PDA

View Full Version : Pele 125

mcnamara
05.03.04, 14:41
FIFA 100. aastapäevaks palus organisatsioon legendaarsel Pelel koostada nimekiri 100 parimast elusolevast jalgpallurist. Pele ei saanud ülesandega päris täiuslikult hakkama, sest nimistu tuli tervelt 125 nime pikk. Samas saan ma ka tema dilemmast suurepäraselt aru.

Subjektiivne loomulikult, aga huvitav nimekiri. Vaatan, et valdavat enamikku nimetatutest olen ise pallimurul jooksmas näinud. Aga eks põhirõhk ongi viimase 20-25 aasta vutimeestel - paljud vanema aja staaridest pole muidugi enam elavate kirjas.
Isiklikult julgen kahelda vaid mõnes mängijas, kelle suurus jalgpallurina veel lõplikult tõestamata ja kes sellepärast nimekirjas vist rohkem \"avansina\": Jay-Jay Okocha näiteks (ainus nigeerlane!?), El-Hadji Diouf, Juan Sebastian Veron, mõned ehk veel - kuigi palju selliseid ei leidnud.
Huvitav leid on ka ainus Vene jalgpallur nimekirjas - Rinat Dassajev. Oli hea kollkipper tõesti, aga miks just tema?

Nimekiri (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,1162099,00.html)

Mõnuagent 007
05.03.04, 17:52
mina isiklikult ei saa aru Saviola jõudmisest sellesse tabelisse. Natuke vara teda sinna panna. Okocha veel, kuid sama El Hadji Dioufi kohta. ja üldse jääb tunne, et Pele on asja jälle suht suvaliselt kokku klopsind. Pole ka imestada mehe kohta, kes pakub tavaliselt Ilmameistriks Kolubliat või Nigeeriat, ja kelle ennustused alati maksimaalselt metsa sõidavad. Viimasel MM-il ei olevat brasiillased tahtnud temalt isegi ennustusi vastu võtta, sest Pele oli terve eelneva aja pläkutand, et Brasiilialon nii kehv meeskond, et MM-tiitlist võivad nad ainult unistada

Amadeus
05.03.04, 18:14
Nimekirja vaadates on kyll tunne, et (kuigi talle anti vastuse variandid) välismaa jalgpallist ta nimetamisväärselt miskit ei tea. Mitmed väga olulised tegijad omal ajal on välja jäetud. Brasiilia puhul olid kyll k6ik olulised nimed sees vist.

Mõnuagent 007
05.03.04, 18:19
brasiiliast pole Bebetot.

Amadeus
05.03.04, 18:23
Originally posted by dannar

brasiiliast pole Bebetot.

Bebeto ei ole tegelikult ka olnud sellese kaliibri mängija et sinna nimistusse pääseda. Minu arvamus muidugi. Suhteliselt lyhiajaline oli tema tähelend ja erilist jälge temast ei jäänud.

dimaggio
05.03.04, 19:45
Ise olen üllatunud, et vana vutiäss ei maininud näiteks Ryan Giggsy nime. Teda peetakse ju üheks parimaks Walesi mängijaks(koos kunagise ManU staari Billy Meredithiga)
Samuti on ta USA meestekoondise samuti välja jätnud, ise oleks oodanud seal sellist nime nagu Claudio Reyna. Ta ju Ühendriikide viimase kümnendi suurim mängumees(siin annab loomulikult vaielda, kuid siiski.)

fitti
05.03.04, 20:33
Originally posted by mcnamara

Huvitav leid on ka ainus Vene jalgpallur nimekirjas - Rinat Dassajev. Oli hea kollkipper tõesti, aga miks just tema?

jah, pigem oleks võinud juba Lev Jashin olla.
Ja brassidest Bebeto bebetoks, aga pole Garrinchat.

