PDA

View Full Version : Suusatamise MK

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

Rudy
05.01.14, 20:36
Therese Johaug sõitis tänast etappi rohkem, kui minut aega kiiremini, kui Karel Tammjärv. Kui ainult tõusu aega arvestada, siis pidi Raido Ränkel ka alla vanduma.

Mask
09.03.14, 15:03
Naiste suusk on ikka nii masendavaks muutunud. Mitmendal kildal norrakad (Oslo 30 km k) eest äre läksid?

dontastik
09.03.14, 20:39
Naiste suusk on ikka nii masendavaks muutunud. Mitmendal kildal norrakad (Oslo 30 km k) eest äre läksid?

Peale esimest vahefinishit 2.7km. Teises vahefinishis, kui sõidetud oli kõigest 8 km, oli vahe juba 33 sekundit. Kui kolmas koht kaotab võitjale pea kaks ja pool minutit ning maailmakarikapunkte saad veel, kui kaotad võitjale pea 8 minutit, siis kahjuks ei tõmba miski mind naiste murdmasuusatamist vaatama. Arvatavasti läheb naiste murdmasuusatamine põnevamaks siis, kui Bjoergen karjääri lõpetab

1. BJOERGEN Marit NOR 1:20:55.7
2. JOHAUG Therese NOR +1:41.2
3. NISKANEN Kerttu FIN +2:25.8
4. KALLA Charlotte SWE +2:46.6
5. SAARINEN Aino-Kaisa FIN +3:08.9
---
30. ZHUKOVA Natalia RUS +7:48.8

elx
11.03.14, 01:07
Vaevalt, enne Björgenit oli Bente ja küll tuleb ka pärast teda keegi uus.

Rudy
15.03.14, 13:14
Mul oleks küll väga häbi, kui ma leiaks oma nime eestikate lõpu protokollist ja mu nimi poleks AV. Algo Kärp oleks ehk ära teinud vanameistrile, ehk ka Rehemaa.

Mask
15.03.14, 13:26
Mul oleks küll väga häbi, kui ma leiaks oma nime eestikate lõpu protokollist ja mu nimi poleks AV. Algo Kärp oleks ehk ära teinud vanameistrile, ehk ka Rehemaa.Päris piinlik ikka.

ericbana
03.11.14, 19:11
Tänase päevalehe artikli põhjal võib vist öelda, et Falunist hakkab talve lõpus kõrgeid kohti sadama.

Ränkel teeb Poltaraninile rinnalt surumises lõdvalt ära. Kärp on parem kõhulihaste harjutustes. Ränkel ja Poltaranin sprindikiiruselt praktiliselt võrdsed ning pikas treeningus (imitatsioon+rullid) oli Poltaraninil Kärbi tempos püsimisega raskusi; kuid sitke sportlasena suutis siiski meie mehest kinni hoida. Rääkimata veel sellest, et Kärbil hakkas pikal ja madala intensiivsusega treeningul lihtsalt külm.

karl54
03.11.14, 19:50
Tänase päevalehe artikli põhjal võib vist öelda, et Falunist hakkab talve lõpus kõrgeid kohti sadama.

Ränkel teeb Poltaraninile rinnalt surumises lõdvalt ära. Kärp on parem kõhulihaste harjutustes. Ränkel ja Poltaranin sprindikiiruselt praktiliselt võrdsed ning pikas treeningus (imitatsioon+rullid) oli Poltaraninil Kärbi tempos püsimisega raskusi; kuid sitke sportlasena suutis siiski meie mehest kinni hoida. Rääkimata veel sellest, et Kärbil hakkas pikal ja madala intensiivsusega treeningul lihtsalt külm.

See aasta tuleb lõpuks midagi head, ootan väga lõbusat hooaega :D

Mask
03.11.14, 20:02
Ärge muretsega. Kui hooaeg kätte jõuab ja lume peale saadakse, siis taastub vana tuttav olukord, kus meie mehed ka suurte talispordimaade nagu Hispaania ja Austraalia suusatajate tagakandasi näevad. See, et eestlased suviste treeningute Maailmameistrid on, kuuleme ju igal suvel/sügiselt.

Mask
20.12.14, 16:21
Norra maavõistlus. Päris kole, kui alla on suusk käinud. Laskesuusal on vähemalt see x faktor, mis teeb sõidud huvitavaks aga suusatamine on lihtsalt üks igav lume nühkimine, mille tulemused on nädalast nädalasse ühte ja samasse auku. Sel hooajal vist keegi peale norrakate polegi etappe võitnud?

Rudy
08.01.15, 16:56
"Eestlastest jõudis ainsana lõpuni Karel Tammjärv, kes lõpetas 54-ndana ehk viimasena (+10.12,0). Aivar Rehemaa katkestas üheksandal kilomeetril. Algo Kärp ja Raido Ränkel täna starti ei tulnudki."

Võimas

mcnamara
08.01.15, 17:01
"Eestlastest jõudis ainsana lõpuni Karel Tammjärv, kes lõpetas 54-ndana ehk viimasena (+10.12,0). Aivar Rehemaa katkestas üheksandal kilomeetril. Algo Kärp ja Raido Ränkel täna starti ei tulnudki."

Võimas

Pikk distants vabas stiilis on Eesti suusatajale liig.

budu
08.01.15, 17:40
Pikk distants vabas stiilis on Eesti suusatajale liig.

eesti suusatajatele on kõik distantsid liiast!

Meintz
08.01.15, 18:43

Võimas
Ega see 54 ei ole juhuslikult distantsisõitjate hooaja parim koht?

budu
08.01.15, 19:18
Aga kõva sõna on see,et puhtalt tänase sõidu kõige kiirem oli mees tõeliselt suusamaalt, suurbritannia esindaja Musgrave!

Maarek
08.01.15, 22:42

Võimas

Kärp ja Ränkel pididki ainult osadest etappidest osa võtma.
Šveitslase abiga rajapiiretesse kukerpallitanud Rehemaa kohta ei oska muud öelda kui s*it happens.

Rudy
10.01.15, 17:25
Head uudised! Karel Tammjärv suutis täna ühe konkurendi enda selja taha jätta. Tundub, et vormikõver lajatab otse üles praegu.

julm1
11.01.15, 19:18
tõesti hea uudis, kogemusi saab kuhjaga ning järgmisel aastal on vb ühest/kahest mehest veel parem

Iceman
17.01.15, 11:51
Kõik on vigastatud ja haiged.

maamesilane
17.01.15, 13:01
Triin oli ületreenitud ka!

külavanem
18.01.15, 13:40
Raio tegi Priidikule ära:)

budu
18.01.15, 14:20
Raio tegi Priidikule ära:)

see kõige tähtsam,et jalgpallurid Pullefritsule ära tegid!

Mask
18.01.15, 15:00
Mis Kowalzcykuga juhtunud on? Eelmistel hooaegadel sai veel norrakatele vastu ja halvemal juhul oli poodiumi madalamal astmel aga see hooaeg on pigem esikųmne lõpu kohtadel.

Mõnuagent 007
18.01.15, 16:02
Mis Kowalzcykuga juhtunud on? Eelmistel hooaegadel sai veel norrakatele vastu ja halvemal juhul oli poodiumi madalamal astmel aga see hooaeg on pigem esikųmne lõpu kohtadel.

Kusagil oli intervjuu, kus preili rääkis, kuda tal olla depressioon ja muud säärased hädad kallal käinud, mis ka mänguvormi põhjalikult laastasid.

elx
18.01.15, 16:39
Norrakatel pidada üks uus nipp olema veel. Nad tegid uurimuse ja avastasid, et kui rohkem treenida, siis tulevad paremad tulemused. Seega treenitakse nüüd selle põhimõtte järgi.

Maarek
19.01.15, 17:43
Norrakatel pidada üks uus nipp olema veel. Nad tegid uurimuse ja avastasid, et kui rohkem treenida, siis tulevad paremad tulemused. Seega treenitakse nüüd selle põhimõtte järgi.

Kui eestlane rohkem treenib, siis on ülekoormus ja tulemus veel hullem, aga kui aga norrakal pole probleemi 1000-1100 tundi teha.
Ok, pole küll teada ÜKE ja EKE osakaal selles mahus, aga kui arvestada, aga kui arvestada üsna intensiivset võistlushooaega, siis peavad neil selliste mahtude juures ulmeliselt head võimalused taastumiseks olema.
Kui pappi nagu ratstahobusel s*tta, siis muidugi vist kõik võimalik.

zaz
19.01.15, 17:47
See ütlus... Kas ratsahobune situb siis rohkem kui tavaline hobune maal vanaema küünis?

Juba ammusest, ajast huvitab see tegelt. Maarek praegu tuletas meelde selle küsimuse.

Mõnuagent 007
19.01.15, 19:26
See ütlus... Kas ratsahobune situb siis rohkem kui tavaline hobune maal vanaema küünis?

Juba ammusest, ajast huvitab see tegelt. Maarek praegu tuletas meelde selle küsimuse.

Esitasin just slele küsimusele e24 tarbijaportaalile, kus see ühe küsimuse teema on.

zaz
19.01.15, 22:53
jääb tulemust ootama siis.

ROOTSI KUNN
19.01.15, 22:58
Suusaliit jätkab valetamist ja vassimist samamoodi nagu Veerpalu ja Smiguni dopingujamade puhul.
Olles ise kaks päeva Otepääl fänniatribuutikat müümas siis võin mina oma pikajalise kogemusel põhjal 100 % väita ,et publikut oli kahe päeva jooksul maksimaalselt kokku 4000 . Ma olen peaaegu kõik aastad seal oma telgiga kohal olnud ja ma arvan ,et ma määran +- 300 inimeselise täpsusega selle seltskonna arvu ära .
Mae esines teles ,et oli 10 000 inimest . Sellist bluffi ei ole mina veel oma kõrvaga enne kuulnud . Kas tõesti ei ole julgust tõtt öelda ja õigeid publikunumbreid avaldadad ? Müüjad kõik passisid niisama ja olid püha viha täis kuna polenud kellele müüja . Sky raadio telgis oli õhtul 50 inimest .
Ma ei usu ,et kahe aasta pärast sinna üldse enam keegi läheb aga eks sponsorid nägid ka ise oma silmaga seda kõike .
Vähemalt ,et jalgpallis on lõpuks saadud selles osas kord majja ,et koondise mänguse publik on alati täpselt välja öeldud ja loetud . Kuigi ka seal võiks minu meelest bussidega kohale toodud sõdurid välja jätta .

ööö
19.01.15, 23:44
Kuuse ja Mae publiku nr.10000 on tõest ulme olles ise ka kohal olnud.Ja suht koomiline oli vaadata meie noori suusaklubide sportlasi oma klubi esindusvormides ainult,et peanuppe ehtisid enamusel norra-värvides mütsid

Mõnuagent 007
20.01.15, 12:57
jääb tulemust ootama siis.

Ratsahobuse sitt tuleb sellest, et neile tehakse enne jooksu klistiiri ja siis lendab seda sitaks. Reaalselt on mõlemal hobuliigil täpselt samasugune seedimisprotsess ja sita hulk.

zaz
20.01.15, 14:04
hurraaa tarbijaportaal!

Sen
20.01.15, 14:44
Suusaliit jätkab valetamist ja vassimist samamoodi nagu Veerpalu ja Smiguni dopingujamade puhul.
Olles ise kaks päeva Otepääl fänniatribuutikat müümas siis võin mina oma pikajalise kogemusel põhjal 100 % väita ,et publikut oli kahe päeva jooksul maksimaalselt kokku 4000 . Ma olen peaaegu kõik aastad seal oma telgiga kohal olnud ja ma arvan ,et ma määran +- 300 inimeselise täpsusega selle seltskonna arvu ära .
Mae esines teles ,et oli 10 000 inimest . Sellist bluffi ei ole mina veel oma kõrvaga enne kuulnud . Kas tõesti ei ole julgust tõtt öelda ja õigeid publikunumbreid avaldadad ? Müüjad kõik passisid niisama ja olid püha viha täis kuna polenud kellele müüja . Sky raadio telgis oli õhtul 50 inimest .
Ma ei usu ,et kahe aasta pärast sinna üldse enam keegi läheb aga eks sponsorid nägid ka ise oma silmaga seda kõike .
Vähemalt ,et jalgpallis on lõpuks saadud selles osas kord majja ,et koondise mänguse publik on alati täpselt välja öeldud ja loetud . Kuigi ka seal võiks minu meelest bussidega kohale toodud sõdurid välja jätta .

Väga täpselt paned Kunn! Kohapeal müüdi 2532 piletit, eelmüügist natuke alla 1500.

elx
21.01.15, 22:30
Kindlasti väidetakse, et sellest 10000-st 6000 olid metsa all ilma piletita. Või noh, tegelikult ma eriti ülekannet ei jälginud, sprint vist ei kulge läbi metsa. Tribüün tundus küll tühjavõitu.

fcfloraforever
23.01.15, 14:53
Kindlasti väidetakse, et sellest 10000-st 6000 olid metsa all ilma piletita. Või noh, tegelikult ma eriti ülekannet ei jälginud, sprint vist ei kulge läbi metsa. Tribüün tundus küll tühjavõitu.

