PDA

View Full Version : WRC

Leheküljed : 1 2 3 [4]

Mõnuagent 007
24.11.19, 10:35
Päris huvitav oleks ühe tiimiga sari. Kulutused langeksid korralikult, tiimikäsklusi oleks vist vähem (kui just sponsor ei ütle, et Eesti on väike turg, las prantslane võidab) ja oleks mees mehe ja mehe vastu andmine... Sõitjatele palka väga maksma ei peaks, pigem maksaks sõitjad peale jne.

JuriM
27.11.19, 15:14
1199659360173076482

urmar
27.11.19, 15:27
Mis oleks Austraalia etapiga saanud siis, kui Ott poleks varem tiitlit endale kindlustanud?

marcello
27.11.19, 19:18
Mis oleks Austraalia etapiga saanud siis, kui Ott poleks varem tiitlit endale kindlustanud?
Mis saama oleks pidanud? Oleks pandud sõitjad läbi põleva metsa sõitma?
Sama nagu nüüdki - etapp oleks ära jäetud, Ott oleks sõitjate arvestuses maailmameister ja Hyundai meeskondade arvestuses. Muutunud oleks see, et hunnik eestlasi oleks ilkunud kuidas Oti tiitel pole ikka õige kuna austraalia etapp jäi ära.
Nagu paljude arvates pole Nool olümpiavõitja

Maarek
27.11.19, 20:38

Ta oleks ka tiitli saanud kui ta seda Hispaanias poleks kindlustanud, aga oleks siiski eduseisus olnud, sest lõppseis ju pandigi paika arvestusega pärast Girona etappi.

urmar
27.11.19, 21:12
Ta oleks ka tiitli saanud kui ta seda Hispaanias poleks kindlustanud, aga oleks siiski eduseisus olnud, sest lõppseis ju pandigi paika arvestusega pärast Girona etappi.

ega ma ei kahtlegi, aga ilmselt oleks olnud suurem surve kasvõi lühendatud ralli korraldamiseks.

Linnupoja
28.11.19, 09:57
ega ma ei kahtlegi, aga ilmselt oleks olnud suurem surve kasvõi lühendatud ralli korraldamiseks.

pigem oleks olnud suurem surve mitte rallit pidada. 1km etappidega ei taha keegi mm tiitlit välja jagada.

plastic'99
28.11.19, 10:47

lühendatud ralliga oleks saanud ka poole vähem punkte, seega oleks Ott nagunii meister.

Maarek
28.11.19, 14:43
Ma usun, et ralli ärajätmisel puudub igasugune seos punktide või seisuga paremustabelis.
Asi tühistati siiski ära ohutuskaalutlustel ja sellistel puhkudel küll mingeid punktiseise keegi arvesse võtta ei tohiks.

urmar
28.11.19, 17:17
Õnneks jah kindlustati tiitel varem ära, muidu oleks Ogieri naine süütamissüüdistustega esinenud. :D

Linnupoja
28.11.19, 17:38
Ma usun, et ralli ärajätmisel puudub igasugune seos punktide või seisuga paremustabelis.
Asi tühistati siiski ära ohutuskaalutlustel ja sellistel puhkudel küll mingeid punktiseise keegi arvesse võtta ei tohiks.

Puutub ikka küll, normaalne ju. MM tiitel on mängus. Oleks seal 1 punkt vahet olnud liidril ja teisel kohal, siis ehk oleks midagi ikka välja mõeldud.

Kas üks aasta ei antud eelviimasel rallil topelt puntke kuna viimane ralli pidi ära jääma? Või oli see ainult jutt.

Daz Booob
10.01.20, 15:16
Midagi head

https://www.youtube.com/watch?v=OQgVFKPWN2k

telekavaataja
24.01.20, 12:22
1220634796482793472

Rudy
24.01.20, 12:35
Raske on mitte spekuleerida, et see paneb kõva põntsu enesekindlusele ja autoga harjumisele järgmistel rallidel

JuriM
24.01.20, 12:37
1220639658293563392

rallikas
24.01.20, 12:44
Päris karm pauk. Kui onboard videot vaadata, siis on näha et auto tagaosa läks kergelt lendu ning gaasiga ei saanud autot enam välja vedada, esimesel maandumisel viskas auto uuesti õhku ja järgmine hetk oli poole autoga kraavis.

vendetta
24.01.20, 14:44
Läks hästi, et mõni terav kivirahn või puutüvi tuppa ei tulnud. Väga hull väljasõit.

Kasepats-Pidur
24.01.20, 16:33
Greensmithilt pmst totaalne vastand Tänaku paugule.

https://www.youtube.com/watch?v=qWqADv0Qva0

allars
24.01.20, 16:56
https://pbs.twimg.com/media/EPCb0BYW4AAf5t4?format=jpg&name=large

Peab lootma tõesti, et see laks nüüd enesekindlust maha ei tõmmanud. Esmase asjana on oluline, et meestega kõik ok on. Loodetavasti saab millalgi Tänaku kommentaare ka kuulda.

