PDA

View Full Version : Saksamaa on MAAILMAMEISTER 1990!!!

eston maravilha
06.04.04, 14:35
finaalis olin ise argentiina poolt aga maradona ei viitsinud näppu persest välja võtta ja nii ta läks.. kõige rohkem aga meeldis kameruni südikas mäng eesotsas roger millaga

skint
06.04.04, 14:40
Finaali ei mäleta ma üldse, aga mulle ei meeldinud see, et poolfinaalis Pearce ja Waddle pendlaid realiseerida ei suutnud.

Nüüd lõpuks sain selle hinge pealt ära öelda.... uuuh! Hea tunne on!!

fitti
06.04.04, 14:47
ja väga popp oli see, et \'Sädeme\' esikaanel ilmus värsketest maailmameistritest mustvalge udune pilt, mille pihta oli hea õhupüssist märki lasta.

mcnamara
06.04.04, 15:08
...ja imeilus oli sellel turniiril Iirimaa ja Rumeenia mäng, kus hoolimata kümnetest ja kümnetest väravavõimalusest jõuti ikkagi lõpuks penaltideseeriani.
Olgu veel lisatud, et ei nimetatud mängus ega ka alagrupimatshis Inglismaa ning Iirimaa vahel ei söödetud palli KORDAGI tagasi väravavahile, kes seda siis mitte kunagi sülle ei võtnud ja pika põrgatamise jälle samale kaitsjale tagasi ei visanud.
Elagu Bonneri Pat ja Shiltoni Peeter! :P

dreyd
06.04.04, 15:16
täpsemalt olin siis 13-ne vanune ja lisaks igavale finaalile meenub rohe-punane väravapostidest maskott, ka meenub juba eelpool nimetatud Kameruni südikas mäng nagu meenub ka Kolumbia, aga see oli vist seoses goaliega?

SleepWalking
06.04.04, 15:21
Originally posted by dreyd

täpsemalt olin siis 13-ne vanune ja lisaks igavale finaalile meenub rohe-punane väravapostidest maskott, ka meenub juba eelpool nimetatud Kameruni südikas mäng nagu meenub ka Kolumbia, aga see oli vist seoses goaliega?

ma ei taha kedagi korrata aga ka mina olin 13 ja mälestused on ka täpselt samasugused :)

eston maravilha
06.04.04, 15:48
meenutusena veel niipalju et enamuse turniiri ajast viibisin moskvas silmaravil ja küll tuli vaeva näha et tollasest eesti esindus leida telekas mis pilti näitaks. kusjuures päris mitu korda vahetati meie toas telekas välja ja igakord läks see kuramus peale paari päevast vaatamist nässu.. isa ostis meile vennaga veel toreda läbipaistvast plastikust nokatsi millel italia 90 peal ja kriipsujuku ka. ja küll oli uhke sellise asjandusega mööda maskvat ringi käia.

veel tuleb meelde et ostankino kanalilt algas ülekanne teataega: adidas predsdavljajut - italia devenosto. ja meie vennaga muidugi korrustasime seda:) olin siis 9..

-Antz-
06.04.04, 16:03
Originally posted by SleepWalking

ma ei taha kedagi korrata aga ka mina olin 13 ja mälestused on ka täpselt samasugused :)

Erinevalt eelkõnelejatest olin mina kohe-kohe 13 saamas ja lisaks Iirimaa heale mängule jäi meelde Kameruni 2:3 kaotus veerandfinaalis Inglismaale, mis ikka jubedalt tuska tegi... :(
Et igava-jalgpalli-Itaalia finaali ei jõudnud, oli muidugi meeldiv tulemus! ;)

Tembu
06.04.04, 16:18
Originally posted by SleepWalking

Ei tahaks korrata,aga minagi olin siis veel 13. Avamängus pistis Kamerun Argentiina kotti 1-0. Üllatused võisidki alata. parim väravakütt oli alguses vahetusmees olnud Salvadore Scillaci...või kuidas ka seda nime ei kirjutata. Emotsioonid samad, mis 86nda aasta MMi aegu. Tuim.

Aa, mind ei koti Saksa ja Argentiina siiamaani..nii et minu jaoks oli igav finaal.

Jyrka
06.04.04, 20:55
Ma olin 3 ja ei mäleta kottigi(ülla ülla). Aga jälle alates 1994-st mäletan kõike.

Jaan
07.04.04, 01:30
Lisaks olid need reklaamid veel... adidas torsion!

Mul on jälle eredalt meeles Saksa-Tshehhi veerandfinaal, kus üks tshehhidest lõpus ikka väga närvi läks ja lõpus oma putsasid loopis. Siis... muidugi Kamerun 1 Argentiina 0, Rumeenia 2 NSVL 0, ee... Kamerun 2 Kolumbia 1, NSVL 4 Kamerun 0, Brasiilia 0 Argentiina 1, Itaalia 1 Austria 0 (Vialli penalt posti, või oli see USA vastu?), Itaalia 1 Iirimaa 0, Argentiina 0 Jugoslaavia 0 (pendlad, Maradona eksis, Goycoechea tõrjed) Itaalia 2 Inglismaa 1 ja loomulikutl finaal. Raudselt polnud penalt! 10-aastase tatina olin Argentiina poolt (Maradona pärast), hiljem olen jõudnud väärtushinnangutes selgusele ja enam selllist viga ei teeks.

Mis veel... Ahjaa... Goycochea imetõrjed. Mees alustas turniiri varus, ent Pumpido vigastus tõi ta esile. Itaalia polnudki nii väga antijalgpalli esindaja, lihtsalt ei suutnud kolle ära lüüa. Toto Schillachi oli muidugi turniiri suurim leid neil üleüldse ja pärast kadus ta vist üsna kiiresti pildilt...