Mõnuagent 007
05.03.04, 20:53
surnuid ei soovitud antud tabelisse. Sellepärast polegi Garrinchat ja Jashinit

fitti
06.03.04, 09:49

surnuid ei soovitud antud tabelisse. Sellepärast polegi Garrinchat ja Jashinit

ohjah....eks fittil on ka raske aru saada väljamaakeelsest väljendist \'living football stars\'...siit ja edasi ma olen parem mõnda aega vait

Amadeus
06.03.04, 14:56
Jah aga kuda oleks näiteks läbi aegade parima Waleslase Ian Rushiga, Inglase Kenny Dalglishiga, v6i siis suisa yhe parima väravavahiga Bruce Crobellaire, kes mängis aastaid ManU väravas aga ei saanud kunagi suurturniiridel mängida, sest Libeeria koondis täiesti olematu ju.

fitti
06.03.04, 15:37
lubasin küll vait olla, aga DALGLISH ON JU šOTLANE!!!! sealjuures täiesti olemas ka pele listis ja vaat et suurema õigusega kui keegi teine

Amadeus
06.03.04, 15:55
Originally posted by fittibaldi

lubasin küll vait olla, aga DALGLISH ON JU šOTLANE!!!! sealjuures täiesti olemas ka pele listis ja vaat et suurema õigusega kui keegi teine

Oops! Oli jah shotlane, Ajasin sassi veits. Aga noh fakt jääb faktiks, et nimistus on hulk kysitava väärtusega tyype samas kui m6ned kes seal kindlasti oleks pidanud olema on välja jäetud.

dimaggio
06.03.04, 16:06
No anname Pelele need väljajätmised andeks, tal ikkagi üle kuuekümne aasta turjal.
Kuid loodame siiski, et ta seniilseks pole muutunud:D

Jaan
06.03.04, 18:48
Originally posted by Amadeus

Jah aga kuda oleks näiteks läbi aegade parima Waleslase Ian Rushiga, Inglase Kenny Dalglishiga, v6i siis suisa yhe parima väravavahiga Bruce Crobellaire, kes mängis aastaid ManU väravas aga ei saanud kunagi suurturniiridel mängida, sest Libeeria koondis täiesti olematu ju.

Esiteks - Grobbelaar
Teiseks - lõuna-rodeeslane ehk zimbabwelane
Kolmandaks - see mees oli kloun, kuigi mcnamara parandab mind kindlasti!

eston maravilha
08.03.04, 09:16
neljandaks - mängis ühes teises loode-inglismaa punast vormi kandvas meeskonna
viiendaks - narkar;)

amadeus enne kui suu avad kontrolli ka mis sealt välja purskuma hakkab. eelneva valguses ei hakka isegi bebeto asja kommima

Amadeus
08.03.04, 10:28
Pärast allikatega konsulteerimist - oli jah Zimbabwe kodakondne, mängis jah Liverpoolis, oli kloun ja narkar ... ja vaatamata sellele oma ajastu yks parimaid väravavahte.
Sorry segaduse tekitamise pärast, aga ma reeglina kommenteerin niisuguseid asju mälule tuginedes ja see nagu teada eksib vahel. Ei usu mina, et k6ik teisedki iga oma väidet enne leksikonist kontrollimas käivad. :D

mcnamara
08.03.04, 10:31
Originally posted by Jaan
Kolmandaks - see mees oli kloun, kuigi mcnamara parandab mind kindlasti!

Kusjuures ei paranda, oli jah kloun. Lisaks sellele tihtipeale ka väga hea väravavaht. Kahtlemata oli tema osa Liverpooli suurvõitudes päris suur.
Ja Amadeus, kallis - kui Brucey kuuleks, et keegi tema ManU väravasse mängima on pannud, võtaks ta tõenäoliselt kaika või midagi muud käepärast ja tuleks sulle kallale. Kuigi raske on muidugi noorel inimesel mõista, et Inglismaal on kunagi valitsenud hoopis teised punasärgid kui need praegused Mäntsesteri ja Londoni luuserid. ;)
Mis aga puutub Giggsi või Rushi taolistesse - nimekirjast paistab selgelt, et Pele on võtnud aluseks ühe olulise kriteeriumi - edu suurvõistlustel, eelkõige MM-finaalturniiridel. Näiteks belglased van der Elst ja Ceulemans poleks mingil juhul nimekirjas, kui poleks olnud Belgia suurt edu MM-il 1986. Dalglish koos Shotimaaga siiski suurturniiridel mängis, Best on aga lihtsalt liiga suur legend, et teda ignoreerida. Rush ja Giggs peavad aga just oma \"valet\" rahvust süüdistama.

eston maravilha
08.03.04, 14:21
Originally posted by Amadeus

... Ei usu mina, et k6ik teisedki iga oma väidet enne leksikonist kontrollimas käivad. :D

kuigi peaks..

mcnamara
08.03.04, 16:54
Pele nimekiri ja brasiillased (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/world_football/3542075.stm) ehk kas Pele tahtlikult ignoreerib neid pallivõlureid, kellega koos ta ise omal ajal mängis?