Sprindi ajal tundus tribüün suht täis, tribüün mahutab 3200, et ca 2500 võis seal olla küll, ma ei usu, et teine 2500 raja ääres oli. Sprinditeate ajal aga polnud tribüün pooleldigi täis..

Felipe
25.01.15, 13:38
Meie suusatamise hetketaseme kohta sobib suurepäraselt õhtulehes olev uudis:

Haanjas peetud Eesti meistrivõistlusi suusavahetusega sõidus iseloomustas väike osalejate arv - naiste seas tegi kaasa kuus sportlast, meeste hulgas pelgalt viis.

Rahvussport :D

Sen
25.01.15, 15:23
Sprindi ajal tundus tribüün suht täis, tribüün mahutab 3200, et ca 2500 võis seal olla küll, ma ei usu, et teine 2500 raja ääres oli. Sprinditeate ajal aga polnud tribüün pooleldigi täis..

2200 mahutab tribüün, 1000 põhjatribüün oli täiesti tühi.

elx
25.01.15, 17:02
Meie suusatamise hetketaseme kohta sobib suurepäraselt õhtulehes olev uudis:

Haanjas peetud Eesti meistrivõistlusi suusavahetusega sõidus iseloomustas väike osalejate arv - naiste seas tegi kaasa kuus sportlast, meeste hulgas pelgalt viis.

Rahvussport :D
Kas neist osavõtmiseks mingeid tingimusi ei pea täitma? Mitte et see su mõtet muudaks. Lihtsalt kergejõustikus "ülitihedat" konkurentsi naiste 400m tõkete nähes sain teada, et päris igat naist starti ei lubata. Nõnda oligi paar aastat tagasi rajal ja ühtlasi ka finaalis neli naist.

ericbana
25.01.15, 17:24
Kiirelt Suusaliidu lehel lapates julgen öelda, et pole seal osalemiseks mingeid kriteeriume vaja täita. Täiskasvanute seas võistlemiseks peab olema ainult Suusaliidu väljastatud litsents, mis maksab mingi 12€. Litsentsi saamiseks tuleb lihtsalt mingid üldandmed esitada ja kehtiv tervisekontrolli tõend peab olema. Ühesõnaga maksad selle sümboolse summa, taotled litsentsi õigel ajal ära ja võid rajale minna.

e: Lihtsalt remargi korras, et kergejõustikus on vähemalt mingi norm sinna pandud. Siiski sisuliselt saaks näiteks naiste tõketes starti kõik, kes seda vähegi tahaksid. Eelmisel aasta edetabelit vaadates on näiteks naiste 400 tõketes üldse 20 aega edetabelis. Terve hooaja peale.

Eesti absoluutsetest suvistest ja talvistest üksikalade meistrivõistlustest osavõtuks kehtestatakse A- ja B-norm. A-normiks on vastava ala eelmise hooaja edetabeli 32., B-normiks 50. tulemus. Normid peavad olema täidetud jooksval või sellele eelneval hooajal. Normide täitmise viimaseks päevaks on meistrivõistlusteks eelregistreerumise tähtajale eelnev päev. Osalema lubatakse kõik kehtestatud korras eelregistreerunud A-normi täitnud võistlusteks kehtestatud korras eelregistreerunud võistlejad. Kui võistlusalal osaleb vähem, kui 24 A-normi täitjat, täiendatakse osavõtunimekirja kuni selle arvu täitumiseni kehtestatud korras eelregistreerunud B-normi täitjatega käimasoleva hooaja edetabeli paremusjärjestuses.

Mõnuagent 007
25.01.15, 17:36
Kunagi vaatasin, et eesti meistrikatel käimises oli kaks osalejat. Seega Eesti meistripronks on jalutamise kaugusel.

Felipe
25.01.15, 17:43
Kunagi vaatasin, et eesti meistrikatel käimises oli kaks osalejat. Seega Eesti meistripronks on jalutamise kaugusel.

Samas on ka osades kikkpoksi eesti meistrivõistluste võitluskategooriates ainult kaks osalejat, sest lihtsalt pole kedagi võtta. Tegemist siis näiteks raskekaalu tavapärase nähtusega(trennides üle 95 kiloseid mehi palju ja võisteldakse lambistel lahtise ringi üritustel, aga eestikatel keegi ringi ei lähe). Mul oli plaan naiste võistlustele saata kunagi kolm oma klubi õpilast, et saaks medalikomplektiga koju tulla, aga kuna üritus toimus Narvas mitte tavapäraselt Maardus, siis jätsime osalemise ära nagu ka enamused Tallinna klubid.

Teine asi see et kuna Eestis olid mitu "liitu" omal ajal võitlemas koha eest päikese all ja EOK rahade pärast, siis enamus klubisid erinevate liitude üritustele oma võistlejaid välja ei pannud. Et siis tiitli eesti meister kikkpoksis või medaliomanik on väga kerge saavutada, umbes sama nagu Mehhanisaator tuli eesti meistriks poksis.

ericbana
25.01.15, 17:45

Ei ole päris nii siiski. Käimises on ikkagi tehnika, mida kohtunikud ka hindavad. Ja tavalise jalutamise eest võetakse sind varem või hiljem lihtsalt maha. Meeste arvestuses on veits keerulisem ka löögile pääseda, isegi kui tehnika ära õpid sellisel määral, et sind selle eest maha ei võetaks. Üks Sillamäe poiss võistles vist juba 12 aastaselt eriloaga täiskasvanute eestikatel ja oli täiesti arvestatav tegija. Meeste arvestuses on suvel ikka 5-6 meest alati kohal.

Delfino
19.02.15, 15:17
Sprindis, kus liider saab aja 3:25 suudavad eestlased kaotada ligi poole minutiga...

Mask
19.02.15, 15:20
Sprindis, kus liider saab aja 3:25 suudavad eestlased kaotada ligi poole minutiga...
Meie suur pidu nagu Tiisler ülekande algul ütles!

ericbana
19.02.15, 15:31
Meie suur pidu nagu Tiisler ülekande algul ütles!

Mul oli küll lõbus vaadata. Veel lõbusamaks läheb siis, kui varsti selgitusi saab kuulda. Ise teeks panuse, klassikalisele "lipe polnud kõige parem ja mõned päevad tagasi põetud haigus segasid". Kes julgeb teha panuse põhjendusele "suusk oli super, ise olin sitt" saab raha 100 kordselt tagasi.

fcfloraforever
19.02.15, 16:21
Mul oli küll lõbus vaadata. Veel lõbusamaks läheb siis, kui varsti selgitusi saab kuulda. Ise teeks panuse, klassikalisele "lipe polnud kõige parem ja mõned päevad tagasi põetud haigus segasid". Kes julgeb teha panuse põhjendusele "suusk oli super, ise olin sitt" saab raha 100 kordselt tagasi.

Heidi Raju intervjuu oli üsna mõistlik. Ütles, et tuleb tõele näkku vaadata, et hetke seis ongi selline.

ericbana
19.02.15, 16:23
Heidi Raju intervjuu oli üsna mõistlik. Ütles, et tuleb tõele näkku vaadata, et hetke seis ongi selline.

Ootaks Pormeisteri oma ära.

elx
20.02.15, 14:49
Mul oli küll lõbus vaadata. Veel lõbusamaks läheb siis, kui varsti selgitusi saab kuulda. Ise teeks panuse, klassikalisele "lipe polnud kõige parem ja mõned päevad tagasi põetud haigus segasid". Kes julgeb teha panuse põhjendusele "suusk oli super, ise olin sitt" saab raha 100 kordselt tagasi.Kui näiteks Säärits intervjueerima lasta, siis näeb asi pigem nii välja, et: "kas oli nii, et lipe polnud kõige parem ja mõned päevad tagasi põetud haigus segasid, oli ju?" ja järgmine küsimus.

ericbana
21.02.15, 00:57
http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/mm/piho-ebaonnestus-mmil-sest-suusad-jaid-maarimata?id=70844583

No kurat. See on uus tase isegi meie talisportlaste kohta. Ime, et pidamist endale veel alla ei määrinud.

mcnamara
21.02.15, 09:45
No kurat. See on uus tase isegi meie talisportlaste kohta. Ime, et pidamist endale veel alla ei määrinud.

Mis te seda vaest meest süüdistate. Süüdistage kuldse dopinguajastu staare, kes Eesti suusatamise mainest ja rahast puhtaks koorisid.

JuriM
21.02.15, 10:27
Mis te seda vaest meest süüdistate. Süüdistage kuldse dopinguajastu staare, kes Eesti suusatamise mainest ja rahast puhtaks koorisid.

No raha oli siis Murdmaal, teised olid ikka samal tasemel oma rahakotiga.

mcnamara
21.02.15, 12:40
No raha oli siis Murdmaal, teised olid ikka samal tasemel oma rahakotiga.

Eks need suusatajate tippmäärdemeistrid hoolitsesid toona suurvõistlustel ka meie kahevõistlejate suuskade eest, niipalju kui mäletan.

maamesilane
21.02.15, 23:04
Tuleks uus nädal rutem ,rehemaa pidi looma välja laskma!

budu
22.02.15, 00:26
Ootaks Pormeisteri oma ära.

On tänaseks ikka finisisse jõudnud?

ericbana
22.02.15, 00:32
On tänaseks ikka finisisse jõudnud?

Sõitis 1,4km, kaotas pool minutit ja pani kuuldavasti pildi tasku.

Felipe
22.02.15, 12:10
Keegi võiks teha video, sisu järgmine, etapp-tulemus ja kommentaar, eriti hea oleks häälega kommentaar mitte kirjutatud. Ja nii viimase paari aasta tulemused nii suusatajatel, kui laskesuusatajatel. Oleksin nõus projekti toetama 10 euroga, saaks head huumorit.

mcnamara
22.02.15, 15:55
Sprinditeade on nõme! Meenutan härdumusega pikki eraldistardist sõite, kus sai kaustikusse vaheaegu kirjutada.

Mask
24.02.15, 16:18
Millal Björgeni Marit viimati top 30. välja jäi?

rainis007
24.02.15, 16:56
Charlotte Kalla ... VÕIMAS-võimas sõit !!

Hea meel oli kohe vaadata, sportlane ise ka säras kohe kui pärast finišit lumelt tõusis.

xrip55
24.02.15, 17:21
Medalid: Charlotte Kalla koos fännidega :D

j6u1uv4n4
24.02.15, 17:27
Eestis ei ole enam häid suusatajaid?

JuriM
24.02.15, 19:01
Eestis ei ole enam häid suusatajaid?
Mannima on hea, maratonides. Kümmel ok sprindis, teised meeletult ebastabiilsed ja tihti ei suuda oma vormi realiseerida. Ega see valik ka ikka ahtakene.

See naiste söit täna oli üks emotsionaalsemaid suuri soite, peale meie viimaseid medaleid. Usa on üks viimade aja absoluutne lemmik juba pikemat aega olnud.

ericbana
24.02.15, 19:40
USA on üks viimase aja absoluutne lemmik juba pikemat aega olnud.

Amosel jätab süda mitu lööki vahele seda lugedes.

Mis puudutab Eesti suusatajaid, siis näiteks Kärp võiks minu meelest kohe pikamaa suusatamisele keskenduda. Seal oleks tal täitsa lootust kui veits spetsiaalset trenni teha paaristõugetele. Sama case oli ju Ollega omal ajal, keda kõik kirusid, sest samal ajal olid ka Mae ja Veerpalu tipus. Olle keskendus aga maratonidele ja oli tegija kokkuvõttes.

Muidugi kui tagasi vaadata, siis Olle sõitis paremal tasemel kui meie praegused suusatajad. See on umbes sama lugu nagu Indrek Kaseoruga kergejõustikus. Tegelt olid nii Olle kui Kaseorg omal alal üsna korralikud, aga nende õnnetus oli see, et samal ajal oli meil nendel aladel ka üks või mitu täielikku maailma tippu võtta.

Mask
24.02.15, 20:27
Kui mälu ei peta, siis Narusk oli see, kes peamiselt vastu päid ja jalgu sai, et ei olnud Veerpalu ja Mae tasemel, kuigi oli üsna stabiilne punktikohtade mees.

ericbana
24.02.15, 20:30
Eks nad mõlemad said.

JuriM
24.02.15, 21:46
Amosel jätab süda mitu lööki vahele seda lugedes.

Mis puudutab Eesti suusatajaid, siis näiteks Kärp võiks minu meelest kohe pikamaa suusatamisele keskenduda. Seal oleks tal täitsa lootust kui veits spetsiaalset trenni teha paaristõugetele. Sama case oli ju Ollega omal ajal, keda kõik kirusid, sest samal ajal olid ka Mae ja Veerpalu tipus. Olle keskendus aga maratonidele ja oli tegija kokkuvõttes.

