PDA

View Full Version : rassism palliplatsil

eika
20.05.04, 21:55
.....................

Cerny Petr
20.05.04, 22:02
Ma küll lootsin, et seda teemat ei hakata kunagi eraldi puudutama, aga ju siis tunti vajadust. Ja miks ainult palliplatsil? See toimub ka igapevases elus, nn. \"positiivne diskrimineerimine\". Oleks võinud teema siis juba OT-sse teha või mida iganes...

Mõnuagent 007
20.05.04, 23:56
Originally posted by eika

see teema eestit väga ei puuduta, kuid siiski. minu arvates on see mustanahaliste mängijate kaitsmine liiale läinud. praegu on selline olukord: kui mustanahaline sõimab valgenahalisel mängijal näo täis ei juhtu midagi. aga kui valgenahaline mängija juhtub mustanahalisele ütlema \"neeger\", siis on pool maailma tagajalgadel... see pole enam normaalne...

kas mustanahaline sõimab valget näkku, et krdi valge?? sõimatagu ikka asja enda pärast, mitte et oioi neeger jne. see ongi rassism. ja sina õpi koolis natuke enne kui hakkad mingit lolli möla suust välja ajama

Davids
22.05.04, 10:09
Rassistid põlege:viha:

Sull
23.05.04, 21:17
Eika räägib väga õiget juttu.
Tobedalt tolerantne lääne demokraatia on toonud meid selleni, kus neegritel on selles rassismiküsimuses juba privileegid.
Toon näiteks ühe oma ema tuttava, kes töötab mingis Belgia firmas ning neil oli konkurss uuele töötajale ning sõelale jäi neeger ja valge. Ning nad olid sunnitud võtma neegri kuna vastasel korral oleks olnud tegu rassismiga.
See neegrite pada, kuidas valge inimene neile kurja teeb on ikka marutotter. Neegritel ei tohiks olla mitte Mingit õigust tulla Euroopasse ning hakata kohtu kaudu oma õigus nõudma, mingu aafrikasse tagasi. Olgu, Ameerika on siin erand, kuna seda vaata, et võiks pidada juba üheks nende etniliseks asukohaks. Seal on neid tõepoolest juba nii palju, et tuleb vaadata nendegi heaolu järgi. Aga Euroopa, mis on põline valge kultuur ei tohiks taluda mingit neegrite invasiooni.
Valge rass on ju välja suremas, kuna hoolimatud valged toodavad tittesid neegriga ning seega rikuvad ära oma geenikoodi. Rassidevahelisel titetegemisel on umbes sama jama, mis peresisesel, et on suurem tõenäosus, et sünnib invaliid. Ning mis ühiskond vajab invaliide? Ühe teatava asutuse matemaatika õppeprogrammis oli näiteks arvutustehe stiilis: \"xxx riigis on x arv invaliide ning iga päev maksab maksumaksja neile y summa toetust. Kui neid invaliide poleks, siis kui palju saaks selle raha eest maksta üliõpilastele stipendiumi\" vms.

See tekst võis paadunud antirassistidele jätta küll väga õela mulje ent kui te oma vaimupimedusest korraks välja astuksite saaksite ehk aru, et olukord on üpris kurb valgele inimesele.
Paluks jätta asjakohatud kommentaarid a la \"Sull on värdjas\" või, et \"Mine arene kusagil\".

sicmic
23.05.04, 21:37
Sull on marurahvuslane, see on teada. Aga kas tegemist on eestlase või eurooplasega?

Igaühel on õigus oma arvamusele, kuid paluks selle avaldamisel järgida foorumi reeglistikku.

Sull
23.05.04, 21:48
No asi on selles, et Eesti siiski ju on Ida-Euroopas, st. valge inimese kultuuri idatiivas. Seega kipub ka Kesk-Euroopas toimuv meid mõjutama.
Ma muidugi ei ütle, et see muudatus nüüd üleöö tuleb.

