320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kuldne lapsepõlv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuldne lapsepõlv

    Ma leian, et oleks omal kohal meenutada ja mõtteid mõlgutada. Mis oli latsekestena eriline? Mis raamatuid sai loetud? Mida vaadatud/kuulatud?
    Küsimustik Naksitrallide kohta, kes on kahtlemata ühed shefimad olevused maailmas, aga rääkida võib kõigest muust, mis meeles ja hinges.

    Minu lapsepõlve lemmikraamatud:
    1. Karupoeg Puhh - ületamatu. Isiklikult fännasin kahte cool\'i tegelast: Iiah ja Ökul. Mõlemad sügavalt kannatavad, mõtlevad olevused - tõelised metsafilosoofid. Kängu oli ka armas.
    2. Naksitrallid - võrratud lood needki. Kõige mõnusam tegelane oli muidugi vana hea Sammalhabe.
    3. Doktor Dolittle - miskipärast palju ei mäleta, aga lugesin ja lugesin. Eriliselt on meeles ainult vanade hobuste koppel - rahulikku pensionipõlve, suksud.

    Telesaated kah mõned:
    1. Originaal-Mõmmi - minu lemmikuks oli kindlasti Karuisa. Rahu ise.
    2. Vandersellid - ma ei saanud pihta, miks nad seal Kadrioru pargis ringi rändasid küll. Aga ega ETV jõud kaugemale ulatunud.
    3. Nu pagadi - üldiselt Vene värki ei armastunud eriti, aga neid lugusid sai ikka vaadatud. Hirmsasti tahtsin, et jälitaja jälitatava ükskord ometi kätte saaks.

    Praegu rohkem ei meenugi. Kindlasti tuleb hiljem lisa.
    0
    Muhv
    0%
    0
    Kingpool
    0%
    0
    Sammalhabe
    0%
    0
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    #2
    Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

    Kõige suurem sõber, Miljon Miksi ja teised ületamatud lastesaated
    Väike Nõid!!!
    Ja ei saa unustada pühapäevahommikusi (kohe peale \"Teenin Nõukogude Liitu\") filme! Muidugi Eesti filmid nagu Naerata ometi, Keskpäev, Õnnelind Flamingo jnejne.
    Koolis kinoabonendid, köik koos käidi kinos multikaid vaatamas.

    Ukakas (tartlastel on selle jaoks mingi teine nimi) ja kummikeks olid ka lahedad.

    ...ja lumelinn!

    Nostalgia...

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

      No selline asi paneb küll pikemaks mõtlema ning meenutama, ent miskit ikka meenub ka.
      Mina kasvasin teleri ees eelkõige Pahanduste tekitaja Pätuga . Ent vaheldust pakkusid kindlasti Vembu ja Tembu, 2 ahvi olid vist kui ei eksi ...siis veel Hunt Kriimsilm ning kuidagi ei saa ma mainimata jätta Kadekopsu , see sai ikka väga südamelähedaseks! Juhul kui mälu ei peta, siis sai ikka Kadekopsu kordusigi vaadatud järjekindlalt...

      raamatutega on asi ehk vähe keerulisem, meeles on eelkõige need, mis ikka väga väga meeldisid, ent mõnda neist nimetades, siis kindlasti Pal tänava poisid, Naksitrallid (kusjuures mulle meeldis väga muhv :P) ning üks ja seni ainus raamat, mille lugemise arv mul päris kiiresti segamini läks - Vennad Lõvisüdamed, no ei saand sellest mul villand, nii kui viimane rida loetud, sai alati algusest uuesti raamat taas lahti tehtud ning mõnu ja põnevusega lugema hakatud Süda põksus kui võideldi draakoniga ning pisar tuli silma, kui vennad taas teispoolsuses kohtusid...njaah, olid alles ajad

