PDA

View Full Version : Kergejõustik

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

EgoTrip
16.08.13, 01:23
paneme siis anaalidesse kirja, et Kanter sai pronksi. btw

ericbana
16.08.13, 01:46
kusjuures tal ei lubatud oma kettaga võistelda. http://sport.postimees.ee/1345688/kanteri-ketast-ei-voetud-voistlusvahendite-hulka

Ta ei saanud heita konkreetselt ENDA võistluskettaga. Täpsemalt siis sellega, mille võistleja ise kaasa toob ning seal üle mõõdetakse/kaalutakse, et normidele vastaks. Kui ketta mõõdud on normis, siis lisatakse see vahendite hulka, millega kõik võivad heita. Tema ei saanud ENDA kaasa toodud ketast registreerida, sest sama marki ketas oli ka korraldajatel olemas. Täpsemalt siis see Nordicu mudel, mille väljatöötamise juures Kanter omal ajal oli. Ühesõnaga, paar vooru heitis ta ikka enda soovituste järgi omal ajal valmistatud Nordicu mudeliga, mis on teiste heitjate sõnul konkreetne luts. Paraku Kanter sellest aru pole saanud ning viskab ikka liblikat sellega.

mcnamara
16.08.13, 21:09
Mo Farah on ikka kuramuse legendaarne vend. Kuldne duubel nii olümpial kui MM-il. Üritavad keenialased ja etiooplased mida iganes, Mo'd nad juba ei võida!

žurnalist
17.08.13, 19:35
Mo Farah on ikka kuramuse legendaarne vend. Kuldne duubel nii olümpial kui MM-il. Üritavad keenialased ja etiooplased mida iganes, Mo'd nad juba ei võida!

Kahju, et ta Bekele tippajad läbi on. Tippvormis oleks nende duell päris nauditav.
Risto Mätas 9. koht. Usun, et kutt ise rahul pole. Koht on täitsa soliidne, aga 5.-6. koht oleks ka täiesti võimetekohane olnud.

xrip55
18.08.13, 18:34
4x100m jooksus eeljooksu jooksjad saavad ka medali ?

mcnamara
28.11.13, 17:52
Teddy Tamgho käis jälle operatsioonilaual. Mõnel tõeliselt andekal sportlasel lihtsalt pole õnne. Sama sant lugu sama andeka Perri Shakes-Draytoniga: Moskva MM-finaalis saadud vigastus on nii tõsine, et 2014 jääb tõenäoliselt täiesti vahele.

mongol
25.01.14, 15:51
Leibak lõpetas.
http://www.ohtuleht.ee/562102/eesti-rekordi-omanik-naiste-kolmikhuppes-lopetab-tegevspordi

idikas
15.02.14, 19:47
https://pbs.twimg.com/media/Bgh38MbIIAE2XTV.jpg
Bubka on minevik!

Video on siin: http://www.facebook.com/photo.php?v=833516626677994&set=vb.100000589920233&type=2&theater

dontastik
16.02.14, 00:09
6.16 kohe esimesel katsel üle! Ka Bubka hüppas enda maailmarekordi täpselt samas kohas.

Aasta spordisaavutus?

https://pbs.twimg.com/media/BgilORlCEAEeMB1.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=AjfuNiih5_g

Wingback
17.02.14, 11:29
Väärt ühte postitust siin, et meie mees-esisprinter uuendas Eesti rekordit vahepeal! :)

mcnamara
17.02.14, 15:07
6.16 kohe esimesel katsel üle! Ka Bubka hüppas enda maailmarekordi täpselt samas kohas.

Aasta spordisaavutus?

Aitäh video eest. Mõtlesingi, kas seda imehüpet oleks võimalik kusagilt vaadata. Tingimata aasta spordisaavutus. Eriti veel kui suudaks välitingimustes sama.

lenc
17.02.14, 15:20
Aasta on veel noor, poisid.

Mõnuagent 007
17.02.14, 15:39

Just, õige spordiaasta lõppeb kaheksa aasta pärast.

Kasepats-Pidur
17.02.14, 15:51
Just, õige spordiaasta lõppeb kaheksa aasta pärast.

Viimastel andmetel lausa 10 aasta pärast.

http://www.ohtuleht.ee/564912/kui-tarvitate-dopingut-siis-me-saame-teid-katte-varem-voi-hiljem-

Mõnuagent 007
17.02.14, 15:52

http://www.ohtuleht.ee/564912/kui-tarvitate-dopingut-siis-me-saame-teid-katte-varem-voi-hiljem-

Hullem kui Serie A.

mcnamara
17.02.14, 16:11

Mis suudaks Bubka rekordi löömist ületada? Ei kujuta ette. Kergejõustikus võib olla 9 meetrit kaugushüppes. Aga tänapäeva Lewist, Powellit ei paista isegi Menkovi näol.

Mõnuagent 007
17.02.14, 16:25
Mis suudaks Bubka rekordi löömist ületada? Ei kujuta ette. Kergejõustikus võib olla 9 meetrit kaugushüppes. Aga tänapäeva Lewist, Powellit ei paista isegi Menkovi näol.

Naiste jooksualade maailmarekordid ilmselt.

elx
17.02.14, 18:06

Et ehk võetakse veel Bubka maha?

Mõnuagent 007
17.02.14, 18:29
Et ehk võetakse veel Bubka maha?

Süstis teibale ilmselt kasvuhormooni.

mcnamara
11.06.14, 22:30
Legendaarne Bisletti kergejõustikuvõistlus käimas. Peapaela ja pikkade juustega ameeriklane Evan Jager jooksis just 3000 takistusi uskumatu ajaga, alla 8.07! Vaid üks keenialane oligi parem. Võimalik ainult Oslos.

karl54
14.08.14, 10:07
Eile toimunud 400 tõkkejooks pakkus päris häid emotsioone, väga võimas, niimodi jätkates võib Mägi juba järgmine aasta maailma tippudele kandadele astuda. Kõigepealt muidugi tuleb homme veel üks kõva tulemus teha. Kanter võttis ka kohustusliku medali ära, mitte just kõige säravama esitusega. Haas ja Grit on ka veel võistlemata, et seis polegi nii hull. Kuna ka Niit ja Kupper tegid väga viisakad tulemused, aga 10-võistlusest on kahju, peale Uibo ikka suur tühjus hetkel, Jõeväli tegi Eestikatel äsja veidi üle 7600 ja temalt enam vist 8000. punkti on palju oodata, tuleb siis vist nooremate poole vaadata.

Väravavaht
14.08.14, 12:38
Naiste jooksualade maailmarekordid ilmselt.

Pakuksin omalt poolt välja naiste 1500 m, 10 000 m ja naiste kettaheite. IMHO see naiste 1500 m on üks kõige suuremaid koode üldse, 1992 aasta jooksis see Wunxia Qu 1:57 midagi, järgmine aasta püstitas maailmarekordi 1:50:47, parandades oma aega 1 aastaga 7(!!!) sekundit(!!!). Never heard of her after that. Ega see 10 000 m karvavõrdki parem pole...

Kuid siiski, tubli töö Kanterilt, Mäelt, Niidult ja Kupperilt. Israelist ei saanud tegelikult üldse aru, kogu kompoti põhjal(sõnaseaded, emotsioonid, liigutused jne.) jäi mulje, et ta mõtles omale selle vigastuse tuimalt välja...

cbulls13
15.08.14, 21:01
Huvitav, mis tunne on Mulleral (3000m) seda pronksmedalit vastu võtta teades, et seda ei vääri? Reeglid on küll reeglid, aga väga pehmo põhjus kuldmedali äravõtmiseks prantslaselt. Hispaanlased jäävad hispaanlasteks (-> alaliidu suunas). Inimlikult hakkas muidugi mehest kahju seda vilekoori kuulates.

vaikiv mees
15.08.14, 21:05
Swiss-manana-Timing

arusaadav, kui ilma tõttu ajakava nihkub (kuigi ka sellest, ei saanud soome reporterid aru, et kui reklaamiplagud eluohtlikult ei lenda ja latt tellingutel püsib, siis tingimused on kõigile võrdsed ja miks lõputult venitada),
aga juba A.Raja jutust sai aimu, et kohtunike hulgas valitseb paras segadus, võistlejate öeldakse, et jooks algab 5min pärast, millest saab sujuvalt 25
(ja kui võistlus juba pika viibega jätkus, siis see värskelt väljaprinditud ja ajakirjanikele edastatud vana ajakava, millele Osila halvastivarjatud imestusega viitas, oli ikka täielik "tase")

arvatavasti oli samasugune tagasiside ka soome sportlastelt, sest sommid võtsid ühe kiilaka prillidega austria idioodi teleintervjuus letti ja küsisid otse, et mis jamps see on, et info sportlasteni ei jõua, kes peaks ju olema esimesed ja kõige tähtsamad, kelleni see peaks edastatama
(see arvas, et ju siis mõni soojendusstaadionil viibiv ateet kõrvaklappide tõttu kõike ei kuule)

budu
15.08.14, 22:58
Rasmus Mägi - Parim eurooplane 400m tõketes!

Mask
15.08.14, 23:32
No see Šveitsi poiss on vähemalt sündinud ja elanud Šveitsis aga sel EM-il on ka näha kodustatud aafriklasi ja ameeriklasi, mis vähemalt mulle isiklikult küll on vastumeelne. Ei suuda oma kodumaal tihedas konkurentsus läbi lüüa ja kolivad Euroopasse.

Aga õnne Rasmusele. Kuld jäi ilmselt närvide taha pisut.

hofnar
15.08.14, 23:36
Ma ei saa aru miks ei võiks olla eraldi võistlusi valgete eurooplaste jaoks???
SEe kodustatud aafriklaste võistlused on niii haiged juu!!

Iceman
15.08.14, 23:40
Täiesti nõus. Maailm ikka nii ebaõiglane. tahaks näha kordi mingi 4 aasta tagant jooksuvõistlusi, kus ainult valged.

orbitaaljaam
16.08.14, 00:15
Ma ei saa aru miks ei võiks olla eraldi võistlusi valgete eurooplaste jaoks???
SEe kodustatud aafriklaste võistlused on niii haiged juu!!

Täiesti nõus. Maailm ikka nii ebaõiglane. tahaks näha kordi mingi 4 aasta tagant jooksuvõistlusi, kus ainult valged.

http://www.focusst.org/forum/attachments/focus-st-brakes/6247d1363917294-brakes-oversensitive-joker-not-sure-if-serious-o.gif

ericbana
16.08.14, 00:31
Tahaks näha kordi mingi 4 aasta tagant jooksuvõistlusi, kus ainult valged.

Saksamaa meistrivõistlused aastatel 1936-44 ilmselt.

Gallacher
16.08.14, 00:53
Juhhei. Igatahes kõva saavutus Mägilt ja küll ta hakkab ka neegritele varsti kandu näitama. Oma rekordiga oleks juba praegu OMi või MMi finaalis, valgetest aga parim. 22 aastat on vanust ainult, rekordist peaks saama veel kärpida küll.

cbulls13
16.08.14, 01:01
Juhhei. Igatahes kõva saavutus Mägilt ja küll ta hakkab ka neegritele varsti kandu näitama. Oma rekordiga oleks juba praegu OMi või MMi finaalis, valgetest aga parim. 22 aastat on vanust ainult, rekordist peaks saama veel kärpida küll.

No Bekric on pool sekundit kiirem olnud ja ka vaid 23 ;)

ericbana
16.08.14, 11:34
Mägi üle on ikka täiega hea meel. Teades tead põgusalt ning olles ta treeninguid näinud, siis selle medali taga on ränkraske töö olnud. 400 tõkked on üks füüsiliselt ja tehniliselt keerulisemaid alasid üldse. Nüüd tegi mees nelja päevaga kolm väga head jooksu. Kogu Mägide tiim väärib seda. Lisaks suudab Rasmus anda väga häid intervjuusid. Sageli pole küsimused sama adekvaatsed (loe: Säärits). Neid sportlasi pole Eestis palju tegelikult. Ja nüüd on hea sammhaaval edasi minna, sest suurvõistlused toimuvad tähtsuse järjekorras.

JanK
16.08.14, 12:17
no sääritsa küsimus kätlin liivamäele, kui viimane oli öelnud, et vormi ajastus oli juunioride MMiks mitte praeguseks EMiks, oli selline, et LÕPPVÕISTLUSELE SIIS POLE JU VÕIMALUSTKI SAADA, ET TULID NIISAMA PROOVIMA, JAH?

.... keegi võiks sinna tema asemel tööle minna intervjueerima, ma olen dannarist palju head kuulnud viimasel ajal, kuigi jättis üsna introvertse mulje, kui ma ekspressis käisin.

krissucool
16.08.14, 12:24
no sääritsa küsimus kätlin liivamäele, kui viimane oli öelnud, et vormi ajastus oli juunioride MMiks mitte praeguseks EMiks, oli selline, et LÕPPVÕISTLUSELE SIIS POLE JU VÕIMALUSTKI SAADA, ET TULID NIISAMA PROOVIMA, JAH?

.... keegi võiks sinna tema asemel tööle minna intervjueerima, ma olen dannarist palju head kuulnud viimasel ajal, kuigi jättis üsna introvertse mulje, kui ma ekspressis käisin.

Mulle eriti meeldis, kui ta Marek Niitu küsitles peale 400 poolfinaali. Marek oli omadega nii läbi, et paistis et silme ees virvendab ja ükski sõna normaalselt suust välja ei tule. Aga ikka ta suutis teda seda mingi 5 minutit piinata. Üldse nagu enda ümbrust ei tajuks.

Mõnuagent 007
16.08.14, 13:10

Tänan pakkumast, aga ERR-i spordiosakonnal pole sellist palgafondi, et mind endale palgata. Ja ma kindlasti ei oskaks küsida "is it always hard for big mens in morning".

krissucool
16.08.14, 13:24
Tänan pakkumast, aga ERR-i spordiosakonnal pole sellist palgafondi, et mind endale palgata. Ja ma kindlasti ei oskaks küsida "is it always hard for big mens in morning".

Sul ei läheks see vist tõesti nii hästi läbi.

vaikiv mees
16.08.14, 14:16
Marek oli omadega nii läbi, et paistis et silme ees virvendab ja ükski sõna normaalselt suust välja ei tule

nii on see mix zone üles ehitatud - otse rajalt
intervjuusid andma (http://www.flotrack.org/coverage/240116-Daegu-Shenanigans-2011/video/504845-The-Athletes-Journey-Thru-the-Mixed-Zone-in-Daegu#.U-8u6_l_sRR)

ja veab, kui oled M.Niit, kellest keegi peale Eesti ajakirjanike huvitatud pole,
maailmanimed peavad seisatuma sisuliselt iga posti juures ja ei pea vist mainima, et küsitakse tavaliselt samu küsimusi

krissucool
17.08.14, 18:38
Mitte, et ma ETV-d süüdistaks, aga see on sitaks normaalne, et kui odav6istlus pea pool tundi juba käib ei ole kordagi sinna pilti saanud. Kui komentaatorid ei mainiks, siis ei teakski et selline ala käib.

hofnar
18.08.14, 18:43
Mitte, et ma ETV-d süüdistaks, aga see on sitaks normaalne, et kui odav6istlus pea pool tundi juba käib ei ole kordagi sinna pilti saanud. Kui komentaatorid ei mainiks, siis ei teakski et selline ala käib.

Võin küll eksida, kuid ETV minuteada pilti ei tee.

Mõnuagent 007
18.08.14, 19:26
ETV ostis minu teada ainult kettaks eripildi. Muidu tuli universaalne telepilt, sest keegi poleks osanud oodata, et Mätas midagi üldse viskab. Seega shit happens.

Võin küll eksida, kuid ETV minuteada pilti ei tee.

Marcus1999
07.03.15, 19:41
Tere ma olen alustanud tõsisemalt jooksmist alles selle aasta kooliaasta algusest.Erilis "pikamajooksu rekordeid ei ole.Praegu on ainult kaks minu isikliku tulemust mis on:
1,7km:6min.24sek.78sajandiku.
3,5km:14min.14sek

j6u1uv4n4
07.03.15, 19:46
Tere ma olen alustanud tõsisemalt jooksmist alles selle aasta kooliaasta algusest.Erilis "pikamajooksu rekordeid ei ole.Praegu on ainult kaks minu isikliku tulemust mis on:
1,7km:6min.24sek.78sajandiku.
3,5km:14min.14sek

Ma jooksin viiendas-kuuendas klassis cooperi testi näol 12 minutiga 3150m. Kui sa sellest parema tulemuse teed, oled kõva vend!

mcnamara
12.05.15, 00:26
Kas mu silmad näevad tõesti õieti, et VSB hakkab teemantliigat näitama? Oleks ka aeg see võistlus lõpuks Eestis nähtavaks teha.

vaikiv mees
12.05.15, 01:20
Kas mu silmad näevad tõesti õieti, et VSB hakkab teemantliigat näitama?

nii nad räägivad (http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/eesti/kergejoustiku-teemantliigat-saab-ule-pika-aja-taas-eestikeelsete-kommentaaridega-vaadata?id=71415043)

on sporti küll, mida näidata,
nii ei jäägi VSB suvel päris tühjaks

mcnamara
15.05.15, 21:34
Seda Doha teemantliigat tasub vaadata kui VSB seda ükskord näitab. Võimatud tulemused maikuu kohta, kolmikhüppes ületati 18 meetrit!

karl54
16.05.15, 02:37
Uibo tegi päris viisaka tulemuse - 8326 punkti, olevat migni vigastus ka veel olnud, kolm maailmatasemel ala ja ülejäänutes oli ta päris kehva ja enamasti jäi isikliekst rekorditest kaugele, ehk arenguruumi on küllalt, optimistina võiks loota, et OM ja 8500 punkti on igati jõukohane.

ericbana
16.05.15, 11:34
Uibo tegi päris viisaka tulemuse - 8326 punkti, olevat migni vigastus ka veel olnud, kolm maailmatasemel ala ja ülejäänutes oli ta päris kehva ja enamasti jäi isikliekst rekorditest kaugele, ehk arenguruumi on küllalt, optimistina võiks loota, et OM ja 8500 punkti on igati jõukohane.

