320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eestikeelne jalgpallikirjandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eestikeelne jalgpallikirjandus

    Olen võtnud endale kohustuseks/õiguseks muretseda endale kõik Eestis väljaantavad jalgpalliteemalised raamatud ja värgid. Soovitan soojalt teistelegi fännidele. Siiani on mul:

    \"Jalgpalli füsioloogia\" Gunnar Männik (50EEK)
    \"Jalgpall\" sarjast Tunne mängu (49EEK)
    \"Jalgpallipiibel\" Indrek Schwede
    \"Jalgpalliaabits\" 1984 (leida võid vanade raamatute kauplustest/tänavakärudelt) (25EEK)
    \"Jalgpalli entsüklopeedia\" see peaks varsti postiga saabuma
    Siis veel see ajakiri \"Jalgpall\" (viimane number)
    Siis on mul Eestiaegne jalgpallireeglite vihik, antiigist, loodetavasti keegi sellist kuskilt ei leia :P

    Kas keegi oskab midagi veel soovitada?
    Kas on näha ka mõnda jalgpalliõpikut tulevikus?

    Ah jaa, veel on selline raamat olemas, mis on mõeldud lastele \"Väraaav\", mida võid näha siit http://www.apollo.ee/?store=1&menu=10&item=0784450
    \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

    #2
    Seda viimast raamatut ma võin Sulle müüa kui Sul seda veel olemas ei ole!

    Kommentaar


      #3
      krt ühte korralikku nädalalehte oleks vaja aga noh praegu eesti tingimustes on see ilmselt võimatu. Tulevikus võiks igal klubil mingi uudiste broshüür olla.

      Kommentaar


        #4
        Rein Vahisalu .Pikk tribling Londonist Pariisi. 1998.
        Gunnar Hololei. Kuldne Jumalanna tagasi Euroopasse.Raamat 1996a MM-ist Inglismaal.



        Kommentaar


          #5
          Orginally posted by mihkel

          Gunnar Hololei. Kuldne Jumalanna tagasi Euroopasse.Raamat 1996a MM-ist Inglismaal.
          1996 aastal küll jalgpalli MM\'i Inglismaa polnud. Kas mõtlesid 1966a MM\'i, mis tõepoolest Inglismaal toimus, või mõtlesid 1996a EM\'i, mis samuti Inglismaal toimus?

          Kommentaar


            #6
            Loomulikult 1966a MM Inglismaal.

            Kommentaar


              #7
              Lõpuks on valmis saanud jalgpalliõpik! www.kirjastused.com saab ettetellida.


              (Huvitav miks mul ei lastud sellest eraldi teemat teha, mu meelest on see arengus hiigesuur samm?)
              \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

              Kommentaar


                #8
                tellisin jalgpalliopiku veebruari kuskil alguses, oleks pidanud saama 199.- Eek-iga. Maksin raha ara, kandsin pangaarvele yle ja lootsin, et raamat ilmub siis suve kestel ara. Ootasin, siis kirjutasin neile parast 2 kuud, et kus raamat on . siis tuli mulle suvel vastus, et neil on saabunud halvad materjalid, kas te tahate raha tagsi voi siiski kui see raamat mõne aja pärast ilmub saate te selle katte. Otsustasin, et ootan ära. Nyyd tuli mulle www.kirjastused.com-ilt meil, et detsembriks voite endale mingi suurema summa eest raamatu tellida. Kus juures Koge ei olnud mulle midagi sellest oelnud, et raamat valmis hakkab saama No mida teha. siuke vägivaldne tunne on praegu sees . Mis peaks tegema ? Äkki sain tillika

                P.S. Kust tapsemalt voix Ubakivi "Jalgpalliaabitsat" osta? Mingis raamatukogus m seda kyll lehitses 3 aastat tagasi, aga enam seda neil pole.

                P.P.S. Oleks vastuste eest pretty tanulik
                kõike, mida te ütlete võidakse kasutada kohtus teie vastu...