Muidugi kui tagasi vaadata, siis Olle sõitis paremal tasemel kui meie praegused suusatajad. See on umbes sama lugu nagu Indrek Kaseoruga kergejõustikus. Tegelt olid nii Olle kui Kaseorg omal alal üsna korralikud, aga nende õnnetus oli see, et samal ajal oli meil nendel aladel ka üks või mitu täielikku maailma tippu võtta.

Eks selliseid on mujalgi, et pole mitte päris maailmatipp, aga üsna lähedal tipule.. Üllatav oli täna ehk see, et Elizabeth Steven, kes tavaliselt ehk Usa parim vabas, täna tiba lahjaks jäi.

karl54
24.02.15, 22:17
Eks selliseid on mujalgi, et pole mitte päris maailmatipp, aga üsna lähedal tipule.. Üllatav oli täna ehk see, et Elizabeth Steven, kes tavaliselt ehk Usa parim vabas, täna tiba lahjaks jäi.

Ei jäänud lahjaks, top 4 kindlasti täna, kui sa võistlust vaatasid, peaksid aru saama, et tegu oli enamvähem loteriiga, viimased startijad alustasid räiges lumesajus ja nii terve võistlus, nt esimesed startijad said ikka väga paremates oludes võistelda, vaata top 10 tabelit või top 20, kui homme oleks uuesti võistlus võrdsetes tingimustes, siis ei saaks pea keegi neist top 20. See Usa võistleja, kes pronki sai, ei saa enam ilmselt kunagi esikuuikussegi, kui jälle mingit ilmaimet ei juhtu, Niskanen ja Stephens olid väga head täna, nagu ka Kalla, ja Niskaneni medal jäi halva stardikoha taha, Norralasetel olid suusaad ka pekkis lisaks kõigele.

fcfloraforever
24.02.15, 22:27
Ei jäänud lahjaks, top 4 kindlasti täna, kui sa võistlust vaatasid, peaksid aru saama, et tegu oli enamvähem loteriiga, viimased startijad alustasid räiges lumesajus ja nii terve võistlus, nt esimesed startijad said ikka väga paremates oludes võistelda, vaata top 10 tabelit või top 20, kui homme oleks uuesti võistlus võrdsetes tingimustes, siis ei saaks pea keegi neist top 20. See Usa võistleja, kes pronki sai, ei saa enam ilmselt kunagi esikuuikussegi, kui jälle mingit ilmaimet ei juhtu, Niskanen ja Stephens olid väga head täna, nagu ka Kalla, ja Niskaneni medal jäi halva stardikoha taha, Norralasetel olid suusaad ka pekkis lisaks kõigele.

Norrakad kipuvad jube tihti suurvõistlustel mingil distantsil suuskadega alt minema. Ilmateade oli kõigile teada, Kallagi pool distantsi kui mitte rohkem sõitis sajus aga millegi pärast tema suusad toimisid ideaalselt, norralannade omad aga alatest esimestest meetritest mitte üldse. Pull on ka see, et KÕIK norrakad panid korraga suusavalikuga puusse.
See ei huvita mitte kedagi, mis tulemused oleksid olnud kui võistlus oleks homme. Tingimused olid kõigile selles osas võrdsed, et ilmaennustus oli kõigil teada. Lund tuli juba enne norralannade starti aga ikka ei suutnud nad suuska valida, või siis jah ei suutnud hooldemeeskond mitte ühtegi sobivat paari valmis teha. Kalla ütles ju ka, et otsusas täiesti viimasel sekundil põhimõtteliselt suusavaliku ja võttis stardialasse 2 paari kaasa, millest siis ühe valis.

karl54
25.02.15, 00:47
Norrakad kipuvad jube tihti suurvõistlustel mingil distantsil suuskadega alt minema. Ilmateade oli kõigile teada, Kallagi pool distantsi kui mitte rohkem sõitis sajus aga millegi pärast tema suusad toimisid ideaalselt, norralannade omad aga alatest esimestest meetritest mitte üldse. Pull on ka see, et KÕIK norrakad panid korraga suusavalikuga puusse.
See ei huvita mitte kedagi, mis tulemused oleksid olnud kui võistlus oleks homme. Tingimused olid kõigile selles osas võrdsed, et ilmaennustus oli kõigil teada. Lund tuli juba enne norralannade starti aga ikka ei suutnud nad suuska valida, või siis jah ei suutnud hooldemeeskond mitte ühtegi sobivat paari valmis teha. Kalla ütles ju ka, et otsusas täiesti viimasel sekundil põhimõtteliselt suusavaliku ja võttis stardialasse 2 paari kaasa, millest siis ühe valis.

Suusamäärimine on üks osa võistlusest. Küll, aga polnud täna tingimused võrdsed ja ilmaennustus ei ole tähtis, sest võistlejad ei saa endale ise kohta valida stardinimekirjas, täna oli keskpärastel suusatajatel õnne ja üks sai tänu ilmale ka medali. Norralased suutsid veel lisaks minna suusamäärimisega alt, nagu ka sakslased ja ilmselt veel mõned. Kalla on elu vormis ja tema suutis ka halbades oludes hästi sõita, igastahes jah sellesmõttes mõnus kui medalid sõltuvd õnnest mitte vormist ja tasemest, aga talialad on juba kord sellised.

fcfloraforever
25.02.15, 10:50
Suusamäärimine on üks osa võistlusest. Küll, aga polnud täna tingimused võrdsed ja ilmaennustus ei ole tähtis, sest võistlejad ei saa endale ise kohta valida stardinimekirjas, täna oli keskpärastel suusatajatel õnne ja üks sai tänu ilmale ka medali. Norralased suutsid veel lisaks minna suusamäärimisega alt, nagu ka sakslased ja ilmselt veel mõned. Kalla on elu vormis ja tema suutis ka halbades oludes hästi sõita, igastahes jah sellesmõttes mõnus kui medalid sõltuvd õnnest mitte vormist ja tasemest, aga talialad on juba kord sellised.

Ilmaennustuse osas vaidlen vastu. Hooldetiim PEAB seda jälgima, stardinimekirjad olid varem valmis ja tagant start ei tulnud kellelegi üllatusena. Kui hooldetiim ilmaennustust ei jälgi, siis mille pealt nad üldse suuski teevad?

karl54
25.02.15, 12:30
Ilmaennustuse osas vaidlen vastu. Hooldetiim PEAB seda jälgima, stardinimekirjad olid varem valmis ja tagant start ei tulnud kellelegi üllatusena. Kui hooldetiim ilmaennustust ei jälgi, siis mille pealt nad üldse suuski teevad?

Jah nii on, aga ma mõtlesingi ainult seda ilma muutumist sõidu käigus ja räigelt ebavõrdseid olusid.

ericbana
25.02.15, 14:09
Selles osas võib eestlasena küll uhke olla, et meil on päris kindlasti paremad hooldemehed kui Norral. Võib-olla isegi üldse maailma parimad. Seda tegelikult juba vähemalt viimase 15 aasta jooksul. Esimese hooga ei meenu ühtegi olukorda, kus Veerpalu, Mae või Šmiguni suusad oleks mõnel olulisel tiitlivõistlusel perse keeratud. Miinus kolme kraadiga oskab igaüks määrida, aga kui on sula ja lumesadu tulnud, siis on norrakad aastate jooksul päris korralikult ämbreid kolistanud.

Kahju, et meil pole suusatajaid, kes selliseid määrdemehi vääriks. Selle asemel peavad venelaste, poolakate ja ameeriklaste omi hooldama.

idikas
25.02.15, 14:51
Selles osas võib eestlasena küll uhke olla, et meil on päris kindlasti paremad hooldemehed kui Norral. Võib-olla isegi üldse maailma parimad. Seda tegelikult juba vähemalt viimase 15 aasta jooksul. Esimese hooga ei meenu ühtegi olukorda, kus Veerpalu, Mae või Šmiguni suusad oleks mõnel olulisel tiitlivõistlusel perse keeratud. Miinus kolme kraadiga oskab igaüks määrida, aga kui on sula ja lumesadu tulnud, siis on norrakad aastate jooksul päris korralikult ämbreid kolistanud.

Kahju, et meil pole suusatajaid, kes selliseid määrdemehi vääriks. Selle asemel peavad venelaste, poolakate ja ameeriklaste omi hooldama.
Šmiguni kohta tuli mul ühe korra meelde ikka. Kas ta mitte isegi ei ropendanud eetrisse Vancouveri maratonil, kuidas tra üldse ei libise ikka.

mcnamara
25.02.15, 16:46
Musgrave nüüd siis kahel distantsil 20 hulgas. Väga huvitav vaadata, kas kahe-kolme aasta pärast on britt reaalne medalinõudleja. Oleks enneolematu igatahes.

karl54
25.02.15, 16:49
Võimas sõit oli, kaks lemmikut esikahe hulgas, meeldiv, Hellner oleks võinud veel selle pronksi ka norrakatelt ära võtta, aga jah ikkagi äge võistlus. Nüüd vaja Rootsil teates ka Norrale vastu hakata.

Mask
25.02.15, 17:04
Šmiguni kohta tuli mul ühe korra meelde ikka. Kas ta mitte isegi ei ropendanud eetrisse Vancouveri maratonil, kuidas tra üldse ei libise ikka.

Meenub ka mulle too seik. Aga ta on ka teistel tiitlivõistlustel, kus on lati alt läinud, suuski üheks põhjuseks toonud.

Norrakad hakkavad kindlasti oma vanat plaati ketrama, kus populaarsemad lood nagu "mees on terve aasta kadunud olnud ja siis tuleb MM-ile ja võidab kõiki - paneb ilmselgelt dopingut" või "mees ei lange väsinuna lumele - paneb ilmselgelt dopingut" jne. :D

Rudy
25.02.15, 17:22
See oli kogu pauk Rehemaalt või?

ericbana
25.02.15, 18:08
See oli kogu pauk Rehemaalt või?

Eip, pauk ootab vabastamist maratonis. Sest 29.koht pole see, mille järgi ta Falunisse tuli.

xrip55
26.02.15, 00:34
Eip, pauk ootab vabastamist maratonis. Sest 29.koht pole see, mille järgi ta Falunisse tuli.

Kas Eesti teadet ei sõida? seal peaks meeskondi vähem olema kui 29. Ei? :D

Auba
26.02.15, 15:34
Triin Ojaste jäi teatesõidu esimeses vahetuses grupist maha minuti ja 30 sekundiga.

ericbana
26.02.15, 15:38
Triin Ojaste jäi teatesõidu esimeses vahetuses grupist maha minuti ja 30 sekundiga.

Esimese vahetuse esimese 1,5 kilomeetriga kaotas 50 sekundiga liidritele. See on ikka tipptase.

e: ja järgmise kilomeetriga veel 16 sekundit juurde.

ericbana
26.02.15, 15:44
Aga üldiselt. Naiste suusatamine on ikka uskumatult mõttetu. Kuidas on võimalik üldse, et 5 kilomeetriga sõidetakse sellised vahed sisse? Ja ma ei räägi Ojastest. Neljas tiim kaotab 4 kilomeetriga üle poole minutiga.... Selline tunne nagu vaataks maratoni lõppu. Kõik liiguvad aegluubis.

Mask
26.02.15, 15:47
Mint per km tuleb ära? Ei kannata absoluutselt mitte mingit kriitikat.

karl54
26.02.15, 16:30
Aga üldiselt. Naiste suusatamine on ikka uskumatult mõttetu. Kuidas on võimalik üldse, et 5 kilomeetriga sõidetakse sellised vahed sisse? Ja ma ei räägi Ojastest. Neljas tiim kaotab 4 kilomeetriga üle poole minutiga.... Selline tunne nagu vaataks maratoni lõppu. Kõik liiguvad aegluubis.

Naistel on tasemevahed meeletud ja, probleem ongi selles, et Norral on neli võrdset sõitjat ja nende halvim on sama, mis teiste parim põhimõtteliselt ja pea kõigil võistkondadel on tiimis niiöelda rahvasportlased kui võrrelda top 10. neid, Soome nagu saab enamvähem stabiilse neliku välja panna, Rootsile tõi medali Kalla võimas vahetus ja Usal oli kaks nõrka, Saksamaa ei suuda ka enam nelja normaalset sõitjat välja panna. Samal ajal kui Norra suusatamine on ülivõimsas seisu, siis kõik teised nõrgenevad kogu aeg, Soome on endiselt tipus, aga see sajand on olnud kõvasti paremaid aegu, Venemaa on täielikult kadunud, Saksamaa on nõrgem, Usa seis vähemalt paraneb, aga mujal on seis halvenenud kõvasti, võibolla Rootsis ka pole veel hull seis. Meestes samamoodi, Venemaa, Norra ja Rootsi, mujal korralikku nelikut ikka raske välja panna, Itaalia on veel üks suur, kes täielikult kahjuks kadunud pildilt, olid alati teadetes mu lemmikute seas.

