PDA

View Full Version : Alkohol

Leheküljed : [1] 2

U2
18.05.04, 00:56
Kui juba suitsetamise teema siin on siis huvi pärast küsiks kas meie seas inimesi kes alkoholi ei tarbi ka on?

mjkk
18.05.04, 00:59
mina

Loca
18.05.04, 01:03
mina täiskarsklane

Neth
18.05.04, 01:09
oojaa, nii palju kui ma ka ei tahaks, siis täiesti prii ma sellest taunitavast tegevusest ei ole, aga eks vahest harva ju võib ka, peaasi et piiri pidada oskad;) :P

Zajats
18.05.04, 01:11
tarkade inimeste jaoks aint :P

Mikusiku
18.05.04, 09:17
vahest ikka saab nati võetud:)

Stinger
18.05.04, 13:04
see teema on juba olnud http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=1540

norsk
18.05.04, 15:04
Õlu läheb nigu mutiauku. Kangemast kraamist suurt ei hooli. :õlu:

Devil
18.05.04, 17:34
Originally posted by zidane_5

vahest ikka saab nati võetud:) köh-köh, sa jood, et purju jääda ja äge olla reede õhtul, mitte ei võta vahest.

Wingback
18.05.04, 19:04
<---patune ehk siis nagu täiesti tavaline keskmine Eesti kodanik, kui ma ei eksi.

dimaggio
18.05.04, 19:45
Kunagi sai öeldud, et olen karsklane...ütlen seda ka nüüd;)

Mõnuagent 007
18.05.04, 19:47
Originally posted by dimaggio

Kunagi sai öeldud, et olen karsklane...ütlen seda ka nüüd;)

mina olen ka kaine.. hetkel..

13
18.05.04, 19:50
Vahest ei võta ...

Markko
18.05.04, 19:51
Õlu!

rohelineKonn
20.05.04, 11:49
tarbisin õlut. kui see sai otsa, siis viina. magama sain kell 5. hetkel olen tööl ja külastan iga veerand tunni tagant veeautomaati. muul ajal värisen.

INIMESED, ÄRGE JOOGE!!!

mina ei joo enam kunagi

greenday
20.05.04, 12:28
Ükskord peale venna sünnipäeva olin ma hommikul 5 kilo kergem kui eelmine päev.

Markko
20.05.04, 12:32
Originally posted by rohelineKonn

mina ei joo enam kunagi

Seda räägivad nad kõik

U2
20.05.04, 17:24
Originally posted by rohelineKonn

mina ei joo enam kunagi

Seda ütlen mina igal pühapäeva hommikul :D

budu
04.11.04, 17:26
Olümpiavõitja Tiit Sokk juhtis purjuspäi autot (12)
04.11.2004 16:03
BNS

Kommenteeri | Loe kommentaare

Olümpiavõitja Tiit Sokk juhtis Tallinnas alkoholijoobes olles autot ning sai karistada.

Mercedese roolis olnud Sokk jäi politseinikele vahele 31. oktoobril Rahumäe teel, kus korrakaitsjad mõõtsid tal alkoholijoobe.

Õigusrikkumine tuvastati alkomeetriga, mis joobe suurust ei näita.

Sokk tunnistas purjuspäi sõitmist, kahetses tehtut ja käitus igati korrektselt, ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja BNSile.

Politsei määras Sokule väärteo korras 9000-kroonise trahvi.

Aastaid Eesti korvpallikoondisse kuulunud Tiit Sokk tuli 1988. aastal Souli olümpiamängudel Nõukogude Liidu korvpallimeeskonna ridades olümpiavõitjaks.

Tegevsportlase karjääri lõpetades asutas Sokk omanimelise korvpallikooli ja juhendas mullustel Eesti meistrivõistlustel teiseks tulnud Nybiti korvpallimeeskonda.

Sokku on pakutud ka Eesti korvpallikoondise järgmiseks peatreeneriks

kaala
04.11.04, 17:56
mina ei joo

Karla
04.11.04, 17:58
Algselt postitas kaala

mina ei joo

mina ka.

Davids
04.11.04, 18:26
MIna joon ja mis siis??:oih: :õnnelik:
Suitsetan kaa:doh: :õnnelik:
Ja kanepit kaa:õnnelik: :õnnelik:

Ja mul on t2iseti pohhui:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

realmadridfan
05.11.04, 01:14
Algselt postitas Davids

Millest?

Davids
05.11.04, 12:54
Algselt postitas realmadridfan

Algselt postitas Davids

Millest?

Et neid k6iki teen:õnnelik:
Ja m6ned \"TARGAD\" wenand r22givad siin et nemad ei joo:P
Nagunii igan2dalavahetus on m6ll!:õnnelik:

taku*
09.11.04, 20:48
Täna jõin 3 Bocki raisk. Mul oli tagi seljas raisk. Türa kus ma olen ikka lahe vend raisk.

Noonik
09.11.04, 22:40
Algselt postitas sarvik*

Täna jõin 3 Bocki raisk. Mul oli tagi seljas raisk. Türa kus ma olen ikka lahe vend raisk.

sa meenutad sõnavara poolest veidi tänast ilmatädit TV3 uudistest ...

Anfield
09.11.04, 22:56
Alkoholi Ikka Saab tarbitud jah.
aga piiri oskan ka pidada. !

:õnnelik:

Davids
10.11.04, 11:45
Ei joonud t2na!
Teen lihtaslt suitsu!:lahe:

levada99
10.11.04, 11:47
Algselt postitas Davids

Ei joonud t2na!

Ei suitsetanud
tarbisin naisi ainult

Davids
10.11.04, 11:55
Algselt postitas levada99

Algselt postitas Davids

Ei joonud t2na!

Ei suitsetanud
tarbisin naisi ainult

Jaaa see kah tore:):õnnelik:

zaz
15.12.04, 02:00
ei viitsind paremat teemat üles tuhnida, aga, et siis väga huvitavat statistikat! :r66m9:

http://news.hot.ee/vaata_uudis.php?id=152635

http://www.postimees.ee/151204/gfx/930441bf6977af63b.jpg

kaaLer
15.12.04, 03:41
päris räige tglt...see statistika :S

AH mis me jamame...joome piima ja sööme salatit...kõik OKAY

kaaLer
15.12.04, 03:42
Algselt postitas Magpie

mina

ma ei ütlesk selle mina kohta midagi :P :D ;)

Raivo19
15.12.04, 04:59
keegi tark ütles kunagi.et kes õlut joob,sellel vähki ei tule,kangemaga saab kõik muud hädad küljest ära.naps on ikka tähtsal kohal,ei kujuta ilma selleta elu ettegi,no on vahva võtta vahest

Jonathan
15.12.04, 17:37
Ma ei tea mitte yhtegi 15-18 kes polex alkoholi tarbinud nii et jamh........kas eesti on hukas v6i tunneme me aint m6nu elust.......??????:lahe:

kaaLer
15.12.04, 18:25
Algselt postitas cant kill me

Ma ei tea mitte yhtegi 15-18 kes polex alkoholi tarbinud nii et jamh........kas eesti on hukas v6i tunneme me aint m6nu elust.......??????:lahe:

eii Eesti ei ole hukas....NOORUS on :D

Raivo19
17.12.04, 05:09
aastat 10 tagasi korraldasime glehni pargis võidujoomise-kast õlut kahe peale ära juua aja peale.osales kuus paari,üsna võigas ettevõtmine,krooksuti,hirnuti,ropsiti jne.

zaz
28.05.05, 02:18
Kutsun üles Eesti rahvast mite jooma viina! Viin on rõve!!! :doh: Olgem terved! Joogem vähem viina!!! :)

päkapikk
28.05.05, 16:36
Joon
tean oma piiri kah,aga välja sellest ei tee.:õnnelik:

Premium
28.05.05, 17:39
Vahel on ikka tarbitud, ehk siis päris tihti kahjuks. Kunagi ei teadnud oma piire, siis oli suht nõme, aga nüüd olen need katsetades teada saand:õnnelik:
Kahjuks pean tunnistama, et sai eile võetud kuidagi imelikult- pohmakat ei ole, aga raisk, alkohol on keha nii nõrgaks teinud et jube.

Nathan
30.05.05, 17:34
Jooge Aramist!

Nathan
07.06.05, 02:35
Täiesti seeditav!
Täna oli tore ja 2 korda sai napilt viiu-viiu autoga kojus6idust pääsetut!

Devil
07.06.05, 03:09
Rock maitseb praegu väga hästi

Silver
07.06.05, 13:19
Väikesed parmukesed! :P

Devil
07.06.05, 13:20
Algselt postitas Silver

Väikesed parmukesed! :P oled purjus jah! tee tööd rsk

Nathan
07.06.05, 14:02
Algselt postitas Silver

Väikesed parmukesed! :P

lämme reidipilte tegema we?:õnnelik:

Pilt
09.06.05, 01:36
rock on parim

zaz
09.06.05, 02:01
kusjuures, Frederik Pilsner mekib üllatavalt hea! :r66m6:

tkkt
09.06.05, 11:05
mida sa ajad...
Täna ommiku ei maitse ükski alkohol!

Nathan
09.06.05, 19:39
Palgapäev:ham9: :r66m7:
Täna proovime siis ka dosooli-värvi Gin\'i!!
Aga Aramis peab alati laual olema nagu leib\'ki!

zaz
17.06.05, 02:48
no,ehk oskad pajatada, kuidas siis uus longero ka maitselt on? :kaval:

Nathan
17.06.05, 15:36
Algselt postitas zaz

no,ehk oskad pajatada, kuidas siis uus longero ka maitselt on? :kaval:

suht sitt:P

taku*
17.06.05, 19:50
ma ka jõin seda... see on seebivee ja keemia maitseline

Scooter
17.06.05, 19:58
Algselt postitas taku*
ma ka jõin seda... see on seebivee ja keemia maitseline
Djahh... mai tea kas see oli sellest tingitud aga täna päeva ajal sai käidud \"ühe neiuga\" Stroomi rannas ja auto pagassi jäi meist maha just seesama longero. Pärast rannast tulekut igatahes auto enam ei käivitunud ning äravedu läks maksma 900 krooni. Remondist esialgu ei hakka rääkimagi. :D

Btw! Õnneks ei olnud tegu minu autoga. :P

EDIT: Parandasin kirjavigu, mis praegusel kellaajal juba peaksid olema iseenesest mõistetavad. ;)

Jaan
17.06.05, 20:01
Algselt postitas Scooter

Djahh... mai tea kas see oli sellest tingitud aga täna päeva ajal sai käidud \"ühe neiuga\" Stroomi rannas ja auto pagassi jäi meist maha just seesama longero. Pärast rannast tulekut igatahes auto enam ei käivitunud ning äravedu läks maksma 900 krooni. Remondist esialgu ei hakka rääkimagi. :D

EDIT: Parandasin kirjavigu, mis praegusel kellaajal juba peaksid olema iseenesest mõistetavad. ;)

Ee... pakume neiu nime ka või?

Scooter
17.06.05, 21:13
Algselt postitas Jaan

Algselt postitas Scooter

Ee... pakume neiu nime ka või?
EIII!!! :oih:

Nathan
18.06.05, 04:24
You mina olen tõrts notine!

eston maravilha
18.06.05, 04:37
türademaa.. õpi ära et you on sina ja yo on noortepärane tervitus.. vittu

zaz
18.06.05, 05:34
aga kas JOU võib ka öelda?:oih:

zaz
23.06.05, 22:04
Nii igaksjuhuks küsin üle...
Et täna ikka müüakse alkoholi nagu kord ja kohus kela 23eni? :oih:

:õlu:

Devil
23.06.05, 23:33
jah :P

EgoTrip
23.06.05, 23:37
täna siis olen kaine autojuht.
ning alkoholile täna ei.

ok. välja minek.

kartma peab autojuhte, sest kindlasti on väga palju joobes. ning endal võib olla küll eesõigus, kuid mis see ikka loeb, kui mõni piider sõidab küljepealt sisse, ning minek haiglasse.

homme ütlen kui palju mente nägin

EgoTrip
24.06.05, 13:04
7 mendiautot + 1 mootorratas.
üllatavalt rahulik paistis Tartu kandis.

2mSööt3mMööda
24.06.05, 14:45
Jaaniööl ja sellele eelnenud päeval tabas politsei 122(!!!) roolijoodikut, 68 kiiruseületajat ja 144 joobes alaealist.
Päris masendavad numbrid või mis?

päkapikk
24.06.05, 14:48
Algselt postitas daywalker

144 joobes alaealist.
Päris masendavad numbrid või mis? Arvan,et need numbrid oleks igal nädalavahetusel sellised kui politsei sellega tegeleda viitsiks.mis siin ikka nii masendavat,kas sa ise siis ei joonud kui alaealine olid??

2mSööt3mMööda
24.06.05, 14:50
pidasin silmas pigem roolijoodikute arvu. Teised numbrid tõin niisama välja. Selle roolijoodikute arvu võib ju kindlasti ikka mitmekordistada, nii et mõtle ise palju selliseid liikvel oli/on.

päkapikk
24.06.05, 15:08
Algselt postitas daywalker

pidasin silmas pigem roolijoodikute arvu. Teised numbrid tõin niisama välja. Selle roolijoodikute arvu võib ju kindlasti ikka mitmekordistada, nii et mõtle ise palju selliseid liikvel oli/on. Sul õigus.........kunagi sõitis mulle kah roolijoodik autoga otsa.Mulle lõppes õnneks ainult paistes ja marraskil küünanuki ja kulmuga.

Aga mõistus pole oma teha,nii et roolijoodikud on ja jäävad siia maamuna peale sigadusi tegema:(

Sv8
24.06.05, 19:00
jah alkole

norsk
15.10.05, 11:03
See Ekspressi lugu on küll juba 2 aastat vana, aga kindlasti leidub siin üht teist kõrva taha panemiseks, eeskätt just noorematele alkoholisõpradele.

Kümme päeva viinaravil.

Ajakirjanik Margo Vaino räägib, kuidas ta kukkus jooma, läks vabatahtlikult Wismari haiglasse ja tsüklist välja sai.

Joon! 19. septembril hakkan jälle jooma. Sügisene maailm tundub tühi ja mõttetu, torpeedo, mis on kaks aastat tagasi sisse süstitud, on kaotanud mõju.

