320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine

    Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine

    Lugupeetud Eesti meistrivõistlustel mängivad klubid,


    käesolevaga paneb Tippjalgpalli nõukogu aruteluks välja järgmised ettepanekud:

    - seoses võimaliku liigareformiga Meistri- ja Esiliigas teeme ettepaneku arutada ka III, IV ja V liiga reformimist ning seda läbi liigade suurendamise piirkondades, tõstes neis mängivate meeskondade arvu 12-le. Sellisel juhul tõuseks liigamängude arv praeguselt 18-lt 22-le ning hooaeg pikeneks kahe nädala võrra kevadel ja kahe nädala võrra sügisel. Liigahooaja avavoor madalamates liigades toimuks sellisel juhul 15. aprilli paiku, liigapaus juuni viimasest nädalavahetusest augusti esimese nädalavahetuseni ja liigahooaja viimane voor 15. oktoobri paiku.

    Sellisel juhul oleks Meistri- ja Esiliiga mängukoormus 36 mängu hooajal, II liigas 28 mängu hooajal ning madalamates liigades 22 mängu hooajal.

    - teeme ettepaneku reformida ka Eesti karikavõistluseid ja seda põhjusel, et sooviksime näha karikavõistlustel osalemas rohkem meeskondi (jutt on Eesti karikavõistlustest, mille võitja pääseb Eestit esindama UEFA Cup sarja). Idee kohaselt toimuksid karikavõistlused vaba loosiga esimesest ringist peale, kusjuures mängitakse parem ühest ning esimesena loosirattast välja tulnud meeskonna koduväljakul. Rõhutame, et sellisel juhul võiksid Meistriliiga klubid minna omavahel vastamisi juba karikavõistluste avaringis ning kui registreerub piisavalt madalamate liigade võistkondi, siis on hea õnne korral ka neil võimalik jõuda karikavõistluste finaali, poolfinaali või veerandfinaali.

    Palume Meistriliiga ja Esiliiga klubidel anda kommentaare käesolevas kirjas välja pakutud karikavõistluste süsteemi uuendusele.

    Samuti palume II, III, IV ja V liiga klubidel anda oma kommentaare nii karikavõistluste süsteemi uuendamisele kui ka III, IV ja V liiga laiendamise plaanile.

    ---------

    Kuidas kommenteerite ja mida arvate asjast?


    Positiivne

    #2
    Replying to Topic \'Eesti meistri-ja kari

    Et sellisel juhul, kui plaan läbi läheb, saab hooaja lõpus iga V liiga tsooni 4 esimest meeskonda ilma üleminekumängudeta otse IV liigasse? Mänge võiks ju küll rohkem olla - toimuks mingi taseme tõus ehk . Aga kui nii, siis kuivab V liiga täiesti kokku...

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

      Praegu näitab meeskondade asutamine küll tõusvat trendi, lisandus ju see aasta V liigasse Lääne divar. Kuid eks see paistab, kuidas reform õnnestub.

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

        Karika süsteem on väga bro.
        Aga et 4 võistkonda juurde on jama, sest see tähendaks siis hooaja pikenemist ja meie tingimustes tähendaks see väljakute kaost. Kui praegu mais algavad mängud on juba probleemiks väljakuhaldajatele mis siis aprilli keskel veel on. 10 tiimi on ikka paras arv
        Aga muidu on positiivne et keegi ikka mõtleb ka midagi, kuidas jalgpalli huvitavamaks muuta.

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

          mina selle poolt et suurendada mängude arvu kuigi jah väljakud saavad siis kõvasti vcatti.karika idee on küll lausa fantastiline.
          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
          Ott Järvela

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

            Vaevalt, et ML klubid selle uue karikavõistluste süsteemiga väga nõus oleksid.
            Ja MV süsteemi poolt ma isiklikult pole, kuna meie madalamates liigades mängivad pallurid teeme seda ju peaasjalikult töö või kooli kõrvalt siis võib tekkida rohkem juhtumeid kus ei saada meeskondi kokku jne. Minu arust on praegune MV süsteem suht korralik. Keegi juba märkis, et väljakutele oleks mõrv. Minu teada kas Sakus või Sauel mängib neli tiimi oma kodumänge ja kujutage ette milline see väljak siis oleks kui see uus süsteem realiseeritaks. Ja lisaks pole meil eestis veel liialt palju kunstkattega väljakuid ka. Vaevalt, et enamus tiime oleks valmis oma kodumänge Tallinnas(või teistes suuremates keskustes) mängima. Ühesõnaga me pole veel valmis selleks madalamates liigades.