Ja need foorumireeglit. Ma pole ju kutsunud üles rassilisele vihkamisele, võtke seda rohkem kui informeerimist nagu HIV\'i vastu tehakse. Keegi ei ütle, et vihka HIV\'i jne. vaid ole ettevaatlik. Seega: Ära roni neegriga titte tegema!

mazz
24.05.04, 00:06
kle ma küsiks sult otse - mis annab sulle õiguse öelda, kes võib kellega titte teha?
anna andeks, aga su jutt on täiesti idiootne. need \"neegri privileegid\" on muinasjutud, kui sõelal on 2 inimest, siis paratamatult 1 neist peab ju välja jääma. kaotaja võib ju ajada oma lolli juttu, aga see ei tähenda veel midagi.
see rahvuslus on ju tore asi, aga vähemalt minu jaoks on küll kõik inimesed võrdsed ja tehku lapsi, kellega iganes tahavad. okei, euroopa on olnud põline valgete kultuur - so what? mida see muudab ma ei saa aru ausalt öeldes? enam lihtsalt ei ole ja kõik.;)

Mõnuagent 007
24.05.04, 09:00
Originally posted by Sull

No asi on selles, et Eesti siiski ju on Ida-Euroopas, st. valge inimese kultuuri idatiivas. Seega kipub ka Kesk-Euroopas toimuv meid mõjutama.
Ma muidugi ei ütle, et see muudatus nüüd üleöö tuleb.

Ja need foorumireeglit. Ma pole ju kutsunud üles rassilisele vihkamisele, võtke seda rohkem kui informeerimist nagu HIV\'i vastu tehakse. Keegi ei ütle, et vihka HIV\'i jne. vaid ole ettevaatlik. Seega: Ära roni neegriga titte tegema!

oot sa võrdled mustanahalist HIV-ga?? Mustanahaline on samasugune inimene nagu valge ja on siis nii väga vaja hakata valget nahavärvi hambad ristis hoidma? see\'p see rassism ongi, et hoitakse teistsuguseid enda \"aladelt\" eemal. Sinu nahavärv jääb ju niigi valgeks, miks peaksid sa muretsema kellegi teise lapse pärast? ära topi enda krdi pubekanina sinna, kuhu sel asja pole. Õpeta oma rassipuhtust omasuguste hulgas, mitte ära tule foorumit oma solgiga üle külvama

Matis
24.05.04, 11:09
Originally posted by Sull

Paistab, et Sull ei tea, et Euroopas enamus HIVist saadakse ikka narkosüstalt kasutades. Vaata Kaliningrad ja ka Eesti.
Isiklik arvamus on et rassistid on üsna piiratud maailmavaatega. Rahvuse kaitsmine rassismi abil toob tavaliselt rahvuse hävingu, mitte ei päästa seda.

rohelineKonn
24.05.04, 11:57
sull eksib siin natuke ka põhimõtteliselt. geneetilise koodi rikastamine teistest piirkondadest pärit, ning teisi omadusi kandva koodiga tuleb pikas perspektiivis koodile siiski kasuks. heaks näiteks on siinkohal pikalt isolatsioonis elanud rahvad. isegi 150M elanikuga Jaapanis osutus vajalikuks soodustada abielusid mittejaapanlastega, mis eeldas roppu vaeva teatud kultuuritraditsioonide murdmisel.

teisalt ei näe ma teatud liberaalses rassismis midagi ebaloomuliku. loomulikult ei ole ilus öelda, et \"kuule neeger, sa oled loll, kuna sa oled neeger\". teisalt on aga teada, et musta rassi esindajad on keskmiselt madalama IQ\'ga, kui valged või kollased. samuti on nad keskmiselt pisut nobedamad 100 meetri jooksus. selliste rassiliste eripärasuste arvesse võtmise taunimine pole minu arust õige. eri rasside esindajad lihtsalt ei ole võrdsed. no eks te proovige valge mees blues\'i laulma panna. lootusetu.

ühesõnaga mulle ei meeldi see pidev nõiajaht rassistide ja antisemiitide järele. keskmine neeger lahendab ruutvõrrandit sitemini, kui valge ja keskmine juut lahendab sama võrrandi rõvedamat palju kiiremini, kui keskmine eestlane. see lihtsalt on nii. miks sellest rääkida ei või?

mcnamara
24.05.04, 12:21
Originally posted by rohelineKonn
teisalt ei näe ma teatud liberaalses rassismis midagi ebaloomuliku. loomulikult ei ole ilus öelda, et \"kuule neeger, sa oled loll, kuna sa oled neeger\". teisalt on aga teada, et musta rassi esindajad on keskmiselt madalama IQ\'ga, kui valged või kollased. samuti on nad keskmiselt pisut nobedamad 100 meetri jooksus. selliste rassiliste eripärasuste arvesse võtmise taunimine pole minu arust õige. eri rasside esindajad lihtsalt ei ole võrdsed. no eks te proovige valge mees blues\'i laulma panna. lootusetu.

