PDA

View Full Version : Suusatamise MK

Leheküljed : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

cobras
27.02.05, 17:12
ega need norrakad polnud nii kõvad midagi...lihtsalt paremad suusad rasketes tingimustes
go andrus:õnnelik:

Epic
27.02.05, 17:12
Tamps peab nüüd kastanid tulest välja tooma :P

Karla
27.02.05, 17:14
Algselt postitas Epic

Tamps peab nüüd kastanid tulest välja tooma :P
:D :D

Neth
27.02.05, 17:43
Algselt postitas HardcoreFan

šmiguni kohta ma ei ütle aga midagi...masendav ikka. no keda kotib see viirus, mida sa siis ronid sinna üldse, kui võitled koha eest 20-es

heh ja karla kõrvale on uus debiilik tekkinud, tubli pane samamoodi edasi ka!

huvipärast lihtsalt küsin, et mitu võistlejat siis sinuarust MM\'l osalema peaks? 3?10?

Raivo19
27.02.05, 18:19
Algselt postitas Karla

Algselt postitas SleepWalking

Algselt postitas Karla
see norra kohtunik on täitsa m.nn pani alati soomlastele stiili punkte vähe ja kolmanda koha sai norra.

väike karla kasvab suuremaks ja saab ehk teada, et kõige madalama hinde pannud kohtuniku hinne ei lähe sarnaselt kõige kõrgema hinde pannud kohtuniku hindega arvesse.

aaaamis ei välista muidugi emm olemast:P

Anfield
27.02.05, 18:19
Krt ma vihkan neid norrakaid. Alati nad rikuvad kõik ära eestlstel. Aga siiski ilus sõit Abdruselt, Kahju muidugi et Eestisse jäi medal tulemata.

Raivo19
27.02.05, 18:23
Algselt postitas Neth

šmiguni kohta ma ei ütle aga midagi...masendav ikka. no keda kotib see viirus, mida sa siis ronid sinna üldse, kui võitled koha eest 20-es

huvipärast lihtsalt küsin, et mitu võistlejat siis sinuarust MM\'l osalema peaks? 3?10?kas nüüd samamoodi edasi,aga sedasorti vendadele tuleb kuidagi mõistetavaks teha mõnikordsed jaan kirsipuu kohad teises sajas;)

Karla
27.02.05, 18:45
Algselt postitas Neth

huvipärast lihtsalt küsin, et mitu võistlejat siis sinuarust MM\'l osalema peaks? 3?10?

neth,miks sa ei arva et sa ise oled hoopis debiilik.
üks tont oled,midagi muud poleöelda:viha:

taku*
27.02.05, 18:51
Karla, türa. ära läbusta:D

Tamps hui tõi ju kastanid välja...:P
Aga Sakslastele tõi rõõmupisarad silma Ronny.

Epic
27.02.05, 21:49
Tamps 40.! Katastroof!

Karla
27.02.05, 22:02
Algselt postitas Epic

Tamps 40.! Katastroof!

no ikka tegelt tubli,alustas ta ju 49.kohalt.
tubli sõit tampsilt saaks,hüpped ka korda siis juba medalid tuleks:)

Martin
27.02.05, 22:12
Algselt postitas Karla

tubli sõit tampsilt saaks,hüpped ka korda siis juba medalid tuleks:)
Oleks vanaemal rattad all, oleks ta buss. Päris haige arvamus.

vaikiv mees
27.02.05, 23:03

krt...jälle neljas...
/.../
šmiguni kohta ma ei ütle aga midagi...masendav ikka.

kui nii v6tta, oli ka tema parim koht sellelt mm-ilt 4.

eika
28.02.05, 19:13
Nüüd kui MM läbi on võib öelda, et suht masendavad olid need võistlused Eestlaste vaatevinklist vaadates. Polnud ühtegi õnnestujat/eneseületajat (ainult Saarepuu 10. koht sprindis ja normaalne esinemine teatemeeskonas oli enam-väham ok), kõik tegid tulemused vastavalt oma tasemele või isegi viletsamalt. Eriti haige on muidugi Kiku seis, jällegi ebaõnnestunud suurvõistlused. See pole enam normaalne ja ma ütlen uuesti, et ta peaks kindlasti treenerit vahetama. Seda on juba kaugelt näha, et koostöö Anatoliga ei tooda enam tulemusi, mis vastaksid Kristina tasemele. Ka meie teisi naissuuustajaid võiks nimetada läbikukkujateks, sest ühtegi head tulemust pole neil ju ette näidata. Jens ja Tambet tegid seda, mida nad suutsid ja kohad neljandas kümnes näitavad selgelt meie kahevõistluse ja suusahüppajate taset (või õigemini taseme puudumist). Oleks Veerpalu toonud meile medali oleks saanud öelda, et mehed päästisd Eesti au, kuid kahjuks jäi sellest puudu paar sekundit. Üldiselt võib öelda, et mehed tegid suhteliselt keskpärase MM`i- tänu viletsale vormiajastamisele ei oldud nendeks võistlusteks 100% valmis, millest on väga kahju. Loodetavasti läheb nii nagu Alaver ütles ja nad õpivad oma vigadest, sest Jaak Mae kohad neljandas kümnes ei vasta tema tegelikele võimetele...

Tegelikult tahtsin ma öelda seda, et loodetavasti läheb meil Toriinos paremini ja ehk tuleb mõni medal kah :D

yheksa
01.03.05, 09:58
Algselt postitas eika
Eriti haige on muidugi Kiku seis, jällegi ebaõnnestunud suurvõistlused. See pole enam normaalne ja ma ütlen uuesti, et ta peaks kindlasti treenerit vahetama.

Millepoolest Šmiguni neljas koht on halvem kui Veerpalu oma? Veerpalu kaotas paari sekundiga kolmandale kohale, sama vöib öelda Šmiguni tulemuse kohta 10\'s kilomeetris.
Seda, et ta suusavahetuse sõidus rajalt ära tuli, peaksin ma pigem mõistlikuks otsuseks. Aus vähemalt.
Teatesõidus sõitis ja mitte kehvalt.
30 km paraku jah läks pisut puseriti. Aga eks haigus mängib kah siin rolli.

Ka meie teisi naissuuustajaid võiks nimetada läbikukkujateks, sest ühtegi head tulemust pole neil ju ette näidata.
Mitte üks Eesti naissuusatajatest (välja arvatud Šmigun) ei läinud MM\'le lubadusega teha tulemust. Muide!

Oleks Veerpalu toonud meile medali oleks saanud öelda, et mehed päästisd Eesti au, kuid kahjuks jäi sellest puudu paar sekundit. Üldiselt võib öelda, et mehed tegid suhteliselt keskpärase MM`i- tänu viletsale vormiajastamisele ei oldud nendeks võistlusteks 100% valmis, millest on väga kahju. Loodetavasti läheb nii nagu Alaver ütles ja nad õpivad oma vigadest, sest Jaak Mae kohad neljandas kümnes ei vasta tema tegelikele võimetele...
Nii Veerpalu kui Mae kohta ütleks vaid nii nagu sa ise märgid Šmiguni kohta - ebaõnnestunud suurvõistlus. Halb esitus. Isegi teatesõidus ei tehtud midagi ilusat.
Enne MM\'i lubati suure suuga, et 50 km\'i see on Veerpalu ja Mae trump blablabla - aga kus on praktiliselt lubatud medal? (mitte, et neljas koht vilets oleks aga ootused olid kõrgemad) Nüüd on küll suusajuhid süüdi, suusatamine on naljategu ja kes teab mida veel - kõik aga mitte suusataja ise?
Tippsport, see on meelelahutus publikule, kui hakkama ei saa ja kohaneda ei suuda, siis tule ära ning lõpeta kogu maailma süüdistamine.
Veerpalult kehv esitus ning Maelt õigupoolest polnudki midagi oodata.
Küll aga on Saarepuu üle hea meel :)
Kokkuvõttes sprindi distantsidelt päris hea esitus, kõik ülejäänud mõttetu. Kuigi tegelikult on Veerpalu neljas koht väga hea koht!
Nagu Alaver ütles - kui koondis jääb ilma medalita, siis on ebaõnnestunud MM.

mcnamara
01.03.05, 10:56
Muidu ei tahakski nagu midagi öelda, aga see ühisstardist 50 km oli tõeline õudus. Minusuguse jaoks eriti, kes ma vanasti just seda distantsi nii hirmsasti armastasin ja veel isegi aastat kümme tagasi veel pastaka ja paberiga teleka ees istusin ja kõik vaheajad üles kirjutasin. Need minutid enne järgmisesse vaheajapunkti jõudmist olid kõige põnevamad üldse. Mis metsas vahepeal on sündinud?
Tõeliselt tappev on nüüd vaadata seda suures grupis ühte ja sama ringi mööda nühkimist. Julgen kahelda, et keegi ka Kesk-Euroopas sellest mingit erilist kaifi sai. Ja telesõbralik võistlus? Come on...
Tuletaks meelde, et ka Saksamaal nii armastatud laskesuusatamises sõidetakse endiselt nii sprint kui tavadistants eraldistardina ja ühisstarte on tegelikult vaid üks. Kui teadet mitte arvestada muidugi.

vello99
01.03.05, 17:54
McNamaraga 100 % samal nõul. Endalgi paar nädalat tagasi kolikambrit koristades hakkas lapse käega kirjutatud calgary\'88 suusavõistluste kaust silma. Ah, romantika... See 50 km ühisstart näeb välja nagu jalgrattasõit, sama hästi võiks neil lasta paar tundi trenazööril uhada ja siis lõpuspurt teha...

Martin
01.03.05, 18:09
Aga mulle küll meeldis.

Ja mis puutub kaustikutesse, siis pidasin ka neid kunagi. Kuid ma olin siis veel nii noor-roheline-rumal, et kirjutasin kõik mehed üles. Vot see oli alles töö. Muidugi polnud sellest eriti mingit kasu, kuid lõbus oli küll.

SleepWalking
01.03.05, 18:16
Panen ennast kirja neljandaks selle klubi nimekirja, kes omal ajal kaustikut pidas ... Calgary olümpiamängude märki oskan vist siiamaani joonistada, seda oli vaja ju igale lehele sodida.

skint
01.03.05, 18:17
Martin, kas sulle tõesti meeldis see Lembitu ja Tiidu kahe ja poole tunnine maratonilmateade? Mitte et neil millestki muust seal rääkida olekski olnud, aga minule jääb see sõit ikkagi ennekõike meelde seoses sellega, kuidas Lembitu pidevalt meile vahendas, kuidas nähtavus muutunud on ja siis midagi lumesahkadest ja nii... booooooring!

Muidugi kui oleks juhtunud, et Veerpalu oleks medali saanud, oleks vast end selle vaatamine ära tasunud kokkuvõttes, kuid praegu küll kahetsen... oleks võinud midagi asjalikumat teha selle asemel...

Kui kaustikutest rääkida, siis suusatamisega seoses ma midagi sarnast teinud ei ole, küll aga 90ndate alguse vuti MM-ide ja EM-ide ja ka F1 kohta päevil, mil veel Sennad ja Hillid kimasid. Peakski need kunagi kuskilt sahtlist üles otsima, oleks päris huvitav ma pakun...

zaz
02.03.05, 13:01
Täna Naganos eriolümpia talimängudel toimunud 1 kilomeetri vabatehnikas sõidetud murdmaasuusatamises tõid Eestile kaksikvõidu Allar Sonn ja Sven Paulus.

Virko Paavel sai neljanda ja Ragnar Piirson viienda koha, kirjutab sport.etv

põnev:doh:

Ei tea kas seal peale eestlaste ka veel kedagi stardis oli?:oih: Pole midagi öelda! Suusarahvas oleme:P

Martin
02.03.05, 13:47
Algselt postitas skint
Martin, kas sulle tõesti meeldis see Lembitu ja Tiidu kahe ja poole tunnine maratonilmateade?

Ma kuulasin raadiost, sest sõitsin just Saaremaalt Tartu poole. Ja oli küll lahe. Teleka ees poleks viitsinud ehk istuda, kuid kuulanud oleks ikka huviga.

rohelineKonn
02.03.05, 15:47
noojah. see on umbes nii, et kui su igapäevatööks on vaadata, kuidas värv kuivab, siis on Oberstorfi meeste 50 juba päris põnev.

vandersell
02.03.05, 16:09
Algselt postitas Martin

Algselt postitas skint
Martin, kas sulle tõesti meeldis see Lembitu ja Tiidu kahe ja poole tunnine maratonilmateade?

