PDA

View Full Version : Borussia Dortmund

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

jjriado
27.12.04, 15:24
Et selleks semestriks on loengud läbi ja eksamiteks ka veel eriti õppida ei viitsi, on praegu kõvasti aega, mida võib foorumis raisata. Ja siin ta nüüd lõpuks on, Borussia oma teema.:)
Asjast ka midagi. Hooaja esimene pool sai juba rohkem kui 2 nädalat tagasi läbi ja vahepeal on olnud võimalus mõtteid koguda. Esimesed 17 mängu mängu võib kokku võtta ühe sõnaga- pettumus. Tabelis 14. koht ei vasta kohe kuidagi ootustele, kogutud on haletsusväärsed 18 punktikest ja väljalangemiskohast lahutab vaid 4 punkti. Väravaid on \\\"mustkollased\\\" löönud vaid 17, vähemaga on pidanud leppima vaid tabeli viimane Freiburg (14 väravat) ja eelviimane Rostock (13). Õnneks on kaitse natuke paremini pidanud kui ülejäänud tabeli teise poole meeskondadel, tänu millele pole väravate vahe kõige hullem (-5), kuid siiski nõrguke. Ma ei arvagi, et Borussia peaks meistritiitli pretendent olema, aga praegune meeskond peaks olema suuteline vähemat 8 hulka jõudma.
Hooaja nõrgas alguses on oma osa kindlasti klubi katastroofilisel majanduslikul olukorral. 120 miljoni Euro suurune võlg ei luba uusi (tasemel) mängijaid muretseda ja mängijad pidid leppima palgakärbetega (vaatamata sellele peaks Borussias olema vägagi \\\"korralikud\\\" palgad). Loodetavasti suudab uus (rikas) president olukorda leevendada.
Laatsaretis on seis nagu eelmiselgi hooajal, eks siis teisisõnu jube. Praeguseks on küll olukord paranenud ja järgmiseks Bundesliga mänguks peaks veelgi paranema. Kõige olulisem on ilmselt kapten Christoph Metzelder\\\'i tagasitulek.
Seoses Metzelder\\\'iga tekib treeneril igati meeldiv \\\"probleem\\\". Nimelt on tal siis valida kolme igati korraliku keskkaitsja vahel (muidugi eeldusel, et Christoph on sama hea kui enne vigastust). Ise tahaks Metzi kõrval näha noort Markus Brzenska\\\'t, kes on selle hooaja üks parimaid uudiseid (vähemalt Borussia fänni jaoks). Wörns on küll kogenum, kuid on sellel aastal olnud ebakindel ja jääb vanuse tõttu aeglaseks. Wörnsi võiks proovida ka paremkaitses, vähemalt seni kuini Evanilson terveks saab. Mul on mingi udune mälestus, et Wörns oli Leverkusenis paremkaitses (paluks sellele mälestusele kinnitust või siis ümberlükkamist). Äärel lööks muidugi Wörnsi kiiruse, või õigemini selle puudumise, probleem veelgi rohkem välja.
Nüüd tahaks natuke uue treeneri kallal vinguda. Kui Bert van Marwijk suvel Borussiaga liitus, olid minu ootused üsna kõrged. Praegu aga ei ole ma hollandlasest just vaimustuses. Tal tundub olevat küljes sama viga mis Eesti koondise austatud hollandlastest treeneritel- hoiduvad kogu hingest vahetuste tegemistest, või kui vahetavad, siis millalgi 85. minuti paiku. OK, praegu pole Borussia pingilt eriti kedagi võtta, aga van Marwijk ei vahetanud ka hooaja esimestes mängudes, kui pink tugevam oli. Lisaks ei ole treener nõus meeskonnas muudatusi tegema, kuigi on ilmselge, et praegune sats ei tööta just täistuuridel. Ka meeste motiveerimisega tundub probleeme olema, näiteks Rosicky ja Koller mängivad koondise eest pidevat paremini kui klubis (Lisan siia juurde, et mul pole sellega seoses mängijatele ühtegi etteheidet. Koondise tasemel jalgpall on mulle alati olulisem olnud kui klubijalgpall ja koondises mängimist pean ma auasjaks, mistõttu ei ole parem motiveeritus koondisemängudes üllatav. Siiski on vahe mõne mängija puhul liiga suur ja seda pean ma treeneri veaks. Au on parem motivaator kui raha ja treeneri asi on tekitada tunne, et ka klubi esindamine on auasi).
Seoses var Marwijk\\\'iga on mul veel üks probleem. Nimelt ei saa ta läbi minu lemmiku Lars Ricken\\\'iga ja ei anna talle võimalustki. Ricken ei ole küll mingi imemees, kuid võrreldes mõne teise mehega vääriks ta vähemalt võimalust oma oskusi näidata. Treener olevat Ricken\\\'ile teatavaks teinud, et tal pole enam Borussias tulevikku, mille peale Manchester City kohe Rickenile pakkumise tegi. Õnneks lükkas Ricken pakkumise tagasi ja lubas oma koha eest edasi võidelda. Rickeni otsusel on ilmselt kaks põhjust. Esiteks on ta Dortmundi poiss ja Borussia on tema elu (tema enda sõnade kohaselt) ja teiseks on tema praegune palganumber ilmselt oluliselt suurem kui City pakutu.
Midagi positiivset peab ju ka kirjutama. Sügise parimad uudised on ilmselt juba eelnevalt mainitud Metzelderi tagasitulek ja Brzenska hea mäng. Lisada võiks veel David Odonkori ja Sahr Senesie jõudmise U-21 koondisesse (nimetatutest esimene oli enne vigastada saamist päris tegija ka Borussia mängudes). Hea on ka paari teise noore esindusmeeskonda murdmine. Eelkõige pean silmas Marc-André Kruska\\\'t, aga mainida võiks veel Sascha Rammel\\\'i ja Marcus Steegmann\\\'i debüüte. Kölnist tagasi tulnud Florian Kringe pole küll Frings\\\'iga võrdne mängija, aga tema kannaksin ma siiski veel koos Kehl\\\'iga positiivse poole peale.

Ma ei tea kuidas ma seda teemat tulevikus täiendada viitsin/jõuan. Peale seda kui Tele2 oma kaabel-TV teenuse Starmanile ära müüs, jäin ma ilma nii DSFist kui ka ARDst, mis tähendab, et mul puudub igasugune võimalus Bundesliga telekast jälgimiseks. Mingeid referaate mängude kokkuvõtetest ma tõlkida ei viitsi, sest ei näe sellel erilist mõtet (keda huvitab leiab need kokkuvõtted isegi üles). A eks ma vahel ikka kommenteerin midagi ja loodan ka teiste abile.

Lõpetuseks veel niipalju, et 7st kuni 14. jaanuarini viibib Borussia Türgis laagis ja võtab seal osa Efes Pilsen Cupist, mida kannab üle ka Eurosport:)

mel21
27.12.04, 17:39
Super, lõpuks ometi sai ka BVB endale väärilise teema, loodan, et aeg-ajalt ikka seda haldad. Väga mõnus sissejuhatus. Nüüd peavad aga Schalke pöidlahoidjad jald kõhu alt välja saama, et mitte häbisse jääda.

Algselt postitas jjriado
Hooaja nõrgas alguses on oma osa kindlasti klubi katastroofilisel majanduslikul olukorral. 120 miljoni Euro suurune võlg ei luba uusi (tasemel) mängijaid muretseda ja mängijad pidid leppima palgakärbetega (vaatamata sellele peaks Borussias olema vägagi \\\"korralikud\\\" palgad). Loodetavasti suudab uus (rikas) president olukorda leevendada.

Pole ennast kunagi suutnud peensusteni läbi närida, kuid Hispaania-laadseid el presidentesid, kes tihkete lubaduste oma rahaga löövad klubile tuurid sisse, liigub Saksa jalgpallis väga harva (mööndustega nt TSV 1860 endine president Wildmoser, kolmanda liiga provintsisatsi Hoffenheimi upitav kohalik tööstur või Dynamo 1990ndate alguses peaaegu pankrotistanud Otto). Asi on väga kummalisel tasemel, klubid on tihti laiema spordiseltsi (MTÜd!) osakonnad, mille alt nood oma teistlaadsusega püüavad vabaneda (hiljuti näiteks \"iseseisvus\" Lauterni jalgpallisektsioon).

Jalgpalli-BVB on selles osas esimese aktsiaseltsi ning seni ainsana börsile läinuna suunanäitaja. Ettevõtmine kukkus küll läbi, kuid taolised klubid vajavad tegusaid mänedzhere - Dortmundi Meier kuulus oma tsunfti käpardlikemate hulka, Schalke Assauer või Leverkuseni Calmund (nüüdseks endine) on palju etemad näited.

Robinho
27.12.04, 19:22
Ma just täna mõtlesin, et pole ammu midagi Dortmundist kuulnud. See viga sai nüüd siis parandatud.:)
Üks küsimus ka: kas Dede on ikka veel teiega?

Hughes
27.12.04, 19:27
Algselt postitas Robinho

Ma just täna mõtlesin, et pole ammu midagi Dortmundist kuulnud. See viga sai nüüd siis parandatud.:)
Üks küsimus ka: kas Dede on ikka veel teiega?

Borussia ametlik kodulehekülg näitab küll, et Dede mängib veel seal

link (http://www.borussia-dortmund.com/?%9E%5D%1B%E4%F4%9D%2Ai%E0%86%9E)

mel21
03.01.05, 19:35
Kicker valgustab (http://www.kicker.de/content/news/artikel.asp?folder=3100&object=308985&liga=1&saiso n=2004/05&spieltag=17&gruppe=13338) langenud hiiglase Dortmundi väga rasket olukorda. BVB peab 31. märtsil värisema, sest on suur oht ilma jääda kõrgklassi litsentsist. 72000 eurot päevas kasvav võlakoorem võib hooaja lõpuks 140 miljonile kasvada. Nelja aasta eest esimese Saksa klubina börsile läinud Borussia aktsia on langenud 82% esialgsest väärtusest.

Litsentsi saamise võtmeks on panditud Westfalenistaadioni tagasiost. Ressursse on aga väga vähe: nii on üleeuroopalise turukriisi tingimustes ka äärmiselt keeruline saada Rosicky või Kolleri eest korralikult.

Aramis
04.01.05, 09:37
tsehhi keskväljamootori vastu pidavat huvi tudma Porto, kes sooviks Barcasse lahkunud Decot asendada kellegi pädevaga. Ja poleks paha asendus, sest mees saaks ka Meistrite Liigas kohe kaasa hakata Porto eest tegema.

Karla
04.01.05, 14:25
Stefan Reuter pani ameti maha (http://sport.etv.ee/index.php?048202)

Drogba
13.01.05, 15:51
Kahjuks sai Dortmundi ründaja Ewerthon sõpruskohtumises Spartakiga vigastada.:( Kes on selle hooaja Borussia suurim väravakütt kuue värvaga. Ta peab vigastuse tõttu pidama kahekuulise mängupausi.

waluswend
17.01.05, 18:37
Kas finantsprobleemid hakkavad teil ka vähenema või on juba pankrot ukse taga ja kukkutakse kuhugi pära-põrguse, myyakse kõik mängijad maha jne.(nagu juhtus Fiorentinaga!)

jjriado
17.01.05, 23:03
Algselt postitas waluswend

Kas finantsprobleemid hakkavad teil ka vähenema või on juba pankrot ukse taga ja kukkutakse kuhugi pära-põrguse, myyakse kõik mängijad maha jne.(nagu juhtus Fiorentinaga!)

Olukord olevat paranenud. 2004. aasta lõpus oli võlg juba alla 100 miljoni Euro ja kohekohe pidi mingi välisinvestor veel tulema, kes asja veel veidi parandama peaks. Mingis intervjuus rääkis klubi manager Michael Meier, et olukord ei ole kunagi eriti hull olnudki (mida on küll väga raske uskuda) ja põhjendas seda mingite \"majandusasjadega\", millest mina suurt aru ei saanud.

Efes Pilsen Cup\'il sai kohati ikka uskumatuid liigutusi näha, eriti kaitsjate esituses. Guy Demel- OMG (kes nägi, see teab). Wörns on ka vist ikka liiga vanaks/seniilseks jäänud ja Metzelder\'il lõi pikk mängupaus väha välja (palli surmamisega oli probleeme). A no tegu oli ikka suvalise turniiriga, kes teab, kui raske trenn võis mängupäeva hommikul olla. Rõõmustav oli Argentiinast laenult tagasi tulnud Fernandez\'i mäng. Hooaja esimese poole Borussia vast parim mängija Brzenska ei ole kahjuks veel operatsioonist taastunud ja Türgis platsile ei saanud.
Rünnaku ülesehitus on küll problemaatiline, peale Rosicky on kõik poolikud pigem kaitsva orientatsiooniga. Rosicky kõrval hakkavad ilmselt mängima Kehl ja Kruska, kuigi viimase asemel võib vabalt olla Kringe. Omapärane oli ka pidev platsi keskelt ründamine, juhmi järjekindlusega prooviti läbi minna sealt, kus kõige rohkem vastaseid ees oli.
Ewerthon\'i vigastus on igavene jama, tema asendamisega peab ilmselt hakkama saama hooaja esimese poole vahele jätnud Gambino, kes Türgis paistis silma eelkõige kergelt kukkumisega. Kolmanda ründaja koha peale kandideerivad hetkel Ricken ja heada tehnikat näidanud Addo, peale paranemist saab selle koha endale ilmselt hoopis Odonkor. Addo oleks võimalik asendaja ka Kollerile.

:)

sosku
18.01.05, 17:02
Algselt postitas jjriado
Ewerthon\'i vigastus on igavene jama, tema asendamisega peab ilmselt hakkama saama hooaja esimese poole vahele jätnud Gambino
Sellele problale leiti ka lahendus - poolakas Smolarek toodi laenulepinguga Rotterdamist BVB hambutut ründeliini tugevdama.

Aramis
22.01.05, 21:08
1-2 võideti Wolfsburgis, mis on üks raskemaid kohti võõrsil meeskonnal võitmiseks.
Ebi sai jala valgeks ja usun, et Metzelderi 90 minuti mäng täöhendab uue ajastu algamist Borussias ja tõustakse see aasta veel esikaheksasse ja järgmine aasta juba jälle tiitlikandidaadid.

3rk1
22.01.05, 23:05
Smolarek tegi kohe esimeses mängus skoori? :)
Tore, tore, ehk saab BVB nüüd lõpuks tõusuteele.

Aramis
17.02.05, 20:33
Bankroti lävel?

jjriado
17.02.05, 23:53
Algselt postitas Aramis

Bankroti lävel?

Tundub, et jah:(
Klubi juhtkond on küll aegajalt rääkinud, et finantsolukord on paranunud ja blablabla, a reaalselt on see vist kõik täielik häma olnud. Välismaine Soccernet raporteerib (http://soccernet.espn.go.com/headlinenews?id=325199&cc=5739), et nüüd loodetakse klubi ümberstruktureerimise peale. Vähemalt bossid lõpuks tunnistavad, et asi on ikka väga halb.

Jalgpalli külje pealt on hooaja teine pool ikka väga hästi alanud. Nelja mänguga 10 punkti on ikka õige kõva sõna. Õnne on muidugi palju olnud ja kohtunikud on miskipärast oma abistava käe ulatanud (äkki on neil klubist kahju?). Eriti õnnelik olen ma oma lemmiku Rickeni mängimise ja väravate üle, Kolleri neli väravat neljas mängus on ka väga meeldiv. Viimases mängus Bochumi vastu oli algkoosseisus 8 sakslast. Pole küll uurinud, a ega eriti ei usu, et mõnel teisel satsil nii palju on.

