PDA

View Full Version : ETV

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

realmadridfan
12.06.04, 22:39
Kuna alanud EM finaalturniiri kantakse üle Eesti Televisioonist, ja TV3-e kommentaatoritel oma teema on, siis võiks ju ETV omasi selles teemas arvustada.
Või mis?

eika
12.06.04, 22:43
jeee...osila kommenteerib!!! osila jalka kommenteerimine võrdub unejutuga:uni: . äkki suudavad mõttuse kommentaarid mind siiski üleval hoida...

realmadridfan
12.06.04, 23:43
Kas Mõttus on loll või ongi Guardiola sel suvel Realiga liitumas? Või on mul midagi kahe silma vahele jäänud?:doh:
Kui midagi valesti kuulsin, siis palun vabandust.

U2
13.06.04, 00:19
Kuna jah on teada,et etv kommentaatorid eriti oma jutuga ei hiilga on plaanis kõiki mänge vaadata soome tv-st kus on alati asjalikud kommentaarid ja puuduvad mõtetud spekulatsioonid(Guardiola reali)

zaz
13.06.04, 00:23
Originally posted by realmadridfan

Kas Mõttus on loll või ongi Guardiola sel suvel Realiga liitumas? Või on mul midagi kahe silma vahele jäänud?:doh:

Jutt käis Xabi Alonso\'st ja siis hakkas ta teda võrdlema Guradiolaga... ning siis läks asi segaseks ja kuidagitpidi oli ikkagi võimalik arusaada, et jutt siis Xabi Alonso Reali siirdumisest käis:doh:

fitti
13.06.04, 22:39
mismaoskankosta - duo kaljuveer ja keegi häbelik häälega noormees (oli see too Kivivsild?) sundisid mind esimest korda elus ataki vältimiseks kanalit põhjanaabrite omale vahetama.. ENAM ebakompetentsemalt vist ei anna kõneleda - faktivigadega pikitud ümmargune mittekuhugiviiv jutt \'luuravast\' jalgpallist 10 min järjest - tänks bat nõu tänks. Pisikestele vajakajäämistele vaatamata võin ma nüüd rahumeeli väita, et Mardikas ja Kannik on mesi minu kõrva...

GO ENGLAND!

mjkk
13.06.04, 23:48
kuna minu t-vesi vulistab vaid kodumaiseid kanaleid, pean leppima etv poolt edastatavaga. aga üks mõnus näide tuhandest killust:

kivisild: ...ja kui lampard ette rünnakule läheb, peab gerrard ära katma kaitseliini esise ala...jne...
kaljuveer: ...arvatavasti on see erikssoni korraldus...
kivisild: kindlasti, jah.

no marko, sa oled küll geenius.

aga üldiselt kannatan ma isegi jurtšenko-lehiste duo ära, kui välja arvata ivari kuked ja kiljatused aeg-ajalt. kaljuveeri ma ei talu ja kuigi kivisild on lahe mees ja puha, on ta kaugel mõistest \'sõnasepp\'.

aga oli see vast mäng või mis?

رجل بلا اسم
13.06.04, 23:52
Originally posted by Magpie

... ja kuigi kivisild on lahe mees ja puha, on ta kaugel mõistest \'sõnasepp\'.

Meenub sõna \'kompaktne\' :).

mikc
14.06.04, 00:19
See kivisild nagu suri seal rääkides, ta rääkis nii aeglaselt,et kui ta alustas lauset siis oli juba ette teada, kuidas see lõpeb.Ja see, et ta oma mõtet kordab erinevata sõndaga ca 30minti, ei anna mingit uut informatsiooni,nagu ta seal ette kujutab.

pastor
14.06.04, 09:57
Jutsenko on kõige parem, sel mehel vähemalt emotsioone
Osila kommib nii:
Ja eesti koondis on löönud teise värava prantsusmaale
Aga jurtsenko:
Jaa EESti koooondis on lööööööööööööööööööööööööönud väraaaaaaaaaaaaaaaavaa karmauhti

Osila mõttetu!
Jurtsenko ruulib

17
14.06.04, 10:10
Aga see oleks ju eriti tore olnud kui Oz-ila oleks Horvaatia-Šveitsi mängu kommenteerinud.Hoolimata varasest kellaajast oleks ma suhtkoht kindlalt magama jäänud, aga tegelt oli mäng nii igav, et ma vahepeal magasingi:D :D :D :D

dimaggio
14.06.04, 11:14
Ma tahaks teada, kuhu on kadunud Tiit Rääk:P
Nii tore oli kulata, kuidas ta mängu ajal lätsutab, mälub ja prillisangu klõbistab.

budu
14.06.04, 14:21
elagu etv ja helar osila veel parem kuuse leps hakkaks jalkat kommenteerima siis saaks nalja kyll:naer4: :naer3: :naer2: :naer1: :naer5: :naer6: :naer5: :naer3: :naer4: :naer2: :naer2: :naer3: :naer4:

realmadridfan
14.06.04, 19:54
Jurtšenko on ETV omadest kõike sümpaatsem minu jaoks. Tundub, et meest vähemalt huvitab, mis platsil toimub. Teiste kohta küll seda öelda ei saa.:doh:

17
14.06.04, 20:17
Originally posted by dimaggio

Ma tahaks teada, kuhu on kadunud Tiit Rääk:P
Nii tore oli kulata, kuidas ta mängu ajal lätsutab, mälub ja prillisangu klõbistab.

See oli mönus:)Aga Tiit\'u huvitab ju rohkem käspiall nagu ma spordiuudiseid kuulates aru olen saanud.

runno
14.06.04, 21:04
Räägu Tiit jõi terve eelmine aasta lähedase inimese kaotuse tõttu.
tõsiselt.
Jurtsenko ja Zelinski oli ikka väga hea tandem. Meie siin teame, et kes kus ja millal, aga enamus tavavaatajaid mitte - mina olen juba need faktivead ammu suutnud kommetaatoritele andeks anda- las kommenteerivad neile

mikc
14.06.04, 23:39
tšelstrom

Undi
15.06.04, 00:18
Originally posted by peremees

tšelstrom
Räägi, kuidas õigesti on.

ethan
15.06.04, 00:26

tšelstrom

A.Mõttetus: \"fredrik dzungsberi\"

Tegelikult Kivisild, Zelinski ning eriti Sarap, nemad on olnud need, kes tegelikult kommentaare ikkagi huvitavaks teevad. See Kivisilla \"luuramisjutt\" oli täitsa muhe. Üldiselt neid ei ole mõistlik kritiseerida, kuna nemad pole põhiametilt kommentaatorid. Kui keegi Kivisillalt väga taktikalist analüüsi ootas, siis arvestage, et ta ikkagi treeneri kohta väga noor veel. Sarapit kasutatati eelmine hooaeg TVMK-Odense mängu kommenteerimisel (koos fantastilise Tiit Rääguga). Teda võidaks kasutada koos Priit Kuusega kogu mängu, kuigi ma natuke kahtlustan, et Priit (mitte Lembitu) Kuuse innustunud väljuhäälne kaasaelamine ei tule kah väga kõrvasilitava tooniga. Sellegipoolest, noor mees ja paistab, et jalgpall teda ka väga tõsiselt huvitab, rohkem kui Osilat vähemalt, kes omaarust vist kommenteerib ikka kümnevõistlust.

Natuke tavapärasest norivam kiri siis.

vandersell
15.06.04, 09:07
Vaatasin 5 esimest mängu ETV pealt, Rootsi-Bulgaaria mängus otsustasin õnne proovida YLE kommentaatoritega. Ei kahetse.
Poolajal panin huvi pärast ETV peale. Seal juhatati sisse klipp: \"Nüüd näitame teile kui raske on Hispaania ajakirjaniku elu EM-il.\" Järgnes pilt naisajakirjanikust kes midagi portugali(!!) keeles seletas. Siis võtsid ohjad üle hispaania fännid, üks neist ütles \"Espana tre, Russia zero.\" Pilt läks tagasi stuudiosse. Kommentaar klipile: \"Siin nägime kuidas Hispaania fännid juubeldasid peale 1:0 võitu Venemaa üle.\"

Tunnistan ausalt, et ei oska ei hispaania ega portugali keelt, kuid suudan nad ikka üksteisest eraldada. Ja arvan, et \"kolm\" kõlab nii mõneski keeles \"tre\".

Väike norimine-nurisemine siis minu poolt.

Kebab
15.06.04, 14:18
_Siin nägime kuidas Hispaania fännid juubeldasid peale 1:0 võitu Venemaa üle.\"_

Norin siis kah juba natuke. Mille üle nad siis juubeldasid? 3:0 üle? (edit: Kui see oli enne mängu, siis võtan sõnad tagasi. Ise ei saanud seal möllus öeldust küll eriti midagi aru)

Tegelt mulle ETV kommentaatorid meeldivad. Ja mul pole ühtki paha sõna nende kohta öelda. Mul on hoopis ülihea meel, et ETV Euro2004-ja üle kannab. Suur aitäh ETV-le. :õlu: Laenasin sõbralt seks puhuks isegi teleka koju.

ps. v.a Kaljuveer. Ta teeb ühe vea. Ta ei TOHI kommenteerida Inglismaa mänge. Nii nagu mina ausa mehena ei kommenteeriks Saksamaa mänge.

vandersell
15.06.04, 14:20
Kui sa minu kallal üritad norida, siis see ei õnnestunud. Nimelt tundus mulle, et ülalmainitud klipp oli tehtud enne mängu.

Raix
15.06.04, 15:52
Originally posted by vandersell

Siis võtsid ohjad üle hispaania fännid, üks neist ütles \"Espana tre, Russia zero.\" Pilt läks tagasi stuudiosse.

Sarnaselt my goodfella\'le, jäi ka mulle see väike seik eila kahe-kõrva-vahele pendeldama.. Ning ka mulle tundus, et just enne mängu oli see tehtud! Ja kui ma ei eksi, siis stuudiopoolseks tõlkijaks oli Aavo isiklikult. Aga see selleks, väikseid apsakaid tuleb ikka ette..

Kui meie kommentaatoritest rääkida, siis Ivariga olen igati rahul. Ei ole vähemalt vaikne-tagasihoidlik-malbe eesti poiss, korralikult elab kaasa toimuvale! Ok, teinekord lipsab mõni kala sisse, aga seda juhtub paremaski perekonnas!

Priidu asemel sobiks keegi teine paremini Aavo-taolise pullivenna kõrvale.. Väga kinnine koostöö, kohati nagu üks tore paar kuivikuid istub seal stuudios.. On ka helgemaid momente, aga siiski..

Aaro on täitsa ok, aga et koos Helariga.. No kaks puust kiikhobust suhtlevad ka elavamalt omavahel..

Aga kindlasti kõik läheb ainult paremaks, selles pole kahtlustki!! ;)

fitti
15.06.04, 16:27
Originally posted by Kebab

ps. v.a Kaljuveer. Ta teeb ühe vea. Ta ei TOHI kommenteerida Inglismaa mänge. Nii nagu mina ausa mehena ei kommenteeriks Saksamaa mänge.

kaljuveeri eesti koondise mänge ma seni kuidagi talusin, aga nüüd:
1. ma ei jaksa kuulata \'tresegöö\' ja \'henrii\' ja kõik need ülejäänud hääldusvead, SEE HÄIRIB! ... \'bolla asi minus
2. KÕIKIDE iseloomustamiseks sobib \'kogenud mängumees\'.. kamoon, ytle siis vähemalt \'kiire äär\' või \'jõuline kaitsja\' vahetevahel.
3. kui osila teeb ajaloolisi tagasipõikeid ehk pritsib midagi oma faktitagavarast, ei võta see nii kole kaua ja lisaks ei jää ta oma lauset lõpetama, olenemata väljakul toimuvast - kaljuveeri heietused ajavad kohati päris halliks.

muide ega sommid kah kuldsed suud pole, neilgi juhtub. Nt väide, et Vass pole inglise eest veel kolli löönud - tõsi, selle vea nad suht kärmelt parandasid isekeskis.

Sull
15.06.04, 21:35
Mürav Kosila on meil vana vaikus ise.
Mõttetus annab nimedele alati mingi uudse ja omapärase kõla.
Kaljuveer on geenius.
Jurtšenko lällab niisama segast peksta.

Zelinskist ja sellest samasest Viikmäest ma ei räägi.

Aga kes see jobukakk on, kes alati stuudios laua keskel istub, lühiksed juuksed ja värk.
Selle mehe jutt venib nagu härjaila. Tore kui üritad palli liikumist kommenteerida, aga palun püsi siis palliga kaasas. Samuti on tema teadmised jalgpallist nii suured, et AEK ei olegi mitte lühend vaid hoopis nimi, mida tuleb häädldada mitte kui A E K vaid aek. Tore, põsv, põsg jne.

Tegelikult tuleks nendele kommijatele küll anda üts tsüaniidtabletike ning nad asendada kellagiga. Eesti ei ole nüüd nii väike, et kommentaatorit poleks võtta. tehku kasvõi konkurss ning toppigu mingid suva jalkafännid, kes suudavad asja vähemalt adekvaatselt, emotsionaalselt ning ehk ka humoorikalt edasi anda.
Õppust oleks võtta Tarmo Klaarilt ja tollelt teiselt vormeli kommijalt

17
15.06.04, 21:48
Ohhhoo Stam on Lazios ümberöpetuse saanud.Nüüd ründaja temast tehtud:DNii ütles Kaljuveer....Ja maailmaklassi ründaja Stam viib mängu üle vms.

fitti
15.06.04, 22:36
forget henry, ruud on löönud inglise liigas kahe aastaga üle 100 värava..:lahe:
/ytles marko k/

ertz
15.06.04, 22:46
Originally posted by fittibaldi
muide ega sommid kah kuldsed suud pole, neilgi juhtub. Nt väide, et Vass pole inglise eest veel kolli löönud - tõsi, selle vea nad suht kärmelt parandasid isekeskis.

just selles vahe ongi, et kui YLE kommentaator juhtubki vea tegema, siis see spets vend ta kõrval kohe parandab asjalikult ja asi pööratakse tavaliselt mõnusalt naljaks mitte ei olda kohmetud nagu ETV-s... või loodetakse et keegi ei pannud tähele, samal ajal kui mitusada jalkafänni kodus telku ees vannub :D

mikc
15.06.04, 22:49
Originally posted by Undi

tšelstrom

Emm.......ei tea, aga kas Källstrom poleks normaalsem hääldada?
Rootsi keelt küll ei jaga, aga eeldan, et nad seda k-d seal ei painuta niimoodi.
Kellstrom vbla.
Kuidas on siis õigesti?....

17
15.06.04, 23:11
Ja siis Mõttusel on endiselt see iiiiiiiii sündroom.On mees ju kuulsaks saanud oma AC Miiiiiilaniga.Eilses Rootsi mängus venitas ta Isakssoni nimes olevat I-tähte samuti elupikaks ja see kõlas umbes nii...Iiiiiiiiiisakson törjus palli üle lati vms.:D

realmadridfan
15.06.04, 23:36
Einoh, tänased kommentaarid olid küll väga perssekukkunud. Kaljuveer lasi mitu vale fakti järjest ja ajas lihtsalt lolli möla. Ja siis see Kivisild oma kuradi taktikaskeemidega, muudkui nelinelikaks ja nelikolmkolm, muud tema suus ei kuulnudki.:viha:

ethan
16.06.04, 00:07
Originally posted by 17

Ja siis Mõttusel on endiselt see iiiiiiiii sündroom.On mees ju kuulsaks saanud oma AC Miiiiiilaniga.Eilses Rootsi mängus venitas ta Isakssoni nimes olevat I-tähte samuti elupikaks ja see kõlas umbes nii...Iiiiiiiiiisakson törjus palli üle lati vms.:D

aga ongi hääldus umbes nii, et Andre:as I:sakson. Mõttetuse \"Fredrik ... (kohmetus)Dzjungsperi\" näite ma juba tõin.

