PDA

View Full Version : Suusatamise MK

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

orbitaaljaam
07.04.11, 18:51
Lisaks Dannari raha võimalusele lisaks siit veel selle, et enne suusatamise MM dopingujutuga lagedale tulles oleks kogu Euroopa tähelepanu alla sattunud. Nüüd kus MM ammu läbi, hooaeg läbi, suusatamine pooleks aastaks unustatud, tekitab see rahvusvaheliselt vähem kära.
Ma pigem usun, et kui seal ka oli mingi droog, oli see selle talve üllitis ja varem on ta puhas poiss olnud.

_AI_
07.04.11, 19:00
Üks asi, millest mina aru ei saa:
- ajakirjanikud hakkasid küsima asju juba veebruari lõpus. Kaasa arvatud mina Järvelt ja Alaverilt. Nad oleksid pidanud teadma, et kui on A-proov positiivne (nad teadsid seda) ja ajakirjanikud seda küsivad, siis see asi ei jää varjule, kuna ajakirjanikud kahtlesid asjas, mis ka tegelikult olemas oli ja sellele jõutakse üha lähemale.
- Siis oleks iga loogika kohaselt pidanud välja tulema avaldusega, Veerpalu ette tooma, pannud ta käsi südamel vanduma, mida ta täna tegi ja oleks olnud Eesti rahvas ja ka meedia tema pool. Oleks hakatud tegelema just selle osaga, et miks testitakse mingit imelikku asja, mida pole isegi WADA korralikult paika panna ja mille õigsuses kaheldakse pidevalt.
- Aga tehti kapitaalselt valepidi. Hakati varjama, Verpa kadus täiesti ära ja nii hakkaski lõpuks meedia töötama varjamise vastu ehk väga tugevalt.
- Nüüd on siis pressikas, kus kõik on juba meelestatud varjamisest eeldatult vaenulikult. Alaver teeb Terminaatori nägu, Veerpalu nutab, Järv naeratab, et oi sorry, et valetasin jne.

Ehk kuidas saab alati meediaga väga kenasti läbi käinud suusaliit SELLISE PR-fopaa läbi lasta? Kas tõesti pidi varjama selle jaoks, et ei suudetud eelnevalt leida ühtegi biokeemikut, kes oleks valmis Veerpalut kaitsma? Ei tundu eriti loogiline variant, sest ilmselt oleks avalikkuse ette tulles ja rahva enda poolele saades suudetud ka abi saada. Ehk midagi pandi kas kogemata või tahtlikult täiesti puusse.

P.S. Ja ikkagi on mul Verpast kahju, kuna endiselt on info, et asja taga oli mure suusatamise rahastamise pärast, sest kehvade tulemuste pärast poleks ilmselt saadud ka riigilt nii palju toetust ja ka sponsoritelt, mistõttu ajati vana võistlusratsu viimast korda tippvormi ja seejuures läkski asi nüüd niimoodi.

Kas kuulujutt elik info on hetkel siis selline, et teadlikult sponsorraha survel pani miskit keelatut ja jäi vahele? Või et ikkagi teadlikult ei teinud Verpa midagi vaid kogemata süstiti miskit uut või siis lihtsalt ongi Verpa organism selline, mis uue metoodikaga näitab, et HgH üle normi? Siiralt küsin, sest ei saa post scriptumist päris täpselt aru...

Gallacher
07.04.11, 19:00
Lisaks Dannari raha võimalusele lisaks siit veel selle, et enne suusatamise MM dopingujutuga lagedale tulles oleks kogu Euroopa tähelepanu alla sattunud. Nüüd kus MM ammu läbi, hooaeg läbi, suusatamine pooleks aastaks unustatud, tekitab see rahvusvaheliselt vähem kära.
Ma pigem usun, et kui seal ka oli mingi droog, oli see selle talve üllitis ja varem on ta puhas poiss olnud.
Lisaks veel see, et veebruari lõpul, kui ajakirjanikud küsima hakkasid oli MM alles poole peal ja selline skandaal MM-i ajal oleks teiste Eesti sportlaste suhtes väga karm olnud.
Minu arvates oleks suusaliit kas peale Postimehe loo ilmumist pressika tegema või siis ütlema, et enne B-proovi selgumist ei ole neil õigust kommenteerida midagi (B-proovi tulemus vist selgus eile alles). Näkkuvaletamine oli kõige halvem otsus.

lenc
07.04.11, 19:03
Minu arvates oleks suusaliit kas peale Postimehe loo ilmumist pressika tegema või siis ütlema, et enne B-proovi selgumist ei ole neil õigust kommenteerida midagi (B-proovi tulemus vist selgus eile alles). Näkkuvaletamine oli kõige halvem otsus.
No seda, et "enne B-proovi selgumist ei kommenteeri" ei saanud kuidagi öelda, kuna selle tunnistamine, et B-proovi analüüsitakse, tähendab automaatselt ka selle tunnistamist, et A-proov oli positiivne.

Mõnuagent 007
07.04.11, 19:05
Kas kuulujutt elik info on hetkel siis selline, et teadlikult sponsorraha survel pani miskit keelatut ja jäi vahele? Või et ikkagi teadlikult ei teinud Verpa midagi vaid kogemata süstiti miskit uut või siis lihtsalt ongi Verpa organism selline, mis uue metoodikaga näitab, et HgH üle normi? Siiralt küsin, sest ei saa post scriptumist päris täpselt aru...

On olnud infot, mida ma rääkida ei saa. Tegu on suuremamahulise mätsimisega ja see pole mingi kogemata asi.

kasparov
07.04.11, 19:10

No aga kui nad siis oleks B-proovist rääkima hakkanud, siis sisuliselt oleks nad sellega ju tunnistanud, et A-proov on positiivne kuna B-proovi ju ainult taolisel juhul uurima hakataksegi.

Aga õnneks on murdmaasuusatamine maailmas piisavalt marginaalne spordiala, nii et mingit rahvuslikku häbi (nagu jansa eelmisel lehel ütles) pole küll vaja tunda. Jah, sommide ja rootslaste ja norrakate ees võib ju vähe piinlik olla aga aeg parandab kõik haavad:)

Verpast kahju muidugi, ja kuna tippsportlase organism on niikuinii suur müsteerium, siis ega saa ju muidugi välistada võimalust, et tippsportlase organism hakkab pärast rasket treeningut igast värki tootma.

Martin
07.04.11, 19:18
Pressikonverentsi kõige koomilisem lause tuli vist ikkagi Alaverilt, kes mainis muu seas sedagi, et ei avalikustatud, sest ei tahetud Eesti koondise keskendumist segada. No jumal tänatud, ütlen mina selle peale, muidu oleks koondislased ju lati alt täiega läbi jooksnud ja poleks nii edukalt läinud.

Teine Alaveri suurepärane märge oli see, et varem pole midagi olnud. Aga kaua seda kasvuhormooni näiteks testitud ka on? Aastakestki vist pole.

eika
07.04.11, 19:18
Verpast kahju muidugi, ja kuna tippsportlase organism on niikuinii suur müsteerium, siis ega saa ju muidugi välistada võimalust, et tippsportlase organism hakkab pärast rasket treeningut igast värki tootma.
Ja ei saa välistada võimalust, et Veerpalu "olen nädal aega tiitlivõistluse ajal tippvormis ja muidu künnan kolmandasse kümnessse" on olnud läbi aastate Alaver ja co lubatud-lubamatu piiril tegutsemine ja nüüd vana-väeti-vigastatud-haige Andrusega pidi lihtsalt suuremaid riske võtma.

Y2KViinaordu
07.04.11, 19:24
Ka sittade kaartidega saab vahest mängida, aga see partii oli masendav. Hetkel alanud Veerpalu puhtakspesemise kampaania on kahjuks väga mannetu, samas pole spordifunktisonäridel ka sellise teemaga mingit eelnevat kokkupuudet ja kogemust.

14. veeruaril selgus et A-proov on positiivne, 23.veebruaril loobus sportlane haigusele viidates MMist ja loobus tippspordist - ilmselt saadi aru, et ka B-proovist midagi paremat ei tule. Kaks varianti, kas võtta enda vallapäästetud pasalasu vastu ülikonnas või spordidressis.

Mõnuagent 007
07.04.11, 19:31
23. veebruaril olevat ka mina helistanud, teadsid juhid rääkida. Nice.

Martin
07.04.11, 19:38
Selline kild ka:
kalle51 (Kalle Muuli)
@osokas Kui sa vaid teaksid, millist luuremängu selle 29.01 proovi võtmiseks mängiti. AV lausa põgenes dopinguküttide eest. Ehtne Põuavälk.

Mõnuagent 007
07.04.11, 20:03
Selline kild ka:
kalle51 (Kalle Muuli)
@osokas Kui sa vaid teaksid, millist luuremängu selle 29.01 proovi võtmiseks mängiti. AV lausa põgenes dopinguküttide eest. Ehtne Põuavälk.

Ta oli heas vormis lihtsalt.

budu
07.04.11, 20:15
http://sport.postimees.ee/?id=415820
No norrakad juba ülbavad ise alati sobimängijad olnud

kasparov
07.04.11, 20:25
Intekas õhtulehele ütleb Verpa otse: „Me kasutasime ka preparaate, mis peaks kasvuhormooni taset tõstma, aga need olid kõik sellised, mis oleks pidanud olema lubatud. Me olime ise ka hämmingus," (http://www.ohtuleht.ee/421749)

No palju õnne.

_AI_
07.04.11, 21:10
No Martinsoni lemmikala legend hetkel kohtu all:
http://edition.cnn.com/2011/CRIME/04/07/california.barry.bonds.trial/index.html?on.cnn=1
Vend raius veel vande all ka, et pole teind, aga näed...

Kasepats-Pidur
07.04.11, 21:29
Milleks see kasvuhormoon kasulik on üldse? Kasvatab lihaseid?

dnb
07.04.11, 21:33
http://www.facebook.com/pages/Usume-Andrus-Veerpalu/194487653920408

eika
07.04.11, 21:55
"Me kasutasime ka preparaate, mis peaks kasvuhormooni taset tõstma, aga need olid kõik sellised, mis oleks pidanud olema lubatud. Me olime ise ka hämmingus."

Ma nüüd ei saa täpselt aru. Kas Veerpalu süüdistatakse selles, et ta pani mingit konkreetset dopingainet või selles, et kasvuhormooni näidud oli liiga kõrged? Kas kasvuhormooni taset võis üle keelatud piiri tõsta ka nn legaalsete ainete üledoseerimine?

maamesilane
07.04.11, 21:58
Käsi piiblil :) Mida arvab Andres Põder ha haa!

lenc
07.04.11, 22:02
Ma nüüd ei saa täpselt aru. Kas Veerpalu süüdistatakse selles, et ta pani mingit konkreetset dopingainet või selles, et kasvuhormooni näidud oli liiga kõrged? Kas kasvuhormooni taset võis üle keelatud piiri tõsta ka nn legaalsete ainete üledoseerimine?
Süüdistatakse sünteetilise (kunstliku) kasvuhormooni kasutamises, ainus tõend on kasvuhormooni kõrge näit organismis.

eika
07.04.11, 23:00
Et põhimõtteliselt on antud teooria võimalik (ma muidugi huuj saan aru, mida Veerpalu nende prepraatide all mõtles). On nn legaalsed preparaadid, millega kasvuhormoonide taset tõsta ja antud preparaatidega pingutati üle ja näit läks ebanormaalseks. Seetähendab, et legaalseid preparaate kasutades lihtsalt ületati lubatu piir.

erxx
07.04.11, 23:01
Teine Alaveri suurepärane märge oli see, et varem pole midagi olnud. Aga kaua seda kasvuhormooni näiteks testitud ka on? Aastakestki vist pole.

Jopakolla mis amatöörlikus kogu sellelt kambalt. Võimalik, et mingi hetkeni ei teatudki, et seda testitakse. Meenutab soomlaste omaaegset hemohesi fiaskot, kus sommid said vist vahetult enne võistlust teada, et hemohesi hakati tuvastama ja üks sommidest sõitis treeneri käsul võssa et õnnestuks suusad murda ja mitte dopingukontrolli kvalifitseeruda.

Arvestades, et Kärp ja Einaste vaevalt kuu varem hemoglobiiniga põrusid siis tundub asjaajamise tase ikka teiselt planeedilt. Ja suusaliidu PR on vist õpikumaterjal.

Tofoa
08.04.11, 00:53
Tõde:

Veerpalu oli sunnitud hormoone võtma põlve pärast. Hormoonid pidid mõjuma 24h. Paraku selle aja jooksul tehti dopinguproov ära. Sitt lugu.

Yaman
08.04.11, 01:27
Tõde:

Veerpalu oli sunnitud hormoone võtma põlve pärast. Hormoonid pidid mõjuma 24h. Paraku selle aja jooksul tehti dopinguproov ära. Sitt lugu.

Aga sel juhul oleks ta võinud dopinguküttidele arstitõendit lehvitada, nagu tubli koolipoiss pärast keemia kontrolltööd.

Daz Booob
08.04.11, 11:01
Aga õnneks on murdmaasuusatamine maailmas piisavalt marginaalne spordiala, nii et mingit rahvuslikku häbi (nagu jansa eelmisel lehel ütles) pole küll vaja tunda. Jah, sommide ja rootslaste ja norrakate ees võib ju vähe piinlik olla aga aeg parandab kõik haavad:)

see võiks kuidagi ETV ekraanil ka kajastuda ;)

rainis007
08.04.11, 15:16
Seoses selle skandaaliga ei saa ma aru sellest seltskonnast inimestest, kelles see dopinguproov mingit kahtlusepoegagi ei tekita ja kes nüüd veel tagatipuks sõimavad ajakirjandust, kes julges rääkida asjast nii nagu see on. Ma mõistan, et see palgatud arst seal üritas rääkida musta valgeks ja süüdistada kõike ning kõiki, aga minumeelest oli see ikka suht mõttetu häma mis sealt välja tuli. Kui see uus test nii praak on ja trenn ajab kasvuhormooni taseme üles, siis miks keegi teine sellega seni vahele pole jäänud ?

Ega ma pole ka 100% kindel, et Veepalu mingit dopinguainet kasutas, aga kohe päris kindlasti ei ole ma 100% selles kindel, et ta seda ei teinud. Vaatamata sellele dopingusaagale ei ole minu respekt Veerpalu vastu eriti vähenenud, aga selline silmad kinni usaldamine teeb mulle küll natukene nalja.

dwideng
08.04.11, 15:30
Kommentaar delfist:

tt, 08.04.2011 13:59
räägiks parem sellest, miks Kaspar Kokk pole lubatud FIS-i võistlustel startida hetkel, "not allowed - return to competition rule"

http://www.fis-ski.com/uk/604/613.html?sector=CC&listid=&competitorid=31540&type=result...

sama keelumärge , mis on Veerpalu FIS-i lehel
http://www.fis-ski.com/uk/604/613.html?sector=CC&listid=&competitorid=63811&type=result...

ja miks Kokk samuti hetkel karjääri lõpetamisest räägib

Oskab keegi kommenteerida? Miks Kaspar startida ei või?

Martin
08.04.11, 15:40

http://sport.postimees.ee/?id=416066

Aga saa sa tänapäeval suusaliidult ausat vastust :) Kuid ütleme, et ikka nii.

lenc
08.04.11, 15:57
Kommentaar delfist:

tt, 08.04.2011 13:59
räägiks parem sellest, miks Kaspar Kokk pole lubatud FIS-i võistlustel startida hetkel, "not allowed - return to competition rule"

http://www.fis-ski.com/uk/604/613.html?sector=CC&listid=&competitorid=31540&type=result...

sama keelumärge , mis on Veerpalu FIS-i lehel
http://www.fis-ski.com/uk/604/613.html?sector=CC&listid=&competitorid=63811&type=result...

ja miks Kokk samuti hetkel karjääri lõpetamisest räägib

(Ametliku versioon kohaselt on nii, et) See kirje tuleb sinna ainult sel juhul kui sportlane on lõpetanud oma aktiivse võistlustel osalemise, ehk siis ei täida enam WADA ADAMS-i süsteemis oma kalendrit. Selleks, et uuesti saada luba FIS-i võistlustel startida, tuleb uuesti ADAMS-it täita vähemalt 3 kuud. Sama kirje oli näiteks Kristina Šmigunil 2009. aasta sügisel kui ta tippsporti naasmas oli.