Varsti tekib huvitav olukord. Nimelt tulevad Rosicky, Evanilson, Ewerthon, Odonkor ja Gambino kõik vigastuspausilt tagasi. Üldiselt pooldan ma teooriat, et võitvat meeskonda ei vahetata, a samas on Rosicky nii kõva mees, et teda pingile jätta tunduks kuidagi narr. Ewerthon ilmselt saab oma koha algkoosseisus tagasi ja Smolarek kukub pingile, võimalik oleks ka brasiillase asemel Odonkori mängimine.

:)

PraS
18.02.05, 15:10
Algselt postitas jjriado
Viimases mängus Bochumi vastu oli algkoosseisus 8 sakslast. Pole küll uurinud, a ega eriti ei usu, et mõnel teisel satsil nii palju on.

Näiteks VfB-l on pea igamäng 5-7 sakslast põhis, kuid päris 8-t vist tõesti pole olnud. Mitte et see väga oluline fakt oleks, kuid mõtlesin seda fakti siin mainida :õnnelik:

dieter
20.02.05, 02:35
Muud pole öelda pärast tänast, kui et ouch. Laks Münchenis võis valus olla - kui juba saadi lootused üles nii sportlikus kui majanduslikus mõttes. Või kuidas, mustkollased?:oih:

mömm
20.02.05, 02:40
lihtsalt armetu:lahe:

mel21
20.02.05, 21:15
Algselt postitas dieter

Muud pole öelda pärast tänast, kui et ouch. Laks Münchenis võis valus olla - kui juba saadi lootused üles nii sportlikus kui majanduslikus mõttes. Või kuidas, mustkollased?:oih:

FCB ja Borussia on pärast aastaid rinnutsi jõudlemist liikunud vastupidises suunas. 0-5 pakk on küll valus, kuid meeskonnad on hetkel kahes erinevas galaktikas. Muidugi, teistlaadse, sügavalt au pihta käiva mõjuga oleks olnud samaväärne loputus Gelsenkirchenis...;)

dieter
21.02.05, 02:23
Algselt postitas mel21

FCB ja Borussia on pärast aastaid rinnutsi jõudlemist liikunud vastupidises suunas. 0-5 pakk on küll valus, kuid meeskonnad on hetkel kahes erinevas galaktikas. Muidugi, teistlaadse, sügavalt au pihta käiva mõjuga oleks olnud samaväärne loputus Gelsenkirchenis...;)

Eks ta ole jah nii, et mitte just nii ammu Euroopa klubijalgpalli absoluutse tipuni jõudnud BvB ei ole enam see, mis varem. Ning küllap oleks selline loputus S04 käest olnud veelgi alandavam, ent see vahepealne kõrge lend on vähemalt mingil määral pannud BvB\'d end Bayerniga võrldema. Ehk väljendub see selles, et kui finantsprobleemide lahendusvariantide juures spekuleeriti \"välisabiga\", siis tuli kindel \"ei\" suunal Gelsenkirchen ja/või München.

Kebab
31.10.05, 21:59
No Dortmundi teemat andia alles otsida. Kaugele teine vajunud.

Dortmund 97 versus Julio&Sõbrad (http://www.postimees.ee/311005/online_uudised/181702.php)

Tahaks nii väga seda mängu näha. Hässler, Maradona, Taffarel, Bebeto ja Roger Milla (http://www.planetworldcup.com/LEGENDS/milla.html) (mu armastus).

Dortmundi poolel asuvad üles näiteks Stephane Chapuisat, Jürgen Kohler, Andreas Möller, Matthias Sammer, Karlheinz Riedle ja Flemming Povlsen.

Hullumaja. Oi jah, heldimuspisar tuleb silma. Minu noorusmälestused.

Kurat
27.03.06, 11:56
On põhjust seda teemat ka siin veidi värskendada nimelt on Dortmundi borussia bundesligas mõõnast üle saanud ja tõusuteel. Kui võit Kaserslauterni üle polnud veel nii meeli ülendav, siis bundesliga teise klubi Hamburg Sv 4-2 loputamine annab lootust, et BVB\'st on jälle asja saamas. Hamburgi treener muidugi loobib ka oma meeskonna pihta kriitikanooli ja on loobunud juba bundesliga tiitli tagaajamisest.

rkv_massive
27.03.06, 16:57
loodame et ikka euroopasse ka saadakse :ham2:

Kurat
28.03.06, 13:22
No ilmselt läheb Berliini klubiga rebimiseks aga mul on nüüd usk BVB\'sse taastunud seega pöidlad pihku :lahe:

Igaljuhul on Dortmundi järgmine mäng M\'gladbach\'iga eeldatavasti kergem kui Hertha mäng Stuttgartiga :kaval:

Saarlane
28.03.06, 15:40
Kae mis sportnet pröökab (http://www.sportnet.ee/index.php?id=23908)

Kurat
03.04.06, 11:58
Nii nüüd siis slegus kurb tõsiasi, et BVB sai pähe 2-1 ja langes 7\'ndale kohale bundesligas :(
Unistus UEFA Cup\'i kohast nõrgenes:(

Blue Rock
31.05.06, 00:00
Dortmund on paar tehingut ka juba teinud suve jooksul. Gentenaar siirdus tasuta Ajaxisse, Rosicky müüdi Arsenalile ja Gambino läks Kölni mänguminuteid otsima.

Uued mehed on Ajaxist tulnud Steven Pienaar ja Werder Bremenis \"kolmanda ründaja\" rolli alistatud Nelson Valdez. Tehingud on säästupoliitilisest vaatevinklist igatpidi õnnestunud olnud: Valdez maksis c .poole vähem kui Rosicky, lisaks sellele Kolleri eest on veel krabisevat pangaarvele ilmumas.

Aramis
31.05.06, 23:26
Ma pigem võrdleks kulutuste ja tulude osas mehi, kes samal positssioonil mängivad ehk osteti lõuna-aafrka mees tsehhi kohale. Rahaliselt kasulikult, aga palju kaotatakse platsil, seda näitab aeg.

Blue Rock
01.06.06, 01:21
Algselt postitas Aramis

Ma pigem võrdleks kulutuste ja tulude osas mehi, kes samal positssioonil mängivad ehk osteti lõuna-aafrka mees tsehhi kohale. Rahaliselt kasulikult, aga palju kaotatakse platsil, seda näitab aeg.

Ma päris nii mustvagelt asja ei näe. Rosicky & Kolleri ego ja rahakoti suurus kasvas Dortmundi resurssidest ajapikku välja, lisaks oli kadunud ka platsil paari aasta tagune maagia (osaliselt vigastuste tõttu). Seega igati õige otsus juhtkonnalt lasta linnukesed puurist vabaks, kui nad seda kord ise juba on pikemat aega soovinud.

Mängijaid ei saa alati võrrelda üks ühega, á la kes suudab kellegi teise tühjaks jäetud koha täita, kes mitte. Treeneri töö on leida sobiv ja tõhus koosseis, ilma selleta, et hakata järjest täitma vägisi eelneva mängija poolt tühjaks jäetud positsioon(i/e). Fakt on see, et Pienaarist ei saaks \"uut Rosickyt\" isegi mitte Michelangelo, kuid Pienaari mitmekülgsus annab van Marwijkile võimaluse leida see kaduma läinud kuldne noot, mida juba pikemat aega on otsitud.

...ja see miks mainisin tulude osas \"ülejääki\", on poliitika, mida Schwarzgelben peab jälgima/ ja on tublilt seda ka hambad kokku surudes teinud. Põhjus on lihtne: hiiglaslikud võlad sunnivad sedasi elama.

Kebab
01.06.06, 10:52
Blue Rock on soccerneti foorumis, kui sõõm värsket õhku. Mulle meeldib.

Blue Rock
30.06.06, 16:51
Rolexite kodumaa suurim ründetäht (http://home.skysports.com/list.asp?hlid=399548&CPID=22&clid=497&lid=9&title= Dortmund+seal+Swiss+deal) tirib enda kimpsud-kompsud nüüd seega Dortmundi...

Kurat
06.07.06, 15:45
Chapuisat\'st siiani head mälestused, loodetavasti toob Frei vajalikku särtsu Dortmundi :lahe:

Saarlane
06.07.06, 15:53
Bundesliga suurimad võlglased plaanivad Bundesligas sellel hooajal jõuda kõrgele ning seda näitavad ka pre-season friendlyd Tottenhami ning Ajaxiga, kellel ei ole oma liigades mitte vähem ambitsioonikad plaanid.

Saarlane
18.07.06, 22:20
Njaa. 40 000 hooajapiletit on võimas. Kahjuks ei ole mul andmeid varasemate hooaegade kohta, BuL ju ikkagi Euroopa suurima vaadatavusega liiga:(

PraS
18.07.06, 23:08
Algselt postitas Saarlane

Njaa. 40 000 hooajapiletit on võimas. Kahjuks ei ole mul andmeid varasemate hooaegade kohta, BuL ju ikkagi Euroopa suurima vaadatavusega liiga:(

Mis kuradi BuL?

vanasit ikka hüüti Bundesliga-t BLks või on nüüd uued trendid?

rolandbu
24.07.06, 14:30
Selle hooaja kodusärk siis Florian Kringe seljas, njah maitse asi:oih:
http://bilder.sportsandbytes.de/bvb/20062007/kringe_news_1153672615.jpg

Uut särki eksponeeriti esmakordselt mängus Union Berliniga (6-2).

Lisaks muule ilutseb särgil veel... :D (esmakordselt vist BuLi ajaloos)
http://www.rag.de/bvb/img/logo_bvb.gif

3rk1
24.07.06, 21:58
mulle suht meeldib isegi.
aga mida see märk tähendab?

PraS
24.07.06, 22:55
Mulle meeldis ikka see nn 5a. tagune vorm räigelt. Siis kui mõnus C täht ilutses särgil.

Kurat
25.07.06, 10:52
Algselt postitas PraS

Mulle meeldis ikka see nn 5a. tagune vorm räigelt. Siis kui mõnus C täht ilutses särgil.

BVB 86 aasta vorm siis meenutuseks:

http://www.hot.ee/morelia/eest_bvb86.jpg
http://www.hot.ee/morelia/tagant_bvb86.jpg

:õnnelik:

Blue Rock
25.07.06, 13:25
Algselt postitas PraS

Kui mälu ei peta, siis selle sajandi alguse vorm oli midagi taolist (erapooletust vaatevinklist päris kobe, peab tõdema):

http://www.premiershirts.net/WorldClubsides/europeanshirts/04332.gif

Tänavune kanapasakollane aga jagab arvamusi üsna radikaalselt :D

PraS
25.07.06, 13:39
Algselt postitas Blue Rock

Algselt postitas PraS

Kui mälu ei peta, siis selle sajandi alguse vorm oli midagi taolist (erapooletust vaatevinklist päris kobe, peab tõdema):

http://www.premiershirts.net/WorldClubsides/europeanshirts/04332.gif

Tänavune kanapasakollane aga jagab arvamusi üsna radikaalselt :D

Selline ta enam vähem oli. Aga sokid olid fantastilised. Isegi sai endale sarnased sokid ostetud kunagi. Aga nüüd rohkem teemasse siiski :D

Blue Rock
25.07.06, 14:04
Schwarzgelbeni sügiseks vormi ajamine on täies hoos ja esimesed treeninglahingud juba peetud. Viimati suruti 6-2 numbritega vastu muru Union Berlin, kes algavaks hooajaks Regionalliigasse tõusis.

BVB mängis koosseisus: Meier - Degen (73rd min. Saka), Brzenska, Wörns (46th min. Hünemeier), Dede - Kruska - Kringe (73th min. Ricken), Sahin - Pienaar (73rd min. Tyrala) - Frei (56th min. Amoah), Smolarek (81st min. Amachaibou)

Goals:
0-1 Kringe (4th min.)
0:2 Kringe (11th min.)
0-3 Frei (40th min.)
1-3 Benyamina (43rd min.)
1-4 Smolarek (53rd min.)
1-5 Kringe (60th min.)
1-6 Amoah (62nd min.)
2-6 Benyamina (68th min.)

...ja nagu koosseisust märgata, Die Nationalmannschafti tähed on alles grillihooaega tasapisi lõpetamas :)

Esimeste mängude põhjal on viimasel aastatel tüüpiliseks moodustunud 4-3-3 formaadist loobutud ja kasutusele võetud kahe ründaja süsteem, kus keskväli on teemandi kujuline olnud. Seda võis vaikselt ka eelnevalt arvata, sest van Marwijkil kasutusel olev materjal on sobilikum just kahe puhta ründaja jaoks.

Kurat
31.07.06, 14:30
Esimene raskem hooaja eelne soojendus kah peetud ja seda, siis Ajax Amsterdami vastu ja tulemus oli postiivne 2:1 Dortmundile ja väravate autorid Kringe & Kruska

Kurat
03.08.06, 13:57
Algselt postitas 3rk1

mulle suht meeldib isegi.
aga mida see märk tähendab?

http://www.rag.de/bvb/img/logo_bvb.gif

Sain targemaks siis selle hüüumärgi plönni suhtes. Alguses arvasin, et see on mingi gainst racism asi aga võta näpust. See siis tänu uuele sponsorile RAG nende vormil ilutsemas. Pikemat infot selle plönni kohta saab lugeda siit: http://www.rag.de/bvb/index_zurag.html

Nii muuseas pidas BVB ka eelviimase kontrollmängu enne hooaja algust. Kohal olid ka kõik MM kangelased Kehl, Odonkor ja Metzelder. Mängiti Giessenist pärit 4 kuni 7 divisjoni mängijatest kokkuklopsitud meeskonna vastu ja võideti 13-0

BVB 1 poolaeg: Weidenfeller - Degen, Amedick, Wörns, Dede - Kruska - Tyrala, Sahin - Ricken - Valdez, Smolarek.
BVB 2 poolaeg: Weidenfeller - Degen, Amedick, Metzelder, Dede (63. Vrzogic) - Kehl - Odonkor, Kringe - Pienaar - Amoah, Frei.
Väravad: 0-1 Dede (12 min), 0-2 Smolarek (19 min), 0-3 Tyrala (20 min), 0-4 Ricken (31 min, penalt), 0-5 Dede (45 min), 0-6 Frei (62 min), 0-7 Frei (65 min), 0-8 Amoah (67 min), 0-9 Amoah (69 min), 0-10 Frei (80 min), 0-11 Frei (82 min), 0-12 Kringe (89 min), 0-13 Amoah (90 min).

Kurat
07.08.06, 14:05
Nii mäng Tottenham\'iga kah ühelpool ja 1:1 viik. Värava autor BVB poolt siis uus mees Frei. Tundub, et Frei hankimisest on kasu :) Kahjuks said antud mängus kergelt vigastada Metzelder ja Kringe küll aga vigastusest paranemine kestab vaid mõne päeva :õnnelik:

Kurat
14.08.06, 14:00
Pean siis monoloogi edasi. Selle hooaja avamäng tõi BVB\'le siis kaotuse 2:0 FC Bayern Münchenilt. Väravate autoriteks olid Makaay ja Schweini. Kui vaadata statistikat, siis oleks seis pidanud hoopis teisiti olema aga väidetavalt tekkisid BVB kaitsesse fataalsed augud ja ei realiseeritud ära oma võimalusi :( Palli valdamine oli selgelt BVB käes aga selles on vähe tolku kui puuri ei suuda neid palle toimetada. Lisaks kaotusele kaotas BVB ka ühe koondislase vähemalt 3-4 nädalaks. Hasan Salihamidzic sõitis Kehlile putsatald ees sisse ning selle tagajärg oli sügav haav mida opereeriti.:viha:

Üleüldiselt oli mängupilt hea olnud aga midagi justkui on veel puudu. Lisaks ootaks siiski Odonkori põhisse.

