320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Doonorlus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Doonorlus

    Eesti Spordiseltsi Kalev initsiatiivil oleme kahel aastal kutsunud Eesti sportlasi ja spordisõpru üheskoos doonoripäevale, et oma eeskujuga ärgitada ka teisi inimesi aktiivsemalt kaaskodanike jaoks verd loovutama.

    Põhja-Eesti Verekeskusega koostöös kavandame ka tänavu mais (ilmselt 3. mai) sellist üritust ning nüüd esitangi JPH täisealistele liikmetele ja teistele jalgpallisõpradele küsimuse:
    kas peate vajalikuks ja kas tuleksite üheskoos doonoripäevale \"Sportlased aitavad!\", et olla eeskujuks teiste spordialade fännidele (ehk siis sinisärgid jõuaksid meediasse ning ilmselt nii mõneltki fännilt võtavad ajakirjanikud intervjuu) ning et nii näidata positiivses valguses ka Jalgpallihaiglat?
    Või peate õigemaks vere loovutamist vaikselt, ilma liigse kärata?

    Eelmisel aastal kahjuks jalgpallifänne eriti ei olnud (õigupoolest oli ainult Kojamees) ning nüüd ootan teie ettepanekuid, mõtteid ja ideid, et oskaksin paremini üritust ette valmistada.
    Kes tahab doonorluse kohta lisainformatsiooni, siis seda saab leheküljelt http://www.verekeskus.ee .

    #2
    Replying to Topic \'Doonorlus\'

    Kui peale \"suure käraga\" algust tehtud üritust hakkavad sellest osavõtjad vaikselt ise edasi käima, siis arvan, et selline reklamüritus on täitsa asjakohane. Ja ehk antakse nii ka positiivset eeskuju neile, kes kohale ei läinud. Seega mina pooldaksin \"käraga\" üritust

    Ise olen olnud doonor esimesest kursusest alates kuid sellest üritusest kahjuks teatud põhjustel osa võtta ei saa
    Supplies!

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Doonorlus\'

      verekeskuse kodulehelt, rubriigist nõuded donorile: \'Ära tarbi alkoholi ega narkootilisi aineid vereloovutusele eelnevatel päevadel.\'

      Väidetavalt peetakse ka õlut alkohoolseks joogiks, 3.mai aga jääb esmaspäevale.
      Kas peab siis ülla eesmärgi nimel õllest loobuma ja kui mitmeks päevaks? Kuiv uikend?

      Või peate õigemaks vere loovutamist vaikselt, ilma liigse kärata?
      tuleb muidugi vaikselt kannatada, kes seda hädakisa ikka kuulata jaksab..

      phmtselt oleks aga nõus selle triki ka lõpuks ära tegema, üks kord on ikka esimene..
      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Doonorlus\'

        Tänu härra Nõu eelmise aasta kampaaniale on ka minust nüüd doonor saanud.Igatahes mina oleks tulija,kuigi plaanisin aprilli alguses minna andma.Samas vahet pole võin ka kuu aega hiljem minna.(verd või teatavasti loovutada iga 60 päeva tagant).Mis puutub kainesse nädalavahetusse ,siis pole ka mingi probleem olla üks nädalavahetus kaine.Eelmisel aastal olin isegi oma sünnipäeval kaine,et saaksin järgmisel päeval verd andma minna.

        Positiivene algatus igatahes Raimo poolt.
        Ülim naiivsus – naiste mõtlemine, et kui nad sakummi ei anna, jääb meestel viin joomata

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Doonorlus\'

          ... muideks 1.mai on volbriöö kah takkapihta...suht raske on vist paljudel seda mitte tähistades(loe alkot tarbides) vastuvõtta, või kuidas tänapäeva noortele selle volberduse asjaga lood on...mul on OK s.t. suht savi sellest pseudoimportneokapitalistlikust tähtpäevast ja mina võin 3 mail. platsis olla küll ja mingid +-8 inimest kaasata nagu alati kui tarvis(viimased loovutamised jäävad kah mingi 10 a. takka mil TPedas mingid doonoribussid käisid ja sai samariitlusega tihti tegeldud...) tea ainult kas nii vana verd enam tarvis läeb kellelegi
          RummaBastards!

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Doonorlus\'

            .. olen mingi 4 aastat doonor old ja on juhtunud, et on eelmine päev saand kalja juua, a pole hullu midagi old, a ma ei tea mis sa selle joomise all mõtled, kui oleneb ju kogusest ..

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Doonorlus\'

              Igati teretulnud idee. Olen verd ebakorrapäraselt loovutanud alates 97ndast aastast. Tänaseks päevaks on üle kümne korra kindlasti Ädala uulitsas verd loovutamas käidud.
              Aeg oleks mulle ka täiesti sobiv, kuna jaanuaris sai antud ja maikuus oligi plaan uuesti minna. 13, täiskasvanud meesterahvad võivad aastas kuni 4 korda verd anda. 60st päevast jääb taastumiseks tiba väheks.
              Äkki oleks seda ühisvereandmist võimalik teha näiteks päev enne koondise mängu? Väike reklaam ja näitaksime end heas valguses...

