PDA

View Full Version : Kergejõustik

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

Rudy
05.10.19, 16:00
Mis värk selle aktsendiga on? Kas me peame medali taha tärni märkima, et räägib eesti keelt aktsendiga? Või sellepärast pole see päris Eesti medal?

Väravavaht
05.10.19, 16:09
Huvilistel kindlasti vaadata ka eileöist lisaintervjuud ülekande lõpus - mees oli selleks hetkeks võistluselt "mahajõudnud" ja rääkis täitsa ilusas eesti keeles.

plastic'99
05.10.19, 16:48
Mis värk selle aktsendiga on? Kas me peame medali taha tärni märkima, et räägib eesti keelt aktsendiga? Või sellepärast pole see päris Eesti medal?

ihtsalt huvitav tähelepanek ja muud välja lugeda nagu ei maksa.

lenc
05.10.19, 19:44
Üks vana küsimus sai ka nüüd vastuse:

Kuulge, kergekaeksperdid. Kui juunis loobib Kirt tippmarke, aga sakslased väga ei hiilga, siis kui tõenäoline on, et kuskil oktoobri keskel, kui kuskil araabias MM on, siis Kirt endiselt suudab tippvormis olla?

http://www.nuclear.pri.ee/image/oda.png

Nasfal
05.10.19, 19:48

See oli tähelepanek juba enne medalit ja see sinu tähelepanek on nii rõve, et ära sellist asja rohkem postita palun...

Sambaz
05.10.19, 21:09
Kunagi ammu kui ma töötasin NIKE´s, käis Kirt üsna tihti riided võtmas ja mäletan kuidas ta hästi tagasihoidlikult ütles, et ükspäev ma võtan selle maailmameistritiitli ära. Magnus on kõige sümpaatsem eesti sportlane mu jaoks. Äärmiselt humble. Tõsiselt loodan, et saab selle kätte.

Udupasun
05.10.19, 22:03
Ikka väga head uued rohud on turul.

JuriM
05.10.19, 23:15
Ikka väga head uued rohud on turul.

Okei vinguviiul.

lorenzo
06.10.19, 03:03
kui maratoonarid jooksevad oma võistlust öösel kell 2, siis ei imesta et khapeal pealtvaatajaid ei ole

allars
06.10.19, 22:16
Uttiv küll. Kuld oli kandikul ja veel selline vigastus. Nüüd tuleb loota, et asi väga tõsine ei ole, kuigi pilt tundus üsna halb. Oeh...väga kahju.

Nasfal
06.10.19, 22:20
Uttiv küll. Kuld oli kandikul ja veel selline vigastus. Nüüd tuleb loota, et asi väga tõsine ei ole, kuigi pilt tundus üsna halb. Oeh...väga kahju.

Kui viskas liigesest välja, siis taastub ära eeldatavasti, aga kui viskas sidemed ja kõõlused ja kõik puruks, siis ei taha mõeldagi...

ericbana
06.10.19, 22:31
Kui viskas liigesest välja, siis taastub ära eeldatavasti, aga kui viskas sidemed ja kõõlused ja kõik puruks, siis ei taha mõeldagi...

Kui oleks sidemed ja kõõlused puruks, siis nii rahulikult ta seal lamanud ei oleks.

Nasfal
06.10.19, 22:32
Kui oleks sidemed ja kõõlused puruks, siis nii rahulikult ta seal lamanud ei oleks.

Tõsi... pettumuses mõtled ikka kõige hullemat

Rudy
06.10.19, 23:15
Peale seda traagilist viset oli tuju nullis ja maailma lõpp koitis. Tegelikult võitis Eesti ühe hõbemedali juurde :)
Kahju muidugi, what if. Kirt on 6.katse mees ja ma usun, et sealt oleks bänger tulnud. MMil 82,x meetriga 4.koht saada näitab võistluse taset. Janek Õiglane oleks ka sinna massi sulandunud oma visetega, Kaulist rääkimata.

MM läks 2x paremini kui keskmine ennustus ette nägi. Kõik mehed kes tegusid tegid on sellise vanusega, et saavad mõned head tiitlikad kindlasti teha.

rainis007
06.10.19, 23:51
MM läks 2x paremini kui keskmine ennustus ette nägi. Kõik mehed kes tegusid tegid on sellise vanusega, et saavad mõned head tiitlikad kindlasti teha.

MM oli Eesti jaoks ju lõpuks triumf.
Muidugi on kahju, et sellises olukorras ei suutnud maailmameistriks tulla - me kõik teame, et tal on 90 meetrine purakas kenasti käe sees... aga täna ei tulnud purakas välja. Oleks siit kulla saanud siis oleks see MM olnud nii eepiline tulemuste mõttes, et võinuks võistluste jaoks monumendi püstitada :D et enne Dohat olid medalile tulnud 4 sportlast ja nüüd tõusis number 6 peale.