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

              suurema arvu võistkondade vastu pole mul midagi, küll häirib mind aga üks asi, miks mängitakse nüri järjepidevusega kevadringi viimase vooru mängud peale jaanipäeva. Ma usun, et paljudel meeskondadel on peale jaanipäeva pidustusi raskusi veel üheks korraks meeskonna kokku ajamisega.

              ** Lahendus: mängud hakkavad üks nädal varem peale. Aprillis on täiesti normaalsed jalgpallimänguilmad

              Kõige ilusamal suvekuul: juulis, me puhkame see-eest saab kõvasti mängida vihmasel septembril. Juhul kui nüüd tuleb 12 meeskonda, siis sügisringi algust tuleks tuua lihtsalt ettepoole juunisse, mitte lükata rohkem edasi talve.
              Jalgpallihaigla Liige

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

                l6puks ometi yks korralik uudis.. loodaks, et see l2bi l2heks, tekiks p6nevust ja tekiks lisa j2lgimist ja ma olen liiga unine.
                igatahes, see, et 12ne peale l2hevad.. kas l2hevad k6ik liigad? kaasa arvatud esiliiga ja meistriliiga? v6i siis alates teisest, kuni viiendani - OK olgem ausad viiendasse ei j22gi eriti klubisid, kuid polegi vaja. Kui Pras arvad, et neljandas kolmandas, teises v6i esimeses t88 v6i kooli k6rvalt keegi m2ngimas ei k2i siis sa exid.. ja kui sa baseerud oma v2itel M2rjamaa Kompanii suhtes siis peaksid teisi klubisid ka j2lgima. Ja pealegi, see, et mingi neli klubi v6i kaks v6i yks klubi yhel v2ljakul on see on kyll jama, kuid usun, et kui v2ljakul poleks kasv6i seda yhtegi siis see staadion ikka paremaks ei j22. sitt j22b sitaks. sai saiaks.

                karikas tuleb huvitavam ja tekib v2iksematel klubidel motivatsioon, et EHK saab m2ngida n2iteks FC Floraga A.le Coq Arenal.

                Aga yx asi mind h2irib. v6i ma lihtsalt ei tea asju.. igatahes.. kas klubid saavad Jalgpalli liidult ka pappi? n2iteks siis, kui ta saab j2rgmisse divisjoni? v6i on jalgpalli liit hetkel veel kassiiri rollis? v6i kas saab n2iteks raha Lootus, kes kukkub meistriliigast v2lja v6i kas saab dynamo raha, kui ta tuleks n2iteks esiliigas kolmandaks? kui vastus on EI siis jalgpalli liit v6iks otsida endale sponsoreid v6i toetajaid.. v6i mai teagi.. igatahes, v2ixematel klubidel kui nad peavad karikasarjas osalemiseks maksma ei j2tku paraku raha m2ngudele s6itmiseks.. sellep2rast, et sponsorid ei ole n6us paraku toetama neljanda v6i viienda satsi klubisi, paljudel arvatavasti ikkagi trennimaks ja igast muud jama...

                aga muidu m6te on hea ja ma olen igati kahe k2ega selle idee poolt..

                PS! ka see v6ix olla, et YHEGI KLUBI esindaja EI TOHI OLLA YHEGI E E S T I S OLEVA KLUBIGA SEOTUD! - ei m2ngijana, juhina, treenerina, maskotina, pingipoisina. Siis areneks see jalgpalli systeem tunduvalt kiiremini. Ei ole s2titud liialt flora baasile vaid k6igile v6rdsed v6imalused.. ja yhe klubi baasina v6ix siiski olla kaks klubi.. N2it. Floral on neid P2RIS palju.. FC Flora Paide, FC Valga, P2rnu Tervis, FC Elva, FC Viljandi Tulevik, FC Kuressaare.. ja neid on kahtlemata veel. kuid alles v6ix j22da n2it. P2rnu Tervis v6i muu taoline. et oleks rohkem kohalike pallureid, see t6stab ka kohalike tattide huvi jalgpallivastu ja tahtmine saada tulevikus oma LINNA PARIMASSE satsi. Ja usun, et publiku arv kasvab igal pool hyppeliselt.

