PDA

View Full Version : Suusatamise MK

Leheküljed : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

vaikiv mees
13.12.08, 17:10
vau, 70 meest on 1,8km pealt läbi läinud, aga Rehemaa ikka liider,
uhke värk

(seevastu peale 70 finisheerijat alles 17.)

WeThePeople
13.12.08, 17:49
vau, 70 meest on 1,8km pealt läbi läinud, aga Rehemaa ikka liider,
uhke värk

Hooaja eelne üleskütmine on ennast õigustanud.

marti88
13.12.08, 18:59
Veerpalu sõitis täna väga mitte endale omaselt .. alustas hästi keskel kukkus ära .. ja lõpp oli suht tugev.. mulle tänane sõit meeldis;).. Kahju sellest ,et Rehemaa ei suutnud sellist tempot lõpuni hoida.. lootsin ,et tuleb 20ne sisse..
Naljakas oli täna seda kuulda ,kuidas Kuuse ütles ülekandes,et Rehamaa rühib mäest üles korraliku jõuga vms.. kuid pildis näitas küll ,et Rehamaa läks mäest üles sellise vedelana nagu uss:D kehamassiga surus kepile ja lükkas ennast üles nagu..jõudu seal küll näha polnud erilist..
Mae tegi ka päris korraliku sõidu täna ja nagu Kuuse intervjuust kuulda oli ,siis tal seal rajal pole enne hästi läind kah.

Raivo19
13.12.08, 19:39
sa oled vist Kuse lempsi sugulane

Maarek
13.12.08, 19:50
Veerpalu sõitis täna väga mitte endale omaselt .. alustas hästi keskel kukkus ära .. ja lõpp oli suht tugev.. mulle tänane sõit meeldis;).. Kahju sellest ,et Rehemaa ei suutnud sellist tempot lõpuni hoida.. lootsin ,et tuleb 20ne sisse..

Rehemaa puhul ju senimaani üsna tavaline nähtus, et esimes(t)es vaheajapunktides lootused kõrged ja siis tuleb kõrge kukkumine. Seekord pidas isegi hästi vastu ja võitleb vaikselt end kuuma gruppi.

Eks Veerpalu tugev lõpp oli tingitud Teichmannist, kes ta viimase vaheajapunkti paiku kinni võttis ja lõuni hea hooga vedas.

Päeva müstilisemaks meheks võib muidugi kollase liidrisärgi kandjat pidada.:p

Mask
13.12.08, 20:24
Rehemaa peaks juba järgmine etapp olema kuumas gruppis. MK üldarvestuses on 29.

Mask
14.12.08, 16:15
Lootsin ,et saab täna huvitavat sprinti vaadata, kus meie mehed ka võidu sõidavad aga sittagi. Ükski meie ülikõvadest sprinteritest ei pääsenud 30 parema hulka. Ma ei saa aru, mis on selle sprindikoondise mõte, kui sprinteritele pidevalt teeb Rehemaa ära.

http://sport.err.ee/index.php?0584807

jaamu
20.12.08, 18:09
Simonlatser Düsseldorfi sprindi poolfinaalis :r66m7:

sibierski
20.12.08, 18:30
no arvatavasti pole poolfinaalis enam simonlatserist palju alles, aga vähemalt tuju tegi heaks veerandfinaal- eesti vend lihtsalt tuli ja pani lukku oma sõidu. Sedalaadi sõite tahaks sprindiKOONDiselt rohkem näha.

budu
21.12.08, 01:30
no arvatavasti pole poolfinaalis enam simonlatserist palju alles, aga vähemalt tuju tegi heaks veerandfinaal- eesti vend lihtsalt tuli ja pani lukku oma sõidu. Sedalaadi sõite tahaks sprindiKOONDiselt rohkem näha.

tahaks muidugi aga see supp mida hetkel sprindikoondis pakub on ikka väga lahja.mõni üksik sähvatus aga muidu ikka paras pask ja miks ülds esuusatab veel Narusk,kas ta ei saa ise ka eru et suusad takistavad ta liikumist?

Jürvi-Hool
27.12.08, 15:26
Valerio Kekki on tagasi!!!!

jaamu
27.12.08, 15:26
seda et see FIS-i live on ikka jube. mingi aasta-paar tagasi oli veel normaalne, nüüd aga on tehtud mingi mõtetu asi

Praeguseks on tööle saadud.

fcfloraforever
27.12.08, 16:11
Rehemaa siis proloogis neljas napilt.0,3 sekundit jäi puudu kolmandast kohast.Jaak Mae 27-es, Veerpalu 41 ja Kärp kuuendas kümnes.

Mask
27.12.08, 16:11
Kahju ,et nii napilt puudu jäi. :(

lorenzo
27.12.08, 16:13
no seekord napikas siis. elusõit siiski

cannuman
27.12.08, 16:14
retsept retsept

marti88
27.12.08, 18:14
Tegija (Y)..
Ma millegipärast arvan seda, et rehemaa kulutas oma jõuvarud ära.. ja järgnevad sõidud ei näita midagi erilist.. S.t ,et sõidudes tulevad kohad 25 ja 30 vahele:P

Mask
27.12.08, 20:02
Ta pea kõikides sõitudes kiire alustaja olnud ja lõpus ära kustunud. Seega ei olnud tänane tulemus mulle isklikult üllatus. Oleks veel distants klassikas olnud oleks Rehemaa vaat, et veel top 3 jõudnud.

Tofoa
27.12.08, 20:14
Küll Rehemaa selle värgi kinni paneb nüüd rsk!

lorenzo
27.12.08, 20:28
Rehemaa leidis lõpuks oma distantsi

Mask
27.12.08, 20:43
Ma kiidaks ka Jacki, kes sai lausa 30 parema hulka nii lühikesel distantsil. :) Tavaliselt võtab tal 3-4 kilti aega ,et ennast käima saada.

eika
27.12.08, 20:53
Rehemaa leidis lõpuks oma distantsi
Ongi!
3,7 km distants Olümpiale!

marti88
27.12.08, 22:27
Axel Üllatas.. 3.7km-ga selline edu :O.. Paistab ,et päris heas vormis. Usun ,et võidab ka :P ..
Kui Rehemaa täna ennast tühjaks ei sõitnud võib tulla vabalt 20 parema sekka lõppkokkuvõttes. Mina oleks rahul kui kolm eestlast oleks 30 parema seas pärast lõputõusu.

cannuman
28.12.08, 16:38
tublid poisid jälle

Mask
28.12.08, 16:50
Jah kiitus kõigile kolmele!

cannuman
28.12.08, 17:08
neljale...

Mask
28.12.08, 17:13
Algo 48 koht 60 mehe konkurentsis pole kiiduväär minu silmis.

Epic
28.12.08, 17:15
Algo 48 koht 60 mehe konkurentsis pole kiiduväär minu silmis.

Parandas oma kohta nelja koha võrra. Mida veel tahta?

Tofoa
28.12.08, 17:17
Millal viimati 3 Eesti meessuusatajat 14 parema hulgas olid ?

Epic
28.12.08, 17:24
Millal viimati 3 Eesti meessuusatajat 14 parema hulgas olid ?

Mõnel maratonil võib olla. :D

Mask
28.12.08, 17:29
Parandas oma kohta nelja koha võrra. Mida veel tahta?

Sai mõnest sprinterist mööda, kah mul asi.

Epic
28.12.08, 17:51

Vähemalt sai. Ja sõitis oma taseme kenasti välja. Pettumus see nüüd küll olla ei saa. Ennustan, et tuuri lõpuks on Kärp kindlalt kuskil 30-ndate kohtade lõpus 40-ndate kohtade alguses. Mis oleks väga hea saavutus.

marti88
28.12.08, 18:53
väga mõnus on vaadata parimate tabelit :D.. 15 parima seas on kolm eestlast.. kaks sakslast..kaks norrakat, üks soomlane, tšehh, itaallane jne.. Et pisike Eesti on praegusel hetkel väga võimsalt esindatud Tour De Ski-l minu arust lausa suppertulemus.. ja järjest rohkem kutsub vaatama seda tuuri..
Kuigi jaah tuleb tõdeda ,et homme on sprint ja see lööb tabeli arvatavasti teistpidi.. aga peale kahte päeva on ikka väga kõvv..tulemus ma mõtlen:D

Kahjuks ise täna seda sõitu ei näind kuna olin Tallinnas veel :( Aga usun ,et oli põnev

Mask
28.12.08, 19:02
Vähemalt sai. Ja sõitis oma taseme kenasti välja. Pettumus see nüüd küll olla ei saa. Ennustan, et tuuri lõpuks on Kärp kindlalt kuskil 30-ndate kohtade lõpus 40-ndate kohtade alguses. Mis oleks väga hea saavutus.

