PDA

View Full Version : Suusatamise MK

Leheküljed : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

meesmuiste
04.01.10, 18:21
Sõbrad, kes ei ole näinud, siis Veikko Tääri suusapäevikute selle hooaja 3. osa on siin:

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9147

Seekord siis tehakse tehnikatrenni ;)

Mask
04.01.10, 18:52
Rehemaa jätab Tour de Ski pooleli:http://sport.err.ee/index.php?06103651

Noo kui tervis pole hea, siis on see ainuõige otsus.

Postimees väidab, et ka Kokk jätab tuuri pooleli. Olen enamjaolt Kaspy jutuga nõus. Olümpia aastal oleks võinud ikka selle tuuri ära jätta või lühendada seda.

marcello
04.01.10, 20:16
Postimees väidab, et ka Kokk jätab tuuri pooleli. Olen enamjaolt Kaspy jutuga nõus. Olümpia aastal oleks võinud ikka selle tuuri ära jätta või lühendada seda.

Rehemaa 12-ndana edasi, Kokk aga pidi mõne lehe väitel juba kodus olema samas on protokollis ilusti kohal. Kerge otsida teda kui tead kust otsida;)

keenjus250
04.01.10, 20:18
ise haige ja siis on northugiski parem

Mask
04.01.10, 21:22
Rehemaa 12-ndana edasi, Kokk aga pidi mõne lehe väitel juba kodus olema samas on protokollis ilusti kohal. Kerge otsida teda kui tead kust otsida;)

Kuuse väitis ,et lahkub pärast tänast sprinti. Rehemaa tegi tubli tulemuse eelsõidus, kuid kiirust siiski polnud piisavalt ,et poolfinaali pääseda.

fcfloraforever
04.01.10, 21:32
Tundub, et starter seal Tšehhimaal on juba parajalt purjus ja kipub magama jääma.

ROOTSI KUNN
05.01.10, 00:08
ise haige ja siis on northugiski parem
Lõpp vend onju ! No siin ei ole kahtlustki aasta sportlase tiitel on taskus ja Alaveer jälle aasta treeneriks.

metssiga
05.01.10, 00:24
Kunn saa üle! suur mees aga kogu aeg jonnid. kõik ei mängi jalkat. enamik isegi vaata eestis seda. mis parata. jalkast huvituvate inimeste foorumis pidevalt sappi pildudes seda seisu vist ei muuda? või mis?

ROOTSI KUNN
05.01.10, 02:00
Kunn saa üle! suur mees aga kogu aeg jonnid. kõik ei mängi jalkat. enamik isegi vaata eestis seda. mis parata. jalkast huvituvate inimeste foorumis pidevalt sappi pildudes seda seisu vist ei muuda? või mis?
Voi v***u küll ,kus tuli nüüd moraalijünger välja: Mis siin jalkaga pistmist oli ? Kui ma ütlen midagi kusagil siin foorumis ja sina ennast puudutatuna tunned ja jalkaga kohe mingeid paralleele hakkad tõmbama siis võõras mure ütleks..
Mis see sinu asi üldse on mida ma kirjutan? MIna ei hüppa inimestele persega näkku ,kui nad muude alade fännid on ja jalkat tulevad kommenterima. Nii ,et ära edaspidi aega raiska

metssiga
05.01.10, 02:07
no noh ega sellise räuskamise peale oskagi miskit kosta muud, kui et ei ole mõtet tõesti aega raisata.....

keenjus250
05.01.10, 10:06
kunn, lihtsalt tõin välja olukorra mis juhtus. tore kui oma mees on maailma tipust parem, ei pea selle peale kohe vastu rääkima hakkama. Kui ei jaga suusatamisest midagi siis mis sa räuskad siin. pole mõtet ilma asjata sõimama kukkuma. oleksid sa siis ka nii öelnud kui rehemaa oleks sprindi etappi võitnud?

ROOTSI KUNN
05.01.10, 12:16
kunn, lihtsalt tõin välja olukorra mis juhtus. tore kui oma mees on maailma tipust parem, ei pea selle peale kohe vastu rääkima hakkama. Kui ei jaga suusatamisest midagi siis mis sa räuskad siin. pole mõtet ilma asjata sõimama kukkuma. oleksid sa siis ka nii öelnud kui rehemaa oleks sprindi etappi võitnud?
Tubli , mine nüüd õue kelgutama .

cannuman
05.01.10, 13:22
Mis te ahvid karjute. Rääkige parem mis Northugil juhtus? keegi määris snickersit suuskade alla määrde asemel?

Mask
05.01.10, 14:11
Mis te ahvid karjute. Rääkige parem mis Northugil juhtus? keegi määris snickersit suuskade alla määrde asemel?

Northug lihtsalt tõestas ,et ta on ka inimene, kes väsib.

cannuman
05.01.10, 14:13
see oli tema enda kommentaar?

Mask
05.01.10, 14:15
see oli tema enda kommentaar?

Ei olnud aga juba üleeilses sprindis oli näha ,et ta on natukene väsinud. Poleks venku rootslase maha tõmmanud finaalis, siis oleks Northug vast alles neljas olnud.

marcello
07.01.10, 15:18
Mida Kärp öösel söönud on? Kas ka punktid tulemas?

edit: Tundub, et verivorst ja hapukapsas teevad Algoga imet. Aasta tagasi jaanuari algul 21-e, täna 22-e

silverman
07.01.10, 15:52
Mida Kärp öösel söönud on? Kas ka punktid tulemas?

edit: Tundub, et verivorst ja hapukapsas teevad Algoga imet. Aasta tagasi jaanuari algul 21-e, täna 22-e

Palju seal neid tegijaid mehi veel alles oligi?
Ja rada tundub et oli ülilihtne, 23 minutit 10 km klassikas räägib enese eest.

RantZ
07.01.10, 16:32
Kärp ongi selline vend, kellel tulevad head tulemused peale mitut päeva pingutamist. Eelmine aasta ju oli sama teema ja siis ka räägiti sellest.

keenjus250
07.01.10, 16:42
teist korda elus punktidel. edu!

mcnamara
07.01.10, 16:46
Palju seal neid tegijaid mehi veel alles oligi?
Ja rada tundub et oli ülilihtne, 23 minutit 10 km klassikas räägib enese eest.

Ilmselt tulekski vaadata kaotust neile tõelistele klassikaässadele a la Rickardsson ja Bauer. Ei ole sugugi hull vahe isegi 10 km kohta.

Kaspy
07.01.10, 16:53
Kui distants oleks olnud aga 15 km siis küllap ta lõpuks kustunud oleks ja 30. seast välja langenud. Tänane päev oli aga tulemus selline.

silverman
07.01.10, 17:34
Ilmselt tulekski vaadata kaotust neile tõelistele klassikaässadele a la Rickardsson ja Bauer. Ei ole sugugi hull vahe isegi 10 km kohta.

Ei ütleks, et see 5% just vähe on.
Aga tubli sõit sellegipoolest.

mcnamara
07.01.10, 17:52
Oeh ma ei saa jätta ütlemata, et 5 km naistele eraldistardist teeb silmale rõõmu. Tõeline klassika, vana hea suurvõistluste distants. Suusaliidult on täielik sigadus, et nüüdseks kavast kadunud.

Aílton
07.01.10, 19:14
Oeh ma ei saa jätta ütlemata, et 5 km naistele eraldistardist teeb silmale rõõmu. Tõeline klassika, vana hea suurvõistluste distants. Suusaliidult on täielik sigadus, et nüüdseks kavast kadunud.

no minu jaoks on neid sigadusi veelgi, näiteks pikad individuaaldistantsid meestele( 30km, 50km). Need ühistardid olid algus huvitavad, enam ei paku pinget, lõpuks tuleb mingi sprinter ja tõmbab distantsimeestele koti pähe.

cannuman
07.01.10, 19:44
äkki on rajad liiga lihtsad ühisstardi jaoks...Või siis on distantsimehed liiga laisad ja ei viitsi tempoga tappa nn sprintereid.

Mask
07.01.10, 20:03
no minu jaoks on neid sigadusi veelgi, näiteks pikad individuaaldistantsid meestele( 30km, 50km). Need ühistardid olid algus huvitavad, enam ei paku pinget, lõpuks tuleb mingi sprinter ja tõmbab distantsimeestele koti pähe.

Keda sa sprinterite all silmas pead? Northug kindlasti pole ainult sprinter.

Aílton
07.01.10, 21:29
Keda sa sprinterite all silmas pead? Northug kindlasti pole ainult sprinter.

Noh natuke liialdasin sprinterite osas ja ei mõelnud üldsegi seda hooaega ainult. Aga mõte oli selline, et kes muidu üksi ei suuda võidule sõita, siis grupis kannatab ära ja finishis paneb lõpuspurdiga asja maksma. See mulle kõige vähem asja juures meeldibki, et need kes varem piruka juures olid, siis neil pole enam erilist lootustki.
Aga saan aru et oli vaja hakata midagi uut pakkuma ja reitinguid tõstma-hoidma.

elx
08.01.10, 00:51
kusjuures ma ei saa aru mille arvelt need reitingud tõusevad - sprint on uuendusena ülihästi õnnestunud, kuid mis selles põnevat on kui 50 tegelast üksteisel suusakeppe sätivad?

marcello
08.01.10, 11:44
mis sprint see 1,2-1,4 km ikka on. Lasku pikal sirgel 500-700 m paaris tuisata ja tulevad suusa Usain`id ka välja

Kaspy
08.01.10, 11:46
Sel juhul oleks meie sportlastel isegi lootust (Jallai,Saarepuu)
Tegelikult muudab selline pushimine meeste vahel ala just pigem atraktiivsemaks, tugevaim jääb ellu.

mcnamara
08.01.10, 11:59
Sprindi vastu pole mul midagi, aga 50 (või 30) ühisstardist on vaataja jaoks üliigav võistlus. Me võime ju unistada sellest kuidas Veerpalu teistel poolel maal eest ära sõidab, aga reaalses elus selliseid asju ei juhtu. Või juhtus seni kuni ringi sõitsid taolised dopingut otsast otsani täis topitud üliinimesed nagu Mühlegg, aga enam mitte.
Tänapäeval loksutakse 47 km pundis ja siis vaadatakse, kes kõige kiiremini lõpetab.

Raivo19
08.01.10, 19:04
Sprindi vastu pole mul midagi, aga 50 (või 30) ühisstardist on vaataja jaoks üliigav võistlus. Me võime ju unistada sellest kuidas Veerpalu teistel poolel maal eest ära sõidab, aga reaalses elus selliseid asju ei juhtu. Või juhtus seni kuni ringi sõitsid taolised dopingut otsast otsani täis topitud üliinimesed nagu Mühlegg, aga enam mitte.
Tänapäeval loksutakse 47 km pundis ja siis vaadatakse, kes kõige kiiremini lõpetab.Veerpalu on avalikult välja öelnud, et üritab sellele reaalsusele Vancouveris lõpu teha. Näis, kas õnnestub. Keeruline ilm oleks ehk eelduseks.

Muidugi, tegelt on jutt õige, et sõit igav. Korra lasti Raul Olle ka teadmatusest Vasaloppetil ära, enam pole sellist asja juhtunud. Olümpial aga teatakse üksteist liigagi hästi.

lenc
08.01.10, 19:53
Veerpalu on avalikult välja öelnud, et üritab sellele reaalsusele Vancouveris lõpu teha. Näis, kas õnnestub. Keeruline ilm oleks ehk eelduseks.

Oleneb mis mõttes keeruline ilm. Lumesaju korral täidaks liider lumesaha ametit ja eest ära saada pole mitte mingit lootust.

Mask
09.01.10, 18:33
Ma loodan ,et Andrus vaatas tänast sõitu :P

Aílton
10.01.10, 01:48
See oli lihtsalt hull sõit! Bauer seebiks!

keenjus250
10.01.10, 12:31
bauer tegi küll hullu sõidu aga kui ta esimesena tõusu lõppu jõuaks oleks ta selline kapsas et olümpial võitleks ta 60 hulka pääsemise nimel.

Mask
10.01.10, 14:24
Vaatasin täna Yle2 pealt Liberenci maratoni kokkuvõtet (50 kilti), kus Veerpalu jäi kuuendaks ja Mae 13ndaks, ja tekkis kahtlus, et kuidas meie mehed küll olümpial kavatsevad konkurentsis püsida, kui nad saavad ka juba ammu pensil oleva Alsgaardi käest kaela. Mae kaotus oli veel eriti hurmuäratav, ligi kaks minutit.

marcello
10.01.10, 17:59
bauer tegi küll hullu sõidu aga kui ta esimesena tõusu lõppu jõuaks oleks ta selline kapsas et olümpial võitleks ta 60 hulka pääsemise nimel.

Ila!
Miks see Bauer siis nii nõrgake on ja erand teiste tippsuusatajate hulgas, et ei jõua isegi 35 päevaga taastuda?

Mask
10.01.10, 19:20
Bauer oli nii kõva vend lõpus, et ei viasnud üldse väsimusest pikali ja tervitas hoopis finišisse tulevaid surmväsinud konkurente. Tundus ,et vana oleks võinud veel ühe sellise distantsi vabalt ära sõita.

marti88
10.01.10, 19:29
Vaatasin täna Yle2 pealt Liberenci maratoni kokkuvõtet (50 kilti), kus Veerpalu jäi kuuendaks ja Mae 13ndaks, ja tekkis kahtlus, et kuidas meie mehed küll olümpial kavatsevad konkurentsis püsida, kui nad saavad ka juba ammu pensil oleva Alsgaardi käest kaela. Mae kaotus oli veel eriti hurmuäratav, ligi kaks minutit.

Maelt ei tasu tõesti sel aastal midagi loota.. ületrenn rikkus ta hooaja..olen suht kindel... aga Veerpalu kohta ütleks nii palju ,et need pensil olevad norra suusatajad ei ole mingid hädad.. nad ju peavad samamoodi tegema kõvasti trenni ,et maratoni meestega konkurentsis püsida.. olen üsna kindel ,et paljud neist põhidistantsi sõitjatest kaotaksid sealsele esikolmikule

Kasepats-Pidur
10.01.10, 20:30
Alsgaard kannatas grupis ära ja lõpuspurt oli tema trump juba mittepensionär olles. Karta on, et Veerpalu olümpiasõit läheb samas stiilis - grupi eesotsas, aga medalitelt siiski väljas.

Mask
10.01.10, 20:33
Alsgaard kannatas grupis ära ja lõpuspurt oli tema trump juba mittepensionär olles. Karta on, et Veerpalu olümpiasõit läheb samas stiilis - grupi eesotsas, aga medalitelt siiski väljas.

Veerpalu oli tegelt neljamehelisest grupist lõpus natukene maha jäänud, kuid finišiks sai natukene lähemale.

Mask
10.01.10, 21:00
Veerpalu intervjuu Vikerraadiole (http://sport.err.ee/index.php?06103958)

Maarek
10.01.10, 21:40
Ila!
Miks see Bauer siis nii nõrgake on ja erand teiste tippsuusatajate hulgas, et ei jõua isegi 35 päevaga taastuda?

Vaata tema tulemusi suurvõistlustel.
Pole just palju ette näidata. :doh:

Nõrgake ta vaevalt on, aga üsna palju paugutanud enne tippvõistlust ja siis kui kulminatsioon käes, siis ...

Pean tunnistama, et sarnaselt varasematele aastatele, ma tema peale ka Vancouveris panustama ei hakka.

Mask
10.01.10, 21:54
Bauer on just enam-vähem õigel ajal vormi jõudmas. Eile ja täna oli ta küll ülivõimas.

marcello
10.01.10, 23:00
Vaata tema tulemusi suurvõistlustel.
Pole just palju ette näidata. :doh:

Nõrgake ta vaevalt on, aga üsna palju paugutanud enne tippvõistlust ja siis kui kulminatsioon käes, siis ...
.

Olümpia hõbe ja MM hõbe ja mõlemad korrad teadagi kelle järel.
Pole midagi kellegi meelest sis las ta olla aga väide 60 kohtade peale oli ikka räme liialdus.
Selge on ka see, et hooaja alguses ei teinud ta mdagi aga nüüd hakkab pildile tulema ja väga võimsalt. Ma oleks ka rahul kui ta olümpiaks kustuks, samas oleks Veerpalul just Bauerist kasu, et lõpumehi küpsetada ja siis eest ära sõita koos

Maarek
12.01.10, 00:46
Bauer on just enam-vähem õigel ajal vormi jõudmas. Eile ja täna oli ta küll ülivõimas.