Valge mees laulab bluesi täiesti vabalt. Ja hästi ka. Kui lugupeetud härra kuulab näiteks John Mooney\'t või John Hammond juuniori, saab ta sellest ka ise aru. Mitte et ta seda eales vaevaks võtaks teha muidugi.
Aga rassismi-teemalised vaidlused olen siin foorumis vaielnud ja enam ei taha. Üldjoontes teatan vaid, et ühinen Davidsi selge ja konkreetse seisukohaga.

rohelineKonn
24.05.04, 12:33
Originally posted by mcnamaraÜldjoontes teatan vaid, et ühinen Davidsi selge ja konkreetse seisukohaga.

..mis on kõige jäigem võimalik seisukoht.

aga bluesi tõin lihtsalt näitena. igas valdkonnas on ka erandeid. näiteks olevat maailma edukaim räppar valge. point oli pigem selles, et rassid ongi erinevate omadustega. nagu ka mehed ja naised. tõenäoliselt on ka see seisukoht väärt põlemist.

fitti
24.05.04, 12:33
Originally posted by mazz

kle ma küsiks sult otse - mis annab sulle õiguse öelda, kes võib kellega titte teha?

kahju on vaadata, kuidas murjanid meie kaunid blondid naised paksuks teevad ja siis narkoäriga trelllide taha veavad, vt de Luna, Emelai, vist oli mingi kamm ka vahvate korvpalluritega.
muidugi tuleb ka naistest aru saada, sest nagu nad ammu on meile selgeks teinud, on eesti mees mömm ja jobu ja siga ka vahel, neeger (või lihtsalt kena tõmmu väljamaalane) on rikkam, teeb rohkem komplimente ja tal olla suur nagu hobusel.

ei hakka oma arvamust avaldama, sest mis teie asi, keda ma vihkan või mitte - isiklik probleem.
ennustan siiski, et paljude davidsisarnaste mujalt maailmast õpitud maneeriga kodanike suhtumine asjasse muutub lähiaastail. või aastakymneil.

mcnamara
24.05.04, 12:41
Originally posted by fittibaldi
ennustan siiski, et paljude davidsisarnaste mujalt maailmast õpitud maneeriga kodanike suhtumine asjasse muutub lähiaastail. või aastakymneil.

Mina loodan samuti muuseas, et eestlaste suhtumine muutub. Aga mitte selles suunas, nagu sina tahaksid.
Mis puutub aga rassiteooriatele a la rohelineKonn, siis need on tõepoolest nii mõndagi väärt. Liberaalsusest on asi ikka väga kaugel. Ma südamest loodan, et ta ei vaevu mulle vastama.

rohelineKonn
24.05.04, 13:09
on naiivne loota, et ma ei vasta

keda temaatika vähegi põhjalikumalt huvitab, võib lugeda näiteks kokkuvõtet ühendriikides väga palju furoori tekitanud statistikal põhineva uurimuse eestikeelset kokkuvõtet (http://www.psych.ut.ee/~jyri/ee/bellcurv.htm). pean tunnistama, et mind erutab selle juures vaid sõnavabaduse aspekt. ei usu mina, et nii foorumi rassistid, kui ka antirassistid esindaksid midagi enamat, kui kusagilt õpitud seistukohtade peeglit. mulle aga jäigad seisukohad väga ei meeldi.

et aga mainitud artikli point on suuresti hoopis mujal ja sarnased trendid ilmnevad ka meie haridusmaastikul ja ühiskonnas, siis soovitaks seda lugeda ka rassismi teemast mitteerutuvatel, kuid edukuse poole pürgivatel tegelastel.

greenday
24.05.04, 14:32

on naiivne loota, et ma ei vasta

keda temaatika vähegi põhjalikumalt huvitab, võib lugeda näiteks kokkuvõtet ühendriikides väga palju furoori tekitanud statistikal põhineva uurimuse eestikeelset kokkuvõtet (http://www.psych.ut.ee/~jyri/ee/bellcurv.htm). pean tunnistama, et mind erutab selle juures vaid sõnavabaduse aspekt. ei usu mina, et nii foorumi rassistid, kui ka antirassistid esindaksid midagi enamat, kui kusagilt õpitud seistukohtade peeglit. mulle aga jäigad seisukohad väga ei meeldi.