Ostan Prismast kaheliitrise Karu-õlle ja läheb lahti. Järgmisel päeval müün maha oma mobla, lähen üle kangematele jookidele.

Paari vahepealset päeva ei mäleta absoluutselt, tean vaid, et öösel koperdan oma ateljeesse, kus lihtsalt kukun voodisse. Ainsaks hommikuseks mureks on ärgates see, kust saada uut jooki.

23. septembril joon tuttavatega Harjumäel viina ja taas kaob pilt. Ärkan pisikeses kapslikujulises ruumis, mille ees rauduks ja betoonpõranda keskel auk, kust kusi peaks ära voolama.

Selge, olen kesklinna võmlas! Kong on aga nii pisike, et peaaegu lämbun. Trummeldan vastu raudust, röögin, et ei saa hingata. Kongi ust paotatakse pisut, võmm seisab kõrval ja ahmin hapnikku.

Mõne tunni pärast mind vabastatakse, kaasa antakse trahvikviitung. Järgmisel hommikul müün Balti jaama turul 25 krooni eest maha oma käekella, siis 35 krooni eest jope ja raadio.

25. septembril lõhun eksabikaasa ukse taga. Ta kutsub politsei. Kas jälle menti? Seletan, et tahan oma asju kätte saada. Võmm lahkub õnneks, naine paneb mu takso peale ja kärutab Wismari haiglasse.

Kuna oman haigekassakaarti, saan odavamalt. B-poolele, kus päev maksab sada krooni.

400–750kroonise päevataksiga A-poolest erineb B-pool vaid sellega, et siin käib koridoriuks lukus ja akende ees on kolme sentimeetri jämedused trellid.

Mulle antakse hirmus peotäis tablette, neli numbrit suurem pidžaama, mille püksid lotendavad kui Miki-Hiirel, ja talutatakse euroremonditud palatisse nr 3, kus on kolm puuvoodit ja telekas.

Üks taat norskab ja on toa täis peeretanud. Avan akna, kukutan end voodisse, mõne hetke pärast kaob pilt silme eest.

Ärkan hommikul hirmsa peavaluga, hüüde peale, et sööma. Wismari sööklas aga ei lähe puder alla – ja üldse olen ma ju viimati õginud tol saatuslikul 19. septembril.

Vaatan laudade taga istuvaid inimesi. Neid on igasuguseid, näost juba staažikad jotad, mõni põskedest paistes kui talihamster, mõnel maks läbi ja silmavalged kollased. Ühe käed värisevad kui utesabad, teisel on polüneuriidi nähud ja lohistab lauda tulles jalgu järgi nagu tiine elevant. Sekka ka mõni naine, üks veel vägagi ilus, mõni aga end näost ära joonud kui kalmaar.

Siis tuleb rohujärjekord nagu veneaegne vorstisaba. \"Aa, Vaino,\" rõõmustab medõde Veera, kui protseduuride ruumi astun. No mis seal salata, tunnen kogu Wismari personali oma eelmistest seesolekutest.

\"No teeme nüüd magneesiumi,\" ütleb ta pärast valusat b-vitamiinisüsti, mis teeb perse tunde, nagu torkaksid sinna oma nõelad sisse kümme herilast.

Magneesiumisüst, mis taastab ajuvereringet ja väldib ajurakkude massilist kõngemist, ajab ihu kuumaks. Pärast süsti on tunne, et munad on jalge vahele ära keenud.

Vahepeal jõuan tunnikese voodis lebada ja Discoverist Animal Planetit jõllata, kui tuleb sama õde ja paneb tilguti. Tilgutipudelis on vere aseaine ehk soolvesi, glükoos, vitamiinid, rahustid. Vinge värk, mis korraks isegi taevalikult uinutab.

Ma pole ikka veel oma tuuri sel korral täis joonud. Muutun rahutuks ja tahan haiglast välja.

Muidugi lastakse, sest olen ju vabatahtlikult tulnud. Liiatigi on täna valves doktor Kraan, kellel minu lahkumise üle hea meel on. Meil on omavahel olnud üsnagi karme sõnavahetusi.

Hooldaja annab riided kätte, koridoriuks tehakse lahti ja aidaa. Oma päevikusse kirjutan konarlikult: \"Joon end surnuks, väljapääsu pole.\"

Mitut järgmist päeva ei mäleta ma taas. 29. septembri õhtul müün võileivahinna eest mingitele kaakidele maha oma passi.

Järgmisel päeval saan aga kätte ühe võla, tuhat krooni. Kuna olen üsna jõuetuks jäänud, ostan kohe tagavaraks 15 pudelit Põltsamaa peeti.

Näen ühte oma tuttavat. Tuiame mu ateljeesse. Et olen võtmed sisse unustanud, siseneme akna kaudu. Kui olen viis pudelit peeti sisse kulistanud, tunnen, et ei jõua enam olla. Tahaksin tagasi haiglasse. Lähme.

Taas on valves doktor Kraan. Mul mõõdetakse veres 3,8 promilli alkoholi ja ei võeta. Öeldakse, et tulgu ma kahe-kolme päeva pärast, kui joove on väiksem. Muidu ei tohi uinuteid ega tilguteid panna. Fuck! \"Doktor Kraan, ma joon end kasti,\" huikan kui vedur ja kaon.

Tol õhtul lähen tuttavate parmude juurde Lasnamäele, teen neile tublisti välja.

Järsku aga tunnen, et ei saa korralikult hingata. Kõõksun kui vares puu otsas. Õnneks on lähedal Balneomi traumapunkt ja tuterdan sinna, kummaski taskus 1,5-liitrine longeropudel.

Kutsutakse kiirabi. \"Joodik,\" tõdevad arstid ja mõõdavad mul taas karmi, ca 4promillise joobe. Mind ei viida aga kusagile, tehakse kohapeal diasepaamisüst.

\"Teie organism on eriti tugev, et sellise joobega veel ringi kondate,\" nendib kiirabi ja kaob.

Kõõksun aga edasi. Ma pean abi saama! Järgmisena lähen Keskhaigla valveosakonda ja palun, et aidake. \"Ei, me ei abista joodikuid, kõndige Wismarisse!\"

Koperdan sajatades oma ateljeesse, kõõksun edasi ja oksendan põranda täis. Kogu järgmise päeva joon.

Ööl vastu 2. oktoobrit tuterdan taas Wismari ukse taha. Aetakse minema.

Järgmisel hommikul aga juhtub midagi imelikku, täpselt nagu eelmise joomatsükli ajal, 2001. aasta kevadel.

Kusagil kaugel hakkab helisema lustakas sümfoonia. Algul mõtlen, et see tuleb mõnest autoraadiost, kuid \"taevakellad\" helisevad kõikjal, kuhu lähen.

Tean, et see on Peetruse märguanne, et tuleb lõpp, kui jätkan. Mulle tundub, et isegi aeg jääb vahepeal seisma.

Visa hingena lähen Wismarisse tagasi ja nuian, et võtku vastu. Pärast pikki läbirääkimisi valvearst Rõikaga asi õnnestub. Luban, et ei lase enam lesta ja naine tuleb ja maksab homme raha ära.

Et Wismari haigla on karm äriettevõte, helistatakse mu eksnaisele koju. Ta on nõus.

Taas viiakse mind kolmandasse palatisse, isegi samasse koikusse, kus olin esimese katse ajal. Kaks esimest päeva magan lihtsalt maha, siis hakkab eluvaim tagasi tulema.

Tuttavad ja ekskaasa tulevad külla, toovad mineraalvett ja puuvilju. Jah, mineraalvesi on vajalik, see viinamehe rõõm viib mürgid verest välja.

Istun suitsuruumi, kus hakkajamad taadid keedavad varahommikust kuni ööni kanget teed ja viskavad lamedat nalja.

\"\"Kes sa oled?\" küsis mees veidra eluka käest, keda nägi. Sai vastuse, et elukas on süüfilis. \"No mine siis m-i!\" vihastas mees, mille peale elukas \"plumps\" tegi ja vastavasse paika kadus.\" Sihuke ongi Wismari tüüpiline nali.

5. oktoobri õhtul kosserdan juba koridoris ringi ja tutvun seesolevate tüüpidega. Suitsuruum, puhketuba ehk kurilnik ongi Wismari tuiksoon, mis on peaaegu alati siniseks suitsetatud.

Siin kuuled erinevaid saatusi. Siin on kõigil ühine mure, et kuipalju, miks ja kuidas keegi jõi. Mis nägemusi keegi viina mõjul on näinud.

Üks vennike nägi kapi otsas mängukarusid. Nad olid ilusasti suuruse järjekorda seatud.

Teine nägi põrandal kilpkonni, kellele olid augud selga puuritud, ja aukudest tuli välja auru.

Kolmandal aga tulid vene ohvitserid aeda õunu varastama, viskasid kabuurid puuokstele, et kergem oleks ronida. Sibasid puu otsas kui oravad.

Neljas mees pööras haiglas ära ja õgis koridoris sisse pooled kummipuu lehed, algul silitas aga puud kui naist. Vaene kummipuu!

Üks memm aga oli oma jutu järgi klaasi veini joonud ja siis kõikjal ämblikke näinud.

Vanavarakoguja Toivo aga jutustab, et kord hakkasid Viru tänaval kahel joodikul korraga hallutsinatsioonid. \"Kas sa näed seda kuradit siin laual?\" küsis üks. \"Näen küll, on sihuke meetripikkune, punane ja lööb tantsu,\" vastas teine.

Alkoholipsühhoos on jube, see tekib mõni päev pärast jooma lõpetamist. Tavaliselt inimene seda hetke ise ei mäleta, kui ära pöörab, alles pärast tulevad sündmused meelde, kui tulevad. Mõnikord psühhoos ei möödugi ja viinanina võibki sassi jääda. Üks säärane vennike arvas, et ta on baariomanik ja kutsus kõiki usinalt jooma.

Siinsamas B-poolel on ka see kurikuulus palat nr 4, kuhu tuuakse vältimatut abi vajavad haiged. Mõned on deliiriumis, rahutud, venitavad suust välja olematut köit, nad seotakse voodisse kinni.

Siin saab vaadata tõelist inimeste hääbumist, mõned on seisundis, millest enam välja ei tuldagi. Igal juhul väga õpetlik palat. Nägin maksatsirroosiga meest, kes viidi Merimetsa haiglasse surema. Ta oli üleni kollane, tegi püksi, ei saanud muhvigi aru.

Ja ikka ei võta ma õppust! Miks? Mu enda tervis hakkab pisut paranema, söök läheb juba sisse.

Wismaris tehakse ka narkomaanidele ekspertiise ning B-poole koridoriuks avatakse söögi ning rohtude jagamise ajaks. Siis saab natuke rohkem ümbrust jälgida.

Nägin täna oma silmaga, kuidas narkomaan ähvardas valvearsti. Tavaliselt võetakse narkaritelt uriiniproov, nad peavad topsi soristama. Aga see narkar lubas valvearstile noaga virutada.

\"Pange mu käed raudu ja viige arestimajja,\" oli ta nõudmine, mille appirutanud võmmid ka täitsid.

6. oktoobri lõuna ajal õnnestub mul korraks lipsata \"rikkurite\" ehk A-poolele. Siin on ka privaatpalat, kuhu omal ajal on isegi litse tellitud.

A-poolel on ka naisi rohkem. Üks on veene nüsinud, teisel on kõva meik näos, et peretülist tekkinud sinikat silma all varjata. Ühel tädil on suured tissid, teda vahivad kõik.

Siin kuulen ka lugu, mis naerma ajab. Kallil poolel pole piisavalt käterätte, üks naine sai räti asemel padjapüüri! Kuivata siis sellega!

Ühele kenale daamile koostan horoskoobi, mis tema sõnul täkke läheb. Niisiis haiglasuhe, mis tavaliselt kusagile välja ei vii. Aga lubame aadresse vahetada. Meie \"suhe\" lõpeb aga järgmisel hommikul rohusabas, kus daamike mind nähes nutma puhkeb ja psühholoogi juurde lidub.

Lähen ka ise endast välja, viskan palatis puruks telekapuldi, peksan jalaga vastu seina.

Pärast joomist tekkiv emotsionaalne labiilsus on kohutav. Mis saab mu elust edasi?

Mind lohutab kõrvalpalatis asuv tüüp Valdek. Nutame koos kui väikesed lapsed. Siis hakkab mul hirm, et võin psühhoosi saada. Valvearst, doktor Nikolajev, laseb mulle rahustava süsti teha.

Uimerdan voodi serval kui laiskloom ning vestlen voodinaabriga, 65aastase Alfrediga, kes on kirglik jahimees. Tema hakkas jooma, kui sai Peterburis ekskursioonil olles teada, et tädi on surnud.

Alfredil on süda haige, lisaks vaevab teda podagra, kuid kärakas maitseb. Nüüd ootab ta, et doktor Mesilane talle esperaali (alkoholismivastased tabletid, mis õmmeldakse tagumikku) paneks.

Kallis lõbu, mis maksab 1500 krooni, kuid kolm aastat alkoholivabadust on kindlustatud. Kui sel ajal jood, oled kastis.

7. oktoobril pärast lõunat tuuakse sisse kuraasikas taat, 50aastane Valdur, kunagine kümnevõistleja, kelle pooled tulemused olid paremad Erki Noole omadest.

Valdur tuuakse 4. palatisse, ta on neli ööpäeva magamata olnud. Käib ringi ja räägib, kui kõva mees ta on. Lubab lukusoleva koridoriukse molekulideks lüüa, varastab Alfredi öökapist odekolonni, millest kolmveerand ära joob.

Nojah, kuulsused on Wismari peatükk omaette. Siin on olnud kuulsaid naislauljaid, näitlejaid, sportlasi, maffiamehi. Kõik on viina ees võrdsed, ole sa kes tahes.

Õhtuks läheb Valdur nii sassi, et temagi tuleb voodisse kinni siduda. Vend aga võitleb vastu. Keeldub siibrisse kusemast ja soristab trotsist end regulaarselt täis või suure kaarega põrandale.

Viimastel öödel pole mul eriti und. Telekat ei viitsi vaadata. On tekkinud imelik hirm, ma kardan voodit. Sest üks õhtune neuroleptikum, truxal, tekitab košmaarseid unesid. Mõtlen, et voodi on kui eelkirst, kus igal ööl end surmaga harjutama peab.

Uinun 15 minutiks, ärkan higisena. Olin unes näinud, kuidas mind pea ees martäänahju topitakse.

