320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Fännid tribüünil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Fännid tribüünil

    Esiteks. Tegin teema sellepärast, et ei märganud lahtrit mille alla oma muresid sokutada.
    Teiseks. Olen sitsinud Arenal pea kõikidel koondise mängudel. Kordagi ei ole ma näinud, et avaldust saaks esitada kusagil kohapeal. Ma saan aru, et kui liikmeid on juba enam kui 300 siis see on omalaadi tõestuseks, et kirjateel liikmeks astumine on lihtne ja mugav protsess. Aga mitte kõigile. Mina viimaste hulgas. Kas oleks võimalik kokkuleppida, et järgmise koondise kodumängu ajal on laud ja kaks hiirt (või rotti), kes võtavad avaldusi ja pilte vastu?
    Kolmandaks. Ilmselt on kuidagi aeg suuremate kogunemiste puhul (peagi näiteks Portugali vastu) asju siiski koordineerida, vähemalt ühe fännitribüüni raames. Ma ei tea kuidas seda mujal maailmas tehakse, ilmselt saab sealt õppida. Aga kui ei ole teadjamehi, siis koondaks äkki trummid ühte kohta? ja tekitaks mingi meeskoori etc.
    Neljandaks. Ega seda just tihti ei tule ette, aga viimasel korral oli piinlik kuulata tiblade vastu muru surumise juttu. Sest paraku mängisid need, keda võiks tiblaks nimetada just meie platsipoolel. Ehk tiblaks nimetati kohaliku venelast. Vaidlusalune küsimus muidugi, aga seda enam ei oleks ju vaja....
    14. september 2006, Tallinn

    #2
    Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

    seda juhtub ka väga tihti, et kõigepealt lõpetab üks tribüüni sektor hümni laulmise, siis sekund hiljem teine, siis sekund hiljem küljetribüün ja veel sekund hiljem lõpetab orkester. Esimene kord on selline asi naljakas, edaspidi aga piinlik.
    Tiblade vastu muru ja ahju ajamise teemal tuletaks jalgpallihaigla \"juhtfiguuridele\" meelde, et teie koduleheküljel on mingi fännieetika kirja pandud, mille ott sõnadesse on pannud, seal on kirjas sellised asjad: austa oma vastast, ära sega jalgpalli poliitikaga, tegele staadionil oma võistkonna toetamisega jne. Millegipärast Jalgpallihaigla tribüünil ainult üks vastaste sõimamine kõlabki. Kui paljud teist seda fännieetikat järgivad?
    http://www.jalgpallihaigla.ee/jk_jalgpallihaigla.htm

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

      Algselt postitas uvv


      Ehk tiblaks nimetati kohaliku venelast.
      kas tiblaks peab kutsuma siis Eestis mitteelavat venelast?

      nagu ma aru saan pole sa jalgpallihaigla liige ja sellise suhtumise peale pole ka ime, miks sul soovitajaid leida ei õnnestu.
      Jalgpallihaigla juhatuse liige

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

        Algselt postitas Stinger
        kas tiblaks peab kutsuma siis Eestis mitteelavat venelast?
        kuule mees, teinekord tsiteeri kenasti kogu lõik, muidu nakatad oma tähelepanematusega teisi ka, eksole? uvv ju kirjutas, et:
        Ega seda just tihti ei tule ette, aga viimasel korral oli piinlik kuulata tiblade vastu muru surumise juttu. Sest paraku mängisid need, keda võiks tiblaks nimetada just meie platsipoolel. Ehk tiblaks nimetati kohaliku venelast. Vaidlusalune küsimus muidugi, aga seda enam ei oleks ju vaja....
        siinkohal tuleks tunnistada enda rumalust, kuna mina näiteks ei teadnud, et tibladeks ainult eestis elavaid venelasi kutsutakse.

