PDA

View Full Version : Miks ei ole publikut Eestikatel

Leheküljed : 1 2 3 [4] 5 6

elx
29.11.08, 21:33
pole halba ilma - on vale riietus:P

IndrekL
29.11.08, 22:52
No siis lükkan maika selga ja lähen istun Suurhallis perset laiaks. See teema on juba nii läbi nämmutatud.

-RoMaRiO-
29.11.08, 23:19
Kõige lihtsam moodus on see, et iga kasutaja annab oma ning mõne tuttava panuse publikunumbritele ning küll see arv ka suurenema hakkab.

Praegu oleme õnneks juba jõudnud sellisesse staadiumisse, kus mõned klubid annad oma panuse meistriliiga popaliseerimiseks ning küll ka teised kaasa tulevad.

kindral
30.11.08, 22:18
Mitte nii hell kui sul tupsuke :)

Ja seal pole midagi muud teha kui istuda, sest karju ja hüppa palju tahad, aga aru nad ikka ei saa (st paremini ei mängi) :(

Kusjuures...meile on öeldud korduvalt tänusõnu, et me kohal oleme ning aitame mängijaid vähemalt vaimselt!!

erxu
30.11.08, 22:47
Publikut pole kuna isegi nii leimidele mängudele on pandud mingi kuradi lollakas hind, tra mina 15-aastane lähen hiiu staadionile Kalju-Flora mängu vaatama. Kava peal on kirjas - Õpilane 25eek. Ja tü*a kassapidaja (mingi karvane tüüp oli) ütleb otse näkku - 75 eek!
ManU Premier League 1 mängupilet on 200eek ja hooajapilet 3800eek ja tra mingi banaanikorjaja meeskond tahab 75eek. Ah ma ei tea.

Mondotek
30.11.08, 23:20
Ära vingu. Mine siis ManU mänge vaatama Inglismaale. :)

eston maravilha
30.11.08, 23:25
ManU Premier League 1 mängupilet on 200eek ja hooajapilet 3800eek ja tra mingi banaanikorjaja meeskond tahab 75eek. Ah ma ei tea.

oled ikka kindel? pigem umbes 1000 ja 15000.

aanvaller
30.11.08, 23:25
Ära vingu. Mine siis ManU mänge vaatama Inglismaale. :)

mida ta sul vingus?
Loe palun teema pealkiri ja mõtle uuesti enda postituse üle!
-Ta andis ju selgelt mõista et MIKS tema meelest ei ole publikut.
Ole normaalne.

erxu
30.11.08, 23:52
Mondotek, tõesti kahju, et ei suudeta mõista teema mõtet ja aanvalleril respekt,et teab mis selle teema mõte on.

Samuti arvan, et mängudel algselt ei võiksgi piletihindasid olla, kuna eriti tulu see ei too kui käib mängul 50 inimest ja saad sealt 50x15eek(oleneb) = 750eek. Pigem toob tulu see kui ei panegi piletihinda ja tuleb rohkem rahvast ja saame millegi üle õnnelikud olla. See kui vahepeal koondis sai haledalt pähe ja mitte midagi ei õnnestunud ei olnud ma kurb ainult selle üle vaid ülekõige selle ka, et jalgpall nii si*al tasemel siin Eestis on. Oleks pealtvaatajaid oleks palju huvitavam ja mõnusam see, hetkel tundub see külm nagu Alaska. Kindlasti aitaks rahvanumbritele kaasa see kui tehakse atraktiivsemat reklaami, mitte nagu antud hetkel on "Laupäev Kalju-Flora mäng Alecoq Arena kell 2." See ei innusta inimesi vaatama, või nagu see on kuidagi igav ju, kedagi ei liiguta see . Pigem tuletab ainult mõnele vutifännile meelde, et see mäng on. Aga eriti hea oleks ju kui panna paar vabatahtlikku poissi linnapeale jalutama ja sedeleid jagama, ning kui sedel anda siis võid ju paar sõna öelda miks minna mängule, see on ju lihtne , ütled lihtsalt, et mis mõttega passida toas, pigem minna perega jalgpalli vaatama mis on ju ka huvitav kogemus ja äkki hakkab meeldimagi. Ja nüüd teie ütlete, et leidke need vabatahtlikud, jaa leiangi kusjuures- EJL tehke mulle sedelid valmis(mõtlen siis näiteks tavaline väike flaieri taoline asi kus on ilusti kirjas, kuupäev,koht, kes mängivad jne üldse uudist) ning ma lähengi linnapeale jaotama neid. jaotan hommikust õhtuni kui vaja. Arvan, et aitab nüüd ja loodan, et ei tule väga palju kriitikat.

Mondotek
01.12.08, 00:00
Kas keegi oskaks öelda palju olid piletihinnad 5-6a tagasi ? Siis oli Pärnus igatahes staadion täis , üle 1000 inimese kindlasti.

aanvaller
01.12.08, 00:01
Kas keegi oskaks öelda palju olid piletihinnad 5-6a tagasi ? Siis oli Pärnus igatahes staadion täis , üle 1000 inimese kindlasti.

Oskad öelda palju pileti hind siis oli kui Kalevi statal mängiti ja oli puupüsti täis? Isegi seisukohad olid müüdud. About. 25 a tagasi.

erxu
01.12.08, 00:02
Võiks siis hetkel ka nii olla,

Raimo
01.12.08, 00:17
Ja nüüd teie ütlete, et leidke need vabatahtlikud, jaa leiangi kusjuures- EJL tehke mulle sedelid valmis(mõtlen siis näiteks tavaline väike flaieri taoline asi kus on ilusti kirjas, kuupäev,koht, kes mängivad jne üldse uudist) ning ma lähengi linnapeale jaotama neid. jaotan hommikust õhtuni kui vaja. Arvan, et aitab nüüd ja loodan, et ei tule väga palju kriitikat.

no nii, sellest vabatahtlikust abist lausa tuleb kinni haarata.

eika
01.12.08, 10:31
Kuidagi võiks saada Eesti ajalehed Eesti jalgpallist rääkima. Praegu saavad klubid uudistesse äärmiselt harva ja siis ka ainult negatiivses võtmes: kihlveoskandaalid, vähene publikuhuvi jne. Isegi Kalju puhul suutis Peep Pahv vinguda ainult selle kulul, et see pole õige asi, et uustulnuk nii hästi mängib ja see näitab, kui sitt Meistriliiga tase on (kuigi Kaljus olid/on üpris asised koondise piirimail olevad mängumehed).
Rocki ja Kalevi mängud suvaliste Leedu klubidega on nädala suursündmus spordis, millest jahutakse paar päeva varem ning mitu päeva hiljemgi. Jalgapalli Meistriliiga tulevad mängud/tulemused edastakse väikese nupuna, mida ei pane keegi tähele.