Statistika: http://www.bundesliga.de/de/liga/matches/2006/index.php?omi=45976&reiter=b&tag=1&activIndex=2

Aramis
14.08.06, 14:03
Algselt postitas Kurat

Pean siis monoloogi edasi. Selle hooaja avamäng tõi BVB\'le siis kaotuse 2:0 FC Bayern Münchenilt. Väravate autoriteks olid Makaay ja Schweini. Kui vaadata statistikat, siis oleks seis pidanud hoopis teisiti olema aga väidetavalt tekkisid BVB kaitsesse fataalsed augud ja ei realiseeritud ära oma võimalusi :( Palli valdamine oli selgelt BVB käes aga selles on vähe tolku kui puuri ei suuda neid palle toimetada. Lisaks kaotusele kaotas BVB ka ühe koondislase vähemalt 3-4 nädalaks. Hasan Salihamidzic sõitis Kehlile putsatald ees sisse ning selle tagajärg oli sügav haav mida opereeriti.:viha:

Üleüldiselt oli mängupilt hea olnud aga midagi justkui on veel puudu. Lisaks ootaks siiski Odonkori põhisse.

Statistika: http://www.bundesliga.de/de/liga/matches/2006/index.php?omi=45976&reiter=b&tag=1&activIndex=2

No mõned meist vaatasid seda mängu...
Ja Kehli situatsioon oli õnnetu juhus - natuke teisiti ja vigastatu oleks olnud Brazzo.
Frei oli päris hea, kuid Valdezest oodanuks enamat. Ja endiselt - Brenzkaga Bundesligat kinni ei pane.

Kurat
14.08.06, 14:14
Algselt postitas Aramis
Ja Kehli situatsioon oli õnnetu juhus - natuke teisiti ja vigastatu oleks olnud Brazzo.
Frei oli päris hea, kuid Valdezest oodanuks enamat. Ja endiselt - Brenzkaga Bundesligat kinni ei pane.

Huvitav on see, et klubi kiidab Brenzkat taevani ja statistika järgi olevat ta rohkem duelle võitnud kui Lucio näiteks. Kas klubi ei taha siis oma viga lihtsalt tunnistada või millest selline kiidulaul? Ise kahjuks saan suhteliselt heitlikult mänge vaadata ja pean tagantjärgi kaagutamisega rahulduma.:(

3rk1
15.08.06, 00:05
mulle küll ei tundunud, et bayerni võit oleks ohus olnud. peale avaväravat tõmbuti tagasi, nagu tavaliselt, ning oodati kontraid, mis ka ära kasutati.

Aramis
15.08.06, 01:00
Algselt postitas Kurat

Algselt postitas Aramis

Huvitav on see, et klubi kiidab Brenzkat taevani ja statistika järgi olevat ta rohkem duelle võitnud kui Lucio näiteks. Kas klubi ei taha siis oma viga lihtsalt tunnistada või millest selline kiidulaul? Ise kahjuks saan suhteliselt heitlikult mänge vaadata ja pean tagantjärgi kaagutamisega rahulduma.:(

Mees on liiga aegllane - meenutab Neemelot.

mel21
16.08.06, 11:04
Algselt postitas Aramis

Algselt postitas Kurat

Algselt postitas Aramis

Mees on liiga aegllane - meenutab Neemelot.

Brzenska äpardunud libasööt omal väljakupoolel põhjustas eile Jong Oranje esimese värava Saksa U21 vastu. Mäng lõppes siiski 2:2, DFB väravad lõid Kiessling (Leverkusen) ja penaltist Trochowski (HSV) teise poolaja üleminutitel.

Saarlane
15.10.06, 21:02
Mitmeid kordi on viimastel hooaegadel eksitud selliste meeskondade vastu ja ega tänagi palju puudunud. Kolm punkti võeti siiski Cottbusi vastu ära. Brzenska polnud täna nõrga lüli lähedalegi ning pani kaks kotti, Frei lisas ühe. Mängu alguses käis räige pommitamine. Brzenska värav 1. minutil, Vragel da Silva oma 3. minutil. Lõpus proovisid võõrustajad kollaste kaartide taktikat, asjatult. Kohtunik vilistas ka Cottbusi kasuks väga imeliku penalti - Kringe lõi palli Steffen Baumgarti nina eest ära, kuid viimane otsustas selle peale maha potsatada. Löögi realiseeris Munteanu. Kokku siis Borussial 11 punkti ning tabelis seitsmes koht - iseenesest pole ju paha :)

Aramis
15.10.06, 22:13
Nojah, aga Brenzkast saab täiesti aru - mees ju pani oma aeglusega aluse Saksa U21 läbikukkumisele Euro kvalifikatsioonis. See, et ta täna end kahe väravaga suutis rehabiliteerida näitab, et tast võib tõsine mängumees tulla.

skint
18.12.06, 18:01
Hmm, eilne oli üks omapärasemaid kogemusi, mis mina tribüünil omandanud olen. Sürr, kui kasutada poppi väljendit.

Mängust äkki kolma sõna kõigepealt. Esimesed minutid olid üsna võrdne pusimine ja Butt pidi isegi ühe korraliku tõrje tegema, kuid nii umbes kümne minuti jooksul haaras Leverkusen initsiatiivi. Miskil hetkel lõi ka Voronin värava, kuid vilistati suluseis (kuigi minu arust võis väga vabalt tegu olla tagasisööduga). BVB sellest õppust ei võtnud, Schneider ja Freier (kes oligi minu arust üks mängu parimatest) söötsid nagu ise tahtsid; keskvälja söödumäng ja üksteisemõistmine oli nauditav ning tõi ka tulemust - Freier mängiti paremal äärel ilusa sööduga vabaks, tõmbas karistusalas enda peale mitu meest (ka vv) ja söötis Voroninile, kellel polnud teha muud, kui panna jalg pallile ette ja see sisse veeretada. 0-1. Njah, pea samasugune olukord kujunes samade meeste esituses kümmekond minutit hiljem, kuid siis suutis Voronin tühjast väravast vasakule mööda lüüa. BVB ei saanud millegagi hakkama, mängupildi järgi olnud 0-3 poolajatulemuseks õigem.

Teisel poolajal pilt muutus, Leverkusen tõmbus madalale kaitsesse, Dortmund üritas. Ah, vahet pole. Ikkagi 0-2. Ja siis lõpuks rünnakule nihutatud Amedick peaga 1-2. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Palju huvitavam oli Euroopa suurimal (maailma kolmandal?) elik 25000sel sellelaadsel standil (Südtribüne) toimuv. Ja mujalgi. Algus oli üsna tavaline (kui miski lastekoori inglisekeelsed laulud Rudolphist ja meie-oleme-maailm-ast pallimurul välja arvata), kuigi nii pre-game show kui ka esimesed mänguminutid andsid juba märku, et midagi väga massiivset oodata pole. Samas muidugi vilekoor Leverkuseni vastu ja mõned laulujupikesed tundusid siiski päris võimsad. Mida aeg edasi, mida kehvemaks Dortmundi mäng muutus, seda vaiksemaks fännid muutusid. Ja rahulolematumaks. Esimese värava puhul nt sadas ülevalt õlut (osadele see millegipärast ei meeldinud), miskil hetkel tekkis tribüünil väike kähmlus. Jne. Poolajavile kõlades kostus aga märksa tugevam vile ja seda mitte vastaste aadressil.

Siis läkski põnevaks. 2. pa algus - jälle tõsine vile. Pisut vaiki olemist, pisut fännide liikumist (väidetavalt tahtnud mingi osa treenerile lähemale nihkuda, et huvitavaid asju skandeerida)... Seejärel aga läks staadion elama, lugulaule ei võtnud üles mitte Südtribüne, vaid selle kõrval asetsev blokk. Laineid tehti. Mitte küll nii ilusasti ja aktiivselt ja kestvalt kui Weseri ääres, aga ikka. Lauldi: näiteks Jingle Bells, Sieg! Sieg! ja Ausvärtssieg. Plaksutati: kohtades, kus oma mängija eksis sööduga ja pall läks Leverkusenile. 0-2 Leverkuseni värava puhul oldi pea sama ekstaatilised kui hilisema Amedicki oma puhul... Ühesõnaga irooniat siia-sinna. Ja mis lemmik: mõnikümmend kümmend sekundit kajas üle staadioni ka WERDER BREMEN, WERDER BREMEN (tekkis tahtmine juba kotist sall välja otsida, aga no siiski mitte seekord). Lahe. Kuigi ma päris täpselt ei mõistnud, mis neil Wolfsburgi vastu niiväga on, no mitte niiväga, kuid natuke... aga see selleks.

Njah, mitme otsaga asi. Ühest küljest on igati tervitatav, kui halvasti mängivale meeskonnale seda ka näidatakse (mitte nagu Alekokarena fännitribüünil, kus ka ülikehva mängu puhul meeskond ovatsioonidega ära saadetakse), aga seekord tundus ikkagi kuidagi imelik ja ehk veidi liiale minev. Samas tuleb mingil määral fännidestki aru saada: ikkagi suurklubi, suur klubi (nagu Leeds ja Newcastle nt onju) ja kui ei tule tulemust, mängupilt on kehv, siis viskab siseelundeid ikka üksteisest üle küll ju. Aga nemad vähemalt tulevad staadionile (ei vihjanud NUFC-ile). Ja kui mäng on kehvapoolne, siis tuleb õhtu kuidagigi meeldejäävaks teha. Seda siis kasvõi joodud õlle tõttu või selle kiuste. Seekord siis läks nii (eeldusel, et see päris alati nii pole). Niisiis, nõndaviisi.

http://img387.imageshack.us/img387/1815/pc110031xb2.jpg

Ahjaa, treener Bert van Marwijk ei lähe ära mitte hooaja lõpus, vaid hoopis täna.

Saarlane
13.02.07, 21:48
Ei lähe Dortmundil viimasel ajal hästi. Kolmemängulise kaotuste seeria järel sõideti treeninglaagrisse, kus juba teisel päeval sai kirjelduste järgi väga raske vigastuse Nuri Sahin. Katki läks noormehe vasak põlv, ent lõplikku diagnoosi pole talle veel pandud.

17-ndal võõrustatakse siis M'Gladbachi ning kui ennast korralikult kätte ei võeta, võib tolles matšis juhtuda kõike.

Saarlane
20.02.07, 20:57
M'Gladbach aga võideti 1:0.

Lisaks midagi uuemat: Christian Wörns pikendas aasta võrra lepingut, mis lõppeb nüüd 2008 ning Steven Pienaar on pahkluuvigastuse tõttu kolm nädalat vigastatud.

Aramis
22.02.07, 23:28
http://www.uefa.com/footballeurope/news/kind=2/newsid=509699.html
Vaata kus tegelased!

undusk22
13.03.07, 13:46
bvbl uus peatreener - thomas doll võtab jürgen röberi ametikoha üle. sooviti vfb'le väga tuttavaid mehi e matthias sammerit ja felix magathi, aga saadi... ei, tegelikult ma loodan, et doll saab uues keskkonnas hästi hakkama. edu!

Saarlane
17.03.07, 12:27
Uus treener, täismaja ning esimest korda hooaja jooksul ka täielikult komplekteeritud meeskond. Tõotab tulla huvitav mäng Nürnbergiga.

Vähetuntud vutivaatleja
17.03.07, 23:55
Aga läks nii nagu alati :kaabu: Tegelikult on isegi kohalike arust ilmetut ja igavat jalgpalli mängivalt meeskonnalt raske nõuda võitu esiviisiku meeskonna vastu. Seege arvestades hiljutisi mudas roomamisi, võib Dortmund isegi viigaga rahule jääda.

Naaberlinna jõmmid VfL Bochumist said aga kahjuks lüüa. Tabelis aga asutakse ilusasti kõrvuti. Kas teeme panuseid selle peale, et Bochum lükkab Dortmundi välja :D

Schalke 04 liigub aga omi radu.

Ibanez
20.03.07, 00:00
Kahju, et BVB kunagistest hiigelaegadest (1997 paiku) enam suurt järel pole :(

Saarlane
31.03.07, 01:10
Endiselt käib väljakul selline masendav mäng, Arminia vääris täna täiega võitu. Dortmundi parim võimalus oli Valdezil, kuid mees, kes pole kanapasakollaste eest veel väravat löönud, ei teinud seda ka täna.

Parimad hetked (http://www.zshare.net/video/arminia-bielefeld-borussia-dortmund-highlights-wmv.html)

Ibanez
31.03.07, 03:01
Headaega Borussia :(

Saarlane
01.04.07, 18:52
Huvitav lähenemine (http://www.bundesliga.de/en/liga/news/2006/index.php?f=56879.php&fla=2)

PraS
01.04.07, 19:35
Huvitav lähenemine (http://www.bundesliga.de/en/liga/news/2006/index.php?f=56879.php&fla=2)

Metzelder vääriks ka oma tegutsemisega platsil kohta amatööride satsis.

Vähetuntud vutivaatleja
01.04.07, 21:32
Ainsana suutis Ruhri poiste kolmest meeskonnast võiduga hakkama saada Bochum liikudes esialgu ära väljakukkujate ridadest. Dortmundi seis muutub järjest nutusemaks :D

Vähetuntud vutivaatleja
29.04.07, 00:48
Vahepeal on Dortmund end kogunud ja leidnud tee taas tabelis ülesse poole. Bochumini veel päris ei ulatuta :D , kuid väljakukkumistsoonist ollakse juba üsna kindlal kaugusel. Tänane mäng kulges huvitavaid radu. Kuigi BVB näis valdavat enam palli ja domineerima kohtumist ning rünnati teravalt äärtelt, jäi lõplik viimistlus tegemata. Sama toimus ka Frankfurti rünnakutega. Nii mitmelgi korral saadi pall teravalt värava alla, kuid löögini ei jõutud. Vähemalt mällu ei jäänud küll ühtegi tõsisemat pealelööki kummagi meeskonna poolt terve mängu jooksul. Kuid ometi suutis Dortmund kodupublikut rõõmustada kahe väravaga. Mõlemad väravad tulid karistuslöökidest trahvikasti piirilt ning mõlemal korral (tegelikult oligi vist minu mäletamistmööda Dortmundil kasutada ainult kaks trahvilööki) keerutas Frei palli oskuslikult väravavahile püüdmatult värava ülemisse nurka. Seda võib nimetada BVB puhtaks seljavõiduks, ehk Frei seljatas külla sõitnud Frakfurti linna meeskonna.

PraS
06.05.07, 00:42
Täna tehti siis ajalugu. Valdez skooris esmakordselt Dortmundi särgis :)
Keegi ehk teaks väita millal viimati Valdez skooris?Üle aasta vist oli see "kuiv" periood.?

Saarlane
06.05.07, 14:36
BLi kokkuvõttes ütles, et eelmise hooaja 30. voorus. Natuke otsimist ja vastuseks on, et Valdez skooris viimati Bremeni 1:1 viigimängus Wolfsburgi vastu.

Romka
12.05.07, 20:32
Täna peetud Ruhri derbi võitis Dortmund 2:0 ning andis Schalke tiitlilootustele valusa hoobi. Skoori tegid Alex Frei ja Ebi Smolarek. Kui mõni aeg tagasi võideldi väljalangemisega, siis nüüd on tõustud juba seitsmendale kohale.
Kuues koht on punkti kaugusel, kus pesitseb Nürnberg. Kas keegi oskab öelda kas kuues koht annab õiguse mängida Intertoto sarjas või on Saksamaal kolm kohta UEFA Cupis? Ning kuidas seal karikafinaalidega lood on?

Saarlane
12.05.07, 22:53
Kuues koht viib Interotosse. Aga pilte ka tänasest supermängust, ootan juba BLi kokkuvõtet :)

http://www.bundesliga.de/media/images/bundesliga/bildergalerien/33__spieltag/bvb_s04_fans_1.jpg
Schalke fännid rõõmsal meelel staadionile minemas, kust tagasi tuldi teiste meeleoludega.
http://www.bundesliga.de/media/images/bundesliga/bildergalerien/33__spieltag/bvb_s04_0607_1.jpg
Wörns-Kuranyi 1:0
http://www.bundesliga.de/media/images/bundesliga/bildergalerien/33__spieltag/bvb_s04_0607_4.jpg
BLi andmeil lõi avavärava Sebastien Frei, kes on küll väravavaht ja teeb hoopis oma tööd Firenzes. Huvitav...

undusk22
13.05.07, 00:14
Kuues koht on punkti kaugusel, kus pesitseb Nürnberg. Kas keegi oskab öelda kas kuues koht annab õiguse mängida Intertoto sarjas või on Saksamaal kolm kohta UEFA Cupis? Ning kuidas seal karikafinaalidega lood on?