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

        Lapsepõlve raamatutest võiks ma pikalt rääkida. Väiksena olin ma väga suur raamatute fänn. Võib öelda, et 1. klassi lõpuks olid mul enamus lasteraamatuid (nt enamus Lindgreni raamatuid) läbi loetud. Siis asusin ma selliste paksemate/keerulisemate raamatute juurde. Järgnevatel aastatel lugesin ma Jules Verne`i teoseid. Neid on nüüdseks läbi loetud oma 20 tükki. Samuti lugesin ma 2. klasis läbi nt Tolkieni \"Kääbiku\". Tegelt enamus päevad olidki sellised, et peale kooli lugesin midagi ja õhtul läksin endast 5-6 aastat vanemate poistega jalkat mängima. Minusuguseid 9-11 aastaseid poisse oli umbes 15 tükki ja vanemaid oli meie vastu 5-6. Plats oli meil ka eriti originaalne: platis keskel oli suur mägi ja platsil kasvasid kuusepuud. Mnjaa, olid ajad...
        Praeguse aja noorus on ikka eriti hale minu aja noorusega võrreldes: Enamus passivad kodus arvuti taga, palli ei käi keegi tagumas... masendav

        Kui nüüd telesaadetest rääkida, siis minu lemmik oli see nukushow, kus olid kuningas ja igasugused sellised vennad, nime kahjuks sellel ei mäleta.

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

          Vremja ja puust mänguasjad:P
          INTER ARMA CARITAS

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

            Kui tipin pimeda ärklitoa kaugemasse nurka,
            kus seisab vana riiul nagu peldik keset õue,
            kus on lasteraamatud, N. Liidu ajal saamatult köidetud,
            hunnikusse heidetud kui makulatuur.
            Puhun tolmu neilt kui peeglilt kokaiini sügistuul,
            nostalgia, flashback, lehitsen neid,
            küpse pilgu analüüs: vittu, see on narkopropaganda!!!
            Lasteajakirjanikud armastavad kama panna,
            no on ju, vaata kasvõi viplalat:
            väike hallutsinogeen tinistab kivikujudeks perekonna,
            autor hollandist, ilmsemat ei saagi olla!


            Astrid Lindgreni raamatud meeldisid mulle väga, Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist ja Hulkur Rasmus eriti. Kõik Doktor Doolittle raamatud sai ka läbi loetud ning üldse peab tunnistama, et omal ajal sai palju rohkem aega lugemisele kulutatud kui praegu. Aga samas nüüd loetule tagasi mõeldes, on selles Toe Tagi loos oma tõetera täitsa olemas.

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

              Arvan, et minu lapsepõlv veel läbi ei ole, kuid siiski võiks ju meenutada umbes 8 aasta taguseid lemmikuid
              Oh jah...Naksitrallid...neist sellidest ei pääse ei üle ega ümber. Omal ajal sai ikka neid raamatuid mitu korda järjest läbi loetud. Ja Astrid Lindgreni raamatud on mul kõik kapsaks loetud. Erilised lemmikud olid \"Pipi Pikksukk\" ja \"Vennad Lõvisüdamed\". Kui aus olla, siis ega Lindgreni raamatute lugemiseks polegi keegi liiga \"vana\". Need on huvitavad igas vanuses inimestele :P
              Veel mulle meeldis ka selline raamat nagu \"Viplala lood\". Hästi lahedalt oli kirjutatud minu meelest. Kes meist ei mäletaks, mida tähendab sõna \"tinistamine\"
              Üldse olin ma tubli tüdruk ja lugesin hästi palju. Praegu ei jää enam kahjuks kooli kõrvalt selleks eriti aega.