Võibolla on probleem ka selles, et laskesuusatamine on kõvasti mööda läinud ja enamus riikides popolaarsemaks tõusnud, pole kindel kuidas näiteks selle sajandi alguses oli, aga murdmaa oli siis minu arust siiski hinnatum ja suutis populaarsuselt vähemalt mingil määral konkureerida.

Delfino
27.02.15, 16:33
No Eesti mehed said juba 2 vahetusega ringiga ja võeti rajalt maha. Minu mäletamist mööda pole nii masendavat resultaati varem saavutatud.

mcnamara
27.02.15, 17:05
Ahh kui magus rootslasi nende koduhoovis võita. Northug! :)

Mõnuagent 007
27.02.15, 17:07
No Eesti mehed said juba 2 vahetusega ringiga ja võeti rajalt maha. Minu mäletamist mööda pole nii masendavat resultaati varem saavutatud.

No mis kaotus see viis minutit ikka on. Sedasi oleks võinud ju Rocky igas matšis maha võtta ilmselge vastase ülekaalu eest!

fcfloraforever
27.02.15, 17:09
Mind huvitab, et mis see Halfarssoni taktika oli? Mitmel juhul kümnest ta lootis Northugile lõpusirgel ära panna? Terve sõidu laseb Northugil väga sobivalt tiksuda ja lõpp oli Norrale ainult vormistamise küsimus.

karl54
27.02.15, 17:11
Mind huvitab, et mis see Halfarssoni taktika oli? Mitmel juhul kümnest ta lootis Northugile lõpusirgel ära panna? Terve sõidu laseb Northugil väga sobivalt tiksuda ja lõpp oli Norrale ainult vormistamise küsimus.

Calle vorm see mm. on sellinne olnud, et tal pole lootustki eest ära sõita Northugil, väga väsinud oli see samm.

fcfloraforever
27.02.15, 17:16
Calle vorm see mm. on sellinne olnud, et tal pole lootustki eest ära sõita Northugil, väga väsinud oli see samm.

Prantsusmaa ka just üleliia suurt lootust medalile ei omanud enne sõitu aga ankrumeeski üritas rohkem kulda saada kui Calle :)

maamesilane
27.02.15, 20:03
Jõudu edaspidiseks Nuudel,Raul,Jaak,Mati,dr.Kõks ja Pilve IQ! Aeg Bernadski tagasi tuua! Mis laagrid veel see hooaeg ees ootavad? Kus saaks puraka välja lasta?Sponsorid ikka aitavad hooaeg ilusasti lõpule viia! Tervitan ka kuuselempsu ja kogu vene koondist!

orbitaaljaam
28.02.15, 00:16
Ahh kui magus rootslasi nende koduhoovis võita. Northug! :)

Alati on armas, kui keegi astmaatikute poolt on. :)
Paraolümpia on ka olümpia

ericbana
28.02.15, 00:32
Alati on armas, kui keegi astmaatikute poolt on. :)
Paraolümpia on ka olümpia

Et olla täpne, siis Northug küll astmarohte ei võta. See peaks Björgeni teema rohkem olema. Raske uskuda, et mõni tüüp lihtsalt võib ka reaalselt andekas olla, eksole.

Samas pole ta ju kindlasti mitte võitmatu, seda on korduvalt ja korduvalt tõestatud. Millegipärast mängivad konkurendid talle aga ikka ja jälle võite ise kätte. Northugi on võimalik võita ainult riske võttes ehk väga vara rünnates. Lõpuga võidab ta vähemalt üheksal juhul kümnest. Kui näiteks pühapäeval maratonis tahta kulda, siis peaksid Johan Olssoni sugused vennad vähemalt 10-15 km enne lõppu otsustavalt ründama ja Northug ei jõuaks kindlasti kaasa minna. Ennustan aga, et lastakse Northugil 49km rahus grupi lõpus kummi venitada ja siis saadakse lõpuga pähe ning kõik jälle imestavad kuidas Northugi ikka jõuab, ilmselt paneb pille hommikuti.

Mis puudutab üldiselt norrakaid ja astmarohte, siis neid kasutavad täpselt samamoodi ka iga teise riigi sportlased.

orbitaaljaam
28.02.15, 00:48
Vabandust jah.
Northug paneb alksi.
OK düüd

-RoMaRiO-
28.02.15, 00:54
Kes usub, et kestvusspordis on võimalik ilma keelatud aineteta tipus olla, on lihtsalt naiivne. See on umbes sama arvata, et mängutulemustega manipuleerimine toimub urkaliigades Narva Transide osalusel ning tippmängud selle probleemiga silmitsi ei seisa.

Ja Lance Armstrong on jätkuvalt kõige kõvem jalgrattur.

ericbana
28.02.15, 00:56
Vabandust jah.
Northug paneb alksi.
OK düüd

Alks ongi ju ühe õige spordimehe doping. Northug võib seda endale lubada (kui rooli ei roniks)

Aga üldiselt lihtsalt see kiun ka teiste riikide sportlaste poolt (Justina jne) hakkab ära tüütama. Ise olen ma Northugi poolt, sest ta lihtsalt sportlasena meeldib. Samas norrakatest üldiselt on sügavalt savi ja alati on tore kui keegi teine võidab, sest siis on tegemist autsaideriga. Samas arvestades seda pappi, mis Norra suusatamisele võrreldes teistega paneb, peabki sealt tulemust koguaeg tulema. Pigem oleks kahtlane kui ei tuleks. Nende edu ei tähenda ilmtingimata, et nad dopingut panevad.

-RoMaRiO-
28.02.15, 10:57
Samas arvestades seda pappi, mis Norra suusatamisele võrreldes teistega paneb, peabki sealt tulemust koguaeg tulema. Pigem oleks kahtlane kui ei tuleks. Nende edu ei tähenda ilmtingimata, et nad dopingut panevad.

Jah, kõik on loogiline, nad peavadki dopinguliigas võitma, sest nende vahendid on kõigist kõige paremad. Minu talupojamõistus ütleb, et see ei ole loogiline, et näiteks venelased on sportlastena nii viletsad, kuigi valik on üüratu, et ainult nemad jäävad regulaarselt vahele, kuigi enamus nendest sportlastest päris maailma tippu ei kuulugi.

Hea nali oli muidugi MM-i ajal kui Soome meedia küsis Maelt Veerpalu juhtumi kohta. Ei, loomulikult ei olnud miskit. Vahet ei ole, et kohus leidis, et dopingu tarvitamine on aset leidnud lihtsalt süüdi polnud võimalik mõista. Ega Narva Transi jalgpallurid ka kihlveopettustega ei tegelenud, sest Eesti Karistusseadustik ei sätesta kihlveokelmust.

Ausaltöeldes näitab kui must see kogu süsteem meil on, et jätkuvalt Maed, Olled ning Alaverid juhtivatel kohtadel on. Masendav ning vaatan ainult muigega hetkel kui asjad nii putsis on. Loomulikult anname "superkolmikule" hiiglama suured varandused, mõtlemata tulevikule. Norras näiteks minu teada olümpia medali puhul saab boonust ainult isiklike sponsorite käest, mitte alaliidult, olümpiakomiteelt või riigilt.

budu
28.02.15, 12:46
Loodedavasti peale seda MM-i saadetakse meie suusaturismi team laiali! Ei tea kas keegi naistest täna stardib,aga vaevalt me isegi austraalia omadest jahu saame

Mask
28.02.15, 13:16
Mannima? Mis ta ikka teateks kohale sõitis, kus ta pealegi ei saanud, kuna kaks esimest vahetust suutis juba ringiga saada :D

karl54
28.02.15, 13:59
Et olla täpne, siis Northug küll astmarohte ei võta. See peaks Björgeni teema rohkem olema. Raske uskuda, et mõni tüüp lihtsalt võib ka reaalselt andekas olla, eksole.

Samas pole ta ju kindlasti mitte võitmatu, seda on korduvalt ja korduvalt tõestatud. Millegipärast mängivad konkurendid talle aga ikka ja jälle võite ise kätte. Northugi on võimalik võita ainult riske võttes ehk väga vara rünnates. Lõpuga võidab ta vähemalt üheksal juhul kümnest. Kui näiteks pühapäeval maratonis tahta kulda, siis peaksid Johan Olssoni sugused vennad vähemalt 10-15 km enne lõppu otsustavalt ründama ja Northug ei jõuaks kindlasti kaasa minna. Ennustan aga, et lastakse Northugil 49km rahus grupi lõpus kummi venitada ja siis saadakse lõpuga pähe ning kõik jälle imestavad kuidas Northugi ikka jõuab, ilmselt paneb pille hommikuti.

Mis puudutab üldiselt norrakaid ja astmarohte, siis neid kasutavad täpselt samamoodi ka iga teise riigi sportlased.

Ära muretse Olsson ründab kindlasti, on ta ju seda ka varem teinud ja praegu on mees teiselt planeedilt, peaasi, et lund ei sajaks, ja kindlasti on veel mõni mees, kes suudaks kaasa minna, nt Manificat? aga klassikas kahtlen pigem

budu
28.02.15, 16:57
Keegi suvaline saadeti MM-ile? Ei ole sellest Albast midagi kuulnud,aga magus oli see,et sai lätlasele ära tehtud! :D

maamesilane
28.02.15, 19:31
Alba on vist endine Rohtla...

Väravavaht
01.03.15, 17:57
Uskumatu mees see Northug ikka, RESPECT+ÕNNITLUSED!

El President
öelge, mis tahate, aga mulle täna Northug meeldis. ja Bauer ka. kuuselemps ei jaga üldse matsu. :)

fcfloraforever
Täiesti persses kuidas ei õpi mitte ükski kuradi suusataja mitte ühestki võistlusest mitte midagi. Kingitakse Northugile neid kuldasid.

ericbana
01.03.15, 17:58
No kui ei taheta võita, siis ei taheta. Northug on geenius.

Rudy
01.03.15, 17:58
Northug on kõva mees. Bauer pani ka hästi. Algo Kärbile ka kiitus.

budu
01.03.15, 18:01
Nu ma ei saa aru selle Kuuse lempsi armastusest venkude ja mingi lukas baueri vastu. Täis müstika, aga esimest korda lõpus olin Northugi poolt,et see tsehhi vanur ei võidaks.
Muidu oli tegemist ikka siga igava võistlusega,kuigi juba sõidu alguses Tiisler üritas kõigile selgeks teha,et Northug täna ei võida,sest tal on raske

Mask
01.03.15, 18:01
No Dyrahaug küll! Kahju, et Bauer kulda ei saanud. Oleks ilus olnud. Meie mehed ka lõppkokkuvõttes täitsa tublid.

krissucool
01.03.15, 18:17
Nu ma ei saa aru selle Kuuse lempsi armastusest venkude ja mingi lukas baueri vastu. Täis müstika, aga esimest korda lõpus olin Northugi poolt,et see tsehhi vanur ei võidaks.
Muidu oli tegemist ikka siga igava võistlusega,kuigi juba sõidu alguses Tiisler üritas kõigile selgeks teha,et Northug täna ei võida,sest tal on raske

Nagu mida kuradit? Miks peaks kellegil midagi üldse Baueri vastu olema? Üks sümpaatsemaid suusamehi kui sa kasvõi tema intervjuusid kuulad, suudab veel tõelise vanameistrina medali eest võistelda.Tõeline töömes. Ülikõva ju.

Mõnuagent 007
01.03.15, 18:59
Kuuse toetab vene tüüpe, kuna nad on kõige sõbralikumad suusatajad väidetavalt. On alati valmis ajakirjanikuga ükskõik kuskohas suhtlema ja räägivad ausalt asju. Norralased ja rootslased on sellega võrreldes väga kidakeelsed ja tõrjuvad. Ehk inimliklt arusaadav.

lorenzo
01.03.15, 19:24
krdi igav on ikka see ühisstart

Rudy
01.03.15, 20:04
Meanwhile...Võlegžanin tegi lõpusirgel 6 vääratust või rajavahetust. Viimastel meetritel lõi käega ja hakkas uisku sõitma. Korduses on päris huumor vaadata seda.

JuriM
02.03.15, 10:19
Meanwhile...Võlegžanin tegi lõpusirgel 6 vääratust või rajavahetust. Viimastel meetritel lõi käega ja hakkas uisku sõitma. Korduses on päris huumor vaadata seda.

Ta läks absoluutselt kõige kehvemale rajale vist, see oli paksult lund täis ja iga paaristõukega lendas mingi pilv ta selja tagant välja. Lihtsalt bad luck.

metssiga
02.03.15, 11:19
Nu ma ei saa aru selle Kuuse lempsi armastusest venkude

eks seal ole ka see et kes venelaste susse määrivad.