        edasi...
        Algselt postitas uvv
        Teiseks. Olen sitsinud Arenal pea kõikidel koondise mängudel. Kordagi ei ole ma näinud, et avaldust saaks esitada kusagil kohapeal. Ma saan aru, et kui liikmeid on juba enam kui 300 siis see on omalaadi tõestuseks, et kirjateel liikmeks astumine on lihtne ja mugav protsess. Aga mitte kõigile. Mina viimaste hulgas. Kas oleks võimalik kokkuleppida, et järgmise koondise kodumängu ajal on laud ja kaks hiirt (või rotti), kes võtavad avaldusi ja pilte vastu?
        liiga valus alla neelata selline teravalt esitatud ettepanek, et nii pidid vastama?
        nagu ma aru saan pole sa jalgpallihaigla liige ja sellise suhtumise peale pole ka ime, miks sul soovitajaid leida ei õnnestu.
        ja taas toodi välja see trummide ja ühtse laulmise teema:
        Kolmandaks. Ilmselt on kuidagi aeg suuremate kogunemiste puhul (peagi näiteks Portugali vastu) asju siiski koordineerida, vähemalt ühe fännitribüüni raames. Ma ei tea kuidas seda mujal maailmas tehakse, ilmselt saab sealt õppida. Aga kui ei ole teadjamehi, siis koondaks äkki trummid ühte kohta? ja tekitaks mingi meeskoori etc.
        suurte mängude puhul on see kaunis keeruline, ideaalne variant oleks muidugi, et nii viiendasse kui kuuendasse sektoritesse pannakse kenasti neli või äärmisel juhul kaks suurt trummi kokku, kes teineteisega enne natuke suhelnud ja ehk midagi kokkugi leppinud. samas, arvestades, et uvv tegi ettepaneku just venemaa mängule tuginedes, ei mõista ma probleemi. kui üks sektor laulab ühte ja teine teist, pole ju ka viga. hümniga on muidugi tõsisem asi, tuleb lihtsalt õppida kuulama orkestrit, mitte isepäi lällama hakata.

        norra mäng on muidugi sarnaselt koondisega vahva igasugusteks katsetusteks. mõtteid?

        ja kusjuures, kas mitte pole nii, et fännitribüünil on alati üldse kolm märkimisväärset trummi? üks see rauno suur, mida mina põristan, üks lapeteusi ja üks kypsi oma, millest viimane küll venelaste vastu ei põrisenud.

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

          tibla on tibla. olgu siis venelane, poolakas või juut. näiteks inimene, kes kuskil riigis elades ei suuda ennast piisavalt motiverida riigikeeltki õppima. terja, artur ja dima sellesse kategooriasse nüüd kindalsti ei kuulu. tibla on näitkes see kohalik venelane, kes peale mängu bussis nsvl\'i hümni laulis ja ma tal vait käskisin olla. selle peale ütles ta et ta on ju venelane, et miks mitte. soovitasin tal venemaale elama minna. antud situatsiooni , kus laudli eesti suru tibla vastu muru on seltus lihtne - kuna eestlastele seostub tiblaism ennekäike venelastega ja sõna tibla sobis laulu paremini kui venemaa. ja keegi ei käsi kaasa laulda kui ei meeldi

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'


            kullakesed, te ei saa arena akustilisi iseärasusi (loe: et igast nurgast tuleb heli eri viibimisega) muuta sellega, et tõstate trummid ühte kohta. kui see ka võibolla pisut parandab situatsiooni, kuna trummid kõlavad ühest kohast ja ei sega üksteist (mis aga ei tähenda seda, et servadel rahvas oma joru edasi ei ajaks, kuna ei kuule trumme või kuulevad ca 330m sekundis + reaktsiooniaeg hiljem), siis ometigi ei saa sundida inimesi liikuma ära oma seltskonna juurest põhjusega \"hei, sul on ju trumm\". tulemuseks ilmselt see, et inimene, kes niigi roppu vaeva näinud, jätab tülika viguri järgmine kord üleüldse koju.

            ise näen ainsa mõistliku lahendusena seda, et inimesed võtaksid ometigi käed taskust välja, sest visuaalne korrellatsioon toimib palju-palju paremini. vene mängu ajal pidin mitu korda kurja häält tegema, kuna rahvas ei taha kohe kuidagi käsi pea kohale tõsta, mis minu arusaamade kohaselt aitab rütmi hoida palju paremini kui igasugune trumm. füüsikaliste teadmistega tegelased oskaksid minu arusaamisele ilmselt ka mingi teadusliku tausta sokutada. ehkki, nagu öeldud, pole lilleküla staadion atmosfääri tekkimiseks just suurem asi, tundub mulle, et varem (ntks 2002 vene mäng) oli olukord parem tänu just sellele, et inimesed viitsisid käsi üles-alla liigutada, ehkki oli külmem. siit soovitus -- kui on külm, pange kindad kätte!

            tibladest. khm, ei näe põhjust, miks peaks targutama miski sõna väidetava ajaloolise päritolu kallal. minu mäletamist mööda on \"tiblagi\" mitmeid tekkehüpoteese. ja sõnad iseenesest on oma olemuses ja tähenduses ajaliselt muutuvad. \"tibla\" on seda kindlasti. kui ma ütlen tibla, siis ma mõtlen just seda venelast, kes kusib minu kopsikusse, mitte seda, kellega koos ma kõrtsus õlut libistan, kes jalgpallikoondises eestit esindab, kelle teoseid ma suure huviga loen. väide -- eestlased, kes tribüünilt \"tiblad\" hüüdsid ei pidanud silmas platsil eestit esindavaid venelasi, sellist arusaama ei tekkinud ka kõigil neil (siiski väikeste eranditega, nagu selgub), kes seda hüüdu kuulsid.

