PDA

View Full Version : Jalgpall pisikestele

säsil
14.04.05, 14:29
Tere, olen siin esmakordselt ja ausalt öeldes ainult ühel põhjusel - viimased paar nädalat on näidanud, et laps võiks tegeleda millegi kasulikuga. Pere ühine otsus oli katsetada mõne trenniga. Paljude spordi- ja ilualade seast sai valitud jalgpall. Kindlasti on alasid (hobisid) mis võiksid last aegade jooksul rohkem huvitada, kuid hetkel tundus jalgpall ainuvõimalikuna.

Ja olemegi probleemi ees - vanemad on valikuga rahul, laps rahul... takistuseks saab lapse vanus, nimelt on tal kohe-varsti 5.aastaseks saamas. Tuleb välja, et ON siiski spordialasid, millega ei ole iial hilja alustada...

Kahju on, tõepoolest. Selleks, et laps õpiks kambaga koos mõtlema, saaks rabeleda ja tunneks rõõmu oma isiklikest saavutustest peab ta olema vähemalt kooli-ealine. Aga laps (ja ka meie, vanemad) tahaks seda kõike PRAEGU.

Siit nüüd küsimus - kas nii pisikestega lihtsalt ei osata/taheta tegeleda? Või võib jalgpall niisuguses vanuses lõppeks halvasti mõjuda? Või miljon muud põhjust?

Ausalt, mina isiklikult pole jalgpalli mänginud, ei lapsena ega ka täiskasvanuna - võimalik, et minu arusaam väikeste poiste jalgpallist on vildakas või üheülbaline. Aga palun, kui keegi oskaks mulle põhjendada, miks 4-5-aastased saavad (ja tohivad?) tegeleda vaid judoga? (Viimane oli näide, sest ükskõik kust uurid väikelaste trennide kohta pakutakse just judot. See paraku ei sobi meie pere arusaamaga \"millegi kasulikuga tegelemisest\".)

Ja vabandan kui see teema sattus valesse kohta, olen siin foorumis tõesti esimest korda ning hetkel väga enesekeskne oma probleemile lahendust otsiv emme. :doh:

Martin
14.04.05, 14:42
Mis linnas elate?

Rein
14.04.05, 15:01
http://www.hot.ee/fckotkas/
http://www.oper.ee/index.php?page=58
http://www.fcflora.ee/

Eks vaata ise ja otsusta.Eks on veel klubisid kes asjaga tegelevad .Tuleb leida natuke aega ja otsida ainult.

säsil
14.04.05, 15:23
martin, elame Pärnus.

Vaatan kohe ka viited üle, suur tänu :)

Raix
14.04.05, 16:36
Kui Pärnus, siis võiks uurida: http://www.vaprus.ee/uusleht/index.html

Maarek
14.04.05, 21:27
Algselt postitas säsil

Kahju on, tõepoolest. Selleks, et laps õpiks kambaga koos mõtlema, saaks rabeleda ja tunneks rõõmu oma isiklikest saavutustest peab ta olema vähemalt kooli-ealine. Aga laps (ja ka meie, vanemad) tahaks seda kõike PRAEGU.

Minu pägalik on 4-aastane ning plaan lähinädalatel esimene trenniproov klubis \"Kotkas Juunior\" teha ning usun et ega Pärnuski sarnases vanuses poisse ukse taha ei jäeta.

säsil
15.04.05, 11:10
tere jälle :)

Suured tänud vastajaile!
Eilse \"jälitustöö\" tulemusena sain põhimõttelise nõusoleku \"Vaprusest\"... aga trennid algaksid alles sügisel. Sellest on nats kahju.

Poiss ärkas täna hommikul ja arvutas näppude peal kui palju tal on veel aega jäänud jalgpalli-poisiks saamiseni. Siit siis järgmine küsimus - meie issi on natuke tegelenud nooruses jalgpalliga, kuid pedagoogikast pole tal aimugi, mida võiks 4-5-aastasele lapsele nö kodustes tingimustes õpetama hakata? Ilmselt on ka selle ala juures nö ebakohti ja võtteid millede kasutamine ei ole eetiline, kuid mis kergesti kinnistuda võivad. Millest alustada (selle lootusega, et kodusest harjutamisest sügisel kasu oleks)?

