320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Miks ei ole publikut Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

    Algselt postitas päkapikk


    Algselt postitas Oll


    http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm

    Veenduge ise, kui puts*s on meie publikuga seotud asjad võrredes ükskõik, millise Euroopa riigiga.

    Hakka või uskuma, et keskmine eestlane on tõesti pedekas
    Tihti ise nn.Eestikatel käid???Kas see kui palju inimesi on liigamänge vaatamas määrab ka meie rahvuse seksuaalse orientatsiooni??mida sina oled teinud selleka et publik staadionile tuleks??
    Võin mürki võtta, et käin Meistri- ja Esiliigamängudel rohkem kui sina!
    Mine osta endale Statoili stardikomplekt, kui sa tõesti seda orientatsioonijuttu tõsiselt võtsid.
    Mida olen mina teinud, et staadionil publikut oleks? No näiteks kasvõi eile plekkisin 250 eeku puhtalt bensu alla, et sõita Haapsalust Tallinna mänge vaatama. Ja nii umbes kaks korda kuus. Lisaks mulle leian alati ka ülejäänud autotäite ehk veel neli inimest. Kui võtta arvesse, et Meistriliiga mängudel käib ca 100 matsi, siis minu \"töö\" osakaal on umbes 5% Kui 8 aastat tagasi käisin Haapsalust esimesi koondise mänge vaatamas, siis pidin liikuma bussiga kuna lihtsalt olin ainuke huviline. Sellest ajast saadik on minuga mängudel käinud ca 40-50 erinevat inimest. Tulemus- alati enne koondise mänge on huvilisi vähemalt nii palju, et vaja läheb 2-3 autot.
    Mida sina oled teinud selleks, et publik staadionile tuleks? Peale klähvimise foorumis, ma mõtlen.
    Algselt postitas tank
    Õige! Eesti meistrikate vähene publikuhuvi on ilmselgelt tingitud sellest, et siin ei mängi piisavalt habemega naisi, siiami kaksikuid ja kahe näoga mehi.