            tjah.
            Jalgpallihaigla liige
            Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

              Algselt postitas sander


              seda juhtub ka väga tihti, et kõigepealt lõpetab üks tribüüni sektor hümni laulmise, siis sekund hiljem teine, siis sekund hiljem küljetribüün ja veel sekund hiljem lõpetab orkester.
              Kui rahval jätkuks tahtmist vaadata seda mustas mantils onu, kes orkestri ees ühe kaikaga vehib, siis kõlaks hümn vähe paremini ma arvan. Ei pea olema õppinud muusik, et dirigendi rütmist aru saada ja selle järele laulda. Vähemasti mina arvan nii.

              Tiblade suhtes on mu arvamus üsna selgelt välja kujunenud, ma ei näe mingit vajadust kedagi milleksi sõimata (ei poolda ka hüüdlauseid a la kohtunik on pasa või jobu v midagiganes.) Pean end eelkõige siiski omade toetajaks mitte vastaste demoraliseerijaks või millekski selliseks. Tegelikult on miu arust ka üsna narr, kui 1:1 viigiseisul kossi saanud venelase suunas karjuti \"naised platsilt koju\" Kes vähegi vutti mänginud on, see vast siiski taipab, et tegu ei saa ju olla niisama murul veeremisega. Aga see selleks, see pole nii terav kui vastaste mõnitamine.

              Aga muidu on tore
              Mamps on tubli, nii päeval laudas kui ka õhtul klubist tulles hilja..

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

                Njah, selles suhtes on aiFo\'l õigus, et visuaalne lahendus toimib kergemini ja vaat, et on isegi efektsem. Fännisektoris olev raffas peaks kindlasti käed taskutest väja võtma ja Eestile kaasa elama. Need, kes külma kardavad peakski ennast rohkem liigutama, ega sis lihtaslt käed taskutes seistes soojem hakka(kindad tulevad ka appi)
                Nende liikme avaldustega on küll veits keeruline lugu, aga liikmeks on kergem liituda mõnele välismängule sõites(ntks:Läti - Eesti). Kui pole tuttavaid liikmeid sis sealt leiad endale soovitajaid ja ka kindlasti uusi tutavaid

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

                  Selle \"Tibla\" kohta seda, et ...

                  Eesti Keele Instituudi poolt 2001.a välja antud \"EESTI KEELE SÕNARAAMAT\" ehk maakeeli \"ÕS\" annab \"tibla\" kohta järgmise selgituse:

                  tibla <7> HALV venelane

                  Maakeeli tähendab see seda, et \"tibla\" on halvustav nimetus \"venelase\" kohta ja kätkeb endas kõike seda, mida me jälestame venelase stereotüübi all. Seega on kohane tiblaks nimetada venelast, keda me mingil kaalutlusel halvustame. Näiteks venelane, kes ei taha eesti keelt õppida, aga nõuab oma \"õigusi\" Eesti Vabariigis. Aga teatud juhul ka ülekantud tähenduses, kui otsest halvustamist ei toimu, aga ikkagi on olemas teatav vastasseis - jalgpalliplats sobib küll selles mõttes. Ikkagi tegemist vastasega ju.
                  Närige pori !