Ma kuulasin raadiost, sest sõitsin just Saaremaalt Tartu poole. Ja oli küll lahe. Teleka ees poleks viitsinud ehk istuda, kuid kuulanud oleks ikka huviga.

Ma sõitsin koos daKi ja aiFoga Tartust Tallinna poole, olime juhist suht kaugel aga midagi ikka kuulsime. Põnev oli :)
Oleks teadnud, et sa meist mööda kihutad, oleks :r66m15:

jyriöö
02.03.05, 17:47
Eee, sell, võta korra Eesti kaart ette. Saaremaa -> Tartu ja Tartu -> Tallinn. Möödakihutamine oli kindlasti väga reaalne :)

vandersell
02.03.05, 18:11
:punastama
Eesti geograafia pole mu tugevaim külg.

eston maravilha
02.03.05, 18:28
rääkides kaustikutest siis, igakord kui ubarääk neid mainisid, siis mina mõtlesin, et kes need lollid on, kes neid aegu üles märgivad. nüüd siis tean

SleepWalking
02.03.05, 22:18
ma arvan, et sa oled pigem kade, et ei tulnud ise sellele mõttele kaustikut pidada.

eston maravilha
03.03.05, 13:05
kade kindaslti mitte. tegelt on endalgi üks kaustik, mille hiljaaega leidsin, kuhu kirjutasin italia90 tulemusi. aga enda vabanduseks võin öelda, et olin siis 9-aastane ja moskvas polnud eriti midagi teha peale VDNH autodroomil kihutamise

Karla
05.03.05, 12:39
täna toimus lahtis klassikasprint.eestlasest pääses ainsana veernadfinaali anti saarepuu,kuid poolfinaali ei saanud ,juhtis küll koguaeg enda sõidus aga lõpus panid mingid tondid mööda.
väga hea sõidu tegi peeter kümmel,kes lõpetas 19.kohaga,edasipäsust jäi puudu 0.28 sekundit ,talle üldse esimesed punktid mk-l.jallai oli 22. ja narusk 23.

Karla
05.03.05, 13:43
täna toimus ka lasesuusatamise mm\'i esimne sõit 10 kilomeetri sprindidistants mille võitis kes muu kui ole einar björndalen.teine oli sakslane sven fischer ja kolmas lätlane brisis,kes tegi küll väga hea sõidu.eestlaestest oli parim roland lessing,50. kohaga.janno prants oli 63,kusjuures ta lasi puhtalt.megapull ikka laseb puhtalt ja on 63.dmitri brovik oli 69. ja indrek tobreluts alles 93.

SleepWalking
05.03.05, 13:53
peaaegu pooled nimed kirjutasid õieti. tubli.

Karla
05.03.05, 13:59

peaaegu pooled nimed kirjutasid õieti. tubli.

mul kirjutan tavaliselt nimesi selle valesti,et liiga kiiresti kirjutan,aga seekord ei kirjutanud.

cobras
05.03.05, 15:29
no kurat...kõik need kohad seal 60+ kandis tähendavad et meie mehi homme stardis ainult üks :kurb9:

Karla
05.03.05, 16:03
pikkor on lahtis peale hüppeid kindlalt viimane.ei saa aru mis mõttega ta võistleb,koguaeg viimane.võiks enne hüpamise selgeks õppida ja siis hakata võistlema.

SleepWalking
05.03.05, 16:31
Algselt postitas Karla
võiks enne hüpamise selgeks õppida ja siis hakata võistlema.

krt küll, muidu ei hakkagi ju tulemust tulema, kui ei ürita. kuigi jah, mõnel ei hakkagi tulema. sina ju siin foorumis üritad päevast päeva aeg aga ei arengut kusagil.

Karla
05.03.05, 17:12

Algselt postitas Karla
võiks enne hüpamise selgeks õppida ja siis hakata võistlema.

krt küll, muidu ei hakkagi ju tulemust tulema, kui ei ürita. kuigi jah, mõnel ei hakkagi tulema. sina ju siin foorumis üritad päevast päeva aeg aga ei arengut kusagil.

see on üldse teine asi

17
05.03.05, 18:58
Eesti suusahüppemeeskond tuli ka üle pika aja MK\'le võistlema. Koosseisus Jüris, Salumäe, Malts ja Päärn(vist oli nii). Peale esimest vooru platseerutakse kindlalt viimasel, ehk üheksandal kohal. Kaheksas koht on vääääga väga kaugel. Ainsa normaalse hüppega sai hakkama Salumäe, üle 110 meetri tuli vist. Eurospordi kommentaatorite arvates, on see eestlastele liiga kallis treening seekord:D

Epic
05.03.05, 19:01
Algselt postitas 17

Eurospordi kommentaatorite arvates, on see eestlastele liiga kallis treening seekord:D

Mis kallis treening? Väga hea trenn peaks olema, saab suurelt mäelt karata :)

SleepWalking
05.03.05, 19:04
Algselt postitas 17
Eesti suusahüppemeeskond tuli ka vist esimest korda ajaloos välja.(võin eksida)

kindlasti eksid, olen ka enne näinud eestlasi meeskonnana hüppamas. tavaliselt on kahevõistlejad aidanud 4 meest kokku saada.

Devil
06.03.05, 11:35
Julia esimene Krissu 7mes

Devil
06.03.05, 12:33
Björndalen võtab oma teise MM tiitli ja 8nda järjestikuse MK etapi võidu(Mis peaks rekord olema) (Y)

17
06.03.05, 13:05
Ja Olle hakkab Vasaloppetit võitma:õnnelik:

Epic
06.03.05, 14:16
Algselt postitas 17

Ja Olle hakkab Vasaloppetit võitma:õnnelik:

12. siiski :P

mcnamara
10.03.05, 15:16
Eilne Drammeni meeste sprindifinaal oli sportlikus mõttes üsna muljetavaldav ühe konkreetse mehe poolt. Tor Arne Hetlandi nimelt. Härra jäi esimestes kurvides sõitu juhtinud Iversenist kümneid ja kümneid meetreid maha, oli kaugel taga viimasel kohal.
Lõpusirgel olid rollid vahetunud. Iversen kindlalt viimane, Hetland aga juhtima läinud Rönningust mööda pressimas, mis viimase jalalükkega üle finishijoone ka õnnestus.

Sellised asjad ei tohiks ju lühikeses linnasprindis võimalikud olla? Aga näe on. Publik on aga Norra suusavõistlustel lausa fantastiline. Ootan juba Kolleni eraldistardist (yes!) 50.

marcello
10.03.05, 17:01
Ja itaallased ja sommid lasid kiunu lahti kuna klassikaspridis kasutasid norrakad uisusuuski.Aga reeglids ei keelagi:P ,seda ei teadnud ka Alaver kes Jallai soovitusele uisusuusad ka kaasa võtta,olevat vastanud,et uisu omi ei tohi klassikas kasutada.
4 meest 16 edasisaajast olevat klassika suuska ainult kasutanud.

1 vanem asi ka: Kuidas rahvale meeldis lahti hurricane sprint kahevõistluses? Minu meelest igati tore ettevõtmie ja hea uuendus võrreldes selle jamaga kus nad enne suusatavad ja siis hüppavad.Kurb on ainult see,et Tamps üle kildi juba maha jäi ja korraldajad ei saanud nii pikka maad välja mõõta stata peal:D

Karla
12.03.05, 13:24
kristiina 14:( :(

Karla
12.03.05, 15:45
jee veerpalu eessa.kuradi võimsa sõidu tegi,ta ju veel kukkus ja kaotas selllega umbes 30 sekundit.jeee veeraplu ruuuulib täiegaaaaaaaaaa:õnnelik: :õnnelik: :reiv: :p6der:

budu
16.03.05, 22:22
saarepuu (http://sport.etv.ee/index.php?0512230) loodame et pääseb ka finaali

Karla
17.03.05, 00:57
Algselt postitas budulojus

saarepuu (http://sport.etv.ee/index.php?0512230) loodame et pääseb ka finaali

kahjuks ei saanud finaaali,sai siis seitsemnda koha mis pole ka paha.

marcello
17.03.05, 01:29
Braavo
Lind on siis endal ees ja perekonnanime ära vahetanud ETV järgi

Karla
19.03.05, 17:39
täna oli siis mk-sarja viimane etapp falunis.
esimesena oli kavas naiste suusavahetusega sõit 10+10 km.
sellle pani kinni nagu ikka björgen,teine oli katerina neumannova ja kolmas tšepalova.
krissu pidi siis leppima täna kümnenda kohaga

1. Marit Bjørgen (Nor) 40.51,7
2. Katerina Neumannova (Cze) + 12,3
3. Julija Tšepalova (Rus) + 13,7
4. Evi Sachenbacher (Ger) + 14,3
5. Gabriella Paruzzi (Ita) + 19,4
6. Hilde G. Pedersen (Nor) + 21,1
7. Beckie Scott (Can) + 21,9
8. Natalja Baranova (Rus) + 33,7
9. Virpi Kuitunen (Fin) + 34,4
10. Kristina Šmigun (Est) + 50,4

MK-SARJA LÕPLIK JÄRJESTUS

1. Marit Bjørgen (Nor) 1320
2. Katerina Neumannova (Cze) 751
3. Virpi Kuitunen (Fin) 725
4. Kristina Šmigun (Est) 643
5. Claudia Künzel (Ger) 612
6. Hilde G. Pedersen (Nor) 552
7. Julija Tšepalova (Rus) 530
8. Aino Kaisa Saarinen (Fin) 483
9. Natalja Baranova (Rus) 431
10. Gabriella Paruzzi (Ita) 397

järgmisena oli kavas meeste sõit 15+15.selle võitis venelane jevgeni dementjev,talle järgnes thobias angerer ja kolmas oli bajcicak.mae oli 21 ja veerpalu katkestas
1. Jevgeni Dementjev (Rus) 1:14.02,5
2. Tobias Angerer (Ger) + 0,0
3. Martin Bajcicak (Svk) + 0,7
4. Vincent Vittoz (Fra) + 0,7
5. Giorgio di Centa (Ita) + 1,5
5. Pietro Piller-Cottrer (Ita) + 1,5
7. Axel Teichmann (Ger) + 1,6
8. Tero Similä (Fin) + 2,2
9. Mathias Fredriksson (Swe) + 2,3
10. Mihhail Botvinov

1. Axel Teichmann (Ger) 584
2. Vincent Vittoz (Fra) 516
3. Tor Arne Hetland (Nor) 512
...
13. Andrus Veerpalu (Est) 314
34. Jaak Mae (Est) 144
Anti Saarepuu (Est) 144

Mikusiku
19.03.05, 21:44
Tra, äkki kontrolliks veits andmeid onju. Kust otsast need naised siis 10+10 sõitsid?

vandersell
20.03.05, 13:53
Hullud inimesed. Suusahüppajad on niigi peast segased aga täna tõestasid nad seda veelkord. Kuni Ahose hüppeni oli väga mõnus jälgida kuidas rekordit meeter meetri haaval kaugemale nihutati. Aga Janne pani ikka päris hullu. Oleks mäge jätkunud tulnuks mitu-mitu meetrit juurde. Hetkel siis maailarekord 239 meetrit ja Romöreni nimel. Ahonen hüppas 240 kuid ei jäänud püsti ning seda rekordiks ei loeta.

Noonik
20.03.05, 16:23
www.sportnet.ee

20.03 14:25 MURDMAASUUSATAMINE
Kanepi pääses Peterburis põhiturniirile

Kaia Kanepi (WTA edetabeli 483.) pääses Peterburis alanud 25 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga naiste turniiril põhivõistlusele. Valikturniiri avaringis alistas Kanepi laupäeval Varvara Galanina (874.) 6:2 6:2 ja pühapäeval Natalja Gordejeva (mõlemad Venemaa) 6:2, 6:1. Otse põhiturniirile pääses Margit Rüütel (291.).

kah tore uudis Sportneti poolt :)

Anfield
21.03.05, 12:31
Järgmine uudis ei oleküll Murdemasuusatamine,kuid tasuks siiski ära märkida.

Kontiolahtis jõuavad pühapäeval lõpule noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused laskesuusatamises.

Eesti juunioride naiskond Tagne Tähe, Eveli Saue ja Sirli Hanni panid võistlustele ilusa punkti, võites Venemaa ja Saksamaa järel pronksmedali.