Ramm
01.12.08, 11:18
Rocki ja Kalevi mängud suvaliste Leedu klubidega on nädala suursündmus spordis, millest jahutakse paar päeva varem ning mitu päeva hiljemgi. Jalgapalli Meistriliiga tulevad mängud/tulemused edastakse väikese nupuna, mida ei pane keegi tähele.

Korvpall teeb palju reklaami ja sealt ka suurem kajastus/huvi.Jalgpalli kohta ei oska midagi öelda,polegi tegelt näinud(mis puutub ntx. tv-reklaami).

mikk
01.12.08, 12:36
See küll tõsi pole. Hooajapiletid peaksid olema mingi 15-20 000 ja üksikpiletid vist kusagil alates 700-st.

mikk
01.12.08, 12:41
Mis puutub aga sellesse kuidas positiivsus asja edasi viib, siis nüüd juba päris mitu-mitu aastat tagasi rääkis üks Lõuna-Eesti vallavanem mulle umbes niimoodi. Et näe kõik vallajuhid siin ümberringi muudkui virisevad, et kõik on sitasti, midagi ei ole, raha pole, midagi ei toimu, et noh tooge meile investeeringuid. Ja loomulikult keegi ei toonud, sest keegi ei taha ennast siduda sellega, kus kõik sitasti.
Tema hakkas siis seal oma vallas rääkimistooni muutma. Mitte valetama ja musta valgeks rääkima, aga lihtsalt probleemide asemel räägiti võimalustest, muudeti lihtsalt rõhuasetust. Ja asi toimis.

kindral
01.12.08, 12:44
Viljandis on piletihind 20 eeku. Eelmine hooaeg oli 15. Ja hooajapilet oli meil esmakordselt sel hooajal ning see maksis 200.
Aga Kalju 75 krooni on küll pisut soolane. Aga ööklubinipiga saab ka sinna odavamalt.

Kuno
01.12.08, 12:59
soolane või mitte, aga kalju on publiku külastatavuselt esimesel kohal, seega järelikult me midagi teeme õieti!

Kalju pilet on 75 eek, flyeriga mida saab printida ka weebist, Kalju kodukalt ja siit foorumist, maksab sissepääs 40 eek, penskarid ja väiksed lapsed 25 eek. Hooajapilet kui ma ei eksi maksis 500 eek.

"Kallim" hind on mõeldud neile keda see hind tegelikult ei huvita ja kes on nõus maksma ka palju rohkem, aga oluline on luua võimalus neile kes on hinnatundlikud... Keegi ei keela 100 kroonise pileti juures reklaamida välja, et esimesed 100 saavad mängule tasuta kes näiteks jõuavad statale teatud kellaajaks...

Miks me seda teeme?

a. me teenime iga kodumänguga ühe mängija kuupalga tagasi ja see arendab jalgpalli!!!

b. me väärtustame jalgpalli ja näitame, et see ei ole mingi odav ja mõtetu meelelahutus. Kalju mängudel on väga palju lisaväärtuseid ja hind on õiglane.

c. meie flayerid on muutunud sponsoritele reaalselt mõõdetavaks väljundiks, kuna see leiab oma tee inimese taskusse läbi soodustuse andmise.

b. sellise hinnaga on vähemalt mingi loogika hooajapileti müügiks, kui sul on 20 või 25 eek pilet muidu, siis millise hinnaga peaks müüma hooajapiletit? Whats the point?

Minu ettepanek oleks kõikide klubide kodumängu listihinnad üle vaadata ja tõsta neid piirkondlikult võttes aluseks iga piirkonna kinopileti hinna. 2h meelelahutust kinos või jalgpallis on suht sarnase väärtusega... Muidugi kui Narvas on kinopilet 75 siis suurem osa publikust seal võibolla ei jaksa maksta 75, siis on abiks võimalikud turundus hoovad... esimesed 100 tasuta, flayeriga odavamalt jne... Aga need kes jaksavad aitavad oma panusega klubi!

Need inimesed kes juhuslikult sattuvad statale ja peavad osam 75 eek pileti kuna nad pole ette planeerinud oma külaskäiku näevad järgmine kord juba natukene rohkem vaeva... Otsivad flayeri, loevad klubi sõnumi läbi ja viivad ennast kurssi... Nii kasvab kodulehe külastavus ja areneb lojaalne ning teadlik sihtgrupp...

Taavi.T
01.12.08, 14:46
Pakkusin kahele ML'i meeskonnale 2008 hooaja eel ,et korraldan kodumängudel toitlustuse.
Kumbki ei olnud huvitatud ,kuna kõik olla juba 100% korraldatud jne. 2008 hooajal ei olnud kummalgi meeskonnal sooja jooki ega pirukat!
Sellistest pisiasjadest hakkabki asi pihta.

urmasv
01.12.08, 16:09
Kuno,

Ma vaatasin, et Sa oled jupi oma und siia foorumisse matnud.
Sellisele ohverdusele tuleb vähemalt püüda väärikalt vastata. Avasin selle foorumi kunagi siiras lootuses, et miski võiks aastatega paremaks minna. Ma ei hakka numbreid otsima, kas Sa tead, kui palju on "Meistri liiga" külastatavus viimase 3 aasta jooksul kasvanud? Aga siis, kui välja jätta Kalju numbrid?
Ma loodan, et Su vastus tuleb selline, et see võimaldab keskenduda positiivsele, sest ma teeks seda suurima hea meelega.

Kuno
01.12.08, 20:44
Kuno,

Ma vaatasin, et Sa oled jupi oma und siia foorumisse matnud.
Sellisele ohverdusele tuleb vähemalt püüda väärikalt vastata. Avasin selle foorumi kunagi siiras lootuses, et miski võiks aastatega paremaks minna. Ma ei hakka numbreid otsima, kas Sa tead, kui palju on "Meistri liiga" külastatavus viimase 3 aasta jooksul kasvanud? Aga siis, kui välja jätta Kalju numbrid?
Ma loodan, et Su vastus tuleb selline, et see võimaldab keskenduda positiivsele, sest ma teeks seda suurima hea meelega.

Mind hivitab see mis sündis hooajal 2008 kus me esimest aastat kaasa tegime ja mind huvitab see mis saab tulevikus, sest oleme osa sellest tulevikust!
2008 oli küll pisike tõus, aga siiski oli ja mul on selle üle siiralt hea meel, sest oleme ise selleks palju teinud. Loodame, et ka teised ärkavad koomast ja panustavad natuke koos meiega!

Jasper
01.12.08, 20:50
Publikut pole kuna isegi nii leimidele mängudele on pandud mingi kuradi lollakas hind, tra mina 15-aastane lähen hiiu staadionile Kalju-Flora mängu vaatama. Kava peal on kirjas - Õpilane 25eek. Ja tü*a kassapidaja (mingi karvane tüüp oli) ütleb otse näkku - 75 eek!