Selle tema sisuliselt ainsa mõeldava distantsini veel üsna palju aega. Arvestades seda, et tippvorm väga pikalt ei kesta, siis äkki natuke vara olla ülivõimas?

Olümpia hõbe ja MM hõbe ja mõlemad korrad teadagi kelle järel.
Pole midagi kellegi meelest sis las ta olla aga väide 60 kohtade peale oli ikka räme liialdus.

Millisest minu lauseosast sa lugesid välja sellise väite?:confused:

ROOTSI KUNN
12.01.10, 01:12
Noh suured suusaspetsid ,kas keegi teist ennast nädalavahetusel Otepääle lohistab?
Kui siis tulge Supporter Grupi punasest telgist läbi mis asub kohe staadioni väravatest sisse tulles vasakut kätt ma müün teile odavalt mõne pasuna ,et saaksite seda puhudes kogu suusamaailmale tõestada ,kui kõva suusamaa me oleme :)
Ja kuse Lempsi käest saate samuti kiita.

marcello
12.01.10, 02:01
Millisest minu lauseosast sa lugesid välja sellise väite?:confused:

Sa ikka loed teisi komme ka enne kui sõna võtad?

Algselt postitas krissu04 Vaata postitust

Noh suured suusaspetsid ,kas keegi teist ennast nädalavahetusel Otepääle lohistab?
. Pasunad ja lemps on pohh, sõpradega on traditsiooniks kujunenud sel ajal põhja lätis möllata. Seega olen kohal.
Raivo-saun 20 km eemal on siiani jõus, võlli õde ka kohal;)

meesmuiste
12.01.10, 16:42
nii suusasõbrad, kes pole veel näinud, siis siin on uus osa Tääri suusapäevikutest. seekord on peakangelaseks aga sisuliselt algaja Tarmo Tiisler (Vikerraadio spordireporter). on nii huumorit kui ka asjalikke nõuandeid (eelkõige klassikalises tehnikas).

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9183

Aílton
12.01.10, 17:15
nii suusasõbrad, kes pole veel näinud, siis siin on uus osa Tääri suusapäevikutest. seekord on peakangelaseks aga sisuliselt algaja Tarmo Tiisler (Vikerraadio spordireporter). on nii huumorit kui ka asjalikke nõuandeid (eelkõige klassikalises tehnikas).

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9183

ma vaatasin, et keegi Hr.Silm on asjajuures osaline:)

meesmuiste
12.01.10, 17:26
ma vaatasin, et keegi Hr.Silm on asjajuures osaline:)

ah on jah mingi mõtetu tüüp seal :D

metssiga
12.01.10, 17:59
raul olle suuski pidi kuulujärgi tassima vist.

meesmuiste
12.01.10, 18:02
raul olle suuski pidi kuulujärgi tassima vist.

ja vajadusel ka kaameramehe statiivi :)

Maarek
12.01.10, 21:30
Sa ikka loed teisi komme ka enne kui sõna võtad?

Tsiteerid mind, aga tegelikult kommenteerid mingi krissu või kelle iganes väidet?
Ma oletan, et sa siiski tead mida tähendab tsiteerimine, mistõttu tekib küsimus, et miks kurat on minu kommentaari tsiteerides vajadus vastata kellegi suvalisele kommentaarile? Siin ei puutu ju asjasse see, kas mina loen varasemaid kommentaare või mitte.

Täna oli Eesti Päevalehes hea ülevaade sellest, kui hästi on Tour de Ski võitjad osalenud vastava aasta tiitlivõistlustel. Baueri eelmise võidu aastal tiitlivõistlust ei toimunud, seega on tal nüüd võimalus teha ajalugu ja saada esimese tuurivõitjana tiitlivõistluste kuldmedal.
Nagu varem mainitud, siis mina sellele muidugi ei panusta, aga ei arva ka, et Bauer nüüd nii läbi on, et 60. koha saab.

marti88
12.01.10, 22:29
ah on jah mingi mõtetu tüüp seal :D

Ei ole ta midagi väga mõttetu... Zilmer on normaalne vana.. tema silm tehnikale on ikka eriti terane.. vana ikka teab millest räägib.. tema kommentaaridest saab juba tehnika selgeks :D

marcello
12.01.10, 23:54
Tsiteerid mind, aga tegelikult kommenteerid mingi krissu või kelle iganes väidet?
Ma oletan, et sa siiski tead mida tähendab tsiteerimine, mistõttu tekib küsimus, et miks kurat on minu kommentaari tsiteerides vajadus vastata kellegi suvalisele kommentaarile? Siin ei puutu ju asjasse see, kas mina loen varasemaid kommentaare või mitte.

Sina ju tsiteerisid mind kui ma vastasin "neiu" krissu kommentaarile 60-e kohtade suhtes. Et sinusugusele midagi selgeks teha siis--mina vastasin krissu kommentaarile ja sina tulid tulemustest rääkima, tsiteerides mind.
Vist ikka peaks eelnevaid poste lugema või mis? Muidu äkki tekib mingi rängemat sorti kompleks...

edit: Tundub, et kompleks on juba kohal...

meesmuiste
13.01.10, 01:29
Ei ole ta midagi väga mõttetu... Zilmer on normaalne vana.. tema silm tehnikale on ikka eriti terane.. vana ikka teab millest räägib.. tema kommentaaridest saab juba tehnika selgeks :D

ma nüüd ei saa aru, et kas püüad mingit irooniat tõmmata või ei laksa sa hetkel biiti... :)

metssiga
13.01.10, 01:35
oot ma ka ei saa aru, või ei saa marti aru või ei saa keegi aru:D

Aílton
13.01.10, 01:55
Silm=Zilmer, äkki sai ta nii aru.

Kuigi jah, ma ei saa naeru pidama. Steiv, marti88 püüab praegu su enesekindlust tõsta:D

meesmuiste
13.01.10, 03:15
Kuigi jah, ma ei saa naeru pidama. Steiv, marti88 püüab praegu su enesekindlust tõsta:D

kohe päriselt tundsin ka kuidas ego kasvas pärast marti88 postitust :) Ausalt :) nüüd peaks naistesse minema :D

Maarek
13.01.10, 10:07
Sina ju tsiteerisid mind kui ma vastasin "neiu" krissu kommentaarile 60-e kohtade suhtes. Et sinusugusele midagi selgeks teha siis--mina vastasin krissu kommentaarile ja sina tulid tulemustest rääkima, tsiteerides mind.
Vist ikka peaks eelnevaid poste lugema või mis? Muidu äkki tekib mingi rängemat sorti kompleks...

Kuna sinu kommentaaris sisaldub järjekordne küsimärk, siis üritan viimast korda sulle oma mõtet selgitada.

Ma oskan teha multi-tsitaati ja kui minu jaoks oleks krissu algne kommentaar ka midagi tähendanud, siis oleks selle ka vastusesse kaasanud.
Kuna ma seda ei teinud, siis oli siiski eesmärk vastata AINULT sinu kommentaarile (mida ma ka tegin) lihtsalt kerge ülevaatega tema saavutustest tippvõistlustel.

Eks ma järgmine kord siis kirjutan kerge ääremärkuse, kui ma ei taha, et sa arvestaksid kelle iganes eelmis(t)e jaburate postitusega ja ei hakkaks neid seostama minu omaga.

case closed

marcello
13.01.10, 17:25
hakkaks neid seostama minu omaga.

Jubedalt ot-d mingi mõttetuse pärast. Enne kui kedagi tsiteerima hakkad siis vaata mida keegi on kirjutanud. siis ei teki komplekse. Polegi kuskil väitnud, et "60-ndad kohad" sinu postitusest välja lugesin, nendest sai kogu see Baueri jutt lihtsalt alguse. Kui ei meeldi (või ei saa aru) siis ära topigi oma nina kuhugi vahele...

Teemasse ka:
Norra suusakoondis teatas, et nädalavahetusel Otepääl toimuval MK-etapil ei osale ühtegi suusatajat, kes tegid kaasa Tour de Skil.

Seega ei tee kaasa ei meeste seas teise koha saanud Petter Northug ega naiste konkurentsis neljas olnud Kristin Steira, kirjutab ERR Sport.

Sellest hoolimata on meeste jaoks Otepää võistlused üliolulised, sest nädalavahetusel näidatavad tulemusi arvestatakse olümpiakoondise koostamisel.

Meeste 15 km eraldistardist klassikasõidus stardivad teiste seas Odd-Björn Hjelmeseth, Jens Arne Svartedal ja Anders Aukland. Meeste klassikasprindis aga Eldar Rönning ja Jon Kristian Dahl

mcnamara
14.01.10, 11:38
Sellest hoolimata on meeste jaoks Otepää võistlused üliolulised, sest nädalavahetusel näidatavad tulemusi arvestatakse olümpiakoondise koostamisel.

Meeste 15 km eraldistardist klassikasõidus stardivad teiste seas Odd-Björn Hjelmeseth, Jens Arne Svartedal ja Anders Aukland. Meeste klassikasprindis aga Eldar Rönning ja Jon Kristian Dahl

Norra lehekülgedelt võib lugeda, et Otepääle ta küll ei tule, aga järgmisel nädalal Norra meistrikatel sõidab 15 km vana hea Thomas Alsgaard ise. Ei tea mis siis saab kui ta seal praegused tipud ära võidab. :)

Mask
15.01.10, 20:59
Vaatasin homset meeste 15 km stardinimekirja ja stardis on vaid 62 meest (http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&raceid=16191). Eestlasi on stardis lausa 14, ja loota on ,et mitmedki neist, peale meie kolme tugevaima murdmaamehe, võivad homme punktidele sõita.

Ka naisi on 10 km klassika sõidus üllatavalt vähe, vaid 49 (http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&raceid=16190). Eestlannasi stardis 6.

Aílton
15.01.10, 22:40
Vaatasin homset meeste 15 km stardinimekirja ja stardis on vaid 62 meest (http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&raceid=16191). Eestlasi on stardis lausa 14, ja loota on ,et mitmedki neist, peale meie kolme tugevaima murdmaamehe, võivad homme punktidele sõita.

Ka naisi on 10 km klassika sõidus üllatavalt vähe, vaid 49 (http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&raceid=16190). Eestlannasi stardis 6.

Väga tagasihoidlikud stardilistid on tõesti. Ma usun et Tour mõjus sportlastele raskemini kui võib-olla arvatakse. Sellest hoolimata loodan, et rahvast on kõvasti, et üks korralik suusapidu teha ja et ikka omadest keegi pjedestaalile roniks:)

Maarek
16.01.10, 01:23
Vaatasin homset meeste 15 km stardinimekirja ja stardis on vaid 62 meest. Eestlasi on stardis lausa 14, ja loota on ,et mitmedki neist, peale meie kolme tugevaima murdmaamehe, võivad homme punktidele sõita.

Ka naisi on 10 km klassika sõidus üllatavalt vähe, vaid 49. Eestlannasi stardis 6.

Väga tagasihoidlikud stardilistid on tõesti. Ma usun et Tour mõjus sportlastele raskemini kui võib-olla arvatakse. Sellest hoolimata loodan, et rahvast on kõvasti, et üks korralik suusapidu teha ja et ikka omadest keegi pjedestaalile roniks:)

See osalejate arv pole ei enne ega ka pärast Tour'i loomist teab mis määral erinenud. Kergeks erandiks vaid tiitlivõistluseta 2008, kui starti 74 meest ja 58 naist läksid.
Tagasihoidlikuma osalejate arvu põhjuseks kipub alati olema tiitlivõistlus või siis ei viitsita kahtlaste ilmastikuolude tõttu end kohale venitada.

Kaspy
16.01.10, 09:29
Otepääl on olnud läbi aegade üsna vähe võistlejaid. Paljudele ei sobi just rajaprofiil mis MK etappidel on üks raskemaid(koos tehvandi tõusuga)

Mind pani eilsete spordiuudiste ajal aga hoopis imestama see, et Lemps oli oma kulda väärt sissejuhatustöö hoopis Kalkuni õlgadele pannud ja endast polnud mitte piiksugi juttu. Tea kas täna kommenteerib nii et suu vahutab? vahutab just sellepärast et paar aastat tagasi ta võistluste eelõhtul küll parimas konditsioonis polnud.

edit: Läheb teemasse täpselt. Hoidke oma piip ja prillid ! http://suusk.saku.ee/klipid/klipp/92F6gHtVubM/

No kurat see Kuuse on ikka haige pervert, isegi treeningu ajal kisub sportlased rajalt maha.

Kaspy
16.01.10, 14:03
Huvitav kas Ilvesel on silm sinine?

Aílton
16.01.10, 16:44
Super sõit igastahes!
Kokk on ka hea seisus, samas Rehemaa oli kahvatu.

Mask
16.01.10, 16:56
Kõik muidu väga kena aga kahju, et Kikul suht kehvasti läks.

Vaatasin täna Björgenit ja tuli küll selline tunne ,et meesterahvas sõidab. Ikka hullult suur ja turske näeb välja.

keenjus250
16.01.10, 16:56
viis meest punktidel. super!

NOT
16.01.10, 17:01
Tegi päeva ilusaks kohe :)

Raivo19
16.01.10, 18:30
Kõik muidu väga kena aga kahju, et Kikul suht kehvasti läks.

Kristina oksendas öösel. Vähi, kel kõht täitsa lahti, oli mingi viiruse vist koju toonud...

kala2
16.01.10, 18:43
Kristina oksendas öösel. Vähi, kel kõht täitsa lahti, oli mingi viiruse vist koju toonud... Sa oled nagu Kuuse lemps,tead kuna kikul päevad on ja kuna kõht lahti jne:D

Mehhanisaator
17.01.10, 14:41
Kümmel sai edasi, supper:)

Edit: Einaste ka edasi, mis toimub? Saarepuu võiks ka siis edasi saada juba:)

keenjus250
17.01.10, 15:11
üks konkurent vähem

jaamu
17.01.10, 15:11
Selline küsimus, et kas seda reeglit enam ei ole, et finišisirgel rada vahetada ei tohi?

keenjus250
17.01.10, 15:14
No kümmel mis sa tegid, kein ajaga edasi ei saanud

lenc
17.01.10, 15:26
Selline küsimus, et kas seda reeglit enam ei ole, et finišisirgel rada vahetada ei tohi?
Rada ei tohi vahetada siis kui sa omas jäljes esimene oled. Teise tagant välja tulemine on alati lubatud olnud.

Mask
17.01.10, 15:33
Kahju ,et nii läks. Tundus küll ,et Kümmel ja ka tegelikult Einaste olid võimelised finaali koha eest konkureerima. Einaste jäi ju ka tänu Kümmeli kukkumisele toppama. Aga ikkagi, kui vaadata selle hooaja meessprinterite eelnevaid tulemusi, siis kaks meest esikümnes on ju väga korralik tulemus.

cannuman
17.01.10, 15:36
Minu arust olid tüübid ka päris tublid ikka ja Kümmel oleks minu hinnangul finaali ka pääsenud. Loomulikult polnud täna päris kõik tipud ka rajal, aga OM-iks on lootused igatahes üleval.

Mask
17.01.10, 15:41
Minu arust olid tüübid ka päris tublid ikka ja Kümmel oleks minu hinnangul finaali ka pääsenud. Loomulikult polnud täna päris kõik tipud ka rajal, aga OM-iks on lootused igatahes üleval.

Kes siis tippudest puudusid peale Northugi? Endale küll ei löö hetkel ette...

Edit: Kümmel ütles, et venku astus suusale. Telepildis tundus ,et takerdus rajapiirdesse.

Aílton
17.01.10, 16:38
Opereeritud Rotchev ka võib-olla ja teine Larsson, aga muidu olid kõik tasemel vennad kohal.

E: Fredrikssoni vendasid ka vist ei olnud kohal.

jansa
17.01.10, 17:05
...sakslased pole sprindimehed? Neid olnud ühtki vist platsis?

Mask
17.01.10, 18:54

Fredrikssone ma enam nii kõrgelt ei hindaks. Heal päeval kulgevad seal 30 parema seas.

...sakslased pole sprindimehed? Neid olnud ühtki vist platsis?

Neil pole eriti tipptasemel sprintereid. Josef Wenzel siin paar hooaeg tagasi võitis Düsseödorfis, kuid temagi on ära kadunud.

karl54
17.01.10, 19:46
Fredrikssone ma enam nii kõrgelt ei hindaks. Heal päeval kulgevad seal 30 parema seas.