Jr
15.02.20, 11:38
Evansile ikka vastast pole Rootsis. Ott punnitab, aga no ei saa waleslasele lähemale.

Kuldne kolmik on venitatud 4 peale see hooaeg!

Rudy
16.02.20, 16:26
Kui eelmine aasta algasid jutud, et Rovanperä tuleb ja näitab kõigile kuidas asjad tegelikult käivad, siis ma mõtlesin, et milline jura avaldus kõigi poolt. Aga reaalselt panebki korralikult.
Siiamaani on 3 mehe võitlus asendunud 6 mehe madinaks. Meie meestelt hea Rootsi ralli ja punktiseis paranes märgatavalt. Hea on näha, et mingitel hetkedel Ott suudab seda toorest kõva tempot näidata.

Daz Booob
02.03.20, 13:23
Mida rohkem infot tuleb EALi ja RE esindajatelt, seda segasemaks kogu kompott muutub.
Üha rohkem tundub, et Tänaku väidetav mitte osalemine on/oli komistuskivi.

Linnupoja
02.03.20, 15:13
Mida rohkem infot tuleb EALi ja RE esindajatelt, seda segasemaks kogu kompott muutub.
Üha rohkem tundub, et Tänaku väidetav mitte osalemine on/oli komistuskivi.

mis siin segast on? EAL tahab rikastuda teiste õnne/edu arvelt. Thats it. Case closed.

Potentsiaali on saada lähiajal päris ralli etapiks, EAL teab seda ning hakkas küüsi taha ajama saagile - täiesti õigustatult jäeti see praegu ära fuck them ja fuck kogu eesti spordi alaliidud. (ala tenniseliit jne)

check
02.03.20, 15:38
mis siin segast on? EAL tahab rikastuda teiste õnne/edu arvelt. Thats it. Case closed.

Potentsiaali on saada lähiajal päris ralli etapiks, EAL teab seda ning hakkas küüsi taha ajama saagile - täiesti õigustatult jäeti see praegu ära fuck them ja fuck kogu eesti spordi alaliidud. (ala tenniseliit jne)

Linnupojal on nagu ikka ja alati kõik selge ja mustvalge, aga minu jaoks on Aava ja co selgitused mingist usalduse puudumisest vähemalt sama segased, kui EAL kommentaarid.

Esiteks muidugi äärmiselt dick move EAL poolt see 100k nõue, selle vastu ei vaidle vist keegi.

Samas, Aava ju ise ka öelnud, et oleme liiga kinni selles 100k summas, vaid põhjused on hoopis sügavamad. Vot nendest sügavamatest põhjustest ei saagi aru. Gross ju selgitas ilusti, et RE ei ole prioriiteet nr 1, ega saa seda kunagi olema, aga on siiski väga suure kaaluga ja prioriteetne sündmus ka EAL jaoks. Tundub ju igati mõistlik jutt või ei?

Pigem tundub kogu olukord ikkagi tavalige egode põrkumine ja riista mõõtmine (antud juhul siis J. Kaalu ja U. Aava vahel konkreetselt), kus mõlemad on käitunud justkui valesti, aga kumbki enam taganeda ei saa, sest noh, jätaks ju liiga pussy mulje. Kokkuvõttes muidugi kaotavad kõik osapooled, avalikkusest rääkimata.

kolmasgrupp
02.03.20, 16:43
kui vaadata Keenia ralli toimumise kuupäevi(16-19 juuli) ja vaadata Rally Estonia kuupäevi(24-26 juuli),siis äkki on koer maetud kuhugi sinna? WRC vennad , kes on siiski Rally Estonia tõmbenumbrid, peaksid lihtsalt ilgelt tõmblema, et siia jõuda. a kas neil on seda vaja?eelmine aasta oli ennem Soome rallit WRCs 1.5 kuud pausi,kuhu vahele mahtus RE kenasti ära ja oli ka tiimidele logistiliselt loogiline.Pakun,et ralli korraldajad said mingi hetk aru ,et kurat, tiimid vastavad üksteise järel,et nad ei saa tulla, ei anna kuhugi edasi ka lükata seda üritust ja siis leidsid kriisis hea vabanduse ja vaenlase, kelle kraesse saaks asja lükata...

tegu on mingilmääral vandenõuteooriaga, aga võib-olla mitte kõige ebaloogilisem..

vincent
02.03.20, 17:42
see on nii mitme tahuga asi, et ega ei olegi kõrvalt lihtne aru saada, mis toimub, aga ühest olulisest poolest ei ole veel avalikult kirjutatud ja ega ilma tõenditeta ilmselt saagi. samas hetkel tõendada nii, et ei jääks kuulujutu tasandile, mida on lihtne laimuks tembeldada ... edu. tahaks loota, et ikka leitakse võimalus see ka avalikult kirja panna.