Saksamaa käekäigust turniiril on väikeseid episoode muuseas filmis Head aega, Lenin!

eston maravilha
07.04.04, 01:53
jajah adidas torsion. mäletan et mõned aastad hiljem kui tallinnas juba adi kauplus oli sai ka endale adidase ketsid soetatud.. torsion ja puha. väga uhke oli:)

fitti
07.04.04, 02:00
Originally posted by Jaan

NSVL 4 Kamerun 0,

oi see oli minu jaoks keeruline mäng - koolis oli ju ometi õppisime siis veel leninit kui laste sõpra tundma ja tugev nõuka propaganda käis, aga vanaisa ei lubanud mul salenko kollide üle rõõmustada mitte. midagi ei saanud aru. siis ma vist hakkasingi inglastele pöialt hoidma, sest seda vanaisa ei keelanud.

Jaan
07.04.04, 02:25
Originally posted by fittibaldi

oi see oli minu jaoks keeruline mäng - koolis oli ju ometi õppisime siis veel leninit kui laste sõpra tundma ja tugev nõuka propaganda käis, aga vanaisa ei lubanud mul salenko kollide üle rõõmustada mitte. midagi ei saanud aru. siis ma vist hakkasingi inglastele pöialt hoidma, sest seda vanaisa ei keelanud.

Aiaiai. Salenko ei mänginud siis. Vana kooli mehed Dassajev, Protassov ja kompanii olid tegijad. Viimane värav on igatahes meeles - pall tuli latist tagasi ja siis vuntsidega Aleinikov lõi ära.

to eston - adi pood, see ametlik, tehti Tallinna alles mingi 96.a. paiku.

fitti
07.04.04, 02:30
aisanuga, nüüd läks 94 MM ja 6-1 võit kameruni üle eelnevaga sassi.. loll boiz
aga peale salenko oli kõik õige :)

Kaarel
07.04.04, 02:32
Kusjuures Dassajev tegi vist kaasa ainult esimeses mängus. Sai pärast seda vigastada vms.

Malfoy
07.04.04, 09:35
Sellest MM - st meenub Frank Rijkardi süljelarakas Rudi Völleri näolapil ja vastupidi. Tänaseks on mõlemad mehed treenerid ja tati pritsimine loodetavasti lõppenud.:D :D

eston maravilha
07.04.04, 10:00
Originally posted by Malfoy

Sellest MM - st meenub Frank Rijkardi süljelarakas Rudi Völleri näolapil ja vastupidi. Tänaseks on mõlemad mehed treenerid ja tati pritsimine loodetavasti lõppenud.:D :D

treenerina algabki see põhiline tatipritsimine..:)

mängudest ma suurt eriti ei mäleta seda just selle telekajama pärast mis meil moskvas pidevalt oli.(lõpuks meil vist polnudki telekat sest need said maja pealt otsa), seetõttu pole kahjuks midagi eirit meenutada. aga mäletan kuidas kameruun oli ikka see mida me isa ja vennaga fännasime. vanamees suht spordivihkaja(+plus neegrivihkaja) aga see kameruun anno 1990 läks talle kõvasti hinge. siiani vahest meenutab..

ah ja enne ajasn mingit iba, finaalis olin ikka saksamaa poolt, sest nemad olid euroopa meeskond. kusjuurue finaali sai vaadatud kuskil laagris kambakesi igivanast mustvalge telekast, mis oli just selleks mänguks kuskilt välja otsitud

jaan - tean jah et millalgi siis aga see ei muuda asja.. lapsepõlvemälestus või midagi sarnast

woodoo
18.04.04, 11:45
Tsiteerides nüüd mingit dok.filmi jalkast siis seal öeldi,\"esmakordselt neist MM finaalidest,kust on osavõtnud saksamaa olid saksmannid loova jalgpalli esindajad.\"
:ham9:
Eks see näitab selle turniiri taset,tõsiselt kaitses ja ootame vastase viga.Eriti kehv oli Argentiina,kes lootis ainult Maradona geniaalsusele ja Caniggia supervormile(eriti ehedalt lõi see taktika brasse),ülejäänud arhentiinosed tegelised takklamisega,rullumise,vaidlemise,pisarate valamisega jne.
Argeniina traagika seisnes kohtunikus,kes vist ei viitsinud seda jalka vägistamist rohkem kaeda ja andis pendla saksmannidele(kui üritavam pool),enne mängu normaalaja lõppu.Muidu vist oleks nad oma super pendla vormiga praegused 3 kordsed.

Edson
04.05.04, 11:48
Üldiselt jäid 1990 MMist kurvad ja veel kurvemad mälestused.
Esiteks ei jõudnud tolleaegne ülisuur lemmik Hollandi koondis kuigi kaugele. Inertsist toetan siiani Hollandit aga lootused olid peale 88 EMi ju väga kõrgel- oodati mitte vähem kui MM tiitlit aga ilmselt lõi mõnele staarihaigus pähe. Mängud Saksamaa vs Holland on alati maiuspalad olnud, aga vanainimene on unustanud, kumb see enne sülitas? Rijkaard vist alustas tatipritsimeisega, põhjuseks Völleri ohkimine.
Kurb oli ka Saksamaa tiitlivõit, no ei meeldi see tuim palliveeretamine kuidagi. Õnneks leevendas 92 EM finaalis Taani võit Saksamaa üle neid kurbi mälestusi.
Aga 1990 oli ju see turniir kus areenile astus R.Baggio, nüüd oleks tore veel 14 aastat hiljem meest Portugalis mängimas näha. Loodame.