Ma polegi öelnud ,et ta pettumus on aga millegiga ta silma ka ei jäe.

väga mõnus on vaadata parimate tabelit :D.. 15 parima seas on kolm eestlast.. kaks sakslast..kaks norrakat, üks soomlane, tšehh, itaallane jne.. Et pisike Eesti on praegusel hetkel väga võimsalt esindatud Tour De Ski-l minu arust lausa suppertulemus.. ja järjest rohkem kutsub vaatama seda tuuri..
Kuigi jaah tuleb tõdeda ,et homme on sprint ja see lööb tabeli arvatavasti teistpidi.. aga peale kahte päeva on ikka väga kõvv..tulemus ma mõtlen:D

Kahjuks ise täna seda sõitu ei näind kuna olin Tallinnas veel :( Aga usun ,et oli põnev

Usun ,et Rehemaal võib homme sprindis suht hästi minna, kuna paljud sprinterid on puudu.

lorenzo
28.12.08, 19:23

minu jaoks oli suur pauk, et 2 sveitslast on 10 hulgas. pealegi mingi Cologna pani veel asja ka kinni

marti88
28.12.08, 19:32
minu jaoks oli suur pauk, et 2 sveitslast on 10 hulgas. pealegi mingi Cologna pani veel asja ka kinni

Oii jaah.. Sveitsi teine ei paistnud väljagi.. aga Eesti on ikkagi parim :)

Kasper
28.12.08, 23:31
Veerpalu ja Rehemaa said siis pärast ma ei tea mitmendat tulemuste parandamist kohakese võrra ette poole. Ja kusjuures oli Veerpalul päeva teine aeg. :rolleyes:

vello99
29.12.08, 16:03
LOL. Oli see Sõnumilehes, ma täpselt ei mäleta, diagonaalis sai loetud. Reporter läks tulemusest nii märjaks, et oli isegi teinud mingi graafika, kus Eesti oli kolmandaks pandud ja selgitusega, et Tour de Skil käib arvestus meeste ja naistega kokku (vms), AGA KUI oleks arvestus ainult meeste osas ja võetakse arvesse kolm parimat meest, siis oleks Eesti Tour de Ski'l kolmas. Woohoo....

See ei olnud päris "80ndal minutil oli meeskonnal x fantastiline võimalus skoor avada, aga kahjuks jäi tühjale väravale ette väravavaht"-tasemel LOL, aga muige tõi huulile ikka.

Mask
29.12.08, 16:06
Rehemaa sai 13ndana 30 parema hulka. Mae oli 46. (+9,00), Veerpalu 50. (+9,62) ja Kärp 53 (+10,55). Teichmann näiteks ei saanud ka 30 parema hulka jäädes 35ndaks.
http://sport.err.ee/index.php?0585434

budu
29.12.08, 16:06
Rehemaa praha sprindi Kv.13 aeg.teised edasi ei saanud.tubli aivar ning kuna nii mõnigi kes tema ees edasi ei saanud peaks ta üld koht ka tõusma

lorenzo
29.12.08, 16:20
keegi teab mismoodi neid aegu siis järgmiseks etapiks arvestatakse? need meie 50. koha mehed saavad siis 9-11 sekundit lisakaotust või? ja võitjad saavad lihtsalt preemiasekundeid? või mis?

Tofoa
29.12.08, 16:36
ja mis neile tehakse, kes starti ei tulnud täna, kuid võistlevad edasi?

Maarek
29.12.08, 17:39
Rehemaa praha sprindi Kv.13 aeg.teised edasi ei saanud.tubli aivar ning kuna nii mõnigi kes tema ees edasi ei saanud peaks ta üld koht ka tõusma

Ka veerandfinaal polnud paha, läks isegi vedama. Lõpp vajus paraku ära, aga 5.koht ka paha pole.

Esimene sõit oli päris hea. Viimases kurvis lükati põhifavoriit nagu muuseas pikali:p

Epic
29.12.08, 18:04
ja mis neile tehakse, kes starti ei tulnud täna, kuid võistlevad edasi?

Need ei tule enam järgmistel etapidel ka starti.

lorenzo
29.12.08, 18:55

tundub siiski et langes 1 koha võrra ehk siis 14.ks (http://www.tour-de-ski.com/fr/dynamic/results.html?sector=CC&raceid=14235)

sayonara
29.12.08, 19:49
sattusin antud tabelit vaadates tõsiasja otsa, et 62 osaleja seas on meie mees Veerpalu kõige vanem...ainuke 1971.a. sündinud sportlane... vähemalt milleski esimesesed:D

Mask
29.12.08, 19:50
Eilse hea sõidu tõttu olid lootused nats kõrgemad, kui 23. koht.

marti88
29.12.08, 20:07
Noo sprindis on suur osa ka õnnel kellega kokku lähed veerandfinaalis.. See ,et kuuse räägib seal ,et veerandfinaali nõrgad ei pääse, ei pea minu arust paika.. ikka päris mitu oli seal sellist.. Kui saad veerandfinaalis normaalsed vastased on võimalus ka kõrgematele kohtadele..

Eestlaste head sõidud teevad natuke murelikuks ,kui vaadata ees olevat MM-i ,sest pea kuu on veel jäänud ja paistab ,et Veerpalu ja Mae vormikõver on juba üsna kõrgele tõusnud.. Ei usu ,et nende vorm nii kaua püsida suudab. Aga eks näis.

cannuman
30.12.08, 12:43
ma mõtlen siin seda, et kui Kärbile ka tuub sinepit peeruvahele lasta, siis saaks päris mõnna teatemeeskonna

Loca
30.12.08, 13:25
keegi teab mismoodi neid aegu siis järgmiseks etapiks arvestatakse? need meie 50. koha mehed saavad siis 9-11 sekundit lisakaotust või? ja võitjad saavad lihtsalt preemiasekundeid? või mis?

üldiseslt jah.
Sprindi kvalifikatsiooniajad liideti üldajale juurde ja pärast lahutati boonussekundid maha.

Maarek
30.12.08, 14:07

Hetland sai lausa minuti preemiat, aga sellest hoolimata meie põhimeestest taga, sest teise etapiga hävis üsna tugevalt ;)

Shermann
31.12.08, 14:52
Paistab, et Rehemaa teeb täna järiekordselt head sõitu :)

Kasper
31.12.08, 15:03
Paistab, et Rehemaa teeb täna järiekordselt head sõitu :)
Juba väsib..

Kasper
31.12.08, 15:29
Jaak neljas, Andrus üheksas, Aivar oli 18. ja Kärp oli 46.

Tofoa
31.12.08, 15:31
Kokkuvõttes Jaak 7. Andrus 12. Aivar 15.
POLE PAHA !

Mask
31.12.08, 15:36
Jälle neljas. Kurat küll! Muidu tubli sõit kõigilt taas.

Shermann
31.12.08, 15:39
Võib päris rahule jääda. 3 eestlast 20 seas on hea tulemus

dreyd
31.12.08, 16:08
kurat siuke sigri-migri, peaks tegema startimisel pooletunnised vahed, et suusatamine oleks vaid võitlus iseendaga mitte ei tekiks igasuguseid eriskummalisi "meeskondi", mis rikuvad minu jaoks võistluse.

Leaf
31.12.08, 16:22
Saaks teleka ees ka 36 tundi istuda .

lenc
31.12.08, 16:35
Tuleb grupisõit ära keelata nagu jalgratta eraldistardis.

budu
31.12.08, 17:01
krt ma ei tea aga minu arust sõitis oma taseme välja vaid rehemaa,kas mae ei õpi et võiks alustada veits kiiremini,ta annab ikka alguses meeletult ära ja siis lõpus jääb napilt esikolmikust välja.veerpalu oli lihtsal veerpalu kel hooajal vaid paar ilusat hetke.

mehed ei pea aint otepääl ja suur võistlustel hästi sõitma

eika
31.12.08, 17:14
Mida sa ikka Mae ja Veerpalu sugustelt suusapensionäridelt ootad. Hea, et üldse suudavad ja tahavad sõita.

