PDA

View Full Version : Miks ei ole publikut Eestikatel

Leheküljed : 1 2 [3] 4 5 6

uvv
20.08.07, 21:52
ai. sisuline, ak. jube sisuline.
Sul on õigus. muidugi.
Ja mis pealmine, mentaalne!

ja ma läheks veelgi kaugemale, ka vaimukas!
Oleme ausad, sitaks vaimukas!

gamer
20.08.07, 22:15
Pühapäevane heategevuspäev Pärnus, kus vahepeal ka jalgpalli mängiti tõi siis Pärnu Kalevi staadioni rahvast täis.

uvv
20.08.07, 22:19
Palun väga.
Täh info eest, gamer. Kui Sa seda veel kuidagi numbriliselt kirjeldaks?
Muidugi on turundajaid ka mujal, kui korvpalliliidus.
ja nagu näha, suudab rahva kohale tuua ka mittejalgpall.
jalgpalli enda publikunumbrid on endiselt Eesti "fenomenide" seas ühed eredamad.

gamer
20.08.07, 22:39
Noh Kalevi mahutavus peaks olema 1500 inimest, minu vaatamise järgi oli ka staadion täis ja rahvast vooris koguaeg ka müügiputka jms. vahet. Muidugi tuldi vaatama ja kuulama muusikuid, eriti kuna tegemist oli tasuta üritusega.

A. Muuk oli päevajuht ja tegi ka rahvale pidevat live kommentaari muusikute-lv mängust.

milkshake
20.08.07, 22:39
Mõistan, et tegemist oli täna magusa päevaga korraldada publikuüritusi, kuid samas on ju selge, et täna poleks mitte mingil juhul saanud pidada ei Meistriliiga mänge ega ka maavõistlust jalgpallis.

Teatavasti kogunes koondis ja seega oleks olnud välistatud nt Levadia - Transi etendamine tänasel päeval.

Ma saan aru uvv kibestumusest ning olen nõus, et EJL peaks asuma raha agressiivsemale reklaamile "põletama". Juba sel laupäeval on aga näiteks Levadia narkoüritus, eks siis ole näha, mis mass taas korraks kokku tuleb.

Olen nõus, et rahva suudavad kohale tuua ühekordsed (mitte)jalgpalliüritused, kuid püsivaks käimiseks on Eesti tingimustes vaja kujundada igast liigamängust enneolematu ja kordumatu meelelahutusshow, kuid sellise strateegia jaoks pole tänastel ML klubidel kindlasti ressursse.

Ja ausalt öeldes olen pisut konservatiivne ning leian, et jalgpall ei tohiks kujuneda totraks meelelahutuseks, vaid olema ikka see ehe ja puhas mäng, mida tullaks vaatama hingest tulevast huvist, mitte selleks, et lihtsalt süüa-juua ning tantsutüdrukut kiimalt vaadata.

Uvv, teades su positsiooni ja võimalust laiematele massidele infot edastada, leian, et sul endal on käes suurepärane võimalus teha oma lemmikspordialale reklaami ning aidata selle populaarsuse levikule omakasupüüdmatult kaasa.

marcello
21.08.07, 12:27
Ära täna rohkem võta;)

Mis ta valesti ütles?

uvv
21.08.07, 12:34
Ma ei tea küll, millisest minu "positsioonist" piisaks selleks, et kasvatada Eesti meistrivõistluste atraktiivsust. Praegusel ajal ei ole kindlasti küsimus selles, et inimesed ei leiaks mänge üles. Küsimus on just selles haibis, mida on teinud näiteks Nõmme. Ja selle haibi koostisosa ei pea olema teps mitte tantsutüdrukud, ja "glamuursed" löö ja võida mängud.
Süstemaatiline, järjekindel, nutikas, atraktiivne. Surve meedia kaudu, surve mängijate ja klubide kaudu, surve mängijate vanematele, sõpradele (kuidas on praegu võimalik mõjuda kohalikele? ainult selle kaudu, et platsil või platsi ääres on lisaks headele ka omasid) jne. Publik peaks tunnetama, et see on nende jaoks, et neid oodatakse, et nemad teevad ja on osalised selles sündmuses. jne.
See on sadades pisiasjades, see on väikestes nüanssides. See on mängu kavades, mängu paikades, mänguga seotud tseremooniates jne.
jah, seda võib nimetada ka raha põletamiseks. Praegune süsteem tõesti põletab raha, sest vaatajate kaudu see tagasi ei too. Tegelikult peaks seda nimetama investeerimiseks, et kunagi hakata ka teenima piletimüügist, kõigest sellest, mida on võimalik teha siis kui kohal on keskmiselt 1-1,5K inimest.

Aga praegu, "kuskil miski kohises, omaenda veri vist."

urmar
21.08.07, 17:02
Kui korvpallikoondis peab oma valikmängu, siis oleks küll EJLil rumal üritada midagi samal ajal korraldada, et publikut ära meelitada. Või mida siin üldse tõestada taheti? Koondisemängude koha pealt pole jalkal midagi häbeneda, pigem ollakse publikuarvudes ees. Pole mõtet vastanduda jällegi.

Ja muu liiga vindub vaikselt, mis teha. Ega need Nõmme igasugused üritused ju pole mingit erilist edu andnud, kui üldjuhul alla 100 inimese mänge külastab. Vot kutsu vastasteks Nõmme linnavalitsus vs Päästeamet, vot siis tuleb 700 inimest vaatama.
Tuleb välja, et meie jalka on liigselt sport. Tee palagani, nagu kossuliigas, siis tuleb vaataja.
Eks sama tõestab ka TV, kus reporterisarnased saated, kus vahel vaatajat mõnitatakse mingi saateosa reklaamimisega oma 5 korda, et siis lõpus näidata veelkord seda sama reklaamitud lõiku ja rohkem polnudki... :(. Aga rahvas, kel suht ükskõik, vaatab mida näidatakse ja ei tee mingist uudisest, mis hiljem justkui tulemata jääbki, numbrit.

uvv
21.08.07, 18:16
mul ei ole vaja tõestada midagi.
ma tahan näha, missugune on see publikuhuvi peale seda, kui käesolev valikring läbi on. urmar teab väga hästi, miks on publikunumbrid koondisel hetkel korvpalliga võrreldavad.
aga ma tahaks teada, mis saab siis, kui koondis peaks kolmapäeval tulema platsilt ära tühjade pihkudega.
mõtetu demagoogia ja soovimatus tunnistada, et ejl ei saa tööga ilmselgelt hakkama.
kas sentens "ja muu liiga nindub vaikselt, mis teha" on ejl-i ametlik seisukoht?
urmar, lepime kokku, ära aja naturaalset jama.

urmar
21.08.07, 18:28
Demagoogiline on väita, et publikunumbrid koondistel on võrreldavad sellepärast, mida ma hästi tean? Ilmselt mõtlesid piletipakette? igatahes olid need numbrid koondiste puhul varemgi sarnased. Pigem plussiga vuti poole ja mitte ainult seepärast, et staadion suurem on, kui saku hall.

Ja kirjutama võiksid ka ikka korrektselt hakata. Mis kuradi "nindub vaikselt"? Kui ei oska korrektselt kirjutada, siis tee copy abil. :D
Ja veelkord: minu teated siin ei ole mingi EJLi ametlik seisukoht. Keegi ei pea sinu juttu ju R2 ametlikuks infiks.

lorenzo
21.08.07, 18:29
Kui korvpallikoondis peab oma valikmängu, siis oleks küll EJLil rumal üritada midagi samal ajal korraldada, et publikut ära meelitada. Või mida siin üldse tõestada taheti? Koondisemängude koha pealt pole jalkal midagi häbeneda, pigem ollakse publikuarvudes ees. Pole mõtet vastanduda jällegi.

Ja muu liiga vindub vaikselt, mis teha. Ega need Nõmme igasugused üritused ju pole mingit erilist edu andnud, kui üldjuhul alla 100 inimese mänge külastab. Vot kutsu vastasteks Nõmme linnavalitsus vs Päästeamet, vot siis tuleb 700 inimest vaatama.
Tuleb välja, et meie jalka on liigselt sport. Tee palagani, nagu kossuliigas, siis tuleb vaataja.
Eks sama tõestab ka TV, kus reporterisarnased saated, kus vahel vaatajat mõnitatakse mingi saateosa reklaamimisega oma 5 korda, et siis lõpus näidata veelkord seda sama reklaamitud lõiku ja rohkem polnudki... :(. Aga rahvas, kel suht ükskõik, vaatab mida näidatakse ja ei tee mingist uudisest, mis hiljem justkui tulemata jääbki, numbrit.

et siis nagu jalkaliiga las vindugu, samas koondiste tasemel on vaatajanumbrid vat et võrdsed? kas keegi ei peaks vastutama selle eest?

urmar
21.08.07, 18:33
vahelduseks lõbus lause Poomilt Õhtulehe töötluses:
Väravavaht Mart Poom möönis, et võiduta jäämine võrduks homme ebaõnnestumisega. "Tabeliseis nõuab meilt võitu." Samas ei kavatse Eesti Poomi sõnul vastast alahinnata. "Oleme Andorrat seni alati võitnud, kuid iga kord on nad esinenud paremini," rääkis Poom.

Kas tõesti Andorra on iga kord esinenud paremini, kuid alati kaotanud.

saun
21.08.07, 18:39
miks mitte siis? igakorraga tuleb võit nende vastu järjest raskemalt. mingeid 4:0 enam naljalt ei tule.

uvv
21.08.07, 18:52
ühesõnaga, panen siis teema enda osas jälle lukku mõneks ajaks.
muidugi on urmaril õigus, see, et ma kirjutasin ta teksti siia ühe tähe osas valesti ümber, on räme viga!
Ma püüan õppida kirjutama, ausalt!
jah, ma mõtlesin piletipakette. jah, ma mõtlesin seda, et seekordne loosiõnn võimaldas sarnaste pakettide tekke. aga ära ei osanud jalgpalliliit seda loosiõnne sellel korral mitte kuidagi kasutada.
ja jalgpalli armastava ning kohaliku jalgpalli pärast muret tundva inimesena on mul siiralt kahju, et endiselt:
suuremaks kui rahva huvi tuleb egotrippi tunnistada.

ps. palun vabandust urmar, et viimases konstanteeringus on siiski teatud arütmia. silpide arv ei ole rütmi saavutamiseks vist õige.

pps. aga me teame mõlemad, et ühel päeval saab see ajastu otsa. alati on saanud ja ehki Eesti jalgpall on nähtus, mida usutavasti uurivad ka NASA planeetidevaheliste anomaaliate uurimiskomisjoni liikmed, saab ka siin otsa kunagi see aeg, kus tulemus ei ole tähtis ja publikuhuvi on miski selline, mille pärast ei ole vaja pingutada, sest aastad teevad oma töö.

urmar
21.08.07, 18:55
Väravavaht Mart Poom möönis, et võiduta jäämine võrduks homme ebaõnnestumisega. "Tabeliseis nõuab meilt võitu." Samas ei kavatse Eesti Poomi sõnul vastast alahinnata. "Oleme Andorrat seni alati võitnud, kuid iga kord on nad esinenud paremini," rääkis Poom.

Hea küll, teen puust ette: Poomi vastusest on puudu mingi sõna! Näiteks järjest paremini.

urmar
21.08.07, 19:02
ühesõnaga, panen siis teema enda osas jälle lukku mõneks ajaks.
muidugi on urmaril õigus, see, et ma kirjutasin ta teksti siia ühe tähe osas valesti ümber, on räme viga!
Ma püüan õppida kirjutama, ausalt!
jah, ma mõtlesin piletipakette. jah, ma mõtlesin seda, et seekordne loosiõnn võimaldas sarnaste pakettide tekke. aga ära ei osanud jalgpalliliit seda loosiõnne sellel korral mitte kuidagi kasutada.
ja jalgpalli armastava ning kohaliku jalgpalli pärast muret tundva inimesena on mul siiralt kahju, et endiselt:
suuremaks kui rahva huvi tuleb egotrippi tunnistada.

ps. palun vabandust urmar, et viimases konstanteeringus on siiski teatud arütmia. silpide arv ei ole rütmi saavutamiseks vist õige.

pps. aga me teame mõlemad, et ühel päeval saab see ajastu otsa. alati on saanud ja ehki Eesti jalgpall on nähtus, mida usutavasti uurivad ka NASA planeetidevaheliste anomaaliate uurimiskomisjoni liikmed, saab ka siin otsa kunagi see aeg, kus tulemus ei ole tähtis ja publikuhuvi on miski selline, mille pärast ei ole vaja pingutada, sest aastad teevad oma töö.

Puhka siis hästi ja kasuta ka kirjaõpetajaid või kirjuta vahel aeglasemalt, kui kiirelt kribades vead sisse tulema kipuvad. Ja sõna ehki kirjutatakse ikka ehkki, kui seda ei teadnud, siis nüüd ehk tead. :)

uvv
21.08.07, 19:23
Tänan urmar! Eesti jalgpalli teemaline mõtlemine edenes tänu Sinu repliikidele pikkade sammudega.

marcello
21.08.07, 19:45

Rõhk lausel "õhtulehe töötluses"
Poom pressikal ütles,et igakord on võit tulnud raskemini!
Ja isegi õhtulehe töötluses on lause variant ju ok.Eesti esines Inglismaa vastu ka paremini kui 0-6 mängus Shveitsiga.

edit:Ja UVV-l õigus.EJL-lturundusinimesed pole liigavuti jaoks midagi teinud,sama käib ka muidugi klubide kohta aga kuna EJL korraldab meistrikaid siis oleks aeg inimesi vahetada ja minna tõesti kasvõi korvpalliliitu shoppama.

Aga kui mõistus otsas ja vabandusi pole siis saab ju alati hoopis kiirelt kirjutamise pärast tulnud vigade peale jutu pöörata või hoopis mingit lauslollust sisse visata

urmar
21.08.07, 21:54
Tänan urmar! Eesti jalgpalli teemaline mõtlemine edenes tänu Sinu repliikidele pikkade sammudega.

No vähemalt ilma kirjavigadeta seekord. Seegi edusamm!

urmar
21.08.07, 21:57
Rõhk lausel "õhtulehe töötluses"
Poom pressikal ütles,et igakord on võit tulnud raskemini!
Ja isegi õhtulehe töötluses on lause variant ju ok.Eesti esines Inglismaa vastu ka paremini kui 0-6 mängus Shveitsiga.

Mina arvan, et tänu Õhtulehe töötlusele loeb sellest lausest välja, et Andorra mängis igas mängus paremini, kuigi alati kaotas.

urmar
21.08.07, 22:07
edit:Ja UVV-l õigus.EJL-lturundusinimesed pole liigavuti jaoks midagi teinud,sama käib ka muidugi klubide kohta aga kuna EJL korraldab meistrikaid siis oleks aeg inimesi vahetada ja minna tõesti kasvõi korvpalliliitu shoppama.

Aga kui mõistus otsas ja vabandusi pole siis saab ju alati hoopis kiirelt kirjutamise pärast tulnud vigade peale jutu pöörata või hoopis mingit lauslollust sisse visata

No lauslollusi viskate siia ikka teie, mina püüan asju realistlikumalt näidata. Ma ei leia küll, et oleks põhjust mingeid vabandusi otsida ja siis sellepärast kirjavigadele vihjata. Pealegi ütlen veelkord, et minu poolt ei ilmu siia mingit ametlikku infot, seda enam mingeid vabandusi. :)
Lihtsalt tahaks teada, miks kasvõi Sina ei võiks siin korrektselt kirjutada? Kas siis tõesti ei viitsita enda üllitist kordki üle lugeda, et vead parandada? Ma saan aru, et kui on loll tekst, siis on vastik lugeda, aga ära siis kirjuta... :D

smörgåsbord
21.08.07, 22:28
No vähemalt ilma kirjavigadeta seekord. Seegi edusamm!hei-hoo, wannabe-filoloog, võiksid millestki sisulisest ka rääkida, mitte ainult tähte närida. imbetsilli mulje jääb sinust muidu.

marcello
21.08.07, 22:34
Aga ise saad aru miks sellise emotikoni lõppu panid?
Vaata teema pealkirja ja UVV kommentaarid võid veelkord läbi lugeda.
Ja kui sinu arvates on normaalsetele küsimustele mõistlik vastata (püüad asju realistlikult näidata) nii et "las liiga vindub" jne või teha mitu posti kirjavigadest mis vaevalt hariduse puudusest tuleb vaid pigem kiirustatud kirjutamisest siis pole sul endal siia teemasse mõtet kirjutada või mis?

Ja ainult ennast teed lolliks kui üritad kõik asjad mingi debiilse "naljaga" tra teab milleks keerata.

Martin
21.08.07, 23:09
urmar võiks tühja loba asemel meile või vähemalt mulle selle kurikuulsa Eesti jalgpalli positiivse arengukava välja otsida, millest Kanniku üritamise ajal iga Eesti jalgpalli armastaja Eesti jalgpalli vihkajat ründas või mida vihkajatelt vähemalt nõuti.

Ma pole seni seda armastajatelt ja arendajatelt kätte saanud. Saad aidata? Ma muidugi kunagi juba küsisin, kuid ju sa siis ei näinud seda küsimust. Onju. Sest see kava on ju tegelikult olemas? Onju?

Raimo
21.08.07, 23:16
Krt, siin on mitu jalgpallifänni, keda peaks ühendama huvi ja mure jalgpalli tuleviku pärast. Võtke end, palun, kokku ja mõelge välja, milliste sammudega jalgpalli populaarsust tõsta.
Urmar võiks anda oma panuse mängueelsete pressikate taseme tõstmisele ja levitamisele, miks mitte teha nii, et vooru keskse mängu eel sisaldab pressikas huvitatavat statistikat, natuke sisutihedamaid kommentaare ja muud taolist infot.
Uvv võiks R2s ka veidi promotööd teha, klubide poolt jagada kuulajatele tasuta pileteid või õlle/karastusjoogi vouchereid.
Ja Martin, sa võiksid jalgpalli positiivse arengukava ootamisel Postimehes läbi suruda selle, et iga nädala esmaspäeva-teisipäevase lehe paberversioonis oleks spordiküljel kahel veerul Eesti kõikide madalamate liigade tulemused ja tabeliseisud. Mõned võivad selle üle irvitada, kuid see on kindlasti üks tõhus viis jalgpalli propageerimisel. Mul kahjuks ei õnnestunud, ent sa oled tugevam tegija enivei.
Edit: Marcello käigu aga sama sihikindlalt staadionidel edasi fännamas, ostku ühe õlle asemel kaks ning on andnud parima panuse klubide arengusse :p

Hellik
21.08.07, 23:22
Krt, siin on mitu jalgpallifänni, keda peaks ühendama huvi ja mure jalgpalli tuleviku pärast. Võtke end, palun, kokku ja mõelge välja, milliste sammudega jalgpalli populaarsust tõsta.

oot, aga kui üritada ise midagi ära teha ja näiteks ebaõnnestuda, siis ei saa ju enam vinguda ja sappi pritsida :D

Siimphoto
22.08.07, 18:27

Minul tekib küsimus, mis palaganist on jutt :S
Koondise mängudele rahva kohalesaamine pole väga suur probleem kummalgi spordialal, küsimus hoopis liigamängudes. Ise olen korvpalliinimene ja käin mängudel tihti, isegi tavalistel põhihooajamängudel on rahvast, on emotsiooni, on mängu - muidugi asi veel lapsekingades, aga paistab, et on kuhu minna. Jalgpallis minu viimased liigamängud jäävad aastate taha ning käisin seetõttu, et mõned sõbrad mängisid ning sai siis neile kaasa elatud. Kahjuks on meeles ainult ebameeldivad asjad - pidev venekeelne lausropendamine, tribüünidel rõvetsemine purjus peaga, vägagi ühekülgsed mängud, staadioni kehv või puuduv infrastruktuur (pole WC-d, ei saa pudelit juua osta). Mäng tundub kuidagi kaugel olevat...nagu vaataks TV-st....ei suutnud mängu sisse elada. Aga kohale minnakse sporti vaatama just emotsiooni pärast, et olla mängus osaline. Koondise mängudel ei teki probleemi...ei kossus, ei jalkas...on mängu, on emotsiooni...tuled ära hea tundega.

