PDA

View Full Version : Suusatamise MK

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

JuriM
28.02.17, 20:28
Mis pleksiklaasile autogrammi kritseldamise eesmärk on?

Kõik startijad kirjutavad alla, et on nõus järgima puhta spordi põhimõttet, sisuliselt dopingu vastane ettevõtmine.

karl54
28.02.17, 22:07
Kas homme on jälle Vene-Norra duell või keegi kolmas suudab ka konkurentsi pakkuda?

JuriM
28.02.17, 23:55
Kas homme on jälle Vene-Norra duell või keegi kolmas suudab ka konkurentsi pakkuda?

Ustiugov ei sõida homme klassikat. Niskanen, Heikkinen? Olsson? Poltoranin?

karl54
01.03.17, 10:24
Ustiugov ei sõida homme klassikat. Niskanen, Heikkinen? Olsson? Poltoranin?

Oo väike üllatus, arvestades tema võimu on se medali ära andmine ju? Ei kui keegi alla 20 sekundi kaotab norralasele oleks minu arust juba võimas.

Aga olen ise jäginud mm. alates 2001. aasta Lahti võistlusest ja Norrast pole kunagi keegi saanud rohkem medaleid ja rohkem kuldasi, korra on üks riik nendega sama palju kuldasid teeninud ja ühel suurvõistlusel said kaks riiki nendega sama palju medaleid, kes on need 3 riiki, ärge järgi vaadake, sest valik pole suur ja peaks üpriski kerge olema. Kahevõistlus ja suusahüpped on kaasaarvatud.

JuriM
01.03.17, 12:12
Austria ja Saksamaa?

karl54
01.03.17, 12:53
Kusjuures ei, need oleks ka minu eimesed pakkumised, aga kuna rohkem riike väga pole, siis ütlen ära, et Soome ja Venemaa said 2001 lahti mm. ka 10 medalit. Kuigi ma ei mäleta, kas need Kuituneni ja Varise medalid jäid alles?, wikipedia järgi need loevad ja selletõttu neil nii hea tulemus, aint teade võeti ära. 2007 Sapporos sai Soome 5 kulda, nagu ka Norra.

karl54
01.03.17, 15:58
Hea töö Niskanen, ja Kärp oli ka tubli, hooaja parim sõit kindlalt.

ericbana
02.03.17, 01:01
Kes see tüüp on ETV-s kes intervjueerib? Päris asjalik minu meelest.

No p**si. Juba jõudsin heade intervjuudega Lahti MM-ilt ära harjuda. Ja siis lajatati ajukääritsaga otse lagipähe. No see TV10 olümpiastardi tase ei kannata ikka absoluutselt kriitikat.

Mask
02.03.17, 16:14
Kui juba norrakate sprindispets teates Kowalczykil ja Saarinenil eest ära sõidab, siis raske teistel mingit võimalust näha...

lenc
02.03.17, 16:29
Kui juba norrakate sprindispets teates Kowalczykil ja Saarinenil eest ära sõidab, siis raske teistel mingit võimalust näha...

See 5km ongi just sobiv distants tippsprinteritele, ehk neile, kellel on vastupidavust sprindis kvalifikatsioon + 3 ringi võistlust ära sõita.

GoldenEagle
03.03.17, 15:47
2.09 kaotust avavahetuses, 10 km kohta.
Nojah, niipalju siis meie omadest.

https://cdn.meme.am/cache/instances/folder832/500x/32475832.jpg

cbulls13
03.03.17, 16:01
ju tehakse treeneritega omad järeldused ja järgmisel aastal uuesti.

JuriM
03.03.17, 17:00
See Ränkeli kaotus oli küll paras pauk, aga see, et nii suured vahed üldse tulid.. müstika. Siiani teatvõistlustel ikka suured pundid kaua koos püsinud. Täna hakati kohe alguses tõmbama Venelaste poolt.

Katk
03.03.17, 17:55
Kahju et noorlootus Rehemaa pole avanenud. Aga aega on veel.

karl54
03.03.17, 19:31
Rehemaa vist ei saanudki täna sõita, aga las ta olla, enam ei viitsi isegi nalja teha tema kohta. Vähemalt teeb seda mida ta naudib.

Mõnuagent 007
03.03.17, 20:11
Rehemaa vist ei saanudki täna sõita, aga las ta olla, enam ei viitsi isegi nalja teha tema kohta. Vähemalt teeb seda mida ta naudib.

No kui kedagi paremat pole.

Mask
03.03.17, 20:15
Rehemaa on praegust koondise taset arvestades ok olnud ja kõige stabiilsem olnud. Vanust ka juba 34. Mida te talt siis ootate?

karl54
03.03.17, 20:33
34 on normaalne vanus suusatamise kohta ja keegi talt midagi ei ootagi. Las sõidab.

Mask
03.03.17, 20:56
Kui superfriik Bjorgen välja jätta, siis palju neid 34-aastaseid suusatajaid hetkel on, kes stabiilselt tipus või selle lähedal on?

karl54
03.03.17, 21:32
Justina, Randall, Mononen on 32, Fessel, Saarinen, Boehler, Ishida, Rickardsson, Gaillard, Olsson, võtame laskesuusatamise ka mängu, siis seal samamoodi ma saaks päris palju nimetada. Ehk 34 on vanus kus suusatamsies on võimalik teha häid tulemusi ja tehakse ka.

Ehk tegu on aladega, kus on tipus rohkem sellises vanuses inimesi kui paljudel teistel aladel.

karl54
03.03.17, 21:44
Vaatame viimast faluni mm. ka. Olsson oli 34 võites kulla ja pronksi individuaalselt, Bauer sai hõbeda 37 aastaselt, Gaillard oli teates pronksi saades 34, Caitlin Gregg oli 34 pronksi saades, muidugi Bjorgen ka, lisaks Saarinen, Roponen,

Mõnuagent 007
03.03.17, 22:02
Vabandust, aga kes meil on parem? Klavan on meie parim jalgpallur, aga selles vanuses on ka miljon paremat jalgpallurit. Kui kusagil oleks paremaid, siis poleks Rehemaa ju koondises.

karl54
03.03.17, 22:12
Vabandust, aga kes meil on parem? Klavan on meie parim jalgpallur, aga selles vanuses on ka miljon paremat jalgpallurit. Kui kusagil oleks paremaid, siis poleks Rehemaa ju koondises.

Millest sa üldse räägid, minu kommentaar polnud sellega kuidagi seotud. Eestis ei olegi ühtegi tipptasemel suusatajat hetkel. Kunagi oli meedia see, kes iga hooaja alguses pasundas, et nüüd tuleb miskit ja ajas ootused suureks ja siis oli ka see igavesti noore ja andeka nali päevakohane. Viimasel ajal meedia on maha rahunenud ja minu arust enam ei ole ka see nali päevakohane, mistõttu ka vastasin siin.

Suusatamine on natuke tundlikum ala ka kui jalgpall, meil on olnud täielikus maailma tipus sportlased ja ootused on suured ja jäävad ka selleks, seetõttu on ka rahva pettumus suur meie praeguse taseme üle. Mina ei viitsi kriitiline olla, kriitikat on piisavalt ja ma ei tea kuidas meie taustsüsteemid üldse võrreldes teiste väiksemate riikidega on, ehk kas on üldse võimalik nuriseda, suurte suusariikidega pole mõtet võrrelda.

Mask
03.03.17, 22:13
Justina, Randall, Mononen on 32, Fessel, Saarinen, Boehler, Ishida, Rickardsson, Gaillard, Olsson, võtame laskesuusatamise ka mängu, siis seal samamoodi ma saaks päris palju nimetada. Ehk 34 on vanus kus suusatamsies on võimalik teha häid tulemusi ja tehakse ka.

Ehk tegu on aladega, kus on tipus rohkem sellises vanuses inimesi kui paljudel teistel aladel.

Enamus eelpool mainituid (va Mononen ja meestest juurde veel Heikkinen) on sellised sportlased, kes ikkagi stabiilselt terve hooaeg ei suuda teravaimas tipus konkureerida ja ajastavad vormi suurvõistlusteks, et siis seal oma hooaja parim ära teha. Täpselt nagu ka Rehemaa, kelle hooaja parimad tulemused ongi MM-il saavutatud 15km klassika 32. ja suusavahetuse 34. Täpselt nagu Justina ja Saarinen või Olssen meestest ei konkureeri enam (individuaalsete) medalite peale nagu oma parimatel aegadel, ei konkureeri 34-aastane Rehemaa enam esikümne kohtade eest nagu oma parimatel aegadel. Midagi pole teha, vanus teeb oma töö. Uuesti küsides, siis mida sa Rehemaalt ootad/ootasid? Mehe leivaala maraton on muidugi veel ees ootamas (vist). Äkki tuleb top 30 veel ära, mida võiks viimaste aastate taustal kordaminekuks nimetada.