Maarek
31.12.08, 17:30
Kärp oli alguses päris tubli. Esimeses 0,4 km ajapunktis jagas lausa 2.kohta ;). Isegi kiire alustaja Rehemaa jäi temast 0,1 sekundit maha jagades 5. kohta ;)
Kui Rehemaal tavaliselt ainult algus enamvähem korralik olnud, siis täna üritas vist vähe rahulikumalt ja suutis 9,5 km punktis isegi vähem kui 10 sekundit kaotada. Lõpp kahjuks vajus ära, aga teeb veel trenni ning küll siis suudab ka lõpus samas tempos virutada.
Tulevik pärast Veerpalu ja Mae lõpetamist ei paistagi enam nii tume :)

Kasper
31.12.08, 17:48
krt ma ei tea aga minu arust sõitis oma taseme välja vaid rehemaa,kas mae ei õpi et võiks alustada veits kiiremini,ta annab ikka alguses meeletult ära ja siis lõpus jääb napilt esikolmikust välja.veerpalu oli lihtsal veerpalu kel hooajal vaid paar ilusat hetke.

mehed ei pea aint otepääl ja suur võistlustel hästi sõitma
Kuule kas sa seda ka mõistad, et inimene väsib? Kui Mae alguses alustaks kiiremini, siis tal lõpus oleks kett nii maas, et ta ei jaksaks mitte la persetki enam teha. Ja Veerpalju ja Mae kes on mõlemad klassikaspetsid ja vabat tehnikat ei mõista sõita, siis mida sa neilt ootad? Et nad Tour de Ski võidaksid? On ju loomulik, et mehed keskenduvad koduvõistlusele ning tänavu siis konkreetselt MM'i 15 kilda klassikale. Aru mai või!

marcello
31.12.08, 17:55
Kuule kas sa seda ka mõistad, et inimene väsib?

Mis sa vaevad ennast, mõnel on lihtsalt kõrvade vahel tühjus

marti88
01.01.09, 16:40
Rehemaa pääses sprindi veerandfinaali 27nda ajaga.. Paistab ,et väsimus hakkab võimust võtma juba.. nüüd tuleb tänane sõit veel ära kannatada, sest homme saab päevakese puhata;) Rehemaal on võimalus Eesti meeste liidriks jälle tagasi tõusta on täitsa olemas.. kuigi ei tea palju boonusseikundeid Rehemaa saab kui veerandfinaalis sõidab? ja kui palju siis, kui sealt edasi pääseb?

Shermann
01.01.09, 16:41
Algo Kärp oli 44., kaotus 6.91 sekundit. Veerpalu oli 46. 7.19 sekise kaotusega. Jaak Mae kohaks 48 ja kaotus 9.06

vaikiv mees
01.01.09, 17:44
kuigi ei tea palju boonusseikundeid Rehemaa saab kui veerandfinaalis sõidab? ja kui palju siis, kui sealt edasi pääseb?

kes esitosinasse ei j6ua, sel suurt vahet preemiasekundite kohapealt vist pole (www.tour-de-ski.com/fr/tour-in-nutshell/rules/basic-rules.html), iga koht ettepoole on sekund boonust lisaks

Maarek
01.01.09, 18:11
Kahjuks enne lõppu käpuli maas ja nüüd vist maksimaalselt 2-3 preemiasekundit :(

marti88
01.01.09, 18:15
Siiski jaah.. sellise tulemusega, nagu Rehemaa täna sõitis, ei pääse ta veel Maest ettepoole..

Tofoa
01.01.09, 20:33
No, kokkuvõttes siis kõik meie mehed ligi 10 sekundi sees, Mae teistest paar kohta eespool, Rehemaa 18., Veerpalu 19.

sten21
02.01.09, 16:55
Ja,Rehemaa on ikkagi üllatavalt stabiilseks muutunud.Pidevalt seal 30 sees.Mae ja Andrus võiks ka vabatehnikat korralikult sõita.

cannuman
02.01.09, 17:33
vanale hobusele uusi trikke ei õpeta vist. Rehemaa on tubli...Ei tea mis nad seal viimastel aastatel mööda on pannud. Ilmselt tahtis Mae ja Veerbalu mahtudega trenni teha või midagi. Aga nüüd tundub asi väga ilus ja saab meie vanurid ilusti pensionile saata pärast olümpiat.

Oljjja
03.01.09, 00:29
vanale hobusele uusi trikke ei õpeta vist. Rehemaa on tubli...Ei tea mis nad seal viimastel aastatel mööda on pannud. Ilmselt tahtis Mae ja Veerbalu mahtudega trenni teha või midagi. Aga nüüd tundub asi väga ilus ja saab meie vanurid ilusti pensionile saata pärast olümpiat.

ma kuskilt lugesin, et Veerpalu vabatehnikat enam üldse ei harjuta. keskendub täielikult klassikale.

cannuman
03.01.09, 00:41
no mõistlik ju ka...Vabas ta ei saa iialgi medalit ega suusavahetuses ka mitte. Parem kogu purakas ühele kaardile panna

Oljjja
03.01.09, 00:57
Liberecis 15 klassika võiks medal tulla, aga samas paljud tugevad panustavad selle distantsi peale.

cannuman
03.01.09, 17:53
Mis toimub...Algo vajutab minna vä

fcfloraforever
03.01.09, 17:58
Mis toimub...Algo vajutab minna vä

siiski mitte

cannuman
03.01.09, 18:07
siiski siiski

fcfloraforever
03.01.09, 18:20
siiski siiski

no ütleme tõesti siiski jõuab sõita täna, aga kui jääks 24, oleks päris hea ja see mees võib varsti tegusid tegema hakata kui areng toppama ei jää.

fcfloraforever
03.01.09, 18:26
noh meie meeste kohad siis Mae 9, Rehemaa 10, Veerpalu 11 ja Algo Kärp 21!Lõpusirgel veel paugutas ära oma grupi tüüpidele.

Epic
03.01.09, 18:27

Nüüd oled rahul? Bauer ja igasugused muud ässad nägid suusataldu.

Shermann
03.01.09, 18:31
Kõigilt väga hea sõit! :)

Maarek
03.01.09, 18:44
Sellist sõitu on lausa mõnus vaadata :)
Ma ei tea, kas ma nägin selle Lempsu mula taustal õigesti, aga üldkokkuvõttes paistis Mael olevat 9.positsioon 2.23 kaotusega Colognale. Homne sõit küll megaraske, aga tüüp paistab väga heas vormis olevat ja vast polegi koht esikümnes ebareaalne.

Käppa tuleb täna muidugi Algol suruda. Tour on toimunud praktiliselt puhkuseta ja sellises seisus end esimesest korda punktikohale on kõva värk :)

-thierry-
03.01.09, 19:43
Võib-olla ongi mahu pealt sõitmine hea tal, et suudab stabiilselt suusatada ja mida võistlus edasi (järjest) seda paremini?

Homie
03.01.09, 21:40
Algo suuremad saavutused ongi seni jäänud maratoniradadele, nii et näikse tõesti, et mehele sobivad tõesti kurnavamad distantsid rohkem...

Tofoa
03.01.09, 21:48
Veerpalu, Mae, Kärp - klassika
Rehemaa - vaba
?
Kas need on eelistatud tehnikad neil?

cannuman
03.01.09, 22:07
keegi seletab mulle ära, miks Betfairis on Kuituneni koefitsent tuuri võidule 2.7 hetkel? Kas on mingi uudis mul lugemata või mis? Minu teada juhib ta poole minutiga ja on väga heas vormis...

tauri3000
03.01.09, 22:12
Vaatasin just, et järgmine pühapäev peaks Kalev Sport näitama mingit poola maratoni, kas on mingeid eestlasi ka osalemas või näitavad niisama suusatamist nagu praegu suusahüppeid?

SleepWalking
03.01.09, 22:26
keegi seletab mulle ära, miks Betfairis on Kuituneni koefitsent tuuri võidule 2.7 hetkel? Kas on mingi uudis mul lugemata või mis? Minu teada juhib ta poole minutiga ja on väga heas vormis...

soome meedia räägib täna tugevnenud kroonilistest seljavaludest (oli täna distantsi teisel poolel katkestamisele mõelnud) - neid too 9 km ülesmäge lihtsalt ei andesta. kuitunen ise ütles (http://www.hs.fi/urheilu/hiihto/artikkeli/Kuitunen+Tour+de+Skin+k%C3%A4rkeen+vaikka+selk%C3% A4kivut+iskiv%C3%A4t+kuin+pommi/1135242475499), et kui selg on nagu täna, pole mingit varianti esimesena lõpetada. ja vabastiilis on saarinen tänavu nii või naa kindlam olnud, mistõttu ilmselt sealt koefitsendi järeldavadki.

Neth
03.01.09, 22:43
soome meedia räägib täna tugevnenud kroonilistest seljavaludest (oli täna distantsi teisel poolel katkestamisele mõelnud) - neid too 9 km ülesmäge lihtsalt ei andesta. kuitunen ise ütles (http://www.hs.fi/urheilu/hiihto/artikkeli/Kuitunen+Tour+de+Skin+k%C3%A4rkeen+vaikka+selk%C3% A4kivut+iskiv%C3%A4t+kuin+pommi/1135242475499), et kui selg on nagu täna, pole mingit varianti esimesena lõpetada. ja vabastiilis on saarinen tänavu nii või naa kindlam olnud, mistõttu ilmselt sealt koefitsendi järeldavadki.