Neil pole eriti tipptasemel sprintereid. Josef Wenzel siin paar hooaeg tagasi võitis Düsseödorfis, kuid temagi on ära kadunud.

Põhimõtteliselt olid kõik parimadkohal - Northugi nüüd mingiks klassikasprinditipuks küll pidada ei saa - ei tahaks uskuda, et võistleb olümpial. Vennad Pasinid ei ole ka just kõige teravamad klassikas - nii, et põhimõtteliselt olid tugevamatest puudu vaid Cologna ja siis mõned Norra mehed kuigi Võlegshanin ja Angerer on ka päris võimsad rasketel radadel.
Kümmel ja Einaste olid küll tublid. Kas Eesti sai nüüd endale selle 12. koha?
Kuigi naiste teatevõistkonna panek oleks suht mõttetu ning keda 4. sprinterina vancouverisse saata. Hetkel võiks saata 5. tavameest 4. naist ja 3 sprinterit ja 4. mehena võiks Rehemaa sprindile välja minna.
5 distantsi peaks ta küll ära kannatama ja pigem saab ta parema koha sprindis kui 50. klassikas lisaks selelle on Kokka ja Kärbi trump just maraton. Rõbinskis peaks ju ka veel sprint olema - uisus vist, arvatavasti seal nii palju tippe pole kui Otepää sprindis osales kuid Teppan ja Simolantser võivad hea sõidu korral ka olumpiakoha lunastada.

karl54
17.01.10, 19:50
Opereeritud Rotchev ka võib-olla ja teine Larsson, aga muidu olid kõik tasemel vennad kohal.

Kes need Fredrikssoni vennad on . Tobiast ja Mathiast mõtled? - nende parim enne on ammu möödas ja Mathias pole ju sprinter, minu teada osales ta väga harva ilma säravate tulemusteta sprindis.

metssiga
17.01.10, 19:58
kas yhele härrasmehele mitte ei saatnud rootsi treenerid sõnumi, et teda pole tarvis, mille peale härrasmees ka solvunud oli. või nii vähemalt seda õhtuleht kajastas.

Mask
17.01.10, 20:00
kas yhele härrasmehele mitte ei saatnud rootsi treenerid sõnumi, et teda pole tarvis, mille peale härrasmees ka solvunud oli. või nii vähemalt seda õhtuleht kajastas.

Minu mäletamistmööda oli jutt olümpiast. Mathias sai siis selle sms-i.

metssiga
17.01.10, 23:54
Minu mäletamistmööda oli jutt olümpiast. Mathias sai siis selle sms-i.

õhtulehe pealkiri oli, nüüd vaatasin järgi, et mälu kontrollida:Tekstisõnum Mathias Fredrikssonile: sind pole Otepääl vaja, oled koondisest väljas

Mask
17.01.10, 23:57
õhtulehe pealkiri oli, nüüd vaatasin järgi, et mälu kontrollida:Tekstisõnum Mathias Fredrikssonile: sind pole Otepääl vaja, oled koondisest väljas

Selge. Ma uudist ennast vist ei lugenudki. Mäletan ,et pealkirjas oli ,et olümpiale ei pääse.

Scooter
18.01.10, 00:33
Väike PILDIGALERII (http://www.trenn.ee/index.php?id=200&album_id=1263754349) ka tänasest võistluspäevast.

meesmuiste
18.01.10, 15:33
Sõbrad, kel jäi Otepää MK ülekannete juures nägemata Veikko Tääri suusapäevikute osa, siis siin ta on. Seekord suusatab Täär koos Jaanus Teppaniga.

See siis esimene tõsiselt talvine osa. Võttepäeva hommikul näitas kraadiklaas -27, võttel oli nii -21 :) Pilt on kohati üliilus ja maagiline :)

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9223

karl54
21.01.10, 22:21
Venemaale on ikka vähe sportlasi sõitnud - naisi on homme stardis ainult 34 ja mehi 43, nii et ootaks Eestlastelt häid kohti.

keenjus250
22.01.10, 15:40
Simonlatser eesti parimana 12. Veerandfinaalis oli täitsa kutu.

marcello
22.01.10, 15:59
Simonlatser eesti parimana 12. Veerandfinaalis oli täitsa kutu.

Pidigi kutu olema kui kõige kiiremast veeranfinaalist neljandana ikka lucky looserina poolfinaali sai

karl54
23.01.10, 02:14
Hommes siis stardis ainult 25 naist - miks eesti ei või saata kedagi peale - Sellis, Priks, Tammjärv, Pormeister jne - oleks küll nagu keda saata punkte ja kogemusi koguma.

keenjus250
23.01.10, 13:13
25. naisest 12 venelased. Parim koht aga kolmas. võit kowalzykule. sachenbacher-stehle teine.

keenjus250
23.01.10, 16:02
vene mehed said nelik võidu. võitis mingi üllatus mees kelle nimi mul meelde ei tule. sommerfeldt venelaste järel viies.

Mask
23.01.10, 16:55
Nii igavaid sõite pole ammu näinud.

vene mehed said nelik võidu. võitis mingi üllatus mees kelle nimi mul meelde ei tule. sommerfeldt venelaste järel viies.

Artjom Žmurko. Ta tegi ka tegelikult nädal tagasi Otepääl korraliku sõidu 15 km klassikas ja lõpetas üheksandana.

marcello
23.01.10, 22:58

Teed ise fotofinišeid kodus?

karl54
26.01.10, 21:27
Järjekordne dopingujuhtum Venemaal? Õhtulehe andmetel jäi dopingu tarvitamisega vahele Vene esisprinter Sidko.

karl54
27.01.10, 21:59
Arvestades kui heas sõiduvormis viimane laskesuusatamise etapp Neuner oli, tekkis suur huvi näha teda võistlemas mõnel suusatamisevõistlusel, usun, et ega ta väga palju parimatele suusatajatele alla ei jää vaadates veel kui Hästi Göessner hakkama saab. Kahjuks erinevalt Bergerist ja Hafsasest kuulub tema laskesuusatamise tippu ning arvatavasti pole tal seetõttu mõtet ega motivatsiooni võistelda murdmaaneidudega.

Mask
28.01.10, 13:56
Järjekordne dopingujuhtum Venemaal? Õhtulehe andmetel jäi dopingu tarvitamisega vahele Vene esisprinter Sidko.

Ma pole enam pikka aega Venemaa suusatajate ja laskesuusatajate tulemusi tõsiselt võtnud. Liiga palju ja tihti jääb nende sportlasi vahele.

Sidkole määrati ka kaheaastane võistluskeeld. Üldse teeb see kaheaastane võistluskeeld mulle nalja. Kaisa varis on juba kaks või kolm korda vahele jäänud (täpselt ei mäletagi hetkel) ja ta plaanib taas tagasi tulle. Natukene karmimad peaksid need karistused olema. Vähemalt siis, kui juba teist korda vahele jäädakse.

Raivo19
01.02.10, 02:58
Varise puhul rikuti laboris protseduuride reegleid ja ta sai läbi vaidluste õiguse ühel juhul.

meesmuiste
05.02.10, 15:46
kes pole veel näinud, siis siin on viimane Veikko Tääri suusapäevikud. Selles osas siis Täär ja Risto Roonet treenivad vabastiili tehnikat.

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9360

Juba homme on aga eetris Itaalia kuulsaima maratoni Marcialonga osa ;)

gianluca
05.02.10, 16:12
kes pole veel näinud, siis siin on viimane Veikko Tääri suusapäevikud. Selles osas siis Täär ja Risto Roonet treenivad vabastiili tehnikat.

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9360

Juba homme on aga eetris Itaalia kuulsaima maratoni Marcialonga osa ;)

Heli nüüd ka tööl vaatamiseks väga hea:) Tänud Steiv!

meesmuiste
05.02.10, 16:50
Heli nüüd ka tööl vaatamiseks väga hea:) Tänud Steiv!

väga hea ;) eks sellega ole viimasel ajal vaeva nähtud. selle hooaja jooksul ongi mu jaoks kõige õpetlikum olnud helimehe koolitused helide teemal, et mis kus ja täpselt mismoodi ikkagi olema pääb (eelkõige siis nivoode vahekorrad jms.). Eks varem oli ka teada, aga lihtsalt lisandunud mitmed kasulikud nüansid :)

meesmuiste
07.02.10, 18:41
Täär Marcialongal. Seal siis hullab ka Jack.

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9396

Järgmises osas saab siis aga taas möllamas näha Tarmo Tiislerit ja tuleb nõuandeid algajatele ;)

meesmuiste
14.02.10, 11:10
Tääri uus päevik, kus Nõmmel möllab Tarmo Tiisler. Kindlasti kõik algajad suusatajad peaksid vaatama :)

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9426

ja siin lisamaterjal - Tarmo Tiisleri kodune muuseum - http://sport.err.ee/suusk.php?0&popup=video&id=9427

marcello
06.03.10, 14:40
Kolasin "Salpausselän kisat" kodulehel ja avastasin, et keegi eestlane on FIS-i juunioride võistluse seal, ligi 20 sangaga teiste ees, kinni pannud.
Veerpalu on täna stardis, vähemalt nimekirjas koos Kärbi ja Vahtraga oli. Kahju, et jälle ühisstart

Mask
06.03.10, 17:00
Super Andrus! Vabas kannats väga kenasti ära ja tasuks 6 koht +15 boonuspunkti. :)

metssiga
06.03.10, 17:06
eneseületus igaljuhul, tubli tubli.

keenjus250
06.03.10, 17:07
6. koht, tubli tulemus andruselt!!! jaksu

manificat oli kunn

marcello
07.03.10, 14:53
Kui Mae ja Kümmel Lahtis enivei olid siis miks ei võetud eilsest suusavahetusest osa? Pole nagu punkte üldse vaja või mis värk on?

Kaspy
07.03.10, 15:06
Jaak ja Andrus on vägevas vormis hooaja lõpul, au ja kiitus meestele !

Kahju et ainult 3. ja 4. keskmise tasemega meest pole võtta.

metssiga
07.03.10, 15:13
Kui Mae ja Kümmel Laghtis enivei olid siis miks ei võetud eilsest suusavahetusest osa? Pole nagu punkte üldse vaja või mis värk on?

no kümmel kümmeliks, see ei jaksa seda 30 kilti lihtsalt, aga mis mael viga oli ei oska küll arvata, ju neil veerpaluga kahepeale ühed vabastiili suusad on

Mask
07.03.10, 15:15
Igatsen neid aegu taga, mil Veerpalu teates minuteid tagasi sõitis. :(
Täna oli ta harju keskmine. Mae üllatas vabas.

Kaspy
07.03.10, 16:13
Jälgisin täna huviga norrakate vabastiili vahetusi. No milline erinevus stiilis teistega, kui veel tõusudel annab mehi natukenegi võrrelda siis ühelt suusalt teisele liueldes tuli ilmne tehnikavahe sisse, ja kui siia kõrvale veel panna ka Northugi skill siis...

metssiga
07.03.10, 16:15
Mae on ikka koomiline vabastehnikas eriti, kutt müttab nagu pesukaru.

Kaspy
07.03.10, 16:17
Mae on ikka koomiline vabastehnikas eriti, kutt müttab nagu pesukaru.

Eelkõige tingib selle see, et uisk vajab väga head tasakaalu, eelkõige Wassberg. Meie meestel on aga prioriteet klassikal ja seetõttu on nad seal väga head. Mae puhul eriti tõusudel kulgemine, lõpuosas suudab mees tõusudest oma võimsusega ikka viimast võtta.

tomm
07.03.10, 16:38
Vahet pole, kuidas sõidad. Peaasi, et hästi sõidad.

metssiga
07.03.10, 16:59
ei seda kindlasti, ma ei väidagi, et halb on miski, aga naljakas on lihtsalt kohati, nii puine ja kandiline on see liigutus.

Maarek
07.03.10, 22:33
Kolasin "Salpausselän kisat" kodulehel ja avastasin, et keegi eestlane on FIS-i juunioride võistluse seal, ligi 20 sangaga teiste ees, kinni pannud.

Soomlastele nende enda kodus pika puuga ära panna on kõva sõna http://xtratime.org/forum/images/smilies/thumbsup.gif

Natuke tausta uurides tuleb välja, et tegu päris lootustandva noorsportlasega, kes kohalikele omavanustele paneb pika puuga ning näitab koha kätte ka endast vanematele :)

Üks väike Eesti poiss 2 suure vahel :p
http://farm3.static.flickr.com/2776/4413015199_1e77d8f2b7.jpg

ull39
09.03.10, 10:59
Kui Mae ja Kümmel Lahtis enivei olid siis miks ei võetud eilsest suusavahetusest osa? Pole nagu punkte üldse vaja või mis värk on?

kuuse lemps rääkis suusakmise ajal, et Mae ja Kümmel olid Lahtisse tulnud alles laupäeva õhtul ainult selleks et sõita teadet pühapäeval. vot.

Zaeka
09.03.10, 11:16
Üks väike Eesti poiss 2 suure vahel :p
http://farm3.static.flickr.com/2776/4413015199_1e77d8f2b7.jpg

Vasakpoolne ei olegi Björgen vä

keenjus250
09.03.10, 11:26
Vasakpoolne ei olegi Björgen vä

ei, see on Amman

meesmuiste
09.03.10, 13:28
Nii sõbrad. Järgmises Tääri päevikus saab igaüks kaasa lüüa.

Veikko Tääri suusapäevikute hooaeg jätkub laupäeval 13. märtsil kell 16.00 ETV ekraanil talve 11. osaga, mille valmimisel saavad sõna kaasa öelda kõik suusasõbrad.

Nimelt vastavad uues osas Täär ja Tallinna Ülikooli suusaõppejõud Kaarel Zilmer vaatajate küsimustele. Küsida võib nõu nii klassikatehnika kui maratonisõidu osas, aga ka üldisemalt Tääri ja tema suusapäevikute võtmes.

Vaatajate ja portaali lugejate küsimusi ootame kuni teisipäeva, 9. märtsi hilisõhtuni aadressil online.sport@err.ee.

Viimane filosoofilisema alatooniga suusapäevik asub aga siin - http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9457

Kaspy
12.03.10, 08:34
Lõpuks mõeldakse kaine peaga ja suusatamist sel aastal enam üle ei kanta :

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=370220

karl54
12.03.10, 14:50
Tegelikult peale järjekordset läbipõlemist sprinterite puhul - tuleks hakata mõtlema, kes ja kas üldse keegi a - koondise kohta väärt on. Ikka väga puusse see hooaeg pandud. Kümmel ja Einaste ehk oleksid väärt ka järgmine aasta A- koondises olema teiste kõrget toetamist ei soosi. Kui võtta suusahooaeg kokku, siis peale 2-3 ilusa sõidu midagi head polnud - üks kehvemaid hooaegu viimastel aastatel - see siis kogu koondise peaele. Ma loodan, et Veerpalu järgmine aasta ikka veel jätkab - ühe korra võiks veel Norra trollidele nende enda kodus ära teha. Kokk võiks siiski ka järkata - kuigi a-koondisesse tal asja vist pole. Jätkuvalt millegipärast usun temasse, hoolimata, et vanust juba omajagu - vähemalt Udras ja Ojaste on lootustandvad - võibolla 2-3 aasta pärast on juba arvestatavad suusatajad maailmamõistes.

Mask
12.03.10, 15:27

Mina küll selles midagi toredat ei leia. Parema meelega vaatad siis saadete korduseid? Ma tahaks küll Smiguni, Mae, Rehemaa jt sõitu sellel nädalavahetusel maratonis näha ja minituuri Falunis.

mcnamara
12.03.10, 15:39
Mina küll selles midagi toredat ei leia. Parema meelega vaatad siis saadete korduseid? Ma tahaks küll Smiguni, Mae, Rehemaa jt sõitu sellel nädalavahetusel maratonis näha ja minituuri Falunis.

Mina tahaksin kergejõustiku MM-i näha, aga see on ETV jaoks nurgatagune võistlus. Ja kõigi teiste jaoks ka, v.a YLE.

Mask
12.03.10, 15:44
Mina tahaksin kergejõustiku MM-i näha, aga see on ETV jaoks nurgatagune võistlus. Ja kõigi teiste jaoks ka, v.a YLE.

Parem on, kui mitte midagi ei näidata?