Maailmatasemel alasid võib öelda, et ikka neli. Lisaks teibale, kõrgusele ja 1500m kindlasti ka ketas. Kuigi enda rekordist jäi veidi alla meetri puudu, siis 48.33 on kümnevõistluses maailma mõistes väga korralik tulemus. Ülejäänud alades saab jah kõigis kindlasti veel juurde panna.

fcfloraforever
16.05.15, 12:32
Maailmatasemel alasid võib öelda, et ikka neli. Lisaks teibale, kõrgusele ja 1500m kindlasti ka ketas. Kuigi enda rekordist jäi veidi alla meetri puudu, siis 48.33 on kümnevõistluses maailma mõistes väga korralik tulemus. Ülejäänud alades saab jah kõigis kindlasti veel juurde panna.

Kauguses pani juba 40cm vähem kui eelmisel rekordvõistlusel. Arenguruumi on kõvasti ja potensiaali väga kõrget tulemust rihtida täiesti olemas.

El President
16.05.15, 15:35
lisaks kaugusele ka 100m läks paar sekundikümnendikku kehvemini kui eelmises rekordiseerias. need tugevad punktialad, Erki Noole sool :)

GoldenEagle
17.05.15, 17:51
Eks kümpis olegi parimad punktialad tõkked, kaugus ja teivas, head veel 100 ja 400m. Kui meenutada, siis Noolel olid vaid esimene keskpärasel tasemel, ülejäänud head või väga head.

karl54
07.06.15, 15:53
No kurjam küll, Õiglane oli tegemas ikka kõva võistlust, aga jah ketas lõpetas 8000 punkti lootused, keegi vaatab võistlust? et mis tal seal juhtus, et nii pekki läks. Igastahes u23 ja kõrge koht ning võimas punktisumma võiks olla reaalne.

mcnamara
08.06.15, 13:24
Tõesti lahe, et Jamaika kettaheitjad ja Keenia odaviskajad möllavad. Vaheldust neile igavatele eurooplaste aladele.

cannuman
08.06.15, 15:32
Arvestades, et sajandeid on üksteist ja loomi odaga loobitud, siis oli vaid aja küsimus, millal mõni musta aafrika sportlane odaviskes tegusi tegema hakkab.

Tofoa
08.06.15, 16:24
Arvestades, et sajandeid on üksteist ja loomi odaga loobitud, siis oli vaid aja küsimus, millal mõni musta aafrika sportlane odaviskes tegusi tegema hakkab.

Ohustatud valge mees Türilt?

cannuman
08.06.15, 17:13
ei saa aru millest sa räägid

mjaasa
09.06.15, 11:51
Ohustatud valge mees Türilt?

Wtf? Mida ta valesti ütles?

karl54
21.06.15, 21:36
Huuuh nii huvitavat võitlust ei mäletagi, hakkasin alles muidugi oda lõpust vaatama aga enne kahte viimast ala oli Eesti poole punniga Leedust ja väljakukkumisest ees, siis Leedu naised tegid imejooksu ja suutsid napilt kahele võistkonnale ära teha ja see võibki tähendada Eesti jaoks halvimat, õnneks Eesti mehed võitsid oma jooksu ja Leedulased jäid 5. ehk vahe on vist nüüd pool punni Leedule ehk tuleb loota et viimasest jooksust jääb keegi Eesti ja Leedu vahele.

Võimas! Jäime püsima, 4x400 jooks oli suurepärane, samuti ületas ennast võimsalt Laanmäe, ehk odamehed hakkavad ka vaikselt vormi tõusma.

mcnamara
26.06.15, 17:40
10 (kümme!) jänkisprinterit jooksid juba USA meistrikate eeljooksudes 100 meetrit alla 10 sekundi. Ja nende kümne hulgas polnud Justin Gatlinit. Vist küll kõigil oli lubatust tugevam taganttuul, aga ikkagi jõhker tase.

Tofoa
26.06.15, 17:42
10 (kümme!) jänkisprinterit jooksid juba USA meistrikate eeljooksudes 100 meetrit alla 10 sekundi. Ja nende kümne hulgas polnud Justin Gatlinit. Vist küll kõigil oli lubatust tugevam taganttuul, aga ikkagi jõhker tase.

Küllap kirjutati neile uued rohud välja.

karl54
06.07.15, 12:44
Kuigi Eesti koondis oli sedapuhku üpriski nõrk saadi korralik kolmas koht, meestel oli 10. parimast kohal ehk ainult 1? Kask võib teoreetiliselt ka top 10 olla hetkel. Ka naistel oli puudujaid, aga esinumber oli kohal ja tegi suurepärase võistluse.

Kes siis on järgmine 8000 punkti ületaja ja mitu neist 6 seda teha võiks?

Õiglane - 8000 punkti ei tohiks olla mingi küsimus tema puhul, kui mitte see hooaeg, siis järgmine aasta tuleb ära. 100 ja 400 võiks korralik arenguruum olla, mitmel alal on ta maailmatasemel, nt oda ja ka kuul liigub sinnapoole.

Tšernjavski - Ülimalt stabiilne ja ühtlane, aga peaks igal alal veidi juurde panema, 8000 punni ei tohiks olla probleem.

Rosenberg - Ka tema võiks 8000 ära teha

Leemet - Enamus alad on ikka üpriski kehvad hetkel, tundub nendest kõige nõrgem.

Saluri - Pole see aasta võistelnud, aga tema kõrgus oli nii jube, et hetkel ei oska kommenteerida,loodetvasti on seda suutnud arendada, paar ala oli veel kehvad, samas nt 100 ja 400 olid võimsad ja tema 8000 punkti võimalusi maha ei kannaks.

Liitmäe - Ei usu, et ta kunagi 8000 täis saab.

karl54
15.07.15, 20:43
Kui Uibo on juba lähedal maailma tipule ja Õiglane suutis omavanuste seas medali teenida, siis meie tulevane Eesti rekordi omanik, loodetavasti ei sõnunud ära, on alustanud U-18 mm. ülimalt võimsalt ja edestab juba peale kahte ala konkurente rohkem kui 120 punktiga ja 7900-8000 punkti võiks isegi olla reaalne, ei tasu muidugi unustada, et võisteldakse kergemate heite- ja tõukevahenditega ja ka tõketekõrgus on väiksem. Esimesel kahel alal on tulnud head tulemused, 100 m võiduaeg oli 10.93 ja kauguses tuli korralik 7.53, loodetavasti jätkab samas vaimus, Eesti kergejõustik vajaks ka lõpuks oma superstaari, Nool ja Kanter olid küll maailma tipus, aga kumbki ei olnud oma ala täielik valisteja.

ericbana
15.07.15, 21:29
Kui Uibo on juba lähedal maailma tipule ja Õiglane suutis omavanuste seas medali teenida, siis meie tulevane Eesti rekordi omanik, loodetavasti ei sõnunud ära, on alustanud U-18 mm. ülimalt võimsalt ja edestab juba peale kahte ala konkurente rohkem kui 120 punktiga ja 7900-8000 punkti võiks isegi olla reaalne, ei tasu muidugi unustada, et võisteldakse kergemate heite- ja tõukevahenditega ja ka tõketekõrgus on väiksem.

Kui ta vähegi oma ära teeb, siis 8000+ tuleb sealt ilma igasuguste probleemidega. Arvutasin, et selleks tulemuseks ei peaks ta isegi võrreldes rekorditega midagi üle võimete tegema. Isegi nõks alla üksikalade rekorditega peaks 8100 ka reaalne olema. Seda muidugi eeldades, et ta vähemat 35 sekundit 1500m kiiremini jookseb. Aga ta on varemgi näidanud, et kui maailmarekordi võimalus on, siis on ta suuteline vägagi normaalselt jooksma. Eriti omavanuste konkurentsis.

Hetkel on küsimus minu jaoks ainult teibas. Tulenevalt sellest, et ta on teibaid vahetanud ja hoojooksu muutnud, on see ala hetkel ebastabiilne. Kui ta seal aga umbes 4.40-4.50 kirja saab, siis tuleb ka kuld ilmselt. Aga kui arvestada, et võimeline on ta teivast hüppama ju 40-50cm rohkem, mis tähendab 120-150 lisapunkti, siis kõik on võimalik väga heaks punktisummaks

ericbana
16.07.15, 09:23
Jama. Kõrguse ja 400m andis endaga võrreldes üsna palju järgi. Mõlemad üsna kallid alad ka. Nüüd tuleb teha korralik teine päev. Samas erilisi nõrku alasid va jooks tal pole seal võrreldes konkurentidega. Selge on see, et nüüd peab teibas arvestatava tulemuse hüppama kulla võitmiseks.

Mask
17.07.15, 00:00
621480871208570880
https://pbs.twimg.com/media/CJ_xjvOWcAA7GF9.jpg:small

dareth
17.07.15, 03:52
Njaa, selle pildi järgi suhteliselt kehv tehnika konkreetsel hüppel vähemalt.

Selles vanuses on peab võiduvõimaluste vaagimisel pigem vaatama põhikonkurentide nõrkasid kohtasid ja kui võimelised nad on neid parandama. Näiteks prantslane Besson viskas oda oma isiklikust rekordist 10m kaugemale. Samas loodame, et Hausenberg suudab 1500 m ka vähemalt 5 minuti algusesse joosta. Sest noh, isegi mina suudan 5.30 joosta (aga mitte 400 m 52 s).

dareth
17.07.15, 03:57
Nojah, vahepealse teivashüppe tulemused unustasin vaatamata. Aga jällegi, 4,20 ja 65 cm isiklikust rekordist vähem.

Tundmatu
17.07.15, 07:22
ei tulnud välja 5:33.

kokku siis pronks
Njaa, selle pildi järgi suhteliselt kehv tehnika konkreetsel hüppel vähemalt.

Selles vanuses on peab võiduvõimaluste vaagimisel pigem vaatama põhikonkurentide nõrkasid kohtasid ja kui võimelised nad on neid parandama. Näiteks prantslane Besson viskas oda oma isiklikust rekordist 10m kaugemale. Samas loodame, et Hausenberg suudab 1500 m ka vähemalt 5 minuti algusesse joosta. Sest noh, isegi mina suudan 5.30 joosta (aga mitte 400 m 52 s).

mcnamara
17.07.15, 10:39
Saksa poiss tegi ju jõhkrad viimased kolm ala - oda koguni üle 78 meetri. Ja saigi lõpuks 8000 punkti ületatud.

karl54
17.07.15, 13:34
See 1500 tekitab küll palju küsimärke. Kuidas saab olla nii kehv? Motiovatsioonipuudus vist ei saanud probleemiks olla, ikkagi hõbeda peale võitlus, võibolla 8000 punktist kaugele jäämine, nt teibas ebaõnnestumine morjendas ja ei suutnud kõike välja panna ja temasuguse venna jaoks pole vahet kas hõbe või pronks. Ei tahaks seda siiski uskuda, aga jah imelik igastahes.

cannuman
17.07.15, 13:38
Mis aega ta tavaliselt 10-võistluse sees 1500m jookseb ka?

Nurmekas
17.07.15, 13:55
Õnneks seda 1500m on kõige lihtsam lihvida.
100m tulemust kõvasti parandada on hulka keerulisem, nagu üldse plahvatuslike alade tulemusi.
Ses mõttes võrreldes Õiglasega on HC-l ikka helgem tulevik ees, sprindid ja kaugus praegu juba korralikud tal.

karl54
17.07.15, 15:17

Vist ka sinna samasse kanti nagu eile, aga noh ega ta palju neid 10-võistlusi elus teinud nüüd pole ka. Lihtsalt see aeg tundub täitsa pühapäevasportlase tasemel. Ma ikka lootsin, et varem on motivatsioonipuudus olnud nii aegalselt jooksmise põhjuseks, aga noh tundub, et ei jaksagi pingutada hetkel.

karl54
17.07.15, 15:26
100m tulemust kõvasti parandada on hulka keerulisem, nagu üldse plahvatuslike alade tulemusi.
Ses mõttes võrreldes Õiglasega on HC-l ikka helgem tulevik ees, sprindid ja kaugus praegu juba korralikud tal.

Õiglase jama ongi, et ta on oma parimas 10-võistluues pea kõikidel aladel isikliku lähedale teinud, ehk ma ei näe, kuidas nüüd mingi väga suur areng võimalik oleks vee,l 8100-8200 ideaalsel juhul, aga temast mingit Uibot ei tule. Loodetavasti eksin. Üldse need u-23 vennad tunduvad sellised Raja-Riitmuru-Kukk-Arro tasemel vennad, aga noh 1 mees maailma tipus on juba Eesti jaoks piisav, pluss Hausenberg loodetavasti ka mõne aasta präast.

Uibo puhul ongi aisnaks mureks kiirus, 100, 400 ja 110, ta on ju suutnud 11. kanti joosta, kui ta suudaks nendel aladel veidi juurde panna 10.90-11.00, 49.00-49-50, 14.30-14-50 siis võiks hakata mõtlema 8500 punkti ründamisest, kuul ja oda paranevad tal veel ja kõrguses, kauguses, teibas, kettas on ta maailma tipus 10-võistlejate seas ja 1500 on ka ebaeestlaslikult kõva, ehk see aasta ma veel ei usu mm. suurt tulemust aga järgmine hooaeg Euroopakatelt ootan medalit ja 8500 punkti ründamist, loodetavasti see USA ei sega ja suudab ka suve lõpus ja väljaspool võimsaid tulemusi teha.

cannuman
17.07.15, 16:31

Vist ka sinna samasse kanti nagu eile, aga noh ega ta palju neid 10-võistlusi elus teinud nüüd pole ka. Lihtsalt see aeg tundub täitsa pühapäevasportlase tasemel. Ma ikka lootsin, et varem on motivatsioonipuudus olnud nii aegalselt jooksmise põhjuseks, aga noh tundub, et ei jaksagi pingutada hetkel.

Kui loomulikust pole kopsu (hapnikutarbimist) antud, siis saab loomulikult kõvast vaeva nähes sealt sekuneid kärpida. Aga kui sinna trennis ohtralt auru panna, siis muud alad kannatavad. See 1500m pole eriline punktiala ka, seega mõistlikum ikka muule keskenduda.

mcnamara
17.07.15, 16:33

Kuskilt Eurospordi pealt nägin Hausenbergi 400 jooksu, mis oli kaunis koomiline. 300 meetrit pingutas täiega ja juhtis ülekaalukalt, aga viimased sada sisuliselt sörkis. Ilmselt see vastupidavus on ikka nõrk koht.

ericbana
17.07.15, 17:40

Kui loomulikust pole kopsu (hapnikutarbimist) antud, siis saab loomulikult kõvast vaeva nähes sealt sekuneid kärpida. Aga kui sinna trennis ohtralt auru panna, siis muud alad kannatavad. See 1500m pole eriline punktiala ka, seega mõistlikum ikka muule keskenduda.

1500m ta ülemäära palju jooksnud ei ole tõesti. Kõik kodused ja Balti võistlused on sellised, et kuna 9 alaga on meeletu vahe sees, siis õieti ta jooksma seda läinud polegi (st seda tema aega jooksmiseks nimetada on palju). 2013.aastal veel B klassis jooksnud aeg 5.03,97 on ehk parim näitaja. Jooksnud eile sarnase aja, olnuks ülekaalukalt hõbe käes.

Motivatsiooni küsimus on see täiesti selgelt. Iga sellise treenitusega tüüp jaksab ilusti 4.55-5.00 joosta tegelikult. Hausenberg muidugi tundub küll selline vend, et kas kuld/maailmarekord või mitte midagi. Ilmselgelt oleks ta olnud suuteline hõbedaks vajaliku aja ära jooksma. Miks ta seda ei teinud, on küsitav.

On üsna selge, et tugevat 1500m jooksjat temast ei saa, aga kui tahta meesteklassis midagigi ära teha suures plaanis, siis PEAB ta hakkama jooksma tulevikus 4.45-4.50 vahele. Muidu pole eelmisest 9 alast vähimatki tolku, kui ta parimatele sellel ala 300p+ tagasi annab.

Mina olen temalt näinud vist ainult ühte tõelist pingutust jooksus ja see oli talvel 7-võistluses kui ta noorte maailmarekordi püstitas. Siis oli vaja joosta selleks kindel aeg. Hausenberg jooksis 2.56,46 ja sammust oli näha, et see oli ka võimete poolest lagi praegu.

Kui ise sama vanalt kergejõustikuga tegelesin, siis jooksin ma 1000m maksimumpingutusega 2.48 ja 1500m 4.49. Kusjuures jooks oli mu üks nõrgimaid alasid üldse. Üldse ei usu, et Hausenberg selles kontekstis vähem treenitum vend on hetkel.

PS. Kergejõustikuhuvilisena ja ka noorte võitlustele sattununa olen mina tema puhul märganud ühte asja, miks tal jooks nii kehv võib olla. Hausenberg jookseb minu meelest nii 1500m kui 400m puhtalt sprinteri sammuga. Ehk üldise vastupidavuse juures peaks nendel aladel ka tehnikat lihvima. Ta jookseb väga väikese ja keha koormava sammuga pikemat maad. Treenerid peaks tal jooksusammu kuidagi pikemaks ja ökonoomsemaks saama, siis on lootust ka arenguks.

Sama lugu näiteks 400m tagasirgel ja kurvis. Seal peaks jooksma pikema sammuga, samas säilitades kiirust. Ei imesta, et sellise tehnika juures pärast 300m poiss surnud oli.