Samast rohust nägi meie palati kolmas mees revolutsiooni. Kõrvalpalatis elunev Fedja aga nägi mitu ööd jutti, et on tuletõrjuja ja ronib viiendale korrusele oma korterit kustutama, seal aga loobitakse teda tikkudega.

Tuian palatisse nr 1, hakkame Valdekuga lihtsalt lollusi tegema, vahetame puhkeruumi ja 4. palati sildid omavahel ära, kleebime peldikusse ja duširuumi paljaste naiste pilte, orgunnime peldiku ukse kohale harja. Nii kui keegi sisse astub, saab kolaki vastu pead.

\"Issand jumal, te olete ikka päris lollakad,\" undab selle peale õde Reet.

Räägin Valdekule, et Wismaris võikski elada. Maksad sada krooni ööpäevas, selle eest saad kolm korda süüa, käid tööl, oled pideva meditsiinilise kontrolli all.

Kuutasu oleks selles hotellis vaid 3000 krooni. Asukoht veel kesklinnas! Kuradi hea äriidee! Kell kaks öösel on kurilnik paksult mehi täis, vesi pannakse keema, kange tee kruus rändab taas käest kätte. Mis kasu sest ravist siis on?

Wismari nüri atmosfäär on mulle pähe löönud, võtan märkmiku ja hakkan öösel kell kolm napakaid luuletusi kirjutama. Kõigepealt luuletus koristaja Luulele, siis ukse molekulideks lüüa lubanud Valdurile, jne.

...

Luule haiglat koristas
põrand läikis, palat ka
joodik maha soristas
tuli otsast alata

...

Valdur seoti voodi ikke,
sest ta nägi päkapikke

...

magneesiumisüst on minu huumaks,
sest ta teeb mu ihu kuumaks.

...

Mind haiglasse sõidutas sohver
mu veres oli viina 4 promilli
rekord, seepeale ütles tohter
saatis koju ning kinkis lilli

...

Kas tead, mis värvi on Wismari armastus?
Värskapudeli värvi!

...

Tiidul pandi torpeedo sisse
lennuhuviline noormees
lendas hooga Siberisse

...

Piia oli joonud
seitse aastat jutti
aga mitte kunagi
polnud pügand tutti

nüüd teda Wismarisse tuua
oli päris lahe
võmm tiris tutist
ja asi tahe

...

Mati oli joonud
jutti neli kuud
kodus tagus halgudeks
Mari, keda pidas puuks

...

Pohmell kui vaevas Kalevit
polnud tarvis pudelit
sõrmed kurku läkitas
uue joogi tekitas

...

8. oktoober. Magan vaevalised kolm tundi. Päeval käivad tuttavad, toovad õgimist ja mineraalvett.

Õhtul tuuakse 4. palatisse 21aastane noor narkomaan paariks tunniks jälgimisele, politseinikud istuvad ja valvavad koridoris. Algul visatakse narkar kui narts valvearsti tuppa lihtsalt tekiga põrandale, siis alles kantakse palatisse.

Valdur vabastatakse \"paeltest\". Wismari elu murrab ka minu, keedan kanget teed, kohe on mehed ümber kui kullid. Tuleb neilegi anda.

Samal ööl, kui lõpuks tunnen, et suudan taas uinuda, kargab sisse valveõde ja huikab: \"Appi, valvearst Mesilasele tungitakse kallale!\"

Jooksen unise peaga valvetuppa, kus käib tõsine action. Haiglasse psühhoosiga toodud pisike vene mees on nii väge täis, et on juba valvearstile tohlaka pannud.

Kuue patsiendiga suudame taadi lõpuks diivanile nagu lesta pikali väänata, saan kinni ta paremast jalast ja keeran seda, kuni mehike röögib valust. Annab alla ja läheb vabatahtlikult voodisse, kus laseb enda kinni siduda.

9. oktoobril kirjutatakse lõbus sell Valdek ja veel hulk teisigi mehi välja. Valdek kingib mulle mobla, mida ta ei tarvita. Kuna mu SIM-kaart on alles, olen väga õnnelik.

B-pool jääb aga päris tühjaks. Kuid see on kõik ajutine. Päeval käib mu ekskaasa, nutame koos. Miks, miks läks kõik jälle nii?

Lõunasöök on normaalne. Päeval saan riided kätte, et pisut õues jalutada. Riided kõlbavad isegi selga panna, ma polegi neid seekord väga ära trööbanud.

Õues on kõik võõras, autode undamine, hunnik kiirustavaid inimesi. Ruttu sisse tagasi!

Õhtul hakkab alles möll pihta. Kõigepealt tuuakse sisse 30aastane noormees, kes kahe peale ühe teise tüübiga on kolme päeva jooksul sisse kuuganud 12 pudelit viina. Ta veres on üle 4 promilli alkoholi – üle haigla alkomeetri piiri.

Üldiselt surmav kogus, kuid inimene elab! Siis heliseb mu telefon ja üks tuttav kutsub mind jooma. \"Kulla mees, olen viinaravil, jäid nõksa hiljaks,\" vastan kiretult.

Siis transporditakse 4. palatisse ilus vene plika, kel katus sõidab. Väidetavalt tuuakse ta jälgimisele, sest on oht, et ecstasy või amfetamiin on tal SHA (skisofreenia) vallandanud.

Samasse vältimatu abi palatisse taritakse ka purupurjus soomlane, kes viina nõuab. Õhtul kell 23 tuiab somm juba osakonnas ringi ja otsib haigete külmkapist alkoholi. Arvab, et on kusagil lõbumaja koridoris. Ütleb, et sõbrad viivad ta kohe ära.

Enne seda, kell 22 aga saan perse sihukese süsti, et pool kanni paistetab hoobilt üles. Truxali lükkan keele alla ja sülitan hiljem lihtsalt suust välja.

Kuna jahimees Alfredile õmmeldi täna esperaal sisse ja talle tuli poeg järgi, pannakse tema koikusse uus mees, kes enne seda mitu päeva 4. palatis oli värisenud.

Öö möödub rahutult, sest jälgimisele pandud plika käib palatist palatisse ja lihtsalt võtab öökappidest, mida heaks arvab. Istub kellegi kõrvale ja kallistab. Kurat, ajab ihu täkku täis, sest pidžaama alt paistavad karmid naiselikud väärtused. Aga plika pea on päris segi ja tont teab, mis haiguste bukett selles ihus peitub.

Päeval saan teada, et Valdek on juba otsaga Seewaldis, oli öösel aluspükste väel õues ringi tormanud. Käin teda vaatamas. Kui oma haiglasse naasen, serveerib mu uus voodinaaber ühekordsetesse taldrikutesse igasuguseid hõrgutisi.

Selgub, et Ploomiks kutsutaval mehel on täna 40 eluaasta juubel! Haiglasse sattus ta pärast seda, kui oli otsustanud joomatuuri lõpetada ja Saaremaale tuttavate juurde värske maaõhu kätte kainenema läks. Seal aga pööras neljandal päeval ära ja hakkas toas metsloomi nägema.

Pärast õhtusööki läheb peoks. Kutsun ka 1. palatist väärika vanavarakoguja Toivo ning tolle 4promillise joobega ja haavalehena väriseva kuti.

Loomulikult on ka sassis plika Tanja kohal ja vitsutab pooled söögid ära. Õnneks kaob Tanja kõrvalpalatisse kahe noore vene kuti juurde.

Enne südaööd kohtun ühega neist puhkeruumis. \"Tead, nad on mu toanaabriga alasti ja kepivad,\" ütleb tüüp, kes ei taha oma palatisse tagasi minna.

Tunnen huvi, et kas ilma kummita. Muidugi! Tunnen kaasa ja imestan, et haigla sisekontroll ei toimi.

Mõne hetke pärast on aga Tanja juba meie palatist pidulaualt viimase mandariini ära virutanud. Ploom saab nii vihaseks, et tuleb puhkeruumi ja viskab talle kausitäie viinamarju vastu nägemist: \"Söö, lits!\" Rumal neiu ei saa aga aru, mida ta nüüd paha tegi.

Selgi ööl magan vähe, järgmisel hommikul käin korraks kodus. Järsku hakkab südames torkima, olen veel pärast karmi \"kärutamist\" üsna nõrk.

Kui Wismarisse tagasi jõuan, on tüütule plikale karm süst tehtud ja ta magab kui kott.

Õhtupoolikul üritab üks naine haiglasse ilmselt narkootikume tuua. Väidab, et on ühe esimeses palatis sees oleva poisi ema. Ta otsitakse läbi, käekottki valatakse laiali. Naine kaob.

Õhtul aga hakkab Tanja taas ringi \"keevitama\". Millegipärast tunnen talle kaasa. Annan šampooni, et mine käi duši all, ning toon talle poest paki sigarette, ulatan kaks ühekordset žiletti, et raseeri ennast. Kaunitar kaobki duši alla.

Homme saab kümme päeva täis, kui siia tulin; see paik on lõplikult üle visanud. Kauemaks siia jääda tähendaks uut depressiooni ja ehk uut joomatuurigi.

12. oktoober. Hommikul tuigub rohusabas väga tuntud teletäht.

Doktor Rõigas kirjutab mind välja. Minu palatisse tuuakse poolsassis tüüp, kes parajat sokki suust välja ajab. Tuttav viib mind autoga koju.

Seekord pääsesin. Aga mida toob tulevik? See on kõik enda kätes. Igal juhul paneb seekordne pauk mind elu olemuse üle taas tõsiselt järgi mõtlema.

Eriti sel hetkel, kui kannan oma ateljeest välja 12 kilekotitäit taarat, mille sisu olen üksinda hävitanud.

Kõik nimed peale Margo Vaino nime on selles loos muudetud.

salmer
15.10.05, 18:39
vahel on momente kus jah ei joo :D

EgoTrip
15.10.05, 21:05
see lugu paneb mõtlema

Markko
16.10.05, 02:27
Ei jah, nbapsuena ei ole mõtet postimaa hakata. Jätkame alkohloga

Scooter
16.10.05, 22:01
Algselt postitas Markko

Postitust muutis: Markko kell 16-10-05 01:29:40

Parandasid kõik kirjavead ära ve?! :D

Silver
16.10.05, 22:45
Norski poolt postitatud artikkel oli päris asjalik. Päris huvitav oli lugeda..

Devil
16.10.05, 23:27
Karm, karm, millal siuke staadium huvitav tekib, et tahad niikaua juua?

Markko
17.10.05, 09:39
Algselt postitas Scooter

Algselt postitas Markko

Postitust muutis: Markko kell 16-10-05 01:29:40

Parandasid kõik kirjavead ära ve?! :D

Ma üritasin :)

Refieus
17.10.05, 09:41
Mees sa käid alla, hea mees.. Säilitame kultuuri ning ärme tee suguvõsale häbi!

Mikusiku
21.10.05, 15:04
Minul on tänane päev ei rohkem ega vähem, kui 99. päev kainena:lahe: Aga kuna algas vaheaeg, siis ilmselt mu seeria katkeb sajandal päeval:P

Devil
21.10.05, 15:12
alaealised ei tohi juua.

Mikusiku
21.10.05, 15:32
Algselt postitas Devil

alaealised ei tohi juua.
Ja siis?:D

z3ro
21.10.05, 15:51
alkohol is baaad mmmkey

Pealik
21.10.05, 17:02
Algselt postitas 10 Lopez Saldana

hõuli shitt. vaheaeg? midagi peab ette võtma.

Kas see nüüd tähendab siis seda, et terve linna on väikseid rõõmsaid Tjorveneid täis või? Ehk et piljardisse, bowlingusse ega kinno pole vist mõtet minna.

Tembu
21.10.05, 17:37
Sedant, et Elektra 4.1% õlu täiesti joodav.
Saadaval hästi varustatud Grossi Toidukaupade kauplustes!

Markko
21.10.05, 19:42
Algselt postitas Pealik

hõuli shitt. vaheaeg? midagi peab ette võtma.

Kas see nüüd tähendab siis seda, et terve linna on väikseid rõõmsaid Tjorveneid täis või? Ehk et piljardisse, bowlingusse ega kinno pole vist mõtet minna.

Ma kardan, et ega vast foorumisse pole mõtet ka sel perioodil tulla

Refieus
21.10.05, 21:47
Tartu on väga lahja alkohol.

ballack
21.10.05, 22:05
joon......seda millal poleks joonud ei mäleta..........järelikult polegi kaine olnud. kurat - lähen teen uue õlle lahti.

Markko
22.10.05, 06:10
ROSK

Mikusiku
23.10.05, 14:47
Algselt postitas zidane_5

Minul on tänane päev ei rohkem ega vähem, kui 99. päev kainena:lahe: Aga kuna algas vaheaeg, siis ilmselt mu seeria katkeb sajandal päeval:P
Joodud sai, aga kurat, kaineks jäin:P

Pealik
23.10.05, 16:15
Kaua oli oodatud see tänane päeva, et saaks meeletus koguses seda va alkoholi tarbida. Ja kõige parem selle asja juures on see, et see on TASUTA...:P

ballack
24.10.05, 16:53
ega mõni erakond valimislubadustes tasuta õlut pole lubanud? :D

Hughes
24.10.05, 18:27
mina panin vaheaja alguse puhul peeti ja aramist. kui aus olla, siis läks peet isegi paremini alla kui aramis:D.

aga kui õllest rääkida, siis soovitan: jooge kõik Blondi:P

Noonik
24.10.05, 21:27
Algselt postitas Hughes

mina panin vaheaja alguse puhul peeti ja aramist. kui aus olla, siis läks peet isegi paremini alla kui aramis:D.

