320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Adriano - Maailma parim?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Adriano - Maailma parim?

    1982. aasta 17. veebruaril sündis Rio de Janiero tänavatel tulevane Interi \'Il Imperatore\' ehk keiser. Kas tegu on hetke parima ründajaga maailmas?

    Vila Cruzeiro tänava poisi ema Rosilda kasutas oma vähest teenitud raha selleks, et poeg Flamengo jalgpalliklubi vutikooli saata. Lebloni rannas harjutas ta oma meeskonnaga 2 korda nädalas. 1999. aastal saadeti Adriano koos Brasiilia alla 17-aastaste koondisega MM-ile. Adriano ja tema kaasmaalased suutsid turniiri võita ning edukas start karjäärile oli tehtud.

    2000. aasta nägi Adriano\'t murdmas läbi Flamengo põhikoosseisu. Tollane Flamengo treener Paulo Cesar Carpegiani usaldas noore 18-aastase poisi esimest korda mängu Sao Paolo vastu. Morumbi staadionil (Sao Paolo kodustaadion) võitis Carpegiani tiim 5:2, Adriano debüüt lõpes värava ja hiilgava võiduga. Järgenevatel aastatel hoidis ta oma esimese valiku tiimi kohta ka kahe uue treeneri, Carlinhose ja Zagalo, käe all ning võitis U21 koondisega Lõuna-Ameerika MM-tiitli.

    Ei kulunud just eriti palju, kui Emerson Leao kutsus noore ründaja koondisesse. Esimese mängu pidas ta Kolumbia vastu, toimus see 2000-nda aasta novembrikuus. Siiski lükati ta varsti tagasi nooremate sekka, kus ta aitas brassidel esineda 2001. aasta U21 vanuseklassi MMil. Kuigi langeti välja juba veerandfinaalis, lõpetas Adriano kuue väravaga turniiri paremuselt teise väravaküttina, ettepoole mahtus ainult Javier Saviola. Sellega teenis ta ära 5-miljoni euro suuruse ülemineku Euroopasse, Serie A-sse, Interisse.

    \"Ma tahaks olla Interile sama, mis Zico, minu iidol, oli Udinesele,\" sõnas tulevikutäht tollal. Järgmisel päeval astus ta üles Interi hooajaeelses kohtumises Real Madridiga. Nagu ka debüüt Flamengos, möödus debüüt uue tööandja all võrratult: juba viie minutiga oleks suurepärane pealöök peaaegu väravasse lennanud, lisaks teenis ta Fernando Hierrole punase kaardi ning lõpuks saatis väravasse imelise karistuslöögi, mida nerazzurri fännid mäletavad siiamaani. Huvitav on ka see, et Flamengos ta karistuslöökidega ei tegelenud üldsegi. Kõik olid imestunud, ainult Interi treener Hector Cuper jäi rahulikuks: \"Ta ei ole veel fenomen, aga temast võib see saada. Ma loodan, et ta tõestab ennast vajalikuks mängijaks tulevikus.\"

    Ta teadis, et talle ei jää palju võimalusi, kuna ees olid kaks suurt, Christian Vieri ja Ronaldo. Pooleks hooajaks oli ta mänginud vaid kaheksal korral. 2002. aasta alguses saadeti poiss kogemustejahile Fiorentinasse, kus tema 6-st väravast siiski ei piisanud, et Roberto Mancini poolt tüüritav klubi väljalangemisest päästa. Sama aasta suvel müüs Interi president Massimo Moratti poole mängija osalusest Parma juustutegijatele. Gialloblu maksis 2-aasta pikkuse tehingu eest 17,3 miljonit eurot.

    Parmas nähti Rio de Janeiro poisi tõelist talenti. Ta tabas 28-s mängus märki 15 korda, mis oli pool nende ideaalsest partnerlusest Adrian Mutuga, samuti eks-Interi mängija. Järgmisel suvel lahkus rumeenlane suure rahakottiga Chelseasse ning nende venelasest omanik Roman Abramovich tahtis osta ka brasiillast, kuid sellest ei tulnud midagi välja. Tekkisid ka jutud noormehe AC Milanisse minemisele, kuid Interi fännide õnneks \"Serie B-sse langemisele võrdne üleminek\" ei õnnestunud. Cuper tahtis Adrianot tagasi, kuid hind oli kerkinud liiga kõrgele ning Milaano hiiglased oleks pidanud maksma poole rohkem raha, kui summa, mille eest \"pool Adrianot\" müüdi.