Kas eelmine aasta polnud mitte sama seis, et Kuitunen'l oli täiesti arvestatav edumaa viimase etapi alguses? Ei viitsi üle kontrollida, kuid tookord kaotas ta vist ligi 3 minutit kiireimale. Mina enda raha sinna ei paneks.

fcfloraforever
03.01.09, 22:44
noh kui kuituneniga siuksed lood, siis karta on, et saarinen püüab ta kiiresti kinni ja paneb ära kogu tuuri.

Maarek
03.01.09, 23:29
Kas eelmine aasta polnud mitte sama seis, et Kuitunen'l oli täiesti arvestatav edumaa viimase etapi alguses? Ei viitsi üle kontrollida, kuid tookord kaotas ta vist ligi 3 minutit kiireimale. Mina enda raha sinna ei paneks.

Jah, hävis viimasel etapil võitjale ca 3 minutit ja üldvõitja Kalla, kes tast ca 1,5 minutit parem oli, saavutas lõpuks edu ca 30 sekundit.

Oljjja
04.01.09, 00:16
Veerpalu, Mae, Kärp - klassika
Rehemaa - vaba
?
Kas need on eelistatud tehnikad neil?

Rehemaad on siiani peetud siiski rohkem klassikuks aga ta on vabatehnikat kõvasti parandanud ja ta paremad tulemused kipuvad ka vabas olema.

http://www.tour-de-ski.com/ siit saab ka põnevat infi :D

marti88
04.01.09, 00:36
Mina olen homme rahul siis kui eestlased..(kolm esimest eestlast) teeks ära Lukasele kel sel aastal puudub power.
Täna oli väga kõva sõit kõigi poolt (Y) lausa lust oli vaadata:D vahepeal tekkis nelja eestlase rong lausa ,kus etteotsa tõusis A.Kaerp(Kärp) Pinge püsis kuni eelviimase vahefinishini peale seda nagu kuidagi ootamatult kadusid Jaagu eest osad tegelased ära:/ Sõidus jäi mulle see silma ,et eestlased sõitsid natuke ebakindlalt vms.. vahepeal tulid nagu ette otsa siis mingil hetkel kadusid grupi keskele ära... kord oli üks ees ,siis teine ees.. niimoodi vahvalt sõitsid(Y) Homme vast läheb kõige kõrgemat kohta püüdma Rehemaa(eestlastest) oleks hea kui suudaks oma positsiooni hoida.. seal esikümne piirimail.. Veerpalu arvatavasti langeb 6-7 kohta.. Ja Mae langeb kuskil 4-5 kohta.. see on optimistlik ennustus ;D

fcfloraforever
04.01.09, 00:48
eks me näeme mis homne päev toob ja kuidas mehed kannatavad.

Oljjja
04.01.09, 00:56
ajavhed on nii väikesed, et pmts tuleb ühisstardist sõit. aga üldiselt olen Marti ennustusega nõus. Ainult et Baueri kohapealt, siis ta valmistub MM-iks, tahaks loota et Liberecis Eesti mehed talle ära teevad. :D

Maarek
04.01.09, 12:00
Ja Mae langeb kuskil 4-5 kohta.. see on optimistlik ennustus ;D

Vahetult Mae ees on mõned mehed, kes isegi eelmine aasta (kui tema vorm vist kõige parem polnud) talle kaotasid (näiteks Roenning lausa ca 2 minutit) ja tema selja taga on Dementiev ja eelmise aasta finaaletapi üks parimaid Di Centa, kes Rehemaa ja Veerpaluga koos stardib, seega võib päris huvitav rong tekkida ja mina hindaks heas vormis Mae võimlausi üsna kõrgeks.

viisupoiss.
04.01.09, 13:23
Kui Mae vormis, siis rühib kiirelt üles.

cannuman
04.01.09, 15:39

hea et ma sind ei kuulanud

Oljjja
04.01.09, 15:49
1. Kuitunen
2. Saarinen
3. Maidic
37. Mannima

esikolmiku heitlus oli küll põnev. aga mind üllatas Bjoergeni äravajumine :D

jaamu
04.01.09, 18:10
kolm meest esikahekümnes, pole paha :r66m7:

Maarek
04.01.09, 18:40
Tekkiski korralik rong nagu olin oodanud, aga millegipärast läks vedur Di Centa natuke liiale ja sammus sinna mäkke natuke liiga tempokalt :p

Väga inimlikuks seda kuradi Tour'i pidada küll ei saa. Paned praktiliselt ilma puhkuseta 6 võistlust ja siis boonusena sõna otseses mõttes ronid mingisse kuradi mäkke, et punkt kirja saada :p

budu
04.01.09, 18:40
Mina olen homme rahul siis kui eestlased..(kolm esimest eestlast) teeks ära Lukasele kel sel aastal puudub power.

no Lukas tegi ikka Eestile ära

Maarek
04.01.09, 18:49
no Lukas tegi ikka Eestile ära
Mis vahet seal on. Eelmise aastaga võrreldes oli ta ikkagi s**t mis s**t.

Shermann
04.01.09, 18:51
Au ja kiitus meie omadele!

Oljjja
04.01.09, 19:17
tegelt oli ülipõnev sõit ikka. Northug pani hästi. Ja Eesti mehed kiitus. Ja mis teil Baueri vastu on? :D

fcfloraforever
04.01.09, 19:50
kiitus jah meie omadele, et otepäält ootame võitu ja kolme meest isegi esikümnes äkki kui kõik klapib.

Kasper
04.01.09, 19:58
Mainiks siis meie omade kohad ka ära. Mae 12, Rehemaa 17, Veerpalu 20 ja Kärp oli vist 42.

sten21
04.01.09, 22:03
Betfair paneb paska.;)

cannuman
04.01.09, 23:12
mismõttes paneb paska?

-thierry-
05.01.09, 00:49
Kaspar Kokk võiks saada oma Torino olümpiaaegse vormi kätte, siis ma usun, et eestlased võiksid isegi Libereci teatemedalist rääkida.. kui teha nii, et Mae - Veerpalu klassika ja Kokk - Rehemaa vabatehnika..
Mae tuleb avavahetusest ilusasti kuuendana, kaotust liidrile 4 sekki, Veerpalu teeb 2km enne lõppu spurdi, vahepeal jõuab 35 sekki eest ära, kuid vahe jääks 30 sekki, Kokk kannataks üksinda seal ees ja annaks Rehemaale teatevahetuse nii, et Norra ja Saksamaa on ta peaaegu kinni püüdnud, vahe 10 sekundit meie kasuks veel, siis ma arvan, et Rehemaa hoiaks nende sabas lõpuni kindlasti ära.

Oljjja
05.01.09, 01:13
hea unistus, kuigi vaevalt, liiga palju häid vabatehnika sõitjaid, kes Rehemaale veel ära teevad, aga loodan, et veel, pärast mitte :D Miks just Saksamaa ja Norra, teised on ka ju tugevad? :D kuigi mulle sobib, sest nad lemmikud mul :D
Aga Kokast ma pole üldse viimasel ajal kuulnud -.-

-thierry-
11.01.09, 22:45
hea unistus, kuigi vaevalt, liiga palju häid vabatehnika sõitjaid, kes Rehemaale veel ära teevad, aga loodan, et veel, pärast mitte :D Miks just Saksamaa ja Norra, teised on ka ju tugevad? :D kuigi mulle sobib, sest nad lemmikud mul :D
Aga Kokast ma pole üldse viimasel ajal kuulnud -.-

Eestikatel sai siis 0,1 sek kaotusega Rehemaa järel suusavahetusega sõidus hõbeda, Mae ees oli ka.

Oljjja
11.01.09, 23:02
Eestikatel sai siis 0,1 sek kaotusega Rehemaa järel suusavahetusega sõidus hõbeda, Mae ees oli ka.

ma vaatasin jah. Kokk võiks MK-d sõitma hakata kui ta nii heas vormis on :ham12:

fcfloraforever
11.01.09, 23:23
ma vaatasin jah. Kokk võiks MK-d sõitma hakata kui ta nii heas vormis on :ham12:

eks Otepää MK-l näeme mis vorm tal võrreldes tippudega on.

Oljjja
17.01.09, 19:47
Murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel Otepääl oli meeste 15 km klassikasõidus parim Jaak Mae, kellele Andrus Veerpalu ja Aivar Rehemaa puudumise tõttu eriti konkurentsi ei olnud. 2.Kümmel 3.Talves.

aanvaller
24.01.09, 00:04
homse,homset,homset !!

