?
kuni 100km tallinna piires vist

nii on- ehk siis google juhatab meid j2llegi sport.etv.ee (http://sport.etv.ee/index.php?043099)-ni, mida ongi viimasel ajal v2he lingitud:

CITV on telekanal, mida on võimalik jälgida Starmani, Telseti ja väiksemate firmade kaabelvõrkude kaudu Tallinnas ja kuni 100 km raadiuses ümber pealinna.

vibu
03.03.05, 18:48
Peale tänast slohtulehe artiklit ei imesta enam millegi üle...
Rüütli, kellest ma ikka olen lugu pidanud eoi andnud intervjuud isegi raadiole, põhjendusega, et las Flora annab... absurd. Kui nii inteligentne mees ei oska käituda meediaga, ei saa aru fännide ootusest, ei saa aru sellest, et kahjuks algab meil kodukamaral kõik kõigepealt raadiost... siis... sorri vaan... selle meeskonna ja treeneri aktsiad langesid minu silmis tugevalt...

raido
03.03.05, 19:11
Rüütli ei olnud rahul sellega, et Eesti Raadio sõlmis lepingu vaid EJL ja FC Floraga ning nüüd kannab üle Transi ja Levadia kohtumist. Minu meelest igati õige suhtumine Rüütli poolt. Kui sõlmiti leping Floraga, siis kandku üle ainult Flora kohtumisi, kui aga tahetakse ka Levadia mänge üle kanda, siis selmigu leping ka Levadiaga.
Inglismaal näiteks oleks see ennekuulmatu, kui mingi telekanal sõlmib lepingu vaid FA\'ga ja Man Utd\'ga ning seejärel kannab omavoliliselt üle Arsenal - Chelsea kohtumist, peale selle veel üritades saada Wengeri intervjuud.
Ei julge küll kindlalt väita, aga arvan, et Flora ja EJL teenisid mingi raha ka Eesti Raadiolt mängude ülekandmise kohta, seega Rüütli käitumine on igati mõistetav!

marabella666
03.03.05, 20:50
loogiline,e t Flora ja EJL teenisid....
tele ja raadioülekanded tähendaks normaalses riigis seda, et iga klubi liigas sõlmib lepingu ja teenib raha endale. See omakorda aitaks paljudel klubidel iseseisvamaks muutuda. Aga meil siin Pohlaku banaanivabariigis asjad teistmoodi.

asdf
03.03.05, 21:07
Algselt postitas raido

Rüütli ei olnud rahul sellega, et Eesti Raadio sõlmis lepingu vaid EJL ja FC Floraga ning nüüd kannab üle Transi ja Levadia kohtumist. Minu meelest igati õige suhtumine Rüütli poolt. Kui sõlmiti leping Floraga, siis kandku üle ainult Flora kohtumisi, kui aga tahetakse ka Levadia mänge üle kanda, siis selmigu leping ka Levadiaga.
Inglismaal näiteks oleks see ennekuulmatu, kui mingi telekanal sõlmib lepingu vaid FA\'ga ja Man Utd\'ga ning seejärel kannab omavoliliselt üle Arsenal - Chelsea kohtumist, peale selle veel üritades saada Wengeri intervjuud.
Ei julge küll kindlalt väita, aga arvan, et Flora ja EJL teenisid mingi raha ka Eesti Raadiolt mängude ülekandmise kohta, seega Rüütli käitumine on igati mõistetav!

Tee palun endale asjad selgeks.

1) Rüütli ei avaldanud rahuolematust mitte selle üle, et Raadio seda üle kannab, vaid sellepärast, et ta ei teadnud lepingust midagi ja ei vaevunud selle kohta ka midagi küsima ning tegi seetõttu ebapädevaid järeldusi. Pärast oma sõnavõttu sai Levadia soovil nii Rüütli kui ka Levadia lepingust ülevaate, mille peale tõdeti, et leping on igati korrektne ja probleem lahenes. Samuti leppisid Levadia ja Raadio kokku, et sõlmivad sarnase lepingu omavahel.

2) FC Flora ja Eesti Raadio vaheline lepinguosa hõlmas vaid FC Flora euromängude ülekandmist ja FC Flora reklaamikohustusi ning ei puudutanud Eesti jalgpalliliigat. Seejuures soovis FC Floraga seda lepingut teha Eesti Raadio omal initsiatiivil.

Koduliiga kajastamiseks sõlmiti leping EJLiga ja see on ka igati loogiline. Sinu võrdlus Inglismaaga on kohatu - seal just sõlmitaksegi leping FAga, kellel on kõik õigused ülekanneteks. FA omakorda jagab raha.