Rudy
29.11.15, 16:29
https://www.facebook.com/yleurheilu/videos/10153121376217461/

mcnamara
05.12.15, 12:46
Johaug võidab sel hooajal kõik tavakarikaetapid? Teised nagu ei liiguks üldse.

Mõnuagent 007
05.12.15, 13:02
Johaug võidab sel hooajal kõik tavakarikaetapid? Teised nagu ei liiguks üldse.

Oot, Bente Skari on lõpetanud?

Mõnuagent 007
05.12.15, 13:03
Oot, Bente Skari on lõpetanud?

Fakk, ma mõtlesin seda teist naist... Björgen!

Mask
05.12.15, 14:00
Meeste sõidud on sama naeruväärseks kujunemas, kui naiste omad viimastel aastatel. Kolm astmaatikut lihtsalt sõidavad teistelt eest ära.

JuriM
05.12.15, 15:09
Fakk, ma mõtlesin seda teist naist... Björgen!
Rase, plaanis ehk kevadel juba naasta.

Mõnuagent 007
05.12.15, 15:12
Rase, plaanis ehk kevadel juba naasta.

Kas päriselt rase või Kiksi moodi rase?

Delfino
05.12.15, 21:09
See Norra IGAV domineerimine suretab selle ala lõpuks välja ka. Johaugi on muidugi tore vaadata, aga sportliku põnevust pole suusas ikka juba ammu.

Jeti88
05.12.15, 21:28
Kas päriselt rase või Kiksi moodi rase?

http://gfx.aftonbladet-cdn.se/image/21586764/825/normal/1a748512a35c3/bjorgen2.jpg

Mõnuagent 007
05.12.15, 21:29
http://gfx.aftonbladet-cdn.se/image/21586764/825/normal/1a748512a35c3/bjorgen2.jpg

Ma ei kiida meeste vägistamist kuidagi heaks.

Iceman
06.12.15, 17:27
Kui suusas võib teatevõistlustel mitu võistkonda välja panna, miks nt USA ei võiks saata mitu koondist kossu MMile vms?

Mask
06.12.15, 17:33
Kui suusas võib teatevõistlustel mitu võistkonda välja panna, miks nt USA ei võiks saata mitu koondist kossu MMile vms?

MM-il ei tohi ka suusas.

JuriM
06.12.15, 21:27
MKs tohib jah välja panna mitu voistkonda.

Mask
19.12.15, 16:15
Britt paneb esikolmikusse ja meie turistid ei saa 30 parema sekka. Oleks keegi midagi sellist kümmekond aastat tagasi julgenud ennustanud, oleks vist hulluarsti juurde saadetud.

mcnamara
08.01.16, 16:11
Therese on ikka ka vaid inimene - tuuri kõiki tavaetappe ta võida, täna jäi 5 kilomeetris isegi esikolmikust välja.

Shaq
09.01.16, 14:38
Sest üks on algselt ikka inidviduaalala, mille huvi tõstmiseks on lisatud võistkondlik element juurde.

dontastik
10.01.16, 21:33
Karmid numbrid: Tammjärv ja Ränkel ei oleks tänasel distantsil naiste arvestuses poodiumile mahtunud http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/murdmaasuusatamine/karmid-numbrid-tammjarv-ja-rankel-ei-oleks-tanasel-distantsil-naiste-arvestuses-poodiumile-mahtunud?id=73390423

Seda häbi annab ikka maha pesta.

cannuman
10.01.16, 23:59
need naised raisk panevad dopingut ju!

check
11.01.16, 09:45
Mulle tundub, et see on nüüd küll see koht, kus tuleks väike reality check teha ja mõelda, et ehk oleks mõistlik ikka see punnitamine ära lõpetada ja päriselt tööle minna? Jätaks selle vähesegi kulutatud raha neile, kes veel tegelikult ka noored ja potentsiaalikad on.

Mask
11.01.16, 12:55
Kuidas see järsku nüüd uudiseks sai? Need samad tegelased viimased kolm aastat Johaugilt viimasel etapil ära saanud. Eurospordis öeldi, et eelmine aasta ei jäänud Johaugil puhta tõusu ajaga just liiga palju esikümne ajast puudu.

No see, et meie mehed Johagilt lõputõusul kaela saavad, ei ole jah uudis aga see, et meie mehed ka mitmelt naiselt pähe saavad, on ikka piinlik lugu küll. Tammjärvest lausa seitse naist kiiremad. Meie suusa kukkumine on ikka kiire ja kõrgelt olnud. Valus vaadata lausa.

Katk
12.01.16, 15:42
Valus vaadata lausa.

Sa vaatad ikka veel suusatamist :eek:

Mask
12.01.16, 16:49
Sa vaatad ikka veel suusatamist :eek:

Üldiselt mitte. Tänavust Touri sattusin vaatama. Tiitlivõistlusi vist olen ka viimastel aastatel juhtunud nägema.

GoldenEagle
17.01.16, 15:53
Ränkel ja Rehemaa said mõni päev tagasi ka uued sponsorautod. :fpalm:

Mõnuagent 007
29.02.16, 21:10
Kirjutan uude lehte loo suusatamisest. Pärast seda lugu ma enam suusatajate üle ei naera(ks). Valusalt aus shit.

Gallacher
29.02.16, 21:40
Uude lehte ehk uude numbrisse?
Pullerits kirjutas kunagi loo Eesti naissuusatamise allakäigust, mis valiti valiti vist omas kategoorias ka aasta parimaks looks vms. Seal oli paar huvitavat lauset. Tea, kas selle kohta ka oletustele vastust saab?

Mõne naise loobumist varjutab aga veel üks, spordiväline põhjus, millest asjaosalised keelduvad lehes valjusti rääkimast. See tooks kaasa liiga palju kannatusi ja sekeldusi, ühe sportlase sõnul koguni kriminaalseid.
http://www.postimees.ee/1445151/kes-peab-tundma-end-suudi-et-eesti-naiste-suusatamine-langes-pormu

Mõnuagent 007
29.02.16, 21:41
Uude lehte ehk uude numbrisse?
Pullerits kirjutas kunagi loo Eesti naissuusatamise allakäigust, mis valiti valiti vist omas kategoorias ka aasta parimaks looks vms. Seal oli paar huvitavat lauset. Tea, kas selle kohta ka oletustele vastust saab?

http://www.postimees.ee/1445151/kes-peab-tundma-end-suudi-et-eesti-naiste-suusatamine-langes-pormu

Ei, seda teemat ei käsitle. Aga Pullerits saab otsest näopeksu.

plastic'99
29.02.16, 23:53
Kunagi selle hooaja alguses oli video kuidas Aivar Rehemaa oli Soomes laagri ning rääkis ka toitumisest - nurgas oli salvesti boršisuppide kastide virn, mida siis 'Tolik meisterdab kui Aivar trennist tuleb ja dušši all on.

Ma ei ole küll spetsialist kuid see lõik tekitas küll küsimusi asja professionaalsuse kohta.

Sellest ka räägid vä?

Pulleritsu heitija saab minult alati kõrge viieka.

Delfino
01.03.16, 15:35
Kirjutan uude lehte loo suusatamisest. Pärast seda lugu ma enam suusatajate üle ei naera(ks). Valusalt aus shit.

Seda lugu ootan huviga.

ericbana
02.03.16, 09:26

Hea artikkel.

Mask
02.03.16, 11:30
Jagage linki või mis lehest peab otsima?

Edit: Nvm. Leidsin. Lause osa "kirjutasin uude lehte" ajas segadusse. Mõtlesin, et Dannar on tööandjat vahetanud.

Mõnuagent 007
02.03.16, 11:49
Jagage linki või mis lehest peab otsima?

Edit: Nvm. Leidsin. Lause osa "kirjutasin uude lehte" ajas segadusse. Mõtlesin, et Dannar on tööandjat vahetanud.

Ma ei julge jagada enam, kuna tegu on tasulise looga ja siis on hala taevani.

plastic'99
02.03.16, 12:41
Ma ei julge jagada enam, kuna tegu on tasulise looga ja siis on hala taevani.

teised võivad?

plastic'99
02.03.16, 13:52
muuseas, kas "Rehemaa vastuseks Pulleritsu kriitikale: mul pole ammu sellist tunnet olnud, aga siis tundsin, et kurat, mida sa ka tead? (48)" sellised pealkirjad sulle isiklikult ka mingit meelehärmi tekitavad? Noh, arvestades, et kogu töö üldine foon ei ole just selline.

Või... oled lausa ise pannud?

Mõnuagent 007
02.03.16, 14:03
muuseas, kas "Rehemaa vastuseks Pulleritsu kriitikale: mul pole ammu sellist tunnet olnud, aga siis tundsin, et kurat, mida sa ka tead? (48)" sellised pealkirjad sulle isiklikult ka mingit meelehärmi tekitavad? Noh, arvestades, et kogu töö üldine foon ei ole just selline.

Või... oled lausa ise pannud?

Ei, selle paneb delfi toimetus. Eks nad võtsid kõige diametraalsema lause välja, et inimesed karjuma hakkaksid. Mis seal ikka.

Aga võib alati linkida.

krissucool
02.03.16, 16:43
Väga hea artikkel. Meeldib kuidas sportlane hingega ja sydamest räägib kõik ära. Ilmselt aasimist oleks palju vähem kui sellist asja oleks varem tehtud. Aga ega ei tea, vb pole keegi võimalust andnud ka.

Yks kysimus siiski jääb. Kuidas on see võimalik, et suvel treenides suudetakse Poltoraninitega enamvähem võrdväärsed olla. Vähemalt mitte häbistavalt kaotada. Kohe kui talv ja esimese lume võistlused kätte jõuavad saadakse sellistelt meestelt mitme ringiga?
Ei saa ju olla, et treenerid ja sportlased kes selliseid asju pidevalt arutavad ei oma aimdustki mis selle põhjus on. See ei ole ju võimalik??

ericbana
02.03.16, 17:01
Väga hea artikkel. Meeldib kuidas sportlane hingega ja sydamest räägib kõik ära. Ilmselt aasimist oleks palju vähem kui sellist asja oleks varem tehtud. Aga ega ei tea, vb pole keegi võimalust andnud ka.

Yks kysimus siiski jääb. Kuidas on see võimalik, et suvel treenides suudetakse Poltoraninitega enamvähem võrdväärsed olla. Vähemalt mitte häbistavalt kaotada. Kohe kui talv ja esimese lume võistlused kätte jõuavad saadakse sellistelt meestelt mitme ringiga?
Ei saa ju olla, et treenerid ja sportlased kes selliseid asju pidevalt arutavad ei oma aimdustki mis selle põhjus on. See ei ole ju võimalik??

Sellest artiklist ei selgu muidugi, millisest treeningust jutt käib. Aga meenub, et Alaver kunagi paar aastat tagasi kuulutas, et "meie mehed on Poltaraniniga juba peaaegu võrdsed; kohati isegi paremad". Ja siis sisu lugedes selgus, et ala Kärp tegi minutiga rohkem kõhulihaste harjutusi kui Poltaranin ning Tammjärv tõmbas rohkem lõuga. Ma ei usu, et see treenimine seisnes näiteks 10-15km suusatamises. Eriti kui arvestada, et Poltaranin peaks olema päris hoolas treenija ja treeningutel ei viili.

Mõnuagent 007
02.03.16, 17:29
Sellest artiklist ei selgu muidugi, millisest treeningust jutt käib. Aga meenub, et Alaver kunagi paar aastat tagasi kuulutas, et "meie mehed on Poltaraniniga juba peaaegu võrdsed; kohati isegi paremad". Ja siis sisu lugedes selgus, et ala Kärp tegi minutiga rohkem kõhulihaste harjutusi kui Poltaranin ning Tammjärv tõmbas rohkem lõuga. Ma ei usu, et see treenimine seisnes näiteks 10-15km suusatamises. Eriti kui arvestada, et Poltaranin peaks olema päris hoolas treenija ja treeningutel ei viili.

Pidi olema ikka tavaline suusatrenn. Vahe tuleb ilmselt sellest sisse, et tippvorm tõmbab ühel veel kõrgemale, aga alus on sama. Lihtsalt ühel ütleb organism enne üles, kui suudab seda enda päris tippvormi kätte saada. Pluss, noh, tingimused on ka üldiselt ikka öö vs. päev.

Mõnuagent 007
02.03.16, 17:32

Rehemaa ütles ise pärast, et tema käest pole keegi varem sellist asja küsinud, et miks nii on ja mida see talle inimesena tähendab. Mulle tuli see mõte alles pärast seda, kui rääkisin selle Josh Boone'ga, kes rääkis, et kui nõme oli pidevalt kolakat saada.
Teised spordiajakirjanikud põrkavad samas mahuprobleemide peale. Päevalehes-Postimehes saad 5000 märki ruumi, mina sain 15 000.
Kolmas põhjus võib olla selles (arutasime vintsuga), et Rehemaa ei tunne mind ja mina teda. Mistõttu on lihtsam omavahel probleemidest rääkida. Enda poolt lisada, et üldse on Eesti spordiajakirjanikus selline väikse tiigi kompleks, et kui on sportlasel midagi halvasti, siis ollakse sõbramehelikult solidaarne ja eeldatakse, et ta nagunii sellest rääkida ei taha ja räägime pigem siis, kui mingi võistlus tuleb ja mingi koht tuleb.

plastic'99
02.03.16, 17:37
OT, aga kaks tähelepanekut.