ROOTSI KUNN
13.03.10, 22:19
[ Ma tahaks küll Smiguni, Mae, Rehemaa jt sõitu sellel nädalavahetusel maratonis näha ja minituuri Falunis.[/QUOTE]

Mul on sinust tõesti kahju, mõeldes vaid millest sa täna ilma jäid .:)

Mask
13.03.10, 22:30
Mul on sinust tõesti kahju, mõeldes vaid millest sa täna ilma jäid .:)

Ei jäänud ma millekst ilma, kuid mõte oli rohkem selles, et hea ,et üldse meie kanalid mingitiki sporti näitavad. Ja muide väga huvitav meest 50 KM oli kuigi eestlased olid kesised.

Mask
14.03.10, 18:13
Mehed jälle feilisid täna vabasprindis ja ükski neist ei pääsenudki 30 parema sekka. Sellele norrakale võiks nüüd küll kinga anda.

Samas naistest sai Udras 27ndana edasi ja oli ka väga lähedal ,et poolfinaali saada. Vaid 0,1 sekundit jäi puudu, et õnneliku luuserina edasi saada.

budu
14.03.10, 20:09

No vanajumal on meie palveid kuulda võtnud.Aga kas Kuuse Lemps jääb nüüd tööta?Kui Veerpalu ja Smiguni mitte arvestada siis tõesti ei ole vaja näidata iga nädal neid ülekandeid kui meie omad kas ei oska või ei taha endast maksimumi anda.Isegi Kaljuveeri suust tuli lõpuks midagi asjaliku,et miks me peame näitama kui Eestlased ei taha või ei viitsi võistlustest osavõtta.Pigem võiks selle raha muudesse ülekannetesse rakendada.

Mask
14.03.10, 20:19
No vanajumal on meie palveid kuulda võtnud.Aga kas Kuuse Lemps jääb nüüd tööta?Kui Veerpalu ja Smiguni mitte arvestada siis tõesti ei ole vaja näidata iga nädal neid ülekandeid kui meie omad kas ei oska või ei taha endast maksimumi anda.Isegi Kaljuveeri suust tuli lõpuks midagi asjaliku,et miks me peame näitama kui Eestlased ei taha või ei viitsi võistlustest osavõtta.Pigem võiks selle raha muudesse ülekannetesse rakendada.

Ega hooaja algul ei tea keegi ette, kus Smigun ja Veerpalu võistlevad. Parem vaatad vanade saadete korduseid, kui oma sportlasi võistlustules?

budu
14.03.10, 20:37
Ega hooaja algul ei tea keegi ette, kus Smigun ja Veerpalu võistlevad. Parem vaatad vanade saadete korduseid, kui oma sportlasi võistlustules?

no on teisigi huvitavaid alasi mida võiks ju näidata.

vincent
14.03.10, 20:55
Arusaamatu hädaldamine. Tuletaks meelde, et nende kolmekümnendate kohtade otsepildis kajastamine läheb ikka mõni sent raha ka maksma, mida praegustes tingimustes on ehk mõistlik mõnda teise kohta paigutada. Niigi on see aastaid ainuke maailmakarikasari olnud, mida nii püsivalt näidatakse, samal ajal kui näiteks kasvõi meie oma koduste vuti-, kossu- või minu poolest kasvõi võrkpallimeistrivõistluste jaoks kuidagi ei jätku.

Mask
14.03.10, 21:31
no on teisigi huvitavaid alasi mida võiks ju näidata.

No näiteks?

Tv 14 näita jalgpalli, TV 6 võrku ja VSB näitab jalgpalli ja korvpalli baltiliigat. ETV on Kalev/Cramo idaliiga mängi näidanud.

salajane33
19.03.10, 16:15
Klassikaproloog: Kiku 18. koht ja Andrus jagas 7ndat kohta Hellneriga. Kahjuks tervet sõitu ei näinud, Eurospordi peale keerasin, kui Northug lõpetas(4. koht).

Meintz
20.03.10, 17:35
Veerpalu suusavahetuses klassika järel esimene:D!

keenjus250
20.03.10, 17:40
Veerpalu suusavahetuses klassika järel esimene:D!

ja vabatehnika järel viimane...

salajane33
20.03.10, 20:32
ja vabatehnika järel viimane...

Möh? Seal oli üle 40 võistleja küll.

Klassikas algul vajus mees grupi lõppu, aga 5km peal juba kerkis ettepoole ja 7,5km peal 10 hulgas. enne suusavahetust spurtis oma paaristõugete abil esimeseks. Kuna teine grupp ei olnud kaugel siis ei jäänud ka Veerpalul suurt võimalust säilitada hea koht. Oleks pidanud nagu eelmises suusavahetusega sõidus, 6-7 meheline grupp klassikast eest ära. Vabatehnikas mida edasi seda kaugemale ta jäi. Meie õnneks finišis kukkus üks tüüp, kes Veerpaluga koos tuli ja nii sai ta 30. koha.

skint
20.03.10, 21:59
Meie õnneks finišis kukkus üks tüüp, kes Veerpaluga koos tuli ja nii sai ta 30. koha.

Jah, sellega seoses võib tänase päeva kordaläinuks lugeda:)

Epic
27.03.10, 18:52
Veerpalu 1. märts 2011.

meesmuiste
04.04.10, 00:25
nii sõbrad, täna oli eetris selle hooaja viimane Veikko Tääri suusapäevik, kus külas oli Jaak "Jack" Mae. Jack ütleb, et pmst jätkab ja et OM oli ebaõnnestumine jpm. mis päevikutest edasi saab, seda veel ei tea.

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9601

mu viimasest postist sel teemal on möödas mingi poolteist kuud. vahepeal ehk osutus märkimisväärseimaks osaks see - http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=9457

aga vahepeal on külas käinud ka näiteks Jaak Kilmi jne. kõiki osasid saab vaadata siit - http://sport.err.ee/suusk.php?0585208

Mask
02.07.10, 15:37
Kristina Šmigun-Vähi tegi tippspordiga lõpparve (http://sport.err.ee/index.php?06111056)

Ei tahagi mõelda, mis saab pärast 2010/11 hooaega, kui ka Veerpalu ja Mae lõpetavad.

lenc
02.07.10, 16:17
Kristina Šmigun-Vähi tegi tippspordiga lõpparve (http://sport.err.ee/index.php?06111056)

Ei tahagi mõelda, mis saab pärast 2010/11 hooaega, kui ka Veerpalu ja Mae lõpetavad.

Aga mis siis saama peaks? Elu läheb edasi ja kõik. Polnud meil enne 1998. aastat tippsuusatajaid ja ma ei mäleta, et keegi ahastusest karjuma oleks hakanud selle peale.

Mask
02.07.10, 16:24
No ma arvan ,et sa saad ise ka aru, mida ma silmas pidasin.

lenc
02.07.10, 17:32
No ma arvan ,et sa saad ise ka aru, mida ma silmas pidasin.
No mida sa siis pidasid silmas, kui kirjutasid et "Ei tahagi mõelda...."? Üldiselt selliste sõnadega juhatatakse sisse midagi väga hirmsat.

Mask
02.07.10, 21:11
Võibolla tõesti dramatiseerisin pisut üle, kuid hullema tsenaariumi järgi võib murdmaaga minna sama halvasti, kui kahevõistlusega.

ROOTSI KUNN
02.07.10, 21:21
Kuulge eesti naiste suustamist pole olnud enne ega ole ka peale Smigunni lõpetamist nii ,et mida siin ikka nutta. Tegelt üsna kaval nipp ,kui veel mõni kuu tagasi räägiti ,kui kõvasti ta Sotshiks valmistuma hakkab juu siis olid mingid rahad veel laekumata.
Huvitav kas järgmine uudis tuleb sellest ,kuidas noor ja lootustandev Rehemaa on uue taseme saavutanud ja sealt saab tõeline tähelend alguse .Värisege kõik suusamaailma tipud ! :) Kuse Lemps näikse samti kadunud olevat .jumal tänatud

olll
02.07.10, 21:45
ai-ai - kuidas edaspidi need pikad ja pimedad talved küll üle elada ...
oi-oi - kas meile edaspidi ei pakutagi pea pool aastat igal nädalavahetusel pikki tunde suusaülekandeid ?
aga Lemps pole ju kuhugi kadunud , tema jalkakommentaarid on juba puhas klassika - millised need olla EI tohi ..

17
02.07.10, 21:48
Vaatame asja positiivsest küljest - ERR-l pole enam mingit vajadust naiste murdmaasuusatamise MK etappe näidata, hoiame raha kokku ja investeerime selle nt Eesti satside Euromängude näitamisse jne :)

-RoMaRiO-
03.07.10, 02:45
Mis Kiku ei soovigi enam riigilt raha pumbata? Ootasin, et mõne hooaja suurendab ikka rahakotti veel, sest võlad peaks neil abikaasaga päris suured olema.

mcnamara
24.08.10, 14:00
Eesti suusaässad võivad rahulikumalt hingata: Northug lubas Holmenkolleni MM-il viie distantsiga piirduda ja ühe vahele jätta. Kahjuks pole see 50 km, mille võitu ta lubas iga hinna eest üritada. Seda ma küll ei viitsi uurida, mis stiilis see femmilen seekord sõidetakse.

fitti
24.08.10, 14:15
Suusatamise MK? SUUSATAMISE MK?????

Jumal hoia, meil on alles AUGUST!!!!!!!!

http://www.saabiklubi.ee/foorum/images/smilies/gunner.gif

eika
24.08.10, 14:27
Moderaatorid võiksid antud teema detsembrini lukku panna :)

Mask
24.08.10, 14:33
Miks? MK hakkab juba ju novembris. Varem toimub ka kindlasti mingeid võistlusi lumel.

Homie
24.08.10, 15:07
Düsseldorfis kühveldati mitu aastat järjest esimest etappi juba oktoobri keskel.

mcnamara
24.08.10, 15:08
Suusatamise MK? SUUSATAMISE MK?????

Jumal hoia, meil on alles AUGUST!!!!!!!!

http://www.saabiklubi.ee/foorum/images/smilies/gunner.gif

Sa siis suviseid suusahüppeid ei vaata, mulle tundub?

kala2
24.08.10, 21:19
Suvine suusahüpe tundub sama loomulik, kui eesti meistriliiga märsti kuus:D

gianluca
30.08.10, 13:18
Maratonide hooaeg on avatud.

42km Freestyle Kangaroo Hoppet
Men
1 Valerio Leccardi SUI 1:42:46
2 Alex Almoukov AUS 1:43:14
3 Ben Sim AUS 1:43:15

http://www.hoppet.com.au/

Epic
31.08.10, 22:50
3 Ben Sim AUS 1:43:15

Tagasi suusarajal? Alles käis Moto GP-d sõitmas.

Kes teab, see teab.

Iceman
01.09.10, 01:45
ee Moto gp sõitja on ju Ben Spies mitte mingi Ben Sim...

marcello
06.10.10, 14:00
Mati Alaverist saab...
Mati Alaverist ei saa...
Aga Mati ise ei vasta telefonile;)
Pärast MM-i pole tal siin nagunii enam kedagi treenida

Mask
06.10.10, 15:26
Mina nii negatiive ei oleks. Küll noori ka tuleb. Kasvõi Veerpalu enda lapsed. Üks poistest ju läks Norra suusakooli (vms) õppima.

Alaver: Läbirääkimised Venemaa koondisega seisavad alles ees (http://sport.err.ee/index.php?06114999)

lenc
06.10.10, 15:37
Mati Alaverist saab...
Mati Alaverist ei saa...
Aga Mati ise ei vasta telefonile;)
Pärast MM-i pole tal siin nagunii enam kedagi treenida

No neid keda treenida on ikka, lihtsalt selliste tegelaste treenimise eest ei maksta nii palju kui Mati tahaks.

Piksenool
06.10.10, 15:49
No sinna Venemaale minek on siuke kahe otsaga värk. Iga aasta jääb ju neid suusamehi ja -naisi dopinguga seal hulga vahele. Maru kehva oleks küll kui mõni selline Mati käe alla satuks.
A kui päris aus olla, siis on suva. Suusamedalid on muidugi OM-ilt head, aga nädalavahetusest-nädalavahetusse siukest jama vaadata on liig´.

Lund,
Piksenool

eika
06.10.10, 18:48
Alaver põgeneb ilmselgelt uppuvalt laevalt. Peale Veerpalu/Mae pole tema käe alt juba 10 aastat ühtegi mingilgi määral asjalikku suuskajat tulnud, kes oleks stabiilselt maailma 30-40 parema seas. Praegu on hea lahkuda, paar aastat Venemaal olla ja siis uuesti Eestisse naastes öelda "vaadake, kui perses seis on- te peate mu uuesti ikka tööle võtma."

Mask
06.10.10, 23:21
Venkude juurde minek on ka suht riskante arvestades seda, kui tihti nad keelatud ainetega kipuvad vahele jääma...

umbadapopp
08.10.10, 22:43
''Ei mina ega Tolik oma silmaga medalit ei näe, vbla Lauri Rannamaa näeb, kui ta väga vanaks elab'' Mati Alaver
Tahaks rängalt mängida asjatundjat ja prohvetit, aga ma lihtsalt ei oska öelda, mida ta teha võib.

Maarek
10.10.10, 19:21
Päevalehes kirjutas üsna hästi. Muidugi on tal mõte sinna neile abiks minna, sest seal saab kasutada sedasama "vana head" Vene treenimistehnikat, mis meie noortele ei sobi, sest pole tuhandeid katsejäneseid, kelle peal seda katsetada.

Sitt lugu kogu selle asja juures on nüüd see, et kindlasti leiab suusaliit hooaja möödudes, et nii kõva meest ikka ära lasta ei tohi, mistõttu uuendatakse kehtiva lepingu finantspoolt, koondise rahastamist "parandatakse" ja Mati jätkab soojal kohal lootuses lähima 10 aasta jooksul leida talent, kes Andruse ja Jaagu kombel võimeline läbima Vene kooli. Selle uudise jätkuks ju erinevate inimeste halleluuja teemal "kui hea ta ikka on" juba käib.

Samas, mine sa tea, võibolla on ka Skandinaavia suusatajate treenimisel kasutatav "tugevam jääb ellu" metoodika ja tegelikult ei jäägi muud üle, kui kannatlikult oodata, et äkki leidubki pisikesel Eestimaal kunagi spordipoiss või -tüdruk, kes vastu peab ja tiitlivõistlustelt kulda ja karda hakkab koguma.

gianluca
18.10.10, 13:29
600km Helsingist põhja poole:

http://62.145.172.170/view/view.shtml?id=225970&imagePath=/mjpg/video.mjpg&size=1

Teiresias
20.11.10, 12:49
nuh, kesse vöidab?

keenjus250
20.11.10, 12:57
nuh, kesse vöidab?

sport

sherf
20.11.10, 13:46
Björgen paneb praegu küll hullu.

Iceman
20.11.10, 15:47
sport

No naiste suusatamises küll sport ei võitnud.

budu
20.11.10, 17:43
Eesti suusaturism on ikka tasemel!

Delfino
20.11.10, 18:38
Tavapärane hooaja algus. Rehemaa on juba 28, aga endiselt ei näe temas Veerpalu/Mae teatepulga ülevõtjat. Aastast aastasse ületreenitus või siis pole ikka piisavalt materjali?:D Mae ja Simonlatseri kohad olid ka huumorivaldkonda kuuluvad. Tammjärv tegi enda kohta positiivse tulemuse. Ja naistest polnud üldse kedagi väljas. Üldpilt on suhteliselt nukker.

ROOTSI KUNN
20.11.10, 19:53
Tavapärane hooaja algus. Rehemaa on juba 28, aga endiselt ei näe temas Veerpalu/Mae teatepulga ülevõtjat. Aastast aastasse ületreenitus või siis pole ikka piisavalt materjali?:D Mae ja Simonlatseri kohad olid ka huumorivaldkonda kuuluvad. Tammjärv tegi enda kohta positiivse tulemuse. Ja naistest polnud üldse kedagi väljas. Üldpilt on suhteliselt nukker.