Aga noh. Kokkuvõttes me räägime ju septembris 17 aastaseks saavast tüübist. Kõige ebaõigem asi oleks praegu poiss ületreenida ja siis ühe noore tilevikutähe langust jälgida. Loodetavasti on asi ikka peas kinni, sest seda asja on õigete inimeste juhendamisel kõige lihtsam parandada.

mcnamara
06.08.15, 11:45
Vaatan Venemaa MM-koondist ja sealt paistab hästi kätte, mis on juhtunud. Eriti silmapaistev, et kolme käimisala peale on koondises üks mees ühel distantsil. Kõik need kolmikvõite võtnud käijad on dopingukeelu all.

karl54
13.08.15, 18:47
Eesti koondis on siis 15 liikmeline, tegusid oodatakse peamiselt Kanterilt, kes hea õnnestumise korral võiks veel ühe medali saada, Mägi ja finaalikoht peaks olema igati reaalne ja üks odameestest esikümnesse oleks ka tore. Ise ootan enim just 10-võistlust ja 7-võistlust, kui Uibo puhul on mul mitmeid küsimärke, nt juba kolmas 10-võistlus see aasta ja tiitlivõistlused on teine asi tavaliselt kui need USA võistlused, siis 7-võistluses võiks Grit küll lõpuks ühe võimsa summa kokku panna, kindlasti on ta võimeline ka 6350 punkti alistamiseks, miks mitte ka 6400 punkti, või olen väga suur optimist? Oskavad ju Eesti mitmevõistlejad järjepanu suurvõistlustel ebaõnnestuda. Igastahes 13.35, 1.78-1.80, 12.50-13.00, 24 algusesse, kuigi võiks olla ka enamaks võimeline, kaugus on endiselt suurim küsimärk ja murekoht, aga 6.20 peab ära tulema, 6.40 on kindlasti võimalik, odas 50 meetrit umbes ja 2.15 jooks. See on muidugi väga optimistlik pakkumine, kuigi ta on kindlasti enam kui võimeline nendeks tulemusteks, aga pea alati ebaõnnestub tal mõni ala täielikult.

ericbana
14.08.15, 14:11
7-võistluses võiks Grit küll lõpuks ühe võimsa summa kokku panna, kindlasti on ta võimeline ka 6350 punkti alistamiseks, miks mitte ka 6400

Šadeiko on paraku just vaimselt liiga nõrk, et sellist summat teha. Eriti Aasias ja tiitlivõistlusel.

karl54
21.08.15, 17:32
Homme hakkab siis MM pihta, ega keegi juhuslikult ei tea, kas kuskil tagantjärgi saab ka vaadata, ei saa kahjuks enamasti laivis vaadata.

Väravavaht
21.08.15, 17:45
Tellid omale lisaks salvestamise või ajamasina, vastavalt Elioni või Starmani põhiteenusele...

Kui ei ole varem nii pidi lähenenud, siis võin vihjeks öelda, et tänasel päeval vaatan laivis vist üldse ainult sporti, kõik muu mudru aga siis, kui mul aega on...

Nädalavahetuseti on muidugi ülekanded öösiti veidratel aegadel st. siis nende keskpäeval? Iseenesest vähemalt nädala sees algavad ülekanded õnneks ikkagi pärastlõuna paiku ehk siis nende õhtul?

mcnamara
25.08.15, 17:41
Farah, Ennis ja Rutherford. 2012 is back! :)

j6u1uv4n4
25.08.15, 17:52
Farah, Ennis ja Rutherford. 2012 is back! :)

Ennis ja Rutherford olid mõlemad õnnega koos kuna suurimad (võimekamad) konkurendid hävisid.Veidi huumorit (http://www.independent.co.uk/sport/general/athletics/pawel-fajdek-polish-champion-pays-taxi-fare-with-world-athletics-championship-hammer-gold-medal-after-getting-hammered-in-beijing-10470653.html)

mcnamara
25.08.15, 18:03
Ennis ja Rutherford olid mõlemad õnnega koos kuna suurimad (võimekamad) konkurendid hävisid.

Loeb ainult see, mida otsustaval päeval suudad.

Gallacher
25.08.15, 19:22
Poolakas Pawel Fajdek sattus Pekingis toimuval kergejõustiku MMil piinlikku olukorda, kui läks oma kuldmedalivõidu tähistamisega veidi liiale, kirjutab Independent.

Vasaraheite finaalis raudmuna 80.88 kaugusele saatnud ja teistkordselt maailmameistriks kroonitud Fajdek ärkas hommikul hotellitoas üles ja avastas, et kuldmedalit polegi öökapil. Poolakas teavitas otsekohe ametivõime, kes asusid kadunud väärismetalli taga otsima.

Fajdeki eelmise õhtu käike sammhaaval taastades jõudsid politseinikud õige pea taksojuhini, kelle käes oligi poolaka medal. Taksojuhi sõnul oli purjus Fajdek selle ise talle andnud, teatades, et tasub sel moel sõidu eest. Pärast politseinike poolset veenmist andis mees kuldmedali siiski Fajdekile tagasi.
Pekingis MMi kajastanud Poola ajakirjanike sõnul oli Fajdek õhtusel medalipeol tõepoolest joviaalses meeleolus ja tarbis ka mehemoodi vägijooke.

Lõbus lugu ja õnneliku lõpuga ka.

j6u1uv4n4
26.08.15, 15:38
Yego on loom!

_AI_
26.08.15, 16:41
Kas keegi on püüdnud üldse küsida füsioloogidelt jms teadlastelt, et kuidas on võimalik, et mees on dopinguga aeglasem sprinter kui dopinguta (khm, jätame välja, et väidetavalt)? #absurd

-RoMaRiO-
26.08.15, 16:56
Kas keegi on püüdnud üldse küsida füsioloogidelt jms teadlastelt, et kuidas on võimalik, et mees on dopinguga aeglasem sprinter kui dopinguta (khm, jätame välja, et väidetavalt)? #absurd

mkm. Jumal Bolt päästis kergejõustiku! Ise sellele komöödiale ei ole tänavu viitsinud väga palju tähelepanu pöörata, aga odavise oli küll vägev.

Mõnuagent 007
26.08.15, 17:06

Üks on looduslik friik, noh.

eika
26.08.15, 17:21

Üks on looduslik friik, noh.
Ma saan aru, et küsimus oli Gatlin enne ja Gatlin nüüd? (Ei?) Noh, kui sa 4a sporti ei tee ja kütad rahus dopsi, siis oledki 33a eluvormis härg, sellal kui Boltid hakkavad kahekümnendate lõpus juba ära kustuma. Bolt võiks ka karjääri ära lõpetada, siis 3a EPOt ja hirvesarveleotist kütta ning siis tagasi tulla ja 8.90 joosta.

j6u1uv4n4
26.08.15, 17:39
Niipalju kui soomes tv-s räägiti, siis neil kes on kunagi dopingut kasutanud on treeningutel kerge eelis. Mingi muscle memory teema.

karl54
26.08.15, 17:48
Aafrika on võimas, hetkel juba 9 kulda, P-Ameerikal on vastu panna vaid 6 kulda ja Euroopal on 7 kulda hetkel, Venemaa ja USA on hetkel täielikult ebaõnnestunud, samal ajal Keenia on võtnud ka kuldasid aladelt, kus seda ei oodatud nende poolt. Varem on vaid 2 korda juhtunud sellinne asi, et USA pole võitnud mm. kõige rohkem kuldasid, kui esimesel mm. suutsid Sakslased võita rohkem kuldasid, kahe riigi peale lausa 12 ja 2013 siis Venemaa kodusel mm, korra on ka USA ja Venemaa saanud võrdse arvu kuldasid. Sellel mm. on siis tänu USA halvale algusele tulemas korralik heitlus neil Keeniaga. USA saab väga väga suure tõenäosusega kulla meeste 10-võistluses, n 400 ja mõlemas pikemas teates, lisaks ka n 110 tk, pigem saavad nad ka kulla meeste tõkkes ning 4x100 on ka võimalik nii naistes kui ka meestes. M kolmik N-kaugus on ka lootustandvad, ehk suure tõenäosusega on ka USA seekord kullatabeli tipus. 7-8 kulda tundub kindel, pigem siiski usun, et tuleb 10. kulla kandis, ehk siis Keenia vajaks 4-5 kulda. Ühtegi kindlat ala neil enam pole, aga naiste 800, m 1500, m Maraton, lisaks ka miks mitte n 5000, ehk tuleb huvitav võistlus nende riikide vahel.

mcnamara
26.08.15, 21:24
Ma väga loodan, et vähemalt naiste neljasadat jänkid ei võida. Noor Miller võiks suuta väga jõhkra aja joosta poolfinaali põhjal.

_AI_
27.08.15, 00:46
Ma saan aru, et küsimus oli Gatlin enne ja Gatlin nüüd? (Ei?) Noh, kui sa 4a sporti ei tee ja kütad rahus dopsi, siis oledki 33a eluvormis härg, sellal kui Boltid hakkavad kahekümnendate lõpus juba ära kustuma. Bolt võiks ka karjääri ära lõpetada, siis 3a EPOt ja hirvesarveleotist kütta ning siis tagasi tulla ja 8.90 joosta.

Jup, seda mõtlesin jah. Aga noh, teaduslik see seletus muidugi pole, eks.

vaikiv mees
27.08.15, 17:15
näh, Felix võttis N400m ikka USA-le kulla ära,
aga Jamaika valitsemisajal pole vähemalt 2x3 sprindikulda ameeriklastele broneeritud nagu kunagi

kui sa 4a sporti ei tee ja kütad rahus dopsi

ümber maja sörkjooksu tegev harrastussportlane võib oma lõbuks dopinguga eksperimenteerida,
aga bännitud sportlane peab vist ikka kontrolle kartma

Eesti dopinguvastased reeglid (pdf (http://www.antidoping.ee/wp-content/uploads/2014/12/Eesti_Reeglid_2012ET-hetkel-kehtiv.pdf)): Võistluskeelu ajal jääb karistatud isik endiselt dopingukontrolli objektiks, välja arvatud juhul, kui karistatud isik võistluskeelu kehtimise ajal sportlaskarjääri lõpetab.

idikas
27.08.15, 17:27
Kas see ongi nii lihtne, et saaks nii teha: jääd vahele - lõpetad koheselt karjääri - kütad 4a dopsi - karistus läbi - tuled kohe tagasi?

El President
27.08.15, 17:32
samas peaks ka küsima, kuidas kontrollitakse vahepealsel ajal neid kangelaslikke noori emasid, kes pärast sünnitust võistlusrajale naasevad ja võite nopivad. meenub, et meie kuulus suusapiiga näiteks venitas viimase hetkeni ametliku otsusega, ladudes samal ajal usinalt põhja uueks hooajaks.

j6u1uv4n4
28.08.15, 17:06
Grande Schippers! Vot see oli kõva 200m jooks. Pea 20 sekundit oli selline tunne, et jamaikalanna võidab :D

JuriM
28.08.15, 17:26
Üldse võimsad jooksud täna olnud, alates kümpi meestest juba..

Naiste 100 tõkkeid oli ka uskumatu :D

mcnamara
31.08.15, 13:48
Väga mahlased ja magusad üheksa päeva olid. Ma naudin neid kergejõustiku suurvõistlusi alati täiega.

Staadium
31.08.15, 15:17
WOW .... mida pidu meie sportlaste seas. Ja jooksiski ennast olümpiale. Kurat ma olen nii rõõmus. Avan kohe kaks viinapudelit korraga!!! Oot, mis su nimi oligi nüüd? Ahh.. Liina. Mis siis et mehed jooksid sust kaks ringi mööda, aga tähtis on see, et saavutatud 29. koht viib sind olümpiale!
Mind ka kisub olümpiale viimasel ajal. Nüüd rohkem pole vaja, kui lihtsalt Joosta. Jooksma hakkan iga päev ja kuhu iganes. Jooksen toast välja ja siis kohe tuppa tagasi. Jooksen ka kaugemale, otse prügikastini, kuhu mu prügi maandub. Tahaks veel joosta, aga ei tea kuhu??? Panin kohe hunniku küsimärke, et asi selgem oleks.
Niih jooksin ära...hingeldan....veeel hingggggeldan................raske raisk.......ja saigi see 15 meetrit joostud.
Aga olümpiale peab minema! Seda 29. kohta on vaja kaitsta ja võibolla ka saavutad 28. koha. Näpud pöidlas ja hoian veel paar aastat!

eika
31.08.15, 15:26
WOW .... mida pidu meie sportlaste seas. Ja jooksiski ennast olümpiale. Kurat ma olen nii rõõmus. Avan kohe kaks viinapudelit korraga!!! Oot, mis su nimi oligi nüüd? Ahh.. Liina. Mis siis et mehed jooksid sust kaks ringi mööda, aga tähtis on see, et saavutatud 29. koht viib sind olümpiale!
...
Aga olümpiale peab minema! Seda 29. kohta on vaja kaitsta ja võibolla ka saavutad 28. koha. Näpud pöidlas ja hoian veel paar aastat!
Eem, eelmisel olümpail oli vist mingi 2 kergejõustiklast esikahekümnes . Selliselt mõeldes tasuks vist üleüldse kolm sportlast Riosse saata (Kanter, Mägi, Uibo) ja ülejäänud tehastesse liinitööle saata.

Mõnuagent 007
31.08.15, 15:34
See on positiivne, et ainult üks neist sai. Siis saavad teha nii, et Leila alustab, Lily jookseb keskel ja Liina tuleb siis üle lõpujoone. Sünnib Euroopa rekord ja saame umbes 15. koha!

Rudy
31.08.15, 15:40
See, et alaliit saadab sportlasi vägisi olümpiale on seletatav rahaliselt. Nimelt mingi riigi või kultuurkapitali rahastamise üheks mõõdupuuks on eelmisel perioodil olümpial käinud sportlaste arv, seega igasuguse "turisti" eest saab rohkem pappi alaliit.

mcnamara
31.08.15, 15:41
Tegelikult on see super, et Pekingis suudetakse olümpianorm täita. Jah, see norm pole maratonis päris teiste aladega võrreldav, aga sellistes tingimustes teda täita on ikkagi palju suurem saavutus kui kusagil kevadiselt jahedas Londonis või sügisel Berliinis.

Staadium
31.08.15, 15:50
Eem, eelmisel olümpail oli vist mingi 2 kergejõustiklast esikahekümnes . Selliselt mõeldes tasuks vist üleüldse kolm sportlast Riosse saata (Kanter, Mägi, Uibo) ja ülejäänud tehastesse liinitööle saata.

Minu tehases toodetakse ketsipaelu. Kui minu ketsipaelad jõuavad proffisportlasteni, siis ma ei saa aru miks nendest kasu ei ole. Peaks vist Platinile kirjutama ja pärima aru . Miks kurat mu ketsipaelad ei tõsta sooritusi maailmatasemel? Usun, et Ussain Bolt jookseks minu kestsipaeladega 2 sekki kiiremini 100 meetrit ja Cristiano (see homo) lööks 5 väravat mängus.
Point ongi selles, et tuleb ketsipaeladele panustada!

Oh jah vahepeal mõtlesin välja peagavastuseinajooksmis konkursi. Sinna on oodatud kõik maratonijooksjad. Ja enamuses siin kirjutajad võik ka proovida seda spordiala. Maailmarekord on purustamta. Keegi pole suutnud veel üle kahekorra seina purustada peahoobist!

mcnamara
31.08.15, 15:52
Blokitute nimekiri polnudki enam ammu täiendust saanud. :)

Staadium
31.08.15, 16:12
See on positiivne, et ainult üks neist sai. Siis saavad teha nii, et Leila alustab, Lily jookseb keskel ja Liina tuleb siis üle lõpujoone. Sünnib Euroopa rekord ja saame umbes 15. koha!

Et vägistas end üle lõpujoone on supersooritus? Ah ah... ma vist rohkem jooksmisega ei tegele. Aga muideks tahaks väga maailma näha ja MM ja OM sobivad mulle. Nüüd jooksen ka üle Peipsi järve. Saavutuse panen kirja, aga telepilt jäägu teie pakkuda.

Ericc
31.08.15, 16:13
wtf siin toimub?

Mõnuagent 007
31.08.15, 16:18
wtf siin toimub?

Keegi on teatud staadiumis.

eika
31.08.15, 16:19
Harrastusdoktor eikale tundub, et klassikaline juhtum, kus inimene on hakanud eelmisel nädalal alkoholi tarbima ja läinud maakeeli öeldes tsüklisse. Eeldatavasti aitaksid lihase- ja veenisüstid, tilkinfusioonid või Esperaali (disulfiraam, antabus) implanteerimine pisioperatsiooniga.

Mõnuagent 007
31.08.15, 16:22
Harrastusdoktor eikale tundub, et klassikaline juhtum, kus inimene on hakanud eelmisel nädalal alkoholi tarbima ja läinud maakeeli öeldes tsüklisse. Eeldatavasti aitaksid lihase- ja veenisüstid, tilkinfusioonid või Esperaali (disulfiraam, antabus) implanteerimine pisioperatsiooniga.

Või tõkkeroomaja Marko Mägi saabus Pekingist tagasi ja avastas, et mingi kolmiktuust võetakse ka Riosse kaasa. Naised rikuvad ju alati peo ära, saaks klemmidega tina panna, aga Gerd Karter hakkab härga mängima ja naisele meeldida tahtma. Pidu kohe tükk maad magedam.

Staadium
31.08.15, 16:24
Või tõkkeroomaja Marko Mägi saabus Pekingist tagasi ja avastas, et mingi kolmiktuust võetakse ka Riosse kaasa. Naised rikuvad ju alati peo ära, saaks klemmidega tina panna, aga Gerd Karter hakkab härga mängima ja naisele meeldida tahtma. Pidu kohe tükk maad magedam.

Booooring. Wake up....

Tofoa
31.08.15, 20:37
Oh jah vahepeal mõtlesin välja peagavastuseinajooksmis konkursi. Sinna on oodatud kõik maratonijooksjad. Ja enamuses siin kirjutajad võik ka proovida seda spordiala. Maailmarekord on purustamta. Keegi pole suutnud veel üle kahekorra seina purustada peahoobist!