lühidalt viitavad kõik märgid sellele, et kodanik nimega MM-i kõrvad paistavad siit sündmuste käigu tagant. tema pundis on hea sõber ja äripartner Kaal, samamoodi on seal kõva peeglissevaataja EAL esimees Ojaperv, kes paari päeva eest rääkis, et "Aava võiks korraldada, aga meiega koostöös" ja "tegime neile ettepaneku, et olgu kogu EMV promootorid, aga nad ei tahtnud". ehk mõtted, mida võiks ka sõnastada kui "meiegi peame saama osa aust endale" ja "teete head tööd, tehke meie töö ka meie eest ära". võimsad pakkumised kahtlemata mõlemad, tõesti arusaamatu, et Aava ei nõustunud.

mullu novembris on needsamad Ojaperv ja Kaal muide täitsa kogemata kombel asutanud ka sellise asja nagu EAL Sport OÜ. mis on selle seos EAL-i ehk alaliiduga, jääb hetkel veidi ebaselgeks, aga küünik võiks siin taga aimata näiteks vajaliku juriidilise keha loomist, et selle alt tulevikus korraldada ... noh, igaüks ise mõtleb edasi. samas võibolla tahavad tõesti ainult korra aastas autospordi aastaraamatut välja anda nagu mullu, ega ei tea ka ju.

pole kahtlust, et RE pirukas on rasvane ja aina rasvasemaks läinud/läheb, mistõttu ka selle järele kiputakse küünitama. kiputi juba eelmisel aastal, siis maksis Aava küsitud 17k ära. sel aastal siis taheti rohkem ja Grossi tänane ärplemine, et mitte 5000%, vaid kõigest 488% või mis iganes see number tal oli, on leebelt öeldes labane ülbitsemine.

konkreetselt mis Grossi puudutab, siis kas ta on Eesti rallispordi jaoks palju teinud? kahtlemata, pole küsimustki. lisaks paljuräägitud Tänaku karjääri päästmisele veel Kehala ring ja igasugused muud nipetnäpet asjad. aga samas mängib ta praegu ühekorraga metseeni ja märtrit, sest selle 100k saanuks ta ka kohe välja käia, kui oleks soovi olnud. hetkel kumab kõikidest sõnavõttudest läbi, et "mul on raha, mul on võimu, mina tulen ja lepitan, mis te küll ilma minuta teeksite." ei ole üleliia sümpaatne kuvand.

kurjad keeled räägivad muidugi veel lisaks ka EAL-i eelarves laiutavast umbestäpselt 100k suurusest august, mis täitmist vajavat, samuti sellest, et liidu nimes tulnuks keskmine täht ammu r-tähe vastu vahetada, sest muud autosporti peale ralli sealt just liiga palju ei koordineerita. see on igatahes tõesti fakt, et kaheksast juhatuse liikmest seitse (!) on puhta rallitaustaga ja ainus erand Asmer. kas muu jutt on tõsi või mitte, mine võta kinni, aga näiteks rinkamehed käivad kunagiste tegemiste ja tegematajätmiste tõttu igatahes küll juba mitmendat aastat rusikas taskus mööda linna ringi ja tühjast see ei tule. (ääremärkus: kui sul on pundis vana aferist Pärn, siis kireda mingist autospordi maine rikkumisest on täielik anekdoot, samuti Kaalu jutt, kuidas "RE on äri ja EAL on sport". bitch please.)

ka alaliidu paatoslik jutt, et 100k mitteandmisel kannatavad noorsportlased, on pehmelt öeldes BS. andnud siis see Grossi 100k kohe otse noortespordile? mis takistas? lisaks see, et RE olevat ajanud asjad ebaproportsionaalseks. samas prooviks äkki siis selle teise poolega järele tulla või on tõesti õige lahendus kõrgemale tõusnut tagasi alla kiskuda?

kas Aava ja RE on vb selle aja jooksul liidu eest mõne sponsori ära tõmmanud? täiesti võimalik, isegi väga tõenäoline. kas sellisel juhul on süüdi Aava või liit ise, kes pole suutnud oma ideid paremini maha müüa? igaüks ise otsustab...

või ongi tegelikult tegu ikkagi lihtlabase egode kokkupõrkega? mingil tasandil kindlasti. aga olgem ausad, kui ma oleks aastatega üles ehitanud mingi ettevõtmise, mis tänaseks on jõudnud sinna faasi, millest kunagi ainult unistada julgesin, ja siis tuleb keegi ja ütleb, et kuulge, tublid mehed olite, aga esiteks makske meile nüüd oma edu pealt obrokit ja teiseks andke oma eelarve ehk antud kontekstis sisuliselt kõik ärisaladused ka meile ülevaatamiseks, siis kas on ime, kui ma kuu peale saadan, eriti seda tausta teades?