2x hõbemedal
6. koht
9. koht

Statistikud - andke kuuma, kas on tulnud rohkem kui 4 esikümne kohta Eestil MMilt varem?

lenc
07.10.19, 00:47
Statistikud - andke kuuma, kas on tulnud rohkem kui 4 esikümne kohta Eestil MMilt varem?

2005. Helsingis oli tulemuste mõttes veel parem:

Värnik - Kuldmedal
Kanter - Hõbemedal
Tammert jr. - 4. koht
Rahnu - 6. koht

eika
07.10.19, 12:03
Mainin lihtsalt ära, et see "olen ääretult õnnelik" + Kirdi nägu kombo on mu meelest üks naljakamaid pilt + uudise pealkiri kombosid sellel aastal.
https://foorum.soccernet.ee/attachment.php?attachmentid=6541&stc=1

Rudy
07.10.19, 12:18
Ma enda näitel küsiks nii, et kui õlg korra liigesest välja käib, siis see jääbki käima ju? Või opereeritakse korda see asi.
Ma kunagi lapsena tõmbasin õla välja liigesest, kuskile arsti juurde ei läinud ja nüüd saan iga paari aasta tagant liigesest välja õla uuesti.

Wingback
08.10.19, 11:19
MM oli Eesti jaoks ju lõpuks triumf.
Muidugi on kahju, et sellises olukorras ei suutnud maailmameistriks tulla - me kõik teame, et tal on 90 meetrine purakas kenasti käe sees... aga täna ei tulnud purakas välja. Oleks siit kulla saanud siis oleks see MM olnud nii eepiline tulemuste mõttes, et võinuks võistluste jaoks monumendi püstitada :D et enne Dohat olid medalile tulnud 4 sportlast ja nüüd tõusis number 6 peale.

2x hõbemedal
6. koht
9. koht

Sekundeerin. Nii head MM'i mina ei mäleta ja see kõik juhtus veel kuidagi rahva mitte eriti kiiva jälgimise all heh.

Väravavaht
08.10.19, 22:05
Ma enda näitel küsiks nii, et kui õlg korra liigesest välja käib, siis see jääbki käima ju? Või opereeritakse korda see asi.
Ma kunagi lapsena tõmbasin õla välja liigesest, kuskile arsti juurde ei läinud ja nüüd saan iga paari aasta tagant liigesest välja õla uuesti.

Mu isa tegeles kunagi koos meie olümpiavõitjagagi kümnevõistlusega, kuid viskas oda ajal õla samamoodi liigesest välja. 30a hiljem kossu tundub mängida saavat, kuid 10a peale juhtunut igatahes oma ema kirstu õlale võtta ei olnud võimeline - sõltub kõik ilmsest konkreetsest juhust. Kuna odavise oli isal nii trump- kui ka lemmikala (isiklik rekord äärmiselt napilt alla 70m), siis karjäär sealmaal ka lõppes...

Maarek
08.10.19, 22:31
Eks 30 aastat tagasi olid ka ajad oluliselt teised ja ravivõimalused väiksemad kui praegu.

Kui MRT uuring näitas, et kahjustus väiksem kui kardeti, siis tundub, et asjale täitsa reaalne positiivne tulemus saada.

mcnamara
11.10.19, 15:45
Väga õige, et seda rekordina ei tunnustata. Kes ei tea, siis homme katsub Eliud Kipchoge jälle maratoni alla kahe tunni joosta. Naftabossi rahade toel.
Kipchoge will be assisted by 41 pacemakers, who will be helped to maintain a constant speed by a leading pace car that will beam lasers onto the road.
The pacemakers will rotate twice each lap and Kipchoge will be handed his drinks and energy gels from a bike every 3.1 miles, instead of picking them up from a table as in normal marathons.
These aids are not allowed under IAAF rules, which is why athletics' world governing body, the IAAF, did not recognise his first attempt as the official marathon world record and will not sanction this one either.

Rudy
11.10.19, 15:56
Väga õige, et seda rekordina ei tunnustata. Kes ei tea, siis homme katsub Eliud Kipchoge jälle maratoni alla kahe tunni joosta. Naftabossi rahade toel.
Kipchoge will be assisted by 41 pacemakers, who will be helped to maintain a constant speed by a leading pace car that will beam lasers onto the road.
The pacemakers will rotate twice each lap and Kipchoge will be handed his drinks and energy gels from a bike every 3.1 miles, instead of picking them up from a table as in normal marathons.
These aids are not allowed under IAAF rules, which is why athletics' world governing body, the IAAF, did not recognise his first attempt as the official marathon world record and will not sanction this one either.