PS. Laskesuusk on ikkagi tiba teine ala. Seal saab laskmisega palju päästa ja lasketäpsus vanuse ja kogemusega pigem paraneb.

karl54
03.03.17, 22:17
Enamus eelpool mainituid (va Mononen ja meestest juurde veel Heikkinen) on sellised sportlased, kes ikkagi stabiilselt terve hooaeg ei suuda teravaimas tipus konkureerida ja ajastavad vormi suurvõistlusteks, et siis seal oma hooaja parim ära teha. Täpselt nagu ka Rehemaa, kelle hooaja parimad tulemused ongi MM-il saavutatud 15km klassika 32. ja suusavahetuse 34. Täpselt nagu Justina ja Saarinen või Olssen meestest ei konkureeri enam (individuaalsete) medalite peale nagu oma parimatel aegadel, ei konkureeri 34-aastane Rehemaa enam esikümne kohtade eest nagu oma parimatel aegadel. Midagi pole teha, vanus teeb oma töö. Uuesti küsides, siis mida sa Rehemaalt ootad/ootasid? Mehe leivaala maraton on muidugi veel ees ootamas (vist). Äkki tuleb top 30 veel ära, mida võiks viimaste aastate taustal kordaminekuks nimetada.

PS. Laskesuusk on ikkagi tiba teine ala. Seal saab laskmisega palju päästa ja lasketäpsus vanuse ja kogemusega pigem paraneb.

Suusatamises on mm iga kahe aasta tagant ja nagu ikka olümpia iga nelja aasta tagant, iga võistlus pole tähtis, mm kuld on võimsam saavutus kui mk kokkuvõttes essa või neljas või kümnes.

Ehk minu algne mõte oligi algsues, et 34 ei ole mingi vanus sellel alal, stabiilselt tipus võibolla ei suudeta olla, aga nagu öeldud, tähtsaid võitlusi on harva ja kedagi ei huvita mk etapid, kui sa teed häid tulemusi tähtsatel võistlustel.

Mõnuagent 007
03.03.17, 22:21
Millest sa üldse räägid, minu kommentaar polnud sellega kuidagi seotud. Eestis ei olegi ühtegi tipptasemel suusatajat hetkel. Kunagi oli meedia see, kes iga hooaja alguses pasundas, et nüüd tuleb miskit ja ajas ootused suureks ja siis oli ka see igavesti noore ja andeka nali päevakohane. Viimasel ajal meedia on maha rahunenud ja minu arust enam ei ole ka see nali päevakohane, mistõttu ka vastasin siin.

Suusatamine on natuke tundlikum ala ka kui jalgpall, meil on olnud täielikus maailma tipus sportlased ja ootused on suured ja jäävad ka selleks, seetõttu on ka rahva pettumus suur meie praeguse taseme üle. Mina ei viitsi kriitiline olla, kriitikat on piisavalt ja ma ei tea kuidas meie taustsüsteemid üldse võrreldes teiste väiksemate riikidega on, ehk kas on üldse võimalik nuriseda, suurte suusariikidega pole mõtet võrrelda.

Eem, sina tõid ju suuri riike võrdluseks.

karl54
03.03.17, 22:28
Eem, sina tõid ju suuri riike võrdluseks.

See polnud otseselt Rehemaa tasemega seotud, lihtsalt suusatamises pole 34 nii hull vanus ja saab teha häid tulemusi. Aga tavaliselt 34 aastased, kes on maailma tipus on muidugi varem ka sõidumehed, see on harv, et oled kekspärane ja siis hakkad 34 aastaselt alles maailma tipuga konkureerima.

Aga siin hakkab segaseks minema. Mul jookseb ka varsti juhe kokku. Hehe

Mask
03.03.17, 22:37
Suusatamises on mm iga kahe aasta tagant ja nagu ikka olümpia iga nelja aasta tagant, iga võistlus pole tähtis, mm kuld on võimsam saavutus kui mk kokkuvõttes essa või neljas või kümnes.

Ehk minu algne mõte oligi algsues, et 34 ei ole mingi vanus sellel alal, stabiilselt tipus võibolla ei suudeta olla, aga nagu öeldud, tähtsaid võitlusi on harva ja kedagi ei huvita mk etapid, kui sa teed häid tulemusi tähtsatel võistlustel.

Just. Täpselt nagu Rehemaa, kes oma hooaja parimad sõidud ja tulemused MM-il tegi. Milles probleem? Miks tema pinnuks silmas on? Täna ei saanud nooremate tõttu rajalegi ja ikka on süüdi. Pigem on põhjust oma parimas eas olevatel Tammjärvel ja Ränkelil peeglisse vaadata. Rehemaa on oma nö suured sõidud (enda kohta) juba ära teinud.

karl54
03.03.17, 22:43
Just. Täpselt nagu Rehemaa, kes oma hooaja parimad sõidud ja tulemused MM-il tegi. Milles probleem? Miks tema pinnuks silmas on? Täna ei saanud nooremate tõttu rajalegi ja ikka on süüdi. Pigem on põhjust oma parimas eas olevatel Tammjärvel ja Ränkelil peeglisse vaadata. Rehemaa on oma nö suured sõidud (enda kohta) juba ära teinud.

Ja kuidas see, et Rehemaa pinnuks silmas on, minuga või minu postitustega seotud on?

Mask
03.03.17, 22:48
Ja kuidas see, et Rehemaa pinnuks silmas on, minuga või minu postitustega seotud on?

See Rehema teema algas peale neid kahte negatiivse alatooniga postitust:

Kahju et noorlootus Rehemaa pole avanenud. Aga aega on veel.

karl54
03.03.17, 22:54
See Rehema teema algas peale neid kahte negatiivse alatooniga postitust:

Okei minu postitust võib tõlgendada väga erinevalt.

Vastasin negatiivsele postile, et Rehemaa täna ei saanud sõita, mis ei ole seotud temaga ja see nalja teema oli vihje, et selle nalja tipphetked on möödas. Kuid jah suusatamise fännile jääb alati kerge negatiivne tunne, sest tundub, et Rehemaal jäid võimed realiseerimata, aga nüüd on ta tase nagu ta on, teeb oma ära ja keegi ei ootagi enam medaleid või top 10 kohta. Nüüd on uued, kellelt oodatakse sähvatusi. Ehk las teeb mis talle meeldib ja ta on ju sealjuures ikkagi Eesti parimate seas.

Pole väga negatiivne.

Mõnuagent 007
03.03.17, 23:03
Ok, sinu esialgsest postitusest ei saanud seda päris aru. Ma viskasin ka Rehemaa üle nalja, aga kui ma temaga kokku sain ja asjast rääkisime, siis ma enam seda ei teeks. Spordiala, kus edukuse võti on meeletu raha, ravimid, määrded ja nii edasi, siis siit loota midagi, on väga rõve. See oleks umbes sama, et Kassin oleks rämedalt laamendanud, aga siis dopsiga vahele jäänud ja seejärel me poleks ka Maed ega Veerpalut näinud. Aga nad oleksid pingutanud ja saanud kohti 30 ringi. See spordiala on selline lihtsalt, kus kõik on meditsiini ja muu taga kinni.

maamesilane
04.03.17, 12:04
Ega seda meditsiini juttu Rehemaa ise ju ajanud? Muidu tunduks ju halana,et mul näe pole laborit mäeveerel.

_AI_
04.03.17, 21:59
Ok, sinu esialgsest postitusest ei saanud seda päris aru. Ma viskasin ka Rehemaa üle nalja, aga kui ma temaga kokku sain ja asjast rääkisime, siis ma enam seda ei teeks. Spordiala, kus edukuse võti on meeletu raha, ravimid, määrded ja nii edasi, siis siit loota midagi, on väga rõve. See oleks umbes sama, et Kassin oleks rämedalt laamendanud, aga siis dopsiga vahele jäänud ja seejärel me poleks ka Maed ega Veerpalut näinud. Aga nad oleksid pingutanud ja saanud kohti 30 ringi. See spordiala on selline lihtsalt, kus kõik on meditsiini ja muu taga kinni.

Ikkagi ei saa ma lahti küsimusest, milleks? Valeri Kirsi sündroom?