    Kommentaar


      #32
      Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

      Ma olen neid põhjuseid vist aastate jooksul ja erinevate teemade all kümneid kordi välja toonud . Paneksin seegi kord siis kokku oma nägemuse ,miks meil publikut nii vähe on.
      Mingit pingerida ma koostama ei hakka ja kirjutan nii nagu meelde tuleb. Alustaksin sellest ,et jalgpall on ikkagi liialt Tallinna keskne ja üks kolmandik ML-i klubidest ei ole üldsegi mitte iseseisvad .Mitte ,et Valga või Tulevik peaks koosnema ainult kohaliket võllidest aga need klubid peaksid olema iseseisvad ja kuuluma kohalikele tegelastele.
      Nad peaksid terve hooaja treenima omas asukohas ja mängima hooaja algusest saadik kodustaadionil aga mitte sõitma bussidega kohale . Pealegi veel kusagile kolmandasse kohta.. Siit jõuame kohe järgmise probleemini- materjaalse baasi puudumine või lihtsalt kohutav olukord. Arena seisis kolm aastat nagu ahervare ja eks publik samastas seda ka omamoodi olukorraga meie jalgpallis ja peletas üsna palju rahvast eemale. Kui ikka vihm ja tuul kogu aeg lõõtsusid siis eriti vaatama ei jookse.
      Klubide iseseisvus on jällegi rahastamises kinni. Pole rikkaid ,kes sooviksid sarnaselt Levadale või Sedinile omale jalgpalliklubi Viljandis või Valgas ,soetada. Ilmselt on rahastajate ettevaatlikuse tinginud ka viimase aja skandaalid Arena ja üldse jalgpalli ümber Eestis.
      Kuigi Valgas on enam -vähem korralikud tingimused siis Viljandis ja eriti Tartus on olukord ikka hull. Viljandis ongi selline olukord oma töö juba teinud ning omal ajal üks meie jalgpallikantse ,kus rahvas meeleldi vaatamas käis on nüüd peaaegu ära vajunud.
      Pärnu on sinna kanti jõudmas ,kui midagi ette ei võeta . Ega Tartuski rahvas kaua ei jaksa ,kui isegi mänguväljak näeb armetu välja. Millisest taseme tõusust me siin räägime. Kuressaare on teel iseseisvumisele ja ilmselt juba mõne aasta pärast ,kui omad noored põhiosa moodustavad on ka kohalikel rahameestel(raha Kures jätkub) põhjust meeskonda rohkem toetada. Narva on küll iseseisev klubi ,kuid materjaalne baas ja erinevad probleemid takistavad arengut ja medalivõite. Tammuvad paigal ja sellest ka kesine publikuhuvi.
      Aga ,miks ei käida siis Kadriorus,kus on peaaegu ideaalsed tingimused-tabloo, hea muru ja enam vähem korralik teenindus.OK! Saan aru ,et TVMK või Levadia mänge nõrgematega pole eriti huvitav vaadata aga Flora ja Levadia mäng esimeses ringis oli ometi superpõnev ja tasemega,mida Eestis iga päev ei näe. Siit jõuame järgmise hädani.
      Meedias on siiski mänginfot vähevõitu,reklaamist ei räägi üldse . Jah ,liigast kirjutatakse üsna palju ,kuid mina ei ole aastate jooksul küll ühtegi reklaamklippi teles näinud,mis mängudele kutsuks. Teleülekanded puuduvad hoopiski. Tundub ,et ka klubid on üsna ükskõiksed selle suhtes kas publikut on või ei ole. Enam ei trükita ka plakateid,kus mänguajad oleksid kirjas. Näit: TVMK ei tee oma mängudele ka ajakirjanduses reklaami.
      90.a. alguses oli Flora fänngrupp kogu Eestis fänluses teerajaja ja meie poolt mõeldud hüüdlaused on nüüd igal spordialal kasutusel. Aga praeguseks oleme jäänud täiesti autsaideriteks. Tollest pundist ei näe ma juba mitu aastat enam kedagi Meistriliigat vaatamas. Koondise mängudel käiakse aga kodune Meistriliiga ei kõlba enam millegi pärast. Aga selline olukord ei lase ka teistel fännigruppidel tekkida ,sest kelle vastu või kellega võidu siis laulda ,kui vastastel polegi toetajaid. Pean tunnistama ,et tegelikult pole vist ühelgi Eesti Meistriliiga klubil korralikult tegutsevat toetajaskonda.
      Tammeka tahab seda teha aga ,kui vastastel midagi pole siis kardan ,et sellest suurt midagi välja ei tule.
      Nüüd ML-i tasemest. Minu meelest on tase iga aastaga paremaks läinud ja sellest annab tunnistust ka mängijate eduka müük välismaale. Aga ikkagi on kolm suurt liialt tugevad ja ühepoolseid mänge on liiga palju. Narva on küll igal astal üritanud aga teame ju kõik ,et neil jääb kõik ilmselt suhtumise taha kinni ja sealt ei ole midagi niipea loota. Hädasti oleks midagi uut ja võimast just väljastpoolt Tallinnat vaja. See elavdaks ka siinset publikuhuvi.Alumises tabeliosas on aga jälle see satelliitklubi sündroom ,et Valgas kedagi ei huvita ja kui Tulevikus keegi mängima hakkab siis ta kohe ka Florasse võetakse. Nokk kinni ja saba lahti.
      Mina olen siiski optimist ja usun ,et jalgpall tõuseb mõne aasta pärast kõige vaadatavamaks spordialaks Eestis nii nagu ta on kahe viimase aasta jooksul tõusnud Lätis ja juba hokile kandadele astumas Soomes. Ka Leedu on meist ette läinud.
      EJL-is on noori mehi ,kes selle nimel tahaksid vaeva näha. Kõik algab tegelikult pisiasjadest,neid on aga väga palju ja kokku saabki midagi suurt. Tuleb alustada nende pisivigade parandamisest ja tuleb mingid eesmärgid seada.
      jJalgpallihuvi on ju olemas. Harrastajate hulk kasvab EJL- i väidete kohaselt igal aastal.
      See tähendab aga ,et materjali on piisavalt ja nüüd tuleb nad tribüünidele meelitada.
      FCF Forever

      Kommentaar


        #33
        Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

        Hea ja loogiline jutt, Kunn. Panen õhtul omad mõtted ka kirja!
        14. september 2006, Tallinn

        Kommentaar


          #34
          Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

          Kirjutaks siis natuke oma vaatenurgast, kuigi eks päris paljudel ole samasugused põhjendused, miks nad staadionile eriti ei jõua.

