PDA

View Full Version : kysimus reeglites?

flubber12
07.04.04, 13:30
meil oli kehkas jalka tund ja yks poiss lõi väravavahilt palli käest väravasse \" pall oli kahes käes\" ja kehka õps ytles et värav luges... ta ytles nii \" kui pall on väravavahil on käes siis võib seda sialt era lyya väravasse ja siis värav loeb\" see pole ju õige me vedasime saja eequle kihla et see pole nii aga ma ei leia seda kuskilt kes tiab kus seda reeglid on või tiab täpselt sellist reeglid annage tiada....

:D oles tänulik

flubber12

Mikusiku
07.04.04, 13:35
minu teada võib seda teha küll, kui väravavaht seda ikka korralikult käes ei hoia.tavaliselt seda muidugi ei tehta.;)
edit=
jalgpalli entsüklopeedia ütleb nii:
Oma väravaalas on väravavaht kuningas, teda ei tohi rünnata, välja arvatud juhud, kui ta hoiab palli või läheb ise vastasmängijat takistada.

dreyd
07.04.04, 14:04
sa flubber võiksid kehka asemel rohkem rõhku panna emakeelele, siis saaks muud reeglid ka ehk selgeks

Mikusiku
07.04.04, 14:05
Originally posted by dreyd

sa flubber võiksid kehka asemel rohkem rõhku panna emakeelele, siis saaks muud reeglid ka ehk selgeks
mis sa 12-aastaselt ikka loodad:D seda võib vähemalt nime järgi arvata;)
mul on 15-aastane klassivend, kes ei oska ikka veel õigekirja:D

SleepWalking
07.04.04, 14:18
Originally posted by zidane_5
mis sa 12-aastaselt ikka loodad:D

mul on lausa piinav kohustus öelda: vaat kes räägib! :)

Mikusiku
07.04.04, 14:37
Originally posted by SleepWalking

mis sa 12-aastaselt ikka loodad:D

mul on lausa piinav kohustus öelda: vaat kes räägib! :)
ma võin ju noor olla, aga ma oskan vähemalt õigekirja;)
edit=sellist postitust ma ootasingi:P

mazz
08.04.04, 00:04
üks aasta oli CL-is samalaadne juhtum,kui mingi ajax\'i mängija lõi buffon\'i käest puhtalt palli ära,kui buffi hoidis seda kahel väljasirutatul käel.
kohtunik vilistas selle veaks tookord,mis muidugi ei tähenda veel,et ta eksida ei võinud.

Cerny Petr
08.04.04, 00:30
Henry lõi vist Blackburni vastu ka ühe sellise värava, mis jällegi lugemata jäeti. Näiteid on muidugi palju, aga enamasti on kohtunik ainus, kelle arvates see ebareeglipärane on.

edit= kui pall on kindlalt käes ei tohi muidugi midagi teha, aga tihti jäetakse ka sellised väravad lugemata, kus vv on juba palli õhku visanud ja siis mõne ründaja poolt väravasse lükatakse.

eston maravilha
08.04.04, 00:45
nii ei või teha.. kui väravavaht hoiab palli kahe käega kinni või kui pall on maas ja väravavhil on käpp peal tähendab see seda et ta kontrollib palli ja siis ei tohi talle enam midagi teha..

Sull
08.04.04, 07:19
sa mõtled siis üks käpp peal, niiet lihtsalt peab väikse kõksu palli pihta andma ja selle värava veeretama?
üks käsi peal ei tohiks nüüd küll veel väravavahi oma olla

eston maravilha
08.04.04, 08:39
aga vat on...

K1ly
08.04.04, 10:51
Originally posted by eston#21

aga vat on...

aga vat ei ole :kaval:

yheksa
08.04.04, 15:52
Palju asju mis ei tohiks vöiks vöi saaks. Tegelt on nagu fair play juba vöinii, et siis kui väravaht on palli enda kontrolli alla saanud, siis enam väravavahti segama ei lähe. Harituse asi muidugi....