Kasepats-Pidur
08.04.11, 16:04
http://vimeo.com/19096470

Raivo19
08.04.11, 18:09
Seoses selle skandaaliga ei saa ma aru sellest seltskonnast inimestest, kelles see dopinguproov mingit kahtlusepoegagi ei tekita ja kes nüüd veel tagatipuks sõimavad ajakirjandust, kes julges rääkida asjast nii nagu see on. Mul isiklikult pole kahtlust kunagi olnud.;) Ajakirjandust just päris ei sõima, kuid hukka võib mõne asja mõista küll. Uudishimu ja müüginumber teeb silme eest nii kirjuks, et astutakse pahatihti ämbrisse. Selleks nad neid küsimärkidega pealkirjadega artikleid vorbivadki, et end hiljem puhtaks pesta. Eile Kolmeraudset vaadates(muide Soonvaldi tunnen hästi, kuna sai temaga aastaid kossu mängitud) oli ju selge, et Järv teab, aga ei räägi, kuid ajakirjandus ei tea, aga nuhib, mis hirmus. Olen arvamusel, et igal asjal oma aeg. Seetõttu kripeldab küll, just siinse vutiseltskonna pärast, aga tean vist liiga palju ja ise pajatama ei taha hakata. Palju on siingi käimas ajakirjanikke ja Eesti on väike. Oma teadmised tuleb vahel endale hoida, ehk kunagi hiljem, laseks ajal veidi minna...Seesama Soonvald(ta oli siis õhtulehes) pakkus mulle kunagi, et sul vend Smiguni tiimis, anna kohe teada, kui suusamaastikel miskit uudist, ole allikas, informaator...Viskasin naljaga, et "kits" ei taha olla ja pealegi sul pole niipalju raha. Küsisin hoopis vastu, miks sul esikaanelood koguaeg nii hirmsad ja negatiivsed on? Ta vastas: See müüb!!!

Väikseks vihjeks vaid niipalju, et kuumast grupist juba aastaid puhtaid poisse otsida on suht mõttetu. Iga koduperenaine saab aru, et kui sind starti verenäitude pärast ei lubata, on miskine manipuleerimine toimunud. Mõnes mõttes on kogu see pull hea, avab lõpuks eestlastegi silmad.

taku*
08.04.11, 19:28
lisaks raivo jutule, on väga suur vahe dopinguga (ehk musta nimekirja ainega) manipuleerimise ja lubatud ainetega manipuleerimisel. Seda et suusameeste kuumas grupis palja tilliga dšunglipoisse ei ole, pole mingi ime... üldiselt on väga vähe spordialasid, kus tippude treeningmetoodikasse ei kuulu erinevaid näitajaid parandavaid toidulisandeid. Küsimus on selles, kas matemaatikaga eksitakse või ei. (kuupäevad, kogused, keha füüsilised omadused jne jne...) seda et mofo jööörnalistid kohe dopingu kasutajaks tembeldavad. no andke andeks. ja ülejäänud "ou fakk ma olen nii rämetüradimaräigelt pettunud, sest rahvuskangelasest on saanud narkosõltlane" võite ka rahulikult oma pepsi edasi sügada.

eniveis... see, kui näitajad on normatiividest erinevad, ei tähenda et kasutatud on dopingut. vot...

tahtsin seda juba ammu kirjutada, aga elus on ka tähtsamat (nt. onada)

...... a see ka, et eks ma saan mõneti ajakirjanikest aru.... palk on vaja välja teenida. aga no andke kannatust. igast sitta ka lugeda ei tahaks... selliste jutukeste pärast teie ameti maine niivõrd pask ongi

ericbana
08.04.11, 22:27
ime türa.

soovin sulle sama, Dannar.

kasparov
08.04.11, 22:57

See on tegelikult väga hea mõte. Ma nimelt mõtlen, et kui igal pool sotsiaalvõrgustikes organiseeritakse Veerpalu toetuseks aktsioone, siis ärksamad ja tundlikuma sotsiaalse närviga soccernetlased võiks ka anda oma panuse ja seks puhuks teha näiteks ürituse "Imen marmorvahvlit! Verpa!", kusjuures osaleda võiks nii need, kes usuvad, et Verpa valmistus MM-iks traditsioonilisel piimad-leivad-soustid-meetodil kui ka need, kes seda päriselt ei usu.

Ja toimuda võiks see toetusaktsioon siis Soccerneti suvepäevadel.

orbitaaljaam
08.04.11, 23:03
Ja nüüd kõik koos Shakira viisil:
wada-wada, wada-wada,

this time for Veerpalu

PraS
08.04.11, 23:05

varsti tuleb kvaliteet arvamusliider jälle "oma allikatega" välja, nagu seda oli jalka kihlveopettuste teemal. teadagi allikat toona polnd ja tuli olude sunnil see välja mõelda.

mina igatahes olen enam kui kindel, et andrus on koos alaveriga pettur. siit ka tekib rohkem küsimusi: Rehemaa ja Mae on puhtad poisid ?

ericbana
08.04.11, 23:12
siit ka tekib rohkem küsimusi: Rehemaa ja Mae on puhtad poisid ?

No kui Rehemaa pettur oleks, siis kasutaks ta tõenäoliselt maailma ebaefektiivseimat ja mõttetuimat dopingut. :D

dnb
08.04.11, 23:27
mina igatahes olen enam kui kindel, et andrus on koos alaveriga pettur.

Arvad et ta medalivõidud on pettus? Ülejäänd maailm on puhas?

K Punkt
09.04.11, 00:22
Mina usun Andrust !

Krt meedia on küll ikka häbematult käitunud.

Daz Booob
09.04.11, 00:47
ärksamad ja tundlikuma sotsiaalse närviga soccernetlased võiks ka anda oma panuse ja seks puhuks

groovy baby

Martin
09.04.11, 01:01
Ülejäänd maailm on puhas?

Mis see ülejäänud maailm siia puutub? See oleks varastele päris hea argument kohtus - arvate, et keegi teine ei varasta või?

Mask
09.04.11, 01:18
Naljakas on seda näpuga näitamist norrakatelt ja soomlastelt kuulata/lugeda.

dnb
09.04.11, 01:36
Mis see ülejäänud maailm siia puutub? See oleks varastele päris hea argument kohtus - arvate, et keegi teine ei varasta või?

Oleksid siis vähemasti tervet postitust tsiteerinud. See osa ei oma mingit tähtsust.

taku*
09.04.11, 02:18
oot. pettur, ehk siis kasutas aineid, mis on keelatud ainete nimekirjas või kasutas aineid, mida ei ole veel keelustatud(legaalsed)

te sellest ka aru saate, et dopingulist uueneb iga aastaga, keemiatööstus on sellest mitu sammu ees. kui kasutada aineid mis hetkel ei ole keelatud ainete nimekirjas pole tegemist mingi petturiga...

huvipärast võiks mõni nn kvaliteetajakirjanik välja tuua (lihtsalt minusuguse madalalaubalise ambaali harimiseks) näiteks sellise listi, et millised ained/ühendid on viimase 5 aasta jooksul lisandunud murdmasuusatamises "dopingu" alla käivate ainete nimistusse.

see et verps vee ja leiva ja piima peal ette ei valmista peaks olema siililegi selge.

Aga see, et ta kasutas kindlalt keelatud aineid, on päris julge väide. (see et kasvuhormooni näit on kõrgel ei tähenda, et kasutatud oleks keelatud aineid)...

asi ei ole nii mustvalge, et piim vs anaboolne steroid vms. sinna vahele jääb dannari noku suurune maa igasugu muid ühendeid ja aineid:D

aga edu:) ma ei viitsi siia vist eriti rohkem postitada, sest inimesed tunduvad nii kuradi targad olevat

(ps. mul puudub seisukoht veerpalu osas, sest enne seda, kui ei ole teada mida ta täpselt kasutanud on, ei saa teda nimetada petturiks või puhtaks poisiks, ta on nagu kõik teisedki (väga edukadl)sportlased...)

PraS
09.04.11, 04:46
Arvad et ta medalivõidud on pettus? Ülejäänd maailm on puhas?

Sport ja puhas. Noway :D

Lihtsalt meie teadus oli kehvem kui teistel sel hetkel.

zaz
09.04.11, 09:22
Kas nüüd pole ka võimalik arutleda allikate motiividel? Ei olnud ju ometigi tegemist puhtalt mingisuguse labase kättemaksuga vms
Ehk, minu jaoks on jätkuvalt õhus küsimus, et kellele ja miks seda vaja oli?

maamesilane
09.04.11, 11:48
Arvan,et Jüri Linal on selle kohta väga kindel arvamus,kes selle taga on!

Martin
09.04.11, 12:03
Tasub lugeda: http://www.novaator.ee/ET/meditsiin/kuidas_kasvuhormooni_avastav_dopingutest_tootab/

"Suusasangarile saatuslikuks saanud dopingutest ei tegele mitte kasvuhormooni taseme analüüsiga, vaid püüab jõuda jälile sünteetilisele kasvuhormoonile, mis saab kehasse sattuda vaid süstimise teel.

Veerpalu dopinguproovi analüüsi juures Kölnis olnud doktor Jüri Laasik seadis eilsel pressikonverentsil kahtluse alla, kas metoodika suudab piisava täpsusega analüüsida kasvuhormooni taset inimese organismis.

Kuid Saksa teadlaste poolt väljatöötatud meetodi kirjelduse järgi ei analüüsi dopinguproov sportlase vereseerumis mitte kasvuhormooni taset, vaid uurib hormooni erinevate molekulitüüpide omavahelist tasakaalu."

SleepWalking
09.04.11, 12:26
Kuid Saksa teadlaste poolt väljatöötatud meetodi kirjelduse järgi ei analüüsi dopinguproov sportlase vereseerumis mitte kasvuhormooni taset, vaid uurib hormooni erinevate molekulitüüpide omavahelist tasakaalu."

Päevalehes minnakse täna veel natuke kaugemale keerulisi sõnu kasutades. Samas pressikonverentsil polnudki ilmselt austet doktori eesmärk polemiseerida hormoonide isovormide ja fraktsioonide suhete üle veres vaid anda emotsioonide laineharjal pisut lihtsustatud pilt selleks, et vähegi mõistetaks. Selle põhjal ei julgeks iseenesest kahtlustada, et teemat tegelikult ei vallata ning et vastulause pole sihitud täpselt protsessi nõrkadele kohtadele.

allars
09.04.11, 12:29

Just, jah. See ongi üks faktor, mis selle asja juures eriti närvi ajab. Eriti just norrakad oma parastamisega. Üle kõige oli muidugi eile või üleeile kellegi norralasest (endise?)treeneri kommentaar, et Veerpalu peaks nüüd kõik enda võidetud medalid tagasi andma.

eika
09.04.11, 13:09
Just, jah. See ongi üks faktor, mis selle asja juures eriti närvi ajab. Eriti just norrakad oma parastamisega. Üle kõige oli muidugi eile või üleeile kellegi norralasest (endise?)treeneri kommentaar, et Veerpalu peaks nüüd kõik enda võidetud medalid tagasi andma.
Ja me ise ei mõtle samamoodi kui mingid erinevad venelased, Johann Mühleggid, Marion Jonesid või Kostas Kenterisid vahele jäävad?

zaz
09.04.11, 14:12
Kas nüüd pole ka võimalik arutleda allikate motiividel? Ei olnud ju ometigi tegemist puhtalt mingisuguse labase kättemaksuga vms
Ehk, minu jaoks on jätkuvalt õhus küsimus, et kellele ja miks seda vaja oli?

Keskpäevatund saates rääkis Rein Kilk, et Eesti dopinguagentuuri vms tegelane oli üks allikatest siis... See võiks seletada nii mõndagi küll, jah. Mulle tuleb natuke üllatusena, et see asutus muidugi asjast teadis... aga no, miks mitte.

Mul hetkel hakkab isegi Veerpalust kahju. Vaadates kui paljud inimesed selle "Me usume sind Andrus" kanpaaniaga kaasa on läinud. Südametunnistus võib sees karmilt kõrvetada küll...

Gallacher
09.04.11, 15:46
Keskpäevatund saates rääkis Rein Kilk, et Eesti dopinguagentuuri vms tegelane oli üks allikatest siis... See võiks seletada nii mõndagi küll, jah. Mulle tuleb natuke üllatusena, et see asutus muidugi asjast teadis... aga no, miks mitte.
Gea Muru pidi lekitaja nimi olema, kusjuures tegemist Anu saagimi õega.;)

Raivo19
09.04.11, 19:21
oot. pettur, ehk siis kasutas aineid, mis on keelatud ainete nimekirjas või kasutas aineid, mida ei ole veel keelustatud(legaalsed)

te sellest ka aru saate, et dopingulist uueneb iga aastaga, keemiatööstus on sellest mitu sammu ees. kui kasutada aineid mis hetkel ei ole keelatud ainete nimekirjas pole tegemist mingi petturiga...

huvipärast võiks mõni nn kvaliteetajakirjanik välja tuua (lihtsalt minusuguse madalalaubalise ambaali harimiseks) näiteks sellise listi, et millised ained/ühendid on viimase 5 aasta jooksul lisandunud murdmasuusatamises "dopingu" alla käivate ainete nimistusse.

see et verps vee ja leiva ja piima peal ette ei valmista peaks olema siililegi selge.

Aga see, et ta kasutas kindlalt keelatud aineid, on päris julge väide. (see et kasvuhormooni näit on kõrgel ei tähenda, et kasutatud oleks keelatud aineid)...

asi ei ole nii mustvalge, et piim vs anaboolne steroid vms. sinna vahele jääb dannari noku suurune maa igasugu muid ühendeid ja aineid:D

aga edu:) ma ei viitsi siia vist eriti rohkem postitada, sest inimesed tunduvad nii kuradi targad olevat

(ps. mul puudub seisukoht veerpalu osas, sest enne seda, kui ei ole teada mida ta täpselt kasutanud on, ei saa teda nimetada petturiks või puhtaks poisiks, ta on nagu kõik teisedki (väga edukadl)sportlased...)Tore! Siin on inimene, kes saab asjadest aru! Rõõm!

Mul ei olnud m...igi teha ja kirjutasin õhtulehe kommentaariumisse järgmist:

Suusataja, 71a.sünd,Anduga võistelnud, 17:48, 9. aprill, 2011

"Minu arust tuleks asjaga edasi tegeleda. Teada on, et sportlased igasugu asju sisse kühveldavad ja ka norrakas Bente Skari keset MM-i kõhuvalule viidates ümbermaailmareisile sõitis. Aga ei siis ega ka praegu pole ju tegu keelatud ainetega. Andrus on lubatud ainetega keelatu piirile jõudnud. SELLES ON KONKS.
AINUKE VÕIMALUS on EDASI VÕIDELDA. Pangu kasvõi riik selleks raha alla, aga siin tuleb tõde välja ajada. Kui mees ütleb, et pole keelatut manustanud, SIIS TÕESTAGU dopingukütid, et on. Põhjendage oma arstikabinettide saavutusi ja numbreid või imege...
VASTASEL JUHUL tuleb Veerpalu suusaradadele tagasi ja ma tahan näha, mis karistuse ta saab. Siin ei saa olla muud varianti, kui lõpuni minna, sest, kurat, keelake siis vitamiinid ja muud toidulisandid ka ära. Mul näiteks hakkab kofeiinist ka sitt olla, mõne paneb julmalt rajal "leekima". STEROIDE POLE TA JU PANNUD.
KURAT, MA EI SAA SELLEST LUBATU-KEELATU PIIRIST ARU!!!! MIS TOIMUB??
SOMMID JA VENELASED PANID EPO-T, ASI SELGE!!! PRAEGU EI OLE SELGE, NO EI OLE!!!! "

Seoses sellega kutsuks seda sama ajakirjandust nüüd võitlema ellujäämise nimel, lõppegu võitlus kasvõi rahvusvahelisest suusaliidust väljaastumisega. Aru peab saama, et siin ei ole võrdsust, tuleb võidelda, et see asi on jama. Noh, ajakirjanikud: HAKAKE TÖÖLE, VIHAGA JA KOHE! MUUD VÕIMALUST EI OLE, ASI ON RIIKLIKUL TASANDIL JA ÜKSTEISE KAITSMINE PEAKS OLEMA AUASI. See dopinguteadus sellisel kujul tuleb põrmustada, mingeid selgeid piire pole! Õige aeg on kogu see maailm ja need tegelased p.tsi saata, kino läheb liiale, astmaatikud on õiged ja lubatut manustanud petturid, sest kuradi n.kutud tase ületab normi! Pahvid ja muud mehed, see on teie elu võimalus!!!!

Mõnuagent 007
09.04.11, 20:35
varsti tuleb kvaliteet arvamusliider jälle "oma allikatega" välja, nagu seda oli jalka kihlveopettuste teemal. teadagi allikat toona polnd ja tuli olude sunnil see välja mõelda.

mina igatahes olen enam kui kindel, et andrus on koos alaveriga pettur. siit ka tekib rohkem küsimusi: Rehemaa ja Mae on puhtad poisid ?

Oota, mida mees? Kes oli seal välja mõeldud?

PraS
09.04.11, 21:35
Oota, mida mees? Kes oli seal välja mõeldud?

Paistab et ma olen eksinud.
Eelmisel sain ühelt sutheliselt respekteeritult jalgpalliga seotud inimeselt signaali, et selles loos on allikas välja mõeldud.
Nüüd mõningate inimestega suheldes on see väide ümber lükatud.