              Telesaadetest oli äge \"Otto-Triin\". Nägemata ei jäänud mul vist mitte ükski osa. Ja ma vist isegi võitsin ühel joonistusvõistlusel mingi kommikoti
              Aga \"Must ja valge koer\" oli mul vaieldamatu lemmik!!!
              Mingi pilvebaleriinide multikas meenub veel kah. Igal juhul peale esimese osa vaatamist ma lihtsalt PIDIN endale saama ka selleteemalise nuku. Selline tiibadega ja roosade juustega, mis lendas kõrgele õhku, kui nöörist tõmmata. Vaat, mis kõik meelde tuleb seoses selle teemaga.
              Ja siis ma veel mäletan neid lahedaid vene multikaid. Tänapäeval neid vist enam üldse ei näidata, kuigi need olid palju kihvtimad kui need praegused Pokemonid ja Digimonid

              Igal juhul...need olid minu lemmikud siis.

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                Mulle meenuvad mootorrattur hiired ja ämblikmees Ja raamatutest meeldis vendade grimmide muinasjutud. Lemmiklugu umbes viie aastasena oli Dr Alban - It s my life Ja südame teeb soojaks kui kuskil näha telekamängu (seda vene oma) eriti kui sellel mängitakse Super Mariot
                The only sensible way to live in this world is without rules! - The Joker.
                If you're good at something, never do it for free - See above.
                I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger - See above.

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                  Ma veel siiamaani laps, aga väiksemana olin kohutav fänn ühele plikademultikale. Isegi nimi ei ole enam meeles, aga peategelaseks olid kolm tiivulist haldjatšikki, üks oli mingi roosat värvi südamega, siis lilla ja kuuga ning kollane ja päiksega. See ka meeles, et Roosa oli peategelane, aga minule meeldis Lilla kõige rohkem.
                  Raamatutest oli lemmik \"Matilda\" ning ka siiamaani on. Lihtsalt armas raamat.
                  Kuid nagu ennegi mainitud - Lindgreni võib lõpuni lugeda, esimene lehekülg keerata ja uuesti lugeda. Ńii head teosed . Eriti meeldisid \"Bullerby lapsed,\" mis siiamaani riiulis ning vahel ka uuesti loen.

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                    Algselt postitas piilupart


                    Ma veel siiamaani laps, aga väiksemana olin kohutav fänn ühele plikademultikale. Isegi nimi ei ole enam meeles, aga peategelaseks olid kolm tiivulist haldjatšikki, üks oli mingi roosat värvi südamega, siis lilla ja kuuga ning kollane ja päiksega. See ka meeles, et Roosa oli peategelane, aga minule meeldis Lilla kõige rohkem.
                    Raamatutest oli lemmik \"Matilda\" ning ka siiamaani on. Lihtsalt armas raamat.
                    Kuid nagu ennegi mainitud - Lindgreni võib lõpuni lugeda, esimene lehekülg keerata ja uuesti lugeda. Ńii head teosed . Eriti meeldisid \"Bullerby lapsed,\" mis siiamaani riiulis ning vahel ka uuesti loen.
                    See multikas oli pilvebaleriinid.
                    The only sensible way to live in this world is without rules! - The Joker.
                    If you're good at something, never do it for free - See above.
                    I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger - See above.

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                      Algselt postitas Ch1ller666


                      Algselt postitas piilupart


                      Ma veel siiamaani laps, aga väiksemana olin kohutav fänn ühele plikademultikale. Isegi nimi ei ole enam meeles, aga peategelaseks olid kolm tiivulist haldjatšikki, üks oli mingi roosat värvi südamega, siis lilla ja kuuga ning kollane ja päiksega. See ka meeles, et Roosa oli peategelane, aga minule meeldis Lilla kõige rohkem.
                      Raamatutest oli lemmik \"Matilda\" ning ka siiamaani on. Lihtsalt armas raamat.
                      Kuid nagu ennegi mainitud - Lindgreni võib lõpuni lugeda, esimene lehekülg keerata ja uuesti lugeda. Ńii head teosed . Eriti meeldisid \"Bullerby lapsed,\" mis siiamaani riiulis ning vahel ka uuesti loen.
                      See multikas oli pilvebaleriinid.
                      Kusjuures ma mõtlesin selle peale, aga siis tulid meelde need mänguasjad, kus oli mingi alus ja mingi barbinukuke ja siis sa tõmbasid nöörist ja need tõusid õhku ning ma arvasin, et sama nimi vist ei tohiks olla. Vot seda mänguasja ma tahtsin ja Furbyt ka. See viimane oli mingi must-have, mida ma kunagi ei saanudki.