Avavahetuse lõpetas Tähe kaheksandal kohal, kuid Saue tõstis Eesti kolmandaks. Ankruvahetuses puhtalt lasknud Hanni suutis hoida lähimad konkurendid seljataga ja kindlustada Eestile medali.

Ülivõimsa esikoha said Venemaa juuniorid, kes edestasid Saksamaad kahe minuti ja 55,7 sekundiga, Eesti jäi võitjale alla 4.07,9.

16 võistkonna konkurentsis järgnesid Eestile Valgevene. Rootsi ja Norra.

sport.etv.ee

17
12.08.05, 01:51
Kas keegi peale minu Saku Suverullile ka minemas on?:doh:

Karla
12.08.05, 02:15
Algselt postitas 17

Kas keegi peale minu Saku Suverullile ka minemas on?:doh:
Ei.:oih:

Sir. Nuutu
13.08.05, 01:27
http://sport.etv.ee/index.php?0519719
No vot.

TeeleS
13.08.05, 11:06
kiku loodetavasti võidab :)

3rk1
13.08.05, 21:59
võitiski.
venkudele kolmikvõit. kuigi lõpus, kui pidi paaristõugetega minema, lasid kõik kolm ikkagi uisku : )

taku*
22.10.05, 23:48
Kuulutame suusahooaja avatuks Anti Saarepuu 12. kohaga Düsseldorfi sprindisõidus.

(ülejäänud tulemused võib karla etv spordi abiga siia panna.)

EgoTrip
23.10.05, 00:03
qrt, panin hommikul teleka käima, ja vaatasin, raisk, lumi juba maas
täielik talve tunne tuli
rikuvad tuju nii

Jeti88
27.10.05, 14:13
Täitsa sõnatuks võtab (http://www.sportnet.ee/index.php?id=15515)

valma
27.10.05, 21:02
Algselt postitas Hmf

Täitsa sõnatuks võtab (http://www.sportnet.ee/index.php?id=15515)

Kui raha on miks ka mitte.

Devil
08.11.05, 21:56
Tour de Ski (Y) ... bürokraatidel on igav :).

marcello
09.11.05, 12:56
Algselt postitas Devil

Fis otsib oma \"universaalsõdurit\"

salmer
09.11.05, 22:33
Algselt postitas marcello

Algselt postitas Devil

Fis otsib oma \"universaalsõdurit\"

seda nad jäävadki otsima... ei ole normaalne, et nii palju võistlusi ühel hooajal on... omad kogemused... kevadeks ikka paras saabas

marcello
10.11.05, 14:45
Mis see kevad siia puutub.Selle tour de ski-ga nad selle universaalse sõitja leiavadki

salmer
10.11.05, 17:19

Mis see kevad siia puutub.Selle tour de ski-ga nad selle universaalse sõitja leiavadki

ei imesta, kui hakkab rohkem dopingupatuseid tulema...
tiitlivõistluste aastal on suht kaheldav see üritus... paljud valmistuvad eraldi ja teevad vaid mõned stardid vormi kontrollimiseks

taku*
10.11.05, 18:53
no tiitlivõistluste aastal ei ole see jah suurem asi, aga nn. \"vaiksel aastal\" võib päris põnevaks kiskuda. ja just põnevust publik tahabki;)

salmer
10.11.05, 22:07
Algselt postitas taku*

no tiitlivõistluste aastal ei ole see jah suurem asi, aga nn. \"vaiksel aastal\" võib päris põnevaks kiskuda. ja just põnevust publik tahabki;)

no põnevuse pärast ongi kõik sprindid ja suusavahetusega sõidud sisse topitud...
otepää mk etapil jätkub põneust küllaga... ja on ka kellele kaasa elada...

budu
10.11.05, 22:16
eesti vöidab otepääl 2 vöidu ja om tuleb medalisadu

zipo
11.11.05, 22:31
mida arvate siis Kristina Šmigunn\'i meeletust ülekaalus hooaja avaetapil Olosel..
tegu oli ju ainult 5km distantsiga ja edu oli üle 30sec\'i
Kad ta sõidab jälle Olümpiaks tühjaks?
Samas mehed olid hooajalaguse kohta õiges kohas:)

Mehed:
1. Jens Filbrich GER 25.32,5
2. Axel Teichman GER 25.41,4
3. Andreas Schlütter GER 25.42,1
4. Tobias Angerer GER 25.47,4
5. Andrus Veerpalu EST 25.52,1
6. Jaak Mae EST 26.06,4
15. Priit Narusk EST 26.35,0
23. Raul Olle EST 26.52,3
31. Anti Saarepuu EST 27.05,5
33. Erkki Jallai EST 27.09,7
37. Aivar Rehemaa EST 27.11,1
40. Meelis Aasmäe EST 27.12,9
42. Peeter Kümmel EST 27.27,1

Naised:
1. Kristina Šmigun EST 14.15,2
2. Natalia Baranova RUS 14.46,3
3. Satu Salonen FIN 14.51,1
4. Kaisa Varis FIN 14.52,6
5. Larisa Kurkina RUS 14.53,8
6. Kirsi Välimaa FIN 14.58,4
31. Silja Suija EST 15.54,1
41. Kaili Sirge EST 16.13,2
42. Õnne Kurg EST 16.14,7
44. Tatjana Mannima EST 16.18,0
47. Piret Pormeister EST 16.21,4

Noonik
12.11.05, 13:29
Algselt postitas zipo

mida arvate siis Kristina Šmigunn\'i meeletust ülekaalus hooaja avaetapil Oslos..

Kas see mitte Olosel polnud?

Kiku ülekaal oli mõistetav. Baranova ei ole veel see sportlane, kes heas vormis Smigunile ära teeks ning teised seal rivis samuti ...

Ja ma ei arva et ühest võistlusest saab järeldada, et ta sõidab ennast enne Olümpiat tühjaks. See ei oleks loogiline...

Aramis
12.11.05, 21:41
Algselt postitas Noonik

Algselt postitas zipo

mida arvate siis Kristina Šmigunn\'i meeletust ülekaalus hooaja avaetapil Oslos..

Kas see mitte Olosel polnud?

Kiku ülekaal oli mõistetav. Baranova ei ole veel see sportlane, kes heas vormis Smigunile ära teeks ning teised seal rivis samuti ...

Ja ma ei arva et ühest võistlusest saab järeldada, et ta sõidab ennast enne Olümpiat tühjaks. See ei oleks loogiline...

No see pole ka just tark jutt - see ülekaal pole mõistetav, sest on tõesti võimalus, et tegmist tippvormiga ja teistel seda pole. Igal juhul võrdse võrmi puhul poleks Kurkina, Baranova ja ka soomalsed üle 15 sekundi pidanud kaotama.

Ja tippvormi puhul pol eoluliune kas üks bvõistlus või mitu - pikka aerga seda ei suuda keegi hoida. Nii, et oht on. Aga loomulikult ka võimalus, et pisasjade kombinatsioonina tuli see edu - määrdetiimi töö jne

vaikiv mees
12.11.05, 23:09
Algselt postitas zipo

jah, seda on varemgi juhtunud, et kevadeks on toss v2ljas....
aga ise arvab (http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=185013&r=3) ta, et k6ik on k6ige paremas korras, peaaegu

Jeti88
13.11.05, 01:33
Kiku on alati hooaja esimsel poolel väga heas vormis olnd ja siis hooaja lõpus ära vajunud. Mae ja Veerpalu jällegi on alustanud kuskil 30-ndate kohtadega ja siis otsustavatel hetkedel väga heas vormis olnud. Vaatame kuidas see aasta läheb.

salmer
13.11.05, 03:48
Algselt postitas Hmf

Kiku on alati hooaja esimsel poolel väga heas vormis olnd ja siis hooaja lõpus ära vajunud. Mae ja Veerpalu jällegi on alustanud kuskil 30-ndate kohtadega ja siis otsustavatel hetkedel väga heas vormis olnud. Vaatame kuidas see aasta läheb.

alaveril ja šmigunil on väga erinevad treeningmeetodi... mati suudab mehed viia vajalikul ajal vormi, aga anatolil kipub nata nihu minema :D

taku*
13.11.05, 13:26
no õnneks enam ei tööta krissu kallal ainult anatoli...

salmer
13.11.05, 20:07
Algselt postitas taku*

täpselt, õnneks

Jeti88
13.11.05, 20:47
Algselt postitas salmer

Algselt postitas taku*

täpselt, õnneks

kes siis?

salmer
14.11.05, 17:27
Algselt postitas Hmf

Algselt postitas salmer

Algselt postitas taku*

täpselt, õnneks

kes siis?

terve hooldetiim ja arstid

Jeti88
14.11.05, 17:30
Algselt postitas salmer

Algselt postitas Hmf

Algselt postitas salmer

Algselt postitas taku*
täpselt, õnneks
kes siis?
no need on tal ju ammu juba olemas, ma mõtlsin et mingi uus treener või midagi ikka.

salmer
14.11.05, 19:11
Algselt postitas Hmf

Algselt postitas salmer

Algselt postitas Hmf

Algselt postitas salmer

Algselt postitas taku*
täpselt, õnneks
kes siis?
no need on tal ju ammu juba olemas, ma mõtlsin et mingi uus treener või midagi ikka.

minu teada on ta koguaeg isa käeall treeninud

Jeti88
14.11.05, 19:20
No isa on jah treener aga hooldetiim ja arstid on ikka olnud olemas.

Tauri.T
14.11.05, 19:28
Sel hooajal aitab Šmiguni ka Rootsi koondise peatreener Inge Braten.

svennson
14.11.05, 19:33
Algselt postitas tauri123

Ei tea miks ta seda peaks tegema?

Tauri.T
14.11.05, 19:36
Algselt postitas svennson

Ei tea miks ta seda peaks tegema?

Loe/kuula natuke rohkem uudiseid, saad ka teada. ;)

Vaata siit (http://www.sloleht.ee/)
Või siit (www.postimees.ee)
Või siit (www.epl.ee)

Devil
14.11.05, 20:37
Algselt postitas svennson

Ei tea miks ta seda peaks tegema?Abi on vastastikkune.

salmer
14.11.05, 23:44
meeste koondisel on ju kah norrakas ja prantslane abiks

taku*
15.11.05, 00:19
hea jutt siin vahepeal käinud:D

anatoli on see mees, kes paneb treeningplaanid ja mahud paika... braten on rohkem tehnika ja hüva nõuga abiks. Aga ma siiralt loodan, et kui asjad hakkavad jälle rappa kiskuma, siis ütleb braten ka paar sõna hulka, et vormi ajastus ikka õigesse auku läheks. Meeste puhul pole vaja vist suurt midagi karta.. härra mati on väga tark.

Raivo19
15.11.05, 05:51
Algselt postitas salmer

Algselt postitas taku*

täpselt, õnneksa mis te jahvatate siin,tolik on neiu maailmameistriks viinud ja tema panus on tohutu enne ja edaspidi

Loca
16.11.05, 12:18
Ennustage siis eesti teatemeeskonna kohta, Veerpalu pidavat viimast vahetust sõitma.

salmer
16.11.05, 18:13
Algselt postitas Loca

Ennustage siis eesti teatemeeskonna kohta, Veerpalu pidavat viimast vahetust sõitma.

kes peale tema veel sõidavad, siis äkki natuke kergem ennustada

Jeti88
16.11.05, 20:36
Algselt postitas Loca

Kõik etapid on klassikalises ve?

salmer
16.11.05, 22:24
Algselt postitas Hmf

Algselt postitas Loca

Kõik etapid on klassikalises ve?

no ilmselt, sest tavaliselt oleks 2 esimest vahetust klassikas, teised 2 vabas

marcello
16.11.05, 22:31
Mae,Narusk,Kokk,Veerpalu
Ja nagu ikka-kaks klassikat,kaks vaba!

Jeti88
16.11.05, 22:39

Mae,Narusk,Kokk,Veerpalu
Ja nagu ikka-kaks klassikat,kaks vaba!