          See hooaeg olen käinud kahel mängul, Tammeka-Merkuur ja esimene Kalevi-Vapruse mäng (ok, esiliiga, aga ikkagi). Minu jaoks on probleem selles, et Tallinnas (kuidas sa siis ikka võõra linna klubi toetad) pole ühtki minu jaoks eriti sümpaatset klubi. Ainuke Meistriliiga klubi, mis mulle hetkel meeldib, on Tammeka. Loodetavasti lisanduvad järgmine hooaeg ka Kalev ja Vaprus. Siis juba võiks tihemini staadionile sattuda.

          Aga ma hetkel kahtlen, et lähimal ajal saab minust peaaegu iga nädal mängudel käija, sest intriigist on nagu puudu. Tammeka-Merkuuri mäng pakkus seda kõvasti, aga mujalt nagu eriti ei paista. Hooaja lõpu poole, kui tiitli pärast võitlemine aktuaalsem on, on seda ka, aga muidu mitte. Tartu derby tundubki selles osas hetkel ainukesena huvitav. Ei tea miks, aga Tallinnas sellised vastasseisud nagu puuduvad. Flora - Levadia/TVMK nagu oleks samasugused, aga ikkagi ei tõmba nii palju, ja publikuarvu vaadates on teised samal arvamusel. Ainuke põhjus, mis ma pakkuda oskan, on värskuse puudumine. Senini, ja tundub, et ka lähimas tulevikus on Meistriliigas nagu 2-3 erinevat liigat ja esimene ots on alati sama. Merkuur eelmine ja Tammeka see hooaeg on küll värskust toonud aga paraku ainult tabeli teise poolde.

          Samas võiks ju tabeli lõpuosa ka huvitav olla - see pühapäev oli näiteks Coca-Cola Championshipis viimane voor ja mitmed võistkonnad väljalangemisohus. Mis siis, et ma otseselt ühtki neist ei poolda, oli põnevust enam kui küll. Meil aga meistrikast väljapudenemine nagu õieti ei huvitagi eriti kedagi. Kui päris aus olla, siis ma isegi ei tea kindlalt, kuidas Meistriliigas see käib (1 otse, 1 üleminekumänguga või kuidas?). Selles osa on aga loodetavasti paranemist oodata, aga siis, kui Meistriliigas on ainult iseseisvad ja tõsiste eesmärkidega (profi)klubid, kes sealt kohe kindlasti välja langeda ei taha. Dünamo see hooaeg neile kriteeriumitele minu jaoks igal juhul ei vasta, ja samuti paraku mitte ka Valga (Kuressaare ja Tulevik tunduvad vaikselt ikkagi rohkem iseseisvust saavat ja kohalikeks klubideks muutuvat, nii et nende osas on nagu lootust, et nad ka millegi poole püüdlema hakkavad - sellest ka järgmine probleem, et klubide mängijad pole kohalikud vaid sõidavad \"kodumängudeks\" Tallinnast bussiga kohale, aga seda teemat on juba küllalt siin puudutatud).

          Kommentaar


            #35
            Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

            1h teleülekande hind pidi olema 120 K.
            Keegi võiks seletada, et mis ime kosmosetehnikat ülekandeks vaja läheb, et selline summa tuleb? Okei, rohkem kui kolme kaamerat läheb aravatavasti vaja, aga siiski?
            Hello! I´m mentaly ill.