Kivisilla taktikajutul pole ju midagi viga. See, et ta seal palli liikumist horisontaal-vertikaalsuundades kommenteerib (või noh... enam-vähem), on tingitud, ma arvan, sellest, et tema kõrval n.ö. põhikommentaator mõttepause peab.

Üldiselt, abikommentaatorid on väga korralikud, asjatundlikud, isegi Viikmäe pildus mõned mõtteterad, aga need põhikohaga kommentaatorid ei oska oma abilisi ära kasutada... veel hullem, nad ei saa iseseisvaltki kommenteeritud.

skint
16.06.04, 00:26
Ah ei hakka siin kommenteerijaid kritiseerima midagi, ju nad annavad ikka oma parima ja kui see parim on kellegi jaoks liiga vähe, siis on see juba teie probleem. Minge ja tehke paremini, kui suudate. Kui ei suuda, siis Põhja-Eestis võite ju põhjanaabrite abi kasutada... ning alati on olemas nupp \"mute\"...

Paar korda olen kasutanud võimalust ja pannud kõrvale mängima 5 live`i kommentaari ja ei ole pidanud pettuma, muidugi eelduseks on see, et pilt ja jutt juhtuksid olema sünkroonis. Seni minu jaoks turniiri ühes igavaimas mängus, Vene-Hispaania, nii tegin ning jäin väga rahule - Valeroni värava peale tuli ikka suht pikk goooooaaaaaallll küll, tooni muutust oli loomulikult märgata ka teiste ohtlikute olukordade puhul... Praegusel hetkel mul sellist võimalust enam ei eksisteeri, aga soovitan ikka :).

Üllatav on aga see... tegelikult ei ole kah, et Kaljuveer kasutab oma positsiooni ja haarab need niinimetatud magusad mängud (siiamaani ENG-FRA, GER-HOL) endale, kuigi ta ei pruugi nende jaoks just kõige pädevam olla. Võib vist kindel olla, et ITA-SWE, SPA-POR jne jäävad taas Markole, finaalist rääkimata...

Veidi häirib ka see, et ei suudeta siiski erapooletud olla. Ehedaimad näited vast Taani ja Läti mängudest. Itaalia toetajana võis kommentaari üsnagi ebameeldiv kuulata olla, Tshehhi puhul seda v-o nii tugevalt märgata polnud, aga väike Läti-vaimustus kumas siiski läbi.

Undi
16.06.04, 01:00

Rootsi keelt küll ei jaga, aga eeldan, et nad seda k-d seal ei painuta niimoodi.
Kellstrom vbla.
Kui rootsi keelt ei jaga, milleks üldse siis niimoodi sõna võtta? :oih:
Yle pealt igal juhul soomlased hääldasid justnimelt nii, nagu sulle ei meeldinud. Täiesti ajukas mu meelest selliste asjade kallal nokkida - tahaks näha (kuulda), kui paljud foorumlased kõikide maade mängijate nimesid perfektselt hääldada oskavad...

moya
16.06.04, 09:48
kivisild-kaljuveer kommentaatoripaar on vist küll üks sitemaid, mis olla võib. eilse (niigi igava) mängu commo oli ikka tõeline piin ja õudus. kaljuveeri mõttetu faktide korrutamine ja kivisilla rõve kantseliit on tõesti surmav kombinatsioon. kommentaatorid peaks nagu selleks olema et igavat mängu huvitavaks ja põnevat ülipõnevaks teha, mitte selleks et kuiva jutupuru suust välja ajada.

Mikusiku
16.06.04, 10:11
Oliver Bierhoff on ka Tšehh. Nii väitis Kaljuveer.

Epic
16.06.04, 11:43
Päris muhe oli kuulata kuidas Kivisild van der Maideni tegevust kommenteeris :D

Raix
16.06.04, 11:55

tšelstrom

Kellstrom vbla.

Kallström peaks häälduselt sama olema, kui kirjapildis. Kui oleks Källström, siis Šellström..

Igaljuhul, jagan Undi arvamust, kui ei tea, kuidas nime hääldada, siis miks keelt väänata ja keerata.. Pole just eriti arukas.. Ning üsna perv seda kuulata ka, kui üks säga hääldab ühte moodi, teine aga laseb oma ooperit..

indie
16.06.04, 13:17
Tõepoolest, ega ka soomlaste Hannu-Pekka Hänninen ja Tapio Suominengi mulle kõige sümpaatsemad ole. (esimest neist olen täheldanud kusjuures samuti kergejõustikku selostamas, kuhu ta sobiks kindlasti ka paremini.)

Soome lahe ideaalsemaiks kujutlen endale Nelose J-P Jalot selostajana ning kommenteerijaks siis kas Rautiaist, Armstrongi vai Heliskoske.

Eestlased kriiskavad talumatult palju.

eika
16.06.04, 13:40
selle janno kivisilla kohapealt niipalju, et ta on minu ema lemmik (abi)kommentaator, sest kivisild pidi kõik temasugusele pooljalkafännile rahulikult puust ja punaselt ära seletama (kõiksugused taktikalised muutused, strateegiad jne).

Martin
16.06.04, 13:43
Pean nentima, et ka minu arvates on Kivisild päris hea. Ka Zelinski polnud halb.

Hughes
16.06.04, 15:06
Originally posted by Epic

Päris muhe oli kuulata kuidas Kivisild van der Maideni tegevust kommenteeris :D

Seda meest nägid kusagil väljakul nii Kivisild kui ka Kaljuveer. Jään huviga ootama järgmist Hollandi mängu, et ehk leian isegi van der Maideni üles. Kui ta ikka on hollandlane, või hoopis sakslane?

sicmic
16.06.04, 19:28
\"Vaatame, kas nüüd läheb pisut põnevamaks - kreeklased tulevad!\"

See oli armas :)

taku*
16.06.04, 20:46
andekad noored: Torres ja :sega11: Sweinsberger:sega11:

13
17.06.04, 08:18
Originally posted by m1kk

\"Vaatame, kas nüüd läheb pisut põnevamaks - kreeklased tulevad!\"

See oli armas :)

Nii nunnu......

jansa
17.06.04, 10:49
... Mürav Kusila ei tundnud eilsel Rus vs. Por mängul vene fännide sealt ära 3 kordset OM ja 7 või 8 kordset MM võitjat kl.maadluses A.KArelinit ära, keda suht suures plaanis tükk aega operaatorid näitasid (kusjuures mees oma koguga ja tapjalõustaga isegi teistest oluliselt suurem oli ja eristus), konstanteeris vaid fakti et kohale on tulnud ka tuhandeid Venemaa koondise fänne vms. - masendav...

ertz
17.06.04, 13:35
Originally posted by jansa

... Mürav Kusila ei tundnud eilsel Rus vs. Por mängul vene fännide sealt ära 3 kordset OM ja 7 või 8 kordset MM võitjat kl.maadluses A.KArelinit ära, keda suht suures plaanis tükk aega operaatorid näitasid (kusjuures mees oma koguga ja tapjalõustaga isegi teistest oluliselt suurem oli ja eristus), konstanteeris vaid fakti et kohale on tulnud ka tuhandeid Venemaa koondise fänne vms. - masendav...

aga YLE peal viskas HooPee just päris head nalja Vene Karu kohta... umbes et kui fännide hulgas madinaks läheks siis poleks kahtlust kumb pool peale jääks :D

seal ikka pannakse pirne aeg-ajalt :) vastupidiselt ETV-le....

mis ma eile korraks ETV-d jälgides veel tähele panin, oli see, et Jurtshenko hääl muutub aeg ajalt imelikuks, eriti kui ta millegi peale ekstaasi läheb siis kohati läheb hääl hästi kõrgeks ja siis jälle kuivab kuidagi kinni :)
aga üldsielt ETV omadest on just Ivar parim.... konkurentsitult...:doh:

eston maravilha
17.06.04, 14:29
Originally posted by erts

Originally posted by fittibaldi

just selles vahe ongi, et kui YLE kommentaator juhtubki vea tegema, siis see spets vend ta kõrval kohe parandab asjalikult ja asi pööratakse tavaliselt mõnusalt naljaks mitte ei olda kohmetud nagu ETV-s... või loodetakse et keegi ei pannud tähele, samal ajal kui mitusada jalkafänni kodus telku ees vannub :D

ajas sitaks vihale see.. parandasid jah aga parandasid valesti.. et näe jah 2 lõi islandile ülejäänud 4st ei midagi.. aga algul hakkasid kohe maha tegeme et pole just eriti asine tüüp.. perse.. uuri asja ja näed et väravad per minutid suht on tal vast et inglise koondise mängijaist kõige parem

rauno
17.06.04, 14:35
see oli jah päris hea koht ülekandest,maybe arusaadav kui tal nii palju inffi ümberringi mida jälgida.ega ise ka kohe ära ei tundnud kui aga silamsid suurt pead teistega võrreldes oli äratundmine ka ,krt varjas kenad vene piigad ära oma suure peaga;)

sicmic
17.06.04, 18:01
Ärge nüüd üle ka pingutage selle Kareliniga...Stuudios märgiti see fakt siiski ära ning need, kes mängu ajal ei märganud (mina ja ilmselt kommenteerijad ka), said ka naeratuse näole.

Ning loodetavasti on kommentaatoritel paremat teha kui publiku seast staare välja noppida. :kaval:

Lisaks veel omalt poolt kiidusõnad Kivisillale, eika tõi väga hea põhjenduse.

ethan
17.06.04, 18:50
Kui te van der Maideni üles olete platsilt leidnud, ütelge siis, millal Christian Paulseni platsil näeb.

Muide on see kah lahe, et Kaljuveer ikka arutleda ei suuda jalgpalli teemal... ikka need kuivad küsimused ja küsimused ja küsimused... jaaadajaaadajaada.

mjkk
17.06.04, 22:39
kes see silvester on?

realmadridfan
17.06.04, 22:43
Silvester silvesteriks, aga kes on ZiNEdane?

vaikiv mees
17.06.04, 23:22
<-see on p2ris leidlik suup2rane lyhend ees- ja perenimest..
(aga keda see huvitab, kuidas neid nimesid p2riselt h22ldatakse..)

hoopis parem kild-
Kaljuveer: \"Mu meelest inglastel on praegu l2bi aegade parim ryndepaar Owen-Rooney\"

dimaggio
17.06.04, 23:48
Ma ei teadnudki, et Barthez sai Meistrite Liiga finaalis Monaco vastu punase kaardi:D

Juveman
18.06.04, 00:06

Ma ei teadnudki, et Barthez sai Meistrite Liiga finaalis Monaco vastu punase kaardi:D

...ja ma veel mõtlesin, et kas olen mingist mängust ilma jäänd...:ingel1:

mikc
18.06.04, 01:26
NEed ehitavad seal puldis küll kõvasti,aga üks töömees kes töötab mul sõbra juures ning alati meie juurde telekat tuleb vaatama,kui jalgpall k2ib,on ikka tõeline pärl.

Näitas stevie gerrardi telekas, siis ta ytles et see poiss seisis 60mnendatel veel postide vahel ning mängis Lääne-Saksamaal-wtf?
Kui kollkipper palli k2tte võttis, siis ytles näedsa nyyd,yks puutus k2ega,penalti peaks andma.Selle peale,kui tylesime et ei ei,tegemist siiski vravavahiga, ta ytles et ega ei tea midagi,kõik võib-olla.
Tema repertuaarist on veel selline omapärane mõttelend, et peale seda, kui Tšehhidel enne oma esimest väravat lätlaste vastu pall üle otsajoone käis, lubas ta anda protesti sisse,egas siin midagi.

dreyd
18.06.04, 09:04
Kaljuveer on jah tuntud ülistaja- Sarap muidugi vaikselt hirnub tema pärlite peale. Aga Ivar on tõesti täitsa ok, pani ikka eile emotsiooni täitsa normaalselt. Lehiste pidi ikka vahepeal ilmselt küünarnukiga toksima kolleegi, et sõna saada:)

vandersell
18.06.04, 09:25
Eile siis sai minu jaoks lõpliku kinnituse, et Sarap ei kandnud Hollandi ja Portugali särke mitte seepärast, et mansad meeldivad, vaid selleks et Nikele reklaami teha. Sest kuidas teistmoodi seletada eilset särki millele kirjutatud ENGLAND ja selle all väiksemalt Nike koma. ;)

Epic
18.06.04, 10:11
Nilson, Nielsen, otsusta ära lõpuks Tarmo! :)

marabella666
18.06.04, 10:54
Tarmo kuldne seeria eile jätkub - Barthez rikkus Monaco mängu Champions League`i finaalis

marabella666
18.06.04, 10:56
Originally posted by FCOperBK

Tarmo kuldne seeria eile jätkub - Barthez rikkus Monaco mängu Champions League`i finaalis

Aga kui üldiselt öelda on igaugused ülistamised ja kriiskamised teretulnud. Ikka parem kui ilmateade.

Mikusiku
18.06.04, 11:21

Minul juhtus ka ükskord niimoodi. Nii on palju lihtsam öelda:D

ertz
18.06.04, 11:26
Originally posted by zidane_5

Minul juhtus ka ükskord niimoodi. Nii on palju lihtsam öelda:D

heeh, nii saaks ju veel meeste nimesid lühendada... nagu näiteks:

Cristialdo
Luigo
Deckham
Thienry
Hakin
Hersson
jne :D

PraS
18.06.04, 11:47
Tere kriitikud!!!!

Ma ei tea kuidas teiega on aga mina olen rahul, et me üldse seda EMi ETV vahendusel näema ja ei pea ronima igaks mänguks kuhugi pubisse. Mis krt me hädaldame: oi ütles nüüd Beckhami nime natuke väänates või eksis mõne faktiga. Alati on mingit mõttetud vingumist ja olen enam kui kindel, et enamus vingujaid ei saaks pooltki sellega hakkama kui ETV kommentaatorid. Tõesti nad pole tasemel, aga see teebgi mõne igava mängu täitsa lõbusaks kui nad oma hülgemöla välja lasta üritavad.

Kõige parem paar on siiski Ivar ja Lehiste/Kivisild.

Ilusat nädalavahetust:õnnelik:

ertz
18.06.04, 12:02
Originally posted by PraS

Tere kriitikud!!!!

Ma ei tea kuidas teiega on aga mina olen rahul, et me üldse seda EMi ETV vahendusel näema ja ei pea ronima igaks mänguks kuhugi pubisse. Mis krt me hädaldame: oi ütles nüüd Beckhami nime natuke väänates või eksis mõne faktiga. Alati on mingit mõttetud vingumist ja olen enam kui kindel, et enamus vingujaid ei saaks pooltki sellega hakkama kui ETV kommentaatorid. Tõesti nad pole tasemel, aga see teebgi mõne igava mängu täitsa lõbusaks kui nad oma hülgemöla välja lasta üritavad.

Kõige parem paar on siiski Ivar ja Lehiste/Kivisild.