Aga tegelt kah, kas Blond on hea. Olen kuulnud äärmusest äärmuseni arvamusi - ise pole julenud veel proovida - kaheliitrine pudel ei süpatiseeri na

HELL - nokib päris meeldivalt
eriti saunas

taku*
24.10.05, 21:34
suvel palavaga oli külm blond nõrmalna... umbes nagu ice ja beer ice vahepealne

Markko
24.10.05, 21:48
Algselt postitas Noonik

Algselt postitas Hughes

Aga tegelt kah, kas Blond on hea. Olen kuulnud äärmusest äärmuseni arvamusi - ise pole julenud veel proovida - kaheliitrine pudel ei süpatiseeri na

HELL - nokib päris meeldivalt
eriti saunas

Ähäh, tegelikult Hell või Heh on nagu tõsiselt vedela leiva maitsega :)

EgoTrip
15.04.06, 01:47
ühikas, tornis
jooki jalaga segada hommikul räägime

rohelineKonn
18.04.06, 15:28
http://www.wulffmorgenthaler.com/log/AL12042006.gif

EgoTrip
22.04.06, 04:08
äää, mina väää
tereee

Even
22.04.06, 16:33
eile oli palju juua.

budu
23.04.06, 20:44

alkoholiga eksperimenteerimine on alati ohtlik. raske öelda kumb ohtlikum,kas koguse või margiga, aga ära tasub see tegevus jätta igatahes. isiklik viimane kogemus seondub iisraeli veiniga, mille nime ma õnneks ei tea, aga see ainus pudel, nimetatud riigi märjukesega nõmme ristil asuvast toidupoest, on kahtlemata kõige jubedam kogemus mis veinist olla saab. ja jah, oli tõepoolest kord nii, et sai ühikas joodud segamini igasugu jooke (ja õigus on ka neil, kes nüüd ära arvasid, et naised olid tõepoolest koledad seltskonnas, kuigi see nii vaid siis oli, nüüd olen ma liiga vana ja kole, et naisterahvaid valida) ja siis järgmisel päeval monostiskajat välja hingasin ka veel hilisel pärastlõunal, aga siiski meenutan seda eelmist kogemust teatava heldimusega. viimase kogemusega see teps mitte nõnda viisi ei ole. ja otse loomulikult ei jäänud see jook joomata. tegu ei ole saku õlle/mulliveega, mida võib rahuliku südamega kraanikausist alla kallata. ikkagi kosher and absolutely without any \"mingid iisraelikeelsed sõnad\".

kui nüüd keegi ikka veel aru ei saanud siis oli postituse mõte päevasoovituslik ja sisaldas endas soovitust mitte juua väljavalitud rahva veinimeistrite toodangut.

Aga minu soovitus oleks eelistada kodumaist kraami.

tegelt peaks poodides olema igast riigist vähemalt kaks erinevat veini. ühe põhjal on raske paikapidavaid järeldusi teha. seadus võiks selle kohta mingine olla.

sicmic
08.01.07, 22:32
Viimase 10 postituse seast teemas "alkohol" kuuluvad 10 Lopez Saldanale pooled...Kas sul imelik ei hakka? :P

rohelineKonn
09.01.07, 01:17
tore, et teemat soojendati. meenus üks väga õpetlik ja müütepurustav artikkel lähiminevikust. lugege läbi ja imestage, sest nii asjad ju ometi ei ole.

http://www.guardian.co.uk/g2/story/0,,1969955,00.html

Silver
09.01.07, 09:23
Sai just 11 päeva Slovakkia avarustes UM-i joodud. Enam ei taha, ülejäänud jaanuari paastun.

Aamen.

Mõnuagent 007
09.01.07, 09:25
Viimase 10 postituse seast teemas "alkohol" kuuluvad 10 Lopez Saldanale pooled...Kas sul imelik ei hakka? :P

Ta ei eita vähemalt probleemi...

kjuutipai
10.01.07, 15:10
üle pika aja jälle üks peatäis viina tulekul.

liis veel ei tea, et ma tulen.

nüüd siis tean, kust esmalt otsida infot sinu külaskäikude kohta

Malfoy
12.03.07, 15:31
on mis on, aga juua on mõnus.

Darren
12.03.07, 18:31
Sai just 11 päeva Slovakkia avarustes UM-i joodud. Enam ei taha, ülejäänud jaanuari paastun.

Aamen.

Sai üleeile ka veidi seda va UMMI joodud. Enam ei taha midagi juua, kunagi.

vello99
13.03.07, 21:23
Mis asi on UM?

runno
13.03.07, 22:16
Mis asi on UM?

Ultra Mällar ??

Darren
14.03.07, 00:06
http://www.stn-trade.sk/pics/upload/produkty/liehoviny/konzumne_liehoviny/rumy/rum-35.jpg

Sisuliselt siis kartulist tehtud rumm :p

Raivo19
14.03.07, 02:36
Mis asi on UM?Seal Slovakkias pakuti Slivovici'i ja Demjanovici'i,erilised kleepekad mõlemad.Kohalikud piirituse baasil likerkaared,noh nagu Vana Tallinn meil.Aga juua kärab küll,eks see Silver läks liiale lihtsalt.

rohelineKonn
14.03.07, 15:16
slivovic, niipalju kui mina tean, on ploomiviin et mitte öelda ploomipuskar. kleepekas see nüüd küll pole. ilmselt sattusid sa mõne magusa slivovicitoote otsa.

ballack
03.04.07, 11:07
seoses järjekordselt alkoholi tõttu omale kehavigastuste tekitamise, rahakoti (koos dokumentidega) järjekordse ära kaotamise (teist korda pooleteise kuu jooksul), mitmete asjade teisele poole eestit unustamise jne. pärast panen endale alko ja suitsuveto mõnes ajaks.

eston maravilha
03.04.07, 23:18
kas se veto on sama tugev kui see veto, mille sa oma foorumiskülastustele panid?

ballack
04.04.07, 01:08
kas se veto on sama tugev kui see veto, mille sa oma foorumiskülastustele panid?

kas sa defineerisid mu lauses ära koha kus ma ütlesin kui pikalt ei kavatse suitsu teha ega alkoholi juua? :D

yheksa
04.04.07, 10:57
ballack - kas sa palud alati, et keegi teine su laused sulle ümber tõlgiks?

Jasper
04.04.07, 11:10

:naer5::naer5:

ballack
04.04.07, 13:22

aga ma tõesti ei saa aru et ma oleks kirjutanud miskise kindla aja mis ajani ei joo tilkagi ega tee suitsu

ballack
04.04.07, 13:31
mõneks ajaks - selle kohta ei ole mingit kindlat tähendust et kas seda loetakse päevades või sekundites jne ja kui suur see number siis on et kas 1 või 2 või 100 või mida iganes muud. kuna selle kohta kindlaid definitsioone ei ole siis lihtsalt ma HETKEL ei joo tilkagi ega suitseta aga kas see tähendab ka hetke kohta mis tuleb näiteks 5 minuti pärast see ei pea kehtima. südametunnistuse järgi mõnda aega ei joo tilkagi ega tee suitsu, see tähendab et mõned päevad (vähemalt nädal aega aga arvatavasti rohkem) ei lähe mitte kuhugi peole ega baari ega kohta kus võiks mõne õlle võtta ja samuti peale trenni ei joo ühte õlut ja enne ega peale trenni ega tööl ega koolis jne ei tee suitsu.
kuna ma ütlesin lõpuks KINDLA AJA ka ära siis nüüd saaksite alles norida selle kallal kuna ennem võis see äkki kehtida vaid 5 minutit hoopis ja juriidiliselt oleks kõik korrektne olnud.

Jasper
04.04.07, 13:42
mõneks ajaks - selle kohta ei ole mingit kindlat tähendust et kas seda loetakse päevades või sekundites jne ja kui suur see number siis on et kas 1 või 2 või 100 või mida iganes muud. kuna selle kohta kindlaid definitsioone ei ole siis lihtsalt ma HETKEL ei joo tilkagi ega suitseta aga kas see tähendab ka hetke kohta mis tuleb näiteks 5 minuti pärast see ei pea kehtima. südametunnistuse järgi mõnda aega ei joo tilkagi ega tee suitsu, see tähendab et mõned päevad (vähemalt nädal aega aga arvatavasti rohkem) ei lähe mitte kuhugi peole ega baari ega kohta kus võiks mõne õlle võtta ja samuti peale trenni ei joo ühte õlut ja enne ega peale trenni ega tööl ega koolis jne ei tee suitsu.
kuna ma ütlesin lõpuks KINDLA AJA ka ära siis nüüd saaksite alles norida selle kallal kuna ennem võis see äkki kehtida vaid 5 minutit hoopis ja juriidiliselt oleks kõik korrektne olnud.

Keda huvitab?

ek
04.04.07, 13:48
nädal aega (aga arvatavasti rohkem) kaine olla on küll nii müstiliselt pikk periood mis väärib laiemale publikule kuulutamist, minu meelest isegi eraldi teemat

Devil
04.04.07, 14:53
aga olgem ausad, norite tyhja.

yheksa
04.04.07, 15:04
Olen aus - norin tühja. Aga mulle väga meeldib kuidas ballack suudab end väikese iroonia peale nii sisutühjade vastustega närvi ajada. Sealjuures on vähe kasutajad, kes neid pikki ja lohisevaid asju lugeda viitsivad.

Pealekauba olgem ausad - ballack on nõrk, mis puutub eneseväljendusoskusse. Kindlasti on ta mingil muul teemal väga pädev.

Martin
04.04.07, 16:06
nädal aega (aga arvatavasti rohkem) kaine olla on küll nii müstiliselt pikk periood mis väärib laiemale publikule kuulutamist, minu meelest isegi eraldi teemat

Flora fännide rekord äkki? :)

Sorry, Diana :cool:

ballack
04.04.07, 16:25
Pealekauba olgem ausad - ballack on nõrk, mis puutub eneseväljendusoskusse.

no türa küll ära ülba, said väga hästi aru mida mõtlesin ja tuleb siis veel selle sama lausega väitma et ei oska väljendada. sorry aga kui keegi aru ei saa (või teeskleb et ei saa aru) siis lihtsalt kirjutan hästi pika txti ja ei koti ka kas meeldib või mitte.

ballack
04.04.07, 16:27

ma siis toon välja uuesti ainult ühe osa oma pikast txtist ja äkki siis loed kõik läbi: "see tähendab et mõned päevad (vähemalt nädal aega aga arvatavasti rohkem) ei lähe mitte kuhugi peole ega baari ega kohta kus võiks mõne õlle võtta" - kas nüüd said aru või hakkasid pika txti algusest ja keskkohast või lõpust sõnu lambist kokku viima?

martin: see sama txt käib ka sinule kui samamoodi mõtlesid.

Rein
04.04.07, 16:48
Geeniuse ja idioodi vaheline piir pidi olema küllaltki tajumatu. Sama kehtib ka pallaki poisi kohta. Eks igaüks otsustagu ise kummale polle piiri ta tema paigutaks.

ballack
04.04.07, 17:41
rein, need tegelased kes siin jälle hüppasid võiks alguses juriidiliselt korrektselt läbi mõelda mida ma ütlesin ja siis lahmima tulla et nädal aega ilma alkoholita on suuuuuur saavutus jne ;)

yheksa
04.04.07, 18:13
...juriidiliselt korrektselt

JOKK!

12345

smörgåsbord
04.04.07, 19:38
Geeniuse ja idioodi vaheline piir pidi olema küllaltki tajumatu. Sama kehtib ka pallaki poisi kohta. Eks igaüks otsustagu ise kummale polle piiri ta tema paigutaks.ega see ei tähenda, et iga kuradi idioot seal piiri peal laveerib - mõni on siiski läbi ja lõhki idioot.
(kus nüüd ütlesin)

lennat
04.04.07, 19:48
Rapla Vallas saab Rapla Vollikogu otsusega 1.maist osta alkoholi ajavahemikus 8-22. Sagenevad ilmselt ennelõunased õnnetusjuhtumid töökohtadel.

edit: Vollikogu on kirjutatud täie mõistuse juures! Ja seni Raplas ainsana 24 h töötanud Karmani Kaubamaja, sealt sai enne tööd söögikraami kaasa ostetud, hakkab 1.maist tööle ka eelpooltoodud kellaaegadel, et mitte uut seadust rikkuda, megairww!

Devil
04.04.07, 21:07
Rapla Vallas saab Rapla Vollikogu otsusega 1.maist osta alkoholi ajavahemikus 8-22. Sagenevad ilmselt ennelõunased õnnetusjuhtumid töökohtadel.

edit: Vollikogu on kirjutatud täie mõistuse juures! Ja seni Raplas ainsana 24 h töötanud Karmani Kaubamaja, sealt sai enne tööd söögikraami kaasa ostetud, hakkab 1.maist tööle ka eelpooltoodud kellaaegadel, et mitte uut seadust rikkuda, megairww!

öösel tuleb magada raisk :)

terroriBanaan
05.04.07, 01:21
üle ültse ütleks mina, et mees joob ja suitsetab millal mees tahab, ning igasuguset tähenärijad võiks opossumi persse minna. kui mees ütleb, et ta hetkel ei joo, siis see tähendab kahte asja, kuulake nüüd hoolega verbaalretardid! esiteks ei joo mees postituse toksimise hetkel ja mitte keegi ei tule mehele ütlema, millal ta jälle juua võib. mees joob siis edasi, kui kõik on chill või kui kõik on vombati perses. ja teiseks, tagamõtteretardid, saage nüüd aru, et iga asi ei ole sõna-sõnalt nokkimiseks. pedekad! kui mees ütleb, et nüüd natuke aega ei joo, siis see tähendab, et mees jõi nagu mees, mitte nagu mingi laundžijõll, ning on nüüd sellest kurnatud, ning väärib respekti. samuti võiksid kaasfoorumlased mõista, et sama alkoholikoguse juures oleks nad juba laibacumis teise kursuse tudengite lahata. oma elumured ja saamata korrad võite kusagil mujal välja elada, sõimake telefonimüüaid või toksige seent, aga ärge mölisege, mnnimaivõi

Nurmekas
05.04.07, 04:48
Recept!

Smutt võiks endale selle aastalõpu kokkuvõtete jaoks ära buukmarkida kui geniaalse kaitsekõne.
Samas mis mina tean, kirjutan keset ööd koolitööd, mulle tunduvad juba mu enese mõtted geniaalsed....

ballack
05.04.07, 10:59
terroribanaan ütles hästi :D

Devil
05.04.07, 14:18
üle ültse ütleks mina, et mees joob ja suitsetab millal mees tahab, ning igasuguset tähenärijad võiks opossumi persse minna. kui mees ütleb, et ta hetkel ei joo, siis see tähendab kahte asja, kuulake nüüd hoolega verbaalretardid! esiteks ei joo mees postituse toksimise hetkel ja mitte keegi ei tule mehele ütlema, millal ta jälle juua võib. mees joob siis edasi, kui kõik on chill või kui kõik on vombati perses. ja teiseks, tagamõtteretardid, saage nüüd aru, et iga asi ei ole sõna-sõnalt nokkimiseks. pedekad! kui mees ütleb, et nüüd natuke aega ei joo, siis see tähendab, et mees jõi nagu mees, mitte nagu mingi laundžijõll, ning on nüüd sellest kurnatud, ning väärib respekti. samuti võiksid kaasfoorumlased mõista, et sama alkoholikoguse juures oleks nad juba laibacumis teise kursuse tudengite lahata. oma elumured ja saamata korrad võite kusagil mujal välja elada, sõimake telefonimüüaid või toksige seent, aga ärge mölisege, mnnimaivõi aasta postitus :)

Rein
05.04.07, 14:21
Huvitav oleks teada palju banaan ise oli alkoholi vahetult enne postituse kirjutamist manustanud?!