1) http://ekspress.delfi.ee/elu/okoaarmuslase-elu-orgaaniline-hambahari-korduvkasutusega-tualettpaber-merekasnast-tampoonid?id=73749105 - sellise artikli juures ei ole üldse patt kui pildimaterjali oleks rohkem.

2) mis on tähemärkide piirangu põhjuseks? Ennast häirib kõige rohkem see pealiskaudsuse tase. Nädalas korra nkn ekspressi loed, siis võiks juba pikemalt olla. Ilmselt oleks siit kena 50 tuh välja pigistanud nii, et põnevus oleks säilinud.

Mõnuagent 007
02.03.16, 17:43
OT, aga kaks tähelepanekut.

1) http://ekspress.delfi.ee/elu/okoaarmuslase-elu-orgaaniline-hambahari-korduvkasutusega-tualettpaber-merekasnast-tampoonid?id=73749105 - sellise artikli juures ei ole üldse patt kui pildimaterjali oleks rohkem.

2) mis on tähemärkide piirangu põhjuseks? Ennast häirib kõige rohkem see pealiskaudsuse tase. Nädalas korra nkn ekspressi loed, siis võiks juba pikemalt olla. Ilmselt oleks siit kena 50 tuh välja pigistanud nii, et põnevus oleks säilinud.

Füüsiline piirang. Ehk lugusid tahab lehte palju. Saad näiteks kolm külge, pilte peab olema, et külg tunduks kena. Siis saabuvad suvalised reklaamid ja alles jääb nii või naa palju.

Üldiselt on nii, et lugu mahutatakse ikka ära vastavalt pikkusele. Ehk ma kirjutasin lihtsalt tunde järgi 15k-d, kuna kolmekas on umbes sinnakanti.
Kui lugu oli juba küljendatud, siis kirjutas Rehemaa ja ütles, et ta tahaks paari asja veel juurde panna ning rääkis selle TDSi nõudest kehvemad maha võtta ja sealsest suusakabiinikeissist. Siis sai teksti koomale tõmmatud, vahepealkiri nah saadetud jne.

plastic'99
02.03.16, 17:47
aight-aight. Iseenesest tundub nagu patt, et suur töö osalist kaotsi läheb. räägi nüüd seda ka, et kas need "lugeja kirjad" mingit epic honorari või tasuta tellimuse ka saavad?

Mõnuagent 007
02.03.16, 17:51
aight-aight. Iseenesest tundub nagu patt, et suur töö osalist kaotsi läheb. räägi nüüd seda ka, et kas need "lugeja kirjad" mingit epic honorari või tasuta tellimuse ka saavad?

Oot, millised lugeja kirjad?

plastic'99
02.03.16, 21:29
Oot, millised lugeja kirjad?

läksin sujuvalt teise teema peale üle. mõtlesin kalapulkade ja nemo lugu nt.

Mõnuagent 007
02.03.16, 22:10
läksin sujuvalt teise teema peale üle. mõtlesin kalapulkade ja nemo lugu nt.

Ei saanud ma sealt midagi :(

Mõnuagent 007
03.03.16, 03:10
http://suusk.blogspot.com.ee/2016/03/pullerits-millega-lopeb-sonasoda-aivar.html Pullekas vastas. Oh, seda lasteaeda...

plastic'99
03.03.16, 11:59
http://suusk.blogspot.com.ee/2016/03/pullerits-millega-lopeb-sonasoda-aivar.html Pullekas vastas. Oh, seda lasteaeda...

Kunagi ammusel aal kui veel noor ja vihane olin, siis tekkis mõte minna ajakirjanduse TÜ katsetele lihtsalt sellepärast, et "PP-le" halvasti öelda.

aga nagu on inimesi kellele meeldib see teine postimehe PP, siis eks leidub ka neid, kes peavad esimest PP-d mingil seletamatul põhjusel heaks ajakirjanikuks.

eika
03.03.16, 12:02
Füüsiline piirang. Ehk lugusid tahab lehte palju. Saad näiteks kolm külge, pilte peab olema, et külg tunduks kena. Siis saabuvad suvalised reklaamid ja alles jääb nii või naa palju.

Üldiselt on nii, et lugu mahutatakse ikka ära vastavalt pikkusele. Ehk ma kirjutasin lihtsalt tunde järgi 15k-d, kuna kolmekas on umbes sinnakanti.
Kui lugu oli juba küljendatud, siis kirjutas Rehemaa ja ütles, et ta tahaks paari asja veel juurde panna ning rääkis selle TDSi nõudest kehvemad maha võtta ja sealsest suusakabiinikeissist. Siis sai teksti koomale tõmmatud, vahepealkiri nah saadetud jne.
lihtsalt huvi pärast. miks tasulisse veebi ei võiks jääda pikemad lood ja paberisse siis tõmbad 15k peale koomale?

Mõnuagent 007
03.03.16, 12:27
lihtsalt huvi pärast. miks tasulisse veebi ei võiks jääda pikemad lood ja paberisse siis tõmbad 15k peale koomale?

Ma kirjutan täpselt mahtu. Ehk minu jaoks on ajaraiskamine, et kirjutad mingi 3 korda üle mahu ja siis hakkad seda kärpima. Parem kütta otse ja täpselt. See annab võimaluse kirjutada ka nii, et kõik lõigud on seotud ehk midagi nii lihtsalt ära võtta ei saa.

_AI_
03.03.16, 16:04
Lugu hea, aga ma võin olla peast pisut lihtne, kuid küsin ikkagi- miks Aivar rehemaa seda ikkagi teeb 33-aastasena?

Mõnuagent 007
03.03.16, 16:10
Lugu hea, aga ma võin olla peast pisut lihtne, kuid küsin ikkagi- miks Aivar rehemaa seda ikkagi teeb 33-aastasena?

1. meeldib
2. tahab veel korra okei enesetundega hooaja teha
3. ilmselt on asi ka selles, et kui oled midagi 20 aastat teinud, siis ei taha päris persesseisus ka ära minna.

plastic'99
03.03.16, 16:28
imo distantsilt vaadates on need rixxeri küsimused lihtsad tekkima ning eks ta nii ka tundu.

Siinkohal aga tervitaks 2012. aasta Federeri

Sometimes you’re just happy playing. Some people, some media, unfortunately, don’t understand that it’s okay just to play tennis and enjoy it. They always think you have to win everything, it always needs to be a success story, and if it’s not, obviously, what is the point? Maybe you have to go back and think, why have I started playing tennis? Because I just like it. It’s actually sort of a dream hobby that became somewhat of a job. Some people just don’t get that, ever.

telekavaataja
03.03.16, 16:30
imo distantsilt vaadates on need rixxeri küsimused lihtsad tekkima ning eks ta nii ka tundu.

Siinkohal aga tervitaks 2012. aasta Federeri

No Rogeri ja Aivarit võrrelda... Mõte on õige, aga saad aru küll.

Gallacher
03.03.16, 16:34
Kunagi ammusel aal kui veel noor ja vihane olin, siis tekkis mõte minna ajakirjanduse TÜ katsetele lihtsalt sellepärast, et "PP-le" halvasti öelda.

aga nagu on inimesi kellele meeldib see teine postimehe PP, siis eks leidub ka neid, kes peavad esimest PP-d mingil seletamatul põhjusel heaks ajakirjanikuks.

Mõlemad PP-d ongi vaieldamatult head ajakirjanikud. Isegi väga head.
Minu seisukohtadega on näiteks totaalses vastolus Krister Paris aga ma ei salga, et temagi on ajakirjanikuna hea.

_AI_
03.03.16, 16:34
Ei jäänd nagu muljet, et Aivar "just likes it and it is sort of a dream". Pigem tuli meelde nagu üks kreeka mütoloogia tegelinski sisyphos, kuigi Alaver vms pole ju päris jumalus, eks.

plastic'99
03.03.16, 16:44
Mõlemad PP-d ongi vaieldamatult head ajakirjanikud. Isegi väga head.
Minu seisukohtadega on näiteks totaalses vastolus Krister Paris aga ma ei salga, et temagi on ajakirjanikuna hea.

küsiks vahele, et milles pulleritsu headus seisneb? Arvamusartiklite puhul saan aru, et tulenevalt tema konkreetsest stiilist võib põhjuslikkus peituda selles, et ma lihtsalt ei nõustu tema arvamusega. Kuid intekates mulle selline pulleritsu ja kersna stiil, kus nagu ilgemalt püütakse näida empaatiliste ja sümpaatsetena. Tegelikkuses aga on asjad aga pigem nii, et intervjueeritav on ainsaks takistuseks enesepresentatsioonil ja -upitamisel.

Gallacher
03.03.16, 16:59
küsiks vahele, et milles pulleritsu headus seisneb? Arvamusartiklite puhul saan aru, et tulenevalt tema konkreetsest stiilist võib põhjuslikkus peituda selles, et ma lihtsalt ei nõustu tema arvamusega. Kuid intekates mulle selline pulleritsu ja kersna stiil, kus nagu ilgemalt püütakse näida empaatiliste ja sümpaatsetena. Tegelikkuses aga on asjad aga pigem nii, et intervjueeritav on ainsaks takistuseks enesepresentatsioonil ja -upitamisel.

Maitseasi aga meeldib tema jõuline ja konkreetne, samas argumentidele tuginev stiil.
Näiteks esimene meeldetulnud artikkel:http://www.postimees.ee/368271/demagoogia-meistriklass-edgar-savisaare-esituses?id=368271

Ka intekates on urmasotiliku teravust kohati tunda. Vähemalt ei ole sellist määgivat huinamuinat nagu kasvõi Barankade saates. Isegi, kui ei nõustu, siis huvitav on lugeda või kuulata ikka.

Mõnuagent 007
03.03.16, 17:10
Pullerits on väga hea feature'i kirjutaja. Samas pole ma tema suurim fänn, kuna ajakirjanikke, kes minu arvates on kõvemad, leiab kõvasti. Nils Niitra näiteks Postimehest, Tuuli Jõesaar Päevalehest, pool Ekspressi ja Maalehte juurde. Mis mind isiklikult häirib kohati, et Pullerits peab ennast USA-liku ajakirjanduse maaletoojaks Eestis. Äkki ongi, ses suhtes, et õpetab ta ju suuremat osa ajakirjanikke ja eks egod sõidavad meil kõik, muidu poleks võimalik iga nädal tuhandete inimeste ette astuda, aga tal sõidab see ikka enneolematutest kõrgustes.

plastic'99
03.03.16, 17:24
Maitseasi aga meeldib tema jõuline ja konkreetne, samas argumentidele tuginev stiil.
Näiteks esimene meeldetulnud artikkel:http://www.postimees.ee/368271/demagoogia-meistriklass-edgar-savisaare-esituses?id=368271

Ka intekates on urmasotiliku teravust kohati tunda. Vähemalt ei ole sellist määgivat huinamuinat nagu kasvõi Barankade saates. Isegi, kui ei nõustu, siis huvitav on lugeda või kuulata ikka.

Nõus, et see konkreetne artikkel on hea näide su arvamuse toetamiseks. Aga üleüldine hoiak on see, mis mulle ehk rohkem vastumeelne olnud.

Üleüldiselt mul keskmisest hälbinum hinnang ja arvamus meediast ning selle eesmärgist. Ma hea meelega seda siin lahkama ei hakkaks. Äkki keegi veel solvub.

plastic'99
03.03.16, 17:24
Pullerits on väga hea feature'i kirjutaja. Samas pole ma tema suurim fänn, kuna ajakirjanikke, kes minu arvates on kõvemad, leiab kõvasti. Nils Niitra näiteks Postimehest, Tuuli Jõesaar Päevalehest, pool Ekspressi ja Maalehte juurde. Mis mind isiklikult häirib kohati, et Pullerits peab ennast USA-liku ajakirjanduse maaletoojaks Eestis. Äkki ongi, ses suhtes, et õpetab ta ju suuremat osa ajakirjanikke ja eks egod sõidavad meil kõik, muidu poleks võimalik iga nädal tuhandete inimeste ette astuda, aga tal sõidab see ikka enneolematutest kõrgustes.

mineviku NN võib .......... käia.

Mõnuagent 007
03.03.16, 17:29
Nõus, et see konkreetne artikkel on hea näide su arvamuse toetamiseks. Aga üleüldine hoiak on see, mis mulle ehk rohkem vastumeelne olnud.

Üleüldiselt mul keskmisest hälbinum hinnang ja arvamus meediast ning selle eesmärgist. Ma hea meelega seda siin lahkama ei hakkaks. Äkki keegi veel solvub.

