PDA

View Full Version : Miks käin/ei käi Meistriliiga mänge vaatamas?

zaz
30.06.04, 03:00
Küllaltki läbileierdatud küsimus küll, kuid minumeelest väärib omaette teemat.
Asi on ju tegelikult nutune, kui ikka staadionitel käib keskmiselt 100-300 inimest, ka väga ilusate ilmade korral, siis on ju olukord katastroofiline!
Aga jõuame siis koos selgusele, mis häirib/segab.;)

PS! Olen poolunes:uni:

Ono
30.06.04, 10:14
Merkuuri mänge ikka, Flora sõnnikut ei käiks pileti pärast vaatamas ja perverse duublisüsteemi pärast, sama kehtib siis Valga, Kuressaare jt. kohta, lihtsalt ei olekski võimalik kaasa elada, kuna head mehed lihtsalt topitakse florasse, vastutasuks antakse koogivormis olevad Annisted ja muud tolad.
Õnneks Tartus on asi natuke teine, niiet see on ka põhjus, miks Merkuuril toetajaskond olemas on.

Tihane
30.06.04, 11:23
käin vaatamas niipalju kui ajaliselt võimaldab .. peamiselt tallinnas .. iga voor üritan ikka vähemalt ühele mängule jõuda .. eelistan tugevate vaatamist (flora, levadia, tvmk)

Mind ei häiri miski .. ei pilet, ei ilm, ei flora süsteem

a ma olen vist jalkafänn ka.

Grinch
30.06.04, 13:51
Eelmisel hooajal käisin üldjuhul Flora - TVMK mängudel, mõnikord ka Flora - Levadia mängudel nii A. Le Coq Arenal kui ka Kadrioru Staadionil. Käesoleval aastal olen kahjuks näinud vaid kahte Meistriliiga mängu, kuid plaanis on käia jällegi nii Flora - TVMK kui ka Flora - Levadia mängudel. Samuti püüan jälgida Viljandi Tuleviku Tallinnas peetavaid võõrsilmänge.

Mängudele püüan jõuda nii sageli, kui võimalik, kuigi Meistriliiga mängu jaoks ei ole oma aega nii planeerinud ega ohverdanud nagu Eesti koondise mängude puhul.

Pileti hinna ja ilma üle ei kurda, kuid kurvaks teevad tühjad tribüünid ja üleüldine publiku tagasihoidlikkus. Viimase osas kritiseerin ka iseennast, ehkki enda kaitseks võin öelda, et kaasaelamise passiivsuse põhjuseks on kindla lemmikklubi puudumine.

zaz
30.06.04, 15:32
Piletihinnad peaks Tallinnas olema kõik enamvähem samal tasemel(Floral, Levadial 40 ja TVMKl 50 Eesti raha) Palju ka Tartus pileti eest küsitakse?

Ja egas kellelgi pole andmeid, kui palju käis pealtvaatajaid Flora kodumängudel hooaegadel 2001 ja 2002? minu mäletamistmööda rohkem, kui prageu:oih:

Martin
30.06.04, 15:36
Originally posted by zaz

Piletihinnad peaks Tallinnas olema kõik enamvähem samal tasemel(Floral, Levadial 40 ja TVMKl 50 Eesti raha) Palju ka Tartus pileti eest küsitakse?

10 krooni.

santehnik
30.06.04, 17:49
No nii igav mul ka ei ole, et pean sinna ennast kohale vedama...:P

mikk
30.06.04, 18:33
See teema on küll ülenämmitud ja kõik põhjendused erinevates topicutes juba ülekorratud, kuid endale tundub, et olulisem kui mängude igavus või üldse mängude tase, on see, et klubidel pole identiteeti. Pole sellist lojaalset fännkonda, oma või minu klubi tunnet.