Täitsa hea vabandus.Ületreenitus! Meie jalgpalluritel on vist kah ületreenitus ,kui nad tappa saavad :)

Teiresias
20.11.10, 22:07
rahunege, tõenäoliselt lasti poistel aint suurvõistluste õhku nuusutada ja kogemusi hankida. noored ja kogenematud, nagu nad on.

kommentaator: " *mingi eestlane* on prg hoidmas 68. kohta... täitsa hea algus noore poisi poolt "

hahhahahaha, naljanumber, ma ütlen.

sherf
21.11.10, 16:50
Tammjärv tegi teatesõidus täitsa hea esituse.

umbadapopp
21.11.10, 22:59
Täitsa hea vabandus.Ületreenitus! Meie jalgpalluritel on vist kah ületreenitus ,kui nad tappa saavad :)

Jalgpallis pole ületreenitust, on vaid ''ilusad kaotused''

gianluca
22.11.10, 11:40
Kellel suurem huvi suusatamise vastu, siis siit leiab videod Venemaa koondise jõutreeningutest:

http://www.nordicskiracer.com/news.asp?NewsID=5080
http://www.nordicskiracer.com/news.asp?NewsID=5081

sherf
25.11.10, 21:05
Krt, nõme küll, et reedel hakkab nii vara :(

karl54
26.11.10, 14:21
Hea Töö! Einastel kannatas poolfinaali saada.

marcello
26.11.10, 15:08
Kolm starti on meie omadele ikka liiast

Delfino
26.11.10, 17:31
Kolm starti tundub tõesti eestlastele ülejõu käivat. Kuid sprinterite hooaja algus ikka tõsine edasiminek võrreldes eelmise nädala distantsi vendade avalöögiga. Kui stabiilselt hakkaks 1-2 eestlast poolfinaalidesse jõudma, tuleks see finaali kohta ka lõpuks ära.

umbadapopp
27.11.10, 16:33
Eesti juunioride koodis Ramsau treeninglaaris

http://www.youtube.com/watch?v=tj8fDsh0M1k

Delfino
27.11.10, 22:09
Täna siis positiivse poole pealt raske midagi väljatuua. Sprinter Kümmeli 32. koht on iseenesest positiivne, kuid nii maha ei tahaks Eesti suusatamist kanda, et rõõmu tuleks tunda 28 aastase sportlase mittepunktikohale jõudmise yle. Samas Veerpalu puhul ei saa hooaja alguse sõite kritiseerida. See mees juba piisavalt tõestanud, et oskab just õigel ajal vormis olla.Küll on muret tekitav, et Rehemaa võitleb nyyd kohtadele 80 kandis.

eika
27.11.10, 23:31
Mismõttes nüüd? 95% mehe karjäärist on nii olnud.

sherf
28.11.10, 10:00
Ta mõtles ilmselt, et eelmine ja üleelmine hooaeg ta nii madalal ei olnud.
Aga muidu kui Kümmel starti läheb, kas siis saab ta eestlastest kõige varem sõitma ?

sherf
28.11.10, 13:19
Kümmel, Einaste ja Rehemaa ei stardi siiski, kui Kümmelit ja Einastet võis arvata, aga Rehemaal külmetus nagu ka Einastel.

Delfino
28.11.10, 13:59
Mismõttes nüüd? 95% mehe karjäärist on nii olnud.
Ei maksa liialdada. 80. kohtade kandis pole tema senine karjäär 95 protsendi ulatuses kindlasti kulgenud. Pigem ikka 30-40 kohapiirimail sõitev mees üksikute sähvatustega allapoole ja ülespoole.

eika
28.11.10, 17:48
Sisuliselt vahet ju pole, kas 40. või 80. koht. 95% spordialadest ei kotiks selline koht mitte kedagi- nagu ma varem ütlesin on see suuskajate õnn, et kolmekümnele punkte antakse. Antaks näiteks esikaheteistkümnele/ esikaheksale (a la kergejõustiku ja ujumise finaalikohad), siis ei kotiks 29. koht kedagi. Või niipidi- ujumise MMi 26. koht on "kuradi olümpiaturist", aga suuskamise MMi 26. koht on "rahuldav koht, vähemalt sai punktikohale".

Ja samal ajal panevad andekad laskesuusatajad pillid kotti või virelevad. Reaalsest on see ebanormaalne, et Eveli Saue peab kordades vähemaga läbi ajama kui kõik need meie "andekad" meessuusatajad. Teistest talialades ei hakka rääkimagi.

edit: Ma küsin (ja ilma irooniata), et mis Rehemaa need ülespoole sähvatused üldse on olnud? Meeste konkurentsis siis- esikümnesse on üldse kunagi tulnud?

Iceman
28.11.10, 18:29
On küll, mitu korda isegi vist. Kõige enam on jäänud meelde eelmise aasta tour de ski proloog, kui ta oli vist neljas seal.

Delfino
28.11.10, 18:41
Konkreetselt ujumises ja suusatamises saavutatud kohtade taset mina võrrelda ei oska. Leian, et selleks on pädevamad isikud. Kes on määranud kindlaks normid/kriteeriumid. Ujumisvõistluste keskmist osavõtjate arvu ma samuti ei tea. Suusavõistlustest võtab osa keskmiselt umbes 90 meest.(ook sellel nvl oli osalejaid rohkem). Suusajuhid on leidnud, et punkte väärivad 30 paremat. Nad on erinevate kriteeriumite järgi pannud paika, et tunnustamist vääriva ja mittevääriva koha piiriks on 30. koht. Seega on kohad 30-40 kandis oluliselt teise väärtusega, kui kohad 80. kandis.
Mis puutub laskesuusatajatesse ja eriti Sauesse on sul kahtlemata õigus. Praeguste tulemuste põhjal tuleks vahendite jaotus kindlasti ümber teha. Mitte, et laskesuusatajad oleksid enneolematult tasemel, vaid murdmaa mehed on taset oluliselt kaotanud.
Rehemaa sähvatusteks loeks 2009. aastal saavutatud 8 kohta 15 km sõidus ja suurvõistlustel Liberecis sai ta minu mälu järgi 12-15 koha. Üldiselt pole need meeletud saavutused, millepärast peaks temasse tohutult investeerima ja tõttöelda on ka mind tema aastast aastasse kestev ületreenituse jutt ära tüüdanud. Lihtsalt asja point, et minu arvates pole konkureerimine 30-40 kohtade peale päris sama, kui võistlus 80. kohtadele.

eika
28.11.10, 18:45
Tour de Ski Proloog on huinjaa. Aga tšekkisin üle: Ühekorras esikümnes (15 km klassikat), lisaks kaks korda esikahekümnes distantsil ja korra sprindis. SUPER!

lenc
28.11.10, 21:34
Libereci MM-il sai Rehemaa 50km ühisstardis 10. koha.

budu
28.11.10, 22:36
Sisuliselt vahet ju pole, kas 40. või 80. koht. 95% spordialadest ei kotiks selline koht mitte kedagi- nagu ma varem ütlesin on see suuskajate õnn, et kolmekümnele punkte antakse. Antaks näiteks esikaheteistkümnele/ esikaheksale (a la kergejõustiku ja ujumise finaalikohad), siis ei kotiks 29. koht kedagi. Või niipidi- ujumise MMi 26. koht on "kuradi olümpiaturist", aga suuskamise MMi 26. koht on "rahuldav koht, vähemalt sai punktikohale".

Ja samal ajal panevad andekad laskesuusatajad pillid kotti või virelevad. Reaalsest on see ebanormaalne, et Eveli Saue peab kordades vähemaga läbi ajama kui kõik need meie "andekad" meessuusatajad. Teistest talialades ei hakka rääkimagi.

edit: Ma küsin (ja ilma irooniata), et mis Rehemaa need ülespoole sähvatused üldse on olnud? Meeste konkurentsis siis- esikümnesse on üldse kunagi tulnud?

Sinuga 100% nõus!Pigem annaks selle raha laskesuustajatele kes läbiaegade on pidanud sente lugema ja tulemused selle tõttu ka kannatanud aga minu arvamus on ka see,et laskesuusatamises on ka konkurents kõvasti tihedam.
Veerpalu,Mae ja Kristiina on tubli töö suusatamises ära teinud aga see on ka kõik!Meil on olnud vaid 3 tõelist suusatajat aga vaadake mis raha muude tüüpide peale on kulutatud.Krt see suusaturism võiks läbi saada!

Maarek
28.11.10, 23:16
Täna lugesin artiklit noorest Veerpalust, kes Norras Frode Estili käe all oskusi omandab. Huvitav oleks teada, kas selles õppes on ka riigi osakaal või harib ennast papsi finantside eest?
Kui Mati Karlovitš dopingumaniakke treenima ei lähe, siis tal paari aasta pärast vast lootust jälle kellegi najal endale plusspunkte teenida :doh:

gianluca
29.11.10, 11:06
Sinuga 100% nõus!Pigem annaks selle raha laskesuustajatele kes läbiaegade on pidanud sente lugema ja tulemused selle tõttu ka kannatanud aga minu arvamus on ka see,et laskesuusatamises on ka konkurents kõvasti tihedam.

Kuna valdavalt on tegemist sponsorite toetusega, mille on välja ajanud suusaliit, siis tuleb neid pigem kiita ja küsida, millega tegelevad laskesuusatamise funktsionärid?

eika
29.11.10, 11:20
Samas pole Eesti ettevõtetel väga suurt väljundit laskesuuskamist toetada, sest Eestis teleaega ei saada. Põhimõtteliselt on nüüd aastaid näidatud suuskamist täismahus ja laskesuusatamine saab pilti vaid suurvõistluste ajal

dwideng
29.11.10, 11:21
Kogu selle jura juures, mis suuskamises toimub - no mille kuradi päralt on seda vaja näidata telekas? Näidake suurvõistlused ära ja asi tahe...
Ilmselgelt oodatakse meestelt tulemusi, kuna nende sõitudelt tehakse ülekandeid, ehkki ainus vend, kes on väljaspool suurvõistlusi võimeline mingisugustki aktsepteeritavat kohta saavutama on Einaste(sprindis). Muu seltskonna puhul tuleb loota, et Veerpalu suudab ennast miskisse vormi saada MM'i ajaks - teised on täiesti lootusetu kamp ja kuna miskeid tulemusi oodata ei ole, siis ei ole mõtet ka rahvast närvi ajada nende ülekannete ja olematute tulemustega. Hoidku ülekannete pealt raha kokku parem ja näidaku midagi muud - antud ajahetkel oleks ujumine näiteks oluliselt atraktiivsem või tennis või naiste rinnalt surumise eestikaid :P

Raivo19
29.11.10, 14:24
Nii puhtalt jutu jätkuks, et laskesuusatamise föderatsioon otsustas paar aastat tagasi, et nende alal teenivad MK-l punkte lausa 40 esimest...

Iseasi, kas kogu suusaprogrammi peaks täismahus näitama, aga vähemalt Kuusamo-etappi oli väga kihvt jälgida, eriti, kui seal ise koha peal käidud. Mõnus korraldus ja tore ülevaade asjadest. Ruka on vahva koht, see paariminutiline tutvustav reklaamklipp oli ülivõrdes ja suurepärane. Meilgi valitseb ilus lapi ilm, paras suusad alla panna. Väga küll ei häiri, kui telekast suusatamine tuleb, ausalt-on häirivamaid asju. Kui eestlane ei olegi konkurentsis, on tore vaadata, mida suudab näiteks üle 3000m merepinnast Itaalia-Shveitsi piiril sündinud ja kasvanud absoluutne maailmatipp Dario Cologna. Jalgpallurid teavad Lõuna-Ameerika näitel, mida kõrgemal merepinnast harjutamine-elamine annab. Täitsa eraldi masinaklass!

Nii et ma ei viriseks.

mcnamara
29.11.10, 15:11
Kogu selle jura juures, mis suuskamises toimub - no mille kuradi päralt on seda vaja näidata telekas? Näidake suurvõistlused ära ja asi tahe...

Aga milleks vinguda? Tänapäeval on võimalik mõnda teist kanalit vaadata. Belgia jalgpalli või naiste kahebobi. Keegi ei sunni seda suusatamist jälgima.

Martin
29.11.10, 16:17
Aga milleks vinguda? Tänapäeval on võimalik mõnda teist kanalit vaadata. Belgia jalgpalli või naiste kahebobi. Keegi ei sunni seda suusatamist jälgima.

Võib alla kirjutada küll, põhimõtteliselt. Mina ei vaatagi. Lihtsalt sellise ideepoja mõttes võib ju alati vaielda, et äkki oleks mõistlikum näidata Kalev-Rocki jms, kuid kõike head ka ei saa, mudu hellitatakse ära.

Las suusatavad, keda nad ikka segavad.

Lisaks - ETV on alati väitnud, et suuska vaadatakse rohkem kui kossu ja selgelt rohkem kui vutti.

mcnamara
29.11.10, 17:06
Võib alla kirjutada küll, põhimõtteliselt. Mina ei vaatagi. Lihtsalt sellise ideepoja mõttes võib ju alati vaielda, et äkki oleks mõistlikum näidata Kalev-Rocki jms, kuid kõike head ka ei saa, mudu hellitatakse ära.

No aga seda näidatakse ju ka kusagilt. Mingi viie euro eest või kuidas see nüüd oligi?
Minu poolest näidaku suuska, hea, et ETV veel millelegi õigused kätte saab.

dwideng
29.11.10, 18:24

Milleks tõepoolest vinguda tulumaksu pärast, aktsiisi, sittade teede, lume, Savipätsi tegevuse jms üle? Tänapäeval on võimalik Eestist ära kolida. Milleks vinguda kliima soojenemise, majanduslanguse, religiooni jne üle? Alati on võimalik suitsiid teha ja kõigest loobuda. Ja ära tule mulle rääkima, et kõik on hea, "sina oled kõigega rahul"...
Milleks vinguda minu vingumise üle?

Tõepoolest teleka vaatamisest võib üldse loobuda, kõik on vabatahtlik, aga kuna ma olen maksumaksja ja kahjuks ka spordihuviline, siis ootan konkreetselt mina etv sporditoimetuselt muude alade kajastamist, eriti kui isegi Lembitu Kuuse ei suuda enam pettumust varjata ja nimetatud ala imeb ära suure osa otseülekannetele eelarvest eraldatud rahadest.

Tulemused MK raames on olnud sitad, vanad tegijad MK's midagi ei saavuta ehk MK arvestuses on totaalselt mõttetud tegelased ja seda mitte esimest aastat, see on fakt. Kui pidada silmas seda, et ETV peamine kriteerium ülekannete tegemisel on eestlaste osalemine või Eestis toimumine, ning eestlaste võimalik edu, siis on see ajaraisk. Kes tahab suusatamist üldiselt ja Vene/Norra/Rootsi/Saksa/Šveitsi triumfe vaadata telligu endale taevakanal. Ehk, kui tahan suuskamist vaadata, siis vaatan seda eurospordist või tellin endale mõne teise taevakanali, mis ülekannet teeb - see on minu erahuvi(ILP olen tellinud NBA vaatamiseks).
Need ajad on möödas, mil Elmo Kassini MK punkti kohale jõudmise üle rõõmustada sai.

Taas kord, minu arvamus ja kui Sulle see ei meeldi, siis neela alla.

Martin
29.11.10, 21:10
Need ajad on möödas, mil Elmo Kassini MK punkti kohale jõudmise üle rõõmustada sai.

Sa eksid räigelt. Need ajad on just käes.

mcnamara
30.11.10, 00:36
Tõepoolest teleka vaatamisest võib üldse loobuda, kõik on vabatahtlik, aga kuna ma olen maksumaksja ja kahjuks ka spordihuviline, siis ootan konkreetselt mina etv sporditoimetuselt muude alade kajastamist, eriti kui isegi Lembitu Kuuse ei suuda enam pettumust varjata ja nimetatud ala imeb ära suure osa otseülekannetele eelarvest eraldatud rahadest.

Sa maksad ilmselgelt ETV sporditoimetusele liiga vähe. Nad ei suuda Eesti jaoks edukate talialade nagu naiste bobi teleõigusi osta.

_AI_
30.11.10, 18:47
See kanali vahetamise jutt on Tallinna sohvalt muidugi hea. A meil on maapiirkonnad ka, kus pole hüperinternetti, kus lükkad myp2p või miski sport tv letti (ja internet ei ole tasuta) meil on ka riigis inimesed, kes endale neljasada satelliiti ei saa katusele panna või kaablit elionilt tuppa vedada (ja ka see pole ülla-ülla tasuta). Etv siiani siiski on, suht-koht tasuta.
P.S a mis tahtsin siin nüüd öelda, on see suur et, argument- vaheta kanalit on u sama, et koli siis tallinna. Võib ka nii, muidugi.

dwideng
01.12.10, 11:38
See kanali vahetamise jutt on Tallinna sohvalt muidugi hea. A meil on maapiirkonnad ka, kus pole hüperinternetti, kus lükkad myp2p või miski sport tv letti (ja internet ei ole tasuta) meil on ka riigis inimesed, kes endale neljasada satelliiti ei saa katusele panna või kaablit elionilt tuppa vedada (ja ka see pole ülla-ülla tasuta). Etv siiani siiski on, suht-koht tasuta.
P.S a mis tahtsin siin nüüd öelda, on see suur et, argument- vaheta kanalit on u sama, et koli siis tallinna. Võib ka nii, muidugi.

http://www.e24.ee/?id=347427
"Kuigi televisiooni teiste leviliikide koordineerimine ei kuulunud valitsuskomisjoni otsesesse pädevusse, peab komisjon vajalikuks juhtida tähelepanu analoog-kaabellevi praegusele suurele osakaalule, mis on 51 protsenti."

http://tv.elion.ee/uudised.php?module=news&id=181&lang=est
"Kvartali lõpuks oli Elionil 113 400 digiTV kasutajat. Sellega kasvas Elioni turuosa kaabelleviturul 1% võrra, ulatudes juuni lõpuks 35%-ni."