Aramis
22.08.07, 18:42
Ma siin nõustuks eelkõnelejaga. Kuigi ma kossu liiga tasemel käin tavahooajal vaatamas sama tihti kui vutti(ehk kord hooajal), siis POs saab seda tihemalt tehtud. Ja ei saa rääkida, et mulle korvpall siis vaadata rohkem meeldiks kui jalgpall. Muidu ma ei käiks vähemalt kord hooajal mõnda Bundesliiga mängu Saksamaal vaatamas. Ent ometigi need Semi poolt mainitud põhjused annavad selle, et kuigi Tallinna mõnele staadionile on küll autoga veerand tunni tee, siis ei tõmba sinna kuidagi.

uvv
27.08.07, 13:58
ma jupp aega mõtlesin, et kuhu seda kirjutada.
lõpuks sain aru.

Vaatasin reedel A.Le Coq Arena kõrval, kunstmuruplatsil, kuidas teineteiselt võtsid mõõtu Emmaste ja Tabasalu. Kunstmuruplats on Emmaste koduväljak.
Proovisin nii ja proovisin naa, aga seda ei suutnud ma kaaslasele selgeks teha, mis on Flora III duublil pistmist kauni paigaga ilusal saarel nimega Hiiumaa. Proovisin enne vaheaega kõige robustsemalt, palusin, et kutid, kes on Hiiumaal käinud ka muu seltskonnaga kui ainult oma ema-isaga, tõstaks käe. Keegi ei tõstnud ja nii kukkus kokku minu viimane väljapakutud variant Emmaste nime õigustamiseks.
Ometi ei kaotanud ma kõiki duelle selles väitluses. Õige pea, teise poolaja alguses, märkas mu teravasilmne kaaslane, et ühel Emmaste klubi liikmel oli seljas Flora logoga jalkasärk. Teistel kenad rohelised, samasugused kui Floral kunagi, kiri kõhul, et Radiolinja, mängijal nr. 13 aga seljas lausa Flora logoga särk. Miks? Ja minul vastus, mis sellel korral kaubaks läks: 13 ema ei olnud lihtsalt logo särgi küljest lahti arutanud. Seda mu kaaslane uskus.
Siis hakkas aga minu enda südametunnistus piinama. Sellel mängul oli ka ju kohtunik. Ja kuna Flora III duubel, nimega Emmaste mängis Tabasalu kuttide vastu selgelt paremat jalgpalli sellel õhtul, tekkis minus ärevus...
Miks peaks kannatama ülejäänud meeskond? Miks peaks õiglaselt väljateenitud võidu käest andma ainult sellepärast, et üks meeskonnaliige kannab võõra võistkonna mundrit? Sest kas ei ole nii, et meeskonna vorm on kokkulepitud asi ja ei kuulu vahetamisele oma suva järgi? Püüdsin probleemi kohtunikule teada anda. Ja siis tuli pomm, kohtunik kelle nime ma ei tea, aga kes tundus olevat "paberitega", teatas, et see kelle mängu ta vilistas, ei olegi Emmaste vaid hoopis Flora III duubel, ja et nad võivad kanda Flora vormi küll. Et minu karp täiesti lahti kukuks, siis vastas ta mu küsimusele, et kui nii ja et kui väljakul võib olla mistahes mundris, et kas ma võiks siis laenata oma roosatriibulist särki ka muidu sinises mängivatele Tabasalukatele: jah, võib kui seal on number peal!
Ma saan aru küll, et kohtunik tegi nalja. Ja et kui Meistriliiga mängus läheks Martin Reim platsile sinise särgiga, millel tekst Mina kitse ei pane ja selle seljal nr. 8, siis saadetaks ta platsilt vähemalt korraks ära.
Aga sellest, miks mängib teises liigas meeskond, kes ei ole seesama meeskond ja miks teises liigas kehtivad teised reeglid kui kehtivad kõrgemates, ma enam päriselt aru ei saanud. Mõtlesin ja murdsin pead. Ja tsiteerides klassikuid, muutusin väga kurvaks, kui sain aru, et seda lugu kirja pannes, saavad mind mõned jälle virisemises süüdistada. Ja selles ka, et ma midagi ei tee. Aga nagu ütleb seesama klassik, tõde on tähtsam kui miski muu, siis otsustasin ma loo kirja panna. Sest minu meelest on selles loos vastus olemas selle foorumi küsimusele.
Niikaua, kui jalgpalli korraldajad ei võta jalgpalli tõsiselt, ei võta seda ka publik. Ja koondise mängudel on rahvas kohal just seetõttu, et seal on platsil sinises särgis mehed, kellele mitte keegi ei saa täielikku hoolimatust ette heita. See, mis toimub aga meil endal kodus, on õudne.
Nii mõtlesin ma, olles nädalavahetusel tühjaks neelanud kaks karikat. Esimene neist, kirjeldatud varjuteater südalinnas, endisel karjamaal, kahe raudtee vahel, kus mentaliteet on endiselt karjamaa oma ja teine laupäeval Kadriorus, kus kaks Eesti justkui parimat klubi, jooksva tabeli põhjal, mõnitasid lõunamaalt saabunud vanainimest, pakkudes talle kõige ilgemat klubijalgpalli, mida vanake ilmselt kunagi "parimate" esituses näinud on.

lubasin olla sellest teemast eemal. nõrk inimene, ei ole midagi teha.
lootus sureb lihtsalt viimasena.

dobermann
27.08.07, 14:41
tänases Postimehes (paberil) pole ühtegi rida möödunud nädalavahetuse MLi mängudest, on artiklid rannavõrkpallist, vehklemisest, kergejõustikust, vormelitest, käsipallist jpt või ma lihtsalt ei oska ridade vahelt lugeda!?!

urmar
27.08.07, 17:18
ma jupp aega mõtlesin, et kuhu seda kirjutada.
lõpuks sain aru.

Vaatasin reedel A.Le Coq Arena kõrval, kunstmuruplatsil, kuidas teineteiselt võtsid mõõtu Emmaste ja Tabasalu. Kunstmuruplats on Emmaste koduväljak.
Proovisin nii ja proovisin naa, aga seda ei suutnud ma kaaslasele selgeks teha, mis on Flora III duublil pistmist kauni paigaga ilusal saarel nimega Hiiumaa. Proovisin enne vaheaega kõige robustsemalt, palusin, et kutid, kes on Hiiumaal käinud ka muu seltskonnaga kui ainult oma ema-isaga, tõstaks käe. Keegi ei tõstnud ja nii kukkus kokku minu viimane väljapakutud variant Emmaste nime õigustamiseks.
Ometi ei kaotanud ma kõiki duelle selles väitluses. Õige pea, teise poolaja alguses, märkas mu teravasilmne kaaslane, et ühel Emmaste klubi liikmel oli seljas Flora logoga jalkasärk. Teistel kenad rohelised, samasugused kui Floral kunagi, kiri kõhul, et Radiolinja, mängijal nr. 13 aga seljas lausa Flora logoga särk. Miks? Ja minul vastus, mis sellel korral kaubaks läks: 13 ema ei olnud lihtsalt logo särgi küljest lahti arutanud. Seda mu kaaslane uskus.
Siis hakkas aga minu enda südametunnistus piinama. Sellel mängul oli ka ju kohtunik. Ja kuna Flora III duubel, nimega Emmaste mängis Tabasalu kuttide vastu selgelt paremat jalgpalli sellel õhtul, tekkis minus ärevus...
Miks peaks kannatama ülejäänud meeskond? Miks peaks õiglaselt väljateenitud võidu käest andma ainult sellepärast, et üks meeskonnaliige kannab võõra võistkonna mundrit? Sest kas ei ole nii, et meeskonna vorm on kokkulepitud asi ja ei kuulu vahetamisele oma suva järgi? Püüdsin probleemi kohtunikule teada anda. Ja siis tuli pomm, kohtunik kelle nime ma ei tea, aga kes tundus olevat "paberitega", teatas, et see kelle mängu ta vilistas, ei olegi Emmaste vaid hoopis Flora III duubel, ja et nad võivad kanda Flora vormi küll. Et minu karp täiesti lahti kukuks, siis vastas ta mu küsimusele, et kui nii ja et kui väljakul võib olla mistahes mundris, et kas ma võiks siis laenata oma roosatriibulist särki ka muidu sinises mängivatele Tabasalukatele: jah, võib kui seal on number peal!
Ma saan aru küll, et kohtunik tegi nalja. Ja et kui Meistriliiga mängus läheks Martin Reim platsile sinise särgiga, millel tekst Mina kitse ei pane ja selle seljal nr. 8, siis saadetaks ta platsilt vähemalt korraks ära.
Aga sellest, miks mängib teises liigas meeskond, kes ei ole seesama meeskond ja miks teises liigas kehtivad teised reeglid kui kehtivad kõrgemates, ma enam päriselt aru ei saanud. Mõtlesin ja murdsin pead. Ja tsiteerides klassikuid, muutusin väga kurvaks, kui sain aru, et seda lugu kirja pannes, saavad mind mõned jälle virisemises süüdistada. Ja selles ka, et ma midagi ei tee. Aga nagu ütleb seesama klassik, tõde on tähtsam kui miski muu, siis otsustasin ma loo kirja panna. Sest minu meelest on selles loos vastus olemas selle foorumi küsimusele.
Niikaua, kui jalgpalli korraldajad ei võta jalgpalli tõsiselt, ei võta seda ka publik. Ja koondise mängudel on rahvas kohal just seetõttu, et seal on platsil sinises särgis mehed, kellele mitte keegi ei saa täielikku hoolimatust ette heita. See, mis toimub aga meil endal kodus, on õudne.
Nii mõtlesin ma, olles nädalavahetusel tühjaks neelanud kaks karikat. Esimene neist, kirjeldatud varjuteater südalinnas, endisel karjamaal, kahe raudtee vahel, kus mentaliteet on endiselt karjamaa oma ja teine laupäeval Kadriorus, kus kaks Eesti justkui parimat klubi, jooksva tabeli põhjal, mõnitasid lõunamaalt saabunud vanainimest, pakkudes talle kõige ilgemat klubijalgpalli, mida vanake ilmselt kunagi "parimate" esituses näinud on.

lubasin olla sellest teemast eemal. nõrk inimene, ei ole midagi teha.
lootus sureb lihtsalt viimasena.

see on teine liiga, aga Meistriliigas on sama probleem, kui Maardus registreeritud klubi kannab Tallinna nime, äkki hakkad lähemalt uurima? :)

Stella89
27.08.07, 18:53
Ausate võtetega me jalgpalli enam populaarsemaks muuta ei suuda.Ainus võimalus oleks kollane meedia,kuid see mõte vist paljudele ei meeldi.Praeguse seisuga tundub, et Pohlakust on üritatud lüüa selline omapärane karakter,kuid selliseid inimesi võiks rohkem olla.Tuleb JUSTilt abi küsida :)
Aga mina näiteks ei käi eestikatel sest kui mulle ürituse toimumisaega pidevalt ette ei söödeta siis ma ei ole üldse millegist teadlik.Ja ise ei viitsi otsida ka.SAmuti need mängud toimuvad x-kohtades ja ma ei ela Tallinnas ja ma ei oska kohale minna.Psühholoogiline moment selle asja juures on vb see,et inimestele meeldib minna sinna, kus palju rahvast ning eestikatel seda pole.

sosku
27.08.07, 20:36
Püüdsin probleemi kohtunikule teada anda. Ja siis tuli pomm, kohtunik kelle nime ma ei tea, aga kes tundus olevat "paberitega", teatas, et see kelle mängu ta vilistas, ei olegi Emmaste vaid hoopis Flora III duubel, ja et nad võivad kanda Flora vormi küll.
Mitte, et see oluline oleks, aga Karutoomi Ain oli see mees.

gianluca
28.08.07, 09:34
Väike näide möödunud nädalavahetusest.
Reedene tööpäev sai varakult lõpetatud ning polnud aega internetist kontrollida, kus Tartus toimub Tammeka-Flora mäng. Kuna Eesti Ekspressi tv-kavas on reeglina ka liigamängude toimumine kirjas, siis saigi see võetud aluseks - vastavalt siis suund Tammeka staadionile.
Järgmine huumor - helistades 1182, et mis aadressil on Annelinna staadion, kunstmuruväljak jne (käinud olin ennegi aga täpset kohta ei mäletanud), öeldi vastuseks sellist staadioni pole üldse olemas:)
Õnneks aitas kõne Senaatorile hädast välja.
Kui nagu staadionile jõudmine on nii keeruline protsess, siis miks inimesed üldse peaksid tahtma seda ülesse leida???

Vähetuntud vutivaatleja
28.08.07, 14:02
... helistades 1182, et mis aadressil on Annelinna staadion, kunstmuruväljak jne (käinud olin ennegi aga täpset kohta ei mäletanud), öeldi vastuseks sellist staadioni pole üldse olemas:)
Õnneks aitas kõne Senaatorile hädast välja.
Kui nagu staadionile jõudmine on nii keeruline protsess, siis miks inimesed üldse peaksid tahtma seda ülesse leida???

See on eelkõige just infotelefoni kala. Ma usun, et me võime jäädagi siin kõnelema infotelefonide mõttetusest ja tegeliku info mittevaldamises sõltumata valdkonnast. Näitena võin tuua üsna tuntud taksofirma numbri mitteomamise. Seega olen ise juba ammu loobunud infotelefoni muuks kasutamast, kui meelelahutuslikel eesmärkidel.

Erko
28.08.07, 16:05
Kuidas saada publikut juurde? Tuleks kodudesse saata neid reklaamlehti, mida saadavad erinevad kaplused ja kes iganes veel. Siis võib vähe rohkem kindel olla, aga inimesed on mängust teadlikud.

Juveman
28.08.07, 16:18
See on eelkõige just infotelefoni kala.

Ei ole päris nõus. Minu tutvusringkonnas on mitmeid inimesi, kes minult pidevalt küsivad, et kus Vapruse mäng toimub. Nad satuvad mängule harva ning ei oska arusaada, et Vaprus mängibki peamiselt ikka Kalevi staadionil. Ja kust seda välja lugeda annakski? Meie siin jah loeme soccernet.ee-st või mingist teisest portaalist või teame lihtsalt, et muidugi siin või seal, ent inimene, kes ei surfa sellistes kohtades ei saa ka mujalt informatsiooni, et kodumeeskond mängib ning seda just näiteks Kalevi staadionil.

Erko
28.08.07, 16:25
Ei ole päris nõus. Minu tutvusringkonnas on mitmeid inimesi, kes minult pidevalt küsivad, et kus Vapruse mäng toimub. Nad satuvad mängule harva ning ei oska arusaada, et Vaprus mängibki peamiselt ikka Kalevi staadionil. Ja kust seda välja lugeda annakski? Meie siin jah loeme soccernet.ee-st või mingist teisest portaalist või teame lihtsalt, et muidugi siin või seal, ent inimene, kes ei surfa sellistes kohtades ei saa ka mujalt informatsiooni, et kodumeeskond mängib ning seda just näiteks Kalevi staadionil.

Täpselt! Kogu seda infot peab otsima, mitte ei söödeta seda lihtsalt sisse. Ma ei tea kas ma olen siin seda maininud, aga korra juhtus mul nii, et reedel ja laupäeval mul nett oli maas ja siis ma olin suht segaduses laupäeval, sest ei teadnud, mis kellast mäng oli. Tavaliselt kui mõnda sõpra mängule kaasa kutsun, siis kuuldakse mängust enamasti esimest korda.

PETSINHO
28.08.07, 18:53
Täpselt! Kogu seda infot peab otsima, mitte ei söödeta seda lihtsalt sisse. Ma ei tea kas ma olen siin seda maininud, aga korra juhtus mul nii, et reedel ja laupäeval mul nett oli maas ja siis ma olin suht segaduses laupäeval, sest ei teadnud, mis kellast mäng oli. Tavaliselt kui mõnda sõpra mängule kaasa kutsun, siis kuuldakse mängust enamasti esimest korda.

Nii ta on...sõbrad,keda mängule kutsun teevad suured silmad "et täna mäng vä"? Ja mis saaks küll ilma internetita...siis vist poleks üldse aimu,et mis mäng ja kus kohas.
Aeg-ajalt siiski olen ajalehtedest pisikesi nupukesi leidnud.Parem seegi,kui mitte midagi.

Raimo
28.08.07, 21:35

Pärnus kui suht väikeses asulas on just suurepärane võimalus klubil näidata oma initsiatiivi. Kalevi selts korraldab suviti oma suvemänge ja on alati saanud linnaga kokkuleppele soodsamatel tingimustel oma plakatite levitamiseks linna infostendidel. Lisaks on inimesed käinud ise plakateid kauplustesse panemas jne. Vaprus võiks siin kasutada klubi noori, kes käiksid poodidesse plakateid pakkumas ja olen veendunud, et linn nõustuks ka oma infostendidele plakateid riputama.
Nii et siin ei saa alaliitu või teisi küll süüdistada.
Muide, võin enda vaatevinklist öelda, et pole ka eriliselt kossureklaame näinud, kui nüüd koondise tänavaplakatid välja arvata. Infot lihtsalt tuleb uksest-aknast sisse, nii et sa võid Eesti Ekspressi esikaanel (mis on trükimeedias üks hinnatumaid reklaampindasid) avaldada leheküljelise reklaami, kuid suure tõenäosusega ei märkaks seda ikkagi keegi.
Siinkohal võikski esitada küsimuse: milline spordiklubi reklaamis enda üritust hiljuti Eesti Ekspressi esikaanel?

milkshake
01.09.07, 13:01
Vanasõna: "Kes täna Tallinnas elavatest foorumlastest Arenale Tallinna tuliseimat derbit vaatama ei lähe, sel pole siia teemasse enam mölisemiseks asja".

gianluca
27.09.07, 17:39
Väike lootus siis jalgpallil ka televisiooni jõuda uuest hooajast:

Novembris läheb eetrisse Kalev Meedia Gruppi kuuluva telekanali Kalev Sport esimene saade. Kohalikud spordialad – korvpall, jalgpall, võrkpall, käsipall – saavad kanalis suurima eetriaja, kirjutab SL Õhtuleht.

Esialgu on spordikanal nähtav vaid kaabelvõrgus, ent kui saadakse kultuuriministeeriumilt digitelevisiooni ringhäälinguluba, saab kanalit näha kõikjal Eestis.