Kui võrrelda muude spordialadega, siis nt korvpallis on Tartu Rockil stabiilne toetajaskond kuigi ega mängude tase ju korviliigaski midagi erilist pole. Küll on aga neil kohapatriotism ja vähemalt mõne aasta tagusest ajst ka vastandumine kui väiksem ja vaesem klubi suurematele Tallinna omadele. Korvis on nt Rakvere teine klubi kel oma lojaalne toetajaskond.
Kas võrgus pole ka Pärnu puhul smasugust kohapatriotismi tunda.
Kolmas näide käsipallist - Põlvas on (või oli) aastaid kaks klubi (nimed ei tule praegu meelde). Suurem neist võitles stabiilselt meistrikatel esikoha pärast, teine oli aga keskmik. Suuremal oli esikohakonkurentsis püsimiseks vaja mängijaid pidevalt sisse tuua kuni kohalikke enam alles ei jäänudki. Lõpuks tähendas see aga seda, et põlvakad hakksid toetama väiksemat ja nõrgemat, aga mitte neid võõraid, kes bussiga Tallinnast mängima toodi.

Jalkas mulle tundub, et alguses oli Floral selge identiteet kui uueaja klubi, kui eestlaste klubi. Praegu on aga asjad segased ning eirti nõmedas olukorras on Flora süsteemi klubid. Eriti on mul kahju Viljandist, sest 90-te alguses oli see üks ainukesi kohti eestis kus oli eestikeelne- eestimeelne jalkatraditsioon. Alguses oli ehk ka Flora süsteemi kuulumine kasulik, ma ei tea kas kohapeal polnud liidreid või raha, kuid viimased 3-4 aastat on see küll klubi toetajaskonda muserdanud.

eika
30.06.04, 19:45
Originally posted by mikk
Kolmas näide käsipallist - Põlvas on (või oli) aastaid kaks klubi (nimed ei tule praegu meelde). Suurem neist võitles stabiilselt meistrikatel esikoha pärast, teine oli aga keskmik. Suuremal oli esikohakonkurentsis püsimiseks vaja mängijaid pidevalt sisse tuua kuni kohalikke enam alles ei jäänudki. Lõpuks tähendas see aga seda, et põlvakad hakksid toetama väiksemat ja nõrgemat, aga mitte neid võõraid, kes bussiga Tallinnast mängima toodi.

need kaks klubi olid põlva serviti ja hc põlva. põlva serviti, kes võitis ka paar meistritiitlit kolis nüüd tallinna, sest mängija ja omanikud ei viitsind/ei jõudnud/ei tahtnud põlvas treenida ja mängida.
aga kui nüüd teemast rääkida, siis ise ei käi mänge vaatamas kuna ei viitsi selle pärast spetsiaalselt tallinna sõita... kui elaks kuskil staadioni läheduses, siis ehk käiks vaatamas, aga kindel see pole :(

Jalkamies
01.07.04, 14:05
Mul on sama p6hjus ,sest ma ei ela tallinnas v6i m6nes muus linnas kus on meistriliiga meeskonda.

17
01.07.04, 21:04
Eelmine aasta käisin MLi mänge vaatamase,see aasta esiliiga ning loodetavasti järgmine aasta taas MLi omi:)Ja kõik tänu Kuressaarele:)

Rommedahl
02.07.04, 12:16
Ma ei käi. Tase on nii nõrk.:(

mazz
02.07.04, 13:17
Originally posted by Rommedahl

Ma ei käi. Tase on nii nõrk.:(
Tase on nii nõrk, et ei jõua käia?
Tunnen kaasa..