            Kommentaar


              #36
              Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

              Rohkem on see raha see, mida telekompaniid eetriaja eest küsivad

              Kommentaar


                #37
                Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                võib-olla on viga selles, et eestlased ei ole sugugi mitte spordirahvas nagu mõnikord väidetakse. või siis pole keskmine eestlane midagi muud kui mõttetu gloryhunter, kes tunneb huvi ainult alade vastu, kus eestlastel hästi läheb ja millest siinne meedia vahetpidamata pasundab (suusatamine, autoralli), ok jalgpallist \"pasundatakse\" ka mõnevõrra, aga televaatajate/pealtvaatajate numbrites see eriti ei kajastu (kas eesti koondise valikmäng on kunagi olnud kuu 10 vaadatuima saate seas? kas jalgpalli mm finaali vaatab telekast rohkem inimesi kui vormel 1 hooaja viimast gp-d?). nii või teisiti tuleb vist nõus olla selle \"eestlane on eriline pedekas\" väitega, aga sel juhul on ka venelased selle anomaaliaga nakatunud, sest ega neidki mängudel eriti ei käi, kuigi venekeelseid klubisid, millega end samastada, ju on. venelaste kohta ei käi vist ka need tavalised põhjendused (\"50-aastane auk\", \"jalgpall pole nende mäng\"), nii et ma ei tea.. eesti - euroopa jalgpalli paariariik? mis puutub reklaami + staadionide kehva olukorda, siis ma kahtlen, kas olukorra paranemine oleks mingi imevits, mis rahvamassid mängudele toob, mingil määral kindlasti, aga huvi ja initsiatiiv peaks tulema ikka altpoolt, st jalgpallikultuur peab tärkama rohujuure tasandil, kui sind \"oma\" mansa käekäik huvitab, siis sa ronid teda kasvõi lehmakarjamaale vaatama; ärge saage valesti aru, praegune staadionide seis on hullem kui nutune ja see on täiesti ebanormaalne, et tehakse igale poole mingeid spordihalle ja ujulaid, aga jalgpalliväljakutest võime ainult und näha, st rahapuuduse taha pole vist linnaisadel mõtet end kogu aeg peita,, ühesõnaga ma ei tea, jalgpallikultuuri n-ö orgaaniline, loomulik kasv näib eriliselt venivat, aga kunstlikult mingi ilge reklaamikampaaniaga või nänniga meelitamine annab minu arust vaid ajutist efekti, kui sedagi

                Kommentaar


                  #38
                  Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                  Kunni jutule lisandiks, kui Viljandi veel on spordisõbralik (korralik spordisaal), siis Pärnu linnaisad on spordivaenulikum üle-Eesti. Mitte munnigi pole seal tehtud, kui tsiteerida pärnakat Jüri Mõisa
                  Tammeka on jumal ja mina olen jumala prohvet maa peal!

                  Kommentaar


                    #39
                    Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                    Kui elaks Tallinnas, küll siis käiks vaatamas. Praegu tuleb III liigaga leppida. Minu kodumeskonna lagi on vast II liiga. Kuid publikuarvult oleme võrdsed Tallinnaga!

                    Kommentaar


                      #40
                      Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                      Kutid! Aga hakake asja ajama. Tehke mingi vinge nimega plaan(näiteks Operatsioon: Eesti liigas täismaja) ja püsitage eesmärk(näiteks mingis mängus täismaja) ja pekske inimesi nii kaua, kuni neil silmadest verd jooksma hakkab(või kutsuge toredasti). Ma olen kindel, et igast lollid litsid oleks nõus jalkat vaatama.

                      Kommentaar


                        #41
                        Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                        Algselt postitas Jyrka


                        Kutid! Aga hakake asja ajama. Tehke mingi vinge nimega plaan(näiteks Operatsioon: Eesti liigas täismaja) ja püsitage eesmärk(näiteks mingis mängus täismaja) ja pekske inimesi nii kaua, kuni neil silmadest verd jooksma hakkab(või kutsuge toredasti). Ma olen kindel, et igast lollid litsid oleks nõus jalkat vaatama.

                        Kui su jutt oleks alanud: Kutid! Aga HAKKAME asja ajama, mitte hakake ajama, siis võiks sind tõsiselt võtta.
                        Algselt postitas tank
                        Õige! Eesti meistrikate vähene publikuhuvi on ilmselgelt tingitud sellest, et siin ei mängi piisavalt habemega naisi, siiami kaksikuid ja kahe näoga mehi.