«Hakkame näitama jalgpalli, korvpalli, käsipalli ja võrkpalli liigamänge – kokku viit-kuut kohtumist nädalas –, rahvusvahelisi võistlusi, vestlussaateid ja muud säärast. Uudiste maht on suur,» lausus Kalev Spordi peaprodutsent Toomas Lepp.

http://www.postimees.ee/130907/esileht/sport/282506.php

martkyeah
28.09.07, 13:48
Keegi hea inimene voiks Eesti jalgpalli (äkki ka korvpalli) siis hakata Kalev Sport'i pealt saatma ka internetti. Selleks voiks kasutada Sopcast'i. Kui on vaja abi selle ylesseadmisega, siis aitan loomulikult hea meelega.

aanvaller
28.09.07, 17:14
Tõesti, sest ega välismaalt seda muidu võimalik näha pole.. Ainult kui digile läheks kanal.

marcello
28.09.07, 18:54
Ringhäälinguseaduse kohaselt on kultuuriministeeriumil esitatud taotluste menetlemiseks ja digitaalringhäälingulubade väljaandmiseks aega kolm kuud, kuid ilmselt sünnib otsus pisut varem.

See siis Kalev Sport kohta käivast artiklist.
Iseasi mida see tähendab.

HABE
03.10.07, 21:09
No nii, Esiliiga tänased mängud ja publiku arvud peaks ütlema kõik: PEALINLASED EI JÕUA KELL 17.00-ks STAADIONILE.
Mängu aja võiks ju panna nii et publik jõuaks ja arvestada tuleks ka, et Eestis ei ole tippjalgpallureid isegi meistriliiga meeskondades. Nad peavad ka leiva pealse jaoks igapäevatööd tegema.

PETSINHO
03.10.07, 22:57
Täna alanud Eesti korvpalli meistrivõistluste keskset kohtumist Rocki ja Kalevi vahel oli kaemas pea 4000 inimest.Seevastu laupäevast liigamängu liider meeskond Levadia ning Narva Trans vahel oli vaatamas 120 pealtvaatajat.
Eks suurt rolli mängib see,et kossu vaadates istud soojas saalis ja limpsid õlle,ega ole sõltuv ilmast,tulgu või pussnuge taevast.

ALEKOK
03.10.07, 23:46
Täna alanud Eesti korvpalli meistrivõistluste keskset kohtumist Rocki ja Kalevi vahel oli kaemas pea 4000 inimest.Seevastu laupäevast liigamängu liider meeskond Levadia ning Narva Trans vahel oli vaatamas 120 pealtvaatajat.
Eks suurt rolli mängib see,et kossu vaadates istud soojas saalis ja limpsid õlle,ega ole sõltuv ilmast,tulgu või pussnuge taevast.

Kas Levadia-Trans mäng polnud mitte eile vms?

marcello
03.10.07, 23:53
Kas Levadia-Trans mäng polnud mitte eile vms?

Mis vahet sel on? Point jääb ju samaks.

PETSINHO
04.10.07, 01:04
Just nimelt,teisipäev oli see.krt,mõtted olid mujal...

elx
04.10.07, 10:59
nüüd muidugi tuleks rääkida ka sellest kuidas mängule jõudmiseks infot peab koguma - eile tahtsin minna esiliiga Levadia - Kalju mängu vaatama. Mis te pakute, kuidas saab infot selle kohta kus staadionil mäng toimub ning kus see staadion üldse asub? Miks peab inimene, kes tahab kuhugi staadionile jõuda googeldama?? No ja loomulikult see kellaaeg.. teiseks poolajaks minek tekitab teatud küsitavust mineku mõttekuse kohta.

ROOTSI KUNN
04.10.07, 11:01

Korvpalliliidu koduleht annab 3000 ja tegelikkkus on ilmselt 2000 pealtvaatajat. Ülikooli spordihoonesse lihtsalt ei mahu rohkem. Vähemalt nii väitis mulle üks Rocki ametnik ,kui ma viimati Tartus käisin . Aga vahet pole. Nii kaua ,kui Tartus ja enamikes teisteski linnades mängitakse jalgpalli pommiaukudes ja medalid lähev järgmised kümme aastat jälle kõik Tallinna klubidele siis pole mõtetki suuremast publikust unistada.

budu
04.10.07, 11:42
Korvpalliliidu koduleht annab 3000 ja tegelikkkus on ilmselt 2000 pealtvaatajat. Ülikooli spordihoonesse lihtsalt ei mahu rohkem. Vähemalt nii väitis mulle üks Rocki ametnik ,kui ma viimati Tartus käisin . Aga vahet pole. Nii kaua ,kui Tartus ja enamikes teisteski linnades mängitakse jalgpalli pommiaukudes ja medalid lähev järgmised kümme aastat jälle kõik Tallinna klubidele siis pole mõtetki suuremast publikust unistada.

aga kas peale remonti sinna kohti mitte juurde ei tulnud???

eika
04.10.07, 12:59
Eile linnas ringi käies (täpsemini Balti Jaamas :D) jäi silma võrkpalli tänavareklaam. Et Selver ja mingi teine meeskond mängivad ja soojendab neid A-Rühm. Kus jalgpalli sellised reklaamid on? Ja seda, et Rock ja Kalev mängivad teadsin ma juba peast, sest seda korrutati pidevalt uudistes ja igal pool. No kurat, Jalgpall peab ennast ka meediasse murdma, kui tahab publikut saada.

zaz
04.10.07, 13:27
Asi vaikselt arenebki juba...
Flora kodumängudel lastakse kõlaritest juba Tanel Padar & The Suni muusikat näiteks :D

uvv
04.10.07, 14:37
kus on urmari asjalik seletus, et sellised publikunumbrid ongi normaalsed?
kes selle seletuse ära kustutas?

Raimo
04.10.07, 15:47
kus on urmari asjalik seletus, et sellised publikunumbrid ongi normaalsed?
kes selle seletuse ära kustutas?

uvv, Sulle kui R2 staa˛ikaimale tegijale selline küsimus, et kas R2 oleks valmis uuel hooajal nt Kaleviga koostöös tegema kuulajamänge, kus Kalev jagaks kuulajatele klubi fännisümboolikat ja pileteid, sh hooajapileteid, ning R2 aitaks oma saadetes reklaamida Kalevi kodumänge.
Nii hommiku- kui lõunaprogrammis annaks kindlasti asi kenasti välja mängida ja sedasi kogu siinset jalgpalli propageerida. Nagu paljud ütlevad, siis eelinfo mängude kohta on kehv, Raadio 2-l on aga päris hea kuulatavus.

uvv
06.10.07, 01:19
on kehv jah. ja r2 kuulatavaus on kindlasti ok.
aga edasine on ilmselt priva teema.

benny
06.10.07, 14:28
irwww head wennad olete siin arwate t6esti et keegi tahab kaa waadata eesti liigat irww tra mingid sitad m2ngjad nagu sahovaiko ja sellised tra drogba teex yxi ka p2he florale!!!!! kes nii m6tetut amat66r jalkkat ikka tahax waadata

magnisco
06.10.07, 14:34
irwww head wennad olete siin arwate t6esti et keegi tahab kaa waadata eesti liigat irww tra mingid sitad m2ngjad nagu sahovaiko ja sellised tra drogba teex yxi ka p2he florale!!!!! kes nii m6tetut amat66r jalkkat ikka tahax waadata

Sa oled täielik debiilik. tegelt ma ei viitsi sinu peale isegi vihastada

hofnar
06.10.07, 15:23

irw klassika!

Graeme
06.10.07, 22:22
Miks?

Vaadake bennykat seks?

Delfi korvpall...
Päev enne kalevi/rocki mängu tuleb juba uudis,et mäng tulemas ja võibolla ka väike uudis lisaks.Rahvas kommib,tekivad vaidlused,vastaseisud ja huvi mängu vastu.Mängu ajal ja peale mängu saavad teemad 300-400 kommi tulemus pannakse üles kohe peale mängu lõppu.Kalev-Rocki mängudel täismaja!

Delfi jalgpall...
Ronaldo:Varsti olen jälle ilus!
Manu võitis suurelt!
Ajaxi eurohooaeg on lõppenud!
JNE igast sitta ime,et siis tatid kõik Ronaldo/Drogba fännid pole ja eesti liigast midagi ei tea kui ilmubi mingi uudis Eesti liigast siis tavaliselt järgmine päev alles praeguseks pole peale inglismaa liiga sinna mingit uudist ilmunud tänastest mängudest.
Kõik algab pisiasjadest.

Keda süüdistada?Eesti klubisi kuna nad ei oska enda nina kuhugi toppida kuhu vaja,jääb tunne nagu nad ei tahakski omale fänne.

Erko
06.10.07, 23:20
No selle jaoks tulebki erinevaid uudiseid kommenteerida. Kõik, kes toetavad Eesti jalgpalli peaks seda ka välja näitama. Muidu meil ongi puudu suurtest rivaalitsemistest. Tegelikult ega kossus ka parem seis pole. Kalev ja Rock on ainuke vastasseis, mis tõsiselt huvi pakub. Jalgpallis on meil muidugi olemas Flora vs Levadia, aga kuna Levadia on sammujagu Florast taseme võrra kõrgemalt, siis see nii palju kirgi ei küta. Lisaks puuduvad Levadial nö tülinorivaid fännid, kes delfis ja kus iganes seda kirge üles kütaks. Kuigi peab ka mainima, et Tuleviku ja Kalevi vahel hakkab vaikselt selline vastasseis tekkima, mis on igati positiivne. Aavo Sarap pani sellele väga kümnesse pealkirja "amatööride tiitel". See hooaeg tundub, et Kalev on selle võitnud, aga kui järgmisel hooajal Tulevik ja Kalev jälle selle koha eest tasavägiselt võitlevad, siis võib see ka järjest rohkem kirgi kütta, sest mõlemal leidub sõnakaid poolehoidjaid.

käbi
06.10.07, 23:25
Täna oli kyll suht vaikus ju. Mingi riim on vaja välja mõelda, isegi käin vähe kohal kui kohal siis võtaks ikka viisijupi ka üles.

magnisco
06.10.07, 23:27
Tartu derbyd olid ikka väga kõva publiku huviga(Eesti kohta). Kahju, et neid enam pole.

Erko
06.10.07, 23:33
No Sarapit ikka sõimati ja eelmine mäng Kuressaarega oli seda viisijuppi isegi kuulda. Vähemalt on tekkinud staadionile häälekamad poolehoidjad ja niisama kuivad plaksutamist enam ei ole, küll see asi ka edasi areneb. Tartu derby oli jah ka päris huvitav alati, aga noh samas on jälle ühendklubina suurem lootus meistriliigas läbi lüüa ja sellega huvi tartlaste hulgas kasvatada.

jethro
07.10.07, 13:10
Nägin just mingit rallispordi saadet telekast, kus intervjueeriti mingeid mõttetuid noori kardisõitjad (keda on umbes 100 kuni 1000 x vähem kui noori jalgpallureid).
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Kuna antud teema all on 99% sõnavõtte mittekonstruktiivsed, siis liitun nendega ning küsin - mida krt tehti jalgpalli populariseerimise mõttes enne 1940-t, et Eesti liiga mänge käis pidevalt vaatamas üle 1000 inimese?
Teine küsimus on konkreetsem -mitu poissi tidrikut käib pealinnas Flora süsteemis trennis?

kullu
07.10.07, 18:52
Ei oska õelda. Aga arvan et põhiline põhjus miks ei käida vaatamas on se et lihtsalt ei viitsita ja kuna need Meistriliiga mängud on laüpäviti, siis vanemad on reedel kuksil pidudell käinud ja laupäeval on sjuke pohmakas et ei saa voodist väljaga ise ei käi sellepärast et elan suht kaugel. Ja no kure staadjon se on ka sjuke nagu ta on ülejäänute kohta ei oska õelda.

Olympi
07.10.07, 19:11
Mängupäevas pole midagi viga. Lihtsalt pole mille pärast minna. Ja kui veel lisaks on staadionid ka räbalad. Kuid nüüd hakkab asi vaikselt paranema: MT staadionit juba renoveeritakse, Tuleviku statkat hakatakse kindlasti lappima, EJL tahab Kure staadioni korda teha ja Pärnus hakkavad ka varsti asjad liikuma.

kullu
07.10.07, 19:23
NO ega päeval ei ole midagi viga muidu jh. Aga kui nii võtma et ei ole mõtet minna siis ei viitsigi keegi minna ja kui õelad et pole mida vaadata siis mis te tahate mingeid drogbasid buffone ja teab mida veel siia w kõik eesti tiimid tuleks maha müüa ja mida veel teha et drogba ära osta ja talle veel palka ka maksta ja ta ei tuleks siia mingil juhul nii või naa.

magnisco
07.10.07, 19:26
Kuid nüüd hakkab asi vaikselt paranema: MT staadionit juba renoveeritakse

Nagu mina aru olen saanud siis tribüün jääb ikka samaks, lihtsalt väljak tehakse korda ja vist pannakse paremad jooksurajad ümber.

kullu
07.10.07, 19:27

Valus vend oled lase edasi 100-ga. Fänna drogbat ja edu sulle .

TeeleS
08.10.07, 21:50
Maag Tammeka esindusmeeskonna kodumängude keskmine pealtvaatajate arv on hetkel 166, mis on minu arvates Eesti Meistriliiga kohta täitsa korralik näitaja.

Arvatavasti on seda siin teemas juba mainitud, aga teen seda siis uuesti, et korralikud tribüünid ja katused nende kohale oleks väga teretulnud. Praegu on seis selline, et vihmase ilmaga liguneb platsi ääres umbes kümme inimest, kellest ka vähemalt pool on mängijate enda sõbrad-tuttavad, klubide tegelased vms.

Ja siis selline toredus nagu reklaam, reklaam, reklaam. Väike klipp teles mingil heal ajal, kui inimesed tööpäevast puhkavad ja diivanis lösutavad, võiks samuti mingi hea hulga vaatajaid platsi äärde tuua. Raha küll läheks korralik summa, aga samas...no, ega tulemust enne ei tea, kui asi järele proovitud saab. Seda isegi vist prooviti mingiaeg, aga hetkel ei tule absoluutselt meelde, kas oli tegemist kõigi ML mängude mainimisega või mingi kindlaga ja kas selllest ka abi oli. Aga näiteks kui iga klubi annaks mingi kindla summa ja kamba peale ostetaks nt 20 sekundit eetriaega vms, saaks võib-olla midagi korralikumat. Siin tuleb jälle see asi, et päris mitu klubi on amatöörkubid ja neil pole seda raha vist eriti kuskilt võtta...
Infolevik on üldse praegu selline, et mängudest teavad põhimõttelised inimesed, kes on asjaga mingitpidi seotud või on nendest kuulnud oma sõpradelt-tuttavatelt. Need, kel Eesti jalgpalliga nö "otsest kontakti" pole, ei teagi võib-olla, et midagi sellist nagu Meistriliiga või Esiliiga aset leiab.

Ja siis see päev. Iseenesest on laupäev hea, aga kui vaadata näiteks Tartut, siis on see ülikoolilinn ja suhteliselt suur osa üliõpilastest käib kooli väljaspoolt Tartut, seega sõidavad nad nädalavahetuseks koju ja ma arvan, et pole eriti palju selliseid, kes kojusõidu ja ML mängu vahel valides viimase kasuks otsustaksid. Aga samas kohalike jaoks on laupäev väga hea päev, kasvõi perega staadionile tulemiseks. Ning aeg-ajalt on mängud ka teisipäeval, kui ka üliõpilased linnas on...nohjah..

Ärge näkku lööge, aga vot nii ma mõtlesin.

mazz
08.10.07, 22:32
Maag Tammeka esindusmeeskonna kodumängude keskmine pealtvaatajate arv on hetkel 166, mis on minu arvates Eesti Meistriliiga kohta täitsa korralik näitaja.

Minu arust see on masendavalt alla käinud. Kunagi oli Tamme st. kunstmuru kõrval derbit vaatamas koguni neljakohaline number pealtvaatajaid. Kui ma kahe aasta eest ise esimesi kordi Tartus mänge vaatasin, siis tribüün oli alati meeldivalt rahvast täis, kuigi vaikne. Praeguseks on asi vastupidi - tekkinud on kaasaelav fännigrupp, aga rahvast kokkuvõttes armetult vähe.

Eks need nimevahetused ja ühinemine on oma jälje ikkagi jätnud. No milleks toetada meeskonda, keda järgmine hooaeg lihtsalt enam ei ole.

Tartu publikunumbrid:

2005 - 326 (Merkuuri ja Tammeka keskmine)
2006 - 246 (Maagi ja Tammeka keskmine)
2007 - 166

YuWo
08.10.07, 23:24
see et eestis pole palju publikut näitab seda kui vähe eestlased tegelikult asjast huvitatud on ja kui palju jalgpalli armastavad

nurmalna
09.10.07, 00:43
see et eestis pole palju publikut näitab seda kui vähe eestlased tegelikult asjast huvitatud on ja kui palju jalgpalli armastavad

Vot Sina tabasid küll nüüd naelapea pihta. :)

Olympi
09.10.07, 07:57
Läti LFF on kuskil mingi asja teistmoodi käima pannud ja pblikunumbrid on ka kohe rõõmustavalt suured. Niiet EJL võiks natukene oma Läti ametivendade käest õppida seda asja.

http://www.lff.lv/lv/virsliga/fixtures/2007/2/22/

duff_K
09.10.07, 10:53
läti jalgpalliliidu leht on iseenesest juba natuke atraktiivsem kui eesti oma ..... kahjuks on see staadioni teema suht valus koht..... kui staadionid oleks korras ja seal oleks mugav ning mõnus olla, siis võiks rääkida ka korraliku marketingu tegemisest....... Kalju on selles suhtes positiivne näide, et selline tribüüni lahendus nagu neil seal on oleks väga sobiv enamustele meistriliiga klubidele(lisaks on neil seal all ju täiesti tip-top riietusruumid) ....äkki keegi oskaks öelda kui palju see jutt neil maksis ? ....... lisaks on neil ka juba vist eesti klubidest parim turundus .... nemad tegid selle asja ju nullist seal......paljudel klubidel on tegelikult juba mingi põhi olemas....idee järgi peaks renoveerimine ju odavam olema? ( ma küll ei ole kursis väga ehitusmaailmaga)...... näiteks Kalevil on olemas põhim väga hea põhi millest saaks teha igati korraliku jalgpalli keskuse, aga sinna oleks vaja ka väga suuri summasid....kuid nagu olen kuulnud, siis mõne aasta pärast hakkavad ka seal toimuma suuremad ehitused.... aga nagu ikka raha-raha ja veelkord raha oleks vaja

YuWo
09.10.07, 13:59
mina arvan pigem et asi on väheses jalgpalli staadionides ja heades treenerites , sest tallinnas on enam vähem staadioneid aga näiteks loksal , sakus see on ju jube see on lihtsalt kartulipõld koos väravateda ja ma arvan et seal pole vast kedagi head treenerit kah , ning sellest tulebki see et paljudes kohtades pole võimalik lihtsalt treenida nii palju et mängja suudaks areneda ja sest pole lihtsalt nii head staadionit ja ega ma olen kindel et üle eesti väikeklubides on palju häid mänjaid kellest saaks asja aga lihtsalt neil pole võimalust kuna keegi ei otsi neid ja siis mängidakse rohkem oma lõbuks ja kuna pole head meeskonda kes esidaks eesti meistriliiga tasemel enda meeskonda siis ei saa ka need vähesedki asjahuvilised mõnu tunda vaatamisest , sest kartulipõllul ei saa ju eesti meistriliiga mänge korraldada ja ega seal treenimine ole kah suht halb.