Aasta posti järjekordne kandidaat. Lemmiktiim on ManU?

urmasv
01.12.08, 20:51
Mind hivitab see mis sündis hooajal 2008 kus me esimest aastat kaasa tegime ja mind huvitab see mis saab tulevikus, sest oleme osa sellest tulevikust!
2008 oli küll pisike tõus, aga siiski oli ja mul on selle üle siiralt hea meel, sest oleme ise selleks palju teinud. Loodame, et ka teised ärkavad koomast ja panustavad natuke koos meiega!

Edu! Mind huvitas asi varem ka. Eks ma sellepärast küsisin. Mul on hea meel, et liigas on klubi, kelle juhtide jaoks on oluline ka publik.

NDRK
01.12.08, 23:07
Edu! Mind huvitas asi varem ka. Eks ma sellepärast küsisin. Mul on hea meel, et liigas on klubi, kelle juhtide jaoks on oluline ka publik.

Loen teie postitusi ja nutt tuleb peale. Härdusest.
Siiralt loodan, et teie unistused täituvad (Urmas ja Kuno). Ja et teil läheks hästi nii töises kui isiklikus elus.
(Ärge lugege siit miskit irooniat välja, lihtsalt ma arvan, et oleks hea kui oleks vähem lahmivat kriitikat ja rohkem positiivset).

Kuno
01.12.08, 23:09
Äkki kutsuks pudi kohale? :D
http://www.youtube.com/watch?v=f1R19i_oVj0&feature=related

erxu
01.12.08, 23:44
Aasta posti järjekordne kandidaat. Lemmiktiim on ManU?
Sorri, ütlen ausalt ja feilisin jah sellel alal. Sõber ütles, et nii odav on ja mingi sellised hinnad on ka õpilasele aga kohas nagu "Family Stand" nii, et sorri et nii lollakas olen. Aga vähemalt saavutasin midagi soccernetis siis Jasperi arvates. Midagigi positiivset.

viirus
02.12.08, 01:19
kes sul keelas vastavat dokumenti näidata, mis tõestaks, et oled õpilane ja viidanud siis kavale... ja ei oleks mingit probleemi olnud. Õpilane oled ainult siis, kui sul on vastav dokument ette näidata, see kehtib igal pool nii. ja minu meelest ei ole kusagil kava peal kirjas, et õpilane... vaid lapsed....

erxu
02.12.08, 01:37
Märkasin seda alles siis, kui olin ära ostnud ja dokument oli küll muidu kaasas. Ja mis kuulub laste all? Lapsiku mõtlemisega poiss ilma häälemurdeta?

dareth
02.12.08, 13:17
Märkasin seda alles siis, kui olin ära ostnud ja dokument oli küll muidu kaasas. Ja mis kuulub laste all? Lapsiku mõtlemisega poiss ilma häälemurdeta?

muideks, Hiiu statal on "family stand" 0-kroonise piletihinnaga ;)

zaz
02.12.08, 14:31
damn! Järgmine hooaeg tulen ja kaen ise kaa selle Hiiu "säästusektori" ikka ära :D

kindral
02.12.08, 14:53
Need inimesed kes juhuslikult sattuvad statale ja peavad osam 75 eek pileti kuna nad pole ette planeerinud oma külaskäiku näevad järgmine kord juba natukene rohkem vaeva... Otsivad flayeri, loevad klubi sõnumi läbi ja viivad ennast kurssi... Nii kasvab kodulehe külastavus ja areneb lojaalne ning teadlik sihtgrupp...

Mina olen teadlik sihtgrupp, aga ma pole lojaalne Kaljule, seega ei pea mulle meeldima ka teie soolane hind vaatamata nendele teie lisaväärtustele!!

erxu
02.12.08, 16:53
muideks, Hiiu statal on "family stand" 0-kroonise piletihinnaga ;)Olgu, aga mis koht üldse on "familiy stand" ?

dareth
02.12.08, 17:13
Hiiu staadionil säästusektor aia taga mändide all.

Muidu aga turundusnipp fänniks kasvatamiseks maast madalast: vanem(ad) saavad (hooaja)pileti odavamalt, kui võtavad mängudele juntsu (a la kuni 10a) kaasa, kelle pilet on siis kohalike standardite järgi eriti odav.

viirus
02.12.08, 19:35

vaat see, et sa seda hiljem alles märkasid, see ei ole kellegi teise süü, kui su enda. Seadused paraku jätavad lapse mõiste lahtiseks (ehk seda saab väänata)
15 aastasi saab kriminaalvastutuse alla võtta, seega nagu ei ole tegu lapsega, samas on piirangud jätkuvalt teatavate asjade osas kuni 18 aastaseni saades.... aga ega sa siiski veel täiskasvanu mõõtu täielikult välja ei anna :P. Alla 21 teatavaid asju ei saa teha seaduse järgi. Seega see on suht koht väljakuperemeeste otsustada, kui vanalt lõppeb lapse staatus.

elx
02.12.08, 22:55
eks nende soodustustega ole alati nii, et neid tuleb küsida - kui ei küsita, siis lajatatakse ikka täie rauaga.

gamer
04.12.08, 00:08
Noored paljad poisid;)

Kuno
04.12.08, 00:21
Mina olen teadlik sihtgrupp, aga ma pole lojaalne Kaljule, seega ei pea mulle meeldima ka teie soolane hind vaatamata nendele teie lisaväärtustele!!

mina näiteks ei käi sellistes kohtades mis mulle ei meeldi ja mis krõbedana tunduvad, aga ma ka ei pirise pärast selle üle, sest sellisel juhul oli see minu teadlik valik.

Kuno
04.12.08, 00:23
Aga ma ei saanud ikkagi vastust oma küsimusele!

MIS ON NÕMME KALJU LISAVÄÄRTUSED, ET MÄNGU VAATAMA MINNA??

Sügisel külma ilmaga oli 1000 inimest, küsi nende käest...

milkshake
04.12.08, 01:21
Pigem tuleks nende 1000 inimese käest küsida, et miks nad kord käies uuesti tagasi ei lähe. Ehk kas seal on ikka seda lisaväärtust, mis tekitaks soovi uuesti tagasi tulla?

Eks see on küsimus kõikidele klubidele. Roosad rotid on näidanud, et oskavad suvalisi topskeid küll Hiiule meelitada, kuid järgmisel kodumängul on need tüübid ikkagi kuskil mujal kui äärelinna staadionil. Numbrid räägivad paraku seda keelt, seda peaks ju tunnistama.

Mis on see, mis tooks topskid uuesti ja uuesti staadionile?

$$$
04.12.08, 01:21
Hmm, Sina olid just see, kes rääkis lisaväärtustest. Sa peaks siis ju teadma :confused:

see ongi tüng, tule ikka Kalevi mängudele :D:D.

aanvaller
04.12.08, 01:27
Pigem tuleks nende 1000 inimese käest küsida, et miks nad kord käies uuesti tagasi ei lähe. Ehk kas seal on ikka seda lisaväärtust, mis tekitaks soovi uuesti tagasi tulla?