et aga mainitud artikli point on suuresti hoopis mujal ja sarnased trendid ilmnevad ka meie haridusmaastikul ja ühiskonnas, siis soovitaks seda lugeda ka rassismi teemast mitteerutuvatel, kuid edukuse poole pürgivatel tegelastel. See oli huvitav.

mcnamara
24.05.04, 14:53
Kõigile rassistidele mõtlemisainet artikli näol mille nimi on The global hierarchy of race (http://www.guardian.co.uk/comment/story/0,3604,1046035,00.html)
Võib-olla on tõesti vaja lugeda selliseid õudusi, nagu seda on roheliseKonna vaated, et aru saada, kui olulise ja samas allasurutud teemaga on tegemist. Ülaltoodud artikkel ei peegelda otseselt minu vaateid, vaid on lihtsalt aus ja huvitav valge mehe mõttekäik. Olgu see minu viimane lisa sellesse teemasse.

Sull
25.05.04, 07:22
Nõndaks. Paljud teist siin on mu jutust kuidagi väga valesti aru saanud. Aga see selleks.
Roheline Konn, minu andmed on selle rasside segunemise kohta teistsugused ning pealegi, ka Euroopa on olnud isoleeritud? Igal rassil on oma eripära ning nende eripärade segamisega ei saa mitte uut mingit über-rassi, vaid sandi hübriidi.
Kui te tahate pidada neegrite Euroopast välja hoidmist rassismiks, siis laske käia. Minu meelest on see üpris vajalik. Igal ühel on oma, miks siis peavad pruunid mehikesed siia ronima? Jäägu Aafrikasse või Ameerikasse. Neegrite enda lolluse ja laiskuse tõttu on Aafrika suuremalt jaolt siiski üks liivakast, kus pole suurlinnu ja tähtsaid kaubandus või kultuurikeskusi. Ma nüüd ei ütle küll, et kogu Aafrika peaks maju täis olema. Kõige arenenum osa Aafrikast - LAV on ka valge briti kätetöö.
Neegrid koonduvad oma getodesse ning hakkavad heietama kuidas neid kiusatakse ja mida kõike, selle asemel, et mõelda korraks: \"Äkki me ei kuulu siia\".
Olgu, kui neegriprobleem on tavalisele eestlasele keeruline, siis analoogne lugu on meil venelastega. Muidugi ei hoia nad siin omaette getodesse ja ülearu palju just ei lärma oma õiguste pärast. Ent täpselt samamoodi on nad siin võõrad. Nagu neegridki läänepool, tegelevad nad suuresti kuritegevusega. Kiigake kasvõi kapo kodukale. Lugesin hiljuti mingit paariaasta tagust statistikat kus kuritegevus eestlaste ja venelaste vahel jaotus nii umbes 51% meie kasuks, aga tuleb arvestada seda, et meid on Eestis ka veel üle poole rohkem. Venelased on küll selles mõttes paremad, et vähemalt ei hakka nad mingeid uusi bee˛i nahatooniga järglasi andma.
Miks peab olema valge rassi säilitamine rassism? Kas see näiteks ei või olla konservatism? Ma ei taha mingit uut asja, seega kaitsen vana.
Need, kes nüüd arvasid, et las neegrid vohagu igalpool kus vähegi võimalik, saavad muidugi jälle ilgelt kurjaks, aga küllap neile ei meeldi siis oma valge nahatoon, heledad juuksed ning sinised silmad.

dreyd
25.05.04, 08:40
heledad juuksed, sinised silmad, sihvakad jalad, pringid pepud?....mees see ei ole enam sul mingi konservatism vaid lõhnab juba kangesti ühe paha-paha ideoloogia järele. Ja Sull anna andeks aga see on rassism, kui sa teed eelistusi nahavärvi järgi. Vaata filmi American History X, äkki on tolku