Kui aga see tõesti on nii, siis olen ma Dannari ees vabanduse võlgu!

dnb
10.04.11, 00:01
Mina arvan, et Andrus pole vähemalt tahtlikult dopingut tarvitand ega valeta. Asi ei saa nii must-valge olla. Aga Eesti meedia maine küll langes selle sündmuse kajastusviisidega.

vaikiv mees
10.04.11, 01:09
Kiku a-proovi avalikustamisel oli suusaliidul veel mingi valik,
aga praegu on ju kvaliteetajakirjandus ise asja juures

allikas

keskpäevatund (http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/keskpaevatund-veerpalu-saaga-pole-veel-labi.d?id=43611415&com=1)
m, 09.04.2011 13:29
kilk käis minu arust esimesena välja sa eesti antidopingu töötaja gea muru nime, ajakirjanduse allika kontekstis

õde, 09.04.2011 13:52
google andmetel on gea muru anu saagimi õde.

Martin
10.04.11, 13:09
Kes soovib ennast veel harida: http://www.facebook.com/notes/arko-olesk/inimkeeli-kasvuhormooni-dopingutestist/206844022667704

Muide, see Rootsi arst, kelle lugusid mõnes kohas levitatakse, kirjutab hoopis teisest asjast. Lisaks selgub guugeldades, et tegeleb transtsendentaalse meditatsiooni jms propageerimisega.

maamesilane
10.04.11, 13:51
Panin andruse võitude puhul keti maha,täna ei pane kuna eile ei saanud ketimaterjali kokku! Vabanddan siiralt!

Mõnuagent 007
10.04.11, 16:18
Vabandan koleda keelekasutuse pärast taku suhtes. Veiniõhtu läks liiga uljaks:)

Martin
10.04.11, 16:22
Vabandan koleda keelekasutuse pärast taku suhtes. Veiniõhtu läks liiga uljaks:)

Räpane joodikajakirjanik, kuidas selliseid üldse usaldada saab!?!?! Kas Diana oli ikka ka?

taku*
10.04.11, 19:34
ära karda, dannar. bõkid panid su nime kirja juba:D

rainis007
10.04.11, 23:34

Nojah, aga tuleb ära kannatada. Neil on see õigus kahjuks.
Ja see oli ka hästi öeldud, et ega Eestlased kiruksid samamoodi, kui oleks näiteks mõni somm vahele jäänud...

Tofoa
11.04.11, 02:05
Tõde:

up-up-up

Zaeka
11.04.11, 13:24
kuulsin 100% kindlast allikast et norrakad pakkusid Veerpalule 10k dollarit et enne Oslot kasvuhormoone süstiks

dnb
11.04.11, 18:45
Nojah, aga tuleb ära kannatada. Neil on see õigus kahjuks.
Ja see oli ka hästi öeldud, et ega Eestlased kiruksid samamoodi, kui oleks näiteks mõni somm vahele jäänud...

Misasja?? Kas mõni eesti tippsuusataja või treener ütleks midagi sellist meediale? 100% kindlalt ei ütleks.

urmar
12.04.11, 02:51
http://www.ohtuleht.ee/422226

Justkui mina oleksin kirjutanud... :p

vincent
12.04.11, 04:15
http://www.ohtuleht.ee/422226

Justkui mina oleksin kirjutanud... :p
Lapsikud fantaasiad, demagoogia, võltsmoraal ja tühi takkajärgi targutamine.

...jep, kõlab enamvähem nii küll. Ainult üks infantiilselt naeratav smaili ongi veel pealkirjast puudu.

mcnamara
12.04.11, 14:46
Miks peaks FIS dopingupruukimise eest armu andma? Haiget jama on liiga palju selle asja ümber lehtedes.

Kasepats-Pidur
12.04.11, 16:59
http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/andres-valkna-kas-toesti-veerpalu-kiusatakse.d?id=43759945

Suusaliidu seltskond peab midagi ette võtma. Kui muud paremat pähe ei tule, siis vähemalt tagasi astuda. Sellist jama pole ühelgi teisel alaliidus kohanud. Täna, ma saan aru, selgus, et siiski WADA meetodeid ei vaidlustata. Tonaalsuses, et ainult sellepärast, et neil pole selleks raha, aga tegelikult on see meetod jama. Aga ei ole nii!

Veerpalu eripäradele rõhumine on võimalik ainult vastavate uuringutulemuste olemasolul. Aga neid ju pole, sest muidu oleks need ammu välja toodud. Ja kui neid andmeid pole, siis poleks midagi lihtsamat, kui sellised katsed korraldada.

Need ei ole nii kallid, et kaaluks üles võimaliku sponsorraha vähenemise suusaliidule, kui skandaali ei õnnestu ümber lükata. Ma usun, et Veerpalu võiks need kolm ja pool tundi, mis väidetavalt kutsuvad ainult temal esile ebanormaalse kasvuhormooni isovormi taseme drastilise suurenemise, ära kannatada küll. Aga ma ei usu, et katsetulemused need andmed annavad.

Kuidas saab Laasik täna rõhuda Veerpalu kasvuhormooni bioloogia iseärasustele, kui tal vastavaid andmeid pole? Iseenesest jätkub mingi jama ajamine, midagi asjalikku pole keegi suusaliidu poolt öelnud

Jääb selline mulje, et Suusaliit & co möllab siinses meedias täiega: kõik FISi/WADA põhjendused-põhimõtted-metoodikad lükatakse ümber, Veerpalu on unikaalne inimene jms. Kui aga oleks vaja asjale ametlik käik anda, siis tehakse suss-suss, esitatakse mingi väike protestipoisike, mis muidugi tagasi lükatakse. Aga siinses meedias saab vana kella rõõmuga edasi taguda - kõik on meie vastu, aga meil pole paraku ressursse ega võimalusi diktaatorlike suurorganisatsioonidega võitlemiseks. Rahvas valib Andruse detsembris aasta sportlaseks, president annab ordeni, aga muu maailm vaatab meid kui pidalitõbiseid.

Raivo19
12.04.11, 17:12
Päris imetud ja väljamõeldud teema(Allika artikkel) see pole. Ajalugu teab selliseid juhtumeid. Osad asjale lähedal seisvad isikud spekuleerivad samuti, et üks suusaliidu põhimõtteid on alati olnud, et lasta võimalusel teemal ajahamba poolt pureda saada, et ei oleks kogu loos kaotajaid. Võitjaid nagunii taolistel puhkudel ei leidu. Halba mainet oma alale ei soovi ükski alaliit. Venitamised, varjamised, edasi lükkamised on ehe tõestus.

Seda arvesse võttes tundub igati loogiline, et Veerpalu paneb pillid kotti, sel hooajal midagi saavutamata. Varasemast jääb ilus mälestus ja kõik on rahul. Muidu aga võib sündida järjekordne Kari-Pekka Kyro, kel on 20 aastat kogemusi, üllatamaks kogu suusamaailma, millest kõigest atleedid läbi imbunud on.

vincent
12.04.11, 17:35
Kindlasti on see võimalik. Mitte ainsatki fakti tal samas praeguse kohta ei ole ju. Mind ajas eeskätt lihtsalt hirnuma see, kuidas "kindlasti ei tohi dopingupruukimist maha vaikida", aga et vaata kui pahapaha kõmuajakirjandus ei oleks teemat üles kiskunud, siis oleks saanud äkki dopingupruukimise maha vaikida. lolwut või kuidas need noored ütlevadki.

vello99
12.04.11, 18:33
http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/andres-valkna-kas-toesti-veerpalu-kiusatakse.d?id=43759945

Jääb selline mulje, et Suusaliit & co möllab siinses meedias täiega: kõik FISi/WADA põhjendused-põhimõtted-metoodikad lükatakse ümber, Veerpalu on unikaalne inimene jms. Kui aga oleks vaja asjale ametlik käik anda, siis tehakse suss-suss, esitatakse mingi väike protestipoisike, mis muidugi tagasi lükatakse. Aga siinses meedias saab vana kella rõõmuga edasi taguda - kõik on meie vastu, aga meil pole paraku ressursse ega võimalusi diktaatorlike suurorganisatsioonidega võitlemiseks. Rahvas valib Andruse detsembris aasta sportlaseks, president annab ordeni, aga muu maailm vaatab meid kui pidalitõbiseid.

Ma saan aru, et meetodi vaidlustamine sisuliselt tähendaks WADAle võimalust minna ja vaadata ka eelmiseid proove. Kuna proov vist kestab mingi 8 aastat siis on kuskil terve sein Veerpalu uriini täis. Ja miks minna torkima.

P.S. Huvitav, kuidas need "ma usun Veerpalu" inimesed käituvad, kui ta on järgmitel valimistel Keskerakonna nimekirjas.

Raivo19
12.04.11, 19:27
Ma saan aru, et meetodi vaidlustamine sisuliselt tähendaks WADAle võimalust minna ja vaadata ka eelmiseid proove. Kuna proov vist kestab mingi 8 aastat siis on kuskil terve sein Veerpalu uriini täis. Ja miks minna torkima.

P.S. Huvitav, kuidas need "ma usun Veerpalu" inimesed käituvad, kui ta on järgmitel valimistel Keskerakonna nimekirjas.Eelnevatest aastatest ei saa elu sees täit tõde. Ained on tänapäeval nii vinged, et kuni 24 tunniga on organismist haihtunud ilma jälgi jätmata. Sellepärast suusatajad suvel "pruugivadki" enamjaolt, karmi trenni ajal ja ikka, et organism jõuaks neid koormusi seedida. Sellepärast suurvõistlusele minnaksegi ühte võistlust paugutama. Sellepärast kontrollid ajavadki sportlasi suvel ja igal võimatul hetkel taga ja teevad üllatusvisiite. Sellepärast ongi need hemoglobiinid ja hormoonitasemed kõrged ja pannakse karistusi nende järgi, kuna ainele endale pole võimalik enam jälile jõuda. Niivõrd eespool kõnnib see maailm küttidest. See on ka ju avalik saladus, kuidas sportlased akendest alla hüpates dopinguproovijate küüsist on põgenenud. Sest kokkulepitud ajal on ju kõik korras, aga üllatusena tulles võib kusi hoopis midagi muud näidata. See on selline organiseeritud teadus, et paneb pead vangutama.

Aķlton
12.04.11, 20:18
Midagi uut http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/biokeemik-vaitel-et-veerpalu-testi-tulemus-oli-positiivne-kuna-proov-voeti-parast-trenni-pole-alust.d?id=43757437

rainis007
13.04.11, 12:39

Sellele arvamusele võin küll kahe käega alla kirjutada !
Ja kõige rohkem mind häiribki see, et Suusaliit peab rahvast kambaks idiootideks.

cannuman
13.04.11, 13:42
Suusaliit peab rahvast kambaks idiootideks.

siin neid küll milleski süüdistada ei saa ju.

Mõnuagent 007
13.04.11, 15:55
http://www.youtube.com/watch?v=wM8S-6R5EV4

dwideng
13.04.11, 16:00
http://www.youtube.com/watch?v=wM8S-6R5EV4

Äkki liigutaks ebaterve huumori alla?

Raivo19
14.04.11, 06:12
http://sport.err.ee/index.php?06123436

Et see vend on vabariigis kogu suusatamise kõikide niitide tõmbaja ja olen võrrelnud teda ja tema toimetusi suusamaastikel Pohlaku omadega vutis, siis põhimõtteliselt huvitab, mida ta suudab lõpplahenduseks välja võluda. Eriti, kui on näha, et nüüd keskendub ta 100% sellele asjale.

zelee
14.04.11, 15:35
Tänases Ekspressis kirjutatakse pikalt mis kus ja kuidas. Alaveriga on ka intervjuu tehtud. Võib-olla saavad osad maailmapildi selgemaks. Mina küll sain.

dnb
14.04.11, 19:56
Siimann rääkis õiget juttu, Eesti riik eesotsas meediaga rikkus reegleid Andrust süüdistades.
http://sport.err.ee/index.php?06123484

ROOTSI KUNN
15.04.11, 23:08
Karauul ! te ikka veel jahute seda teemat! Ära ei ole tüüdand juba ?
Ma ei ole nädal aega seda paska viitsinud lugeda .Tahaks lehest nagu spordiuudiseid aga mitte mõttetut pläägutamis ühe teema ümber.

ericbana
16.04.11, 00:39
Karauul ! te ikka veel jahute seda teemat! Ära ei ole tüüdand juba ?
Ma ei ole nädal aega seda paska viitsinud lugeda .Tahaks lehest nagu spordiuudiseid aga mitte mõttetut pläägutamis ühe teema ümber.

Flora homsest kaotusest räägitakse ilmselt esmaspäevases lehes. Seni pead kannatama.

Martin
23.08.11, 13:55
Usume mida?

http://sport.postimees.ee/538628/fis-langetas-veerpalu-suhtes-lopliku-otsuse-suudi/

Mõnuagent 007
23.08.11, 13:58
Usume mida?

http://sport.postimees.ee/538628/fis-langetas-veerpalu-suhtes-lopliku-otsuse-suudi/

Et FIS on norralaste kontrolli all ja kallutatud!

Mask
23.08.11, 14:04
Terve selle dopingujama ja viimaste aastate toimunu pärast on suusatamisest küll pikaks ajaks kopp ees vist. Ei kavatse seda Norra-Rootsi astmaatikute maavõistlust pikka aega jälgida. Suusahüpped FTW!

lenc
23.08.11, 14:48
austria vs austria vs ammann ? :d
Kaarel Nurmsalu!!! :kisakõri::kisakõri::kisakõri:

Martin
24.08.11, 09:24
Üks paremaid artikleid Veerpalu teemal: http://www.ohtuleht.ee/440549

Raivo19
24.08.11, 17:45
Üks paremaid artikleid Veerpalu teemal: http://www.ohtuleht.ee/440549Vaata sõbrake, kohe mitte ei saa sinuga nõustuda. Nimelt on üks kõvu spordisõpru, treeningpartner ja tuttav ning endine Õhtulehe peatoimetaja ning nüüdne Delfi tegija hr.Soonvald mulle jäädavalt selgeks teinud, et kõik ajakirjanduses-meedias ilmuvad artiklid, millede pealkirja on lisatud küsimärk, teenivad eesmärki saavutada lugejaskonda, raha, kõmu, sensatsiooni jne. Võttes sealjuures endilt täielikult vastutuse, sest nad otseselt ju ei konstateeri fakti. Seega ei saa kuidagi lugeda paremaks, usutavamaks, tõesemaks taolist üllitist. See ei ole puhas kuld, vaid ilmselge spekuleerimine.

ROOTSI KUNN
14.10.11, 16:56
Tra küll ,kus ma nüüd pasunaid müüma hakkan ? :)

eika
14.10.11, 16:59
No A le Coqil on veel lolle, kes pole pasunaid ostnud. IGALE JALGPALLIFÄNNILE OMA PASUN!

ROOTSI KUNN
14.10.11, 17:07
No A le Coqil on veel lolle, kes pole pasunaid ostnud. IGALE JALGPALLIFÄNNILE OMA PASUN!
Kui sa veel ei tea siis teeme EJL-ile ettepaneku ,et Lillekülas pasunate müük ära keelata.
Sul päris hea hinnang nende kohta ,kes pole ostnud. :)

Sen
14.10.11, 23:07

Kelgutamise MK etapid on nüüd Otepääl alates sellest talvest, seal saab ikka :D
seda niikauaks kuni mõni kelguvend dopingut ei pane...

olll
18.10.11, 11:22
Kelgutamise MK etapid on nüüd Otepääl alates sellest talvest, seal saab ikka :D
seda niikauaks kuni mõni kelguvend dopingut ei pane...

kas bobid ka tulevad ?
neid elukaid vaataks isegi :)

zelee
18.10.11, 12:02
Möh, minuteada on baltikumi ainuke bobirada Lätis ikka. Või tulevad kelgutajad suusahüppetornist alla?

Sen
18.10.11, 12:33
Möh, minuteada on baltikumi ainuke bobirada Lätis ikka. Või tulevad kelgutajad suusahüppetornist alla?

Kelguhüpped!
Selle suusahüppetorniga ei ole ju muud midagi mõistliku peale hakata, ei ole meil hüppajaid, ei kahevõistlejaid

ericbana
18.10.11, 12:44
Üks poolik suusahüppaja meil ju siiski on :D

BlueBlackWhite-
28.10.11, 02:43
Kas siinsetel inimestel oleks huvi mingit liiki talialade ennustusvõistlusega (laskesuusk, murmaa nt) Ma ei tea, kas mul endal oleks aega seda vedada, aga kui siin huvi üles näidatakse, siis äkki keegi viitsib teha... Mina osaleks kindlasti

Oleks huvitatud.