Mikusiku
10.05.04, 14:22
mul on ka üks küsimus.kui väravavaht püüab palli kinni ja tahab palli kohe enda värava eest välja visata(et näiteks kiirrünnakut alustada), aga kätt taha tõmmates ületab käes olev pall väravajoone, kas siis loetakse see väravaks?

yheksa
10.05.04, 14:39
Jah!

eston maravilha
10.05.04, 14:42

mul on ka üks küsimus.kui väravavaht püüab palli kinni ja tahab palli kohe enda värava eest välja visata(et näiteks kiirrünnakut alustada), aga kätt taha tõmmates ületab käes olev pall väravajoone, kas siis loetakse see väravaks?

et seda teha peab päris kretiin olema..

2mSööt3mMööda
10.05.04, 17:45
Olukorra võib ka nii lahendada :). (http://www.hot.ee/tanel99/ronnie.avi)

Davids
10.05.04, 22:37

et seda teha peab päris kretiin olema..

Muidugi loetakse ja nagu eston ytles peab ikka eriline loll olema et nii teha:D

Davids
10.05.04, 22:40
Ja muidu v2ravavahi k2est tohib palli siis 2ra lyya kui tal see on yhes k2es ja oma l66giga sa ei puuduta teda, vaid ainult palli!!!!:)
Sellest r22kis pikalt ja laialt yhes jalgpallireeglite raamatus mida ma kunagi ammu lugesin!!!!!!!

Aga kes teab 2kki on nyyd reeglid uuenenud:P

Tanel
10.05.04, 22:45
Ja muide on olemas nupp \"Edit\" ehk Eesti rahva keeli \"Muuda\" . ;)

Aga muide *henryfanil on õigekirjaga probleeme :(

pastor
20.05.04, 21:13
mul oleks üks teine küsimus, et kui väravavaht saab punase kaardi siis kas teda asendab teine väravavaht või peab keegi äljaku meestest vv riided selga panema?

Mõnuagent 007
20.05.04, 21:15
Originally posted by pastor

mul oleks üks teine küsimus, et kui väravavaht saab punase kaardi siis kas teda asendab teine väravavaht või peab keegi äljaku meestest vv riided selga panema?
kui on tehtud kolm vahetust siis peab väljakumängija riided selga ajama ja väravasse kobima, kuid kui pole vahetusi täis tehtud siis tuleb ikka varuväravavaht, kui selline olevus pingil ikka leidub.

realmadridfan
20.05.04, 21:32

Sa, mees, siis eile Cup\'i finaali ei vaadanud?:D

vaikiv mees
21.05.04, 16:46
Originally posted by dannar

kui on tehtud kolm vahetust siis peab väljakumängija riided selga ajama ja väravasse kobima, kuid kui pole vahetusi täis tehtud siis tuleb ikka varuväravavaht, kui selline olevus pingil ikka leidub.

ja ma loodan, pastor, et sa nii elementaarsest asjast said ikka aru, et mainitud varuväravavaht tuleb ikka mõne väljakumängija asemele, kuna punase kaardi saanud meest ennast ikka otse asendada ei saa

Mikusiku
30.05.04, 19:00
See pole küll vist reegel, aga mind huvitab, kuidas maksavad jalgpalli klubid üksteisele mingi mängija üleminekusummat?

kaala
30.05.04, 22:34

See pole küll vist reegel, aga mind huvitab, kuidas maksavad jalgpalli klubid üksteisele mingi mängija üleminekusummat?eee....panga kaudu:P?
omal oleks ka üks küsimus, et mille järgi pannakse paika mis väljaku poolel keegi mängu alustab? peaks vist nõnda olema, et kodus mängid ikka vasakul (telekast vaadates) poolel, ja võõrsil paremal, aga alati see vist nii ei ole

mikc
30.05.04, 23:14
Originally posted by kaala

See pole küll vist reegel, aga mind huvitab, kuidas maksavad jalgpalli klubid üksteisele mingi mängija üleminekusummat?eee....panga kaudu:P?
omal oleks ka üks küsimus, et mille järgi pannakse paika mis väljaku poolel keegi mängu alustab? peaks vist nõnda olema, et kodus mängid ikka vasakul (telekast vaadates) poolel, ja võõrsil paremal, aga alati see vist nii ei ole

eeee.....poolt saab ju valida mängu alguses,üks saab palli, teine valib poole.