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

                    muidugi on tore!
                    Mõnest uuesti. Hiire ja roti pärast vabandan, loodan, et see keelekasutus ideed ei varjutanud. kirjutas alul, et keegi hiir, pidades rämeda seksisti ja meesšovinstina silmas naist, ja et siis süda kutsus üles tunnistust läbilugema ja endiselt viisakaks jääma, lisasin sinna ka roti. Püüdsin olla vaimukas, sry!
                    Aga idee võiks olla sama. Laud, ametnik (kas nii oleks parem?) ja siis järgmise kolme mängu templid algaja kaardile. ja kui on kolm templit olemas, siis ongi uus liige sündinud. Sellise sisteemi eeliseid on ju mitu: a) näitab, et inimene käib mängudel, b) toop liikmeid emotsiooni pinnal (n. oli venemängu ajal paartuhat muidu sageli mittevaatajat, keda sellisel teel oleks saanud tulevikus mängule meelitada) c) materjali ja igasugu nodi müümise võimalus etc. Ma usun, et Jalgpallihaigla funktsionäärid mõistavad idee olemust.
                    Tiblade osas esinesin jälle pragmaatilistest kaalutlustest lähtuvalt. Staadionil oli palju selliseid, kes olid kohal esimest või tesit korda. Nende jaoks jäi see segaseks. Pealegi, ja muidugi ei räägi ma meeste eest, ei ole kindle, kuidas see ikkagi meie platsipoolel mängivatele venelastele meeldib. Me võime ju teoretiseerida, kas nad kuulevad, ja kas nad tõlgivad ja mõtlevad enda jaoks seda lahti, aga nõustuge - alateadvusesse see oma jälje jätab. Kas on mõtet uurida ja proovida, mismoodi see mõjub. Olin ise paar aastat tagasi tuline südantvalutaja ja meeleheitia venelaste pärast koondises. Ei tahtnud ma neid teps mitte. Aga praegu saan aru, et ilma nendeta ei oleks Eesti koondist olemas. Seega. Võltsvagadus? Mingil määral vist jah. Aga kuna me ei tea, kuidas mõjub sõim neile, keda see servamisi riivab.... Siis parem mitte.
                    Hümni pärast ma ei põe. Mis seal ikka. Vaevalt me saame siin kuidagi orkestrit ära kasutada.... Aga miski koordineerimine skandeerimise juures on vajalik. See ei tohiks olla keeruline. Rõhutan, eriti siis kui on oodata täistribüüni. Tavalise, julgen arvata, et näiteks Norra vastu, mängu ajal kui ots on pooltäis, ei ole asi muidugi probleem.

                    Aga suhtumine ja soovitus - Ära hüüa kui ei meeldi - see pole just teab kui nutikas. Jalgpallihaigla liikmete ja iga staadionil fännitribüüni sattuva inimese unistus on ju ilmselt see, et Arenale oleks ALATI sama raske piletit saada kui seekord. Ja sellise suhtumisega \"kui ei meeldi\" jääb see staadion alatiseks pooltühjaks.

                    ÕSis on teisigi lahedaid näiteid. Elu ei ole ju alati raamatus. Vahel peegeldab sealt ka natuke valesti. Nagu ma eelpool seletasin, kuna asi on natukene servamisi, siis pole ju mõtet meie omade venelaste tunnete peal katsetada... Muidu juhtub nagu NEEGRIGA. Ütled neegrile neeger, tema vihastab ja peab sind tolguseks, aga sinu õigus on keeleinstituudist pärit. ja nii seletadki solvatud mehele, et meie instituut ütles, et sinu solvamine on OK.
                    14. september 2006, Tallinn

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

                      Kuidas küll kirja teel ankeedi saatmine raske võib olla? Sajandeid tagasi oli see ainuke sidevahetus, nüüdiseks peaks see natuke edasi olema arenenud ja postisaatmis võimalusi rohkem. Asi on mugavuses? Kõike ei pea ju võimalikult mugavaks tegema, fännina võiks ju niipaljugi liigutada, et avaldus postitada.
                      The main event, Die Meister, Die Besten, Les grandes equipes...The champions!

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

                        Mulle ka ei meeldi vastase mõnitamine.

                        Olen kuulnud, et \'tibla\' on eetlased mugandanud venekeelsest väljendist \"tõ bljaa\".

                        Liikmeankeete saab viia Stiffi juhitavasse Jalgpallihaigla poodi Lilleküla staadionil koondise mängu ajal.
                        poborsky@jalgpallihaigla.ee

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

                          Algselt postitas Poborsky


                          Mulle ka ei meeldi vastase mõnitamine.

                          Olen kuulnud, et \'tibla\' on eetlased mugandanud venekeelsest väljendist \"tõ bljaa\".

                          Liikmeankeete saab viia Stiffi juhitavasse Jalgpallihaigla poodi Lilleküla staadionil koondise mängu ajal.
                          No vot, see on mehe jutt.
                          Toon selle mängu ajal ankeedi, kui Norra kaotab Eestile 2:1


                          Ah jaa, olin vahepeal Reichi pealinnas ja vaatasin BSC Hertha mängu Freiburgiga Olümpia staadionil. Seirasin hoolega, mismoodi oli asi meestel sektoris korraldatud.
                          u. 20 000 sinivalget olid koondanud oma 5 suurt trummi kokku. Asja juhtis mees mögafoniga. tõsi, nad istuvad siiski üsna kitsal ala. Ostkurve elas ja liigutas üsna ühes tükis. ma usun, et ka meil oleks võimalik midagi sarnast teha. koori juht peaks olema ilmselt fännitribüüni rõdul ja sealt allapoole omadele hüüdma, siis võib loota, et korraga ajaks sama rida alguses pool fännitribüünist.
                          14. september 2006, Tallinn

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Fännid tribüünil\'

                            200 vs 20000??

                            Kommentaar

                            Working...
                            X