PDA

View Full Version : Ristilipp

Stinger
11.01.04, 11:50
Valmis on saanud JPH sümboolikaga käise embleem (http://www.album.ee/?o=201279464).
Ristilippu on võimalik osta ja õigus kanda ainult JPH liikmetel.
Kõige lihtsam võimalus ristilipu soetamiseks on astuda läbi World Clinicust.
Hind on 50 EEK.
:õnnelik:

vandersell
11.01.04, 12:09
Kena! Aga mis selle mõõtmed on?

Stinger
11.01.04, 12:20
Originally posted by vandersell

Kena! Aga mis selle mõõtmed on?

Suitsupaki mõõtmed

vandersell
11.01.04, 12:44
Bljää, nüüd pean poodi suitsu ostma minema :P

Aga selline küsimus-ettepanek: et kummal käisel seda kandma peaks? Oleks normaalne kui kõik kannaksid ühel ja samal, ntks vasakul. Mitte nii, et üks kannab vasakul, teine paremal ja kolmas paneb üldse tagumiku peale ;)

Veel: kas peab ostma ühekaupa, või saab ka teisele JH liikmele muretseda?

fitti
11.01.04, 13:08
mis ma siis pean nyyd ka lõpuks haiglasse astuma, et seda kanda saaks? kes hakkab soovitajaks?:P

vandersell
11.01.04, 13:22
Mina igatahes küll mitte ;):naer5:

fitti
11.01.04, 14:14
you schmuckhttp://www.click-smilies.de/sammlung0903/sauer/angry-smiley-020.gif

Mr.Maximus
11.01.04, 22:13
Kas see on JH-la logo ? Kui on siis ,kuidas seda JH-ga seostada ,sest minu meelest on see lihtsalt väike koopia suurest lipust. Kuidas seostada kolme tähte EFF ja eestikeelset sõna jalgpallihaigla ,jääb arusaamatuks. Peale selle on ju veel üks ristilipp.
:oih:

Martin
12.01.04, 00:09
Ma vist polegi täpset tõlget kuulnud.

EFF - Estonian Football Fans? Estonian Football Fanatics? Eesti Futi Fännid?

Mis see õige on?

kojamees
12.01.04, 17:20
Martin sa oled õigel teel lisaks siia veel Eestin Futti Fannid,Estnische ... kurat Saksa topelt S-i ei leia ja ka vene keeli teeks see sama :)
Kui carutelu kas vasak või parem siis mina pakuks vasak varukas :)

3rk1
12.01.04, 19:11
minuteada saksamaal enam topelt S-i ei kasutata :)
Estnische fussball fans :) ?

Martin
12.01.04, 21:07
Originally posted by kojamees

Martin sa oled õigel teel lisaks siia veel Eestin Futti Fannid,Estnische ... kurat Saksa topelt S-i ei leia ja ka vene keeli teeks see sama :)
Kui carutelu kas vasak või parem siis mina pakuks vasak varukas :)

Sa ei saanud vist päris täpselt aru. Ma tahan seda õiget varianti teada.

Sänks.

bomb
12.01.04, 21:48
Mis inglismaa kopeerimine see veel on.

kojamees
12.01.04, 22:30
To Martin.
Sedap ma öelda tahtsingi et enamus keeltes saadaks aru \"kes me oleme\".
E.F.F.:õlu: :õlu: :õlu:

Martin
12.01.04, 22:42
Originally posted by kojamees
To Martin.
Sedap ma öelda tahtsingi et enamus keeltes saadaks aru \"kes me oleme\".
E.F.F.:õlu: :õlu: :õlu:

See mind ei huvita, et mis keeltes aru võib saada. Indo-ugrimugris võib see räpaseid tonte kah tähendada, kuid see pole üldse asja mõte.

Küsimus on esitatud vastavalt terminoloogiale ehk igal lühendil peab mingi ametlik vaste ka olema. Seda ametlikku ma tahakski teada. Juba sõnadel fänn ja fanaatik on väga suur vahe.

Ehk siis oskad äkki ikkagi öelda, et mida E. F. F. tähendab.