kokkuvõttes: kõige olulisem on siin see, et alaliidu vihmavarju all käib kõigi märkide järgi tegelikult eduka ettevõtmise ületõmbamine, et selle pealt ise teenida, olgu siis otsest sulli või feimi või mida iganes. sellist sitta on võimatu tolereerida ja just täpselt see tundub olevatki see "pikema aja jooksul tekkinud usalduse kadumine", millele Aava pidevalt viitab, aga mida ta tõenäoliselt ei saa/taha välja öelda, sest see skeem on nii osav, et seda ei anna kuidagi tõendada. ja selles valguses võib Aava mingites koosoleku kuupäeva või kes-kellele-helistas faktides minu poolest eksida või isegi täiesti teadlikku kelbast ajada, aga mul isiklikult poole valimisega ei teki küll vähimatki küsimust.

eks näis mis sellest kõigest saab. väga võimalik, et lõplikult ei selgugi enne, kui RE misiganes kujul ja misiganes aastal uuesti tuleb, siis saab näha, kes on korraldajad ja kas sellistel juttudel oli üldse alust või on puhas fantaasia ja hoopis RE mehed ajasid jonni, nagu EAL praegu meeleheitlikult üritab mõista anda.

plastic'99
02.03.20, 19:36
kui see vincenti teooria tõele vastab, siis kaunis kurb ja võib Urmo Aavast aru saada küll. Aga katsume nüüd vähe tee peale tagasi tulla selle Oleg Grossile suunatud "aa miks ta siis kohe noortespordile ei maksnud" labasusega.

Mõnuagent 007
02.03.20, 20:51
Kuna Vince on antud asjas omal ajal sees, siis ma tema argumentides ei kahtleks. Aga ma küsin vintsult ühe küsimuse, millele ma pole vastust saanud.
Kas kogu asja mõte pole mitte see, et EALi liidrid on ka adekvaatsed ärimehed ja härra Gross soovib hetkeks Rally Estonia ära killida, et siis mingi hetk ise see asi üle võtta?

Mõnuagent 007
02.03.20, 21:33
https://sport.ohtuleht.ee/993990/rally-estonia-saagas-on-kolmel-eesti-rallilegendil-mangida-votmeroll

Kiidan enda alluvat, kes tegi asju ka mulle selgemaks. Lugu on maksumüüri all.

vincent
02.03.20, 21:34
Kas kogu asja mõte pole mitte see, et EALi liidrid on ka adekvaatsed ärimehed ja härra Gross soovib hetkeks Rally Estonia ära killida, et siis mingi hetk ise see asi üle võtta?

sellele ma üritasin läbi lillede viidata, jah. tegu pole mõistagi siinkohal mingi "minu teooriaga", vaid teadaolevate faktide pealt kokku pandud pildiga, aga nagu öeldud, avalikult sellest keegi rääkida ei soovi, sest ka osapooled ise hoiavad seni avalikkuses tegelikult veel asju kalevi all ja eesti on teadagi väike, praegu ei ole tark tegu pooli valida. siin muidugi on see konks, et miks peaksid OG ja MM suhteliselt tugevalt üle keskmise hõivatud inimestena veel ühe ja mitte väikese kohustuse enda õlgadele võtma, aga noh, kes teeb, see jõuab, vms.

Daz Booob
02.03.20, 22:43
Praegu on mulje, et ülevõtmise hirmus RE lasi end palsameerida, et kogu maine vara endaga hauatagusesse ellu kaasa viia. Sest et nagu ma aru sain, siis ralli ärajäämine on RE-le surmahoop - kaovad kokkulepped, rahad ja suhted.

plastic'99
02.03.20, 23:16
sellele ma üritasin läbi lillede viidata, jah. tegu pole mõistagi siinkohal mingi "minu teooriaga", vaid teadaolevate faktide pealt kokku pandud pildiga, aga nagu öeldud, avalikult sellest keegi rääkida ei soovi, sest ka osapooled ise hoiavad seni avalikkuses tegelikult veel asju kalevi all ja eesti on teadagi väike, praegu ei ole tark tegu pooli valida.

Et oleks öeldud: ma isiklikult ei kirjutanud eelnevalt "sinu teooria" või sinu "teooria", vaid sinu teooria. Ehk siis umbes sama definitsiooniga, mida sa siin esile tõid. Ja veelkord, kui tõesti nii on, siis osaliselt langeb küll kaalukauss Aava poole, kuid ainult osaliselt. Need igasugused "ärisaladuse" jutud ja "mina teinud, nüüd tahetakse obrokit"...

