320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Laulud ja hõisked

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Laulud ja hõisked

    teema inspireerit FCOperBK postist flora teema all, kus ta soovitab rahvusvahelistel mängudel inglise keeles hõisata.

    minu meelest pole üldse probleem selles, mis keeles midagi laulda. kõige suurem probleem pole mu meelest ka mujal välja toodud sektorite ebasünkroonsus. Probleem on hoopis selles, et neid hüüdeid on VÄHE!

    mul on sügavalt kopp ees sellest, et nii flora kui koondise mängudel röögitakse umbes iga viie minuti tagant \'võitle, eesti /flora/ võitle\' ja selle vahele lauldakse üle ühe \'hommikul kui tõuseb päikene\' ja \'väike notsu\'. ja see on väikeste variatsioonidega sisuliselt kõik! (asjale dramaatilise hõngu andmiseks ei nimeta ma nimme neid ülejäänud paari laule, mis kah esitusele tulevad. vahel.)

    ma saan aru, et uusi laule on raske juurutada ja alguses inimesed ei tea sõnu ja ei laula kaasa, kuid ometi on rohked erinevad chantid \'mujal maailmas\' (tegelikult ma vihkan seda väljendit, aga midagi muud ei tule ka pähe) sisse juurutatud ja fänluse lahutamatuks osaks. klubi tasemel on oma konkurentide pihta laulda muidugi oluliselt enam - iga vähegi silmapaistvama mängija või treeneri jaoks on oma lugu.

    sellal kui meie hõiskame nt. kohtunikule, et ta on omasooihar, võib http://www.footballchants.org kokku lugeda üle 40 hüüde, mis on konkreetselt kohtunikule suunatud ja vastavalt olukorrale kasutuses. Üle 40! rääkimata muude lugulaulude rohkusest.

    for fecks sake, eestlane on ju laulurahvas väidetavalt, nats fantaasiat peaks ka leiduma. kasutamata, samas üldtuntud viisijuppe on küllaga, vaja aint liha luudele ehk mingi tabav hüüe peale aretada ja jälle olemas.

    et asi toimib, näitab kasvõi see, kui innustunult lauldi ühel hiljutisel koondisemängul kaasa \'noor ma olin siis\' vms - väga meeldiv vaheldus \'võitjana tagasitulemisele\'.

    mitte et ma arvaks, et kõik kukuvad kohe nüüd uusi laule treima, aga kuskil on midagi ikka mäda.

    vähemalt meil on kojamees, kes on toonud fännide sekka ka originaalset loomingut. viimane aeg seda uuesti teha.
    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

    #2
    Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

    Vaadates eelpool mainitud saiti ....
    Ühel klubil on mitmeid kordi rohkem hüüdlauseid ja laule kui meie koondisel.

    Tõesti, tõesti ... mõni avatud peaga tegelinski võiks mõelda erinevaid hüüdlauiseid koondisele ning siis kokku sobitada mõne tuntud viisiga ... Kasvõi võtta lahti Sky + top 40 ja igale laulule omad laused juurde mõelda :P

    Ja kui keegi saab mõne toreda hüüdlausega hakkama, siis võiks ju siia teemasse kirjutada ... ja siis lisada mis viisi järge seda võiks hõigata

    Ja siis Kojamees või keegi teine Jalgpallihaigla mees nopib siit teemast parimad laulukesed/hüüdlaused välja ja laseb trükkida EJK lauliku mida võib müüa ...

    Mina isiklikult ostaksin suurima heameelega selle lauliku.

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

      no näiteks viisiks soovitaks matusemarssi ning selle saatel laulda siis midagi mõnitavat teesklejale (flora gorica mängus läks meloodia igal juhul hästi peale).

      (kui teesklejaid liiga palju, siis võib sekka ikka vana head simulanti karjuda)

      ja selle loo sõnadeks sobivad:

      Kõik. On. Läbi.
      Kõik. On. Läbi.
      hak-kan ko-he suu-re-maa
      Kõik. On. Läbi.
      hak-kan ko-he suu-re-maa
      ko-he suu-re-maa
      ko-he suu-re-maa

      ja seda võiks siis taas algusest peale korrata kuniks simulant ennast püsti ajab.

      viisi eelolevale loole saate siit http://wtv-zone.com/caseman/halo/midi/funeralmarch.mid

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

        ma siis jätkan ..


        laulda lõbusa õllepruulija viisil .. võiks siis laulda kodumeeskonna eduseisul .. kui võit hakkab tõenäolisena tunduma .. neljandal septembril saab ehk kodus seda esimest korda praktiseerida:

        Ma lõbus jalka pruulija
        hõissa ja hõissa.
        Ma pruulin jalkat lauluga
        hõissa ja hõissa.
        Kui jalka platsil vahutab
        hõissa ja hõissa.