Mask
05.03.17, 17:18
Super, Harvey! Heikkineni pronksi üle ka hea meel.

futbolidipaul
05.03.17, 17:28
No kurat. Meditsiin või mitte. Vahe on ikka liiga suur.

Rudy
05.03.17, 17:35
No kurat. Meditsiin või mitte. Vahe on ikka liiga suur.

Protsentuaalselt on kaotus ikka müstiline. Eraldistardis ei saa isegi sellise kaotusega punktidele. Ja arvestame, et täna 20.mees kaotas minuti võitjale.
Muidu aga Heikinen võttis "Sisu" pealt selle medali ja Harvey oli ka ikka tugev. Sundbyl on ilmselgelt rohud ajudele hakanud ja tasakaalu ei oska hoida enam. Lisaks see lõpujoone feil, aga see ei huvitanud ka teda väga. Kui ma viimati suusatamist vaatasin, siis Musgrawe sõitis tänase Rehemaa ja Veerpalu jun seltsis.

mrtnkschn
05.03.17, 21:56
Kui võtta MM kokku, siis mina ei nuriseks. Murdmaasuusatajad tegid viimaseid aastaid arvestades väga normaalsed tulemused. Muidugi on neid tiitlivõistlustel lihtsam saavutada, kuna lastakse vähem tippmehi peale. Kurb, et Kärpil suusad kinni määriti 15km ajal, usun et sealt oleks väga hea tulemus tulnud, arvestades kui hästi ta teates sõitis. Üldiselt, kes vinguvad siin, et vahe on liiga suur jne. Tänapäeva tippspordis on rahal meeletu roll ning kui suusaparkis pole teatud ilma jaoks suuskigi, siis ei saagi tulemust teha. Ma ei saa eestlaste kibestumisest aru, kus tavaline suhtumine on: "Otsige töö omale ega raisake maksumaksja raha." 90% ütlevad seda inimesed, kes pole aru saanud, kuidas spordisüsteem Eestis toimib. Muidugi on tore lõõpida, kui Saarepuu ja co räägivad hooaja alguses headest tulemustest, kuid ilma motivatsioonita pole võimalik midagi teha.
Ja tegelikult senikaua see lõõpimine ära ei lõppe, kui sportlased ise tugitoolisportlastele selgeks ei tee, kui palju nad treenivad, mis oludes, mis vahenditega jne võrreldes suurrikidega. Siis hakkab inimestele kohale jõudma, et praegustes tingimustes medali peale võistelda on naljanumber. Mehed siiski annavad maksimumi endast kogu aeg.
Mul on hea meel selle üle, et Kristjan Ilves on jälle väikese sammu edasi teinud. Arvestades, et ta on 20. aastane ning nüüd Anatoli Šmiguni käeall, on võimalik sealt midagi välja voolida küll. Korralik ettevalmistus suvel ning kui suusarajal uuesti samm edasi teha, võime hakata nägema teda stabiilselt juba top15.

chac
06.03.17, 00:31
Eesti teatenaiskond lasi suurepäraselt, kuid diskvalifitseeriti juba teises vahetuses
http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/laskesuusatamine/eesti-teatenaiskond-lasi-suureparaselt-kuid-diskvalifitseeriti-juba-teises-vahetuses?id=77443084

Norra mehed võitsid Lahti MM-ilt esimese kulla, Eesti teatenelik finišisse ei jõudnud
http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/norra-mehed-voitsid-lahti-mm-ilt-esimese-kulla-eesti-teatenelik-finisisse-ei-joudnud?id=77424084

Tout va tres bien Madame la Marquise...

https://www.youtube.com/watch?v=T5WdpSPeQUE

QRkood
06.03.17, 09:43
Kurb, et Kärpil suusad kinni määriti 15km ajal, usun et sealt oleks väga hea tulemus tulnud, arvestades kui hästi ta teates sõitis.
Ma ei saa sellest aru mille pealt väidetakse, et Kärp hea sõidu tegi teates? See, et ta paar kohta tagasi võttis? Esimeses vahetuses me kaotasime liidiritele 2 minutit, Kärp kaotas teises vahetuses juurde veel ju 1 minut 20 sekundit.

krissucool
06.03.17, 10:09
Ma ei saa sellest aru mille pealt väidetakse, et Kärp hea sõidu tegi teates? See, et ta paar kohta tagasi võttis? Esimeses vahetuses me kaotasime liidiritele 2 minutit, Kärp kaotas teises vahetuses juurde veel ju 1 minut 20 sekundit.

Ilmselt tuleneb see eelkõige sellest, et Kärp ise teatesõidu järel olnud intervjuus väga rahul oli oma sõiduga. Ilmselt polnud veel aegu näinud. Samas teine vahetus oli vist vähe kiirem kah, nii et võta näpust.

futbolidipaul
06.03.17, 10:21
Ma ei saa eestlaste kibestumisest aru, kus tavaline suhtumine on: "Otsige töö omale ega raisake maksumaksja raha." 90% ütlevad seda inimesed, kes pole aru saanud, kuidas spordisüsteem Eestis toimib. Muidugi on tore lõõpida, kui Saarepuu ja co räägivad hooaja alguses headest tulemustest, kuid ilma motivatsioonita pole võimalik midagi teha.
Ja tegelikult senikaua see lõõpimine ära ei lõppe, kui sportlased ise tugitoolisportlastele selgeks ei tee, kui palju nad treenivad, mis oludes, mis vahenditega jne võrreldes suurrikidega. Siis hakkab inimestele kohale jõudma, et praegustes tingimustes medali peale võistelda on naljanumber. Mehed siiski annavad maksimumi endast kogu aeg.
Bullslaha. Just eriti see motivatsiooni probleem. Jah, me kõik saame aru, et raske on suusatamist treenida, kui lund ei ole. Me kõik saame aru, et tingimused ei ole võrdväärsed, aga ärge käige siis käige rääkimas, et kõik viskavad teile kaikad kodaratesse ja et kohe tulevad head tulemused. Ja hiljem loomulikult lisatakse, et ei teagi mis valesti läks (kui määret ei saa süüdistada). Meie omad kipuvad ikka rohkem jutu mehed olema kui tegude mehed. Seis on sitt ja punkt. Ja tulemused ei olnud head mitte mingi nurga alt vaadates. Ärgem rääkigem, et oli. Ei ole ju vahet, kas oled 34 või 52, see ei saa olla su eesmärk spordi tegemisel. Kui on, siis on midagi valesti.

mrtnkschn
06.03.17, 12:47

Selle pealt tegigi hea sõidu, et kaotas liidritele 1min20seki. Teistele ei kaotanud ju suurt midagi juurde. Arvestades, kuidas Dyrhaug ja Bessmertnykh ees lõhkusid, kaotasid järgnevad samuti juurde, v.a Ivo Niskanen + Kärp sõitis terve sõidu üksinda sisuliselt.
Vastuseks futbolidpaulile, siis seis on võrreldes millega sitt? Murdmaasuusatamine võrreldes 10 aasta taguse ajaga? Absoluutselt nõus, kuid võrreldes viimase paari aastaga ei heidaks mina küll midagi ette. Kahevõistlus pole päris mitu aastat nii heas seisus olnud, kui tänavu. Lihtsalt soovitan detailidesse ka natukene süveneda, mitte keskenduda sellele, mida meedia igal-pool pasundab. Ja motivatsiooni koha pealt, et kui sa omale eesmärke ei sea, mille poole püüelda, on see bullshit? Kui ajakirjanik küsib sportlase käest, et mis eesmärgid tänavuseks on, tuleb öelda, et: "sooviks MM-il 30 sekka sõita"? Siis ei pritsitaks sappi sportlaste suunas?

futbolidipaul
06.03.17, 14:25
Selle pealt tegigi hea sõidu, et kaotas liidritele 1min20seki. Teistele ei kaotanud ju suurt midagi juurde. Arvestades, kuidas Dyrhaug ja Bessmertnykh ees lõhkusid, kaotasid järgnevad samuti juurde, v.a Ivo Niskanen + Kärp sõitis terve sõidu üksinda sisuliselt.
Vastuseks futbolidpaulile, siis seis on võrreldes millega sitt? Murdmaasuusatamine võrreldes 10 aasta taguse ajaga? Absoluutselt nõus, kuid võrreldes viimase paari aastaga ei heidaks mina küll midagi ette. Kahevõistlus pole päris mitu aastat nii heas seisus olnud, kui tänavu. Lihtsalt soovitan detailidesse ka natukene süveneda, mitte keskenduda sellele, mida meedia igal-pool pasundab. Ja motivatsiooni koha pealt, et kui sa omale eesmärke ei sea, mille poole püüelda, on see bullshit? Kui ajakirjanik küsib sportlase käest, et mis eesmärgid tänavuseks on, tuleb öelda, et: "sooviks MM-il 30 sekka sõita"? Siis ei pritsitaks sappi sportlaste suunas?