Et kui siin väga spinnida tahta, siis unustatakse ära, et saavutustele ladus tugeva vundamendi legendaarne OPM ehk Other People's Money. Ja kui nüüd OG, olles erinevate ürituste (sealhulgas RE, EAL + kõik muud) suurtoetaja ja sealjuures (mulle teadaolevalt) just kõige kriitilisematel hetkedel (khm, Ott, khm), siis siin nagu sekundiga vennale ära panna ei ole päris õige. Et ma täitsa suudan feelida seda maailmapilti, et "hää küll, Urmo, oled kõva asja teinud, aga nüüd, pane nüüd ühisesse potti veidi tagasi, eksole, pay it forward!". Et ei ole ju nii uttivis maailmapilt? või on? Praegu jääb mulje nagu paljud tõsimeeli arvaksid, et OG tahtis seda sotti endale taskusse panna.

vincent
03.03.20, 00:29
seda nüüd vaevalt, et Gross otseselt miskit rahapakki oma taskusse tahtis panna, tal ei mahu sinna niigi ära (mis on kahtlemata positiivne, inimene on tööd teinud ja vaeva näinud). aga see retoorika, mis praegu kõlab, see ei ole tõsiselt võetav. niivõrd asja sees olev inimene ja ei olnud enne aimugi, et on probleemid, pakkumaks kohe oma abi? ei tundu üldse usutav.

täna käis Grossilt läbi ka mingi eriti kummaline "me ei tahtnudki neilt tegelikult 100k, me tahtsime nad lihtsalt laua taha rääkima saada" lause. selliste võtetega? kas, ja nüüd tõesti fantaseerides, plaan oli küsida ebareaalsed 100k lootuses, et äkki nad siis lõpuks 50k ikka maksavad? omapärane, tagasihoidlikult öeldes. minu jutu eesmärk ei ole Grossi rünnata, sest kordan veel, ta on varem palju teinud, aga tema käitumine praeguses olukorras on küll äärmiselt küsitava väärtusega.

Martin
03.03.20, 08:45
täna käis Grossilt läbi ka mingi eriti kummaline "me ei tahtnudki neilt tegelikult 100k, me tahtsime nad lihtsalt laua taha rääkima saada" lause. selliste võtetega? kas, ja nüüd tõesti fantaseerides, plaan oli küsida ebareaalsed 100k lootuses, et äkki nad siis lõpuks 50k ikka maksavad? omapärane, tagasihoidlikult öeldes. minu jutu eesmärk ei ole Grossi rünnata, sest kordan veel, ta on varem palju teinud, aga tema käitumine praeguses olukorras on küll äärmiselt küsitava väärtusega.

ma kuulsin mingit sellist juttu, et asi on ikka 100k-s natuke.

põmst siis nii.

eesti riik lubas, et annab pappi (miljon aastas)

autospordi liit sai aru või oli kokkuleppe osa, et 100k tuleb sealt neile iga aasta

tuli esimene rahaeraldus, kuid 100k liidule ei tulnud

miks? sest raha oli sihtotstarbeline ralli korraldamiseks ja seega ei tohi suunata liitu.

mida liit nüüd tegi? litsentsitasu 100k!

Miks? sest see tasu muutub ralli osaks ja kuna see on ralli osa, saab 100k liidule kanda.

Kuid ju nüüd korraldajad enam ei tahtnud....

Daz Booob
03.03.20, 08:48
Mis selles 100st 50nd omapärast on? Pigem igapäevane praktika. Kes arveldab rahas, kes infos, kes ajas.

Hästi ei tahaks uskuda, et RE inimesed nõnda lihtsameelsed on.

Maarek
03.03.20, 12:26
Kui möödunud hooajal oli litsentsitasu €2000 Eurot, aga kokkuleppel alaliiduga maksis RE neile €17000, siis muidugi jabur seekord EAL-il üritada mitu korda rohkem küsida, mistõttu jääb ka mulle vaikselt mulje, et see oli selline suht põhimõtteline ärapanemine stiilis, et kui teil mingi probleem, siis võime ju ise ka ürituse ära teha.
Loomulikult ei saa seda teha sel aastal, aga järgmine aasta võivad "päästeinglid" urust välja ronida ja selle ralli kaardile tagasi tuua.

Nurmekas
03.03.20, 15:24
Väga veidrad muljed jäid jah:
OG:
- 100th oli vaid nr, et vastaseid laua taha saada - kas nad muidu siis tõesti ei saanud räägitud? Iseenesest see "meetme abikõlbulikkuse" teema on jah JOKK teema, riigi raha kasutamise eripärad. See vaidlus tundus ka veider alguses.
- istume kokku, lepime ära ja teeme ralli ära - kuulge, 3 kuud pole kokku lepitud, sõnumid ärajätmisest on saadetud. Kui RE korraldamiseks läheks 3 kuud, mitte 6, siis oleks see ka varem ju nii kiirelt ära tehtud.
- jah, saatsime kutse 1 päeva ette - miks te ei tulnud!? Ta ei vastanud, et miks siis lisaaega ei antud.
- Janis Kaalul olevat 100% mandaat olnud juhtatuselt - ja järsku on vaja kell 2 öösel OG-le helistada. Miks siis?