PS. Peale meie siin jaga arvatavasti küll praktiliselt keegi mingis teises riigis (Eesti muidugi kah) lahti, et millega tegemist on. Olgu seal see pall või mitte.

kojamees
12.01.04, 23:42
EESTI FUTI FÄNNID

Mr.Maximus
13.01.04, 08:39
Esiteks: Eesti keeles ei kasutata sõna futt ,futti fännama,futti taguma.
Meil öeldakse vutt,vutti fännama ,vutti taguma,vutti mängima.
Eesti Futi Fännid- pole vist mõtet küsida ,mis oli Kojamehel keskoolis Eesti keele hinne.
Vähe sellest ,et see lühend ei selgita välismaalasele midagi,see ei ütle ka enamikule kohalikest fännidest midagi.
Käise embleemina täiesti mõttetu taies- tri bukvõ,inglise lipu kloon ,Eesti rahvusvärvides.
Fännide lipuna aga vägagi hea,kuigi võiks ka ilma tähdeteta olla.:lahe:

kyps
13.01.04, 10:31
Nutt ja hala:)

Oma laiskusest tean, kui palju pingutust nõuab see, et millegagi hakkama saada. Sedavõrd rohkem kuulub minu austus neile, kellel jätkub jaksu igasugu asju teha.

EFF on täiesti sobilik lühend, võibolla olekski lihtsalt JPH parem olnud, mine võta kinni.

Eesti Futi Fännid- pole vist mõtet küsida ,mis oli Kojamehel keskoolis Eesti keele hinne.

Tore et sinu innovaatiline \"kes\"kooli kirjandusõpetaja, sellise sõnakasutuse nagu \"vutti fännima\" õigeks luges:)

Vähe sellest ,et see lühend ei selgita välismaalasele midagi,see ei ütle ka enamikule kohalikest fännidest midagi.

Tahtmise küsimus. Palju ütlevad sellised lühendid nagu FBI, UEFA jne inimestele, kes pole asja uurinud, et kus ja miks neid lühendeid kasutatakse?

PAPA
13.01.04, 11:31
Vaata smutt ,Stinger nägi vaeva ja tegi asja valmis - on selline nagu on
Vähemalt tehtud ja´väga hea kvaliteediga.
Sinult tahaks küsida:
Millal saab valmis kauakiidetud \"Tarbatu \" lipp ???
:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:
Saaks ka ilkuda ,et miks mitte \"Jurjev\" ... jne;)

fitti
13.01.04, 11:45
Originally posted by Mr.Maximus

inglise lipu kloon

a seda union jacki värki sa keskkoolis ei õppind jah

Martin
13.01.04, 11:53
Originally posted by PAPA

Vaata smutt ,Stinger nägi vaeva ja tegi asja valmis - on selline nagu on
Vähemalt tehtud ja´väga hea kvaliteediga.
Sinult tahaks küsida:
Millal saab valmis kauakiidetud \"Tarbatu \" lipp ???
:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:
Saaks ka ilkuda ,et miks mitte \"Jurjev\" ... jne;)

Ära aja soga. Ma küsisin lühendi kohta, mitte ei vingunud teostuse kallal. Iseenesest on ta ilus. Mina soovisin lühendi tähendust teada. Seega loe natuke hoolikamalt või ägise nende kallal, kes välimuse kohta midagi ütlesid.

PAPA
13.01.04, 12:05
Vaata Martin ,asi selles nagu stinger kirjutab on tegemist JPH sümboolikaga käiseembleem.
Seega ... on tegemist \"sümboolikaga\" .
Võta seda täheühendit nii nagu tahad

:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

rauno
13.01.04, 12:14
ilus embleem millise ka endale muretsen:)

a mul tekkis küsimus selles suhtes et millisel riideeseme käisel seda kandma peaks?
ma ei pea siin silmas pükse(edaspidistele keeletarkadele teadmiseks) sest neil pole käiseid vaid mingit kindlat pluusi,jopet jne?
rotteniga sai räägitud et neil nagu idee teha lendurijakk(pluus) mille käisel ma seda embleemi hästi ette kujutan ja kuhu see ka sobiks:)
aga näiteks koondise särgi käisel ma ei kujuta hästi ette;) asi võib olla ka minu kehvas kujutlusvõimes,ühgesõnaga kas ei võiks olla ses suhtes ka mingi eeskiri või siis soovitus millise riideeseme vasakul käisel ntx seda embleemi kanda?

võibolla on see liigne kuid siiski arutamist väärt küsimus:õnnelik:

Martin
13.01.04, 12:21
Originally posted by PAPA
Vaata Martin ,asi selles nagu stinger kirjutab on tegemist JPH sümboolikaga käiseembleem.
Seega ... on tegemist \"sümboolikaga\" .
Võta seda täheühendit nii nagu tahad

Sümboolika sümboolikaks. Seda on ta niikuinii. Ja kena on ka! (kui keegi taas arvab, et ma välimust maha teen vms). Kuid tähelühendite kasutus seal peal võiks ju selge olla, et saaks küsijatele selgelt vastata, et mis see tähendab. Muidu annab üks ühe, teine teise selgituse ja sellel pole ju mõtet. See oli siis küsimuse mõte.

ummi12
13.01.04, 12:33
Ma ei saa aru, mis irisete, täiesti viisakas kukkus välja ju. Ja sümboolikast - EFF - estonian football fans ja mida rohkem vaja.

indie
13.01.04, 12:36
Keeleühendi selguse koha pealt oleks olnud lihtne ja otsekohene lühend JPH - kõik eestlased teavad, mida see tähendab, ning seda oleks ehk ka lihtsam võõramaistele seletada.
Mis aga embleemi endasse puutub, siis kuna on olemas sarnane suurlipp ja nüüd väikene, ja varsti tuleks jälle midagi juurde - ühte kindlat joont pidi minna on väga ilus. kui seal on midagigi meile, eestlasile omast, siis just sinnapoole ongi ilus, isegi kui ta veidi meenutakski toda kurikuulsat eelmainitut Jaaku. kuna ma siin kirjutades juba ühendan ka enda Flora-postituse, siis ütlen, et tingimata ei pea tõesti puhtalt nö. jalgratast leiutama - osa oma ja teiselt poolt eeskuju, mis meid suunanud on.

yheksa
13.01.04, 15:23
Originally posted by vare
Keeleühendi selguse koha pealt oleks olnud lihtne ja otsekohene lühend JPH - kõik eestlased teavad, mida see tähendab...

Väike liialdus ikka kaunistab ühte postitust :)

JõgevaPolitseiHelpdesk
JubePopidHilbud

Suur osa vutihuvilisi (kaugeltki mitte köik) teab, mida see tähendab aga, et ka köik eestlased? Lubage kahelda :myts7:

indie
13.01.04, 15:35
Kahelda luban alati;)
kuid, kui embleemiga olen väga päri, oleks JPH justkui pannud paremini paika, missuguse väärtusega tegu.

aiFo
13.01.04, 16:36
Tjah, lisaks siis omapoolse jutu-moodi-asja kah siia.

Kõigepealt -- EFF

Koja poolt käiku lastud termin, FUTIFÄNN (vt. (õigemini kuula) \"Eesti, maailmameister\"), mida mitmed kodanikud (ka allakirjutanu) rõemsasti kasutavad, võib ju leida teatavat keelelist kriitikat, kuid minu arvates kannatab ta selle kriitika ka kenasti ära. Seda enam, vaadates neid kõiki \'irw-\', \'ic\'- loomi, kes ainuüksi siin foorumis pesitsevad, omab \'futifänn\' ka üsna korralikku seletust. Palun väga -- küsib keegi sult Paides või Pärnus või Keilas, et vabandage, mida see EFF teie käisel tähendab, saad kohe vaffasti öelda -- Eesti Futi Fännid. Sarnase olukorra puhul Londonis, Sidneys või Miamis on jälle vastus varnast võtta -- Estonian Football Fans. jne-jne-jne... Palun väga! :)

Teiseks, kuidas kanda?

Seesinane riidetükk on nö. naturaalselt mõeldud kinnitamiseks käisele ja kui veelgi naturaalsemaks minna, siis ilmselt bomberile. Kuivõrd aga eelmainit\' riideese nii minule kui ka mõnele teisele minusugusele \"agrole\" ja \"hipile\" sobimatu on, siis ei maksa väärt sümboolikat ometi kasutamata jätta. Soliidseid kasutuskohti on teisigi. Palun väga -- miks mitte seljakotil või mütsil või... Võimalusi on palju. Tuleb lihtsalt järgida reeglit, et seale sadulat selga ei panda;) Ilmselt võib ebasobivaks kohaks osutuda mängusärgi käis... Vähemalt minumeelest. Ei kujuta hästi seda seal ette. Samas -- julgete päralt on maailm!:)