Tundub, et maailmarekord on hetkel sinu käes.

Staadium
31.08.15, 23:27
Tahaks tõkkeid joosta tagurpidi ja paar kukkerpalli paneks kah sisse. MM here i come.

vaikiv mees
02.09.15, 17:23
Leila alustab, Lily jookseb keskel ja Liina tuleb siis üle lõpujoone.

dannarist on saamas ekspressi huumorirubriigi (http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/flash-kui-kolmikud-oed-vahetustega-jookseksid-siis-oleks-eesti-maailma-parim-maratonimaa?id=72343141) püsiautor

Kalp
06.09.15, 18:49
Ah et siis Magnus Kirt ja kohe 86.65!?Huvitaval kombel pritsib just Kohila staadionilt neid heitjate/viskajate rekordtulemusi...

futbolidipaul
06.09.15, 19:25
Ah et siis Magnus Kirt ja kohe 86.65!?Huvitaval kombel pritsib just Kohila staadionilt neid heitjate/viskajate rekordtulemusi...

Hea tuule koridor?

JuriM
06.09.15, 19:35

Kohila peaks olema lahtine staadion, mitte selline katel nagu enamus need Olümpia areenid on, väga kõrgete seintega.

Mõnuagent 007
06.09.15, 19:40
Kas odas on üldse tuulekoridor väga määrav?

futbolidipaul
06.09.15, 20:12
Kas odas on üldse tuulekoridor väga määrav?Manage the wind. The javelin is an aerodynamic implement, and its flight is governed by aerodynamics. The strength and direction of the wind can greatly affect the distance of the throw. Here are some considerations to help master the wind, no matter its direction.

The approach run: A strong headwind or tailwind will change the normal approach by as much as 3 or 4 feet—a meter or more. Use the practice sessions to learn to adjust the length of the run with different strengths of headwind and tailwind. Then, when competing, the athlete can make his/her adjustment easily and throw with confidence.
If a tailwind or headwind is coming at an angle, one may be able to improve the throw by changing the direction of the approach by 10-15 degrees by running toward the right or left sector line to get a more favorable angle for the wind. For example, if the wind is coming from behind and from the left, one should start at the left edge of the runway and run toward the right end of the arc. It may not seem like much, but every inch counts.

Side winds are tricky. When experiencing a side wind during the workout, experiment and watch what the wind does to the throw. Again, if one is familiar with the wind in all its variations, one will be more confident than one’s opponents.

The release angle (angle of attack): For a strong headwind, one should throw flat or even have a negative angle of attack. For a strong tailwind, throw with a steeper-than-usual angle of attack.
Release height. The stronger the headwind, the lower one should throw the spear. The stronger the tailwind coming from behind, the higher the spear needs to be thrown.
Javelin selection. Javelins with thick points are designed to be thrown with tail winds. Javelins with a sharper, narrower point fly better into a head wind.
Always be conscious of the wind when practicing. Make the wind a friend, and it will help one throw farther than the throwers who do not know how to handle it.

GoldenEagle
09.11.15, 19:15
http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/maailm/wada-raport-soovitab-venemaa-kergejoustiklased-iaafist-valja-visata?id=72907527

mcnamara
11.01.16, 16:21
Kõigi maailmarekordite nullimine on muidugi huvitav mõte, aga ilmselt mitte liiga otstarbekas. Dopinguvõtmine ju jätkub ja ka edaspidi kaheldakse siis juba uute rekordiomanike tulemustes. Ega keegi ju näiteks Marita Kochi rekordit tõsiselt ei võta, olgu ta seal tähtsas raamatus kirjas - see on lihtsalt ajalooline hoiatus kui hulluks võib asi minna.

GoldenEagle
12.01.16, 23:46
Kõigi maailmarekordite nullimine on muidugi huvitav mõte, aga ilmselt mitte liiga otstarbekas. Dopinguvõtmine ju jätkub ja ka edaspidi kaheldakse siis juba uute rekordiomanike tulemustes. Ega keegi ju näiteks Marita Kochi rekordit tõsiselt ei võta, olgu ta seal tähtsas raamatus kirjas - see on lihtsalt ajalooline hoiatus kui hulluks võib asi minna.

Samasse kategooriasse võib panna ka Kratochvilova jm 80datel püstitet ilmarekordid, samuti Hiina jooksjate 90date sooritused.

mcnamara
11.05.16, 12:21
Tuli uudis, et üleni habemesse kasvanud Andreas Thorkildsen on karjääri lõpetanud. (http://www.nrk.no/sport/thorkildsen-legger-opp-1.12940707) Üks oda lennutamise ajastu seega lõppenud.

dontastik
30.06.16, 00:50
Maailma kõigi aegade 11. tulemus.

https://www.youtube.com/watch?v=ecPCcb5ICgc

+

748230068737028096

Shaq
09.07.16, 20:40
Vaatasin eile Balta intervjuud, mis ta peale võistlust andis ja väga kurb oli ikka vaadata kuidas ta pisarad silmas ja nutt kurgus vastab Sääritsa küsimusele, et noh mis tunne on. Vaatasin 4x400 meeste intervjuud ja tekkis küsimus kas need 3(lisaks Niidule) võeti juhuslikuse alusel tund enne väljalendu? Täpselt selline tunne jäi, et mindi lihtsalt "puhkusele" ja see jooks oli lihtsalt nö kohustuslik punkt, mille pidi ära tegema..aga no teeme kuidagi ära ja asi tehtud, siis saame linna edasi uurida.

Ehk ühtepidi on nagu Eesti kergejõustikul mõned helged pead (Balta, Kanter jms) ja siis ülejäänud, kes tulevad lihtsalt melu nautima.

Interjuu Mari Klaubiga. Klaup ütleb, et kaks esimest katset sai punase ning teise katsega sai jalg haiget, sp ka kolmas katse ei tulnud nii hea. Järgmine küsimus Sääritsa poolt, et "tundub, et said jalale haiget ka?"... Ja viimane küsimus Sääritsalt, et "nüüd ravid jalga ja siis jätkad edasi võistlemisega?" Ei, nüüd hakkan loomaarstiks. Lihtsalt kurb vaadata selliseid asju.

//paar päeva tagasi oli mingis lehes ka kõrvuti pealkirjad kahe eesti sportlase kohta stiilis: "täna polnud ikka minu päev" ja "kõik oli nagu hästi aga ikka ei tulnud", ehk as usual.

telekavaataja
09.07.16, 21:30
Eilne Liina Tšernovi intekas oli ka kuld.

cbulls13
09.07.16, 23:46
Türgi koondis rikub Euroopa kergejõustikku minu arvates. Üks asi on see, kui riigi koondist esindavad aafriklased, kes on Euroopas üles kasvanud, või sõja eest põgenenud - sel juhul ei ole midagi õelda. Teine asi on see, kui ostetakse kokku keenlasi, jamaikalasi, etiooplaseid ja muid karvaseid ja sulelisi, kes oma riigi koondistesse ei mahu, aga eurooplaste vastu näitavad võimu. Sama nõme on ka see, et pooltes Euroopa kossusatsides on mõni USAkas.

Pika vingu lõpuks. Gerd Kanter on fantastiline sportlane.

karl54
19.07.16, 23:24
Täna hakkas Poolas u-20 mm pihta, ka 10-võistlus on juba käimas. Ilmselt pidasime Hausenbergi meie esinumbriks, aga kahjuks on ta juba mitu aastat paigal tammunud ja tundub, et see võitlus läheb tal aiataha, aga õnneks meil on teine mees veel, kes teeb uskumatut võistlust, vist on igal alal suutnud isiklikku rekordit parandada ja nii jätkates on medal igati jõukohane.

Panen siis Ermi tulemused ka kirja, 100 meetrit 11.06, see aasta püstitatud rekordis jooksis ta 11.19, ehk kohe üle 20 punni plussi.

Kauguses tuli alavõit suurepärase 7.42, isiklikus siis 7.27, ehk siis kuskil 30 punni veel parandust, ühtlasi tõusis ta ka liidriks

Kuulis tuli konkurentidega võrreldes tagaishoidlik 13.44 tulemuseks, kuid see on jällegi umbes 15 punni rohkem kui isiklikus visatud 13.17 andis.

Mehe üks nõrgemaid alasid kõrgus oli lihtsalt vapustav, 1.81 isiklikus asendus 1.92. Ehk suurepärased 80 ja veidi peale lisapunkti.

Päeva lõpetas võimas isiklik rekord 400, mis andis ka teise alavõidu. Jälegi mingi 50 lisapunkti.

Ehk siis kokku umbes 200 punni edu võrreldes isikliku rekordiga ja liikumas üle 7700 punni. Kui ta suudaks ka järka päev niimodi igal alal juurde panna, siis miks mitte ka 7800 punni rünnata, mis võiks ka medali anda heal juhul. Kuigi ka järgmised neli ja eespool olev mees teevad head võistlust.

ericbana
20.07.16, 23:54
Super. Johannes Erm võitis juunioride MM-il pronksmedali. Isiklik kaheksal alal. Sealjuures täiesti maailmaklassi tulemus viimasel alal.

Samas on kurb tõdeda, et Hausenbergist ei saa niimoodi jätkates mitte iialgi tippsportlast. See on muidugi üli kurb, sest plahvatusliku jõu poolest on asjatundjad teda isegi Noolest paremaks pidanud.

Selgelt on asi peas kinni. Kui kuskil väike tagasilöök tuleb, siis on reeglina kohe mast maas. Samuti ei saa üle ega ümber tema jooksust. Praegu suutis jooksuga kaotada neli positsiooni. Ermile kaotas üle minuti. Igaüks, kes sellisel tasemel spordib, on võimeline jooksma 1500m 4.45-4.50 peale. See oleks söödav aeg hetkel. Praegu ta võib isegi esimesel üheksal alal imet teha, aga jooksuga kaotab tuimalt 400-500 punkti. Nii ei saa iialgi kõrgeid kohti.
Ehk leidub mõni treener, kes mõistuse pähe toob. Vanaema treenimisest ei piisa enam juba ammu.

cannuman
21.07.16, 00:12
küll ta jookseb kiiremini ka kui reaalselt on kõrge koht mängus. Vägisi sekundeid taga aada 1500m peal pole ka mõtet, sest siis palju kallimad alad kannatavad.

plastic'99
21.07.16, 00:13
5:31 mida v***u

Maarek
21.07.16, 00:27
Kaul võitis ka eelmine aasta, aga samas Besson, kes tookord viimase alaga Hausenbergi käest hõbeda napsas, oli seekord alles 13.
Eelmine aasta jooksis Hausenberg veel natuke aeglasemalt (5:33:..) ja ka isiklik vaid ca 10 sekundit kiirem, mis joostud juba 2014, seega ega tal seal kõrgemal kohal olles vist eriti midagi pigistada polnudki.

ericbana
21.07.16, 00:35
küll ta jookseb kiiremini ka kui reaalselt on kõrge koht mängus. Vägisi sekundeid taga aada 1500m peal pole ka mõtet, sest siis palju kallimad alad kannatavad.

No ega väga ei jookse. Eestis on ta aastaid selge liider olnud. Ehk siis kõigis noorteklassides on tal olnud enne viimast ala vähemalt mingi 400 punktine edu. Seega kodus pole pidanud pingutama. Eelmisel aastal Calis "jooksis" hõbeda maha. Kui ei ole harjumust viimasel alal pingutada, siis tõeliselt tähtsas olukorras ei pruugi seda ka tulla.

Lisaks, nagu ma juba mainisin, siis mingist spetsiaalselt 1500m harjutamisest ma ei räägigi. Tema treenituse pealt lubavad võimed juba praegu vabalt umbes 4.47-4.50 peale jooksmist. See päästaks juba paarsada punkti laksust. See on puhtalt peas kinni ja näitab teatud mõttes ka võitlejahinge.

Ma olen isegi samas vanuses teinud mitmevõitlust. Jooks polnud kaugeltki tugevaim külg ja harjutatud sai seda parimal juhul kord nädalas trenni lõpus joostud 2x800m lõikudega, kui sedagi. Minagi suutsin 1500m joosta 4.45-ga. Ammugi suudaks seda Hausenberg.

plastic'99
21.07.16, 00:36
krt ma kindel, et mingi 50% siinsetest jookseks aasta aega korralikult trenni tehes selle aja üle.

ericbana
21.07.16, 00:40
krt ma kindel, et mingi 50% siinsetest jookseks aasta aega korralikult trenni tehes selle aja üle.

Ma ei usu, et peaks isegi väga korralikult trenni tegema selle aja üle jooksmiseks.

malagar
21.07.16, 03:10

Kurat ma jooksin keskkoolis 1,5 kilti murdmaad ( sisaldas treppidest üles jooksu ) 6 minutiga ja ma olin paks ja ebasportlik. Ulme ikka. Trennipoiss peaks une pealt alla 5 laskma statal.

Maarek
21.07.16, 08:31
. Eelmisel aastal Calis "jooksis" hõbeda maha. Kui ei ole harjumust viimasel alal pingutada, siis tõeliselt tähtsas olukorras ei pruugi seda ka tulla.

Kusjuures Calis lükkas Besson ta pärast 400m läbimist liidrikohalt, kus tal oli enne seda edu 81 punkti.
Ka seda distantsi pole ta veel alla 50 sekundi jooksnud, aga näiteks Erm on oma 2014 aasta aja 52:50 teinud pealt 48:17 peale Poolas.
Jõulisema välimusega Nool pole seda kunagi üle 50 sekundi jooksnud ja tema tulemus oli tavaliselt 46 kopikatega

Nii varasemas kui praeguses maailma eliidis ei jookse mitte keegi 1500 meetrit üle 5 minuti (pigem 4:30) ja 400 meetrit üle 50 sekundi, seega just ainult nendes kahes veits pikemas jooksualas on Hausenbergil vaja veel väga korralikku arengut näidata.

karl54
06.08.16, 16:56
Ma ei usu oma silmi, kui Rosenbergi 10.75 ja Ermi 10.78 tunduvad veel kudiagi mingitpidi loogilised 100 tulemused, siis Pahapilli 10.94 on ulme, kauguses andsid kõik veidi ära, kuigi Pahapilli natuke üle 7 pole väga hull, kõrgus,teivas ja tõke tunduvad sellised kahtlased alad, et ei hakka midagi lootma, aga kui ilma vigastuseta need ära teeb siis võib ju 8000 punktsist unistada, aga jah Erm ja rosenberg on igastahes super tublid

ericbana
06.08.16, 19:10
Ermi 10,78 on ka ikka päris jõhker. Talle peale vaadates tundub uskumatu, et mees nii kiiresti liigutada suudab. Aga jep, väga tublid.

El President
25.08.16, 23:21
Mägi pani täna Teemantliiga etapi kinni.

https://www.youtube.com/watch?v=DHPKN0y3_hg

mcnamara
25.08.16, 23:43
Mägi pani täna Teemantliiga etapi kinni.

Tuhat tänu video eest. Võimas värk.

JanK
11.09.16, 17:10
Iceman jooksis täna SEB maratoni. Palju õnne Priidik!

cannuman
11.09.16, 17:15
Like like like

Iceman
12.09.16, 01:35
Nii oli. krdi pmst puhtalt tänu fantastilistele les millsi trennidele siuke hea vorm saavutatud, et tänane maraton oli puhas nauding ja peale jooksugi polnud mingit erilist suremist. Jalad sama kanged pmst nagu alati peale 3 trenni järjest mida tavaliselt 2 x nädalas harrastan. Aeg oleks ehk tulnud alla 3.30 ka, kui poleks see nädal 10h trenni teinud, aga ei kahetse. Vahepeal küll jõudsin mõelda, et miks ma siukest pikka distantsi jooksen, et jooksen ära ja siis vsjo, aastateks jääbki esimeseks ja viimaseks maratoniks. Aga need emotsioonid, mis lõpus peale finishi joont tulid. Tahan neid kindlasti veel kogeda. Peale lõpu kilomeetril olnud pikka lauget tõusu, kus tegelt hakkas tsipakene raskeks minema, sain aru, et maraton läbi joosta on ikka üks kõva värk tegelt!

mcnamara
04.01.17, 21:37
Ashton Eatoni ajastu lõppenud. Suur uudis. Brianne pensioneerus samal päeval.

kyps
05.01.17, 11:21
Ashton Eatoni ajastu lõppenud. Suur uudis. Brianne pensioneerus samal päeval.

Ilmselt põrus dopinguga.

karl54
04.03.17, 12:20
Uibo ja Rosenberg alustasid just euroopakatel 7-võistlust. 6000 punkti tundub hetkel mõlemale rakse ülesanne, aga loodetavasti mõlemad lõpetavad ja teevad 5900 punkti ära. Rosenberg alustas okei 7.04. ja Uibo tegi isegi enda kohta väga nõrga jooksu, jäädes 7.35. viimaseks.

Aílton
04.03.17, 12:55
ja Uibo tegi isegi enda kohta väga nõrga jooksu, jäädes 7.35. viimaseks.

See jalale liiga tegemine võis olla üks põhjus, miks selline aeg.

JuriM
04.03.17, 13:51
Uibo ja Rosenberg alustasid just euroopakatel 7-võistlust. 6000 punkti tundub hetkel mõlemale rakse ülesanne, aga loodetavasti mõlemad lõpetavad ja teevad 5900 punkti ära. Rosenberg alustas okei 7.04. ja Uibo tegi isegi enda kohta väga nõrga jooksu, jäädes 7.35. viimaseks.