Pole tema moodi postitus.

runno
05.04.07, 22:55
Huvitav oleks teada palju banaan ise oli alkoholi vahetult enne postituse kirjutamist manustanud?!

Pole tema moodi postitus.

Nagu Tuti Helve ütleks

issand ...see on just nii tema..

Scooter
05.04.07, 23:17
Nagu Tuti Helve ütleks

issand ...see on just nii tema..
Krt, Rünno rsk, jäta mu tutt rahule! :mad:

runno
05.04.07, 23:19
Krt, Rünno rsk, jäta mu tutt rahule! :mad:

uus lemmik?

Daz Booob
13.04.07, 11:17
Kõigepealt valida sobiv klaas...

See peaks olema jalaga, suurem kui veini klaas, alt laiem, ülevalt kitsam. Selline kuju aitab õhutada Konjakit ja toob välja selle luksuslikud aroomid.

Vala 20-25 cl Courry de Chadeville´i oma klaasi ja jälgi tema värve.Sa võid võtta mõneks hetkeks klaasi käte vahele, et anda sellele hea temperatuur.

Jälgi selle nüansse, kuldkollane, intensiivne peegelpilt VS'il, väga särav VSOP'l

ja tume kuldkollane, väga särav XO'l.

Peegelduse intensiivsus annab sulle märke selle vanusest. Mida tumedam, seda vanem.

Courry de Chadville'i VS on 4 aastane, VSOP on 8 aastane ja XO on 35 aastane.

Tunne seda meeldivat vanilje, kannikese, roosi, ploomi, virsiku ja aprikoosi segunenud aroomi. Siis liiguta seda klaasis veel ja nuusuta pikalt ja tugevalt, istu tagasi ja mõtiskle aroomide üle.

Sa oled lõpuks degusteerinud seda suurejoonelist konjakit!

Konjak Gourry de Chadeville on luksus!

See on parim valik!

See on aja valik!

See on õhkkonna valik!

See on maitse naudingu valik!

Tõeline tänapäeva luksus on aeg!

eston maravilha
13.04.07, 13:28
Kõigepealt valida sobiv klaas...

See peaks olema jalaga, suurem kui veini klaas, alt laiem, ülevalt kitsam. Selline kuju aitab õhutada Konjakit ja toob välja selle luksuslikud aroomid.

Vala 20-25 cl Courry de Chadeville´i oma klaasi ja jälgi tema värve.Sa võid võtta mõneks hetkeks klaasi käte vahele, et anda sellele hea temperatuur.

Jälgi selle nüansse, kuldkollane, intensiivne peegelpilt VS'il, väga särav VSOP'l

ja tume kuldkollane, väga särav XO'l.

Peegelduse intensiivsus annab sulle märke selle vanusest. Mida tumedam, seda vanem.

Courry de Chadville'i VS on 4 aastane, VSOP on 8 aastane ja XO on 35 aastane.

Tunne seda meeldivat vanilje, kannikese, roosi, ploomi, virsiku ja aprikoosi segunenud aroomi. Siis liiguta seda klaasis veel ja nuusuta pikalt ja tugevalt, istu tagasi ja mõtiskle aroomide üle.

Kalla kraanist alla.

Sa oled lõpuks degusteerinud seda suurejoonelist konjakit!

Konjak Gourry de Chadeville on luksus!

See on parim valik!

See on aja valik!

See on õhkkonna valik!

See on maitse naudingu valik!

Tõeline tänapäeva luksus on aeg!

unustasid ühe rea

Raivo19
13.04.07, 20:11
[QUOTE=Daz Booob;763425].
Vala 1oo grammi Courry de Chadeville'i oma klaasi ja kalla kähku kõrist alla!
Kui heaks tegi,pane lähker täis ja uus latakas,kui ei, oksenda välja(peaks hea magus oksendada olema) ja mine teisele margile üle!Peale nuusuta pikalt ja tugevalt peale jalkpalli särgi kaenlaaluseid!

Lõõgastab.

[QUOTE]

alvarez
15.04.07, 23:49
täis karsklane...naps on paha!

marcello
17.04.07, 18:46
Viis interneti,töö ja telekavaba päeva on ilmselge enesetapp.24 tundi järjest tudiseda pole naljaasi...

gianluca
31.05.07, 12:36
Kõigile harjumaalastele, kes homme planeerivad napsu võtta.
Marss poodi!!! Õlled ja viinad tuleb täna enne kaheksat ära tuua.

Harju maavanem Värner Lootsmann peatas oma korraldusega ajutiselt alkohoolsete jookide jaemüügi 31. maist kuni 3. septembrini kõikides Harjumaal asuvates kauplustes ja rändkauplustes õhtuti peale kaheksat.

Kõikide alkohoolsete jookide jaemüügi õigus on ajutiselt peatatud 1. juunist kuni 2. septembrini igal õhtul kella 20-st kuni järgmise päeva hommikul kella 8-ni.

Väljaspool siseruume toimuvatel avalikel üritustel võib müüa üksnes lahjat alkoholi (mahuprotsendiga kuni 22), välja arvatud laste- ja spordiüritused, kus alkoholi müük on keelatud.

Täiendavalt rakendub alkoholimüügi keeld 31. mai õhtust kella 20-st kuni 2. juuni hommikuni kella 8-ni seoses lastekaitsepäevaga, 29. juunil kella 20-st kuni 2. juulil kella 8-ni seoses Noorte Laulu ja Tantsupeoga ning 31. augustil kella 18-st kuni 3. septembrini kella 8-ni seoses kooliaasta algusega.

Antud keeld laieneb nii kauplustele, rändkauplustele, välikohvikutele kui ka väljaspool siseruume toimuvatele avalikele üritustele. Neil aegadel ei tohi väljaspool siseruume toimuvatel avalikel üritustel ka lahjat alkoholi müüa.

Devil
31.05.07, 13:21
oi issand küll, idioot raisk. poodi ma tema pärast täna jooksma ei hakka.

zaz
31.05.07, 14:01
Välikohvikutele siiski keeld ei laiene

ALEKOK
31.05.07, 14:52
Välikohvikutele siiski keeld ei laiene

Kust võtad?

ALEKOK
31.05.07, 14:52
Keskerakond on niiiiiiiiiii persekukkunud erakond, kui üldse olla saab.

eston maravilha
31.05.07, 15:00
mis see keskerakond siia puutub?

hofnar
31.05.07, 15:01
Lootsmanni närakas mitte Keskerakonnas pole?

eston maravilha
31.05.07, 15:05
mis vahet seal on? joodikud ei jäänud janusse ka siis kui kella 2ni viina müüdi. ei jää ka nüüd. ju kui ikka kkurk väga kuivab, siis lähed baari.

ALEKOK
31.05.07, 15:09
mis vahet seal on? joodikud ei jäänud janusse ka siis kui kella 2ni viina müüdi. ei jää ka nüüd. ju kui ikka kkurk väga kuivab, siis lähed baari.

vaata joodikud on halb nähtus, aga see otsus mulle kui ettevõtjale on väga väga väga väga sitt.

vincent
31.05.07, 15:43
ju kui ikka kkurk väga kuivab, siis lähed baari.

või autoga naabermaakonda järgmise noti järele, "kõige kainem" roolis.

eston maravilha
31.05.07, 18:00
kui on mõni ekstraklassi pervert, kes viitsib 4nda septembri hommikul välja arvutada, kui palju see piirang mõjus, siis arvan, et läbimüüdud alko kogus on umbes sama või suurem kui tavaliselt

SleepWalking
31.05.07, 18:04
kui on mõni ekstraklassi pervert, kes viitsib 4nda septembri hommikul välja arvutada, kui palju see piirang mõjus, siis arvan, et läbimüüdud alko kogus on umbes sama või suurem kui tavaliselt

päeva ettekuulutuse auhind.
mai esialgsed numbrid viitavadki sellele, et mais on järsult kasvanud tarbimine (või vähemalt müük) - nii võrreldes aprilliga kui ka eelmise aasta maiga, seda eelkõige tänu kuu alguse müügipiirangutele.

vincent
01.06.07, 15:10
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=232488&d=20070601

noh, parmud, tõmmake aga jälle.

fitti
01.06.07, 15:43
Prismad seda igatahes lugend ei ole ja seal õlleriiulid endiselt kollase lindi taga.
/roppused/. Mitte et mul oleks midagi selle vastu, kui tädi Anna müügikeelu ajal salaviina müües pinsilisa teenib, aga õlut pean mina juua saama. Siis kui tahan. Mitte siis, kui antakse. Ra!

E: aaa, täna ikka kehtib keeld. jummilküll.

rohelineKonn
01.06.07, 15:49
perses kõik! ma just mõtlesin, et vahetan oma külmkapis seisva Saku Heleda Inglismaa pileti vastu, aga sellele ärile tõmmati vesi peale.

Devil
01.06.07, 17:14
:), huvitav millal amority õllega hangeldama hakkab :P

sprinter
03.06.07, 03:50
miks on alati nii et kui keeld peal on siis tuleb kõige hullem pohmakas, laupäeval jäi see pohmakas tulemata küll, kuid arvatavasti on pühapäev selle eest kaks korda hullem pohm
ilusat hommikut ka siis kõigile

eestimees
04.06.07, 11:46
Mees käib poe müügisaalis veini joomas

www.DELFI.ee
4. juuni 2007 9:31

Falcki turvatöötajad pidasid läinud kuu viimastel päevadel mitmel korral kinni mehe, kes käis erinevate Tallinna kaubanduskeskuste müügisaalides pudelite kaupa Põltsamaa veini joomas. Kiireimaks soorituseks on sealjuures pudel 20 sekundi jooksul.

Falcki turvatöötajate esimene kokkupuude 40-aastase Maksimiga oli 29. mail, kui mees lamas purjuspäi ühes kaubanduskeskuses pingil. Raskes joobes Maksim, kes oli ära joonud kaks pudelit veini, anti politseile üle, teatas Falck.

30. mai hommikul kell 9.10 jäi Maksim juba järgmises kaubanduskeskuses turvakaamera lindile, kui ta haaras riiulilt pudeli Põltsamaa veini ja jõi selle kahe minutiga müügisaalis tühjaks. Sama päeva pärastlõunal kell 14.45 jõi Maksim kolmandas pealinna kaubanduskeskuses ära kolm pudelit veini. Seekord hindas Maksim aga oma võimeid üle, sest üliraske joobeastme saavutanud mehe turgutamiseks pidid turvatöötajad kiirabi kutsuma.

Pärast seda anti Eestimaist veini armastav mees politsei hoole alla.

Järgmise päeva hommikul kell 8.54 tuli Maksimil aga taas Falcki turvatöötajatega tegemist teha. Järjekorras juba neljandas kaubanduskeskuses jõi mees ära kaks pudelit Põltsamaa veini. Äramärkimist väärib seekord ka soorituse kiirus, kuna ühe pudeli tühjendamiseks kulus Maksimil nüüd vaid 20 sekundit.

eston maravilha
04.06.07, 11:51
vale teema. see on ebaterve huumor

eika
13.06.07, 14:59
Tallinn keelab alates 1. juulist 20st kuni kella 8ni alkoholimüügi. (http://www.postimees.ee/130607/esileht/siseuudised/tallinn/266072.php) Kõik siis purjus peaga Harjumaale alko järgi.

norsk
13.06.07, 15:05
Idioodikari, mitte tallinna raad! Väiksemad poed panevad ennast kell kaheksa kinni ja et õhtul süüa osta, tuleb lähimasse selverisse siirduda.

rohelineKonn
13.06.07, 15:14
Tallinn keelab alates 1. juulist 20st kuni kella 8ni alkoholimüügi. (http://www.postimees.ee/130607/esileht/siseuudised/tallinn/266072.php) Kõik siis purjus peaga Harjumaale alko järgi.

haiseb Laagri Maksimarketi lobi järgi

mazz
13.06.07, 15:31
Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on alkoholipoliitika Eestis liialt liberaalne.
Jeerait, tropp. :mad: Keelame, keelame, keelame.

Hea põhjus Heade Mõtete Linnas edasi elada.

Vähetuntud vutivaatleja
13.06.07, 18:57
Siin Saksamaal on veelgi nukram seis - toidupood tööpäeval kaheksast kinni, laupäeval kuuest ja pühapäeval on üldse kinni. Kuid inimesed saavad kuidagi hakkama. Nii, et see kisa on mõttetu. Keelamine on tavaline praktika, kui inimesed muudmoodi jutust aru ei saa.

vello99
13.06.07, 19:19
Soomes ka korralikud piirangud, aga keskmise alkoholitarbimise tase ei ole just maailmas viimasel kohal.

Ja iga kord kui ma näed seda sitta "Piirang on eelkõige preventiivse iseloomuga loomuga ja loodetavasti hoiab noorsoo alkoholist eemal.", sõidab mul katus pealt ära. Noorsoole on ju nagufakingnii keelatud alkoholi müüa, tra jõustage siis seda seadust, ****näod.

