320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jalgpall pisikestele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jalgpall pisikestele

    Tere, olen siin esmakordselt ja ausalt öeldes ainult ühel põhjusel - viimased paar nädalat on näidanud, et laps võiks tegeleda millegi kasulikuga. Pere ühine otsus oli katsetada mõne trenniga. Paljude spordi- ja ilualade seast sai valitud jalgpall. Kindlasti on alasid (hobisid) mis võiksid last aegade jooksul rohkem huvitada, kuid hetkel tundus jalgpall ainuvõimalikuna.

    Ja olemegi probleemi ees - vanemad on valikuga rahul, laps rahul... takistuseks saab lapse vanus, nimelt on tal kohe-varsti 5.aastaseks saamas. Tuleb välja, et ON siiski spordialasid, millega ei ole iial hilja alustada...

    Kahju on, tõepoolest. Selleks, et laps õpiks kambaga koos mõtlema, saaks rabeleda ja tunneks rõõmu oma isiklikest saavutustest peab ta olema vähemalt kooli-ealine. Aga laps (ja ka meie, vanemad) tahaks seda kõike PRAEGU.

    Siit nüüd küsimus - kas nii pisikestega lihtsalt ei osata/taheta tegeleda? Või võib jalgpall niisuguses vanuses lõppeks halvasti mõjuda? Või miljon muud põhjust?


    Ausalt, mina isiklikult pole jalgpalli mänginud, ei lapsena ega ka täiskasvanuna - võimalik, et minu arusaam väikeste poiste jalgpallist on vildakas või üheülbaline. Aga palun, kui keegi oskaks mulle põhjendada, miks 4-5-aastased saavad (ja tohivad?) tegeleda vaid judoga? (Viimane oli näide, sest ükskõik kust uurid väikelaste trennide kohta pakutakse just judot. See paraku ei sobi meie pere arusaamaga \"millegi kasulikuga tegelemisest\".)

    Ja vabandan kui see teema sattus valesse kohta, olen siin foorumis tõesti esimest korda ning hetkel väga enesekeskne oma probleemile lahendust otsiv emme.

    #2
    Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

    Mis linnas elate?
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

      http://www.hot.ee/fckotkas/
      http://www.oper.ee/index.php?page=58
      http://www.fcflora.ee/

      Eks vaata ise ja otsusta.Eks on veel klubisid kes asjaga tegelevad .Tuleb leida natuke aega ja otsida ainult.
      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

        martin, elame Pärnus.

        Vaatan kohe ka viited üle, suur tänu

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

          Kui Pärnus, siis võiks uurida: http://www.vaprus.ee/uusleht/index.html
          The other line moves faster.

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

            Algselt postitas säsil



            Kahju on, tõepoolest. Selleks, et laps õpiks kambaga koos mõtlema, saaks rabeleda ja tunneks rõõmu oma isiklikest saavutustest peab ta olema vähemalt kooli-ealine. Aga laps (ja ka meie, vanemad) tahaks seda kõike PRAEGU.
            Minu pägalik on 4-aastane ning plaan lähinädalatel esimene trenniproov klubis \"Kotkas Juunior\" teha ning usun et ega Pärnuski sarnases vanuses poisse ukse taha ei jäeta.
            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

              tere jälle

              Suured tänud vastajaile!
              Eilse \"jälitustöö\" tulemusena sain põhimõttelise nõusoleku \"Vaprusest\"... aga trennid algaksid alles sügisel. Sellest on nats kahju.

              Poiss ärkas täna hommikul ja arvutas näppude peal kui palju tal on veel aega jäänud jalgpalli-poisiks saamiseni. Siit siis järgmine küsimus - meie issi on natuke tegelenud nooruses jalgpalliga, kuid pedagoogikast pole tal aimugi, mida võiks 4-5-aastasele lapsele nö kodustes tingimustes õpetama hakata? Ilmselt on ka selle ala juures nö ebakohti ja võtteid millede kasutamine ei ole eetiline, kuid mis kergesti kinnistuda võivad. Millest alustada (selle lootusega, et kodusest harjutamisest sügisel kasu oleks)?