Uibo lonkas viimased 7-8 meetrit juba.

karl54
04.03.17, 14:52
Selge, ei vaadanud võistlust.

vaikiv mees
04.03.17, 22:45
seevastu Rosenbergil tuli 1. päeva lõpp kõrguse näol päris hästi välja

Kristin Gierschil kolmikhüpe ka
http://www2.pictures.zimbio.com/gi/Kristin+Gierisch+2017+European+Athletics+Indoor+eK 3KuTua2spl.jpg

JuriM
04.03.17, 22:49
Leedu sai oma kulla ka kätte ;)

BROX721gPE_

mcnamara
11.04.17, 17:55
Selgub, et pea kõik paremad venelased lastakse sel aastal võistlema - kuigi ametlikku koondist riik välja panna ei saa. Tsirkus.

karl54
21.05.17, 00:59
Kui eelmine aasta tuli Erm, siis see aasta on Karel Tilga tegemas head võistlust.

Eelmise aasta parimad vs nüüd.

Eelmine aasta oi ta parim 100 meeterit 11.56, nüüd 11.22, parim kaugushüpe 6.76, nüüd 6.85, parim kuulitõuge(6) 15.55, nüüd 16.51, parim kõrgus 2.00, nüüd 2.08, parim 400 52.01, nüüd 50.25.

Ei oskagi midagi öelda, lihtsalt võimas. Tundub täiesti erinev kui Erm, kelle trumbid on jooksualad, välja arvatud tõke, ja kaugus. Tilga on kuulis ja kõrguses hea.

Hausenberg on kadumas pildilt, alles 3 eestlane hetkel.

Tema homse päva alade eelmise aasta tipptulemused, 15.52, 49,30, 3.90, 64.11, jooksu ei oska öelda, aga korra suutis 4.46 joosta.

Kui ta suudab ka igal alal parandada siis on 8000 punkti võimalik.

ericbana
21.05.17, 20:30
see aasta on Karel Tilga tegemas head võistlust.

Asi lõppes teiba nulliga kõrgusel 3.87.

karl54
22.05.17, 05:38
Nujah, see vanus enam nii noor pole. Seega see teivas teeb ikka väga murelikuks. Muidu tundub andekas kutt.

GoldenEagle
27.05.17, 21:25
Uibol siis järjekordne null kuulis.
:fpalm:

karl54
12.06.17, 16:40
Varsti tuleb ju Eestis mitmevõistluse superliiga.

Kui naistes on selge, et on üks esinumber, kindel teine võistleja ja kolmandaks ja neljandaks siis võetakse juuniorid, siis meestes on olukord palju huvitavam.

Saluri sai vist vigastada viimasel võitlusel ja USA omad ei kipu kohe peale rasket võistlusperioodi kohe võistlema. Seega ka Leemet, kellel ka mitu võistlust seljataga ei pruugi osaleda.

Uibol on vaja tulemust ja seega tema võiks siis olla kindel tegija. Õiglane tegi lõpus üle 8000 punkti ja tema peaks olema teine võistleja.

Mis seis Rosenbergil on, esimene võistlus läks aiataha, sai vigastada?

Tšernjavski tegi just üle 7800 ja Erm tegi üle 7700, tõsi juuniorite vahenditega. Eeldan, et tema eesmärk on juunioride em juulis.

Probleemi ei paista olevat, aga tundub, et parimat koosseisu kokku ei saada.

Tšernajavskil ka u-23 juulis, ehk jälle üks küsimärk juures.

mcnamara
16.06.17, 14:42
Seb Coe, Steve Ovett, Peter Elliott, Steve Cram, Andrew Baddeley ja anno 2017 Jake Wightman!

karl54
01.07.17, 10:22
Täna on Eesitis algamas 10-võistluse superliiga, kui enamus riigid on kohale tulnud ilma oma tippvõistlejateta, siis Eesti on parimas koosseisus ja suurfavoriit, ainult Uibo on instagramis oma keha ja naist reklaamimas. Ilm häid tulemusi ei soosi, aga esikoht võiks ära tulla.

Tegelikult Ukrainal ja Prantsusmaal on okeid võistkonand ja peaks suutma Eestile konkuretsi pakkuda, Eesti suurim küsimärk on meie naiste kolmas võistleja.

JuriM
01.07.17, 20:29
Täna on Eesitis algamas 10-võistluse superliiga, kui enamus riigid on kohale tulnud ilma oma tippvõistlejateta, siis Eesti on parimas koosseisus ja suurfavoriit, ainult Uibo on instagramis oma keha ja naist reklaamimas. Ilm häid tulemusi ei soosi, aga esikoht võiks ära tulla.

Tegelikult Ukrainal ja Prantsusmaal on okeid võistkonand ja peaks suutma Eestile konkuretsi pakkuda, Eesti suurim küsimärk on meie naiste kolmas võistleja.

Uibo sai Götzises vigastada ju, muidu oleks rivis olnud..

karl54
01.07.17, 21:03
Uibo sai Götzises vigastada ju, muidu oleks rivis olnud..

Selge, arvestades samas mis olud täna kuulitõukes olid, oleks vast siin nulli saanud. Aga mehed teevad vaikselt oma ära ja liigume võidu suunas.

karl54
02.07.17, 17:21
Rosenbergist kahju, Leemeti null teibas tähendab siis, et üldvõitu me paraku ei saa. Aga tase on meil nii kõrge, et isegi ühe nulliga võime teise koha ära võtta. Kolmas koht peaks olema garanteeritud.

Kuigi Uibo on meil esinumber, siis Õiglane on selgelt kõige ägedam mitmevõistleja meil, sellist võistlejat on äge vaadata.

ericbana
03.07.17, 00:46
Kuigi Uibo on meil esinumber, siis Õiglane on selgelt kõige ägedam mitmevõistleja meil, sellist võistlejat on äge vaadata.

Õiglane on tõesti äge. Kogu nv oli intervjuudes positiivne ja lõpuks ka väga korralik tulemus. Eriti super oli see, et ei hädaldanud pmst kordagi ilma üle. Kuigi põhjust olnuks. Olin eile staadionil ja see oli ausalt öeldes rõlge. Ja sellistes oludes selline esimese päeva kokku panna... muljetavaldav. Koondis oli tubli.

Pmst jäi koondis kindlast võidust ilma ainult Leemeti nulli tõttu või Rosenbergi oda tõttu. Vaadates lõplikku kaotust Ukrainale, siis ilmselt piisanuks ka sellest Rosenbergi katsest, et võita. Paraku veeres ühtlasi ka üle joone. Õlg läks liigesest välja. Loodetavasti ei parane nii kaua, kui mõne rebendi puhul.

Ja Saluri väärib ka kohta MM-il selle ponnistuse eest. Pärast tõkkeid tundus, et võistlus läbi ka. Aga tegi veel väga korralikud alad peale. Usun, et juhatuse otsusega pääseb ka tema MM-ile. On seda igal juhul väärt. Loodetavasti saab põlv korda selleks ajaks. Mis oleks, kui tal ainult vigastustega nii palju probleeme ei oleks...

Kokkuvõttes äge nv. Kuigi terve võistluse tase polnud ülikõrge, siis emotsioonid olid kõvad. See võistlus näitas, et tahtejõu taha nendel kümnevõistlejatel küll midagi ei jää. Rahnu oleks sellises seisus ja oludes mingi kolm korda jõudnud katkestada.

karl54
04.07.17, 23:26
Jah, väga vägev võistlus oli.

Aga 10-võistluse keskmine tase pole vist kunagi nii hea olnud.

Uibo on hetkel selge esinumber, kõrgus, teivas ja pigem ka ketas on täiesti tipus, lõpus jaksab joosta ka. Ainult lühemad jooksud on alla arvestuse ja noh see kuul hetkel on samuti küsimärk, aga pole miskit hullu, heal päeval võiks see 8450-8500 punkti olla võimalik.

Saluri ja vigastused panevad kahtlema, aga noh Saluri on täielik Uibo vastand, jube kiire vend. Kõrgus on muidugi uskumatult kehva ja ei paista, et ta seda palju parandada suudab. Tõkked on ka suur küsimärk ja praegu tekib pigem küsimus, kas sinna mm. on üldse mõtet ronida kui tõket teha ei saa.

Õiglane on võimas, oda on tipptase, teivas ka nüüd ja ainult see 400 on veidi nõrk, 100 elab üle, kui ta suudab stabiiluse kauguses ja kettas leida on kõik ok. Kui eelmine aasta kerkis esile Saluri, siis seekord Õiglane, järgmine hooaeg siis võiks Erm 8000 meeste sekka tulla või Rosenberg kui terveks saab.

Edasi on väga palju huvitavat, märkamatult pole Hausenberg isegi enam top 3 u-20 vanuses.

Tilga ja Erm on siis kellelt juba ootaks u-20 euroopakatelt tulemusi.

Rosenberg tegi väga hea arengu eelmine aasta ja kahju, et tal nüüd nii läks.

Teiste puhul on raske uskuda, et 8000 punkti kätte saadakse.

Aga 7500 ja rohkem punktimehi on meil hetkel päris palju.

karl54
05.07.17, 17:18
Aga kui vaadata üleüldiselt kergejõustiku seisu, siis meil on hetkel mõned tipud ja mõned tipulähedal olevad sportlased, keskmine tase, eriti jooksu aladel on nõrk ja seda näitas ka esiliiga tiimivõistlus, olgugi, et kõik parimad ei olnud kohal, kukkusime päris kindlalt välja.

Meil on 2 maailma tasemel sportlast, Kirt ja Mägi, põhimõtteliselt Kanter ka veel ja Kupper on ka lähedal, samuti Balta, aga ta võistleb ikka päris vähe ja keskendub ainult paarile võistlusele.

Siis on 10-võistlejad, kus on talenti palju, aga seal on peale Noolt realiseerimisega probleeme. Ja Grit ka muidugi siia juurde.

Kivistik on ok ja Laasma ka.

Siis on mitmeid keskmikke, nagu Jagor ja Laanmäe.

Põhiteema on, et noorte klassides on tippe palju, aga siis kaovad nad kiiresti ära, Haas, Piirimäe pole arengut teinud, Koll on üldse kadunud, pidi olema meie uus kergejõustiku staar.

Tundub, et Orel võik olla järgmine maailma top 10 kandidaat. Oma vanustes on ta maailma tipus.

Ja siis edasi on juba pigem tühjus.

Vaatan palju eesti see sajand on saanud u-20 euroopakate medaleid ja palju üldse edasi arenenud on.

Piirimäe sai 2013 u-20 pronksi, pole arenennud edasi, võitnud Türklanna on hetkel maailma tipus.

Laasma sai 2011 kulla, areng on olnud väike, aga siin on süüdi vigastused.

2009 sai Pintsaar kulla, ei tulnud isegi keskpärast võistlejat.

2007 Leibak, oli väga andekas, aga vigastused rikkusid ära.

2005 Hunt sai kulla, Balta pronksi 7-võistluses, esimene vahetas spordiala ja Balta vahetas ala ja on teinud hea karjääri hoolimata vigastustest.

Algne mõte oli vaadata, et miks nii palju noorte klassides tipus olevad sportlased ära kaovad. Aga nüüd see statistika ei ole tegelikult hull.

Meil on noorte euroopakatelt kuus medalit ja tuli 1 tipulähedal sportlane ja Laasma, kes võib ka tippu veel saada.

Seekord on meil võimalus jälle kaks medalit saada, Erm ja Orel.

2mSööt3mMööda
12.07.17, 00:14
94,44 meetrine odakaar, poleee pahaa!
Laanmäe jäi kolmandaks 82,58m tulemusega :)

Zelezny vast veel väga ei värise sest tema püstitatud maailmarekord on 98,48m

https://www.youtube.com/watch?v=uLNcNVJ7wKM

karl54
23.07.17, 16:19
Erm on võimas, Kaulile vastu veel ei saa, aga hõbe on vormistamsie küsimus. Tilga on teibaga endiselt hädas, aga muidu võimas võistlus temagi poolt ja võiks selle 4 koha ära võtta.

Hausenber näitas kaugsues, et oskab veel võisteda küll, tõke oli ka okei. Tony Nõu oli suurim üllataja, kahju, et ta pronksist ni panilt ilma jäi, esikaheksa kohti oli veel ja võib öelda, et seekord oli võistlus väga edukas.

ericbana
23.07.17, 17:45
Erm on võimas, Kaulile vastu veel ei saa, aga hõbe on vormistamsie küsimus. Tilga on teibaga endiselt hädas, aga muidu võimas võistlus temagi poolt ja võiks selle 4 koha ära võtta.

Hausenber näitas kaugsues, et oskab veel võisteda küll, tõke oli ka okei. Tony Nõu oli suurim üllataja, kahju, et ta pronksist ni panilt ilma jäi, esikaheksa kohti oli veel ja võib öelda, et seekord oli võistlus väga edukas.

Tilga väga kõva oda tähendab, et pigem tuleb pronksile. Ermile hõbe kui kapitaalselt midagi ei ebaõnnestu.

vaikiv mees
23.07.17, 20:42
http://www.eurovisionsports.tv/eaa/

karl54
23.07.17, 21:03
Pole midagi öelda, vaadates kuidas meil nii mõnigi teine 10-võistleja on teibas suuri ja järske arenguhüppeid teinud, siis tundub, et Tilga ja Erm võivad juba järmine hooaeg mõelda 8000 punkti ründamisest, Erm kindlasti. Tilga peab selle teiba enamvähem rahuldavale tasemele viima, esialgu kasvõi 4.40.

karl54
23.07.17, 23:04
Tegelikult kogu Eesti koondis tegi väga võimsa esituse. Ja praegune võistlus oli Eesti koondise üks paremaid sellel võistlusel.

Nii palju esikaheksa kohti pole me varem saanud.

Paneme esikaheksa kohad kirja ka.

1993

Marko Metsala 1500 4 koht.

Kokku oligi Eestil vist ainult 3 osalejat.

1995

0 esikaheksa kohta ja osalejaid jällegi eriti polnud.

1997

Diana Nikitina kaugushüppes 6.25 ja 7. koht. Ja kolmikus kolmas kohtt tulemusega 13.45

1999

Kärt Siilats kõrgushüppes neljas tulemusega 1.85.

2001

Katrin Käärt 100 m ja 11.82. seitsmes koht.

Jana Trakman odas kuues kohta tulemusega 50.11.

2003

Egle Uljas 400 meetrit ja 7. koht ajaga 54.68

2005

Marek Niit 200 m 6. koht ajaga 21.47.

Margus Hunt sai kettas kulla tulemusega 62.19

Heigo Nurmsalu sai 10-võistluses 6. koha tulemusega 7190 punkti

Maris Mägi sai 400 meetris 5. koha ajaga 54.26.

Ksenja Balta sai 7-võistluses pronksi 5747 punktiga.

Kokku siis lausa 5 esikaheksa kohta.

Ühtlasi oli see esimene u-20 euroopakas, kus Eesti pani välja üle 10. sportlase.

2007

Tanel Laanmäe sai odas 7. koha tulemusega 70.33

Kaire Leibak sai kolmikus kulla tulemusega 14.02

Raine Kuningas sai 49.25. odas 7. koha.

Ebe Reier sai 5. koha 7-võistluses tulemusega 5514

2009

Kettas sai Priidu Niit 59.17. kuuenda koha

Meigo Tammsaar sai kettas 8. koha tulemusega 58.18

Liane Pintsaar võitis kolmikus kulla tulemusega 13.89

2011

Rasmus Mägi sai 400 tõketes neljanda koha tulemusega 50.63

Karl-Robert Saluri sai 10-võistluses 8. koha tulemusega 7458.

Kaia Soosar sai kauguses 5.96. 5. koha.

Kätlin Tõllasson sai kettas 8. koha tulemusega 46.77.

Liina Laasma tõi odas kulla tulemusega 55.99, ehk siis juba neljas võistlus järjest kus Eesti sai kuldmedali.

2013

Õiglane jäi 7604. punktiga neljandaks.

Tšernjavski jäi 7356. punktiga kaheksandaks.

Reena Koll sai teibas 6. koha tulemusega 4.05

Kätlin Piirimäe sai kuulis pronksi tulemusega 16.80

2015

Reena Koll sai seekord 7. koha tulemusega 4.10.

Tegu oli selle sajandi kõige nõrgema koondisega, seda üllatavam on, et selle aasta koondis nii võimas oli.

2017

Kui varem oli rekord 5 esikaheksa kohta ühelt võistluselt, siis seekord tuli neid lausa 8. Seejuures kaks medalit ja kaks neljandat kohta.

Tofoa
24.07.17, 09:49
Karl, viska siia Eesti kümnevõistlejate viimase nelja hooaja parimad tulemused (need, kes on vähemalt 7800 punti täis teinud) ja meeste vanused. Võid meestele ka kerge tulevikuprognoosi teha :)

ericbana
24.07.17, 10:45
Meeste vahenditega

Maicel Uibo (24) 8356p 11.06.2015
Maicel Uibo 8315p 13.05.2016
Maicel Uibo 8223p 12.04.2013
Maicel Uibo 8182p 12.06.2014
Janek Õiglane (23) 8170p 02.07.2017
Mikk Pahapill (34) 8170p 11.08.2013
Karl-Robert Slauri (23) 8108p 07.04.2016
Mikk Pahapill 8077p 21.09.2014
Andres Raja (35) 7960p 04.08.2013
Karl-Robert Saluri 7948p 12.05.2017
Janek Õiglane 7945p 12.07.2015
Kristjan Rosenberg (23) 7907p 05.06.2017
Janek Õiglane 7815p 15.06.2014
Mikk Pahapill 7814p 11.06.2017
Taavi Tšernjavski (22) [/b]7802p[/b] 04.06.2017

Raja ja Pahapilli võib maha võtta nimekirjast.

Jäävad Uibo, Saluri, Õiglane, Rosenberg, Tšernjavski. Lisaks Erm ja Tilga, kes pole korralikku kümnevõistlust meestevahenditega veel teinud. Usun, et ka Leemet võib varsti 8000p ära teha.