Ja veerpalu sõidab viimast? ehk siis vabatehnika etappi? olete kindlad...

marcello
16.11.05, 22:47
Uskumatu toomas

Meeste teateneliku moodustavad Jaak Mae, Priit Narusk, Kaspar Kokk ja Andrus Veerpalu. Vimane võistleb seekord ebaharilikult vabatehnika teatevahetuses

Jeti88
16.11.05, 23:04

Uskumatu toomas

Meeste teateneliku moodustavad Jaak Mae, Priit Narusk, Kaspar Kokk ja Andrus Veerpalu. Vimane võistleb seekord ebaharilikult vabatehnika teatevahetuses

ok ok, lihtsalt imelik tundus:P

salmer
17.11.05, 00:32
Algselt postitas Hmf

Uskumatu toomas

ok ok, lihtsalt imelik tundus:P

ilmselt katsetab oma vormi uisus, suvel sai uue inimese käeall tehnikat kõvasti harjutatud

marcello
19.11.05, 16:25
Lugedes eile,et kõrguste vahe 25 meetrit ainult siis täieliku suusavõhikuna arvasin kohe,eyt tegu sprinterite etapiga.Ja ma ei eksinud.Pigem üllatasid mind need kohad positiivselt.Meie omad tulevad jõu treeningutelt ja kiirustreeninguid pole tehtudki.Pange sinna paar norm tõusu ja paremusjärjestus oleks hoopis teine olnud!

Raivo19
19.11.05, 17:25
Midagi positiivset ka tagumiste kohtade jagamisel.Nimelt on mustast august välja saamas Rehemaa,kes Naruskile ära tegi ja treenib Shmigun-team\'iga.Veelkord tõestus,et Mati Alaver ei ole aegade jooksul peale oma kahe lemmiklapse kedagi muud suutnud treenida.Olen siiani arvamusel,et ta on kasu asemel ka kahju eesti suusatamisse külvanud,suunanud vahendid ja abinõu vaid kahele mehele.

Zlatan
20.11.05, 13:23
Lembitu ei suutnud jälle mainimata jätta kui lihasseline Björgen on.

Epic
20.11.05, 14:37
http://gfx.dagbladet.no/pub/artikkel/4/42/424/424015/skift.jpg

waluswend
20.11.05, 16:18
Väga tegija meeste teade oli. Pinge säilis lõpuni ja võitja selgus alles viimasel tõusul. Kaua aega pole olnud nii, et mingi 10 meeskonda võitlevad esikoha eest. Lõpuks siis esimene Saksamaa ja Eesti 11.

valma
20.11.05, 19:06
Rehemaa ja Kokk ei jäänudki väga palju alla esimestele.

valma
20.11.05, 19:07
Algselt postitas Epic

http://gfx.dagbladet.no/pub/artikkel/4/42/424/424015/skift.jpg

Räme lihas!!!

Jeti88
20.11.05, 20:14
To Valma: Palun ära tsiteeri siukseid asju, isegi ühte sellist pilti ei taha näha....

valma
20.11.05, 20:18
Sulle ei meeldi Björgeni biitseps v?

marcello
24.11.05, 22:19
Eesti kotkas Jens on pika puuga praegu kvalif. liider.
Olümpialt tuleb medal;)

edit:lõpuks hüpati siis mööda tast aga lõppvõistlusel on ikka
Teine kotkas Jüris oli pigem emu ja hüppas 27,5 meetrit vähem kui Jens

Jeti88
25.11.05, 18:08
Lõppvõistlus algab kell 18:15 Eurospordi pealt.

Jeti88
26.11.05, 15:08
Veerpalu tna 5. koht. Kardan et kas vorm pole liiga varajaseks ajastatud :oih:. Aga eks detsember ja jaanuar näitavad mida olümpialt oodata oleks.

Zlatan
26.11.05, 15:28
Issand, Björgen on nagu mees. :oih:

TeeleS
26.11.05, 17:19
Meeste sõit oli küll täna pääris huvitav
kuigi kahjuks ei läinud lõpp nii nagu mina lootsin:(

Tembu
27.11.05, 11:13
Tambet \"Kotkas\" Pikkor!!!

skint
27.11.05, 11:33
Seaagullss!:)

Zlatan
27.11.05, 12:01
Tubli, Tamburiin!

Karla
27.11.05, 13:03
Shmigun sai kolmanda koha.:õnnelik:
Björgen sai neljanda koha.:P

salmer
27.11.05, 13:58
Algselt postitas Karla

Shmigun sai kolmanda koha.:õnnelik:
Björgen sai neljanda koha.:P

njaa, björgenil oli suht pehme samm täna... aga jah, preilna võitmatu sai kotti topitud kiku poolt :D

svennson
27.11.05, 15:32
Meestel ei õnnestunud täna:doh:

valma
27.11.05, 20:22
Tänane meestesõit näitas meie vabatehnika taset.

marcello
27.11.05, 20:26
Algselt postitas Tembu

Tambet \"Kotkas\" Pikkor!!!

Kurb on see,et igasugu hüüdnimesid poogitakse poisile külge aga tema selles seisus küll süüdi ei ole.Tamps on näidanud,et ta on andekas,suuskadel oli esimese etapi 12 aeg vist isegi.Tehvandi mäel lihtsalt ei arene ja kunagine paraadala on alarahastuse tõttu hääbunud.Raha pole,ei saa ka soomes harjutamas käia.Ja kui nüüd hakatakse ilkuma miks ta üldse häbistab ennast siis see oleks väga lame.Tema elu on kahevõistlus ja ta teeb seda praegu nii hästi kui alaliit ja EOK seda talle võimaldavad.
Sitaks on näiteid tuua kuidas andekatel ja headel hüppajatel ka hüpped järsku kaovad.Paljud tulevad tagasi aga kui sa ikka ainult 70 meetriseid hüppeid saad kodumaal teha siis poel midagi parata.
Seega: 120 meetrine hüppemägi eestisse ja ilma irooniata kotkaid hakkab nagu seeni pärast vihma tulema;)

Martin
27.11.05, 20:36
...kunagine paraadala on alarahastuse tõttu hääbunud.

Eestis on paraadala iga ala, kust mingi tulemus tuleb. Viimasest aastakümnest siis kahevõistlus, korvpall, judo, treiksõit, aerutamine, kümnevõistlus, odavise, kettaheide ja suusatamine. Paraadalad...

marcello
27.11.05, 20:40
Arvestades tulemusi siis kümnevõistlus,kahevõistlus ja maadlus ongi kunagised paraadalad.Teisi alasid nimetasid sina paraadaladeks,mina pole trekisõitu,kossu ja aerutamist kunagi paraadaladeks nimetanud...
Suusatamine on kindlasti momendil paraadala,sest mida jälgib eestlane ja millelt kõige rohkem ootab,omadele kaasa elades Torino OM-il?
Iroonitseda saab igalpool ja kõigega.
jõudu selles

Hellik
27.11.05, 20:43
Seega: 120 meetrine hüppemägi eestisse

ei, aitäh! :) hea, et nn. \"tartumaratonitiimil\" pole tulnud ideed arendada veel mõnda marginaalset ja kallist spordiala- näiteks bobisõitu vms.

marcello
27.11.05, 20:49
Kui ei siis pole ka oodata,et kahevõistluses või suusahüpetes keegi eestlastest tipus oleks kunagi.Aga ilkuda ja parastada ju meile meeldib,tagamaadest endale aru andmata...

Jeti88
27.11.05, 20:55
To Marcello ja Martin
Minu teada pole Eestil aerutamises erilisi saavutusi.Seda ala , kus eestlased mõningast edu on saavutanud, nimetatakse sõudmiseks.

aga hüppemäest nii palju et kui see ehitada mingite FIS´i ja EL´i rahadega siis miks mitte , aga muidugi peab ka arvestama kui suureks lähevad selle ülalpidamiskulud. Ning tõenäoliselt ei tasu see end ära, peab väga pingsalt järele mõtlema kuidas areneks spordiala edasi ning võib olla siis 10 aasta pärast võiks ehitada.

Jeti88
27.11.05, 20:59

Kui ei siis pole ka oodata,et kahevõistluses või suusahüpetes keegi eestlastest tipus oleks kunagi.Aga ilkuda ja parastada ju meile meeldib,tagamaadest endale aru andmata...

tagamaad ongi sellised , et kui ikka tingimusi pole ja puudub reaalne võimalus kuhugi jõuda siis võiks ju asja ära lõpetada ja raha ntx laskesuusatamisse suunata. Aga eks muidugi see ilkumine teeb kurvaks, sest mõni, kes ei jaga asjast mitte muhvigi kirjutab sellist paska.

marcello
27.11.05, 21:00
Mina pole väitnudki,et aerutamine ja Jaanson kokku käiksid,veel vähem pean seda paraadalaks,mis siis ,et isegi olümpial osaletud.

Minumeelest igati kiiduväärt,et ka laskesuusatamise jaoks kerkivad lasketiirud rahvusvahelise alaliidu toetusel.Sama võiks tõesti hüppemägedega ka juhtuda.

marcello
27.11.05, 21:04
puudub reaalne võimalus kuhugi jõuda siis võiks ju asja ära lõpetada

Ni on ka julm väita,Tambet on pool oma elust kahevõistlusele andunud ja nüüd siis lõpetagu ära?Tema ju armastab seda spordiala ja loodab koguaeg,et rahastamisel asjad muutuvad.Olen kindel,et kui Tamps oleks leidnud samad võimalused nagu Jens siis oelks koos selle hea suusaajaga esimesel etapil tulnud ka norm koht

Jeti88
27.11.05, 21:09

Minumeelest igati kiiduväärt,et ka laskesuusatamise jaoks kerkivad lasketiirud rahvusvahelise alaliidu toetusel.Sama võiks tõesti hüppemägedega ka juhtuda.

nojah, tore oleks küll, aga selle hüppemäega on selline asi et see on ikka päris kallis, ja laskesuusa keskusele leiab palju rohkem rakendust(murdmaa omad saavad treenida, rahvasportlased suusatada, lähedal olevad koolid suusatada) aga hüppemägi, palju meil on selliseid perspektiivikaid noori, kelle jaoks see ehitatakse?

Jeti88
27.11.05, 21:12

puudub reaalne võimalus kuhugi jõuda siis võiks ju asja ära lõpetada

Ni on ka julm väita,Tambet on pool oma elust kahevõistlusele andunud ja nüüd siis lõpetagu ära?Tema ju armastab seda spordiala ja loodab koguaeg,et rahastamisel asjad muutuvad.Olen kindel,et kui Tamps oleks leidnud samad võimalused nagu Jens siis oelks koos selle hea suusaajaga esimesel etapil tulnud ka norm koht

seda küll, aga see on siis kui oleks võmalused, nüüd on juba asi aastaid allamäge jooksnud ja mingit uut raha ei ole ka kuskil tulemas näha.

marcello
27.11.05, 21:14
Kui ETV korraldas noortele/lastele võistlusi siis oli neid hulgi.Kas ta enam korraldab,ei oska öelda.Falck sponsas seda veel...

Jeti88
27.11.05, 21:23
Paar aastat tagasi vist oli kah see jutt et ehitame hüppemäe, kui ma õieti mäletan siis oli selle maksumuseks 180 miljonit krooni, ning see oli ainult K90. Nii, sellega me saaksime kindlasti arvestavad 4-liikemilised suusahüppe ja kahevõitluse koondised, noh ütleme 10 meest teeksid kindlasti regulaarselt seal trenni. Nii, siis mõni nö. B- koondise meest kah, ütleme et veel 10, ja siis paar noort on ka võimelised sealt hüppama, ütleme et 15 - 20(kaks ala kokku), ma võin ka nende numbrite kirjutamisel siin eksida sest ei tea noortetööst nendela aladel eriti midagi. Aga, kas 40 inimese jaoks oleks mõtet teha PRAEGU 180 miljoni kroonist kulutust veel edasiste kuludega? Lähitulevikus kindlasti, aga praegu võiks selle raha küll kuhugile mujale suunata.

Aga samas võib siis loota ka suuremate sponsorite tulekut ning ala hüppelist arengut aga seda tulebki uurida ja tõsiselt mõelda selle peale. Eks ta ole üks kahe otsaga asi.