Aava - ta väga ei tahtnud vist tõesti rääkida, et mingite EALi inimestega on ikka suhtlemine väga raske.
- lõpus ta sellele küsimusele tõesti ei vastanud, et mis konkreetselt siis puudu või valesti on. Aga pigem tundus, et ei soovinud vastata, mitte et ei osanud.
Ma olen kindlasti erapoolik, kuna Hõbet ja Aavat tean isiklikult, samas sellest ka tean, et tegu on inimestega, kellega on väga lihtne asju ajada, teevad tegusid ja vähem sõnu. Seepärast tundubki veider, et kellelgi on nendega võimalik konflikti minna.

plastic'99
03.03.20, 15:51
kahtlaselt ühte väravasse läheb see pall. OG ühe lause ümber, a la see "see 100k oli vaid number, et poisid tuleks laua taha", kedratakse mingeid ulmeteooriaid mingite verbal slippide üle, aga palk jäetakse täiesti märkamata.

väga keeruline on uskuda, et 3 milkuse ürituse puhul just 100k on selleks kaalukausiks, millega 10 aastane pikkune "elutöö" nüüd teostamata jätta. Et see 100k on just see number, mille pärast ei saanud 3 kuud ralli korraldamisega tegeleda (no, et nüüd on ainult 3 kuud aega, mitte 6, et rallit korraldada). Seal oleks umbes 29 erinevat viisi, kuidas EAL-le täpselt samamoodi kott pähe tõmmata ja ralli korraldada. Aga ei tahetud? See usalduskriisi jutt... no ma ei tea. natukene õhukeseks jääb.

Kui see vincenti pikk jutt peab paika, et keegi teine tahab üritust nüüd teha, siis on karm eeldus, et need teised poisid omavad ka mingit rahastust. ja sellisel juhul juba... thats business. Ralli korraldamine või ettevõtlus ei ole Urmo Aavale sünniga kaasa antud õigus, eriti kui seda tehakse teiste rahade eest. Inimlikult muidugi kahju, jah.

Nurmekas
03.03.20, 16:53
Loe Maailm Kontoris blogi, siis sa näed, et 100th abikõlbmatut arvet on kordi raskem tasuda kui 1miljon abikõlblikku.

Ja mis mõttes teiste raha eest? Suuri asju tehaksegi toetajate ja investorite abiga. Muidu saakski midagi korraldada vaid käputäis inimesi. On olemas eraldi ettevõtlus harud ja platformid, mis mis püüavad ühendada raha ja ettevõtlikud inimesed.

plastic'99
03.03.20, 17:20
Loe Maailm Kontoris blogi, siis sa näed, et 100th abikõlbmatut arvet on kordi raskem tasuda kui 1miljon abikõlblikku.

Ja mis mõttes teiste raha eest? Suuri asju tehaksegi toetajate ja investorite abiga. Muidu saakski midagi korraldada vaid käputäis inimesi. On olemas eraldi ettevõtlus harud ja platformid, mis mis püüavad ühendada raha ja ettevõtlikud inimesed.

Ma ei saa kummastki lõigust aru tbh. Kui esimene lõik on dealbreaker, siis... workarounde on sellele kindlasti omajagu.

Nurmekas
03.03.20, 17:27
Muidugi on workarounde, aga tundub, et küsimus polegi enam 100th EURis, vaid selles kuidas asju aetakse ja seda nn noortetöö raha küsitakse.
Miks muidu OG ka ütles, et see 100th polnud kivisse raiutud (kuigi Janis Kaal sellest loobuda ei tohtinud) ja et nad tahtsid lihtsalt vestelda, seetõttu 50 või 6 korda suurem summa küsiti (oleneb, kas võtta arvesse litsentsitasu 2000 või kogu makstud raha 17th EURi).

Teiste rahade eest - sa süüdistad, et RE korraldab üritust kellegi teise rahade eest.
Aga mida siis ettevõtlik inimene tegema peab, kui tal endal raha pole, aga asju korraldada oskab? Kogu pangandus ja investeerimine on teiste rahadega millegi tegemine.

plastic'99
03.03.20, 18:26
Teiste rahade eest - sa süüdistad, et RE korraldab üritust kellegi teise rahade eest.
Aga mida siis ettevõtlik inimene tegema peab, kui tal endal raha pole, aga asju korraldada oskab? Kogu pangandus ja investeerimine on teiste rahadega millegi tegemine.

aa, ei, ega ma ei süüdista. Mulle tundub aga, et veidi liialt vähe kaalu pannakse siiski sellele, et RE ei võrdu täielikult Urmo Aava, kuigi juriidiliselt võib seal tema nimi all olla. Aga see ei ole nüüd liialt tähtis ja mulle tundub, et konkreetselt praegu me räägime lihtsalt mööda üksteisest. Ma keskendusin oma jutus rohkem sellele vibele, mis vincenti pikast jutust tekkis.