Davids
31.05.04, 19:54
Originally posted by peremees

Ei ole ikka kyl nii................m6lemad meekonnad l2hevad oma poolele ja siis alles loositakse kes alustab:doh:

3rk1
31.05.04, 20:04
Originally posted by Davids

Ei ole ikka kyl nii................m6lemad meekonnad l2hevad oma poolele ja siis alles loositakse kes alustab:doh:
ikka on küll nii. Nad lähvad ja mingile poolele ja siis loositaksegi, kes saab palli ja kes saab poolt valida. Tavaliselt vist ei vaheta nad enam seda poolt, kuhu nad juba sooja läksid tegema või nii :P Igatahes pall ja pool loositakse.

Davids
01.06.04, 23:44
Originally posted by 3rk1

ikka on küll nii. Nad lähvad ja mingile poolele ja siis loositaksegi, kes saab palli ja kes saab poolt valida. Tavaliselt vist ei vaheta nad enam seda poolt, kuhu nad juba sooja läksid tegema või nii :P Igatahes pall ja pool loositakse.

No nad v6tavadki poole 2ra ja siis loosivad lihtsalt kes saab palli sest poolt ei hakka nad enam vahetama;)

sicmic
01.06.04, 23:51
Mõttetu vaidlus iseenesest. Muuseas, olenevalt loosimise tulemusest võidakse vabalt ka poolt vahetada ning see pole kuigi ebatavaline.

vaikiv mees
02.06.04, 00:24

No nad v6tavadki poole 2ra ja siis loosivad lihtsalt kes saab palli sest poolt ei hakka nad enam vahetama;)

l6pptulemus on sama, aga p6hjus&tagaj2rg on sul segamini.. ;)
v6tavad poole 2ra, kes kulli/kirja 6igesti arvas ehk loosimise v6itis, saab valida, kas pall v6i pool,
aga 1 rynnaku p2rast ei hakka keegi tavaliselt palli valima lihtsalt
(enam-v2hem nii 3rki ytleski)
kui on mingid ekstreemsed olud (tugev tuul v6i midagi), l2htutakse m6nikord ka sellest- et just 1./2. p-ajal alla/vastutuult m2ngida

mazz
02.06.04, 01:37
Originally posted by vaikiv mees

v6tavad poole 2ra, kes kulli/kirja 6igesti arvas ehk loosimise v6itis, saab valida, kas pall v6i pool,
kui on mingid ekstreemsed olud (tugev tuul v6i midagi), l2htutakse m6nikord ka sellest- et just 1./2. p-ajal alla/vastutuult m2ngida
Võitja peaks valima esimeseks poolajaks allatuult poole, sest teiseks poolajaks võib tuule suund ju muutuda, pall aga läheks igal juhul vastastele. Nii õpetati vähemalt mulle jalgpalli algtõdesid ennemuistsetel aegadel, kui ma veel trennis käisin.;)

greenday
02.06.04, 09:56
Originally posted by vaikiv mees

kui on mingid ekstreemsed olud (tugev tuul v6i midagi), l2htutakse m6nikord ka sellest- et just 1./2. p-ajal alla/vastutuult m2ngidaIsver jumal! Pall või pool!?? Nii käib asi lasteaias.

Lõpetame selle tolatsemise siin tsiteerides The Seadusi of the Mäng:

\"Mängu alustamine
Väljakupoole valikuks visatakse “kulli ja kirja”, võitnud võistkond saab valida, kumba väravat ta ründab esimesel poolajal.
Teine võistkond saab lüüa mängu alguses lahtilöögi. Kulli ja kirja võitnud võistkond lööb mängu lahti teise poolaja alguses.
Teisel poolajal vahetavad võistkonnad väljakupooled.\"

Davids
02.06.04, 15:54
Ma saan nyyd aru ..... me r22gime sama juttu erinevate s6nadega:P
P6him6tteliselt ma m6tlesin sama mida enamus aga v2ljendasin halvasti:) :doh:

eston maravilha
02.06.04, 15:56
loe üht või teistpidi sinu jutust see küll välja ei tule

greenday
02.06.04, 16:11

Ma saan nyyd aru ..... me r22gime sama juttu erinevate s6nadega:P
P6him6tteliselt ma m6tlesin sama mida enamus aga v2ljendasin halvasti:) :doh: Ma meelega koperdasin selle tooli otsa! Ausõna!