Kolmandaks, üldine kriitika

See on see mis häirib, samas ei tule enam üllatusena. Nö. kriitikud, kes ainult virisevad ja seda üksnes virisemise pärast. Jah, alati saab paremini, aga milleks tegijatel tegemise tuju ära võtta, kui ise ei plaanigi midagi kohatäiteks asemele pakkuda? See on ju puhtalt tegijate risk ja inimese oma vaba valik, kas produkt endale osta või mitte. Tjah, kolmas punkt oleks vabalt võinud olemata olla, aga ikkagi...

pRmt!

aiFo.

Stinger
13.01.04, 20:08

Kas see on JH-la logo ? Kui on siis ,kuidas seda JH-ga seostada ,sest minu meelest on see lihtsalt väike koopia suurest lipust. Kuidas seostada kolme tähte EFF ja eestikeelset sõna jalgpallihaigla ,jääb arusaamatuks. Peale selle on ju veel üks ristilipp.
:oih:

Üks vanasõna oli selle kohta - sada lolli oskavad rohkem küsida jne:kaval:

Stinger
13.01.04, 20:12

Esiteks: Eesti keeles ei kasutata sõna futt ,futti fännama,futti taguma.
Käise embleemina täiesti mõttetu taies- tri bukvõ,inglise lipu kloon ,Eesti rahvusvärvides.
Fännide lipuna aga vägagi hea,kuigi võiks ka ilma tähdeteta olla.:lahe:

Kas see vend on juba Paldiski mnt välja lastud, kes tegi otselülitusi Afganistanist:lahe:

yheksa
13.01.04, 21:30
...et keegi valesti ei möistaks. Too embleem on ju ilus ja möte on hea.
Tegijad on vaeva näinud, milleks viriseda ;)

rauno
14.01.04, 09:59
Originally posted by aiFo

Tjah, lisaks siis omapoolse jutu-moodi-asja kah siia.

Teiseks, kuidas kanda?

Seesinane riidetükk on nö. naturaalselt mõeldud kinnitamiseks käisele ja kui veelgi naturaalsemaks minna, siis ilmselt bomberile. Kuivõrd aga eelmainit\' riideese nii minule kui ka mõnele teisele minusugusele \"agrole\" ja \"hipile\" sobimatu on, siis ei maksa väärt sümboolikat ometi kasutamata jätta. Soliidseid kasutuskohti on teisigi. Palun väga -- miks mitte seljakotil või mütsil või... Võimalusi on palju. Tuleb lihtsalt järgida reeglit, et seale sadulat selga ei panda;) Ilmselt võib ebasobivaks kohaks osutuda mängusärgi käis... Vähemalt minumeelest. Ei kujuta hästi seda seal ette. Samas -- julgete päralt on maailm!:)

pRmt!

aiFo.

jah AiFot bomberiga ei kujuta ette küll jah:)
mütsi peale ma ausaltöelda ei tulnudki ,häbilugu kui endal olemas selline mille peale see embleem peaks sobima kui rusikas silmaauku;)

ja AiFo sinu seljakott on kui loodud selle embleemi jaoks või siis vastupidi:)

tervitused siitpoolt sarvilistele;)

maakas
14.01.04, 18:50
Kiitus tegijatele, kellele ei meeldi tehke parem.
Endal juba olemas ja plaan panna teksatagi vasaku käise külge.

kojamees
22.02.04, 23:27
Uus partii alates homsest s.o. 23.02.2004 World Clinicus (Tallinn Roosikrantsi 19).
Kellel soovi-sellel ka võimalus Paraadiks juba käisele õmmelda :õlu: :õlu: :õlu:

Stinger
30.03.04, 23:49
Kui keegi soovib osta ristilippu, siis homme võtan mõned Lillekülla kaasa.

Stinger
04.06.04, 10:00
Alates eilsest on võimalik osta ristilippu ka Steve\'i käest.

Hind ikka 50 EEK ja müüakse ainult liikmetele!

Stinger
04.04.05, 08:03
Viisin viimased 10 tk eelmisel nädalal Steve kätte.
Hetkel pole kavas neid juurde tellida.

Hind ikka 50 eeku ja ainult liikmetele.