Ma ei saa aru, mis mõte sellel üldse on? Sama hästi võiks seda "maratoni" joosta kuskil tuuletunnelis taganttuulega või üldse lindi peal kuskil saalis. Niikuinii ei arvestata rekordina.

Epic
11.10.19, 16:14
Meenus kohe see:

https://www.youtube.com/watch?v=cZcCBY53Hns

mcnamara
11.10.19, 16:29
Ma ei saa aru, mis mõte sellel üldse on? Sama hästi võiks seda "maratoni" joosta kuskil tuuletunnelis taganttuulega või üldse lindi peal kuskil saalis. Niikuinii ei arvestata rekordina.

Ma ei saa ka päris hästi aru ausalt öeldes. Kipchoge on ise jooksnud Berliini maratonil 2.01.39 maailmarekordi ja tänavu jäi Kenenisa Bekele sellele sealsamas ainult kahe sekundiga alla. See alla 2 tunni maraton tuleb paratamatult ja väga kaua enam ei lähe, aga eks Kipchoge tahab igal juhul esimene olla.

Mõnuagent 007
11.10.19, 20:02
Meenus kohe see:

https://www.youtube.com/watch?v=cZcCBY53Hns

Fake video. Jaapani telesaates oleks isa ja tütar bänginud taustal pandasid ja paljad naised oleksid olnud pakitud klaaskastidesse.

Väravavaht
12.10.19, 12:20
1:59:40.2

Täiesti mõttetu üritus Minu meelest (=mitteametlik), kuid imetlusväärne on vaadata, kuidas 200-400m enne lõppu suhtleb rahvaga, näitab näpuga lõpukellale ning finišis paneb niisama pidu - see härra vist ei "väsigi". Clockiti enamus ajast vist 2:50 km? Niimoodi jäi striimi piiludes silma justkui...

Maarek
12.10.19, 13:02
. Clockiti enamus ajast vist 2:50 km? Niimoodi jäi striimi piiludes silma justkui...

Jah, 2:50 oli tempoks ja hoiti seda päris hästi.

cannuman
12.10.19, 14:22
Super!

mcnamara
07.11.19, 17:42
Naudin kergejõustikus pikki hommikuid, päevi ja õhtuid täis eelvõistlusi ja finaale. Teemantliigast arendatakse hoopis teistsugust toodet, kiiresti kõik alad ära ja kõige parem kui oleks ainult 100 meetrit. Üldse ei istu see trend. Loodetavasti võidavad sellest alternatiivsed õhtumiitingud, kus pikad jooksualad ja heited alati kavas.

JuriM
07.11.19, 21:17
Naudin kergejõustikus pikki hommikuid, päevi ja õhtuid täis eelvõistlusi ja finaale. Teemantliigast arendatakse hoopis teistsugust toodet, kiiresti kõik alad ära ja kõige parem kui oleks ainult 100 meetrit. Üldse ei istu see trend. Loodetavasti võidavad sellest alternatiivsed õhtumiitingud, kus pikad jooksualad ja heited alati kavas.

See hommik + õhtu kontseptsioon on oma aja ära elanud, jube väsitav kõigile. Dohas toimunud ühine 5-6 tunnine päev oli täiesti hästi tehtud ja sobiv.

check
08.11.19, 10:04
See hommik + õhtu kontseptsioon on oma aja ära elanud, jube väsitav kõigile. Dohas toimunud ühine 5-6 tunnine päev oli täiesti hästi tehtud ja sobiv.

+1 pole vist kunagi ühtegi kergejõustiku tiitlivõistlust nii palju jälginud, kui nüüd Doha MM-i. Ajaliselt väga mugav ja kompaktne lahendus, formaadina kindlasti õigustas ennast + väidetavalt sportlastele ka vähem kurnav kokkuvõttes

marcello
05.01.20, 16:23
Seadistasin telekat kodus ja avastasin ühe tuttava näo viasat explorerilt. Dean Macey on üks kahest saatejuhist Fishing Allstars saates

Epic
08.02.20, 23:03
Mondo jõudis juba maailmarekordini. Võimas.