Oljjja
24.01.09, 00:21
homse,homset,homset !!

Ja ma ei saa vaadata, kuna pean kuskile esmaabikursusele minema, masendav! :viha: :suurnutt: :kurb4:

Neth
24.01.09, 15:10
Eesti meeste sõit oli täna täpselt nii hea, et peale 2,3 km'i jäin magama. Pettumus.

fcfloraforever
24.01.09, 15:15
ütleme nii, et põmst enne räägiti, et oi kui hea mae on ja veerpalu seisundil pole ka väga viga aga ennäe mae 9 ja veerpalu 33 rääkimata rehemaast kes enne võistlust ütles, et 15 jne sõit pole hea ja mis me lõppprotokollist näeme, rehemaa 36.
Palju Õnne!

Shermann
24.01.09, 15:25
Ootasin paremat

Mask
24.01.09, 15:38
Najh eks need tulemused olid kesised. Kui Veerpalu võib veel haigestumise taha end peita siis teised olid suht pettumused. Kokk vast tegi korraliku sõidu üle pika aja. Loodetavasti lähevd kõik MM-il paremaks.

Mask
25.01.09, 15:07
Same shit different day. Veerpalu isegi lõpus üllatas ja tegi hea spurdi. Kahju ,et tal nahaalsusets puudu jääb.

Oljjja
25.01.09, 15:11
Same shit different day. Veerpalu isegi lõpus üllatas ja tegi hea spurdi. Kahju ,et tal nahaalsusets puudu jääb.

kui ta seal lõpus oleks nahaalsust kasutanud, siis oleks üks külakuhi tekkinud.

Mask
25.01.09, 15:15
kui ta seal lõpus oleks nahaalsust kasutanud, siis oleks üks külakuhi tekkinud.

Ma ei räägi lõpust.

Oljjja
25.01.09, 15:28
Ma ei räägi lõpust.

ok, aga ruumi oli tõesti igalpool vähe.

Kasper
25.01.09, 15:41
Petra Majdic on täis?

Oljjja
25.01.09, 16:03
Petra Majdic on täis?

ma ei tea, aga päris normaalne ta tõesti ei tundunud :D

orbitaaljaam
26.01.09, 01:55
vaatan siin meeste sprindi kordust. mis kurat see on , norra lahtised meistrivõistlused?!

Oljjja
26.01.09, 19:34
vaatan siin meeste sprindi kordust. mis kurat see on , norra lahtised meistrivõistlused?!

mhmh, aind halvasti korraldatud, üks rootslane eksis ära :D

eika
26.01.09, 19:42
mhmh, aind halvasti korraldatud, üks rootslane eksis ära :D
Lahtised Meistrivõistulsed tähendavaki seda, et teiste riikide sportlased võivad ka esineda :õnnelik::õnnelik::õnnelik:

Oljjja
26.01.09, 19:54
Lahtised Meistrivõistulsed tähendavaki seda, et teiste riikide sportlased võivad ka esineda :õnnelik::õnnelik::õnnelik:

sorri, lugesin jälle valesti :D

karl54
31.01.09, 21:36
Täna läks Eestlastel sprindis päris hästi 4 punktikohta, Saarepuu sai parimana 8-nda koha.

Maarek
31.01.09, 22:44
Täna läks Eestlastel sprindis päris hästi 4 punktikohta, Saarepuu sai parimana 8-nda koha.

Kui eriti vastaseid pole, siis tuleb kohalikel poistel täitsa normaalselt välja.

Mask
31.01.09, 23:33
Norrakaid ja rootslasi polnud.

budu
18.02.09, 20:07
Krt see võis päris huvitav võistlus olla.huvitav oleks teada mis rahvusi seal veel oli

Ametlikult neljapäeval algavatel talialade MM-il Liberecis selgitati täna kvalifikatsioonisõitude abil välja osad kehvema FIS-punktiga sportlased, kes murdmaadistantsil starti pääsevad.

Mehed sõitsid 10 km klassikatehnikas, et selgitada kümme pääsejat reedesele meeste 15 km eraldistardist klassikatehniksõidule.

Kiireimat aega näitas kvalifikatsioonis hiinlane Wenlong Xu, kes läbis distantsi ajaga 31.22,9 ja ta edestas taanlasi Jonas Thor Olsenit (+21,6) ja Sebastian Sörenseni (+34,5).

Veel jõudsid põhisõidule austraallased Andrew Mock, Callum Watson, hispaanlane Javier Gutierrez, bulgaarlane Ivan Burgo, lätlased Arvis Liepsins ja Aigars Kalnups ning veel üks taanlane Asger Fischer Mölgaard.

Kõige kehvema tulemuse sai Venetsueela suusamees Cear Baena, kes läbis 10 km ajaga 1:08.10,6 ehk võitjast enam kui poole kauem. Kokku lõpetas 55 suusatajat.

Naised sõitsid 5 km, et selgitada kümme kvalifitseerujat poole pikema maa starti.

Parim oli ameeriklanna Morgan Smyth (17.24,9) hiinlanna Xin Li (+4,7) ja jaapanlanna Michito Kashiwabara (+10,2) ees.

Põhivõistlusele jõudsid ka hiinlannad Song Bo ja Yincui E, uus-meremaalane Anrea Fancy, britt Fiona Hughes, sloveenlanna Katja Visnar, austraallana Esther Bottomley ja bulgaarlanna Teodora Malcheva. Naistest osales kokku 21 võistlejat.

ERR SPORT

budu
18.02.09, 22:37
kahjuks meie Keenia lemmik ei saanud ka edasi.http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=316860

lorenzo
18.02.09, 22:48
krt no selle sangari oleks võind ju ikka võistlema lasta. teenete eest näiteks. ma arvan, et see mees populariseerib suusatamist Aafrika mandril rohkem kui ükskõik kes Euroopa suur suusamees

sirmik
19.02.09, 11:29
Libereci MM-i ajakava koos infoga tele-, raadio- ja internetiülekannete kohta:
http://www.spordikalender.ee/index.php?page=150 (http://www.spordikalender.ee/index.php?page=150&)

mcnamara
19.02.09, 13:30
Libereci MM-i ajakava koos infoga tele-, raadio- ja internetiülekannete kohta:
http://www.spordikalender.ee/index.php?page=150 (http://www.spordikalender.ee/index.php?page=150&)

Neile, kel telekale argipäeval ligipääsu pole, siis teadmiseks, et ka murdmaa-MM-i paistavad rootslased SVT lehel otse üle kandvat. Nagu laskesuuska ja mäesuuskagi. Mis imekombel neil see õnnestub (tavaliselt netipilti välismaalastele ei näidata), ei tea.

lorenzo
19.02.09, 13:36
etvsport näitab ka netis

eika
20.02.09, 15:13
Millal kahevõistuluse suusahüpped on? Võid toimuseid need juba ära?

fcfloraforever
20.02.09, 15:32

kell 17.00 ETV2-st.

lenc
20.02.09, 15:33

Õhtupoole, pärast murdmaad.

fcfloraforever
20.02.09, 15:48
Medal tuleb!Aga milline, vat see on veel lahtine..Heikkinenist sai Veerpalu mööda ja Maega vahe aina väheneb...Loodame Parimat!!!!

EDIT:Lõpp läheb ülipõnevaks!!!Bauer sekundiga ees veeeeel.

cocoon
20.02.09, 15:55
Veerpalu karistab juba teisi...vana kaval rebane raisk!

fcfloraforever
20.02.09, 16:03
ANDRUS VEERPALU ON MAAILMAMEISTER!!!!KAHEKORDNE MAAILMAMEISTER!!!!!!!

Palju Õnne kõigile!!!

Shermann
20.02.09, 16:03
Perfektne!

Maekas
20.02.09, 16:04
Terve hooaeg nokkisid nina ja nüüd tegid ühe võistluse. Nii nagu alati!

Täna on põhjust tähistada :)

fcfloraforever
20.02.09, 16:05
Mae jäi siis viiendaks:)

ja ajalugu kordus!

Davosis enne olümpiat samad kohad nagu valditentros ja võit Veerpalule ning 5. koht Maele.

z3ro
teeme 100g!

KeRRRt
Andrus Võitja

AlwaysRed
20.02.09, 16:06
Super! :r66m7: :r66m7:

Kasper
20.02.09, 16:07
Ilus sõit! Fantastiline!

budu
20.02.09, 16:09
Uskumatu!!!!!Super Andrus ja tubli Jaak!!!!!!!!!!!
krt täna peab tähistama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fcfloraforever
20.02.09, 16:09
Rehemaa siis kahjuks põrus hooaja tähtsamail võistlusel totaalselt aga ehk suudab teha vigade paranduse suusavahetuses või 50 km vabas.