Ilusat nädalavahetust:õnnelik:

märksõna: professionaalsus :doh:

samamoodi nagu ETV-l oleks loogiline EM-i näidata (mis kuradi pärast peame me selle eest tänulikud olema???), on loogiline et Eestis oleks 2-3 venda kes on spetsialiseerunud vuti (jt sportmängude) kommenteerimisele ja on pagana head selles....või vähemalt rahuldaval tasemel!? kas see oleks siis nii utoopline soov???

ma ei ütle et keegi meist parem oleks aga seda et keegi üleüldse Eestis ikka vast suudaks paremini!!!!:doh:

SleepWalking
18.06.04, 12:09
samamoodi nagu ETV-l oleks loogiline EM-i näidata (mis kuradi pärast peame me selle eest tänulikud olema???) ...

me peame oma harduses ja tänus langetama pea kummardades etv poole, sest ülekanded pole mingisugune iseenesest mõistetava asi. EM maksab hulga raha ning me ju kõik teame, et rahvuslik ringhääling on meeletult alafinantseeritud sest riik on paha ning ei anna üldse pappi jne. kujutan juba ette, kuidas praegu jääb mõni tore kultuurisaade sellepärast tegemata, et etv kulutas kogu võimaliku raha selle aasta spordiülekannete jaoks ja ainult selleks, et pööbel oleks rahul.

dreyd
18.06.04, 12:14
no Ivar-poiss on küll arenemas selles suunas, et varsti ehk on lootust tõmmata õhkõrna paralleeli- suusa lemps nagu vuti ivar :). Teine asi, kuidas sa arened, kui ühte vuti näitab teine kanal ja suurvõistlused on kahe aasta tagant, sinna otsa 5-6 sõprusmängu aastas. Vaja oleks tv-s näidata ka kodumaistliigat, siis saaks lihvida ja treenida kommenteerimist mitme tahu pealt. Muidugi võiks etv ka korraldada miskise konkurssi, kus väljuvad 2-3 võitjat ning nende päralt on siis tulevased suurvõistlused, aga nii vist ei tehta.

ertz
18.06.04, 12:21
Originally posted by dreyd
Muidugi võiks etv ka korraldada miskise konkurssi, kus väljuvad 2-3 võitjat ning nende päralt on siis tulevased suurvõistlused, aga nii vist ei tehta.

Võiks teha! Mitte nii et Kaljuveerija krt vaatab mänguprogrammi üle ja kriipsutab endale need kohtumised mida ta ise kommida tahab.... hale mees :doh:

SleepWalking
18.06.04, 12:29
Mitte nii et Kaljuveerija krt vaatab mänguprogrammi üle ja kriipsutab endale need kohtumised mida ta ise kommida tahab.... hale mees :doh:

No come on, midagi peab kasu ka ikka olema juhiks olemisest. Pealegi, tõelised staarid kommenteerivad vaid tõeliselt olulisi mänge. Tuues jällegi võrdluseks Soome ja jäähoki - siis ei näe naljalt Mertaranta\'t kommenteerimas Salomoni saarte ja Senegali mänge, küll aga kõiki olulisi (poolfinaalid, finaalid ja Soome mängud).

ertz
18.06.04, 12:32
Originally posted by SleepWalking

Mitte nii et Kaljuveerija krt vaatab mänguprogrammi üle ja kriipsutab endale need kohtumised mida ta ise kommida tahab.... hale mees :doh:

No come on, midagi peab kasu ka ikka olema juhiks olemisest. Pealegi, tõelised staarid kommenteerivad vaid tõeliselt olulisi mänge. Tuues jällegi võrdluseks Soome ja jäähoki - siis ei näe naljalt Mertaranta\'t kommenteerimas Salomoni saarte ja Senegali mänge, küll aga kõiki olulisi (poolfinaalid, finaalid ja Soome mängud).

jah peab vist nõus olema, et Marko Kaljuveer on Eesti spordiajakirjanduse TÕELINE STAAR!!!! :D :D :D

eika
18.06.04, 13:09
tegelikult on jurtsenko etv parim kommentaator. peale jalgpalli suutis ivar ka korvpalli finaale väga huvitavalt kommenteerida...
aga selline loll küsimus: kui ma tahaks saada etv spordikommentaatoriks, mida ma siis tegema peaksin???

dreyd
18.06.04, 13:12
Originally posted by eika

tegelikult on jurtsenko etv parim kommentaator. peale jalgpalli suutis ivar ka korvpalli finaale väga huvitavalt kommenteerida...
aga selline loll küsimus: kui ma tahaks saada etv spordikommentaatoriks, mida ma siis tegema peaksin???

tee oma etv:P , tegelt vist läheb algul mingi ajakirjandus ja sealt edasi juba, küsi Martini käest.

ertz
18.06.04, 13:14

peaksid oma unistuse täide viima ja meid sellest õudusest päästma, mis hetkel valitseb :D

ja kui sul see kunagi õnnestub, siis soovitan sul seejärel mitte seda foorumit ja antud teemat lugeda, et mitte enesehinnangule korralikku põntsu anda ;)

SleepWalking
18.06.04, 14:16
ja kui sul see kunagi õnnestub, siis soovitan sul seejärel mitte seda foorumit ja antud teemat lugeda, et mitte enesehinnangule korralikku põntsu anda ;)

Ma arvasin kohe. Ah sinusugused siis ongi need, kes ei räägi objektiivselt vaid käivad inimeste enesehinnangut killimas siin foorumis.

PraS
18.06.04, 14:17

peaksid oma unistuse täide viima ja meid sellest õudusest päästma, mis hetkel valitseb :D

tehes natuke OT-t siis sinul(erts) on igale asjale sada sõna vastu karjuda. Ei ole sa sellega rahul, et Kluivert pingil on Hollandi koondises, ei ole sa kommentaatoritega rahul.....ühesõnaga mees tee ise ka ükskord midagi ja siis asu vinguma ja arvustama.

Vabandust, et isiklikuks läksin.

ertz
18.06.04, 14:30
Originally posted by PraS

tehes natuke OT-t siis sinul(erts) on igale asjale sada sõna vastu karjuda. Ei ole sa sellega rahul, et Kluivert pingil on Hollandi koondises, ei ole sa kommentaatoritega rahul.....ühesõnaga mees tee ise ka ükskord midagi ja siis asu vinguma ja arvustama.

Vabandust, et isiklikuks läksin.

sa oled vähe debiilne või (sry et isiklikuks läksin :doh:)???? milleks see foorum siin on siis üldse ma küsin su käest????

ertz
18.06.04, 14:32

Ma arvasin kohe. Ah sinusugused siis ongi need, kes ei räägi objektiivselt vaid käivad inimeste enesehinnangut killimas siin foorumis.

ei pidanud ennast silmas, vaid üldist foorumi suunda.... ikka märgitakse siin rohkem vigu kui häid külgi ja see on minu arvates ka normaalne :) tegid liiga dramaatilise järelduse....

vandersell
18.06.04, 14:36

sa oled vähe debiilne või (sry et isiklikuks läksin :doh:)???? milleks see foorum siin on siis üldse ma küsin su käest????
Igatahes mitte selleks, et iga minuti tagant mõttetuid postitusi teha. Selleks võiksid mõnd jutukat külastada.

ertz
18.06.04, 14:37

Igatahes mitte selleks, et iga minuti tagant mõttetuid postitusi teha. Selleks võiksid mõnd jutukat külastada.

ja sinu postitus oli ilgelt mõtekas??? :D

edit: ühesõnaga mida vähem postitusi seda parem? kas võtame sellise suuna? ei usu et foorumi eesmärk on postituste arvu piiramine :doh:

vandersell
18.06.04, 15:16
Minu eesmärgiks oli, et sinusugused veits tagasi hoiaksid, aga lootus pidavat olema lollidele lohutuseks.
Sinu postituste \"mõttekuse\" üheks eredaks näiteks on Rjikaardi SEE JUHTUM, peale mida respeks tema vastu kadus. Üheksa-aastase poisikesena oli sul kindlasti ülimalt väljaarenenud respektitunnetus.
Ja palun nüüd, ära arva, et mina nimetatud juhtumit või juhtumeid aktsepteeriks ja tolereeriks.

ertz
18.06.04, 15:41

Minu eesmärgiks oli, et sinusugused veits tagasi hoiaksid, aga lootus pidavat olema lollidele lohutuseks.
Sinu postituste \"mõttekuse\" üheks eredaks näiteks on Rjikaardi SEE JUHTUM, peale mida respeks tema vastu kadus. Üheksa-aastase poisikesena oli sul kindlasti ülimalt väljaarenenud respektitunnetus.
Ja palun nüüd, ära arva, et mina nimetatud juhtumit või juhtumeid aktsepteeriks ja tolereeriks.

päris huvitav... :) ei saa aru mis seal siis mõttetut oli? ma ei tea kui arenenud sina selles vanuses olid (või oled:D)... aga minul küll on selle ajaga seoses väga selged mälestused ja loomulikult oli siis ka juba välja arenenud spordieetika tunnetus :doh:

ja muide õudsalt mõtekas on vaadata erinevate kasutajate eelmisi postitusi et siis psühhoanalüüsi koostada saaks ;) vääga veider ajaviide... wannabe Freud? :D

vandersell
18.06.04, 15:53

ja muide õudsalt mõtekas on vaadata erinevate kasutajate eelmisi postitusi et siis psühhoanalüüsi koostada saaks ;) vääga veider ajaviide... wannabe Freud? :D

Jah, minu tollane või praegune arengutase jääb sulle mõistatuseks. Mis aga puutub eelnevaid postitusi, siis nende järgi kujunebki foorumlase kohta üldpilt ja arvamus. Ning see arvamus sinust pole just kõige parem ja usu mind, ma pole ainuke.

ertz
18.06.04, 15:55

Jah, minu tollane või praegune arengutase jääb sulle mõistatuseks. Mis aga puutub eelnevaid postitusi, siis nende järgi kujunebki foorumlase kohta üldpilt ja arvamus. Ning see arvamus sinust pole just kõige parem ja usu mind, ma pole ainuke.

oh kui kahju :kurb4:

õudsalt palju mind kotib see :doh:

PraS
18.06.04, 16:02
Asi pole postide hulgas vaid mida see post sisaldab.
Täitsa tore oleks kui inimene, kes mingi ilusa mõtte välja karjub ka seda põhjendaks. Sinu puhul on aga lihtsalt laus lahmimine tavaks. Küll pole kellegil mune jne.

Ilusat nädalavahetust.
Teemaks on siinkohal ETV kommentaatorid

vaikiv mees
18.06.04, 23:10

samamoodi nagu ETV-l oleks loogiline EM-i näidata (mis kuradi pärast peame me selle eest tänulikud olema???) ...

me peame oma harduses ja tänus langetama pea kummardades etv poole, sest ülekanded pole mingisugune iseenesest mõistetava asi. EM maksab hulga raha ning me ju kõik teame, et rahvuslik ringhääling on meeletult alafinantseeritud sest riik on paha ning ei anna üldse pappi jne. kujutan juba ette, kuidas praegu jääb mõni tore kultuurisaade sellepärast tegemata, et etv kulutas kogu võimaliku raha selle aasta spordiülekannete jaoks ja ainult selleks, et pööbel oleks rahul.

erts jah, kuula targemaid in-si.. kas riik on paha v6i mitte, sellesse ei hakka pikemalt syvenema, aga kui samal a-l on nii em, om jm, siis maksab see t6esti hea hulga pappi..m6ne reformarist sotsiaaldarvinisti meelest ei peaks Eestis yldse avalik-6iguslikku ringh22lingut olema( Prillitoosi saate v6iks ka kommertsjaamalt tellida)
samas on Eestis tuhandeid, kes ei salli silmaotsaski, et parimal saateajal muud ei tule kui \'mingit sporti\' (kujuta ette, et see tuleks tv3-st, siis n2eksid sa veerandtunniste reklaamipauside vahele ka veidi vutti)

tšelstrom
ytlesin kyll, et keda see huvitab, aga-
soomlaste (kelle 2.riigikeel rootsi on) suust seda iga minuti tagant kuuldes- nii ongi tegelikult

kjuutipai
19.06.04, 22:37
uskumatu, aga ei suudeta vahet teha isegi seedorfil ja davidsil:kratsti:

Loca
19.06.04, 22:46
Palun keelake keegi Jurtšenkol Läti mängude kommenteerimine ära.:deemon:

17
19.06.04, 23:14
Ohhooo nüüd meil siis Edvin van der Meyde ja Jan Köller....

realmadridfan
19.06.04, 23:42
...ja van Bosvelt...

zaz
20.06.04, 00:14
Pätrik Riley?:oih:
aga tegelikult polegi need nimevead nii hirmsad midagi, kuigi natuke palju juhtub neid. Ilmselt tuleneb see kogemuste vähesusest. Palju rohkem aga häirivad faktivead a la Favalli mängib Lazios jne
Kaljuveer oli täna tavalisest parem, kuid siiski sooviks kuulda edaspidi kedagi muud tema asemel:doh:

eika
20.06.04, 00:14
kas te kavatsete turniiri lõpuni iga valesti öeldud nime peale vinguda???

PraS
20.06.04, 01:03
Selle teema kohta käiks ilus ütlemine:
Teise silmas näed pindu, aga omas silmas palki ei pane tähele.

Juveman
20.06.04, 01:03
ei tea, mina ise olen suht rahul olnud ETV poiste kommentaaridega, ju olin hästi valmistunud, pettumust üldiselt ei ole. Rahul olen nagu arvasin ka enne turniiri algust Ivariga, lihtsalt ei häiri mind tema kommentaar ja kõik !

Komöödia lausa on ju Viikmäe tirimine stuudiosse,sealt ma miskit asjalikku küll ei kuulnud...pigem hakkas mind tema sõnavõtt häirima :doh: Sarap poiss teeb head tööd stuudios, ka mängu ajal on ta kakrass juttu ajand, kaljuveer võiks samas hoogu maha võtta ja rohkem jalgpallistuudio juhtimisega tegeleda vaheaegadel ;)

Kokkuvõttes tublid poisid need etv poisid ! Jõudu neile ses raskes töös!

Hunt
20.06.04, 08:59
Originally posted by Juveman

ei tea, mina ise olen suht rahul olnud ETV poiste kommentaaridega, ju olin hästi valmistunud, pettumust üldiselt ei ole. Rahul olen nagu arvasin ka enne turniiri algust Ivariga, lihtsalt ei häiri mind tema kommentaar ja kõik !

Komöödia lausa on ju Viikmäe tirimine stuudiosse,sealt ma miskit asjalikku küll ei kuulnud...pigem hakkas mind tema sõnavõtt häirima :doh: Sarap poiss teeb head tööd stuudios, ka mängu ajal on ta kakrass juttu ajand, kaljuveer võiks samas hoogu maha võtta ja rohkem jalgpallistuudio juhtimisega tegeleda vaheaegadel ;)

Kokkuvõttes tublid poisid need etv poisid ! Jõudu neile ses raskes töös!