Mingi süsteemi võiks keegi välja pakkuda, kui teha nö mitme ala oma korraga (Nagu jalgpalli see suur ennustusmäng vms);)

mcnamara
14.11.11, 11:54
Soomlane kasvuhormooniga vahele jäänud. (http://yle.fi/urheilu/lajit/hiihtolajit/hiihto/2011/11/hiihtoliiton_johto_myontaa_dopingkaryn_3025350.htm l)

eika
14.11.11, 12:17
ME USUME JUHA LALLUKAsse!

mcnamara
14.11.11, 12:32
Kommentaar YLE FB lehelt: "Hiihtäjiä on kahta eri laatua. Ne jotka on jääny kiinni ja ne jotka ei oo vielä jääny kiinni kiellettyjen aineiden käytöstä."

karl54
20.11.11, 16:32
Norra ülekaal naiste suusatamises on päris jube, täna saadi teates kaksikvõit. Saksamaa ja Itaalia on ära kadumas tipust.

marcello
20.11.11, 16:59
Miks eestlased teates ei osalenud? Mehed olid ju kohal, kaks määrdemeest ka. Kogemusi ei olegi vaja? Raivo?;)

-RoMaRiO-
20.11.11, 18:18
"Ma arvan, et Aivar tegi täna väga hea sõidu" - Raul Olle kommentaar, siis pärast laupäevast suurepärast 35ndat kohta. Tõeline suusariik oleme, juba pakkub rõõmu ka nii mega koht täiesti teisejärgulisel spordialal.

Ei tea jah, miks teates ei osaletud, ise üritasin kah sõitu vaadata, aga no nii igav oli, et kuidagi ei püsinud silm lahti. Tuleb kannatamtult tõsist atraktiivset suusaala, laskesuustamist, oodata.

Raivo19
22.11.11, 04:29
Miks eestlased teates ei osalenud? Mehed olid ju kohal, kaks määrdemeest ka. Kogemusi ei olegi vaja? Raivo?;)Ausalt öeldes ma ei tea, küsin üle. Tean vaid, et Aivar ja Karel olid suurepärase enesetundega ja rada oli neile hooaja haku kohta sobilik olnud, kiire ja kerge, et hea pundis püsida. Neil oli kahju, et ei osaletud... Raul ütles ka, et vorm on nii hea, et tuiska või ise rajale. Olid seal Soomes Einaste ja Veerpaluga nagu võrdne võrdsega kiirendanud lühemaid maid. Mati ainult filmis ja muheles...ja võttis Kärbil laktaati.;) Midagi pole muutunud ühesõnaga...

mcnamara
22.11.11, 11:28
Norra ülekaal naiste suusatamises on päris jube, täna saadi teates kaksikvõit. Saksamaa ja Itaalia on ära kadumas tipust.

Jep. Tora oli väga vahva. Kahju, et kolme hulka ei saanud. Loodetavasti pole lasketrenni unarusse jätnud.

Mask
22.11.11, 12:56
Ma küll sõitu ei vaadanud aga kui Tora suht napilt esikolmikust välja jäi siis Neuner võiks ju isegi #1 asmaatikuga esikohale konkureerida?

karl54
22.11.11, 15:38
Ma küll sõitu ei vaadanud aga kui Tora suht napilt esikolmikust välja jäi siis Neuner võiks ju isegi #1 asmaatikuga esikohale konkureerida?

No eelmine hooaeg oligi Berger kohati kõige kiirem rajal, Neunerile ta muidugi vastu ei saa, aga ma kahtlen, et Sakslanna justinale ja Bjöergenile konkurentsi suudaks pakkuda, aga ma olen alati mõelnud, et ta võiks proovida mõne etappi, eriti nüüd, kus Saksa suusatamine on väga madalseisus, teates oleks teda küll väga vaja.

karl54
22.11.11, 16:06
Üks asi huvitab - et, kes oma karjääri vahepeal lõpetanud on? Sloveenia superstaar, Hjelmeset, Nystad? Longa? Follis?

cannuman
22.11.11, 18:22
Andrus Veerpalu

Raivo19
23.11.11, 04:05
Miks eestlased teates ei osalenud? Mehed olid ju kohal, kaks määrdemeest ka. Kogemusi ei olegi vaja? Raivo?;)Asi oli selles olnud, et Eeri Vahtra ei pidanudki tulema, aga viimasel hetkel siiski saabus. Ülejäänd vennad jätsid klassika-varustuse üldse Soome, laagrisse, ja polnud, millega sõita, sest algul pold plaani osaleda. Kohapeal soov tekkis, aga oli hilja juba.

Kaspy
25.11.11, 14:34
"Eestlane Kanada värvides"
No kurat, ma saan aru, et ühe korra eetris sellist pulli välja öelda aga korduvalt, no kaua võib.
Koos kuldse kolmiku areenilt lahkumisega oleks aeg ka Herr Kuuse puldist maha tõsta.
Ahjaa, meenub veel Einaste veerandfinaal, kus Einaste lõpusirgel viimast kohta hoiab ja Lemps kriiskab "Tahaks öelda, et Kein tuleb vaat, et kõige kiiremini" NO MISMÕTTES?

Martin
29.11.11, 11:44
Raul Olle võttis Eesti Suusaliidu asjad suht hästi kokku: http://sport.postimees.ee/650351/peatreener-olle-ei-kai-suusakoondisega-voistlustel-kaasas-abitreener-alaver-kaib/

Postimehe toimetusele on tulnud vihjeid, kus räägitakse, et suusaliidus tehti justkui vangerdus ära, aga tegelikult midagi ei muutunud. Mis sa neile ütleksid?
Ma ütleksin, et vihjake edasi ainult!

Midagi rohkemat ei tahakski öelda?
No mina ütleksin küll, et midagi on muutunud.

Aga ehk täpsustaksid, mis on siis muutunud?
Ütleme, et kui võtame nii, mis enne Kuusamo etappi muutunud on, siis suurt olulist polegi.

Sisuliselt siis ongi vahetunud vaid ametinimetus.
Võib küll nii öelda jah.

budu
29.11.11, 13:36
Raul Olle võttis Eesti Suusaliidu asjad suht hästi kokku: http://sport.postimees.ee/650351/peatreener-olle-ei-kai-suusakoondisega-voistlustel-kaasas-abitreener-alaver-kaib/

Postimehe toimetusele on tulnud vihjeid, kus räägitakse, et suusaliidus tehti justkui vangerdus ära, aga tegelikult midagi ei muutunud. Mis sa neile ütleksid?
Ma ütleksin, et vihjake edasi ainult!

Midagi rohkemat ei tahakski öelda?
No mina ütleksin küll, et midagi on muutunud.

Aga ehk täpsustaksid, mis on siis muutunud?
Ütleme, et kui võtame nii, mis enne Kuusamo etappi muutunud on, siis suurt olulist polegi.

Sisuliselt siis ongi vahetunud vaid ametinimetus.
Võib küll nii öelda jah.

Kas Eestis on mõni spordialaliit kus juhtimine oleks korras ja avatud.Tundub,et kommunism meie spordialaliitudes kestab edasi ja hämamist on palju

mcnamara
29.11.11, 16:00
Hmm tahtsin just küsida, et miks pagana pärast Hernits?

Raivo19
29.11.11, 16:31
Hmm tahtsin just küsida, et miks pagana pärast Hernits?Keegi tankist peab tule enda peale võtma, samuti võib küsida, miks oli Jüri Järv?

Või tahtsidki sa küsida, miks Hernits naha turule tõi?

mcnamara
10.12.11, 17:54
Hooaja esimene tõeline suusasõit ehk 30 vaba eraldistardist Davosis. Nauditav on neid võistlusi vaadata - nii vähe kui neid kõikvõimalike sprintide ja ühisstartide kõrval veel pakutakse. Northug ülivõimas, Manificat ja Bauer ka suurepärases hoos. Hellner lõpus väsis, Sundby aga tõusis omajagu. Cologna, Teichmann ja venelased tippvormist väga kaugel.

rainis007
10.12.11, 18:10
Täna hetkeks klõpsasin Eurospordi peale, kui naiste sõit oli lõppemas.
Ma pean ütlema, et ma pole kunagi näinud nii kehva tehnikat ja väsinud sõitjat MK-l (ega ühelgi teisel suurvõistlusel) kui täna oli rajal nr 38 :D .
Seda oli suisa valus vaadata. Mingi Rootsi neiuga oli tegemist siis. Tundus, et iga hetk kukub ümber ja jääb lumele lamama. Eks Davosis ole muidugi raske rada ka.

Mask
10.12.11, 19:05
Ma küll sõite pole eriti viitsinud vaadata aga kas norrakate hea vorm veidi vara pole saabunud pidades silmas tuuri? Eriti vaadates, et Kowalczyk, Kalla ja meeste poolelt Cologna, Hellner, Ricardsson, venelased jt hoog on üsna tagasihoidlik olnud. Eriti üllatab viimastel hooaegadel alati väga head hoogu kogu hooaja vältel näidanud Kowalczyki ülimalt tagasihoidlikud tulemused.

karl54
03.01.12, 17:49
Jee Rehemaa on tubli, tegi vist isegi Einastele ja Vahtrale ära,

Raivo19
06.01.12, 07:14
Jee Rehemaa on tubli, tegi vist isegi Einastele ja Vahtrale ära,Siin ei ole väga mökitada, Rehemaa sõitis täna 35km praktiliselt ühte aega Nothugi endaga, samas kui norralane oli lõpus mitu head hetke näoli lumes vedelenud, sest selle neliku taga, kust ta lõpuks end ikkagi teiseks tõmbas, oli ta hammastega suutnud kinni hoida ja end väga kileks tõmmanud.

karl54
06.01.12, 19:10
Siin ei ole väga mökitada, Rehemaa sõitis täna 35km praktiliselt ühte aega Nothugi endaga, samas kui norralane oli lõpus mitu head hetke näoli lumes vedelenud, sest selle neliku taga, kust ta lõpuks end ikkagi teiseks tõmbas, oli ta hammastega suutnud kinni hoida ja end väga kileks tõmmanud.

Normaalne.
Miks Eestlased treenida ei oska? Viimastel aasatatel on kogu aeg ületreenimise jutte, Rehemaa mitu hooaega järjest, Lehtla, Kokk vist oli ka ja millegipärast õnnestub alati teha üks hea hooaeg ainult ja ollakse jälle tabelipõhjas - Rehemaa, Kokk, Lehtla(okei ta laskesuusataja), Kärp hakkas üks hooaeg juba ennast näitama, see ja eelmine hooaeg väga nõrk. Kas peale head hooaega, (Rehemaa see maailmakarika hea aasta ja Kokka Jaapani mm. vägiteod), tahetakse veel paremaks minna ja proovitakse Legkoviga samapalju treenida, mille tulemuseks on ületreening.
ja Vahtra pole ju sprinter, miks ta tavadistantsidel koos Einaste ja teiste sprinteritega viimaste kohtade peale sõidab?
Sellest sprinterite ebastabiilsusest on juba nii palju räägitud, aga ikkagi müstika - see pole ju laskesuusatamine, kus üks päev võidad ja järgmine võid 70. jääda.

Võibolla olen lihtsalt valesti aru saanud ja kehvad kohad pole ületreenitusega seotud ja sprinterid ongi 35-40. koha tasemel, ja mõnikord lihtsalt ületatakse ennast.

Raivo19
06.01.12, 22:07
karl, suusatajad loevad esmatähtsaks juba ammu kaotust võitjale, nagu ratturitel. Koht on neile vähemtähtis, ehkki jah, 30-ne hulgas olijad saavad toetusi ja ses mõttes on tähtsust. Aga võrdlus käib ikkagi aegade ja kaotus%-i põhjal.

Me oleme igas mõttes niivõrd kääbused, et ilkuda pole nagu kõige mõttekam omade kallal. Seda tahtsin öelda.

Ületreening on vägagi suusatamise üks osa. Need mehed treenivad haigelt, usu mind. Maailmas on end vähemalt korra üle treeninud iga jumala suusataja, mõni rohkem, mõni vähem. Alates Thomas Alsgaardist ja Per Elofssonist ning lõpetades Anti Saarepuu ja Erkki Jallaiga. Seal joostakse piiri peal ja kui näed, et hakkab tulema, paned gaasi põhja ning kasu asemel on kahju kerge tulema. Nagu elu on näidanud, on see pull täielik teadus ja meditsiin suudab organismist nagu kivist ka vee välja pigistada. Aga see on juba eraldi jutt.

zaz
08.01.12, 21:36
"Koht polegi nii tähtis kui kaotus võitjale. 30 sekundit kaotust võitjale on kindlasti viimase kahe aasta parim tulemus. See on kindlasti positiivne ja kui võrrelda eelmise hooajaga, siis keskmine tase on kindlasti parem. Kahjuks ei võimalda see stabiilselt sõita 30 sisse."

Kas siis võimegi arvestada nii, et see on Rehemaa tase ja SUPER tulemuseks võib lugeda seda, kui ta üllatab ning jõuab top20 mõnikord? Ja kas on siis reaalselt meil suusatamises mingit järelkasvu(kes mingilgi määral suudaks kaasa rääkida tippkonkurentsis?) ka tulemas paari-viie aasta perspektiivis või kaob see ala täitsa pildilt?

lenc
08.01.12, 22:19
Kas siis võimegi arvestada nii, et see on Rehemaa tase ja SUPER tulemuseks võib lugeda seda, kui ta üllatab ning jõuab top20 mõnikord? Ja kas on siis reaalselt meil suusatamises mingit järelkasvu(kes mingilgi määral suudaks kaasa rääkida tippkonkurentsis?) ka tulemas paari-viie aasta perspektiivis või kaob see ala täitsa pildilt?
Kas keegi oskab nimetada mõne spordiala, kus Eestis oleks järjepidevalt 20-30 aastat järjest maailma tipptegijaid olnud? Võtke palun mõistus pähe. Eesti tippsport on alati olnud isikute keskne, mitte alade keskne.

Homie
08.01.12, 22:19
Ma ei tea, kas kelle suust see ülaltoodud tsitaat on siia välja toodud, aga ilmselt on see Alaver ja see on küll täielik debiilsus, mida öelda. Lauslollus. Tõmbame paralleeli: Tarmo Rüütli võiks ka öelda, et kui me kaotame Hispaaniale, Saksamaale ja Hollandile (jne., sellise ešeloni tiimid) ühe-kahe väravaga on kindlasti positiivne. See tase oleks meie 10 aasta taguse ajaga juba kõrgem. Sama kossu puhul, kui peatreener tuleb lagedale ütlusega, et tulevikus Serbialt alla 30 pähe saada on ilus. Kurat, spordis loebki ju resultaat, mitte see, palju sa võitjale kaotasid. Kas kogu inimkonnale jääb enam silma see, et Rehemaa on 16 minutilise kaotuse juures MK-etapi 5. või see, kui ta kaotab oma 45 sekki Bauerile ning on samas ka 45. kohal. Ma jääks küll sinna esimese poole. Vahet pole, palju sa kaotad. Fakt on see, et maailmas on sust nii mitu paremat meest, kui näitab sinu koht, miinus üks. Ja näitaks MK etapi 5. mees pole olla paha. Ainult 4 venda maailmas sõidavad kiiremini.
Vanasti(lapsepõlves) olin väga suur Jacki ja Kristina fänn ning elasin tulihingeliselt kõikidele võistlustele kaasa. Aga viimastel aastatel, eriti nüüd - pärast Kuldse Kolmiku lahkumist, ei ole ma vaadanud live's ühtegi võistlust, sest masendus tuleb lihtsalt peale. ETV uudiseid ei saa ka vaadata, kui mõni suusamees seal oma suumulgu lahti peaks tegema. Kohutav on see asi siin Liivimaal.

Gallacher
09.01.12, 02:03
Kas keegi oskab nimetada mõne spordiala, kus Eestis oleks järjepidevalt 20-30 aastat järjest maailma tipptegijaid olnud? Võtke palun mõistus pähe. Eesti tippsport on alati olnud isikute keskne, mitte alade keskne.
Kergejõustik? Vist 90-te algul, enne Noole esiletõusu, oli küll mõneaastane periood kus seis oli suht nutune. Muidu on alati mõni tipp olemas olnud. Ehkki Bukrejev oli ka 90-te algul tipu lähedal, ehkki medaleid ei võitnud.

zaz
09.01.12, 02:13

Oodata juunioride maailmameistrilt midagigi ka täiskasvanute klassis on tõesti absurd, sorry. Liiatigi veel et ma pole midagi nõudnud vaid täitsa tõsimeeli soovisin arutlust teemal, et kas see ongi Rehemaa reaalne tase.
Tsitaadis ütleb Rehemaa ju ka ise, et koguaeg 30 parema hulka sõitmiseks ei ole ta võimeline. Nii võib aga tsitaadist tuletada, et mees ise hindab ennast selliseks 30-50 kohtade suusameheks. See läheb aga veidike vastuollu Alaveri jms jutuga, millekohaselt tuleb Rehemaa tulemusi oodata veel 3 kuni X aastat ja et tegelikult on ta ikka vägev suusatalent jne. Okei, Alaver ilmselt paisutab jutuga üle ja reaalsus ongi selline, et kõige kõrgem suusatipp jääb mehel vallutamata, rääkigu mida tahes... las ta siis olla, ikka juhtub.
AGA
Arvestades seda, et meeldivaid tulemusi on suusatajad meile tootnud ligemale 15 aastat ning suusatamine on inimeste hulgas vägagi populaarne siis pole patt eeldada ka toimiva süsteemi olemasolu. Toimiv süsteem peaks idee kohaselt aga tootma ka uusi tippe ning hoolitsema noorte sportlaste eest. Ma loodan, et meil on toimv süsteem, ma ise seda kahjuks ei oska öelda ja antud juhul pole see isegi oluline. Mind huvitas, et kas siinsed suusaeksperdid (mõni siin on) näevad lähiajal mõnda talenti sirgumas. Eeri Vahtra't peetakse vist üheks selliseks(?) Põnev oleks teada ja ehk isegi veidike silm peal hoida siis vms.