Savisaarel ju kama, tema valijad saavad alkoholi ikka kätte, selleks küll vaja Westmani aknad sisse taguda.

marcello
13.06.07, 21:30
Kõik jamad-roolijoodikud,lapsjoodikud,kaklused,röövid,peksmis ed,vägistamised jne,on selle tagajärg,et meil pole pollareid.
Kus on jalgsipatrullid ja palju on pollareid teedel?
Vanal heal ajal oli miilits igalpool ja kui isegi kuskil võsas klassivendadega nelja peale kasti libistasid siis ikka laaberdama ei läinud vaid hiiliti vaikselt koju.Nagu aamen kirikus oli,et kui oli rahvast koos rohkem kui 4,oli ment kohal ja kontrollis.Nagamannid ei käinud mööda tänavat pläru suus ringi.Suitsu tahtsid teha siis otsisd vanalinnast mõne pimeda kangialuse või turnisid kuskil toompea müüril.
Tõstku pollarite palku,et rahvas sinna tagasi läheks.
Ja kus oli munitsipaalpolitsei müügi keelu ajal?Lasnas sai vabalt osta ja kuuldavasti oli koplis asi veel hullem olnud.

eika
13.06.07, 22:44
Mul küsis täna erariietes politseinik dokumenti, kui ma suitsu tegin. Ja sama asja on juhtunud ka Tallinnas paar korda. Et noh, kedagi ikka liigub ringi.

Ja fakk, ma ei näe enda arvates nii noor välja :D

Arks
19.06.07, 00:40
Praegu on putsis, aga varsti on nii paha, et ei taha teada ka.

Sir Tamme
19.06.07, 01:19
Praegu on putsis, aga varsti on nii paha, et ei taha teada ka.

Joo rohkem, mida sa selle kilosega pitsutad. :D

Arks
19.06.07, 01:36
Jep, mul 1 elevant on veel . :D

eston maravilha
19.06.07, 01:39
vaata, et sa kolmapäevaks kaineks saad

Arks
19.06.07, 13:23
Vabalt. :D

zaz
24.06.07, 18:28
Kuuldavasti möödus Jaanik rahulikult. Ja alkoholi müügile piiranguid polnud seatud...

plekkpurk
25.06.07, 17:21
miks inimesed ennast ja enda ajusid mürgitavad? kas tegemist on evolutsiooni ühe osaga? miks mina ennast sinna sisse panen? kas alkohol on tegelikult ka nii hea? miks ma purjus peaga chuck norrise nalju hakkan tegema?

vastuseid on ainult 1 : alkohol on halb (kui laiemalt mõelda)

mazz
25.06.07, 20:26
Jah, aga selleks et laiemalt mõelda, on vaja alkoholi. :)

Devil
26.06.07, 12:57
olin jaanipäeval kaine voh!

ballack
26.06.07, 13:37
olin jaanipäeval kaine voh!

seda ilmaime oleks küll tahtnud näha :)

Even
01.07.07, 00:32
Kas homme müüakse alkoholi, seoses laulupeoga?

ballack
01.07.07, 18:21
Kas homme müüakse alkoholi, seoses laulupeoga?

haaberstis müüdi küll, mingis poes ei olevat müüdud....oli vist laagri maksimarket.

terav äär
01.07.07, 19:16
seda ilmaime oleks küll tahtnud näha :)

ma nägin kolmapäeval, mida kaine jaan selle mehega tegi. midagi head ei olnud ütlen kohe ära. peksis mingeid kesklinna hotelle segamini nagu pronköö kangelasedki :)

ballack
01.07.07, 20:48
ma nägin kolmapäeval, mida kaine jaan selle mehega tegi. midagi head ei olnud ütlen kohe ära. peksis mingeid kesklinna hotelle segamini nagu pronköö kangelasedki :)

teed nalja või tõsiselt räägid?

terav äär
02.07.07, 12:55
teed nalja või tõsiselt räägid?

devili kohta ei julgeks eriti nalja teha või mis?

zaz
05.08.07, 02:08
Kurat! Need linnaviletsuse otsustajamehed tuleb saata jalutama mööda tänavaid... See alkoholipiirang on JUBE!!!
saagu aru sellised asjad ei aita nii nagu vaja, see puhas populism, rsk!
Lapsed tuleb varakult nüüd väljast kokku korjata, sest 8st alates lähebs porno lahti... Kõikjal hulguvad juba 8t-9st õhtul alates sigalakku täis inimesed. Vägavägaväga kole vaadata kohe. Ennem algas see möll vähemalt peale 23, siis kui oli juba pime ja normaalsed inimesed kodus. Ja tõesti IGASUGUSEID liigub juba ringi sellises olekus ja nii varakult... Paha hakkab lausa.
Mõistus palun tule koju!

gianluca
09.08.07, 12:28
uudis kõikidele õllesõpradele:

A. Le Coq teatas, et toob tänasest müügile uue õlu - Põhiseaduse Pilsneri, mis on pühendatud Eesti Vabariigi põhiseaduse 15. aastapäevale.

http://www.tarbija24.ee/090807/esileht/olulised_teemad/tarbija24/toit/276232.php

ballack
09.08.07, 12:40
kas see on see õlu et kui jood seda siis hakkab põhiseadus pähe ja hakkad oma õigusi igal pool nõudma nagu meie "ahistatud" rahvusvähemused pronksööl peale politseipoolt kinni võtmist? :D

gamer
09.08.07, 21:49
Ühesõnaga järgmise aasta kaheteistmendikud, nüüd on teil teada, kuidas ühiskonna eksamiks õppida;)

EgoTrip
12.08.07, 02:22
tra see kofeiini d-light on täiea sitt ju
nüüd tiksu mingi 5ni nah

Daz Booob
12.08.07, 02:36
tra see kofeiini d-light on täiea sitt ju
nüüd tiksu mingi 5ni nah

ei ole midagi muud öelda, kui et suisa loll oled ju!!! kuidas sa saad viina mingi pasa vastu vahetada?!?

EgoTrip
12.08.07, 16:08
kes ütles, et viina ei joonud
aga ülisitt on olla küll
pump peksab nagu segane

ballack
12.08.07, 21:28
igal juhul kui sul on pohmell ja istud autosse ja avastad peale sõitma hakkamist et vend kes roolis on on täiesti lakku täis ja võtab veel kõrval pingil olevast 40 kraadisest ginist lonksu ilma pealejoogita....see võtab pohmelli hetkega ära ja nii sõidad seal tagapingil 20 km kuna juht ei ole nõus peatuma ja maha panema....hääleta veel rsk http://www.compumess.nl/daf/smileys/sm1/schrik.gif elu jubedaim kogemus.

sicmic
25.08.07, 04:38
kurat, ma jätaks alkoholi päevapealt maha..........ainult ühe inimese pärast........ahhhaaaaa aga kelle? seda te ei saa teada (vist) :D kuna ei usu et tunne vastastikune on siis...........peab lollusi edasi tegema....noniii kus (ja mis) järgmine eluohtlik trikk teha (andke mõtteid)? :)

nii tore on foorumis oma tunnetest rääkida. ehk peaks eraldi teema tegema? :)

eika
28.08.07, 22:31
Ajee (http://www.postimees.ee/280807/esileht/siseuudised/279501.php) , Keila linna volikogu rokib siiani!

zaz
29.08.07, 00:47
ma tahtsin saada uusi mõtteid milliseid eluohtlikke trikke veel proovida.......

auto taga kelgutanud juba oled?
süte peal kõndinud?
klaasipuru söönud?
jne
jne
jne

thibramar
30.08.07, 15:33
auto taga kelgutanud juba oled?
süte peal kõndinud?
klaasipuru söönud?
jne
jne
jne

klaasipuru sõin ! maitses nagu klaas:d

Even
30.08.07, 23:52
Kas seoses 1.septembriga on alkoholimüük ka kuidagi piiratud, Harjumaal?

ChelseaFC
31.08.07, 00:06
Kas seoses 1.septembriga on alkoholimüük ka kuidagi piiratud, Harjumaal?

ikka jah... Homme õhta poed kinni ja kui ma ei eksi, siis alles esmaspäeval saab uuesti osta!

EDIT:
Nii on Tallinnas vähemalt.... lähedal asuvate valdade otsustest ei tea ma midagi

manitaaz
31.08.07, 00:09
ikka jah... Homme õhta poed kinni ja kui ma ei eksi, siis alles esmaspäeval saab uuesti osta!

EDIT:
Nii on Tallinnas vähemalt.... lähedal asuvate valdade otsustest ei tea ma midagi

Kas see on kindel?

ChelseaFC
31.08.07, 01:36
Kas see on kindel?

äkääääääää

Devil
31.08.07, 11:44
otsustage ära nyyd, vittu :P, ah perse selle akloholiga, parem seksin ...

samas seksitakse ju ainult purjus peaga :O :D

sicmic
31.08.07, 18:31
samas seksitakse ju ainult purjus peaga :O :D

oled kellegi vähe inetuma peale sattunud?

Devil
03.09.07, 10:42
oled kellegi vähe inetuma peale sattunud?

kunagi keskas oleks peaaegu, et sattunud, aga õnneks oli sõber pädevam ja tiris mu ära :D.

EgoTrip
04.09.07, 23:27
miks tartus herne poes on alkoholi müügikeeld juba kella 23st?

Martin
04.09.07, 23:29
miks tartus herne poes on alkoholi müügikeeld juba kella 23st?

Sest jõmmid kuulasid maja eest täiega autoraadiot ja vilistasid oma bemmi uusi kumme. Seetõttu ei saanud naabrid magada.

Darren
05.09.07, 11:21
noh kamraadid tallinnast, lugege "loogilist" uudist: minnakse veelgi hullemaks oma mõtlemisega: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=16840228
tahaks küsida kaua võib? tund enne Eestist lahkumist peab veel miskit sitta uudist lugema, RAISK! palun tehke nii et terve see keskerakonna juhtoinad oleks maha tapetud tagasi jõudmise ajaks....paaaaaalun. ega mul pohui ma saan nii või teisiti ööpäevläbi pudeli kätte kui tahan ainult et ma pean pässast kesklinna ronima selleks miskise taksoga.....või pean lausa ühe kasti asemel 2 kasti varuma igaks-juhuks?

Ma saan aru, et sa oled labiilse psühholoogiaga nooruk, kuid ürita veidi oma sõnu kontrollida. Inimestele on sarnaste postituste eest reaalselt kriminaalkaristusi määratud ning mõningatel tingimustel võib Soccernet ise sinu postituste hoidmise eest siin vastutavaks muutuda. Mõtle enne ja siis postita.

vello99
05.09.07, 12:43
Hahahahahahahaaaa... Ja ei mõjunudki piirangud, vaat kus lops, seda ei oleks küll üldse oodanud.

Muidugi on vaja rohkem piiranguid, sest need ju aitavad. Peaks keelama ära 24 h/7p müügi poodides ning muudes asutustes (sh baarides, restoranides). Tegelt võiks üldse alkoholi joomine olla kriminaalkorras karistatav nt. piitsahoopide vms. Ei tohiks olla ju eriti keeruline teha mõne islamiriigi vastavast seadusest lihtsalt copy-paste ja probleem laheneb.

Marduk
06.09.07, 13:50
Natuke vanemad foorumlased peaks veel mäletama neid aegu, kui alko müük algas kella 14:00st ja lõppes siis, kui poed kinni pandi (max vist 19:00). Ei joonud inimesed seepärast vähem, rohkem ka ei joonud. Küll võimalusi leitakse, et oma naps kätte saada.

mcnamara
06.09.07, 19:42
Natuke vanemad foorumlased peaks veel mäletama neid aegu, kui alko müük algas kella 14:00st ja lõppes siis, kui poed kinni pandi (max vist 19:00). Ei joonud inimesed seepärast vähem, rohkem ka ei joonud. Küll võimalusi leitakse, et oma naps kätte saada.

Piirangud on igati mõistlikud. Eeldusel muidugi, et nad kehtivad ühtselt terves Eestis. Ei näe vähimatki põhjust, miks peaks ööpäev läbi saama alkoholi osta.
Või üldse midagi. Tarbimist tuleks rangelt piirata.

runno
06.09.07, 19:47
Piirangud on igati mõistlikud. Eeldusel muidugi, et nad kehtivad ühtselt terves Eestis. Ei näe vähimatki põhjust, miks peaks ööpäev läbi saama alkoholi osta.
Või üldse midagi. Tarbimist tuleks rangelt piirata.

Võimas!! igatahes..

marcello
06.09.07, 19:50
Piirangud on igati mõistlikud.Tarbimist tuleks rangelt piirata.

Pullikaka
...

Martin
06.09.07, 20:15
Siinkohal olema ma üle pika aja MCNiga nõus. Joomine on Eestis ikka natuke liiga vaba ja tavaline. Mis ja kuidas aga teha tuleks, vot ei oska öelda. Kõik on halvasti :(

vaikiv mees
06.09.07, 20:26
noh kamraadid tallinnast, lugege "loogilist" uudist: minnakse veelgi hullemaks oma mõtlemisega: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=16840228
tahaks küsida kaua võib? ...või pean lausa ühe kasti asemel 2 kasti varuma igaks-juhuks?

tegelikult pead jah,
Pino (http://www.ekspress.ee/viewdoc/67B7F76EE77B14ABC225734C002BA62A)
juhib ekspressis su tahelepanu t6igale, et keelamine on k6igi, ka valitsusparteide hulgas hirmus pop tegevus
ja (varskelt tv3-s-)sel ajal, kui pallak edgariga pahandab, viib ansip alkoholiseaduse muutmise seaduse rahulikult ellu...

fitti
06.09.07, 21:21
Ei näe vähimatki põhjust, miks peaks ööpäev läbi saama alkoholi osta.

Viin on jumala armuand kurbadele rõõmustuseks ja joomine keisri, see tähendab jumala asemiku poolt lubatud ja seatud. Sest kirjutud on: kellel on, sellele peab antama ja viinamüügi keelamine pole mitte andmine, vaid võtmine ning see ei või mitte jumala armunõu olla.

mcnamara
06.09.07, 22:37
Viin on jumala armuand kurbadele rõõmustuseks ja joomine keisri, see tähendab jumala asemiku poolt lubatud ja seatud. Sest kirjutud on: kellel on, sellele peab antama ja viinamüügi keelamine pole mitte andmine, vaid võtmine ning see ei või mitte jumala armunõu olla.

Me oleme elanud juba 15 aastat riigis, kus kõik on lubatud. Kas sellise riigi igapäevastest uudistest juba villand ei ole?
Riigi tehtavad piirangud ja nõudmised pole kunagi populaarsed, aga paraku hädavajalikud. Viinamüügi keelamisest pole mina kusjuures juttu teinud, nii et ei maksa üle reageerida. Mõistlikud piirangud panevad mõne inimese mõnikord mõtlema ja takistavad teisi inimesi ohtu seadmast. Asi seegi.

fitti
07.09.07, 02:17
Kuule, sa muidu oled selline liberaal. Pooldad rahu, dialoogi ja koostööd, rohelisi ja lillasid. Aga alkoholi tarbimist tuleks RANGELT piirata? Selline retoorika ei sobi sulle.