Aga mina praegusel hetkel ei poolda hüppemäge.

marcello
27.11.05, 21:42
Nii see ongi,et mõeldakse:hüppajaid on vähe,kas on mõtet ehitada,arusaamata ,et hüppemäe olemasolu toobki lapsi ja noori juurde.Soomes hüppavad 14 aastased Tehvandi suurustelt mägedelt ja peavad neid väikseks,meil peetakse seal Eesti meistrivõistlusi...
Täpselt sama seis nagu hokis:Miks ala ei arene?Kui areneks siis ehitaks halle juurde.F...,tehke hallid valmis,näete kuidas ala arenema hakkab.Sama s on tegu nõiaringiga.oleks raha,teeks halle aga raha ei ole kuna ala pole tipus.

vincent
27.11.05, 21:47
Sellesama hüppemäe ehitamise jutu ajal paar aastat tagasi tegi Õhtuleht (oli vist) niisuguse loo, kus küsis erinevate aladega (ratas, ujumine, kergejõustik, judo, koss) jne seotud inimestelt, mida annaks nende alal selle mäe ehitamise rahaga ka püsti panna. Enamik vastuseid oli stiilis \"oi-oi-oi, nii suure summa eest, peab ikka kohe mõtlema...\" Ja siis pakuti küll kahtkümmet ujulat, küll kümmet spordihalli jne. jne. Kusjuures kõiki neid rajatisi saaksid kasutada nii profid kui asjaarmastajad - aga kui tihti sa mõtled, et näe, võtan täna lauad kaenlasse, lähen teen K90 mäelt mõned hüpped. Isegi Levandi oli aus poiss ja ütles otse, et selle raha eest mäge ehitada oleks lollus.
Aga sellegipoolest tuleks kahevõistluse poistele soovitada mitte lõpetamist, vaid seda, et otsigu sponsorid ja käigu Soomes kargamas. Lihtsalt iga ehitist, eriti veel nii spetsiifilist, ei tasu nii väikeses riigis koduukse alla püsti panna - ega see veel ei tähenda, et ala iseenesest mõttetu oleks.

Jeti88
27.11.05, 22:14
Täpselt sama seis nagu hokis:Miks ala ei arene?Kui areneks siis ehitaks halle juurde.F...,tehke hallid valmis,näete kuidas ala arenema hakkab.Sama s on tegu nõiaringiga.oleks raha,teeks halle aga raha ei ole kuna ala pole tipus.

Aga asi on selles et meil saavad noored otsa, iga ala peale lihtsalt ei jagu nii palju harrastjaid ja noori et tuleks korralik \"püramiid\" mis ulatuks võimalikult kõrgele. Ma nüüd ei oksa öelda et kas riik peaks tegema mingisuguse valiku alade vahel , sest see vist ei oleks eriti aus teiste alade suhtes. Muidugi vaatame kadedusega ntx selliseid riike nagu Saksamaa, USA, Hiina jne. kus harrastajaid ja noori jagub iga spordiala peale ning ollakse ka paljudes alades tipus või läheda sellele. Mis teha väikeriigi probleem.

vaikiv mees
28.11.05, 12:26
Algselt postitas Zlatan

soomlasi huvitab Björgeni lihaste päritolu (http://www.postimees.ee/281105/online_uudised/184490.php)

mcnamara
28.11.05, 12:34
Algselt postitas vaikiv mees

Algselt postitas Zlatan

soomlasi huvitab Björgeni lihaste päritolu (http://www.postimees.ee/281105/online_uudised/184490.php)

Jah, liiga suur ülekaal lõpeb alati spekulatsioonidega. Täna tahaksingi siis vahelduseks Neumannova lihaste päritolu teada. Phähh.

salmer
28.11.05, 14:59
Algselt postitas vaikiv mees

Algselt postitas Zlatan

siin ei ole muud öelda, kui et norras tuleb trollidega pidevalt madistada, sealt ka siis lihased... :D

Jeti88
28.11.05, 17:38
peaks ära mainima et maa töö annab tõesti kõvad lihased, ning ei ole mõtet hakata spekuleerima kui ei ole tõendusmaterjale, eriti võiksid soomlased selle koha pealt suu kinni hoida. Inimene on treeninud ja saab selle eest nüüd väärilist tasu. Aga kui tõesti peaks tulema mingi reaalne süüdistus siis ma ei imestaks, aga praegu...pole mõtet selle üle spekuleerida.

SleepWalking
28.11.05, 17:43
Algselt postitas Hmf
peaks ära mainima et maa töö annab tõesti kõvad lihased, ning ei ole mõtet hakata spekuleerima kui ei ole tõendusmaterjale, eriti võiksid soomlased selle koha pealt suu kinni hoida.

see, et soomes oli paar amatöörist dopingumeistrit ei tähenda, et kogu rahvusel pole mõtet enam talialade suhtes sõna võtta ...

Jeti88
28.11.05, 18:11

Algselt postitas Hmf
peaks ära mainima et maa töö annab tõesti kõvad lihased, ning ei ole mõtet hakata spekuleerima kui ei ole tõendusmaterjale, eriti võiksid soomlased selle koha pealt suu kinni hoida.

see, et soomes oli paar amatöörist dopingumeistrit ei tähenda, et kogu rahvusel pole mõtet enam talialade suhtes sõna võtta ...

peale lahti mm-i tegi soome ajakirjandus ühisavalduse kus öeldi et enam suusatamist ei kajastata, noh sellest on küll natuke aega möödas aga kõigil siiski värskelt meeles. Val di Femmes jäi vist Kaisa Varis vahele. Need ei ole amatöörist dopingumeistrid. Ma ei mõelnud tegelikult kogu rahvust , selle ma kirjutasin tõesti natuke halvasti, lihtsalt ajakirjandus võiks end pärast selliseid juhtumeid natuke tagasi hoida.

vaikiv mees
28.11.05, 18:20

no soome vastupidavusalad on ju veredopingu tarvitamise poolest ülituntud
ja kahekordne olümpiamedalist Kaarlo Maaninka on seda üldiselt ka tunnistanud

Raivo19
28.11.05, 18:53
hüppemägede kohta:marcello ja vincent\'iga igati päri,neil on õigus.eestis ei arene.kuni mäge pole, tuleb soomes või norras harjutamas käia,nii ütles ka levandi,kes üritas vähegi tingimusi luua.laagerdamiseks on aga seltskonda vaja,üksi mandud võõral maal ära,ole kui sõjaväes.asi pole nii lihtne kui kõrvalt tundub.alati ei tee raha ka imet.olen sellest pikalt ükskord roomet pikkoriga rääkinud.valus teema tegelikult.

dopingu kohta:etv võiks oma vana intervjuu välja käia suverullilt,kus mühlegg väidab,et tema edu peitub kartulipudrus.täitsa võrreldav selle maatöö jutuga.kuna soomlased on dopinguteemadel(ka kasutamises)spetsid ei tasu neid maha teha,vaid pigem uskuda.nad on üsna lähedal tõele,mis tegelikult ju vastupidavusaladel maailmas toimub.kurb tõde ehk nagu pavo raudsepp ütles,et laske doping vabaks ja selgub parim,vassimist ja valetamist vähem.

Jeti88
28.11.05, 19:57
Algselt postitas Raivo19

hüppemägede kohta:marcello ja vincent\'iga igati päri,neil on õigus.eestis ei arene.kuni mäge pole,

Vincenti jutust küll välja ei loe et ta sama tulihingeliselt kui marcello mäge pooldaks

Algselt postitas Raivo19
dopingu kohta:etv võiks oma vana intervjuu välja käia suverullilt,kus mühlegg väidab,et tema edu peitub kartulipudrus.täitsa võrreldav selle maatöö jutuga.

Ma juba ütlesin et ei ole mõtet süüdistada kui puuduvad reaalsed tõendid, kui tõesti tuleb positiivne proov ükskord siis palun , materdage maa tasa. Aga praegu on ta lihtsalt parem kui teised.

vincent
28.11.05, 21:09
Algselt postitas Hmf

Algselt postitas Raivo19

hüppemägede kohta:marcello ja vincent\'iga igati päri,neil on õigus.eestis ei arene.kuni mäge pole,

Vincenti jutust küll välja ei loe et ta sama tulihingeliselt kui marcello mäge pooldaks

:kaval: Seda minagi, et erinevalt marcellost ma olen ikka kindlalt vastu mäe ehitamisele, sry kui eelmisest kommentaarist eksitav mulje jäi. Liiga spetsiifiline ja kallis ehitis, et praeguste rahaliste seisude juures tasuks seda püsti panna. Teistelt aladelt saaks kapaga näiteid tuua selle kohta, milliseid kõikvõimalikke olulisema tähtsusega rajatisi saaks Eestis selle 180 või misiganes miljoni eest üles ehitada. Kuskilt maalt lihtsalt jookseb piir, kus spordirajatise maksumus ja selle tulusus (ma ei mõtle rahalist poolt) lähevad räigelt proportsioonist välja. Ja mägi on kahjuks just selline objekt.
Nii et veelkord - kahevõistlejatel tuleks ajada korralik punt kokku (keegi juba eespool mainis kambavaimu tähtsust), otsida sponsorid ja minna Soome hüppeid harjutama. Igasugustest asjadest võib unistada ja muidugi oleks tore Otepääl K120 mäel karata iga päev, aga olgem realistid, hetkel on see Soomes treenimise variant kõige mõistlikum.

Raivo19
29.11.05, 04:29
kui ilusti mõista,siis ega marcellogi mäe ehitamisega pihta hakkamas pole,vaid mainis,mil viisil ala suremisest päästa.ja tal on tegelt õigus,ainuke variant edeneda kaugemas perspektiivis oleks eestisse oma mägi rajada.vahepeal oli haanjas kohtki välja valitud.pole me suusamaa,kui oma torn puudu.
levandil ju oli kümmekond noort poissi(3 pikkorit nende seas).käidi norras,käidi soomes-see on selline asendusvariant,ega inimene eluaeg komandeeringus ei püsi.ühte supermäge on vaja nagu me vajasime a le coq arenat.see looks eeldused \"kotkaste\" sünniks.selge on see,et kuni seda pole,tuleb rahulduda,et keegi üldse ala viitsib harrastada.
kõik on siiski oleks ja ilmselt jääb asi aastateks nii,kuni ilmub mõni ere talent,kes kõigepealt tulemuse teeb ja siis hakatakse rajama.täpselt nagu marcello ütles,et meil toimetatakse vastupidises järjekorras.

ja to Hmf:põhimõtteliselt ma vaatan,et ega te ei vaielnudki otseselt,vaid arutasite kuidas otstarbekam oleks.kõik me tahame parimat,alati pole see võimalik lihtsalt:)

Raivo19
29.11.05, 05:14
Algselt postitas Martin

...kunagine paraadala on alarahastuse tõttu hääbunud.

Eestis on paraadala iga ala, kust mingi tulemus tuleb. Viimasest aastakümnest siis kahevõistlus, korvpall, judo, treiksõit, aerutamine, kümnevõistlus, odavise, kettaheide ja suusatamine. Paraadalad...Jah,kahevõistlus oli kunagi oma laineharjal.Siis kui meie-Allar meid ilusate tulemustega kostitas üleminekuaegadel ja inimesed tööl ning koolis said vabu päevi,et ikka kogu rahvas teleka ees oleks.
Kõikidel loetud aladel on eesti rahva jaoks oma kangelane(sed) ja harrastajate ring olemas.Pigem aga ei ole meil paraadalad ja muud alad,vaid on viljeletavad alad ja surnud alad.Neid asju,millega meil üldse ei tegeleta või allpoolarvestust tegeletakse,on ju suur hulk kui lähtuda olümpial kavas olevatest.Ei oleks eriti ilus seda väljasuremise jada täiendada.

Raivo19
29.11.05, 05:27
Ma juba ütlesin et ei ole mõtet süüdistada kui puuduvad reaalsed tõendid, kui tõesti tuleb positiivne proov ükskord siis palun , materdage maa tasa. Aga praegu on ta lihtsalt parem kui teised.see aineteteadus käib kontrollijaist kõvasti eespool.mis täna lubatud,see homme keelatud,järelikult kõik on tarbinud.ja kui veel arsti käest paber ka võtta, võid päris avalikult keelatud aineid süüa.

valma
30.11.05, 20:24
Kahjuks see nii kipub olema. Aga kui Björgen peaks võitma sama moodi kuni olümpiani ja ka olümpial siis ma kipun arvama, et puhas ta ei ole. Aga eks see kunagi ära ka tõestatakse kui ta ongi midagi kasutanud. See on minu arvamus asjast.