Tofoa
20.02.09, 16:10
ANDRUUUUUUZ !

norsk
20.02.09, 16:11
Võimas, raisk!!

:õlu:

Oljjja
20.02.09, 16:15
teeks šampuse lahti ! :D
Kui Andrus sõidab, siis õiges kohas :r66m7: :r66m7: :r66m7:

fcfloraforever
20.02.09, 16:16
Andrus siis kõige vanem mees, kes tulnud individuaalseks maailmameistriks!
Egas midagi, 2010 tuleb 50 km klassika olümpiakuld!

St_Oliver
20.02.09, 16:17
Täitsa sõnatu kohe. Sellele vennale peaks küll paar monumenti üles panema. Olla nii kaua eemal ning tulla tagasi ja võita. Võimas, müts maha !

erxu
20.02.09, 16:28
Jaa täpselt! Lihtsalt nii vanalt tulla Maailmameistriks on kõva sõna!

cannuman
20.02.09, 16:29
I taked rait skiis...Nagu soome vormelisõitja:D

Devil
20.02.09, 16:34
riispekt!!!!!!!!! tra kui hea :).

budu
20.02.09, 16:35
I taked rait skiis...Nagu soome vormelisõitja:D

mul tuli ka just meelde mika häkkinen kui veerpalu inglise keeles rääkis

Mask
20.02.09, 17:05
Supper!
Rehemaa tegi lihtsalt vale suusavaliku ja lõpus hoidis end suusavahetusega sõiduls.

Edit: See MM saab ju päris hea teatemeeskonna ka kokku. Klassikas Mae ja Veerpalu, Vabas Rehemaa ja Kokk.

fcfloraforever
20.02.09, 17:21
Supper!
Rehemaa tegi lihtsalt vale suusavaliku ja lõpus hoidis end suusavahetusega sõiduls.

Edit: See MM saab ju päris hea teatemeeskonna ka kokku. Klassikas Mae ja Veerpalu, Vabas Rehemaa ja Kokk.

mul siuke kahtlus, et kokk/Kärp alustab ja teises Veerpalu, kolmandas Mae ja viimases Rehemaa.

Silver
20.02.09, 17:21
Suured tänud Andrus ilusa sõid ja päeva eest! Fantast! :)

MihkelK.
20.02.09, 17:25
Kokk jääb ju ikka selleks traditsiooniliseks nõrgaks lüliks. Parem oleks ehk jälle avavahetusse see nõrgim mees jätta, et Andrus saaks kaotatud sekundeid tagasi rabeleda. Jaak suudab vaba sõita küll teate jaoks piisavalt stabiilselt ma usun.

lorenzo
20.02.09, 18:15
kuna kahevõistlejate teemat ei leidnud, siis...

no krt poisid, kus te enne olete olnud? Leetoja ja 93,5 m?

Mask
20.02.09, 20:43
Kokk jääb ju ikka selleks traditsiooniliseks nõrgaks lüliks. Parem oleks ehk jälle avavahetusse see nõrgim mees jätta, et Andrus saaks kaotatud sekundeid tagasi rabeleda. Jaak suudab vaba sõita küll teate jaoks piisavalt stabiilselt ma usun.

No Kokk pole nii nõrk midagi. Grupis sõites võib vägagi hea sõidu teha, mida ta näitas Sapporo MM-il ja ka see hooaeg Rõbinski MK etapil (15 kilti vaba), kui sai küll vaid 29nda koha aga kaotas Angerile vaid 16 sekundiga. Arvatavasti on vorm ka Kokkal parem, kui pool kuud tagasi.

Aga selline lõbus uudis:
http://suusatamine.postimees.ee/?id=85281

ELauter
20.02.09, 23:02
Veerpalu on rahulik mees, läks ja tõi lihtsalt kulla ära :D

KÄRTINHO
20.02.09, 23:43
Suurpärane esitus Veerpalult. Tore, et määrdeta suusad valis. :):)
Aga teates on Eesti meestel ikka see neljas lüli puudu:(

Maarek
21.02.09, 00:00
No Kokk pole nii nõrk midagi. Grupis sõites võib vägagi hea sõidu teha, mida ta näitas Sapporo MM-il ja ka see hooaeg Rõbinski MK etapil (15 kilti vaba), kui sai küll vaid 29nda koha aga kaotas Angerile vaid 16 sekundiga. Arvatavasti on vorm ka Kokkal parem, kui pool kuud tagasi.

Aga selline lõbus uudis:
http://suusatamine.postimees.ee/?id=85281

Tour de Ski'l oskas grupis isegi Algo Kärp üsna normaalselt sõita.
Täna kahjuks see sell kõrbes karmilt :(

Veerpalu on aga karm kuju. Vanima olümpiavõitja rekord tal juba on (see loomulikult uueneb Vancouveris üsna karmilt :p), nüüd siis kergitati ka de Zolti MM vanuserekordit paari aasta võrra :)

Tänane päev oli vedurite selja taga sõitjatel üsna hea. Mae näoilme oli selline, et nagu puhkaks Veerpalu tuules :p Pärast tunnistas, et jäljes oli kõvasti parem liikuda. Samamoodi kasutas Baueri veduriks olemist ära Freeman, kel medalist väga vähe puudu jäi.

SDK
21.02.09, 00:53
Ja määrdemehed ei jäänud ilma Verpa tänuavaldustest no-wax suuskade ettevalmistamisel. Ma ei tea suusatamisest ikka mitte midagi.

Mask
21.02.09, 02:36
Tour de Ski'l oskas grupis isegi Algo Kärp üsna normaalselt sõita.
Täna kahjuks see sell kõrbes karmilt :(

Jah aga Kärp pole eriline vaba sõitja. Mina jätaks Mae ja Veerpalu oma liistude juurde ja laseks neid klassikas sõita. Rehemaa saab vabas väga hästi hakkama ja Kokk siis ka ehk.

Meeskonnasprindis oleks ka hea Veerpalu välja panna. :)

Artur
21.02.09, 04:01
Veerpalu's great form in major championships and lack of such outside these competitions has caused many to believe that he has used illegal performance enhancing drugs in order to win. Nevertheless, it is yet to be proven that Veerpalu has been involved with doping

Eelnev kõik on pärast äsjast MM võitu ilmunud Veerpalu-teemalisse ingliskeelsesse Wikipedia artiklisse...

metssiga
21.02.09, 04:49
no tõestagu enne oma idiootlik jutt!

Artur
21.02.09, 12:17
nüüdseks on juba maha võetud.

Mask
21.02.09, 12:32
Veerpalu's great form in major championships and lack of such outside these competitions has caused many to believe that he has used illegal performance enhancing drugs in order to win. Nevertheless, it is yet to be proven that Veerpalu has been involved with doping

Eelnev kõik on pärast äsjast MM võitu ilmunud Veerpalu-teemalisse ingliskeelsesse Wikipedia artiklisse...

Mõni kade venku või tsehh kindlasti kirjutas. Igal loll saab sinna crap-i kirjutada.

salajane33
21.02.09, 13:08
Mõni kade venku või tsehh kindlasti kirjutas. Igal loll saab sinna crap-i kirjutada.

Pigem juba mõni norrakas või rootslane.

EgoTrip
21.02.09, 13:17
http://suusatamine.postimees.ee/?id=85502
olgem ausad, see jutt oli täiesti ette oodatav

smörgåsbord
21.02.09, 13:19
ma kahtlustan kašuube, jorubasid ja eskimoid.

edit: ahah, noh, andku nad andeks.

cannuman
21.02.09, 13:20
nojah äge värk ju

Mask
21.02.09, 14:02
Kuidas muidu oma pettumust välja näidata, kui mitte teisi mahatehes.

Shermann
21.02.09, 15:10
Ma olen enam kui kindel, et Veerpalu ja teised eestlased pole mingid ajudeta kanad, kes arvavad, et doping on tee võitudeni. Ja eks Aftenposten üritab skandaali tekitamisega ka natukene rohkem oma lehte müüa.

cannuman
21.02.09, 15:17
no olgem ausad. Teiste silmade läbi võib ju as kahtlane olla küll. Et võistleb väha ja siis on mingi kolmekümnes ja siis tuleb MM ja lükkab põske kõigile.

Oli ju selline vägev kreeka 200m jooksja kes 2x aastas võistles...

RantZ
21.02.09, 15:54
Norrakad ohivad ju kogu aeg, kui nende omad ei võida. Seda võis juba oodata, kui neil võistlus perse läheb, siis kasutavad kõik dopingut.