Tanel
08.03.04, 20:21
Checkisin nimekirja üle ja oi imet mitte ühtegi eestlast:( .Nimekiri on jah ikka puudulik.Aga eks ta ei jaksa sellises vanuses vic ainult jalgpallile ka keskenduda.Aga äramainida oleks võind kindlasti Jasin,Giggs,Jan Kolleri (kuidas keegi arvab),Fabio Cannavaro jne neid nimesi võix tglt nimetada umbes terve päev ,aga siis kokku tuleks umbes Henryfan 300-1000.(kui mina loex)ega ma ei tea mitut meest ma tean.

skint
08.03.04, 20:30
Jaan, kas annad ?

fitti
08.03.04, 21:06
aitäh hea henrifänn, sain ka südamest muheleda üle pika aja (Y)

Tanel
08.03.04, 21:48
Aga noh Pele enda kohta võix ka öelda ,et ma arvan et Ronaldo on temast parem ,sest sel ajal kui Pele mängis löödi ju ikka kõvasti rohkeim väravaid.

Robinho
08.03.04, 22:01
Originally posted by Henryfan

Aga noh Pele enda kohta võix ka öelda ,et ma arvan et Ronaldo on temast parem ,sest sel ajal kui Pele mängis löödi ju ikka kõvasti rohkeim väravaid.
Kas sulle ennem sellest purakast ei piisanud? Ole nüüd tubli ja pane oma sutu kinni, kui sealt midagi asjalikku ei tule. Pele on Ronaldole siiski püüdmatus kauguses. Aga seda ainult sellepärast, et Ronaldoga juhtus midagi traagilist. Maailmal jäi nägemata kõigi aegade PARIMA jalgpalluri mäng!

eston maravilha
08.03.04, 22:22
kas ronaldol suri ema?? sest ma põlvevigastust küll traagiliseks ei nimetaks. shit happens..

realmadridfan
08.03.04, 22:30
Las hendritoetaja räägib kõik südamelt ära... :P

taku*
08.03.04, 22:41
äki aitad teda, sul tuleb see ka päris hästi välja.

Robinho
08.03.04, 22:42
Originally posted by eston#21

kas ronaldol suri ema?? sest ma põlvevigastust küll traagiliseks ei nimetaks. shit happens..
See juba sinu isiklik tragöödia! Minu ja paljude teiste jaoks oleks napilt kaduma läinud praeguse aja parim ründaja. Piisav põhjus asja traagikaks nimetada.

taku*
08.03.04, 22:49
Minu pea ei võta, mida näevad kõik selles \"hambahaldjas\"... sesmõttes, et tõesti, läks põlv siis läks, pole siin taga nutta midagi, praegu ju elab ja mängib veel(õnneks või õnnetuseks)

eston maravilha
08.03.04, 22:59
Originally posted by Robinho

See juba sinu isiklik tragöödia! Minu ja paljude teiste jaoks oleks napilt kaduma läinud praeguse aja parim ründaja. Piisav põhjus asja traagikaks nimetada.

oleks pidanud rohkem trenni tegema poleks sellist asja juhtunud... ja pirukaid tuleb vähem süüa.

realmadridfan
08.03.04, 23:05
Originally posted by vanapagan

Minu pea ei võta, mida näevad kõik selles \"hambahaldjas\"... sesmõttes, et tõesti, läks põlv siis läks, pole siin taga nutta midagi, praegu ju elab ja mängib veel(õnneks või õnnetuseks)

Loomulik, et ei võta. Sinu pea võtab ainult vingumist jne...

Mõnuagent 007
08.03.04, 23:22
okok. poisid ärge nüd kakelge.