Martin
09.10.07, 14:15
Eks need nimevahetused ja ühinemine on oma jälje ikkagi jätnud. No milleks toetada meeskonda, keda järgmine hooaeg lihtsalt enam ei ole.
Tartu publikunumbrid:
2005 - 326 (Merkuuri ja Tammeka keskmine)
2006 - 246 (Maagi ja Tammeka keskmine)
2007 - 166

Ma ei tea, kas sellel on mingi mõju, kuid 2005. aasta oli vist aeg, mil ma TPMis töllerdasin, mis tähendas iganädalasi lugusid nii enne kui ka pärast mänge. Ehk oli abi. Ehk mitte. Kuid praegu igatahes midagi ei ilmu.

Raimo
09.10.07, 15:01
ega ma olen kindel et üle eesti väikeklubides on palju häid mänjaid kellest saaks asja aga lihtsalt neil pole võimalust kuna keegi ei otsi neid ja siis mängidakse rohkem oma lõbuks.

kas sa Mait Nõmmet tead?

YuWo
09.10.07, 15:32
ei , mis siis ?

Darren
09.10.07, 16:24
A kas sa Raimo Nõud tead?

Raimo
09.10.07, 16:55
ei , mis siis ?

Mait Nõmme on just selline mees, kes II liiga Kuusalu väikeklubist jõudis meistriliigas mängiva Kalevi algkoosseisu. Nii et pole see asi nii lootusetu midagi, küll teisedki meistriliigaklubid märkavad madalamal tasemel andeid.

eika
09.10.07, 19:01
Tegelikult on asi ikkagi nii, nagu Jyrka kaks aastat tagasi ütles:

Sest liiga tase on nõrk.
Sest staadionid on koledad ja katkised.
Sest õues on külm.
Sest jalgpall on jobude mäng.
Sest inimestel on targematki teha.
Sest kõik klubid on Pohlaku omad.
Sest kõik ülejäänud on venelaste omad.
Sest mängude tulemused on ette teada.
Sest liiga, kus parim mängija on Zahhovaiko, ei väärigi tähelepanu.
jne

Erko
09.10.07, 19:20
Aga mitmel mängul on siin sõnavõtjad sel hooajal käinud?

YuWo
10.10.07, 01:05
nojah need on üksikud ma kujutan ette et neid on palju rohkem.

Darren
10.10.07, 11:07
Aga mitmel mängul on siin sõnavõtjad sel hooajal käinud?

Selleks, et teada, kas sitt haiseb, ei pea seda iga päev nuusutama.

dareth
10.10.07, 11:47
no vähemalt paar korda kuus ikka võiks, ehk harjud siis haisuga ära ja hakkab meeldimagi

Rein
10.10.07, 11:55
No mina ei käi näiteks mänge vaatamas enamasti sellpärast, et tase on väga ebaühtlane. Kui mängivad esikolmiku satsid, siis üritan ikka vaatama minna.

Samuti on enamus mänge mulle ebasobival ajal (nädalavahetustel). ka mul on oma elu ja see vajab elamist. Tõenäoliselt olen sellel hooajal näinud samapalju esiliiga mänge kui meistriliiga omasid. seda sellel lihtsal põhjusel, et need on väga tihti nädala sees.

Raimo
10.10.07, 12:24
esiliigas peaks idee kohaselt olema nädala keskel täpselt sama palju mänge kui meistriliigas (ehk nädala keskel toimuvad voorud on teisipäeval/kolmapäeval).

thierry
10.10.07, 13:32
Publiku vähesuse võib suures osas kindlasti meedia leige suhtumise kaela ajada. Martini Tartu näide tõestab seda küllaltki ilmekalt, sest koondise mängude külastatavus on ju tõusnud. Ok, praegu müüakse pileteid pakettidena, aga kindlasti on suur osa ka asjaolul, et ajalehtedes ja telekas pööratakse koondise mägnudele, hoolimata kesistest tulemustest, järjest suuremat tähelepanu.
Ma ei pea end küll kossufänniks, aga mänge käin vaatamas just siis kui hommikul ajelehest loen teemat a la "rockil täna kohtumine faustoga ja 2 päeva pärast kaleviga"

gianluca
10.10.07, 13:46
Üks mõte publikunumbrite ja meedia kohta.
Meil puudub nii öelda spordiennustus kui selline – internetis on küll olemas, kuid mitte laialdasemalt ei anna ta tooni. Viimati külastatud Zagrebis näiteks, võis kesklinnas praktiliselt igal tänava nurgal külastada mõnda panustamise punkti, sama lugu oli ka väiksemates linnades. Meedia kajastus kasvab koos ennustamisega – üks vajab teist. Ennustajad vajavad kvaliteetseid eelvaateid ja kokkuvõtteid, ajakirjandus saab endale turu kellele toodet pakkuda.

Darren
10.10.07, 14:26
Üks mõte publikunumbrite ja meedia kohta.
Meil puudub nii öelda spordiennustus kui selline – internetis on küll olemas, kuid mitte laialdasemalt ei anna ta tooni. Viimati külastatud Zagrebis näiteks, võis kesklinnas praktiliselt igal tänava nurgal külastada mõnda panustamise punkti, sama lugu oli ka väiksemates linnades. Meedia kajastus kasvab koos ennustamisega – üks vajab teist. Ennustajad vajavad kvaliteetseid eelvaateid ja kokkuvõtteid, ajakirjandus saab endale turu kellele toodet pakkuda.

Põhimõtteliselt nõus, kuid sellist arengut takistab mõnevõrra ka asjaolu, et hasartmängureklaam on Eestis keelatud.
Ja kui nüüd rääkida bettign shoppidest, siis ilmselt poleks neil Eestis minekut, arvestades, kes ja kus meil spordiennustusi teevad.

Edson
10.10.07, 14:32
Mina näiteks käin rohkem II liiga mänge vaatamas sest seal mängib minu lemmikklubi.

Meistriliigas mul ühtegi lemmiklubi pole. Meistriliigat käin ainult siis vaatamas kui mängivad Flora ja Levadia. Sest siis on mängus intriig. Eestlased vs venelased (kuigi jah, viimasel ajal enam mitte, ka Levadias on palju eestlasi), Pohlaku klubi vs Levada klubi... Ja üldjuhul on need ka huvitavad mängud.

Tasemes pole küsimus. Korvpallis pole ka taset aga Rocki ja Kalevi mängudel on hall rahvast täis. Küsimus on puuduvas intriigis ning klubide identiteedis ja püsiva fännikogukonna puudumises. Mis intriig on näiteks mängul Flora vs Tulevik? Ühe süsteemi klubid, võitja on üldjuhul ette teada, tribüünil on külm ja ausalt öeldes ei tea millal mängud üldse toimuvad, reklaami on ka vähe.

Enne ei tule tribüünidele publikut, kui ei teki oma identiteediga klubisid püsiva fänniarmeega + korralik turundus. Siis on lootust.
Midagi uut ma nüüd küll ei öelnud aga korraliku turundusega võib kohe alustada.

uvv
10.10.07, 14:54
Publiku vähesuse võib suures osas kindlasti meedia leige suhtumise kaela ajada. Martini Tartu näide tõestab seda küllaltki ilmekalt, sest koondise mängude külastatavus on ju tõusnud. Ok, praegu müüakse pileteid pakettidena, aga kindlasti on suur osa ka asjaolul, et ajalehtedes ja telekas pööratakse koondise mägnudele, hoolimata kesistest tulemustest, järjest suuremat tähelepanu.
Ma ei pea end küll kossufänniks, aga mänge käin vaatamas just siis kui hommikul ajelehest loen teemat a la "rockil täna kohtumine faustoga ja 2 päeva pärast kaleviga"

Selle nimi on turundus. Ka ajalehtede ja meediakanalite suunal. Meil tajutakse turundust ainult reklaamides/reklaamikampaaniates. Aga tegelikult on ühe toote või nähtuse müümine palju laiem kui konkreetne, fikseeritud pinna või ajaühikuga mõõdetav tegevus. EJL magas maha üsna ainulaadse võimaluse luua Eestis jalgpallibuumi. Ka siis, kui ka järgmine valikgrupp saaks tänu loosiõnnele samaväärselt atraktiivne, ei õnnestuks korrata seda eufoorilist emotsiooni, mis sellel korral potentsiaalses jalgpallisõbras tekkis.
See, et U21 mängudest reedel suurepärase vastase vastu on võimalik teada saada sisuliselt ainult Soccerneti saidil või isuka otsimise järel ka ajalehe netiversioonidest on pehmelt öeldes kriminaalne Eesti Jalgpalli vastu.

Võite mind jätkuvalt vingujaks pidada!

gianluca
10.10.07, 15:06
Teoreetiliselt oleks panustamispunktide loomine võimalik. Koostöö peaks muidugi olema sellisel juhul Eesti Lotoga. Kui lotopiletite ostmine ei oleks võimalik igast kaupluse infoletist või putkast, vaid selle asemel peaks omama eraldi ruumi selliseks tegevuseks nagu kasiinod nt.

Darren
10.10.07, 15:12
Ma ei ole küll ajakirjandusteoreetik, kuid kes on siiski süüdi, et koduste jalgpallisündmuste kohta on keeruline erinevate meediumite kaudu teavet saada?

Ajalehed, ajakirjad, online portaalid, raadio, televisioon on ennekõige majanduslikult ratsionaalselt tegutsevad isikud, kes pakuvad seda, mille suhtes eksisteerib ühiskonnas nõudlus. Kas olukorras, kus kodumaise jalgpalli suhtes puudub märkimisväärne nõudlus, on seda üldse väga mõtet reklaamida?

Ehk, kas praegusel juhul looks reklaam üldse mingit täiendavat nõudlust?*

*Arvestades siinjuures, et reklaamile tehakse mõistlikke ja proportsionaalsed väljaminekuid.

Darren
10.10.07, 15:20
Teoreetiliselt oleks panustamispunktide loomine võimalik. Koostöö peaks muidugi olema sellisel juhul Eesti Lotoga. Kui lotopiletite ostmine ei oleks võimalik igast kaupluse infoletist või putkast, vaid selle asemel peaks omama eraldi ruumi selliseks tegevuseks nagu kasiinod nt.

Teoreetiliselt jah, kuid kui see asi praktiliselt töötaks, siis meil oleks juba betting shoppe olemas. Keskmine panustaja on kes, 21-40 aastane mees, kui tal on valida, kas teha oma panus kodus Internetis talle sobival ajal või minna kuhugi õue ja võtta ette retk kihlveopunkti, mis ei pruugi olla kõige kättesaadavams kohas ega eriti erineda praegustest keldrikasiinodes, siis me juba kõik teame, mis valiku ta teeks.

Edson
10.10.07, 18:07
Ma ei ole küll ajakirjandusteoreetik, kuid kes on siiski süüdi, et koduste jalgpallisündmuste kohta on keeruline erinevate meediumite kaudu teavet saada?

Ajalehed, ajakirjad, online portaalid, raadio, televisioon on ennekõige majanduslikult ratsionaalselt tegutsevad isikud, kes pakuvad seda, mille suhtes eksisteerib ühiskonnas nõudlus. Kas olukorras, kus kodumaise jalgpalli suhtes puudub märkimisväärne nõudlus, on seda üldse väga mõtet reklaamida?

Ehk, kas praegusel juhul looks reklaam üldse mingit täiendavat nõudlust?*

*Arvestades siinjuures, et reklaamile tehakse mõistlikke ja proportsionaalsed väljaminekuid.

Oot, oot, Sul on kuskil mingi loogikaviga.

Ega ajakirjad, online portaalid, raadio, televisioon ei peaks reklaami ja turundist organiseerima ja selle eest maksma. Nemad on äriühingud kes tegelevad meediaäriga. Turunduse ja reklaami eest peaks ikka maksma teenuse tellijad (EJL, klubid, jt).

Lõppude lõpuks peaks riik, st kultuuriminister ka unetu olema, et ühes Euroopa riigis puudub täismõõtmetega sisehall ja Eesti meistrikate sisuline finaal peetakse nurga taga.

Darren
10.10.07, 18:15
Oot, oot, Sul on kuskil mingi loogikaviga.

Ega ajakirjad, online portaalid, raadio, televisioon ei peaks reklaami ja turundist organiseerima ja selle eest maksma. Nemad on äriühingud kes tegelevad meediaäriga. Turunduse ja reklaami eest peaks ikka maksma teenuse tellijad (EJL, klubid, jt).

Seda ma silmas pidasingi. Osade postitajate jutust jääb justkui kõlama nagu oleks meedia vastutav selle eest, et midagi kuskil ei reklaamita või millestki kuskil ei räägita. Ju ma väljendasin ennast halvasti.

ALEKOK
10.10.07, 18:29
Peamine põhjus on siiski atmosfääri puudumine.

Darren
10.10.07, 18:42
Peamine põhjus on siiski atmosfääri puudumine.

Ega see atmossssfäär sinna iseenesest teki ju.

ALEKOK
10.10.07, 20:17
Ega see atmossssfäär sinna iseenesest teki ju.

No üllaülla?

Minu arvamus kuidas tuleks läheneda asjale:
1) Esmalt tuleks teha mängude vaatamine publikule mugavamaks ning meelelahutuslikumaks. (Selles osas on tänavu kohe päris tublisti arenetud, kuid vajaka jääb veel palju.)
2) Kui publikule on asi huvitavaks tehtud, siis hakata mänge normaalselt reklaamima, nii mahult kui ka kujult(mitte mingi tuim reklaam, vaid selline mis mõjuks psühholoogiliselt ka inimesele kes Eesti klubijalgpallist mitte midagi ei tea). Suuremate klubide reklaamieelarve mängu kohta peaks olema vähemalt 20 000 krooni.
(Muidugi reaalses elus on see hetkel ebatõenäoline, sest enamikke klubidest ei huvita palju inimesi nende mänge vaatamas käivad ning reklaam on viimane asi kuhu nad raha panevad. Ei julgeta ka riskida reklaamile raha investeerida, sest usutakse et niikuinii rahvast staadionile ei tule. Igal meistriliiga klubil peaks olema ka korralik turundusjuht!)

Tulemus: Keskmine publikuarv kasvab aastaga 2-2,5 korda. Selliste publikunäitajatega tekiks ka juba väike atmosfäär mängudel. Edasi areneks asi juba iseenesest...inimestel on huvitav käia mängudel, liigub suust suhu informatsioon, mõne aja pärast tekib juba meedial rohkem huvi asja vastu..

uvv
11.10.07, 12:27
Darren,

Sa vaatad asja üht osa. Üht osa sellest kehast, mille nimi on meedia. Meedia koosneb (vähemalt, ehki neid tahke on rohkem) majanduslikust huvist ja ajakirjanduslikust huvist. Praegu võib tõesti öelda, et ajakirjanduse majanduslik huvi jalgpalli vastu on väike. Esiteks ei ole Jalgpall hea reklaami ostja, ehk ta ei too sisse, ei osta ära pinda. Teiseks näeme me ju ka näiteks Delfi põhjal, et korvpalli uudiseid loetakse/kommenteeritakse rohkem. Sama kehtib ilmselt ka lehe jalgpallitekstide kohta. Neid loetakse ARVATAVASTI vähem.
Aga on ka teine pool. Ja see on ajakirjanduse elav ehk inimeste pool, ajakirjandust vahetult tootev pool. Ajakirjanik kirjutab sellest, millest ta saab hea loo. Ja ma väidan, et see külg on Eesti Jalgpalli osas katastroof. Kui Martin tuleb Tartust ära, siis lood ei ilmu. Miks? Kas seal ei ole enam sporditoimetajat? Arvan, et on. Jalgpall ei ole talle tähtis? Ilmselt ei ole. Muidu ta kirjutaks ju sellest.
Ja siin ongi see, mis mulle tundub, et on poolik: puudub turundustegevus nende inimeste osas, kellel on reaalne võimalus pilti kujundada, mõjutada, suunata.
Okei. Palun mitte valesti aru saada, see ei tähenda altkäemaksu, see ei tähenda kutset stiilis tule ja söö sellel banketil. Ma mõtlen ajakirjanduslikku tegevust: pressiteated eelseisvate mängude kohta, pressiteated mängijate kohta, mängijate tutvustamine erinevates laadides jne. Jah, kindlasti on kusagil mingi list, kuhu ma lihtsalt ei kuulu, aga sinna ei kuulu veel oi kui palju teised ajakirjanikud. Küsimus ei ole ju ainult listis. Küsimus on vahetus suhtlemises, nõu küsimises, arvamuse kuulamises, ideede pakkumises jne, jne, jne. Küsimus on turunduses. lobbys, kui tahad. Ja muidugi võib öelda, et ma olen sitt ajakirjanik, kui ma ise end sellesse listi ei rega. Aga mul ei ole seda vahetult vaja! Samas - infost peaks osa saama ka need, kes kohe ei kuku sellest infist lugu vihtuma.
Neile on vaja lihtsalt teistsugust, nende väljaande tüübile vastavat infot.
Darren, millal Sa lugesid/märkasid mõnes naisteajakirjas lugu mõnest jalgpallurist? Jätame palun Poomi välja?
Kroonikas?
Mõnes muus mainstream ajakirjas?
Inimestest kirjutavate ajakirjade/ajalehtede õudus on materjali puudus Eestis. Tuntud nimed on läbikirjutatud, kõik faktid on ammu teada. Aga vajadus ajakirja täita on olemas. Muidugi - sitast sepikut ei tee, saiast rääkimata. Aga toetudes statistikale olen ma täiesti veendunud: Eesti tipp- ja esiliigas on vähemalt 20 fenomeni, mis oleks avalikus ruumis kasutatavad ka ilma jalgpalli kontekstita.
Näidet? Jürgen Veber. Kas Veberi tõi avalikkuse ette jalgpalli liidu agittöö?
Ma tõesti ei tea.

See on ainult üks kitsas teemariba, milles jalgpalli propa korvpalli omale selgelt alla jääb.
Atmosfääri loomine kohapeal on järgmine, mänguajad kolmas, infomaterjalid neljas, tippmängude haip (koondis) viies jne jne.

urmar
11.10.07, 14:03
Kui mu mälu ei peta, siis kirjutas Martin Tartu Postimehes jalgpallist üpris harva. Kas ei lubatud rohkem kirjutada, seda ma ei tea, aga neid lugusid oli vähe. Ehk 1 lugu kuu aja jooksul, pigem vähem. Küllap on Martinil olemas lingid oma lugude kohta, et minu väiteid ümber lükata.

Raimo
11.10.07, 14:52
Kui mu mälu ei peta, siis kirjutas Martin Tartu Postimehes jalgpallist üpris harva. Kas ei lubatud rohkem kirjutada, seda ma ei tea, aga neid lugusid oli vähe. Ehk 1 lugu kuu aja jooksul, pigem vähem. Küllap on Martinil olemas lingid oma lugude kohta, et minu väiteid ümber lükata.