Ikka. Suht nutune värk igal juhul. Ei ole tõesti siin mõtet võrrelda meie hiigelaegadega või üksikute eranditega. Aga reaalsus on see, et isegi kui pannakse eesmärgid, siis ei jõuta nendeni. Ja isegi kui sa väga armastad sporti ja paned kogu oma elu sinna, aga "kogu su riik vihkab sind", siis kas on vajadust kogu seda jama läbi teha, kui su eesmärk on mitte häbisse jääda (mis tihti siiski juhtub). Ma ei ole selle vastu, kui toimuks areng, aga suhteliselt sama seis on ju.

Detailid on toredad asjad, millega on paraku nii, et rumal on see, kes vabandust ei leia. Ja hoidku jumal selle eest, kui sa tunnistadki, et olimegi sitad vennad. Siis süüakse elusalt ära. See artikkel laskesuusatajate kohta võtab ju asjad ilusti kokku. Aga päeva lõpus on ikkagi nii, et kui on tulemused, on sponsorid ja kui tulemusi ei ole siis neid pole. Aga edu saavutamiseks on raha vaja. Ja siis kui sa ei saa tulemusi, kui raha on olemas, siis ...

Väravavaht
06.03.17, 16:43
Kui ma viimati suusatamist vaatasin, siis Musgrawe sõitis tänase Rehemaa ja Veerpalu jun seltsis.

Musgrave treenib juba aastaid norrakate pundiga ja lüpsis eile tagatipuks iga viimsegi nendest ära. Üks omamoodi pikemalt kestnud huumor on muidugi Eurospordi kommentaatoritega, kes mingil põhjusel lähevad kogu aeg Musgrave peale täiesti arust ära (vahet ei ole, isegi paariaastatagused kolmekümnendad kohad täiesti teemas), ma olen sisuliselt terve elu küllaltki palju seda kanalit jälginud ning liiga tihti ei mäleta, et professionaalsus nii oluliselt kommenteerimisel kannataks...

mcnamara
06.03.17, 17:27
Musgrave treenib juba aastaid norrakate pundiga ja lüpsis eile tagatipuks iga viimsegi nendest ära. Üks omamoodi pikemalt kestnud huumor on muidugi Eurospordi kommentaatoritega, kes mingil põhjusel lähevad kogu aeg Musgrave peale täiesti arust ära (vahet ei ole, isegi paariaastatagused kolmekümnendad kohad täiesti teemas), ma olen sisuliselt terve elu küllaltki palju seda kanalit jälginud ning liiga tihti ei mäleta, et professionaalsus nii oluliselt kommenteerimisel kannataks...

Inglisekeelse Eurospordi peamiseks sihtgrupiks ongi Briti saared ja Iirimaa. Teistel on omakeelne Eurosport (Eestil ja mõnel väikeriigil ainult mitte). Kui kuulata prantsusekeelset Eurosporti, lähevad sealsed kommentaatorid omakorda prantslaste pärast "arust ära" jne.

Väravavaht
06.03.17, 18:03
Inglisekeelse Eurospordi peamiseks sihtgrupiks ongi Briti saared ja Iirimaa. Teistel on omakeelne Eurosport (Eestil ja mõnel väikeriigil ainult mitte). Kui kuulata prantsusekeelset Eurosporti, lähevad sealsed kommentaatorid omakorda prantslaste pärast "arust ära" jne.

Seda sihtgrupi värki tean jah, tahtsin näitele kontrasti juurde anda sest kihnulasi võistleb pea kõikidel suurtel aladel ning mitmed ka teravaimas tipus. Võib-olla peitub põhjus selles, et teistel "Eurospordi" lemmikaladel, nagu snooker ja tennis ongi tihtilugu keegi kohalik tipus, kuid olgem ausad, lumel pole inglased mitte kunagi ennast kehtestada suutnud. Ei mäleta ma ei suusahüppajaid ega ka laskesuusatajaid (ekstreemspordis vast keegi vahel välgub, aga see pole väga Eurospordi ampluaa), kuid hetkel neil murdmaas ikkagi korraliku arengu läbi teinud Musgrave olemas...

Mis ma öelda tahtsin, et noh Murray slämmivõidud ei ole kunagi tähelepanuta jäänud, kuid Musgrave kümnendad kohad (lähiminevikus ja mitte ainult) finišijoonel võtavad tihtilugu teleterrori mõõtu...

Rudy
09.03.17, 14:03
Seda sihtgrupi värki tean jah, tahtsin näitele kontrasti juurde anda sest kihnulasi võistleb pea kõikidel suurtel aladel ning mitmed ka teravaimas tipus. Võib-olla peitub põhjus selles, et teistel "Eurospordi" lemmikaladel, nagu snooker ja tennis ongi tihtilugu keegi kohalik tipus, kuid olgem ausad, lumel pole inglased mitte kunagi ennast kehtestada suutnud. Ei mäleta ma ei suusahüppajaid ega ka laskesuusatajaid (ekstreemspordis vast keegi vahel välgub, aga see pole väga Eurospordi ampluaa), kuid hetkel neil murdmaas ikkagi korraliku arengu läbi teinud Musgrave olemas...

Mis ma öelda tahtsin, et noh Murray slämmivõidud ei ole kunagi tähelepanuta jäänud, kuid Musgrave kümnendad kohad (lähiminevikus ja mitte ainult) finišijoonel võtavad tihtilugu teleterrori mõõtu...

Offtopicuga jätkates, siis rattasõpradel ülekandeid vaadata on ka paras piin vahepeal. Froome, Thomas jne on ikka kõvas soosingus.

lorenzo
11.03.17, 20:31
Kahevõistluse teemat ei leidnud. Aga kas see oli nüüd Ilvese elu parim sõit? Päeva 18.aeg

JuriM
11.03.17, 21:05
Kahevõistluse teemat ei leidnud. Aga kas see oli nüüd Ilvese elu parim sõit? Päeva 18.aeg

Rukal oli hooajal alguses 17.

lorenzo
18.03.17, 16:09
Ilvesel tundub hea võimalus siis elu parim tulemus teha

qrat
22.08.17, 14:04
Johaug jääb ikkagi olümpialt eemale, sai 18-kuulise võistluskeelu

Navas
22.08.17, 14:42
Johaug jääb ikkagi olümpialt eemale, sai 18-kuulise võistluskeelu

ma ei saa aru nahui seda veel enam pikendati.. niiigi oli 13 kuud.

Katk
22.08.17, 14:52

Ma ei saa aru nahhui eluaegseks ei tehtud ning kõiki tiitleid ära ei võetud

GoldenEagle
22.08.17, 14:52

http://http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/cas-tegi-lopliku-otsuse-therese-johaug-jaab-olumpialt-eemale?id=79257396

Janoh, selle 13 kuud määras Norra Olümpiakomitee, et ilusti enne olümpiat ära lõppeks.

mcnamara
25.11.17, 15:48
Norral uus suusatäht Johannes Høsflot Klæbo. Eelmisel hooajal võitis sprinte, täna juba ka distantsisõidus kõigist võimsalt üle. Eestlaste parim Tammjärv parem kui eelmisel hooajal.

Mask
03.12.17, 15:03
Norral uus suusatäht Johannes Høsflot Klæbo. Eelmisel hooajal võitis sprinte, täna juba ka distantsisõidus kõigist võimsalt üle. Eestlaste parim Tammjärv parem kui eelmisel hooajal.

Northug who?

Mask
13.01.18, 16:32
Pellegrino tegi Klaabul täna selja prügiseks Dresteni linnasprindis. Eelnevatel etappidel on seis vastupidine olnu. See vastasseis tuletab kunagist Zorzi vs Hetlandi heitlust meelde. :)

Rohtaed
14.01.19, 22:23
Otepää MK-d ei kanna Eesti telekanalitest keegi üle?

telekavaataja
14.01.19, 22:25
Otepää MK-d ei kanna keegi üle?
Kanal2 laupäeval ja pühapäeval.

mcnamara
20.01.19, 12:24
Suure suusarahva spordihuvi on kadunud. Otepää tühjad tribüünid paistavad telepildis hästi silma.

j6u1uv4n4
20.01.19, 12:35
Suure suusarahva spordihuvi on kadunud. Otepää tühjad tribüünid paistavad telepildis hästi silma.