Eks see on küsimus kõikidele klubidele. Roosad rotid on näidanud, et oskavad suvalisi topskeid küll Hiiule meelitada, kuid järgmisel kodumängul on need tüübid ikkagi kuskil mujal kui äärelinna staadionil. Numbrid räägivad paraku seda keelt, seda peaks ju tunnistama.

Mis on see, mis tooks topskid uuesti ja uuesti staadionile?

Tasuta õlu.

taku*
04.12.08, 08:26
tasuta õlut pole olemas

kindral
04.12.08, 09:20
mina näiteks ei käi sellistes kohtades mis mulle ei meeldi ja mis krõbedana tunduvad, aga ma ka ei pirise pärast selle üle, sest sellisel juhul oli see minu teadlik valik.

See kõik on vajalik käimine, olenemata krõbesusest. Kusjuures maksval kliendil, kes saab oma raha eest midagi, on alati õigus viriseda kui ta millegagi rahul pole. Nõmme Kalju mängudel on kõik muu muidu täitsa ok ning inimesedki seal suhteliselt meeldivad, aga jah. Ok...eks sa ise tead mis oma klubi ja staadioniga peale hakata. See on sinu otsus. Ma lihtsalt avaldan oma arvamust teemal, miks ei ole publikut Eestikatel.
Kusjuures...suvel oli fännide turniir, seda võiks korrata!!

viirus
04.12.08, 20:26

Mis on see, mis tooks topskid uuesti ja uuesti staadionile? Minu hinnangul on kalju publikunumbrid küll kõige stabiilsemad ja ei ole nii, et korra on ja korra ei ole.... Igal mängul kohal olek on kah suht utoopiline, isegi kogetud seda kui suvel jäi paar-kolm mängu vahele, lihtsalt puht füüsiliselt ei saa inimene kahe koha peal olla korraga.

zaz
04.12.08, 20:34
tasuta õlut pole olemas

Flora omad said kõik kes soovisid ju ;)

kesa
04.12.08, 21:53
Muuseas kui kedagi huvitab, siis hooajal 07/08 oli korvpalli ML soojas hallis õlut limpsiva publiku keskmine:
384 põhiturniir kuni play-offideni,
488 põhiturniir play-offidega ja
1218 play-offid.
Käimasoleval hooajal on keskmine 454.

korvpall 384(488) vs jalgpall 184

budu
05.12.08, 01:45
Muuseas kui kedagi huvitab, siis hooajal 07/08 oli korvpalli ML soojas hallis õlut limpsiva publiku keskmine:
384 põhiturniir kuni play-offideni,
488 põhiturniir play-offidega ja
1218 play-offid.
Käimasoleval hooajal on keskmine 454.

korvpall 384(488) vs jalgpall 184

krt korvpall ja jalgpall on ikka väga erinevad.neid ei tasuks võrrelda

dareth
05.12.08, 15:13
nüüd jagame publikunumbrite vahe Eestis korvpalli mängivate neegrite arvuga ära ja saamegi teada, kui palju üks murjan staadionile publikut juurde tooks

Grinch
08.12.08, 12:32
Naiste koondise uue peatreeneri palkamist kajastavas uudises (http://www.soccernet.ee/news.php?id=22925) mainib Pohlak muuhulgas järgmist:

"Kui aastaid tagasi palkasime meeste koondisele esimese välismaalasest peatreeneri ja hiljuti võtsime noorte jalgpalli koordineerima sakslase Frank Bernhardti, siis nüüd astume analoogse sammu ka naiste jalgpallis - toome kogemusi ja teadmisi väljastpoolt, et jalgpalli edasi viia."

"Sarnaselt plaanime lähitulevikus üles ehitada ka jalgpalliliidu kommertsosakonna," rõhutas Pohlak.

Kas sellest võib järeldada, et Eesti Jalgpalli Liitu on oodata tõsiseid turundusinimesi väljastpoolt Eestit? Kui see tõsi on, siis muidugi kiiduväärt samm, mille oleks pidanud astuma juba tükk aega tagasi. Siiski, parem hilja kui mitte kunagi. :love:

zaz
08.12.08, 15:47
noh ilmselt siis 2-3 aasta pärast tuuakse keegi...
Varasema EJLi praktika järgi vähemalt. Loodan siiralt, et ma eksin

eika
08.12.08, 15:59
"Sarnaselt plaanime lähitulevikus üles ehitada ka jalgpalliliidu kommertsosakonna," rõhutas Pohlak.

Kas sellest võib järeldada, et Eesti Jalgpalli Liitu on oodata tõsiseid turundusinimesi väljastpoolt Eestit? Kui see tõsi on, siis muidugi kiiduväärt samm, mille oleks pidanud astuma juba tükk aega tagasi. Siiski, parem hilja kui mitte kunagi. :love:
Ma pole just turundusguru, aga kas poleks loogilisem, kui sellise asja tegeleksid pigem eestlased, kellel on olemas ülevaade olukorras ja kellel oleks kontaktid Eestis?

Grinch
08.12.08, 23:40
Ma pole just turundusguru, aga kas poleks loogilisem, kui sellise asja tegeleksid pigem eestlased, kellel on olemas ülevaade olukorras ja kellel oleks kontaktid Eestis?

Kahe otsaga asi - usun, et Eestis on häid turundusinimesi, aga jalgpalliliiga turundamise kogemusi vast Eestis väga palju võtta pole. Arvestades praegust liiga turundamist, oleks muidugi puhas rõõm ükskõik millise turundusinimese palkamine Jalgpalli Liidu poolt. :)

Aílton
09.12.08, 00:06
Väljast turundus poole hankimine on kindlasti kiiduväärt areng, aga sellega ei tohi ka alt minna. Kindlasti peab see inimene(inimesed) olema kursis kuidas euroopas k6ik toimib.
Üks suur asi miks meil fänlus lapsekingades, kui mitte beebi mähkmetes, on ROOTSI KUNNi välja öeldu, et jalgpalli eestlase jaoks tappis NSVLi aeg, mil see oli puhas venelaste ala, lisaks oli näiteks maa piirkondades hulga lihtsam see v6rk kahe puu vahele t6mmata v6i korv m6ne puu külge lüüa, kui kuskile p6llule üks värav saada. Ei olnud ju v6imalik et tädi Maali v6i onu Juhan sul ääre haritavat pinnast laseb ära talluda. Jalgpall vajab ruumi!
Ma usun et küll asi vaikselt paika loksub ja et kunagi saab Flora Levadia vastasseisu täismaja ees nautida.

Martin
10.12.08, 00:47
Jalgpall vajab ruumi!

Jalgpall on maailma kõige lihtsam ja vähemnõudlikum ala üldse. Neli puud või kaks koolikotti või mõned mulda veetud triibud ja mäng võis alata. Isegi palli polnud vaja, piisas väiksemast ümarast kivist. Polnud vaja rõngast, polnud vaja võrku, polnud vaja naelikuid või suuski. Seetõttu ongi jalgpall maailma populaarseim spordiala.