1226226885090140161

allars
09.02.20, 08:05
Võimas tõepoolest. Näis, palju selle mehe laeks olema saab. Hetkel tundub küll, et 6.20 võiks olla see maagiline piir, mille ta alistab.

ericbana
16.02.20, 00:40
Karl Erik Nazarov jooksis täna uue eesti 60m jooksu rekordi 6.68. Mind huvitab tõsiselt, mis aega ta suudab suvel 400m tõkkejooksus näidata, mis tema enda sõnul põhialaks võetud. Arvestades, et ta jooksis hiljuti üle ka 60m tõkkejooksu noorsoo rekordi, siis lootust on. Kiiruslikus mõttes on ta selgelt parem, kui Mägi. Igatahes on tüüp teinud viimase aastaga meeletu arengu läbi. Loodetavasti ka kiiruslikus vastupidavuses. Siis võib päris ilusaid asju tulla sealt.

Ja Hausenberg hüppas teibas uue isikliku 5.20. Tore, et see ala ka üle pika aja välja tuli.

plastic'99
16.02.20, 06:56
https://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/eesti/video-17-aastane-jekaterina-mirotvortseva-pustitas-lasnamael-voimsa-eesti-rekordi?id=88946741

ei tea ülipalju käimisest, aga kas see mitte jooksusammule liigselt ei lähene? tegin suvaliselt instast võetud videost ühe screenshoti, kus imo selgelt 2 jalga õhus:

6655

ericbana
16.02.20, 09:47
https://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/eesti/video-17-aastane-jekaterina-mirotvortseva-pustitas-lasnamael-voimsa-eesti-rekordi?id=88946741

ei tea ülipalju käimisest, aga kas see mitte jooksusammule liigselt ei lähene? tegin suvaliselt instast võetud videost ühe screenshoti, kus imo selgelt 2 jalga õhus:

6655

Loomulikult läheneb. Mingi hetk arvutati isegi välja, et ühtegi kehtivat maailmarekordit ei ole puhtfüüsiliselt võimalik nii välja käia, et oleks koguaeg kontakt maaga.

Ja sellepärast ei tohi käimist ka mingite aegluubis videode ja piltide järgi hinnata. Ma pole kindel, kas enam isegi telepildis kordust võib aegluubis näidata. Seda vb ikka võib. Aga stiilikohtunikud tehnika hindamisel seda aluseks võtta ei tohi.

Üldiselt on nii, et kui tehnika on paigas ja lives veel päris jooksu ei meenuta, siis lastakse läbi. Muidu peaks kõik tipud maha võtma.

mcnamara
16.02.20, 12:40
See on müstiline, et nii kõrgele teiba otsast suudab lennata. Mäletan, et imestasin seda juba Bubka puhul.
https://www.youtube.com/watch?v=2QFUh2P9_Bg

j6u1uv4n4
16.02.20, 12:46
Duplantis on kreeka nimi?

edit: prantsuse, tüüp on Louisianast pärit

plastic'99
16.02.20, 13:08
Loomulikult läheneb. Mingi hetk arvutati isegi välja, et ühtegi kehtivat maailmarekordit ei ole puhtfüüsiliselt võimalik nii välja käia, et oleks koguaeg kontakt maaga.

Ja sellepärast ei tohi käimist ka mingite aegluubis videode ja piltide järgi hinnata. Ma pole kindel, kas enam isegi telepildis kordust võib aegluubis näidata. Seda vb ikka võib. Aga stiilikohtunikud tehnika hindamisel seda aluseks võtta ei tohi.

Üldiselt on nii, et kui tehnika on paigas ja lives veel päris jooksu ei meenuta, siis lastakse läbi. Muidu peaks kõik tipud maha võtma.

no aga vt seda videot, see samm küll lähemal jooksu kui kõnnisammule...

rahvaspordipäev
16.02.20, 13:15

See selleks, mida see nr361 teeb seal? :tearsofjoy: Õues oli jalutamiseks liiga külm?

ericbana
16.02.20, 13:20

Ma tean. Ma olin seda isegi lives vaatamas eile. Aga kuna ta oli reaalselt ainuke, kelle liikumine oli sportkäimise vääriline, siis oleks kohtunikel päris nadi ta maha võtta nt. Tegemist ongi ainukese subjektiivse alaga kergejõustikus. Selliseid asju juhtub.

-RoMaRiO-
16.02.20, 13:27
See selleks, mida see nr361 teeb seal? :tearsofjoy: Õues oli jalutamiseks liiga külm?