Tilga puhul on see hea, et tal on heitealad hetkel kõik väga head. Seega tal ei teki ilmselt väga suuri raskusi juunioride klassist meeste klassi üleminekul. Tema jaoks võib hoopis probleem olla meeste tõkked. Eks aeg näitab, kuidas nendega harjuda suudab. Igatahes on ta väga huvitav kuju. Kõrgus ja heitealad on väga tugevad. 400m ja 1500m igati korralikud. 100-s peaks paar kümnendikku kärpima, kauguses natuke juurde panema. Tõkked on hetkel veel küsimärk. Teivas hetkel ainuke tõsine murelaps. Loodetavasti võtab selle käsile. Kindlasti on ta suuteline stabiilselt 4.70-4.80 hüppama. Miks mitte ka rohkem. Kõrguse tulemused näitavad, et akrobaatilisus, mida teibas vaja, on tal olemas. Oleks tarvis head teivashüppe treenerit ja veidi intensiivsemat tööd. Mäletan, kuidas Õiglane ka mõned aastad tagasi teibaga tõsiselt hädas oli ning asi väga krobeline välja nägi. Siis võttis Rein Sokuga asja käsile ja nüüd on pmst juba 5.20 tasemel hüppaja (Eestikatel jäi väga vähe puudu selle ületamisest).

karl54
24.07.17, 16:30
Kui tulevikust rääkida, siis Uibo ja Õiglane hakkavad vast võitlema esinumbri koha eest. Kui Uibo on selgelt andekam, siis Õiglane suudab ennast võistlustel paremini kokku võtta ja teeb suurema tõenäosusega oma ära kui Uibo.

Siiski ma ei usu hetkel, et Õiglane võiks kunagi nt 8400 punkti ära teha. 8300 on jõukohane, miks ka mitte 8350 punkti.

Kui me vaatame tema rekordvõistlust, siis andis ta palju punkte ära ainult kahel alal 400 ja 1500. Ka tõkkes ja kuulis oli väike varu, seevastu ma ei ole kindel, et ta on kauguses stabiilne 7.40. hüppaja, kui head tuult pole, pigem ikka 7.20 võiks ta sellinne keskmine olla.

8396 on tulemus kui panna kõik Õiglase isiklikud rekordid kokku.

Uibol oleks see summa 8776. Kuid Õiglase puhul ma ei imestaks kui ta suudaks igal alal veel isiklikku parandada, võibolla odas ehk mitte, aga Uibol on mõned isiklikud ebareaalselt head. 2.18 kõrgus, 7.82 kaugus ja 10.99 100.

Kas Uibo on võimeline tegema 8500 punkti? Ma arvan, et lootust on, Eestikatel sai kuuliga ka hakkama. Tal on 3 ala täiesti tipus, kõrgus, teivas ja ketas, 1500 on hea. Kui ta suudaks ükskord kauguse ka enamvähem ära teha ja oda ja kuuli viisakad 14.50 ja 61 siis võiks Uibo mõelda euroopa mv medalist. Ja ma olen endiselt optimist ja arvan, et ükskord Uibo teeb ka selle 8500 ära, kuigi potentsiaali on ehk ka 8550 või isegi 8600 punkti tegemiseks.

Saluri on küll hetkel meie kolmas number, kuid need arvuakd vigastused teevad muret, erinevalt kahest hetke parimast meie 10-võistlejast on tal hoopis teised trumpalad, 100 ja 400. Tegelikult suudab ta teha 8 ala okeilt, oda on ehk veidi murelaps, aga pole hull, küll aga on tal kaks alla igasuguse arvestuse ala, kõrgus ja tõkked, viimase tegemist on tal seganud vigastused, kui ma arvan, et ta peaks olema vähemalt 14.50 mees ja see punktide kaotus on julm. Kõrguse kohta ei oska midagi öelda, nii kehva hüppajat, kes teeb üle 8100 ei mäletagi.

Pannes ka Saluri isiklikud kokku, saame kogusummaks 8282 punkti. Tema puhul ma ei julge ennustada, mis ta võiks teha, tahaks näha kõigepealt kas ta saab seda tõket korralikult joosta või mitte. Ülejäänud alad korralikult tehes võiks 8200 olla kindlasti ületatav, aga 8300 vajaks mõnel alal suurt arengut.

Erm on hiljemalt ülejärgmine hooaeg 8000 punkti mees. Kui Uibo oli üle pika aja jube andekas tegelane, siis Erm on järgmine väga andekas vend ja lisaks tundub, et on võimas võitleja nagu Õiglane ja suudab suurtel võistlustel ennast kokku võtta.

Võibolla olen ikkagi liiga optimistlik veel, eelmine aasta tegi ta 7593 punkti. Vaadates kuidas ta iga aasta areneb, siis 8000 on järgmine aasta võimalik, aga siiski kahtlane.

Probleem on juba selles, et sellel võistlusel jooksis ta 100 meetrit 10.78, ja tavaliselt jääb see aeg ikka kuhugi 11. algusesse, mis tähendab 50-60 punkti juba kaotust.

Aga 11.00, 7.50, 13.30, 1.92, 47.70, 15.00, 40.50,4.60,55.00,4.32, annaks kokku veidi üle 7800 punkti. Aga teibas ja kõrguses võib ta juba vabalt juurde panna. Tõukealad jäävad veidi küsimärgiks.

Ma usun, et ta suudab teiba järgi vedada, mis on tegelikult tema vanuses 10-võistleja kohta väga hea ja kui kõrguse suudaks 2 meetri lähedale vedada siis on meil Uibo kõrvale, paari aasta pärast, teine 8500 potentsiaaliga mees olemas.

Tilga peaks jah ehk veidi kergemini meeste vahenditega kohanema, sest juba praegu on tal kõik kolm tõukeala õigete raskustega väga korralikud. Üks nõrkadest aladest 400 ei ole enam peale seda nv. nõrk, väga üllatavalt hea jooks tema poolt. Kui ta suudaks teibas panna 50 senti juurde, siis on ka temal see 8000 kohe-kohe käes. Tema potentsiaali ei tahaks veel hinnata, ootaks järgmise aasta ja tema just selle teiba arengu ära ja siis vaataks edasi.

Eelmine aasta tundus, et Rosenberg on järgmine 8000 punkti mees, kuid jah see aasta läks paraku nii. Üks võistleja, kellel pole ühtegi ülinõrka ala, aga on ka ainult 1 väga tugev ala. Kui me vaatame ta isiklikke rekordeid siis 8000 punkti ei tohiks olla probleem ja pigem võiks ta rekord olla ka üle 8100 punkti. Tõukealad ei taha tal võistluse sees välja tulla aga ehk järgmine aasta kui paraneb vigastustest, suudab selle 8000 ära teha. Pannes ka Rosenbergi isiklikud rekordid kokku, saame 8176 punkti.

Tšernjavski isiklikud rekordid annaks kokku 8108 punkti, küll aga 4.21 1500 meetris oli tal ammu joostud ja ta pole ennast sellise taseme lähedale enam joosta suutnud. Muidu tema puhul ma näen igal alal arenguvõimalust, peale 1500. Teibas on ta juba see aasta rekordit korralikult parandanud ja ma arvan, et nagu ka Rosenberg, siis ka tema puhul 8000 tuleb ära, kuid 8100 võib olla juba raskem ülesanne.

Leemeti isiklikud rekordid annavad kokku vaid 7844, mis on veidi üllatav, ainult natuke üle 100 punkti rohkem kui ta praegune isiklik, aga ta seal võistlsue see tegigi mitmed nendest isiklikest rekorditest ja ta on just see aasta teinud korraliku arenguhüppe.

Kas ta on võimeline 8000 punkti tegema? See on raske küsimus, meil siin alles oli üks põlvkond kus neid tegelasi oli palju kes olid võimelised 8000 ära tegema, aga natuke jäi puudu, ka Leemeti puhul arvan, et sõltub kas suudab teiba ära õppida ja ketta ka korda saada.

Mida arvata Hausenbergist, mõned üksikalad on tal muljetavaldavad ja areng on olemas, küll aga siis need samad 1500 ja 400.

Kui ta suudaks 4.45-4.50 ja 50.50 siis on tegu raudselt 8000 punkti mehega, pigem siis juba oleks Ermist ka parem.

Kaugus, 100 ja teivas on tal võimsad, tõukealad on umbes sama mis Ermil praegu, kõrgus ka, Tõkked on väga potentsiaalikas. Ehk tõesti kahju, et see 1500 sellinne on. Muidu oleks meil seal U-20 euroopakatel 3 8000 punkti meest olnud.

Kas Liitmäe loobus?

ericbana
24.07.17, 17:29
Kas Liitmäe loobus?

Läks eelmisel sügisel Missouri ülikooli õppima. Aga erilisi tulemusi küll pole näidanud. Talvel tegi seitsmevõistlust 5296p. Seeria 7,33; 6.67; 13.05; 1.94; 8,61; 4.30; 2:43,41

Väravavaht
02.08.17, 13:15
Peaks siis otsa lahti tegema - see kord on MM Londonis ning saab taaskord normaalsel ajal otsepilti vaadata. Nimelt on Eurospordil kogu pakett pakkuda ning vähemalt Telia telekava ilusti seda ka kinnitab. Ei olegi kursis kohe, kas mõni Eesti meedium ka näitab?

Muus osas, Bolti viimane suurvõistlus? Eurosport juba paar viimast kuud selletaolist sketši näitab...

Kes Meil üldse välja pandi? Lähen ilmselt ise kohe kuhugi Delfisse lugema, kuid pean tunnistama, et peale Teemantliiga muud üldiselt keeruline vaatama sättida...

Navas
02.08.17, 14:43
Jah, Eesti Televisioon kannab Londoni MMi üle!

Eesti poole pealt läheb vaid 14 sportlast.

Medali lootused kui võib nii öelda tooks välja siis: Balta, Kirt, Kanter, Mägi.

ericbana
02.08.17, 14:51
Eesti poole pealt läheb vaid 14 sportlast.

Vaid 14? Kui palju Eesti sportlasi siis kergejõustiku MM-ile peale peaks saama? Minu meelest väga arvestatav number.

Navas
02.08.17, 14:57
Vaid 14? Kui palju Eesti sportlasi siis kergejõustiku MM-ile peale peaks saama? Minu meelest väga arvestatav number.

Venemaa, kes olevat võistluskeelu all, neilt läheb osalema 19 inimest. Riik kes on võistluskeelu all saab ikka minna rohkem võistlejatega kui Eesti. Natuke kurb.

Näiteks 2009. MMil osales 17 eestlast. Võiks ju mida aasta edasi see number kasvada.

karl54
02.08.17, 15:54
Venemaa, kes olevat võistluskeelu all, neilt läheb osalema 19 inimest. Riik kes on võistluskeelu all saab ikka minna rohkem võistlejatega kui Eesti. Natuke kurb.

Näiteks 2009. MMil osales 17 eestlast. Võiks ju mida aasta edasi see number kasvada.

Me saime tookord kaks esikümne kohta, seekord on meil jällegi koondis ehk veidike ühtlasem. Kanter, Kirt, Mägi, Balta, Uibo on kõik võimelised lõpetama esikümnes. Tõsi nüüd kui Kanter enam tipus pole, on ka medalilootused kustunud.

lenc
02.08.17, 17:28

Kui juba nostalgiaks läks, siis 2001. MM-il osales seevastu täpselt 2 eestlast. Ja mis pidevasse kasvu puutub, siis ei maksa päris segaseks minna. Rahvaarv meil ju pidevalt kahaneb. Mille arvelt see tippkergejõustiklaste arvu suurenemine peaks tulema? Lisaks veel, et sel korral pani IAAF tunduvalt kõrgemad normid kui varasemalt. Selle tõttu on ka vähem eestlasi stardis.

Väravavaht
02.08.17, 18:42
Kui tekkis küsimus, millele teha valik või kus hetkel midagi põnevat toimub, siis minu kui rekorditehuvilise tähelepanekud:

- Meeste odas on põnevad ajad - nii Röhler kui ka Vetter on mõlemad see aasta ~94m kangutanud. Raudselt minu enda jaoks nr.1 ala see MM (minu isa on kümnevõistluse sees visanud 69.30, ehk osalt selle tõttu).
- Meeste kaugushüppes vahelduseks ka midagi natukene põnevat - Luvo Manyonga pani siin hiljuti teemantliigas päris konkurentsivõimelise seeria kokku, mida kroonis 8.65
- Meeste kolmikhüppes Tayloril see aasta juba 18.11 kirjas, Edwardsi rekord saab varem või hiljem kukutatud...
- Meeste kuulis lammutati siin juuni lõpus ka hirmsasti, kui peale jäi Crouser 22.65-ga. Nii palju pole juba iidamast tõugatud...
- Meeste kettas on Stahl head vormi näitanud ning uueks Rootsi rekordiks heitnud 71.29...

- Naistes on üheks konkurentsitihedamaks alaks, nagu ikka, 100m tõkked, maailmarekordi lähedale joostakse vist rääkimata suurvõistlustest ka USA kohalikel ja Teemantliigas juba reeglina...
- Kui midagi rohkem hingelähedasemat, siis Nafissatou Thiam liitus sel aastal väga eksklusiivse klubiga - nimelt sai temast neljas naine(Joyner-Kersee, Klüft, Nikitina), kes ajaloos seitsmevõistlust üle 7000 punkti teinud. Sajandivahetusejärgse valitsejanna Klüfti Euroopa rekord jäi 21 punkti kaugusele, aga dopingurekordist jääb ilmselt temalgi ikka hulganisti puudu veel - sinna minna ikkagi ligi 300 punkti...
- Naiste vasaras püstitas Wlodarczyk eelmisel suvel WR-i, millest see suvi juba jäi 10cm puudu. Mingit varianti nagu oleks...

Pikamaajooksud jäid hetkel tahaplaanile ning teadetest ei tea ka suurt muhvigi, kuid olen isa kõrvalt päris imikuna juba 25a iga suurvõistluse ära näinud...

JuriM
02.08.17, 21:23
Kui tekkis küsimus, millele teha valik või kus hetkel midagi põnevat toimub, siis minu kui rekorditehuvilise tähelepanekud:

- Meeste odas on põnevad ajad - nii Röhler kui ka Vetter on mõlemad see aasta ~94m kangutanud. Raudselt minu enda jaoks nr.1 ala see MM.
- Meeste kaugushüppes vahelduseks ka midagi natukene põnevat - Luvo Manyonga pani siin hiljuti teemantliigas päris konkurentsivõimelise seeria kokku, mida kroonis 8.65
- Meeste kolmikhüppes Tayloril see aasta juba 18.11 kirjas, Edwardsi rekord saab varem või hiljem kukutatud...
- Meeste kuulis lammutati siin juuni lõpus ka hirmsasti, kui peale jäi Crouser 22.65-ga. Nii palju pole juba iidamast tõugatud...
- Meeste kettas on Stahl head vormi näitanud ning uueks Rootsi rekordiks heitnud 71.29...

- Naistes on üheks konkurentsitihedamaks alaks, nagu ikka, 100m tõkked, maailmarekordi lähedale joostakse vist rääkimata suurvõistlustest ka USA kohalikel ja Teemantliigas juba reeglina...
- Kui midagi rohkem hingelähedasemat, siis Nafissatou Thiam liitus sel aastal väga eksklusiivse klubiga - nimelt sai temast neljas naine(Joyner-Kersee, Klüft, Nikitina), kes ajaloos seitsmevõistlust üle 7000 punkti teinud. Sajandivahetusejärgse valitsejanna Klüfti Euroopa rekord jäi 21 punkti kaugusele, aga dopingurekordist jääb ilmselt temalgi ikka hulganisti puudu veel - sinna minna ikkagi ligi 300 punkti...
- Naiste vasaras püstitas Wlodarczyk eelmisel suvel WR-i, millest see suvi juba jäi 10cm puudu. Mingit varianti nagu oleks...

Pikamaajooksud jäid hetkel tahaplaanile ning teadetest ei tea ka suurt muhvigi, kuid olen isa kõrvalt päris imikuna juba 25a iga suurvõistluse ära näinud...

Muidugi tasub siia listi panna Usain Bolti lahkumisetendus. Mida suudab Dafne Schippers tumedate tüdrukute vastu ja Wayde Van Niekerk 200m jooksus. Kindlasti veel ühte teist ja kolmandat.

karl54
03.08.17, 15:22
Kuna järjekordne kergejõustiku suurvõistlus võeti jälle teemaks, siis mõnest alast võiks ju kirjutada ka

Naiste 100 ja 200 m

Need on ilmselt kaks ala kus sarnaselt minule hoiavad paljud pöialt Dafne Schippersile. Kui 100 m jooksus tunduvad hollandlanna medalivõimalused väiksemad, siis 200 m jooksus on ta üks favoriitidest Ta on ka ju varem suutnud just tiitlivõistluseks oma vormi ajastada. Seetõttu on ta ka 200 tiitlikaitsja ja eelmise aasta olümpia hõbe. Kuigi 2 aastat tagasi sai ta ka 100 m hõbeda.

Kes on teised favoriidid?

Elaine Thompson võttis eelmine aasta olümpialt mõlemad kullad. Seda üllatavam on, et ta keskendub ainult 100 m jooksule ja ei tee pikemal distantsil kaasa. Mina isiklikult ei näe kedagi, kes võiks talle vastu saada. Küll aga on tulemas kõva duell järgmise kahe medali peale, sest 10.80, 10.90 võivad joosta päris paljud.

200 jooks on sellesmõttes ehk huvitavam, kuigi ka siin võib ju ühe favoriidi esile tõsta. Üldiselt on Torie Bowie ehk sajas parem olnud, aga see aasta viis ta 200 rekordi 21.77 peale ja juhib hooaja maailma edetabelit, vaid Dafne on suutnud elujooksul kiiremini joosta, seda just 2015. mm, kui ta viis om rekordi 21.63 peale.

Üks suurtest medali lootustest on ka Miller-Uibo, kes viis see aasta oma rekordi 21.91 peale.

Jamaica ja USA koondis on peale Thompsoni ja Bowie üllatavalt nõrk ja ma ei tahaks uskuda, et keegi peale nende medalite jagamisel osaleb.