                        Kommentaar


                          #42
                          Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                          ok. mulle tundub, et kuhugi oleme me jõudnud. samas pole ma kindel, kas keegi Eesti vuti arendajatest seda foorumit siin loeb. ilmselt tasuks, suur osa publikust on siin ju olemas. ja just need, kes asja vastu huvi tunnevad. Samas ei tea ma, millistest plaanidest on jalgpalliliidus juttu. Kui üldse. Igaljuhul on praegune olukord ja selle kestmine kohalikule jalgpallile hukatuslik.

                          Püüan alguses olukorda kokkuvõtta.
                          Mujal maailmas on jalgpall sageli perekondlik sündmus. Minnakse koos poegade-tütardega. Pakutakse neile ajaviidet. Staadionite ümber on meeleolukas sagimine, staadionid on korras, peldikud on puhtad (vähemalt mängu alguses). Õlu, söögid, baarid-puhvetid. Linnas kus mäng toimub, on raske jääda mängu toimumist märkamata. Sellele ei viita ainult liikuvad fännid ja reklaampostrid. Reklaam on aktiivne ja jõuab kohale erinevaid kanaleid pidi. Jalgpalli liigad toodavad staare, nii omi, aga ka võõraid. Meeskondadel on fännklubid, veeb töötab aktiivselt meeskondade populaarsuse toetamiseks. Fännshopid jne. Kokkuvõtted voorudest on põhjalikud, kommenteerivad treenerid, pallurid jne. Info on reeglina külluslik.

                          Eestis.
                          Staadionil on tavaliselt paarkümmend kuni paarsada inimest. Reeglina on vähe lapsi. (erandina muidugi Levadia oma spartakiaadi meeleolus laste kisakooriga.)Kui lapsed on siis enamasti on need väikesed fännid ja ei ole koos vanematega. Kui staadionil on üldse tribüünid, siis on seal reeglina must ja tolmune. Kuuldavasti on siiani erand Kadrioru staadion. Reklaami ei mäleta ma sellel aastal mitte ühestki kanalist. Eelmisel aastal oli justkui SLÕhtulehes. Vist oli. Ah jaa, koondise mängude reklaam on olemas. Klipp ETV-s. Mujal, eriti klubide mängude, reklaami ei ole ma näinud. Ah ei. Siiski. Levadia on reklaaminud mingeid mänge Floraga Lasnamäe \"kraavi\" silla peal. Lehti loen, raadiot kuulan, telekat vaatan. Ja mitte vähe, osaliselt on see minu töö. Linnas ei räägi toimuvatest mängudest miski. Internetist ... nojah, seda teate isegi. Kas see vorm oli ehk fctulevik@fcflora.ee? Njah. Nii, edasi. SLÕhtuleht teeb voorudest üsna head ülevaated. Jällegi, teame kõik. Mujalt... eriti mitte midagi. Vikerraadio teeb mängupäeval mingeid supsakaid. Kes on eesti liiga palluritest staar? võiks ju olla näiteks Teeveer? Kus ta sündinud on? Mis musa talle meeldib? Kes on ta tüdruksõber?
                          Millised on lemmikklubid? Keda ta peab eesti parimaks palluriks. Mina nendele küsimustele vastust ei tea.