Eks osadel aladel on see kohalik tase täiesti naeruväärne jah. Kui ma viimati aastaid 10 ja rohkemgi käisin Eesti meistrivõistlusi vaatamas, siis naiste kolmikus oli pooltel võistlejatel väga suuri probleeme kastini jõudmisegagi. Võistlejaid oli äkki 5.

ericbana
16.02.20, 13:30

Meeste käimine oli veel oluliselt hullem.

plastic'99
16.02.20, 13:58
Ma tean. Ma olin seda isegi lives vaatamas eile. Aga kuna ta oli reaalselt ainuke, kelle liikumine oli sportkäimise vääriline, siis oleks kohtunikel päris nadi ta maha võtta nt. Tegemist ongi ainukese subjektiivse alaga kergejõustikus. Selliseid asju juhtub.

okei, kui nii siis nii.

minu käimise vaatamine piirdub mingi 15 taguse ajaga, kus selgelt meeles, kuidas kaameratest kuskil kurvis zoomiti sisse ja näidati 2 õhus jalga põhjusena, miks kohtunikud võistleja diskvalifitseerisid.

kas rahvusvahelistel võistlustel läheb ka selline asi tulevikus läbi tulevikus tal?

plastic'99
16.02.20, 14:06
mis sellest noorest Lagodast muidu saanud on? Kunagi oli tihti temast juttu, viimasel ajal vaikus

mcnamara
18.02.20, 15:07
Melina Robert-Michon (https://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9lina_Robert-Michon) täitis normi ja läheb oma kuuendale lümpjale. Ilus.

mcnamara
01.03.20, 10:29
43-aastane Abdi Abdirahman läheb oma viiendale lümpjale, sest lõpetas USA maratoni valikvõistluse esikolmikus. Võitis salazarist Rupp.
Naiste seas tuli teiseks alles oma esimese maratoni jooksnud Molly Seidel.

Tofoa
14.05.20, 11:56
Saluri lõpetab sportlaskarjääri. Kahju, potentsiaali oli enamaks.

karl54
14.05.20, 12:02
Saluri lõpetab sportlaskarjääri. Kahju, potentsiaali oli enamaks.

Kahju muidugi, aga ootasin seda juba pikalt. Eestis on 10-võistleja raske olla, kui sa ei ole maailma top 10, siis tiitlivõistlustele saamine on pea võimatu. Erm, Õiglane ja Uibo on kindlalt ees ja Tilga on nende taga oma võimalust ootamas. Ka Rosenberg ja võibolla kohe ka Lillemets on Saluriga juba enamvähem ühel pulgal.

fcfloraforever
14.05.20, 14:06
Kahju muidugi, aga ootasin seda juba pikalt. Eestis on 10-võistleja raske olla, kui sa ei ole maailma top 10, siis tiitlivõistlustele saamine on pea võimatu. Erm, Õiglane ja Uibo on kindlalt ees ja Tilga on nende taga oma võimalust ootamas. Ka Rosenberg ja võibolla kohe ka Lillemets on Saluriga juba enamvähem ühel pulgal.

Kui sul üks ala on nullilähedane, siis paraku lõppebki see asi nii.

mcnamara
06.06.20, 11:55
Oli kahjuks oodata. (https://www.theguardian.com/sport/2020/jun/05/salwa-eid-naser-400m-world-champion-faces-two-year-drugs-ban)

Väravavaht
07.06.20, 11:37
Oli kahjuks oodata. (https://www.theguardian.com/sport/2020/jun/05/salwa-eid-naser-400m-world-champion-faces-two-year-drugs-ban)

Kaheksakümnendate tulemustest on kopp ammuilma ees, selle foonil muidugi ääretult kahju - Marita ning Jarmila kõrval meenutas ikkagi naist...

mcnamara
07.06.20, 12:21
Kaheksakümnendate tulemustest on kopp ammuilma ees, selle foonil muidugi ääretult kahju - Marita ning Jarmila kõrval meenutas ikkagi naist...

Kui keegi tuleb ja parandab kähku oma tulemusi sekundite võrra, tähendab see kergejõustikus alati üht. Nüüd on teised droogid kui kaheksakümnendatel.

Epic
07.06.20, 17:11
Huvi pärast vaatasin, et Miller-Uibo nühkis Naseri vanuses aastaga oma isiklikult ligi kaks sekundit maha. #UsunNaseri

mcnamara
07.06.20, 19:30
Usu, usu. Aga need olid natuke teised sekundid. 50 pealt ei hakka äkki 400-t 48-ga jooksma.
Kahtlaseid on muidugi teisigi. Kõik need Ingebrigtsenid ja Warholmid, rääkimata van Niekerkist, kes endale sobival hetkel lihtsalt kadus.

LaRaBla
08.06.20, 06:12
Usu, usu. Aga need olid natuke teised sekundid. 50 pealt ei hakka äkki 400-t 48-ga jooksma.
Kahtlaseid on muidugi teisigi. Kõik need Ingebrigtsenid ja Warholmid, rääkimata van Niekerkist, kes endale sobival hetkel lihtsalt kadus.

