PDA

View Full Version : Küsimusi jalgpallist!

ishmael
12.10.01, 18:00
Selline küsimus - Jalgpalluritel on päris paljudel sokiümber pahkluu kohapeal tõmmatud teibiga jäme riba. Miks? Ja siis veel et miks mitte kõigil. Kus on selle pahkluu ümber mineva teibirulli kasutegur!! Palun seletage. Järsku peaks kasutama ise kah hakkama=??

erx
12.10.01, 19:15
sa oled kuskil pappkastis elanud..... no kidding, see on vahel selleks et kedrad all ei vajuks.. vahel osad kaitsmed vajuvad alla ja selle kaitsex

Miq
14.10.01, 19:28
Orginally posted by erx

sa oled kuskil pappkastis elanud..... no kidding, see on vahel selleks et kedrad all ei vajuks.. vahel osad kaitsmed vajuvad alla ja selle kaitsex

Kedrad alla ei vajuks ... Koomik. Pahkluu juures on teip sellepärast, et libistades või lüües või kuidasiganes kaitsmed külje peale ei libiseks. Pmst kasutavad seda enamasti need, kellel on sellised kaitsmed, millel kanna alla käivat osa pole. Ühesõnaga hoiab kaitsmeid paigal.

erx
15.10.01, 16:19
AMATÖÖR, AMATÖÖR !!!

Miq
16.10.01, 00:19
Orginally posted by erx

AMATÖÖR, AMATÖÖR !!!

Huvitav, kas see oli mulle mõeldud? Kui jah, siis selline küsimus sulle - mille kuradi pärast sa pahkluu kohal kedrasid üleval hoiad? Kui neid üldse üleval tuleb hoida, tee seda kedra ülemise piiri juures, mitte jalalaba juures. Või tekitas sulle äkki raskusi sõna pahkluu?;)

erx
16.10.01, 19:41
need pannaxe kaitsme alla ja ylevale , v6i kuidas?

Miq
18.10.01, 08:45
Orginally posted by erx

need pannaxe kaitsme alla ja ylevale , v6i kuidas?

Kaitsme alla? Jala peale? Nii, vähemalt minu teada pannakse teip pahkluu kohale kedra peale nii tugevalt, et kaitse seal all jala peal ei liiguks. Allapoole põlve panevad ka üksikud mängijad, aga selleks, et kedra ala ei vajuks. Viimane variant on küll selline, mida juhtuda ei tohiks.

-Loom-
18.10.01, 09:13
mina igatahes naudin kahev6itlust :-P

erx
19.10.01, 15:26
to miq :
tegelt me vist räägime ühte ja sama asja v6i kudas? s6nastus on erinev

Miq
20.10.01, 01:38
Orginally posted by erx

to miq :
tegelt me vist räägime ühte ja sama asja v6i kudas? s6nastus on erinev

Tegelikult ikka ei räägi - sina väidad (või vähemalt mina saan nimoodi aru), et pahkluu ümber on teip selleks, et kedrad alla ei vajuks, mina , et sellepärast, et kaitse korralikult paigal püsiks. Tegelikult ma ei saa üldse aru, miks on vaja kedrasid teibiga üleval hoida, ehk siis põlve alla teip panna ja tugevama tasemega mängudes ma pole ausaltöeldes ühtegi sellist asja märganud ka.

erx
21.10.01, 10:22
Ikka EEsti- Portugal mängus olid ühel sepal nii kaitsme kui kedrad peaaegu, et pahkluuni vajunud

ishmael
21.10.01, 16:14
Nonii

Nüüd on asjad sealmaal, et ma ei tahtnud tekitada mingit tõsist poleemikat vaid lihtsalt sellist väikest küsimuste vastuste nurgakest. Kus küsida rumalaid küsimusi, et targemad vastaks! :) Ise alustasin. Ahjaa.. olen ka näinud teipi põlve all soki peal, aga see pole nii tavakohane. Seda pahkluu juures näeb ikka oluliselt rohkem.:kaval:

kojamees
21.10.01, 17:04
Erinevaid kasutusi on 1.kaitsmetel on kumm ära vajunud
2.Kedrade ülemine kumm on välja veninud
3.Kaitsetell puudu lapakas mis läheb talla alt läbi ja ei hakkaks keerduma
4.Kedrad on lihtsalt välja veninud ja ei hoia tihedalt ümber jala.
5.Kaitsmed on 20 aastat vanad ilma igasuguste kummideta ja oinas loodab et need on ta õnne kaitsmed millega ta lõi 1986 sstal kaks väravat.
6.Kedradele on pärast loomat tekkinud suitsukoni auk ja treenerile ei tohi seda näidata.J.N.E. :oih:

ishmael
22.10.01, 13:11
Sellisel juhul tekib mul veel üks rumal küsimus. Kas korralikes klubides mängivatel palluritel on tõesti säärane vaesus käes, et kui kumm välja venib ei jaksata mängijale uusi katsmeid osta?? või siis kui juhtub ükskõik millne ülalpool nimetat põhjustest?
:doh:

eston maravilha
22.10.01, 16:16
osad mängjad kasutavad sellised kaitsmeid mis lihtsalt pannakse kedrade alla ilma mingisuguse kummi või nöörita. ja et need siis üleval püsiksid panevad nad teibi ümber jala

greenday
22.10.01, 17:49
Atleetilist teipi kasutatakse selleks, et kedrid alla ei vajuks, olen seda lugenud jalgpallilehelt kus müüakse seda teipi. They would know. Pealegi teip ei hoiaks kaitseid paigal, kuna ta pole kaitsetega kontaktis.

Miq
23.10.01, 15:24
Orginally posted by greenday

Atleetilist teipi kasutatakse selleks, et kedrid alla ei vajuks, olen seda lugenud jalgpallilehelt kus müüakse seda teipi. They would know. Pealegi teip ei hoiaks kaitseid paigal, kuna ta pole kaitsetega kontaktis.

Kui sa tõmbad kedra peale teibi piisavalt tugevalt, siis ei liigu seal all kaitse ka mitte kuhugi! :kaval:

jots
30.10.01, 00:48
Tead mine küsi mõne jalgpalluri käest, miks ta seda teipi kannab - mõni kannab tõesti kedrade allavajumise vältimiseks, kuid samapalju mängijad paneb selle kaitsmete liikumise vältimiseks.
Tee väike katse - pane jalga kaitsmed nende peale kedrad, siis mine kuhugi muruplatsile ja tee üks kiirem spurt ning kõige kiirema hoo pealt viska üks külg maha ja tee korralik 5-6 meetrine libisemine. Vaata kus on sinu kaitsmed (vihje: leiad jala tagant sääremarja pealt)
Pane kaitsmed õigesse kohta tagasi, kinnita alt ja ülevalt teibiga. Ja korda sama jooku-libisemise protseduuri (pärast libisemist leiad kaitsmed õigelt kohalt)

jots
30.10.01, 00:52
Ahjaa.. olen ka näinud teipi põlve all soki peal, aga see pole nii tavakohane. Seda pahkluu juures näeb ikka oluliselt rohkem.

Tegelikult asi selles, et pahkluu koha peal ei saa teipi kuidagi varjata. Kinnitades aga teibi põlve alla, siis üldjuhul keeratakse sinna kedra peale.
95 % kedradest on nimelt niimoodi valmistatud, et kui nende ülemist osa alla ei keerata, siis ulatavad nad nagu sukad mõnusasti üle põlve poolde reide välja.