Jaan
08.03.04, 23:46

Kas sulle ennem sellest purakast ei piisanud? Ole nüüd tubli ja pane oma sutu kinni, kui sealt midagi asjalikku ei tule. Pele on Ronaldole siiski püüdmatus kauguses. Aga seda ainult sellepärast, et Ronaldoga juhtus midagi traagilist. Maailmal jäi nägemata kõigi aegade PARIMA jalgpalluri mäng!

J.M.K.E. Nagu Pele oleks nautinud vigastustevaba karjääri... Tere hommikust! Henryfani postitus oli väga muhe küll. Jah, here we go... Raimo Aasa huumoriauhind on tagasi!

pesa
09.03.04, 15:53
nii huvitav et põhjamaadest esindatud ainult taani... rootsist oleks võinud panna ka vähemalt 2 nime Larssoni ja Ravelli. norrast võiks olla ka Solskjaer.

mcnamara
09.03.04, 16:50
Originally posted by pesa

nii huvitav et põhjamaadest esindatud ainult taani... rootsist oleks võinud panna ka vähemalt 2 nime Larssoni ja Ravelli. norrast võiks olla ka Solskjaer.

Solsjaer ei, Rootsist mõni 94. aasta MM-i täht kindlasti. Ravelli või Brolin näiteks.

eston maravilha
09.03.04, 17:10
brolin kuulub pigem pie 125 hulka..

Aramis
09.03.04, 17:38
Pelet ennast ma küll ei pea mingiks püüdmatuks täheks. Viitsiks Ronaldo tööd teha oleks ta temast ka praegu parem. Aga list jah on nagu ta on... Kiirelt tehtud tõenäoliselt...

Robinho
09.03.04, 18:13
Originally posted by Aramis

Pelet ennast ma küll ei pea mingiks püüdmatuks täheks. Viitsiks Ronaldo tööd teha oleks ta temast ka praegu parem. Aga list jah on nagu ta on... Kiirelt tehtud tõenäoliselt...
Nujah, kuigi ma hindan Ronaldot väga kõrgelt, siis kardan, et Pele saavutusteni ta ei jõua. Kuigi mängija oskustelt oli ma arvan Ronaldo enne vigastusi üle Pelest. Barca päevil tegi ta ju peaaegu igas mängus \"Maradonat\", üritades keskjoone juurest palliga liikudes skoorida. Ja paljudel kordadel see Il Fenomenol ka õnnestus. Tänapäeva Ronaldo lööb ka erilisi väravaid, kuid harva. Aga ma olen ikka seisukohal, et kui Ronaldol poleks karjääri lõpetada ähvardavaid vigastusi olnud, oleks ta praeguseks Pelest ja Maradonast kõrgemal kohal!!! Ma olen kindel, et peale seda mõtteavaldust lendavad kohalikud targad mulle kaela, aga kes mul keelab niimoodi arvata? Mul on siiralt kahju, et te Ronaldost täit tõde kas ei mõista, või ei taha mõista. Aga mis siis ikka, mulle piisab teadmisest, et ma ise täit mõnu Ronaldo väravatest tunnen!
FORZA IL FENOMENO!!!

Jaan
09.03.04, 18:58
Nujah, kuigi ma hindan Ronaldot väga kõrgelt, siis kardan, et Pele saavutusteni ta ei jõua. Kuigi mängija oskustelt oli ma arvan Ronaldo enne vigastusi üle Pelest. Barca päevil tegi ta ju peaaegu igas mängus \"Maradonat\", üritades keskjoone juurest palliga liikudes skoorida. Ja paljudel kordadel see Il Fenomenol ka õnnestus. Tänapäeva Ronaldo lööb ka erilisi väravaid, kuid harva. Aga ma olen ikka seisukohal, et kui Ronaldol poleks karjääri lõpetada ähvardavaid vigastusi olnud, oleks ta praeguseks Pelest ja Maradonast kõrgemal kohal!!! Ma olen kindel, et peale seda mõtteavaldust lendavad kohalikud targad mulle kaela, aga kes mul keelab niimoodi arvata? Mul on siiralt kahju, et te Ronaldost täit tõde kas ei mõista, või ei taha mõista. Aga mis siis ikka, mulle piisab teadmisest, et ma ise täit mõnu Ronaldo väravatest tunnen!
FORZA IL FENOMENO!!!