Tegelt tahaks isegi siia natuke selgust, sest fair-play süsteemiga on Saksamaal võimalik loosi teel endale ka kolmas Uefa-Cup koht saada. Ja juhul, kui Nürnberg peaks karika saama (millesse ma väga ei usu :)), pääsetakse otse Uefa-karikasse? Borussial on igatahes head lootused veel Euroopasse pääseda.

undusk22
13.05.07, 18:37
Tegelt tahaks isegi siia natuke selgust, sest fair-play süsteemiga on Saksamaal võimalik loosi teel endale ka kolmas Uefa-Cup koht saada. Ja juhul, kui Nürnberg peaks karika saama (millesse ma väga ei usu :)), pääsetakse otse Uefa-karikasse? Borussial on igatahes head lootused veel Euroopasse pääseda.

Ise küsin, ise vastan. Leverkusenil ja Nürnbergil on UEFA kindel, Nürnbergil läbi karikafinaali (sest VfB on kindlalt CL'is). Kuidas aga selle väljaloositava UEFA-kohaga jääb, seda ma ei tea. Kas loosiõnne korral saaks Saksamaalt neli klubi UEFA'sse ning BL'i kaheksas UI'sse (mida ma hästi uskuda ei taha), seda võiks keegi seletada.

Saarlane
13.05.07, 19:56
Ma arvan, et kui Nürnberg saab läbi karika UEFA karikasse, siis Dortmundile antakse ilmselt Intertoto sarja koht ning loosiga (kui muidugi õnneks läheb) antakse koht meeskonnale, kes on kõige puhtamalt mänginud.

rkv_massive
13.05.07, 23:45
ega kuskil viimase mängu väravaid üleval ei ole??

aton
14.05.07, 01:42
spiegel.de kirjutab täna, et peale eilset Schalke-Dortmundi derbit võtsid ka fännid ette väikse märuli maha pidada ja politseile tööd anda: kinni peeti 70 isikut, vigastada sai üheksa, sh 3 politseinikku; lisaks mõned sissepekstud aknad jne...
Killud toovad õnne.

Ibanez
14.05.07, 15:13
Loodaks, et järgmisel hooajal suudab Dortmund esiviisikusse konkureerida. Ilma Rosickyta on tiim midagi olulist kaotanud seal keskväljal :(

PraS
14.05.07, 21:40
Loodaks, et järgmisel hooajal suudab Dortmund esiviisikusse konkureerida. Ilma Rosickyta on tiim midagi olulist kaotanud seal keskväljal :(

Mis see Tomaš ikka sellele Dortmundile viimastel aastatel kaasa andis?
Tihti peale jooksis ta lihtsalt kaitsesse kinni. Praegune Dolli mäng mulle märksa enam meeldib. Võideldakse ja Ebi ning Frei on koos Pienaariga vägagi ohtlikud, mida ka viimased mängud on tõestanud. Kui nüüd midagi väga hullu ei juhtu siis võib tiim vabalt kolme hulgas lõpetada. Peale Werderit ja Stutti oleks neil sobilik platseeruda.

Saarlane
14.05.07, 22:06
Doll on tõesti mehed mängima saanud. Kui Hamburgi-karjääri lõpus oli ta lootusetu, siis Dortmundis on ta jälle uue hooga pihta hakanud, mis pole iseenesest midagi muud, kui rõõmustav.

Siit (http://www.borussia-dortmund.com/?%9F%2Ah%97%84%ECSn%E6%82%9C) saab aga lugeda Dolli arvamusi Ruhri-derbi võidu kohta Schalke üle.

Ibanez
15.05.07, 13:18
Tuleval hooajal jagavad tiitli siiski Bayern, Stuttgart, Werder ja Schalke ilmselt. Seega Dortmundile jääbki viies koht kui mitte isegi HSV järel kuues. Aga loodaks neid tegelikult taas CLis näha :)

Saarlane
20.06.07, 22:01
http://bilder.sportsandbytes.de/bvb/20062007/foto_n_1182353875.jpg (http://bilder.sportsandbytes.de/bvb/20062007/foto_n_1182353875.jpg)

Robert Kovac.

Aramis
21.06.07, 09:09
See käik oli BVB-lt puhas kuld. Kovac on maailma tipp oma kohal.

Saarlane
25.06.07, 19:55
Üldse on Dortmund taas kerkinud tabeli esimeste kohtade nõudlejate seltskonda. Vaadates sisse ostetud mehi, on kindel, et samasugused hooajad nagu näiteks viimane, tähendaksid klubile taaskord tõsist kaost. Võib-olla isegi lõplikku, sest kui kaua peab kulutama suuri summasid meeste peale, kes midagi ei suuda. On ju võlad juba niigi metsikud.

Muide, BVB on välja lasknud ka oma uue kolmanda särgi.

https://www.bvb09shop.de/media_bvb/product_pics/bvb3/78921104.jpg

Saarlane
19.07.07, 16:02
Muide, BVB on välja lasknud ka oma uue kolmanda särgi.

Tegu on siiski võõrsilsärgiga. Kodus mängitakse järgmises särgis:

https://www.bvb09shop.de/media_bvb/product_pics/bvb3/78921002.jpg

Särgi all vasakul nurgas on meenutus 1997. aasta CLi võitmisest:

https://www.bvb09shop.de/media_bvb/product_pics/bvb3/78921002_d.jpg

Saarlane
23.07.07, 12:00
Muljetavaldav 4:0 võit Roma üle. Avavärav uueks Luis Figoks tituleeritud Jakub "Kuba" Baszczykowskilt, seejärel skooris korra teine uus poiss Diego Klimowicz ning kaks korda Nelson Valdez.

Dortmundi koosseis: Weidenfeller - Degen (46. Kringe), Wörns (69. Amedick), Kovac (69. Brzenska), Dede - Kehl (62. Gordon) - Kuba (62. Vrzogic), Tinga (46. Buckley) - Petric (46. Federico) - Smolarek (46. Kruska), Klimowicz (46. Valdez)

Aramis
23.07.07, 15:22
Võib täiesti olla, et Doll puhub meeskonnale elu sisse nagu ka HSVga alguses. Pienaar läheb ära, aga samas mängitas Doll Bucleyd, kes võiks ikkagi ka Borussia eest avaneda.

Aramis
26.07.07, 22:13
Vaatan ja vaatan - Borussia võib see aasta olla ikka väga positiivne üllatus. Kaitses kogenud mehed ja keskväljal peaks Kehl hoidma asju kontrolli all ja see uus poolakas Kuba on tõesti päris kõva vend. Tundub, et siit võib midagi suurt tulla.

Saarlane
24.08.07, 22:20
Vana poolakas Ebi lahkus aga Saksamaalt soojema päikese alla Hispaaniasse, liitudes Santanderiga.

Saarlane
02.09.07, 12:12
Hansa Rostock - Borussia Dortmund parimad hetked (http://www.myvideo.de/watch/2260348).

silverman
26.09.07, 00:03
Kuradi amatööride kari...

tarmuhha
08.03.08, 00:55
Täna siis berliiniga 1:1 signal iduna pargis. Kosseis: ziegler - rukavina, amedick, wörns, buckley - kehl, tinga, frederico/klimowicz - valdez, frei, petric. kui berliin alustas hästi, siis väga terav mees oli täna buckley, kelle tsenderdusest tuli ka 45. minutil 1:0, lööjaks kehl. teise poolaja algul pall leiab kobana tee pantelicini ja seis on 1:1. 3 minutit hiljem eemaldab kohtunik pantelici, kuid muudab oma otsust, lahkuma peab hoopis berliini treener. üldiselt võrdne mäng, kusjuures berliin mängis kolme kaitsja ja 1 ründajaga. petrici karistuslöögid ei õnnestu.

Ibanez
08.03.08, 01:49
Mida treener tegi? :D

tarmuhha
08.03.08, 02:56
ilmselt sõimas, pilti jäi see, et kohtuniku suunas tegi sõrmedega prillid :prill2: üldiselt äärekohtunik oli väga aktiivne antud olukorras :kop:

tarmuhha
19.03.08, 00:20
täna 3:0 jena vastu ja bvb on karikafinaalis. tinga, klimowicz ja petric värava autoriteks. jena mängis 2 poolaja kümnekesi, kuni selleni oli mäng suht võrdne. homme siis bayern - wolfsburg.

Saarlane
27.04.08, 10:51
Üsna vaikselt on minu jaoks mööda läinud uudis, et Karlsruhe poolkaitsja, Ungari parim mängija Tamas Hajnal on 1,3 miljoni euro eest suvel Dortmundiga liitumas. Igal juhul hea ost minu meelest.

Aga üldiselt teemasse rääkides, siis järjekordselt on hooajaeelsed lootused olnud mittemiski ning hooaeg on persses.

tarmuhha
27.04.08, 14:59
ja nii juba mitu aastat järjest..

mel21
27.04.08, 16:06
Plusspoolel: kõigest hoolimata pilet UEFA-kopsikusse, mööndustega Petric, duubel võib pääseda 3. liigasse (et oleks kolm).
Miinuspoolel: kaks kaotust Schalkele, Kovaci ja eriti Kuba kõrbemine, väljalangemine pole veel välistatud.

Aramis
27.04.08, 20:39
No viimati oli Kuba päris aktiivne. Äkki pole veel päris kõrbenud - noor mees vajab ehk üht hoaega tugevamas liigas aklimiatiseerumiseks.

Saarlane
16.05.08, 15:26
Hajnalile lisaks on suvest saadik Signal Iduna Parkil brasiillasest kaitsja Felipe Santana (http://www.soccernet.ee/news.php?id=19820).

Saarlane
19.05.08, 23:07
Dolli pidu sai nüüd otsa (http://www.soccernet.ee/news.php?id=19880).

Aramis
20.05.08, 13:23
Jah, selgelt on kaitse see, mis muret tegi. Kovac ja Wörns on vanurid ja sellega on ka kõik praktiiliselt öeldud. eks näis kes pukki tuleb ja mis ta kaitse parandamiseks ette võtab.

Blue Rock
03.06.08, 22:07
Seoses Kloppi tulekuga on ka kunagine Meistrite Liiga kangelane Lars Ricken tegemas come-backi aastase pausi järel, seejärel kui enam van Marwirki plaanidesse ei sobinud ja MLS ei pakkunud mingisugust pinget.

Saarlane
06.06.08, 10:48
Koos Kloppiga tuli BVB-sse ka Bosnia-Ameerika päritolu kaitsja Neven Subotic. Vanus tal vaid 19 ning leping sõlmiti viie aasta peale.

Aramis
28.06.08, 03:44
99% tõenäosusega väidetakse Snader Puri Dortmundi ga lepingut tegevat. Ootame lõplikud kinnitused ja hakkame siis spekuleerima, et mis saab.
Kui see tõeks saab, siis järgmise hooaja Bundesliga külastamiseks on üks mängivatest meeskondadest selge. Kuna neil aga staadion pidevalt välja müüakse, siis ehk peab minema võõrsile vaatama kollamustasi.

mel21
28.06.08, 11:22
Tähelepanelikult tasub jälgida siis seda saiti (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/42792/purisander/aufeinenblick.html), mis on suht kiire ka kõlakaid kirja panema.

Eks tuleb lõplik kinnitus ära oodata, kuid kui tehing tõepoolest õnnestub, siis arvatavasti hakkab Puri tuleval hooajal Regionalligas palli veeretama. Pääs esindusmeeskonda tundub liiga uskumatu.

ss18
28.06.08, 12:46
see oleks ikka ülikõva ,kui see üleminek teoks saab,loodame parimat

Yattara
28.06.08, 12:46
Tähelepanelikult tasub jälgida siis seda saiti (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/42792/purisander/aufeinenblick.html), mis on suht kiire ka kõlakaid kirja panema.

Eks tuleb lõplik kinnitus ära oodata, kuid kui tehing tõepoolest õnnestub, siis arvatavasti hakkab Puri tuleval hooajal Regionalligas palli veeretama. Pääs esindusmeeskonda tundub liiga uskumatu.

Väha hää, olen sellel lehel juba paar aastat käinud ja peab mainima, et tegemist on ülekaalukalt parima jalkasaidiga.

Felipe
28.06.08, 15:01
Isegi kui Sander sõlmib lepingu Borussiaga siis kui suur oleks see võimalus, et ta seal ka läbi lööb? Senimaani pole ükski Eesti tippjalgpallur tugevas tippklubis läbi löönud, kuigi nii tugevas polegi mängitud eriti. Kuigi samas alati on esimene kord:D

mel21
06.07.08, 13:02
Puri võimalik siirdumine Dortmundi on nüüd ka sakslaste kõrvu ulatunud (http://www.transfermarkt.de/de/forum/154/geruechtekueche/thread/365175/anzeige.html&p=1). Üldise foorumimöla vahel leiab viite kohaliku Ruhr Nachrichteni laupäevasele leheloole, kus eestlase ostmist kommenteerib nüüdseks juba endine BVB noortekoordinaator ("Puri oli kevadisel proovitreeningul veenev (...) Puri oskusi peab veel põhjalikult hindama"). Kinnitust leiab ka ilmne tõsiasi, et jutt on kogu aeg käinud ikkagi duublist.

Aramis
23.07.08, 23:08
Ma juba ennem mõtlesin,et kuidas on võimalik, aga tahtsin ennem siiski mehed momendi seisuga üle vaadata. Ütleme ni, et pole eestlast, kes Borussia põhisse mahuks. Kahjuks kõige raskem ongi keskväljal - Kehl on väga hea mängija, Kuba on maailma tipule väga lähedal. Hajnal on maailma tipp - usun, et ta ei jää alla ühelegi Arsenali eelmise aasta kolmikust, kes on samuti kiired ja tehnilised ehk Fabregas, Hleb ja Rositsky. Ja neljas mees on momendil Buckely, kes pole ka kehv mees, aga Tinga ei mängi ja see brassilane on ka selline vend , kes tõenäoliselt millalgi ka koondise eest võib mängu saada.

Aramis
24.07.08, 00:24
Hämmastavalt võimas esitus ja minu jaoks mängu parim oli Dede mäng. Ülim enesekindlus, ühtegi eksimust ei olnud ja ülikindlaid sööte andis äärelt äärele.

Saarlane
10.08.08, 13:01
Eelmise aasta finalist alustas karikas 3:1 võiduga Rot-Weiss Esseni üle. Väravad uuelt superostult Hajnalilt, Kringelt ning Valdezilt, punane kaart vaid pärast minutilist platsil olemist noorelt serblaselt Bajram Sadrijajlt.

Mängiti koosseisus: Weidenfeller - Rukavina, Subotic, Hummels, Dede - Federico, Kehl, Hajnal, Kringe - Petric Valdez.

Hooajaeelsetes mängudes nähtu põhjal tundubki, et keskkaitsepaar hakkab uuel hooajal olema Subotic-Hummels. Neist esimene, ameeriklane osteti sel suvel Mainzist, Hummels on aga laenul Bayernist. Mõlemal palluril on vanust vaid 19, seega kahtlemata liiga noorim kaitsepaar.

Kovac oma kehva eelmise hooaja tõttu Kloppi esimesse valikusse ilmselgelt ei kuulu, samas võib aga lootust olla ka 21-aastasel brasiillasel Felipe Santanal.

Mitu hooaega järjest räigelt sakkinud Brzenska on lõpuks ometi on Duisburgi laenule saadetud, samuti mitte kõige kindlam olnud Martin Amedick on aga liitunud Kaiserslauterniga.