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Eesti meistri-ja kari


                  Appi taevas. Ma väga loodan, et meeskondade arvu suurendamine liigas ei ole motiveeritud uute kunstmuruplatside rajamisest.
                  Senise süsteemi poolt räägivad õigel ajal liigamängude alustamine + paus juulis, mis peab kindlasti igal juhul jääma. Juuni lõpus olid murukattega staadionid juba päris kulunud. Augusti alguseks on nad jälle kosunud ja kannatab täitsa mängida.
                  Karikasüsteem võiks olla ju samamoodi nagu Inglismaal, et esimene ring ei tähenda, et ntx Meteor satub Floraga kokku. Mitte, et me kardaks sauna saada:P , aga ma kardan hoopis meistriliigas mängivate mängijate tervise eest. Neid \"ups, jäin libistamisega hiljaks\" vigastusi juhtub madalamates liigades liiga tihti. Asjaarmastajate asi
                  Aga üks karikasari võiks ju olla küll. Siin on muidugi kitsaskohaks mängude arv. Kui näiteks viiendas peavad meeskonnad hooaja jookusl 22 mängu ja tahavad karikas osaleda, siis läheb mängimisega päris tihedaks. Igaühe vaba valik, kuid kes ikka oskab veebruaris ette aimata, kui palju ta suvel saab pallimisele pühendada. Jällegi madalamate liigade probleem.
                  Kokkuvõte: 10 meeskonda ühes grupis piisab. Karikasari atraktiivsemaks .

                  Viienda liiga võitja küll pappi ei saa . Võiks ju. Kasvõi 3 pudelit shampust peale viimast mängu :P

                  Formaalselt võib klubisid üksteisest ju eraldada, aga praktikas see ei toimu. Ilma Flora papita ei ela vist need pooled florasüsteemsed klubid ära.
                  Vähemalt noorteklubidega oli vist kunagi nii, et Flora maksis väikestele kohalikele satsidele mingi summa iga kuu ja see hoidis kõvasti mängijate väljaminekuid jalgpallile kokku.

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

                    Originally posted by Sir Brazza


                    l6puks ometi yks korralik uudis.. loodaks, et see l2bi l2heks, tekiks p6nevust ja tekiks lisa j2lgimist ja ma olen liiga unine.
                    igatahes, see, et 12ne peale l2hevad.. kas l2hevad k6ik liigad? kaasa arvatud esiliiga ja meistriliiga? v6i siis alates teisest, kuni viiendani - OK olgem ausad viiendasse ei j22gi eriti klubisid, kuid polegi vaja. Kui Pras arvad, et neljandas kolmandas, teises v6i esimeses t88 v6i kooli k6rvalt keegi m2ngimas ei k2i siis sa exid.. ja kui sa baseerud oma v2itel M2rjamaa Kompanii suhtes siis peaksid teisi klubisid ka j2lgima. Ja pealegi, see, et mingi neli klubi v6i kaks v6i yks klubi yhel v2ljakul on see on kyll jama, kuid usun, et kui v2ljakul poleks kasv6i seda yhtegi siis see staadion ikka paremaks ei j22. sitt j22b sitaks. sai saiaks.

                    karikas tuleb huvitavam ja tekib v2iksematel klubidel motivatsioon, et EHK saab m2ngida n2iteks FC Floraga A.le Coq Arenal.

                    Aga yx asi mind h2irib. v6i ma lihtsalt ei tea asju.. igatahes.. kas klubid saavad Jalgpalli liidult ka pappi? n2iteks siis, kui ta saab j2rgmisse divisjoni? v6i on jalgpalli liit hetkel veel kassiiri rollis? v6i kas saab n2iteks raha Lootus, kes kukkub meistriliigast v2lja v6i kas saab dynamo raha, kui ta tuleks n2iteks esiliigas kolmandaks? kui vastus on EI siis jalgpalli liit v6iks otsida endale sponsoreid v6i toetajaid.. v6i mai teagi.. igatahes, v2ixematel klubidel kui nad peavad karikasarjas osalemiseks maksma ei j2tku paraku raha m2ngudele s6itmiseks.. sellep2rast, et sponsorid ei ole n6us paraku toetama neljanda v6i viienda satsi klubisi, paljudel arvatavasti ikkagi trennimaks ja igast muud jama...

                    aga muidu m6te on hea ja ma olen igati kahe k2ega selle idee poolt..

                    PS! ka see v6ix olla, et YHEGI KLUBI esindaja EI TOHI OLLA YHEGI E E S T I S OLEVA KLUBIGA SEOTUD! - ei m2ngijana, juhina, treenerina, maskotina, pingipoisina. Siis areneks see jalgpalli systeem tunduvalt kiiremini. Ei ole s2titud liialt flora baasile vaid k6igile v6rdsed v6imalused.. ja yhe klubi baasina v6ix siiski olla kaks klubi.. N2it. Floral on neid P2RIS palju.. FC Flora Paide, FC Valga, P2rnu Tervis, FC Elva, FC Viljandi Tulevik, FC Kuressaare.. ja neid on kahtlemata veel. kuid alles v6ix j22da n2it. P2rnu Tervis v6i muu taoline. et oleks rohkem kohalike pallureid, see t6stab ka kohalike tattide huvi jalgpallivastu ja tahtmine saada tulevikus oma LINNA PARIMASSE satsi. Ja usun, et publiku arv kasvab igal pool hyppeliselt.
                    Ei saa keegi mingit pappi.
                    Ja mida sa selle lausega mõtled PS! ka see v6ix olla, et YHEGI KLUBI esindaja EI TOHI OLLA YHEGI E E S T I S OLEVA KLUBIGA SEOTUD!