Sa vist ei saanud hästi aru mu eelmisest postitusest. Pelel oli ka raskeid vigastusi. Nii jäid näiteks 1962. MM ülilühikeseks. Inglismaal ta vist ei mänginudki tegelikult 1966.a. Et mida ilma nende vigastusteta saavutanud oleks?

Mõnuagent 007
09.03.04, 19:34
kle.. robinho.. Miks sa Ronaldole alati Itaalia keelset ülistuslauseid karjud???

eston maravilha
09.03.04, 19:59
tänapäeval ei ähvarda põlvesideme rebend nüüd küll kellegi noore täku karjääri. lähevad aga ilusti tipatapa ameerika arstide juurde kes kõik korda teeevad. kui ronaldo suudaks võiks ta ilmselt praegugi palli keskjoonelt võtta ja ära teha aga pirukad on oma töö teinud enam pole seda va kiirendust mis enne vanasti

Robinho
09.03.04, 20:13

kle.. robinho.. Miks sa Ronaldole alati Itaalia keelset ülistuslauseid karjud???
Mis selles valesti on? Ma nagu ei leia siin mingit põhjust nokkimiseks!

Robinho
09.03.04, 20:25

tänapäeval ei ähvarda põlvesideme rebend nüüd küll kellegi noore täku karjääri. lähevad aga ilusti tipatapa ameerika arstide juurde kes kõik korda teeevad. kui ronaldo suudaks võiks ta ilmselt praegugi palli keskjoonelt võtta ja ära teha aga pirukad on oma töö teinud enam pole seda va kiirendust mis enne vanasti
Ärgem unustagem, et Ronaldole tehti mitmel korral Itaalia kaitsjate poolt liiga. Siinkohal veelkord \"tänuavaldused\" Lulianole! On ka teada, et R9 põlv ei tööta enam samamoodi nagu enne. Selles mõttes on ta veidike vigane. Aga tema osavõtt mängust ja musta töö tegemine on küll väga väikesed. Ju ta tunnetab, et füüsis pole piisav pidevaks jooksmiseks. Seda enam on muljetavaldavam tema oskus mängus, kus ta konkreetselt saab neli korda palli, lüüa värav! Ja ma kahtlen, et Ronaldo pirukate peal on. Ta meil mcdonni fänn!:P

Robinho
09.03.04, 20:29
Sa vist ei saanud hästi aru mu eelmisest postitusest. Pelel oli ka raskeid vigastusi. Nii jäid näiteks 1962. MM ülilühikeseks. Inglismaal ta vist ei mänginudki tegelikult 1966.a. Et mida ilma nende vigastusteta saavutanud oleks?
Jaan, kahjuks ei oska ma eriti Pele teemal kaasa rääkida. Kuid kas ma oletan õigesti, et tema karjäär jätkus peale vigastust samal lainel edasi?

DEDE junior
09.03.04, 21:22

Jaan, kahjuks ei oska ma eriti Pele teemal kaasa rääkida. Kuid kas ma oletan õigesti, et tema karjäär jätkus peale vigastust samal lainel edasi?

Nõrkjutt kahjuks jälle! Pele karjäär jätkus ja Ronaldo karjäär jätkub. Pelet peksti jalgadesse ikka tunduvalt julmemalt arvestades tolleajaseid karistusi(need oli olematult nõrgad, 66 aastal oli Portugalil Brasiilia vastu mängides taktika selline: vigastada Pele ja lasta siis oma imemehel Eusebiol särada- see õnnestus. Pele oli väljas pikki perioode aastate jooksul kunagi ei möödunud tal kaks järjestikust hooaega vigastusteta(tõsiste). Ja lõpetuseks pole mõtet võrrelda tollast ja tänast meditsiini. Kõiki mängijaid on tabanud vigastused--keda vähem, keda rohkem. Keegi ärgu rääkigu vigastustest vabandava faktorina, sest kui sul on tihti vigastusi ei saa sa olla parim!

Robinho
09.03.04, 21:25
Samas polnud PELE kaks aastat audis, aga mõttetu seda teemat enam edasi arutada. Kes teab, mis olla oleks võinud...