Olgu ka Dortmundi uued särgid siin foorumis ära näidatud:

https://www.bvb09shop.de/media_bvb/product_pics/bvb3/89921002_a.jpg
Kodus

https://www.bvb09shop.de/media_bvb/product_pics/bvb3/89921101_a.jpg
Võõrsil

https://www.bvb09shop.de/media_bvb/product_pics/bvb3/89921404_a.jpg
Kolmas

Selle võõrsilsärgiga võideti ka eile RWE-d

JanK
10.08.08, 13:42
Võõrsil särk meenutab missivõitjaid.

--andres--
15.08.08, 20:26
Mis sellest Sander Puri üleminekust Dortmundi on saanud?

Saarlane
15.08.08, 21:57
SCHALKE tuleb meistriks (http://www.soccernet.ee/news.php?id=21096). Võin ka kihla vedada :D

Yattara
15.08.08, 22:28
See BVB kohta kirjutis seal BuLi eelvaates omab küllaltki suurt segaduseastet :)

Saarlane
15.08.08, 23:38
Korra tekkis üks Leverkusen sinna vahele, jep :D

Blue Rock
16.08.08, 00:51
Ma lisaksin herra Luku/Saarlase sissejuhatusele ka mõne rea, kui tohib (?)

Eelmine hooaeg

Mõeldes sellele, mis mullu läks aia taha, selgub vaadates meeskonna kaitseliine. Christoph Metzelderi lahkumine jättis tunduvalt suurema augu, mida oleks osanud oodata, ega Thomas Doll saanud sellest probleemist lahti kohe mitte kuidagi. Vaheldumisi kõik, keda iganes keskkaitses ka ei proovitud – alates kogenutest Robert Kovacist ja Christian Wörnist, lõpetades noorte Markus Brzenska ja Martin Amedickiga – ebaõnnestusid totaalselt. Kui sinna lisada veel Jakub Blaszczykowski ebaõnnestumine parema äärekaitsja rollis ja soovida andnud esitused väravapostide vael, kõik eeldused totaalseks katastroofiks olid olemas. Ainuüksi keskpärasest paremad ründeliinid ja põhirivaalide viletsid esitused aitasid hoida uppuvat laeva pinnal. Fortuuna kerge abiga võideti küll Pokal ja sedakaudu avanes tee Euroopasse, kuid see ei päästnud siiski Dolli skalpi.

Mida vajas?

Uue treeneri Jürgen Kloppi esimeseks ülesandeks oli ehitada kindel kaitseliin edaspidistekss aastateks ning ka muidu muuta meeskonna üldine ilme energilisemaks ja positiivsemaks. Algavaks hooajaks ”Kloppo” sai hulganisti mängunuppe , mille klubi juhtkond hankis endale juba tuttavaid meetodeid kasutades – müües erinevaid müügiõigusi koostööpartneritele. Selle abil oli eesmärk osta paar tugevdust kaitsesse: nii keskele, kui ka äärtele Lisaks ka keskvälja ründavasse rolli olnuks vaja playmakerit, sest nii Mladen Petric kui ka Giovanni Federico jäid kaugele sellest, mida neilt oodati.

Mida sai?

Neven Subotic (1.FSV Mainz 05, € 4.8M) - 2. Bundesliga absoluutsesse paremikku kuulunud ameeriklasest keskkaitsja saabus enda mentori Kloppi jalajälgedes Dortmundi. ”Tänu” Ralf Rangnicki huvile, jänkist makstud üleminekusumma kasvas esialgsest tunduvalt suuremaks, mis omal moel lisab ootusi 19-aastase nooruki õnnestumisele.

Patrick Owomoyela (Werder Bremen, € 2.5M) – Bremenis ülearuseks jäänud endine Saksa koondislane kleepub tõenäoliselt parema äärekaitsja rolli, mis garanteerib talle koha algkoosseisus. Kui suudab ennast tervete nimekirjas ja teiste mängijate naistest eemale hoida, võib isegi meeskonnale kasuks olla.

Felipe Santana (Figueirense FC, € 2.1M) - suhteliselt tundmatut brasiillast on reklaamitud publikule uue Naldona, ning vähemalt harjutusmängude põhjal sellel näib isegi tõetera sees olevat. See, kuivõrd suure rolli laiema kondiga 22-aastasene suudab endale haarada, on hetkel veel saladuskatte all.

Tamás Hajnal (Karlsruher SC, € 1.25M) – Karlsruhes viimaks ometi läbimurde teinud ungarlane siirdus kohe suurematele areenidele, kui märkas võimaluse selleks. Schalkessegi ulatuvad juured vaevalt, et kõikide poolehoidjate südameid sulatavad, kuid kui väike virtuoos suudab ennast ka murul tõestada, võib taolised ”pisiasjad” unustada.

Nuri Sahin (Feyenoord Rotterdam) – endine supertalent saabub tagasi suhteliselt kesiselt Hollandi visiidilt, ning leiab ennast suure tõenäosusega varumeeste pingilt. Kui juhtumisi Klopp ei suuda noorukist välja pigistada seda, mis oletatavasti peidust leidub, järgmisel suvel võib olla ees taaskord kohvrite pakkimine.

Lukas Kruse (Paderborn) – statisti rolli jääv Lukas saabub võitlema teise puuriluku kohast.

Väljaminekud kokku: €10.65M

Millest loobus?

Steven Pienaar (Everton FC, € 2.75M) – Mullu laenulepingu alusel Evertonis pallinud lõuna-aafriklane käis aasta pikkuseks jäänud visiidil ebaõnnestumas Borussias. Samba ja Santa Cruzi moel õnnestus udu saartel hästi ning otsustas sinna ka jääda.

Philipp Degen (Liverpool FC) – Shveitslane langes vigastuste tõttu varumeeste pingile ega soovinud sellega leppida ning otsustas peale Benitezilt saadud telefonikõnet kimpsud-kompsud kokku pakkida ja biitlite sünnilinna kolida.

Alexander Bade (?): jaanuaris kusi püksis kiiruga väravapostide vahele muretsetud veteraanile enam kasutust ei leidunud, ning nähtavasti isegi mitte uut aadressi.

Christian Wörns (?) – ennast veelgi maailmaklassi mängijana pidav vanur vajus eelmisel hooajal totaalselt põhjamudasse...õnneks oli mõistust sedavõrd palju veel järele jäänud, et otsustas lepingu lõpetada, kuigi võinuks jõus olnud lepingu kohaselt veel ühe hooaja klubi nimekirjas ripneda . Kaalub hetkel karjääri lõpetamist või selle jätkamist kusagil madalamal tasemel.

Christopher Nöthe (Rot-Weiß Oberhausen) - noor ründaja kolis pulga võrra alla poole mänguminuteid koguma.

Markus Brzenska (MSV Duisburg) – suurte ootustega BVB-s pallinud ”nooruk” on olnud juba aastaid sõelapõhjaks, ning selles valguses saatmine mujale kindlust koguma peaks rahuldama mõlemaid osapooli.

Martin Amedick (FC Kaiserslautern) - vt. Eelmine

Sissetulekud kokku: €2.75M

Blue Rock
16.08.08, 13:51
Kickeri sõnul HSV on Mladen Petricist huvitatud. Üleminekusummat pole veel täpseid summasid avalikustatud, kuid vastupidises suunas on ilmselt liikumas Kloppi sõber Mohammed Zidan. Kõlab üsna nüridalt tehingult BVB vaatevinklist, sest kes edaspidi väravad teeb seejärel, kui Petric lahkub? Võttes arvesse veel selle, et Alexander Frei on naasmas murule alles Kohlpott -mänguks 13.septembril, ning vaevalt et püsib tervena seejärel just kuigi kaua.
Algkoosseis Leverkuseni vastu on tõenäoliselt identne eelmise nädalavahetuse omaga, ehk siis: Weidenfeller - Dede, Hummels, Subotic, Rukavina - Kehl, Hajnal - Kringe, Frederico - Petric, Valdez.

Kindlasti jääb eemale veel Tinga, kes veel mõne nädala veel patsiendi elu elab, ning ka Frei, Owomoyela ja Buckley. Valdezi osalemine on väikse küsimärgi all, sest väänas pahkluu välja kolmapäevastel treeningutel. Juhul kui Valdez ei mängi, sipsutab platsile tõenäoliselt Klimowicz.

Aramis
17.08.08, 00:36
Vastuseks küsimusele oleks tänase mängu järel - Valdez, Kringe, Subbotic.
Uhke võõrsilvõit ilma põhiväravavahita mänginud Bayeri üle on igal juhul kõva sõna.

määnpõuner
17.08.08, 01:09
nüüd oled küll kohe fänn

Aramis
17.08.08, 11:42
nüüd oled küll kohe fänn

Mis sa seal plõksid?

Blue Rock
23.08.08, 21:23
BVB venitas viigi välja täna, kuigi 3 punkti oli justkui kandikul..

Algus oli suurepärane ja Blaszczykowski värav suisa maagiline. Seejärel kui Bundelliiga-niiduk van Bommel ennast kahe kollasega dushi alla organiseeris, tundus edaspidine veelgi positiivsemalt.

Kuid WTF?. Dortmund muutus ühe mehe ülekaalus mängides sedavõrd passiivseks, et oli ainult aja küsimus, mil Bayern viigivärava lööb. Äärmiselt niglast küljest Jürgen Klopp end küll näitas, võttes arvesse enda saavutatud maine ja hiljuti antud lubadused ilusamast mängust ja ründavast jalgpallist. Kuna seda siis ikka pakkuda, kui mitte koduväljakul ja ühe mehe enamuses?

Ega ka vahetuste suhtes Kloppot just kiita saa, kes 60 minuti järel Mohamed Zidani vahetusse võttis - mängija, kes enda tublis debüüdis tol hetkel ainsana viitsis midagi üritada vastase karistusalas. Justkui punktiks i peale otsustati veel teise õnnestuja Blaszczykowski asemele Patrick Owomoyela võtta.

Hoolimata hooaja eel kogutud ülistussõnadest, Kloppo varjupooled hakkavad juba läbi paistma, mis nii pikemas jooksus ei tõota just kuigi head. Meenuvad hästi veel kevadised mängud, mil Mainz oli Bundesligasse tõusmas, kuid Kloppo jäätus pinge all otsustaval hetkel totaalselt.

Kui midagi positiivset otsida käesolevalt nädalalt, siis algavaks aastaks on müüdud "tagasihoidlikud" 49 500 hooajapiletit.

http://www.ruhrnachrichten.de/storage/scl/images/ruhr-nachrichten/dolo/do-lokal/503545_m0w560h520q75v46836.jpg

Jasper
23.08.08, 21:52
Blaszczykowski

Pakkuge videot, kus kommentaator seda keelemõrvajat hääldab.

Saarlane
23.08.08, 22:32
Enamus kommentaatoreid on lihtsama vastupanu teed läinud ja ütlevad lihtsalt "Kuba".

Aramis
24.08.08, 11:21
Pakkuge videot, kus kommentaator seda keelemõrvajat hääldab.

Suht lihtne blassukovski on see hääldus....

tarmuhha
24.08.08, 12:58
[QUOTE=Blue Rock;923023] Justkui punktiks i peale otsustati veel teise õnnestuja Blaszczykowski asemele Patrick Owomoyela võtta.

Klopp ütles mängujärgses intervjuus, et Kuba oli selgelt väsinud.

Aramis
15.09.08, 21:13
Huvitav, et eelmise nädalavahetuse Ruhri derby mängu pole siin lajastatud. See oli mainele vastav. Võimas etendus - oleks saanud selle rahva sees olla...

Aramis
19.09.08, 00:40
No hale on see lugu. Kodus Udinese käest ära saada. Ei ole mõtet räkida nagu itaalastel oleks palju raha ja seetõttu paremad mehed. Pigem on vastupidi, aga selgelt oskab üks pool mängida.

tarmuhha
19.09.08, 20:17
jooksid pea ees ründesse, kaitses hirmsad augud, eks 2 vigastatud mängu algul mõjusid ka.

banok
18.10.08, 21:04
Werder Bremen-Dortmund 3-3 ::: highlights (http://www.videoplayer.hu/videos/play/252035)

Saarlane
12.01.09, 17:16
Berliini Prints Boateng on tagasi BLis. (http://www.soccernet.ee/news.php?id=23444)

Saarlane
27.01.09, 01:06
Seda mäletate?

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/ge/german-teams-kappa-werder-bremen-away-03-04.jpg

Kappa järgmisest hooajast ka Dortmundil.

Saarlane
31.01.09, 12:15
Tänane tippmäng ka LIVE-ülekandes! (http://www.soccernet.ee/news.php?id=23833)

Blue Rock
13.02.09, 16:29
Oh ebaõnne.... (http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/startseite/artikel/504395/)

Alles nädal tagasi, Bayerni ridadest laenul olev, Mats Hummels soetati püsivalt endale ning oli samas mees oli naasemas peale vigastust ka tervete nimekirja. Jõudis paaril korral trenni teha, kuniks vigastas ennast uuesti ja on tõenäoliselt alles järgmisel hooajal jälle mängukõlblik.

tarmuhha
21.02.09, 01:35
täna raske viik schalke vastu, kurany iluväravale vastas zidan ka päris kenasti

Blue Rock
12.04.09, 00:37
Vähemalt hetkeliselt näivad asjalood edenevat päris pandavalt - Kölni vastu kraabiti tabelisse juba kolmas järjestiikune võit. Nagu oletada võis, "Kuba" naasmine platsile on mõjunud igatpidi positiivselt, miskaudu meeskonna ründemängus hakkab olema ka mingisugust ideed.

...ja Suboticile juba hooaja kuues koll :eek:

PraS
12.04.09, 01:18
Vähemalt hetkeliselt näivad asjalood edenevat päris pandavalt - Kölni vastu kraabiti tabelisse juba kolmas järjestiikune võit. Nagu oletada võis, "Kuba" naasmine platsile on mõjunud igatpidi positiivselt, miskaudu meeskonna ründemängus hakkab olema ka mingisugust ideed.

...ja Suboticile juba hooaja kuues koll :eek:

selline klubi vääriks siiralt euroopat ja nende fännid.

Saarlane
12.04.09, 01:34
Praegu kopsiku kohast -2 punkti ning viimane meeskond, kelle saab sealt välja puksida, on Stuttgart ise :)

PraS
12.04.09, 02:58
Praegu kopsiku kohast -2 punkti ning viimane meeskond, kelle saab sealt välja puksida, on Stuttgart ise :)

eksid.
hertha nad puksivad välja vast kui hästi läheb.

Blue Rock
25.04.09, 21:50
BVB napsas liigas juba viienda järjestikkuse võidu - seekordsed kolm punkti kindlustati Saksamaa kõige kenamal vutiareenil kodupubliku silme all...ja igati teenitult! HSV mittemidagiütlevast pallivaldamisest polnud just kuigi palju kasu, sest Dortmundi viimase peale organiseeritud kaitsemäng garanteeris võidu ka sel korral.

Kui kedagi Kloppo hoolealustest esile kergitada, siis peab tõdema, et keskkaitseduo Subotic-Santana oli jällegi muljetavaldav. Samas ka Owomoyela hakkab tasapisi kerkima tagasi sellele tasandile, millega omal ajal Werderi huviorbiiti kleepus. Keskväljal torkasid silma nii Sahl, kui ka ilusa kolli teinud Kehl - mõlemad tegid head tööd mõlemas suunas. Tinga oli oma viletsusega muidugi klass omaette, kuid kodumeeskonna õnneks brasiillast ei pidanud just kuigi kaua vaatama.

Saarlane
25.04.09, 23:21
Keskväljal torkasid silma nii Sahl, kui ka ilusa kolli teinud Kehl - mõlemad tegid head tööd mõlemas suunas. Tinga oli oma viletsusega muidugi klass omaette, kuid kodumeeskonna õnneks brasiillast ei pidanud just kuigi kaua vaatama.

Müstika. See Kehl vist eksitas, pigem mõtlesid Sahini :)

Aga teemasse - Tinga oli veel hiljuti ju üsna oluline lüli BVB keskväljal? Kas see üks kehv mäng oli juhus või miskit muud? Platsil ta tundub olevat üsna tihedalt.