Väike turg. Praegu käib turuliidriks sebimine reklaamiturul isegi nii, et postimees võttis endale KV.ee ja üritab siis näidata, et neil on rohkem lugejaid. See omakorda paneb Delfi siblima igasugu alkeemiatega, mis tõmbab kogu keissi alla. Lisaks see, et ellu jääda, siis pead sa olema justkui õlilaik - katma kõike. See välistab kindlale segmendile suunatud väärtajakirjandust. Ekspress näiteks ei saaks ainult betooni teha, kuna siis loeks seda väga väike kild inimesi.

plastic'99
03.03.16, 17:30
Mõnu välja toodud näide ajas küll vererõhu kõrgeks praegu. tänks

Mõnuagent 007
03.03.16, 17:31

Noh, ma ei hakka nimesid ütlema, aga üks Ekspressi töötaja sai ikkagi peaaegu käskkirja, kuna viskas siselistis alkeemikute üle nalja...

Gallacher
03.03.16, 17:35
Samas pole ma tema suurim fänn, kuna ajakirjanikke, kes minu arvates on kõvemad, leiab kõvasti. Nils Niitra näiteks Postimehest, Tuuli Jõesaar Päevalehest, pool Ekspressi ja Maalehte juurde.

Võimalik. Ise oleks näiteks hoopis Madis Jürgeni nimetanud. Aga Pulleritsu juures meeldib, et ta julgeb omaenda isiklikku seisukohta välja öelda. Ka siis kui see on nn tavaarvamusest või ta tööandja juhtkirjast kardinaalselt erinev. Ja see on tänapäeval defitsiit.

plastic'99
03.03.16, 17:36
Väike turg. Praegu käib turuliidriks sebimine reklaamiturul isegi nii, et postimees võttis endale KV.ee ja üritab siis näidata, et neil on rohkem lugejaid. See omakorda paneb Delfi siblima igasugu alkeemiatega, mis tõmbab kogu keissi alla. Lisaks see, et ellu jääda, siis pead sa olema justkui õlilaik - katma kõike. See välistab kindlale segmendile suunatud väärtajakirjandust. Ekspress näiteks ei saaks ainult betooni teha, kuna siis loeks seda väga väike kild inimesi.

Küsimus on eelkõige selles, et infoedastuskanali eesmärgid on erinevad. Mind ei häiri teatud mõttes kollasus per se- ka sellele on oma koht olemas. Tarbijal on igal juhul võimalus vähemalt on infokanaleid valida.

Häirib üleüldisem foon, mis ei ole tegelikult niivõrd sõltuv ajakirjanikest vaid ühiskonna soovist. Samas ma näen ajakirjandusel on võimalik teha teatud valikuid. Ilmselt on need valikud teil eetikakoodeksis ka sees, kuid millegipärast neid ei täideta.

Tean isiklikult juhtumit, kus no tra ei ole avalikku huvi, aga ikkagi topitakse teema meediasse. Ärivaldkond eksole, kõik ärimehed on ..... jne. Tegelikkuses oli olukorra kausaalsus hoopis teine ja inimene, kelle peale pasandati oli tõesti tegutsemas parima eesmärgi nimel. Hilisem track record on selle kinnituseks. Selle asemel on nüüd googles 15 aastat esimesel leheküljel, sest mingi ajakirjanik tahtis 20 eur teenida.

Tihtipeale ei märgata, et väikses ühiskonnas avalik negatiivne tähelepanu võib tavakodanikule (kes ei ole ise püünele roninud) omada väga halbu tagajärgi, mida hilisem "sorry" ei heasta.

plastic'99
03.03.16, 17:39
Noh, ma ei hakka nimesid ütlema, aga üks Ekspressi töötaja sai ikkagi peaaegu käskkirja, kuna viskas siselistis alkeemikute üle nalja...

ma ei mõelnud vererõhu koha pealt su 16.29 postitust vaid 16.10

Mõnuagent 007
03.03.16, 17:42

Kes siis täpsemalt?

Martin
03.03.16, 18:03

Ju olid siis veel midagi peale noore ja vihase. PP küll mingis vastuvõtukas ei viitsi passida, ta on välislektor nö :)

Aga loengupidajana on PP kõva, väga isegi.

Mõnuagent 007
03.03.16, 18:04
Ju olid siis veel midagi peale noore ja vihase. PP küll mingis vastuvõtukas ei viitsi passida, ta on välislektor nö :)

Ma olen kunagi PP-le kirjutanud koolitööd, noh, mitte enda jaoks. Sain maksimumpunktid. Päris kena inimese kohta, kes pole kunagi ajakirjandust õppinud. Piinlik oli see, et töö toodi väga heaks näiteks...

plastic'99
03.03.16, 18:18

dno elukaaslane käis ja tema sõnade kohaselt oli. lisaks nt ka treufeldt

Gallacher
03.03.16, 18:22
Ma olen kunagi PP-le kirjutanud koolitööd, noh, mitte enda jaoks.
Ai, nagu kaksikvennad Siskad oma identset välimust kasutades eksameid õiendasid.

Mõnuagent 007
03.03.16, 18:30
Ai, nagu kaksikvennad Siskad oma identset välimust kasutades eksameid õiendasid.

See polnud eksam. Lihtsalt mingi kodutöö korrektseks vormistamine.

Gallacher
03.03.16, 19:34
Selge selge, lihtsalt nali.

Maarek
04.03.16, 13:29

Pidi olema ikka tavaline suusatrenn. Vahe tuleb ilmselt sellest sisse, et tippvorm tõmbab ühel veel kõrgemale, aga alus on sama. Lihtsalt ühel ütleb organism enne üles, kui suudab seda enda päris tippvormi kätte saada. Pluss, noh, tingimused on ka üldiselt ikka öö vs. päev.

Ühe varem koondisega lähedalt seotud inimese kommentaar on lühike ja klaar.

Eestis on 2 meest, kes on Alaveri mahud ära seedinud ja kõik ülejäänud on kõrbenud. Need mehed ei olnud enam poisikesed kui tulemust hakkasid tegema.

Rehemaa läks Alaveri alla pärast juuniorite maailmameistritiitlit ja kuna täiskasvanute sekka astumine nõuab päris olulist muutust mahtudes, siis sealt see asi vajuma hakkas.

Tema üsna selge seisukoht on Alaveri suhtes üsna karm, sest ENSV aegne mentaliteet "tugevavamad jäävad ellu" siin ei toimi. Meil lihtsalt inimesi selleks liiga vähe.

JuriM
04.03.16, 20:51
Ühe varem koondisega lähedalt seotud inimese kommentaar on lühike ja klaar.

Eestis on 2 meest, kes on Alaveri mahud ära seedinud ja kõik ülejäänud on kõrbenud. Need mehed ei olnud enam poisikesed kui tulemust hakkasid tegema.

Rehemaa läks Alaveri alla pärast juuniorite maailmameistritiitlit ja kuna täiskasvanute sekka astumine nõuab päris olulist muutust mahtudes, siis sealt see asi vajuma hakkas.

Tema üsna selge seisukoht on Alaveri suhtes üsna karm, sest ENSV aegne mentaliteet "tugevavamad jäävad ellu" siin ei toimi. Meil lihtsalt inimesi selleks liiga vähe.

Kaspar Kokk ja väidetavalt ka Raido Ränkel pidavat vastavate koormustega suutma opereerida.

Ränkel 30. kvalis ja edasi sprindis. 23.00 algab veerandfinaal.

lenc
20.07.16, 15:58
WADA on hakanud päris hoolega niitma viimasel ajal. Nüüd siis tõmmati ka üks Norra astmaatik lõpuks liistule: http://www.vg.no/sport/langrenn/sundby-utestenges-etter-brudd-paa-dopingregler/a/23744786/

Mask
20.07.16, 20:36
Kahe-kuuline võistluskeeld, mis mugavalt uue hooaja alguseks läbi saab, ja FIS üritas algul üldse karistuseta jätta. Naera ribadeks.
Oot, aga Northug saab siis ju oma kauaoodatud Tour de Ski üldvõidu kätte, kui Sundbyl kõik 2014/15 tulemused tühistatakse.

Maarek
21.07.16, 00:04
"honest mistake" :D
Aus pätt :p

https://twitter.com/JuiceKowalczyk/status/755752308919701504

Mõned päris head kommentaarid:
https://twitter.com/hashtag/Sundby?src=hash

Iceman
08.10.16, 05:04
Tänavusel hooajal korraldatakse ka siis MK etapp taas Otepääl ja üsna suurejooneliselt. Lisaks sprintidele on kavas ka 10 ja 15km naiste ja meeste distantsid. Ja üsna tippude rohke etapp saab tulema ka, kuna siis vähem, kui nädala pärast algab Lahtis MM

http://sport.postimees.ee/v2/3864823/legendaarne-tehvandi-tous-on-otepaeae-mk-etapil-tagasi

lenc
11.10.16, 16:54
Tänavusel hooajal korraldatakse ka siis MK etapp taas Otepääl ja üsna suurejooneliselt. Lisaks sprintidele on kavas ka 10 ja 15km naiste ja meeste distantsid. Ja üsna tippude rohke etapp saab tulema ka, kuna siis vähem, kui nädala pärast algab Lahtis MM

http://sport.postimees.ee/v2/3864823/legendaarne-tehvandi-tous-on-otepaeae-mk-etapil-tagasi

No siis on täpselt nagu 16 aastat tagasi. Kas uuriv ajakirjandus valmistub juba ka kõikide Otepää ja Lahti vahele jäävate bensiinijaamade läbituhnimiseks MK etapile järgnevatel päevadel?

Mõmmik
13.10.16, 21:56
Johaug nüüd siis pihtide vahel. Ebareaalne vabandus on suudetud jälle välja mõelda, päikesekreemist... No tõesti ei ole sõnu. Esimene selle "päikesekreemi" otsing googles annab selle keelatud aine sisaldusest märku ja arst on tõesti nii teadmatu? Vaevalt.
Aga no tõenäoliselt vingerdatakse välja, arst saab mingi keelu ja elu lill.

Rohtaed
14.10.16, 09:20
https://pbs.twimg.com/media/CupMlIhWcAAMYMC.jpg

Mõnuagent 007
14.10.16, 09:48
https://pbs.twimg.com/media/CupMlIhWcAAMYMC.jpg

No see märk ju näitab, et seal dopingut pole.

ericbana
14.10.16, 11:28
No see märk ju näitab, et seal dopingut pole.

Õnnitleme, oled edukalt läbinud konkursi asumaks tööle Norra suusakoondise arstina. Esimene tööpäev 26.11 Rukal.

Iceman
14.10.16, 11:41
Tegelt Mõnuagendil on ju isegi nõus, ma loen ka sealt välja ikka pigem, et see märk näitab, et seal pole dopingut. Seega prolly siis ta jäi mingi teise vahendiga äkki vahele vms?

lenc
14.10.16, 12:58
Tegelt Mõnuagendil on ju isegi nõus, ma loen ka sealt välja ikka pigem, et see märk näitab, et seal pole dopingut. Seega prolly siis ta jäi mingi teise vahendiga äkki vahele vms?

https://www.drugs.com/international/trofodermin.html

Ingredient matches for Trofodermin

Clostebol (https://www.drugs.com/international/clostebol.html)

http://www.antidoping.ee/ravimid/main/0/Clostebol

klostebool

Keelatud toimeaine
klostebool

Kategooria
S1. ANABOOLSE TOIMEGA AINED (http://www.antidoping.ee/ravimid/storage/WADA2016.pdf#page=3)

~3 minutit võtab aega, et seda kontrollida.

karl54
26.11.16, 12:54
Ma ei usu oma silmi, sprindi kvalifikatsioon lahti ja vaatan, et Kümmel nagu ikka on sitt ja siis järsku Kilp sõdiab teise aja välja, mis toimub?

Lihtsalt super, Kilp hetkel kolmas ja Ränkel saab ka edasi.

Mask
26.11.16, 16:04
Ei midagi uut...

-RoMaRiO-
26.11.16, 16:23
Ei midagi uut...

Mis ei midagi uut?

Kilp tegi täna ikka väga korraliku etteaste. Arvestades kõiki asjaolusid on see ilmselt suhteliselt maksimumi lähedane sooritus hetkel ja ei olnud üldse halb sõit poolfinaaliski. Ei ole üldse võimatu, et see tulemus jääb kogu Eesti suusaspordi parimaks resultaadiks tänavu. Või sa tõesti kujutasid ette, et meie mehed hakkavad siin poodiumit ründama?

Mask
26.11.16, 16:33
Mis ei midagi uut?

Kilp tegi täna ikka väga korraliku etteaste. Arvestades kõiki asjaolusid on see ilmselt suhteliselt maksimumi lähedane sooritus hetkel ja ei olnud üldse halb sõit poolfinaaliski. Ei ole üldse võimatu, et see tulemus jääb kogu Eesti suusaspordi parimaks resultaadiks tänavu. Või sa tõesti kujutasid ette, et meie mehed hakkavad siin poodiumit ründama?