Arvan, et selle ümber praegu teemat tõstatada, kas Smutov kirjutas 1 või 2 korda kuus, pole erilist mõtet. Ka Madis Aesma kirjutas TPMis regulaarselt.
uvv-l on väga õiged tähelepanekud. Ning veel parem on see, et selline diskussioon käib juba praegu, mil on aega uueks hooajaks valmistumisel.
Jääb vaid loota, et klubide inimesed ka siinset foorumit loevad, sest tegelikult on just neil endil kõige suurem võimalus midagi ära teha, mitte oodata, näpp suus, jalgpalliliidu poolt tehtavat. Kuigi jah, kossu praegusele eduloole pani just alaliidu turundustegevus miskise aluse. Teisalt: vaatasin korvpallistatistikat ja ega neil midagi hõisata pole - seal on ka vaatajate arv 50, 130 jne, nii et neilgi pole seal midagi suurt rõõmustada. Pealegi toimuvad mängud soojas hallis.
Mis puudutab uut aastat, siis seda julgen väita, et Kalev püüab nii mängude korraldust kui turundust samm-sammult paremaks viia ning miks mitte olla ka selles liinis üheks eestvedajaks, suuna näitajaks.

jorss
11.10.07, 15:30
aga mihkel võiks küll parem kuss olla! pressiesindaja või midagi. tihtipeale ei saa ette antud ülesannetegagi õigeks ajaks hakkama.

ütle nt, miks te ei suuda siiamaani viie inspektoriga koos vooru sümboolset koondist kokku panna. ei tule objektiivne? ha ha ha! mida kõveram seda parem! jääbki rohkem ruumi valikute maha tegemiseks või kiitmiseks.

marcello
11.10.07, 15:32
Väike OT aga Raimo ,ma siis ikka saan selle VIP pääsme järgmiseks hooajaks Kalevi mängudele jah? ;)

Ja kaks õlut mängu kohta käib pääsmega kaasas?

Kui teemast siis miks ei võiks klubitreenerid järelkasvu meeskondadele teha kohustuseks,et iga poiss peab kuus vähemalt kahte esindusmeeskonna mängu külastama.Ka nii võib poisikestele pisiku sisse sööta.
Pallipoiste kohustus ju on,miks ei võiks mängu külastamis kohustus olla?

jorss
11.10.07, 15:40
kohustused on ju ikka need elu meeldivaim osa eks ;)

pigem ehk ikka nii, et kuulge poisid lähme homme koos mängu vaatama

marcello
11.10.07, 15:43
Just
Nädalas on 5 trenni siis üks neist on teooriatrenn ja seda esindusmeeskonna kodumängul.

Raimo
11.10.07, 16:09
Väike OT aga Raimo ,ma siis ikka saan selle VIP pääsme järgmiseks hooajaks Kalevi mängudele jah? ;)
Ja kaks õlut mängu kohta käib pääsmega kaasas?

Kui teemast siis miks ei võiks klubitreenerid järelkasvu meeskondadele teha kohustuseks,et iga poiss peab kuus vähemalt kahte esindusmeeskonna mängu külastama.Ka nii võib poisikestele pisiku sisse sööta.
Pallipoiste kohustus ju on,miks ei võiks mängu külastamis kohustus olla?

Kalevi naiskonnas käib hetkel kõva võitlus, kellele langeb see au sulle iga mängu ajal need õlled külmkapist tribüünile tuua ;)
Võin siinkohal öelda, et suure tõenäosusega tõstab Kalev uuel hooajal ka piletihinda (ka hooajapileti oma), mis oleks kindlasti kurb uudis. Teisalt aga läheks see raha just mängu paremaks korraldamiseks. Kasvõi mängukava tegemisele, samuti vaheaegade sisustamisele ja meil on veel mitu mõtet, kuidas publik tunneks end staadionil senisest mõnusamalt.

Oma noorte mängudel käimisest rääkimine on väga õigustatud teema. Meil on päris mitmed poisid tegelikult ka käinud mängudel, kuid arenguruumi on selles osas tõesti tohutult.
Aga usun, et uuel hooajal on Kalev selles osas samuti teerajaja ehk leiab väikesed nipid, kuidas poiste-tüdrukute huvi esindusvõistkondade vastu veelgi tõsta.

dreyd
11.10.07, 20:31
minu jaoks isiklikult on pisut arusaamatu, et teatud vanuses noori ei saada vaatama oma klubi mängusid. Mäletan eredalt, et ise põnnina sai vaatamas käidud isegi meeste trenne Rakveres, rääkimata siis mängudest. Aga noh eks oli vanasti

Martin
11.10.07, 21:27

Mis sinuga ikka vaielda. Eks sa tead positiivse programmi raames niigi rohkem kui nende spordikülgede koostajad.

Kuid eks räägi ikka teemast mööda või npri kirjavigade kallal. Tegin mõned, et sa saaksid mindagi konstruktiivset öelda.

Teine võimalus oleks ikkagi see kuulus positiivne kava üles otsida ja siia lõpuks postitada - näiteks fotodena, kui interaktiivse tekstina pole. Äkki aitab inimestel näha, mis EJLi plaanid on.

mikk
11.10.07, 21:35
No üllaülla?

2) Kui publikule on asi huvitavaks tehtud, siis hakata mänge normaalselt reklaamima, nii mahult kui ka kujult(mitte mingi tuim reklaam, vaid selline mis mõjuks psühholoogiliselt ka inimesele kes Eesti klubijalgpallist mitte midagi ei tea). Suuremate klubide reklaamieelarve mängu kohta peaks olema vähemalt 20 000 krooni.
(Muidugi reaalses elus on see hetkel ebatõenäoline, sest enamikke klubidest ei huvita palju inimesi nende mänge vaatamas käivad ning reklaam on viimane asi kuhu nad raha panevad. Ei julgeta ka riskida reklaamile raha investeerida, sest usutakse et niikuinii rahvast staadionile ei tule. Igal meistriliiga klubil peaks olema ka korralik turundusjuht!)

20 000 krooni on kommiraha, selle eest ei saa midagi. Delfis maksab ühe splash-bänneri ülevalhoidmine mingi 30 000 krooni päev. Postimehes pool lehekülge reklaami 34 000. Televisioonis prime timel ilmuv 30 sekundiline klipp võib samuti maksta 30 000. Aga need on ainult näitamise kulud, need reklaamid tuleb kellegi poolt ka valmis teha ja see maksab samuti.

Kui klubi palkab turundusjuhi(ja nad peavad seda tegema) tuleb talle ka maksta vähemalt 15 000 kuus, teine 15 000 tuleb selle töötaja pealt maskudeks tasuda. Pluss ametiauto , pluss arvuti, pluss kontorikulud jne.

Eesti klubide häda on nende vaesus.

Martin
11.10.07, 21:38
20 000 krooni on kommiraha, selle eest ei saa midagi. Delfis maksab ühe splash-bänneri ülevalhoidmine mingi 30 000 krooni päev. Postimehes pool lehekülge reklaami 34 000. Televisioonis prime timel ilmuv 30 sekundiline klipp võib samuti maksta 30 000. Aga need on ainult näitamise kulud, need reklaamid tuleb kellegi poolt ka valmis teha ja see maksab samuti.

Kui klubi palkab turundusjuhi(ja nad peavad seda tegema) tuleb talle ka maksta vähemalt 15 000 kuus, teine 15 000 tuleb selle töötaja pealt maskudeks tasuda. Pluss ametiauto , pluss arvuti, pluss kontorikulud jne.

Raimo on sellel teemal rääkinud. Saab ka märksa (kolme hüüumärgiga) odavamalt. Reklaami siis.

EJLi suurim probleem on aga ikkagi see, et mõeldakse karbis sees ja mitte laiemat, nagu vaja oleks. Nii turunduse kui ka ajakirjanduse teemadel.

urmar
11.10.07, 21:48
Ma ei tea, kas sellel on mingi mõju, kuid 2005. aasta oli vist aeg, mil ma TPMis töllerdasin, mis tähendas iganädalasi lugusid nii enne kui ka pärast mänge. Ehk oli abi. Ehk mitte. Kuid praegu igatahes midagi ei ilmu.

Ei, ma lihtsalt mõtlesin, et oleks tore neid lugusid kasvõi tagantjärele lugeda. No, et vigu parandama asuda. Muud midagi.

ALEKOK
11.10.07, 22:23

Ega hindu saab alati alla ning on ju ka barter-tehingu võimalused. Postimehes peaks barteri puhul ntks 70% prossa alla saama, nii et 34 000 saab 10 200, kuigi ma ei usu väga et spordirubriigis pool lehte nii palju maksab, samas hinnakirjas pole spodirubriiki eraldi.

-mirko-
11.10.07, 22:33
pigem minuarvates ei tuleksi sihtida reklaami spordiküljel, vaid just seal eespool. Need kes spordiuudiseid loevad, need valdavalt ikkagi enam vähem teavad kas ja kus toimuvad mängud. Pigem vaja informeerida neid, kes ei tea midagi toimumisaegadest ega kohtadest.

ALEKOK
11.10.07, 23:09
pigem minuarvates ei tuleksi sihtida reklaami spordiküljel, vaid just seal eespool. Need kes spordiuudiseid loevad, need valdavalt ikkagi enam vähem teavad kas ja kus toimuvad mängud. Pigem vaja informeerida neid, kes ei tea midagi toimumisaegadest ega kohtadest.
Neid inimesi, kes ei loe spordirubriiki, ei huvita sport. Mis siis veel rääkida jalgpalli huvist. Kuigi kui teha Eesti Meistriliiga mänge rohkem meelelahutusürituseks siis tekiks rohkem mõtet seda üle lehe reklaamida.

Tegelikult on neid inimesi palju, kes jälgivad Eesti Meistriliigat, aga kuna kohapealt pole "lahe" vaadata siis nad ei viitsi staadionile tulla.

marcello
12.10.07, 00:25
Ei, ma lihtsalt mõtlesin, et oleks tore neid lugusid kasvõi tagantjärele lugeda. No, et vigu parandama asuda. Muud midagi.

Neandertaallane jõudis siberisse

urmar
12.10.07, 00:37
Neandertaallane jõudis siberisse

Miks sinna läksid?

miau
13.10.07, 15:59
Pakun sellise võimaluse tudengite seas (tasuta) reklaamimiseks, et teha väike jalgpallinurk igas kuus korra ilmuvasse Tallinna Tehnikaülikooli tudengilehte Studioosus. Aga selle jaoks on vaja:

a) Põhjendada Studioosuse toimetusele, MIKS ja KUIDAS on jalgpall TTÜ-ga seotud ja miks see peaks tudengitele huvi pakkuma. Sest see, et jalgpall on tore mäng ja sobib hästi tudengi vaba aja sisustamiseks, ei ole nende jaoks piisav põhjendus. Ma olen kindel, et mängijate seas on neid, kes TTÜ-s õpivad ja see oleks juba üks argument, aga kõikide tipikate nimed välja otsida on suur töö.

b) On vaja kedagi, kes kirjutaks iga kuu alguseks natukene toimunud mängudest ja saadaks eelolevate mängude kalendri.

Noooh, ma võiksin ju hakata sellega tegelema, aga ma ei kujuta ette, kui palju see aega hakkaks nõudma ja ma kardan, et võibolla mul ei ole võimalik sellega piisavalt aktiivselt tegeleda, nii et kui siin on keegi, kes tahaks selle enda peale võtta, siis tehke kisa.

AGA kõigepealt ma ootan üldse teie abi põhjenduste leidmisel Studioosuse jaoks! Üks kaks kolm ja andke tulla!

Kui te üldse.. olete huvitatud sellisest variandist :o

Olympi
16.10.07, 20:01
FC Flora annab kõigile Eesti - Montenegro mängu külastajale tasuta FC Flora - JK Tulevik mängu pileti

http://www.fcflora.ee/index.php?lang=est&main_id=7&id=867&PHPSESSID=8d81c2006cfd001ffa9f1e9e5042b5f3

Loodame, et see väike kingitus toob juurde kasvõi 10-20 kindlat Meistriliiga jälgijat

ALEKOK
16.10.07, 20:44
FC Flora annab kõigile Eesti - Montenegro mängu külastajale tasuta FC Flora - JK Tulevik mängu pileti

http://www.fcflora.ee/index.php?lang=est&main_id=7&id=867&PHPSESSID=8d81c2006cfd001ffa9f1e9e5042b5f3

Loodame, et see väike kingitus toob juurde kasvõi 10-20 kindlat Meistriliiga jälgijat

Väga kaval lüke, arvestades laupäevast sama mängu teleülekannet.

Erko
16.10.07, 20:46
Ühtpidi on see väga hea uudis, aga kui nii võtta, siis on see jällegi ühele klubile eelise andmine. Siiski jään lootma, et see toob ka inimesi mängule juurde.

Olympi
16.10.07, 20:56
Tegelikult võiks teha sellise diili, et inimesed, kellel on koondise piletid tugevate vastaste vastu, saavad valida tasuta ühe meistriliiga pileti vabalt valitud mängule. Ühe vooru tulu jääb osadel saamata, aga see eest näidatakse rahvale, et jalgpalli mängitakse Eestis ka siis, kui koondisel ei ole mõni mäng.

See on üks järjekordne hea mõte, mida kahjuks vist tegelikult ellu ei viida. Sellise diili võiks teha küll ja klubid võiksid siis pärast saadud piletid jalgpalliliidust raha vastu vahetada või midagi. Maksma läheks see alaliidule ma arvan, et heal juhul mõni tuhat krooni, aga seisu, kus iga pealvaataja on arvel, oleks kasutegur palju suurem.

:D:D:D

ja 10 tähemärki

ALEKOK
16.10.07, 21:07
Ühtpidi on see väga hea uudis, aga kui nii võtta, siis on see jällegi ühele klubile eelise andmine. Siiski jään lootma, et see toob ka inimesi mängule juurde.

Kuidas on siin antud eelis ühele klubile?

Vähemalt nüüd on lootus, et laupäevane ülekanne pole siiski antireklaam Eesti Meistriliigale.

lorenzo
16.10.07, 21:14
keegi võiks liveonsat.com-le ka edastada info mängu(de) toimumistest teleekraanidel

Erko
16.10.07, 21:22
Kuidas on siin antud eelis ühele klubile?

Vähemalt nüüd on lootus, et laupäevane ülekanne pole siiski antireklaam Eesti Meistriliigale.

Noh inimesed peavad just Flora ja Tuleviku mängule minema. Aga las see olla. Ma ei tahtnud seda ideed maha. Tegelikult kuna sellele koondisele mängule pole vist eriti palju oodata, siis vist ega väga suuri numbreid ei saa laupäevaselt mängult oodata. Aga jah jääme siis tõesti lootma, et nende hulgas tulebjuurde pidevaid meistriliiga huvilisi.

lorenzo
16.10.07, 21:29
EJL võiks üldse kõigile koondise mängude külastajatele pakkuda näiteks järgmise valiktsükli jooksul tasuta pääsmeid kõikidele meistriliiga mängudele

Olympi
16.10.07, 21:29
keegi võiks liveonsat.com-le ka edastada info mängu(de) toimumistest teleekraanidel

ma saatsin sellele L.J kirja, eks näeb, kas ta ka minu kirja tähele paneb

sosku
05.01.08, 17:47
Tavaline vaatepilt EMV-l Narvast :D
http://pildid.sportiv.ee/albums/upload/240407_2/normal_P4240025%20%28Medium%29.JPG

Caos
05.01.08, 18:06
Tavaline vaatepilt EMV-l Narvast :D
http://pildid.sportiv.ee/albums/upload/240407_2/normal_P4240025%20%28Medium%29.JPG

Kas pildil on Viikmäe :D

fcfloraforever
17.01.08, 23:55
Kas pildil on Viikmäe :D

sul on õigus

-mirko-
18.01.08, 00:22
Kusjuures mul väike uitmõte: publikunumbrid saavad teleülekannete kaudu esialgu tagasilöögi. Samas ei kanta vooru kõiki mänge,et teistel peaks olema enam vähem, samas võivad osad koonduda ka teleka taha,et mugavas jalgpalli nautida.
See loomulikult ei tähenda,et ma olen ülekannete vastu! Oh ei,vastupidi, kuid lihtsalt tasuks arvestada,et esialgu on selline variant võimalik

Kristo7
18.01.08, 00:24
sul võib õigus olla, aga õnneks ei saa need numbrid palju alla minna :)

mina igaljuhul nii palju kui võimalik vaatan kohapeal, ja muidugi ka telest mingeid mänge

HABE
18.01.08, 00:27
Kohapeal vaatamine on ikka parem. Ülekanded toovad tasapisi rahva ka staadionitele.

magnisco
18.01.08, 00:37
Kõik 12-aastased tüdrukud tulevad staadionile kiljuma, et telekasse saada:D

Martin
18.01.08, 01:01
Kusjuures mul väike uitmõte: publikunumbrid saavad teleülekannete kaudu esialgu tagasilöögi.

Mis publikunumbrid? Et Tulviku mängu vaatab 60 inimese asemel 55?

Ahaaaa. Tõesti.

varix
18.01.08, 01:46
Mul tuli mõte, et kuidas natuke inimesi juurde mängule saada:P
Ühesõnaga võiks klubid nii toredad olla ja panna mängupäeval mingisuguse bussi liikuma, mis transpordiks inimesi staadionile, sest tavaliselt on staadionid sellistes kohtades, et sinna saamiseks peab palju kõmpima. Teeks nagu mingi linnaliini bussi, mis sõidaks a la Floral võiks olla nii, et sõidab buss mustamäelt a le coqile ja siis teine kesklinnast a le coqile. Geniaalne;)

LadyPink
18.01.08, 04:39
Ühesõnaga võiks klubid nii toredad olla ja panna mängupäeval mingisuguse bussi liikuma, mis transpordiks inimesi staadionile.

Kalju fännid sõidavad kodumängudele juba märtsist 2007 nii, kesklinnast ilusti bussiga Hiiule ja pärast koju.
Samuti on Alati orgunnitud ka mängudele võõrsil transport.
Kuressaares sai käidud suure bussiga. Ning vajadusel oleks laupäeva hommikul ka teise bussi juurde saanud.

ALEKOK
18.01.08, 16:00
Ühesõnaga võiks klubid nii toredad olla ja panna mängupäeval mingisuguse bussi liikuma, mis transpordiks inimesi staadionile, sest tavaliselt on staadionid sellistes kohtades, et sinna saamiseks peab palju kõmpima. Teeks nagu mingi linnaliini bussi, mis sõidaks a la Floral võiks olla nii, et sõidab buss mustamäelt a le coqile ja siis teine kesklinnast a le coqile. Geniaalne;)
Ja kust sa need inimesed praegu võtad kes tahavad sõita staadionile?

lorenzo
18.01.08, 16:05
Ja kust sa need inimesed praegu võtad kes tahavad sõita staadionile?

klubist;)
öösel joodad klubis kliendid maani täis ja siis hommikuks tellid klubi ukse ette bussi ja sõit läheb staadioni poole;)

Sir. Nuutu
18.01.08, 16:31
Kalju fännid sõidavad kodumängudele juba märtsist 2007 nii, kesklinnast ilusti bussiga Hiiule ja pärast koju.
Samuti on Alati orgunnitud ka mängudele võõrsil transport.
Kuressaares sai käidud suure bussiga. Ning vajadusel oleks laupäeva hommikul ka teise bussi juurde saanud.

No on uhkustajatekamp. Ooooo, isegi teise bussi oleks saanud tellida. WOW!
Sama ju igalpool mujal, kes fännavad.. nt Pärnus ja Floras.. ka Tartus vist nata reisiti. Kõik nad orgunnisid ju trantspordi võõrsilmängudele või teise riigi mängudele.. nt florakad käisid Norras ja Lätis koos, kus sai kah buss tellitud ju.