ROOTSI KUNN
02.07.04, 13:38
Mina käin jalgpalli vaatamas põhiliselt selle pärast ,et mulle meeldib see mäng.Eesti Meistrisari annab ,vähemalt mulle küll ,piisavalt põnevust ja tase on iga aastaga paremaks läinud.Kui mõni eespool vingub ,et tase on nörk siis ma ei saa aru ,millega ta meie liigat võrdleb ja mis mõte sellel on? Minu meelest tuleb rõhuasetused enda jaoks paika panna ja siis jätkub taset ja põnevust küllalt. Eestis on kõik liigad üsna huvtavad ,igal pool on võitlust ja hasarti. Palju heatasemelisi mänge olen vaadanud ka Esiliigas. Alati saan mõnusa emotsionaalse laengu ,kui omad hästi mängivad aga kui kaotavad siis pole ka hullu. Kaks vabas õhus viibitud tundi võib samuti plussina kirja panna.;) Alati saab ka sõpru ja tuttavaid näha ning üldse on heal staadionil alati mõnus olla ja mängule kaasa elada.
Arvan ,et küsimus tulekski nii üles panna : Miks inimesd käivad jalgpalli vaatamas?
Ja küsida tuleks ka nende käest kes käivad vaatamas.
Meil aga uuritakase kogu aeg ,et miks keegi ei käi ja siis küsitakse seda neilt kes ei käigi?

Tihane
02.07.04, 13:50
Originally posted by ROOTSI KUNN

Mina käin jalgpalli vaatamas põhiliselt selle pärast ,et mulle meeldib see mäng.Eesti Meistrisari annab ,vähemalt mulle küll ,piisavalt põnevust ja tase on iga aastaga paremaks läinud.Kui mõni eespool vingub ,et tase on nörk siis ma ei saa aru ,millega ta meie liigat võrdleb ja mis mõte sellel on? Minu meelest tuleb rõhuasetused enda jaoks paika panna ja siis jätkub taset ja põnevust küllalt. Eestis on kõik liigad üsna huvtavad ,igal pool on võitlust ja hasarti. Palju heatasemelisi mänge olen vaadanud ka Esiliigas. Alati saan mõnusa emotsionaalse laengu ,kui omad hästi mängivad aga kui kaotavad siis pole ka hullu. Kaks vabas õhus viibitud tundi võib samuti plussina kirja panna.;) Alati saab ka sõpru ja tuttavaid näha ning üldse on heal staadionil alati mõnus olla ja mängule kaasa elada.
Arvan ,et küsimus tulekski nii üles panna : Miks inimesd käivad jalgpalli vaatamas?
Ja küsida tuleks ka nende käest kes käivad vaatamas.
Meil aga uuritakase kogu aeg ,et miks keegi ei käi ja siis küsitakse seda neilt kes ei käigi?

seekord on kyll kysimus Miks käin/ei käi Meistriliiga mänge vaatamas?

ROOTSI KUNN
02.07.04, 14:00
Tihane ,seda ma räägingi ,et siiani on ju kogu aeg küsitud ainult seda ,et miks keegi ei käi. Ja nüüdki oleks pidanud küsima ainult seda ,et miks ma käin. Mittekäijate vastused on minu meelest ammu teada juba.

magnus
02.07.04, 17:54
Ainult au sellistele fanattidele nagu on Rootsi Kunn:)
Küll kunagi jõuab ka Eestis aeg kätte, kus liiga mänge kantakse ka televisioonis üle ja tribüünid on enam vähem täis.

Jux
02.07.04, 17:59
Ses suhtes foorumisse naasnuna kõlab selline küsimus \"Miks käin ML mänge vaatamas?\" nii kummaliselt, sest iga jalgpallisõber peaks ju mänge vaatamas käima.

Tartu inimesena teeb meele heaks tõesti see, et lõppeks 1 klubi pallimas ka Eesti meistriliigat ning tänu sellele näen lõpuks ka staadionil ära teised Eesti paremad klubid. Samas on Tammeka esiliigas nii head mängu näitamas, et lust vaadata (loodan, et ei hõiska liialt enne tänast mängu TJK-ga).

Ja see taseme jutt kõlab lolli vabandusena. Muudel aladel on ju see \"tase\" võrreldes Euroopaga sama, kui mitte kehvem. Vastasseise ikkagi samuti on, mingis mõttes on see Anti-Flora Coalitioni värk isegi teretulnud.

Aga olen alati oodanud vastusi sellele küsimusele nendelt, kes aktiivselt postitatavad Inglise liiga teema alla. Pubisse on kõik mihklid (not you, Uiboleht :P ) minema ManU, Arsenali, NUFCi, Leedsi vms mänge vaatama, aga staadionile ei viitsita end vedada. Wtf?