Ehk, need kaks giganti hõlmavad 86% kogu vaatajaskonnast, kellel on võimalik ümber lülitada.

Lisada siia juurde veel väiksemad teenusepakkujad, ning kontingent kelle puudub ümber lülitamise võimalus kahaneb tõenäoliselt väiksemaks kui 10%. Neist omakorda on teatud hulk suvilaid jms. ajutisi elamisi, kus võib puududa võimalus ümber lülitamiseks, kuid kus seda vajadust ka ei ole, kuna neis lihtsalt ei viibi vaatajaskonda.

Tallinna sohva on ilmselgelt üle pingutatud, kuna isegi väikelinnades on oma sat-teenusepakkujad olemas.

Siia arvestada juurde veel %, kes suusatamisest ja spordist üldse huvitub ning kellel on aega, tahtmist ja võimalust vaadata, siis % elanikkonnast, kellel ei ole võimalust tasuta või olemasoleva teenusepakkuja standardpaketist lähtuvalt ümber lülitada on tühine. Lisaks veel maainimesed, kellel ei ole aega vaadata ja pensionärid, kellel see tahtmine puudub. % muutub veel tühisemaks.

Samuti ei vaja erinevad striimid mingisugust hüperkiiret internetti.

Ehk, vähemalt 95% elanikkonnast, kes sellest huvitatud on, saaks suusatamist vaadata ka siis kui ETV sellest ülekandeid ei teeks.

Ühesanõnaga kogu argumentatsioon taandub sellele, mille kohta on tõsieluline näide nagu varnast võtta:
Õhtul peale trenni, lifti astudes sisenes sinna ka keski tädike. Küsimise peale, et mitmendale sõidan ja saades vastuseks, et üheksandale. Vastas mutike: "Näed, mina saan sama raha eest poole vähem sõita". Tädi väljus 5'ndal korrusel.

_AI_
01.12.10, 12:57
http://www.e24.ee/?id=347427
"Kuigi televisiooni teiste leviliikide koordineerimine ei kuulunud valitsuskomisjoni otsesesse pädevusse, peab komisjon vajalikuks juhtida tähelepanu analoog-kaabellevi praegusele suurele osakaalule, mis on 51 protsenti."

http://tv.elion.ee/uudised.php?module=news&id=181&lang=est
"Kvartali lõpuks oli Elionil 113 400 digiTV kasutajat. Sellega kasvas Elioni turuosa kaabelleviturul 1% võrra, ulatudes juuni lõpuks 35%-ni."

Ehk, need kaks giganti hõlmavad 86% kogu vaatajaskonnast, kellel on võimalik ümber lülitada.

Lisada siia juurde veel väiksemad teenusepakkujad, ning kontingent kelle puudub ümber lülitamise võimalus kahaneb tõenäoliselt väiksemaks kui 10%. Neist omakorda on teatud hulk suvilaid jms. ajutisi elamisi, kus võib puududa võimalus ümber lülitamiseks, kuid kus seda vajadust ka ei ole, kuna neis lihtsalt ei viibi vaatajaskonda.

Tallinna sohva on ilmselgelt üle pingutatud, kuna isegi väikelinnades on oma sat-teenusepakkujad olemas.

Siia arvestada juurde veel %, kes suusatamisest ja spordist üldse huvitub ning kellel on aega, tahtmist ja võimalust vaadata, siis % elanikkonnast, kellel ei ole võimalust tasuta või olemasoleva teenusepakkuja standardpaketist lähtuvalt ümber lülitada on tühine. Lisaks veel maainimesed, kellel ei ole aega vaadata ja pensionärid, kellel see tahtmine puudub. % muutub veel tühisemaks.

Samuti ei vaja erinevad striimid mingisugust hüperkiiret internetti.

Ehk, vähemalt 95% elanikkonnast, kes sellest huvitatud on, saaks suusatamist vaadata ka siis kui ETV sellest ülekandeid ei teeks.

Ühesanõnaga kogu argumentatsioon taandub sellele, mille kohta on tõsieluline näide nagu varnast võtta:
Õhtul peale trenni, lifti astudes sisenes sinna ka keski tädike. Küsimise peale, et mitmendale sõidan ja saades vastuseks, et üheksandale. Vastas mutike: "Näed, mina saan sama raha eest poole vähem sõita". Tädi väljus 5'ndal korrusel.

Tead, see sinu arvutamine meenutab mulle seda vana nalja, et 25 protsenti inimestest magavad, 25 vahivad telekat, 25 teevad trenni jne jne, kuni retooriliselt küsitakse, kes siis tööd teeb.
Ma annan sulle kolm märksõna, vaata läbi nende prillide:
Digitaalne lõhe
toimetulek
asutustihedus

Ja veel, argumendid, et nendest teatud osa on tühjad suvilad 8suvaline hinnang), Elioni turuosa 35 % (see on ju kõigist kaabellelvi kasutajatest mitte kogu elanikkonnast). Ja igasugune internett, eriti see maapiirkondades leviv aegalne sitt, on üsna kallis jne jne. A ma võiks jätkata, aga ei viitsi.

dwideng
01.12.10, 16:39
Hehe, ma ei tea seda vana nalja, aga selle olen ma küll, kindel et 100% inimestest magavad, mis muidugi ei tähenda, et nad seda pidevalt teeksid.

Anna mulle numbreid, kui suurel % elanikkkonnast puudub võimalus alternatiiviks ja kes oleks alternatiivist huvitatud ja kes alternatiivita kuidagi hakkama ei saa, siis räägime edasi, kuni selleni on kogu Su jutt "suvaline hinnang" ja oluliselt suuremas mahus, kui minu oma.
Mul on nägemisega kõik korras ja prille ei vaja.
Elioni Digi Tv kasutajaid on vähemalt 115000 muide.

Tood mängu miskid sotsiaalsed faktorid nagu toimetulek.
Tee endale selgeks, mis asi on suusatamise ülekanne, ja televisioon üldse.
See on meelelehutus ja meelelehutus on midagi, mida ei pea olema. Umbmääraselt, selle asemel, et pea 4 tundi päevas(Eesti kesmine) tundi teleka ees vedeleda, mine ja teeni see papp, et saaksid endale võimaldada teenuse, mis pakub ka taevakanaleid, ehk veel rohkem meelelahutust. Mis juhtub siis, kui sa ei vaata seda suusatamist. Ma võin öelda, mitte midagi, su elukvaliteet ei lange, kui tahad meelelahutust vaatad midagi muud, kui tahad vaadata soovitud meelelahutust, siis maksad.
ERR'i välja öeldud prioriteet on pakkuda meelelahutust kõigile ühiskonnagruppidele. Seega, arvan, et tõhusam oleks pakkuda Eesti siseseid võistlusi, mis kõiki puudutavad, kui näidata niigi maailmas marginaalset ala, kust ka enam tulemusi ei tule va. suurvõistlused, eriti kui peategelased aasta-aastalt välja ütlevad, et MK on marginaalne ja seal käiakse vormi kogumas, et MK koht ei määra midagi.

Ehk siis, tahad meelelahutust - maksa. Vastasel juhul tõenäoiliselt jõuad situatsiooni, kus soovi korral ennast laupäeval täis juua lähed baari endale tasuta jooke nõudma. Või kui Sa nii kõva sotsiaalse staistika kunn oled, siis tee uuring, kui paljud reaalselt eurosporti, internetistriime vms mitte omavatest inimestest suusaülekandeid vaadata sooviks. Enne seda ei anna sa isegi % liitmise taset välja.

Ühesõnaga pseudoprobleem, kes tahab see saab vaadata, see leiab raha, see teeb selleks midagi, et soovitud teenust saada(läheb pubisse, sõbrale külla, tellivad teenuse või lisakanalid kamba peale jne, jne, jne) Kurat, jutt ei ole tuhandetest vaid tühistest 100 krooni(kuus) lähedusse jäävast summast.
Teiseks on see pseudoprobleem, kuna keegi peale minu eriti ei vigise, ehkki eelistaksin vaadata pigem Eesti meistrikaid korvpallis, balti liigat, ujumise kokkuvõtteid, võrkpalli, käsipalli, jalkat. Samas meil näidatakse totaalset ila, vähe sellest et erakanalid näitavad miskeid debiilseid tantsusi tähtedega jne. siis on ka hooaja sisesed spordiülekanded totaalne kräpp ja feminiinne ila, alustades lootusetutest suusaülekannestest lõpetades iluuisutamise kahe, või isegi kolme suurvõistluse kajastamisega, eelmisel telehooajal.

P.S Mis puutub sotsiaalteadustesse ja statistikasse, ning protsentide liitmisse, siis usu mind, mul on sotsiaalteaduste baka ja ma olen sellise statistikaga kursis, kuidas teha, milliseid faktoreid arvestada ja kui suur on tõenäosus, et mingi faktor midagi mõjutab. Ja ehkki lisaks Sinu vanale naljale % liitmisest on käibel ka stereotüüpne rahvatarkus "väikesed valed, suured valed ning statistika", siis statistika on sotsiaalses plaanis see, millele enamus sotsiaalmajanduslikest(+muudest) otsustest riigi tasemel tugineb ja mida iga "maailma kõige targem" indiviid üritab induktiivsel meetodil, isiklikku kogemuste pagasit arvesse võttes, väänata - et kuulutada statistika ebatäpsust ja enda valduses olevat teadmist "tegeliku olukorra" kohta.

_AI_
01.12.10, 17:24
Hehe, ma ei tea seda vana nalja, aga selle olen ma küll, kindel et 100% inimestest magavad, mis muidugi ei tähenda, et nad seda pidevalt teeksid.

Anna mulle numbreid, kui suurel % elanikkkonnast puudub võimalus alternatiiviks ja kes oleks alternatiivist huvitatud ja kes alternatiivita kuidagi hakkama ei saa, siis räägime edasi, kuni selleni on kogu Su jutt "suvaline hinnang" ja oluliselt suuremas mahus, kui minu oma.
Mul on nägemisega kõik korras ja prille ei vaja.
Elioni Digi Tv kasutajaid on vähemalt 115000 muide.

Tood mängu miskid sotsiaalsed faktorid nagu toimetulek.
Tee endale selgeks, mis asi on suusatamise ülekanne, ja televisioon üldse.
See on meelelehutus ja meelelehutus on midagi, mida ei pea olema. Umbmääraselt, selle asemel, et pea 4 tundi päevas(Eesti kesmine) tundi teleka ees vedeleda, mine ja teeni see papp, et saaksid endale võimaldada teenuse, mis pakub ka taevakanaleid, ehk veel rohkem meelelahutust. Mis juhtub siis, kui sa ei vaata seda suusatamist. Ma võin öelda, mitte midagi, su elukvaliteet ei lange, kui tahad meelelahutust vaatad midagi muud, kui tahad vaadata soovitud meelelahutust, siis maksad.
ERR'i välja öeldud prioriteet on pakkuda meelelahutust kõigile ühiskonnagruppidele. Seega, arvan, et tõhusam oleks pakkuda Eesti siseseid võistlusi, mis kõiki puudutavad, kui näidata niigi maailmas marginaalset ala, kust ka enam tulemusi ei tule va. suurvõistlused, eriti kui peategelased aasta-aastalt välja ütlevad, et MK on marginaalne ja seal käiakse vormi kogumas, et MK koht ei määra midagi.

Ehk siis, tahad meelelahutust - maksa. Vastasel juhul tõenäoiliselt jõuad situatsiooni, kus soovi korral ennast laupäeval täis juua lähed baari endale tasuta jooke nõudma. Või kui Sa nii kõva sotsiaalse staistika kunn oled, siis tee uuring, kui paljud reaalselt eurosporti, internetistriime vms mitte omavatest inimestest suusaülekandeid vaadata sooviks. Enne seda ei anna sa isegi % liitmise taset välja.

Ühesõnaga pseudoprobleem, kes tahab see saab vaadata, see leiab raha, see teeb selleks midagi, et soovitud teenust saada(läheb pubisse, sõbrale külla, tellivad teenuse või lisakanalid kamba peale jne, jne, jne) Kurat, jutt ei ole tuhandetest vaid tühistest 100 krooni(kuus) lähedusse jäävast summast.
Teiseks on see pseudoprobleem, kuna keegi peale minu eriti ei vigise, ehkki eelistaksin vaadata pigem Eesti meistrikaid korvpallis, balti liigat, ujumise kokkuvõtteid, võrkpalli, käsipalli, jalkat. Samas meil näidatakse totaalset ila, vähe sellest et erakanalid näitavad miskeid debiilseid tantsusi tähtedega jne. siis on ka hooaja sisesed spordiülekanded totaalne kräpp ja feminiinne ila, alustades lootusetutest suusaülekannestest lõpetades iluuisutamise kahe, või isegi kolme suurvõistluse kajastamisega, eelmisel telehooajal.

P.S Mis puutub sotsiaalteadustesse ja statistikasse, ning protsentide liitmisse, siis usu mind, mul on sotsiaalteaduste baka ja ma olen sellise statistikaga kursis, kuidas teha, milliseid faktoreid arvestada ja kui suur on tõenäosus, et mingi faktor midagi mõjutab. Ja ehkki lisaks Sinu vanale naljale % liitmisest on käibel ka stereotüüpne rahvatarkus "väikesed valed, suured valed ning statistika", siis statistika on sotsiaalses plaanis see, millele enamus sotsiaalmajanduslikest(+muudest) otsustest riigi tasemel tugineb ja mida iga "maailma kõige targem" indiviid üritab induktiivsel meetodil, isiklikku kogemuste pagasit arvesse võttes, väänata - et kuulutada statistika ebatäpsust ja enda valduses olevat teadmist "tegeliku olukorra" kohta.

Oehh. Enne kui mingite kraadidega jne paugutama hakkad, siis ikka loe, mis mu postituse mõte oli ja kellele mis argumendile ma üldse vastu vaidlesin. Ja miks ma üldse postitasin.

Ühesõnaga- puust ja punaseks. Sa vist ütlesid paar posti tagasi, et sinu arvates ei ole see suusk enam nüüd nii oluline eestlastele (eestimaalastele). Nõus. Keegi vastas, et siis võid ju kanalit vahetada ja probleem lahendatud, kuna nüüd on võimalus ju valida taevakanalite ja elionide pealt vaata mida tahad. Ei olnud sellise argumendiga nõus, sest valida on seal, kus infrstruktuur seda võimaldab (seda mitte ainult füüsiliselt, sest suure raha eest on kõik võimalik, aga seda suurt raha tavaliselt, eriti hetkel, paljudel mittelinlastel pole). Internet ei ole ka lihtsalt nupp, et vajutad alla ja striimib sulle kõike neid spordivõistlusi, mida näha tahad, heas kvaliteedis ja eestikeelse kommiga. Sest a) vaja on üsna head internettti b) striimimiseks on vaja ka oskusi e tehnikaalaseid teadmisi abc)internet on maapirrkondades suhteliselt kallis, sest tehnilised lahendused on (veel) kallid. ja veel d e f g h argumendid.

Elik. Ja nüüd tuleb point- avalik-õiguslik kanal peaks ka spordialade valikul lähtuma ikkagi kogu elanikkonna huvidest oma spordialade valikul. Okei, ega ma väga isegi kritiseeri praeguseid valikuid (suusk on popp ja meil on veerpalu ja meil on mae) või mis iganes valikuid. Ma vaidlen vastu sellele, et kasutatakse argumenti, "meie näitame suuskamist, aga kui tahad miskit muud vaadata (nt kossu EMV võimisiganes), siis keera teisele kanalile või striimi. Nende alade asemel võib teemas olla ka petank ja see harjadega pühkimine jäähallis, kuid minu point oli, et argument- keera teisele kanalile või striimi internetis- Eestis ei päde. Eriti kui räägime rahvusringhäälingust e täpsemalt avalik-õiguslikust kanalist.