Veerpalu ja Šmigun enam ei sõida?

JuriM
20.01.19, 12:50

Samas Tehvandi tõusul oli rahvast küll ja küll. Muidugi ei anna võrrelda kuldajaga, aga siiski. Samas palju näiteks see pilet üldse tänapäeval on? Võrreldes tippajaga.

Kasepats-Pidur
20.01.19, 12:51
Veerpalu ja Šmigun enam ei sõida?

Veerpalu on tõbine (http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/delfi-otepaal-haigused-kimbutavad-eesti-suusatajaid-veerpalu-ja-karp-otepaal-ei-stardi?id=85059177) ja Šmigun peaks tegelema valimiskampaaniaga.

Peeter I
20.01.19, 14:23
No kui ala rahulikult marginaliseerub enam-vähem kolme riigi nühkimiseks.

JuriM
20.01.19, 17:51
Karel Tammjärv tegi väga korraliku nädalavahetuse

LaRaBla
20.01.19, 21:19
Samas palju tippe oli puudu ka. Tammjärv on 2min väiksema kaotusega sel hooajal varasemalt korduvalt 30 seast välja jäänud.

JuriM
20.01.19, 21:46
Samas palju tippe oli puudu ka. Tammjärv on 2min väiksema kaotusega sel hooajal varasemalt korduvalt 30 seast välja jäänud.

No FISi kalender on nii koostatud, et see aasta on MM ligi kuuaega hiljem kui tavaliselt. Enne Lahti MMi olime meie viimane katsevõistlus, seekord pigem selline klassika spetside nädalavahetus.

rahvaspordipäev
21.01.19, 09:04
High five sellele tüübile kes 36nda alustades 48ndana finišisse jõudis

Maarek
21.01.19, 11:46
High five sellele tüübile kes 36nda alustades 48ndana finišisse jõudis

Ta isegi kohalikel meistrivõistlustel pole viimastel aastatel sekkunud medalimängu ja Scandinavian Cup sõidud olnud 100+ kohtadel ning FIS cup esitused ka mitte väga muljet avaldavad, seega paneb imestama, et kas tõesti ei tahtnud temast tugevamad kohalikud üldse osaleda või olid haiged.

JuriM
21.01.19, 12:21
Ta isegi kohalikel meistrivõistlustel pole viimastel aastatel sekkunud medalimängu ja Scandinavian Cup sõidud olnud 100+ kohtadel ning FIS cup esitused ka mitte väga muljet avaldavad, seega paneb imestama, et kas tõesti ei tahtnud temast tugevamad kohalikud üldse osaleda või olid haiged.

Mis puudutab neid "rahvusliku grupi noori" siis jah, kuna sel pühapäeval hakkas Lahtis juuniorite MM, siis ilmselgelt meie esinumbrid selles vanuse klassis sõitsid sinna.

Nasfal
21.01.19, 12:24
Muidugi naljakas on näha, et üks Astmahaige lõpetas ja teine huulepalsami tüdruk kütab tempot nagu mees. Publikuhuvi kukub nagu alkoholimüük Lõuna-Eestis ja mitte midagi sellenimel ei tehta. Vaadates, mis hüppeid teeb Laskesuusatamine, siis iga sellise nv puhul avatakse Šampa pudel.

JuriM
27.01.19, 13:07
Muidugi naljakas on näha, et üks Astmahaige lõpetas ja teine huulepalsami tüdruk kütab tempot nagu mees. Publikuhuvi kukub nagu alkoholimüük Lõuna-Eestis ja mitte midagi sellenimel ei tehta. Vaadates, mis hüppeid teeb Laskesuusatamine, siis iga sellise nv puhul avatakse Šampa pudel.

Tegelikult see publihuvi värk on ikka nii suhteline. Sel nädalavahetusel on Rootsis etapid kus tubli 40k+ inimest raja ääres ja korralik laulupidu seal ikka.

mcnamara
20.02.19, 15:03
Huvitav, et Leedu naissuusatajad on umbes samal tasemel kui Iraani kehvemad. Kvalifikatsiooni kõige aeglasemate seas. Vida Venciene tuleb meelde, olid ka teistsugused ajad. Eesti naissportlane pääseb vist õnneks otse põhisse.

mcnamara
21.02.19, 15:55
Pulles tegi kogu Eesti meesväele pika puuga ära. Tubli tüdruk!

El President
21.02.19, 18:21
Raske on olla rootslane. Kolm sveni tütart sprindifinaalis omavahel puntrasse ja norralased kruiisivad medalitele.

Mask
23.02.19, 13:06
Mis nali see on?

Nasfal
23.02.19, 13:48
Üks eit paneb lihtsalt kulbiga dopingut ja sõidab naistesõitu nagu mees ning mitte keegi enam ei köhi ka.

Mõnuagent 007
23.02.19, 13:51
Üks eit paneb lihtsalt kulbiga dopingut ja sõidab naistesõitu nagu mees ning mitte keegi enam ei köhi ka.

Huulerohtu, mitte dopingut. Olgem täpsed.

Delfino
23.02.19, 13:59
Vähemalt on ta ilus!

Peeter I
23.02.19, 16:03
Sõidud nii- või naapidi, tulemused ikka samad, oleks siis võinud vähemalt prantslane väikese šoki korraldada, Niskanen saab klassikas oma kätte.

karl54
24.02.19, 13:47
Norra toodi korraks maa peale tagasi, väga äge võistlus oli. Vahel on suusatamine ka võimas ala.

vaikiv mees
24.02.19, 15:00
Norra toodi korraks maa peale tagasi

Iversen (https://www.youtube.com/watch?v=g2KMIZ6EgrQ&feature=youtu.be&t=27) üritas ebaõnnestunult klääbut (https://video.eurosport.de/skilanglauf/wm/2018-2019/nordische-ski-wm-2019-in-seefeld-sergei-ustjugow-geht-auf-johannes-klaebo-los_vid1165978/video.shtml) teha

El President
24.02.19, 16:42
Iversen (https://www.youtube.com/watch?v=g2KMIZ6EgrQ&feature=youtu.be&t=27) üritas ebaõnnestunult klääbut (https://video.eurosport.de/skilanglauf/wm/2018-2019/nordische-ski-wm-2019-in-seefeld-sergei-ustjugow-geht-auf-johannes-klaebo-los_vid1165978/video.shtml) teha

eessõitja õigus kurvi minnes. venelased on lihtsalt vingatsid.

LaRaBla
24.02.19, 17:33

Aasta veidi paigast ära sul

MartinEST
27.02.19, 15:53
Saarepuu: Ma ei oska rohkem kommenteerida. Just viis minutit tagasi helistas Expresseni ajakirjanik mulle ja küsis minult infot. Mul pole rohkem infot kui Karel ja Andreas ei stardi. Karel helistas mulle, et ta ei stardi. Ma ei oska öelda, kas see on seotud dopinguga.

Kui see dopingusüüdistus reaalne on, siis kui põhjas meie sportlased veel ilma dopinguta oleks? :tearsofjoy:

Kasepats-Pidur
27.02.19, 15:55
Alaveri ja Veerpalu gängi lõplikud matused?

zelee
27.02.19, 15:55
https://sport.err.ee/914829/ard-dopingukahtlus-lasub-kahel-eesti-sportlasel

Krt isegi dopingut ei osata teha.

Peeter I
27.02.19, 16:08
Veerpalu mittestartimisest tulnud pausi... täitis kenasti telepilt politsei peal.

allars
27.02.19, 16:11
Poltoranin ka väidetavalt pundis. No kena. Alles oli selline uudis: https://sport.postimees.ee/6532685/veerpalu-teeb-endale-uues-ametis-aina-enam-nime

lorenzo
27.02.19, 16:14
lahe vaadata lühikeses t-särgis suusatajaid. ootan lühikesi pükse

orbitaaljaam
27.02.19, 16:23
Kas see "Usun Andrus Veerpalu" FB grupp on veel elus? :tearsofjoy:

rallikas
27.02.19, 17:04
Kas see "Usun Andrus Veerpalu" FB grupp on veel elus? :tearsofjoy:

Täitsa olemas (https://www.facebook.com/Usume-Andrus-Veerpalu-194487653920408/)

Peeter I
27.02.19, 18:56
Eraprojekti Kelly Sildaru olemasolu suusaliidule taevakingitus, murdmaa sai täna kabelimatsu, Haanjamaa metsade vahel ulub vaid tuul. Tänane pärastlõuna mõjutabki vana Veerpalu tulevikku.