Raivo19
01.12.05, 01:14
Mul tuleb neid näiteid nagu varrukast kohe:D
Shevtshenko oli(on) üks Lazutina paremaid sõbrannasid ja endine toanaaber. Nad mõlemad olid kenasti tipus vahepeal kuni Larissa koos Olga Danilovaga vahele jäi.Sealtpeale langes ka Valentina tase keskpärasele,mingi järelduse saaks sellest teha.Näiteks selle,et aine jälgi on kerge kõrvaldada ja ehk enam ei julgenud nii tormakalt toimetada.
Usun,et ka soomlaste krahhi ajal puhtaks jäänud Sami Repo ja Kaisa Varis(kes siiski hiljem vahele võeti)on ilmekad näited sellest,et neil olid \"päevad\" vähe teises graafikus.
Kõik on tunni ja minuti täpsusega välja arvutatud,millal puhas tuleb olla.Pärast saab vastu rinda taguda,et ma olin ju puhas,mind on sitaks kontrollitud,teil pole tõendeid.Nagu vanameister Kirvesniemi-tuhat korda puhas ja süütu ja siis...Mõni saabub olümpiale vaid kindlaks päevaks ja siis kaob,vihjates haigusele.

Raivo19
01.12.05, 05:39
No nii http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=186848&r=3

salmer
07.12.05, 22:45
kui kellelgi on huvi, siis saan otep22 mk etapi rajapileteid poole hinnaga!!!
40 eeku enne j6ule:õnnelik:

marcello
11.12.05, 08:34
Very impressive oli eile sakslaste sõit...
Aga tibusid loetakse Torinos;)

Devil
11.12.05, 12:54
Algselt postitas salmer

40 eeku enne j6ule:õnnelik: ma vist oleks huvitatud isegi, aga kuida moodi ma nad kätte saaks.

waluswend
11.12.05, 23:26
Sprindi meeste pool-finaalis on 7 norralast-rootslast ning 1 šveitslane:)

Kerge Skandinaavia ülemvõim!

salmer
12.12.05, 01:16
Algselt postitas Devil

Algselt postitas salmer

40 eeku enne j6ule:õnnelik: ma vist oleks huvitatud isegi, aga kuida moodi ma nad kätte saaks.

PM !!

Devil
12.12.05, 01:23
tean tean, uurin vähe asja kõigepealt.

Raivo19
15.12.05, 13:01
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=187728&r=3
Järjekordne \"pirukas\" meeste koondise peatreenerilt.No kuidas saab sellist inimest aasta treeneriks valida?Elu sees ei saa.Ei suuda tema olla koondise treener,ainult Veerpalu ja Mae on tema lagi.Iga kui viimse Eestis pead tõstva sprinteri ta perse suudab pista oma hullumeelse töö projektiga.Teada on,et suvel treenitakse Lõuna-Eestis viimsel piiril arsti pilgu all,kusjuures lemmiklaste jaoks on veel eraldi kohver medikamentidega.Siis jätkub mahv mäestikelaagrites,mille veel sportlane vastu peab,kuid tegelt juba ületegemine selgelt sees.Ja kui siis lülituda võistluste programmi,kus vaja kiirendusi tegema hakata,ollakse nii \"kile\",et värskust pole kuskilt võtta.
Ei saa sprinteritele suruda peale tavasuusataja programmi ja vastupidi.Olle ja Mae on proovinud \"eestikatel\"sprinti,mis sest välja on tulnud-kohad teises ja kolmandas kümnes.Raudsepp,Saarepuu ja nüüd Jallai(ja väga palju suusatajaid veel,kes loomakoormusi ilma dopinguta ei talu) on ürititanud pikematel distantsidel meie maailmatippudele vastu saada ja isegi saanud,rohkem küll mittetähtsatel võistlustel,kuid kõike tervise hinnaga.
Sest olgem ausad,sprinti pole veel suusatamise kavva ausalt öeldes võetud,see 1,5km.on rohkem keskmaasuusatamine.

Jeti88
15.12.05, 21:11
Algselt postitas Raivo19
Sest olgem ausad,sprinti pole veel suusatamise kavva ausalt öeldes võetud,see 1,5km.on rohkem keskmaasuusatamine.

Suusatamine ja kergejõusik on kaks eri asja, see et 1500 meetri jooks on keskmaajooks ei tähenda et 1,5 km on \"keskmaasuusatamine\". Suusamaratonid on ka palju pikemad kui jooksumaratonid. Kas siis ntx laskesuusatamise 20 km distantsi hakkame kutsuma poolmaratoniks? Suusatamise 15 km (mis on üks lühematest distantsidest) on võrreldav jooksmise 5000m või 3000m jooksuga.

Raivo19
15.12.05, 22:15
Algselt postitas Hmf

Algselt postitas Raivo19

Suusatamine ja kergejõusik on kaks eri asja, see et 1500 meetri jooks on keskmaajooks ei tähenda et 1,5 km on \"keskmaasuusatamine\". Suusamaratonid on ka palju pikemad kui jooksumaratonid. Kas siis ntx laskesuusatamise 20 km distantsi hakkame kutsuma poolmaratoniks? Suusatamise 15 km (mis on üks lühematest distantsidest) on võrreldav jooksmise 5000m või 3000m jooksuga. Kui tähte närida,on sul ühtepidi õigus.Ma mõtlesin sprindi all nö \"ühe hingetõmbega\" distantsi läbimist.Kuid finaalides käib kavaldamine,passimine,tempovahetused.Ajasõidus antakse tõepoolest maksimum.Alsgaard ütles kunagi,kui ta oli järjekordselt maailmas kedagi lõpuga löönud,et,teate Norras on minust 15-20 meest sel lõpulõigul kiiremad,nende ainuke viga on,et nad ei jaksa 10-15km sinna ette sõita.Ometi oli ta ise võimeline nendel nn. tänapäeva sprintidel ilma tegema.Lisan,et alla 1km.peaks sprint minu arust jääma.

Raivo19
18.12.05, 20:48
Ära sa märgi,Toliku treenitav Rehemaa tegi Alaveri poistele tuule alla
http://etvsport.ee/index.php?0525835

marcello
18.12.05, 20:55
Mis veelgi tõestab Raivo sõnu,et Alaveril kaks lemmikut ja ülejäänud keerab persse.

jyriöö
19.12.05, 13:03
No selle võistluse põhjal hakata siin oma teooriatele tõestust otsima... Kui ka MK etappidel Rehemaal kahele paremale lähemale hakkab tulema tuntavalt, siis ehk võib-olla. Mida mina näha tahaks, on Alaveri siirdumine mõne suurema suusariigi etteotsa. Mingid spekulatsioonid sel teemal kunagi ringlesid meedias. Seda, et Eestis pole rohkem kui kaks tippu kuuluvat meessuusatajat hetkel, ei saa küll nüüd Alaveri kaela ajada. Eesti väiksuse ja kandepinna juures on seegi ilmselt rohkem, kui meil lähitulevikus olema hakkab.

marcello
19.12.05, 16:20
Meil on juunioride maailmameister kelle eelmise hooaja Alaver peesse keeras ja Jallai kelle kohta on öeldud nii mõndagi.aga kus ta nüüd on?Teatud asju poel vaja isegi tõestada,Rehemaa on ise väga palju juba öelnud.
Saarepuu peab õnneks nagunii kergemaid trenne tegema kuna tal juba olid probleemid aj eks teda pidurdavad vanemad ka,kuna ise alas sees.Alaveri viga on see,et ta ei lähene personaalselt teistele kuna põhitähelepanu on siiski kahe staari peal...

Devil
20.12.05, 14:31
7-8 jaanuar siis Otepää MK tulemas, endal plaanis kindlasti kohale minna, eelmise aasta elamus oli väga bro!

marcello
20.12.05, 16:47
Minu tutvusringkonnal see juba traditsioon.Reedel tartus hullamas,lauba hommik otepääle ja sealt edasi 20 km saun järve kaldal.ainult esimene MK-lt puudusime,muidu iga aasta.Ja poel need teise päeva (või esimese) ärajäämised morjendanud midagi.Jägermeister ja hõõgvein;)

Devil
20.12.05, 16:52
:), Ma olin eelmine aasta esimest korda. Sai samuti reedel tuldud ja tartus pidutseda, või õigemini tartu ööklubisi vallutasin üksinda, ylejäänd laisklesid :P.
Laup siis hommikune kohale sõit ja kaasas kerge tee + soendusjook ;).
Laup õhtu möll otepääl, enne seda sai ka kuutsekal käidud ja pühap hommiku ärkamine ja aknast piilumine, et vatta fakk, kedagi ei sibligi väljas. Ja nii see ka ära jäi.

edit: seda aastat veel ei teagi, yks härra eelmise aasta seltskonnast ei tule, muidugi kolmekesi me olimegi, eks näeb mis välja kukub.

marcello
20.12.05, 16:59
Pole kunagi huvi tundnud mis öömaja otepääl maksab ja kui vara juba bronnima peab?Õnneks on sõbra vanemate talu kanepis ja seal ruumi sitaks.Ja enam ei pea autot staadionist kaugele ka jätma,eelmine aatsa kasutasime juba seda nõksu,et politsei sai teada,et me elame otepääl;) Ja ei mingit muret...

Devil
20.12.05, 17:09
Me siblisime ennast Spordikooli keemiaklassi magama(sealt peole saamine pold muidugi lihtne, kuna neil on ju ka öörahu suht varem, aga kel janu sel jalad ;)), sai ka kooli ette pargitud, nii et samuti vedas, see aasta võib vähe jamaks sellega minna, vaatasin et Baltic tours vist pakub miskit.

marcello
20.12.05, 17:20
Seljuhul on Baltic tours juba varakult broneeringud teinud.Õde just helsitas ja ütles,et tursimitalud ja muud võimalikud kohad otepää ümbruses kinni

Devil
29.12.05, 11:24
Eks ta jah nii ole, et paigad kinni, aga äkki teab, kuhu 4-5 noort inimest ennast ööd veetma suudaksid minna. Mida lähemal seda parem (A).

meil siin yks 14 kohane pleiss öeldi ära ja 5 inimest said paigutatud aga soovijaid oli tiba rohkem.

edit: krt ... ei tea kas ikka viitsib sinna võrru sõita ... :S http://www.baltictours.ee/est/?ID=760

Sen
29.12.05, 13:57
Algselt postitas Devil

Eks ta jah nii ole, et paigad kinni, aga äkki teab, kuhu 4-5 noort inimest ennast ööd veetma suudaksid minna. Mida lähemal seda parem (A).

meil siin yks 14 kohane pleiss öeldi ära ja 5 inimest said paigutatud aga soovijaid oli tiba rohkem.

edit: krt ... ei tea kas ikka viitsib sinna võrru sõita ... :S http://www.baltictours.ee/est/?ID=760

Mina tean ;) Kui hästi ära rääkida siis saab Otepäält 2km kaugusel asuvasse sauna. Sinna mahub palju häid inimesi ;)

Devil
29.12.05, 14:09
Ma hakkan suga varsti hästi rääkima, praegu aga koju :).

marcello
31.12.05, 14:51
Kokalt normaalne sõit ja tasuks \"piste pakkarissa\" Aga Zimmo...,kahe sekundiga võidab juunioride eksmaailmameister austraallast.

marcello
05.01.06, 12:01
Tore,minu selle aasta otepää toimub siis voodis ja 38 kraadises palavikus:(
Hoidke lippu kõrgel kõik kes kaasa elama lähevad!

3rk1
06.01.06, 02:44
kes otepääle tulevad siis?