Homie - tsitaat on Aivar Rehemaa oma ja lõppenud Tour de Ski järel antud. Ja see jutt: "koht pole oluline, vaid kaotus võitjale" tundub ka minule pisut imelik.

zaz
09.01.12, 02:17
Kergejõustik? Vist 90-te algul, enne Noole esiletõusu, oli küll mõneaastane periood kus seis oli suht nutune. Muidu on alati mõni tipp olemas olnud. Ehkki Bukrejev oli ka 90-te algul tipu lähedal, ehkki medaleid ei võitnud.

Mulle endale tundub, et ehk sobiks näitena ka jalgrattasõit. Okei, ehk pole nüüd järjest tulnud staare, aga siiski on üsnagi järjepidevalt tekkinud mõni tegelane, kes maailmas midagi korda suudab saata.
Jalgratas tundub alana tegelikult üsnagi suusatamise sarnane ka.

lenc
09.01.12, 04:38
Kergejõustik on väga lai mõiste. Konkreetselt ühegi kergejõustiku ala puhul (nagu näiteks soomlased odaviskes) pole Eestis pidevalt tipptegijaid olnud.

Raivo19
10.01.12, 06:41
Aga viimastel aastatel, eriti nüüd - pärast Kuldse Kolmiku lahkumist, ei ole ma vaadanud live's ühtegi võistlust, sest masendus tuleb lihtsalt peale. ETV uudiseid ei saa ka vaadata, kui mõni suusamees seal oma suumulgu lahti peaks tegema. Kohutav on see asi siin Liivimaal.Sul on õigus. Kõik oleneb, mis pilguga vaadata. Mina vaatasin näiteks selle pilguga, et krdi hea meel oli viimasel tõusul, kui paljudel ikka ige väga paljas, ja meie Aivar suure Teichmanni kotti pistis. Mehe, kes oli tuuri algul etapigi võitnud. Tegelt tegi ta seda kaks päeva järjest, heal päeval pole esikümme üldse lootusetu.

Ja kaotust võitjale loetakse selleks, et endale parim FIS- punkt teenida. Seegi oli Aivaril siiani olnutest parim. Nii et koolipoisi rahuldav, mees andis endast vähemalt kõik.

ROOTSI KUNN
24.01.12, 19:13
Mõned juba traditsiiooniks muutunud meenutused Otepäält ,kui kedagi peaks huvitama !
Supporter Grupp oli siis järjekordsel müügiretkel Otepää MK -l - oma sallide , mütside ,PASUNATE :) ja muud nodiga.
Kõigepealt ,mis meile silma torkas oli see ,et kauplejaid peaaegu ei olnudki .Peale meie oli veel mingi mammi käpikutega ja üks täiesti mõttetu telk kus müüdi karvamütse .(milleks selliseid asju spordivõistlusel müüa ???)

Kui ajalehtedes kirjutatakse ,et publikut oli ligi kümme tuhat siis mina küll julgen selles kõvasti kahelda . Esiteks juba aastatepikkuse kogemuse , müüdud kaupade ja käibe järgi võib üsna ligi lähedalt suurusjärgu ära arvata . Pakun arvuks ca 5-6 tuhat inimest kahe päeva peale kokku.
Staadion ise on muidugui kena ja korras ,oleks meil selline . Mind paneb imestama ,et ikkagi suht kolkas nagu see Otepää on aga staadionil on kohvik , baar jne. Meie ei saa Talinna südalinnas oma staadionil seda tehtud krt. küll häbiasi . Otepää toimub ju kord aastas ja edaspidi ilmselt harvemgi aga meil on mängud kogu aeg aga mis puudub see on baar , pubi või mis iganes oma koht.
Eks suvel saame kõik seda staadioni siis imetleda.
Veel torkas silma ,et suusaliidu mingitel plakatitel oli ikka veel, dopinguga vahele jäänud Veerpalu naeratav nägu. Ja nagu ikka siis põnevaim osa toimus õhtul linna peal ja kultuurimajas ,kus Vosjem eelmisel aastal magas koos viinapudeliga kaenlas. Oli väike mõnus talvine väljasõit . Võistlused olid aga suht igavad ja inimestes puudus entusiasm .Mõni üksik tegi natuke häält ja pasundas aga tegelt möödus kõik uimaselt ja seda oli ka müügi seisukohalt märgata.
Jääme siis suve ootama ,et Otepääle jälle natuke eluvaimu sisse puhuda.

Rein
24.01.12, 19:55
Ma nägin sind ka telekast. Olid vene fännidega koos ja rüüpasite midagi põuest.

karl54
13.02.12, 01:50
Mis naiste teates Norra võidu koefid tavaliselt on, ilma Maritita peaksid nad ka poole minutiga teisi võitma ka kehvade suuskadega.
Täna jälle ülisuur võit, Itaalia võrdus Follis ja Longa ja nende lõpetamsiega kadus Itaalia pildilt ära, Haag on see aasta nõrk olnud ja Saksamaal ka neliku saamisega raskusi, ainult Soome on tugev, aga kui steira ka natuke vormi koguks saaks nad vast Norra 2 käest ka pähe. Tore on Usa pildile kerkimine, Randall valitseb sprinti, ja tavadistantsidel ka mitu korraliku sõitjat, meeste laskesuusatamises ka see aasta super hea hooaeg neil ja naiste laskekas ka mõned sähvatused, tundub et talialadele on rohkem rõhku panema hakatud.

karl54
04.03.12, 15:05
Jeee Siim Sellis tegi kõikidele meie MAAILMATASEMEL suusatajatele sprindis ära ja sai ainsana 30. parema sekka. Einastele peaks see Lahti rada ju sobima?

Mask
18.03.12, 18:59
Vähemalt Len Väljase näol on meil kellegilegi murdmaas järgmistel hooaegadel kaasa elada. Sprindis jõudis juba sel hooajal paar korda poodiumile ja eile tegi korraliku sõidu ka Faluni minituuri sees toimunud 15 km klassika ühisstardis, kui lõpetas Cologna ja Rönningu järel kolmandal kohal. Tänasel 15 km vabatehnika jälitussõidus tuli küll üldkokkuvõttes teiselt 14ndaks taanduda, kuid vabatehnika on ka tema nõrgem stiil. Üldkokkuvõttes korralik tuur ja kogu hooaeg.

Vaadates Kershaw arengut sprinterist korralikuks tavadistantside meheks, siis võib loota, et Väljas on ka mõne hooaja pärast juba top 10 mees tavadistantsidel.

Räägib päris hästi ka eesti keelt: http://sport.err.ee/Suusatamine/ce57251a-3a46-4e67-be2a-3fdda4a677b0

lorenzo
24.11.12, 15:26
mütlesin et vaatan suusatamist üle pika aja ja tekkis küsimus- kas hetkel ühtegi toimivat vaheaegadega saiti polegi? fis-ski.com nagu ei näita. õigemini on katki või kuidas öeldagi

rauulo
24.11.12, 16:21
mütlesin et vaatan suusatamist üle pika aja ja tekkis küsimus- kas hetkel ühtegi toimivat vaheaegadega saiti polegi? fis-ski.com nagu ei näita. õigemini on katki või kuidas öeldagi

Endal tekkis just sama mõte ja fis-ski.com-ist laivis vaheaegu nagu näitas.

-RoMaRiO-
25.11.12, 15:31
Murdmaa seis on hetkel ikka väga vahva, teatemeeskond täna 4.07 kaotust, kõige masendavam oli Eeri Vahtra viimane 2.5 km ring, mille Northug suure eduga põhimõtteliselt jalutas läbi, kuid kaotus suurenes sellegipoolest. Eilne Rehemaa 34. koht ja kommentaar, et täna oli see maksimaalne tulemus võtab asja üpris selgelt kokku. Häid uudiseid aga Lillehammerist, kus Kail Piho saavutas 16. koha!

karl54
25.11.12, 15:32
See aasta tõuesb esialaks kahevõistlus ja Piho? murdmaas sprinterid ja laskes lehtla, nurmsalul see alavahetus just kõige paremini ei õnnestu hetkel. ja igavaesti noor rehemaa ja andekad Kärp vist see aasta veel ei murra ennast tippu, peab järgmist aasta peale lootma.

-RoMaRiO-
25.11.12, 21:53
Aga ka murdmaal jätkus ebaõnn, sest ilm muutus trastiliselt ja meie kõikvõimsale Tambetile pani piirid ette kesine määrdekohver ja aeg. Lisaks puudusid Hannul selleks ilmaks suusad.

Kõvad entusiastid on need kahevõistlejad, hüppemehed ja laskesuusatajad, kui aastast-aastasse ainult raha murdmasse topitud, aga vaatamata sellele saadakse kuidagi hakkama.

http://www.youtube.com/watch?v=1Vr_euojaT0&feature=player_embedded

ilusast sõidust ka venna filmitud video.

eika
26.11.12, 12:23
See aasta tõuesb esialaks kahevõistlus ja Piho?
sattusin peale ja kahevõistlejad lükkasid suusarajal karistusringe a la laskesuuskurid. kas see ongi nüüd mingi uus lähenemine asjale või ühekordne katsetus?

-RoMaRiO-
26.11.12, 13:54
sattusin peale ja kahevõistlejad lükkasid suusarajal karistusringe a la laskesuuskurid. kas see ongi nüüd mingi uus lähenemine asjale või ühekordne katsetus?

Eks üritatakse ala populariseerida muudatustega. Laupäeval oli kavas tavapärane gundersen, eile penalty race.

idikas
26.11.12, 22:18
Mis moodi "trahve" saadi siis, et pidi neid sõitma minema?

Iceman
26.11.12, 22:27
kehva hüppe pärast.

metssiga
30.11.12, 02:02
kas võll ei old lolli asemel?

eika
02.12.12, 13:38
eile

kommentaator Kuuse kõrval: "Ja Anti Saarepuu tuleb vaheajapunkti ainult minuti viieteistkümnese kaotusega"
Kuuse ülielevil häälega: "JA SELLEGA MAHUB ANTI PRAEGU VIIEKÜMNE PAREMA HULKA JA ON NELJAKÜMNE KUUES"

võtab Eesti suusatamise hetkeseisu väga pädevalt kokku.

karl54
02.12.12, 16:21
eile

kommentaator Kuuse kõrval: "Ja Anti Saarepuu tuleb vaheajapunkti ainult minuti viieteistkümnese kaotusega"
Kuuse ülielevil häälega: "JA SELLEGA MAHUB ANTI PRAEGU VIIEKÜMNE PAREMA HULKA JA ON NELJAKÜMNE KUUES"

võtab Eesti suusatamise hetkeseisu väga pädevalt kokku.

Mitte, et suusatamine sitas seisu pole, aga Anti Saarepuu on sprinter kui sa veel ei teadnud, ehk 96 või 56 vahet pole tavadistantsil. kusjuures 46. on päris viisakas tulla sprinteril, enamus lasevad jala sirgu ju.

-RoMaRiO-
02.12.12, 16:31
Mitte, et suusatamine sitas seisu pole, aga Anti Saarepuu on sprinter kui sa veel ei teadnud, ehk 96 või 56 vahet pole tavadistantsil. kusjuures 46. on päris viisakas tulla sprinteril, enamus lasevad jala sirgu ju.

Kui äärmustest rääkida, siis Northug on kah sprinter... :)

karl54
02.12.12, 17:12
Kui äärmustest rääkida, siis Northug on kah sprinter... :)

mmm nojaa, jah mõned vennad on loomad - Northug ja Cologna, Hellner jne kes panevad mõlemat hästi, aga enamus ei suuda nii. Täna tuli igastahes tavadistantsilt esimene punktikoht ära. Seegi tore.

ericbana
30.12.12, 11:06
No räägitagu ETV suusaülekannete kohta mida tahes, aga võrreldes selle pornoga, mis eile tv3-s tuli, on need ikka puhas kuld. Mae kõlas veel okeilt, aga Uba poeg oleks nagu kuskilt tünnipõhjast rääkinud või mobiiliga ülekannet teinud. Väga nõrk. Mis kinnitab taas fakti, et ei suuda nad normaalseid ülekandeid teha.

karl54
21.01.13, 22:16
Norra ülekaal naiste suusatamsies on ikka päris jube, ilma Poola vägilaseta oleks see suusatamine ikka täitsa punane, vähemalt Kalla uisus ja Randall sprindis veel toodavad. Vähemalt Soomel veel naiste suusatamine elab, suusahüpetes enam eriti ei lammutada ja kahevõistlus on täitsa välja surnud, täitsa kurb kohe. varsti nagu Rootsi, kus murdmaasuusatajaid jalaga segada, aga mingitel põhjustel suusahüpetega ja kahevõistlusega ei tegeleta.

karl54
01.02.13, 14:13
Peale tänast ma küll kedagi sinna mm. sprinti sõitma ei saadaks, võibolla siis tavadistantsi mehed või mingid juuniorid, sest enam halvemini ei saa ju?

eika
01.02.13, 14:26
Aga kas MMil on ka raske rada, mis vajab füüsist, kaks tõusu ja mäed? Praegu jäi asi ilmselgelt selle taha, sest enesetunne oli meestel siiski hea.

Nii rasket rada pole vist kusagil mujal, kaks väga rasket tõusu on. Enesetunne oli nii minul kui teistel meestel hea, aga siin tegid tulemusi kohalikud ja kesk-eurooplased, kes mägedega rohkem harjunud on ja nende füüsis on lihtsalt parem.

ericbana
10.02.13, 22:45
Kas suusaliidu peasekretär Hernitsal ei ole ETV otseeetrisse minekul tõesti midagi valgest suusafliisist soliidsemat selga panna? jummel küll

e: ja tra facrpalm sprinterite valiku peale MM-iks. Saarepuu ja Einaste.... võinuks ikka Kilbi saata. Tasemelt sama või parem, aga hullupööra noorem. Ennustan, et üks eelnimetatutest kukub.

Meintz
12.02.13, 16:37
Kas suusaliidu peasekretär Hernitsal ei ole ETV otseeetrisse minekul tõesti midagi valgest suusafliisist soliidsemat selga panna? jummel küll

Enamvähem sama lugu, kui Kristen Michel oli "Kolmeraudses" :D

karl54
20.02.13, 20:32
Homme hakkab siis jälle pihta aasta üks oodatumaid võistlusi, mõnus nostalgia tuleb peale, meenutades Suurte eestlaste vägitegusid või kuidas sai Felix Gottwaldile või Rootsi murdmaateatetiimile kaasa elatud. Kuna eestlased ka seekord ilmselt suures mängus kaasa ei löö, siis mis seal ikka Austria ja kahevõistlus, suusahüpped ja Austria - Norra duell, Johan Olsson, Axel Teichmann Cologna vrs Northug ja naistes Justina vrs Marit, kas Norra on ka nüüd sama võimas nagu äsja lõppenud laskesuusa mm? Kaasa elamist on ja tuleb loota et meie omad teevad vähemalt hooaja parimad tulemused ära.

budu
20.02.13, 20:33
Homme hakkab siis jälle pihta aasta üks oodatumaid võistlusi, mõnus nostalgia tuleb peale, meenutades Suurte eestlaste vägitegusid või kuidas sai Felix Gottwaldile või Rootsi murdmaateatetiimile kaasa elatud. Kuna eestlased ka seekord ilmselt suures mängus kaasa ei löö, siis mis seal ikka Austria ja kahevõistlus, suusahüpped ja Austria - Norra duell, Johan Olsson, Axel Teichmann Cologna vrs Northug ja naistes Justina vrs Marit, kas Norra on ka nüüd sama võimas nagu äsja lõppenud laskesuusa mm? Kaasa elamist on ja tuleb loota et meie omad teevad vähemalt hooaja parimad tulemused ära.

Kas USA kuulsad kahevõistlejad veel osa võtavad?

karl54
20.02.13, 20:55
Kas USA kuulsad kahevõistlejad veel osa võtavad?

Vaatasin just, et on 1-2 korra punkte kogunud ainult see aasta, ehk vist veel osalevad, aga mitte kõige kõrgemal tasemel kahjuks.

Spillane on kogunud 8 punkti, Lodwick 11 ja Demong 38, aga ei etea palju nad reaalselt ka kaasa teinud on, vennad Fletcherid on igastahes Usa au täitsa hästi hoidmas.

Vaatasin järgi Lodwick on kontinentaal sarjas 4. kohal, ehk ju siis nad pole üleliia palju võistelnud põhi mk.

karl54
20.02.13, 21:03
Lisaks siis treeningul on ilves täitsa häid kohti näidanud ja hüppevorm on hea ilmselt, Kail teisel treeningul kaasa ei teinud ja teine Piho oli igal hüppel 30. hulgas.