3) EJL, FC Flora ja tulevikus ka FC Levadia ei teeni Eesti Raadioga lepingu pealt mitte sentigi.

raido
03.03.05, 21:37
Algselt postitas asdf

Algselt postitas raido

1) Rüütli ei avaldanud rahuolematust mitte selle üle, et Raadio seda üle kannab, vaid sellepärast, et ta ei teadnud lepingust midagi ja ei vaevunud selle kohta ka midagi küsima ning tegi seetõttu ebapädevaid järeldusi. [/b]

Lepingust teadis Rüütli rääkida küll. Tänane SL õhtuleht: «Neil on seal mingi väga imelik kolmepoolne leping. Miks pean mina nendega rääkima? Küsigu Flora treenerilt arvamusi,»
Ma ei tea küll kust sa ülejäänud info võtad, aga antud hetkel seal Narva staadionil tundus Rüütlile, et Raadio, EJL ja Flora on omavahel mingi kahtlase lepingu sõlminud ning nüüd omavoliliselt ilma Levadialt nõu küsimata tulnud staadionile nende mängu üle kandma.
Tegelikult peaks Levadial (ja teistel klubidel) ka mingi sõnaõigus olema, kas nende mängu võib üle kanda või vähemalt teavitama neid enne sellest, et ei tekiks arusaamatusi.

Martin
03.03.05, 22:00
Sa ei tea, kes asdf on? :)

Pigem tundub, et Rüütel ei teadnud lepingu sisu või oli hooaja avamisest alates lihtsalt vihane.

asdf
03.03.05, 22:11
Algselt postitas raido

Algselt postitas asdf

Algselt postitas raido

1) Rüütli ei avaldanud rahuolematust mitte selle üle, et Raadio seda üle kannab, vaid sellepärast, et ta ei teadnud lepingust midagi ja ei vaevunud selle kohta ka midagi küsima ning tegi seetõttu ebapädevaid järeldusi. [/b]

Lepingust teadis Rüütli rääkida küll. Tänane SL õhtuleht: «Neil on seal mingi väga imelik kolmepoolne leping. Miks pean mina nendega rääkima? Küsigu Flora treenerilt arvamusi,»
Ma ei tea küll kust sa ülejäänud info võtad, aga antud hetkel seal Narva staadionil tundus Rüütlile, et Raadio, EJL ja Flora on omavahel mingi kahtlase lepingu sõlminud ning nüüd omavoliliselt ilma Levadialt nõu küsimata tulnud staadionile nende mängu üle kandma.
Tegelikult peaks Levadial (ja teistel klubidel) ka mingi sõnaõigus olema, kas nende mängu võib üle kanda või vähemalt teavitama neid enne sellest, et ei tekiks arusaamatusi.

Kui inimene ütleb, et \"on mingi väga imelik leping\", siis see ju näitab, et ta ei tea sellest eriti midagi. Ja eks oli temas ka hooaja avamiselt saadud \"laengut\", nagu Martin välja tõi.

Sellest, et raadioülekanded toimuvad, olid kõik teadlikud - sellest oli olnud enne ajakirjanduses juttu ja oli saadetud vastav teatis.

Ajakirjanikul on õigus staadionil mängu kajastada ning seda ei saa piirata ükski inimene. Vastupidi - meedia huvi suurenemist oodatakse, tahetakse kajastamist ja tähelepanu. Ja nii nagu Sinu poolt näiteks toodud Inglismaalgi, sõlmiti ka Eestis vastav leping FAga.

Leping on tehtud Meistriliiga reklaamimiseks, populariseerimiseks ja mängude paremaks kajastamiseks. Lepingu järgi tagab EJL ka raadiole tasuta õiguse mängude kajastamiseks.

karneval
03.03.05, 22:17
Ei tea, mis koerapüülirohtu see Rüütli võtab, aga pea on tal küll sassis, mis sassis. Ma pole kunagi Levadiale kaasa tundnud, kuid nüüd on nats piinlik tunne nende Levadia bosside rumalusest. Kui Pohlak käitub matslikult, siis Rüütli ja Levada on veidi viisakama käitumisega, kuid seda suuremad kretiinid. vabandust.

eston maravilha
04.03.05, 02:22
asdf, lihtsalt väikse parandusena - fa korraldab ainult inglise koondise ja fa karika mängude ülekandeõiguste müümist. premieri teleõigusi müüb premier league ja ccc ja liigakarika mänge football league

vibu
04.03.05, 11:56
Minu jaoks ei ole selle Eesti Raadio teema lahkamisega nagu midagi muutunud. MInu jaoks on Levadia ja Rüütli ikkagi pettumuseks. See jahumine, et iga meeskond tehku eraldi leping jne... ei kannata minu jaoks kriitikat- nagu öeldud- sõlmis Eesti Raadio lepingu EJLiga meistriliiga mängude ülekandeks. Kui Levadia pole enam Meistriliiga klubi, siis andke mulle ka teda. Mulle teeb vaid haiget, et ühe klubi funktsionäärid ei saa aru, milleks neile ER ülekandeid tarvis. Ja ka fännidele... kurb

bomb
04.03.05, 15:16
Vaatame kas ülekannetes esineb Florat natukene rohkem kui Levadiat või TVMK või muud Eesti Meistriliiga klubidest.