                    Kuidas ma saan olla klubiesindaja kui ma ei ole ühegi klubi seotud ????

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

                      See info on pigem kõikidele amartöörklubidele!
                      Oleme amatöörklubi ja mängime teises liigas, eelmisel aastal kolmandas. Kolmandas oli 18 mängu aasta jooksul, teises aga 28 mängu.
                      Loetleks mõned miinused ja plussid:
                      Üks positiivsemaid asju teises liigas on piirikohtunike olemasolu. See annab mängule hoopis parema kvaliteedi. Muidugi on tõusnud ka mängude kvaliteet, eriti rumalate vigastuste osas, hoitakse ennnast ja ka teisi rohkem. (ILmselt võib siis olla kindlasti ka vastuväiteid, kuid räägin enda klubi (JK Karksi) kogemustest.
                      Miinused: Kõige tobedam ongi see, et suvepuhkust praktiliselt ei oole (a´la firmade suvepäevad ja muidu puhkusereisid või isiklikud üritused) Kui oled pereinimene, siis tuleb tihti valida... Arvan, et see pärsib tegelikult jalgpalli arengut ja populaarsust, jalgpalli saab lihtsalt liiga palju. Selles suhtes mängude lisandumist ma kindlasti ei poolda. Samuti mängude rohkuse tõttu kasvab eelarve ja võib tekkida probleeme võistkonna komplekteerimisega (vigastused, kaardid, igaühe isiklik elu).
                      Staadionite probleem on tõesti väga tõsine, siinkohal võiks isegi mingi riiklik programm olla, a´la spordiväljakute (eelkõige muruväljakud) korda seadmiseks ja uute ehitamiseks. See probleem käib enamusel väikeklubidel üle jõu.

                      Igal aastal lisandub uusi noori ja andekaid jalgpalli õppinud mängijaid, kes erinevatel põhjusel pole saanud edasi areneda. Selles osas jalgpalli tase tõuseb nii kui nii. Samas nii palju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi.

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

                        liigade suurendamine annaks ainult põnevust juurde ja usun et tase läheb ka siis ühtlasemaks:P
                        karika kohta niipalju et paljud ei ole nõus (madalamad liigad) põhimõtteliselt 5000.- ühe mängu eest välja käima...sest see on tavaline et madala liiga võistkond kukkub esimeses/esimestes ringides välja ja siis ongi 5000.- vastu taevast

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

                          Ma arvan et EJL peaks siis üle vaatama ka karikavõistlustest osavõtu hinna.
                          Praegu oli see vist 4 või 5 miinimumpalka,ei mäleta täpselt.
                          Igaljuhul tuleb summa kuskil 9-10 tuhhi kanti ja ma ei usu et madalamate liigade meeskondadel,kes mängivad suuremalt osalt oma rahade eest, oleks eriti huvi selline summa välja käia. Saad esimeses ringis võõrsil vastaseks Narva Transi,kes küpsetab sulle kümneka ja ongi raha läind ja tuju ka sitt.
                          Palju see madalamate liigade karikavõistluste osavõtumaks oli?
                          "Good sex is like good Bridge: if you don't have a good partner, you'd better have a good hand." - Mae West

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

                            Originally posted by lume
                            Palju see madalamate liigade karikavõistluste osavõtumaks oli?
                            Mingi 4000-5000 ringis....

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Eesti meistri-ja karikavõistluste süsteemi uuendamine\'

                              Karikavõistluste osalemiskulud on tõesti parasjalt kirved, aga see, et Eestis osaleb karikavõistlustel alla 30 (vist 24 klubi) klubi on tõesti väga kurb. Samas võiks ju EJL küsida magalama liiga klubidelt madalamat tasu karikas osalemise eest.
                              Ja sama ärgem unustagem - vaba loos võib tähendada hea loosiõnne korral päris kaugele jõudmist. Neli lisamängu hooajal oleks igal juhul positiivne, pluss karikas. Klubid, kes arvavad, et see on neile liiga koormav, võiksid sel perioodil lihtsalt vähem trennida.
                              Samas tahaks selgust saada, kuidas see suurenemine välja näeb. Kas meistriliigas jäävad, siis kõik 8 klubi püsima ja esilliiga 2 paremat tõusevad meistriliigasse? Sel juhul oleks loogiline jätk, et esiliiga 3.-8. koht jätkavad esiliigas ja neile lisandub teise liiga kummagi tsoonis 2 paremat.
                              minge Kingissepa praami peale

                              Kommentaar

                              Working...
                              X