Ei pidanud meie mehi silmas. Ikka esimesi.

maamesilane
27.11.16, 15:33
Lükkasin just Postimehe ülekandele ja tundub et tiim Haanja esisõitja Aivar(muutun aastatega paremaks nagu hea vein ) Rehemaa oli tabelis kuskil 55-s!

Maarek
29.11.16, 23:45
Mitu neid siis nädalavahetusel peale saab? :D
See koondis juba selline väike huumorinurgake meil Seili eestvedamisel.

Mask
07.01.17, 18:30
Üke pika aja on suusatuur tõesti huvitav, ja nii meeste, kui eriti naiste seas pole võita veel enne viimast etappi selge. Naistest Nilsson on paras küsimärk lõputõusul ja meestest näitas Sundby täna, et Ustiugovi 1.11 ei pruugi ka nii turvaline edu olla. Eelmine aasta vist Sundby ronis venelasega võrreldes lõputõusu märksa kiiremini ka (jäi ülekandest midagi sellist kõrva).

Naiste Top10 enne viimast etappi:
https://pbs.twimg.com/media/C1ktzxxW8AAURJp.jpg

Meeste Top10 enne viimast etappi:
https://pbs.twimg.com/media/C1k91R6XgAIhM26.jpg

mcnamara
08.01.17, 16:13
Heia Heidi!

Mõnuagent 007
08.01.17, 16:33
Üke pika aja on suusatuur tõesti huvitav, ja nii meeste, kui eriti naiste seas pole võita veel enne viimast etappi selge. Naistest Nilsson on paras küsimärk lõputõusul ja meestest näitas Sundby täna, et Ustiugovi 1.11 ei pruugi ka nii turvaline edu olla. Eelmine aasta vist Sundby ronis venelasega võrreldes lõputõusu märksa kiiremini ka (jäi ülekandest midagi sellist kõrva).

Naiste Top10 enne viimast etappi:
https://pbs.twimg.com/media/C1ktzxxW8AAURJp.jpg

Meeste Top10 enne viimast etappi:
https://pbs.twimg.com/media/C1k91R6XgAIhM26.jpg

DJ Heikkinen FTW!

Mask
08.01.17, 16:51
Who?

Weng mulle väga ei sümpatiseeri Ülbitseb ja staaritseb kohati. Ühe etapi finishis õiendas Nilssoniga, et too taga passis ja tööd ei teinud ning lõpus siis norrakad ära karistas. Üldiselt hea, et Nilssonil õnnestus Östberg selja taga hoida ja poodium nö kirju hoida (norrakas, somm ja svensson). Weng oli muidugi ülivõimas. Nagu Johaug oma parimal päeval.

Sarja ilusaim naine jäi kahjuks poodiumilt välja ja viiendaks.
https://pbs.twimg.com/media/CywWR6PUsAAh3uh.jpg:small

Delfino
17.02.17, 19:32
Kas Otepää mkst näitab pilti vaid Postimees?

jaamu
17.02.17, 19:53
Kas Otepää mkst näitab pilti vaid Postimees?

Kanal 2 näitab

JuriM
17.02.17, 23:35
Kui palju veel meie määrdemehi on teistes koondistes laiali? Tuli see teema lambist meelde, et pole ammu kuskil meedias olnud seda infot.

Aílton
18.02.17, 10:57
Kuidas kommenteerite naiste sprindi tulemust, kus meie naised kaotasid ka Togo ja Austraalia suusatajatele?

Iceman
18.02.17, 11:02
Parima eestlasena oli 18aastane Mariel Merili Pulles 52. koha (+20,06), millega jäi napilt alla Togo suusatajale Mathilde-Amivi Petitjean'ile, kes sai 51. koha (+19,46). Triin Ojaste oli 57. (+25,02).

Võimas. :D

-RoMaRiO-
18.02.17, 11:02
Kuidas kommenteerite naiste sprindi tulemust, kus meie naised kaotasid ka Togo ja Austraalia suusatajatele?

Ei olnud tegemist üllatusega, aga kes see ülekannet toodab? Igasugune ülevaade rajal toimuvast puudus.

Rudy
18.02.17, 11:11
Ma eeldan, et rahvusvahelist telepilti ei tooda Eesti Meedia? Eks Kanal2 saab kuigi palju pilti valida ja seega asi ei tundu nii sujuv.

Aílton
18.02.17, 11:40
Üllatusi ei juhtunud, aga tunne on küll, et jumalauta...

ericbana
18.02.17, 13:15
Marko Kilp oli Saarepuu jutu järgi esimese tõusu tipus liider!

Mask
18.02.17, 13:23
Marko Kilp oli Saarepuu jutu järgi esimese tõusu tipus liider!

Väiksed võidud!

Üldiselt aga GO DIGGINS!

maamesilane
18.02.17, 16:42
Anti Saarepuule siis väike link - tagasikooli.ee. Kust kurat selline lambavai ikka leiti ja kes ta veel selle toomas anuse pundi etteotsa toppis!?

lorenzo
19.02.17, 12:53
pole ammu murdmaad vaadanud telekast. kas enam vaheaegu ei näidata? tundub et terve start näidatakse ära ja mis toimub rajal peaaegu ei näidatagi

Mask
19.02.17, 12:53
Nii kehvat ülekannet pole ammu näinud. Absoluutselt pilti ju rajalt ei näidata. Ainult startijaid.

Edit: jõuti ette.

JuriM
19.02.17, 14:43
Meeste ülekanne on siiani täitsa vinks vonks.

Mask
19.02.17, 15:34
Meeste sõuduks tundub jah, et tehti korrektuurid. Kiitus sellegi eest.

Aílton
19.02.17, 15:58
Mitmendad meie mehed esimesel tõusul olid?
Tammjärv igatahes juhtis finishis, kuni Ville Nousiaineni tulekuni!

Maarek
19.02.17, 21:06
Kui palju veel meie määrdemehi on teistes koondistes laiali? Tuli see teema lambist meelde, et pole ammu kuskil meedias olnud seda infot.

Oleg Ragilo ja Marek Sander USA koondise määrdemehed.
Oleg oli Šmiguni määrdemeister ja pärast tema karjääri lõppu jätkas USA heaks ja teeb seda siiani.

Are Mets tegeleb Justina suuskadega ja Välbe juba aastaid Venemaa suusakoondise palgal ning Veerpalu siis Poltaranini abimees.

ericbana
23.02.17, 18:26
Kes see tüüp on ETV-s kes intervjueerib? Päris asjalik minu meelest.

Aílton
23.02.17, 18:35
Päris asjalik minu meelest.

Nõustun.

marcello
23.02.17, 20:00
Ragilole propsi! Suurepärane!

Mask
23.02.17, 20:03
Krt, kahju, et rootslanna tõusul ameeriklannadele ette jäi.

Edit: Vägev, et Pellegrino norrakad ja venku selja taha jättis!

maamesilane
23.02.17, 20:39
No Ustjugovi jutu tõlge oli ju täiega loominguline lähenemine!

marcello
24.02.17, 12:25
Meeter rohkem oleks tänasesse päeva ilusti sobinud. Põhiline, et ennast kinni ei suusataks nüüd

Mask
24.02.17, 12:35
Koht Ilvesel super, aga vahed on väga väikesed. Kehvema suusapäeva puhul ei pruugi top20-gi tulla.

karl54
26.02.17, 08:59
Kunagi olin suusatamise fänn, ilmselt sellepärast, et omad olid tipus, siis mingi hetk hakkasin aina vähem ja vähem vaatama, praegu piirdub asi suurvõistluste ja kui otepääl toimub, siis seda ka. Tuleb tõdeda, et niimodi harva vaadata on päris äge, sprint oli võimas, meeste suusavahetus oli ikka päris korralik etendus ja kahju, et võitja niimodi selgus, aga nagu ma aru saan, siis meestes nüüd kaks tegelast, kes teistest üle ja valitsevad seda ala? 4-5 aastat tagasi ei olnud sellst asja, et kaks meest sõidavad eest ära, pikal distantsil üks Rootsi legend, kes ka praegu sõidab, seda vahel suutis teha, aga mida need kaks venda teevad on juba midagi muud.

karl54
26.02.17, 13:36
Kas tõesti Rehemaa oleks Kilbist halvem, mingit vastupidavust tal ju pole ja sprinditeates peab jaksama sõita. Ränkel ju esimeses kahes vahetuses super.

Kahju Ränkel oli täna väga hea.

karl54
26.02.17, 14:53
Naiste sprinditeade, võimas, kui laskesuusa mm oli ebareaalselt huvitav, siis minu arust on suusaalade mm ka päris hea olnud, nt Venemaa hõbe ja Usa pronks täna klassikas.

Mask
26.02.17, 14:58
Digginsilt hea otsus suusavahetusega sõit pooleli jätta. Tasuks sprinditeates pronks! Oleks vabas olnud, oleks eeldatavasti saanud ka kulla peale võistelda. Koos Randalliga ilmselt siis.

Rudy
26.02.17, 15:05
See Vene naiste vahetus, kus risu pandi USA omaga, ma ei ole üldse 100% kindel, et venelased suutsid vahetuse üle anda. See kes rajale läks, tükk aega kahtles kas ootab uue puute ära või mitte. Lõpuks ikka pani minema.

karl54
26.02.17, 15:08
See Vene naiste vahetus, kus risu pandi USA omaga, ma ei ole üldse 100% kindel, et venelased suutsid vahetuse üle anda. See kes rajale läks, tükk aega kahtles kas ootab uue puute ära või mitte. Lõpuks ikka pani minema.

Kas ta ise käega ei katsunud seda, kes kukkus?

Kas tagumine peab tegama puute või võib esimene ka?

karl54
26.02.17, 15:22
Uskumatu sõit, uskumatu draama, kuidas saab suusatamine olla nii huvitav. Üks paremaid võistlusi, mis iial näinud, vähemalt põnevuse poolest.

hehe, ma isegi ei tea kellesse ma rohkem praegu armunud olen, kas Weng või Diggins.

NoWay
26.02.17, 15:50
Lõpu kukkumise saginas oli soomlane pigem ise süüdi. Oleks vabalt norrakat võitnud ka väliskurvist.

Mask
26.02.17, 15:54
Kas ta ise käega ei katsunud seda, kes kukkus?

Kas tagumine peab tegama puute või võib esimene ka?

Ma puusalt tulistades pakun, et tagumine peab ikka puute tegema.

Uskumatu sõit, uskumatu draama, kuidas saab suusatamine olla nii huvitav. Üks paremaid võistlusi, mis iial näinud, vähemalt põnevuse poolest.

hehe, ma isegi ei tea kellesse ma rohkem praegu armunud olen, kas Weng või Diggins.

Kuidas seal üldse küsimust saab olla? :)

Aga kuradi Iversen! Rikkus koduperemeeste kullapeo ära.

cannuman
26.02.17, 16:57
Ma puusalt tulistades pakun, et tagumine peab ikka puute tegema.

Ma jälle arvan et täiesti ükskõik. Kuidas sa fikseerid kas sportlane1 lõi persega sporlast 2 käepiirkonda või sportlane2 käega esimest persepiirkonda? Oluline on ikka et puude oleks vahetusala :)
Absoluudsele tõele eipretendeeri ja reegelid ei tunne.

marcello
26.02.17, 18:01
Ma jälle arvan et täiesti ükskõik. Kuidas sa fikseerid kas sportlane1 lõi persega sporlast 2 käepiirkonda või sportlane2 käega esimest persepiirkonda? Oluline on ikka et puude oleks vahetusala :)
Absoluudsele tõele eipretendeeri ja reegelid ei tunne.

Teate üleandja peab vahetusalas käega puudutama ükspuha mis kehaosa teadet ülevõtval sportlasel!

lorenzo
28.02.17, 15:06
see on muidugi lahe et stardis tuuakse välja ka sportlase instagrami ja twitteri konto. skype võiks ka olla, saaks sõidu ajal ehk ergutava kõne teha

Aílton
28.02.17, 15:13
Mis pleksiklaasile autogrammi kritseldamise eesmärk on?

mcnamara
28.02.17, 15:44
Heia Marit! Ikka võimsalt ülekaalukas võit. Naiste klassika on täiesti Põhjamaade rida.

karl54
28.02.17, 15:49
Jacobseni pronks oli tore, Norra saab teates kulla, aga tänast sõitu vaadates, kas Rootsil võib olla Soome vastu lootust, Ei ole Soome kaks nõrgemat väga paremad kui Rootsi kaks nõrgemat. Saarinen on ilmselt nüüd kindel klassikavahetus. Hea töö Soome treener naiskonna valikuga. Uskumatu, et sellise tasemel ei osata valida parimaid, kas Saarinen ei näidanud sprinditeates, et vorm on hea?