-RoMaRiO-
21.02.13, 13:35
Esimest korda rõõmustan siiralt Eesti sportlaste ebaedu tõttu. Koomikute punt laiali saata ning toetada kahevõistlejaid ning laskesuusatajaid.

difender
21.02.13, 13:36
Hooaja kokkuvõttes siis täna seis selline nagu arvata oli, suusasprinterid kõik väljas, välja arvatud Triin Ojaste kes päästis päeva täna:)

idikas
21.02.13, 13:39
Esimest korda rõõmustan siiralt Eesti sportlaste ebaedu tõttu. Koomikute punt laiali saata ning toetada kahevõistlejaid ning laskesuusatajaid.
Täiesti +1, ma elasin kaasa lausa sellele, et Kümmel välja langeks, et ei oleks mitte mingit vabandust Ollel, Alaveril & co'l.

eika
21.02.13, 13:40
Ennustan vabandusi:

"Sitt suusk ja raske rada"
"Pole haigusest tervenenud"
"Enesetunne polnud see, eks teistel aladel läheb paremini"
"Maraton on jalgades"

Tegelikult ajas mindki marru, et sellal kui Pihod peavad suusahüppesuuski sisuliselt kerjama saab nt Rehemaa tõdeda

Tänu Eesti suusaliidu ja isiklike sponsorite toetusele olen saanud tavalisest rohkem mägedes treenida: septembris ja oktoobris Ramsaus, detsembris Itaalias Livignos ja äsja taas Itaalias.

Ei imesta, kuid Pihodel ühel hetkel kopa ette viskab (nagu andekatel laskesuuskuritel eesotsas Sauega) ja Rehemaa ka 38 aastaselt räägib "kohekohe tuleb minu võistlus" ja samamoodi liugu laseb.

ericbana
21.02.13, 13:44
No Einaste liigutused olid kõike muud kui sprint lõpusirgel. Saarepuu oli tavaline tase. Kümmel jeeli-jeeli. Ränkelit ei kritiseeri. Mees sõitis neli päeva tagasi pika maratoni ja nüüd arvatakse, et oleks mõistlik mees sprinti sõitma saata....

Bobik
21.02.13, 13:52
Sportlasi väga süüdistada ei taha. Norrakast treenerile võiks julgelt kohe täna sümboolselt kinga anda.

zaz
21.02.13, 13:55
Ehk siis lõhkes nüüd lõpuks ka see mull. Loota ju võib.

Laskesuusas tundub ka seis selline, et ainult tüdrukutest võib lähiajal midagigi loota. Aga muidugi ilma toetusteta jääb ka see lootus täitumata vast.

eika
21.02.13, 13:55
ma elasin kaasa lausa sellele, et Kümmel välja langeks, et ei oleks mitte mingit vabandust Ollel, Alaveril & co'l.Tegelikult on vabandus olemas ehk
Sportlasi väga süüdistada ei taha. Norrakast treenerile võiks julgelt kohe täna sümboolselt kinga anda.Ja järgmisteks aastateks on jälle kõik tšill.

ericbana
21.02.13, 13:57
Laskesuusas tundub ka seis selline, et ainult tüdrukutest võib lähiajal midagigi loota.

Ei tea midagi. Rene Zahkna peale võib loota küll tulevikus meestest.

e: Seekord siis sellised..

Kein Einaste: "Midagi on kardinaalselt valesti! Kaks aastat tagasi paugutasin igas kvalifikatsioonis esikümnesse, nüüd olen MMil, sõidan 16 sekundit kehvemini kui teised ja annan, pea maas, intervjuusid. On viimane aeg midagi muuta! Ei saa aru, milles asi on, teeme küll kõvasti trenni."

Peeter Kümmel: "Kiirust ei jätkunud. Enesetunne oli hea, aga jah, kiirust ei jätkunud. Emotsiooni pealt on raske öelda miks. Lähen boksi ja pean aru, siis ehk oskan midagi öelda."

Anti Saarepuu: "Ei oska kohe praegu öelda, millest selline sõit. Endamisi lootsin vähemalt poolfinaalis sõita. Teeb meele mõruks. Olid ajad, kui ma ei jäänud punktikohtadelt kordagi välja, nüüd tulen ainult korra punktikohale."

Raido Ränkel: "Tartu maraton oli ikkagi veel jalgades. Värsket tunnet täna ei olnud."

zaz
21.02.13, 14:18
Ei tea midagi. Rene Zahkna peale võib loota küll tulevikus meestest.

Zahknal on ikka väga pikk tee ees ja midagi pole garanteeritud. Aga nooremaid mehi hetkel MK-s meil pole ja meesjuuniorid ei tundu ka tasemelt liiga paljulubavad.

Martin
21.02.13, 14:43
e: Seekord siis sellised..

Viide ka. http://www.ohtuleht.ee/511018

Märt Roosna kirjutas kommentaari ka nende eesmärkide kohta: http://www.ohtuleht.ee/blogid/spordiblogi/4324

Bobik
21.02.13, 14:48
Tegelikult on vabandus olemas ehkJa järgmisteks aastateks on jälle kõik tšill.

Läbikukkumise eest vastutab treener. Kummaline, et see sulle üllatusena tuleb. Kui sa leiad, et muutust uue treeneriga ei tule, ei ole mõtet hoida palgal meest, kelle hoolealused vaid Togo sportlastega konkurentsis püsivad.

Raivo19
21.02.13, 15:18
Ennustan vabandusi:

"Sitt suusk ja raske rada"
"Pole haigusest tervenenud"
"Enesetunne polnud see, eks teistel aladel läheb paremini"
"Maraton on jalgades"

Tegelikult ajas mindki marru, et sellal kui Pihod peavad suusahüppesuuski sisuliselt kerjama saab nt Rehemaa tõdeda

Ei imesta, kuid Pihodel ühel hetkel kopa ette viskab (nagu andekatel laskesuuskuritel eesotsas Sauega) ja Rehemaa ka 38 aastaselt räägib "kohekohe tuleb minu võistlus" ja samamoodi liugu laseb.Rehemaa ei puutu praegu asjasse, ootame tema sõidud ära, kuigi isiklikult oli tunne, et tema oleks täna 30 hulka paugutanud...;) Käisin Lauluväljakul eestikate klassikasprinti vaatamas ja võin kinnitada, et vennad lendasid mitte nagu lennukid, vaid nagu raketid. Ja selle, ning juba aasta tagasi paikapandud kriteeriumide põhjal, pannakse paraku koondis paika. Selle põhjal jäi ka suuresti Sellis välja. Ja õigustatult. Samuti sai pronksi ilmse õnnena kätte Einaste, kelle kangus ja seljahädad olid koduperenaiselegi näha. Lihtsalt Saarepuu hull ebaõnn ja selge liidrikohalt ninalikäik päästsid Einaste päeva, aga see ei muuda asja.

Imestan, et vanamoodsalt lähenetakse asjale. On ju näha, et sprint on noorte ja kiirete ala, ning seda enam, et meil oli võtta noor ja kiire mees, siis teda ei lähetatudki. See oli Alaveri ja Olle suurim viga, mida esimene on elus palju teinud. Me ei ela nõukogude ajas, kus käsi peseb kätt ja raudreeglid paigas, vaja on mõnikord kiiret ümber orienteerumist. Saarepuu ja Kümmel on okei, aga Einaste või Ränkeli asemel oleks Kilp 100% pidanud võimaluse saama... Muidugi on see täna veidi teine teema, aga samas jääb seotuks, sest noore vere käimatõmbamine oleks ka Saarepuule-Kümmelile lisamotivatsiooni süstinud. Praegu paneb küll oigama jõulise ja kiire eesti mehe allajäämine mingisugustele jaapanlastele ja ei tea, kellele veel... Kahju.

idikas
21.02.13, 16:30
Selle põhjal jäi ka suuresti Sellis välja. Ja õigustatult.
Sellis ei jäänd välja tegelikult, Ränkel tuli tema asendusmehena starti, sest Sellis jäi haigeks.

Mällar
21.02.13, 17:08
retweetin

Raivo19
21.02.13, 17:11
Sellis ei jäänd välja tegelikult, Ränkel tuli tema asendusmehena starti, sest Sellis jäi haigeks.Seda, KUI haige ta on, ei saa meist keegi peale tema enda surmkindlalt teada. Fakt on, et ta vorm tänavu kehvake, ja kui pisimgi terviseasi tunda andis, toodi põhjus välja. Sportlaste tervistega koguaeg manipuleeritud, Mardna näit ütleb vahel seda, mida vaja öelda on, mitte, mis tegelikult on. Sama oli šmiguniga, kes "koostöös" arstide või määrdemeistritega vahel "leidsid" põhjuse, et suuremast meediatormist pääseda. :)

p.s. Kilp ütles, jah, kriteeriumide järgi jäin välja, aga kas ei ole siis juba need punktid vale, mille järgi me koondis saadeti sinna? Sellise sõit ilma haiguseta oli eestikatel juba niisugune, et mu suvel õlut joond ja vutti mängind vend määrdemehena arvas talle konkurentsi suutvat pakkuda...siin väike meeleolukas ja olukorrast aimu andev pilt, kus ta(hooldemees siis) treeningul naljaga pooleks kott kaelas Saarepuuga mõõtu võtab. ;)

http://www.ohtuleht.ee/511006

Zigmaister
21.02.13, 20:02

retweetin

Viimastel aastatel on meie murdmaalased ja sprinterid olnudki pigem turistid, kui võistlejad. Ootan juba seda Veerpalu generatsiooni, äkki sealt tilgub midagi peale, tulevik vist mõned aastat helged ei ole.

karl54
22.02.13, 11:51
Kui nüüd Eestlased välja jätta siis Norralased alustasid jälle päris võimsalt, kui laskesuusa mm. jäeti teistele 11. kullast ainult 3, ja ka medaleid koguti julmalt, lausa 11 järgmine riik sai 5 medalit, ehk julm edu. Nüüd siis alustati 3 medaliga, on ju norra ka ainuke riik, kes suudab koguda kõigilt kolmelt alalt medaleid? võibolla ka Saksa, aga muurdmaas pigem ainult 1 medal max.

karl54
26.02.13, 02:46
yee homme võistlevad teiste seas ka Gössner ja Mäku, kui Gössner oleks sellises vormis nagu 2 kuud tagasi siis võisk ta vabalt esikuuiku koha peale mõelda, aga laskesuusa mm. aegne sõidvorm midagi erilist ei tõota, aga 10. hulka hea sõidu korral võiksid nad saada küll. Kahju, et domracheva ei tulnud oleks veel ägedam:D

lorenzo
26.02.13, 15:56
naiste suusatamine on meil siis nii kaugel, et võitleme brasiillastega kumb ettepoole jääb. tõesti kedagi paremat pole?

karl54
26.02.13, 16:08
naiste suusatamine on meil siis nii kaugel, et võitleme brasiillastega kumb ettepoole jääb. tõesti kedagi paremat pole?

Teoorias Mannima, aga ta keskendub 30. km jaoks. ja võibolla Ojaste ka parem, aga ta ei võistle tavadistantsidel eriti. Ehks seis on jah päris kurb. Kui tippude sõidust rääkida, siis Johaug tegi mõnusa üllatuse ja Gössnerist on kahju, eks teates tekib ka veel väike võimalus medali jaoks.

Mask
26.02.13, 18:51
yee homme võistlevad teiste seas ka Gössner ja Mäku, kui Gössner oleks sellises vormis nagu 2 kuud tagasi siis võisk ta vabalt esikuuiku koha peale mõelda, aga laskesuusa mm. aegne sõidvorm midagi erilist ei tõota, aga 10. hulka hea sõidu korral võiksid nad saada küll. Kahju, et domracheva ei tulnud oleks veel ägedam:D

Selle vormiga oleks esikolmikusse end sõitnud. Kahju.

mcnamara
27.02.13, 11:40
Gössneri sõit näitab paraku kui väheks on tippklassi naissuusatajaid jäänud. Puhastele sprinteritele on 10 kilti juba liig. Teisalt näitab see, et laskesuusas läbilöömiseks on vaja olla ikka väga kõva vabastiili suusataja, puhtas suusatamises esikahekümne tegija.
Ehk kokkuvõttes: talendid vaatavad aina enam laskesuusa poole. Küllap on seal ka sissetulekud hoopis teised.

idikas
27.02.13, 15:44
Mida teeb Aivar :) Top20 peaks küll olema, ehk enamgi.
Teised kustusid, Aivar ei kustunud.

zaz
27.02.13, 16:11
7. koht! Pole paha

idikas
27.02.13, 19:30
Mõlemad hüppajad ka ilusasti edasi, hetkel kui 31. mees tuli tornist alla, on meie meeste kohad: Nurmsalu 6. ja Nõmme 10.

lenc
27.02.13, 19:37
Mõlemad hüppajad ka ilusasti edasi, hetkel kui 31. mees tuli tornist alla, on meie meeste kohad: Nurmsalu 6. ja Nõmme 10.
Hüpete jaoks on ka eraldi teema olemas: http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?4040-Suusah%FCpped/page11

Raivo19
28.02.13, 00:06
7. koht! Pole pahaVäga hea isegi.;) Nii mõnigi kiibitseja võiks väikse klombi alla neelatada.:D Sellise vormi pealt on hea ka 50km paugutama minna.:)

dwideng
28.02.13, 11:27
Väga hea isegi.;) Nii mõnigi kiibitseja võiks väikse klombi alla neelatada.:D Sellise vormi pealt on hea ka 50km paugutama minna.:)

Arvan, et peale 50't kiibitsen rahus edasi.

Maarek
28.02.13, 11:58
Väga hea isegi.;) Nii mõnigi kiibitseja võiks väikse klombi alla neelatada.:D

Nojah, kui arvatakse, et üks 7.koht päästis nüüd Eesti suusatamise, siis hmm... :p

Tulemus oli ilus, aga üldpilt on ikka sitt, mis sitt ja kahjuks mina lisaks paljudele erilist olukorra paranemist lähitulevikus ei näe :(

Katk
28.02.13, 14:52
Veerpalu otsust lükatud edasi 25.märtsi peale. Aastat kahjuks ei oska öelda.

Raivo19
28.02.13, 23:56
Kiibitsejatele, olukorrast mitte arusaajatele...tore, kui leidub endale vastu hambaid andjaid. :D

http://sport.err.ee/suusatamine/919c46a7-1b30-4f22-b684-2e8edd4add8e

dwideng, võibolla, ei vaidlegi vastu, samas ple mõtet ajas rutata...maarek, mina küll räägiks alati enda eest, mitte teiste, s.t. paljude ;) hoopis olulisem on nn. paljude tasemele mitte langeda, teadmata teinekord üldse tausta...pisut rootsikunnilik mu meelest

mcnamara
01.03.13, 11:18
Ahh, teatesõidupäev! Oddvar Bra ja Thomas Wassbergi härmas habemed ning viltused mütsid. Olid need alles mehed. Ja kuhu küll on kolmkümmend aastat vahepealt kadunud...

Maarek
01.03.13, 12:15
dwideng, võibolla, ei vaidlegi vastu, samas ple mõtet ajas rutata...maarek, mina küll räägiks alati enda eest, mitte teiste, s.t. paljude ;) hoopis olulisem on nn. paljude tasemele mitte langeda, teadmata teinekord üldse tausta...pisut rootsikunnilik mu meelest

Ära kiitle niisama :doh:
Loeks täitsa huviga sinu ülevaadet taustast, mis silmad avaks ja ma mõistaks, et tegelikult ongi suusatamine Eestis sitaks heas seisus ja ainult loll ei saa sellest aru :doh:

Visnapuu kusjuures on padukoomik, kes veel 1,5 nädalat tagasi kirjutas alljärgneva lause:

Medali lootmiseks Eesti sportlastelt peaks olema püstihull ja esikümnekoha saavutamist peaksid ilmselt võimalikuks üksnes reaalsustaju kaotanud paduoptimistid.
Loe edasi siit (http://uudised.err.ee/index.php?06273058)

Elagu tausta teadvad lambiajakirjanikud.