Aga kulla sõber Varix, selle bussi võib ju asendada sellega, et me(florakad) saame enne mängu kenasti kokku kuskil linnas tavaliselt.. istume baaris nt või niisama tuleme ühiselt mängule, samuti autod, mis ei tekita pealevõtmise muret ju;)
Aga mõte ei ole paha...paha on see, et ei ole raha.. mis floral või usun ka, et teistel klubidel võimaldaks sellist bussi liikvele saata.

LadyPink
18.01.08, 16:36
2 in 1

Tegelikult on asi isegi natukene lihtsam.
Taaskord tänu tehnoloogiaarengule on olemas Mail-listid et inimesi teavitada.
Toimib väga hästi.

*Mis puutub minu töösse? Kui ma olen oma alal hea siis miks mitte. See kui inimesed tulevad otse klubist mängule näitab ainult barmani kõrget taset. Ning austust kliendi vastu. (loe: Ta on suutnud terve öö hakkama saada heada ja mõistlike jookidega)
Kas mina nokitsen selle kallal mis sina teed?

LadyPink
18.01.08, 16:40
No on uhkustajatekamp. Ooooo, isegi teise bussi oleks saanud tellida. WOW!
Sama ju igalpool mujal, kes fännavad.. nt Pärnus ja Floras.. ka Tartus vist nata reisiti. Kõik nad orgunnisid ju trantspordi võõrsilmängudele või teise riigi mängudele.. nt florakad käisid Norras ja Lätis koos, kus sai kah buss tellitud ju.

Aga kulla sõber Varix, selle bussi võib ju asendada sellega, et me(florakad) saame enne mängu kenasti kokku kuskil linnas tavaliselt.. istume baaris nt või niisama tuleme ühiselt mängule, samuti autod, mis ei tekita pealevõtmise muret ju;)
Aga mõte ei ole paha...paha on see, et ei ole raha.. mis floral või usun ka, et teistel klubidel võimaldaks sellist bussi liikvele saata.

Kas just uhkustajatekamp, pigem see, et me olime vamistunud piisavalt hästi ette. (Mida peaks ka kõik teised tegema.) Kui fänn on vaimu valma pannud, et läheb mängule ja bussis nt. kohta ei olegi siis mis sa teed? Ütled, et mine trammiga?!
Ei, selleks ka on valmis pandud bäkappläänid.

Vihje oli sellele.
(Sõnastus oli natuke vale- andeks:o )

lorenzo
18.01.08, 16:50
*Mis puutub minu töösse? Kui ma olen oma alal hea siis miks mitte. See kui inimesed tulevad otse klubist mängule näitab ainult barmani kõrget taset. Ning austust kliendi vastu. (loe: Ta on suutnud terve öö hakkama saada heada ja mõistlike jookidega)
Kas mina nokitsen selle kallal mis sina teed?

kui see käis minu kommentaari kohta, siis minu vastus oli pigem ikka alekokile mõeldud ja huumorina. muidu tervitused Kunole ja Prive seltskonnale! varsti äkki näeme!

LadyPink
18.01.08, 17:00
kui see käis minu kommentaari kohta, siis minu vastus oli pigem ikka alekokile mõeldud ja huumorina. muidu tervitused Kunole ja Prive seltskonnale! varsti äkki näeme!

Hüppa siis tagumisest baarist läbi ja tutvusta ennast :D

ALEKOK
18.01.08, 17:16
Praeguses situatsioonis pole küll mõtet mingeid busse kesklinnast liikvele saada, hetkel on asi ikka teise asjade all kinni.

Kuno
20.01.08, 21:57
Päris lahe oli vaadata kuidas Soomes fännid tulevad isegi sõprusmängule kohale... Ma pakun, et mingi 300 inimest vaatas seal külma ja lörtsi käes nii, et polnud asi...

jorss
20.01.08, 22:07
Päris lahe oli vaadata kuidas Soomes fännid tulevad isegi sõprusmängule kohale... Ma pakun, et mingi 300 inimest vaatas seal külma ja lörtsi käes nii, et polnud asi...

:D katkend TPS-i kodulehelt:
Kuuselan debyytti TPS-ruorissa kiinnosti katsojia, sillä umpisurkeasta säästä huolimatta Kupittaalle oli saapunut reilut 100 katsojaa.

Kuno
20.01.08, 22:17
:D katkend TPS-i kodulehelt:
Kuuselan debyytti TPS-ruorissa kiinnosti katsojia, sillä umpisurkeasta säästä huolimatta Kupittaalle oli saapunut reilut 100 katsojaa.

võis olla 100, ma ei oska öelda, rahvas oli statal ja eemal oli mingi suur maja (staadionihoone) kus oli katusealune ja täispikk rõdu mis oli ka rahvast täis... Statal võis olla 100, aga eemal oli vähemalt samapalju veel.. minuarust :)

jorss
20.01.08, 22:22
võis olla 100, ma ei oska öelda, rahvas oli statal ja eemal oli mingi suur maja (staadionihoone) kus oli katusealune ja täispikk rõdu mis oli ka rahvast täis... Statal võis olla 100, aga eemal oli vähemalt samapalju veel.. minuarust :)

peace man! ;)

Kuno
20.01.08, 22:48
peace man! ;)

kurat, see ilm oli muidugi nii raju, lumi ja jäine tuul, et lõug tudises ja silm oli tatine, ma võisin duubeldada ka selle numbri :D

jorss
20.01.08, 23:09
kurat, see ilm oli muidugi nii raju, lumi ja jäine tuul, et lõug tudises ja silm oli tatine, ma võisin duubeldada ka selle numbri :D

:D tallinas oli sama ilm ning õnneks polnud läbi näkku tuiskava lume nähagi, et tribüünid olid tühjad

-Raul-
21.01.08, 01:24
Vaatasin TPS ja Kalju mängu staadioni restoranist ja lõunatasin Kaljuga kaasa sõitnud fännidega. Toit ja teenindus oli super. Staadioni restorani omanik tuli kohe küsima, mis numbri all Teever mängib. Kui TPS-i fännid laulma hakkasid nagu soome meestelaulu selts, siis läksin korrus allapoole ja vaatasin, palju tüüpe rõdul on. Kui olin kuskil 200-ni jõudnud, loobusin.
Neid võis seal oma 300 kokku olla küll...

Ja siit üleskutse korralike Eesti staadionite (Kadrioru, A le Coq, Pärnu jne )omanikele. Millal jõuate sellele tasemele, et nendel staadionitel avataks pubid ja saaks sooja toitu ja jooki ning mõnusalt mängu jälgida???

lorenzo
21.01.08, 01:41
Hüppa siis tagumisest baarist läbi ja tutvusta ennast :D

nimi peaks kõik ütlema:) Kuno võib Sulle mind tutvustada eelnevalt:)

Kuno
21.01.08, 08:33
nimi peaks kõik ütlema:) Kuno võib Sulle mind tutvustada eelnevalt:)

Jajaaa ;)
Millal sa kodumaal oled jälle?

ROOTSI KUNN
21.01.08, 09:47
Vaatasin TPS ja Kalju mängu staadioni restoranist ja lõunatasin Kaljuga kaasa sõitnud fännidega. Toit ja teenindus oli super. Staadioni restorani omanik tuli kohe küsima, mis numbri all Teever mängib. Kui TPS-i fännid laulma hakkasid nagu soome meestelaulu selts, siis läksin korrus allapoole ja vaatasin, palju tüüpe rõdul on. Kui olin kuskil 200-ni jõudnud, loobusin.

Ja siit üleskutse korralike Eesti staadionite (Kadrioru, A le Coq, Pärnu jne )omanikele. Millal jõuate sellele tasemele, et nendel staadionitel avataks pubid ja saaks sooja toitu ja jooki ning mõnusalt mängu jälgida???

Unistada pole kahjulik ! Ma olen selliseid küsimusi 15 aastat esitanud aga siiani ei ole ei vastust ega tulemusi. Kui isegi Lilleküla staadionile ei suudeta peale vineerist ,punaseks võõbatud võileivalettide midagi ehitada ,millest me siis räägime. (:
See eeldab ikka inimeste mõttelaadi muutrumist . Praegu on iikka nii ,et ehitame kusagile kunstmuru ,teeme aia ümber ja saab ju mängida küll. See on valdav mõtlemine omavalitsuste poolt ,et ega jalgpalli mängimiseks peale väljaku muud polegi vaja..
Ma ennustan ,et võibolla Kuno sarnased aktiivsed noored inimesed jõuavad kunagi esimese sellise staadioni ehitamiseni Eestis. Ega ta ei peagi suur olema ,piisab ,kui on 1-2 tuhat kohta aga olgu see eest korralik kompleks.

lorenzo
21.01.08, 15:07
Jajaaa ;)
Millal sa kodumaal oled jälle?

loodetavasti sel aastal;) ehk TBA...

Vova
21.01.08, 15:50
lihtne ja loogiline .. paljud klubid peale Kalju tegelevad aktiivselt oma fännidega ?
Keegi ei viitsi minna vaatama mänge , kui Balti liigas ei saa ükski Eesti klubi edasi ! See näitab , et üldine Eesti tase on väga nõrk
Kui kodumaal pole nii häid mängijad , kui nad ka tekivad siis nad müüakse maha kuhugile ja keda ei müüda need põgenevad ise , siis tuleks otsida lisa ka väljaspool piire . Paar välismaist nime juba tekitaks inimestes natukenegi uudishimu , ning ma arvan et nad tahaks näha ka neid mehi mängimas .
see on lihtsalt minu arvamus :)

mölakas
22.01.08, 17:13

Pärnu staadionit kyll korralikuks ei saa pidada aga seal kõrval on lehe kohvik ja selle omanik on terassi platsi poolse kylje kinni ehitanud. Kahjuks seal ei saa einestada ja mängu vaadata.:(

dobermann
10.02.08, 00:44
kas see on kõige mõistlikum, et kõik MLi mängud on ühel päeval? kui näiteks 1-2 Tallinna viiest klubist mängiksid näiteks laupäeva asemel pühapäeval, siis osad inimesed, kes laupäeval käisid, tuleksid ka pühapäeval vaatama+mõned MLi mängijad tuleksid ka konkurente kaema ja võibolla võtaksid ka mõned sõbrad kaasa!
palju juurde ei annaks, aga alguseks hea seegi...

ALEKOK
10.02.08, 12:42
Traditsioonide puudumise tõttu saavad päästa publikunumbreid ainult head turundusinimesed..

Sats1
07.07.08, 22:00
1962 a. hooaeg:
"Pealtvaatajaid oli võistlustel (178 Eesti NSV ML-a mängudes) kokku ligi 264 000" (c).
Allikas: "Kehakultuur" ajakiri, 1963, №1.

Tofoa
08.07.08, 11:10
Iga mäng keskmiselt ligi 1500 pealtvaatajat :)

eestimees
09.07.08, 00:07
Iga mäng keskmiselt ligi 1500 pealtvaatajat :)

pärnus oli alati üle 1500 pealtvaataja peaaegu

Tofoa
09.07.08, 00:33
Siis oli ka korralik staadion Pärnus, ei ole meil staadionigi praegu. Kalevi oma on nii ära lagunenud, et nutma võiks hakata, kergejõustiku staadioni ka meil pole. Masendav.

09.07.08, 00:40
Staadion on ju, tribüüne pole.

Tofoa
09.07.08, 00:40
See muru on ka läbi ma ei tea mis ime enam-vähem mängitavaks saadud, kuid staadionit tervikuna ikkagi pole. Häbi oleks kutsuda sellisele staadionile mängima üldsegi. Kole ja lagunenud.

urmar
10.07.08, 14:09
1962 a. hooaeg:
"Pealtvaatajaid oli võistlustel (178 Eesti NSV ML-a mängudes) kokku ligi 264 000" (c).
Allikas: "Kehakultuur" ajakiri, 1963, №1.

No see tundub ikka liiga ilus olevat. Ehk on sinna lisatud ka liidu sarjas mänginud meeskonna publikunumbrid?

urmar
10.07.08, 14:13
Ja kui see number õige on, siis näitas järgnev, et aastast 1969 liidu sarjast eemale tõmbamine hävitas ka vutipubliku, sest 80-tel polnud sellest enam haisugi. Hea kui 300 keskmine oli. Külastasin mänge Jõhvis ja Tallinnas ja rohkem publikut ei kohanud kuskil. Jõhvis käisin 2 korda, 80-del EP ja Norma ning 90-datel ep-Flora mängu vaatamas. Ei olnud just täismaja, aga oma 300 ikka ehk oli. Ise meenub, et lootsin, et rohkem on.

VapruseKaru
10.07.08, 17:19
Pärnu muru üle vinguda on küll nagu ülekohtune.
Kui on valida staadioni remondi ja mingite ohualarmide vahel .. on siin üldse küsimus ??

Raimo
10.07.08, 21:54
pärnus on asi väga lihtne - jalgpallirahval tuleb valimistel teha õiged valikud, enne vist ilmselt ei juhtu mitte kui midagi :(

Martin
10.07.08, 22:17
pärnus on asi väga lihtne - jalgpallirahval tuleb valimistel teha õiged valikud, enne vist ilmselt ei juhtu mitte kui midagi :(

Sest muidu on võimud ju räigelt jalgpalli investeerinud. Näiteks Reformierakond Tartus. Ei jõua neid väljakuid kokkugi lugeda.

Raimo
10.07.08, 23:05
Sest muidu on võimud ju räigelt jalgpalli investeerinud. Näiteks Reformierakond Tartus. Ei jõua neid väljakuid kokkugi lugeda.

Asi pole seal investeeringutes.
Asi on selles, et Pärnu linnavõim ei suuda vastu võtta staadioni ja selle ümbruskonna detailplaneeringut, milleta ei saa ehitust alustada.
Detaili ei võeta seetõttu vastu, et staadioni naabruses asub jalgpallisõbra Levada krunt, millega on probleem - Levada tahab midagi ehitada, kohalikud ei taha lubada.
Vahepeal tekkis osadel poliitikutel idee, et staadioni detaili võiks iseseisvalt vastu võtta. Paraku hakkas seda ideed Levada torpedeerima, kuivõrd ta lootis sellele, et staadioni nimel surutakse tema soovid detailplaneeringus läbi ja samas kardab seda, et kui staadioni detailplaneering võetakse iseseisvalt vastu ning staadioni ehitus saab rohelise tee, siis tema plaanid jäävad aastateks seisma.
Tulemus on hetkel aga see, et ka staadionil seisavad kõik asjad. Nii palju jalgpallimetseenlsusest.
Tegelikult võiks Levada oma krundi mõistliku hinnaga maha müüa, mis võimaldaks staadioni kõrvale rajada korraliku harjutuskompleksi kahe väljakuga (üks kunst-, teine naturaalmuru).

Nahkpea
10.07.08, 23:15
Nii, Raimo, aga anna siis vihje Pärnu jalgpallifännidele, kelle poolt nad hääletama peaks, et asjad positiivses joones liikuma hakkaks? Nad ei pruugi seda ise teadagi. Ausalt öeldes, ma ka ei teaks, minuarust pole ükski erakond kuskil näidanud üles mingit tahet jalgpalliarengule kaasa aitamiseks (samas kui vastupidiseid näiteid leiaks lausa hulgim). Kui midagi üldse kuskil tehakse, siis tõesti viimases hädas ja kõvera mokaga. :D

Raimo
10.07.08, 23:23
Vot seda mina öelda ei oska, kelle poolt hääletada, kelle poolt mitte. Eks fännid peaks tegema kõva häält ja siis lootma, et mõni erakond annab konkreetsed lubadused (kuigi parim variant oleks siiski enne valimisi asjad liikuma saada). Ilmselt K tähega algav erakond pole parim variant, samas on kuulujuttude järgi pidurdamise taga hoopis ühte teise parteisse kuuluv poliitik-ärimees, kes on kunagi olnud (ei tea, ehk praegugi) Levada palgal.
Nii et ei oska kahjuks pärnakatele midagi head soovitada.
Aga fännidel oleks vast tõesti õige hetk hakata agaramalt häält tegema, et hakatakse ka nendega arvestama ja lõpuks loodakse publikule normaalsed tingimused, mis võimaldaks ka antud foorumis püstitatud teemale ehk publikuarvu tõusule kaasa aidata.
Staadion on muru osas teinud maksimaalse, kuid enamaks ei ole Kalev hetkel võimeline. Teadnuks, et asjad sedasi venivad, siis oleks ehk leitud võimalusi hädapärane remont teha, kuid tagantjärgi on ikka kõik targad.

woodman
12.07.08, 11:38
käis asi nii....2005.a. võitis kohalikud omavalitsuste valimised rakveres ülekaalukalt valimisliit "Kodulinn Rakvere", millesse kuulusid juhuse tahtel aga võibolla ka teadlikult mõned inimesed, kes olid nõuks võtnud jalgpalli arengu heaks midagi ära teha.....koalitsioonileping, mis sõlmiti koos sotside, isamaliidu ja res publicaga, sündis küll pikkade ja väsitavate läbirääkimiste tulemusena, aga kandis endas just neid programmilisi seisukohti, mis olid valimisliidu arvetes jalgpalli arendamiseks rakveres vajalikud....seetõttu sisaldas koalitsioonilepingu alapeatükk "Linna juhtimine peab olema kultuuri ja sporti väärtustav" koos ujula ehitamise ja muude spordi ja kultuuriobjektide rajamisega ka kunstmurukattega jalgpalliväljaku rajamist ning rakvere võrkpalli-, korvpalli-, ja jalgpallivõistkondade osalemise toetamist eesti meistrivõistlustel.....selle tulemusena pääses jalgpall linna eelarvesse eraldi reale - korvpalli ja võrkpalli järele, kes olid oma kõigutamatut positsiooni eelarves pikki aastakümneid nautinud....kes asjaga kursis teavad kui paksu verd see alguses tekitas....rakvere oli just tõusnud kolmandasse liigasse ja kui mitte kõik, siis väga paljud mängijad, nende sõbrad, vanemad jne., kes valimas käisid, tegid rakvere jalgpalli hüppelise arengu võimalikuks tookord just valimisliit "Kodulinn Rakvere"-le oma häält andes...

Elari#3
21.07.08, 02:20
Rakvere staadion on küll super minu meelest,suur korralik tribüün kust on lausa lust mängu jälgida :).Kuigi Eestis sellega küll keegi harjund veel eriti pole kui keegi oma trummiga müdistama kukub ja lõugama hakkab külalisvõistkonna poolelt :D.Ainuke negatiivne pool oligi kui mingi Skinn tuli näkku karjuma mulle,et mis sa lõugad siin,jää vait :D.Ja miks pole publikut,reklaami on tegelikult ju ka vähe lehtedes,suurtes portaalides jne.

Rein
21.07.08, 02:27
Ainuke negatiivne pool oligi kui mingi Skinn tuli näkku karjuma mulle,et mis sa lõugad siin,jää vait :D

Depresiivsed Eesti väikelinnad...

17
21.07.08, 02:29
Depresiivsed Eesti väikelinnad...

Rein, kas sa ikka Paides oled käinud?

Rein
21.07.08, 02:31
Rein, kas sa ikka Paides oled käinud?

Kunagi kindlasti olen, viimasel ajal mitte.

PETSINHO
12.11.08, 00:37
LAUPÄEVAL tuleb enamasti pilves ilm. Hommikul ja päeval sajab vihma. Öösel puhub edela- ja lõunatuul 4-10, saartel puhanguti 12-14 m/s, päeval edelatuul 8-13, saartel ja rannikul 13-18, puhanguti 23-25 m/s.