17
02.06.04, 22:02
Mis te vaidlete siin.Kaptenid teevad kivi-paber-käärid ja see kes vöidab see valib:D :D :D

Davids
03.06.04, 13:44

loe üht või teistpidi sinu jutust see küll välja ei tule

Loe siis mingitpidi weel..................

taku*
13.06.04, 20:01
Nii minul oleks küsimus, et mis funktsioon on nendel joontel, mis jäevad 16. meetri kasti serva ja korneri lipu vahele otsajoonel ja seal kornerist keskjoone poole minnes külje audi juures on kah selline joon. Mis funktsioon nendel on, kas oskab keegi seletada?:P

kympa10
13.06.04, 21:01
Täpselt ei tea, kuid olen üsna kindel et need jooned on platsi nurkadest 9,15 meetri kaugusel ehk teisisõnu tähistavad tsooni, kuhu kaitsva meeskonna mängijad ei tohi nurgalöögi sooritamise ajal siseneda:kaval:

17
13.06.04, 23:02
Ma küsiks siis, et misjaoks need poolkaared karistusala ääres on?

realmadridfan
13.06.04, 23:42
Nende ümber peaks penalti ajal mängijad kogunema.

kympa10
13.06.04, 23:59
Poolkaared on ikka selleks, et penalty lööjal oleks piisavalt pikk hoovõtumaa (9,15 meetrit).

nwa
14.06.04, 10:43
Originally posted by users

Poolkaared on ikka selleks, et penalty lööjal oleks piisavalt pikk hoovõtumaa (9,15 meetrit).

Hoovõtumaa- idiootsus

Tihane
14.06.04, 10:58
Originally posted by nwa

Originally posted by users

Hoovõtumaa- idiootsus

mitte hoovõtumaa, vaid nagu iga muu karistuslöögi ajal peab vastasmeeskonna mängijad olema ka penalti korral 10 yardi ehk siis 9.15 meetri kaugusel .. see kaar ongi 9.15 meetrise raadiusega penaltipunktist .. ehk tõesti tähistab kaugust, kus vastasvõistkonna mehed peavad penaltilöömishetkel olema.

eston maravilha
14.06.04, 13:48
Originally posted by sarvik

Nii minul oleks küsimus, et mis funktsioon on nendel joontel, mis jäevad 16. meetri kasti serva ja korneri lipu vahele otsajoonel ja seal kornerist keskjoone poole minnes külje audi juures on kah selline joon. Mis funktsioon nendel on, kas oskab keegi seletada?:P

sama fuktsioon nagu kaartel karstusala keskel. ehk siis et kaitsva meeskonna kollid ei tohi tulla palllile lähemale kui 9.15 meetrit nagu iga teise standardolukrra puhul

ek
14.06.04, 14:09
küsimus - kui pall mängitakse platsi keskelt lahti siis mitu meest lahtimängivast võistkonnast võib ringi sees olla? kas palli võib lahti mängida kolmandale ringi sees olevale mängijale?

Davids
14.06.04, 14:29
Originally posted by ek

küsimus - kui pall mängitakse platsi keskelt lahti siis mitu meest lahtimängivast võistkonnast võib ringi sees olla? kas palli võib lahti mängida kolmandale ringi sees olevale mängijale?

Ringi sees tohib olla ju ainult 2 m2ngiat:oih:

realmadridfan
14.06.04, 14:41
Ja kolmandale ei saakski ju kuidagi mängida, sest pall tuleb alati lükata keskjoonest ettepoole.

kympa10
14.06.04, 15:03
Lahtilöök
Lahtilöögiga alustatakse mängu:
· mängu alguses
· pärast arvestatud väravat
· teise poolaja alguses
· iga lisaaja (kui seda rakendatakse) alguses
Otse lahtilöögist löödud väravat arvestatakse.
Sooritus
· kõik mängijad on oma väljakupoolel
· lahtilööja võistkonna vastasmängijad on pallist kuni selle mängu löömiseni vähemalt 9,15 m kaugusel (väljaspool keskringi)
· pall seisab keskmärgil
· kohtunik annab signaali
· pall on mängus, kui ta pärast lööki liigub ettepoole
· lahtilööja ei löö palli teist korda enne, kui seda on puutunud mõni teine mängija.
Pärast võistkonna poolt saavutatud väravat sooritab lahtilöögi vastasvõistkond.

wot selline tekst on EJL leheküljel avaldatud reeglites...mängijate arvu kohta keskringis siin küll midagi öeldud ei ole

ek
14.06.04, 15:30
Aeg-ajalt olen sattunud nägema et 3 mängijat on ringi sees ennem kui pall lahti mängitakse. Ehk siis 2 tüüpi keskjoone juures mängivad palli lahti ja söödavad kolmandale kes on samuti ringi sees ja oli seal juba ennem kui pall lahti mängiti.