                          Ja mida oleks siis vaja. Ilma mingi tähtsuse järjekorrata.
                          1. Arena peab saama korda. See jutt, et nüüd jälle ei jätku raha oleks kriminaalne. See annaks võimaluse pakkuda vähemalt ühes kohas sellist klubijalgpalli meeleolu, milleni peaks eestis jõudma viis-kuus meeskonda. Muidugi mitte sarnases mahus, kui Arena, aga siiski, korralik staadion, selle elementaarsega mis sinna kuulub. Arena ei olen enam mõnda aega Flora erabisnes.
                          2. Igal klubil peaks olema kohustus, moodustada tingimused nn. fännituumiku tekkeks. Kahtlemata on seda võimalik teha ka korraldamise korras. Interneti kodulehekülg, kasvõi elementaarse infoga. Käivitada tuleks selline liiga, kus enne suurte klubide mängu mängiksid noored, näiteks kuni 90 sündinud noorte tiimid. Lapsevanemad oleks juba staadionil olemas.
                          3. Seda ma ei loodagi, et toimuks klubide lammutamine. Ehki, vist peaks. Aga tehnilises plaanis ei ole see vist võimalik.
                          4. Reklaam peaks olema süstemaatiline. Kindlad paigad linnapildis. Kindlad partnerid, näiteks spordikauplused, ühiskondlik transport, koolid. Kulukas, jah. Aga ilma selleta, et inimene ei tea, mis päeval ja mis kell, ta sinna staadionile ei jõua ka.
                          Reklaami peaks esimeses faasis upitama liit.
                          5. Süstemaatiline pressitöö, et pushida meeskondade vähegi eredaid mängijaid.
                          Olen üsna kindel, Eesti meedia korjaks neid õige serveerimise korral üles ja mitte vähe.
                          6. Väikeste klubide toetamine ja nende kottimise (nojah, selline mulje on mulle jäänud, vestlustest treenerite ja lapsevanematega) lõpetamine.

                          Nojah. vaatasin praegu üle ja tundub, et jube sahmimine sai sellest

                          Aga igaljuhul - praegune seis ntundub olevat paljuski tegematuse küsimus.
                          Ausalt. Kui teen liiga ja kellelegi, kes punnitab veresoone laubal lõhki asju ajades, tundub, et olen naiivne, siis on tal ehk õiguski.
                          Igaljuhul ei too rahvast staadionile teleülekanne, kus on pilt meestest tühjade tribüünide ees. See otsus on igaljuhul jalgpalli liidul täiesti OK.
                          Jalgpall on praegu justkui friikidele vaatamiseks. Sellest tuleb lahti saada.
                          14. september 2006, Tallinn

                          Kommentaar


                            #43
                            Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                            Võiks, jah, oma aruteluga jõuda nii kaugele, et sorteerida tühikargajad ja need, kes tahavad tõsiselt asja muuta.
                            Kui terad on eraldatud, siis peaks tulema välja mingi konkreetse ja reaalse plaaniga, kuidas Meistri- ja Esiliigat promoda (kamoon, kõik ei saa jääda raha taha, midagi saab ära teha ka lihtsalt suure tahtmisega). Kui mitte pealinlastel on võimalik ka midagi teha, siis olen 100% valmis suure pai eest asjale kaasa aitama.
                            No kurat ei saa nii haledalt isegi Läti ja Leedu liigade publikust maha jääda!
                            Algselt postitas tank
                            Õige! Eesti meistrikate vähene publikuhuvi on ilmselgelt tingitud sellest, et siin ei mängi piisavalt habemega naisi, siiami kaksikuid ja kahe näoga mehi.

                            Kommentaar


                              #44
                              Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                              Algselt postitas uvv
                              Igaljuhul ei too rahvast staadionile teleülekanne, kus on pilt meestest tühjade tribüünide ees. See otsus on igaljuhul jalgpalli liidul täiesti OK. Jalgpall on praegu justkui friikidele vaatamiseks. Sellest tuleb lahti saada.
                              Ainult üks küsimus.

                              Kui inimesed toovad põhjuseks, miks nad jalgpalli vaatamas ei käi, taseme nõrkust, kas sinu arvates muudaks nad oma arvamust nähes reklaami/uudiseid liigast-staaridest jne... või siis liiga tegelikku taset näiteks telekast?
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                #45
                                Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                                Juba ühe teema all mainisin,et klubid peaksid oma noortetreeneritele tegema ülesandeks järelkasvu mängudele kutsuda.


                                off topic ka.Mida see afc amsterdam endast kujutab,kas tegu Goesi mainitud amatöörklubiga kus ta ka ise mängib?
                                INTER ARMA CARITAS

                                Kommentaar

                                Working...
                                X