Rein
15.04.05, 11:18
Kõige lihtsam oleks kui läheksid raamatupoodi ja ostaksid seal raamatu kus kõik ilusti värviliselt kirjas.Kahjuks olen selle raamatu pealkirja ära unustanud.Usun ,et kui lähed poodi ja seletad mida tahad ,sisi nad oskavad sind aidata.

Martin
15.04.05, 11:39
Link raamatuteni (http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?valik=otsing&paring=jalgpall&otsi.x=0&otsi.y =0)

Põhimõtteliselt leiate sealt kõik, mis vaja nagu oleks. Kuid ma kahtlen, kas noort on nii vara vaja süstemaatiliselt õpetada, piisab ehk ka niisama palli togimisest. Treener ma muidugi pole, seega tasub ehk Vapruse omadega natuke rääkida, et mis nõu nemad annaks - ehk on asju, mida noor ei tohiks veel teha (kasvõi palli peaga toksida).

Loogiline on muidugi vist see, et alustuseks oleks talle vaja kõige väiksemat palli (skillball vist nimeks, number 1), et suurt pole ehk mõtet kohe taguda.

Igatahes tasuks spetsialistidega enne arutada.

säsil
15.04.05, 12:32
tänud jällegi :)

Martin, pead mind ilmselt ülientusiastlikuks kanaemmeks ;), ära pea - ma vaid soovin, et kui laps tahab millegagi tegeleda siis teeks ta seda õigesti. S.t. ei õpi lohakalt mängima, teisi vigastama... kokkuvõtvalt - oskaks mängida ausalt.

Ehk on õpikust niigi palju kasu, et emme ise hakkab mängu vastu rohkem huvi tundma ja ei virise kui kodus kõik televiisorid õhtuse seriaali asemel jalgpalliülekannet näitavad. :D

og
15.04.05, 12:40
Pärnus tegutseb noortega ka Pärnu jalgpalliklubi, mille kontakttelefon on 443 9440. Kontoora on neil Rüütli uulitsal Krediidipanga maja (Rüütli 47) teisel korrusel.

klaas
15.04.05, 12:56
Algselt postitas Martin

Loogiline on muidugi vist see, et alustuseks oleks talle vaja kõige väiksemat palli (skillball vist nimeks, number 1), et suurt pole ehk mõtet kohe taguda.

Pigem nr 3 või nr 4 lightweight (hästi kerge) pall, nikel on olemas

ingliskeelset materjali:
http://www.decatursports.com/articles/pdf/manual%20%20U6%20U8.pdf

http://www.decatursports.com/drills/young.htm

säsil
15.04.05, 13:39
jess-jess! Meil on homme esimene treening Pärnu Jalgpalliklubi pisikestega! :õnnelik:

(üks hästi rase ja megahäppi emme hüppab siin arvuti taga nagu rannapall) :doh:

Tänud og\'ile ja teistele kes abistada püüdsid! :) Tänutäheks luban edaspidi jalgpalliülekannetesse märksa sallivamalt suhtuda ;)

Rein
15.04.05, 14:17
Algselt postitas säsil

jess-jess! Meil on homme esimene treening Pärnu Jalgpalliklubi pisikestega! :õnnelik:

(üks hästi rase ja megahäppi emme hüppab siin arvuti taga nagu rannapall) :doh:

Tänud og\'ile ja teistele kes abistada püüdsid! :) Tänutäheks luban edaspidi jalgpalliülekannetesse märksa sallivamalt suhtuda ;)

Saame näha ;)

dreyd
15.04.05, 17:20
hea teema ;) olin ka siin mingi aeg sarnaste probleemide ees, tõsi poiss on veel kahene ja loomulikult mingist süsteemsest treeningust me siinkohal ei räägi:) . Aga õhupallid, siis tavalised pallid ka skillballid-nendega kõikidega saab togimist teha kasvõi päev otsa nii parema kui ka vasaku jalaga, rohkemat ei olegi vaja veel. Aga jah 5-sel klutil on trenn juba asja ette, ainult et peaks ka hoolikalt jälgima, et treening vastaks nii füüsiliselt kui ka vaimselt lapse võimetele

kaala
15.04.05, 19:37
õelaps saab varsti viieseks, peaks tema ka varsti trenni orgunnima;)

säsil
18.04.05, 11:44
tere ilusat hommikut kõigile :)

Meil on nüüd kaks trenni selja taga ja praegu on vist õige aeg tunnistada, et olen liialt entusiastlik olnud :doh:

Trennis käib 10-12 poissi, kõige noorem paistab olevat ca 6 aastane (samuti esimesi kordi kohal), vanim 8-ne. Minu peaaegu viiene poiss on täitsa titt nende kõrval, püsimatu ja distsiplineerimatu sealjuures.