Raivo19
02.03.13, 17:34
visnapuu ei teagi tausta...aga ta annab endale vähemalt vasta tatti selle eest...seda tahtsin öelda
põle ka kiitnud, et suusk eestis praegu sitax heas seisus...praegu tuleb lihtsalt rõõmustada tulemuse üle, kus tippvormis tippmehed ja tipptiimid kotti pandi...see võrdub sellega, kui eesti võidaks hollandit käimasolevas vutitsüklis :)

karl54
02.03.13, 21:18
visnapuu ei teagi tausta...aga ta annab endale vähemalt vasta tatti selle eest...seda tahtsin öelda
põle ka kiitnud, et suusk eestis praegu sitax heas seisus...praegu tuleb lihtsalt rõõmustada tulemuse üle, kus tippvormis tippmehed ja tipptiimid kotti pandi...see võrdub sellega, kui eesti võidaks hollandit käimasolevas vutitsüklis :)

:D Rehemaa võit võrduks Eesti võiduga Hollandi üle - Rehemaa treeningmaht ja kvaliteet on halvem kui teistel tippudel? Kas Eesti on tulnud jalkas kunagi noorte maailmameistriks :D Halb võrdlus, Ilmselgelt venelased jne tippmehed ei olnud vormis. Muidugi Rehemaa tegi hea võistluse, aga 10. aastat on temalt juba medaleid oodatud - kogu aeg lubatakse läbimurret ja seetõttu on ta ka viimastel aastatel suur naljanumber olnud. Homme on ta jällle 40? mis see üks hea õnnestumine ikka on. Ma julgeks väita, et rehemaa jäi väga kaugele oma potentsiaalist ja seetõttu ei saa ka rahul olla sellega, et tema karjääri parimaks jäi mm. 7 koht ja mingi tuuri poodium. Võibolla on see ainult meedia, kes uut veerpalu ootas ja ootas temast, aga minu arust on ka alaver ja ta ise päris julgete väljaütlemistega olnud. Teine küsimus - mida kuradit need sprinterid teevad, nad on kõik võimelised maailma tipuga võidu sõitma - kas nad on amatöörid ja treenivad töö kõrvalt? minu teada mitte. kas treenerid on sitad - ilmselt peavad olema ja müstika on ka see, et nad ei suuda ise oma seisu absoluutselt hinnata, kogu aeg käib mingi jutt, et oleme super vormis ja eesmärk on poolfinaal vähemalt ja pärast sõitu, et enesetunne oli hea ja vorm ka, aga näe jälle ei tea mis juhtus. Kas suusatamisse on sattunud kõige lollimad sportlased kokku? viimased kaks aastat on olnud jubedad, tundub, et tehakse viga vea otsa. ja minu ootused on nullilähedased. Ok Rehemaa tegi ühe hea sõidu 1000. sõidu peale - kas sellest piisab, et olla eesti suusatamsie seisuga rahul, ei piisa kahjuks. Ja Leedud ja kõik väiksed suusamaad/kultuurid tulevad meile kogu aeg lähemale - juba Suurbritannia on meid kätte saamas. Kuidas saab sellisesse seisu positiivselt suhtuda?

Delfino
03.03.13, 14:08
Mis siis täna, kas suusatatakse lõpuni koos ja 50 km kulmineerub northugi viimase 100 mga. või Polataranin ja venelased yritavad eest ära minna? Teatesõidud Poltaranin vga veenev polnud, aga ilmselt ei näinud ka pinget maksimaalselt pingutada. venelased? Colognat ei usu. Tegelikult oleks iga tsenaarium, kus 50 km ei loksuta koos ja Northug lõpus spurdib positiivne. Eestlastest? Nõustun eelkõnelejaga, et olukord on ikka juba karjuvalt halb. Rehemaa?tuleks 20. sekka võiks öelda, et see 7. koht polnud ühekordne õnnestumine.

karl54
03.03.13, 15:00
Polto on üks meestest koos kriukoviga, kes lõpusirgel võib ära teha Northugile.

Mask
03.03.13, 15:41
Rehemaa võiks veidi pidurit panna ja meie teised koondislased ka ära oodata. Neljakesi koos on ikka veidi lõbusam matkata.

Maarek
03.03.13, 16:34
Kuuse mainis alguses, et Tammjärvelt pole eriti midagi oodata, sest ajateenistus on ikka hooaja treeningplaani tuksi keeranud.

Kui Tammjärv on lõpuks kõige raskemas sõidus esinumber, siis ei oskagi kohe midagi rohkemat öelda.

Raivo19
03.03.13, 16:35
Arvan, et peale 50't kiibitsen rahus edasi.no näe, sõnasid naelapea pihta, kahjuks muidugi ;)

Karla, tõmba vähe hoogu maha. Võrdled, siis võrdle millegi konkreetsega. Mis põhjusel sa selle eestlase juba eos sinna etteotsa sobitad? Et on olnud juunioride maailmameister? Noorte pealt meeste sekka on üleminekud alati rasked. Eestlane võib rahulikult Skandinaavia etappe ka sõita, ega siin pole köhida. Suusatamine ongi kord nii, et täna oli Vylegzanin 8., 15km 57., Rehemaa 15km 7., täna maeiteamitmes. Jube asi nüüd, meil on ressurss piiratud, iga koha pealt. Olgu see seis siis praegu kehv, mis teha? Materdada? Nagu vutiski, on nagu on, kõik teevad vigu, aga annavad oma hetke parima. Mida sellest alaliidust, treenerist või mõistusest ikka süüdistada? Et loll, jube, sitt - see ka kuhugi ei vii. Küll sportlane praeb ise läbi, teeb järeldused, kas ja kuidas on mõtet jätkata. Ja karrussell läheb edasi. :)

budu
03.03.13, 16:56
Rehemaa võiks veidi pidurit panna ja meie teised koondislased ka ära oodata. Neljakesi koos on ikka veidi lõbusam matkata.

No Rehemaal jäigi käsipidur peale :D, sai jälle omal vanal heal tasemel sõita!

Aga rootslane pani ikka hullu selle soolosõiduga!

karl54
03.03.13, 17:08
no näe, sõnasid naelapea pihta, kahjuks muidugi ;)

Karla, tõmba vähe hoogu maha. Võrdled, siis võrdle millegi konkreetsega. Mis põhjusel sa selle eestlase juba eos sinna etteotsa sobitad? Et on olnud juunioride maailmameister? Noorte pealt meeste sekka on üleminekud alati rasked. Eestlane võib rahulikult Skandinaavia etappe ka sõita, ega siin pole köhida. Suusatamine ongi kord nii, et täna oli Vylegzanin 8., 15km 57., Rehemaa 15km 7., täna maeiteamitmes. Jube asi nüüd, meil on ressurss piiratud, iga koha pealt. Olgu see seis siis praegu kehv, mis teha? Materdada? Nagu vutiski, on nagu on, kõik teevad vigu, aga annavad oma hetke parima. Mida sellest alaliidust, treenerist või mõistusest ikka süüdistada? Et loll, jube, sitt - see ka kuhugi ei vii. Küll sportlane praeb ise läbi, teeb järeldused, kas ja kuidas on mõtet jätkata. Ja karrussell läheb edasi. :)

No aga seleta seda, et üks aasta on Kümmel, Einaste, Rehemaa, Saarepuu maailma tipus või tipu lähedal ja järgmine aasta järsku kuskil suurbritannia ja Ukraina tasemel.

dwideng
03.03.13, 17:11
no näe, sõnasid naelapea pihta, kahjuks muidugi ;)

Ega ma selle üle headmeelt ei tunne, aga läks nii kuis läks. Vana mehena on deja vu lihtsalt - Kassini ajad on tagasi:)

Raivo19
04.03.13, 23:27
No aga seleta seda, et üks aasta on Kümmel, Einaste, Rehemaa, Saarepuu maailma tipus või tipu lähedal ja järgmine aasta järsku kuskil suurbritannia ja Ukraina tasemel.Neist neljast pole keegi tipu lähedal olnud, rääkimata tipust. Isegi Veerpalu, Mae ja Shmigun ei lugenud end tipuks. Muide, minevikus oli kunagi MK-etapp, kus A.V. oli 102. ehk viimane. Sealt võib hakata endale kerima asju. Meie tase on praegu harju keskmine. Kui lähedalt asju näed ja kuuled, siis paratamatult vaatad teise pilguga. Näiteks inglane A.Musgrave, kes paar aastat tagasi juunioride MM-il Otepääl tegi 6.-nda tulemuse, kellele toona mu vend suuski tegi, mille eest noormees ülitänulik oli ja koostööd jätkata tahtis, ent nagu ikka ei leidu alati võimalusi ja vahendeid, elab, õpib ja treenib Norras. Aga ikkagi on üleminek meeste klassi väga vaevaline... Samas ma olen nõus, et sprinterid on nii ise, kui treeneri valikul vigu teinud. Ka Alaver ei sobi kõigile. Seega, tehku aga järeldused. Hea oleks näha, mis hooaja lõpp veel toob. :)

Raivo19
04.03.13, 23:34
Ega ma selle üle headmeelt ei tunne, aga läks nii kuis läks. Vana mehena on deja vu lihtsalt - Kassini ajad on tagasi:):) Soomes laagris oli kord naljakas juhtum. Motelli peremehel oli koer, bernhardiin. Kõigiga sõbralik, sai hästi läbi, aga nii kui Kassin tuli, urises. Selgus, et koera nimi oli Elmo...Kuulu järgi pidid Kassin ja näit. Per Elofsson praegu 100-kilosed mehemürakad olema. :)

Mask
04.03.13, 23:37
Neist neljast pole keegi tipu lähedal olnud, rääkimata tipust. Isegi Veerpalu, Mae ja Shmigun ei lugenud end tipuks. Muide, minevikus oli kunagi MK-etapp, kus A.V. oli 102. ehk viimane. Sealt võib hakata endale kerima asju. Meie tase on praegu harju keskmine. Kui lähedalt asju näed ja kuuled, siis paratamatult vaatad teise pilguga. Näiteks inglane A.Musgrave, kes paar aastat tagasi juunioride MM-il Otepääl tegi 6.-nda tulemuse, kellele toona mu vend suuski tegi, mille eest noormees ülitänulik oli ja koostööd jätkata tahtis, ent nagu ikka ei leidu alati võimalusi ja vahendeid, elab, õpib ja treenib Norras. Aga ikkagi on üleminek meeste klassi väga vaevaline... Samas ma olen nõus, et sprinterid on nii ise, kui treeneri valikul vigu teinud. Ka Alaver ei sobi kõigile. Seega, tehku aga järeldused. Hea oleks näha, mis hooaja lõpp veel toob. :)

Kusjuures see sama Musgrave on sel hooajal MK-sarjas kõrgemal kohal lõpetanud, kui meie mehed kamba peale kokku (MM välja arvestatud).

Aga selline tore uudis: http://sport.err.ee/suusatamine/61a28298-68ba-4094-886e-b5294bf4f648

Aķlton
05.03.13, 01:01
Kuulu järgi pidid Kassin ja näit. Per Elofsson praegu 100-kilosed mehemürakad olema. :)

Elofsson on veits tagasi tõmmanud. Vahepeal oli nägu täitsa ümmargune. http://hevoskuuri.fi/images/stories/hiihto2013/val_di_fiemme_2013/PerElofsson270213_lehikoinen.jpg

dwideng
05.03.13, 11:36
:) Soomes laagris oli kord naljakas juhtum. Motelli peremehel oli koer, bernhardiin. Kõigiga sõbralik, sai hästi läbi, aga nii kui Kassin tuli, urises. Selgus, et koera nimi oli Elmo.

:D
Ma arvan, et Elmo Kassin uriseb igal korral, kui raadiost Tõnis Mägi "Püha Elmo Tuled" tulevad:)

http://www.youtube.com/watch?v=yU8-UCB51pQ

Arvatavasti oleks Eesti suustamisele Püha Elmo tulesid vaja küll hetkel, et teed näitaks miski...

...Sellega meenub eelmise Pealtnägija ja spordigeeni test, ning aspekt, mis jäi veidike piinama. Meie parima ujuja juures nimelt. Seal oli skaala, mis mõõtis geneetilisi eeldusi 8 palli skaalal. Esiujuja sai sprinterlike eelduste skaalal 5 punkti, mis küll tõestas eelist vastupidavusalade ees, kuid, skoor oli siiski ("vaid?") 5. Huvitav kas skoor 6, 7 või 8 oleks geneetilises plaanis interpreteeritav oluliselt paremate eeldustena ja Triinu puhul on sisuliselt tegemist vaid 1 standardhälbe(ligikaudselt) võrra "geneetiliselt andekama" inimesega. Või, mis see keskmine tulemus oleks? Teab keegi, kust veel selle testi kohta lugeda saaks? Natuke OT, kuid suusatamise arenguid ja Mae seotus asjaga - peaks küll veidi haakuma.

Raivo19
06.03.13, 06:00
Kusjuures see sama Musgrave on sel hooajal MK-sarjas kõrgemal kohal lõpetanud, kui meie mehed kamba peale kokku (MM välja arvestatud).

Aga selline toru uudis: http://sport.err.ee/suusatamine/61a28298-68ba-4094-886e-b5294bf4f648
1. Musgrave on kõva vend, vaatamata kõigele niheleb trenni teha ja pikki maid sõita, mida meie sprinteritele tuleks eriti pähe raiuda: hakake mehed, krt, suusatama, tehke mahtu, sõitke suuska, muidu ei tulegi midagi! Simonlatser ja Sellis said vist aru ja läksid Tallinna suusamaratonile, kogu sprindiseltskond tuleks täna suusatama kupatada karistuseks...Kaua see lugulaul kestab ,et Kümmel imeb Rehemaalt 15km-s 6.minutiga jne.! Kinomehed.
2. Nystadid on norralastest kaksikvennad, kes veel ei teadnud, üks on abielus Katrin Shmiguniga, teine Claudia Künzeliga. :)

futbolidipaul
26.03.13, 14:16
Midagi uut Veerpalu teemal: http://www.iltalehti.fi/talviurheilu/2013032616832489_tl.shtml ehk maakeeli tunnistati õigeks

orbitaaljaam
26.03.13, 14:32
Keegi võiks nüüd lühidalt ja selgelt ära seletada, mille alusel õigeks mõisteti. Ma pole ausalt öeldes sel teemal alates selle algusest rohkem kätt pulsil hoidnud. Kas oli JOKK e. taatlemata kiirusemõõtja või oligi, "ou me korrutasime kogemata mingit näitajat kolmega. Vabandust"?

zaz
26.03.13, 14:35
Keegi võiks nüüd lühidalt ja selgelt ära seletada, mille alusel õigeks mõisteti. Ma pole ausalt öeldes sel teemal alates selle algusest rohkem kätt pulsil hoidnud. Kas oli JOKK e. taatlemata kiirusemõõtja või oligi, "ou me korrutasime kogemata mingit näitajat kolmega. Vabandust"?

Pigem ikka see esimene variant. Aga tahaks kõigepealt ikka otsuse endaga tutvuda :)

lenc
26.03.13, 14:36
Kogu see kohtuasi oli algusest peale üles ehitatud "kiirusemõõtja taatlemise" küsimusele. Kui CAS-i otsus on selline nagu praegu raporteeritakse, siis on see hinnang WADA poolt kasutatud kasvuhormooni testi suhtes, ning Veerpalu enda tegemistega pole siin midagi pistmist.

Gallacher
26.03.13, 14:39
Oli mis oli, peaasi, et positiivne otsus tuli. Loodetavasti on see õhtuseks mänguks hea enne.

Mõnuagent 007
26.03.13, 14:42
Kogu see kohtuasi oli algusest peale üles ehitatud "kiirusemõõtja taatlemise" küsimusele. Kui CAS-i otsus on selline nagu praegu raporteeritakse, siis on see hinnang WADA poolt kasutatud kasvuhormooni testi suhtes, ning Veerpalu enda tegemistega pole siin midagi pistmist.

Ehk kohus ütleb, et WADA kasutas kiirusemõõtja asemel käokella, aga see ei muuda Veerpalu tegemisi mitte sugugi?

lenc
26.03.13, 14:45
Ehk kohus ütleb, et WADA kasutas kiirusemõõtja asemel käokella, aga see ei muuda Veerpalu tegemisi mitte sugugi?

No Veerpalu tegemisi (kas ja mida tegelikult tarvitati) teavad kindlalt ainult väike hulk isikuid ja kui nemad midagi välja ei räägi, siis ülejäänud sh. CAS ja WADA võivad ainult aimata või kohvipaksu pealt vaadata.

Marek_T
26.03.13, 14:45
Kogu see kohtuasi oli algusest peale üles ehitatud "kiirusemõõtja taatlemise" küsimusele.

Ega ikka ei olnud küll. Kui kiirusemõõtja on taatlemata, on üks asi; hoopis teine tera on kiirust mõõta nuimikseriga. Kasvuhormooni mõõtmise metoodika ei saanud kriitikat mitte Veerpalu saaga alates, vaid juba märksa varem, Veerpalu ei olnud esimene, kes selle metoodikaga risti löödi.

lenc
26.03.13, 14:50
Ega ikka ei olnud küll. Kui kiirusemõõtja on taatlemata, on üks asi; hoopis teine tera on kiirust mõõta nuimikseriga. Kasvuhormooni mõõtmise metoodika ei saanud kriitikat mitte Veerpalu saaga alates, vaid juba märksa varem, Veerpalu ei olnud esimene, kes selle metoodikaga risti löödi.

OK, sõnastame ümber. Mitte kiirusemõõtja taatlemine, vaid "kas sellise riistapuuga üldse saab täpselt kiirust mõõta?". Aga jällegi, see kas Veerpalu reaalselt kasutas sünteetilist kasvuhormooni või mitte, jääb ikkagi selgusetuks. Ja oleks ka süüdimõistva otsuse puhul tegelikult jäänud. Sellepärast mind tegelikult CAS-i otsus ka väga ei kottinud kui aus olla...