Jaak
04.03.05, 16:04
tundub jah, et mõnele on kõige tähtsam mitte millegagi mitte kunagi rahul olla.
Kui ülekandeid ei tehta on virin ja kui tehakse, ikka ei olda rahul...
haige värk!:viha:

raido
04.03.05, 16:53
Mitte, et mul midagi selle vastu oleks, et ER kannab üle ML mänge aga tooksin välja pressiteate olulisemad punktid 28. Veebruarist (http://www.soccernet.ee/news.php?id=8374):

>Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) president Indrek Kannik, Eesti Raadio juhatuse esimees Margus Allikmaa ning FC Flora president Aivar Pohlak allkirjastavad esmaspäeval, 28. veebruaril koostöölepingu, mille eesmärgiks on Eesti meeste meistrivõistluste ja koondise mängude kajastamine Eesti Raadios<

>Vikerraadio spordisaade kajastab ..... samuti FC Flora kodu- ja välismänge ja ka teiste Eesti klubide kodumänge eurosarjades<

>Eesti Raadiost saab 1. märtsist 2005 kuni 31. detsembrini 2007 kehtiva lepinguga EJL-i ja FC Flora meediapartner.<

Uudises on selgelt öeldud, et ER kajastab üle ka teiste klubide eurokohtumisi. Kui see leping ka vaid EJL\'ga sõlmiti, siis mida tegi seal lepingu allakirjutamisel FC Flora esindaja Aivar Pohlak? Sõlmis ER\'ga tasuta partnerlussuhte?

Tahest tahtmata võib sellisest uudisest valed järeldused teha kui pole lepinguga ise tutvunud.

karneval
04.03.05, 20:59
Juhuslikult on Pohlak ka vutiliidu asepresident.

sosku
06.03.05, 11:50
Jalgpall CITV-s

T: 08.03.05 kl. 19:00
Meistriliiga 1. voor: FC TVMK - FC Valga (videosalvestus)

edit: kuupäev parandatud. Vabandan!

Sir. Nuutu
06.03.05, 13:20
äge:)

peapall
09.03.05, 14:00
http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=67266
Ei osanud, seda mujale postitada, aga minu arust hea ja üllas idee alade populariseerimiseks. Kuigi samas ma muidugi ei usu, et Pohlak kellegagi üldse mingit koostööd lubab/tahab teha.

ROOTSI KUNN
09.03.05, 15:32
Algselt postitas peapall

Ei osanud, seda mujale postitada, aga minu arust hea ja üllas idee alade populariseerimiseks. Kuigi samas ma muidugi ei usu, et Pohlak kellegagi üldse mingit koostööd lubab/tahab teha.
Ma küll kahtlen selles ,et mingi taolise palaganiga populaarsus kasvab aga see on muidugi puht isiklik arvamus.

peapall
09.03.05, 16:30
Algselt postitas ROOTSI KUNN

Algselt postitas peapall

Ma küll kahtlen selles ,et mingi taolise palaganiga populaarsus kasvab aga see on muidugi puht isiklik arvamus.

Jah, tegelikult on vist rõhk ikkagi suunatud noortevõistkondadele raha kogumiseks, kuna populariseerimist pole eriti vaja, aga idee ikkagi päris hea ja omapärane ning tasub kõrva taha panna.

arvaja
29.05.06, 20:39
Nii,kus on sisi lubatud jalgpall tv-s?

lennat
17.08.06, 20:07
Meeste meistriliiga mängude üleviimine
17. August 2006 | 15:31

Seoses ETVi ülekandega XXVIII vooru mängust FC Flora Tallinn – FC Levadia Tallinn on Eesti 2006.a. jalgpalli meistrivõistluste meistriliiga mängukalendrisse sisse viidud alljärgnev muudatus:

XXVIII voor
Pühapäeval, 17.septembril
kell 14.15 FC Flora Tallinn - FC Levadia Tallinn, A.Le Coq Arenal (oli kell 17.00) ja
kell 17.00 FC TVMK Tallinn – FC Ajax Lasnamäe (oli kell 14.00).

www.fclevadia.ee

ETV näitab Flora - Levadia mängu

17. August 18:33 Jalgpall

Tallinna FC Levadia kodulehekülje teatel teeb Eesti Televisioon 17. septembril otseülekande A. Le Coq Arenal toimuvast Eesti meistrivõistluste 28. vooru kohtumisest Tallinna FC Flora ja Tallinna FC Levadia vahel. Seoses ülekandega on mängu algusaega muudetud ja planeeritud kella 17 asemel algab see kell 14.15. Samal päeval toimuva kohtumise Tallinna FC TVMK - Lasnamäe FC Ajax algus tõsteti kella 14-lt 17-le.

SPORTNET

Homie
17.08.06, 22:02
Algselt postitas lennat

Meeste meistriliiga mängude üleviimine
17. August 2006 | 15:31

Seoses ETVi ülekandega XXVIII vooru mängust FC Flora Tallinn – FC Levadia Tallinn on Eesti 2006.a. jalgpalli meistrivõistluste meistriliiga mängukalendrisse sisse viidud alljärgnev muudatus:

XXVIII voor
Pühapäeval, 17.septembril
kell 14.15 FC Flora Tallinn - FC Levadia Tallinn, A.Le Coq Arenal (oli kell 17.00) ja
kell 17.00 FC TVMK Tallinn – FC Ajax Lasnamäe (oli kell 14.00).

www.fclevadia.ee

ETV näitab Flora - Levadia mängu

17. August 18:33 Jalgpall

Tallinna FC Levadia kodulehekülje teatel teeb Eesti Televisioon 17. septembril otseülekande A. Le Coq Arenal toimuvast Eesti meistrivõistluste 28. vooru kohtumisest Tallinna FC Flora ja Tallinna FC Levadia vahel. Seoses ülekandega on mängu algusaega muudetud ja planeeritud kella 17 asemel algab see kell 14.15. Samal päeval toimuva kohtumise Tallinna FC TVMK - Lasnamäe FC Ajax algus tõsteti kella 14-lt 17-le.