Kas kolosaalselt väiksed publikunumbrid tulemas või viimane voor ikka meelitab inimesed ilma kiuste välja!?

aanvaller
12.11.08, 00:39
millal sul ennem on viimases voorus suured publikunumbrid olnud?

ROOTSI KUNN
12.11.08, 00:53

Eesti MV publikurekord muide pärineb viimasest voorust ,aastat ei mäleta aga mängisid Flora ja Levadia ,Kadriorus.Miskit üle 4 tuhande vist oli.
Nõukaaegseid NL-i teise liiga läänetsooni mänge ei arvesta :)

zaz
12.11.08, 00:54

siis kui Pasi Levadia treener oli...

edit: seesama katuub ka Kunni poolt väla tooduga siis :)

Sats1
12.11.08, 09:12
Eesti MV publikurekord muide pärineb viimasest voorust ,aastat ei mäleta aga mängisid Flora ja Levadia ,Kadriorus.Miskit üle 4 tuhande vist oli.
Jah, 2002 aastal, viimases voorus (FC Levadia Maardu-FC Flora, 0:0)

non
12.11.08, 11:53
enne sõda olid kõvasti publikunumbrid suuremad,näiteks isegi Tartus oli üle
6000 inimese.

oku
12.11.08, 13:06
Ma tegin kuskil hilissuvel statistikat selle kohta, palju balti liigades välismaalasi mängib. Vene passiga kodanikke ma sisse ei arvestanud, sest suurem osa neist elavad niikuinii kohapeal. Mõni ei ela ka, aga see ei muuda eriti selle postituse pointi.

Mitte, et eksootiliste mängijate olemasolu publikunumbrite kujundamisel kõige olulisem oleks või et ma propageeriks arsenaliseerumist, aga Eestis on olukord võrreldes Balti naabritega ikka väga erinev. Suhteliselt niru, ma ütleks.

Eestis mängis kokku 16 välismaalast 7 erinevast riigist - 5 ukrainlast, 4 lätlast, 2 leedukat, 2 brasillast, 1 soomlane, 1 peruu passiga kodanik ja 1 inglane. Lisaks veel 8 vene passiga meest. Kokku oli meistriliigas 10 tiimi ja nendest kolme nimekirjas ei olnud ühtegi välismaalast (Tulevik, MT, TVMK). Keskmiselt meeskonnas siis 1,6 välismängijat ilma vene passi omaniketa.

Läti liiga nimekirjadest leidsin 48 välismaalast 20 riigist - 7 leedukat, 7 grusiini, 7 ukrainlast, 4 bulgaarlast, 3 valgevenelat, 3 brassi, 2 egiptlast, 2 moldaavlast, 2 serbialast, 1 eestlane, 1 kameruni poiss, 1 horvaat, 1 usbekk, 1 bosnialane, 1 hispaanlane, 1 poolakas, 1 sakslane, 1 turkmeen, 1 itaallane, 1 makedoonlane. Lisaks 23 vene passiga venda. Liigas on 10 tiimi, igas on vähemalt 1 välismaalane (tegelikult on vähemalt 4, välja arvatud Novikovi FK Riga, kus ta on ainus välismaalane). Keskmiselt meeskonnas 4,8 välismängijat ilma vene passi omaniketa.

Leedus on 41 välismaalast 18 riigist - 5 brassi, 5 makedoonlast, 5 moldoovlast, 4 lätlast, 4 serblast, 3 grusiini, 3 horvaati, 2 bulgaarlast, 2 ukrainlast, 1 eestlane, 1 poolakas, 1 nigeerlane, 1 iisraallane, 1 argentiinlane, 1 tuneeslane, 1 senegaallane, 1 slovakk. Lisaks 2 vene passiga mängijat. Kõrgliigas on 8 tiimi, välismaallasi jagub igasse. Keskmiselt meeskonnas 5,1 välismängijat ilma vene passi omaniketa.

See loetelu ei pretendeeri tänasel kuupäeval absoluutsele tõele, aga proportsioonid peaks umbes samad olema.

Ja lihtsalt lõbusat lugemist http://theballisround.co.uk/2006/09/25/15/

boobek
12.11.08, 13:34
Ja lihtsalt lõbusat lugemist http://theballisround.co.uk/2006/09/25/15/

As some pre-match entertainment, some people were throwing javelins on the pitch.

Geniaalne!!!:D

IndrekL
14.11.08, 16:28
Geniaalne!!!:D
http://theballisround.co.uk/2008/11/13/986/

oku
14.11.08, 16:45
http://theballisround.co.uk/2008/11/13/986/

Not me :)

aanvaller
16.11.08, 21:46
Mõtlesin täna just välja sellise idee, mille EJL võiks endal kasutusse võtta:
korraldaja meeskond, kes on ka koduvõiskonnaks peab alati enne mängu kuidagi moodi eesolevat mängu reklaamima. Ise teavad kuidas, aga kui näiteks ei tule üle 300 inimese mängule, võiks EJL alati hakata trahvitama kodumeeskonda.
See võiks tegelikult päris teostav idee olla, mis võiks toimida päris hästi. Siis paneksid meeskonnad rohkem raha ka reklaami peale. On väga idiootne ja hull idee? :)
hahaha , isegi lausa naeran.

ehk siis toimiks järgmiselt:
kui on mängul 60 inimest, siis arvutame välja et 300-st inimesest on puudu 240. Siis korrutame selle 240 mingi summaga, mis oleks alati sama.. Eks ole hea idee.

Siis hakkavad raudselt kõik meeskonnad natuke rohkem ka fännluse peale mõtlema!

IndrekL
16.11.08, 21:49
korraldaja meeskond, kes on ka koduvõiskonnaks peab alati enne mängu kuidagi moodi eesolevat mängu reklaamima. Ise teavad kuidas, aga kui näiteks ei tule üle 300 inimese mängule, võiks EJL alati hakata trahvitama kodumeeskonda.
See võiks tegelikult päris teostav idee olla, mis võiks toimida päris hästi. Siis paneksid meeskonnad rohkem raha ka reklaami peale. On väga idiootne ja hull idee? :)

kui on mängul 60 inimest, siis arvutame välja et 300-st inimesest on puudu 240. Siis korrutame selle 240 mingi summaga, mis oleks alati sama.. Eks ole hea idee.
Kergelt öeldes debiilne, aga ju on vist ikkagi tore, et kuidagi viisi kaasa mõeldakse.

aanvaller
16.11.08, 21:52
Ütleme kui aastas on 36 mängu, siis iga mängu jaoks eraldame reklaamituluks umbes 3000 krooni, on normaalne? 108 000 krooni peaks ikka igal klubil leiduma aastas reklaami jaoks, muidugi kui see tooks publikut staadionile. Võib ka minna vähem või rohkem. Kalju näiteks ei peaks midagi maksma .

IndrekL
16.11.08, 21:54
Reklaam reklaamiks - sa ei saa ju tõesti tõsiselt mõelda ideed klubi trahvida, kui tema kodumänge ei külastata.

E:

Üldiselt pole vaja siin hetkel suurt muutagi. Paneks ehk juba paika pandud reeglid ka reaalselt kehtima? Toitlustus - kohustuslik, WC - kohustuslik. Ei ole ju palju palutud? Samas pea pooled klubid neid ei täida ning seda igasugu sanktsioonideta.

ALEKOK
16.11.08, 21:56
Ütleme kui aastas on 36 mängu, siis iga mängu jaoks eraldame reklaamituluks umbes 3000 krooni, on normaalne? 108 000 krooni peaks ikka igal klubil leiduma, muidugi kui see tooks publikut staadionile.

Ja mis reklaami sa 3000 krooni eest teed? :D Flaierreklaami annaks teha, trükikulud katab ära..

Jasper
16.11.08, 22:01

Siis hakkavad raudselt kõik meeskonnad natuke rohkem ka fännluse peale mõtlema!

Kuigi sellisele debiilsusele ei peaks absoluutselt mõtteid ja foorumiruumi raiskama ... Kardan, et klubidel oleks kas
a) odavam maksta trahvi (kui per nose on väiksem kui piletiraha)
b) odavam osta puudujäävad piletid ise välja

aanvaller
16.11.08, 22:04
Okei, aitäh et põhjendasite ära miks see ei ole teostatav.

Raimo
16.11.08, 22:08
Ma ei peakski seda ideed väga hulluks, teatud teema on seal olemas. Kasvõi selles osas, et klubid peaksid nägema rohkem vaeva oma noormängijate kutsumises esindusmeeskonna mängudele. Ja kui vaadata klubide litsentseerimise tingimusi, siis sisuliselt nii palju noori peakski igal klubil olema.

Trahvimise puhul muidugi arvan, et liit ei peaks olema miskine karistusasutus. Pigem võiks liit pakkuda klubidele tuge reklaamikampaaniate korraldamisel, kuivõrd mitte kõikide klubide eestvedajate seas pole reklaamimaailmas töötavaid inimesi.

-RoMaRiO-
16.11.08, 22:09
Ma trahviks esmalt EJLi :D

Aga mida sa trahvid, kui neil sentigi raha ei ole.

Even
16.11.08, 22:50
Ju siis ikka on EJL'il raha kui TVMK poistele suutsid kõik palgad välja maksta.

-RoMaRiO-
16.11.08, 23:02
Ju siis ikka on EJL'il raha kui TVMK poistele suutsid kõik palgad välja maksta.

Siin on küsimus, kellele tahetakse maksta, kellele mitte.

Pole siis ime, et ükski firma/ettevõte ei soovi enam EJLga koostööd teha. Põhjuseid võite ise mõelda.

trey
16.11.08, 23:27
Minu arvates ei saa keegi klubidest sellel hooajal uhkustada hea tööga publiku püüdmisel. Kui EJL seda ei tee, siis võiks mõni Meistriliiga klubi olla eeskuju näitaja ja ettevalmistada ja läbiviia seminari teemal "publik staadionile, Miks?, Kas? Kuidas?

Kõik nokitsevad omaette ja püüavad Teisi õpetada aga koostöös sünnivad head ideed, mida ühiselt saaks elluviia. Selline ettepanek lihtsalt aga muidugi võib ka üksi edasi nokitseda ja nautida seda -300 inimest publikuks:)

HABE
16.11.08, 23:34
Minu arvates ei saa keegi klubidest sellel hooajal uhkustada hea tööga publiku püüdmisel. Kui EJL seda ei tee, siis võiks mõni Meistriliiga klubi olla eeskuju näitaja ja ettevalmistada ja läbiviia seminari teemal "publik staadionile, Miks?, Kas? Kuidas?

Kõik nokitsevad omaette ja püüavad Teisi õpetada aga koostöös sünnivad head ideed, mida ühiselt saaks elluviia. Selline ettepanek lihtsalt aga muidugi võib ka üksi edasi nokitseda ja nautida seda -300 inimest publikuks:)

Uhkustada ei saa tõesti keegi aga keskmist arvestada siis Kalju ja vist Tammekal on kõrgeimad publiku numbrid. Vähemalt Tartus on mitu mängu saadud ikka korralike publiku numbreid mängudele. Kalju on teinud tööd aga üksi on raske ja tribüün tõesti ei ole ka just kõige suurem aga nagu kuulnud siis probleemiga tegeletakse igapäevaselt.

ALEKOK
17.11.08, 00:20

No olgem ausad, et Kalju siiski tegi head tööd. Tulemus oleks võinud veidi parem olla lõpuks, aga kevadel tehtud turundus oli ikka geniaalsuse lähedal.

trey
17.11.08, 00:27
kevadel tehtud turundus oli ikka geniaalsuse lähedal.[/QUOTE]

võibolla see oli liiga geniaalne publiku jaoks:) aga rohkem ühiselt klubide juhtide ja fännide bossude hooaja eelseid kokkusaamisi, mille alguseks väike teemakohane seminar näiteks Kalju eestvedamisel ja asjad lähevad sellest geniaalsusest veelgi paremaks!

kesa
17.11.08, 00:40
1. Tuletage meelde kevadist Eesti Politsei, Eesti meedia ja EJL-u ülereageerivat rünnakut vutifännide vastu. Eriti räige oli rünnak paari tulihingeliseima klubi ja koondise fänni vastu.
(Needsamad ülekohtuselt retsitud fännid, kes on rohkem uusi jalkafänne staadionile meelitanud kui kadunuke TVMK kogu eksisteerimise ajal, olid hingepõhjani solvunud.)
2. Nõmme Kalju on ML ainuke klubi, kus klubile on fännid tähtsad ja fännid tunnevad klubi toetust.
3. ML esikuuikus oli neli (õnneks nüüdseks on allas jäänud kolm) vene taustaga klubi. Eestis elab siiski 70 % eestlasi, kelle eelistuseks on Eesti taustaga klubid. Eestlastele ei piisa ainult Florast, meistritiili heitlusse oleks vaja veel vähemalt kaks Eesti taustaga Florast sõltumatut profiklubi, et eestlastest andekamatel mängijatel oleks motivatsioon end vutile pühenduda.
4. Kõik ML klubid peaksid olema iseseisvad klubid, mitte mõne klubi farmmeeskonnad. Mis toimub farmmeeskonna fänni hinges kui meeskonnast võetakse parimad ja tuuakse luuserid.
5. Tühjus toodab tühjust. Staadionitel ei pakuta hüvesid. Jalgpallifänluse juurde kuulub paraku õlu, lisaks toitlustus. Pluss muud hüved nagu tasuta piletid lastele, sõjaväelastele, pensionäridele jne. jne. Rahvas tuleb staadionile meelitada.
6. Tolerants, tolerants ja veelkord tolerants. Kui staadionid pilgeni täis, siis on aeg kruvisid pingule keerata.

Pasil on õigus, Eesti jalgpalli arengu peamine pidur on tühjad staadionid.

Möödunud aasta meeldejäävaim seisukoht oli ühe Leedu ajakirjaniku vastus küsimusele, miks Leedu meedias Jurmala sündmusi ei kajastatud, vastus, Leedu JL-u ja meedia arvates on neil jalkastatadel niigi vähe pealtvaatajaid ja nad ei näe mingit põhjust selliseid jamasid ülevõimendada.

lorenzo
17.11.08, 01:04
kesa tekstile lisaks veel selle, et EJL võiks mõelda- kumbal ajal tuleks rohkem publikut- kas külma ilmaga või sooja ilmaga? ehk siis miks mitte näiteks kaaluda mängida liigat suvel. Lõuna-Euroopas ei mängita ju suvel lihtsal põhjusel- lihtsalt on liiga kuum. Eestis aga võiks mõelda ikka vastavalt oma klimaatilistele tingimustele.
ja teine asi on muidugi kellaaeg.

eika
17.11.08, 03:40
Praegune variant, kus alustatakse märtsi alguses lumevallide vahel palli tagudes ja lõpetatakse novembri lõpus külmunud murul on tõesti nõme. Eriti kui vaadata mis ümberringi toimub. Minumeelest võiks Eesti eeskujuks võtta Soome Veikkausliiga, sest sealgi võideldi aastaid publiku vähesusega, kuid nüüdseks on juba päris arvestatav jalgpallikultuur tekkinud (naljalt alla 1000 pealist publikunumbrit ei leia ja tippmängudel ca 8000 inimest kohal). Liigat alustakse alles aprilli lõpus ning meister selgitatakse välja oktoobri lõpuks. St, et hooajal on piisavalt vähe mänge, et põnevus jätkuks viimaste voorudeni ja kõik mängud saab enam-vähem soojal ajal ära peetud. Mängud hakkavad enamasti õhtul kell 18.30 ja kõik mängud pole ühel päeval.
Kõik need on pisiasjad, aga minu meelest üsna määravad.

kesa
17.11.08, 09:39
Praegune variant, kus alustatakse märtsi alguses lumevallide vahel palli tagudes ja lõpetatakse novembri lõpus külmunud murul on tõesti nõme. Eriti kui vaadata mis ümberringi toimub. Minumeelest võiks Eesti eeskujuks võtta Soome Veikkausliiga, sest sealgi võideldi aastaid publiku vähesusega, kuid nüüdseks on juba päris arvestatav jalgpallikultuur tekkinud (naljalt alla 1000 pealist publikunumbrit ei leia ja tippmängudel ca 8000 inimest kohal). Liigat alustakse alles aprilli lõpus ning meister selgitatakse välja oktoobri lõpuks. St, et hooajal on piisavalt vähe mänge, et põnevus jätkuks viimaste voorudeni ja kõik mängud saab enam-vähem soojal ajal ära peetud. Mängud hakkavad enamasti õhtul kell 18.30 ja kõik mängud pole ühel päeval.
Kõik need on pisiasjad, aga minu meelest üsna määravad.

Ehk oleks mõttekas minna üle süsteemile, kus algul mängivad kõik ML klubid omavahel kodus-võõrsil läbi ja siis esimesed kuus heitlevad edasi medalikohtadele ja tagumised neli selgitavad omavahel väljalangeja(d).
28 mängu, saaks alustada aprillis ja lõpetada oktoobris. Samuti jääks ära palju ühepoolseid mänge, kus võitja on juba enne mängu enam-vähem sajaprotsendiliselt ette teada.
Päris mitmes riigis on selline süsteem, ka Lätis vist.

non
17.11.08, 09:45
kesal on õigus

Raimo
17.11.08, 10:58
Ehk oleks mõttekas minna üle süsteemile, kus algul mängivad kõik ML klubid omavahel kodus-võõrsil läbi ja siis esimesed kuus heitlevad edasi medalikohtadele ja tagumised neli selgitavad omavahel väljalangeja(d).
28 mängu, saaks alustada aprillis ja lõpetada oktoobris. Samuti jääks ära palju ühepoolseid mänge, kus võitja on juba enne mängu enam-vähem sajaprotsendiliselt ette teada.
Päris mitmes riigis on selline süsteem, ka Lätis vist.

See idee pole küll tark, sest sisuliselt kestab hooaja keskpaigani üks MV, seejärel algab teine. Muide, Eesti naiste meistrivõistlustel oli samasugune süsteem varem, tänavu sai see ära muudetud ja meistriliiga oli minu hinnangul varasematest põnevam.
Ja lihtsalt vahemärkuseks: et kesa teiste klubide mängudel vist ei käi, siis ta ei tea, et üks teine klubi ka tõi sõdurid paaril korral mängule, on teinud stabiilselt lehereklaami ning andnud fännidele tasuta hooajapileteid ja ka fänniatribuutikat:o

Kuno
17.11.08, 11:53
Minuarust on ka see hooaeg olnud täis positiivseid elamusi!
Mitmel klubil arenes fänlus.. Kaljul lausa nullist alustades kuni liiga vaat et parimateks!!!!

Hiiu Staadionil tegime mitmeid publikurekordeid... Sügisel 1000 inimest külma ilmaga pole paha!
Hiiu staadioni kapasiteet publikule on 500 inimest... KALLIKESED, ÜLETASIME MAHUTAVUST 50% ULATUSES!
Ja keskmise publikunumbrina olles 70% staadionitäituvusega pole esimese aasta jaoks üldse paha tulemus! Kas te nii ka oskate mõelda vahest?

Publikunumbrid tegid isegi kokkuvõttes tõusu, Kalev Sport ülekanded, Tipp Jalgpallikomisjon on teinud suure sammu edasi mis on ülipositiivne!