Kui pole öeldud et ainult 2 mängijat tohivad olla ringis siis mõni mäng võiks ju kohtuniku proovile paneku mõttes sinna ringi mängijaid kohe hulgem ronida :P

Tihane
14.06.04, 15:39
Originally posted by ek

Aeg-ajalt olen sattunud nägema et 3 mängijat on ringi sees ennem kui pall lahti mängitakse. Ehk siis 2 tüüpi keskjoone juures mängivad palli lahti ja söödavad kolmandale kes on samuti ringi sees ja oli seal juba ennem kui pall lahti mängiti.

Kui pole öeldud et ainult 2 mängijat tohivad olla ringis siis mõni mäng võiks ju kohtuniku proovile paneku mõttes sinna ringi mängijaid kohe hulgem ronida :P

ah mis sa ikka niipalju pingutad .. meie kohtunikke saad proovile panna juba ka suluseisu mõistmise vms tavapärase tegevusega. Näiteks ei teadnud meie meistriliiga kohtunik alles hiljuti, et suluseisu ei ole kui ründajast allpool on väravaht+1 mängija .. et kui väravavaht on ulapeal .. ning vastaseid eraldab väravast vaid yks kaitsja .. siis on tegemist suluseisuga.

Davids
14.06.04, 23:36
Originally posted by Tihane

Originally posted by ek

ah mis sa ikka niipalju pingutad .. meie kohtunikke saad proovile panna juba ka suluseisu mõistmise vms tavapärase tegevusega. Näiteks ei teadnud meie meistriliiga kohtunik alles hiljuti, et suluseisu ei ole kui ründajast allpool on väravaht+1 mängija .. et kui väravavaht on ulapeal .. ning vastaseid eraldab väravast vaid yks kaitsja .. siis on tegemist suluseisuga.

:D :silm4:

Yazid
16.06.04, 23:52
oskab keegi öelda,kuida EM2004 alagrupist edasipääsejat täpsemalt loetakse?
kas ikka:
1.punktid
2.omavaheline mäng (UEFA\'l alati nii olnud)
3.väravate vahe (FIFA\'l aga vv teisel kohal)

ETV kommentaatorite jutu põhjal jäi mulje,et POR võib ka viimase mängu viigi korral edasi saada.????

Ning kas play-offides ikka endiselt kuldne värav,mitte hõbdane?

nimh
20.06.04, 00:10
Millal need keskjoonelipud kaotati ja mis võis olla selle ajendiks?

eika
20.06.04, 00:31
kas keegi oskaks seletada passiivset suluseisu... ma saan aru, et suluseisu ei pea vilistama, kui passiivses suluseisus mees ei osale mängus. aga hollandi ja tshehhi vahelise mängu teise hollandi värava puhul sekkus ju van nistelrooy kohe mängu???

Tihane
20.06.04, 00:51
Originally posted by nimh

Millal need keskjoonelipud kaotati ja mis võis olla selle ajendiks?

nad on läbi aegade olnud vabatahtlikud (soovituslikud) ning pole lihtsalt enam moes .. reglemendis on nad siiamaani kirjas.

skint
20.06.04, 00:54
Originally posted by eika

kas keegi oskaks seletada passiivset suluseisu... ma saan aru, et suluseisu ei pea vilistama, kui passiivses suluseisus mees ei osale mängus. aga hollandi ja tshehhi vahelise mängu teise hollandi värava puhul sekkus ju van nistelrooy kohe mängu???

Siinkohal on tegemist selle paljukirutud uue suluseisu reegliga. Väga hea artikkel selle teemal on nt siin (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/3451667.stm). Leicester - Bolton mängus näiteks käsutas Allardyce näiteks vabalöökide ajal mitmed mehed suluseisu, et tekitada seal segadust ja arusaamatust nii kohtunikele kui vastase kaitsjatele.