Aramis
10.03.04, 00:36
Hallo!!! Kes ütles, et Pele oli super- maailma parim mängija??? Ei olnud..Minu tagasihoidlik arvamus. Pele on haibitud...ta on kindlalt väärt sinna TOP125-te, aga ta pole parim ründaja, kes kunagi on olnud. Või siis olen mina valesi videolõike näinud.

Abu-Garcia
10.03.04, 01:16
Kuulge , see teie armastatud ronald on ju üks suur s... kott.
Täpselt samasugune jutt , kui arvestada eelmisi postitusi.

Sellisel juhul on ka Ruud van maailma parim ründaja jne.

:õlu: :õlu: :õlu:

Abu-Garcia
10.03.04, 01:37
Rud van on parim kastimees , keda näind olen !

Pelest niipalju, et kuna on tegemist ikka väga erineva ajastu ja reeglitega ,
siis kaldub minu arvamus ikkagi Pelele.

No andke andeks, aga tol ajal olid ikka vähe teised reeglid mängul.
Me ei saa mingil juhul võrrelda omavahel Pelet ja Ronaldot

Kõigile ju on teada see , et maailma parima nimetamisel ei saa lähtuda vaid hetkel orbiidil olevaid mängijaid----------------ehk siis , \" noored nokad \" , alati ei sõltu staatus hetke positsioonist.

(ma võiks ju ka rääkida, kui kõvad mehed on Ruud , Giggs , Scolsie , Ole jne )

:ingel3: :ingel3: :ingel3:

Mõnuagent 007
10.03.04, 02:15

Mis selles valesti on? Ma nagu ei leia siin mingit põhjust nokkimiseks!

ega midagi :oih: ma mõtlesin et äkki oled sa itaallane või midagi.

eston maravilha
10.03.04, 07:56
Originally posted by Abu-Garcia

(ma võiks ju ka rääkida, kui kõvad mehed on Ruud , Giggs , Scolsie , Ole jne )

nii kõvad mehed lausa et kaotasid mingitele part-time portugali ehitajatele ja tehasetöölistele

mikc
10.03.04, 17:02
Originally posted by Abu-Garcia

----------------ehk siis , \" noored nokad \" , .

ehk siis jah,noored nokad,tõmmake koomale,abu-garcia on siin,mees tõeliste kogemustega.

Tembu
15.03.04, 13:57
Originally posted by mcnamara

Nimekiri (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,1162099,00.html)

Samas sai ta paaril aastal maailma parima väravavahi tiitli omanikuks...

Epic
18.03.04, 16:39
Seoses Fifa 100. aastapäevaga võib leida ETV koduleheküljelt sellise toreda asja (http://www.etv.ee/index.php?048429) :)

dimaggio
18.03.04, 16:43
Originally posted by Epic

Seoses Fifa 100. aastapäevaga võib leida ETV koduleheküljelt sellise toreda asja (http://www.etv.ee/index.php?048429) :)
selline asi on küll teretulnud;)

Tanel
18.03.04, 16:51
Üli üli tore polegi neid üksteise vastu mängimas näinud....Ei tea kas Pele ja Platini mängivad ka?????;)

eston maravilha
19.03.04, 01:38
98 aasta mm finaal äkki. a õigus hiiumaale polnud televisioon ja eleter selleks ajaks veel jõudnud

mcnamara
19.03.04, 09:52

98 aasta mm finaal äkki. a õigus hiiumaale polnud televisioon ja eleter selleks ajaks veel jõudnud

Ahh las ta olla - poiss oli siis 6-aastane alles... Minagi vaatasin oma esimest MM-finaalturniiri alles 8-aastaselt. Ja siis oli ju 1982.aasta kaunis suvi - Brezhnev oli veel meiega ja kõik.