Ei ole nende töö midagi nii kerge kui see paistab! Sellel aastal panevad suht hästi;):kaval:

17
21.06.04, 00:55
Aga kas jalga valgeks saama ei tähenda mitte väravat lööma.See teine vend kes venkude mängu kommenteerib ütles enne et Operi ja Stjopa klubikaaslane... saab ka EM võistlustel jala valgeks:sega11: :sega10:

vandersell
21.06.04, 10:13
Kuigi Vene-Kreeka mäng oli esimene mis nägemata jäi, ei meeldinud mulle karvavõrdki, et Jurtšenko ja Kaljuveer tegid sellest mängust ka online kommentaari. Mis mõte siis üldse teist mängu kordusest vaadata. Sommid vaheajal ütlesin ilusasti, et kes ei soovi tulemust teada, mingu tehku endale paar võileiba.
Kuna meie kommentaatorid enesehinnangu langemiseks seda teemat ei loe, peab neile vist vastavasisulise palve mailiga teele panema.

ertz
21.06.04, 17:21

Kuigi Vene-Kreeka mäng oli esimene mis nägemata jäi, ei meeldinud mulle karvavõrdki, et Jurtšenko ja Kaljuveer tegid sellest mängust ka online kommentaari. Mis mõte siis üldse teist mängu kordusest vaadata. Sommid vaheajal ütlesin ilusasti, et kes ei soovi tulemust teada, mingu tehku endale paar võileiba.
Kuna meie kommentaatorid enesehinnangu langemiseks seda teemat ei loe, peab neile vist vastavasisulise palve mailiga teele panema.

\"sinusugused\" võiks end veidi tagasi hoida :D

SleepWalking
21.06.04, 17:25

look who\'s talking! :sega3:

dimaggio
21.06.04, 17:36

mis siin tagasi hoida...õige jutt...igav on ju seda viimast mängu vaadata, kui tulemust tead.

2mSööt3mMööda
21.06.04, 17:38
Samuti sellega nõus. Nüüdsest vaatan mänge soome pealt.

eika
21.06.04, 17:52
pean ka siis soome ülekandele üle minema...

Raix
21.06.04, 18:04
Veel arvamusi (http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=268189) sellest teemast.

Loca
22.06.04, 20:52
Kaljuveer ja Kivisild on koos õudne paar. Üks teeb pidevalt vigu ja teine muudkui seletab taktikat ja väljaku laiust. Horvaatiat pandi väljakul ainult siis tähele, kui neile värav löödi või nemad värava lõid. 90 % ajast räägiti inglastest ja nende suurepärasest koostööst ja pressingust jms-st. Kaljuveer ei suutnud vahet teha Mornaril ja Olicil ja kandis ka horvaatide nurgalöögid inglaste arvele.

taku*
22.06.04, 23:50
Pohlaku Aivar tegi minuarvates soliidse partii täna:D Pani omajagu muhedat kildu ja muutis kogu mängu veelgi värvikamaks.:P

pastor
23.06.04, 00:04
Eriti hea oli see koht kus ütles, et \"Kuradima Itaalased\":P

17
23.06.04, 01:42
Ojaaa Kaljuveer on täna ikka täielik saast.Mitte puuksugi ei jaga:S

Ramm
23.06.04, 09:47
Kaljuveer \"Väga hea tõrje tegi väravavaht Del Piero\" ......no mida veel...

norsk
23.06.04, 14:37

mis siin tagasi hoida...õige jutt...igav on ju seda viimast mängu vaadata, kui tulemust tead.
See teema ajendas mind ETV sporditoimetusse helistama ja selgus, et minusuguseid helistajaid olevat sittakanti ning teise mängu skoori enam eetris ei kajastata.:)

Lincoln
23.06.04, 17:23
Minule jäi eredalt meelde Pohlaku kommentaar, kui ta tõi võrdluseks FC Kose ja FC FLORA vahelise mängu. Teadupärast oli siiski tegemist Eesti koondise naljamänguga ja meeskonda kuulusid ka mitmed toredad mehed väljaspoolt Florasüsteemi: Artur Kotenko, Aleksandr Dmitrijev, Ingemar Teever, Tarmo Kink. See \"pisike apsakas\" iseloomustab teglikult päris hästi praegust süsteemi.

Epic
23.06.04, 17:42
Khmm...härra Lincoln peaks vist tihedamalt kõrvu pesema ;)

Olavinho
23.06.04, 17:43
Rootsi - Taani komentaar oli juba täitsa talutav. Ma olen enamvähem rahul ETV-ga kui Kaljuveeri rohked eksimised ja Viikmäe komentaarid välja jätta.

Wingback
23.06.04, 18:11
....aaga mina kuulan :p6der:-de komme ja olen rahul. :ingel5:

Loca
23.06.04, 20:09
Appi!!! Tänast Läti mängu kommenteerivad taaskord Viikmäe ja Jurtšenko. Kuna selles mängus olen ma lätlste poolt, siis polegi nii hull, aga minu kaastunne kõigile Hollandi poolehoidjatele.

Hughes
24.06.04, 00:12
tra värdjas viikmäe. kommentaator peab olema erapooletu. vähemalt ei tohi ta kellelegi poolehoidu välja näidata. aga tema lihtsalt ütleb et ta loodab läti paremat mängu.

hea nali oli siis, kui holland mängis saksamaaga. endal õnnestus näha mingit saksa kanalit, kus juhuslikult seda mängu kordas. kui holland värava lõi, lõugas saksa kommentaator: NNNNEEEEEEEEIIIIIIIIIINNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

Jyrka
24.06.04, 00:30
Originally posted by ferdinand

tra värdjas viikmäe. kommentaator peab olema erapooletu. vähemalt ei tohi ta kellelegi poolehoidu välja näidata. aga tema lihtsalt ütleb et ta loodab läti paremat mängu.

Sa oled ise tra värdjas. Miks ta erapooletu peaks olema?

Hughes
24.06.04, 00:32
Originally posted by Jyrka

sest ta on kommentaator hälve

Jyrka
24.06.04, 01:01

Originally posted by Jyrka

sest ta on kommentaator hälve

Kommentaator hälve? Siis jah.

17
24.06.04, 01:17
Minuarust peavad kommentaatorid erapooletud olema:doh:

Martin
24.06.04, 11:46
Viikmäe ei ole kommentaator, klounid.

17
24.06.04, 12:26
Originally posted by Martin

Aga eile oli ta kommentaator;)Ja seega oleks pidanud olema erapooletu.Ma tean et Kristen on päriselus jalkapallur, aga siiski:)

Martin
24.06.04, 12:27
Originally posted by 17

Aga eile oli ta kommentaator;)Ja seega oleks pidanud olema erapooletu.Ma tean et Kristen on päriselus jalkapallur, aga siiski:)

Ka stuudios ei ole ta kommentaator. Kobi oma kivi alla ja ära räägi asjadest, millest sa aru ei saa.

marabella666
24.06.04, 13:16
mina ka vahelduks teistele tahaks öelda, et ETV ülekanded muutuvad üha nauditavamaks. :lahe:

رجل بلا اسم
25.06.04, 01:00
Originally posted by FCOperBK

mina ka vahelduks teistele tahaks öelda, et ETV ülekanded muutuvad üha nauditavamaks. :lahe:

Niikaua, kuni nad Kaljuveeri ja Kivisilda eetrisse ei lase, pole viga midagi.
\"Ja te näete, kuidas... kaitsefaas... liinide vahed on kompaktsed... ja kui nüüd rääkida... ründefaas... uni on... kasutavad väljaku laiust...\"

mcnamara
25.06.04, 05:42
Tahaksin härra Jurtshenkolt küsida, kes on see müstiline Jason Terry? ;) Aga tegelikult on ETV kommentaarid täiesti talutavad. Võimalusel vaatan Soomest, aga alati ei saa.

dreyd
25.06.04, 11:14
eilset mängu oli hea vaadata, õigemini siis kuulata, eriti äss oli see, kui Ivar-poiss end hingetuks võttis, peale lisaajal löödud Lampardi väravat :P , tsipa krobeline oli Zelinski, selline kandiline hääl.

pastor
25.06.04, 15:54
Zelinskil on siis põhifraas Külmkõht ja külmnärv,

Undi
25.06.04, 16:35
Originally posted by pastor

Zelinskil on siis põhifraas Külmkõht ja külmnärv,
Mulle meeldis tema huvitav eestindus: \"töötab hästi tagasi\". :arm1:

norsk
25.06.04, 16:39
Mind häiris eile kõige rohkem see, et koguaeg taheti postiga mingi helder kuskile saata.:D Aga üldiselt on asi päris talutav. Parim resident - Jurtchenko, parim külalisesineja - Pohlak.

SleepWalking
26.06.04, 22:43
tore, et kommentaatorid ei soovigi olla sõltumatud. ühe onu tänane Hollandi särk ei jäta eelistustest vist küsimust. aga nojah, kui eesti mängiks, siis me ju ootakski erapoolikust. andku aga minna.

Martin
26.06.04, 23:26

tore, et kommentaatorid ei soovigi olla sõltumatud. ühe onu tänane Hollandi särk ei jäta eelistustest vist küsimust. aga nojah, kui eesti mängiks, siis me ju ootakski erapoolikust. andku aga minna.

Kui herr Kalevi treener ehk Sarap, siis tegu pole taas kommentaatoriga. Ehk täiesti suva, mis ta kannab, tema enda asi.

mikc
27.06.04, 00:45
Piiroja oli mõnus.

fitti
27.06.04, 00:48
et jah äääääääääääääääääää.. põhimõtteliselt nagu äääää oli küll

SleepWalking
27.06.04, 11:47
Kui herr Kalevi treener ehk Sarap, siis tegu pole taas kommentaatoriga. Ehk täiesti suva, mis ta kannab, tema enda asi.

tegu oli vist nn. eksperdiga, kes lihtsale rahvale seletab, mis väljakul toimus. aga noh, ega mind ka ei sega, sattusin lihtsalt meeltesegaduses keset ülekannet etv peale. enam sellist viga ei tee.

Hughes
27.06.04, 14:35
Originally posted by mcnamara

Tahaksin härra Jurtshenkolt küsida, kes on see müstiline Jason Terry? ;) Aga tegelikult on ETV kommentaarid täiesti talutavad. Võimalusel vaatan Soomest, aga alati ei saa.

Jason Terry on Atlanta Hawksi mängujuht. Kuulub minu lemmikute hulka.

dreyd
28.06.04, 08:20
eilne Kaljuveerbeebilõug suutis taas paar korda nii absurdselt hiilata, et isegi mu jalgpallist suht-koht eemal seisev naisuke küsis, kesse mees nii lolli juttu ajab:P Annaks nüüd vaid jumal, et Ivar poiss saab ise finaali rääkida, las Kaljuveer ajab siiski oma rida.

Wingback
28.06.04, 09:13
Kaljuveer suutis Steven Gerrard\'ist teha Phil Gerrard\'i, kui luges ette algkooseisud.
Paneme siis juba kõiksugused pisivead kirja. :P

mazz
28.06.04, 12:32
Ma sain näiteks tänu Kaljuveerile teada, et Tšehhi läks mängus Taaniga esimest korda sel turniiril mängu juhtima. Algul arvasin, et kuulsin valesti, a siis justkui minu peale mõeldes, kordas ta sama juttu kohe ka teist korda. Väga tore muidugi, aga mind huvitab küll, et kuidas Tšehhi siis üldse alagrupist edasi pääses.:oih:

Martin
28.06.04, 12:55
Originally posted by mazz
Ma sain näiteks tänu Kaljuveerile teada, et Tšehhi läks mängus Taaniga esimest korda sel turniiril mängu juhtima. Algul arvasin, et kuulsin valesti, a siis justkui minu peale mõeldes, kordas ta sama juttu kohe ka teist korda. Väga tore muidugi, aga mind huvitab küll, et kuidas Tšehhi siis üldse alagrupist edasi pääses.:oih:

Las ma siis seletan sulle. Üks meeskond lööb värava. Seis on 1:0. See meeskond läks juhtima. On teine meeskond. Lööb 1:1. See teine meeskond viigistas. Teine meeskond ei jäta jonni. Lõi veel ühe värava. Seis oli siis 1:2. Teine meeskond läks ette.

Püüdsin kirjutada lihtlausetega. Ja sõnades kasutasin võimalikult vähe silpe. Ehk suudad siis ehk aru saada. Aju nähtavasti on seni sul kasutuseta. Soovitan treenida. Tuleb elus kasuks.

mazz
28.06.04, 13:56

Las ma siis seletan sulle. Üks meeskond lööb värava. Seis on 1:0. See meeskond läks juhtima. On teine meeskond. Lööb 1:1. See teine meeskond viigistas. Teine meeskond ei jäta jonni. Lõi veel ühe värava. Seis oli siis 1:2. Teine meeskond läks ette.

Püüdsin kirjutada lihtlausetega. Ja sõnades kasutasin võimalikult vähe silpe. Ehk suudad siis ehk aru saada. Aju nähtavasti on seni sul kasutuseta. Soovitan treenida. Tuleb elus kasuks.
Hämming..
Mu ajunatuke ei suuda ikka omaks võtta fakti, et teine meeskond lõi 2:1, kuid ometi ei läinud juhtima.
Aga jah, eks ma treeni siis edasi, ühel heal päeval saan ehk asjale pihta ka.:)

Undi
28.06.04, 13:58
Vaata, asi on nii, et tšehhid läksid EM-i jooksul esimest korda esimesena juhtima. S.t. eelmistes mängudes on neile alati enne löödud.

mazz
28.06.04, 14:03

Vaata, asi on nii, et tšehhid läksid EM-i jooksul esimest korda esimesena juhtima. S.t. eelmistes mängudes on neile alati enne löödud.
Vahi.:D Suured tänud lahti seletamast.
Muide, võiksid seda Kaljuveerile ka öelda.

Melwood
28.06.04, 14:05

Mis mazz\'i kiusamine see käib siin? :eiei: Kui Kaljuveer ütles, et läks esimest korda juhtima, siis Ta kindlasti eksis. Kui ütles nii nagu Undi väidab, siis kuulis mazz valesti. Kas vajame tõesti kordust videolindilt? :kaval:

Undi
28.06.04, 14:14
Esiteks, videosse võtame me ikka soome ülekandeid, nii et kasu poleks miskit ;) Aga kuna juhtusin mängu etv pealt nägema, siis öeldi seal vist tõesti niimoodi segaselt, nagu mazz enne välja tõi. Kes asjadega kursis, said lihtsalt ise aru :)

Martin
28.06.04, 14:24
Ainult korralikule idioodile on vaja lahti seletada, mida Kaljuveer oma ütlusega mõtles. Õnneks sai see siin tehtud ja foorumiidikad võivad rahus edasi eksisteerida ja oma kuulmisoskuse üle rõõmustada.

Ja kui tondid juba möllama hakkavad, siis võiksite pildikonteksti analüüsima asuda. Ja siis seda tekstiga siduda ja siis erinevad diskursused ja paradigmad välja tuua. Ootan õhinal.

Melwood
28.06.04, 14:51

Ainult korralikule idioodile on vaja lahti seletada, mida Kaljuveer oma ütlusega mõtles. Õnneks sai see siin tehtud ja foorumiidikad võivad rahus edasi eksisteerida ja oma kuulmisoskuse üle rõõmustada.

Ma usun, et nii mina, Sina kui ka mazz said väga hästi aru, mida Kaljuveer tegelikult mõtles.
Mõte lihtsalt siin selles, et kui Tema muid eksimusi (Phil Gerrard!) võis siin rahulikult välja tuua, siis ei leia ma põhjust, miks ei võinud konkreetselt juhul samamoodi talitada. Korrektne see tema ütlus ju polnud.