RealFan
27.02.19, 19:06
Jep, see uudis tundub väga hästi ajastatud olevat.

Veerpalu teeb endale uues ametis aina enam nime (https://sport.postimees.ee/6532685/veerpalu-teeb-endale-uues-ametis-aina-enam-nime?_ga=2.156603390.453214009.1551267885-95885778.1544373756)

maamesilane
27.02.19, 19:10
Eestlane Seefeldis tee pilte ja kirjuta mida tead!

Daz Booob
28.02.19, 00:25
*Eestlane Seewaldis

Mask
28.02.19, 01:01
Kui need "vahele jäänud" rahvasportlased väidetavalt dopingu panemisega vahele jäid, siis huvitav, mis imeaineid need norrakad, venelased, soomlased ja rootslased panevad. :D

lenc
28.02.19, 01:40
Kui need "vahele jäänud" rahvasportlased väidetavalt dopingu panemisega vahele jäid, siis huvitav, mis imeaineid need norrakad, venelased, soomlased ja rootslased panevad. :D

Kui sa nüüd tähelepanelikult lugenud oleks, siis teaksid et tänase reidi puhul polnud tegemist mingite ainetega vaid nn veredopingu kasutamisega. Mis on oma olemuselt säästudoping. Ju siis kallite ainete jaoks meie omadel enam raha pole...

Mask
28.02.19, 01:45
Kui sa nüüd tähelepanelikult lugenud oleks, siis teaksid et tänase reidi puhul polnud tegemist mingite ainetega vaid nn veredopingu kasutamisega. Mis on oma olemuselt säästudoping. Ju siis kallite ainete jaoks meie omadel enam raha pole...

Poteito potato. Said mõttest aru küll.

richard154
28.02.19, 01:47
Mulle isiklikult selle asja juures ei meeldi, et Austria ja Saksa politseid neid asju ajavad. Doping peaks olema WADA käes ikka ja kindlasti mitte krimanaalkorras karistatav või kui olla karistatav siis igalpool, mitte ainult Austrias ja mõnes riigis veel.
Sportlane on niikaua puhas kuni proovid on puhtad või ei ole päris haarangu hetkel vahele ei jää. Mingid läbikäigud kahtlaste inimestega ei ole piisav alus vahistamiseks ja isegi mitte läbi otsimiseks, minu arvates.
Närvi ajavad ka norrakad oma jutuga, nagu nemad oleks kõige puhtamad. Nii Johaug ja Sundby ju vahele jäänud, oleks nad venelased, oleks juttu kui palju nende tiitlite puhul.
Mina usun, et suusatamises panevad kõik dopingut, pigem ongi see teaduse võistlus, milline doping ei jäta jälgi jne. Võita ilma dopinguta ei tundu ju võimalik.

LaRaBla
28.02.19, 02:20

Veredoping säästudoping? See on ju asi, mida Armstrong ja teised jalgratturid aastaid panid.

Halb ründaja
28.02.19, 03:02

Üsna kindel, et veredoping on veidikene keerulisem protseduur kui mingeid anaboolseid steroide manustada.

plastic'99
28.02.19, 04:26
Mulle isiklikult selle asja juures ei meeldi, et Austria ja Saksa politseid neid asju ajavad. Doping peaks olema WADA käes ikka ja kindlasti mitte krimanaalkorras karistatav või kui olla karistatav siis igalpool, mitte ainult Austrias ja mõnes riigis veel.
Sportlane on niikaua puhas kuni proovid on puhtad või ei ole päris haarangu hetkel vahele ei jää. Mingid läbikäigud kahtlaste inimestega ei ole piisav alus vahistamiseks ja isegi mitte läbi otsimiseks, minu arvates.
Närvi ajavad ka norrakad oma jutuga, nagu nemad oleks kõige puhtamad. Nii Johaug ja Sundby ju vahele jäänud, oleks nad venelased, oleks juttu kui palju nende tiitlite puhul.
Mina usun, et suusatamises panevad kõik dopingut, pigem ongi see teaduse võistlus, milline doping ei jäta jälgi jne. Võita ilma dopinguta ei tundu ju võimalik.

:D:D:D:D:D:D

esimese asjana - ma ei tea, saadame siis Eestist Austriasse diplomaatilise noodi, et "doping peaks olema WADA käes ja kindlasti mitte kriminaalkorras karistatav".

teise asjana - ma ei tea, tõmban reedel 1g kokat alla ja hoian 50g veel eraldi pakendatuna taskus ning ütlen politseile: "hei kutid, see mul tegelt dopingu eesmärgil, ärge üldse põdege"

kolmanda asjana - ei tea austria politsei töömeetodeid, kuid eeldan, et päris "läbikäikude" pealt need vennad vahele ei võetud. eriti kui 120 inimest olid uurimise/vahistamisega seotud.

neljanda asjana - käed eemale Johaugist. See naine on against all odds suutnud underdogina võita seda ollust:

https://www.girlswithmuscle.com/images/full/610806.jpg

budu
28.02.19, 08:28

Austria ongi Politsei riik! Kiiruse ületamine on ka kriminaalne kuritegu.

LaRaBla
28.02.19, 10:22

Eestis ei ole või?!

Nasfal
28.02.19, 10:24
Eestis ei ole või?!

Kui eest ära saad siis mitte

Kasepats-Pidur
28.02.19, 10:36
Suusavahetusega sõidu protokoll, ainus sõit kus Veerpalu osaleda jõudis.

https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=CC&competitorid=167214&raceid=32128

Koht 55, lõpetanutest eelviimane. Tema ees 54. koha saanud jaapanlaselt sai üle minutiga. Maikuus saab 25 eluaastat juba täis

Suur küsimus, et kas sellises vanuses ja sellise tasemega sportlasel on mõtet midagi dopsiga üritada? Või on see lugu sarjast "veri on see, mis rähnipoja puu otsa ajab".

Mask
28.02.19, 11:12
Aga ütleme nii, et kui Poltaranin süütuks tunnistatakse, siis kes korvab kahju? Mees oli üks eilse sõidu reaalseid medalipretendente.

Markko
28.02.19, 11:24

Millised need mittekriminaalsed kuriteod on?

eika
28.02.19, 11:25
Suusavahetusega sõidu protokoll, ainus sõit kus Veerpalu osaleda jõudis.

https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=CC&competitorid=167214&raceid=32128

Koht 55, lõpetanutest eelviimane. Tema ees 54. koha saanud jaapanlaselt sai üle minutiga. Maikuus saab 25 eluaastat juba täis

Suur küsimus, et kas sellises vanuses ja sellise tasemega sportlasel on mõtet midagi dopsiga üritada? Või on see lugu sarjast "veri on see, mis rähnipoja puu otsa ajab".
isa-Veerpalu
25-aastaselt MMil
30. koht 30 km klassikas
&
26-aastaselt MMil
32. koht 10 km klassikas
39. koht 50 km klassikas

Ehk noorem Veerpalu oli ju kenasti graafikus, et 27-aastaselt ühtäkki teatud sõitudes võitmatu olla, kui õiged treeningmeetodid kasutusele võtta!

Mask
28.02.19, 12:02
:D:D:D:D:D:D

esimese asjana - ma ei tea, saadame siis Eestist Austriasse diplomaatilise noodi, et "doping peaks olema WADA käes ja kindlasti mitte kriminaalkorras karistatav".

teise asjana - ma ei tea, tõmban reedel 1g kokat alla ja hoian 50g veel eraldi pakendatuna taskus ning ütlen politseile: "hei kutid, see mul tegelt dopingu eesmärgil, ärge üldse põdege"

kolmanda asjana - ei tea austria politsei töömeetodeid, kuid eeldan, et päris "läbikäikude" pealt need vennad vahele ei võetud. eriti kui 120 inimest olid uurimise/vahistamisega seotud.

neljanda asjana - käed eemale Johaugist. See naine on against all odds suutnud underdogina võita seda ollust:

https://www.girlswithmuscle.com/images/full/610806.jpg

Kumb neist kahest "ollusest" muidu võistluskeeldu kandnud on?

SleepWalking
28.02.19, 12:06
Kiiruse ületamine on ka kriminaalne kuritegu.