Raivo19
06.01.06, 08:07

Kokalt normaalne sõit ja tasuks \"piste pakkarissa\" Aga Zimmo...,kahe sekundiga võidab juunioride eksmaailmameister austraallast.lühike uisk pole rehemaale kunagi istunud(ühesõnaga pole tema distants).pealegi polnud tal parim enesetunne ja suusk;)

god
07.01.06, 12:25
täitsa pees! Kiku jäi esikohast ilma, mingi kuradi 0,2 sekundi pärast...:(

Raivo19
07.01.06, 12:42
Algselt postitas god

täitsa pees! Kiku jäi esikohast ilma, mingi kuradi 0,2 sekundi pärast...:( väga kurb ei maksa olla,minek oli tegelt hea otepää raskel rajal.see vahe on suusatamises ikka üliväike,ebaõnn...ausalt öeldes ei uskunud,et kristina isegi nii hästi klassikas vajutab:)

Karla
07.01.06, 12:46
Tegelt hää et Pedersen võitis, sest see võib-olla tema viimane hooaeg ja oleks sitt kui ta poleks saanud esikohta oma pika karjääri jooksul. Kristina veel noor, tal veel aega Otepääl võita.:õnnelik:

golo
07.01.06, 12:48
põhimõtteliselt on 2 koht väga ilus..sõitis kenast..libises väga vahvasti..kõik oli nii nagu pidi..aga ikka..krt..padi lendas vastu kappi kui nägin et + 0,2:D

...Jumal...
07.01.06, 12:51
Jama jah, et nii vähe puudu jäi. Kahju. Oleks siis kaotand miski 10 sek-iga, aga ei 0,2 pole ju kaotus, aga ikkagi. Deem

golo
07.01.06, 14:40
narusk ja kokk on eriti positiivne tulemus minuarust...üldse täitsa hea esitlus eesti meeste poolt..tuleviku suunas vaadates hakkab juba looma:P

2mSööt3mMööda
07.01.06, 14:53
Kas Otepää kirjutataksegi alati välismaal nii - Otepaeae, nagu Eurospordis?

golo
07.01.06, 15:07
Algselt postitas daywalker

ei tahaks uskuda et niimodi...ränk eksimus nende poolt sel juhul

vaikiv mees
07.01.06, 15:24
olete ikka teadlikud, et ä tähte pole ing.tähestikus olemas?
Otepaa oleks ehk esteetilisem, aga , aga mitte millegipoolest \"6igem\"
(ja ma pole kindel kuidas nad omakorda seda varianti hääldaks)

palju oenne suennipaevaks

...Jumal...
07.01.06, 15:40
Algselt postitas daywalker

No aga eestlased ju kirjutasid täna A. Kärp hoopis A. Kaerp, eks ta siis õige on niiviisi

Tanel
07.01.06, 19:21
Olen ma ainus, kellel süda peale Kristina finišit attaki äärepeal oli? :D

golo
07.01.06, 20:24
Algselt postitas Tanel

Olen ma ainus, kellel süda peale Kristina finišit attaki äärepeal oli? :D

mul jättis ka süda lööke vahele

marcello
07.01.06, 20:38
Kõigile siinsetele (õnneks vähe) ja delfi tatipritsidele tsiteerin Alaveri:

Pärast eelmise aasta Otepää MK võitu oli
Andrus rahvuskangelane aga pärast MM-il medalita jäämist rahvushuvide reetur ja mna selle peaarhitekt!

Väga hea lause ja iseloomustab toredaid eestlastest tatipritse.

0,2 sekundiline kaotus tekitas loodetavasti sportlikku viha ja OM on kõik vastupidi

salmer
07.01.06, 21:21
ega kristina peab rahul olema, tehvandi t6usul liikus norrakas tunduvalt paremini, bjorgen oli seal naq loodus6nnetus, esimene ring ta veel l2ks sealt kerge k22rgiga yles, teine aga jalutas

meestes6itu oli palju p6nevam vaadata, estilile karjuti kah frode, mitte \'\'estil\'\' :D
ja ega neilgi midagi h2da olnud

igatahes minul on h22l 2ra karjutud suurest kaasaelamisest :P

...Jumal...
08.01.06, 12:49
Raudsepa kommentaarid käivad küll närvidele. Kõikidel eestlastel on kogu-aeg tuulekoti :D eelis, aga kurat ära ei kasuta . Nii haige ei saa olla.

EDIT: Kahju, et Raudsepp ise kunagi neid tuulekotte ära ei kasutanud. Kõik teevad valesti, aga tema oli lihtsalt nii kõva mees, aga ebaõnne oli palju :D
Minge laske see Raudsepp maha. P.Narusk sai õieti tuulekotti, aga nyyd jäi jõust puudu, muidu oleks esimene olnud. Nyyd ma siis tean, miks Raudsepp enese arvates maailma parim sprinter oli

Hanibal
08.01.06, 12:57
Liiga suuri lootusi pannake olümpiale.Saab valus olema ,kui põrutakse.Praegune tase küll ei tõesta ,et kuu ajapärast valmis ollakse.

golo
08.01.06, 12:59
Algselt postitas Hanibal

Liiga suuri lootusi pannake olümpiale.Saab valus olema ,kui põrutakse.Praegune tase küll ei tõesta ,et kuu ajapärast valmis ollakse.

minu arust on just vastupid..tase on selline mis tõestab et liigutakse õiges suunas ja torino ajaks ollakse valmis. sa mõtled vähekene mööda..sul harjumus kui eestlane pole kohal nr 1 2 3 siis ta olümpiaks valmis pole...nii see siiski ei käi..eestlased on olümpia jaoks rohkemgi kui valmis

golo
08.01.06, 13:01

Kõigile siinsetele (õnneks vähe) ja delfi tatipritsidele tsiteerin Alaveri:

Pärast eelmise aasta Otepää MK võitu oli
Andrus rahvuskangelane aga pärast MM-il medalita jäämist rahvushuvide reetur ja mna selle peaarhitekt!

Väga hea lause ja iseloomustab toredaid eestlastest tatipritse.

0,2 sekundiline kaotus tekitas loodetavasti sportlikku viha ja OM on kõik vastupidi

mõnus kui smigun lööks torinos 0,2 sekundiga björgenit:P

WeThePeople
08.01.06, 13:13
Raudsepp olümpiale:D

oma kaunisega :D

kahju eestlastest, hästi sõitsid aga lõpp vajus ära

salmer
08.01.06, 13:33
Algselt postitas LHH2001

Raudsepa kommentaarid käivad küll närvidele. Kõikidel eestlastel on kogu-aeg tuulekoti :D eelis, aga kurat ära ei kasuta . Nii haige ei saa olla.

EDIT: Kahju, et Raudsepp ise kunagi neid tuulekotte ära ei kasutanud. Kõik teevad valesti, aga tema oli lihtsalt nii kõva mees, aga ebaõnne oli palju :D
Minge laske see Raudsepp maha. P.Narusk sai õieti tuulekotti, aga nyyd jäi jõust puudu, muidu oleks esimene olnud. Nyyd ma siis tean, miks Raudsepp enese arvates maailma parim sprinter oli

on sul siis m6ni parem s6na selle tarvis???
mees r22kis v2hemasti 6iget juttu

Raivo19
08.01.06, 14:28
Algselt postitas LHH2001

Minge laske see Raudsepp maha. P.Narusk sai õieti tuulekotti, aga nyyd jäi jõust puudu, muidu oleks esimene olnud. Nyyd ma siis tean, miks Raudsepp enese arvates maailma parim sprinter oliÄra nüüd väga hermostuu selle Pavka jutu peale.Kindlasti on ta muhe spordimees ja vana jutupaunik,ega ta polegi tv-kommentaator.Kuid ta on mingi 5-kordne eesti sprindimeister ja oma parematel päevadel oli ta tõesti väga hea,ka maailmas mees-mehe vastu sõites.Kahju,et tollal 30 edasi ei saanud,vaid 16.Pavkin on suusasprindi maailma kõlavaid nimesid võitnud küll(uisus eriti),rääkimata Naruskist-Veerpalust,samuti on ta tuule tiibadesse puhunud Jallaile-Saarepuule oma eeskujuga.Tänaseks on ta juba rahvasportlane ja amatöör,kes on aastaid (puidu)ärimees.

Ühesõnaga,põhimõte ta jutus oli õige,ainult sprindis on seda tihti raske teostada.Pavot hüütigi kavalaks rebaseks,hea tehnikaga taktikuks.Ise ta väitis,et tal on ülakeha nõrk ja võimu pole,seljavalud ka koormasid.Oleks keegi ta põhimõtete eest mõned aastad tagasi nii võidelnud nagu praegu shmiguni-veerpalu-mae eest,oleks ta kindlalt mõne suure puraka teinud.Paraku kulus kogu enda aur ja entusiasm kõrvalistele asjadele ja tipus jäi sammuke puudu...

Kes on suuskadel seda tõusu võtnud,saab tõeliselt aru,mida rootslane Lind finaalis korda saatis,räme laks oli sees.
:P

...Jumal...
08.01.06, 17:11
Algselt postitas salmer

Ütelgu kasvõi \"tuulde\" või midagi. Ja seda ei pea korrutama terve distantsi ning igas eelsõidus. Lõpuks kui Priit tuulekotist õigel ajal välja sai, siis pidi võit kindel olema, aga kahjuks jäi ikka midagi puudu. Loomulikult pole mees spordikommentaator, aga on teisedki sportlased kommenteerinud ning pole nagu kõrva peale käinud. Lõpuks lülitasin ´TV Eurospordi peale ja vaatasin sealt.
PS. Pole siuke mees, kes ETV kommentaatoreid ei salliks, minu arust on nad hullult pädevad oma tööd tegema. Kui siis ainult Osila;)

salmer
08.01.06, 17:36
Algselt postitas LHH2001

Algselt postitas salmer

Ütelgu kasvõi \"tuulde\" või midagi. Ja seda ei pea korrutama terve distantsi ning igas eelsõidus. Lõpuks kui Priit tuulekotist õigel ajal välja sai, siis pidi võit kindel olema, aga kahjuks jäi ikka midagi puudu. Loomulikult pole mees spordikommentaator, aga on teisedki sportlased kommenteerinud ning pole nagu kõrva peale käinud. Lõpuks lülitasin ´TV Eurospordi peale ja vaatasin sealt.
PS. Pole siuke mees, kes ETV kommentaatoreid ei salliks, minu arust on nad hullult pädevad oma tööd tegema. Kui siis ainult Osila;)

no talle pole õpetatud, et enese kordamine teistele on väsitav :D
eks ta ju kah õpib seda ametit alles :P

marcello
09.01.06, 16:52
Tõsta oma rohudoosi
Pavkaga sai koos kroonus oldud 94,igati muhe vend,ja mina olen kahekäega poolt,et see mees jääkski kommenteerima.Midagi säravat ka sinna Lempsi matusekõnesse.Pekk või Pavka olümpiale

valma
22.01.06, 22:19
Täna siis sõideti Oberstdorfis sprinti. A-finaali lõppjärjestus nägi meestel välja niisugune:1.Odd-Björn Hjelmeset 2.Johan Kjölstad 3.Vassili Rotšev 4.Andrew Newell
Eestlased veerandfinaalist edasi ei saanud kuna Kümmel ja Saarepuu kukkusid(Kümmelile sõideti ette ja Saarepuulelihtsalt jäi kellegi suusakepp ette) ning Narusk kustus lõpus kuigi oli pool sõidust juhtinud. Naruski lõplik koht protokollis oli 12. ning Saarepuul 13. Peeter Kümmel sai 21. koha.
Naiste finaali võitis Ella Gjömle, kellele järgnesid Lina Andersson, Guro Ström Solli ja Justyna Kowalczyk.

TeeleS
22.01.06, 22:24
Meestest oleks kohe kindlasti enne poolfinaali pakkunud kas Svartedali või Lind-i, aga jah...läks teistmoodi
kukkumisi oli täna ikka kole-palju..

Jeti88
22.01.06, 22:27
Narusk oli ka laskumise peal nagu viimane hädapätakas, jalad harkis ja värisesid all, ei saa aru mis tal tna viga oli. Saarepuul muidugi puhas ebaõnn, Kümmel poleks vist niikuinii edasi saand, kuigi jah, heasse sõitu sattusid.

valma
22.01.06, 22:35
Loodame, et senise ebaõnne eest saame tasutud olümpial.

golo
22.01.06, 23:09
saarepuu oleks minu arust poolfinaali sõitnud kindlasti..poisil oli hea minek kuini teatud hetkeni...ja ta oleks pääsenud sel juhul sinne nõrgemasse finaali..ja seat oleks vb sõitnud finaali:P..aga nuh oleksid jäävad oleksiteks..kuid jah..ebaõnn jälitab..aga nuh eks torinos loodame kaob seegi:P

Jeti88
22.01.06, 23:13
Algselt postitas golo

.ja ta oleks pääsenud sel juhul sinne nõrgemasse finaali..ja seat oleks vb sõitnud finaali:P

b-finaalist oleks pääsenud finaali, mida sa ajad?!?

golo
22.01.06, 23:20
Algselt postitas Jeti88

Algselt postitas golo

.ja ta oleks pääsenud sel juhul sinne nõrgemasse finaali..ja seat oleks vb sõitnud finaali:P

b-finaalist oleks pääsenud finaali, mida sa ajad?!?

ma räägin et kui ta oleks pääsenud oma veerandfinaalist edasi siis oleks´ta sattunud poolfinaali..kus ootasid teda ees mitte nii suured vastased nagu b.lind ja taolised vennad...ja sealt poolfinaalist oleks tal olnud võimalusi sõitta 2 parema sekka ehk finaali..ennist sai väheke valesti sõnastatud..minu viga..

valma
23.01.06, 21:59
Hiinlased kasutasid suuski juba kiviajal?