Martin
28.06.04, 15:06
Originally posted by Melwood

Ma usun, et nii mina, Sina kui ka mazz said väga hästi aru, mida Kaljuveer tegelikult mõtles.
Mõte lihtsalt siin selles, et kui Tema muid eksimusi (Phil Gerrard!) võis siin rahulikult välja tuua, siis ei leia ma põhjust, miks ei võinud konkreetselt juhul samamoodi talitada. Korrektne see tema ütlus ju polnud.

Kui sa aru said, kuidas see siis eksimus oli? Peale selle oli pildilist poolt juurde arvestades tema ütlus täiesti korrektne. Arvatavasti suudad ka ise mõista, et miks. Pluss ülejäänud jutu kontekst ja jätkuteave.

Mingi mängija nime valesti ütlemine on ikka hoopis midagi muud.

Üldiselt tunduvad sellised vinguvad tüübid siin samasugustena, kui need, kes vingusid, et brasiillasi hääldatakse Ronaldu ja Bebetu ja Rivaldu aga kirjapilt on ju midagi muud. Ega siis muud üle jäänud, kui neid vastva keele hääldusega tutvustada. Ehk teisisõnu - kui sisuliselt pole sittagi öelda, siis mingi ühe täiesti olematu ja väikese (ja sellele konkreetsel juhul kusjuures veel täiesti arusaadava) vea üle vingumine näitab vinguja enda olemust ja eriti roosiline see pole. Näe pindu-palki jne...

jyriöö
28.06.04, 16:20
See eksimus pole tõesti nii tõsine, et seda mulli üldse nii suureks puhuda olnuks vaja. Aga selge on, et Kaljuveer teeb lubamatult palju lihtsaid vigu väga elementaarsete asjade puhul, millest nii mõnigi siin teemas välja on toodud. Emotsionaalsus ei korva selliseid apsakaid paraku. Tavaline telekavaataja (mina sealhulgas) ei taipa midagi \"pildikonteksti tekstiga sidumisest\" ega \"erinevate paradigmade ja diskursuste\" väljatoomisest ja teda ei huvitagi see. Teda huvitab selge ja arusaadav kommenteer, kust puudksid fakti- ja lohakusvead, mis ka köögis mehele võileiba tegevale jalgpallikaugele naisele kõrva hakkavad.

ethan
28.06.04, 18:03
Ütleme nii - lihtlabane karjumine ei tähenda tingimata emotsionaalsust.

mazz
28.06.04, 18:16
Minu tagasihoidlik arvamus on, et Kaljuveeri koht ei ole vutti kommenteerimas. Loomulikult ei ole pidev vingumine ta igast pisivigade üle ilus, aga kiusatus on suur.:D Pealegi ei tundunud antud viga minu jaoks eriti väike, hakkas lausa julmalt silma, kuidas ta seda sõnu sassi ajades kaks korda järjest pika aja jooksul kokutas. Ja mis puutub konteksti, siis selle vähemalt minutikese jooksul ei pööranud ta platsiltoimuvale mitte mingisugust tähelepanu.
Ärge arvake, et ma selles veas nii väga kinni olen, pigem on mulle vastumeelne ta üldine joon.
Ja mis puutub pinnu-palgi loosse, siis ma ei väidagi, et ise paremini suudaksin, aga kindlasti on ETV\'l ka paremaid valikuid, keda kommenteerima panna. Et Kaljuveer on ETV sporditoimetuse juht, ei tähenda veel automaatselt, et just tema peaks Portugali lendama. Kusjuures kõige kurvem on ta juures veel see, et kuskil intervjuus on mees kunagi öelnud, et jalgpall on ta põhiala. Loodetavasti ei tule tal kunagi olude sunnil näiteks suusatamist kommata, see oleks siis ilmselt veel jubedam.
Hr.Kaljuveer, kui Sa seda mingil põhjusel lugema juhtud, siis ei midagi isiklikku.

Martin
28.06.04, 19:14
Pealegi ei tundunud antud viga minu jaoks eriti väike, hakkas lausa julmalt silma, kuidas ta seda sõnu sassi ajades kaks korda järjest pika aja jooksul kokutas. Ja mis puutub konteksti, siis selle vähemalt minutikese jooksul ei pööranud ta platsiltoimuvale mitte mingisugust tähelepanu.

Oeh.

Alustan positiivsest - lõpuks ometi natukene sisukam postitus ja arvamus ja kõik olemas. Palju meeldivam ja toredam lugeda.

Kontekst - kontekst oli Tsehhi 1:0 juhtvärav, mitte migni konkreetne hetk platsil. Ja nüüd üritame olukorra uuesti esile luua. Tshehhi lööb 1:0. Kaljuveer ütleb, et Tsehhi pole sellel turniiril veel juhtima läinud. Siis seda uuesti ehk natuke teises sõnastuses. Pole olulune. Ekspert või ta ise täiendab, et nii Läti ja Hollandi vastu jäid kaotusseisu, kuid võideldi välja ja nüüd asuti siis juhtima. Minu arvates see teine osa (Läti-Holland või vähemalt üks neist) oli seal tekstis olemas. Ja isegi kui polnud, siis pildiline kontekst (Tsehhi 1:0) andis juba iseenesest väga selge sõnumi.

Mis puutub aga pildi kommenteerimisse sekund-sekundilt, siis see on minu arvates idiootsus ja Eesti kommentaatorite suurim viga. Iga loll näeb, et mis seal platsil toimub ja kas pall on keskel või äärel. Ainuke info oleks mängija nimi, kuid mis sellestki nii väga. Kui sa juba staadionil oled, siis anna muud infot kah. Või räägi kuulujutte või tee nalja või kui igav on, siis plära hoopiski millestki muust. Vahepeal kiika mängu kah ning muuda nii kommentaari tempot ja sisu.

Rääkigu parem sellest, et mida linnas näha sai, kes jõi mis õlut. Kus fännid hängasid, mis Portos huvitavat on. Kas tänavatel on ummikud? Mis sa hommikusöögiks said? Kas olid rahvusvärvides nagu kunagi Brüsselis Pissiv poiss? Mida ajalehed rääkisid? Kes kellega magas ja kelle käsul? Mida teised ajakirjanikud rääkisid? Tra. teemasid terve persetäis, eriti kui veel kohapeal oled. Siis peaks emotsioone sitaks olema.

Praegu aga. Zidane vasakul, tsenderdab, Wiltord palliga, Nesta tõrjub ja annab edasi Gattusole, Gattuso pöörab annab tagasi Cannavarole, Cannavaro Toldole, Toldo lööb pika palli ette, seal Thuram, kes on mänginud 132 mängu Prantsusmaa eest ja siirdub FC Pragasse, Thuram tõuseb pallida, sööt Reali poolkaitsjale Zidanile....

Ime ka, et inimesed igavusse ei kärva.

silverman
28.06.04, 21:15

Mis puutub aga pildi kommenteerimisse sekund-sekundilt, siis see on minu arvates idiootsus ja Eesti kommentaatorite suurim viga. Iga loll näeb, et mis seal platsil toimub ja kas pall on keskel või äärel. Ainuke info oleks mängija nimi, kuid mis sellestki nii väga. Kui sa juba staadionil oled, siis anna muud infot kah. Või räägi kuulujutte või tee nalja või kui igav on, siis plära hoopiski millestki muust. Vahepeal kiika mängu kah ning muuda nii kommentaari tempot ja sisu.

Rääkigu parem sellest, et mida linnas näha sai, kes jõi mis õlut. Kus fännid hängasid, mis Portos huvitavat on. Kas tänavatel on ummikud? Mis sa hommikusöögiks said? Kas olid rahvusvärvides nagu kunagi Brüsselis Pissiv poiss? Mida ajalehed rääkisid? Kes kellega magas ja kelle käsul? Mida teised ajakirjanikud rääkisid? Tra. teemasid terve persetäis, eriti kui veel kohapeal oled. Siis peaks emotsioone sitaks olema.

Praegu aga. Zidane vasakul, tsenderdab, Wiltord palliga, Nesta tõrjub ja annab edasi Gattusole, Gattuso pöörab annab tagasi Cannavarole, Cannavaro Toldole, Toldo lööb pika palli ette, seal Thuram, kes on mänginud 132 mängu Prantsusmaa eest ja siirdub FC Pragasse, Thuram tõuseb pallida, sööt Reali poolkaitsjale Zidanile....

Üks asjalikumaid poste üldse siin foorumis vist :)
Selle võiks keegi aktiivsem tegelane saata mitte ainult Kaljuveerile vaid tervele ETV sporditoimetusele (samas ega Kanal2 ja TV3 toimetustes see halba teeks). Ja tore oleks kui nad selle endale seinale kleebiks või lauale klaasi alla, et pealuu sisse kuluks, äkki siis hakkab kunagi ka huvitavat kommentaari kuulma. Vastasel juhul on mõttetu mehi kuskile kohapeale saata.

mcnamara
28.06.04, 21:56
Originally posted by silverman

Jumal hoidku selliste kommentaaride eest. Pole ETV-d eriti jälginud, aga soomlased räägivad alati asjast - ehk kommenteerivad seda, mis platsil toimub. Sellega olen rahul. Minu jaoks on see ainus õige viis. Suvalist ja asjassepuutumatut möla mina küll kuulata ei taha.

Martin
28.06.04, 22:49
Jumal hoidku selliste kommentaaride eest. Pole ETV-d eriti jälginud, aga soomlased räägivad alati asjast - ehk kommenteerivad seda, mis platsil toimub. Sellega olen rahul. Minu jaoks on see ainus õige viis. Suvalist ja asjassepuutumatut möla mina küll kuulata ei taha.

Otsustasin ikka nati vastata. Esiteks - pole Soome pealt kunagi midagi vaadanud, sest ei saa sellest keelest aru. Seega ei oska võrrelda.

Teiseks on minu arvates tähtis see, et sa said kas täiesti valesti aru või lihtsalt liialdad. Nagu minagi omas postituses. Ehk teisisõnu - suvaline ja asjassepuutumatu möla pole tõesti väga vaja (kuigi see ei pea alati halb olema, kui kommentaar seda nõuab!), kuid teema-ülekandega seotud faktid, toimingud, jutud on minu arvates iga kommentaari sisu.

Pigem peaks sinu viimane lause olema: Saates on vaja korralikku ja vajalikku möla. Või. Kindlat ja asjasse puutuvat möla. Kuid mis see sinu arvates on? Tõesti see, et Cannavaro söötis Nestale, kes söötis Toldole, kes söötis Nestale tagasi ja muutkui niimoodi 90 minutit? See annab sulle mingi naudingu? Kas sa ise ei saa aru, et kas pall on kaitses või vasakul äärel?

Võtame suusatamise. Graafika on ekraanil. Kristina saab ajaks 2.34.23 ja 3 koha. Kas selle aja ja koha ütlemine ja kaotuse ütlemine ja kordamine iga kord, kui tuleb ekraanile liiger TOP 10 (ja siis need kõik ette lugeda vaheaegadega ja kaotustega), on vajalik? Kas inimesed ei oska lugeda? Kas kõige kordamine ja lausa lapsikute asjade ütlemine teeb ülekande huvitavaks ja nauditavaks?

Kui teeb, siis pole teil kellelgi küll midagi vinguda. Ka sinul. Vaata ETVd ja sa saad täpselt selle. Noh, võibolla mõnikord öeldakse mõni nimi valesti. Aga see on ju positiivne, sest see on selle ülekande ainuke erutav koht. Muud huvitavat sealt ei leia, kuid minu arvates peaks leidma.

silverman
28.06.04, 22:58
Jätaks selle \'originally posted by...\' õiguse siiski Martinile.

Mille kuradi pärast on vaja saata delegatsioon kohapeale selleks, et nad kuskil staadionil telekast toimuvat kirjeldaks??? Milleks on vaja tuima häälega lugeda ette, mitmes mäng X mehel koondises on ja mitu väravat ta löönud on??? Statistikat võin ma ise ka tonnide kaupa välja kaevata. Räägitakse kes kellele söödab ja siis järsku pühalikul häälel kilgatakse: Zinediiiin Zidaaaaan - üks paremaid keskväljamehi...

Miks ei võiks tüüpidel olla siis juba kaasas kaameramees, tehku lühikesi saateid ürituse ümber toimuvast melust... Uba armastas alati rääkida mahlakaid lugusid sellest, kuidas ta mingile võistlusareenile jõudis ja kuidas sealt õhtul hotelli sai. Kommentaator peab oskama huvitavalt rääkida ja erinevaid meelelahutuslikke ja harivaid aspekte põhisündmuse sisse põimima. Minu arusaam ajakirjandusest on vähemalt selline - ei piisa ainult oskusest kaardi pealt staadioni asukoht üles leida.

mcnamara
28.06.04, 23:03
Teiseks on minu arvates tähtis see, et sa said kas täiesti valesti aru või lihtsalt liialdad. Nagu minagi omas postituses. Ehk teisisõnu - suvaline ja asjassepuutumatu möla pole tõesti väga vaja (kuigi see ei pea alati halb olema, kui kommentaar seda nõuab!), kuid teema-ülekandega seotud faktid, toimingud, jutud on minu arvates iga kommentaari sisu.

Liialdasingi. Ikka peab noori sõpru natuke harima. ;) Point on minu jaoks selles, et soomlased püüavad avada mängu, rääkida lisaks sellele, mis väljakul toimub ka sellest, mida võib-olla igaüks näha ei oska. Ehk seda, miks üks meeskond domineerib, kuidas mängu käigus meeskondade taktika muutub, milliseid muudatusi treener võib teha - vahetused, ümberpaigutused. Ehk siis aitab vaatajal väljakul toimuvat mõista. Sommidel on tavaliselt juures mõni kogenud tegevtreener või tegevmängija, kes selleks võimeline.
Kommentaator peab olema aga piisavalt nutikas, et asjatundja jutuga kaasa minna neis arutlustes. Seda pole ma Eestis veel märganud. Paar päeva jälgisin Eesti kommentaare Lõuna-Eestis olles: meie asjatundjad on tasemel, aga kommentaatoritel puudub oskus nendega dialoogis olla.

silverman
28.06.04, 23:11
Kommentaator peab olema aga piisavalt nutikas, et asjatundja jutuga kaasa minna neis arutlustes. Seda pole ma Eestis veel märganud. Paar päeva jälgisin Eesti kommentaare Lõuna-Eestis olles: meie asjatundjad on tasemel, aga kommentaatoritel puudub oskus nendega dialoogis olla.

Just nimelt kommentaator pole piisavalt kompetentne ja ei suuda seda ka varjata. Asjatundjad jällegi kardavad mikrofoni või ei saa piisavalt julgustust kommentaatoritelt. Ja ei oska eesti keeles eestlasele rääkida.

Martin
28.06.04, 23:28
Lõuna-Eestis olles: meie asjatundjad on tasemel, aga kommentaatoritel puudub oskus nendega dialoogis olla.

Tahan lihtsalt veelkord lisada (kui juba teinud pole), et minu arvates on parim nö. ekspert olnud Janno Kivisild, kellele sekundeerib kenasti Sarap. Tegevmängijad Piiroja ja Zelinski on küll lõbusad, kuid mitte päris see, mis ekspert peaks tegema. Viikmäe ei julge rääkida. Mõttus on Mõttus, ei midagi erilist.