Ei ole.
https://e-justice.europa.eu/content_rights_of_defendants_in_criminal_proceedin gs_-169-AT-en.do?clang=en&idSubpage=5&member=1

Martin
28.02.19, 12:14
Ei ole.
https://e-justice.europa.eu/content_rights_of_defendants_in_criminal_proceedin gs_-169-AT-en.do?clang=en&idSubpage=5&member=1

https://www.youtube.com/watch?v=4GcgS79_TR0

lenc
28.02.19, 12:58
Veredoping säästudoping? See on ju asi, mida Armstrong ja teised jalgratturid aastaid panid.

See oli üks väike osa sellest mida nad tegid. Ainete, ehk EPO, testosterooni ja kortisooni kasutmine oli suurem osa.

lenc
28.02.19, 13:00
Üsna kindel, et veredoping on veidikene keerulisem protseduur kui mingeid anaboolseid steroide manustada.

Keerulisem != kallim. Anaboolsete steroidide manustamine on küll tunduvalt lihtsam, aga nad on kallid. Veredoping on keeruline, aga odav.

check
28.02.19, 13:23
Keerulisem != kallim. Anaboolsete steroidide manustamine on küll tunduvalt lihtsam, aga nad on kallid. Veredoping on keeruline, aga odav.

Tundud teemaga paremini kursis, seega vabandan ette lolli küsimuse pärast, aga kas mitte EPO ja vereülekande eesmärk sama ei ole, ehk siis punaste vereliblede kasvatamine organismis? Selles mõttes ei tundu loogiline, et EPO manustamine võiks kallim olla, kui vereülekande tegemine.

JuriM
28.02.19, 14:00
Tundud teemaga paremini kursis, seega vabandan ette lolli küsimuse pärast, aga kas mitte EPO ja vereülekande eesmärk sama ei ole, ehk siis punaste vereliblede kasvatamine organismis? Selles mõttes ei tundu loogiline, et EPO manustamine võiks kallim olla, kui vereülekande tegemine.

EPO kui toimeaine on kulukas, veredoping kui protseduur on keeruline.

karl54
28.02.19, 16:06
Vapustav sõit Rootsi poolt, 17 aastat olen Rootsit fännanud ja endiselt saab rõõmu tunda. Hea põlvkond on naistes peale tulnud. Meestes muidugi on seis kehva.

budu
28.02.19, 17:39
Millised need mittekriminaalsed kuriteod on?

Kas Eestis on kiiruse ületamine kuritegu?

Mõnuagent 007
28.02.19, 18:28
Kas Eestis on kiiruse ületamine kuritegu?

Väärtegu.

LaRaBla
28.02.19, 18:49
Oleneb palju ületad.

Mõnuagent 007
28.02.19, 18:56
Oleneb palju ületad.

Ei olene. Joobes juhtimine on vastavalt promillile, aga kiiruseületamine jääb kiiruseületamiseks ja väärteoks. Lihtsalt karistus on erinev.

budu
28.02.19, 19:10
Ei ole.

Siis Austria politsei ajab meile jama! Nii väitis Austria politseiametnik.

Halb ründaja
28.02.19, 20:37

Steroidid ei ole üldse kallid kui sa neid (spordi)arstide poolt väljakirjutatuna mitte mustalt turult ostes saad. Täpselt sama kraam, mida tavainimestele teatud haiguste puhul antakse.

Aga üldiselt pole väga pädev tegelikult võrrelda. Steroide pigem kasutad off/pre-seasoni ajal, et vormi tõusta. Veredoping on rohkem selline võistluseelne või -järgne kiireks taastumiseks.

diver
28.02.19, 21:17
ekspress.delfi.ee/kuum/seefeldi-dopinguskandaali-vilepuhuja-muretsesin-pidevalt-et-mind-teolt-tabatakse?id=85469191

Natuke siis tausta praegusele loole.

Pints
28.02.19, 21:39
ekspress.delfi.ee/kuum/seefeldi-dopinguskandaali-vilepuhuja-muretsesin-pidevalt-et-mind-teolt-tabatakse?id=85469191

Natuke siis tausta praegusele loole.

Põnev.

"Dürr ise kirjeldab aga näiteks ühe tugimeeskonna liikme üllatust, kui too kuulis, et Dürr polegi veel kopsutestil astmat simuleerinud. See andnuks talle õiguse erandkorras hingamist soodustavaid astmaravimeid tarvitada. "Paljud kandsid endaga kaasas inhalaatorit. Enne võistlust oli tavaline praktika, et kõik võtsid enda joogikotist inhalaatorid välja ja hingasid nendest sügavalt kaks-kolm korda."

Halb ründaja
28.02.19, 22:11
Põnev.

"Dürr ise kirjeldab aga näiteks ühe tugimeeskonna liikme üllatust, kui too kuulis, et Dürr polegi veel kopsutestil astmat simuleerinud. See andnuks talle õiguse erandkorras hingamist soodustavaid astmaravimeid tarvitada. "Paljud kandsid endaga kaasas inhalaatorit. Enne võistlust oli tavaline praktika, et kõik võtsid enda joogikotist inhalaatorid välja ja hingasid nendest sügavalt kaks-kolm korda."

See ju vana meem, et kõigil Norra murdmaasuusatajatel on astma.

diver
28.02.19, 23:04
https://www.youtube.com/watch?v=ihP_MSLAIj8

Sõnad on liigsed.:o

lorenzo
01.03.19, 00:41
kurb vaadata. milleks oma elu nõnda ära rikkuda? see elu peab ikka nii mõtetu nende silmis olema, et on nõnda riskimist väärt, sest põhimõtteliselt minnakse ju täispangale

VaatanEtte
01.03.19, 14:20
https://sport.postimees.ee/6534994/mati-alaver-minu-tegevusele-ei-ole-mingit-oigustust?_ga=2.262572943.244800322.1551081717-68580858.1524901365

vaikiv mees
01.03.19, 23:27
Ega soomlased ka ülearu optimistikud ei ole, olümpiavõitja Niskanen sai küll pronksi kätte, kuid pärast ainult 6. kohaga lõppenud naiste teadet oldi sunnitud nentima (https://yle.fi/urheilu/3-10667782?fbclid=IwAR0FKNIuurNbmE_ILvKssef7qb4BGzDe 83f_7wRmqx4b7aEZzADywQkfM2Y), et peale tema ja naistest Pärmäkoski teisi polegi ja naabermaad tuhisevad mööda

Lisaks ei suutnud meeste teates Heikkinen 3. vahetuses liidritega sammu pidada ja saab suusaspetsidelt mööda päid ja jalgu (https://yle.fi/urheilu/3-10669720?fbclid=IwAR0FKNIuurNbmE_ILvKssef7qb4BGzDe 83f_7wRmqx4b7aEZzADywQkfM2Y).
Ja kui Hyärinen sai omakorda järgi jõudnud prantslastelt lõpumeetritel tappa, oligi ebaõnn nö. täiuslik

lorenzo
03.03.19, 16:58
tehke või tina aga sellised ühisstardisõidud on ikka väga mõtetud. 49 km sõidetakse grupis ja siis viimasel kilomeetril jagatakse medalid. tõsi, mõni julge paneb ka varem minema ja vahest läheb ka õnneks. ses mõttes on ikka eraldistardi sõidud tunduvalt etemad, sportlased peavad algusest lõpuni täiega panema. ühisstardisõidud jäägu sprindisõitudeks

Mask
04.03.19, 20:35
Kaks tähelepanekut:

1. Islandi mehe hea tulemus eilses sõidus oli esialgu positiivne üllatus, kuniks ma ta tausta uurisin. Üllatus my ass.

2. Frida Karlsson pakub silmailu poolest Digginsile isegi konkurentsi. 😍

JuriM
05.03.19, 21:51
http://jessiediggins.com/a-look-back-on-seefeld/

Digginsi blogi võttis selle MMi ideaalselt kokku.

Mask
09.03.19, 14:25
Kena ninanips norrakatele. Venelaste nelikvõik Holmenkolleni 50 kildas. :D
Sundby parima norrakana alles kuues.

JuriM
29.11.19, 13:21
Marko Kilp 9. Ajaga Ruka klassikasprindi kvalist edasi 😂

mcnamara
29.11.19, 16:09
Sprindis pole midagi muutunud. Falla ja Kläbo, ülekaalukalt.

mcnamara
01.12.19, 12:37
Tubli Heidi!

JuriM
18.02.20, 19:23
See Are sprint on ikka maru lahe hetkel :D Üldse see Skandinaavia Tour2020 tundub päris huvitav.

mcnamara
18.02.20, 20:03
See Are sprint on ikka maru lahe hetkel :D Üldse see Skandinaavia Tour2020 tundub päris huvitav.