Kui katkise ACLiga ei võistle, siis teed dopingut. Selge.

mcnamara
17.06.20, 13:21
Tüüp süsteemselt väldib dopingukütte. (https://www.bbc.com/sport/athletics/53075670) Aga saja meetri staarid pääsevad tihti kergelt.

mcnamara
29.06.20, 20:34
Huvilistele selline (https://www.worldathletics.org/stats-zone/road-to/7132391) tore koht avatud. Saab jälgida, kes Tokiosse pääsemas.

mcnamara
09.07.20, 22:30
Eile oli Rootsis juba normaalne kergejõustikuvõistlus, kus võisteldi tavadistantsidel ja väljakualadel ning oli isegi pisut rahvusvaheline - ehk Euroopast olid mõned sportlased kohale sõitnud. Rootsi enda staarid võistlesid hästi ja tõeline mõnu oli seda lõpuks näha, kuigi jah publikut vaatama ei lastud. Aga IAAF Teemantliiga nime all toimub ikka veel mingi totaalne jama, et üks hüppab või jookseb Ameerikas ja teine Euroopas ja siis klapitatakse kokku. Ja siis on aladeks mingid 300 meetri ja 100 jardi jooksud. Seliine värk pole küll midagi väärt, parem pidada eri piirkondades juba korralikke võistlusi.

mcnamara
09.07.20, 23:21
Ja siis lõppes see värk totaalse katastroofiga, kui Noah Lylesi ajaks 200 meetris näidati ulmeline 18,92, aga ta jooksis kuskil Ameerikas vist ainult 185 meetrit. Igatahes vaikiti veebiülekandes see jooks kiiresti maha.

Epic
17.07.20, 16:56
Meie mees ka nüüd SPIKES veergudele jõudnud.

1284104613034156032

Epic
21.07.20, 15:55
Mis värk selle 400m jooksu suurfavoriidi Normaniga oli poolfinaalis? Tüüp lihtsalt "sörkis" kogu ringi. Ei tundunud vigane ka olevat...

Norman nüüd uuesti terve ja teine mees, kes pannud 100m alla kümne sekundi, 200m alla 20 sekundi ja 400m alla 44 sekundi.

1285266897513123840

Noah Lylesi ja Carl Lewise kõrvale USA kõigi aegade 100m edetabeli kaheksandale kohale. Päris hästi.

Mõnuagent 007
21.07.20, 18:26
Norman nüüd uuesti terve ja teine mees, kes pannud 100m alla kümne sekundi, 200m alla 20 sekundi ja 400m alla 44 sekundi.

1285266897513123840

Noah Lylesi ja Carl Lewise kõrvale USA kõigi aegade 100m edetabeli kaheksandale kohale. Päris hästi.

Kui niimoodi kõlarites puhuv tuul on 1,6, siis ma olen Rosie O'Donnell...

mcnamara
21.07.20, 18:42
Noor kaugushüppaja Tony Martin tulistati ameerikas surnuks. Olla olnud tublim talent.

JuriM
25.07.20, 11:35
Shaunae Miller - Uibo jooksis 100m isiklikuks 10.98 - pmst võiks 3 alal nüüd medalile konkureerida.

mcnamara
09.08.20, 23:29
Püüdsin vaadata moguli veebiülekannet, aga nagu ikka - tund aega järjest 65-meetriseid odakaari, kell ekraanil jooksuaegu võtmas aastal 2020 kättesaamatu luksus, väljakualadel tulemuste ekraanile kuvamine peale sooritust muidugi ka võimatu. Iga aasta mõtlen, kaua kergejõustikuliit sellist amatöörlikku jampsi talub. Lisaks muidugi see, et mogul ei leidnud kummaski oma kvaliteettelekanalis kergejõustiku jaoks ruumi. Aga ju siis pappi tilgub.

JuriM
11.08.20, 00:22
https://www.youtube.com/watch?v=eh-r1PRReYw&feature=emb_title

mcnamara
14.08.20, 23:30
Pühad pabulad! Cheptegei lõi 5000 Bekele maailmarekordi. Vapustavalt vahva võistlus Monacos. Kolm meest 1500-s alla 3.30 ja kaks neist Euroopast.