Ja ka pigem rohkem OG kontekstile, sest tema saab siinkohal teenimatult palju kriitikat. Kusjuures see kriitika enamasti väga mingite sõnastuste ja hoiakute baasil. Kasvõi see "ma tulen ja tõmban joone alla" või "ma räägin Otiga, küll ta tuleb" suhtumine, mis tundub ülbe ja matslik või kõvataja või mida iganes. Esiteks - põlvkondade vaheline erinevus, teiseks... konkreetne vend ning nendel sõnadel on täpselt selline sisu taga nagu ta ütleb.

Mõnuagent 007
09.03.20, 19:23
Ei maksa sporti ja majandust ikka täiesti eraldi ka võtta. https://sport.ohtuleht.ee/994673/kas-oli-oige-otsus-kumb-kukkus-punasel-esmaspaeval-rohkem-tanaku-praegune-voi-eelmine-tiim

telekavaataja
13.03.20, 08:39
Argentiina ralli jääb ära.

telekavaataja
15.03.20, 00:17
Pühapäevased sõidud jäävad ära. Paremusjärjestus pannakse paika tänase päeva lõpuks.

dnb
18.03.20, 21:54
Argentiina ralli jääb ära.

lükatakse edasi

Daz Booob
21.03.20, 14:36
Paneme ikka siia ka.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=DcnglXDNO94&feature=emb_logo

Rudy
21.03.20, 16:50
Paneme ikka siia ka.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=DcnglXDNO94&feature=emb_logo

Ott Tänaku filmis olnud segment oli kõvasti paremini tehtud. Muidugi neid ei saa võrrelda ka.

telekavaataja
22.03.20, 01:07
lükatakse edasi

Ma arvan, et reaalselt see jääb ära.

LeeRomeno
17.06.20, 17:55
2020 ei väsi üllatamast
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/eestile-tehti-ettepanek-korraldada-wrc-etapp-rally-estonia-ja-alaliit-leppisid-ara?id=90202601

JuriM
02.07.20, 14:26
1278635106966609920

futbolidipaul
30.08.20, 23:40
Covidi olukord hakkab riigis käest ärs minema. Ma ei suuda kujutada ette olukorda, kus Rally Estonia ei saa uueks koldeks. Jah, seal võib piiratud ligisaadavus olla, aga teades kuidas inimesed reeglitest kinni hoiavad... Ma loodan, et eksin.

_AI_
31.08.20, 09:58
Covidi olukord hakkab riigis käest ärs minema. Ma ei suuda kujutada ette olukorda, kus Rally Estonia ei saa uueks koldeks. Jah, seal võib piiratud ligisaadavus olla, aga teades kuidas inimesed reeglitest kinni hoiavad... Ma loodan, et eksin.

Viirus on siiani levinud siiski peamiselt läbi siseruumide, alkoholi koosmõjul. Pea kõik kolded on sealt. Need tegurid on ralli puhul küll miinimumi viidud. Siiani nagu on inimeste enam-vähem usaldamine toiminud, äkki usaldaks vähe rohkem?

telekavaataja
31.08.20, 10:33
Viirus on siiani levinud siiski peamiselt läbi siseruumide, alkoholi koosmõjul. Pea kõik kolded on sealt. Need tegurid on ralli puhul küll miinimumi viidud. Siiani nagu on inimeste enam-vähem usaldamine toiminud, äkki usaldaks vähe rohkem?

Kas siis, kui Fordi mehhaanikul tuvastatakse Covid, siis üritus jäetakse ära?

_AI_
31.08.20, 10:41
Kas siis, kui Fordi mehhaanikul tuvastatakse Covid, siis üritus jäetakse ära?

Tema lähikontaktsed sõitma/rajaäärde vms ei pääse, vaid eneseisolatsiooni.
Edit: ma saan aru, millele vihje. Loe varasemad postitused selles eurosarja mängude teemas läbi, seal on vastus juba olemas, pole vaja korrata.

telekavaataja
31.08.20, 10:53
Tema lähikontaktsed sõitma/rajaäärde vms ei pääse, vaid eneseisolatsiooni.
Edit: ma saan aru, millele vihje. Loe varasemad postitused selles eurosarja mängude teemas läbi, seal on vastus juba olemas, pole vaja korrata.

No sa ju saad aru, kui terve Hyundai tiim eneseisolatsiooni peab minema, siis ei toimu ka rallit.

_AI_
31.08.20, 11:04
No sa ju saad aru, kui terve Hyundai tiim eneseisolatsiooni peab minema, siis ei toimu ka rallit.

See on juba korraldaja otsustada (vist), kui neil rohkem lähikontakte polnud. Jääb vist kolm talli endiselt, kes põristada saavad. Kindel on, et mingit valitsuse poole pöördumist ja avalikku kirjakirjutamist kolm tundi enne starti igatahes ei toimu.

ericbana
31.08.20, 11:50

Neil võib kasvõi Siberi katk olla. See üritus ära ei jää.