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                        Algselt postitas Juveman


                        No selline asi paneb küll pikemaks mõtlema ning meenutama, ent miskit ikka meenub ka.
                        Mina kasvasin teleri ees eelkõige Pahanduste tekitaja Pätuga . Ent vaheldust pakkusid kindlasti Vembu ja Tembu, 2 ahvi olid vist kui ei eksi ...siis veel Hunt Kriimsilm ning kuidagi ei saa ma mainimata jätta Kadekopsu , see sai ikka väga südamelähedaseks! Juhul kui mälu ei peta, siis sai ikka Kadekopsu kordusigi vaadatud järjekindlalt...

                        raamatutega on asi ehk vähe keerulisem, meeles on eelkõige need, mis ikka väga väga meeldisid, ent mõnda neist nimetades, siis kindlasti Pal tänava poisid, Naksitrallid (kusjuures mulle meeldis väga muhv :P) ning üks ja seni ainus raamat, mille lugemise arv mul päris kiiresti segamini läks - Vennad Lõvisüdamed, no ei saand sellest mul villand, nii kui viimane rida loetud, sai alati algusest uuesti raamat taas lahti tehtud ning mõnu ja põnevusega lugema hakatud Süda põksus kui võideldi draakoniga ning pisar tuli silma, kui vennad taas teispoolsuses kohtusid...njaah, olid alles ajad
                        oeh, hunt kriimsilm võitis omadel aegadel minugi südame:P . tohutu fänn olin.aga sari mida ma õudselt kartsin, oli Karlsson .eitea, aga hirm tekkis seda vaadata, seda onukest kes tuleb aknast sisse ja hirmutab väikseid lapsi:P
                        raamatutest olid jah naksitrallid väga lahedad, Astrid Lindgreni lood meeldisid ka õudsalt.
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                          imelik, et kuigi maccaga on sünniaastates nii suur vahe, võiks tema nimekiri vabalt ka minu oma olla. Aga kui naksitrallid - siis raudselt Kingpool! Muhv oli minu maitse jaoks liiga feminiinne ja Sammalhabe oma idealistlikkuses eluvõõras. (mitte et ma lapsena oleks asja omale just niimoodi sedastanud, aga tagantjärgi tundub nii)

                          Enamik lasteraamatute kuldvaramust on juba mainitud, omalt poolt sai veel kapsaks loetud \'Toomas Linnupoeg\' (heljo männi kirjutatud vist?), \'Härra Huu\', \'Tom Sawyer\', Ottokar Domma lood, \'Mary Poppins\', \'karupoeg Puhh\' ja mingite vene autorite lugu raskestikasvatavate poiste koolist \'Shkidi vabariik\'. Hiljem juba Verne ja Dumas ja Oskar Luts, \'Winnetou\' ja \'vahva sõdur shvejk\'.

                          Telesaadetest mainitud vist juba kõik kodumaised lemmikud, aga MacGyver ja Knight Rider olid ka must-see seriaalid.
                          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                            Algselt postitas fittibaldi


                            imelik, et kuigi maccaga on sünniaastates nii suur vahe, võiks tema nimekiri vabalt ka minu oma olla. Aga kui naksitrallid - siis raudselt Kingpool! Muhv oli minu maitse jaoks liiga feminiinne ja Sammalhabe oma idealistlikkuses eluvõõras. (mitte et ma lapsena oleks asja omale just niimoodi sedastanud, aga tagantjärgi tundub nii)

                            Enamik lasteraamatute kuldvaramust on juba mainitud, omalt poolt sai veel kapsaks loetud \'Toomas Linnupoeg\' (heljo männi kirjutatud vist?), \'Härra Huu\', \'Tom Sawyer\', Ottokar Domma lood, \'Mary Poppins\', \'karupoeg Puhh\' ja mingite vene autorite lugu raskestikasvatavate poiste koolist \'Shkidi vabariik\'. Hiljem juba Verne ja Dumas ja Oskar Luts, \'Winnetou\' ja \'vahva sõdur shvejk\'.