        Siis tean et varsti ka
        kolle näeb,
        siis juua saab
        siis juua saab.
        Meid jalka alati kosutab
        joon kõikide terviseks ma. Ahoi!

        :,: Ja tema on slava
        ja tema on oper
        kõik vastase kollid
        nad kütavad täis. :,:


        mängijate nimed refräänis võib siis laulda vastavalt väravalööjatele .. esimene rida esimese värava lööja, teine rida teise värava lööja .. kui väravalööjaid on rohkem, siis lauldakse ikka esimesena esimese värava lööja .. kui mõni lööb rohkem kui ühe värava, siis lauldakse tema nimi esimesena ..

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

          mingi trykitud laulik oleks muidugi fantast, aga kardan, et selle tarvis peaks olema ikka juba kümneid lugusid sepistatud.

          õllepruulija peale ma ise ka korra mõtlesin, see on viis, mida iga eestlane ka laua alla joonuna endiselt mõistab laulda.

          jalkapruulimine kõlab naljakalt, pakuks nt:

          Ma lõbus eesti toetaja
          hõissa ja hõissa.
          Ma toetan eestit lauluga
          hõissa ja hõissa.
          Kui eesti vastaseid /või hoopis lätit, soomet etc/ nahutab
          hõissa ja hõissa.

          ülejäänd osa on väga hea!
          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

            arvestades muidugi seda, et meie jalgpalli tase ei ole üldjuhul nii kõrge, et peaks kõiki just nahutama .. seetõttu tuleks ka mõni lohutavas ja innustavas toonis kaotusseisust välja võitlemise lugu välja mõelda (vahelduseks võitle! VÕISTKOND võitle! karjele)

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

              mitte et ma nyyd hoogu satuksin, kuid raskel hetkel toetuseks võib laulda \"Kes aias\" viisil.

              Kes mängib, kes mängib,
              Eesti koondis mängib,
              mis mängu, mis mängu,
              Taani vastu mängu.

              Pea vastu, pea vastu,
              pea vastu läbi raskuste
              ja otsi kohta kus sa saad
              ja lükka värav sisse

              eks neid laulukesi tulebki palju välja pakkuda .. parandusettepanekud on teretulnud .. sobivamad jätame siis meelde ning praktiseerime platsiääres.

              Eestlane on yldjuhul oma temperamendilt selline vaiksem ning et lõõrid lahti saada, siis vajab paari/kolme õlle. Kuid mida me kardame .. ümberringi ju kõik omad .. rind kummi ja laulame soravalt. Samasugused vaiksed poisid on ju ka platsil ja just neile on innustust vaja!

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

                Mõne laulu võiks teha \"Hermes House Band - I Will Survive\" järgi.
                See tuntud viis ja usun et läheks peale.

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

                  Originally posted by Tihane


                  mitte et ma nyyd hoogu satuksin, kuid raskel hetkel toetuseks võib laulda \"Kes aias\" viisil.

                  Kes mängib, kes mängib,
                  Eesti koondis mängib,
                  mis mängu, mis mängu,
                  Taani vastu mängu.

                  Pea vastu, pea vastu,
                  pea vastu läbi raskuste
                  ja otsi kohta kus sa saad
                  ja lükka värav sisse

                  eks neid laulukesi tulebki palju välja pakkuda .. parandusettepanekud on teretulnud .. sobivamad jätame siis meelde ning praktiseerime platsiääres.

                  Eestlane on yldjuhul oma temperamendilt selline vaiksem ning et lõõrid lahti saada, siis vajab paari/kolme õlle. Kuid mida me kardame .. ümberringi ju kõik omad .. rind kummi ja laulame soravalt. Samasugused vaiksed poisid on ju ka platsil ja just neile on innustust vaja!
                  See on päris huvitav! Mulle igatahes meeldib
                  Jalgpallihaigla liige
                  Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

                    Ma proovisin kah midagi kokku panna.
                    Hermes House Band - I Will Survive (Party Mix) muusika järgi.