Keda veel jälgida?

Ivet Lalova-Collio on oma 100 m rekordiga osalejate seas teisel kohal. Arvestades, et ta suutis eelmine aasta veel väga häid aegu joosta, siis nt just 200 meetris ei saaks välistada ka finaali jõudmist.

Lätil on samuti võistleja väljas. Sindja Buksa on oma rekordi see aasta viinud 23.12. Hetkel veel midagi suurt talt oodata pole, aga tore on ka baltimaade sprintereid suurvõistlustel näha.

Meeste 100 on nagu ikka üks oodatumaid alasid, kas lõpuks suudab keegi Bolti ülemvõimu lõpetada?

See aasta pole ühtegi väga võimsat aega joostud, Colemani 10.82 on hetkel selgelt parim aeg, rohkem ei näegi kullale konkurente. Blake, Gatlin on samuti medalitele võistlemas. Gatlini hea hoog on see aasta ehk veidi raugenud, aga usun, et vanameister on seekord jälle medalite konkurentsis.

200 meetrit on vähe huvitavam. Bolt ei tee kaasa. Mina tõstaks esile kolm favoriiti, 400 meetri spetsid Makwala ja Van Niekerk ning Blake, kelle isiklik rekord on testest mäekõrguselt üle. Kindlasti on medalitets unistajaid veel. Usa meeste koondis on seekord üllatavalt nõrk, aga medalimängust neid välja jätta ei tahaks.

Minu lemmikud on Ramil Gulyev ja Lemaitre, ma usun, et just viimane neist on oma vormi selleks võistluseks ajastanud ja me võiks teda jälle finaalis näha. Medalit kummalegi neist kaela panna ei julgeks.

Kui naiste 400 tuleb ilmselt Miller-Uibo ja Usa naiste suur duell siis meeste 400 tase on hetkel võimas. Van Niekerk on ilmselgelt suursoosik kullale. Aga see aasta on alla 44 sekundi suutnud joosta ka Fred Kirley ja ka 200 medalisoosik Makwala.

Kellel veel silma peal hoida?

Merritt on see hooaeg olnud tagsihoidlik, aga ma usun, et finaalis me teda näeme ja miks mitte ka medalitele heitlemas.

Minu lemmikud on Borlee kaksikud, valged mehed medalitele ei võistle, küll aga võiks üks neist ennast finaali joosta, mis oleks tegelikult juba väga suur saavutus.

karl54
03.08.17, 16:06
Minu lemmik alad on alati olnud mitmevõistlused.

Naiste 7-võistluses on tekkinud ülekaalukas valitseja, kes võiks ka kõrguses medalitele võistelda ja ilmselt ta seda ka teeb. See oleks äärmiselt suur ime kui keegi talle mitmevõistluses vastu suudab astuda. Sakslaste hetke parim mitmevõistleja Schäfer unistab sellest. Läti loodab samuti siint medalit ja tõenäosus on selleks päris suur. Sest üle 6700 punkti võiks lisaks nendele kolmele veel vaid ehk Thompson teha. Aga hetke 7-võistluse tase on meeldivalt kõrge.

Meeste 10-võistluses on hetkel selget favoriiti tsipa raskem välja tuua, aga isiklikult ootan ja loodan, et Mayer võtab jälle kulla, kui ta oma ära teeb siis ei tohiks talle konkurente olla, Shkrunev, Freimuth ja Warner hakkavad ilmselt järgmisi medaleid jagama, venelase lisasin siia just seetõttu, et ta oskab ennast tiitlivõistlusteks vormi viia.

Uibo ja Õiglane võiks mõlemad siis rünnata vastavalt 8200 ja 8100 punkti , 8200 peaks andma ka top 10 koha. Eks punktisumma sõltub ka palju ilmast. Aga vaadates Uibo mõne üksikala vormi siis salamisi ikka ootan, et suudab kõik alad korralikult ära teha ja lõpuks oma tegelikku taset näidata. Saluri puhul on hea kui suudab lõpuni teha.

Kõiki alasid ei jõua analüüsida, aga tooks veel välja huvitavaid sportlasi keda jälgida.

Ruth Beitia ja naiste kõrgushüppe. võiks oma pikale karjäärile veel ühe medali lisada. Samuti on naiste kõrgus üks Leedu suurtest medalivõimalustest.

Naiste kauguses on lisaks Baltale ka Španovic vaikselt lemmik sportlaste sekka ennast tõstnud.

Kas Lavillenie suudab saada oma eismese mm kulla?

Kuidas Mo Farah alistada? Kas see on üldse võimalik?

Sally Pearson on rasketest aegadest taastumas ja on ainuke tõkkesprinter kes võiks USA naistele vastu hakata. Samuti osaleb Londonis Pearsoni kaasmaalane Michelle Jenneke, kes on kuulsust kogunud pigem oma kena välimusega.

Zusana Heynova ja Sara Slott Petersen võiks samuti USA naistele konkurentsi pakkuda, kui vaadata maailma hooaja edetabelit, siis just naiste 400 tõkkeid on ala kus ühe riigi kolmikvõit või isegi nelikvõit tundub kõige reaalsem.

Meeste kõrgushüpe võiks tulla jällegi väga kõrgetasemeline, samuti meeste oda, kuigi tiitlivõistlustel on need tulemused nii ja naa.

Hetkel on siin võistlemas 6 sportlast kes on saanud olümpiamängudelt ja maailmameistrivõistlustelt kokku üle 10 medali, Bolt, Merritt ja Farah, Felix, Tirunesh Dibaba ja Novlene Williams-Mills, tal on kokku 10 medalit ja 9 neist 4x400 teatest.

Eestlasi eraldi ei hakka välja tooma, sest neile hoiame nagunii pöialt.

ericbana
03.08.17, 16:17
See oleks ülikõva, kui Armand Duplantis teibas vähemalt medali saaks, aga miks mitte ka võidaks (kuigi see nõuaks juba eneseületust). Tegemist siis 17 aastase rootsi teivashüppajaga, kes tänavu kevadel väljas koguni 5.90 ületanud. Hiljutisel juunioride EM-il võitis 5.65-ga. Väga äge lugu oleks igatahes, kui peaks medali võtma.

karl54
03.08.17, 16:41
See oleks ülikõva, kui Armand Duplantis teibas vähemalt medali saaks, aga miks mitte ka võidaks (kuigi see nõuaks juba eneseületust). Tegemist siis 17 aastase rootsi teivashüppajaga, kes tänavu kevadel väljas koguni 5.90 ületanud. Hiljutisel juunioride EM-il võitis 5.65-ga. Väga äge lugu oleks igatahes, kui peaks medali võtma.

Mina eriti sellistesse imedesse ei usu, noored teevad tihti nendel tehnilistel aladel 1-2 head võistlus ja siis suurel võistlusel ebaõnnestuvad. Ka tema finaalipääsus pole kindel.

Väravavaht
03.08.17, 16:52
Üks Bolti põhikonkurente - André De Grasse on otsustanud viga saada ning sellele hooajale enne homset juba kriips peale tõmmata...

http://www.jamaicaolympics.com/archives/14053#respond

Navas
03.08.17, 21:49
JUBA HOMME!

https://www.youtube.com/watch?v=wjFZk7NmlkU

ericbana
04.08.17, 21:56
Kas leidub mingi hea leht, kust saaks mingite konkreetsete alade streame leida.

Navas
04.08.17, 22:58
Martin Kupper väljas! 62.71`st kindlasti ei piisa et edasi saada! :/

Navas
05.08.17, 00:34
SUPER!

Gerd Kanter on edasi! 63.61! Võimas!

mcnamara
05.08.17, 01:13
Soome kommentaatorid on aastaid nurisenud, et aafriklased ei proovi tempojooksuga Mo Farah't küpsetada. Täna nad üritasid. Tühjagi. Vabandust naabrid, aga Mo vōit vääris pisukest kisa. Legend!

Navas
05.08.17, 23:11
Kanterilt 3 katset: Parimaks jäi 60.00 ja 12 koht!

marcello
06.08.17, 00:51
Mulle meeldib!

Navas
06.08.17, 02:10
Bolti kaotus jättis nüüd tervele võistlusele vähemalt minu jaoks natuke kurva maigu.

Väravavaht
06.08.17, 02:20
Ja vaata, kes veel võitis...

Kettas lammutati küll korralikult ning esmakordselt üle ma tõesti ei tea, mis aja (no mingi alates 2005 kindlasti), polnud tiitlivõistluste medalikolmikus ei Kanterit, Hartingut ega Malachowskit.

Seda Ayana jooksu on veider vaadata, üle poole seltskonna saab rahulikult ringiga või rohkem sisse.

Sambaz
06.08.17, 09:50
Ja vaata, kes veel võitis...

Kettas lammutati küll korralikult ning esmakordselt üle ma tõesti ei tea, mis aja (no mingi alates 2005 kindlasti), polnud tiitlivõistluste medalikolmikus ei Kanterit, Hartingut ega Malachowskit.

Seda Ayana jooksu on veider vaadata, üle poole seltskonna saab rahulikult ringiga või rohkem sisse.

Ja siis? Võiksime ikka olevikus elada ja lasta lahti mineviku, shit happens. Gatlin tegi ja tuli ja vääris. Luvo Manyonga, endine narkosõltlane oleks pidanud ka vilet saama?

Navas
06.08.17, 18:13
Rasmus Mägi siis osa ei võtnud 400m. Jagor sai edasi! Sadeiko 15 peale 6 ala. Nurme 40 ja Fosti 53.

Harting lubas Kanteriga mõne õlle teha nüüd, sest see oli mehe viimane MM.

ericbana
06.08.17, 21:02
Harting lubas Kanteriga mõne õlle teha nüüd, sest see oli mehe viimane MM.

Kanter ei joo. Harting võib neid ise libistada.

Navas
07.08.17, 00:56
Naiste 100m: Väga hea meel Schippersi üle! Pronks. Bowie`le kuld oli küll ootamatu. Thompsonist on ka kahju. Arvasin kindlalt et Thompson ja Bolt 100m võitjad, siiski mitte.

Mõnuagent 007
10.08.17, 00:42
Kas Maicel Uibo on:
- pilves
- aeglase mõtlemisega
- ei oska enam eesti keeles rääkida
?

Navas
10.08.17, 00:45
Kas Maicel Uibo on:
- pilves
- aeglase mõtlemisega
- ei oska enam eesti keeles rääkida
?

Või sa ise nats joonud?

Mõnuagent 007
10.08.17, 00:49
Või sa ise nats joonud?

Ema on sul nats. Aga kuula tema intekas üle. Selline, noh, lihtne.

Mõnuagent 007
10.08.17, 00:55
Ja mis just praegu juhtus :S

Aílton
10.08.17, 00:58
Ja mis just praegu juhtus :S
Tõmbas midagi ära...

Mask
10.08.17, 01:00
Anu küsimustele saabki vaid kas pilves või purjus olles vastata.

GoldenEagle
10.08.17, 02:05
Tõmbas midagi ära...

Loodetavasti vaid kramp, et 200 jooksmata ei jää.
Keegi võiks harida, et a) kui mõni võistlema lubatud venelane võidab, siis kas ja millist hümni mängitakse ja b) kui kauaks Vene koondis eemal on?

JuriM
10.08.17, 09:19
Loodetavasti vaid kramp, et 200 jooksmata ei jää.
Keegi võiks harida, et a) kui mõni võistlema lubatud venelane võidab, siis kas ja millist hümni mängitakse ja b) kui kauaks Vene koondis eemal on?

A) ei mängita ühtegi hümni? Või mingit rahvusvahelise kergejõustikuliidu oma?
B) November 2017 hetkel vähemalt.

cannuman
10.08.17, 12:24
Aga kui ART (Athlete Refugee Team) sportlane võidab, siis...

https://www.youtube.com/watch?v=6zzaVw-e8RQ

Navas
10.08.17, 12:40
Aga kui ART (Athlete Refugee Team) sportlane võidab, siis...

https://www.youtube.com/watch?v=6zzaVw-e8RQ

hahaha, made my day :tearsofjoy:

Navas
10.08.17, 23:54
Kirt põmmutas esimesel katsel 83.86 ja on Finaalis! Laanmäe põrus nagu Balta..

toonetikas
11.08.17, 00:01
Tsitaat Postimees.ee live-blogist: "Normitäitjaid tuleb veel: Theo Walcott viskas 86.01. Kokku on praegu üle 83 meetri visanud odaviskajaid 10."

Loodame, et homses PL-i avavoorus liiga ära ei väsita, et laupäeval finaalis väärikalt esineda!

Tegelikult Walcotti eesnimi Keshorn!

ericbana
11.08.17, 21:27
Uibo on küll masendavas vormis. Kuigi Kyprianou räägib pidevalt tippvormist... Kui kõrguses jääb 2.02, siis on küll midagi totaalselt perses. Ja noh, fakk, Saluri. Võta mingi kõrgushüppe spetsialist ja aita kasvõi 10cm see ala järgi. See pole võimalik, et nii hea jalaga mees ei suuda rohkem hüpata.

Loodetavasti ei keera Kyprianou Ermi samamoodi pekki.

Õiglane on kõva! Teine päev on ju isegi parem paberil ju. Võib väga ilus summa tulla.

JuriM
11.08.17, 21:36
Uibo on küll masendavas vormis. Kuigi Kyprianou räägib pidevalt tippvormist... Kui kõrguses jääb 2.02, siis on küll midagi totaalselt perses. Ja noh, fakk, Saluri. Võta mingi kõrgushüppe spetsialist ja aita kasvõi 10cm see ala järgi. See pole võimalik, et nii hea jalaga mees ei suuda rohkem hüpata.

Loodetavasti ei keera Kyprianou Ermi samamoodi pekki.

Õiglane on kõva! Teine päev on ju isegi parem paberil ju. Võib väga ilus summa tulla.

Ta ütles ilusti ju, et Maicelil oli suhteliselt ränk tagareie vigastus ja mees pole hetkel lihtsalt vormis veel, nagu Saluri eelmisel aastal Rios.

Navas
12.08.17, 22:26
Kevin Mayer ja Janek Õiglane on täielikud lemmikud 10 võistluses olnud! Õiglane isiklik rekord odaviskes 71.73. Võimas! Liigub hetkel 4. koha poole!

Navas
13.08.17, 00:54
Janek Õiglaselt 4 koht, võimas!

Kahju oli vene naisest kes võitis kulla, aga pidi kuulama saasta. Väga kurb! :(

Navas
13.08.17, 01:06
Väga mõruda tunde jättis siiski õhtule Bolti vigastus. :(

El President
13.08.17, 03:12
parandage, kui eksin, aga suurvõistlustel polegi vist meie meestest keegi peale Noole paremat punktisummat teinud. enamasti möllatakse ikka kuskil, kus tavainimene ei näe, ja suurvõistlusteks on toss väljas. loodetavasti suudab Õiglane ka edasi samamoodi panna, sest viimasel poolteisel kümnendil on neid lootustandvaid kümpi vendi päris palju tulnud ja läinud.

GoldenEagle
13.08.17, 06:50
parandage, kui eksin, aga suurvõistlustel polegi vist meie meestest keegi peale Noole paremat punktisummat teinud. enamasti möllatakse ikka kuskil, kus tavainimene ei näe, ja suurvõistlusteks on toss väljas. loodetavasti suudab Õiglane ka edasi samamoodi panna, sest viimasel poolteisel kümnendil on neid lootustandvaid kümpi vendi päris palju tulnud ja läinud.

Ei ole jah keegi teine rohkem kogunud, teistest on enim teinud Pahapill 2010 EM-il (8298), Uibo 2015 MM-il (8245) ja Rahnu 2005 MM-il (8225).
Õiglasel oleks varu ehk 1500-s (10 s kiiremini=60 lisapunkti), kettas (ca 2 meetrit e 40p) ja kauguses (7.50 annaks juba 40p rohkem) ehk 8500 poleks tulevikus tema puhul müsteerium.

rasmusw
13.08.17, 15:33
Ei ole jah keegi teine rohkem kogunud, teistest on enim teinud Pahapill 2010 EM-il 8298, Uibo 2015 MM-il 8245 ja Rahnu 2005 MM-il 8225.
Õiglasel oleks varu ehk 1500-s (10 s kiiremini=60 lisapunkti), kettas (ca 2 meetrit e 40p) ja kauguses (7.50 annaks juba 40p rohkem) ehk 8500 poleks tulevikus tema puhul müsteerium.
Ma arvan, et tal on kõigil jooksudistantsidel varu - 100, 400 ja tõkked pole tal ka mingi imehead. Tegelikult ei ületanud ta ennast eriti ühelgi alal. Mitte ühtegi ootamatult kõva tulemust ta ju ei teinud.

mcnamara
13.08.17, 19:49
Ma arvan, et tal on kõigil jooksudistantsidel varu - 100, 400 ja tõkked pole tal ka mingi imehead. Tegelikult ei ületanud ta ennast eriti ühelgi alal. Mitte ühtegi ootamatult kõva tulemust ta ju ei teinud.

Mees ületas oma kümnevõistluse rekordit rohkem kui 200 punktiga! Ei ühtegi ootamatult kõva tulemust indeed. Nii õnnestunult ei pruugi ta enam kunagi suuta kümmet ala kokku panna. Tulemus on vapustav.

El President
14.08.17, 00:12
Mees ületas oma kümnevõistluse rekordit rohkem kui 200 punktiga! Ei ühtegi ootamatult kõva tulemust indeed. Nii õnnestunult ei pruugi ta enam kunagi suuta kümmet ala kokku panna. Tulemus on vapustav.

ta ju noor ja arenemisvõimeline veel, rekordid pole kivisse raiutud.

Emv
14.08.17, 08:58

No odas vist enam mingit suurt parandust ei looda.