Epic
18.04.04, 10:44
Seoses selle Brasiilia-Prantsusmaa mänguga avastasin, et millegi pärast on muutunud otseülekanne videoreportaažiks :(

dimaggio
18.04.04, 18:49

Seoses selle Brasiilia-Prantsusmaa mänguga avastasin, et millegi pärast on muutunud otseülekanne videoreportaažiks :(
ETV puhul ei ülata mind miski

zaz
19.04.04, 11:18
Argentina jalgpallikuulsus Diego Maradona (43) toimetati pühapäeval Buenos Airese Suizo-Argentina erakliinikusse ning paigutati kohaliku meedia teatel südame rütmihäirete tõttu intensiivravi palatisse.
:eiei:
niiet Drugs are bad!!!. ...mmkay....

mcnamara
21.04.04, 10:37
Originally posted by zaz

Argentina jalgpallikuulsus Diego Maradona (43) toimetati pühapäeval Buenos Airese Suizo-Argentina erakliinikusse ning paigutati kohaliku meedia teatel südame rütmihäirete tõttu intensiivravi palatisse.
:eiei:
niiet Drugs are bad!!!. ...mmkay....

Et siin teemas Diego Armandost jutuks läks - siin kaks suurepärast rtiklit tema karjäärist:
Richard Williams (http://football.guardian.co.uk/comment/story/0,9753,1195613,00.html)
David Lacey (http://football.guardian.co.uk/Columnists/Column/0,4284,1195658,00.html)
Neid lugedes tuli eile lausa pisar silma. Kõigest sellest hoolimata, mida Maradonast nooremana arvasin, on tegemist suure jalgpalluriga.
Arstid (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,1197064,00.html) väidavad, et uimastitega polnud siiski tegu.

Epic
21.04.04, 13:14
Kui veel ETV-st, jalgpallist ja videoreportaažist rääkida siis:

K 28. aprill kell 22.25 - EESTI - ALBAANIA

videoreportaaž Lillekülas, A.le Coq Arenal toimunud mängust.

Pärast kaotust Põhja-Iirimaale on Eesti jalgpallikoondisel piisavalt aega olnud oma mänguvormi parandamiseks. Nüüd ootab A Le Coq Arenal uus vastane - Albaania ja selles mängus ootavad jalgpallisõbrad juba palju paremat esitust, kuigi eelmise aasta lõpus tuli võõrsil albaanlaste paremust tunnistada 0:2.
Eesti rivistuses peaks pärast vigastusest paranemist kaasa tegema ka meie tippründaja Andres Oper.

:trafck: :viha: :trafck:

dimaggio
21.04.04, 17:41

videoreportaaž Lillekülas, A.le Coq Arenal toimunud mängust.

Pärast kaotust Põhja-Iirimaale on Eesti jalgpallikoondisel piisavalt aega olnud oma mänguvormi parandamiseks. Nüüd ootab A Le Coq Arenal uus vastane - Albaania ja selles mängus ootavad jalgpallisõbrad juba palju paremat esitust, kuigi eelmise aasta lõpus tuli võõrsil albaanlaste paremust tunnistada 0:2.
Eesti rivistuses peaks pärast vigastusest paranemist kaasa tegema ka meie tippründaja Andres Oper.

:trafck: :viha: :trafck:

Rahu, Epic...ma ütlesin seda korra ja ütlen seda ka praegu: \"ETV puhul ei ülata mind miski\". Eesti Televisioon on varemgi selliseid vempe visanud ja arvad, et näeme selliseid asju ka veel tulevikus.

Jux
21.04.04, 17:46

Seega hea põhjus staadionile tulemiseks ju. Pealegi, tegemist ju arvatavasti soodsaima võimalusega see hooaeg koondist kodustaadionil näha. Ja pärast mängu longid koju ja kaed VHS-ilt kõik Eesti koondise löödud kollid üle ;) Simple, isn\'t it?

mjkk
21.04.04, 20:48
ja mina, kes ma pole eestimaal sel ajal, ei näegi ju siis mängu....:sega3:

:kurb7:

eston maravilha
21.04.04, 21:01
see kes seda möngu nii väga tahab näha see läheb kohale niikuinii.. ja neil kes ei lähe neil on suht pohhui ütleks ma.. ja üldse milleks raista prime-time eetriaega mingi mõttetu sebimise peale, kui on ette teada, et sealt midagi peale mannetu 0-0 viigi või haleda luti tulemas ei ole

yheksa
22.04.04, 09:14
Kui veel ETV-st, jalgpallist ja videoreportaažist rääkida siis: ...