Siitki (http://news.bbc.co.uk/sportacademy/hi/sa/football/features/newsid_3451000/3451353.stm) saab infot...

eston maravilha
20.06.04, 13:49
Originally posted by skint

Siinkohal on tegemist selle paljukirutud uue suluseisu reegliga. Väga hea artikkel selle teemal on nt siin (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/3451667.stm). Leicester - Bolton mängus näiteks käsutas Allardyce näiteks vabalöökide ajal mitmed mehed suluseisu, et tekitada seal segadust ja arusaamatust nii kohtunikele kui vastase kaitsjatele.

jah aga need tüübid ei osalenud siiski sel moel mängus, et oleks sellest edust värava löönud. see-eest kappas aga rvn kohe värava poole minema nii kui sööt robbenile oli antud olles ise veel vähemalt 5 meetrit sulus. oleks siis vähemalt viimase kaitsjaga tasa jooksnud ja siis tagasi värava poole aga kus sa sellega. aga eks õiglus võidutses tshehhi võidu näol

mazz
28.06.04, 23:49
Kas keegi teab,
kas mängus teenitud penaltit võib soovi korral ka lahti mängida?
Vähemalt mulle väideti, et võib, kusjuures seda olevat öelnud üks kohalik jalgpallitreener.

Tihane
29.06.04, 00:02
Originally posted by mazz

Kas keegi teab,
Vähemalt mulle väideti, et võib, kusjuures seda olevat öelnud üks kohalik jalgpallitreener.

loomulikult võib .. aga kastist välja peab sööt jõudma .. (täpsemalt isegi sellest kasti peal olevast kaarest välja (10 jaardi))

Kas sa pole siis näinud olukordi, kus väravavaht või post penalti tõrjub ning seejärel keski teine palli väravasse lööb.

tahtlikku lahti mängimist aga vist on suhteliselt mõttetu üritada .. penaltit on kindlam otse sisse lyya ;)

apunkto
29.06.04, 00:08
Jah, penalti võib lahti mängida küll mu teada ainult, et reeglid ütlevad, et pall tuleb mängida ettepoole. Iseasi kas sest kasu ka võib olla, võibolla juhul kui sul kästakse lüüa mõnest august(kehva staadioni ja kehva kohtuniku korral), ja lööki on väga rakse teha, siis võid palli ettepoole lükata ja mõni su meeskonnakaaslane(aga ka vastased) võib seda siis lüüa.

apunkto
29.06.04, 00:10

loomulikult võib .. aga kastist välja peab sööt jõudma .. (täpsemalt isegi sellest kasti peal olevast kaarest välja (10 jaardi))

sööt ei pea kastist välja jõudma, kuna palli peab lööma ettepoole siis oleks seda üsna raske teha ka, sööta tuleks kastist välja külje peale. Sa võid palli ka natuke edasi toksata ja kaare tagant võib su meeskonnakaaslane siis joosta ja lüüa peale.

eston maravilha
29.06.04, 12:10
võib lahti mängida küll. palli peab penalti punktist ettepoole mängima lihtsalt. ja holland anno 74 tegi ka seda. cruyff söötis repile(oli vist) kes selle siis võrku tampis. vastasmeeskonna väravavaht vahtis mokk töllakil et mis jant see on..

mazz
29.06.04, 12:20
Miks küll ometi keegi ei kasuta seda võimalust siis?
Kuna tipptasemel lähevad enamus kollkiipreid vähemal või rohkemal määral aimamise peale, siis oleks see päris hea lahendus, et teisele mängijale kokkulepitult lihtsalt ette lükata, kel ei jääks ilmselt muud üle kui pall tühja väravasse kõksata.

apunkto
29.06.04, 14:28

Kuna tipptasemel lähevad enamus kollkiipreid vähemal või rohkemal määral aimamise peale, siis oleks see päris hea lahendus, et teisele mängijale kokkulepitult lihtsalt ette lükata, kel ei jääks ilmselt muud üle kui pall tühja väravasse kõksata.

Nojah aga vastase kaitsjatel on ju õigus ka pall ra lüüa ja väravavahil on õigus vastu tulla, kindlam ikka kohe sisse lüüa.