On täiesti mõttetu süüdistada kedagi teist - olgu see riik, aeg või veel midagi muud. Tänaseks on mõned inimesed Eestis jalgpalli arendanud üle 15 aasta. Tulemus? Keskmine publikuarv kõrgliigas on umbes 200, millega hoitakse tõenäoliselt terves maailmas viimast kohta, arenenud maailmas kindlasti. Ala enda maine on riigis nagu ta on.

See on tegemata töö.

Turundusjuht on muidugi huvitav idee, kuid mõttekust saab siiski hinnata tegude pealt. Mõne suurepärase reegli peale sülitavad kõrgliigas pallivad klubid tänaseni ja kedagi ei huvita.

erxu
10.12.08, 00:49
Niikaua kuni Pohlak valitseb meie jalgpalli võiks see teema lukus olla.

Ray
10.12.08, 01:15
Nii negatiivne pole ka mõtet olla...

erxu
10.12.08, 01:46
Ei olegi nii negatiivne, aga lihtsalt meie foorumiinimesed ei aja ju ka rahvast staadionitele kui meie seas just tähtsaid Eesti riigitöötajaid pole.

HABE
12.12.08, 22:55
Teeme asja nüüd siis selgeks, korvpall/võrkpall vs jalgpall:
Kossufännid: 10 aasta eest ei olnud isegi suurel Kalevil ühtegi laulujupikesega seltskonda saalis. Saal oli täis kõrgemas vanuses mehi, kes mäletasid Tammiste ja selliste aegasi. Noori oli vähe ja needki isside käekõrval naiste poolt vägisi kaasa pandud, et tegele ka lapsega vahepeal. Tuntud tegelastest oli saalis pea alati Mart Mardisalu, keda enamus teavad CL kommentaatorina mõned aastad tagasi tv3-st. Korvpallis oli traditsioon ja need väikesed lapsed on nüüd vanemaks saanud ja fännideks hakanud ehk kossufännid pasunatega ja karjuvad samu asju terve mäng. Saalis aga näeb endiselt vanasi taadikesi hulgi ja perekondi (mees on mängule läinud ja naine ning laps kaasa tulnud et mees oleks perega vähemalt mõned tunnid). Veneajal olid poiste peamiseks spordiks ikka korvpall, kui sa korvpalli ei mänginud siis sa polnud ikka päris normaalne. Sellest ka suur publiku number korvpallis.
Jalka fännid: noored, kes on leidnud enda tee jalgpalli staadionile, paljud on alustanud fännamist jalka trennist ja kodus telekast jalgpalli vaadamisest. Isa ikka kodus jõi õhtul õlut ja vaatas sporti kui seda oli telekast erinevate naistekate sekka sattunud. Klubi jalgpall oli Eestis olematu, et see ei kiskunud 10 aastat tagasi kedagi staadionile, ainult sõbrad ja mõned üksikud fanaatikud. Selle 10 aasta jooksul on leidnud üha rohkem poisse tee jalgpalli trenni ning on nüüdseks loonud traditsiooni käia igal nädalavahetuse staadionil vutti vaatamas. Ükskõik mis ilm või mis eelmine päev toimus, jõutakse staadionile ja elatakse ning nauditakse seda 1.5h vabadust ja värsket õhku.
Need paarkümend fänni kellest on juttu soccerneti artiklis leiavad iga nädal tee staadionile ja on väga aktiivsed tegelased.
Eesti jalgpall on korvpallist hetkel umbes 8 aastat maas aga see vahe väheneb väga kiirelt ning mõne aasta pärast on jalgpalli staadionitel juba tuhanded pealtvaatajad ning siis ka juba fännide arvukuse poolest ületab jalgpall korvpalli. Jalgpalli fännid on lärmakamad, mitmekesisemad, aktiivsemad, omamoodsamad kui korvpalli fännid. Publiku numbrid tulevad tehtud töö viljadena ajaga. Kõigepealt tuleb tuua noored staadionitele (jagada koolides pileteid jne).

Saalis käivad istumas vanad mehed oma aega veetmas, vau kui hästi poisid mängivad jne. Jalka fännid käivad iga ilmaga mängul ja laulavad nii nagu jaksavad. Näiteks vanal Kalevil ei olnud 10 aasta eest mitte ühtegi korraliku fänni kes laulaks mingit laulujupikest (mäletan sest sai ise käidud nende mänge vaatamas pea iga nädal). Saalid olid klubide mängudel tühjad. Koondise mängudel olid täis hallid.

lorenzo
12.12.08, 23:14
ah mis me lobiseme siin. number 1- tehke staadionid korda, et pealtvaatajatel oleks kus olla. tribüünid, jook-söök, meelelahutus jne. kui need paigas, siis tuleb ka rahvas staadionile. lõpuks võiks hakata nendest EJL-i poolt ettenähtud nõuetest ka kinnipidama. tegelt arusaamatu miks nii mõnigi klubi pole omal toitlustust korda teinud- see ju lisapapp

aanvaller
12.12.08, 23:50
Näide Ajaxist. Kui Ajax meistrikas oli siis publikunumbrid olid ka alla saja eks(?), kuigi Lasnamäel elab märgatav osa inimesi teiste linnaosadega võrreldes.
Ajaxil oli väikene urgas jah kus inimesed olid, aga minu teada neil mingit toitlustamist ega sellist ei olnud. Seepärast oligi rahvast vähe, ja muidugi ka informatsooni puudus.
Samas on Ajax/TVMK ka endal noormängijaid kes võivad mänge vaatamas käija, muidugi ei. Neil on ju paremat tegemist.
Kas Ajaxi turundusjuht ( kui neil ültse selline leidub enam) on lihtsalt loll või mis tal viga on? Mina näen tuleviku suhtes Ajaxi klubis väga suurt potensiaali, ehk võibolla mitte meeskonnas aga fännide poolt vaadates. Sinna poleks tegelikult mingit kunsti saada 5000 inimest regulaarselt kaasa elama. Lasnamäel kui teha väikest suurt reklaamikampaaniat, ja kohalikud venelased (ja eestlased) tulevad nagu suksti mänguga kaasa. Peab natukene vaeva nägema. Muidugi peaks Ajax endale saama selle uue treeningkeskuse ( millest pole ma enam ammu midagi kuulnud) ja siis korralikud tribüünid, sest oleks väga jõhker kui sinna tribüüne ei tule..
Ja alati võib ju Kuno sõnu korrata:"et jalgpallist teha Eestiski megaala, peab tegema oskuslikult müügitööd."

sosku
13.12.08, 09:58
Eesti jalgpall on korvpallist hetkel umbes 8 aastat maas aga see vahe väheneb väga kiirelt ning mõne aasta pärast on jalgpalli staadionitel juba tuhanded pealtvaatajad ning siis ka juba fännide arvukuse poolest ületab jalgpall korvpalli.

parandamatu optimist oled....