Matis
25.05.04, 09:01
Sullile.
Tead mees mine tead kuhu. Su jutt lonkab igast kohast. Minu arust tänu valgetele kolonialistidele ongi Aafrika elu pees. Jõhkralt rahvusi mitte tunnistavad riigipiirid. Ennem kolonialiste olid olemas säravaid kaubanduslinnu küll-ja-küll (Timbuktu) Ning Madagaskaril oli kirjaoskus likvideeritud ennem kui \"valge mehe\" maal Eestis. Ja LAV oli vahepeal maailma rassistlikum riik. Valged hüppasid ise mustade maal.
Sa mine võtta ajalooraamatud kätte, enne kui tuled siia plädisema.:deemon:

rohelineKonn
25.05.04, 09:26
mõtlesin eile nr 14 bussis selle rassismiteema üle veelkord, ning ega see pilt mul nüüd väga selgeks ei saanudki.

inimestele antakse hinnanguid mingite väliste tunnuste põhjal. nõus. aga kas ka paadunumad liberaalid oleksid omis mõtteis jätnud Kosmose peatusest peale tulnud noortele asotsiaalstetele vene naistele hinnangu andmata? vaevalt. tõenäoliselt oleks neile külge kleebitud töötute sopajoodikute silt, ning nihkutud pisut eemale. mine tea, mis tõbi küljes. tegin sedasama. ja mis sopajoodiklusse puutub, siis oleks oletus ilmselt tõele vastanud. samuti on väga tõenäoline, et tütarlastel oli seja taga ka prostituudi ja/või moonisüstija karjäär. aga ikkagi, hinnang väliste tunnuste põhjal! nii ei ole ju ilus!

ühesõnaga rassismil on põhjused. erinevad rassid esindavad erinevaid omadusi. suuresti on põhjused tõepoolest ajaloolised ja valge rassi poolt tekitatud (nagu mcnamara poolt viidatud artiklis kirjutati). see ei ole ilus ja paljude inimeste suhtes on see ka väga ülekohtune.

olen valmis valge rassi esindajana isegi teatud vastutust enda kanda võtma.
ja ma tean, et iga inimest tuleks vaadelda eraldi, mitte üldistada (tuntud klišeemeistrite varamust).

aga siiski ei muuda see fakti, et tööintervjuul suhtun ma mustanahalisse (samuti venelasesse) pisut erinevalt. põhjus puhtpragmaatiline - erinevused lihtsalt eksisteerivad. see ei tähenda muide, et nad minu poolest töötuks jäävad. küsimused küsin neilt kindlasti pisut teistsugused.

Martin
25.05.04, 12:14
Pillun repliigina vahele, et minu arust on Sull ja mcnamara sarnased. Mõlemad esindavad äärmust ja jätavad seetõttu vähemalt mulle mõne asjaga natuke totaka mulje.

Mina isiklikult vihkan ja samas austan kõiki. Selline on juba elu. Ja veel, nii rassismi kui ka positiivse rassismi kui ka rassismiga valgete suhtes tasuks natuke ikka piiri pidada ja inimestele siltide kleepimine on üks nõmedamaid asju.

Peale selle pole ükski artikkel teab kui neutraalne, sest ta peegeldab reaalsust vastavalt kirjutaja enda hinnangutele ning arvamusele.

mcnamara rõõmuks ka üks naljatlev moto: \"Ma ju armastan neegreid - minu arvates peaks igal valgel oma neeger olema.\"

Cheers!

mcnamara
25.05.04, 13:59
Originally posted by Martin
Pillun repliigina vahele, et minu arust on Sull ja mcnamara sarnased. Mõlemad esindavad äärmust ja jätavad seetõttu vähemalt mulle mõne asjaga natuke totaka mulje.

Totakas võin ma vabalt olla. Aga au see repliik sulle, Martin, ei tee.

Martin
25.05.04, 14:12
Originally posted by mcnamara

Totakas võin ma vabalt olla. Aga au see repliik sulle, Martin, ei tee.
Loe korralikult, kulla ametnik, kes sa Euroopas meie raha raiskad (muide, sa oma nime ei taha mulle salaja PMi teel avaldada?). :) Ma ütlesin, et sa jätad mõne asjaga (ehk arvamusega) natuke totaka mulje. Sama totaka kui Sull. Ehk sa ise ei pea seetõttu veel topski olema, et mulle su arvamused ei sobi.

Kuna sa pidevalt oma lubadusi murrad (nagu riik rahva suhtes? - toim.), siis kindlasti vastad ka nüüd: miks minu arvamus ei tee mulle au aga sinu oma sulle nt. teeb, arvatavasti? See pole ju mitte teps loogiline.