Navas
14.08.17, 09:22

Ausalt öeldes ei imesta, kui Õiglase rekord tuleks mingi aeg sinna 75 meetri kanti isegi..

julm1
14.08.17, 12:02
Päris mitu meest võistles naiste arvestuses tänavu.

lenc
14.08.17, 13:22
Kulla mees, see eelmine kümnevõistluse rekord oli sooritatud pea ekstreemsetes ilmaoludes. Vihmases, tuulises ja külmas Tallinnas. Londonis oli nende kahe päeva jooksul täiesti normaalne, enamasti lausa ilus ilm. Võiks suisa küsida, et miks ainult 201 punkti juurde tuli?

mcnamara
14.08.17, 13:33
Kulla mees, see eelmine kümnevõistluse rekord oli sooritatud pea ekstreemsetes ilmaoludes. Vihmases, tuulises ja külmas Tallinnas. Londonis oli nende kahe päeva jooksul täiesti normaalne, enamasti lausa ilus ilm. Võiks suisa küsida, et miks ainult 201 punkti juurde tuli?

Jah tõepoolest, kulla mees, miks mitte 500 või 1000 juurde? Igal alal on nii tohutu varu, potentsiaalil pole piire.

rasmusw
14.08.17, 14:55
Sa ajad ju kaks asja täiesti segi - see, et ta suutis kümme ala järjest väga hästi kokku panna, on ootamatu, vägev ja vapustav. Aga mitte ükski üksikala pole ootamatult kõva.

El President
14.08.17, 15:55
Nool tegi ulmelise arenguhüppe 1995. aastal Götzises, natuke enne 25. sünnipäeva, kui sai üle 8500 punkti esimest korda. ja temagi suutis veel kõvasti parandada aastate jooksul. see näitab ka midagi, kui mees suudab suurvõistlustel hästi teha - võistlusnärv on hea.

Gallacher
15.08.17, 05:59
Muide, kas keegi teab, palju Kaju kogus punkte, kui kümnevõistuse sees tehtud maailmarekordi kõrguses tegi?

Mõnuagent 007
15.08.17, 08:58
Vähe. Tema isiklik kümnekas on 7608 punkti.

Maarek
15.08.17, 16:44
Ma arvan, et tal on kõigil jooksudistantsidel varu - 100, 400 ja tõkked pole tal ka mingi imehead. Tegelikult ei ületanud ta ennast eriti ühelgi alal. Mitte ühtegi ootamatult kõva tulemust ta ju ei teinud..

Ta ju pärast kommenteeris, et selles rekordviskes jäi veel mõndagi sisse, sest soorituselt kõige parem vise polnud.

dnb
16.08.17, 18:15
Värnik on tagasi:
Värniku soovitus Kirdile ja Laanmäele: võtke appi proff, mitte amatöör (http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/mm2017/varniku-soovitus-kirdile-ja-laanmaele-votke-appi-proff-mitte-amatoor?id=79190280)

JuriM
16.08.17, 18:20
Värnik on tagasi:
Värniku soovitus Kirdile ja Laanmäele: võtke appi proff, mitte amatöör (http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/mm2017/varniku-soovitus-kirdile-ja-laanmaele-votke-appi-proff-mitte-amatoor?id=79190280)

https://www.youtube.com/watch?v=YVkUvmDQ3HY

karl54
13.09.17, 21:42
Võtame hooaja kokku.

Sprindid.

Hetkel on seis endiselt sellinne, et ühtegi arvestatavat sprinterit meil pole. Naiste 100 m hooaja tippmark on Maarja Kalevi 11.80. Konkurentsi pakub talle Õilme Võro, kes viis see aasta isikliku rekordi 11.81. peale. Eelmine aasta suutis Balta joosta 11.36, mis on vaid sajandik kehvem kui tema isiklik rekord, see aasta jättis vigastus oma jälje ja sprinti ta ei jooksnud, kuid oleme ausad Eesti mõistes super aeg ei annaks talle see aasta maailma edetabelis isegi top 100 kohta.

Õilme Võro on hetkel pikemas sprindis meie parim, see aasta viis ta isikliku rekordi 24.00 peale, hetkel on jäänud mulje, et ta tegeleb spordiga täiega ja loodab oma tulemusi kõvasti parandada, järgmise aasta euroopakate norm on 23.50. 100 meetri rekordit parandas ta 36 sajandikuga, mis on väga korralik, 200 jooksis ta viimati 2015 ja siis oli ta parim aeg veel 24,57.

Ma usun, et 200 ja 23.50 on tulemus millest võib unistada. Tegu on siis em normiga.

Meestes on endiselt meie parim sprinter Niit, ma saan aru, et väga tõsiselt ta enam ei tegele ja 4x400 on tema üks prioriteetidest, arvestades kes meil veel on siis hea aeg järgmine aasta võiks Niitu veel motiveerida. 10,43 ja 21,37 on ajad millele Eestis see aasta keegi vastu pole saanud.

Kui naistes Võro võib normist unistada, siis meestes keegi järgmine aasta norme rünnata ei tohiks.

100 tõkked.

Grit on endiselt selle ala valitseja, hooaja tippmargiks 13.31, mis on vaid 3 sajandikku kehvem kui tema isiklik rekord. Em norm on 13.25, aga ilmselgelt see ei ole tema esmaste eesmärkide seas.

Laura-Maria Oja viis see aasta isikliku rekordi 14.00 pealet 13,54 peale. Vanust on 23, ehk vast nii suurt arengut jägmine hooaeg ei tule, et em normist mõelda.

Meeste 110 tõkked.

Johannes Treieli 14,26 ei ole midagi erilist, kuid ta on 19, seni pigem 10-võistleja olnud ja pole ilmselt õigete tõketega palju jooksnud, U20 euroopa tabelis leiame ta lausa 5. kohalt, tõsi ni kõrgel on ta ilmselt, kuna paljud konkurendid pole jooksnud õigete tõketega. Jõudis ta ka ju U20 euroopakate finaali, ehk õige pea võiks meil üks normaalne tõkkejooksja ka tekkida. 10-võistluses tal pigem sellist sisu pole. Eelmine aasta oli ta rekord veel vaid 14,75.

Ehk siis Treiel on ainuke kelle võiks tulevikku silmas pidades ära märkida, omavanustes Euroopa tipu lähedal ja potentsiaali võiks olla.

Vaadates Võro arengut ei tahaks teda maha kanda, ikkagi üks vähestest kergejõustiklastest keda instas jälgin (hehe). Esialgu jään pigm skeptiliseks ja järgmine aasta teda suurvõistlusel näha on ehk veidi optimistlik.

Naiste 400 ja 400 tõkked võiks siia kokku panna. Seda ühe sportlase pärast. 17 aastane Piibe Kirke Aljas jääb hetkel mõlemal alal endast 4 aastat vanemale Liis Roosele alla, aga Euroopas omavanuste seas on ta just 400 tõketes täiesti arvestatav sportlane ja ma arvan, et mõlemal alal on ta õige pea kindel Eesti esinumber. 400 tõketes on ta omavanuste seas Euroopa 13 ja järgmine aasta peaks juba alla minuti jooksmine kindel olema.

Meeste 400

Esile kerkis Tony Nõu, omavanuste seas Euroopa tipus ja arvestades kui vähe ta tipptasemel teinud on, siis potentsiaali on, em norm on kõvasti kehvem kui ta rekord, Rasmus Mägi, Niit ja kas vanem Jagor või siis üks meie kiiretest 10-võistlejatest peaks hea teateneliku kokku saama ja euroopakatele pääs oeaks olema miinimum eesmärk.

Meeste 400 tõkked

Üks meie paraadaladest, Mägi hooaeg läks kerge vigastuse nahka, aga järgmine aasta euroopakatel on kindlasti jälle medalinõudleja. Jagori puhul on kerkinud küsimus, et kas ta on saavutanud oma lae? Tiitlivõistlustel on ta ühe jooksu mees, ehk ühel võistlusel mitut head jooksu teha ta ei suuda, mis tähendab, et finaalis teda näha on raske, isiklikku võiks ta ju veel veidi parandada, aga alla 49.00 teda jooksmas ei näe, tema trump on ju ikkagi võimas tehnika ja kiirust tal väga pole, seda näitab ka tagasihoidlik 400 meetri rekord.

Aga oma suudab ta ära enamasti teha. Ehk siis tiitlivõistlustel hea esimene ring. Tema vend on kindlasti suuteline em normi ründama, mis on 50.70. Nagu Nõu ütles, siis treeningutel on ta hea, aga võistlustel on ta veidi nõrgem. See aasta ebaõnnestus tal ja selle pealt normi oodata on palju.

Varsti jätkan......

karl54
13.09.17, 22:42
Pikemad jooksud

Naiste keskmaad valitseb endiselt Liina Tšernova, 800 hooaja tippmark oli 2.04.23, isiklik on 2.03.96. Em norm on väga tugev 2.02.50. Küll aga on 1500 norm ja 4.12.00 on tal juba täidetud. 4.11.44 on ta isiklik ja see aasta jäi ta sellel vaid 3 sajandikuga alla. Pikematel maadel meil hetkel arvestatavaid jooksjaid pole, 5000 parim on endiselt Patjuk.

Meeste 5000 on meie parimate maratoonarite ala, Nurme ja Frosti tegid see aasta korraliku tiitlivõistluste maratoni ja võivad oma hooajaga rahule jääda.

800 parima Rasmus Kiseli ja 1500 parima Andi Noodi isiklikud jäävad em normidest pea 2 sekundi kaugusele. Need pole hetkel meie alad, peale Nurme maratonile üle minemist kedagi tiitlivõistlustele saata pole. Muidugi ideaalse jooksu puhul Noot võiks 3.40.00 üritada, aga ei ole hetkel kursis kui professionaalselt ta tegeleb peale veidi tagasihoidlikumat hooaega.

Naiste 3000 takistust meil keegi arvestaval tasemel ei tee, küll aga meie meeste 3000 takistuse liider oli selle hooaja üks pettumusi. Kaur Kivistiku tippmark 8.41.22 polnud päris see tulemus mida ta lootis. Järmine aasta vast ta selle 8.40.00 alistab ja loodetavasti on meil jälle keegi kellele ka pikemate jooksude finaalis kaasa elada.

Võtame kohe tõuke- ja heitealad ka ette.

Naiste vasar. Orel teg igati korraliku mm. Stabiilsus on käes, aga nüüd oleks vaja see 70 meetri piir kätte saada. EM norm on lausa 69 meetrit, kuid ma arvan, et sinna pääsemine pole probleem, kuigi normi alistamine oleks ilus.

Meeste vasaras kedagi erilist pole, ala liider on vanameister Genro Paas, kelle hooaja tippmark on 67,85, mis on muideks ka tema isiklik rekord, ehk ka 37-38 aastaselt saab isiklikke teha küll ja sellega ka koondise esinumber olla. Noored jäävad hetkel talle selgelt alla ja võibolla paari aasta pärast võib Tankler sellist tulemust rünnata.

Kuulis on samuti väga rahulik seis. Galetast siiski korralikku tõukajat ei saanud. Kuigi hooaja tippmark 19.64 on okei, siis tase on kuulis nii kõrgeks läinud, et ka euroopakatele pääsemiseks peab pea 20 meetrise tõuke tegema, 19.90 tundub natuke palju Galeta jaoks.

Jander Heil parandas isiklikku see aasta üle 2 meetri, kuulis on see uskumatult kõva eneseületus ja tema uus isiklik on 18,85, järgmine aasta peaks 19 meetri alistamine miinimumeesmärk olema. Kuulis pole 20 aastat mingi vanus, ehk potentsiaali on küllaga.

Kätlin Piirimäe seevastu pole oodatud arenguhüpet teinud, 2013 tõugatud 16,80 on endiselt tema tippmark ja viimastel aastatel on ta maadelnud 16 meetri joone kättesaamisega. Em norm on 16,50 ehk viimaseid aastaid arvestades natuke palju.

Piirimäe on jällegi üks andekas noor, kes on vaikselt pildilt kadumas. Samas 23 (järgmine aasta) on veel sellinne vanus, et maha kanda ei saa veel, eriti kuulis, aga on näha, et ega siint maailma tipptasemel võistlejat ei tule.

Ketas, naistes on Tõllasson on sellinne em normitasemel sportlane, see aasta 55,68, ühtlasi ka isiklik,norm on 56.00, ehk peale võiks saada.

Meestes on Kanter endiselt esinumber, mõlemat meie suurt segasid vigastused. Kas Kanter jätkab ikka? Euroopakatel võiks ju ühe hea ürituse veel teha. Kupperil nt pole veel isegi em normi täis, aga ma usun, et tervene see 63 ei ole talle probleem. Eelmine aasta lootsime uut Kanterit, aga see oli vist veidi optimistlik. Kanter just selles vanuses oli oma karjääri tipus, ehk vaatame mdia Kupper veel järgmine aasta suudab.

Israel on suurest mängust kadunud ja Niidust ei tulnud midagi.

Naiste odas on päris huvitav seis, kahju et meie esinumbrit vigastused segasad ja kohe üldse ei saa korralikku hooaega teha. Loodame, et äkki järgmine hooaeg läheb paremini.

Aga edasi on meil 20 aastane Mirell Luik ja 54,04. 19 aastane Marcella Liiv ja 53,09 ning 22 aastane Gerli Israel ja 52,98. Ehk kõik on sellises vanuses, et areng on võimalik ja 55 meetrit võiks neile kõigile jõukohane olla juba järgmine aasta.

Meestes on meil Magnus Kirt, Õiglase järel meie selle aasta teine number kergejõustikus. Stabiilsus on käes, nüüd võiks vaadata edasi ja vanus on sellinne, et nüüd järgmine aasta võiks tulla midagi suurt, eriti peale seda hooaeg.

Laanmäe kohta ei oska midagi öelda. Tundub sellinne treeningul võimas, võistlusel ebaõnnestun tüüp, aga paar purakat ikka hooaja peale tuleb ja optimist minus ütleb, et küll tuleb veel ja järgmine aasta euroopakatel tahaks näha kahte odameest finaalis.

Väravavaht
14.09.17, 15:40
Israel on suurest mängust kadunud ja Niidust ei tulnud midagi.

Sõnastus jääb kripeldama. Pole ta kadunud midagi, vaid tegi ju täitsa avalikult ja ametlikult tippspordiga lõpparve.

karl54
14.09.17, 17:32
Sõnastus jääb kripeldama. Pole ta kadunud midagi, vaid tegi ju täitsa avalikult ja ametlikult tippspordiga lõpparve.

Jeps, eks ma ikka kuulsin, et ta lõpetas, kiiruga kirjutades, ja niipalju korraga, läheb ikka mõni lause valesti, mõte mööda jne. Tänan täiendamast.

2mSööt3mMööda
26.09.17, 01:31
Kas see on see nö haamer, mida pikamaajooksjad välja toovad?
Varssavi maratonil kukkus naiste liider 800m enne finishit täitsa kokku omadega.
Alates 2:44

https://www.youtube.com/watch?v=V32YDHcg3KA&feature=youtu.be&t=9851

ericbana
26.09.17, 08:33
Kas see on see nö haamer, mida pikamaajooksjad välja toovad?

No see on ikka nö haamri kõige rämedam variant. Neid on ikka vähe leebemaid vorme ka. See seal videos on päris ekstreemne.

eika
26.09.17, 11:31
Kaks tilka vett lärvadega vanalinnas kell 5 hommikul.

2mSööt3mMööda
26.09.17, 11:58
No see on ikka nö haamri kõige rämedam variant. Neid on ikka vähe leebemaid vorme ka. See seal videos on päris ekstreemne.

Seal videos on tegemist siiski vist kuvaldaga :rolleyes:

karl54
30.01.18, 20:37
Erm võib küll hetkel veel meie kõige lootustandvam 10-võistleja noortest olla, aga tundub, et Tilga võib juba see aasta 8000 punkti rünnata.

Sees on ta nii 60 meetris kui ka 60 tõketes muljetavaldava arengu teinud. 60 meetris oli ta eelmise aasta parim tulemus 7.26, see aasta jooksnud 7.13. Teibas on ta oma rekrodi viinud 4.62 peale, üle 40 sentimeetri rohkem kui eelmine aasta väljas.

Kuuli on pannud sees üle 15. Kauguses on 7.30 alistatud.

Seega 100 meetrit 11.15-11.20 võiks olla väga jõukohane. Kaugus 7.35-7.40. Kuul 15 ja peale. Kõrgus 2.10 tundub juba sellinne tema tase. Ja see on juba maailma tipp (10-võistlejate siseselt). 400 oma 49.30 kanti on ok. Tõketes ootaks alla 15 sekundi jooksmist. Ketas 45 kandis, oda 65 kandis ja kui ta suudab stabiilselt sinna 4.50-4.60 kanti teibas hüpata, siis on jube idekas. 1500 pole probleem. Seega Tilga võiks olla järgmine 8000 mees ja seda juba see aasta.

karl54
04.02.18, 17:51
Hausenbergi viimane ala on endiselt masendav, nagu ma aru olen saanud, siis ta ei saagi kiiremini joosta? 300 punkti kaotab ära isegi 1000 peale ja täna oleks võinud 6000 punkti tulla, kui ta vaid suudaks joosta. Teivas, 60, tõke, kaugus ja nüüd ka kõrgus on tipptasemel. Ehk sellinne 7-võistluse mees. Kes enamvähem jooksimsega võitleks isegi medali eest.

GoldenEagle
04.02.18, 20:28
Hausenbergi viimane ala on endiselt masendav, nagu ma aru olen saanud, siis ta ei saagi kiiremini joosta? 300 punkti kaotab ära isegi 1000 peale ja täna oleks võinud 6000 punkti tulla, kui ta vaid suudaks joosta. Teivas, 60, tõke, kaugus ja nüüd ka kõrgus on tipptasemel. Ehk sellinne 7-võistluse mees. Kes enamvähem jooksimsega võitleks isegi medali eest.

Mingi füsioloogiline/tervislik põhjus?