Raimo
13.12.08, 12:30
Teeme asja nüüd siis selgeks, korvpall/võrkpall vs jalgpall:
Kossufännid: 10 aasta eest ei olnud isegi suurel Kalevil ühtegi laulujupikesega seltskonda saalis.

Lihtsalt väikene tähelepanek: 10 aastat tagasi ja varem-hiljemgi peeti reeglina terve voor järjest ühes spordisaalis ning seetõttu oli rahvast Kalevi hallis ikka küll - ühe pileti eest sai kolmele mängule kaasa elada.

HABE
13.12.08, 15:01
Lihtsalt väikene tähelepanek: 10 aastat tagasi ja varem-hiljemgi peeti reeglina terve voor järjest ühes spordisaalis ning seetõttu oli rahvast Kalevi hallis ikka küll - ühe pileti eest sai kolmele mängule kaasa elada.

Jah, peeti 3 mängu järjest tavaliselt Kalevi hallis, täiesti mäletan, ise käisin ka vaatamas, hooaja pilet maksis ka 250- kõigest mis tänasesse päeva ümber arvutuna võiks öelda on sama mis 450- hooaja pilet jalkaklubidel. Aga kui palju oli fänne nendel korvpalli mängudel? Mitte ühtegi, ainult huvilised ja keskmine vanus oli üle 30a. Praegune jalgpalli keskmine publiku vanus on 25a või isegi väiksem.

zip
13.12.08, 18:21
Ega eriti ei imesta et publikut pole, kes see tuleb pimedal sügisõhtul staadionile kus on lagunevad ja mädanevad puust pingid millel raske istuda, on +2 kraadi ja isegi sooja kohta pole kust osta kas või teed. Arena on väheke normaalsem koht aga sellelgi puudused. Samal ajal on korvpalli / võrkpalli mängud välja müüdud kuna seal on soe hall kus istuda, toitlustus, ja hea olla.

HABE
13.12.08, 20:39
Ega eriti ei imesta et publikut pole, kes see tuleb pimedal sügisõhtul staadionile kus on lagunevad ja mädanevad puust pingid millel raske istuda, on +2 kraadi ja isegi sooja kohta pole kust osta kas või teed. Arena on väheke normaalsem koht aga sellelgi puudused. Samal ajal on korvpalli / võrkpalli mängud välja müüdud kuna seal on soe hall kus istuda, toitlustus, ja hea olla.

Puupüsti hallid on kõvasti ebameeldivamad kohad kui jalgpalli staadionid. Nügimine, istumine treppidel vahekäigus, healjuhul näed mängu üleüldse aga ikkagi käidi sest see oli traditsioon. Pileti hinnad on kusjuures korvpallis kõvasti suuremad kui jalgpallis. Jalgpallis alles tekib see traditsioon, need noored fännid keda sõimatakse lasteks jne on ükspäev suured inimesed ja toovad omad lapsed staadionitele, et siis üheskoos nautida seda mängu ja toetada oma lemmik klubi. Kõik võtab aega. Eesti jalgpall on kõvasti noorem kui korvpall, korvpall on juba täiskasvanud aga jalgpallis on alles kasvuraskused. Tekib järjest rohkem profi satse kuigi kõigil on majanduslikult raske periood. Te käite mängudel, te käite siin soccernetis uudiseid lugems ja kommenteerimas aga ainult kritiseerite. Toetage ja olge rohkem positiivsemad ning tulemus on ka parem. Nõmme Kalju turunduse taga seisab Kuno Tehva ja teised, kes alati on positiivselt meelestatud. Nad ei ütle et meil pole raha ja finantsi, nad lihtsalt otsivad võimalikud vahendid ja teevad. Kõik toimetused ja asjaajamised vajavad julget pealehakkamist ning sihikindlust, et vajadusel ületada ka ees seisvaid takistusi, olgu selleks siis rahaline mure või ajaleidmine. Kõik on teostatav kui ainult tahta.

Gallacher
13.12.08, 22:59
Sellele teooriale on paraku lihtne vastuväide- oluliselt rohkem publikut pole ka suvel päiksepaisteliste suveilmadega kui võimalus lisaks vutivaatamisele päikest võtta ja külma õllekest nautida.
Teisest küljest, suvel on kõik nädalavahetused kõikvõimalikke üritusi niigi triiki täis, rahvas sõidab linnast ära jne. Suvekuudel tuleks mängida ainult nädala sees.

Ray
13.12.08, 23:25
Neile kellele jalgpall ja oma klubi toetamine on prioriteediks, tulevad ka nädalavahetusel mängule.

fcfloraforever
13.12.08, 23:26
Neile kellele jalgpall ja oma klubi toetamine on prioriteediks, tulevad ka nädalavahetusel mängule.

täpselt õige.

Kuno
13.12.08, 23:35
publikunumbrid tõusid lausa 18 % tasuks isegi nats rõõmustada ju ;)
tervitusi Portugalist!

lorenzo
13.12.08, 23:44
publikunumbrid tõusid lausa 18 % tasuks isegi nats rõõmustada ju ;)
tervitusi Portugalist!

teil seal ka sajab? krt siin rannikul on torm

Gallacher
13.12.08, 23:57
Seda küll aga jutt ongi sellest kuidas neid huvilisi tribüünidele kutsuda kellele see esialgu prioriteet pole.
Muide, mis turundusse puutub, siis minuarust on see antud kontekstis mõttetu moesõna. See on kindlasti vajalik aga imet sellega ei tee. Ei ole nii, et kui kõik klubid peevad kõvasti promo, antakse õlut ja süüa jne, siis rahvast hakkab massiliselt tulema.
Vaatasin, et siin on palju paralleele tõmmatud korvpalliga. Kossus hakati massiliselt reklaami tegema 1994 aastal kui loodi EMKL. Reklaami tehti kõvasti, olid nii tantsutüdrukud kui snäkid ja õlu,ajalehtedes ilmusid pikad eel-ja järelvaated aga publikut peaaegu polnud. Miks? Seepärast, et tase oli totaalselt nõrk ja ebaühtlane. Publikuarvud tegid suure hüppe aga hooajal 96/97 kui klubisid jäi liigasse vaid kuus ja Kalevi mängijad jagati koduses liigas satside vahel ära. Seetõttu kujunesid mängud äärmiselt põnevaks ja varasemast ka kvaliteetsemaks (tabelis viimaseks jäänud Kamees mängisid Kullamäe, Babenko ja Chris Moore). Sealt alates on asi publiku seisukohast ülesmäge läinud. Ja lisaks mängis siin rolli ka asjaolu, et inimesed olid aastakümneid harjunud kossu vaatama, mõned nutused aastad ei jõudnud juuri ära lõigata. Samas on ju ka kossus nii, et publik end petta ei lase: Rakvere mänge külastab oluliselt rohkem rahvast kui Valga omi, sest seal on ka omi mehi satsis, Kalevi ja Rocki mängudele minnakse massilislet kohale ilma mingi turunduseta, samas kui nt. Kalevi ja Pärnu mängule ei too samapalju rahvast mingid trikid.
Ma arvan, et vutis hakkab muule maailmale sarnane publikuhuvi saatma Eesti meistivõistlusi alles aastakümnete pärast, kui vene ajal kadunud traditsioonid on uuesti jalad alla saanud.Kunstlikult midagi ära teha ei saa.