A nüüd need elioni pressiteated ja sealt leitavad protsendid tõestamaks, et meil on kogu maa digitaliseeritud, uudismaa üles küntud ja maisikasvatus on eesti põllumajanduse päästja...see meenutab ühte põnevat aega, ajaloost.
Ja nüüd võiks eluga edasi minna.

Absoluutselt nõus, et tahad meelelahutust- siis maksa. See ju argument külili keeratuna ju ongi! St siit saaks juba edasi muidugi siirduda küsimusele, kas koss või suusaport ringhäälingus on ainult meelelahutus? Ja mingit meelelahutust peab ju ETV ka siis tasuta pakkuma? Aga millist? Kuidas seda otsust teha? Argumendiga, et kui tahd muud, siis keera...and here we go again.

P.S a mul on neid kraade kah ses sotsvärgis, isegi mitu ja muidu mul on muidugi pikem, suurema ümbermõõduga ja kõvem kraad (sic!).

dwideng
01.12.10, 17:47
keera teisele kanalile või striimi internetis- Eestis ei päde. Eriti kui räägime rahvusringhäälingust e täpsemalt avalik-õiguslikust kanalist.

P.S a mul on neid kraade kah ses sotsvärgis, isegi mitu ja muidu mul on muidugi pikem, suurema ümbermõõduga ja kõvem kraad (sic!).

Just nimelt pädeb, isegi kui 51% elanikkonnast on võimalus keerata teisele kanalile ja kus toodetav telepilt ei erine sellest, mis nii kui nii on enamusele kättesaadav, siis dubleerimine on totaalset mittevajalik... Näidata tuleks just neid asju, mida mujalt ei saa ja mis on RAHVUSLIKUD, nii tulemuste kui osavõtjate kui osavõtu koha poolest.

Nagu Kanepi mänge sai vahtida ES'ist, nii on seal ka suusk olemas. Kommentaarid küll erinevad, kuid see ei määra. Ehk kui 80% on võimalik, vaadata, siis 20% pärast ei ole üheski demokraatlikus ühiskonnas mõttekas riiklikul tasandil neile erilisi projekte välja mõelda, vähemalt mis puudutab meelelahutust.

P.S See sotskraad on küll tore asi, kuid kui kraad annab võime inimesi haletseda ja nendele igas "hädas" vastu tulla, siis peaksid teadma seda, et reaalselt ei aita inimest ükski vägi, kui inimene ennnast ise aidata ei taha.

Numbreid endiselt pole!

_AI_
01.12.10, 18:02
No vot, argument. Tubli. Eks siin lähevad maailmavaated lihtsalt lahku.

Raivo19
02.12.10, 05:33
P.S a mis tahtsin siin nüüd öelda, on see suur et, argument- vaheta kanalit on u sama, et koli siis tallinna. Võib ka nii, muidugi.Siit hakkas kooruma jutt, mida kangesti juba eile tahtsin siia teemasse kirjutada. Dwideng on muidu arukas kuju(rixxer ka) ja palju asjalikku juttu puistanud varem, aga praegu ta lõpuni kahjuks asja selgeks pole saanud tõesti.

MEIL ELAVAD MAAPIIRKONDADES SUUSAFANAATIKUD!!! Nii imelik kui see ka ei ole, aga sellest tuleb lähtuda, kui asja mõista tahad. Need fanatid, keda muide jagub kuhjaga pealinnagi, ootavad talve, ootasid ka juba palju aega ennem, kui Elmo Kassin suusatas. Nad vahtisid telekat sellest ajast peale, kui ükski eestlane kaadrisse ei mahtunud, aga Toomas Uba seletas, et selle künka või selle kuuse tagant lipsas praegu eestlane läbi ja ta pani stopri just käima. Nendele samadele maainimestele, olgu siis Otepäält, Võrust, Tartust, Viljandist, Valgehobusemäelt, Pärnust, Kohtla-Irvest või mujalt, on Lembitu Kuuse jumal ja suusaülekanded püha.
Vaata lihtsalt ja imesta, kui palju inimesi käib Tartu maratonil ning omakorda nendega kaasaskäiv toetajaskond ja kuidas nad kõik selle nimel treenivad, see on neil elustiil. Kui Otepääl on maailma karikas käimas, siis on pea viimne kui selle linna inimene üritusega seotud, raja äärde lähevad kohtunikuks ka, või aitavad teed keeta. Kasvõi selle nimel, et Legkov, kes suvi läbi koos oma maa koondisega Nuustakul laagerdas, neile õlale patsutab, öeldes: privet, dobrõi tselovek, kak delishki?! Meeldib või mitte, aga need inimesed on 100 korda hullemad andunud fännid ja patrioodid suusatamisele kui rahvusspordile, kui Rootsi Kunn Florale.

Kogu selle asja nimi on kokkuvõtvalt: tunne oma kodumaad ja kaaskodanikke!!! :)

Delfino
02.12.10, 13:31
Siit hakkas kooruma jutt, mida kangesti juba eile tahtsin siia teemasse kirjutada. Dwideng on muidu arukas kuju(rixxer ka) ja palju asjalikku juttu puistanud varem, aga praegu ta lõpuni kahjuks asja selgeks pole saanud tõesti.

MEIL ELAVAD MAAPIIRKONDADES SUUSAFANAATIKUD!!! Nii imelik kui see ka ei ole, aga sellest tuleb lähtuda, kui asja mõista tahad. Need fanatid, keda muide jagub kuhjaga pealinnagi, ootavad talve, ootasid ka juba palju aega ennem, kui Elmo Kassin suusatas. Nad vahtisid telekat sellest ajast peale, kui ükski eestlane kaadrisse ei mahtunud, aga Toomas Uba seletas, et selle künka või selle kuuse tagant lipsas praegu eestlane läbi ja ta pani stopri just käima. Nendele samadele maainimestele, olgu siis Otepäält, Võrust, Tartust, Viljandist, Valgehobusemäelt, Pärnust, Kohtla-Irvest või mujalt, on Lembitu Kuuse jumal ja suusaülekanded püha.
Vaata lihtsalt ja imesta, kui palju inimesi käib Tartu maratonil ning omakorda nendega kaasaskäiv toetajaskond ja kuidas nad kõik selle nimel treenivad, see on neil elustiil. Kui Otepääl on maailma karikas käimas, siis on pea viimne kui selle linna inimene üritusega seotud, raja äärde lähevad kohtunikuks ka, või aitavad teed keeta. Kasvõi selle nimel, et Legkov, kes suvi läbi koos oma maa koondisega Nuustakul laagerdas, neile õlale patsutab, öeldes: privet, dobrõi tselovek, kak delishki?! Meeldib või mitte, aga need inimesed on 100 korda hullemad andunud fännid ja patrioodid suusatamisele kui rahvusspordile, kui Rootsi Kunn Florale.

Jah tunne oma kodumaad, Ülikoolilinnas Tartus, Kuurortlinnas Pärnus ja Tööstuslinnas KohtlaJärvel elavad Eesti maainimesed:)!

dwideng
02.12.10, 13:42
No vot, argument. Tubli. Eks siin lähevad maailmavaated lihtsalt lahku.

Tõesti, pean vist oma väljendusoskusega vaeva nägema, kuna seda mis ütlesin, üritasin kogu aeg öelda.

MEIL ELAVAD MAAPIIRKONDADES SUUSAFANAATIKUD!!!

Tunnen küll kodumaad ja kaaskodanikke. Aga see, et keegi viskab Püssikas Eziukwule patsu, ei tähenda, et korvpall on rahvussport, ega ka seda, et Kallistuse Eestist lahkudes peaks hakkama tegema ülekandeid mängudest, mida vana oma uues meeskonnas mängib. See et Legkov siin treenib, see tähendab seda, et siin on head tingimused ja et keegi Temaga selle juures sõbruneb ei tähenda ju, et me suusakeskused Talle järgi peaksime saatma. Eriti kurb nende suusakeskuste juures on see, et tänased vananenud tipud on neist keskustest kasu lõiganud, aga tundub et uue põlvkonnaga on miskit viltu, sest kasu tunduvad selles lõikavat vaid siin treenivad mitte-eestlased ja antud suuskeskuse omanike ning töötajate ring. Lõuna Eestis on Alo-Tv kes võib vabalt Lembitu kommenteerima kutsuda ja ülekandeid teha. :)
See, et Tartu maratonil osaleb nii palju inimesi, ei tähenda, et suusatamine on rahvussport, on terve hulk inimesi, kes enne ega pärast nimetatud maratoni suuski jalga ei pane. Loomulikult on vaja teha ülekanne Tartu Maratonist, sest see on suusarahva suursündmus ja ehk ongi mõistlik teha ülekandeid kogu neliküritusest.
Maijooksul osaleb ka tuhandeid naisi, see ei tähenda ju seda, et naised pidevalt jookseksid ja teeks jooksutrenni. Heal juhul body-pumpivad, aeroobikatavad ja halvemal juhul rasvaimuvad. Ega's sellepärast ja Loskutovi pärast ei hakata tegema ülekandeid neilt maratonidelt, kus vana osaleb.
Terve hulk on inimesi, kes löövad Sõmerpalus patsi Leokile, Saaremaa rallil Tänakule, Aravetel või Saugal Korjusele, Haapsalus Kanepile, Lasnamäe või Tallinna või Tartu Kergeraksu hallis Baltale, Pahapillile, Rajale, Kanterile krt kuskil Pirital või Nõval Ahunale :) või Pärnus Jaansonile jne.jne.jne.
Igas kohas omad kangelased, lähtuvalt asukohast ja lokaalsest mainstreamist.
Paljud selliste aladega tegelevad inimesed ja valdkonnad on täiesti ära unustatud. ERR'i spordiuudised on pehmelt öeldes mannetud.
Suustamine saab nii palju tähelepanu - suusaajakiri, Veikko Tääri suusapäevikud, kindlasti veel midagi, mida mina oma vähese teleka vaatamise aja tõttu ei teagi.

Mis Eesti harrastajaskonda puutub, siis tasuks uurida antud interneti lehekülge: http://www.eok.ee/klubideregister/
See on muidugi harrastamine ja ei kajasta teleülekandeid ning nende vaadatavust, kuid oma kehva sotsiaalteaduste kraadiga kaldun arvama, et rahvast huvitab kõige rohkem see, mida näidatakse, ehk mis on nö mainstrem või tänase uudise järgi uue sõnaga "peavool".

Suusatamise peavoolu alguseks võib ikkagi lugeda Veerpalu, Mae ja Šmiguni esinemisi. Kunagi oli laskesuusk esirinnas Kaija Parve, siis olid Levandi, Markvadt ja kahevõistlus talialadest. Rahvas vaatas, jälgis, rõõmustas, lõpuks pettus ja nüüd on alad sellises seisus nagu nad on. Oli Pertelson, Padar, Budõlin. Pertelson avas oma uue spordikeskuse, arvas, et nüüd kõik hakkavad džuudotama, tulemust teame. Oli Nool ja Reval Cup, oli aegu, kus piletid tuli varem ära osta, et publikusse pääseda. Inimesed lõid taas patsu, kaisin isegi 3 korral ja tundsin ära publikus tihti eelmiselgi aastal kohatud tegelased - jah tõelised fännid. Jälgivad tõenäoliselt endiselt, kuna Pahapill hoiab miskit taset, kuid massi taga ei ole. Ei ole Pahapill piisavalt karismaatiline, ega tulemused ka piisavalt head. Publiku toob kohale ikka dopingupatune Gatlin:) Lisaks on kergeraksu tradistioonid palju pikemad ja ala kandepind maailmas suurem.
Parimaks näiteks vist isegi oleks korvpallihullus, mis on asendunud korvpallimasendusega aga tänu harrastajate ja klubide ja fännide uurele arvule suudetakse ennast ära majandada, ning traditsioonid taas on oluliselt pikema ajalooga.

Mis sellest järeldada saab? Seda, et kui pole tulemusi viib see ajapikku spordiala olulisuse vähenemisele(eriti maaimas marginaalsete alade puhul), asi muutub massi jaoks ebaatraktiivseks ja kaob toetus. Tekib uus tipp, mõnel teisel alal ja sinna liigutakse. Ilmekas näide, kuidas tühine telesaade nagu "Tantsud tähtedega" ajas tanstukoolid üle ääre ja täitis koolisaalid tantsukursustega. Naeruväärne, aga nii see on.

Mis saab suuskeskustest siis, kui ei tule uut annet peale? Mis siis saab, kui Legkov otsustab ühel hetkel hakata käima treenimas Sotšis, või et kui nii otsustab Venemaa koondise peatreener? Estil ka enam ei võistle, kõigil on soojad mälestused, aga kui pole omade tulemusi, siis tõmmab ajapikku rajaääre tühjaks. Kui Šveits Cologna edu kasutades(Nagu meie kasutasime oma tippude edu) veel parema ja veel odavama ja veel mõnusama suusakeskuse ning Otepääle ei tule enam sellisel hulgal treenijaid? Noor Veerpalu treenib norras ma loen.(Loodetavasti luuakse harv pretsedent, sest tavaliselt ei ole edukate vanemate lapsed nii edukad kui on vanemad ) Sest treeneridki vaatavad, näe kui edukas on Cologna, kõrgmäestik, mis me sinna Otepääle ronime.

Sestap arvangi, et vältimaks rahva frustratsiooni kehvade tulemuste pärast, oleks murdmaasuusatamisele isegi kasulik, kui halbu või keskpäraseid esitusi ei kajastataks otseülekandena televisioonis(ei pea silmas suurvõistlusi), vähemalt mitte rahvuslikus televisioonis. Tuleb nentida, ehkki nautisin ka ise kunagi Uba stopperiga võetud aegu ja kommentaare, siis kahjuks on tekkinud küllastumus, kõrgenenud ootused ja tulemustest lähtuvalt ka pettumus.
Mis kõige hullem, enam ei ole rajal Kristiinat, ainust sportlast(mööndustega ka Veerpalu), kes on suutnud ka MK arvestuses olla tipus ja kes oli piisavalt universaalne, et kõigil murdmaasuusa aladel kaasa rääkida. Meie murdmameeste kahjuks Mk arvestuses räägib ka tendents, et FIS'i poliitika, distantside valikul soosib üha ohkem universaale nagu Northug, Svartedal, Cologna või Jönsson.

Eelmise aastaga seoses meenub veel, et peale Kristiina teist kohta esimesel etapil olid kõik ülimalt optimistlikud, tuleb veel, isegi Alaver lubas tele-ekraanil, et tuleb - no ei tulnud. Lõpuks olid süüdi meie määrdemehed ja ei tea kes kõik veel, et Koidu ja Mets(Justina määrijad) on enam-vähem rahvavaenlased jne. Rajad olid sobimatud Veerpalule jne. Veel paar sellist "määrdega alt minekut" ja rahvas valgub märkamatult teise sektorisse, jäävad andunud fännid ja nimed ajalooraamatutesse. Esialgu saab entusiasmist, harjumus ja lõpuks otsib rahvas ikka uut ja huvitavamat. Kardan, et oleme harjumuse faasis ja selle faasi lõpp paistab.

Nii et palvetage suusarahvas, et tuleks miski noor anne, kes antud spordiala üleval hoiaks ja publiku rajaserva veaks, sest meie tublid "taadid" enam varsti ei jõua ja ajalugu ähvardab korduda nagu see on olnud teistel aladel, paljudel kordadel. Veel varasemast ajast meenuvad maadlus, tõstmine, male!

Suuskamine on pikka aega olnud seisus, kus toetub neljale jalale ja abirattale: Šmigun, Veerpalu, Mae, Alaver, kuskil servas toetab sprindikoondis natuke. Üks jalg on läinud ja kui sellele kohale suudab vääriliselt astuda sprindikoondis, siis on asendus olemas, aga kaks teist jalga on juba eakad, ja kolmas, treener Alaver saab juba välispakkumisi. Kas neile väärilist asendust leiab, ei tea, aga olen skeptiline.

Loodetavasti on tegemist minu isikliku ülemäärase skepsisega ja puuduliku võimega tajuda tulevikku ning ülemäärane soov tuua paralleele minevikust.