Hea on see, et kuna jalgpall on meeskonnamäng siis üksi suurematest teda ei tõrju, püüavad aidata ja juhendada, suhtlevad temaga ja on siiani tema titeka käitumise ära kannatanud. Ilmselt sobibki selline mäng ainult empaatilistele ja avatud meeltega inimestele.

Trenn on pikk, 2 korda nädalas poolteist tundi ja kord nädalas tund. Pooleteisetunnised trennid on nüüd ära olnud ja see oli lapse jaoks paras pingutus. Olgu öeldud, et kuna meie kasvatusmeetodid on nõudnud siiani maksimaalselt 30 minutit järjepidevat tegevust siis poiss tüdines ka treeningust hiljemalt tunni ajaga. Samas ootab järgmist trenni õhinaga ja loodame, et lõpuks harjub ta ka poolteist tundi järjest keskenduma.

Treener on optimistlik ja väga vastutulelik, õpetab korralikult harjutusi tegema, ei kärgi, ei karju... kannatlik ja sümpaatne inimene. Laps kiindus temasse kohe.

Eile hakkas poiss platsil tsirkust tegema, minul olid silmad häbi täis ja olin valmis sealt koos lapsega põgenema - treener aga tuli minu juurde ja lohutas, et see kõik võtab aega ja laps on veel liiga väike, et kogu aeg üks suur tähelepanu olla. Vedasin siis poisi saali kaugemasse nurka ja hakkasime vastamisi pallitagumist harjutama. Nii talle meeldis ja sellest tegin järelduse, et suure hulgaga koos olles tunneb ta end liialt väikese ja tähtsusetuna ning talle olekski aeg-ajalt tarvis individuaalset lähenemist. Kuni ta ise end juba piisavalt võimekana tunneb. ;)

Kahjuks ei jaksa mina temaga palju hüpata (ikkagi viimaseid kuid rase :oih:), järelikult tuleb varsti issi väljaku äärde komandeerida.

Pika kirja lõpetuseks siis vabandused teema alguses öeldud teravate sõnade pärast, sest nüüd näen ise, et lasteaialapse treenimine ON ettevõtmine. Ja jääme siis jällenägemiseni - loodetavasti saan käia siin aeg-ajalt positiivset tagasisidet andmas ja kohalike nupumeeste käest näpunäiteid saamas. :)

Case
18.04.05, 16:00
Sellises vanuses lapsed tahavadki ainult ISE palli mängida ja selles vanuses polegi vaja lastelt meeskonnatööd oodata.Põhiline on see,et laps selles vanuses õpiks palliga ISE mängima.Palju tehnikat alguses.Sellises vanuses lapsele on tähtis,et oleks mäng,lõbu.Suured nõudmised ja karmid meetodid võivad tulla hiljem.Alates 7-8 aastasest.
Lapsevanemale soovin pikka meelt.Esimene aasta läheb nagunii harjumiseks treeninguga,palliga,saaliga/väljakuga,korraldustega,arusaamisega jne.

og
18.04.05, 16:54
Asi hakkab dokuseebi mõõtmeid võtma:D
Peaasi, et põnnile ja emmele-issile meeldib!

greenday
18.04.05, 17:34
Tore lugeda kohe sellist teemat. Tal oleks pareme muidugi ainult omavanustega trennis käia, aga kui hea treener siis ei tohiks probleeme olla. Võibolla ongi kasuks kui mõned on paara aastat vanemad - oskavad rohkem kokkupõrgete eest hoida. Sest 5 aastased panevad ikka täiesti kriitikavabalt üksteisele otsa nagu vastu seina :)

mömm
18.04.05, 18:51
selliseid emasid võiks rohkem olla.:õnnelik:

smurftov
25.04.05, 14:27
wow, see on midagi ennekuulmatut.....
kui lätlased ka nii teeksid, siis nad saaksid vist varsti olümpiale