SPORTNET
Supper töö etv-lt. Väga kena...no ausalt kohe!!! Võiks siis ka jätkata seda traditsiooni. Kui kunagi asi kaugemale areneb võiks näidata iga vooru keskseimat mängu. Vot!

midfielder
17.08.06, 22:55
Veel parem oleks kui etv suudaks igast voorust ca 20-30 minutilise saate teha, milles oleksid kõigi mängude highlightsid ja nii terve hooaeg. Euroopas on valdav trend, et kohalikku liiga vooru highlihgtse kajastavad nii tasulised erakanalid kui ka avalik-õiguslikud kanalid (Ing, Ger, Ita, Esp, Fra, Hol, Por). Meie lähiregioonist on rootsi svt-l iganädalane allsvenskani kokkuvõte, norras samuti riiklikul nrk-l pooletunnine vooru kokkuvõte ning taanis on highlihtsid viasati kontserni kuuluval tv3+-l.:õnnelik:

alecoq1
18.08.06, 00:55
Tahaks tellida endale Sateliittelevisiooni, aga kas keegi oskab soovitada jalgpalli kohapealt, mis eestlastele kättesaadavates kanalites näidatakse Hollandi, Taani, Norra, Rootsi ja Venemaa liigat ?

gamer
18.08.06, 07:56
Algselt postitas alecoq1

Tahaks tellida endale Sateliittelevisiooni, aga kas keegi oskab soovitada jalgpalli kohapealt, mis eestlastele kättesaadavates kanalites näidatakse Hollandi, Taani, Norra, Rootsi ja Venemaa liigat ?

Eestis ametlikult võid sa vaadata ainult Viasatti, muu on forbidden tasulistest pakettidest siin maal. Vene liigat saad sa Hotbirdilt Planeta Spordi vahendusel FTA-na jälgida. Viasat Balticu kanalitelt tuleb Taani liigad VS2 esituses ja ka mingil määral Hollandi oma. Täielikuks Hollandi katmise võimaliseks on TELE2 Sport (vana Versatel Voetbal) Astralt. See on aga Canal Digitaali paketis, mida sulle siiamaale keegi ei müü. Norra liigat näitavad Thorilt Tippeliga kanalid ja ka TV 2 Zebra mõnd kesksemat mängu. Rootsi liigaga on raskem, seda näidatakse neil sealmaal PPV televisioonibaasil Säsongkortet nime all, ehk pead iga mängu jaoks mingi summa välja käima, täpselt ei mäleta mitu SEK-i oli. Kui sa tahad muid suurliigasid, siis sul valida jah VS-i ja näiteks NTV vahel.

Üldiselt on aga suurte muu maa operaatoritega selline asi, et müüakse ainult oma maa kodanikule. Seega sul peab seal olema sugulasi/tuttavaid kes on nõus paketi oma nimele võtma, sina kannad neile raha ja nemad maksavad kuumaksu.

Aastase abonenttasuga pakutakse siinmaal DigitAlbi ja Art Arabesquet (näiteks Ebays müüakse seda ja ka muu ilma suuremates satipoodides). Mõlema 12 kuu kaart läheb kuskil 3k maksma. Esimene näitab enamjaolt Inglise Premieri ja ka muud. Teine katab kogu Premieri nädalavahetuse, pluss hunnikus muid liigasid ja muid sporte. Mõlemad peaksid ka originaalaudiot üle kandma.

Muidugi on välismaa operaatorite kuumaksud päris krõbedad, Sky UK täispaketil ulatusid need 30-40 naela kanti. Kui sul veel satialast nõu vaja, siis privas saad alati kätte.

On ka selliseid (http://www.digicams-uk.com/category41_1.htm) kohti, mis pakuvad aastast kaarti sulle, aga seda päris krõbed ahinna eest.

Sats1
18.08.06, 10:07
Oktoobris 1995 a. ETV viimansel korral ülekandis Meistriliiga mängu (tuntud „öömäng“, mis algas ümbes 21.00) FC FLORA-FC LANTANA

lennat
18.08.06, 10:51
Umbes 21:00 algab ETV-s AK. Seda viimast Meistriliiga mängu võidi näidata ainult peale AK-d.