_AI_
02.12.10, 15:43
Kindlasti on üks argumente selle suusauputuse näitamise poolt, et suht odava raha eest (või siis muud kulu äkki polegi, kui pilditootmine Otepäält, aga MK etapile peab ju kegi nagunii pilti tootma) saadakse hetkel veel suht-koht palju vaatajaid teleri ette (monitooringud väidetavalt seda kinnitavad). kossuülekanded on lihtsalt niivõrd kallid. Nädalavahetustel, hommiku poole, eetrikonkurentsi ju eriti pole ka. Kui see vett peab, siis on kahju, et sporditoimetus on laskunud sellisesse mugavustsooni, aga eks finants paneb asjad paika.
Üldiselt aga võib Dwidengi jutule alla kirjutada, ei mõista ka mina, miks peaks ressurssi raiskama raporteerimaks kuskilt Rootsi metsade vahelt, et 100 mehe konkrentsis jäid meie mehed teise poolde, aga nii oligi koondisel plaanis, sest sihid on seatud MMiks. Siis seda MMi näidakegi ja asi ants. Ja noh, õige on ju, et kahevõistlus kadus eetrist nt Markvardtiga...

mcnamara
02.12.10, 15:57
Kui Veerpalu ja Mae selle hooaja järel loobuvad, võib teie püha soov täide minna. Ainult muidugi ei näidata suusatamise asemel sel juhul korvpalli vaid Õnne 13 kordust.

_AI_
02.12.10, 16:31
Kui Veerpalu ja Mae selle hooaja järel loobuvad, võib teie püha soov täide minna. Ainult muidugi ei näidata suusatamise asemel sel juhul korvpalli vaid Õnne 13 kordust.

Nii see läheb jah, sekka ka mingit inglise kitši e pildikesi külaelust.

espen
02.12.10, 16:56
Kuule dwideng, kas kuidagi lühemalt ei saaks kirjutada. Ma saan aru et seal XXX osakonnas on vaba aega nagu muda, aga mul kustutatakse kontoris enne tuled ära kui su eeposega lõpule jõuan. Muidu väga tark tekst, Toompeale oled mõelnud kandideerida?

dwideng
02.12.10, 17:10
Kuule dwideng, kas kuidagi lühemalt ei saaks kirjutada. Ma saan aru et seal XXX osakonnas on vaba aega nagu muda, aga mul kustutatakse kontoris enne tuled ära kui su eeposega lõpule jõuan. Muidu väga tark tekst, Toompeale oled mõelnud kandideerida?

Meil on lõuna 45 minutit, millest minu puhul toitumiseks kulub ca' 10 minutit!

Üldiselt ei oma minu töökoht antud kontekstis mingit tähtsust, seega selle mainimine on kohatu.

gianluca
02.12.10, 17:37

Ja mitte ainult maapiirkondades. Kindlasti võin oma vanemate näitel väita, et kui isa vaatab suhteliselt palju erinevaid alasid, siis ema reeglina vaatab ainult suusatamist. Sealjuures ei ole isegi oluline meie omade osalus, kui elati enne Eesti taasiseseisvumist kaasa Kirvesniemidele, küll siis leitakse ka uued lemmikud.

Raivo19
03.12.10, 05:32
Jah tunne oma kodumaad, Ülikoolilinnas Tartus, Kuurortlinnas Pärnus ja Tööstuslinnas KohtlaJärvel elavad Eesti maainimesed:)!Einoh, kui keegi selle MAAkandi pealt end puudutatuna tunneb, siis Tallinn on samuti naturaalne Harju maakond. Kõik oleme üks suur maakond ja pilpaküla, ega's City'dest on asi kaugel...:D

Ma ei vaidle sulle vastu, dwideng, arutlus on vahva. Kuid on selge, et enamusele rahvast miskipärast paelub talvel see suusk rohkem kui Korjus, Padar, Raja, Ahun, Endrekson, Balta, Karpak või Taaramäe kõik kokku. Isegi Novosjolovi tippsaavutus jättis keskmise eestlase üsna külmaks.

Pika aja vältel on koguaeg olnud tunne, et Eesti on korvpalli ja suusamaa.., tahaks loota, et varsti ka vutimaa. Need alad eristuvad märgatavalt, olgugi, et kergeraksus, tehnikaspordis, võrkpallis, sõudmises, judos või mujal on sähvatusi. Nad ei pääse rinnale, sest soosing ja populaarsus kuulub mujale. Meedias on selgelt näha, kuhu vaekauss kaldub, millest kirjutatakse pikki lugusid, millest rubriigis "lühidalt". Tekib kohe selline tunne, et Tammiste võis ju lumelabidaga tennist taguda Taltsiga, aga see oli pull, põhirõhk oli ikka koss. Või, et Veerpalu võib mägiratast kimada ja triatlone teha, aga suusatamine on see sportide sport ikkagi.

Eks näis, mis saab, ega see suur ahvivaimustus nii kergelt üle ei lähe ilmselt suusatamises. Aga mine sa tea, mõni lumevaene talv, kehvad tegijad ja äkki kukub kokku ka see kaardimajake. Kuigi väga seda ei usu, sest laias laastus on selge, et rahvale lähevad peale alad, mis on: 1)ise mõnus, kättesaadav ja lahe harrastada 2)vaatemänguline ja kihvt telekast jälgida 3)oma tegijatega esindatud.

Lihtviisiliselt hakkad mõtlema, et sõbra või sõbrannaga ei lähe ju koha peale vaatama epeevehklemist, tõstmist või malet. Teles langevad hoopis paljud alad ära, mida absull ei viitsi vahtida. Näiteks purjetamine, ujumine, kuigi harrastanuna tundusid ägedad. Rixxer ütles õieti, igaühel omad maailmavaated. :)

p.s. Teeme siis lahti ka selle mõne jaoks kindlasti juba teadaoleva saladuse. Kui siin Are Mets ära mainiti, siis mees unustas oma pere ja semmis isukalt Tatjana Mannimaga. Noh, nagu ikka spordiringkondades juhtub. Alaveri korduvad märkused olid nagu hane selga vesi ja nii tuli leping paraku lõpetada. Aga see kisub juba kollase ajakirjanduse teemasse.;)

espen
03.12.10, 12:01
Meil on lõuna 45 minutit, millest minu puhul toitumiseks kulub ca' 10 minutit!

Üldiselt ei oma minu töökoht antud kontekstis mingit tähtsust, seega selle mainimine on kohatu.

Loomulikult ei oma sinu töökoht antud kontekstis mingit tähtsust. Lihtsalt hea töökoht kus antakse päevas mõned 45 minutilised lõunad et saaksid oma kirjatükke treida. Vot seda ma nimetaksin maksumaksja raha otstarbekaks kasutamiseks. Peab su ülemusega veidi rääkima, saab ehk veidi sulle tööd juurde.

Delfino
03.12.10, 15:19
Loomulikult ei oma sinu töökoht antud kontekstis mingit tähtsust. Lihtsalt hea töökoht kus antakse päevas mõned 45 minutilised lõunad et saaksid oma kirjatükke treida. Vot seda ma nimetaksin maksumaksja raha otstarbekaks kasutamiseks. Peab su ülemusega veidi rääkima, saab ehk veidi sulle tööd juurde.
ole nüüd. Mees võtab lihtsalt võilevad kodust kaasa ja ei kuluta aega pubis söömiseks:D

dwideng
03.12.10, 19:57

ole nüüd. Mees võtab lihtsalt võilevad kodust kaasa ja ei kuluta aega pubis söömiseks:D

Njaa...tegelikult on mul lausa toidutermos:D Maksumaksja poolt pakutav ei ole vist kuigi suur, et ise suppi peab kaasas kandma:D Näed, ta on ikka kade, kibestunud ja tige.

Aga jah, espen, kui nii kõva mees oled, siis avalda enda nimi, oleks kena teada saada, kes on ja millega tegeleb selline kitsemõtlemisega isend, et minu paarikümne minuti jooksul kirjutatud tekstid nii palju lugemisvaeva võtavad, et kontori tuled lausa kustu lastakse.

espen
04.12.10, 00:42
Aga jah, espen, kui nii kõva mees oled, siis avalda enda nimi, oleks kena teada saada, kes on ja millega tegeleb selline kitsemõtlemisega isend, et minu paarikümne minuti jooksul kirjutatud tekstid nii palju lugemisvaeva võtavad, et kontori tuled lausa kustu lastakse.

Oh Farinelli, pole mõtet nüüd huilgama hakata - laulukoor on meil teisel päeval. Ja mis puutub minu nimesse, siis on see Espen. E-S-P-E-N, kirjutama oled õppinud, nüüd on viimane aega ka lugema õppida. Ära muretse, räägime ülemustega - saad tööd juurde. Ilusaid unenägusid mu grafomaanist ametivend.

_AI_
04.12.10, 01:07
Oh Farinelli, pole mõtet nüüd huilgama hakata - laulukoor on meil teisel päeval. Ja mis puutub minu nimesse, siis on see Espen. E-S-P-E-N, kirjutama oled õppinud, nüüd on viimane aega ka lugema õppida. Ära muretse, räägime ülemustega - saad tööd juurde. Ilusaid unenägusid mu grafomaanist ametivend.

Wow. Toredad suhted kolleegidel. Tore, et neid foorumis aetakse.

Delfino
04.12.10, 01:44

tõesti espen(ESPEN) kahju, et sa vähem võimekas oled(ta suudab lõuna ajal rohkem teha, kui sa terve oma tööaja jooksul), aga suhtu oma töökaaslasesse siiski viisakalt(H)

dwideng
04.12.10, 07:13

tõesti espen(ESPEN) kahju, et sa vähem võimekas oled(ta suudab lõuna ajal rohkem teha, kui sa terve oma tööaja jooksul), aga suhtu oma töökaaslasesse siiski viisakalt(H)

Ei tea ausalt öeldes ühtegi Espenit peale Espen Bjervigi ja Espen Harald Bjerke. Kes on see salapärane ametivend, on endiselt saladus.

Jään uusi ja huvitavaid tööülesandeid ootama, mitte et mul neid ei oleks, aga küllap saab uusi juurde. Olen ennegi nädalavahetustel omast ajast tööl käinud, küllap käin ka edasi, kui vaja on. Suppi jagub:D

E-S-P-E-N, (nii tuleb vist kirjutada) kuhu sa oma väiklusega jõuda üritad? Endal ei ole imelik veidi? Aga ma ootan eesnime koos perekonnanimega. Endiselt tahaks teada, kes on kitsementaliteediga tegelane, kes üritab...hmm...vot see jääbki arusaamatuks, mida üritab. Andke keegi vähemalt sellele vastus. Rixxer, Sina kui sotsiaalteaduste magister(vähemalt), äkki annad hinnangu. Minu baka ja analüüsivõime annab ainsaks tulemuseks - kellelegi ei meeldi minu aramus suusülekannete kohta ja kuna endal üldpilt puudub ja ei ole ning võimet teiste eriarvamusi aktsepteerida, siis tuleb munadesse üritada lüüa.

P.S. E-S-P-E-N, vaata, mis kell on postitatud. Kes palju teeb, vähe magab, see palju jõuab. Laulukoor on mul tõesti kolmapäeval ja reedel seal käima ei pea ja kastraat ma ei ole, hetkel on häälerühmaks bariton. BTW, Farinelli oli soololaulja.

sten21
04.12.10, 13:03
ja Triin Ojaste sõitis end veerandfinaalidesse eelviimasene Q kiireim oli Vesna Fabjan :)
loodame ka et eesti mehed suudavad korraliku tulemuse teha :D

sten21
04.12.10, 13:04
aga Kein Einaste ja Peeter Kümmel juba väljas :(

_AI_
04.12.10, 15:32
Ei tea ausalt öeldes ühtegi Espenit peale Espen Bjervigi ja Espen Harald Bjerke. Kes on see salapärane ametivend, on endiselt saladus.

Jään uusi ja huvitavaid tööülesandeid ootama, mitte et mul neid ei oleks, aga küllap saab uusi juurde. Olen ennegi nädalavahetustel omast ajast tööl käinud, küllap käin ka edasi, kui vaja on. Suppi jagub:D

E-S-P-E-N, (nii tuleb vist kirjutada) kuhu sa oma väiklusega jõuda üritad? Endal ei ole imelik veidi? Aga ma ootan eesnime koos perekonnanimega. Endiselt tahaks teada, kes on kitsementaliteediga tegelane, kes üritab...hmm...vot see jääbki arusaamatuks, mida üritab. Andke keegi vähemalt sellele vastus. Rixxer, Sina kui sotsiaalteaduste magister(vähemalt), äkki annad hinnangu. Minu baka ja analüüsivõime annab ainsaks tulemuseks - kellelegi ei meeldi minu aramus suusülekannete kohta ja kuna endal üldpilt puudub ja ei ole ning võimet teiste eriarvamusi aktsepteerida, siis tuleb munadesse üritada lüüa.

P.S. E-S-P-E-N, vaata, mis kell on postitatud. Kes palju teeb, vähe magab, see palju jõuab. Laulukoor on mul tõesti kolmapäeval ja reedel seal käima ei pea ja kastraat ma ei ole, hetkel on häälerühmaks bariton. BTW, Farinelli oli soololaulja.

Noh, kiirelt oma diplomeid kapist välja võttes ja neid nostalgiliselt silmitsedes jõudsin anaalüüsi tulemusel sellistele järldustele: sa sõid ta võileiva kapist, võtsid masinast viimase kohvitilga, ajasid külge tema salajasest silmarõõmust sekretärile, saad ülemusega paremini läbi, pargid auto tema kohale ning suudad kiiremini trükkida. Teada värk.
Muidugi võib olla ka lihtsam seletus- ta jäi nüüd laulukoorist välja ja peab Kannu pubis karaoket laulmas käima.

P.S Dwideng- ignore and abort. Ja analüüsivõimet on sul küllaga, ei ole selles kahelnudki ju, lihtsalt maailmavaated võivad ikka lahku minna.
P.P.S offtopic, I love you!

espen
04.12.10, 15:41

E-S-P-E-N, (nii tuleb vist kirjutada) kuhu sa oma väiklusega jõuda üritad? Endal ei ole imelik veidi? Aga ma ootan eesnime koos perekonnanimega. Endiselt tahaks teada, kes on kitsementaliteediga tegelane, kes üritab...hmm...vot see jääbki arusaamatuks, mida üritab.

Espen on mu nimi, kui see mingil põhjusel ei meeldi/ei sobi siis võid ju näiteks Kristjaniks kutsuda.

Raivo19
04.12.10, 17:00
Kutid, ärge nüüd tülli minge. :D

Kui Levandi Calgary's 88 olümpiapronksi võttis, ütles mul klassijuhatajast matemaatikaõpetaja, kes samuti paljude eestlaste kombel öö läbi üleval oli olnud, et lähme koju, mis me siin ikka viiekesi teoreeme õpime..,väsind ka nagu. Ainult kehaline kasvatus ja bioloogia olid peale selle veel tulla, mille abikaasadest õpetajad teatasid ka, et on haiged, kuigi ma tean, et nad jõid end suurest rõõmust täis üsna kindlalt. Aga Meie Allar oli tubli!

Kui sobis uneajast näpistada, siis sobib spordi jaoks kindlalt ka tööajast näpistada! Olge tublid, kotkad! ;)

budu
04.12.10, 17:37
Tegelt mis te siis vaidlete,võtke suusad ja minge talve nautima!

Epic
27.12.10, 22:30
Miks läheb Mae jällegist ennast kuskile Tour de Skile lõhkuma, kui Verps mõnuleb kodus?

Delfino
28.12.10, 11:34
Miks läheb Mae jällegist ennast kuskile Tour de Skile lõhkuma, kui Verps mõnuleb kodus?
treeninglaagris on, kodus mõnuled sina.

marcello
31.12.10, 17:20
Bajčičák, Kärp, Einaste ja Võlegzanin rajalt maas ja sommide järgi ainult kolm neist hemoglobiini kõrge näidu tõttu. Kärbil lihtsalt kahtlane verepilt...

ericbana
31.12.10, 17:31
No kurat. Meie mehed kaotavad lõpus parematele juba sisuliselt 40 sekundiga. No täitsa perses. Kuidas on võimalik, et sprinter nagu Simonlatser nii lühikesel distantsil nii palju kaotab?? See peaks olema põhimõtteliselt ainuke etapp, kus ta midagi üldse suudaks. Suusatamine on ikka nii perses kui üldse olla saab.
See on täiesti mõeldamatu ju, et näiteks jooksus nii palju kaotada ja mingeid stipendiumeid veel saada alaliidult. Fakk küll.

Vastu aasta lõppu tekitatakse veel sitt meeleolu.