    Lõpuks, eelmise aasta 21. jaanuaril, Brasiilia väravalöömismasin oma tagasimineku Interisse teenis. Rahalistes raskustes olnud klubi pidi ta 20 miljoni euro eest maha müüma. Oma teisel debüüdil raskustes vaevleva Interiga tabas 21-aastane ründaja märki lausa kahel korral. Edasistes mängudes tabas ta märki veel 7-l korral ja võib öelda, et päästis Interi üksi häbist ja viis klubi Meistrite Liigasse. Selle käigus suutis ta isegi Vieri pingile lükkata ja üles kerkisid jutud, et need kaks meest ei suuda koos mängida, kuna ollakse liiga sarnased. Natukene pärast hooaja viimast mängu lahkus Alberto Zaccheroni Interi treeneripostilt ja tema asemele tuli Adriano endine treener Mancini.

    Vahepeal suutis jõuline ründaja, aga koguda tähelepanu võimsa esitusega Copa Americal. 7-väravaga oli ta turniiri parim väravakütt ja ilma temata poleks kaasmaalased kindlasti tiitlit saanud. Turniiriga näitas ta ka seda, et ta väärib kohta Ronaldo kõrval Brasiilia põhitiimis. Kuid sel on \'Il Imperatore\' teeninud vutimaailma hiiglaslikku huvi. Mäng mängu järel näitab see noor mees oma oskusi. Ka Vieriga ollakse moodustatud suurepärane paar. Adriano on alati esimene, kes kuulsat Bobo\'t värava järel õnnitleb. Sel hooajal on ta löönud 18 väravat 20-s mängus ning on tekitanud nii mõnelgi hetkel pähe küsimuse: Kas hetkel on paremat ründajat kui tema? Seni on leidunud ainult üks kaitseliin, kes on tema totaalselt neutraliseerinud - AC Milani Stam ja Nesta suutsid selle vägitükkiga hakkama saada.

    Tal puudub ainult üks asi, et olla praktiliselt ideaalne ründaja - hea parem jalg. Kuid ta töötab selle kallal ning, kui ta ka parema jalaga mängimise selgeks saab, siis on teda võimatu peatada. Kui kuuled sõna väravalöömismasin, siis esimene asi, mis pähe peaks tulema on Adriano.


    Anti-Juventus
    sigpic

    #2
    Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

    Eraldi teema selleks? ... doh ... nõme!

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

      Algselt postitas Devil


      Eraldi teema selleks? ... doh ... nõme!
      Ära vingu, Sheval ka oma teema. See teema on üldse Adriano jaoks! Jutt on sissejuhatus, kuna ma ei tahtnud lihtsa teada-tuntud jutuga alustada.

      Anti-Juventus
      sigpic

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

        adrian+adriano=väravaid hulgim
        koinsidents?? ma ei arva nii

        -126

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

          Minu arust on ta parim ründaja hetkel.

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

            MY ASS!!!

            On ainult üks RONALDO!!!

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

              Algselt postitas Robinho


              MY ASS!!!

              On ainult üks RONALDO!!!
              Seda postitust ma ootasingi.

              Adriano, parim? Vaevalt. Loomulikult on antud mängija väga andekas, samas on ta veel liiga noor, et tõsiselt ründe esinumbrit maailmas hoida. Kõik eeldused on olemas, klassi jätkub kuhjaga ning loovusest puudust ei tule, kuid Inter ei ole tema jaoks see koht, kus saavutada see vajalik edu, et tagada endale maailma parima ründaja tiitel.

              Nii kahju, kui mul ka poleks, siis Itaalia mastaabis on hetkel parim Shevchenko ja kohe kindlasti. Adriano võib sooritada hiilgemänge, kuid jalgpall on meeskonna mäng. Seni kuni läheb Interil kehvasti, seni on raske teda parimaks lugeda.

              Ja Robinho, Ronaldo esinumbriks nimetamine, see on rohkem naljakas, kui tõena võetav fakt. Aga natukene nalja võib ju alati teha.

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                Mis nalja, MÜRSK on parim!
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                  Ärge situge minu kulul, kui mul on halb tuju!!!

                  Mis kuradi Adriano? Maailma parim? Rääkige sel teemal minuga siis, kui mees on võitnud 2 MM tiitlit + 3 korda valitud MAAILMA PARIMAKS!!!

                  FORZA R9!!!

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                    Algselt postitas Robinho


                    Ärge situge minu kulul, kui mul on halb tuju!!!

                    Mis kuradi Adriano? Maailma parim? Rääkige sel teemal minuga siis, kui mees on võitnud 2 MM tiitlit + 3 korda valitud MAAILMA PARIMAKS!!!