Lahe jah. Mäkketõususprindis ei saa ükski sprinter Johaugile lähedalegi.

orbitaaljaam
19.02.20, 00:18
2020 on murdmaa suusatamine hipsterala?

mcnamara
23.02.20, 14:09
Siis on sedapsi, et Johaug, siis läheb mingi 3.45 ja Weng ning Östberg, siis mingi üle kahe minuti ja Andersson ning Jacobsen, siis veel üle kahe minuti ja Diggins. Tasemevahed selged.
Tubli Heidi!

mcnamara
08.03.20, 15:01
Kui armas vana tuttav Holmenkollen. Ikka 50 kilti klassikas, ikka imeliselt uduse ilmaga. Ainult kahjuks ühisstardist jälle.

plastic'99
12.05.20, 19:46
Kelly keiss (https://ekspress.delfi.ee/persoon/uhe-muinasjutu-lopp-politsei-uurib-sildarude-peres-vaidetavalt-aset-leidnud-vagivalda?id=89837709)

rääkige nüüd välja, mis seis täpselt on, kes kellele jne!

JuriM
12.05.20, 22:35
Kein Einaste Sveitsi koondise peatreener, wow!

Iceman
03.11.20, 10:02
Päris rumal peatreener meil, kui arvab, et on okei midagi Alaverilt küsida...

zelee
03.11.20, 10:34

Koondise peatreener on siiski Jaanus Teppan mitte Rehemaa kes ajab asja omal käel.

JuriM
03.11.20, 11:15

Rehemaa pole üldse treener, autojuht/abistaja/hunt kriimsilm lihtsalt teatud pundi jaoks.

rainis007
03.11.20, 11:15

"Suusaliidu kirjas on juba esimeses lauses faktiviga. Alaver ei aita laagrit korraldada. Tunnistan, palusin temalt abi, et kiirendada Soome suusaliidult kutse saamist, mida oli vaja riiki sisenemiseks. Alaver kasutas ära oma tutvusi ja kutse tuli õigel ajal postkasti."

:fpalm::fpalm::fpalm:

Ei aita midagi teha...aga palusin temalt abi... ja ta aitas. Aga ei aidanud midagi teha. Loogiline ju.

Kurat, sorry aga Rehemaa oli ju ise juba karjuvalt keskpärane tüüp, ajupotentsiaali poolest pole mitte kunagi tundunud eriti kirgas.
Mis tasmele tema tiimis jõuda annab? 40. kohale kui kogu Norra koondis tulemata jääb?

Kuigi jah, muidugi tervikuna on kogu see suusaliidu ümber toimuv asi tohutult halenaljakas. Ehk tasuks juriidiline keha likvideerida, kõik viimase 10 aasta jooksul juhatusse kuulunud tegelased sellest 50 km kaugusele saata ja puhtalt lehelt ning amatöörspordi tasemelt uuesti alustada? tänase treenerite, hooldusmeeste ja ega olgem ausad ka sportlaste tasmega tippspordi jäljendamine tundub mõttetu.

Mõnuagent 007
03.11.20, 11:33
Kuigi jah, muidugi tervikuna on kogu see suusaliidu ümber toimuv asi tohutult halenaljakas. Ehk tasuks juriidiline keha likvideerida, kõik viimase 10 aasta jooksul juhatusse kuulunud tegelased sellest 50 km kaugusele saata ja puhtalt lehelt ning amatöörspordi tasemelt uuesti alustada? tänase treenerite, hooldusmeeste ja ega olgem ausad ka sportlaste tasmega tippspordi jäljendamine tundub mõttetu.

See kõlbab üldse kogu selle spordi kohta. Las norrakad peavad enda meistrikaid ja las teised teevad mingit normaalset sporti.

karl54
03.11.20, 12:44
See kõlbab üldse kogu selle spordi kohta. Las norrakad peavad enda meistrikaid ja las teised teevad mingit normaalset sporti.

Ja eelmise hooaja maailma parim suusataja polnud isegi norralane.

JuriM
03.11.20, 13:01

No see on pmst see põhimeem jah, nagu F1-ga peab looma mingid meetmed, mis suurte ülemvõimu veidi kärbiksid.

telekavaataja
03.11.20, 14:11

Palju norrakaid TOP10-s oli?

Ma päriselt ei tea ja viitsi otsida edetabelit.

karl54
03.11.20, 14:20

Liiga palju.

JuriM
03.11.20, 15:30

Meestes 6, naistes 4.

Mõnuagent 007
03.11.20, 16:35

https://en.wikipedia.org/wiki/FIS_Nordic_World_Ski_Championships_2019

Ja MMil laksame samas selliselt.

JuriM
03.11.20, 18:08
https://en.wikipedia.org/wiki/FIS_Nordic_World_Ski_Championships_2019

Ja MMil laksame samas selliselt.

MM oli jah suht pekkis paljudel teistel, kes määris end kinni ja kes oli lihtsalt keskpärane. Norrakatel lihtsalt perfect storm.

Mõnuagent 007
03.11.20, 21:52
MM oli jah suht pekkis paljudel teistel, kes määris end kinni ja kes oli lihtsalt keskpärane. Norrakatel lihtsalt perfect storm.

Küll see Bolshunov ka varsti vahele võetakse!

JuriM
03.11.20, 22:18
Küll see Bolshunov ka varsti vahele võetakse!

Nõustuks pmst iga teise venelase puhul, aga ta tundub selline veidi "veider friik" olevat. Kes ei allu eriti mingitele reeglitele ega sel juhul ka riiklikele programmidele.

Sambaz
03.11.20, 22:28
Nõustuks pmst iga teise venelase puhul, aga ta tundub selline veidi "veider friik" olevat. Kes ei allu eriti mingitele reeglitele ega sel juhul ka riiklikele programmidele.

see on muidugi alati vana hea - venelased on teada tuntud petturid ja kogu maailm lappes, kui jälle keegi vahele jääb. aga need norrakad, need alati ausad poisid ja tüdrukud - ainult, et kuidagi vahele ei taha jääda never.

JuriM
03.11.20, 23:14
see on muidugi alati vana hea - venelased on teada tuntud petturid ja kogu maailm lappes, kui jälle keegi vahele jääb. aga need norrakad, need alati ausad poisid ja tüdrukud - ainult, et kuidagi vahele ei taha jääda never.

Jep :tearsofjoy:

Mõnuagent 007
03.11.20, 23:33
Ma ei viidanudki Bolshunovi ja Venemaa seosele, vaid sellele, kuidas alati ja ootamatult leitakse norralastele vastu saavatelt riikidelt rikkumisi (sest nagu üks Mati on siin viidanud, et puhtalt ei olegi võimalik seda spordiala tipptasemel teha) ja siis Norra kahtlased loomad otsustavad täielikus tipus minna "muud karjääri tegema", kui pind jalge alt veidigi tulisemaks läheb.

Nasfal
03.11.20, 23:45
Ma ei viidanudki Bolshunovi ja Venemaa seosele, vaid sellele, kuidas alati ja ootamatult leitakse norralastele vastu saavatelt riikidelt rikkumisi (sest nagu üks Mati on siin viidanud, et puhtalt ei olegi võimalik seda spordiala tipptasemel teha) ja siis Norra kahtlased loomad otsustavad täielikus tipus minna "muud karjääri tegema", kui pind jalge alt veidigi tulisemaks läheb.

Doping leiab ju tegelikult ise norralased ülesse. Igal normaalsel inimesel lähevad alpides huuled nii katki, et peab ja terve potsiku kohalikust poest ostetud huulepalsamit peale määrima ning norralanna ei osanud isegi kahtlustada, et paar franka maksev kreem on üdini ülikallist dopingulist ainet täis ning see oli apteekri viga, et ta seda ei maininud. Kõik üritavad neid suruda.

Iceman
01.12.20, 13:38
Nice, saime dopingut vähemalt letihinnast odavamalt, hea töö Matilt.

Kohtus tuli taas teemaks raha. Schmidt ütles, et küsis sportlastelt hooaja kohta 5000 eurot. Ühe asitõendina esitatud e-kirja põhjal oli ta kolmelt eestlaselt küsinud aga 11 500 eurot näo kohta. Schmidti sõnul ei vasta see tõele, sest ta esitas kolmele sportlasele ühise arve, vahendab Inside The Games.

Ühtlasi Norra suusakoondis teatas ka, et dopinguga vahelejäämise vältimiseks nad enam sel hooajal üheltki MK etapilt osa ei võta.