Sir. Nuutu
07.09.07, 03:06
Homme saab nädal, juhul kui napsu võtan.. mis kindlasti juhtub. Siis veel Laup Hiiu Pubi ja nii ta lähebki uue hooga uude nädalasse.

Aitäh.

sicmic
07.09.07, 06:46
Me oleme elanud juba 15 aastat riigis, kus kõik on lubatud. Kas sellise riigi igapäevastest uudistest juba villand ei ole?
Riigi tehtavad piirangud ja nõudmised pole kunagi populaarsed, aga paraku hädavajalikud. Viinamüügi keelamisest pole mina kusjuures juttu teinud, nii et ei maksa üle reageerida. Mõistlikud piirangud panevad mõne inimese mõnikord mõtlema ja takistavad teisi inimesi ohtu seadmast. Asi seegi.

Mul ei ole midagi alkoholimüügi piiramise vastu, ent kui uuring näitab, et sellest sisulist kasu ei ole, siis tundub olude karmistamise asemel mõttekam nende muutmine ning vähe mõjukamate meetmete kasutamine. Kahjuks ei oska küll öelda, mis need meetmed võiksid olla.

Siinkohal üleskutse foorumlastele - mis paneks eestlased vähem alkoholi tarbima? Tõsiselt, noh.

zaz
07.09.07, 08:51
Mina ootan juba mõnda aega, et alkohol koliks müügile ainult spetsidesse alkoholikauplustesse. Siis kaoks ka võimalus, et sa oma toiduvarude täiendamisel satud alkoholi osakonda ja mõtled, et noo võtaks ikka mingi viina või brändi või õlle vms vms.

mcnamara
07.09.07, 10:06
Kuule, sa muidu oled selline liberaal. Pooldad rahu, dialoogi ja koostööd, rohelisi ja lillasid. Aga alkoholi tarbimist tuleks RANGELT piirata? Selline retoorika ei sobi sulle.

Mulle paistab, et sa oled liberaalsusest valesti aru saanud. Aga kui sulle värvid hirmsasti meeldivad, siis võid mind rohekaspunaseks sõimata.
Kui kodanikel mõistust pole, peab riik neid veidi aitama. Nagu öeldud, pooldan igasuguse tarbimise piiramist. See tähendab - mitte üksnes alkoholiletti ei peaks varem sulgema, vaid kogu poe peaks normaalsel kellaajal kinni panema.

fitti
07.09.07, 10:52
Kui kodanikel mõistust pole, peab riik neid veidi aitama. Nagu öeldud, pooldan igasuguse tarbimise piiramist. See tähendab - mitte üksnes alkoholiletti ei peaks varem sulgema, vaid kogu poe peaks normaalsel kellaajal kinni panema.

Vahest võiks riik kehtestada üle-eestilise komandanditunni kella kaheksast õhtul kuueni hommikul, riigipühadel paar tundi hiljem. Mõistlik inimene sellisel kellaajal nagunii ringi ei kooserda, mittemõistlikutele ulatame nõnda mõistlikuks muutumisel abikäe. Õnn oleks elada me maal.

mcnamara
07.09.07, 11:14
Vahest võiks riik kehtestada üle-eestilise komandanditunni kella kaheksast õhtul kuueni hommikul, riigipühadel paar tundi hiljem. Mõistlik inimene sellisel kellaajal nagunii ringi ei kooserda, mittemõistlikutele ulatame nõnda mõistlikuks muutumisel abikäe. Õnn oleks elada me maal.

On ütlemata kahju, et sisukas diskussioon on selles foorumis võimatu. Astun ikka ja jälle ühe ja sama reha otsa.

marcello
07.09.07, 11:25
Mulle paistab, et sa oled liberaalsusest valesti aru saanud. Aga kui sulle värvid hirmsasti meeldivad, siis võid mind rohekaspunaseks sõimata.

Sina võid ju 9-17 tööl olla aga on inimesi kes töötavad graafikuga.Kas ma pean endale köögi külmkappe täis ostma,et nendesse ära paigutada kauba mida võib vaja minna.Ütleme,et ma olen viis vahetust järjest tööl 8-20.Mingi päev aga tuleb kellegil sõprusringkonnast uitmõte sauna ja grilli teha või siis kala suitsetada.Siis mis? Käin töölt ära vahepeal?
Labane inimene ütleks nüüd,et vaheta töökohta aga miks ma peaksin joodikute pärast kannatama? Tahan pärast tööd paar õlli lasta siis selleks on vaja kapp varem täis osta?Ja siis joon vähem?
Kallis Eesti Vabariik võiks mõelda korravalvurite palkadele,et inimesi tööle võtta,et oleks patrulle nii trassidel kui jalgsi patrulle.Sa peaksid väga hästi mäletama neid aegu kus miilitsat vihati aga samas kardeti ja nolgid ei tolknenud suits hambus ja longero peos mööda tänavaid.Seda sellepärast,et patrulle oli niivõrd palju,et vahelejäämis protsent oli suur.Nüüd aga suudetakse normaalsed jõud ja jalgsi patrullid koondada ainult mingiks mäsu ajaks ja esimeseks koolipäevaks.
Joodik laseb süütevedelikku või odekat enivei kui grammi tahab.Talvel kõva külmaga lasevad mööda raudkangi aknooli ämbrisse ja ka kõik kõrren.Aga normaalne inimene (ei räägi endast) peab seeläbi kannatama?
Ja kuna üldisest tarbimise piiramisest räägid siis 12 tundi tööl ja öise reziimiga inimene peab toidumoona kaasa vedama kuna kuskilt pole enam midagi saada-see on ju jama.Hiigeljama

fitti
07.09.07, 11:31
Mcn, sinu valulävi on ikka väga madalaks muutnud. Ma lihtsalt püüdsin sind sinu maailmaparandamise unelmais pisut aidata ja edasi arendada keelamise-ja-piiramisega-eksinud-inimeste-õigele-teele-suunamise üllast mõtet.

mcnamara
07.09.07, 11:38
Ja kuna üldisest tarbimise piiramisest räägid siis 12 tundi tööl ja öise reziimiga inimene peab toidumoona kaasa vedama kuna kuskilt pole enam midagi saada-see on ju jama.Hiigeljama

Miks peaks üldse säärasel ebainimlikul moel töötama? Taas oleks vist vaja riiklikku regulatsiooni tõhustada.

marcello
07.09.07, 11:54
Viis päeva nädalas 9-17 ,et siis kaks vaba päeva kodus toimetada on normaalsem?
Olin viis vahetust tööl järjest ja nüüd alles kolmapäeva hommikul.Siis neli vahetust ja terve nädal vaba.Mulle istub see rohkem kui esimene variant.

Keelaku ära kangemad õlled kui 5 % aga see ka ei aitaks sest siis nimetatakse need nooreks humalaveiniks.
Nagunii saab igatepidi kõrvale hiilida asjadest ja seadusi väänata.Kasiinodes lubatakse edasi suitsetada aga sinna lauda kus suitsetatakse alkohoolseid jooke ei serveerita.Milles küsimus-juua ju ei keelata seal,serveerida ei tohi,seega serveeritakse kõrvallauda kust klient selle ise endale ette tõstab.
Piirangud ei aita,joodik joob enivei.Normaalsed inimesed kannatavad poliitikute pakasuhhade pärast.

jyriöö
07.09.07, 12:00
Tekkis ka kiusatus siia lõkkesse paar halgu juurde visata, aga vist pole mõtet. Sisukas diskussioon on juba oponentide kardinaalselt erineva maailmavaate taga kinni ja ilmselt süveneks stampidesse ja dogmadesse kinnistumine veelgi. Aga see selleks.

Mis puutub igasugustesse piirangutesse ja alkoholi kättesaadavuse vähendamisse, siis näiteid pole vaja kaugelt otsida. Tarbimine tõesti vähenes mõnevõrra, kuid joomisharjumused mitte. Ehk siis keskmine somm on nüüd neli päeva kaine ja siis nädalavahetusel laseb oma londi nii korralikult likku, et oma nime ka ei mäleta. Ainuke vahe siis selles, et enam ei laku ta end kesknädalal täis. On see piiranguid väärt? Alkotarbimine noorte hulgas kasvab vaatamata müügi-ja reklaamipiirangutele endiselt. Minu tagasihoidliku hinnangu kohaselt on asi ikka kultuuri(tu)s(es), väärtushinnangutes, eeskujudes ja eelkõige kahe kõrva vahel kinni. Ja piirangud teadupärast põhjuste likvideerimisega ei tegele.

mcnamara
07.09.07, 12:27
Mis puutub igasugustesse piirangutesse ja alkoholi kättesaadavuse vähendamisse, siis näiteid pole vaja kaugelt otsida. Tarbimine tõesti vähenes mõnevõrra, kuid joomisharjumused mitte. Ehk siis keskmine somm on nüüd neli päeva kaine ja siis nädalavahetusel laseb oma londi nii korralikult likku, et oma nime ka ei mäleta. Ainuke vahe siis selles, et enam ei laku ta end kesknädalal täis. On see piiranguid väärt? Alkotarbimine noorte hulgas kasvab vaatamata müügi-ja reklaamipiirangutele endiselt. Minu tagasihoidliku hinnangu kohaselt on asi ikka kultuuri(tu)s(es), väärtushinnangutes, eeskujudes ja eelkõige kahe kõrva vahel kinni. Ja piirangud teadupärast põhjuste likvideerimisega ei tegele.

Muidugi on see mõistlik jutt. Aga põhjuste likvideerimisega peab ühiskond ise tegelema hakkama. Ma ei näe sellest mingit märki. Pigem lähevad asjad aastast aastasse hullemaks. Iga uus põlvkond tarbib aina rohkem ja aina valimatumalt. Üks põhjus selleks on kahtlemata ka see, et ostukeskused on noorte seas templi staatuse saanud. See on olnud riigi valik. Kas nii peabki jääma?
Ma ei ole nii sinisilmne, et usuksin piirangute imelisse jõudu. Kui mõnigi inimene aastas alkoholi tõttu aastas vähem surma saab, on seegi midagi. Sest me ise ei tee ju olukorra parandamiseks mitte midagi. Küll aga meeldib meile riiki sõimata, võtku nad ette mida tahes.

mazz
07.09.07, 12:30
Miks peaks üldse säärasel ebainimlikul moel töötama? Taas oleks vist vaja riiklikku regulatsiooni tõhustada.

Kust võtab riik õiguse öelda, mis kellaaegadel ja moel võib inimene töötada? Või mida inimene oma vaba ajaga peale võib hakata? Mulle tundub, et hoopis Sina oled liberaalsusest veidi valesti aru saanud.

Minu tagasihoidliku hinnangu kohaselt on asi ikka kultuuri(tu)s(es), väärtushinnangutes, eeskujudes ja eelkõige kahe kõrva vahel kinni. Ja piirangud teadupärast põhjuste likvideerimisega ei tegele.

Täpselt nii. Keelamisega ei saavuta küll midagi, see pigem pärsib inimeste vastutustunnet ja sunnib otsima viise, kuidas piirangutest mööda hiilida.

Eesti õlleturg kasvas 2006. aastal Eesti Õlletootjate Liidu andmetel 3%, ulatudes 130 mln liitrini. Võrreldes 2005. aastaga, mil turg kasvas 14%, on õlleturu kasv märgatavalt aeglustunud. Peamiseks languse põhjuseks on vähenenud müük turistidele. Käesoleva aasta kohta statistikat ei tea, kuid nagu eelpool viidatud artikliski kirjas, siis piirangud ei täida oma eesmärki.

Ma olen ise samuti tarbimise piiramise poolt, kuid seda ei saa ega tohi teha käskude-keeldudega, vaid probleemi teadvustamisega. See on siis minu kui üsna äärmusliku liberaali seisukoht. Vabadustega peaks kaasnema ka vastutustunne oma tegude ees, kuigi üsna selge on see, et Eesti ühiskond ei ole veel päris sinnamaale jõudnud. Igasugused piirangud viivad meid tagasi eelmise riigikorra poole, kus oma pead on vaja ainult selleks, et osata käskudest kõrvale hoida.

mcnamara
07.09.07, 12:35
Kust võtab riik õiguse öelda, mis kellaaegadel ja moel võib inimene töötada? Või mida inimene oma vaba ajaga peale võib hakata? Mulle tundub, et hoopis Sina oled liberaalsusest veidi valesti aru saanud.

Võimalik. Aga see, et sa viis või kümme vahetust järjest töötad ja kolmekümneselt sured või töövõime kaotad, ei tule kasuks ei sinule, ei sinu perekonnale ega ka ühiskonnale tervikuna. Muidugi võid endale vastu rinda taguda ja karjuda, et mina olen vaba inimene ja teen mida tahan. Aga kuhu see meid lõpuks välja viib kui igaüks oma eluga nii vastutustundetult ümber käib?

mazz
07.09.07, 12:43
Võimalik. Aga see, et sa viis või kümme vahetust järjest töötad ja kolmekümneselt sured või töövõime kaotad, ei tule kasuks ei sinule, ei sinu perekonnale ega ka ühiskonnale tervikuna. Muidugi võid endale vastu rinda taguda ja karjuda, et mina olen vaba inimene ja teen mida tahan. Aga kuhu see meid lõpuks välja viib kui igaüks oma eluga nii vastutustundetult ümber käib?

Selleks on tarvilik terve ühiskondlik mõtlemine, mida ei saavuta käskimise ja keelamisega, mis on minu arvates ka juba põhimõtte poolest vale ja lubamatu.