Mask
21.02.09, 15:54
Pole siin midagi kahtlast. Nädal aega tagasi oli ta üheksas ja paar korda on ta veel see hooaeg esikümnes olnud. Normaalne ,et sellises vanuses keskendutakse hooaja tähtsamale sõidule ja pole vaja tõmmelda MK etappidel. Kõik kes sellel hooajal MK etappidel on esikolmiku seas olnud polnud eile tegijate sea.

rainer44
21.02.09, 17:10
homme veerpalu hakkab siis suusavahetusega sõidus jälle enda imelist klassikatehnikat näitama

fcfloraforever
21.02.09, 17:13
homme veerpalu hakkab siis suusavahetusega sõidus jälle enda imelist klassikatehnikat näitama
klassikas võiks eest ära saada, aga ilmselt nii ei juhtu.
vabatehnikas võiks eluparima sõidu teha.

lenc
21.02.09, 17:38
Ma tahaks teada, millal ükskord see kahes stiilis sõit tehakse niimoodi, et vabatehnika esimesena ja siis klassika.

rainer44
21.02.09, 17:38
klassikas võiks eest ära saada, aga ilmselt nii ei juhtu.
vabatehnikas võiks eluparima sõidu teha.

enne põlvevigastust ta suutis juu sapporo mk -l suusavahetuses 4.ks tulla

ALEKOK
21.02.09, 18:30
Ma tahaks teada, millal ükskord see kahes stiilis sõit tehakse niimoodi, et vabatehnika esimesena ja siis klassika.

Võiks üldse proovida seda distantsi ka eraldistardist. See võiks päris huvitav olla.

cannuman
21.02.09, 18:35
ühisstardid on ikkagi kordades põnevamad ju

fcfloraforever
21.02.09, 20:27

nii oleks meie klassikutel suurem lootus ka midagi saavutada minu arust, vabatehnika poolel hoida end vaikselt grupis ja mitte maha jääda ning siis klassikas panema hakata.

piimamees
21.02.09, 21:27
no olgem ausad. Teiste silmade läbi võib ju as kahtlane olla küll. Et võistleb väha ja siis on mingi kolmekümnes ja siis tuleb MM ja lükkab põske kõigile.

Oli ju selline vägev kreeka 200m jooksja kes 2x aastas võistles...

eks veerpalul ole vanus ning positsioon selline, et pole vaja igal pool ringi silgata. norras ja rootsis on suurvõistlustele pääsemine juba ni iraske, et tuleb mingisugustes rõõbinskites ja vänkuuverites möllata, et koondise treeneritele muljet avaldada ja sellega ehk saada koht võistlustel. eilses võistluses aga olid tipus need, kellel selliseid muresi pole ja olid puhanumad-värskemad. bauerit vaevalt keegi julgeks koondisest väljaarvata, isegi kui ta jääks regulaarselt MK etapidel viimaseks.

Mask
21.02.09, 22:03
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=317321

meesmuiste
22.02.09, 00:58
natukene statistikat:

eelmise nädala vaadatavus (see, mis lõppes Tartu maratoniga):

1 VÕSAREPORTER
2 ÕNNE 13
3 PEALTNÄGIJA
4 TÕEHETK
5 REPORTER, REPORTER+
6 SAATEVIGAD BBC MOODI
7 AKTUAALNE KAAMERA
8 TARTU MARATONI FINISH
9 PAAR
10 VEIKKO TÄÄRI SUUSAPÄEVIKUD

maratoni finišit vaatas 170000 inimest, Tääri 163000 inimest. Tääri asja eest teen endale pika pai :)

kes veel ei tea, siis Tääri kõiki suusapäevikuid saab vaadata siit: http://sport.err.ee/suusk.php?0585208

Veerpalu sõidu kohta veel infot pole. Tuleb E või T.

Raivo19
22.02.09, 01:52
Ja määrdemehed ei jäänud ilma Verpa tänuavaldustest no-wax suuskade ettevalmistamisel. Ma ei tea suusatamisest ikka mitte midagi.Libisemisosa tuleb ju ikka ette valmistada(parafiin+pulber).Ning vähemtähtis pole ka suusavalik.:)

metssiga
22.02.09, 03:45
heh ja selgeks tuleb ka enne teha kumb parem on kas wax või no wax. selleks tuleb osad suusad siiski määrida....

zaz
22.02.09, 04:21
maratoni finišit vaatas 170000 inimest, Tääri 163000 inimest. Tääri asja eest teen endale pika pai :)

Ei taha küll sinu rõõmu rikkuda, aga kas sa ei leia, et see Tääri suusapäevik on seal sees pigem sellepärast, et rahvas krutib kanali ette juba ennem kui algab oodatav saade/ülekanne vms. Ka mina juhtusin seda vaatama siin hiljuti, oodades mingit muud saadet või asja.
Sama seis ilmselt ju ka selle BBC saatevigadega :P

Aga muidu tore vaatamine muidugi see Tääri suusapäevik :) Heli poole pealt aga seda, et üks lugu mis seal mängis (üks ja sama oligi koguaeg) on vist spordisaadetes üks enim kasutatutest :D

meesmuiste
22.02.09, 06:05
zaz, sul õigus, esialgu ta seal olema ei pidanud. pidi olema päev varem ETV2s.

aga lihtsalt number oli üllatav.

millist lugu mõtled? ilmselt olen ise seda siis korduvalt varem kasutanud :D

JanK
22.02.09, 15:44
Täitsa perses, vabatehnika poole peal on Andrus hetkel 1.!

JanK
22.02.09, 16:18
Ja esikoha sai Northug, teine Söedergren ning kolmas Di Centa.
AVP 19-s või 20-s, fotofiniš. Mae 37.

fcfloraforever
22.02.09, 16:43
No teates võiks teha nii, et Mae esimene vahetus, Veerpalu teine ja siis oleksime 2 vahetust pildis ilusasti!
et nagu oleme kaks vahetust pildil ja kolmandaga langeme ei tea kuhu ja viimases rehemaa lihtsalt longib finisisse kuna nkn midagi pole teha enam?

mina paneks kas kokk või kärp esimesse vahetusse, teise veerpalu(lootes, et vahe üüratu suureks ei lähe esimeses vahetuses)siis Veerpalu sõidab eest teistel, mae vabatehnikas hoiab kohta nii kuis saab ja kui grupp saab kätte, siis maha ei jää ja rehemaa hoiab end grupis ja lõpus vajutab.

eika
22.02.09, 16:45
Ma paneks Veerpalu esimesse vahetusse ja käsiks tal teistel eest ära sõita ja kõigile teistele meeskondadele ringiga pähe teha. Kõik meeskonnad peale Eesti peaks kõrvale astuma ja Eesti oleks maailmameister!!!!!!

Kasper
22.02.09, 16:48
Ma paneks Veerpalu esimesse vahetusse ja käsiks tal teistel eest ära sõita ja kõigile teistele meeskondadele ringiga pähe teha. Kõik meeskonnad peale Eesti peaks kõrvale astuma ja Eesti oleks maailmameister!!!!!!
Täpselt! Võtsid mult sõnad suust! :)

ALEKOK
22.02.09, 16:52

Liiga hea :D

Mask
22.02.09, 16:55
et nagu oleme kaks vahetust pildil ja kolmandaga langeme ei tea kuhu ja viimases rehemaa lihtsalt longib finisisse kuna nkn midagi pole teha enam?

mina paneks kas kokk või kärp esimesse vahetusse, teise veerpalu(lootes, et vahe üüratu suureks ei lähe esimeses vahetuses)siis Veerpalu sõidab eest teistel, mae vabatehnikas hoiab kohta nii kuis saab ja kui grupp saab kätte, siis maha ei jää ja rehemaa hoiab end grupis ja lõpus vajutab.

Nii heas vormis ta enam pole nagu paar aastat tagasi, kus ta suutis meeskonna munitulise kaotuse tagasi sõita. Kas kaks esimest vahetust on klassika ja siis kaks viimast vaba?

cannuman
22.02.09, 16:57
esimene on klassika, siis teine on vaba, kolmas on suusavahetusega laskesuusatamine ja viimane teeb suusahüpped nagu MM-il alati.

Epic
22.02.09, 17:32
AVP

Ameerika kõige naljakamad koduvideod?

norsk
22.02.09, 18:03
Norra naistekoondise tegemistest... (http://www.dagbladet.no/sport/2008/11/13/553894.html) :D

JanK
22.02.09, 18:05
Ameerika kõige naljakamad koduvideod?

See oleks AFV.

Mask
22.02.09, 18:07
Vahi Björgeni kõhulihased :eek: , aga sellest videost oli kuskil lehes ka juttu paar kuud tagasi.