Blue Rock
25.04.09, 23:43
Müstika. See Kehl vist eksitas, pigem mõtlesid Sahini :)

Mhmh...

Tinga oli veel hiljuti ju üsna oluline lüli BVB keskväljal? Kas see üks kehv mäng oli juhus või miskit muud? Platsil ta tundub olevat üsna tihedalt.

Üsnagi arusaamatu ses suhtes, kuna nii puuduliku tehnikaga brasiillasi ei kohta just kuigi tihti Euroopa väljakutel. Vähemalt nii palju, kui ise Tingat platsil olen näinud, pole kunagi millegi erilisega silma paistnud ega sellist esitanud, mis algkoosseisu kohta pooldaks. Täna ei õnnestunud isegi mitte nö. nähtamatus töös, milles mehe trumbid kõikide eelduste kohaselt peaks olema.

Kurat
27.04.09, 11:25
http://www.youtube.com/v/gbKIRyXsXAw&hl=en&fs=1

Aramis
27.04.09, 13:35
Kuramus, kui nüüd kõik vennad terved püsiks, siis see meeskond võiks olla küll võimeline eelmise sajandi lõpus oleva Dortmundi edu kordamiseks. Vähemalt Bundesliga tasemel. Alustades kõige tipus oleva shveitsi ründeässaga. Võibolla on see kaitse liiga noor, pole selliseid Sammeri ja Reuteri suguseid vanu tulest ja veest läbi käinud mehi, aga lootust annab Subbotic küll.

PraS
28.04.09, 17:49
Kuramus, kui nüüd kõik vennad terved püsiks, siis see meeskond võiks olla küll võimeline eelmise sajandi lõpus oleva Dortmundi edu kordamiseks. Vähemalt Bundesliga tasemel. Alustades kõige tipus oleva shveitsi ründeässaga. Võibolla on see kaitse liiga noor, pole selliseid Sammeri ja Reuteri suguseid vanu tulest ja veest läbi käinud mehi, aga lootust annab Subbotic küll.

No nii ebastabiilselt ei saa ju mängida, kuid Dortmund seda teeb. Kui soovitakse liigatabelis kõrgemal olevaid kohti siis tuleks kindlasti natuke teist masti treener otsida.

Blue Rock
28.04.09, 18:46
No nii ebastabiilselt ei saa ju mängida, kuid Dortmund seda teeb. Kui soovitakse liigatabelis kõrgemal olevaid kohti siis tuleks kindlasti natuke teist masti treener otsida.

Selle väitega on küll vara nõustuda veel. Kloppo on enda ideoloogiat alles sisestamas ning selles valguses on igatpidi mõistetav, et esimesi samme astudes teekond on pisut künkaline. Meeskonnas on siiski potensiaali hulganisti ning kannatlikkus on siingi kõige A ja O.

Saarlane
28.04.09, 23:38
Mäletan küll, kui sa PraS Kloppi taevani kiitsid :)

PraS
29.04.09, 04:28
Mäletan küll, kui sa PraS Kloppi taevani kiitsid :)

Ma eriti seda ei mäleta, kuid ta on minu arust mees kes suudab nn töömehed mängima panna, kuid nagu minevik on näidanud siis jäävad tema satsid nagu ka Ralfi satsid kuidagi lahjaks ja mitte järjepidevaks.

mel21
29.04.09, 08:47
Ma eriti seda ei mäleta, kuid ta on minu arust mees kes suudab nn töömehed mängima panna, kuid nagu minevik on näidanud siis jäävad tema satsid nagu ka Ralfi satsid kuidagi lahjaks ja mitte järjepidevaks.

Klopp oli pea kaks aastakümmet Mainziga abielus, sellest seitse hooaega treenerina. See on kogu tema CV. Saavutusteks võib ju pidada seda, et ta vormis 2. BuLi hallist hiirekesest piirkondliku tõmbenumbri (kus kindlasti ei tulnud kahjuks tema enda telegeenilisus) ja suutis võrdlemisi tagasihoidliku löögijõuga klubi eliitseltskonda viia. Erinevalt igirivaalist Schalkest on Dortmund oma vitsad kätte saanud ja enam oma naba paigast ei tõmmata. See hooaeg antakse Klopile sisseelamiseks, järgmine aasta tuleb aga juba keskmiseid jõu- ja ilunumbreid näidata (ehk eesmärk eurokoht).

Blue Rock
29.04.09, 16:39
See hooaeg antakse Klopile sisseelamiseks, järgmine aasta tuleb aga juba keskmiseid jõu- ja ilunumbreid näidata (ehk eesmärk eurokoht).

Jep. Selles suhtes PraSi pessimistlik suhtumine Kloppo võimetesse tundub pisut liiga enneaegselt.

Nähtavaks jääb, millist täiendust meeskonna ründeliinidesse ( Frei partneriks/asendajaks, olenevalt Alexanderi edaspidistest plaanidest) otsitakse. Poola ajakirjanduses on esile kergitatud Lech Poznańis palliva Robert Lewandowski nimi, kellest Klopp väidetavalt on huvitatud. Samas pole ka välistatud, et järgmise hooaja üks üllatajaid leidub klubi enda organisatsioonist Christian Kullmanni näol, kes alles hiljuti kirjutas enda esimesele profilepingule alla, mis hoiab noormehe Dortmundis kaks järgmist aastat.

Frei võimalik lahkumine, mille üle on viimased kuud aktiivselt spekuleeritud, jätaks Die Borusseni ründeliinidesse päris suure augu. Mida kaugemale hooaeg on edenenud, seda suuremasse rolli Frei on (taaskord!) tõusnud ning on nii üldpildis vaieldamatult meeskonna üks tähtsamaid lülisid olnud.

Saarlane
10.05.09, 11:28
Klubi rekord on püstitatud ning seitse järjestikust võitu olemas. Ohvriks oli seekord punane latern Karlsruhe, kelle võrku löödi koguni neli palli. Ühe ilusaima värava lõi viimasel ajal Jürgen Kloppi käe all üsna tihti algkoosseisu kuulunud Nuri Sahin (http://www.101greatgoals.com/videodisplay/2496948/).

Liidrite tempst ollakse maas vaid viis punkti ning eks näis, millise finiši BVB mehed teevad.

Vähetuntud vutivaatleja
10.05.09, 13:20
Vaadates varasemaid hooaegu, siis on BVB teinud sel hooajal tõsise tagasituleku liigatabeli esimesse otsa. Ruhri kolmikus ollakse isegi edukamad kui Schalke. Bochum on alati olnud paraku vaese väikevenna seisuses :D Väga positiivne seis on see eriti fännide jaoks. Arvestades, et isegi liigatabeli teises pooles olnuna oli 80 000 staadion pea alati täis, siis nähtavasti praegu vaba piletit eriti kergelt ei leia.

PraS
10.05.09, 19:43
Ütlen üht - ilusad väravad :D

Blue Rock
10.05.09, 20:33
Ütlen üht - ilusad väravad :D

...ja hakkad samas ka tasapisi enda sõnu sööma? ;)

Aramis
10.05.09, 21:05
Kaugelt edukaim sats Bundesligas, kui aluseks võtta kaotamata mängud. Borussial on 4 kaotust, järgmistel Wolfsburgil, Bayernil ja Stuttgartil on see number 7. Aga eks teine maagiline number on 13 viiki ;)

Kurat
11.05.09, 13:18
Mnjaa BVB on korralikult sõiduvees. Järgmine mäng näitab, siis nende võimsuse korralikult ära. Mutta tambitud Karlsruhe treener igaljuhul avaldab arvamust, et BVB on hetkel tugevam kui kõik tabeli tipud. See muidugi on ilmselt kohustuslik kiidulaul aga kõrvust tõstab ikka veidi :)

http://www.bvb.de/?%87%ECZ%1B%E7%F4%9CZh%EE%87%9F

Kurat
14.05.09, 14:02
Inetu episood, siis Boatengilt.

http://www.youtube.com/v/w5HirfpDl3s&hl=en&fs=1

Blue Rock
18.07.09, 14:32
Young Pyo Lee pakkis enda kimpsud-kompsud ja lahkus kõiges vaikuses Eric Geretsi hoolealuseks, ehk siis teisiti öeldes suundus Saudi-Araabia liigas palliva Al-Hilali ridadesse. Sümpaatne lõuna-korealane kui kord osutus ülearuseks, seejärel kui Dede naases jälle platsile.

Samuti on loetud ka Alexander Frei päevad BVB-s. Mees on otsustanud siirduda tagasi sinna, kust kõik kunagi sai alguse. Sünnilinnas Baselis kindlasti rõõmu piisab, seevastu Dortmundis võib väärilise asendaja leidmisega tunduvalt nutusemad lood olla.

Blue Rock
21.07.09, 23:19
Kõige selle hea lisaks, mida Kloppo on klubile pakkunud, aegajalt ka Jürgenil näib kiiluvat kinni: esmalt vahetas Petrici Zidani vastu ja nüüd ollakse Frei saabastesse Boubacar Sanogot lohistamas...

Blue Rock
07.08.09, 16:52
Tänavu detsembris 100. aastapäeva tähistav BVB on teinud uue rekordi hooajapiletite valdkonnas - eilseks oli müüdud 50 675 piletit, mis on ühtlasi nii klubi ja samas ka BuL-i rekord.

tarmuhha
08.08.09, 22:42
rünnati palju, kuid kölni väravavaht oli hea, lõpuks siiski omavärav ja 1:0

tarmuhha
20.08.09, 00:13
1. Borussia Dortmund
2. Bayern München
3. Hamburger SV
----
...

bvb on kahe mänguga saanud 1:9. kui hamburgi vastu näidati natukenegi võitlusvaimu, siis sõprusmäng juubeli puhul, mis reali vastu oli kohutav (0:5), kaitset lihtsalt pole, santana ja owomayela ei kuulu bundesligasse, nende kohta on kusagil mujal :mad:

Saarlane
20.08.09, 00:23
Olgu siinkohal antud selle fiaskoga lõppenud centenary-matchi koosseisud:

BVB 1. Halbzeit: Weidenfeller - Koch, Subotic, Santana, Dede - Sahin - Kuba, Tinga - Großkreutz - Rangelov, Barrios.
BVB 2. Halbzeit: Ziegler, Owomoyela, Hünemeier, Hummels, Dede (64. Schmelzer) - Bender - Großkreutz (64. Öztekin), Kringe - Hajnal - Valdez, Zidan.
Real Madrid: Casillas - Diarra, Albiol, Metzelder (78. Garay), Marcelo - Pepe, Xabi Alonso - Granero, Kaka (78. Rául), Ronaldo - Benzema (70. Higuain).

Kasper
20.08.09, 02:12
Olgu siinkohal antud selle fiaskoga lõppenud centenary-matchi koosseisud:

BVB 1. Halbzeit: Weidenfeller - Koch, Subotic, Santana, Dede - Sahin - Kuba, Tinga - Großkreutz - Rangelov, Barrios.
BVB 2. Halbzeit: Ziegler, Owomoyela, Hünemeier, Hummels, Dede (64. Schmelzer) - Bender - Großkreutz (64. Öztekin), Kringe - Hajnal - Valdez, Zidan.
Real Madrid: Casillas - Diarra, Albiol, Metzelder (78. Garay), Marcelo - Pepe, Xabi Alonso - Granero, Kaka (78. Rául), Ronaldo - Benzema (70. Higuain).
MATCH REPORT
0 - Borussia Dortmund: Roman Weindenfeller (Ziegler, 45’); Julian Koch (Owomoyela, 45’), Neven Subotic (Hünemeier, 45’), Felipe Santana (Hummels, 45’), Dede (Schmelzer, 63’); Sahin (Bender, 45’), Kuba (Hajnal, 45’), Tinga (Kringe, 45’), Rangelov (Zidan, 45’); Lucas Barrios (Valdez , 45’), Grosskreutz (Öztekin, 63’).
5 - Real Madrid: Casillas; Albiol, Pepe, Metzelder (Garay, 77’), Marcelo (Drenthe, 77’); Xabi Alonso, Lass, Granero (Robben, 45’), Cristiano Ronaldo, Kaka (Raul, 77’), Benzema (Higuaín, 68’).

Goals:
0-1 (2'): Granero
0-2 (47'): Robben
0-3 (72'): Higuain
0-4 (75'): Kaka (p)
0-5 (89'): Raul

Aramis
20.08.09, 02:15
Vaatasin...väga kahvatu. Ma ei mõista kuidas neid kodus laupäeval Stuttgarti vastu favoriitidena nähakse.

PraS
20.08.09, 10:33
Vaatasin...väga kahvatu. Ma ei mõista kuidas neid kodus laupäeval Stuttgarti vastu favoriitidena nähakse.

Sest kunagi ei tea kuidas nad mängivad. Imeliselt või ulmeliselt.

Seoses stutti ja dortmundiga meenus mulle Hlebi imeline värav Sammeri aegu :)

Loodetavasti teeb ta seda jälle.

Kurat
25.10.09, 17:01
Kahjuks siis Neverkusen viigistas seekord. Selles tulemuses ei olnud muidagi midagi üllatavat, arvestades kui taha BVB teisel poolajal vajus. Viigipunkt muidugi on parem kui mittemidagi aga kripeldama jäi ikkagi :P Zidan oli seekord täiesti varjus ja Valdez'it oli tabanud justkui Eesti koondise sündroom (enamus söödud takerdusid vastastesse).

tarmuhha
26.10.09, 23:42
Hajnali vigastuse tõttu on BVB oma mängujoonist muutnud. Kuidagi imelik oli näha korraga Barriost, Zidani ja Valdezi. Aga Barrios siis üksi ees ja loodetavasti oma väravasoone lõpuks leidnud.

Reedel saab jälle mängu näha. Seekord kodus Hertha.

Kurat
27.10.09, 11:36
Hajnali vigastuse tõttu on BVB oma mängujoonist muutnud. Kuidagi imelik oli näha korraga Barriost, Zidani ja Valdezi. Aga Barrios siis üksi ees ja loodetavasti oma väravasoone lõpuks leidnud.

Reedel saab jälle mängu näha. Seekord kodus Hertha.

Sellest mängust tahaks ilusat võitu lõpuks :) Võit võiks nii ilus olla, et peseks Bayerni vastu saadud suure kaotuse häbi kah maha ;) Mis puutub Barrios'i väravasoone leidmisse, siis *ptui-ptui-ptui* tundub ta selle leidnud olema.

oku
27.10.09, 23:17
Mina vana Osnabrycki vaikse j2lgijana t6den r66muga, et nad on kahest kenast v2ravast karikas Dortmundi vastu juba 2:0 ette rebinud.

Esimene oli kusjuures kena k22rl66k :)

Kurat
28.10.09, 15:08
Mina vana Osnabrycki vaikse j2lgijana t6den r66muga, et nad on kahest kenast v2ravast karikas Dortmundi vastu juba 2:0 ette rebinud.

Esimene oli kusjuures kena k22rl66k :)

Mnjah mängu ise ei näinud aga lõpptulemus on väike üllatus 3-2 allajäämine Osnabrückile. Õnneks sai ka Stuttgart üllatusega maha, ei pea vähemalt häbi üksinda kandma :P

Kurat
09.11.09, 11:26
Jube kahju, et Werderit kotti ei saadud, kuigi teine poolaeg kuulus täielikult BVB'le. Lausa lust oli vaadata. 1-1 ikkagi päris tubli tulemus ja rikkus Werderi galoppi tiitli suunas.

Aramis
09.11.09, 11:37
Nii oli...alguses e loetud täiesti määrustepärast väravat Borussial ära ja siis kohe järgmise rünnakuga aeti õiglus ikkagi jalule.

karl54
13.12.09, 19:43
Võimas, ülikena mäng, 10 minutiga 2-0

Kurat
14.12.09, 10:42
Mmm..mõnus, Bayerni tuules liigutakse tabeli tipu poole :) Paha lugu on Zidan'i vigastus, mis väidetavalt, pidi olema haav kuni luuni ja kahtluse all on tema osalemine Freiburgi vastu mängus.