                            Telesaadetest mainitud vist juba kõik kodumaised lemmikud, aga MacGyver ja Knight Rider olid ka must-see seriaalid.
                            jah, ma Tom Sayer ja mary poppins rokivad, puhh ka ,kuigi ma pole seda päris lõpuni lugenud.
                            MacGyverit vaataks praegugi, tõsiselt hea sari oli
                            aga rääkides õepoja lapsepõlvest, siis temale on meelepärane Mõmmi Aabits .Ja vaatab ta seda kasseti pealt kordusest pidevalt ja pidevalt...
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Kuldne lapsepõlv\'

                              Oojaa. Tegelt on enam-vähem kõik juba mainitud, aga minult siis:

                              Kalle Blomqvist. No lihtsalt cool.
                              MacGyver. (aka Ihmemies)
                              Knight Rider (aka Ritari Ässä)
                              Väga lahedad asjad olid olümpiaraamatud, eriti maal olnud Berliini mängude raamat.
                              Nu Pogodi multikad olid parimad, aga mulle isiklikult meeldisid väga ka Prostokvashino lood.
                              Kui originaal-Mõmmist rääkida, siis seal oli überlahe kindlasti Rebase-Rein oma karvaste jalgadega.

                              Veel meenub lapsepõlvest korvpalli-Kalevi jõudmine impeeriumi meistrisarja 1987.a. Esimese hooaja resultatiivseim oli Tallina Kõrgema Spordimeisterlikkuse Kooli/Kalevi ridades esimesel hooajal noortele täiesti tundmatu suurus Kalev Pihelgas. Teleülekannetes oli osa kommentaari vene keeles...

                              Mingi aeg tuli muudi välismaiste õllepurkide kogumine. Ajad olid sellised...

                              Filmidest veel... Musketärid, loomulikult, Kapten Granti lapsed, kus mängis ka Lembit Ulfsak, Neli tankisti ja koer. Lasteaias mängiti neid alati. Mina olin sakslane Tolel aja absoluutne hitt oli Kaalul on rohkem elu, staariks kapten/ooberst/hauptmann/misiganes Kloss. Üleüldse oli sõjafilme hästi palju.

                              Talviti sai tehtud minikatega suusahüppeid. Tavaliselt kaasnes sellega endale ka \"nime\" valimine. Matti Nykänen oli loomulikult absoluutne lemmik. Mulle isiklikult meeldis aga Jiri Parma Tshehhoslovakkiast.

                              Vutt, muuseas, oli tol ajal suht tagaplaanil. Suurturniire sai hakatud vaatama 1988.a. Rinat Dassajev, Hans van Breukelen, Ronald Koeman, Sergio Goycoechea, Gary Lineker, Diego Maradona, Jean-Marie Pfaff, Oleg Protassov on esimesed nimed, mis meenuvad toonaste lemmikutena. Meenub ka, et sai 1990.a. juulis oldud teleka ees kui mängis \"päris\" Eesti koondis, seda siis Läti vastu. 0-0 jäi. Algrivistus oli veel keegi Tarmo Rüütli, kui mälu ei peta!

                              Telelavastused. Peaaegu oleks unustanud. Üks oli natuke scary väiksemana, see ku peategelaseks oli keegi Anna-Liisa. Mingi aeg olid seal mingid vetevanad ja sellsied tegelased möllamas... nimi ei tule meelde kahjuks.

                              Nostalgia off.
                              “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                              The Special One

                              Kommentaar

                              Working...
                              X