vaikiv mees
18.08.06, 12:02
Algselt postitas midfielder

Veel parem oleks kui etv suudaks igast voorust ca 20-30 minutilise saate teha, milles oleksid kõigi mängude highlightsid ja nii terve hooaeg. Euroopas on valdav trend, et kohalikku liiga vooru highlihgtse kajastavad nii tasulised erakanalid kui ka avalik-õiguslikud kanalid (Ing, Ger, Ita, Esp, Fra, Hol, Por). Meie lähiregioonist on rootsi svt-l iganädalane allsvenskani kokkuvõte, norras samuti riiklikul nrk-l pooletunnine vooru kokkuvõte ning taanis on highlihtsid viasati kontserni kuuluval tv3+-l.:õnnelik:

seevastu Eesti tv3 läheb kohale, võtab uudise taustaks suvalisest kohast 1 min katteplaani ja jälle kaamera kotti ja minema..

etv on selle kõrval isegi tubli, näidates sulle vooru keskse mängu väravad vähemalt ära,
kõigi mängude parimad hetked tähendaks seda, et iga jumala n-v saadetaks kaamera ja salvestataks terve mäng nii Pärnus, Viljandis, Tartus kui Narvas

see on ressursi arutu raiskamine Eestis, kus on ebaõnnetunud kõik katsed anda regul-lt välja isegi ühtainsat muusikaajakirja, jalgpalliajakiri ilmub kord aastas

midfielder
18.08.06, 12:17
Algselt postitas vaikiv mees

seevastu Eesti tv3 läheb kohale, võtab uudise taustaks suvalisest kohast 1 min katteplaani ja jälle kaamera kotti ja minema..

etv on selle kõrval isegi tubli, näidates sulle vooru keskse mängu väravad vähemalt ära,
kõigi mängude parimad hetked tähendaks seda, et iga jumala n-v saadetaks kaamera ja salvestataks terve mäng nii Pärnus, Viljandis, Tartus kui Narvas

see on ressursi arutu raiskamine Eestis, kus on ebaõnnetunud kõik katsed anda regul-lt välja isegi ühtainsat muusikaajakirja, jalgpalliajakiri ilmub kord aastas

Probleem on ka muidugi selles, et jalgpallihuvi kui selline on väga minimaalne ja kui pole publikut ka staadionil, siis tekib paratamatult küsimus, mida ma sinna ronin kaameramees kaasas, et 90 minutit igavat ja tihti nõrga tasemega palliveeretamist filmin. Olles jälginud Taani liiga vooru highlightse, siis seal on muidugi olukord teine, 20-30 tuhandese linnakeses on koduklubi mäng suursündmus, pealtvaatajaid min. 5000 tuhat, tihti enam, no sellist atmosfääri ju lausa peab kajastama, lisaks muidugi Taani üldine jalgpallivaimustus.

Ega meil paraku jääbki see unistuseks, et vooru kõikidest mängudest kasvõi väravad ära näeks. Olgu siis põhjuseks ressursside piiratus, tahtmine või midagi muud.:(

gamer
18.08.06, 12:28
Kas ET mitte kunagi ei maininud, et neil mobiilsete kaamerate arv on suhteliselt väike ja spordivõistlustest nad peavad tegema valiku mida kajastada (kergejõustik ja suusatamine).

midfielder
18.08.06, 12:44
Algselt postitas alecoq1

Eredivise vooru highlightse näeb juba tuttava talpa streami pealt ning rtl 7 stream ka töötab, kus täna lives Sparta-Vitesse mäng, samal kanalil oli eelmisel neljapäeval teatavasti Twente-Levadia ja lisaks etv-le, kes hakkab mängu näitama 15 minutit hiljem, näitab rtl 7 järgmise nädala kordusmängu kogu mängu lives.

rtl 7 stream

http://rtlztv.rtl.nl/rtlzbroad

alecoq1
18.08.06, 12:59

Algselt postitas alecoq1

Eredivise vooru highlightse näeb juba tuttava talpa streami pealt ning rtl 7 stream ka töötab, kus täna lives Sparta-Vitesse mäng, samal kanalil oli eelmisel neljapäeval teatavasti Twente-Levadia ja lisaks etv-le, kes hakkab mängu näitama 15 minutit hiljem, näitab rtl 7 järgmise nädala kordusmängu kogu mängu lives.

rtl 7 stream

http://rtlztv.rtl.nl/rtlzbroadKas RTL7 streami pealt näeb ka Roda ja Heraclese mänge, on teavet ?

gamer
18.08.06, 13:11

Algselt postitas alecoq1

rtl 7 stream

Nime järgi tundub rohkem olevat tegu RTL Z striimiga ku RTL 7 omaga.

25-ndal näitab RTL igaljuhul Roda mängu, olgu teile teadmiseks.

Alecoqile, RTL tundub üle kandvat vaid ühte mängu kogu vooru peale, ülejäänud tulevad kordustena TELE2 Voetbali pealt.

midfielder
18.08.06, 13:22
Rtl 7 kannab üle reedeseid mänge, nagu eelmisel hooajal rtl 5. Ja see strem on ikka rtl 7 oma, sest rtl z nimelist kanalit pole olemas, on vaid saade rtlz nieuws, mis hetkel käibki ja on finantsuudistest. Seega stream on õige.:)

alecoq1
18.08.06, 13:24
Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

rtl 7 stream

Alecoqile, RTL tundub üle kandvat vaid ühte mängu kogu vooru peale, ülejäänud tulevad kordustena TELE2 Voetbali pealt.(Loodetavasti) saab 25-ndal ka Oper platisle ja ei saa uusi vigastusi juurde, sest ilma Operita meil Iisraeli vastu sanši eriti pole.

gamer
18.08.06, 13:27
Algselt postitas alecoq1

Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

rtl 7 stream

Alecoqile, RTL tundub üle kandvat vaid ühte mängu kogu vooru peale, ülejäänud tulevad kordustena TELE2 Voetbali pealt.(Loodetavasti) saab 25-ndal ka Oper platisle ja ei saa uusi vigastusi juurde, sest ilma Operita meil Iisraeli vastu sanši eriti pole.