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                Kõige lihtsam oleks kui läheksid raamatupoodi ja ostaksid seal raamatu kus kõik ilusti värviliselt kirjas.Kahjuks olen selle raamatu pealkirja ära unustanud.Usun ,et kui lähed poodi ja seletad mida tahad ,sisi nad oskavad sind aidata.
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                  Link raamatuteni

                  Põhimõtteliselt leiate sealt kõik, mis vaja nagu oleks. Kuid ma kahtlen, kas noort on nii vara vaja süstemaatiliselt õpetada, piisab ehk ka niisama palli togimisest. Treener ma muidugi pole, seega tasub ehk Vapruse omadega natuke rääkida, et mis nõu nemad annaks - ehk on asju, mida noor ei tohiks veel teha (kasvõi palli peaga toksida).

                  Loogiline on muidugi vist see, et alustuseks oleks talle vaja kõige väiksemat palli (skillball vist nimeks, number 1), et suurt pole ehk mõtet kohe taguda.

                  Igatahes tasuks spetsialistidega enne arutada.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                    tänud jällegi

                    Martin, pead mind ilmselt ülientusiastlikuks kanaemmeks , ära pea - ma vaid soovin, et kui laps tahab millegagi tegeleda siis teeks ta seda õigesti. S.t. ei õpi lohakalt mängima, teisi vigastama... kokkuvõtvalt - oskaks mängida ausalt.

                    Ehk on õpikust niigi palju kasu, et emme ise hakkab mängu vastu rohkem huvi tundma ja ei virise kui kodus kõik televiisorid õhtuse seriaali asemel jalgpalliülekannet näitavad.

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                      Pärnus tegutseb noortega ka Pärnu jalgpalliklubi, mille kontakttelefon on 443 9440. Kontoora on neil Rüütli uulitsal Krediidipanga maja (Rüütli 47) teisel korrusel.

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                        Algselt postitas Martin

                        Loogiline on muidugi vist see, et alustuseks oleks talle vaja kõige väiksemat palli (skillball vist nimeks, number 1), et suurt pole ehk mõtet kohe taguda.
                        Pigem nr 3 või nr 4 lightweight (hästi kerge) pall, nikel on olemas

                        ingliskeelset materjali:
                        http://www.decatursports.com/articles/pdf/manual%20%20U6%20U8.pdf

                        http://www.decatursports.com/drills/young.htm

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                          jess-jess! Meil on homme esimene treening Pärnu Jalgpalliklubi pisikestega!

                          (üks hästi rase ja megahäppi emme hüppab siin arvuti taga nagu rannapall)

                          Tänud og\'ile ja teistele kes abistada püüdsid! Tänutäheks luban edaspidi jalgpalliülekannetesse märksa sallivamalt suhtuda

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                            Algselt postitas säsil


                            jess-jess! Meil on homme esimene treening Pärnu Jalgpalliklubi pisikestega!

                            (üks hästi rase ja megahäppi emme hüppab siin arvuti taga nagu rannapall)

                            Tänud og\'ile ja teistele kes abistada püüdsid! Tänutäheks luban edaspidi jalgpalliülekannetesse märksa sallivamalt suhtuda

                            Saame näha
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Jalgpall pisikestele\'

                              hea teema olin ka siin mingi aeg sarnaste probleemide ees, tõsi poiss on veel kahene ja loomulikult mingist süsteemsest treeningust me siinkohal ei räägi . Aga õhupallid, siis tavalised pallid ka skillballid-nendega kõikidega saab togimist teha kasvõi päev otsa nii parema kui ka vasaku jalaga, rohkemat ei olegi vaja veel. Aga jah 5-sel klutil on trenn juba asja ette, ainult et peaks ka hoolikalt jälgima, et treening vastaks nii füüsiliselt kui ka vaimselt lapse võimetele

                              Kommentaar

                              Working...
                              X