Hiina mägises loodeosas avastatud kütte kujutavad kaljumaalingud näivad tõestavat, et hiinlased olid vanemal kiviajal osavad suusatajad, teatas uudisteagentuur Xinhua esmaspäeval.

Xinjiangi autonoomses piirkonnas Altais leitud kaljumaalingutel kujutatakse suuskadel jahti pidavat inimest. Arheoloogide hinnangul tõestab see, et Altais suusatati juba 100-200 sajandit tagasi, teatas agentuur.

Xinjiangi regionaalmuuseumi teaduri Wang Bo sõnul on ta näinud kaljumaalingutel nelja loomi jälitavat inimest, kellest kolmel olid jalgade küljes pikad nelinurksed lauad ja käes kepid.

Ekspertide väitel on Altais avastatud kaljumaalingud varaseim arheoloogiline tõend inimeste suusatamisoskusest ning viitab sellele, et suusatamine on pärit Altaist.

Ei osanud sellist uudist kuhugi mujale panna.

marcello
29.01.06, 20:03
Arvestades,et Mae eile sõitis ja Veerpalu puhkas ning,et Mae spurdis nõrk on siis igati loogiline tulemus

Sen
04.02.06, 12:18
Koomikud (http://www.epl.ee/artikkel_311368.html)

17
07.03.06, 21:36
ITAALLASED SEEBIKS!!!!!:viha:

Devil
09.03.06, 18:39
Aga jah MKs sprindis tuleb täna puhas norrakate finaal ... :P

lorenzo
27.01.07, 12:13
ma lootsin ka siin vaadata Eurospordist Eestimaad ule pika aja ja...see on ju kohutav. kes seda telepilti toodab? taielikud amatoorid.
noja Smigun on ka ikka paris autis omadega.

Stinger
27.01.07, 12:49
masendav, lihtsalt masendav, hea et Kikk üldse punne sai

pildistage veel kaotajaga

olegtoivo
27.01.07, 13:21
ma lootsin ka siin vaadata Eurospordist Eestimaad ule pika aja ja...see on ju kohutav. kes seda telepilti toodab? taielikud amatoorid.
noja Smigun on ka ikka paris autis omadega.

ETV ikka toodab, aga mille see amatöörlus siis seisneb? Küsin kuna ei sattu just väga tihti suuska vaatama ning täitsa ok tundub endale.

lorenzo
27.01.07, 13:26
ETV ikka toodab, aga mille see amatöörlus siis seisneb? Küsin kuna ei sattu just väga tihti suuska vaatama ning täitsa ok tundub endale.

no naiste soitu polnud uldse peaaegu voimalik vaadata, sest mitte mingit sotti ei saanud, aegu ei naidatud korralikult, suusatajaid samuti mitte, ainult rahvast.

Homie
27.01.07, 14:18
Elagu Jaak Mae! Vapper sõit, nagu alati! :D

lorenzo
27.01.07, 14:26
meeste soidu rezissoori too oli veidi parem, aga kaugel normaalsest pildist. mul siin portugalikeelne Eurosport, kommentaator raagib seda mida pilt naitab. no aga pilt ei naita ju midagi. ja kui naitab, siis kaootiliselt, et mitte mohkugi ei saa soidust pihta. krt kunagi voisid telekal haale maha keerata ja vaadata ning ikka said koigest aru mis toimus. hea oli, et fis-ski.com lahti oli ja aru sai mis toimus vahepeal.

olegtoivo
27.01.07, 14:36
Sellisel juhul täiesti arusaadav. ETV vahendusel sai piisavalt taustainfi vanalt healt Kuuse Lempsilt.

Jaagu poolt tubli sõit igatahes, kahju et algus aind aeglaseks jäi.

dreyd
27.01.07, 15:35
midagi ei ole teha, see 3.75 km ring vms ei võimaldagi rahulikult ülevaadet teha, kõik ju nii tropis, kes esimesel, kes teisel ja kes isegi kolmandal ringil. Seda arvesse võttes isegi normaalne, kohati jah keerutati liigagi palju, aga ju siis üritati parimat.

budu
27.01.07, 18:42
selle ülekande parim oli eesti lipuga taanlane.aga pilt jah ei kannata kriitikat,väga kehva oli vaadata.

lorenzo
27.01.07, 18:59
selle ülekande parim oli eesti lipuga taanlane.

see oli jah kova sundmus. ma ka algul motlesin, et ongi nii, et mingi Olsen eesti lipu alla toodud, et mingi uus uudis, millest ma siin pole kuulnudki. ja Portugali kommentaator tutvustas ka et eestlane ja rahvuslik grupp jne. aga siis vaatasin FIS-i kodukalt, et ikka mingi taanlane hoopis selle numbri all.

vaikiv mees
27.01.07, 19:41
no naiste soitu polnud uldse peaaegu voimalik vaadata, sest mitte mingit sotti ei saanud, aegu ei naidatud korralikult, suusatajaid samuti mitte, ainult rahvast.

sest selle v2ljasureva taliala (isegi suusahupped viiakse varsti tuule eest sisehalli) edastamisega teles promome me eelk6ige oma riiki ja rahvast,
muu on k6rvaline

P.S. ma ausalt ei m2leta, kes 6a tagasi v6itis, aga
tünne (http://vorumaateataja.ee/?a=uudised&b=717) teavad k6ik

mingi rahv.suusaliidu tegelane seletas ka, et pole midagi lihtsamat kui viia k6ik etapid polaarjoone taha, kus alati on miinuskraade, aga turunduslikult oleks see enesetapp

ALEKOK
28.01.07, 11:34
1 naine ja 4 meest siis veerandfinaali edasi :)
Kas keegi teab öelda miks Jallai see hooaeg sõitnud pole? Vigastus?

lennat
28.01.07, 11:58
Mullu südamelihase põletiku süül Torino olümpiast eemale jäänud Erkki Jallai tervis vindub edasi. “Ausalt öeldes ei teagi, mis viga ja mida teha,” lausus ta ohates.

Suvel valmistus ta tõsimeelselt tänavuseks suusatalveks, kuid juba sügise hakul pööras enesetunne taas kehvaks. Kehast kadus jaks ja harjutamisest lust, ometi pingutas ta veel teiste Eesti koondislastega koos kuni detsembri keskpaigani.

“Mõnel päeval tunne paranes,” rääkis Jallai. “Aga organism oli nõrk, külmetushaigused tulid ligi. Ma ei suutnud enam treeningukava täita.”

2004. aasta sügisel MK-sarja sprindietapil Düsseldorfis viienda kohaga üllatanud 25-aastane suusataja jättis Vuokatti treeningulaagri pooleli ja sõitis koju Võrumaale. Ligi kuu aja jooksul pole ta treeninud.

“Organism vajab puhkust ja rahu,” ütles Jallai. “See on minu otsus. Keegi ei saa seda pahaks panna. Muidugi tahaks treenida, aga praegu sellele ei mõtle. Kui saan tervise korda, siis üritan uuesti, aga jukerdava tervisega ei treeni.”

Allamäge hakkas Jallai veerema kaks aastat tagasi, kui ta treenis poolhaigena. Arstlikud uuringud pole organismi haiguslikku kollet näidanud. “Organism on kurnatud, peab ise jõuvaru taastama,” lausus võrulane.

Praegu elatub ta koondislase toetusest. Mis kevadel edasi saab, pole ta veel mõelnud. “See valik oleks raske, loodan siiski hooaja lõpul mõne stardi teha,” ütles ta.

Allikas: http://www.epl.ee/sport/370000

Scooter
28.01.07, 13:26
Hahaa, a kes sai eile Mae kimbu peale autasustamist omale? :p

Loca
29.01.07, 11:07
see oli jah kova sundmus. ma ka algul motlesin, et ongi nii, et mingi Olsen eesti lipu alla toodud, et mingi uus uudis, millest ma siin pole kuulnudki. ja Portugali kommentaator tutvustas ka et eestlane ja rahvuslik grupp jne. aga siis vaatasin FIS-i kodukalt, et ikka mingi taanlane hoopis selle numbri all.

lõpp-protokollis oli ta üldse rootslane

marcello
29.01.07, 18:58
Oli jälle üks mõnus nädalavahetus Lõuna-Eestis.
Sai Antit usutletud ja Ansipile paremat eestit soovida.Nüüd aga laseme maksal puhata...

lennat
18.02.07, 09:35
Tartu Maratoni stardi otseülekanne algab ETV-st. Reklaami näidatakse enne seda pisut palju?
Lembitu Kuuse oli kaadris kahe(!) mikriga ja puterdas juba alguses: "Täna on pühapäev, 18.jaanuar ... " Heli on tegelikult kohutav :(

lennat
18.02.07, 09:47
Kalkuni-poiss on ka kahe mikriga, heli on hoopis kadunud, mis lahti, ETV?

lennat
18.02.07, 09:51
Peaminister Andrus Ansip nr 992 ise teeb "Fischer" 'ile varjatud reklaami.

lennat
18.02.07, 12:44
37. Tartu Maratoni (63 km) finiš:
1 Jerry Ahrlin SWE võitis esimest korda
2 Stanislav Rezac CZE mullune võitja
3 Daniel Tynell SWE
4 Oskar Svärd SWE
5 Jörgen Aukland NOR
6 Marco Cattaneo ITA
7 Andrus Veerpalu EST on ikkagi parim eestlane suuskadel
...
10 Raul Olle EST

gamer
18.02.07, 16:05
Nii, mitmes siis Martin on/oli ? :)

lennat
18.02.07, 18:26
Nii, mitmes siis Martin on/oli ? :)

3119 http://www.tartumaraton.ee/maraton/63.txt

lorenzo
18.02.07, 18:35
3119 http://www.tartumaraton.ee/maraton/63.txt

polegi ju paha Veerpalule 4 tunniga kaotada

-RoMaRiO-
18.02.07, 20:02
kõige hullem pole. võitis napilt 70. aastast :d

runno
18.02.07, 21:16
Martin Smutov on olümpiavõitja!!

Martin
18.02.07, 21:44
kõige hullem pole. võitis napilt 70. aastast :d

Sind ma vist rajal ei kohanud ;)

Et esimene sõit, oli eesmärk läbiga kaheksa tunniga, sain kenasti hakkama. Igati bro, aint Veerpalu põlved on nüüd. Aga elab üle. Järgmine aasta 6:30, vähemalt.

Martin
18.02.07, 21:45
Martin Smutov on olümpiavõitja!!

Ja Rünno kahekordne!

2484 Sulg Rünno 5:50:36.1

terroriBanaan
18.02.07, 23:06
koos Lihavõttesaare kujude päritoluga on Šmutovi aeg üks maailmaajaloo suuri müsteeriume. nii aeglaselt ei ole ju võimalik!

ChelseaFC
18.02.07, 23:19
tähtis pole võit, vaid osavõtt;)

Martin
18.02.07, 23:25
koos Lihavõttesaare kujude päritoluga on Šmutovi aeg üks maailmaajaloo suuri müsteeriume. nii aeglaselt ei ole ju võimalik!

Lihaseid on liiga palju, raske neid edasi vedada ;)

Sa tänavu Vasaloppetile ei lähe?

terroriBanaan
19.02.07, 01:01
Lihaseid on liiga palju, raske neid edasi vedada ;)

Sa tänavu Vasaloppetile ei lähe?

on asju, mida ei pea tegema rohkem kui korra elus. aega läks muideks pool tunnikest rohkem, kui sul täna.

lenc
19.02.07, 04:31
Et esimene sõit, oli eesmärk läbiga kaheksa tunniga, sain kenasti hakkama. Igati bro, aint Veerpalu põlved on nüüd. Aga elab üle. Järgmine aasta 6:30, vähemalt.

Millal loodad isand Pulleritsule ära teha?

Martin
19.02.07, 10:36
Millal loodad isand Pulleritsule ära teha?

Klassikas tõenäoliselt mitte kunagi, vabas on ehk kahe-kolme aasta pärast võimalik - kui ma siis veel treeniks. Kuid see eeldaks ka kaalu alandamist ja vähemalt 3 korda nädalas treenimist ja aint spetsiaalselt vabat.

Seega suht lootusetu üritus :)

Mulle meeldib muidu see, et need, kes Pulleritsi kallal mölisevad ja teda prillidega nohkariks sõimavad, saaksid temalt, kes on üle 40 aasta vana, nii jooksu- kui ka suusarajal täiega pähe.