ROOTSI KUNN
02.07.04, 20:46
Ma olen Juxiga täiesti nõus. Jalkahuvi on meil tegelikult väga suur ,kui vaadata kas või selle järgi ,et igal õhtul on linn alates 21.30 -st pooltühi ja kõik vahivad vutti ja muust enam ei räägitagi. Aga Eesti jaljpalli kas kuidagi häbenetakse või põlatakse ära,kuradi kadakasakslased sellised:P .Omakaid vaatamas käia ei ole nagu prestiizhikas ja popp.
Muidugi ei käi see kõikide inglise liiga fännide kohta aga mõned on küll oma arust friigid.
Samas näiteks Mart Mardisalu ,keda paljud kiruvad,käib stabiilselt Eestikaid vaatamas .
Ainuüksi selle eest-Respect!

mg
05.07.04, 18:46
mina olen staadionil mänge vaatamas käind 99ast aastast ja proovin niikaua edasi käia kuni ma veel siinses elus eksisteerin.
ilm pole mind kunagi seganud: olen vaadanud nii 30 kraadise palavusega, kui ka 5 kraadise külmusega, lume- ja vihmasajus, äikse ja tuulekeerisega...
põhiliselt vaatan lootuse kodumänge, kuid olen käinud ka sillamäel ja veel teistes kohtades.
kui raha on käin ka koondise mänge vaatamas.
üldiselt madalamate liigade mänge on huvitavam vaadata, sest tulemust ei või iial ette teada ja sissepääs on ka tasuta.

üldiselt ma ei mõista miks staadionitel nii vähe rahvast käib, kuigi tallinna piletihinnad tunduvad eesti kohta liiga kõrged.

Davids
05.07.04, 23:50
Originally posted by Martin

Originally posted by zaz

10 krooni.

Ma pole kyl kunagi piletit ostnud:D

mikc
05.07.04, 23:52
Originally posted by mg

üldiselt ma ei mõista miks staadionitel nii vähe rahvast käib, kuigi tallinna piletihinnad tunduvad eesti kohta liiga kõrged.

ei ole nad kallid ju tegelt midagi,oleks tasuta käiks ikka sama palju...

Jux
06.07.04, 00:03
Originally posted by Davids

Leidsid ka asja, millega uhkustada? Minu arust on see ikka häbiasi, kui ei raatsi isegi 10 krooksu eest Tartu jalgpalliklubi ja meeste mängu toetada.

realmadridfan
06.07.04, 00:16
Tema arvates on kanepi tõmbamine jne ka asi, mille üle uhkust tunda.;)

gamer
06.07.04, 08:30
hmm, mäletan veel paari aasta tagust pärnu olukorda. Levadia tõusis meistriliigasse, esimese vooru oli Kalevi Staadion puupüsti täis. Siis aga juhtus jama, suuremad vennad hakkasid tütarklubi parimaid ära võtma, nii kahaneski publikuhuvi, sest ei suudetud enam vastastele korralikku vastupanu esitada. nüüd aga vaprus (end. levadia) süsteemidest eraldi ja paari hooaja jooksul loota pääsu uuesti meistriliigasse, sest noortes 86-89 on peale kasvamas väga andekas põlvkond ja seda eriti eesti rahvusest mängijate puhul.

mina näiteks veaks küll end staadionile kui kodulinnas näeks meistriliiga vutti, esiliiga tervise pallimisi näen niikuinii, sest peab pallipoisiks vahetevahel seal olema.