Kusjuures sinu pidev naasmine siia teemasse näitab selgelt, et sa oled ikkagi skaala mingisse otsa pendeldanud ning seetõttu kuidagi jube jäik ning näed kogu aeg vajadust oma seisukohti kaitsta + iga sinu vastu suunatud lause/või sinu vaadetega vastuollu minev väide, on sinu jaoks kohe rünnak sinu enda vastu. Sull on muidugi seal teises otsas. Veider.

Hea, et mina ja võibolla ka rohelinekonn vähemalt nii mõnnalt liberaalsed oleme, et suudame vajadusel kõiki vihata ja armastada :)

Rohkem teravust!

SleepWalking
25.05.04, 14:17
Loe korralikult, kulla ametnik, kes sa Euroopas meie raha raiskad (muide, sa oma nime ei taha mulle salaja PMi teel avaldada?). :)

Kuidas ma Sulle siin teemas ette jäin :sega11: ;)

rohelineKonn
25.05.04, 14:23
bürokraatide kritiseerimine on vist ka tabuteemaks muutumas.

..mitte, et se mulle ei sobiks

Martin
25.05.04, 14:29
Originally posted by SleepWalking

Loe korralikult, kulla ametnik, kes sa Euroopas meie raha raiskad (muide, sa oma nime ei taha mulle salaja PMi teel avaldada?). :) Kuidas ma Sulle siin teemas ette jäin :sega11: ;)
Te olete nii sarnased. Õudukas :)

Sa võid mulle ka oma nimi saata, seltsis segasem :)

mcnamara
25.05.04, 14:32
Loe korralikult, kulla ametnik, kes sa Euroopas meie raha raiskad (muide, sa oma nime ei taha mulle salaja PMi teel avaldada?). :) Ma ütlesin, et sa jätad mõne asjaga (ehk arvamusega) natuke totaka mulje. Sama totaka kui Sull. Ehk sa ise ei pea seetõttu veel topski olema, et mulle su arvamused ei sobi.

Tänan sinu armastusväärse suhtumise eest. Kas tõesti on asi niikaugel, et peab isiklikke solvanguid hakkama pilduma? Sa saad kindlasti üsna hästi aru, miks ma ei ole nõus arvamusega, et ma justkui sarnaneksin Sull nimelise isikuga. Sina tahaksid, et keegi sind temaga võrdleks?
Ametnik olen ma küll ja ilmselt tead sa ka mu nime veel aegadest, kui siin foorumis tähtis asjapulk olid (pöördusin kord ühe murega sinu kui adminni poole), aga no-ja-siis?
Mina muuseas ei raiska Euroopas meie raha, vaid Euroopa (ja ka muu maailm) raiskab oma raha läbi minu siin Eestis. Et juhtumisi on selline töökoht.

Selle teema juurde tagasi ma pöördusin vaid selletõttu, et protesteerida isikliku solvangu vastu. See on kõik.

Martin
25.05.04, 14:37
Originally posted by mcnamara
Tänan sinu armastusväärse suhtumise eest. Kas tõesti on asi niikaugel, et peab isiklikke solvanguid hakkama pilduma? Sa saad kindlasti üsna hästi aru, miks ma ei ole nõus arvamusega, et ma justkui sarnaneksin Sull nimelise isikuga. Sina tahaksid, et keegi sind temaga võrdleks?
Oh issand seda õrnatundelisust. Isegi Sleep poleks selle peale solvuda suutnud, kuigi pruunide mehikeste teema teda eriti puudutab (põhjus, miks Arsenal ei tohi õhtupimeduses mängida).

Peale selle peaksid sa rahul olema, sest võrdlus ütles, et sina ja Sull olete skaala erinevatel otstel. Kuigi mõlemad sarnased selles mõttes, et oma vaadetes kinni. Mis siin valet või solvavat oli? Pähh! Retoorika!

SleepWalking
25.05.04, 14:52
Oh issand seda õrnatundelisust. Isegi Sleep poleks selle peale solvuda suutnud, kuigi pruunide mehikeste teema teda eriti puudutab (põhjus, miks Arsenal ei tohi õhtupimeduses mängida).

urrr ....

nime ma Sulle ei saada, pärast tuled veel külla.

rohelineKonn
25.05.04, 15:06
neetud, nüüd jääb Martinil üks nimi puudu. ma juba kujutasin ette kuidas õhtul arvuti taha jõudev Sull oma raevuka reakstsiooni kompuutrisse toksib. loogilise jätkuna oleks ta lõpuks ka oma nime Martinile edastanud.

kui juba neli kätt koos oleks olnud, siis oleks edasi juba ilusti läinud - Martin oleks ostnud krõpsu, Mcnamara oleks võtnud kaardid, Sull napsud ja Sleep vana koonrina punktitabeli. edasi oleks läinud nagu tavaliselt.