Kuno
14.12.08, 01:06
teil seal ka sajab? krt siin rannikul on torm

ei saja, jube kaiff on :)

Kuno
14.12.08, 01:12
Seda küll aga jutt ongi sellest kuidas neid huvilisi tribüünidele kutsuda kellele see esialgu prioriteet pole.
Muide, mis turundusse puutub, siis minuarust on see antud kontekstis mõttetu moesõna. See on kindlasti vajalik aga imet sellega ei tee. Ei ole nii, et kui kõik klubid peevad kõvasti promo, antakse õlut ja süüa jne, siis rahvast hakkab massiliselt tulema.
Vaatasin, et siin on palju paralleele tõmmatud korvpalliga. Kossus hakati massiliselt reklaami tegema 1994 aastal kui loodi EMKL. Reklaami tehti kõvasti, olid nii tantsutüdrukud kui snäkid ja õlu,ajalehtedes ilmusid pikad eel-ja järelvaated aga publikut peaaegu polnud. Miks? Seepärast, et tase oli totaalselt nõrk ja ebaühtlane. Publikuarvud tegid suure hüppe aga hooajal 96/97 kui klubisid jäi liigasse vaid kuus ja Kalevi mängijad jagati koduses liigas satside vahel ära. Seetõttu kujunesid mängud äärmiselt põnevaks ja varasemast ka kvaliteetsemaks (tabelis viimaseks jäänud Kamees mängisid Kullamäe, Babenko ja Chris Moore). Sealt alates on asi publiku seisukohast ülesmäge läinud. Ja lisaks mängis siin rolli ka asjaolu, et inimesed olid aastakümneid harjunud kossu vaatama, mõned nutused aastad ei jõudnud juuri ära lõigata. Samas on ju ka kossus nii, et publik end petta ei lase: Rakvere mänge külastab oluliselt rohkem rahvast kui Valga omi, sest seal on ka omi mehi satsis, Kalevi ja Rocki mängudele minnakse massilislet kohale ilma mingi turunduseta, samas kui nt. Kalevi ja Pärnu mängule ei too samapalju rahvast mingid trikid.
Ma arvan, et vutis hakkab muule maailmale sarnane publikuhuvi saatma Eesti meistivõistlusi alles aastakümnete pärast, kui vene ajal kadunud traditsioonid on uuesti jalad alla saanud.Kunstlikult midagi ära teha ei saa.

no aga löö hooaja jooksul jalgpalli külastanud publiku numbrid kokku ja võrdle korvpalliga, mis numbri saad?

ja üks asi ilma teiseta ei toimi, tuleb turundada ja tõsta konkurentsi koos sportliku tasemega üheaegselt! Siis kui tekib meistriliigasse 5 võrdsete võimalustega klubi hakkab asi ka ülesmäge minema... Ainult levadia ja Flora najal see asi väga ei toimi...

Hetkel nagu isegi on lootust, et 2009 hooaeg võib sinna poole natuke liikuda... TVMK ärakadumine sarnaneb sinu kirjeldusega kalevi mängijate laiali jagamisega korvpallis... Elame näeme!

1892
14.12.08, 01:30
No klubid ei tee reklaami ka ju ega püüdle fännide poole, päev enne mängu kuskile ajalehe taga küljele väikse reklaami panek eriti ei aita. Pealegi, Tallinnas on ju nii palju klubisi mille vahel valida aga eriti ei oska, oleks ehk mingi linnaosa peale üks ehk siis läheks inimestele nende kodupaik korda. Näiteks oli BC Pirita Palliklubi oli neil palju fänne kuid peale seda kui nimi muudeti Tallinna Kaleviks jäi need palju vähemaks. Oleks näiteks mingi üks suur Tallinna klubi ja üks suur Tartu klubi nagu Kalev/Cramo ja TÜ/Rock ehk see aitaks. Praegu ju tasemevahe ka nii suur et Meistriliigas mingi 10:0 tulemused. Staadionid on samuti üks probleem, oleks mingi katus ja koht kus süüa osta oleks samuti üks pluss juures.

MihkelK.
14.12.08, 01:32
Jah, peeti 3 mängu järjest tavaliselt Kalevi hallis, täiesti mäletan, ise käisin ka vaatamas, hooaja pilet maksis ka 250- kõigest mis tänasesse päeva ümber arvutuna võiks öelda on sama mis 450- hooaja pilet jalkaklubidel. Aga kui palju oli fänne nendel korvpalli mängudel? Mitte ühtegi, ainult huvilised ja keskmine vanus oli üle 30a. Praegune jalgpalli keskmine publiku vanus on 25a või isegi väiksem.

Ma kardan, et see on natuke liialdatud väide. Sai ise ka aastat 8-9 tagasi regulaarselt seal Kalevi hallis kossu vaatamas käidud (õpilastele oli pilet vist viis eeku või midagi sarnaselt naeruväärset) ja fännide grupid olid täiesti olemas. Kõige silmapaistvamad seal hallis näiteks mingil sellisel Tallinna meeskonnal, kes A Le Coqi oma nimes reklaamis. Ja Tartu fännid muidugi, kes ka toona, Delta aegadel, meeskonnaga ka kaasas sõitsid. Ja kuidagi ei tahaks uskuda, et keskmine vanus üle 30 oli. Ikka enamik kahekümnendates mehi, sekka vanemaid huvilisi ja ka alaealisi.

Põhimõtteliselt pean isiklikult nõustuma enamike eelpool postitanutega, et meie suht jalgpallikultuurita riigis publiku staadionitele toomiseks peab selle elamuse atraktiivseks muutma. Tuleb mõista, et mingil puupingil külmetades vaadata jalgpallimängu, mis, olgem ausad, võrdlust el classicoga mängutaseme ja -ilu poolest just välja ei kanna - see ei kõla inimestele atraktiivsena. Eriti kui veel õlut ja õllekõrvast ka osta ei saa. Praegusele põlvkonnale tuleb jalgpalli ise müüa - kui see õnnestub, siis järgmine põlvkond tuleb järele juba niisama. Kalju tehtav töö on igati tervitatav ja kuigi tulemuste üle veel rõõmust lakke karata ei saa, siis algus on tehtud ja liigutakse õiges suunas.

Siiski, Kalevi halli ja korvpalli juurde tagasi pöördudes tekib küsimus, palju on piletihind õpilastele erinevatel Eesti staadionitel? Mõelda tasub selle peale, et 10 kümnekroonist piletit ostnud noort toob ka rahaliselt rohkem sisse kui kolm kolmekümnekroonise pileti lunastanud isikut. Ja 7 noort inimest staadionil rohkem on tulevikku vaadates oluliselt parem seis, sest kunagi saavad need õpilased täisealiseks ja kui harjumus mängul käia on olemas ei peleta ka kõrgem hind enam eemale.