Saarlane
14.12.09, 22:16
Ärgem ülehinnakem Egiptuse poissi. Zidan siiski.

Aramis
14.12.09, 23:20
Väidetavat oli see Zidan põhitegija kahes esimeses väravas. Aga jah, Dortmundil on see luksus, et on Valdeze sugune asendus.

Saarlane
17.12.09, 00:18
Nii palju, kui mina Valdezi Dortmundi-karjääri alguses mängimas nägin, kõmmutas ta kõik võimalused enamjaolt üle. On nüüd see tendents muutunud?

PraS
17.12.09, 01:50
Nii palju, kui mina Valdezi Dortmundi-karjääri alguses mängimas nägin, kõmmutas ta kõik võimalused enamjaolt üle. On nüüd see tendents muutunud?

Minu arust ta BL parim ründaja. Pidi vist 9-10 kuud enne mängima kui esimese värava lõi

Nahkpea
17.12.09, 15:48

Teatud asjad ei muutu kunagi.

mel21
20.12.09, 14:12
Palju õnne juubilarile, hoogu läinud Barriose võiduvärav tegi mustkollaste 100. sünnipäeva veelgi magusamaks.

Kurat
20.12.09, 19:03
Lucas on ennast korralikult käima saanud ja mis me näeme, BVB istub viiendale kohale talvepausiks ja see teeb vaid head meelt ;) Selja taha jäetakse isegi selline meeskond nagu seda on Werder.

tarmuhha
17.01.10, 23:04
Päris tore mäng oli Kölnis. BVB oli ees 2:0 tänu Hummelsile. 82.-l ja 88.-l saadi 2 vastu ning siis üleaja minutil Großkreutz toob väärtuslikud 3 punkti Dortmundi. Löök ebaõnnestus aga jõudis väravasse.

Kurat
27.02.10, 01:04
Mis ma siis oskan kosta järjekorde suurderby peale. Kohtunik oli saabas, kõigepealt poleks tohtinud penaltit anda ja siis teine Schalke värav tuli suluseisust lisaks veel alguses vilistas kohtunik vea Kuba vastu kastis aga karituslöögi andis väljaspool trahvikasti :S Paremsirge Weidenfellerilt Hummelsile oli kah paha, üldse Weidenfeller tundus kuidagi ebakindel. Loomulikult tahaks korralikku ründajat Dortmundi, Valdez seda pole kohe kindlasti.

Lõppkokkuvõttes vist teenitult Schalke võit, kuna teine poolaeg vajus Dortmund ikka täitsa ära.

PraS
27.02.10, 07:16
Mis ma siis oskan kosta järjekorde suurderby peale. Kohtunik oli saabas, kõigepealt poleks tohtinud penaltit anda ja siis teine Schalke värav tuli suluseisust lisaks veel alguses vilistas kohtunik vea Kuba vastu kastis aga karituslöögi andis väljaspool trahvikasti :S Paremsirge Weidenfellerilt Hummelsile oli kah paha, üldse Weidenfeller tundus kuidagi ebakindel. Loomulikult tahaks korralikku ründajat Dortmundi, Valdez seda pole kohe kindlasti.

Lõppkokkuvõttes vist teenitult Schalke võit, kuna teine poolaeg vajus Dortmund ikka täitsa ära.

Teil ju on kaks head ründajat.Milleks veel kolmdnat?

Nahkpea
27.02.10, 14:08
Teil ju on kaks head ründajat.Milleks veel kolmdnat?

Minuarust on Dortmundil ainult üks HEA ründaja - Lucas Barrios. Keda sa selle teise all silmas pead, tõenäoliselt Zidani? Iseenesest hea ründaja, aga minuarust pole tema potentsiaal Dortmundis veel avaldunudki.

Kurat
28.02.10, 14:20
Pigem vist üritas PraS irooniline olla. Zidan paraku on selline fifty-sixsty mees, et ühel päeval on väga hea ja teisel täiesti olematu ning Grosskreutz on veel liiga kogenematu, Schalke vastu rikkus ka tema paar head võimalust ära täiesti küündimatute löökidega, mis Neueri süles pehmelt maandusid.

Ilmselt on Dortmundil Sander Puri puudu :P

Kurat
21.03.10, 14:30
Nüüd, siis 3-0 võit "Neverkuseni" üle, mis toob 3. koha isegi silmapiirile, loodetavasti jätkub BVB tipu poole sammumine ka järgmisel nädalal. Lisaks on Barriosel ka võimalus parima väravaküti tiitlile veel madistada :)

Saarlane
21.03.10, 15:02
Tundub mullegi, et pean oma sõnu sööma. Ennustasin ju Barriosele enne hooaega täielikku põrumist :)

Blue Rock
21.03.10, 15:36
Tundub mullegi, et pean oma sõnu sööma. Ennustasin ju Barriosele enne hooaega täielikku põrumist :)

Sa võinuksid peita ennast selle taha, et mainisid selleks pigem Lucasi, võimalikult Venetsueelasse kolinud, sugulast Pablot, kes nii töö poolest peaks peaks olema olümpiatasemel ratsanik. Kuigi iseenesest hobusega kergemini seonduvad ründajad leiduvad Hamburgi kandist.

Suve viletsaimaks ostuks osutub: Pablo Barrios (BVB)

JT8055
21.03.10, 17:43
Olin väga õnnelik nende võitu pärast, kuna see on minu lemmik tiim Saksamaalt, oleks suuuper kui nad saavad konkureerida edasi teistega.

Blue Rock
04.04.10, 22:35
Kollamustad kütavad päris võimsalt. Ja nüüd, mil Neverkusen on järjest punkte maha mänginud ja ega suutnud viimati ka Frankfurtist jagu saada, ravimitehase tüübid on ainult punkti kaugusel.

Isegi, kui ML-pilet peaks unistuseks jääma, ka Euroopa Liigasse jõudmine oleks mõnus kordaminek. Kuigi juba üksnes materjaalses mõttes Meistrite Liiga ahvatleks Kloppi punti kindlasti tunduvalt rohkem. Samas kõrgemasse konkurentsi jõudmisega kaasnevad tihtipeale omad riskid (ennekõike mängugraafiku tihenemine), mis võib järgmisel liigahooajal korralikult tunda anda - just samamoodi, nagu on juhtunud varem Hertha, Stussgarti ja sakslaste rahvaautoga. Kuid kumba liigasse tahes BVB ka ei jõuaks, eeldaks see siiski praeguse kaadri koos hoidmist ja selle täiendamist 4-5 mängijaga.

tarmuhha
04.04.10, 23:06
Järgmisel nädalal mäng Mainziga ja Bayer Bayerniga nii, et hea õnne korral on lootus jõuda kolmandaks.

Kurat
05.04.10, 10:33
Pöidlad on peos, et ML koht ikka ära tuleks, hea võimalus on ju selleks olemas. Täiendusi on ka kindlasti vaja kui tahetakse ML'is kuskile jõuda aga eks näis, ehk on 3. koha saavutades ka mingit väikest rahasüsti oodata.

Kurat
01.06.10, 22:38
Uudiseid ka siis BVB rindelt vahelduseks.

Esiteks tundub, et lõpuks saadakse lahti Valdezist, kuna ei soovi teada meeskonnas näha ei Klopp ega ka ta ise ei taha enam BVB's mängida ja loodab MM'il Paraguai eest korraliku mängu teha, et Inglismaa skautidele silma jääda.

Teiseks on siis ka juba mõningad üleminekud tehtud:
Lukasz Piszczek (24) - Hertha'st
Mees kellest võiks olla kasu BVB'le ründefaasis ja eelkõige nähakse temas Owomoyela asendajat.
http://www.youtube.com/watch?v=PGp7-q9eWc0

Mitchell Langerak, Austraalia (21) - Melbourne Victory'st
Hakkab BVB varuväravavahiks, tundub ka täitsa ok täiendus olema kui arvestada, et Ziegler seab sammud Stuttgarti poole tagasi ja Wiedenfelleri seljataga uluks muidu vaid tuul.
http://www.youtube.com/watch?v=9XWMsrHN4bs

Shinji Kagawa, Jaapan (21) - Cerezo Osaka'st
Tundub päris kobe ründav keskvälja mees olema aga nende aasia meestega on alati kahtlused, kuidas nad ennast euroopas mängima saavad.
http://www.youtube.com/watch?v=K05n72Va6zY&NR=1

Mis peamine kõik need mehed saadi pea poolmuidu :)

Kurat
05.08.10, 09:25
Eile võideti hooajaeelses sõprusmängus Manchester City 3-1. Pole teab mis näitaja, sest tegu ikkagi sõprusmänguga aga see, et 2 väravat lõid uued mehed on küll positiivne. Esimese värava lõi Barrios penaltist, mille kindlalt ära realiseeris. Teise värava autor on see sama uus toimekas jaapanalane Kagawa, kes väidetavalt ka kogu mängu ilusasti pildis püsis ja Manchester'i kaitsjatel pea ringi käima pani. Kolmanda värava autor on Lewandowski (http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Lewandowski), kes on soetatud Lech Poznanist, kus ta kokku 34's mängus lõi 21 väravat (sh. ka Euroopa liiga ning Poola karikas).

Saarlane
05.08.10, 11:06
Palju täiendusi pole Dortmund küll teinud, kuid tundub, et need paar meest on asja ette läinud. Tasub silm peal hoida Kollastel uuel hooajal.

Saarlane
22.08.10, 22:12
Kaotus hooaja avamängus suurearvulise kodupubliku ees on tõsiasi, aga tuleb siit ka positiivset leida. Tegelikult ei mänginud Dortmund ju üldse nii halvasti, lihtsalt Leverkusen lõi oma võimalused ära ja hoidis kaitse kenasti lukus.

BVB poolelt meeldis mulle väga selle jaapanlase Shinji Kagawa sibamine. Oli mängujuhi rollis aktiivne nii keskel kui ka äärtel ning mis eriti positiivne, vajadusel töötas isegi kaitsesse, tehes ka taktikalisi vigu. Mootor on mehel kõva ja tehnikat on samuti. Siit võib Dortmundi jaoks midagi väga head välja kukkuda.

petteri
22.08.10, 22:30
Kaotus hooaja avamängus suurearvulise kodupubliku ees on tõsiasi, aga tuleb siit ka positiivset leida. Tegelikult ei mänginud Dortmund ju üldse nii halvasti, lihtsalt Leverkusen lõi oma võimalused ära ja hoidis kaitse kenasti lukus.

Täiesti nõus! Kas see Dortmundi esimesel poolajal lugemata jäänud värav oli suluseisust löödud? Mul hangus korduse ajal pilt kokku, aga tundus, et kui oli siis väga napp.

Mask
22.08.10, 22:59
Ei olnud sulust löödud.

Aga Kagawa jättis ka mulle väga hea mulje. Tuleb uskuda neid tarku mehi, kes ütlesid ennem hooaja algust, et tegemist on suve parima ostuga.

Kurat
22.08.10, 23:57
Mnjah 0:2 on tõsiasi aga samas ka võeti 1 värav ära vale suluseisu vilistamisega ja mulle tundus, et Barrios tõmmati teise poolaja lõpu poole ka korra Leverkuseni väravavahi poolt maha karistusalas aga kohtunik ei lugenud seda veaks. Kagawa oli endiselt päris hea aga me oleks pidanud rohkem äärtelt proovima kuidagi vägisi keskelt sisse toppimise mulje jättis rünnak ja keskelt oli Leverkusen kaitse korralikult lukku keeranud. Üldiselt loodan, et saame sellest kaotusest targemaks ja järgmine voor juba tuleb võit :)

Aramis
23.08.10, 00:18
Ei olnud sulust löödud.

Aga Kagawa jättis ka mulle väga hea mulje. Tuleb uskuda neid tarku mehi, kes ütlesid ennem hooaja algust, et tegemist on suve parima ostuga.

Hinnaga 350 tuhat euri - hämmastav.

Saarlane
23.08.10, 00:50
Kahjuks Bundesliga teletöötajad ei tunnista seda režiimi vist, et suluseisuhõnguliste korduste ajal otsajoontega paralleelne joon väljakule tõmmatakse - hõlbustaks vaatamist. Mulle tundus Kehl täpselt kaitsjaga joone peal olevat, või kui, siis veidi-veidi suluseisu.

Barriose olukorras tundus kõik õige - Adler läks ju palli mängima ja sai selle kätte ka. Tõsi küll, mehele tegi ka veidi haiget.

krissucool
23.08.10, 01:16
Täiesti nõus! Kas see Dortmundi esimesel poolajal lugemata jäänud värav oli suluseisust löödud? Mul hangus korduse ajal pilt kokku, aga tundus, et kui oli siis väga napp.

Pigem ei olnud.

Mask
23.08.10, 01:29
Kahjuks Bundesliga teletöötajad ei tunnista seda režiimi vist, et suluseisuhõnguliste korduste ajal otsajoontega paralleelne joon väljakule tõmmatakse - hõlbustaks vaatamist. Mulle tundus Kehl täpselt kaitsjaga joone peal olevat, või kui, siis veidi-veidi suluseisu.

Selles videos on joon tõmmatud:
http://video.rutube.ru/dae2782e42ce45df62d29d51c01f4eb3?bmstart=107000
Otsustage ise.

reio
23.08.10, 14:13
suluseisut on küll asi ju kaugel...

kaitz
17.09.10, 01:03
Kiievist raske võit aga ei kahtlenud esimesest minutist peale,et Dortmund võiks mängu kaotada,kui koduvõistkond tegi max raskeks,mis oli ju põnev ieenest vaadata.

Kurat
17.09.10, 01:06
Euroopa liiga alagrupi avapauk, siis ka Ukrainas tehtud. Kahjuks on ikka kohati näha Dortmundi noorus. 3 Kala kaitses ja need 3 lõi Kaprpatõ ära kah. Kagawa oli natukene kahvata võitu. Õnneks on olemas Barrios ja on olemas 18 aastane Götze, kes kastanid tulest välja tõid. Esimese mängu kirjutaks nooruse uljuse nahka (meeskonna keskmine 23 aastat kopikatega ja algkoosseisus 8 kuni 22 aastast mängijat) ning veidi isukamalt oleks pidanud võitlema. Loodetavasti korduskohtumine Dortmundis pakub vastastele samsuguse "põrgukatla" tunde :)

smörgåsbord
17.09.10, 01:13
Kiievist raske võit aga ei kahtlenud esimesest minutist peale,et Dortmund võiks mängu kaotada,kui koduvõistkond tegi max raskeks,mis oli ju põnev ieenest vaadata.ema on sul Kiievis.

kaitz
17.09.10, 02:14
ema on sul Kiievis.

Suva Lvov or Kiiev üks Ukraina puha Zenjovi vanaema on Kiievis:D

petteri
19.09.10, 19:44
Uskumatu, Dortmundilt võeti jälle värav ära.

Edit: Surve kandis vilja ja Kagawa lõi 1:0

Aramis
19.09.10, 20:51
Tere tulemast Schalke matustele. Kagawa 2-0 ja Plestan hetk hiljem punane.
Felix, kuhu lähed nüüd projekti tegema? Hea, et Gazpromis see asi sul ei õnnestunud.