JuriM
31.08.20, 12:39

Oleneb ju.. Vaata Sergio Perez @ F1. Sai viiruse väljaspool võistlust ja jäi üksi eemale, kedagi teist see ei mõjutanud. Kui pole kontakte olnud, ei pea mingi terve tiim isolatsiooni jääma.

LaRaBla
31.08.20, 12:54
Oleneb ju.. Vaata Sergio Perez @ F1. Sai viiruse väljaspool võistlust ja jäi üksi eemale, kedagi teist see ei mõjutanud. Kui pole kontakte olnud, ei pea mingi terve tiim isolatsiooni jääma.

Sul läks küll telekavaataja mõte veidi kõrvust mööda. Võrreldav olukord oleks siin see kui Perez oleks enne publikuga Mehhiko GPd positiivse proovi andnud.

JuriM
31.08.20, 13:24
Sul läks küll telekavaataja mõte veidi kõrvust mööda. Võrreldav olukord oleks siin see kui Perez oleks enne publikuga Mehhiko GPd positiivse proovi andnud.

Ei läinud? Publik või mitte, see ei loe. Kuna ta andis proovi peale seda kui oli meeskonnast lahus olnud, nädalane vahe sarjas - siis ei puutunud kokku ülejäänud meeskonnaga.

Ogier või Neuville annaks positiivse proovi, peale seda kui pole otseselt meeskonnaga koos olnud - ei tohiks kogu meeskonda mõjutada, see oleks lihtsalt lamp võrreldes F1-ga.

LaRaBla
31.08.20, 13:27
Ei läinud? Publik või mitte, see ei loe. Kuna ta andis proovi peale seda kui oli meeskonnast lahus olnud, nädalane vahe sarjas - siis ei puutunud kokku ülejäänud meeskonnaga.

Ogier või Neuville annaks positiivse proovi, peale seda kui pole otseselt meeskonnaga koos olnud - ei tohiks kogu meeskonda mõjutada, see oleks lihtsalt lamp võrreldes F1-ga.

Tänakut pole=publikut pole=tulusid pole=ralli jäetakse ära

vaikiv mees
31.08.20, 13:45
publikut pole=ralli jäetakse ära

või siis ralli toimub, aga ilma publikuta, kellele eelmüügistlaekunud piletiraha tagasi ei maksta

futbolidipaul
31.08.20, 13:59
või siis ralli toimub, aga ilma publikuta, kellele eelmüügistlaekunud piletiraha tagasi ei maksta
Betsafe podcastis ütles, et saavad ka ilma publikuta ära teha ja raha tagasi kanda.

_AI_
31.08.20, 14:32
Betsafe podcastis ütles, et saavad ka ilma publikuta ära teha ja raha tagasi kanda.

Ralli korraldusmeeskond on teatanud nüüd juba vist sajandat korda, et arvestatud on ka sellega, et päev enne rallit tuleb teatada, et publikut rallile ei lasta.

Shaq
31.08.20, 17:01
Mulle kuskil kõrvu jäänud, et ka tiimide siseselt hoitakse "meeskondi" eraldi, ehk ala Tänaku auto eest hoolitsevad mehed ei puutu kokku Neuville omadega jne. Ehk, kui ntks Tänaku tiimist keegi peakski andma pos tulemuse, siis on ainult Tänakuga seotud mehed väljas ning teised Hyundai sõitjad saavad osaleda.

Kasepats-Pidur
06.09.20, 01:11
Kas noor rallimees Georg Linnamäe on selle suure ravimitöösturi/meediamoguli/jne tüübi poeg?

JuriM
06.09.20, 10:45
Kas noor rallimees Georg Linnamäe on selle suure ravimitöösturi/meediamoguli/jne tüübi poeg?

Ei, ta isa oli/on ka rallisõitja.

Converse
06.09.20, 13:10

ravimitööstur on ta onu

Mask
09.10.20, 14:03
Selleks aastaks siis ilmselt kõik Otil tiitlikaitsmisega. Müstika ikka kuidas need tehnilised probleemid temaga meeskonnast meeskonda rändavad.

Maarek
09.10.20, 14:11
Tal oleks see tiitlikaitsmine ka ilma tänase ebaõnneta olnud suht võimatu, sest vaevalt siin üldse sel aastal enam mingit rallit tuleb.

Mask
09.10.20, 14:29
Sel juhul ju jääb tiitel välja selgitamata, ei? Mäletan juttu, et maailmameistri välja selgitamiseks on minimaalselt vaja sõita seitset etappi. Toimuks ka Belgias ja vaadates, kui segane hetkel seis Sardiinas on, siis puhtalt punktide poolest oleks olnud ju võimalik küll, kui taaskord masin alt ei veaks.

JuriM
09.10.20, 17:33
Tal oleks see tiitlikaitsmine ka ilma tänase ebaõnneta olnud suht võimatu, sest vaevalt siin üldse sel aastal enam mingit rallit tuleb.
Pandi isegi Monza juurde hoopis.