Aramis
26.05.04, 02:00
Mnjah, kirjutasin pika jutu siia teile...Siis mõtlesin...Ja kustutasin ära. Pole vaja!
Minu arust on Martinil kuigivõrd õigus - aga vihkamise konsept on mulle peale American History X-i vastumeelseks saanud. Igal juhul ei ole inimesed maakeral kõik üks ja sama. Igal on omad plussid ja miinused ja seega on minu jaoks õigustanud inimeste põhjendused, et nad kedagi kellegile eelistavad või siis vastupidi, kedagi mingil põhjusel ei eelista.

Sull
26.05.04, 18:30
Lõpetuseks võiks tegelikult öelda midagi ülemäära tarka:\" Igasugune äärmus on paha!\"
Eks jah kõike mõõdukuse piirides..........iseasi on see kust lõpeb mõõdukus ja algab äärmus.
Igastahes ei sõua see teema kusagile.....nagu tavaliselt.

American History X on üpriski jura film. Valge mees lööb neegri maha, läheb vangi, saab vangis omade käest pärasoolde ning tuleb välja ja armastab neegreid.
Ilus tore totter ja nõme muinasjutt. Ja valged ning neegrid elasid edaspidi rõõmsas sümbioosis ja kui nad veel surnud pole elavad nad praegu ka vms.
Üpris keeruline oleks ka teha filmi, mis räägib skinheadist, kes oma vaadetele ka kindlaks jääb. Esiteks peaks seal olema väga hea sü˛ee ja teiseks saaks see film ikka 10000 kohtukutset antisemitismi, rassismi jms nähtuste pärast.
Samasugune totter muinasjutt on film The Believer, mis räägib juudist skinnist. Baseeruvat tõestisündinud lool, kus üks skinn tegi peale seda enesetapu kui mingis ajalehes ilmus väike artikkel juudist natsist. Mõistagi käkkis film selle hoolikalt parajaks juraks. Juudi tehtud ju.

Tegelikult....korra tagasi teemasse hüpates siis mul jäi ka arusaamatuks millal siis Eestis see lugemisoskus likvideeriti, et see ennem neegreid oli? Kas neegritel oli aafrikas lugemisoskus? Kas see likvideeriti valgete poolt? Kui jah, siis pidi tegu olema kõige varem 15. sajandiga ning Eestis tol ajal oli kirjaoskus täiesti olemas ning ei kadunud kusagile.
Kui need kaubalinnad nii vägevad olid, siis kuidas ei õnnestunud neil end adekvaatselt kaitsta? Ometi kui nad rikakd olid oli ju ligipääs relvadele. Selle asemel, et kui üks mees võidelda portugaalaste&co vastu, hakkasid osad hõimud naaberhõime maha parseldama.
Oleks tore kui see Martin võikeegi oma seisukoha ära põhjendaks

Matis
26.05.04, 19:26
Tead sa Sull oled üks paras käkk. Muidugi taplesid aafriklased omavahel, kuid tuletan sulle meelde, 13.sajandil kaotasid eestlased paljuski oma sõltumatuse (riiki küll ei olnud) omavahel kiseldes. Nii et valge pole sugugi parem kui neeger, mustanahaline, aafriklane või kestahes.
Ei tea kas sinu arust peaks rassism olema elunorm ja antirassism patoloogiline nähtus. :viha:

Sull
27.05.04, 07:14
Eestlasedki ei hoidnud kokku jah, aga ega ma ei ole väitnudki, et neegrid sellepärast idioodid olid, et kokku ei hoidnud. Eestlased said killustatult vast mõneti paremini hakkama kui Aafrika, mingil määral, saatusekaaslased.
Tegelikult pole see üldse asi mille kohta ma vastust ootasin.
Sa ei vastanud adekvaatselt minu küsimustele ning jään huviga ootama.