mcnamara
25.08.20, 14:45
Monaco ja Stockholm ilmselt olidki suve kõrghetked. Mõned põnevad võistlused Rootsis, Poolas ja Ungaris olid augustis veel, aga see ka kõik. Nautisin neidki tohutult, sest mais ja juunis oli tunne, et ei tulegi midagi. Võib-olla septembris veel on miskit huvitavat, kuigi Lausanne'i ja Brüsseli teemantliigad on vist jälle mingid naljavõistlused.
Paljud tipud välja ei tulnudki, mõni tuli vaid korraks ja eks see arusaadav ole. Norme täita ei saa ning suurvõistlusi pole. Mis järgmisest suvest saab, ei tea veel keegi.

mcnamara
25.08.20, 22:06
Poola vist ainus riik maailmas, kus vasardamine võitlusõhtu peaala. Oli päris põnev ka, Nowicki lausa korra üle 80. Vetter odas ka jubedas hoos.

karl54
25.08.20, 23:15
Mulle meeldib see, et Tšernjavski ja Lillemets tegid mõlemad üle 8000 punkti, Taavi puhul juba pikalt kartsin, et lõpetab ära (eriti olles kuulnud legende, et talle noorena meeldis ka elu nautida). Risto on tsipa aeglasema arenguga kui Erm või Tilga, aga töökusega võib palju saavutada. Mõlemad, nii Taavi kui Risto, oleks peaaegu igas koondises top 3 mehed, Eestis heal juhul top 5. Taavi intervjuudest olen saanud aru, et rahalised võimalused on tagatud ja saavad kõik seitsmekesti rahus proovida. Isegi Saksa ei saa vist enam meile vastu kvaliteedilt. Kui Hausenberg ka kuidagi 10-võistluse lõpetada suudab, siis ma julgeks öelda, et vähemalt ühel alal, mis on ka maailma mõistes kõva ala, on Eesti kõige suurema valikuga riik maailmas.

mcnamara
02.09.20, 22:44
Duplantis ja Kendricks korraldasid Lausanne'i silla all uskumatu etenduse. 6.07 vs 6.02. Ja tänastes oludes oli kogu see üritus ulmeline - pealtvaatajad ninapidi koos, paljud maskideta, hüppajad tegid publikule plaksu.

mcnamara
06.09.20, 20:19
Kui te seda veel näinud pole, vaadake Vetteri viset 97.76 Poolas. Selline tunne, et viskab vastas olevale jooksurajale. Fenomenaalne sooritus.

mcnamara
08.09.20, 19:38
FIFA juutuub on õnneks sel hooajal abiks, et kergejõustikku näha. Täna Ostravas kõrgetasemeline võistlus ja lubavad taas näidata.

mcnamara
08.09.20, 22:30
Kusjuures täna oli juutuubis geoblokk peal, mis on arusaamatu, sest Eestis ega Eestisse loomulikult üle ei kantud. Tänu rootslastele nägin Laura Muiri ja Jake Wightmani võimsad võidud ära.

mcnamara
10.09.20, 13:07
Suures lümpjanäljas olen juutuubist vaadanud Londoni kergejõustikuvõistlusi. Erinevalt Riost on need seal täispikkuses üleval. Kummalist on palju, alates kõigist nendest, kes hiljem dopinguga vahele jäänud, sh areenilt kadunud venelased. Mis sai näiteks kaugushüppes noorte maailmameistriks tulnud Sergei Morgunovist, kes Londonis eelvõistluselt edasi ei saanud? Interneti põhjal ta pärast 2012. aastat enam ei võistelnudki ehkki oli siis vist vaid 19-aastane.
No ja siis muidugi Pistorius, aga ka 400 eeljooksus ulmelise aja teinud Jonathan Borlee, kes ei poolfinaalis ega finaalis ega ka kunagi hiljem pole sellele ajale lähedalegi jõudnud. Nojah ja nii edasi. Mõnus nostalgialaks, soovitan.

vaikiv mees
11.09.20, 13:42
https://www.facebook.com/watch/runnerstribe/

mcnamara
15.09.20, 22:19
Wayde Van Niekerk on vähemalt mingil tasemel tagasi. Jooksis täna Shveitsis 45,58.

mcnamara
16.09.20, 15:53
Londonis oli teatavasti finaale, kus võitjad pärast dopinguga maha võeti. Legendaarne Valgevene kuulitõukaja Astapchuk jõudis lümpjavõitja olla vaid loetud päevad, hiljem on talt pea kõik tiitlid võetud. Veel on mul uuesti nägemata kurikuulus naiste 1500 finaal, mille tervelt neli osalejat dopingu pärast disklafi said, sealhulgas kulla ja hõbeda võitnud türklannad.
Türgi naisjooksjad kerkisid vahetult enne Londonit esile ja tegid enneolematuid tulemusi. Samamoodi see eelmise aasta MM-i naiste 400 võitja. Tasub tähelepanelik olla - kui enne Tokyot hakkavad mingi riigi sportlased äkki supertulemusi tegema, on juba teada, mis seal taga on.