Mõnuagent 007
26.03.13, 14:51
OK, sõnastame ümber. Mitte kiirusemõõtja taatlemine, vaid "kas sellise riistapuuga üldse saab täpselt kiirust mõõta?". Aga jällegi, see kas Veerpalu reaalselt kasutas sünteetilist kasvuhormooni või mitte, jääb ikkagi selgusetuks. Ja oleks ka süüdimõistva otsuse puhul tegelikult jäänud. Sellepärast mind tegelikult CAS-i otsus ka väga ei kottinud kui aus olla...

Süütuse presumptsioon. Nii ei saa ju ühegi sportlase kohta öelda, et kas nad kasutasid sünteetilist kasvuhormooni, sest testi selleks pole olemas.

orbitaaljaam
26.03.13, 14:54
Kas ma saan siis õigesti aru, et mõõdeti näitajat, mille mõõtmiseks pole mõõteriistu?

Mõnuagent 007
26.03.13, 14:55
Kas ma saan siis õigesti aru, et mõõdeti näitajat, mille mõõtmiseks pole mõõteriistu?

Jah. Ehk otsus peaks seisnema selles, et WADA test ei näita tegelikult seda, mida üritati mõõta.

zaz
26.03.13, 14:56
Mõõdeti näitajat, mille mõõtmiseks kasutatav metoodika ei oma teaduslikku kindlust/tõendatavust.

Mõnuagent 007
26.03.13, 14:57
Mõõdeti näitajat, mille mõõtmiseks kasutatav metoodika ei oma teaduslikku kindlust/tõendatavust.

Ehk ongi nagu käokell. Midagi ta näitab, aga mida, seda täpselt ei tea.

lenc
26.03.13, 14:58
Süütuse presumptsioon. Nii ei saa ju ühegi sportlase kohta öelda, et kas nad kasutasid sünteetilist kasvuhormooni, sest testi selleks pole olemas.

Ei saagi. Ja tegelikult on seesama probleem kasvuhormooniga olnud juba üle 20 aasta. Ametlikult on tegu keelatud ainete nimekirjas oleva preparaadiga, aga seda pole olnud võimalik tuvastada. Mis tähendab, et ükskõik kes sportlastest on saanud seda täiesti südamerahuga tarvitada ilma, et midagi kartma peaks. Eriti terav on see teema olnud USA profispordis (NFL, NBA, MLB), kus on täiesti avalik saladus, et julgelt üle poolte mängijatest tarvitavad regulaarselt kasvuhormooni. MLB on juba pannud paika kasvuhormooni testi, sama plaanis NFL. Ma jään igatahes huviga ootama, kas ja kuidas tänast CAS-i otsust USA meedias raporteeritakse.

zaz
26.03.13, 15:11
Ehk ongi nagu käokell. Midagi ta näitab, aga mida, seda täpselt ei tea.

Ei. Antud juhul on pigem küsimus selles, et kas käokellaga saab aega mõõta minuti või sekunditäpsusega.
Onu Endel ütleb, et sekunditäpsusega saab kaa, aga onu Tik-Tak väidab vastupidist. Šveitsi sõltumatu instituut seisukohta ei võta ja käsib onudel omavahel siiski selgusele jõuda, et kumb on tõde.

Mõnuagent 007
26.03.13, 15:12
Ei. Antud juhul on pigem küsimus selles, et kas käokellaga saab aega mõõta minuti või sekunditäpsusega.
Onu Endel ütleb, et sekunditäpsusega saab kaa, aga onu Tik-Tak väidab vastupidist. Šveitsi sõltumatu instituut seisukohta ei võta ja käsib onudel omavahel siiski selgusele jõuda, et kumb on tõde.

Nojah. Kiirusradar mõõdab ka aega (muuhulgas), käokell mõõdab ka aega. Aga ses suhtes on sinu näide parem tõesti.

Mõnuagent 007
26.03.13, 15:21
Otsus muidugi näitab, et selle kohta võib öelda "Elagu Eesti advokaadid ja kõik muud", sest ega see võit väga puhast muljet ei jää. Võtan eelnevad kommentaarid tagasi...
Samas http://www.epl.ee/news/arvamus/veerpalul-on-uliharuldane-geenimutatsioon.d?id=56802250 seda ka üritati selle looga tõestada, et mõõtevahemik haarab kaasa ka selliseid juhtumeid, mis pole de facto keelatud aine kasutamine.
Ühesõnaga nii keeruline shit, et anna otsad.

mcnamara
26.03.13, 15:23
"There were many factors in this case which tend to indicate that Andrus Veerpalu did in fact himself administer exogenous hGH, but that, for the reason that procedural flaws have been found in the statistical side of the WADA studies establishing the decision limits, the violation of the FIS Anti-doping Rules cannot be upheld on appeal."

Tjah.

Mõnuagent 007
26.03.13, 17:02
Ehk siis lõpuks määras otsus, et piirnormide väljatöötamiseks kasutatud inimeste hulk oli liiga väike, et test annaks usaldusväärse tulemuse.
Kiirelt põikilugemise kohaselt: mõõtepiiride saamiseks pidi võtma aluseks 1200 inimese näitajad, aga võeti kusagil 150. Seega ei saa kuidagi öelda, et test oleks 99,99 prossa täpne, nagu väitis WADA.

(Ajalehte seda väidet ei kirjutaks, aga foorumis julgen öelda, et see on korrektne interpretatsioon)

_AI_
26.03.13, 18:28
Ehk siis lõpuks määras otsus, et piirnormide väljatöötamiseks kasutatud inimeste hulk oli liiga väike, et test annaks usaldusväärse tulemuse.
Kiirelt põikilugemise kohaselt: mõõtepiiride saamiseks pidi võtma aluseks 1200 inimese näitajad, aga võeti kusagil 150. Seega ei saa kuidagi öelda, et test oleks 99,99 prossa täpne, nagu väitis WADA.

(Ajalehte seda väidet ei kirjutaks, aga foorumis julgen öelda, et see on korrektne interpretatsioon)

Polnud ka päris seda, need 150 jagunesid kahte etnilisse / rassilisse gruppi ja võeti aluseks üks, väiksem grupp. Test ise on CASi arvates valiidne, aga piirmäärad (väravapostid) nii seatud, et ei ole võimalik teaduslikult väita, et nende ületamine tõestab dopingu kasutamist.

Kui lihtsustada, siis võid alkot juua, aga rooli ära roni. Rooli ära roni, sest see kahjustab sinu võimet juhtida, võimetus juhtida algab 0.1 promillist (või noh, mis see mõõteühik seal ongi), aga nüüd väidab šveitsi labor, et see 0.1 ei ole tõestatud, et sa pole võimeline juhtima, võib ka olla 0.0 või 0.6. Ma saan igatahes nii aru.

Ja tõenäoline (imho, eks) on, et teadlikult tehti eesti talisporditiimis piiripealset asja, kus piiri enam-vähem kuidagi teati ning püüti neist kinni hoida (mitte räigelt ületada), aga mingi hetk töötati välja test, mis need piirid väga kindlalt paika pani. Ja põmm, positiivne... mis tuli üllatusena tegelikult ka talisporditiimile. Õnneks/kahjuks neid piirmärke aga ikkagi teaduslikult paika panna ei suudetud, vaidlustus sisse ja õigeksmõistev otsus.

Mõnuagent 007
26.03.13, 18:38
Polnud ka päris seda, need 150 jagunesid kahte etnilisse / rassilisse gruppi ja võeti aluseks üks, väiksem grupp. Test ise on CASi arvates valiidne, aga piirmäärad (väravapostid) nii seatud, et ei ole võimalik teaduslikult väita, et nende ületamine tõestab dopingu kasutamist.

Kui lihtsustada, siis võid alkot juua, aga rooli ära roni. Rooli ära roni, sest see kahjustab sinu võimet juhtida, võimetus juhtida algab 0.1 promillist (või noh, mis see mõõteühik seal ongi), aga nüüd väidab šveitsi labor, et see 0.1 ei ole tõestatud, et sa pole võimeline juhtima, võib ka olla 0.0 või 0.6. Ma saan igatahes nii aru.

Ja tõenäoline (imho, eks) on, et teadlikult tehti eesti talisporditiimis piiripealset asja, kus piiri enam-vähem kuidagi teati ning püüti neist kinni hoida (mitte räigelt ületada), aga mingi hetk töötati välja test, mis need piirid väga kindlalt paika pani. Ja põmm, positiivne... mis tuli üllatusena tegelikult ka talisporditiimile. Õnneks/kahjuks neid piirmärke aga ikkagi teaduslikult paika panna ei suudetud, vaidlustus sisse ja õigeksmõistev otsus.

Ei tundu nii. VÄravapostid pannaksegi välja vastavalt sellele, et kuidas testgrupis need näitajad on. Selleks peab olema valim suur. Siin polnud.
Alkoholijoobes juhtimise näite puhul on pigem asi selles, et paika panna inimese looduslik alkoholitase veres. Ehk on inimesi, kellel on veres alkoholi kohati looduslikult ja ilma alkoholi tarbimata ütleme 0,3 promilli, aga teisel on 0,01. Test pidanuks väitma kindlalt, et see 0,3 on saadud kunstlikult ehk alkoholi juures, aga suur valim oleks toonud ilmselt välja, et on ka looduslikult selliseid tasemeid ja seega ei saa seda kunstlikuks manustamiseks nimetada. VÕi midagi sellist.

Marek_T
27.03.13, 09:49
Ma ei ole absoluutselt kursis spordiarbitraaži toimingute ja teotsemisreglemendiga, sestap palun vabandust lolli küsimuse pärast. Kas tavakohtus oleks mõeldav see, et kohtuotsuses seisab kirjas, et kodanik N. tuleb õigeks mõista temale esitatud korterivarguse süüdistuses, kuna uurimise käigus on kasutatud ebaõiget metoodikat ja vahendeid, AGA kohus on seisukohal, et no tegelt on ikka selge, et küllap see N. seal kuradima korteris tuhnimas käis, eksole, ja me kõik teame seda, onju?

Ehk siis: kas kohtuotsus saab mõista inimese õigeks ja samas otsuses viidata, et tegelt ta ikka ei ole puhas poiss?

Ei tea, kas AV tarvitas ja siiralt ei huvita ka, nagu suusatamine üleüldiselt. Lihtsalt tekkis küsimus.

Mõnuagent 007
27.03.13, 10:08
Ma ei ole absoluutselt kursis spordiarbitraaži toimingute ja teotsemisreglemendiga, sestap palun vabandust lolli küsimuse pärast. Kas tavakohtus oleks mõeldav see, et kohtuotsuses seisab kirjas, et kodanik N. tuleb õigeks mõista temale esitatud korterivarguse süüdistuses, kuna uurimise käigus on kasutatud ebaõiget metoodikat ja vahendeid, AGA kohus on seisukohal, et no tegelt on ikka selge, et küllap see N. seal kuradima korteris tuhnimas käis, eksole, ja me kõik teame seda, onju?

Ehk siis: kas kohtuotsus saab mõista inimese õigeks ja samas otsuses viidata, et tegelt ta ikka ei ole puhas poiss?

Ei tea, kas AV tarvitas ja siiralt ei huvita ka, nagu suusatamine üleüldiselt. Lihtsalt tekkis küsimus.

Korterivargus on natuke ekstreemne näide, aga saab mõista õigeks küll. Ehk vältimaks teoreetilisi võimalusi, et vajadusel kedagi ebakorrektselt süüdi lavastatakse, peab kohtueelne menetleja täitma kõiki menetlusreegleid korrektselt.

Marek_T
27.03.13, 10:44
Eiei, Dannar, minu küsimus oligi see, et kas kohus saab ja tohib viidata õigeksmõistvas otsuses otseselt sellele, et õigeks mõistetud tüüp on tegelt ikka pätt ja kaabakas küll?

Mõnuagent 007
27.03.13, 10:47
Eiei, Dannar, minu küsimus oligi see, et kas kohus saab ja tohib viidata õigeksmõistvas otsuses otseselt sellele, et õigeks mõistetud tüüp on tegelt ikka pätt ja kaabakas küll?

Jah. Saab. Aga minu silmis ei anna see kohtuotsus päris seda signaali.

Daz Booob
27.03.13, 11:00
Jah. Saab. Aga minu silmis ei anna see kohtuotsus päris seda signaali.

Mis signaali antud kohtuotsus saadab?

Mõnuagent 007
27.03.13, 11:08
Mis signaali antud kohtuotsus saadab?

Hundid söönud, lambad terved. Test näitab, et midagi on valesti, aga me ei saa kindlad olla, kas test on töökorras.

_AI_
27.03.13, 11:12
Hundid söönud, lambad terved. Test näitab, et midagi on valesti, aga me ei saa kindlad olla, kas test on töökorras.

No veelkord, ei ole testis ju küsimus. Vaid piirarvudes, mille suhtes test midagi mõõdab.

Mõnuagent 007
27.03.13, 11:19
No veelkord, ei ole testis ju küsimus. Vaid piirarvudes, mille suhtes test midagi mõõdab.

No ja ongi, et kas test on positiivne või mitte. Ehk kui sa ei saa öelda, et Veerpalu näidud ei või olla loomulik asjade käik, sest sa pole teinud korralikku uurimistööd, et panna paika korrektsed näidud, siis on test vale.
P.S. või õigemini, et test töötab ja näitab tulemust, aga sa ei oska öelda, et mida need tulemused täpselt näitavad, sest näit x ei pruugi olla dopingu kasutamisele viitav.

Daz Booob
27.03.13, 11:35

Kui test (või mingi osa sellest) on vigane, siis kuidas on õige väita, et midagi (peale testi usaldusväärsuse) on valesti?

Mõnuagent 007
27.03.13, 11:50
Kui test (või mingi osa sellest) on vigane, siis kuidas on õige väita, et midagi (peale testi usaldusväärsuse) on valesti?

tend to indicate on ju selline väljend ka, mis tähendab "kalduvad näitama", et djüüd on kasutanud, kuid see on nii ääriveeri sõnastus, et see pole kindlasti väide, et ta kasutas, aga mingi nipetnäpet protseduur on valesti läinud. Ehk test on töökorras, meetod on töökorras, labor on töökorras, aga pole 100% kindel, et näit, mis näitab positiivset dopinguproovi, seda ka kindlasti on.

dwideng
27.03.13, 13:36
http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/vaidlus-spordikohtus-kas-veerpalu-tunnistas-suud-mida-utles-ja-kirjutas-juri-jarv-fisile.d?id=65881860

Saaga jätkub ja kardetavasti ei saa kunagi lahendit, mis rahuldaks neid, kes tõesti tõde tahavad teada.

Usklikke antud teema mudiugi ei puuduta.

Aeg oleks võtta kasutusele, sarnaselt suusahüpetele, kus kalkuleeritakse tuulekompensatsioone ja poodiumikompensatsioone, dopingukompensatsioonid. EPO 15 km. klassika peale 15 sekundit jne. Kasvuhormoon, 10 sek. jne. Pops metsavahel oleks nagu KERS F1's. Päris põnev.

vincent
27.03.13, 13:51
Pops metsavahel oleks nagu KERS F1's.
Ja boksipeatused koos tankimisega.

Maarek
27.03.13, 17:37
Tsitaat tänasest lehest "Postimees" sellele "kalduvad näitama" lausele, mis Pullerits ja Co'le andnud suurepärase võimaluse edasi jaurata.

«Millised need märgid on?» tahtis Fischer teada. «Pole ju mingit tõestust, mis toetaks seda väidet. Mina kui teadlane vähemalt tõestust ei näe. Otsuses on toodud vaid Veerpalu kahe A- ja kahe B-proovi tulemused. Aga kui piirväärtus on vale, siis ei saa tulemused midagi näidata. Kui on tõendid Veerpalu dopingutarvitamise kohta, siis palun, tooge need välja!»"

* Sama asja eest algselt keelu saanud Sinkewitz mõisteti möödunud suvel Saksa spordikohtu poolt õigeks (test ei olevat usaldusväärne) ja kuigi lubati CAS'i edasi kaevata, siis pole näinud mingeid jätkuvaid arenguid. Ju võtab jälle kõvasti aega see solgutamine või on siis äkki tõesti aeg maha võetud.
* Soomlane ootab ka nüüd üsna lootusrikkalt otsust enda kohta ja loodab õigeks mõistmist.
* NFL mängijad ja nende esindajad on eilse otsusega väga rahul ja saavad WADA'ga rahulikult edasi plõksida.

WADA'l paistab tööd veel küllalt olema.

budu
31.12.13, 17:17
Suusatamine on meil jätkuvalt "tipus", vähemalt sprinterite arvestuses. 2 inglast ja hiinlane veerandfinaalis

cannuman
31.12.13, 18:01
Suusatamine on meil jätkuvalt "tipus", vähemalt sprinterite arvestuses. 2 inglast ja hiinlane veerandfinaalis

suusatamises on ka skotlased ja piirlased eraldi ikka või on ikka üks suur ja vahva United Kondom?

Pole vaja vastata

budu
31.12.13, 18:47
suusatamises on ka skotlased ja piirlased eraldi ikka või on ikka üks suur ja vahva United Kondom?

Pole vaja vastata

Presku all jah kõik