Ma usun, et iga inimene on tõesti vaba tegema mida iganes ta soovib, kuni see pole ühiskonnale otseselt kahjulik. Olgu selleks siis kas või enese surnuks töötamine või mis iganes, kuigi loomulikult ei soosi ma sellist teguviisi. Iga inimene peab ise tundma vastutust ühiskonna ees, seda ei saa seaduse korras nõuda. Aga see on vist tõesti juba maailmavaate küsimus.

vincent
07.09.07, 12:46
Ma usun, et nii mõndagi inimest (sealhulgas mind) ajab nende müügipiirangute juures pöördesse mitte niivõrd see, et minu õigusi nüüd kuidagi hirmsalt rikutaks või ahistataks, vaid pigem just populismi paha lõhn asja juures. Peaminister räägib, et joodikuid on palju, ja pool tundi hiljem kiidab takka, et iga seaduse ja riikliku tähtpäeva puhul peaks ikka kindlasti oma kärakas olema. Mis probleemi teadvustamisest me niimoodi räägime - asja ainus mõte oli see, et saaks öelda "aga me tegime". Igasuguseid asju võiks järgemööda ära keelata, kui tahtmist oleks, aga sellega ei kasvata ju ühiskonda, kui alati kogu rahvas selle eest piki pead saab, et osad inimesed mõistusega elada ei oska.

eston maravilha
07.09.07, 12:59
mcnil on kõigest pohhui, ta suitsetab cracki

fitti
07.09.07, 13:04
Iga uus põlvkond tarbib aina rohkem ja aina valimatumalt.

Remargi korras, kuna me arukat diskussiooni nagunii pidada ei suuda, leian, et see on tavaline varem-oli-muru-rohelisem suhtumine, mis on ilmselt ealiste iseärasustega seotud, kuid suhteliselt eksitav mõtlemine.

Meenutagem või Oru Pearut, kes, olgugi väljamõeldud tegelane, aga siiski ühe toonaste eestlaste grupi koondportree, läks peale kirikut kõrtsi ja lämises seal mitu päeva ühtejutti. Eriti, kui oli hea kartuliaasta olnud. Ja seda juba ülemöödunud sajandi kuldsetel aastatel.

Isiklike mälestuste pinnalt võin meenutada, et Vene ajal joodi, mis maa must, nii agraarühiskonnas kui linnas, näiteks kultuuriinimeste ringkondades, kuna aega ning vahendeid tinutada oli piiramatult.

Turumajandus ja põlatud tarbimisühiskond on aga tekitanud olukorra, kus enesele joomiseks tarvilike finantside tootmiseks on tarvis kogunisti tööd teha, mistap joomiseks jääb aina vähem aega. Ergo, tänane põlvkond joob oluliselt vähem kui minevad, olgu kapitalismus tänatud.

mcnamara
07.09.07, 13:19
Turumajandus ja põlatud tarbimisühiskond on aga tekitanud olukorra, kus enesele joomiseks tarvilike finantside tootmiseks on tarvis kogunisti tööd teha, mistap joomiseks jääb aina vähem aega. Ergo, tänane põlvkond joob oluliselt vähem kui minevad, olgu kapitalismus tänatud.

Eks see ansiplik lõppjäreldus ongi täpselt see, mida ootasin. Selleni on meie reformarite juhitud riigis juba kümmekond aastat ka jõutud.
Raske on siis võtta tõsiselt jutte ühiskonna kasvatamisest ja tervest ühsikondlikust mõtlemisest. Me ei võta midagi ette. Kõik on korras.

fitti
07.09.07, 13:30
Eks see ansiplik lõppjäreldus ongi täpselt see, mida ootasin. Selleni on meie reformarite juhitud riigis juba kümmekond aastat ka jõutud.

Da-da, Ansip tšmo!

Oleme ringiga alguses tagasi (v.a see, et asjal on juba poliitiline mekk man) ja selgub taas, et ainus võimalus selles reformarite bardakis mingi kord luua on tarbimine ja töötegemine keelata. Midagi peab ju tegema, muidu inimesed töötavad ja joovad end surnuks.

mcnamara
07.09.07, 13:37
Midagi peab ju tegema, muidu inimesed töötavad ja joovad end surnuks.

Just. Nüüd said minu mõttest lõpuks aru.

fitti
07.09.07, 13:40
Just. Nüüd said minu mõttest lõpuks aru.

Jumal tänatud, siis on veel lootust. Olen ju ikkagi elav näide sellest, mida ülejoomine, -töötamine ja reformierakond võivad inimesega teha.

Marduk
07.09.07, 15:46
Tarbimist tuleks rangelt piirata.

Hetkel ei piirata mitte tarbimist vaid kaubagrupi kättesaadavust. See, kas tarbimine väheneb näitab aeg, kuid mina isiklikult seda ei usu. Poed võiksid, kas või 1 tund päevas ega minu õlled seepärast joomata ei jääks. Seega kogu see jutt "ma ei jõua, pole aega, töö, töö jne" on mõttetu hala. Kui on janu on ka jalad. Kuid, kas see annab just sellise efekti nagu Tlna linnavalitsus soovib? Taas kahtlen. Kui ma enne ostsin poest mõnel õhtul pudeli-paar, siis nüüd ostan kas iga kord, kui poodi satun 3-4 või nädalalõppudel kasti/kohvri. "Äkki läheb vaja" mõttega. Tavaliselt läheb.

Idee ja üllas eesmärk kogu selle kampaania taga on tervitatav, teostus nagu alati. Kui ei suudeta järelkontrolli teostada siis hakatakse topelt keelama. Ja nii ongi.

Aga ma ei saa aru, miks ei ole muudetud seadust/määrust alaealisele alkoholi müügi suhtes? Kes peaks kandma vastutust? Asutus? Müüja? Ostja? Kõigest sellest nagu see kammajaa pihta hakkaski.

mcnamara
07.09.07, 16:27
Hetkel ei piirata mitte tarbimist vaid kaubagrupi kättesaadavust. See, kas tarbimine väheneb näitab aeg, kuid mina isiklikult seda ei usu. Poed võiksid, kas või 1 tund päevas ega minu õlled seepärast joomata ei jääks. Seega kogu see jutt "ma ei jõua, pole aega, töö, töö jne" on mõttetu hala. Kui on janu on ka jalad. Kuid, kas see annab just sellise efekti nagu Tlna linnavalitsus soovib? Taas kahtlen. Kui ma enne ostsin poest mõnel õhtul pudeli-paar, siis nüüd ostan kas iga kord, kui poodi satun 3-4 või nädalalõppudel kasti/kohvri. "Äkki läheb vaja" mõttega. Tavaliselt läheb.

Nojah, see on ka ettearvatav, et keegi hakkab uhkustama kui palju alkoholi ta ostab. See on jah siin riigis nähtavasti uhkuse asi, et ikka iga aastaga aina rohkem. Tõeline mehelikkuse märk. Ega piiramisel selliste inimeste suhtes tõepoolest mingit efekti pole.
Piiramisel on äkki see efekt, et juba joomane seltskond kell kaksteist öösel seda pudelit enam kätte ei saa, mis ühe liikmetest sellisesse seisundisse viib, et ta möödakäija oma sõidukiga surnuks sõidab. No vaat sel juhul on piirangust ikkagi mingi kasu.

ek
07.09.07, 16:39
Nojah, see on ka ettearvatav, et keegi hakkab uhkustama kui palju alkoholi ta ostab. See on jah siin riigis nähtavasti uhkuse asi, et ikka iga aastaga aina rohkem. Tõeline mehelikkuse märk. Ega piiramisel selliste inimeste suhtes tõepoolest mingit efekti pole.
Piiramisel on äkki see efekt, et juba joomane seltskond kell kaksteist öösel seda pudelit enam kätte ei saa, mis ühe liikmetest sellisesse seisundisse viib, et ta möödakäija oma sõidukiga surnuks sõidab. No vaat sel juhul on piirangust ikkagi mingi kasu.

praeguse korraldusega sõidab "selline seltskond" 6 koomas inimest Sierras Maardusse, kui enne tee peal autoga üle katuse ei käi.
ja kui keeld muutub riiklikuks siis sõidab "selline seltskond" 6 koomas inimest Sierras salaviina müügipunkti, kui enne tee peal autoga üle katuse ei käi.

peale seda kui riiklik keelupoliitika on aasta või paar kehtinud, jõutakse 100% tagasi tõdemuseni et kuiv seadus ei toimi, riigil jääb aktsiis saamata, must kaubandus lokkab.
suhtumist tuleb muuta, müügikeelul on teisejärguline roll

marcello
07.09.07, 18:24
Jah,loomulikult.
Tõdemus,et ma piirangute pärast korraliku õllesõbrana pean rohkem korraga ostma kui varem on uhkustamine mis meie riigis ju mehelikkuse märk.Üldse oleks parem kui igasuguste piirangutega Eestis kõik ära keelata ja jalavõrud ümber pannakse,et su igat sammu saaks jälgida,sest muidu sa rohid ennast aias surnuks või töötad ametis üle.
Briti kuningriigis oleks üks ilus päev kui Eestis enam õlut üldse ei müüdaks,kriketis võidetaks indiat ja sünkroonujumisnaiskond medalile tuleks...
Fuck yeah
Ma lippan nüüd poodi õlle järele,uhkustada ja mehelikkust tõestada veel ei oska,sest ei tea palju ostan!

Saarlane
07.09.07, 20:46
Sonata Arctica - The Vodka Song (http://youtube.com/watch?v=ZbD7GzufOdg&mode=related&search=)

Daz Booob
09.09.07, 13:53
lihtne psühholoogiline tõde ju, et kui tahad inimest miskit sundida-ahvatleda tegema, siis keela tal seda teha.

uvv
10.09.07, 10:46
Niipalju, kui ma olen oma tuttavatega rääkinud, on alkoholimüügi piirang saavutanud järgmise tulemuse: need, kes varem ostsid alkoholi 1-2 korda kahe nädala jooksul ostavad nüüd seda sama arv kordi, aga nädalas. Igal ostukorral on ostu maht läinud suuremaks. "Äkki läheb vaja" stiilis küsimus on haaranud ka neid naisi, kes varem seisid magusa pläga leti ees ainult jaanipäeval. Lisaks veinile hoiavad nad nüüd ka väikese siidri tagavara. Ja see tagavara kipub kiiresti värskendamist vajama. Kui enne võttis õlle ainult mees, siis nüüd teeb naine temaga koos väikese "värskendava" joogi. Vestelnud olen 4-5 perega.

Ma toetan seda, et see riik, kus ma elan, peaks tegema midagi, et ta kodanikud ennast põhja ei jooks. Need, kes probleemi ei näe, on ilmselt joodikud või pimedad.
Aga ma ei usu, et probleemi saab lahendada nii, et tõsta üsna pikaks perioodiks ühiskonna vaidluste, nii koduste kui ametlike, peateemaks küsimuse alkoholimüügi piiramisest ja piirangutest.
Paraku on nii, et piirangute vastu on oma meelsuses kõige rohkem just teismelised ja nende jaoks on sellest keelust ülehüppamine, möödahiilimine, uute müügikohtade avastamine, kõige põnevam ja peaaegu identiteedi küsimus. Võttes ära valikuvõimaluse, osta või mitte, ei suuna see keeld neid sellepoole, et mitte osta, vaid, et kuidas ja kust osta.
Riigis, kus kommete hulka kuulub iga lipuheiskamise kõrvale kärutada lauale ka pitsike riigiviina, ei saavuta selliste piirangutega muud, kui alkoholi ja tema tarbimise muutmise veelgi aktuaalsemaks, päevakorralisemaks. Ja siis tarbimise, mitte aga mittetarbimise. Ses mõttes, palju õnne meile, joodikrahvale ja alkoholitootjale.
Ja siiralt kahju on mul nendest, kes lähevad kaupluse toidujärjekorda kell 19.38 ja jõuavad kassani kell 20.03.

mcnamara
10.09.07, 11:45
Niipalju, kui ma olen oma tuttavatega rääkinud, on alkoholimüügi piirang saavutanud järgmise tulemuse: need, kes varem ostsid alkoholi 1-2 korda kahe nädala jooksul ostavad nüüd seda sama arv kordi, aga nädalas. Igal ostukorral on ostu maht läinud suuremaks. "Äkki läheb vaja" stiilis küsimus on haaranud ka neid naisi, kes varem seisid magusa pläga leti ees ainult jaanipäeval. Lisaks veinile hoiavad nad nüüd ka väikese siidri tagavara. Ja see tagavara kipub kiiresti värskendamist vajama. Kui enne võttis õlle ainult mees, siis nüüd teeb naine temaga koos väikese "värskendava" joogi. Vestelnud olen 4-5 perega.

See kõlab nii jubedalt, et ma küll ei oskaks neid inimesi kuidagi aidata. Ma kardan, et ka riigil puuduvad selleks meetmed. Tõenäoliselt ei paneks mingisugune jõuline viinavastane kampaania sellises meelelaadis inimesi oma tarbimisharjumusi muutma. Ja lapsed võtavad omakorda oma vanematelt eeskuju ja nii see läheb.
Seetõttu jään endisele seisukohale - kui ajaline tarbimispiirang aitab niigi palju, et paar inimest aastas vähem joodikute poolt surnuks sõidetakse, siis läks asja ette.

Marduk
10.09.07, 11:49

Tule nüüd maa peale tagasi. Ma ei uhkusta palju ma alkot ostan või joon vaid tõden fakti kuidas asi on minu jaoks muutunud. Ja siin teiste postitusi lugedes pean tõdema, et ma ei ole ainus. Julgen siin ka järelduse teha, et selline käitumine on järjest sagedam.
See autoga viina järgi minemine ja kellegi surnuks sõitmine? Eeee, kas selline asi pole mitte nagu kogu aeg olnud? Kui pudelit on vaja siis leitakse viis, kuidas seda saada. Vahendeid valimata. Ja siin võib sul olla ziljon keelavat seadus, määrust, eeskirja või mida iganes need ei hoia tagasi. Leitakse see külavahetee, kõrvaltänav mida mööda sõita. Ja usu mind 2-4 politsei patrulli, mis öösel Tallinna vahel kuskil on suure tõenäosusega neid kätte ei saa ja mingi % nendest sõitudest lõppevad kellegi jaoks surnuaias. Mina ei taha sellisel viisil surnuaias lõpetada ja selle vältimiseks ostan ma endale alkoholi sellises koguses, et ma ei peaks öösel seiklema minema!

Sa tee 1 lihtne katse. Otsi enda lähikonnast välja mõni tegelane kellele meeldib shokolaad. 1 kuu hoia teda kogu aeg shokolaadiga hästi varustatud, teine kuu ilma. Vaata kummal kuul kulub rohkem shokolaadi.

ALEKOK
10.09.07, 12:59
Ja lapsed võtavad omakorda oma vanematelt eeskuju.

Sellist juhust pole nüüd küll elusees näinud. Pigem on nii, et kui vanemad joovad siis nende laps on tulevikus karsklane ja vastupidi.