                    Hetkeks mõtlesin
                    Et kõik läbi on.
                    Sest kas elul ilma võiduta
                    siis tähtsust on?
                    Mõtlesin ma mitmeid öid,
                    mis nüüd teha Eestiga,
                    ja ma taipasin,
                    ja ma laulma hakkasin.
                    Ja nüüd kõik koos,
                    me hõiskame.
                    Eesti koondis vajab võitu,
                    meie aitame!
                    Hoidke alt kõik vastased-
                    (Vene, Läti, Luksemburg)
                    ja kõik teised,
                    kes meid alahindate.

                    Go EESTI go, löö värav nüüd!
                    Lihtsalt tribla
                    mõõda vastaskaitsjatest
                    kui raske paistab see Sa palli peale löö
                    ehk läheb õnneks
                    ehk tuleb värav meile siit.
                    Oh ei, mis nüüd?
                    Pall (Vene) käes
                    siiski muret meile tegema
                    see mitte nüüd ei peaks.
                    Meil on puurilukuks Poom (Tibu)
                    kaitsjaid tasemel on kah!
                    Me VÕIDAME!
                    Me VÕIDAME!


                    (La-la-la)

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

                      mul oleks soundtracki vaja, üldse ei tule see tune ette praegu..

                      edit - sikutasin, tuli meelde. päris häältnõudev lugu
                      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

                        Originally posted by fittibaldi


                        mul oleks soundtracki vaja, üldse ei tule see tune ette praegu..

                        edit - sikutasin, tuli meelde. päris häältnõudev lugu
                        ma siin üksinda omaette sain isegi hakkama selle lauluga ...

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'


                          See lingiks siis ja lugu iseenesest ju väga seks. Üritasin asja Nooniku sõnadega kokku vedada ja kohati hakkas küll jutte seljale vedama. Kohati muidugi läks mitte nii hästi, aga see puhtalt sättimise ja interpretatsiooni küsimus... Selleks et asja massidesse viia läheks tarvis muidugi asja linti viimist...

                          Muide, kes laulupeol käis ja pisutr ringi vaatas (Tartu lauljad peaks niisama kah teadma), sel ei tohiks teadmata olla, et Tartu orkester Popsid teeb lugu väega shefilt ja mõnusalt... Teisel päeval, rongkäigu aegu möllasid tegelased A Le Coq\'i telgis igatahes, kes nägi see teab...

                          Ühesõnaga lugu igati viis ja Nooniku sõnad viismiinus
                          Jalgpallihaigla liige
                          Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

                            Originally posted by aiFo



                            See lingiks siis ja lugu iseenesest ju väga seks. Üritasin asja Nooniku sõnadega kokku vedada ja kohati hakkas küll jutte seljale vedama. Kohati muidugi läks mitte nii hästi, aga see puhtalt sättimise ja interpretatsiooni küsimus... Selleks et asja massidesse viia läheks tarvis muidugi asja linti viimist...

                            Muide, kes laulupeol käis ja pisutr ringi vaatas (Tartu lauljad peaks niisama kah teadma), sel ei tohiks teadmata olla, et Tartu orkester Popsid teeb lugu väega shefilt ja mõnusalt... Teisel päeval, rongkäigu aegu möllasid tegelased A Le Coq\'i telgis igatahes, kes nägi see teab...

                            Ühesõnaga lugu igati viis ja Nooniku sõnad viismiinus
                            Jah ... parandused teretulnud.

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Laulud ja hõisked\'

                              Originally posted by Tihane


                              mitte et ma nyyd hoogu satuksin, kuid raskel hetkel toetuseks võib laulda \"Kes aias\" viisil.
                              Pärnu Levadia ML-i päevil oli sama viisijupp kasutusel järgnevate sõnadega:

                              Kes võidab, kes võidab,
                              Pärnu täna võidab,
                              mis nimi, mis nimi,
                              Levadia tema nimi.

                              Käi läbi, käi läbi,
                              käi läbi Eesti staadionid
                              ja otsi kohta, kus sa saad
                              ja lükka näsa võrku!

                              Ja siis läks edasi juba tavapärane Levadia-Levadia...

                              See siis lihtsalt meenutuseks... Point aga selles, et viis on igatahes kerge ja peaaegu ükskõik, mis sõnad sel ka poleks, jäävad need kohe kiirelt meelde. Pärnus ajas igatahes asja päris korralikult ära .
                              Aga muidu võiks ikka jaah veel mõni pikem ja sisukam lugu ka olla, ise selle loomisprotsessis suurt osa ei võtaks siiski...

                              Kommentaar

                              Working...
                              X