                Kommentaar


                  #9
                  60-ndate lõpus anti välja raamat Jalgpall - minevikust tänepäevani.

                  Kommentaar


                    #10
                    Orginally posted by erx

                    tellisin jalgpalliopiku veebruari kuskil alguses, oleks pidanud saama 199.- Eek-iga. Maksin raha ara, kandsin pangaarvele yle ja lootsin, et raamat ilmub siis suve kestel ara. Ootasin, siis kirjutasin neile parast 2 kuud, et kus raamat on . siis tuli mulle suvel vastus, et neil on saabunud halvad materjalid, kas te tahate raha tagsi voi siiski kui see raamat mõne aja pärast ilmub saate te selle katte. Otsustasin, et ootan ära. Nyyd tuli mulle www.kirjastused.com-ilt meil, et detsembriks voite endale mingi suurema summa eest raamatu tellida. Kus juures Koge ei olnud mulle midagi sellest oelnud, et raamat valmis hakkab saama No mida teha. siuke vägivaldne tunne on praegu sees . Mis peaks tegema ? Äkki sain tillika

                    P.S. Kust tapsemalt voix Ubakivi "Jalgpalliaabitsat" osta? Mingis raamatukogus m seda kyll lehitses 3 aastat tagasi, aga enam seda neil pole.

                    P.P.S. Oleks vastuste eest pretty tanulik
                    Ubakivi on kirjutanud aabitsa? Ma polegi seda näind. Ma tellisin ka sealt .comist õpiku ära ja täna saatsin kogesse kirja, miks pole ikka raamat tulnud.
                    \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                    Kommentaar


                      #11
                      Sõbrad, Jalgpalliõpik ,millest te siin räägite on mul juba kodus.
                      Sain teise aastalõputurniirilt osta. maksis seal 190.eeki,mis oli soodyshind. Poes hakkab 250-290 maksma. Tipp-topp
                      raamat,,kaane peal on isegi meie fännide pilt Kojamees, Papa,ise olen ka sall käe ümber seotud. Raamat on tõlge
                      inglise jalgpalliõpikust,mis on ka piltidega ilustatud.
                      Loodetavasti jõuab ta peatselt ka teieni.
                      FCF Forever

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Eestikeelne jalgpallikirjandus\'

                        Pole päris see, aga paremat teemat ei leidnud ja uut ka ei hakanud tegema, raamat on raamat . Enivei - visati pihku üks prantsuskeelne \"Le football\" 3-6 aastastele, no et kas on asjalik ja kõlbaks tõlkida. Mul seda hetkel krdi raske öelda, sest naerukrambid ei anna kuidagi järele . Nimelt kunstnikud on asja loominguliselt võtnud ja pole sirgeldanud paberile suvalisi kriipsujukusid, vaid üritanud järele aimata maailma tippe. Kuid mitte ainult - Kahn on koledam kui päriselt (jah, see ON võimalik), Eto\'o näeb välja nagu lapsepilastaja, Maldini kui Freddy Kruegeri halb reinkarnatsioon ja Nedved nagu 90-aastane vanamutt. Okei, näod nägudeks, aga kõige lahedam on see, mis situatsioonides keegi on pildile jäädvustatud - Barthez puterdab palli, Zalayeta magab pinginurgal, Riise sõidab korgid ees Veronile kossi (ehkki pall on kaugel eemal) ning Walter Samuel paneb Diarrale tagant jalga . Lisaks üks eriti sürr asi - raamatus on mitu pilti, kus kollase särgiga mees aeleb maas ja punase särgiga mees vaidleb kohtunikuga. Rings a bell? Hiromandid... .
                        Igatahes ma soovitan avaldamise asjus, et tehku ära - otsige siis poodidest mõne kuu pärast sellist väikest trükist, saate lapsele maast madalast selgeks teha, milline on iga mängija tõeline pale .

                        e: typo
                        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                        Kommentaar

                        Working...
                        X