tank
06.07.04, 10:37
Eilne Flora Ja Minevikui mäng oli väga igav. Aga ilm oli ilus;)

norsk
06.07.04, 13:35
Ei saa aru inimestest, kes eestikaid ei vaata ja samas ennast uhkelt jalkafänniks nimetab.:doh: Ma ei tea, kas olen äkki mina liiga vutihaige, aga minu jaoks on jalgpall osa elust ja sellepärast ma statal käingi. Taseme üle vingujatele: meil siin Eestis on just selline jalgpall nagu ta parasjagu on. Muud jalgpalli lihtsalt ei ole, võta või jäta.
Telekast näidatav vutt on hoopis midagi muud ja õiget staadioni hõngu ei asenda see iialgi...

tank
06.07.04, 17:41
No see peab ikka puhta loll olema, kes jalgpalli vaatab vaid selle pärast, et seda jalgpalliks kutsutakse. Vaadatakse ikka sellist jalgpalli, mis pakub mänguilu, emotsioone, põnevust. Enamus meie meistriliiga mängudest seda kahjuks ei paku. On loomulikult erandeid.
Kui eelkirjutaja kommentaari vaimust lähtuda, siis võib ju öelda, et mis gurmaan see ikka on kes hanemaksa sööb aga hapu õunanässi ära põlgab;)

jyriöö
06.07.04, 18:13
Õnneks on ju alati enne mängu teada, et just algav kohtumine pakub mänguilu, emotsioone ja põnevust.

Emotsioone ja põnevust võib pakkuda ka Eesti 5. liiga ning mänguilu (midaiganes see tähendab) leiab Meistriliigast piisavalt. Mänguilu võib küll siduda mängu kvaliteedi (tasemega), kuid kui vaadata näiteks kasvõi Kreeka koondist, siis taset oli seal küll piisavalt, aga seda hindamatut mänguilu ei paistnud eriti kuskilt.

Kui eelkirjutaja vaimust lähtuda, tuleb Eesti liiga eos tembeldada mõttetuks, kritiseerida mängu omadussõnadega, mille täpsel defineerimisel ilmselt hätta jäädaks.

Tase on tõesti kehv, ei vaidle vastu, aga see ei takista fänne mujal maailmas jalgpalli vaatamast. \"Gurmaan\" vaatab aastas Meistrite Liiga finaali ja aeg-ajalt suurturniire ning tippliigasid. Traditsioonidega jalgpalliriikides saadetaks sellised gurmaanid teadagi kuhu.

norsk
06.07.04, 18:16
No ju ma olen siis ikka lootusetult haige... :D

martin007
06.07.04, 22:53
Kui jagada Meistriliiga klubide aasta eelarve nende keskmise pealtvaatajate arvuga, siis ei tundugi pilet enam kallis.

Martin
06.07.04, 23:42
Originally posted by tank

No see peab ikka puhta loll olema, kes jalgpalli vaatab vaid selle pärast, et seda jalgpalliks kutsutakse. Vaadatakse ikka sellist jalgpalli, mis pakub mänguilu, emotsioone, põnevust. Enamus meie meistriliiga mängudest seda kahjuks ei paku. On loomulikult erandeid.
Kui eelkirjutaja kommentaari vaimust lähtuda, siis võib ju öelda, et mis gurmaan see ikka on kes hanemaksa sööb aga hapu õunanässi ära põlgab;)

Käid mängudel, et seda üldse väita?

tank
07.07.04, 11:40
Käin mänge vaatamas. Flora mänge vaatan enamasti ning seda eelkõige huvist praeguste ja tulevaste koondislaste vastu. Eesti meistrikate piletihinna üle ei vingu, taseme üle aga küll. Meil näib olevat neli klubi, kes midagi jalgpalli sarnast suudavad mängida. Nelja klubiga aga meistrliigat ei tee. Idee kümnest klubist meistriliigas ei aitaks liiga vaadatavusele kahjuks kaasa: tõenäoliselt on inimesi, kes vaimustuvad, kui ühe vastase väravasse kümme palli lüüakse, kuid väravatesadu iseenesest ei tähenda veel ilusat ja põnevat mängu.
Kuivõrd meil vaid 4 mõistlikku meeskonda on, ei näa ma taseme ja vaadatavuse parandamiseks muud varianti kui leivad naabritega ühte kappi panna. Ehk siis Balti liiga oleks minu meelest hea idee. Igast riigist neli klubi, kes mängivad kodus ja võõrsil. Põnevust oleks kindlasti rohkem kui flora ja tema tühjaks lüpstud duubli mängu vaadates.