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Doonorlus\'

                paeb tunnistama, et astusin ka doonoriks ja oma esimese vere andisn ära 1 märts
                kuna mehed võivad anda verd ära kahe kuu taganst...siis 3 mai justkui sobiks hästi
                seega olen igati käsi
                Jalgpallihaigla liige

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Doonorlus\'

                  Originally posted by tembuu


                  Igati teretulnud idee. Olen verd ebakorrapäraselt loovutanud alates 97ndast aastast. Tänaseks päevaks on üle kümne korra kindlasti Ädala uulitsas verd loovutamas käidud.
                  Aeg oleks mulle ka täiesti sobiv, kuna jaanuaris sai antud ja maikuus oligi plaan uuesti minna. 13, täiskasvanud meesterahvad võivad aastas kuni 4 korda verd anda. 60st päevast jääb taastumiseks tiba väheks.
                  Äkki oleks seda ühisvereandmist võimalik teha näiteks päev enne koondise mängu? Väike reklaam ja näitaksime end heas valguses...
                  Ok täpsustan siis - mehed võivad anda verd iga 60 ne päev tagant,kuid mitte rohkem kui 4 korda aastas.
                  Ülim naiivsus – naiste mõtlemine, et kui nad sakummi ei anna, jääb meestel viin joomata

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Doonorlus\'

                    Olen verd andnud aastast 85 ja seda vahelduva eduga aga omaltpoolt eelmise aasta ürituse kohta,et nad võix sinna mingisuguse läppaka võtta ja kontrollida inimeste andmeid.Nimelt polnud mul Passi kaasas.Samas on mul kaelas ID plaadikesed kus kenasti mu veregrupp ja isikukood kirjas.Aga jah ilmselt oli rahvast palju ja teenendajate närvikava nõrk sellisele rahvamassile ja ilma passita saadeti pikalt.Mina ei kavatse passi kaasas kanda ja ei kannagi ja minu isikut on alati olnud võimalus tuvastada I.K. alusel.Äkkitse Hr. Nõu annad Sa neile seda nõu,las hangivad mingid sidevahendid.
                    Loomulikult tekkib kõigil õigustatud küsimus,et keda kuradit mees Sa endast arvad olevat.
                    Aga peale selle häirib mind Meie Meditsiini poliitika kus siis minu verd antakse mingile suvalisele tsurbannist-Lambapõrutajale ja samas keeldutakse Eesti Vabariigi kodanikele abi osutamast,kuna pole f***ng Haigekassa kaarti aga ikkagi loovutan Verd-lootuses heas et see läheb Kodanike abistamisex.

                    Seda oli jah valus pealt vaadata kui mu sõber pidi vedelema kaks päeva kiirabi haigla koridoris kärupeal ja tal kõrvast ajuvedelikku nirises-samas olid Lambapõrutajad arveid klaarinud ja neid tohterdatti ja lapiti.
                    Jalgpallihaigla liige.

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Doonorlus\'

                      mina oleksin kah tulija.

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Doonorlus\'

                        Hetkel on Verekeskuse telk Vabaduse väljakul ning kõigil tervetel(ja mõistusega) inimestel on võimalus teha väike heategu...Endalgi plaanis sealt lähipäevadel läbi astuda. Tükike endast võib päästa teiste elu...

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Doonorlus\'

                          Originally posted by tembuu


                          Hetkel on Verekeskuse telk Vabaduse väljakul ning kõigil tervetel(ja mõistusega) inimestel on võimalus teha väike heategu...Endalgi plaanis sealt lähipäevadel läbi astuda. Tükike endast võib päästa teiste elu...
                          Kuna hetkel nohune natuke,siis jääb Vabaduse väljaku variant ära.Ehk järgmisel nädalal käin Ädala tänaval ära.
                          Ülim naiivsus – naiste mõtlemine, et kui nad sakummi ei anna, jääb meestel viin joomata

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Doonorlus\'

                            Mul seoses doonorlusega alati kripeldab üks moraalne kiiks. Kui minu verd antakse teisele inimesele on ta ju päris ametlikult minu veresugulane, kas pole? Ehkki see mitte midagi ei muud on teatud rahvus ning ühiskonnakiht kellele minu põhimõtted ei luba abi anda ja sellepärast ma ei tahagi verd anda. Sama on nende elundidoonorluse kaartidegagi. Kui ma teaksin kellele ma miskit annetan, siis oleks asi hoopis parem.

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Doonorlus\'

                              Originally posted by Sull


                              Mul seoses doonorlusega alati kripeldab üks moraalne kiiks. Kui minu verd antakse teisele inimesele on ta ju päris ametlikult minu veresugulane, kas pole? Ehkki see mitte midagi ei muud on teatud rahvus ning ühiskonnakiht kellele minu põhimõtted ei luba abi anda ja sellepärast ma ei tahagi verd anda. Sama on nende elundidoonorluse kaartidegagi. Kui ma teaksin kellele ma miskit annetan, siis oleks asi hoopis parem.
                              Tundub, et sulle endale pole kunagi vereülekannet teha olnud vaja. Kui nüüd teoorias sinuga midagi juhtub, vegeteerid kuskil, kui kohe verd juurde ei saa, siis riputad sussid püsti ära. Sellisel juhul sa ütleksid ka arstidele, et õu, kuule see on ju selle teatud rahvuse ja ühiskonnakihi esindaja veri, ärge mulle seda üle kandke ja sured maha ära? Pigem rõhu näiteks sellele, et kannad oma verega nendesse ebameeldivamatesse esindajatesse õigeid põhimõtteid
                              Jube Tige Kala

                              Kommentaar

                              Working...
                              X