Puust ja punaseks: mulle on kõige enam meeldinud Janno, kes asjad kuidagi jube lihtsalt lahti seletab ja nö. pereemale selgeks teeb. Arenguruumi on, kuid muidu väga hea leid ja tasub raudselt edaspidigi kasutada.

Kuid siiski jään ka oma esimese postituse juurde kindlaks. Ja peale selle peaks olema kolmik - 2 kommentaatorit ja ekspert või siis nt. ivari tüüp+zelinski tüüp+janno tüüp. Hakkaks minema.

Loca
28.06.04, 23:49
Btw, kas Kaljuveer oli eile Tšehhi väravate üle nii õnnelik sellepärast, et talle meeldib nende mäng või sellepärast, et kadus oht staadionile ööbima jääda? Tore, et ta Mõttuse kaasa võttis, ainult Kaljuveeri juttu kuulates võiks magama jääda.

mazz
29.06.04, 00:05

Oeh.

Kontekst - kontekst oli Tsehhi 1:0 juhtvärav, mitte migni konkreetne hetk platsil. Ja nüüd üritame olukorra uuesti esile luua. Tshehhi lööb 1:0. Kaljuveer ütleb, et Tsehhi pole sellel turniiril veel juhtima läinud. Siis seda uuesti ehk natuke teises sõnastuses. Pole olulune. Ekspert või ta ise täiendab, et nii Läti ja Hollandi vastu jäid kaotusseisu, kuid võideldi välja ja nüüd asuti siis juhtima. Minu arvates see teine osa (Läti-Holland või vähemalt üks neist) oli seal tekstis olemas. Ja isegi kui polnud, siis pildiline kontekst (Tsehhi 1:0) andis juba iseenesest väga selge sõnumi.

Ausalt öeldes ma ei mäleta täpset konteksti ega täpset sõnastust, mäletan kõigest seda, et ta jutt ei olnud loogiline ja see venis ning mis peamine - millegi pärast käis tol hetkel mulle eriliselt pinda.
Aga nagu ma ütlesin - probleem ei ole nii väga selles ühes apsus vaid üldisem. Pidev näägutamine on tõesti mõttetu ja kuna mu seisukoht on nüüd selge, siis rohkem ma ta kallal ei piuksu.
Mis puutub kommenteerides platsil toimuva ning üldise info vahekorda, siis selle kohta on ainult üks sõna - tasakaal. Peamine, et jutt oleks sorav ja loogiline. Siinkohal tahaks kohe mainida, et ühel teatud isikul see nii mitte ei ole, ent sai juba lubatud, et aitab.

dreyd
29.06.04, 08:22
kas hakkab jälle otsast peale:(

vaikiv mees
29.06.04, 14:09

/../ korralikku ja vajalikku möla.
Uba ise ytles vist - \'kontrollitud loba\' - et eetrisse vaikus ei tekiks jne

Või. Kindlat ja asjasse puutuvat möla. Kuid mis see sinu arvates on? Tõesti see, et Cannavaro söötis Nestale, kes söötis Toldole, kes söötis Nestale tagasi ja muutkui niimoodi 90 minutit? See annab sulle mingi naudingu? Kas sa ise ei saa aru, et kas pall on kaitses või vasakul äärel?

Võtame suusatamise. Graafika on ekraanil. Kristina saab ajaks 2.34.23 ja 3 koha. Kas selle aja ja koha ütlemine ja kaotuse ütlemine ja kordamine iga kord, kui tuleb ekraanile liiger TOP 10 (ja siis need kõik ette lugeda vaheaegadega ja kaotustega), on vajalik? Kas inimesed ei oska lugeda? Kas kõige kordamine ja lausa lapsikute asjade ütlemine teeb ülekande huvitavaks ja nauditavaks?

m6lema jutt on arusaadav, kuigi r22gite natuke erinevtest asjadest.. aga mitte sellest ei tahtnud ma r22kida, vaid- k6igi teie \'probleemid\' saavad \'lahenduse\', nyyd kui reformar Allikmaa raadiot &tele yhendama siirdus,
tema parteikaaslase (ikka seesama elu- ja spordiv66ras R.Lang, keda ka staadioni teema all olen maininud) meelest on nii tele- kui raadio spordireporterite l2hetamine v6istlustele t2iesti ylearune, nimelt- tema meelest saab ka sporditoimetused edukalt yhendada ja raadioreporterid hakkavad ka teles kommenteerima (v6i vastupidi, tema meelest vahet pole)-
kuigi kasv6i Martini n2ide r22gib selgelt keelt sellest, et vahe on olemas, raadio pilti ei n2ita,
neidsamu tabeleid hakatakse meile siis 1haaval ette lugema &seletama, kes hyppab ja kes kargab, kuigi ekraanil on niigi k6ik n2ha

Martin
29.06.04, 15:04
Originally posted by vaikiv mees
kuigi kasv6i Martini n2ide r22gib selgelt keelt sellest, et vahe on olemas, raadio pilti ei n2ita,
neidsamu tabeleid hakatakse meile siis 1haaval ette lugema &seletama, kes hyppab ja kes kargab, kuigi ekraanil on niigi k6ik n2ha

Jah, kinnitan siin omalt poolt veel üle, et raadiokommentaar on hoopis midagi muud, kui telekommentaar. Seda just pildi puudumise tõttu raadios. Kuid pildi puudumine ei pea ka raadiot kammitsema(!), kuigi nöör on muidugi palju lühem.

Selline on muidugi minu arvamus.

budu
29.06.04, 15:25
ainuke hea asi on see et kuuse lemps pole jalkafänn siis oleks kyll kusi majas,hea et seal see mõtus on kes väheki normaalset juttu ajab aga kaljuveeril oleks parem vait olla.

ROOTSI KUNN
29.06.04, 15:45
Vaatan ,et siin käib päris tõsine arutelu .:) Peaaegu kõik on vist juba ära õeldud ,mis endalgi on mõttes mõlkunud ,kui olen erinevaid kommentaatoreid kuulanud. Olin isegi veel mõned aastad tagasi usin soomlaste kuulaja aga nüüd enam mitte väga. Kuigi ,jah mõne mängu ikkagi olen soome pealt vaadanud ja mis kõige rohkem kõrva torkas on see ,kuidas Soome kommijad oskavd staadionil valitsevat meeleolu ,emotsioone ja ärevust vaatajani tuua. See kuidas mehed oma häälega loovad tõelise õhkkonna. Siin jäävad kõik meie omad alla võibolla kõige lähemal on neile Jurtshenko. Kõige totrama häälega räägib Kaljuveer. Tema hääles puudub absoluutselt see tõeline pinge ja kaasaelamine . Eriti halvasti kukub see välja ,kui ta seda kuntstlikult püüab teha.
Toetan siinkohal Martinit ,et ka fännidest,linnas,riigis toimuvast ja laiemas mõttes jalgpallikultuurist rääkimine on samuti osa mängust. Lihtsalt sellest rääkimiseks tuleb osavalt leida õige aeg ,et mitte üle pingutada.
Kommentaatori eriti jalgpallikomentaatori töö on minu meelest väga raske ja neid ,kes selle peensusi valdavad on väga vähe. Aga peensused ja nüansid on just see õige komentaari sool. Tugitoolivaatajal tõusevad samuti juuksed pähe püsti ,kui ta head teksti ja ärevusest pulbitsevat häält kuuleb.:lahe:

Tembu
29.06.04, 17:30
Vägisi kisub suu muigele, kui seda teemat lugedes meenus eelmine MM, mida kommenteerisid ka Tiit Rääk ja Tiit Karuks...Nii \"emotsionaalset\" on raske järgi teha. Ja kordagi ei lastud unustada, mis numbri all teatud mees platsil mängib ja mis tolle sünniaasta on.
\"Karuks istus vangitornis, aeg oli igav oota´........\"

yheksa
30.06.04, 09:16
Nati teemasse: 30.06.2004 EPL \"Meie mehed Portugalis – Marko Kaljuveer ja Aaro Mõttus\" (http://www.epl.ee/artikkel_268673.html)

dreyd
30.06.04, 09:40
lugesin artikli läbi ja kõigile Kaljuveeri kriitikutele, kaasa arvatud mina ise, me ei ole tõsiseltvõetavad televaatajad ja meid mäng üldse ei huvita:P :doh: . Aga siiski võiks Marko koju tulles teha kambasse analüüsi ja paluda Ivaril ostida endale veel üks kommentaator sõbrade seast, et siis kahe aasta pärast Saksa lennata ja mikker punaseks röökida.;)

fitti
30.06.04, 09:49
suht jaanalinnumentaliteet: pea liiva alla ja mingit vigade tunnistamist ei ole. kes kritiseerib, on ahv ja ei tea ise mitte midagi. tsiisõs!
samas tore teada, et vähemalt kodutööd teevad mehed jutu järgi kõvasti: millalgi peab see hakkama ära tasuma. ehk.

fitti@unistab ajast, mil meil on põnev liiga, konkurentsivõimeline koondis ja konkreetselt JALGPALLI-, mitte SPORDIkommentaatorid.

Matis
30.06.04, 10:11
Kuigi on igasugu kände ja mättaid meie spordikommentaatorite teel Jalgpalli EM-i ajal, on nende taseparem, kui kergejõustikutiitlivõistlustel. Kaljuveer kippub tele-eetris kergesti närveerima ning siis tuleb ebaadekvaatset juttu mis tapab. Nii et Marko suhkruvett joo üks klaasitäis ning siis lahingusse. Jutt et Kaljuveer on väheemotsionaalne on jama, Osilal näiteks ei ole üldse tundeid. Iga mäng lõpeb talle kui 0-0. Ega faktiteadlikkus ei taga veel edukat spordireprtaaži. Emotsionaalsuselt on number üks Jurtšenko.
Ekspertidest on meeldinud enim Pohlak ja Zelinski. Aavo Sarap muutub pikapeale juba tüütuks ning Raio Piiroja on liiga kandiline.

eston maravilha
30.06.04, 16:57
Originally posted by yheksa

Nati teemasse: 30.06.2004 EPL \"Meie mehed Portugalis – Marko Kaljuveer ja Aaro Mõttus\" (http://www.epl.ee/artikkel_268673.html)

võiks arvata et tegemist on prantslasega..

Epic
30.06.04, 17:12
Originally posted by yheksa

\"...Väga kihvt tiimitunne on meil, väga kihvt.\"

Nii nunnu! :)

resorte
30.06.04, 21:59
Portugallaste Miguelist sai keegi Michel, siis hollandlastel on David Edgar Davids väljakul. Ja kes on Cristian Ronaldo?

Hughes
30.06.04, 22:10
Ma ei saa aru kuidas Holland ei suuda leida oma kesktormajat Rui Rui Ruud van Nistelrooy´d. Lihtsalt hämmastav.

dimaggio
01.07.04, 18:42
Robben õnnistati mitu korda van Robbeniks

Mikusiku
01.07.04, 19:05

Seda on öeldud pea igas Hollandi mängus.

Tanel
01.07.04, 19:47

Robben õnnistati mitu korda van RobbeniksKuigi siin teemas tavaliselt sõna ei võtta, aga Robbenile pandi tõesti mitu nime :P Vahepeal oli ta mingi Roppen...

resorte
01.07.04, 20:31
Originally posted by Henryfan

Kuigi siin teemas tavaliselt sõna ei võtta, aga Robbenile pandi tõesti mitu nime :P Vahepeal oli ta mingi Roppen...

Kaht nõrka ühesugust häälikut tulebki hääldada tugevana. ;)
Arvad, et Roben kõlab ilusamini või?

Tanel
01.07.04, 21:19
Originally posted by Totti

Originally posted by Henryfan

Kuigi siin teemas tavaliselt sõna ei võtta, aga Robbenile pandi tõesti mitu nime :P Vahepeal oli ta mingi Roppen...

Kaht nõrka ühesugust häälikut tulebki hääldada tugevana. ;)
Arvad, et Roben kõlab ilusamini või?Ei sa ei saanud vist mu posti mõttest aru. Vaata mina kuulsin kolme kerinevat nime: Roppen, Robben ja Van Robben (esimesel kahel oli nagu väga erinev hääldus kommentaatorite suust eriti Kaljuveeri)

Et siis kommentaatorid ei jõundud selgusele, millist nime kasutada.

Ja tundub, et see teema on natuke vale topicu vms all ;) Sest EM, MM ja koondise valik- ja sõprusmängud pole nüüd küll Euroopa karikasarjadega seotud ;)

17
01.07.04, 21:52
Et siis nagu Kreeka ründab ja Tšehhi lööb latti:doh: :doh: Nii vähemalt väitis Marko...

Karla
01.07.04, 22:00
Marko väitis õigesti.tema ei eksi kunagi.

runno
02.07.04, 00:28

Portugallaste Miguelist sai keegi Michel, siis hollandlastel on David Edgar Davids väljakul. Ja kes on Cristian Ronaldo?
see sarnane teema on mujal. Look around:oih: Ja Teie Ülejäänud Kahh. (Ma mõtlen hääldajad ja virisejad.) Imestan, et Teil jätkub aega kommenteerida?, mängude vaatamise kõrvalt.... Tahaks nagu Huvitavamat lugemist...

eika
02.07.04, 00:38
no mulle eriti ei meeldi viriseda, aga üks ebakõla jäi täna kõrva. kaljuveer väitis, et poborsky(või keegi teine) mängib tshehhoslovakkia meistrivõistlustel!?!?! no sellist viga küll ei tohiks teha, see on lausa solvang nende kahe riigi suhtes...

resorte
02.07.04, 00:40
Originally posted by runno

see sarnane teema on mujal. Look around:oih:

Mis teema kurat? :viha:

runno
02.07.04, 01:29
aga Te uurige....

Epic
02.07.04, 10:50

see sarnane teema on mujal. Look around:oih:

Mis teema kurat? :viha:

http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=1391

resorte
02.07.04, 15:46
aga Te uurige....

Mida Sa minu kallal mölised? Ega mina seda teemat ei teind ju! Pealegi olen ma selle kahe aasta jooksul, mis ma siin foorumis olnud olen, aint ühe teema teind.

Epic, tänan lingi eest. ;)

taku*
02.07.04, 17:02
:P Ei, minuarvates on Kaljuver ikak palju paremaks läinud võrreldes algusega, et sisi vast tüüpiline eestlane: Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama:) Mehike on aktiivsemaks muutund ja ülimalt nalja pakkus minule see lause, mis nägi ilmavalgust pääle Kreeka võiduväravat. See oli umbes siukene:\" Vot see oli nüüd alles pööre selles mängus!\" Naljakaks teeb selle lause hääletoon millega ta seda ütles...nagu oleks vaielnud kellekagi:P Igatahes suudamas saadamas suva nendest nimedest. Peaasi, et nalja saaks...ja kuhjaga;)

Ricky
02.07.04, 19:04
Usun, et siin on nii Martini arvamus aarmuslik ning ka vastused kanduvad teise aarmusse. Tegelikult on ikka oigus nendel, kes utlevad et kommentaator peab raakima peamisest ehk mangust, ent pauside (isegi audiviske ajal on aega naiteks) ajal tuleb kiirelt sisse tuua midagi manguvalist... Nagu naiteks Margus Luik kommenteerib (kui kommenteerib)...
Tervitusi Portugalist (tulin finaali vaatama, mega atmosfaar ja ilm) ja vabandused tapitahtede puudumise parast.

eika
05.07.04, 13:06
krt küll, esimest korda suutis kaljuveer mulle närvidele käia ja seda just em finaalis:oih: .
esiteks muidugi meeletu nimede sassi ajamine, mille krooniks oli muidugi pauleta \"ristimine\" bebetoks.
teiseks uimane jutt, nende jutust ei tulnud kuidagi välja, et see on selle aasta jalgpalli tähtsündmus.
kolmandaks lausete kordamine. seda, et kreeka muinaslugu (mõni eesti keele asjatundja võib mulle vastu vaielda, aga minu arvates pole muinasjutt ja muinaslugu samad asjad. muinasjutt on jutt, kus omad tunnused jne. aga muinaslugu peaks olema vanaaja lugu) sai tõeks pidi lõpus 10 korda kuulama. samuti kaljuveeri hüüatus: \"vaadake kui kurbade nägudega portugali mängijad on\" tuli 5 korda.

jurtsenko jalgpalli kommenteerima!!!