Jux
07.07.04, 12:03
Originally posted by tank
Idee kümnest klubist meistriliigas ei aitaks liiga vaadatavusele kahjuks kaasa: tõenäoliselt on inimesi, kes vaimustuvad, kui ühe vastase väravasse kümme palli lüüakse, kuid väravatesadu iseenesest ei tähenda veel ilusat ja põnevat mängu.
Kuivõrd meil vaid 4 mõistlikku meeskonda on, ei näa ma taseme ja vaadatavuse parandamiseks muud varianti kui leivad naabritega ühte kappi panna.

Kui need kõik 10 klubi oleks Tallinnast, siis tõepoolest pole sellest tuhkagi kasu vaadatavuse tõusule. Selle 10 klubi idee taga näen pigem seda, et Meistriliiga vutti saavad näha pea kõik Eesti regioonid: Saaremaa, Pärnu, Tartu, Narva, Kohtla-Järve jne. Tartu Merkuuri osavõtt ML-ist sel hooajal on näidanud, et kodumaist vutti oskab Tartu publik hinnata.

Mõistlikke meeskondi on kindlasti rohkem kui 4.

tank
07.07.04, 12:27
Küll saarlastest publik rõõmustab kui nende tiim flora käest 10:0 tappa saab;)

mg
07.07.04, 13:52
kuule, ega üks 10- 0 kaotus ei aja nüüd rahvast staadionilt enesetappu tegema.
näiteks kui ep meeskond veel meistrikas mängis olid mõned õnnelikud, kui aint 0-5 tuli:õnnelik:
ja pealegi oli rahvast koguaeg staadionil üle saja kõvasti

tegelt tahaks veel öelda, et ka stadioni asukoht mõjutab mingil määral publikuhulka
k-järvel näiteks on staadion linna keskusest kõvasti väljas ja igamees lihtsalt ei viitsi sinna kõmpida.
a jõhvi staadion asub kesklinnas ja sellepärast käisgi palju vaatajaid.

a lootuse 1 rekord pealtvaatajaid on vist üldse esiliigast. 99 aasta mäng oli kuressaarega, kui lootus 2-1 võitis.

(raibe, mul on eesti keelega millegipärast suuri raskusi)

bomb
07.07.04, 20:33
Tartus vaatan leidub spordihuvilisi kõikjale nii jalgpalli, võrkpalli korvpallist rääkimata.

Tihane
07.07.04, 22:38
Originally posted by bomb

Tartus vaatan leidub spordihuvilisi kõikjale nii jalgpalli, võrkpalli korvpallist rääkimata.

nu seal ju noored üliõpilased .. kellel muud teha ei ole :)

Ono
08.07.04, 02:34
Originally posted by Tihane

keenjus

Tihane
08.07.04, 12:39
Originally posted by Ono

keenjus

mõni selline leidub ka, aga need enamasti ei saa spordi mõttest aru.

Davids
12.07.04, 04:03
Originally posted by realmadridfan

Tema arvates on kanepi tõmbamine jne ka asi, mille üle uhkust tunda.;)

h2bene ennast:D
sa vaata kuhu temasse see kanep j2i nii et 2ra levita seda igale poole ;)

Davids
12.07.04, 04:05
Originally posted by Jux

Originally posted by Davids

Leidsid ka asja, millega uhkustada? Minu arust on see ikka häbiasi, kui ei raatsi isegi 10 krooksu eest Tartu jalgpalliklubi ja meeste mängu toetada.

Minuarust pole nii et .............. fk up...........;)

Ono
12.07.04, 06:49

Originally posted by Ono

keenjus

mõni selline leidub ka, aga need enamasti ei saa spordi mõttest aru.

Sealpool on vist minusuguseid päris palju siis. :)