PDA

View Full Version : Peamängu mõju inimese tervisele

Siimk
16.12.04, 23:35
Tere!
Kas kellegil on linki või mingit muud viidet uurimusele vms. peamängu mõjust mängija, eelkõige aga laste tervisele.
Tänan konstruktiivsete vastuste eest!

kaala
16.12.04, 23:47
ei tea selle kohta midagi. mul vanaema soovitas muidu kiiver mängu ajaks pähe panna, äki see aitab:P . aga muidu tean mõnda, kes sellepärast ei lähegi trenni, kuna ei soovi peaga mängida

eston maravilha
17.12.04, 00:08
s-tähe puudumine algses postituses ajas vist kaala segadusse..

rohelineKonn
17.12.04, 00:16
vaatsin , et estoni vastus ja olin kohe täitsa rõõmus. mõtlesin, et meeldiv annust klassikalist ärapanemist teemal \"peamängu mõju teemade loomisel\". pärast oleks saanud rahuliku südamega magama minna. sittagi :(

eston maravilha
17.12.04, 00:54
kahju, et pidid pettuma. enam nii ei tee

Ch1ller666
17.12.04, 12:23
Ega see peamäng eriti hästi vist ei mõju vaadake kasvõi Piirojat :P

ek
17.12.04, 19:45
neuroloogia eriala arstid soovitavad peaga mängimist vältida igal juhul kuna see pidavat peaajule kahjulik olema. kui on soodumus mõnele haigusele siis pidevad põrutused võivad haiguse kulgu kiirendada.
eriti kahulik pidi see ajule olema kuna kõigepealt saab löögi esiots ja siis inertsist liigub aju ka peakolju tagaseina pihta. üks tegelane teadis rääkida et enamsutel jalgpalluritel on tavaliselt kuulmine tasakaalust väljas ja tunnetusega probleemid.

Jyrka
17.12.04, 20:52
Kas mingi see aasta ei olnud mingi artikkel delfis ja muudes sopalehtedes, et peamäng ei ole kahjulik?

Lähen otsima...

edit: ei viitsi kah, las eston otsib, tal pole reede õhtuti niikuinii midagi teha

marcello
17.12.04, 22:07
Kahjulik ta ikka on,meie gi klubis mängis üks härrasmees (ja hästi mängis) kes nüüd seepärast enam ei mängi kuna iga järgmine laks peaga võib olla ränkade tagajärgedega

runno
18.12.04, 12:10
Algselt postitas rohelineKonn

vaatsin , et estoni vastus ja olin kohe täitsa rõõmus. mõtlesin, et meeldiv annust klassikalist ärapanemist teemal \"peamängu mõju teemade loomisel\". pärast oleks saanud rahuliku südamega magama minna. sittagi :(
Sa võidki minu eest postitama hakata...

dreyd
18.12.04, 12:11
ärge jamage, mulle meeldib peaga mäng

mg
18.12.04, 15:45
Algselt postitas dreyd

ärge jamage, mulle meeldib peaga mäng

mulle ka mälumäng meeldib:kaval:

aa, eile löödi mulle vineerkast pähe puruks...
huvitav, miks see alles nüüd meelde tuli...:doh:

Yazid
18.12.04, 17:28
Jalgpallimäng ei vigasta aju. (http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=1480715&categoryID=9370&ndate=98895 1522)

varix
18.12.04, 18:23
Algselt postitas Yazid

Jalgpallimäng ei vigasta aju. (http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=1480715&categoryID=9370&ndate=98895 1522)
nüüd lõpplahendus olemas ning võib teema sulgeda:P

Devil
12.01.05, 22:43
Isegi usun sellesse, et peamäng pmst pole kahjulik.
Samas aga Otepääl Helpis veerpalu võitu tähistades teadis üks tartus meditsiini õppiv neiu väita, et iga pealöögi tagajärjel teib mikroinsult. Mulle soovitas peaga enam mitte mängida ja õhtu edenedes soovitas ühel teisel kalal jalgpalli üldse maha jätta.

Vot siuksed lood. Enivei, tema vooids ma võin tõesti peaga mängimise vahele jätta, aga muidu ... äkää nõuvei

tkkt
12.01.05, 23:20
ja kuna tekivad pidvad mikroinsuldid siis on jalgpallurite eluiga lühem!(eelnevale postitusele lisaks) Nii, et mõjutab vist kyll:D Ise asi kui võrd see kõik tõene on..