Sellel suvel toimub XXIV Üldlaulupidu ja XVII üldtantdupidu (http://www.laulupidu.ee/est/index.php?th=3&fid=3-1) 2.-4. juulil. Samal ajal on löppemas jalgpalli EM finaalturniir (http://www.euro2004.com/index.html).
St laulupeo II konstert toimub samal päeval kui on EM\'i finaal :) Pönev eksju! Kuid siiski enne kui ärritute... tundub, et laulupeo kontsert löppeb ikka varem ära kui algab EM\'i finaal. Samas muidugi vöivad kattuda tantsupeo III etenduse ja finaali aeg. Jääb siis loota, et seda III etendust ETV üle ei kanna (et ehk piirdutakse I vöi II etendusega). Aga pönev siiski :)

Laulupidu on vahva, tahtsin ma öelda :õnnelik:

mazz
23.04.04, 17:34
kui ka sel aastal näidatakse pronksikohtumise asemel tantsivaid tatikaid vms siis hakkavad pead lendama!:viha:
kes on minuga?:P

Jux
23.04.04, 18:23
Njah, pole siin midagi rõõmustavat, et laulu- ja tantsupeo kontserdid ja EM-i olulisimad mängud üksteist katavad. Pole oma kalli rahva kultuuriürituse vastu midagi, kuid loodan, et ka jalgpallipidu ikka näidatakse.

Ja Mazzi seisukohtadega ei ühine kohe kindlasti, sest liiga värskelt on meeles juhtum, mil kaks aastat tagasi üritati hauarüüstamisi mingite lollide ettekäänete abil vutifännide kaela ajada.

mjkk
23.04.04, 19:04
Keerate siis üheks-kaheks mänguks mingi muu kanali peale. Suur probleem.

Ja - mhmh, ma laulan. :)

Aga mänge tahaks ka näha. Keegi veel sellise dilemma ees?

realmadridfan
23.04.04, 20:06
Ma vist tantsin.

yheksa
26.04.04, 08:46
Originally posted by mazz
kui ka sel aastal näidatakse pronksikohtumise asemel tantsivaid tatikaid vms siis hakkavad pead lendama!:viha:

Mine palun vaata turniiri ja tantsu-laulupeo ajakava. Vörlde neid. Ja vat siis.... alles siis kirjuta!

Kevadet :)

mazz
26.04.04, 16:00
Originally posted by yheksa

Originally posted by mazz

Mine palun vaata turniiri ja tantsu-laulupeo ajakava. Vörlde neid. Ja vat siis.... alles siis kirjuta!

Kevadet :)
Või Muud Sellist.
mõte oli üldine,selles suhtes,et vahet pole,mida selle asemel näidataks.
minu seisukoht on,et vutist pole midagi tähtsamat,
jalgpalli ajal ei läheks ma ka maailma lõppu vaatama.;)
oled minuga?:P

Yazid
07.06.05, 21:46
Kes kellega käib ja kes keda paneb :D
nagu seebikas (http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=70901)

Brasiilia politsei vahistas jalgpallilegendi Pele poja Edson do Nascimento, keda kahtlustatakse kuulumises uimastitele ja inimröövidele spetsialiseerunud kuritegelikku jõuku.
Arvatakse, et jõuk röövis eelmisel aastal Brasiilia jalgpallikoondise mängija Robinho ema Marina Souza, kes hiljem vabastati suure lunarahasumma eest. :P

Martin
07.06.05, 22:00
Algselt postitas Yazid
Brasiilia politsei vahistas jalgpallilegendi Pele poja Edson do Nascimento, keda kahtlustatakse kuulumises uimastitele ja inimröövidele spetsialiseerunud kuritegelikku jõuku.
Arvatakse, et jõuk röövis eelmisel aastal Brasiilia jalgpallikoondise mängija Robinho ema Marina Souza, kes hiljem vabastati suure lunarahasumma eest. :P

Huvitav, kas see on seesama poeg, kellest kunagi iidsel ajal Sporditäht kirjutas ja kes tollal väravavahi ametit õppis. Mingi ilge särk oli veel seljas, ehk isegi roosa. Või kollane.

eston maravilha
08.06.05, 00:01
poeg soovis, et isa jääks siiski veel brasiilia parimaks..