OT: Meil pole ka muidu Iisraeli vastu võimalusi.

Ghoster
18.08.06, 13:45
Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

Eestis ametlikult võid sa vaadata ainult Viasatti, muu on forbidden tasulistest pakettidest siin maal. Vene liigat saad sa Hotbirdilt Planeta Spordi vahendusel FTA-na jälgida. Viasat Balticu kanalitelt tuleb Taani liigad VS2 esituses ja ka mingil määral Hollandi oma. Täielikuks Hollandi katmise võimaliseks on TELE2 Sport (vana Versatel Voetbal) Astralt. See on aga Canal Digitaali paketis, mida sulle siiamaale keegi ei müü. Norra liigat näitavad Thorilt Tippeliga kanalid ja ka TV 2 Zebra mõnd kesksemat mängu. Rootsi liigaga on raskem, seda näidatakse neil sealmaal PPV televisioonibaasil Säsongkortet nime all, ehk pead iga mängu jaoks mingi summa välja käima, täpselt ei mäleta mitu SEK-i oli. Kui sa tahad muid suurliigasid, siis sul valida jah VS-i ja näiteks NTV vahel.

Üldiselt on aga suurte muu maa operaatoritega selline asi, et müüakse ainult oma maa kodanikule. Seega sul peab seal olema sugulasi/tuttavaid kes on nõus paketi oma nimele võtma, sina kannad neile raha ja nemad maksavad kuumaksu.

Aastase abonenttasuga pakutakse siinmaal DigitAlbi ja Art Arabesquet (näiteks Ebays müüakse seda ja ka muu ilma suuremates satipoodides). Mõlema 12 kuu kaart läheb kuskil 3k maksma. Esimene näitab enamjaolt Inglise Premieri ja ka muud. Teine katab kogu Premieri nädalavahetuse, pluss hunnikus muid liigasid ja muid sporte. Mõlemad peaksid ka originaalaudiot üle kandma.

Muidugi on välismaa operaatorite kuumaksud päris krõbedad, Sky UK täispaketil ulatusid need 30-40 naela kanti. Kui sul veel satialast nõu vaja, siis privas saad alati kätte.

On ka selliseid (http://www.digicams-uk.com/category41_1.htm) kohti, mis pakuvad aastast kaarti sulle, aga seda päris krõbed ahinna eest.

siit sai nii mõnigi küllaltki põhjaliku ülevaate-tubli töö Gamer!!!:)

alecoq1
18.08.06, 13:50
Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

rtl 7 stream

OT: Meil pole ka muidu Iisraeli vastu võimalusi.Oled ikka kindel? Oleme ju suutnud mängida viiki valiktsüklis nii Horvaatia, kui ka Venemaaga varem, kes on Iisraelist veits paremad. Ja viimasel ajal on Eesti jalgpall ka arenenud. Me pole tegelt nii nõrgad nagu me Makedoonia vastu mängisime. On nii häid, kui ka halbu päevi.

alecoq1
18.08.06, 15:05
Aga mis kelle Eesti aja järgi täna see Hollandi liiga mäng on ?
EDIT : SAIN JUBA 21:15

gamer
18.08.06, 22:11

Rtl 7 kannab üle reedeseid mänge, nagu eelmisel hooajal rtl 5. Ja see strem on ikka rtl 7 oma, sest rtl z nimelist kanalit pole olemas, on vaid saade rtlz nieuws, mis hetkel käibki ja on finantsuudistest. Seega stream on õige.:)

Nagu ma mainisin, siis see striim tegeleb RTL Z-ga, ehk siis uudistega. Hetkel testtabel ees ja rõõmu küllaga.

alecoq1
18.08.06, 22:12
Mul ei näita streami pilti, aint piiksub ja kiri ees MCR RTL NL

gamer
18.08.06, 22:13
Algselt postitas alecoq1

Vaata post ettepoole mu juttu, nii oli ta ka eelmine aasta ja muud oligi palju oodata.

midfielder
18.08.06, 23:08
Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

Vaata post ettepoole mu juttu, nii oli ta ka eelmine aasta ja muud oligi palju oodata.