Sull
05.07.04, 23:54
See asjas kopsu üle maksa neh, et \"Oiiii, portugali mehed on õnnetud!\"
Toho tillae, sa ise oleks jubedalt sillas või?
Jess, me tulime teiseks.

Muinasjuttu võib mõista kui kirjanduslikku terminit või siis midagi imepärast, mis võimatuna näib. Muinaslugu võib peale viimase olla tõepoolest ka lugu, mis toimus muinasajal, ehkki \"muinaslugu\" selles kasutuses ma veel kuulnud ei ole.
Paljukest siis inimesed sellest muinas ajast tevad, et tema kohta mingeid jutte rääkida.

mg
06.07.04, 19:32
ma pole sellesse teemasse enne suvenend ja võibolla on seda juba mainitud, kuid häälduste kohapealt ajas kõige rohkem närvi see et öeldi kogu aeg [nunjo] asemel [nuno].
kusjuures kaljuveer isegi ühes mängus ütles nunjo, aga rohkem mitte
ei tohiks üldse raske olla paar hääldust ära õppida.:viha:

mg
06.07.04, 19:34

mõtle enne, mida sa ütled, jurtšenko oli kõige kohutavam neist...

realmadridfan
06.07.04, 19:46
Originally posted by mg

mõtle enne, mida sa ütled, jurtšenko oli kõige kohutavam neist...

Sa oled üks vähestest, kes nii arvab...

Juveman
06.07.04, 20:16
Originally posted by mg

ma pole sellesse teemasse enne suvenend ja võibolla on seda juba mainitud, kuid häälduste kohapealt ajas kõige rohkem närvi see et öeldi kogu aeg [nunjo] asemel [nuno].

a la - mulle ei meeldind, et selles lauses koma ei olnd...ausõna ju, kriitikud võtke toone maha, muud pole, kui mõttetu vingumine ja see ka veel, et Ivar peaks tõesti vutti kommenteerima, hoidke kaljuveer eemal!!!

Loca
06.07.04, 23:08
Originally posted by mg

nuno pidi ju õige hääldus olema. ka Mõttus hääldas nuno mitte nunjo, seega peaks see õige hääldus olema, kuna Mõttus pidavat portugali keelt oskama.

Kaljuveeri ma igatahes rohkem jalkat kommenteerimas ei tahaks kuulda

Karla
06.07.04, 23:14
Mõttuse jutt on teada kah.

Hughes
06.07.04, 23:25
Originally posted by saar

Mõttuse jutt on teada kah.

sinu jutt on ka teada. kas sul kahelauselisi postitusi ka on?

olen ka kuulnud, et Mõttus oskab portugali keelt. häälduse kohapealt ei oska midagi kommenteerida.

Karla
06.07.04, 23:36
ei ole.

budu
19.08.04, 12:31
kuigi tegemist siin mõeldud ainult jalgpalli kommentaatoritest siis ikkagi kui keegi on OM vaadanud siis etv omad on ikka pasad küll eriti lembitu kuuse ja anu säärits,maksumaksja raha eest saame küll ikka ebaprofesionaalseid kommentaare.helar osila hetkel kõige parem aga ikkagi nüüdsest vaatan hääl maas.:viha:

Undi
19.08.04, 14:01
Tahaks lihtsalt mainida, et kuna kõik tegijad vennad on õnneks Olümpiaga seotud, siis oli eilne kommentaar päris hea.

runno
19.08.04, 14:18
Algselt postitas budulojus

kuigi tegemist siin mõeldud ainult jalgpalli kommentaatoritest siis ikkagi kui keegi on OM vaadanud siis etv omad on ikka pasad küll eriti lembitu kuuse ja anu säärits,maksumaksja raha eest saame küll ikka ebaprofesionaalseid kommentaare.helar osila hetkel kõige parem aga ikkagi nüüdsest vaatan hääl maas.:viha:
ma ei usu sind

runno
20.08.04, 22:48
Ahjaa veel. On nende ETV, TV3, Vikerraadio kommentaatoritega kuidas on... senikaua, kui sporti kommenteeritakse, tehakse vigu kommenteerijate poolt ja ikka on kellelgi kuulajatest ühel või teisel põhjusel midagi öelda. Nii on see juba Uba aegadest saadik (praegu küll räägitakse, et vaat küll see Uba oli ikka ainuke õige mees). Eks Inglise blocke-del ole SKY kohta ka ilmselt alatasa irisemist (v.t. fast Show Paul Whitehouse esituses). Nii, et ma katsun ise ka üsna leplik olla. Kui täna ajas mind üks asi järjekordselt üsna närvi...
Tuleks ära lõpetada see asi, et kui kogu kamanda on kuskil kohapeal kommenteerimas siis tuuakse mingi kuradi dilede punt asja kohapeale vedama. Miski jalgpalli finaalturniir oli kui pranssude mängu kommenteeris Lauri Leesi, mingit teist aga Martin Reimi vanaema.... no jomajoo.
Eile oli see Kaileen Mägi (vist), Täna aga Ainar Ruussaar- too oli vedanud sinna mingid 2 koalitsioonipoliitikut, kellega räägiti spordist üldisemalt:oih: :oih: :oih: :oih: ja seda kudas nemad omal ajal sporti tegid - no mida perset. Hea, et mul teised telekanalid käepärast olid, samal ajal oli kergejõustik otse... Ühesõnaga see \"Sport massidesse\" ira tuleks seal küll ära lõpetada ja konsentreeruda olulisele.

H.M Murdock
21.08.04, 03:13
need stuudio\"spetsialistid\" on tõesti etv\'lt üks komöödia.kasvõi usa-kreeka mängu ajal kui mingi valgepäine mutt küsis kuusmaalt a la \"kreeklaste treener valis õige taktika-vahetused.kuidas kommenteerid?\" no dvaajumaaju.saaks aru kui jalkas ajab siukest asja.no ok.aga koss,kurat võtaks.enivei: nii vähe kui ma seda OM\'i vaatan,siis kui asi tallinna stuudiosse tuleb vahetan kanalit või panen telepurgi üldse kinni.

Jaan
21.08.04, 07:25
Algselt postitas runno

Tuleks ära lõpetada see asi, et kui kogu kamanda on kuskil kohapeal kommenteerimas siis tuuakse mingi kuradi dilede punt asja kohapeale vedama. Miski jalgpalli finaalturniir oli kui pranssude mängu kommenteeris Lauri Leesi, mingit teist aga Martin Reimi vanaema.... no jomajoo.

Halloo!!!?? Tegemist oli klassikaga - Kristen Viikmäe vanaema proua Malle. Spordikommentaari absoluutne tipp. Eriti Uba küsimus, et kas... noh... naiste jaoks... noh... on ka värav... noh... mängu ... nagu tippsündmus. 1998.a. MM oli, muuseas.

eika
21.08.04, 13:00
ma ei saa aru, miks nad ei pannud olümpiastuudiosaadet tegema ainuisikuliselt priit kuuske. ta saab väga hästi hakkama õhtuste saadetega. viletsam variant ei oleks olnud ka anu säärits kojujätmine ja tema panek seda saadet tegama. isegi praegused spordiuudiste tegijad pruuli ja seemingiteinevend oleks olnud paremad variandid kui mingid spordikauged tibid.
kui nad oleks tahtnud jutusaadet, siis oleks võind ju kutsuda alex lepajõed koos antti kammistega saadet tegama. neil vähemalt jutt jookseb paremini ja siis saaks nad koos arnoldoksmaadejaigasustetibidega olümpia üle arutada.

budu
23.08.04, 11:23
ilmar raag eile ainult mökitas ei tulnud talt mitte ühtegi korraliku lauset kus poleks stoppama jäänud.appi kus me elame, varsti siis edgar savisaare kord koos vitsutiga jalgpalli kommenteerimas lilliekülast.ma ei saa enam aru

runno
23.08.04, 11:52
Algselt postitas budulojus

ilmar raag eile ainult mökitas ei tulnud talt mitte ühtegi korraliku lauset kus poleks stoppama jäänud.appi kus me elame, varsti siis edgar savisaare kord koos vitsutiga jalgpalli kommenteerimas lilliekülast.ma ei saa enam aru
ma ju ütlesin, et ma ei usu Sind, kas ostustasid Ilmar Raagi üle tema suu liigutamise järgi?

17
23.08.04, 17:23
Säärits seebiks!:DTäiesti mõttetu mutike seal ETV\'s.

Hughes
23.08.04, 18:41
Algselt postitas 17

Säärits seebiks!:DTäiesti mõttetu mutike seal ETV\'s.

seni kuni ta jalkat või kossu ei kommenteeri las elab veel....või mis sa arvad?

17
23.08.04, 22:29
Kaljuveeri võiks ka korra seebiga üle pesta:DAina raiub, et Nool sai kõrgushüppes nulli, aga lõpuks Osila suutis talle selgeks teha, et Nool sai 1.88 kirja:)

dreyd
24.08.04, 08:16
Algselt postitas 17

Kaljuveeri võiks ka korra seebiga üle pesta:DAina raiub, et Nool sai kõrgushüppes nulli, aga lõpuks Osila suutis talle selgeks teha, et Nool sai 1.88 kirja:)

see oli jah täitsa koom, kahju aint et eetriaeg läbi sai, oleks olnud huvitav kuulata, millega see lugu lõppes. Ilmselt siiski Marko ei jäänud Helarit uskuma...

yheksa
24.08.04, 18:30
Ojaaa see oli vahva moment eilse saatepäeva löpus. Helar kogus ennast tükk aega ja löpuks ikka ütles ülemusele (sporditoimetuse juht ikkagi), et kuule mees mis jama sa ajad. Noh mitte küll otse aga siiski! Diskreetselt ;)

Tänase päeva (seni) parim on Anu \"kuumus on mulle pähe hakanud\" Säärits! Nii vahvat kommentaari oma jutu kohta ei ole üheltki eestlaselt veel kuulnud! Super Anu! :silm4:
Ausöna, mulle meeldivad Anu Sääritsa kommentaarid!

mjkk
25.08.04, 02:51
Ma ei tea, kas ma olen hakanud leppima paratamatusega või mis, aga mulle on Osila kommentaatorina täitsa meeldima hakanud (ujumine ja kergejõustik), ka Sääritsal pole nii hullu midagi viga. Kaljuver võiks ennast seevastu lahti lasta ja kõik need kuradi stuuditillid (v.a. Kuusk) kaasa võtta...

norsk
25.08.04, 09:45
Osila kohapealt täitsa nõus. Olen avastanud, et tema jutt ei tundu mulle enam nii igav ja monotoonne nagu varem. Ning Helarile omane asjakohane statistika, millega ta küll vahel veidi üle pingutab, on ikka hoopis midagi muud kui Kaljuveeri \"n-aastane n-pikkune n-klubi mängumees\".
Vähemalt kergeraksu kommenteerimises paneb Osila kogu ETV satsile pika puuga ära. Nii et edu talle, mis muud. Pallimängudest võiks ta aga ennast siiski eemal hoida.

eika
25.08.04, 10:11
Algselt postitas norsk

Osila kohapealt täitsa nõus. Olen avastanud, et tema jutt ei tundu mulle enam nii igav ja monotoonne nagu varem. Ning Helarile omane asjakohane statistika, millega ta küll vahel veidi üle pingutab, on ikka hoopis midagi muud kui Kaljuveeri \"n-aastane n-pikkune n-klubi mängumees\".
Vähemalt kergeraksu kommenteerimises paneb Osila kogu ETV satsile pika puuga ära. Nii et edu talle, mis muud. Pallimängudest võiks ta aga ennast siiski eemal hoida.
100% nõus
Osila on olnud tõeline (positiivne) üllatus minu jaoks...

ertz
25.08.04, 16:12
Samuti paari eelkõnelejaga 100 prossa nõus! Osila sobib just KJ kommentaatoriks! Miks? Aga sellepärast et talle see ala endale ilgelt meeldib ja ta on fänn ja ta ei tee faktide edasiandmisega mitte kunagi vigu! Vähemalt mina küll ei mäleta millal ta eksinud oleks... Keel sõlme ei lähe ja vahel puistab ka mõne huumoriterakese huulilt ;)
Tõesti kiitus talle selle eest!

Kaljuveerist ma ei hakka rääkimagi... mees millal sa ükskord aru saad et sinusugust puterdist ei ole vaja sinna telepildi taha? :viha:

Ja lõpetuseks üks terake L. Kuuse \"varasalvest\":
\"... laskjad on ju tuntud kui väga kannatlik rahvas ...\" :D

Shrek
26.08.04, 17:49
Algselt postitas erts

Kaljuveerist ma ei hakka rääkimagi... mees millal sa ükskord aru saad et sinusugust puterdist ei ole vaja sinna telepildi taha? :viha:

Õige. Kaljuveer ütles ühe ülekande ajal kaks korda et Erki Nool sai kõrgushüppes nulli, kuid peale seda kui ta oli seda teist korda öelnud parandas Osila asja õigeks. Osila on tõesti kõige parem kommentaator.

Ühte asja märkasin veel. Tänase triatloni kommenteerimisel ei lubanud Kuuse alguses Ain-Alaril üldse rääkida. On tegelt jah jube raske rääkida kui kommentaatorid on üksteisest tuhandete kilomeetrite kaugusel.

Hughes
29.08.04, 02:26
kuradi Lembitu vanamees tõestas taas, et ta pole mingi kommentaator. ta oli ikka 100% Leedu poolt(Usa - Leedu pronksimängus). näiteks, kui Marion viskas korvi, siis ütles et nüüd kahjuks ta ei eksinud ja kui Stombergas viskas korvi, siis ütles et nüüd õnneks tabas...:viha: :viha: :viha: im mad now:viha: :viha: :viha:

Hughes
29.08.04, 02:30
Algselt postitas Shrek

Algselt postitas erts

Õige. Kaljuveer ütles ühe ülekande ajal kaks korda et Erki Nool sai kõrgushüppes nulli, kuid peale seda kui ta oli seda teist korda öelnud parandas Osila asja õigeks. Osila on tõesti kõige parem kommentaator.

minu meelest ei ole Eestis ühtegi normaalset kommentaatorit...vb Jurtsenko on mõned head kommentaarid ka teinud, aga muidu panevad ikka erilisi prohmakaid ja peksavad muidu segast. ehk peaks võõrleegionäride abi kasutama...???

mikc
29.08.04, 11:04
Säärits on kõige hullem neist. Kuuse paneb koguaeg mööda,on alati pannud.

im mad now:viha: :viha: :viha: :viha: :viha:

SleepWalking
29.08.04, 15:36
Algselt postitas Hughes
kuradi Lembitu vanamees tõestas taas, et ta pole mingi kommentaator. ta oli ikka 100% Leedu poolt(Usa - Leedu pronksimängus). näiteks, kui Marion viskas korvi, siis ütles et nüüd kahjuks ta ei eksinud ja kui Stombergas viskas korvi, siis ütles et nüüd õnneks tabas...:viha: :viha: :viha: im mad now:viha: :viha: :viha:

kelle poolt siis peaks olema?

mjkk
29.08.04, 15:42
v*ttu-p*tsi-m*nni, kommentaatorid on imbetsillid ja kõik inimesed on jobud.