Matis
27.05.04, 08:52
Okei Sull panin natuke mööda. Vaatasin ühest omast kirjast järgi. Tegelikult mõtlesin kirjaoskamatuse likvideerimist. Minu viga. Kuid et Madagaskar suutis 19.sajandi lõpuks kirjaoskamatuse likvideerida on ajalooline fakt.
Mulle lihtsalt isiklikult hakkab vastu igasugune rassism. Ka see kui neeger sõimab valget. Ilmselt kõige endakesksem (keele läbi) rahvus maailmas on hiinlased. Nad ei arva eriti mitte kellestki.
See oli minu viimane repliik sel teemal. Rohkem ei viitsi. Räägin rohkem jalgpallist.:uni:

wal
27.05.04, 17:13

sull eksib siin natuke ka põhimõtteliselt. geneetilise koodi rikastamine teistest piirkondadest pärit, ning teisi omadusi kandva koodiga tuleb pikas perspektiivis koodile siiski kasuks. heaks näiteks on siinkohal pikalt isolatsioonis elanud rahvad. isegi 150M elanikuga Jaapanis osutus vajalikuks soodustada abielusid mittejaapanlastega, mis eeldas roppu vaeva teatud kultuuritraditsioonide murdmisel.

Mõne nädala eest oli kuskil juttu sellest, kuidas Mait Trink käis Islandil muusikat õpetamas. Teatavasti on Island üks isoleeritumaid riike ning seal oli mainitud, et just piiratud kogukond on sealse geneetika tuksi pannud. Ntx olla seal üllatavalt palju vaimsete puuetega inimesi, sest pea kõik on omavahel sugulased.

Martin
27.05.04, 18:19
Originally posted by wal
Mõne nädala eest oli kuskil juttu sellest, kuidas Mait Trink käis Islandil muusikat õpetamas. Teatavasti on Island üks isoleeritumaid riike ning seal oli mainitud, et just piiratud kogukond on sealse geneetika tuksi pannud. Ntx olla seal üllatavalt palju vaimsete puuetega inimesi, sest pea kõik on omavahel sugulased.
Ma ei saa jätta mainimata, et Islandil hakatakse kõige nooremana seksima. Põhjus? Uuringu väitel pole noortel selle saare peal lihtsalt midagi muud teha.

Vot siis, võtke õppust ja tehke parem sugu!

rohelineKonn
28.05.04, 12:25
islandil pidavat olema suhteliselt julm kuritegevus. mitte, et kuritegevus oleks levinud, aga näiteks mõrvad olevat erakordselt julmad. põhjused on eelnevates postitustes.

indrek
28.05.04, 15:44
Huvitav, millises riigis on erakordselt leebed mõrvad?:lahe:

rohelineKonn
28.05.04, 16:06
mõrva suhtelise julmuse kriteeriumiks võiks olla näiteks kestus tapatöö algusest bioloogilise surma saabumiseni, kasutatavad taparelvad, mõrva objekti septsiifilised kriteeriumid (laps, invaliid jne), piinamise esinsemine ja raskusaste, mõrva seos seksuaalse kuritarvitusega jne. islandil sooritatavate mõrvade seas on vaimsest ebastabiilsusest tingitud kuritegude osakaal suhteliselt kõrge võrreldes nt varavastaste kuritegudega.

aga tegelikult said sa väga hästi aru.

sicmic
28.05.04, 19:14

islandil pidavat olema suhteliselt julm kuritegevus. mitte, et kuritegevus oleks levinud, aga näiteks mõrvad olevat erakordselt julmad. põhjused on eelnevates postitustes.

Teemast (rassism PALLIPLATSIL) kandub see kõik masendavalt kõrvale, kuid kas pole nii, et Islandil toimub ainult umbes 1 mõrv aastas?

martin007
02.01.05, 13:24
http://www.akiriihilahti.com/en/shownews.shtml?00000129.html

It was 1997. My current team was playing a friendly in Tallinn, Estonia. The announcer started introducing our team: “number 8 Mikael Forssell, number 9 Rodrigo, he comes from Brazil, number 10 Obiora Aniche, he is a nigger, number 11 Aki Riihilahti…” We were all shocked, couldn’t believe what we just heard. But there was no malicious or racism in the announcer’s voice or intentions, he just didn’t know how to act. In many parts of the world people are not used to see or meet anything different than what they come across in their own society. When they are brought into a new situation, they have difficulty to process their own actions and words. Spain is not one of these countries.