Ju siis stream töötabki vaid äriuudiste ajal, kuigi Twente-Levadia mängu ju ometi sealt nägin, ükski teine kanal seda üle ei kandnud. Või on eredivisie ajal see maas. Ja kas eelmisel aastal see töötas või mitte ei oma tähtsust, sest reedeseid mänge näitas rtl 5 nagu juba korduvalt mainitud. Nimetatud kanali stream minul igatahes funkab.

gamer
18.08.06, 23:14

Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

Ju siis stream töötabki vaid äriuudiste ajal, kuigi Twente-Levadia mängu ju ometi sealt nägin, ükski teine kanal seda üle ei kandnud. Või on eredivisie ajal see maas. Ja kas eelmisel aastal see töötas või mitte ei oma tähtsust, sest reedeseid mänge näitas rtl 5 nagu juba korduvalt mainitud. Nimetatud kanali stream minul igatahes funkab.

Ma lihtsalt mainisin, et kui see \"peaks\" olema rtl 7 striim, siis eelmisel aastal oli õhtusel ajal (kui filmid ja muu) sellel striimil testtabel ees.

midfielder
19.08.06, 00:13
Algselt postitas gamer

Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

Ma lihtsalt mainisin, et kui see \"peaks\" olema rtl 7 striim, siis eelmisel aastal oli õhtusel ajal (kui filmid ja muu) sellel striimil testtabel ees.

Ju siis on liigamängudeks maha võetud, eks 24.august paista, kas siis töötab, 10-dal töötas ideaalselt.

gamer
19.08.06, 15:36

Algselt postitas gamer

Algselt postitas gamer

Algselt postitas alecoq1

Ju siis on liigamängudeks maha võetud, eks 24.august paista, kas siis töötab, 10-dal töötas ideaalselt.

24 pole teda vit nii vaja kah kui võimalus staadionile minna või ETVst vaadata

lorenzo
05.09.06, 14:58
Levadia ja Flora kohtuvad Meistriliigas omavahel ka 17. septembril, mis on ühtlasi ainsaks liigamänguks, millest ETV sel hooajal teleülekande teeb.

ot ma ei saa aru kas nii pidigi olema va? rohkem mange ei naidatagi?

lorenzo
23.10.06, 02:44
http://www.epl.ee/artikkel/359511 kui veel keegi pole kursis, siis hea mote Siimannilt. loodetavasti saab see kunagi ka teoks.
siin Portugalis on enam-vahem samal mottel tegutsev SportTV1 ja SportTV2, kus siis omanikuks on 50% naiteks PT ehk siis Portugali Telekom ehk riik. muidugi kanal on tasuline, 20 eurot kuus, aga selle eest on sporti igale maitsele.
kusjuures see kanal voikski olla naiteks pooleldi tasuline-tasuta, et koduseid spordialasid naiteks naidataks tasuta ja kui soovid naha mingit vormelit, NBA-d, NHL-i voi jalgpalli euroliigasid, siis maksad naiteks selle eest 150 eeku kuus vms. ja minugi poolest voib kogu spordi sealt ETV-st ara koristada. ja miks mitte naiteks seda Elioni digitv-s naidata

manpe
23.10.06, 05:13
Sporti, ja eriti jalkat pole telekast kunagi palju. Ise igatsen suve, kui oli MM... siis iga päev 3 korda teleka ees jalkat vahtimas, see oli mõnus ;)

Erko
26.02.07, 10:43
Eile käis mul külas jälle see tädike emorist ja pakkus ka seda telemõõdikut. Ma nagu ise olin nõus ja siis kui selle saan endale, siis jalka ajal panen kõik vaatajaks kui nad isegi ei vaata :lol:

lennat
05.03.07, 23:16
http://sport.etv.ee/failid/6455.jpg

9. märtsil kell 18.15 jõuab ETV ekraanile uus jalgpallisaade “Lisaaeg". Saade toob vaatajani kõik, mis jalgpalliga seotud.

Tutvustatakse nii Eesti staarmängijad väljaspool palliplatsi kui ka nende klubisid. Samuti uuritakse kui piduderohke ja glamuurne on tegelikult meie mängijate igapäevaelu. Tutvutakse vutipiigadega ning muidugi ei unustata ka ilusaid väravaid, skandaale ja tähtsaid mänge.

Esimeses saates: rekordinternatsionaal Martin Reim - palliplatsil teeb imet, kodus aga mööblit. Õhus praeguseks juba igivana küsimus - Miks algab hooaeg nii vara? Jalgpallur pigistab küll silma kinni ja mängib iga ilmaga, kuidas aga pirtsakat pealtvaatajat staadionile meelitada? Eesti fännid järgnevad meeskonnale kõikjale, seekord Sloveeniasse... ning loomulikult Eesti Meistriliiga ja Balti Liiga tipphetked.

Saatejuhid on Liina Randpere ja Aet Süvari, režissöör Steiv Silm ning produtsent Marko Kaljuveer.

ETV SPORT

Martin
06.03.07, 00:25
Vaata aga, Aet Inglismaalt tagasi ja kohe vutisaadet tegema. Väga vahva :)

vidrikjupiter
09.03.07, 21:30
Keegi saadet vaatas ka? Kuidas oli? 15 minutiga jõuab midagi rääkida/näidata ka??? Minu arust suhteliselt nõme aeg selle saate jaoks - enamasti jääb see mul nägemata ilmselt. Aga mis teha :(

urmar
09.03.07, 21:57
http://etvsport.ee/index.php?0550091

Sealt peaks seda saadet nägema. Hea saade oli.

kaups
09.03.07, 22:49
Minu meelest ka täitsa asjalik. Võib olla sellises formaadis jalgpallisaadet ongi meil praegu just vaja!? Nö aja märk.