                    FORZA R9!!!
                    Palun vabandust, et üldse sõna võtsin!

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                      Algselt postitas treze


                      Algselt postitas Robinho


                      Ärge situge minu kulul, kui mul on halb tuju!!!

                      Mis kuradi Adriano? Maailma parim? Rääkige sel teemal minuga siis, kui mees on võitnud 2 MM tiitlit + 3 korda valitud MAAILMA PARIMAKS!!!

                      FORZA R9!!!
                      Palun vabandust, et üldse sõna võtsin!
                      Seekord annan andeks!

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                        Algselt postitas Robinho


                        Ärge situge minu kulul, kui mul on halb tuju!!!

                        Mis kuradi Adriano? Maailma parim? Rääkige sel teemal minuga siis, kui mees on võitnud 2 MM tiitlit + 3 korda valitud MAAILMA PARIMAKS!!!

                        FORZA R9!!!

                        adriano on hetkel igatahes parem kui see kergelt paksukene(:P) vananev reali staar !
                        How does Freddy Kruger wipe his butt?

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                          Ründaja maailma parimaks nimetamine on üldse üsna suhteline kuna nende tegevus sõltub väga suuresti ikka mehikestest, kes neile võimalused loovad. Kui poolkaitse pask, siis kahjuks on maailmas üsna vähe ründajaid, kes sellisel puhul särada suudavad. Minu nägemust mööda on maailma parimaks mängijaks tegelane, kelle teiseks eesnimeks \"looja\" võib panna. Pole pingsalt jälginud, aga antud hetkel tundub selliseks selliks olevat Ronaldinho. Tõsised La Liga spetsialistid, kes tema tegemisi rohkem jälginud, vaielgu vajadusel vastu.
                          Adriano on siiski üsna noor ning seetõttu ka parajalt kogenematu ning nii mõnegi selle hooaja mängu puhul on talle antud mitte just kõige parem reiting. Ründaja \"peak time\" on umbes 30-aastaselt, seega teda praegusel hetkel maailma parimaks nimetatada üsna võimatu, aga lootus sellele kohale on tal päris hea.
                          May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                            Ilmselt ei üllata ma kedagi siin oma arvamusega. Aga nii ta minu jaoks on - maailma parim ründaja selgub MM-finaalturniiril. Üksnes ja ainult seal. 2002 oli selleks ilma igasuguse kahtluseta Ronaldo. Adrianot olen huviga jälginud ja ootan väga, millega ta Saksamaal hakkama saab.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Adriano - Maailma parim?\'

                              Algselt postitas treze


                              Kõik eeldused on olemas, klassi jätkub kuhjaga ning loovusest puudust ei tule, kuid Inter ei ole tema jaoks see koht, kus saavutada see vajalik edu, et tagada endale maailma parima ründaja tiitel.
                              Tõesti, kas on võimalik mängida paremini kuskil mujal, kui klubis mida sa armastad? Ja Inter on kindlalt maailma eliiti kuuluv klubi - kuid erinevalt mõnedest klubidest me ei röövi tiitleid tänu kohtunikele ja meid on umbes 15 aastat painanud ilge ebaõnn. Alati on mingi suur probleem.

                              Ja siit lõik tema viimasest intervjuust inter.it-iga:

                              But for Adriano Inter is paramount. \"This is my second home and I want to do more and more for the Nerazzurri colours,\" he continued. \"I\'m always full of joy and happiness when I play football. This is my way of playing this sport. We must always be happy and thank God that we are well-off and enjoy good health. We should consider ourselves lucky. Every time I return to Brazil there are rumours about me leaving Inter. But once and for all I want to say that I want to continue my career with Inter and win with Inter. I will not abandon the Nerazzurri colours.\"

                              Ja Ronaldinho ei ole vist ründaja.

                              Ja \'Maailma Parim\'-a all mõtlesin ma pigem hetke oma, mitte paari eelmise aasta peale.

                              Adriano on meie tulevane kapten, kui Javieri lõpetab! Kuuekümnendad korduvad!

                              Interi keskväli pole ka just kõige tugevam, sest puudub korralik pleimeiker ning ta peab ise endale vägagi palju võimalusi looma + ta loob teistele ka. Esimene, mis pähe tuleb on värav Udinese vastu, kus jooksis 70 jardi maha, lollitades selle käigus ära 3 kaitsjat ning lõpetuseks virutas palli karistusala joone juures ilusti üle De Sanctise.

                              Anti-Juventus
                              sigpic

                              Kommentaar

                              Working...
                              X