Mikusiku
29.06.04, 16:49
Originally posted by apunkto

Nojah aga vastase kaitsjatel on ju õigus ka pall ra lüüa ja väravavahil on õigus vastu tulla, kindlam ikka kohe sisse lüüa.
Aga mina prooviks seda küll mingis mängus, kui juhiskin näiteks 3:0;)

torchwing
29.06.04, 17:33
väga võimalik ;)

Ghoster
01.07.04, 22:43
:) klge kollid kui ma ei viitsi reeglites tuhlama hakata:käisin täna trennis ja üks tarkpea ütles et väravavahi lahtilöögist oma värava alt otse löödud värav EI LOE!?!?.
ma arvan et ta ajas ikka bullshetti küll või eksin mina......... :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

Ghoster
01.07.04, 22:44
sooviks siis sellele vastust????:(

Karla
01.07.04, 22:46
loeb küll.

Rommedahl
02.07.04, 11:35
no ega ikka ei või väravavahil palli käest ära lüüa

17
02.07.04, 12:12
Originally posted by Rommedahl

no ega ikka ei või väravavahil palli käest ära lüüa

IDIOOT!!!!

greenday
02.07.04, 12:27

Kas keegi teab,

Kas sa pole siis näinud olukordi, kus väravavaht või post penalti tõrjub ning seejärel keski teine palli väravasse lööb.

tahtlikku lahti mängimist aga vist on suhteliselt mõttetu üritada .. penaltit on kindlam otse sisse lyya ;)Palun näita mulle, kus selline asi kirjas on ja ma söön oma jalgpalli sokid ära.

Tihane
02.07.04, 12:52
Originally posted by greenday

Kas keegi teab,

tahtlikku lahti mängimist aga vist on suhteliselt mõttetu üritada .. penaltit on kindlam otse sisse lyya ;)Palun näita mulle, kus selline asi kirjas on ja ma söön oma jalgpalli sokid ära.

ära sokke sööma hakka, aga kõike ei jõua ju kirja panna .. ning mida pole kirjas on nähtavasti lubatud .. seega ma kyll ei usu, et lahtimäng keelatud on .. selge on aga see, et penaltit läheb realiseerima üks mängija ning ülejäänud peavad eelpoolnimetatud sõõrist realiseerimishetkel eemal olema.

Ghoster
05.07.04, 22:23
Originally posted by lepial

:) klge kollid kui ma ei viitsi reeglites tuhlama hakata:käisin täna trennis ja üks tarkpea ütles et väravavahi lahtilöögist oma värava alt otse löödud värav EI LOE!?!?.
ma arvan et ta ajas ikka bullshetti küll või eksin mina......... :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
kuulge targemad kuidas sellega siis jääb,õige või vale???:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

vandersell
06.07.04, 09:03
Martin ei viitsinud vist lepiali postitust läbi lugeda ;)
Muidugi loeb väravavahi lahtilöök kui see maandub otse teises väravas.

Hmm... hakkasin nüüd mõtlema, kas kohtunik hoiab sel juhul kätt üleval või mitte? Vist peab ikka keegi targem vastama :P

pallimees
06.07.04, 09:57
Värav loeb nii käest löögiga kui ka maast löögiga (law 16). Ainuke tingimus on ,et maast löögi puhul loeb see kui pall lüüakse vastasmeeskonna väravasse.Omaväravasse löögi korral tuleb löök kordamisele. Kohtunik ei hoia väravalöögi korral kätt üleval.

Ghoster
06.07.04, 15:10
;)
thanks-sellest oli abi ;)

eston maravilha
08.07.04, 15:20
greendayle.. (ja teistele uskmatutele)

cruyff (http://www.strommen-if.no/Humor/Soccer%20-%20Johan%20Cruijff%20-%20Ajax%2082%20-%20Penalty.avi)

greenday
10.07.04, 21:04

greendayle.. (ja teistele uskmatutele)

cruyff (http://www.strommen-if.no/Humor/Soccer%20-%20Johan%20Cruijff%20-%20Ajax%2082%20-%20Penalty.avi)Mida ma ei uskund? Ma polnud ainult sellega nõus, et sööt peab kastist välja jõudma.