Kurat
19.09.10, 21:29
Lõpuks lõi Lewandowski kaane kirstule peale ja kuigi Schalke mehed 1 tagasi koksasid, siis pigem vedas neil et sellist 6:0 tulemust ei tulnud. Dortmundilt võeti järjekordselt värav ära ja lisaks löödi 3 korda latti. Kõik 3 Dortmundi väravat lõid selle hooaja uustulnukad 2xKagawa ja 1xLewandowski, mis ma oskan öelda, BVB skaudid teevad head tööd õhukese rahakoti juures ja selle tulemus on peale 4'ndat vooru kolmas koht :)

Ahjaa üle 5 aasta lõpuks jälle ka ühe Bundesliga tuliseima derby võit tuli meile ära ;)

Blue Rock
23.09.10, 00:57
Dortmund on kahtlemata kõige kuumem meeskond BuL-is praegusel hetkel. Iseasi kuivõrd kauaks noorel pundil jõudu jagub pikal hooajal, ehkki Kloppo trump just sellel sektoril leidubki. Metsik tempo õhtust õhtusse - iga rünnak on ohtlik ning kenasti ehitatud. Sahin ja Bender olid täna suisa maagilised ning Barriosil on eeldusi veelgi enamaks kui mullu, nüüd kui Kagawa ja Lewandowski on väravaid serveerimas.

Kurat
23.09.10, 10:29
Eile, siis tuli ilus võit FCK vastu. Mina hakkasin mängu vaatama täpselt sel hetkel kui Barrios esimese värava lõi ja ausaltöldes tundus mängupilt BVB poolelt ikka ülihea. FCK ei suutnud midagi vastu panna, Kagawa tegi imetrikke vastaste trahvikastis, kahjuks ära ei löönud aga see näitas selgelt kui domineeriv BVB antud mängus oli. Hooaja algus on BVB kõigi aegade parim nagu ma kommentaatorite jutust aru sain ja seda kõike on peale pikemat mõõnaperioodi bundesligas nauding jälgida. Küsimärk kui pikalt, seda energiat jätkub jääb õhku rippuma tõesti ja ei julge loota, et seda väga pikalt jätkuks. Samas on meeskond nõnna noor, et kui seda tuumikut koos suudetakse hoida järgnevad aastad, siis on meilt edaspidi tõsist konkurentsi BuL esikohale loota. Igaljuhul eile sai peale mängu naeratus näol magama minna :)

Parimad hetked:
http://www.youtube.com/v/dGSZVavIzsg?fs=1&hl=en_US

Natuke meeleolu:
http://www.youtube.com/v/Sy-U6jUSpfA?fs=1&hl=en_US

kaitz
30.09.10, 21:55
Kodus põrgukatlas 0-1 taga Sevilla vastu ja ikkagi jalgpalli tõde kui ise ei löö,siis lüüakse sulle ja nii juhtuski 45+1.
Aga mängupildi järgi võinuks seis olla 3-0 kollastele:D,nauditav mäng ja usun,et Dortmund tuleb sellest supist välja.

Jr
30.09.10, 22:27
Krdi Schmeltzer oskab ikka suurtele rahadele bloki peale panna , hale fail mängija

Mask
30.09.10, 22:55
Sellise käe eest, mis lõpus oli, anti üleeile Chelseale pennu...

kaitz
30.09.10, 22:56
Teine poolaeg oli jama Dortmundil,tõsi oli üks post ega rohkemat midagi ei suudetud Sevilla lõhkus ikka väga hästi Dortmundi mängu.

Kurat
01.10.10, 00:00
Kurb, Dortmund oli igati üle mänguliselt aga see 1 lõdvaks laskmine maksis mängu. Isegi kümnekesi vallati palli ja pressiti, vastased suutsid paar ohtlikku kontrat küll teha aga mängupildi järgi jäi mulje, et vastased olid platsil vähemuses. Mis Schmeltzeri teist kollast puutub, siis see oli tõesti sukeldumine, samas kui tihti seda teiseks kollaseks vilistatakse on iseküsimus. Enamasti ei anta selle eest ka esimest kollast mitte. Nagu Sat1 kommentaator ka tabavalt märkis, siis kohtunik justkui mingeid suuri kalasid ei teinud aga kõik asjad, mis võimalik vilistas BVB'le ära ja samas vastastele mitte, vot sulle koduvilet. Kahju, et Kagawa posti tabas ja Hummelsi peapall joonelt ära toodi.

petteri
03.10.10, 20:45
Eins zu Null!!

Barriose tabamusest

Ja nüüd Nuri Sahin 2:0, Super töö BVB!

Kurat
04.10.10, 10:14
Seekord sai siis nahkpükslased kotti pistetud. Kloppi taktika töötas väga hästi ja Bayerni keskvälja ahistamine andis soovitud tulemuse teisel poolajal.

http://video.rutube.ru/beea77f5e829f2f2318667a5129400ab

Aílton
16.10.10, 00:25
Suurepärane lahing Kölniga. Borussia fännide ettejooksmine jättis mulje nagu oleks Bundesliga võidetud.
Ja mis värk Podolskiga oli? Sahin libistas meelega Poldi eest läbi peale enda väravat ja see järel Weidenfeller jooksis ka keskväljakule midagi emotsionaalset ütlema.
Aga jah nauditav jalgpall algusest lõpuni!

Kurat
16.10.10, 00:26
Nonii väga Bayernlik mäng oli. Reliseerimisproblemid nagu Bayernil ja mängu lõpus kingiti suluseisust värav. Loodetavasti leiab Barrios järgmine nädal värava jälle üles aga seniks tuleb BuL Esikohta nautida, näis kas saab homseni nautida või lubatakse Hamburgi poolt seda rõõmu suisa pikemaks ;)

P.S. MoM oli kindlasti Sahin

http://img838.imageshack.us/img838/9355/bundesliga10118voor.png

Kurat
16.10.10, 00:28
Suurepärane lahing Kölniga. Borussia fännide ettejooksmine jättis mulje nagu oleks Bundesliga võidetud.
Ja mis värk Podolskiga oli? Sahin libistas meelega Poldi eest läbi peale enda väravat ja see järel Weidenfeller jooksis ka keskväljakule midagi emotsionaalset ütlema.
Aga jah nauditav jalgpall algusest lõpuni!

Poldi raius enne seda värava toonud rünnakut Sahinile kossi ja mõlemad said ninapidi kokku minemise tõttu ju ka kollase. Eks Sahin, siis eputas Poldi ees veidi. Vedas muidugi, et selle lollusega teist kollast ei teeninud aga väga emotsionaalne lõpp oli küll :)

Saarlane
16.10.10, 00:30
Dortmundil suurepärane kooslus ikkagi, võiks öelda, et võtmemehed koguni barcalikud. Vähemalt minu meelest: Kagawa=Messi, Sahin=Xavi, Barrios=kesiganes Barcal kesktormaja on.

Kurat
16.10.10, 00:36
Dortmundil suurepärane kooslus ikkagi, võiks öelda, et võtmemehed koguni barcalikud. Vähemalt minu meelest: Kagawa=Messi, Sahin=Xavi, Barrios=kesiganes Barcal kesktormaja on.

No kommentaatorid ju itsitasidki, et kõlakate järgi barca mehed juba vaatavad Kagawat :)

Mask
16.10.10, 02:26
Sahinile ata-ata, et niimoodi Podolski ette parastama läks.

petteri
16.10.10, 20:47
Loodetavasti leiab Barrios järgmine nädal värava jälle üles aga seniks tuleb BuL Esikohta nautida, näis kas saab homseni nautida või lubatakse Hamburgi poolt seda rõõmu suisa pikemaks ;)

Mainz kaotas 0-1 HSV´le ja see tähendab, et Dortmund on BuL´i liider peale 8. vooru ning loodetavasti suudetakse seda kohta hoida hooaja lõpuni. Õnnitlused kõikidele fännidele!!! :) GO BVB

d-fox
16.10.10, 20:57
No kommentaatorid ju itsitasidki, et kõlakate järgi barca mehed juba vaatavad Kagawat :)

Küllaltki populaarne mees ka milani foorumis.

elx
16.10.10, 21:02
Loodetavasti enne hooaja lõppu siiski minemas pole.

Kurat
17.10.10, 12:18
Seda loodan minagi. See oleks minu arvates ülim lollus hakata ära ostma meest, kes on ennast ainult pool hooaega tõestada suutnud. Samas BVB'l saab meeskonna koos hoidmisega ilmselt raskusi olema, rahakott on õhuke ja skaudi kui hästi tahes, siis suured löövad ikkagi lõpuks rahakotiga pähe ja lohistavad paremad palad minema. Ideaalis loodaks, et selline kooslus kestaks paar hooaega veel.

kaitz
24.10.10, 19:28
Mitte,et ma Dortmundi vastu oleks aga "tänu" hr Starki tegutsemisele päästis Dortmundile kodus viigipunkti 93',karistuslöögist,kus videokordusest oli näha mingit viga seal kyll polnud,aga Dortmund oli muiddugi parem,aga Hoffe võitles südilt kaitsestlähtuvalt.

KeRRRt
25.10.10, 08:09
Mitte,et ma Dortmundi vastu oleks aga "tänu" hr Starki tegutsemisele päästis Dortmundile kodus viigipunkti 93',karistuslöögist,kus videokordusest oli näha mingit viga seal kyll polnud,aga Dortmund oli muiddugi parem,aga Hoffe võitles südilt kaitsestlähtuvalt.

täitsa hull oli küll see viimase minuti koll. ja mul jäi arusaamatuks, miks Sahin pidi pennu uuesti lööma?

Kurat
25.10.10, 11:49
Mnjaa, ei suudetud, klubi järjestikuste võitude uut rekordit seekord püstitada. Suuresti oli eilse mängu ebaedu kinni Kagawa ja Sahini, mitte kõige õnnestunuma mängu tulemus ja teisalt lõi veidi rööpast välja ka see tingel-tangel penalti situatsiooni juures, kus tänu Barriose liig varajasele kasti sööstule tuli Sahini penalt kordamisele ja see ebaõnnestus. Hoffenheimi poolt tegi väga hea mängu Luis Gustavo, kes küll minu arvates oleks võinud ka platsilt ära minna aga paraku kohtunik otsutas alles kolmanda jalgadesse löögi kaardiks vormistada. Õnneks tuli kohtuniku eksimusest, siis väravasituatsioon ja tegelikult müstiline, et löök otsustati Da Silvale jätta ja veel müstilisem on, et ta realiseeris selle nii ilusasti :) Mängu domineerisime me muidugi täielikult aga midagi üliohtlikku ei suudetud hea Hoffenheimi kaitse vastu luua.
Ahjaa, kui Grosskreutz peale võhma ka tehnikat arendaks oleks ehk paar ära löönud. See viik loodetavasti oli selleks kaua oodatud tagasilöögiks, mille järel tuleb uus tõus nagu Mainz seda edukalt ette näitas.

Värav kah:
http://www.youtube.com/v/dQpMaFNWquo?fs=1&hl=en_US

Brick
28.10.10, 01:20
Täiesti kohutav lagunemine toimus täna BvB poolt. Mõttestatud meeskonna mängu nagu vastase poolel enam ei olnudgi. Nüüd jääb loota BvB-l et Bundesligas ei toimu lagunemist. Osad mängijad olid vigastustega küll audis, aga see küll 3. liiga meeskonnale kaotamist ei vabanda.

Kurat
28.10.10, 10:55
Eile, siis kukudi välja karikast. Mängu ise ei näinud, seega väga kommenteerida ei oska aga mängujärgsetest kommentaaridest kumas läbi, see et realiseerimisega on probleeme tekkinud jälle. Tahaks väga loota, et nüüd vastase väravad täitsa suletuks ei jääks peale nii head liigahooaja algust, kus Dortmund oli kõige resultatiivsem meeskond. Muidugi niipalju võib ennast "lohutada", et kaotati penaltitega, erinevalt Mainzist, kes sai mängust oma kaotuse kätte.

sopu
31.10.10, 20:04
tabeli tipus!
huvi pärast arvutasin välja algkoosseisu keskmise vanuse tänases mängus ja selleks tuli 22.5.

2mSööt3mMööda
31.10.10, 20:18
huvitavat lugemist
http://swissramble.blogspot.com/2010/10/borussia-dortmunds-road-to-recovery.html

Kurat
31.10.10, 21:42
Tagasi tipus :) Mainz oli päris ohtlik aga võtsime siiski oma. Götze poolt täna 1 värav ja 1 resultatiivne sööt (Uus Super Mario :)?). Kahjuks jäi palju situatsioone ka realiseerimata aga vinguda pole mõtet.

silverman
31.10.10, 21:50
tabeli tipus!
huvi pärast arvutasin välja algkoosseisu keskmise vanuse tänases mängus ja selleks tuli 22.5.

Sander, sina?

kaitz
31.10.10, 23:42
Tagasi tipus :) Mainz oli päris ohtlik aga võtsime siiski oma. Götze poolt täna 1 värav ja 1 resultatiivne sööt (Uus Super Mario :)?). Kahjuks jäi palju situatsioone ka realiseerimata aga vinguda pole mõtet.

Mainz oli ohtlik ainult II poolaja 10 min. Götze oli igatpidi man de match,18a kohta pole paha ja üleüldse mul sisetunne ütleb,et need"noored" võtavad Bundesliigavõidu.

Kurat
05.11.10, 15:40
Eile, siis pakuti väga kehv ja rohkete pallikaotustega esimene poolaeg ning hoopis ilusama mängupildiga teine poolaeg. Paraku läks meeskond liiga hilja käima ja Lewandowski ei suutnud väga head võimalust realiseerida. Nüüdseks on euroopas edasipääsuks vaja palju õnne, milles ma natuke kahtlen aga lootus sureb viimasena või on teadagi kelle lohutus :) Ahjaa teise poolaja lõpupoole kui Kagawa ennast käima sai korralikult, siis hakkas ka võimalusi tulema.

Kurat
07.11.10, 19:30
Ilus 4-0 Võit Hannoveri üle. Oleks võinud ka 5-0 olla aga penalti jäi realiseerimata. Nüüdseks on vahe Mainziga 4 punkti ja tabeli esikoht järgmiseks vooruks garanteeritud. Mängupildi üle nuriseda ei saa, mõni hea võimalus jäi realiseerimata aga 4-0 võidu puhul pole see ka vist oluline. Kagawa sai jälle ilusasti jala valgeks.

kaitz
07.11.10, 19:36
Jap vaatasin ka mängu ja ausalt üeldes hämmastavalt on suutnud Klopp noored mängima panna,nauding on vaadata,kõik liinid ühtlaselt head,märksõna ongi ÜHTLUS ja võistkonna väääga hea sisekliima,nii mängijate kui treenerite vahel,Barros oli veitz kyll pettunud kui väljavahetati,aga nuh minuarust kulus puhkus ära,aga noormees eriti sellega nõustuda ei tahtnud. Hannoveri hooaja 4 eemaldamine otse punasega,mõtlematu tegu.

EDIT: Kahju aint on olemas enne Dortmundi FC BAYERN MUNCHEN.:D

Kurat
07.11.10, 21:04
Siinkohal ka selline väike fakt, et Dortmund rebis Bayerniga vahet suuremaks ja nüüd on 10 punkti asemel vaheks 12 punkti.

kala2
13.11.10, 03:36
Kagawa ikka mega ost/leid sellise kopika eest selline vend:) Suht ilmetu esimese poolaja jarel tehti teisel asjad Hamburgiga selgeks,ning tulemuseks 2-0 võit. Varavad:Kagawa ja Barrios

maanus
13.11.10, 11:49
Üldsuse huvides mainin, et au tuleb anda ka Hamburgile, ega kehvasti nemadki teisel poolaajal ei mänginud, lihtsalt väravate puhul jäi kaitse armetult "paljaks" aga muidu pall liikus kiirelt ja tempo oli päris hea. Veits häiris , et kohtunik Dortmundi mängijate "kehasse" minemised ära ei vilistanud, paar korda oleks saanud vilistada jalad tallad ees tulemist aga noh,mis ma ikka nokin, Dortmund oli parem ja loodan, et mindaks lõpuni. Mis Dortmundi juures meeldib, et koosseis on noor, näed,kutid on alles eile oma piimavuntse ajama hakanud aga õhin, tuhin ja mänguisu on meeletu.

Nahkpea
13.11.10, 15:36
Hakka või uskuma, et Dortmund on tõesti võimeline see hooaeg Bundesliga võitma...