JuriM
17.09.20, 22:37
Rasmus Mägi jooksis Rooma Teemantliigas väga hea aja, Warholm ikka alistamatu.

48,72 - viimati jooksis Rasmus nii kiiresti 2018.

mcnamara
17.09.20, 22:52
Bubka rekord hüpati lõpuks üle. Duplantis tegi seda nagu mängeldes, 5-10 senti on varu veel kindlasti. Ja Elaine Thompson tuli korraks Jamaikalt, et näidata, kuidas 100 meetrit joostakse.

JuriM
17.09.20, 23:14
Bubka rekord hüpati lõpuks üle. Duplantis tegi seda nagu mängeldes, 5-10 senti on varu veel kindlasti. Ja Elaine Thompson tuli korraks Jamaikalt, et näidata, kuidas 100 meetrit joostakse.

Jep ma vaatan Delayga, kuna FLora mäng oli :D

mcnamara
18.09.20, 12:32
Olen juba jõudnud unustada kui äge daam oli Betty Heidler. Ka naiste vasara finaalist on hiljem neli naist maha võetud, sh algne võitja.
Londoni kümnevõistlust on kummaline vaadata - mitte ainsatki eestlast. Siis oli meil tõeline madalpunkt.

GoldenEagle
20.09.20, 09:25
Jäin korraks mõtlema, et lehtedes ei ole ilmunud intervjuud Rootsis pikemat aega edukalt tegutseva tipptreeneri Katrin Klaupiga. Kas on plaanis see "viga parandada", Martin, eika jt sulesepad?

mcnamara
29.09.20, 17:13
Veel on mul uuesti nägemata kurikuulus naiste 1500 finaal, mille tervelt neli osalejat dopingu pärast disklafi said, sealhulgas kulla ja hõbeda võitnud türklannad.

Nüüd finaali vaadates hakkab silma, et keegi ei teinud türklannadest väljagi, ei ühtegi õnnitlust, keerati lihtsalt selg ja kõnniti staadionilt minema. Küllap jooksjad juba teavad kui miski on mäda.

mcnamara
03.10.20, 20:07
Täna võis Nairobis Keenia jooksutähti vaadata. Timothy Cheruiyot, Helen Obiri, Ferguson Rotich ja Beatrice Chepkoech on kõik Tokyos kindlad medalikandidaadid. Aga eriti äge oli hõredas õhus peetud 5000 meetrit, mida telepildis ei näidatud, aga tulemused Nairobi kohta suurejoonelised. Nicholas Kipkorir Kimeli ja etiooplane Berihu Argawi Teklehaimanot tasub meelde jätta. Võistles ka üksikuid eurooplasi, Eestist polnud muidugi kedagi.
Homme Londoni maraton.

mcnamara
07.10.20, 23:57
Letensebet Gidey. 14.06,62. 5000 meetri uus maailmarekord. Etioopia jooksja jäneseks oli seejuures keenialanna Beatrice Chepkoech, maailma parim takistusjooksja. Kaks jooksumaailma suurt rivaali - Etioopia ja Keenia - tegid täna koostööd.
Ja võib-olla ei jää see tänase õhtu ainsaks maailmarekordiks.

mcnamara
08.10.20, 00:28
Ja tehti uuesti ajalugu. Joshua Cheptegei, Uganda 26.11,00. 10000 meetri maailmarekord. Selle jooksu tegi eriliseks asjaolu, et viimane jänes lõpetas juba viie kilomeetri joonel, nii et Joshua jooksis kogu teise poole üksi. Ja suutis hoida meeletut tempot.

mcnamara
10.10.20, 20:20
Täna üritati taas ilmarekordit. Sündis Euroopa oma kui Sifan Hassan jooksis Hengelo paduvihmas 10000 29.36,67.

Epic
21.10.20, 02:17
#UsunNaseri

Keelu alt väljas - dopsikütt käis vale ukse taga (https://athleticsweekly.com/athletics-news/salwa-eid-naser-escapes-ban-on-technicality-1039936608/).

mcnamara
22.10.20, 11:55
Keelu alt väljas - dopsikütt käis vale ukse taga (https://athleticsweekly.com/athletics-news/salwa-eid-naser-escapes-ban-on-technicality-1039936608/).

Kui Tokyos kulla võidab, pööravad kõik konkurendid selja. Ja siis mõned aastad hiljem võetakse medal ära.

mcnamara
27.10.20, 22:34
Ohhoo, Coleman bänniti siiski ära. Küllap kaebab edasi.