:viha: :viha: :viha: :viha: :viha: :viha: :viha:

elagu viha!

Hughes
29.08.04, 15:49
Algselt postitas SleepWalking

Algselt postitas Hughes

kelle poolt siis peaks olema?

erapooletu võiks olla nagu

SleepWalking
29.08.04, 15:54
Algselt postitas Hughes
erapooletu võiks olla nagu

saan kuuse lempsist aru, ka mina ei suudaks kaugete ja võõraste neegripoiste ja sümpaatsete üleaedsete mängu kommenteerimisel erapooletuks jääda. usun, et ka enamus etv vaatajaid ühtib selle nägemusega ning ei kurda.

marabella666
29.08.04, 15:57
no see Leedu-maania, mis korvpallistuudios valitses ületas ikka igasugused piirid. Ei hakkagi rohkme siia midagi lisama.

EgoTrip
29.08.04, 16:06
Täielik frukt on ikka see blondiin. Noh see viltuse suu ja suurte hammastega. No mida vittu sa ütled mulle Argentiina ja USA mängu tulemuse ära, kui see hakkab varsti pihta. No tra see mõrd rikkus tuju nii ära, et ei tahtnudki enam USA ja Argenttina mängu vaadata. Priit Kuusk on praeguse seisuga ETV parim kommentaator

Hughes
29.08.04, 16:18
Algselt postitas EgoTrip

Täielik frukt on ikka see blondiin. Noh see viltuse suu ja suurte hammastega. No mida vittu sa ütled mulle Argentiina ja USA mängu tulemuse ära, kui see hakkab varsti pihta. No tra see mõrd rikkus tuju nii ära, et ei tahtnudki enam USA ja Argenttina mängu vaadata

täpselt sama siin...terve õhtu oli rikutud ja ma ka ei viitsinud enam seda mängu vaadata...ahvid töötavad seal ETV´s.

pastor
29.08.04, 17:00
Säärits ja Kaljuver on kaksikud

budu
29.08.04, 17:10
siiami kaksikud.tuld neile

Tanel
29.08.04, 17:44
Mina olen sada prossa kindel, et enamikud, kes siin ETV kommentaatoreid on kritiseerinud oleks seal stuudios või otse kommenteerimas parajad sitakottid. Blondiini värgist saan aru muidugi, kuid siiksi, ta on ju blondiin. Ning ega see kommentaatori töö lihtsalt ainult võistluse või muu värgenduse kommenteerimine pole fakte ja värke ei tooda sulle kandikul ette. Okei, ma ei ole kindel, et see nii on, aga ma arvan vähemalt.

Ja Hughes, ma tahaks sind kossu kommenteerimas näha. Tahaks näha, kuidas USA mängu kommenteerid. Kui Kuuse oleks ka olnud USA poolt, siis sa poleks siia midagi kribanud. Ning ma olen ka sada prossa kindel, et sa hakkaks USA-t liiga palju haipima. Mina olin ka nt Leedu poolt kuigi pole suur korvpallisõber. Minul on peaasi, et ma oma loodetud võistlust, mida ma vaadata tahan näeks. Võib kasvõi hiina kommentaar taga kisada. Mina jälgin võistlust, mitte ei lähe teleka ette kommentaatoreid kuulama. Nad teevad lihtsalt asja värvikamaks, kui nad räägivad minule/sinule arusaadavat keelt. Las on mingi võistkonna/sportlase poolt, mis kuradi moodi peaks see teid kotima, peaasi, et oma tööd teeks ja kommenteeriks mängu, mitte mingit muud asja. Väga normaalne oleks kui nt üks kommentaator on ühe poolt, teine teise. Vaidleks seal omavahel ja teekski kommentaari värvikamaks.

-madis-
29.08.04, 19:18
Algselt postitas Tanel
Mina olen sada prossa kindel, et enamikud, kes siin ETV kommentaatoreid on kritiseerinud oleks seal stuudios või otse kommenteerimas parajad sitakottid.
Loomulikult. Aga sellepärast nad sinna ei ronigi. Kui ikka kommentaatorist asja ei saa, siis ärgu trügigu nad sinna, kuhu nad ei kuulu.

Tanel
29.08.04, 20:08
Algselt postitas madman666

Algselt postitas Tanel
Mina olen sada prossa kindel, et enamikud, kes siin ETV kommentaatoreid on kritiseerinud oleks seal stuudios või otse kommenteerimas parajad sitakottid.
Loomulikult. Aga sellepärast nad sinna ei ronigi. Kui ikka kommentaatorist asja ei saa, siis ärgu trügigu nad sinna, kuhu nad ei kuulu.Aga siis ärgu mõlisegu teiste kallal ka kui ise paremad pole. ETV toob neile, kellel pole sati, koju olümpiamängud ning hakkatakse nende kallal mõlisema. Elu on karm.

Jyrka
29.08.04, 20:23
Algselt postitas Tanel

Algselt postitas Tanel
Loomulikult. Aga sellepärast nad sinna ei ronigi. Kui ikka kommentaatorist asja ei saa, siis ärgu trügigu nad sinna, kuhu nad ei kuulu.Aga siis ärgu mõlisegu teiste kallal ka kui ise paremad pole. ETV toob neile, kellel pole sati, koju olümpiamängud ning hakkatakse nende kallal mõlisema. Elu on karm.

Haha, sa oled ikka eriline fääg. Mine kummarda Hitlerit.

mikc
29.08.04, 21:22
poiskad,mis te mõlisete kui ise paremad pole.ETV toob meile kätte olympiamängud, ja teie hakkate mölisema kommentaatoritega.Ärge mölisege. elu on täis keerdkäike .tuleb seista enda eest.võidelda võiduka lõpuni.oma sõna maksma panna.
elu on karm,poiskad.

eston maravilha
29.08.04, 23:48
Algselt postitas Tanel

Ja Hughes, ma tahaks sind kossu kommenteerimas näha. Tahaks näha, kuidas USA mängu kommenteerid. Kui Kuuse oleks ka olnud USA poolt, siis sa poleks siia midagi kribanud. Ning ma olen ka sada prossa kindel, et sa hakkaks USA-t liiga palju haipima. Mina olin ka nt Leedu poolt kuigi pole suur korvpallisõber. Minul on peaasi, et ma oma loodetud võistlust, mida ma vaadata tahan näeks. Võib kasvõi hiina kommentaar taga kisada. Mina jälgin võistlust, mitte ei lähe teleka ette kommentaatoreid kuulama. Nad teevad lihtsalt asja värvikamaks, kui nad räägivad minule/sinule arusaadavat keelt. Las on mingi võistkonna/sportlase poolt, mis kuradi moodi peaks see teid kotima, peaasi, et oma tööd teeks ja kommenteeriks mängu, mitte mingit muud asja. Väga normaalne oleks kui nt üks kommentaator on ühe poolt, teine teise. Vaidleks seal omavahel ja teekski kommentaari värvikamaks.

sa ei saanud ikka mitte sittagi aru millest jutt oli..

Silver
30.08.04, 00:17
Algselt postitas Jyrka

Algselt postitas Tanel

Algselt postitas Tanel

Haha, sa oled ikka eriline fääg. Mine kummarda Hitlerit.

Rääkides fäägidest, siis sa vist pole varem peeglisse vaadanud, hiilgad taas oma debiilse loogikaga. Aitab ehk?

ertz
30.08.04, 12:31
Algselt postitas peremees

poiskad,mis te mõlisete kui ise paremad pole.ETV toob meile kätte olympiamängud, ja teie hakkate mölisema kommentaatoritega.Ärge mölisege. elu on täis keerdkäike .tuleb seista enda eest.võidelda võiduka lõpuni.oma sõna maksma panna.
elu on karm,poiskad.

täielik lamba jutt!!! me ei ela mingil stagnaajal enam et me peame tänulikud olema et ETV olümpiamänge või jalka EM-i üle kannab... see on ju LOOOOOMULIK mitte midagi muud!!! kui seda ETV ei teeks siis K2 või TV3 ja asi vask... elu ongi karm ja seepärast peakski karm konkurents asja paika panema et idikad enam TV-s kommenteerida ei saaks... (eesotsas Kaljuveeriga)

ja see tulemuste ette ära ütlemine on ikka ilgelt lame küll... ma ei saa aru miks need võhikud seal olümpiastuudios üldse istusid????

kuusk on muidugi enamvähem OK, kuigi vahel paneb ta ikka ka väga villast....:doh:

dreyd
30.08.04, 12:37
Algselt postitas erts

kuusk on muidugi enamvähem OK, kuigi vahel paneb ta ikka ka väga villast....:doh:

kui sa räägid Priidust, siis tema võiksid küll mängust välja jätta, mees on ka ise tunnistanud, et see kommimise värk on tema jaoks veel tiba terav teema, aga loodab et harjutamine teeb meistriks.

Vennas
30.08.04, 13:06
Algselt postitas erts

Algselt postitas peremees

elu on karm,poiskad.

täielik lamba jutt!!! me ei ela mingil stagnaajal enam et me peame tänulikud olema et ETV olümpiamänge või jalka EM-i üle kannab... see on ju LOOOOOMULIK mitte midagi muud!!! kui seda ETV ei teeks siis K2 või TV3 ja asi vask... elu ongi karm ja seepärast peakski karm konkurents asja paika panema et idikad enam TV-s kommenteerida ei saaks... (eesotsas Kaljuveeriga)

ja see tulemuste ette ära ütlemine on ikka ilgelt lame küll... ma ei saa aru miks need võhikud seal olümpiastuudios üldse istusid????

irooniast oled midagi kuulnud?

ertz
30.08.04, 13:09
Algselt postitas dreyd

Algselt postitas erts

kui sa räägid Priidust, siis tema võiksid küll mängust välja jätta, mees on ka ise tunnistanud, et see kommimise värk on tema jaoks veel tiba terav teema, aga loodab et harjutamine teeb meistriks.

loodan ka! siiralt! :)

pastor
09.09.04, 11:27
oh issan, kaljuveri esitus oli eile üks hullemaid, tüüp i saand kordagi nime pilti kokku viia, ja sain ka päris huvitav asja teada nimelt, Maniche on kauglöök!

Jux
09.09.04, 11:52
Algselt postitas pastor

oh issan, kaljuveri esitus oli eile üks hullemaid, tüüp i saand kordagi nime pilti kokku viia, ja sain ka päris huvitav asja teada nimelt, Maniche on kauglöök!

Kaljuveer oli jah juba mängu esimestel sekunditel omas elemendis. Kui Portugal lõi palli lahti ja mängijad söötsid veel omal väljakupoolel, karjus Kaljuveer: \"Portugalil juba esimene rünnak!\" vms. :P

Aga õnneks kõik need hilisemad Marko vested sumbusid Zummi kärasse....

Darren
09.09.04, 15:30
Maniche on kauglöök! Markoveeri üks viimaste aastate parimaid eksimusi, nõu daubt.

Mikusiku
09.09.04, 17:44
See polnd küll ETV kommentaatorite viga, aga panite tähele, mis oli pandud Viikmäe nimeks siis, kui ta vahetusest sisse tuli?:P Mingi Zigmaier või midagi sellist:D

Wingback
09.09.04, 21:09
Algselt postitas zidane_5
See polnd küll ETV kommentaatorite viga, aga panite tähele, mis oli pandud Viikmäe nimeks siis, kui ta vahetusest sisse tuli?:P Mingi Zigmaier või midagi sellist:D

Panime, panime. :D Peab ikka nuppu olema, et Viikmäe nimest mingi Zik-zak teha.

Hughes
09.09.04, 21:14
Algselt postitas Jux

Algselt postitas pastor

Kaljuveer oli jah juba mängu esimestel sekunditel omas elemendis. Kui Portugal lõi palli lahti ja mängijad söötsid veel omal väljakupoolel, karjus Kaljuveer: \"Portugalil juba esimene rünnak!\" vms. :P

Aga õnneks kõik need hilisemad Marko vested sumbusid Zummi kärasse....

lisaks oli olukord, kui Maniche sai täpselt väljaku keskelt löögile ja Kaljuveer ütles selle peale: \"Maniche lõi ka EM-il sealt samast kohast värava, mis hiljem valiti ka....äää...ööö....ilusaimaks väravaks.

ja eriti tähelepanelikud inimesed panid kindlasti tähele, kui Kaljuveer ütles mingite signaalide peale:\"No näete...vedurijuhid teavad, et seis on 0-0 ja elavad signaalitades omadele kaasa\";)

Jyrka
09.09.04, 22:03
Algselt postitas Hughes

ja eriti tähelepanelikud inimesed panid kindlasti tähele, kui Kaljuveer ütles mingite signaalide peale:\"No näete...vedurijuhid teavad, et seis on 0-0 ja elavad signaalitades omadele kaasa\";)

See oli Luxemburgi mängu ajal ja seis oli 3 või 4-0.

sicmic
09.09.04, 22:16
Eile:
.. olevat muuseas van Nistelrooy ka eestlaste karistusalasse tunginud, või kuulsin mina valesti?:doh:

.. tundus Kaljuveer kuidagi eriti kehv, võibolla tekitab koondise tubli esitus sellise kontrasti. Samas Sarapi täht särab endises hiilguses ning pole ka märke, et midagi halvemaks muutuda võiks..

Hughes
11.09.04, 23:52
viha Eesti kanalite ja nende spordiuudiste vastu aina kasvab...tsiteerin tänaseid spordiuudiseid(kõikide omad olid ühesugused): \"Mart Poomi koduklubi Sunderland alistas täna võõrsil Gillinghami. Mart Poom tegi kaasa kõik 90 minutit.\" ja jalgpallist kõik? wtf? Marcus Stewart tegi hat-tricki, ManU ei suutnud paremat 2-2 viigist, Newcastle ja Liverpool võitsid kodus kindlalt 3-0, Arsenal suutis sama võõrsil jätkates kaotuseta seeriat, Chelsea ja Aston Villa tegid viigi, lisaks veel Bundes Liga tulemused. oleks ju nagu küll millest rääkida? ma tõesti ei saa aru, kas neil ei ole enam õigust väravaid näidata? ok kui nad ei saa neid videosid kohe samal päeval, siis võiksid teha ju jalgpalli saate(näiteks nädalas korra), kus räägiksid vähemalt 4-st tugevamast Euroopa liigast. aga no jah ega seda vist minu elu jooksul ei juhtu, pigem vastupidi:doh:, isegi Meistrite Liigat ei saa enam otse näidata. kas see on siis tõesti nii kallis? või milles on probleem? kui selliseid asju küsida mõnelt Eesti kanalilt, siis need raiped ei vasta kah.

lisaks www.sportnet.ee artikkel (http://www.sportnet.ee/uudis.php3?id=60604) tõestas taas kui p*rsekukkunud nad on:oih:.