17
20.08.04, 00:06
Nii mul oleks siis üks selline küsimus, et kumb läheb alagrupist edasi,kui väravate vahe on mõlemal viigis,punktid viigis ja omavaheline mäng kah viiki mängitud?Toon kaks näidet....

VV koht
Paraguai x 4:3 1:2 1:0 6-5 1.
Jaapan 3:4 x 1:0 2:3 6-7 4.
Ghana 2:1 0:1 x 2:2 4-4 ?
Itaalia 0:1 3:2 2:2 x 5-5 ?

Kumb siit grupist siis edasi läheks, kas Ghana või Itaalia?Või siis selline näide...

VV koht
Costa Rica x 0:0 0:2 4:5 4-4 ?
Maroko 0:0 x 2:1 1:2 6-7 ?
Iraak 2:0 1:2 x 4:2 4-4 1.
Portugal 2:4 2:1 2:4 x 5-5 4.

Ja kumb siit? Kas Costa Rica või Maroko?

3rk1
20.08.04, 00:07
Vist siis see, kes ise on rohkem väravaid löönud.

IndrekL
20.08.04, 12:32
Algselt postitas 17

Nii mul oleks siis üks selline küsimus, et kumb läheb alagrupist edasi,kui väravate vahe on mõlemal viigis,punktid viigis ja omavaheline mäng kah viiki mängitud?Toon kaks näidet....

VV koht

Kumb siit grupist siis edasi läheks, kas Ghana või Itaalia?Või siis selline näide...

VV koht
Costa Rica x 0:0 0:2 4:5 4-4 ?
Maroko 0:0 x 2:1 1:2 6-7 ?
Iraak 2:0 1:2 x 4:2 4-4 1.
Portugal 2:4 2:1 2:4 x 5-5 4.

Minu teada on nii et kui varavatevahe on viigis, siis loevad loodud varavad ja kui need ka viigis, siis loeb loos...

eika
20.08.04, 12:50
Algselt postitas 17

VV koht

VV koht
Costa Rica x 0:0 0:2 4:2 4-4 ?
Maroko 0:0 x 2:1 1:2 3-3 ?
Iraak 2:0 1:2 x 4:2 7-4 1.
Portugal 2:4 2:1 2:4 x 6-9 4.

1. juhul läheb itaalia edasi, kuna itaalia on löönud 5 väravat gaana 4 vastu
2. juhul kostariika, kuna nad on löönd 4 väravat maroko 3 vastu...

ps. sul on vist probleeme arvutamisega, igatahes on väravatevahed küll väga kummalised:doh:

kympa10
03.04.08, 00:59
Niisiis spetsialistid, seletage palun asja...

tänane mäng (http://101greatgoals.magnify.net/item/FY9LZLVWV2NZ8W8H)

Kas siis kui kaitsemängija astub üle otsajoone, tähendab automaatselt, et teda ei pea kohtunik suluseisu määramisel arvestama?

JanK
03.04.08, 06:59
Tuleb nii välja jah.

pallimees
03.04.08, 09:18
suluseisus mitte olemiseks peab mängija ja otsajoone vahel olema 2 vastasmängijat, kellest tavaliselt üks on väravavaht.
Antud situatsioonis oli seal ainult üks.

og
03.04.08, 14:51
Niisiis spetsialistid, seletage palun asja...

tänane mäng (http://101greatgoals.magnify.net/item/FY9LZLVWV2NZ8W8H)

Kas siis kui kaitsemängija astub üle otsajoone, tähendab automaatselt, et teda ei pea kohtunik suluseisu määramisel arvestama?

tegelikult suluseisu ei olnud, sest otsajoonel pikutanud mängijat tuleb lugeda mängus olevaks, hoolimata sellest, et ta on platsilt välja libisenud.
kui pooli mees poleks joone juures külitanud, vaid inertsist viis meetrit üle otsajoone lipanud, kehtiks eelnev jutt samamoodi.
platsilt tohib välja minna ainult kohtuniku loal.

vincent
03.04.08, 15:33
Jumal tänatud selle eest, sest muidu võiks teoorias veel ka seda mõõtma hakata, kas Carra sõrmeküüs oli üle joone platsil või ei...

http://img391.imageshack.us/img391/3896/bendtnerxl6.png