Ramm
20.03.07, 08:43
Vb midagi juhtub..

http://www.postimees.ee/200307/esileht/majandus/250886.php

ROOTSI KUNN
20.03.07, 09:02
Kruuda ettevõtmistesse suhtun ma pessimismiga. Kesik ja pealegi veel jalgpalli suhtes mitte just eriti sõbralik . Seli on vähe mõistlikum ,kuigi liiga ahne tüüp.

kotkas
20.03.07, 09:30
Kruuda ettevõtmistesse suhtun ma pessimismiga. Kesik ja pealegi veel jalgpalli suhtes mitte just eriti sõbralik . Seli on vähe mõistlikum ,kuigi liiga ahne tüüp.

Kes teab- kui raha mekk man, ehk pigistab silma kinni ka jalgpalli suhtes.)

vostrjakov
20.03.07, 09:43
arvestade ülekannete õiguste kõrget maksumust ja potentsiaalset vaatajate hulka siis peaks tegemist olema tasulise tv kanaliga - millegi pärast olen ma selles suhtes pessimistlik. aga elame, näeme...

käbi
20.03.07, 10:20
nujah, samas tahaks ikka näha Eestiga seonduvaid jalka mänge aga see kanal hakkaks arvatavasti näitama UEFA cupi ja mingit ma ei tea Hispaania liigat näiteks.

mahagon
20.03.07, 12:01
Jama on see et legaalselt ei saa isegi raha eest Eestis Premiershipi näha (kodus). NTV Futbol ja Sky Sports on ainult residentidele.
Teistelt kanalitelt tuleb ülekandeid kaootiliselt.
Selles suhtes tulgu või tasuline kanal aga vähemalt oleks valikuvabadus.

lorenzo
20.03.07, 12:54
sellel kanalil on eluvaimu, kui see lukata kogu Baltikumi turule. ja sel ajal kui naiteks on kavas Eesti jalgpalli naitamine, siis seda naidatakse Eesti vaatajatele, samal ajal latlased naevad oma jalkat, leedukad oma jalkat jne. ning rahvusvahelised ulekanded pannakse kokku uheks pildiks, et naeb uheaegselt kogu Baltikumis. ja ongi probleem lahendatud ja turg ka tunduvalt suurem.

vostrjakov
20.03.07, 21:55
sellel kanalil on eluvaimu, kui see lukata kogu Baltikumi turule. ja sel ajal kui naiteks on kavas Eesti jalgpalli naitamine, siis seda naidatakse Eesti vaatajatele, samal ajal latlased naevad oma jalkat, leedukad oma jalkat jne. ning rahvusvahelised ulekanded pannakse kokku uheks pildiks, et naeb uheaegselt kogu Baltikumis. ja ongi probleem lahendatud ja turg ka tunduvalt suurem.

kuidas ühes pildis? näen ekraanilt korraga kolme mängu?
kui jalgpall on nii edukas teie arvates siis miks koristas meistrite liiga oma ekraanilt tv3? samas tv3+ näitab meistrite liigat.
kas ainult selle pärast, et kõik spordi huvilised hangiksid endale viasati paketi? sellel juhul on probleem lahendatud vaatad viasati spordi kanaleid.
kus juures pakutakse seda meile ju täiesti legaalset ja raha eest.

lorenzo
20.03.07, 22:10
kuidas ühes pildis? näen ekraanilt korraga kolme mängu?
kui jalgpall on nii edukas teie arvates siis miks koristas meistrite liiga oma ekraanilt tv3? samas tv3+ näitab meistrite liigat.
kas ainult selle pärast, et kõik spordi huvilised hangiksid endale viasati paketi? sellel juhul on probleem lahendatud vaatad viasati spordi kanaleid.
kus juures pakutakse seda meile ju täiesti legaalset ja raha eest.

sonastasin vist kehvalt toesti. mote oli see, et kui on kohalike rahvusliigade naitamisaeg, siis naidatakse vastavale auditooriumile vastavat liigat ehk eestlastele eesti liigat jne, sest vaevalt leedukaid kotiks mingi eesti liiga, nemad tahav sel ajal oma liigat naha. mis muidugi nouaks riikide vahelist koostood liigamangude aegade uhtlustamisel. kui aga on rahvusvaheline pilt, siis see oleks uhtne. samas ma arvan et pole motet paris uhe matta otsast vaadata ja ainult Champions Leaguele panustada. ma arvan et eesti vaatajat kindlasti huvitaks ka naiteks inglise, hispaania, itaalia, saksa ja hollandi liiga. latlastel ju naiteks kohe omad huvid mangus- Verpakovskis mangib ju Hispaanias Getafes, koik venelasi kes elavad siin Baltikumis kindlasti kotiks samuti Hispaania liiga, seal ju venelasi hulgim mangimas. ja neid naiteid voib ju ka teiste liigade kohta tuua kull ja kull. ja ma arvan ka et tegemist peaks olema tasulise kanaliga.