Mask
23.02.09, 00:51
Tegelikult, kui Rehemaa sõidab samamoodi, nagu täna, siis teda ei tohiks viimasesse vahetusse lasta ehk. Võib-olla talle see ilm ei sobi? Kokk ei saanud eriti hakkama ka, Kokk ja Rehemaa on sellised vennad ju eestlastest, kes suudavad ka uisku kuidagimoodi. Tegelt ma jääksin enda teooria juurde, ehk siis
1. Mae hoiab pundis, tuleb 5 sekki liidrist hiljem vahetama
2. Veerpalu teeb sisse 14-15 sekise vahe, annab teate Kokale
3. Kokk suudab kuidagimoodi peagrupis püsida, annab teate 10 seki pärast liidreid kuskil ~6.-7. kohal
4. Rehemaa jõuab Northugile ja mingile tšehhi või vene pässile järgi, kuid lõpus maksab lõivu selle eest ja väsib, tasuks pronksmedaljoonid.

Keegi on ikka väga positiivne :D
Hea, kui top 10 saaks.

metssiga
23.02.09, 18:05
mae oskab ju teates kukkuda reeglina. esimeses vahetuses kindlasti.

flameas
23.02.09, 18:45
pigem jääb mae maha, veerpalu midagi erilist ei tee, peale kokka umbes kolme minutiline vahe ja rehemaal pole enam midagi teha. Top kümme siiski, kuna MMil ei tohi erinevalt MK ettapidest panna üks riik välja enam kui ühe võistkonna

Oljjja
23.02.09, 23:04
Raudselt tuleb: Veerpalu, Mae, Rehemaa, ankrumees Kokk.

ja koht 8-10 midagi. :o

budu
24.02.09, 00:01
teates siis Kärp,Veerpalu,Mae,Rehemaa ja homme sprindis üks eestlane finaalis

karl54
24.02.09, 02:03
Võimas, täna on siis meeste sprindis 135 startijat, usun, et see on tiitlivõistluste rekord, Oleks tore, kui vähemalt 4 eestlast saaks 30 parema hulka, 3 meest ka üks naine. 12 parema hulka on ilmselt suurimad lootused saada Kümmelil.

KeRRRt
24.02.09, 13:06
kunagi ammu ammu oli hea teate tiim.
mae ja veerpalu ja olle ja keegbi neljas, nt. narusk vms.
kui õieti mäletan, et suht hea koha said ka nad kunagi, 5 vms.
aga noh, enam pole midagi loota. mis järgmine aasta saab? rehemaa sõidab üksi? :D:D

wacho
24.02.09, 13:39
Pikemal vabatehnikadistantsil paneb see GÖssner veel kõigile pika puuga. Päris pull oli Kuuse ja Peki hämmingut kuulda. Juunioride laskesuusa MM-l võitis tüdruk 8 möödalasuga kulla. Sõitis terve distantsi gaas põhjas.

Mask
24.02.09, 14:09
Meestest siis Saarepuu ja Kümmel edasi, naistest Udras. Kümmel ja Saarepuu siis ka veerandfinaali sõidus koos.

karl54
24.02.09, 14:10
Edasi pääses siis 3 eestlast, kardan, et täna eestlastel poolfinaali asja pole, Jonson ja Hattestad ilmselt võtavad 2 esimest medalit ära.

EgoTrip
24.02.09, 14:27
mis kell eestlased stardivad?

jaamu
24.02.09, 14:48
mis kell eestlased stardivad?

Udras 14:15, Saarepuu ja Kümmel 14:41

Epic
24.02.09, 14:54
kunagi ammu ammu oli hea teate tiim.
mae ja veerpalu ja olle ja keegbi neljas, nt. narusk vms.
kui õieti mäletan, et suht hea koha said ka nad kunagi, 5 vms.

Neljas oli Meelis Aasmäe. Kuulus, ainult klassikas sõidetud, Davosi teade.

Mask
24.02.09, 14:57
Keegi laskesuusatajates kuulus ju ka teatese vahepeal.

fcfloraforever
24.02.09, 15:00
Keegi laskesuusatajates kuulus ju ka teatese vahepeal.

tobreluts on teadet sõitnud.

cannuman
24.02.09, 15:49
yeah baby....Anti edasi

Kaspy
24.02.09, 15:59
Hea töö Antilt,aga liikumisest oli näha,et poolfinaalist finaaliminekut vaevalt tuleb,kui siis ainult vastaste ebaõnne korral

Oljjja
24.02.09, 16:00
Võimas, täna on siis meeste sprindis 135 startijat, usun, et see on tiitlivõistluste rekord, Oleks tore, kui vähemalt 4 eestlast saaks 30 parema hulka, 3 meest ka üks naine. 12 parema hulka on ilmselt suurimad lootused saada Kümmelil.

Aaga Saarepuu sai :D

lorenzo
24.02.09, 16:02
vene kukk paneb selle kogu asja kinni

Shermann
24.02.09, 16:22
Poolfinaal läks Antil natukene nihu, aga pole hullu. Tulemus on väga hea

Kaspy
24.02.09, 16:25
Tglt jääb olenemata B finaali tulemusest õhku küsimärk,mis eesmärkidega Antti seda poolfinaali sõitma läheb,kui kuti eesmärgiks on B finaalis võimalikult kõrge koht siis võiks ju poolfinaali üldse suuskadel läbi kõndida,teist etappi järjest kuuleb Kuuse suust seda kuidas Antti ennast B finaaliks hoiab.
On ju siililegi selge et mingisugust edasiminekut kuskiltki poolt näha pole.
Ma ei rääkinud seda juttu selleks et Anttit laimata,vastupidi ma olen sama linna poiss ja hoian talle igati tema tegemistes pöialt

Kasper
24.02.09, 16:34
Tglt jääb olenemata B finaali tulemusest õhku küsimärk,mis eesmärkidega Antti seda poolfinaali sõitma läheb,kui kuti eesmärgiks on B finaalis võimalikult kõrge koht siis võiks ju poolfinaali üldse suuskadel läbi kõndida,teist etappi järjest kuuleb Kuuse suust seda kuidas Antti ennast B finaaliks hoiab.
On ju siililegi selge et mingisugust edasiminekut kuskiltki poolt näha pole.
Ma ei rääkinud seda juttu selleks et Anttit laimata,vastupidi ma olen sama linna poiss ja hoian talle igati tema tegemistes pöialt
No ilmselt alguses Anti proovis finaalipääsu, siis sai aru, et ei jaksa ja siis hoidis ennast B-finaaliks.:rolleyes:

cannuman
24.02.09, 16:37
intervuuj on meeldivad...

mis vahe on u23 ja täiskasvanute võistlustel...

eee u23 seas on noored aga MK-s on vanemad ka.

cannuman
24.02.09, 16:39
jeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaahhhhhhhhh. Kõva sõna

Tofoa
24.02.09, 16:40
Saarepuuuuuuu !

Kaspy
24.02.09, 16:41
OK, tuleb öelda et õnneks pisut eksisin,tuli vähemalt kohaparandus MMil.

Kasper
24.02.09, 16:41
Hästi, Anti! Seitsmes koht on ka hea koht! Ikkagi MM ju. :)

Shaq
24.02.09, 16:43
Superb!

(kümme)

Oljjja
24.02.09, 16:46
loobumine finaalkoha eest võitlemisest oli õige otsus :r66m7:

SleepWalking
24.02.09, 16:57
loobumine finaalkoha eest võitlemisest oli õige otsus :r66m7:

ma ei saa sellest loogikast aru. eriti arvestades kolmes sõidus neljast demonstreeritud vormi. aga mis seal ikka, kindlasti teadis ise paremini. korralik koht ju ikkagi.

kala2
24.02.09, 17:30
ma ei saa sellest loogikast aru. eriti arvestades kolmes sõidus neljast demonstreeritud vormi. aga mis seal ikka, kindlasti teadis ise paremini. korralik koht ju ikkagi. ei mõista samuti headmeelt miski 7 koha üle aasta suurvõistlusel...samahästi võiks ju naruski koha yle megahäppi olla...mm-il siiski loevad medalid...

cannuman
24.02.09, 17:56
No kuule. Kui ilma medalilootuseta üldse mitte osaleda, siis oleks mingi 10 venda stardis ja jube põnev?

Vend pani B finaali kinni ja oli rohkem kui 100 osaleja seas väga hea kohal. Ja kui keegi on 30 saamise üle õnnelik, siis olgu. Hea saavutus seegi.

Mask
24.02.09, 18:07
Parem olla A-finaali viimane, kui B-finaali esimene. Lõpuni tuleks ikka võidelda.

cannuman
24.02.09, 18:10
no tal polnud jõudu ennast A finaalis sõita ju johhaidiii. Oleks täiega lõpuni sõitnud, oleks ikka B finaal ja seal saa suhu saanud ilmselt.

Ei ole ju kole keeruline aru saada ju?