320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Hümn selgeks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Hümn selgeks

    Käies tihti koondise kodumängudel pean siiski kahetsusega mainimama, et koondise fännid laulavad hümni valdavalt valest. Siinkohal ei pea ma silmas armas/kallis sassiaimist, mida ka ette tuleb vaid seda, et Eesti Vabariigi hümni esimene salm on järgmine: Mu isamaa, mu õnn ja rõõm,
    kui kaunis oled sa!
    Ei leia mina iial teal
    see suure, laia ilma peal,
    mis mul nii armas oleks ka,
    kui sa, mu isamaa!

    Nagu tähele panite pole seal enam sees s;nu pääl ja tääl, mida fännid vägagi agaralt laulavad, üldiselt võiks hümni ikka selgeks õppida. Teine huvitav asi on see, et Eestis kehtivate etiketireeglite järgi ei plaksutata pärast hümni, kuid ka see pole nähtavasti fännide seas kandepinda leidnud.


    #2
    Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

    sa oled suur hümni teadlane.

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

      Originally posted by saar


      sa oled suur hümni teadlane.
      Ja sina oled lihtsalt naljamees...
      It\\\'s always better on holiday...

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

        mina ikka pole naljamees.

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

          Originally posted by Lünk
          Teine huvitav asi on see, et Eestis kehtivate etiketireeglite järgi ei plaksutata pärast hümni, kuid ka see pole nähtavasti fännide seas kandepinda leidnud.
          Vot mina sellist etiketireeglit ei tea. Mina tean sellist reeglit, et need, kes sõnu teavad, ning kaasa laulavad, need ka plaksutavad. Neil, kes sõnu ei tea, pole eetiline plaksutada. Jalgpallimängudel hümni laulmise järel vaikselt kohale istumine oleks kuidagi imelik kah. Aga meil igasugune selline asi ju normaalne.

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

            Teatud piirkondade etnograafiliste eripärade tõttu lauldakse ka teatud hümni sõnu oma keelepiirkonnale iseloomuliku murrakuga. Ma usun, et selles ei ole mitte midagi taunimisväärset. Oma kogemustest võin öelda, et mulgi murdele (ehk siis läänepoolseim lõunaeesti murre) on iseloomulik lõunaeestipärasus ja niiöelda pääl-tääl vigade pärast ma küll häbi ei tunne.
            Jalgpallihaigla liige NR. 69

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

              Fänluses on omad eetika nõuded,milleks siis nii vastas meeskonna kui kodumansa hümni ajal tõustakse püsti,ei vilistata ja pärast hümni lõppu plaksutatakse nii vastas meeskonnale kui kodu mansale
              Nii on see ka laias maailmas.
              Plaksutamine iseenesest on tänu ja kiidu avalduse märk.





              Ja mis sest Te ei tunnegi MEID
              sest meid on vaid TUHANDEID











              Jalgpallihaigla liige.

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                Kusjuures tundub et maailm hakkab muutuma st olen ntx tähele pannud em2004 ajal et vastasmeeskonna hümni ajal siiski vilistatakse ja häälitsetakse rohkem kui vanasti.teatud mängudes siis,ei meenu küll täpselt mis mängud need olid
                sigpic

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                  Originally posted by rauno


                  Kusjuures tundub et maailm hakkab muutuma st olen ntx tähele pannud em2004 ajal et vastasmeeskonna hümni ajal siiski vilistatakse ja häälitsetakse rohkem kui vanasti.teatud mängudes siis,ei meenu küll täpselt mis mängud need olid
                  Selline asi leidis aset Hollandi - Saksamaa mängul kui tuli >Hollandi hümn siis sakslased vilistasid ja kisasid ning kui saksa hümn siis Hollandlased tegid seda veel kõvemini. Samas kui Holland mängis Rootsiga siis seda ei olnud kuulda aga kui Saksa mängis Tsehhiga ka siis oli kuulda sakslaste kisa tsehhide hümni ajal. Kurb aga sakslased ei käitnud em\'il just kõigeparemini. Loodetavasti Koondise mängudel sellist asja ei juhtu kunagi!!!!
                  Vaikne.....

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                    Originally posted by Hunt


                    Originally posted by rauno


                    Kusjuures tundub et maailm hakkab muutuma st olen ntx tähele pannud em2004 ajal et vastasmeeskonna hümni ajal siiski vilistatakse ja häälitsetakse rohkem kui vanasti.teatud mängudes siis,ei meenu küll täpselt mis mängud need olid
                    Selline asi leidis aset Hollandi - Saksamaa mängul kui tuli >Hollandi hümn siis sakslased vilistasid ja kisasid ning kui saksa hümn siis Hollandlased tegid seda veel kõvemini. Samas kui Holland mängis Rootsiga siis seda ei olnud kuulda aga kui Saksa mängis Tsehhiga ka siis oli kuulda sakslaste kisa tsehhide hümni ajal. Kurb aga sakslased ei käitnud em\'il just kõigeparemini. Loodetavasti Koondise mängudel sellist asja ei juhtu kunagi!!!!
                    Minu meelest oli kõige rohkem vilistamist kuulda Inglise koondise pooldajate poolt...
                    Supplies!

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                      Originally posted by Lincoln


                      Teatud piirkondade etnograafiliste eripärade tõttu lauldakse ka teatud hümni sõnu oma keelepiirkonnale iseloomuliku murrakuga. Ma usun, et selles ei ole mitte midagi taunimisväärset. Oma kogemustest võin öelda, et mulgi murdele (ehk siis läänepoolseim lõunaeesti murre) on iseloomulik lõunaeestipärasus ja niiöelda pääl-tääl vigade pärast ma küll häbi ei tunne.
                      No võin ju leppida, et mulk laulab pääl ja tääl, sest tema nagu Jansengi on ju lõunaeestlane ning eks peal ja teal toodigi sisse peamiselt põhjaeestlaste tõttu, kurb on aga see, et staadionil kajab pääl ja tääl, mis sest et fännisektoris peaks minu meelest tunduvalt rohkem põhja- kui lõunaeestlasi olema.

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                        andke andeks, aga minu meelest on see täiesti idiootne tähenärimine.
                        niipalju kui mina mäletan, on koguaeg lauldud \'ää\' nii põhjas kui lõunas ega ole kuulndki \'tael\' varianti - mida see peaks tähendama?
                        mis seal üldse vahet??? peaasi, et kaasa lauldaks ffs
                        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                          Ja mina oma Saaremaa juurte tõttu laulan: Mu isamaa mu önn ja rööm...
                          Ja üldse ei koti, mida mõni \"keeleteadlane\" asjast arvab.

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                            Pidage-pidage, kas mitte ümisema ei pidanud!
                            (sõbralik torge koondise mängijate pihta)

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Hümn selgeks\'

                              Originally posted by fittibaldi


                              andke andeks, aga minu meelest on see täiesti idiootne tähenärimine.
                              niipalju kui mina mäletan, on koguaeg lauldud \'ää\' nii põhjas kui lõunas ega ole kuulndki \'tael\' varianti - mida see peaks tähendama?
                              mis seal üldse vahet??? peaasi, et kaasa lauldaks ffs
                              Ei noh kui kui sul on savi mis sõnadega hümni laulad, siis ei tohiks sul olla probleemiks hümni asemel kasvõi \"Saaremaa valssi\" laulda. Minu \"tähenärimise\" põhjus on seee, et leian, et kui midagi teha siis korralikult.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X