Alecoq Arena asjad on lahenenud, mis on ülimalt oluline võit mitte ainult floorale vaid ka tervele jalgpallile. Oleks lühinägelik arvata, et see ei mõjuta jalgpalli tervikuna... MÕJUTAB! Iga mure mis kaelast ära saab annab arengule uue tõuke juurde!

Koondis sai endale uue juhendaja, meie oma EESTI MEHE mida enamus ootas!

NEID POSITIIVSEID ASJU ON VEEL JA VEEL!
Kindlasti on ka negatiivseid.....

AGA PALUN!!! ERITI AJAKIRJANIKUD JA JALGPALLISÕBRAD, KUI TE TAHATE, ET JALGPALL ARENEKS, SIIS LÕPETAGE SEE ÄRAPANEMIS MENTALITEET JA LASKE ÜKS SOE PÄIKSEKIIR KA SELLEST SAPISEST NEGATIVISMIST ÜKSKORD LÄBI!

Lugedes viimast päevalehe artiklit julgen kinnitada, et niikaua kui me oskame igas asjas ainult halba näha niikaua ei arene meie riigis üldse mitte midagi! Jalgpallist rääkimata... NO MILLEKS KESKENDUDA ALATI NEGATIIVSELE, SEDA ON MEIE ÜMBER NIIGI PALJU!!!!

AITAB JUBA ÄKKI?

kesa
17.11.08, 12:03
See idee pole küll tark, sest sisuliselt kestab hooaja keskpaigani üks MV, seejärel algab teine. Muide, Eesti naiste meistrivõistlustel oli samasugune süsteem varem, tänavu sai see ära muudetud ja meistriliiga oli minu hinnangul varasematest põnevam.
Ja lihtsalt vahemärkuseks: et kesa teiste klubide mängudel vist ei käi, siis ta ei tea, et üks teine klubi ka tõi sõdurid paaril korral mängule, on teinud stabiilselt lehereklaami ning andnud fännidele tasuta hooajapileteid ja ka fänniatribuutikat:o

Naistekal kõigest 8 naiskonda ja mängude arv hooajal suht mõistlik.
36 mängu meeste ML-s aga tundub meie oludes veits palju.
Ma saan aru, et esikuuikust väljajäämine oleks keskmikele ebameeldiv aga põnevust ja iga mängu kaalukust tõstaks selline süsteem küll.
Vabandan, et veidi ülekohut tegin ainult Kaljut esile tõstes. Ma tunnustan Sinu tööd ja entusiasmi klubi promomisel, paraku pelgalt amatöörmängijatega on raske kõrgete kohtade eest võidelda.
Isiklikult mulle meeldiks kui võtaksite TVMK-lt vabaks jäänud koha konkurentsis medalite eest.
Ja loomulikult on teil Eesti kõige perspektiivikam staadion, paraku.....

Jürvi-Hool
17.11.08, 12:30
Nõmme JK Kalju 334.22
Tallinna FC Levadia 288.89
Tartu JK Maag Tammeka 220.17
Tallinna FC Flora 213.83
Pärnu JK Vaprus 166.33
JK Tallinna Kalev 152.28
Tallinna FC TVMK 130.67
JK Sillamäe Kalev 115.28
Viljandi JK Tulevik 111.89
Narva JK Trans 109.94

Selle hooaja keskmised siis sellised. Kogu liiga keskmine kuskil 185.

Raimo
17.11.08, 13:10
Naistekal kõigest 8 naiskonda ja mängude arv hooajal suht mõistlik.
36 mängu meeste ML-s aga tundub meie oludes veits palju.
Ma saan aru, et esikuuikust väljajäämine oleks keskmikele ebameeldiv aga põnevust ja iga mängu kaalukust tõstaks selline süsteem küll.
Vabandan, et veidi ülekohut tegin ainult Kaljut esile tõstes. Ma tunnustan Sinu tööd ja entusiasmi klubi promomisel, paraku pelgalt amatöörmängijatega on raske kõrgete kohtade eest võidelda.
Isiklikult mulle meeldiks kui võtaksite TVMK-lt vabaks jäänud koha konkurentsis medalite eest.
Ja loomulikult on teil Eesti kõige perspektiivikam staadion, paraku.....

Eks sellel on pluss just esikuuikule, kuid kui selles osas, kus flora/levadia/keegi kolmas on täisprofessionaalsed, siis neljandast kaheksanda-üheksanda kohani asuvad võistkonnad võiks olla vägagi ühtlased (kes ka nopiks esikuuikult kohti) oleks see variant väga kehv. Võta kasvõi Flora - Kalevi viimase ringi mäng, kus Kalev võttis Floralt kaks üliolulist punkti.
See on muidugi õige, et neli korda läbi mängida kujuneb üksluiseks. Seetõttu näen ise, et meistriliigas võiks mängida 14 tiimi ja peetakse 2 ringi. See teeks 26 mängu. Sellel juhul oleks vana Balti liiga formaat kui rusikas silmaauku, andes just professionaalsetele satsidele juurde tugevaid mänge. Hooaeg saaks aprillis alguse, nii et see kepp ja keeks lumevallides turnimisel jääks ära. Aga eks selle otsuse peavad langetama tähtsad mehed:)

Kahjuks Kalevist veel järgmisel aastal sellist meeskonda ei saa, kes TVMK koha üle võtaks, anname selle võimaluse Kaljule:) Aga tasa ja targu liikudes võib paari aasta pärast küll ehk sinnapoole rihtida.

Kalevi staadioni osas on uuel aastal jalgpalli osas see kurb uudis, et taas tuleb tantsupidu. Ilmselt rõõmustaks jalgpallisõpru aga teadmine, et töö käib 65 miljoni kroonise projekti elluviimisega, mille käigus saaks staadion valgustuse, eraldi istekohad, 2000-kohalise katusega VIP-tribüüni ja uued riietusruumid. Staadioni maa-alale tuleks veel üks väiksem kompleks, kus oleks erinevad spordisaalid (võimaldavad ka jalgpalluritel teha ÜKE-t) ning kui kõik hüpersupermegahästi läheb, siis võiks sinna tulla ka spordimeditsiinikeskus. See kõik peaks küll juba foorumis Kalevi teema alla käima.

Nahkpea
17.11.08, 13:45
Miks ei ole publikut Meistriliiga mängudel? Aga miks peaks inimesed minema vaatama pühapäeva sporti. Meistriliiga katel on ühtlane amatöörsupp. Pühapäeva sporti tehakse tavaliselt ise enda lõbuks. Ja me imestame, kuidas Skandinaavia-Soome-teiste Balti riikide meistrivõistlusi meiega võrreldes nii palju inimesi vaatab. Mina ei imesta.

Keda jalgpall köidab, see saab sellest kuidagi üle, aga tavainimest küll tõesti ei huvita staadionile minemine, et siis 2 tundi jälgida päevatööst väsinud "pallivõlureid". Tuleb tõele näkku vaadata, et amatöörsport lihtsalt ei müü.

Kööp
17.11.08, 13:54
Nõmme JK Kalju 334.22
Tallinna FC Flora 213.83
Pärnu JK Vaprus 166.33
JK Tallinna Kalev 152.28
Tallinna FC TVMK 130.67
JK Sillamäe Kalev 115.28
Narva JK Trans 109.94

Paide Linnameeskonna kodumängude keskmine Esiliigas oli 146.95. ja kui arvestada veel ainult Paides peetud mänge (esimesed 3 mängu pidasime Sportland arenal ) ,siis tuleks publiku keskmiseks 165. Väikelinn võib rahule jääda!

Martin
17.11.08, 17:14
Kui olen Kalevi mängudel käinud, siis külmematel aegadel tulen sealt alati ära nägu punane, kintsud ja tagumik külmetunud ja mille eest? Mida ma nii põnevat siis nägin...? Mitte midagi. Aga loll olen järgmine kord ka kohale lähen, kuid - tuleb ju käia Raimole rõõmu tegemas :D

Naised Raimole rõõmu tegemas. See on ilus maailm, kus me elame.

Martin
17.11.08, 17:36
Kadestad, et naised sulle rõõmu ei taha teha jah :p

Vastupidi, rõõmustan :D

-mirko-
17.11.08, 19:05
Nõmme JK Kalju 334.22
Tallinna FC Flora 213.83
Pärnu JK Vaprus 166.33
JK Tallinna Kalev 152.28
Tallinna FC TVMK 130.67
JK Sillamäe Kalev 115.28
Narva JK Trans 109.94

Tartu näitajad on väga head, eriti kui võrrelda sellega, et siia nii palju võõrsilfänne ei tule (nt Levadia-Kalju mängul suurendab publiku hulka ka hulganisti Kaljukaid, kellele lihtsam sinna minna, kui nt Narva või Tartu)
Sama lugu ka Sillamäega, see nende 115 ilmestab suht suure %-ga nende enda kodupublikut. See eelnev ei tähenda, et ma üritaks kunstlikult mingeid numbreid tugevamate ja osasid nõrgematena näidata. Lihtsalt hakkasin selle peale mõtlema.

Uue hooaja publiku keskmised publikunumbrid saavad ilmselgelt olema järjekorras
1. Kalju
2. Tammeka
3. Sillamäe
4. Flora?
5. Levadia?
Pärnu võiks võtta 3.-4. koha, kuid kui jätkavad oma Ukrainlaste toomist,samal ajal eesti poistele õlale patsutusega tasumist, siis ei ole neil sinna loota.
Miks siuke pakkumine?
1. Kalju puhul ei tohiks väga küsimust tekkida, ilmselt jätkavad publiku staadionile meelitamist
2. Tammeka saab tagasi oma vana hea nime, sats muutub suht eestikeskseks (treeneril on ka siin oma roll) ja inimesed hakkavad taas Tartus jalksi vaatama
3. Sillamäel on lihtne end siduda kohalike elanikega + kui tõesti ambitsioonid ja rahaline seis lubab südikamalt mängida, siis peaks kindlasti publik ka suurenema. Kui see rahaline süst tõepoolest tuleb, ei imestaks väga ka kui võideldakse Kaljuga 1. koha pärast.
Flora ja Levadia toovad publikut, kuid mitte nii palju + Levadia kannatab läbi selle, et ilmselt nende tase langeb.

kesa
17.11.08, 20:42
Nõmme JK Kalju 334.22
Tallinna FC Flora 213.83
Pärnu JK Vaprus 166.33
JK Tallinna Kalev 152.28
Tallinna FC TVMK 130.67
JK Sillamäe Kalev 115.28
Viljandi Tulevik JK 111.89
Narva JK Trans 109.94

Huvi pärast lõin kokku ka klubide võõrsilmängude publikuarvude keskmise.
Ühesõnaga publikumagnetite top 10:

Tallinna FC Flora 299,5
Nõmme JK Kalju 292,83
Tallinna FC Levadia 238,67
Viljandi Tulevik JK 199,67
Narva JK Trans 178,89
Tallinna FC TVMK 158 ,56
JK Tallinna Kalev 144,67
JK Sillamäe Kalev 120,44
Pärnu JK Vaprus 117,61
Tartu JK Maag Tammeka 108,22

JanK
18.11.08, 17:23
FLORA ON PARIM!

t

HABE
18.11.08, 19:01
Kodumängud
Nõmme JK Kalju 334.22
Tallinna FC Flora 213.83

Võõrsil mängud:
Tallinna FC Flora 299,5
Nõmme JK Kalju 292,83

Nõmme Kalju on parim, sest näitajad on kõrged nii kodus kui ka võõrsil. Floral ainult võõrsil mängude oma vähe parem aga kodumängudel on endiselt tühjad tribüünid võrreldes Kaljuga.

Nõmme Kalju parim on.

Jasper
18.11.08, 19:26
Kodumängud
Nõmme JK Kalju 334.22
Tallinna FC Flora 213.83

Võõrsil mängud:
Tallinna FC Flora 299,5
Nõmme JK Kalju 292,83

Nõmme Kalju on parim, sest näitajad on kõrged nii kodus kui ka võõrsil. Floral ainult võõrsil mängude oma vähe parem aga kodumängudel on endiselt tühjad tribüünid võrreldes Kaljuga.

Nõmme Kalju parim on.

Lisaks sellele on Nõmme Kalju ka parim.

eston maravilha
19.11.08, 00:28
sest näitajad on kõrged nii kodus kui ka võõrsil.

mis kõrgetest näitajatest me selliste numbrite puhul räägime? enne ei ole põhjust kilgata, kui keskmine 4-kohalisele numbrile ei hakka lähenema.

kesa
21.11.08, 09:22
http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm

dareth
21.11.08, 13:58
järgmisel hooajal püüame siis kinni leedu esiliiga ning ülejärgmisel inglise 8. liiga

eston maravilha
21.11.08, 14:34
vahepeal on wales ka.

dareth
21.11.08, 16:32
wales on valgusaastate kaugusel

Kuno
27.11.08, 17:23
TEHKE NÜÜD ÜKS POSITIIVSE PEALKIRJAGA TOPIC KA!
Rahvast tuleb staadionile järjest juurde---- näiteks selline.

Mul on siiber ees sellest vingumisest ja halamisest... SITAKS palju on häid asju jalgpallis ja SITAKS palju on asjad paremuse poole liikunud... MIKS TE KESKENDUTE KOGUAEG NEGATIIVSELE?

Uskuge mind, otsige ülesse väiksed positiivsed asjad, rääkige nendest, arendage ja levitage positiivseid sõnumeid ja te näete, et asjad hakkavad paremaks minema!

Tänan tähelepanu eest!
Kuno

elBiD
27.11.08, 17:54

Mul on siiber ees sellest vingumisest ja halamisest... SITAKS palju on häid asju jalgpallis ja SITAKS palju on asjad paremuse poole liikunud... MIKS TE KESKENDUTE KOGUAEG NEGATIIVSELE?

Uskuge mind, otsige ülesse väiksed positiivsed asjad, rääkige nendest, arendage ja levitage positiivseid sõnumeid ja te näete, et asjad hakkavad paremaks minema!

Tänan tähelepanu eest!
Kuno

Jutt jumala õige. Siis on ehk omavahelisi kraaklemisi ka vähem, kui väheneb negatiivsete alatoonidega teemasid .

IndrekL
27.11.08, 22:46
See sitasti ütlemine ja mölisemine on loomuses ju.

elx
28.11.08, 11:56
Need teemad kus ainult kiidetakse ei saa just eriti pikad olla - see tähendaks ju seda, et eriarvamusi pole ning jutt ei jõua just eriti kaugele. Kaua sa ikka kiita jõuad. Inimloomus jah.

Kuno
28.11.08, 12:22
Need teemad kus ainult kiidetakse ei saa just eriti pikad olla - see tähendaks ju seda, et eriarvamusi pole ning jutt ei jõua just eriti kaugele. Kaua sa ikka kiita jõuad. Inimloomus jah.

kas ma rääkisin kiitmisest? ma rääkisin positiivsetest asjadest mida on palju... rõhuastme muutusest negatiivselt positiivsele.

Rein
28.11.08, 14:39
Mulle meeldib ka kiunuda, vinguda ja h2daldada. Loodetavast minusuguste hala motiveerib natukenegi Kuno suguseid tegelasi veel rohkem pingutama.

PS! Tegelt on terve N6mme Kalju eestvedajad tublid olnud. V2hemalt m88dunud hooajal. Loodetavasti j2tkub veel j6udu ja jaksu asja edasi ajada. See v2ike kiitus ei t2henda seda, et ma edaspidi ei h2dalda :D

Kuno
28.11.08, 18:10
iga pessimist võiks vähemalt teiste vastu aus olla ja jagada oma negativism ja positivism ära 50/50... Siis on kõik vähemalt tasakaalus.

Kriitika on edasiviiv jõud ja see ei tohi ära kaduda, aga mulle tundub, et meie jalgpalli kajastus tervikuna on kaldunud just teise, negatiivsesse äärmusesse ja see on paha!

oku
28.11.08, 18:22
järgmisel hooajal püüame siis kinni leedu esiliiga ning ülejärgmisel inglise 8. liiga

Ma halan edasi ikkagi. Leedu esiliigat me kätte ei saa, nad panevad tõusvas joones. http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/current/avelit.htm

Jaak
28.11.08, 18:24
Ma halan edasi ikkagi. Leedu esiliigat me kätte ei saa, nad panevad tõusvas joones. http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/current/avelit.htm

no siis saame kätte Läti,kui neil sama trend jätkub :)

mohikaanlane19
28.11.08, 21:45
Mis siin lootaon isegi Islandil kus aasta keskmine temp jääb alla +10 on publikut palju rohkem kui meil.

Urvalsdeild 2008

No.
Club
Average
Games
vs '08
Highest

1
KR Reykjavнk
1.931
11
3,1%
3.158

2
Keflavнk
1.616
11
22,9%
3.875

3
FH Hafnarfjцrdur
1.256
11
-45,5%
2.249

4
U Breiрablik Kуpavogur
1.096
11
-5,4%
1.806

5
Valur Reykjavнk
1.026
11
-16,0%
1.774

6
Fylkir Reykjavнk
1.019
11
-16,2%
1.684

7
Fjцlnir Reykjavнk
1.017
11
NEW
2.132

8
НA Akranes
1.003
11
-12,5%
1.544

9
HK Kуpavogur
885
11
-8,0%
1.340

10
Fram Reykjavнk
823
11
-20,7%
1.201

11
Юrуttur Reykjavнk
816
11
NEW
1.170

12
UMF Grindavнk
793
11
NEW
1.114

.
Total
1.107

-16,7%
3.875

mohikaanlane19
28.11.08, 21:47
Seal riigis elab vähem inimesi kui Tallinna linnas. Ma arvan et Pohlak maha jalkaliidu juhikohalt ja sinna mingi show bissnessi mees asemele, siis hakkab asi liikuma

kesa
28.11.08, 22:34
http://www.european-football-statistics.co.uk/league.htm

Kas meie kliimavööndis ja ebaühtlase ning ülinõrga tasemega liigas on niivõrd varakult algav ja pikaks venitatud hooaeg ikka mõislik?
Pinge kadu on tuntav.
Kui lõppenud hooaja esimesel poolele oli 215 külastajat mängul keskmiselt, siis teisel poolel tunduvalt vähem, ehk 155.

dareth
29.11.08, 03:04

Tänan tähelepanu eest!
Kuno
mõtlesin just midagi (selgitavat?) vastu öelda, aga sain mõttelõngal sabast kinni ja taipasin, et see oleks negatiivne suhtumine ;)

Kuno
29.11.08, 03:58
mõtlesin just midagi (selgitavat?) vastu öelda, aga sain mõttelõngal sabast kinni ja taipasin, et see oleks negatiivne suhtumine ;)

hehe - ei ei, asi pole üldse nii hull... aga positiivsus viib edasi! Toetage oma lemmik meeskonda, tulge ise staadionile, võtke sõbrad kaasa ja ärge oodake, et keegi teie eest midagi muudab... igaüks saab ise natukene midagi parandada... Mul kodus suur peegel, töötab hästi rsk :D

Kuno
29.11.08, 04:03
midagi sellist... :D
http://www.postimees.ee/?id=52957

Rein
29.11.08, 06:17
Suhteliselt jura on seal kohapeal istuda ja vaadata neid vennikesi, kui tagumik jäätub juba pingi külge kinni :(

Tundub, et tagumik on sul hell koht. Juba mitmendat korda mainid seda siin:p

Ray
29.11.08, 11:31
Püsti tuleb seista ja karjuda, mitte oma tagumikku jäätada :D