HABE
14.12.08, 02:41
Ma kardan, et see on natuke liialdatud väide. Sai ise ka aastat 8-9 tagasi regulaarselt seal Kalevi hallis kossu vaatamas käidud (õpilastele oli pilet vist viis eeku või midagi sarnaselt naeruväärset) ja fännide grupid olid täiesti olemas. Kõige silmapaistvamad seal hallis näiteks mingil sellisel Tallinna meeskonnal, kes A Le Coqi oma nimes reklaamis. Ja Tartu fännid muidugi, kes ka toona, Delta aegadel, meeskonnaga ka kaasas sõitsid. Ja kuidagi ei tahaks uskuda, et keskmine vanus üle 30 oli. Ikka enamik kahekümnendates mehi, sekka vanemaid huvilisi ja ka alaealisi.

Ma käisin iga nädal korvpalli vaatamas, seepärast ka tean et ei olnud fänniarmeesi, sest kui pannakse tähele et üks inimene on iga mäng kohal ja toetab ühte kindlat klubi, siis ei saa rääkide fännide olemas olust. Üksikute inimeste karjed kõlasid terve saali ja enamus olid ikkagi vait. Nõmme Kaljul oli ka alguses üks karjuv fänn- Mario, aga nüüd on sellest kasvanud välja 30 inimese suurune fänniarmee. Ainsad fännid vist olid alguses Nybitil ja tartul, hiljem tuli ka A le Coq. Promo ja kõik oli, koondis mängis hästi aga publiku huvi puudus. Jalgpallis on hetkel juba paremini kui sel ajal korvpallis. Eesti jalgpall tuleb teha atraktiivseks noortele, tekitada traditsioon käia iga nädal mängul. Mina võin öelda et hooaeg lõppes küll mitu nädalat tagasi aga ikkagi iga laupäev on soov minna staadionile karjuma meeskonnale kaasa. Eesti klubi jalgpall on teismeline, kellel on probleeme kuhjaga aga neid saab lahendada ainult tööga. Mõned saavad täiskasvanuks varem, teised hiljem ja kolmandad jäävadki alati lasteks. Mina usun, et Eesti jalgpall saab täiskasvanuks juba lähi aastate jooksul ja publiku numbrid tõusevad veelgi ning seda tänu inimestele nagu Kuno Tehva (väärib aasta geeniuse tiitlit) ja Paide Linnameeskonna toetajad.

lorenzo
14.12.08, 02:48
Eesti jalgpall on ju tegelt atraktiivne juba praegu. vähemalt koondise tasandil. koondise valikmängudel on ju pea täismaja. küsimus on aga see, et kui koondise mängul käib 10000 pealtvaatajat, siis miks ükskõik millise Eesti klubi kodumängul käib keskmiselt 200 inimest? purege see probleem lahti

aanvaller
14.12.08, 02:49
oot, oot ?
luba naerda
ME MÄNGISIME EUROOPA MEISTRI HISPAANIAGA, JA ISEGI SIIS EI OLNUD TÄISMAJA. MILLEST SA MEES RÄÄGID?
2) SIIS TÜRGI, EUROOPA 2. NUMBER. MEIL OLI VAEVALT 4000-5000 PUBLIKUT.
SORRY CAPS.

lorenzo
14.12.08, 02:53
oot, oot ?
luba naerda
ME MÄNGISIME EUROOPA MEISTRI HISPAANIAGA, JA ISEGI SIIS EI OLNUD TÄISMAJA. MILLEST SA MEES RÄÄGID?
2) SIIS TÜRGI, EUROOPA 2. NUMBER. MEIL OLI VAEVALT 4000-5000 PUBLIKUT.
SORRY CAPS.

sorri, vat neid numbreid pole ma näinud. sai kunagi Hollandi mängul käidud kui oli täismaja ja viimane valikmäng oli Portugali vastu mul, kui samuti oli täismaja. tehti isegi lisatribüün. pakun, et Inglismaaga oli aasta tagasi ka täismaja.

ja see et Eestis müüb ainult Inglise vutt...no seda nagu ei kommenteeriks.

Tauri.T
14.12.08, 02:59
soccernet väidab:
Hispaaniaga Pealtvaatajaid: 9200
Türgiga Pealtvaatajaid: 8000

Küllaltki reaalsed arvud

1892
14.12.08, 03:02
Wikipedia väidab:
Hispaania vastu mängides: 9200
Türgi vastu mängides: 6500

aanvaller
14.12.08, 03:04
mina väidan:
hispaania 9000
türgi: 5000

1892
14.12.08, 03:07
2006. aasta valikmängude (Euro 2008) numbrid
EESTI

vs. Venemaa (11 000 pealtvaatajat) 0:2
vs. Iisrael (7800 pealtvaatajat) 0:1
vs. Makedoona (7500 pealtvaatajat) 0:1
vs. Andorra (10 000 pealtvaatajat) 2:1
vs. Inglismaa (11 000 pealtvaatajat) 0:3
vs. Horvaatia (10 000 pealtvaatajat) 0:1

1892
14.12.08, 03:11
Arena istumiskohtade arv on 9692, lisaistmetega on see 10 300, Hispaania mängul jäi peaaegu 500 inimest maksimumist puudu, minu arust on see ikkagi üsna hea.

lorenzo
14.12.08, 03:18
tegelt mu point ei olnud siin vaielda kas oli 9000 pealtvaatajat või 6000. küsimus on ju selles, et koondise mängudel käib pea 20 ( kakskümmend) või enam kordi rahvast kui klubi mängudel. parimal juhul 5 korda enam

1892
14.12.08, 03:22
tegelt mu point ei olnud siin vaielda kas oli 9000 pealtvaatajat või 6000. küsimus on ju selles, et koondise mängudel käib pea 20 ( kakskümmend) või enam kordi rahvast kui klubi mängudel. parimal juhul 5 korda enam

Elatakse kaasa oma riigile, mingi metallitööstuse klubi erilist huvi rahvale ei pruugi pakkuda jah.

elx
14.12.08, 15:34

Siinkohal pead sa korrutama keskmise publikunumbri mängude arvuga ehk sinu poolt näitena toodud 200x5 (tegelik number peaks 200-st väiksem olema).

Ja kui nüüd seda vahet vaadata, siis mina saan juba hästi aru - mingi klubiga on ennast siduda hoopis raskem, kui rahvuse või riigiga. Veerpalule või Kanterile elame ju kõik kaasa, kuid kui paljud meist on käinud vaatamas meie riigi kergejõustiku või suusatamise võistluseid?

Hakkasin minagi Eesti klubijalgpalli jägima alles siis, kui tekkis meeskond kellega ennast siduda. Kuid need mõned hooajad on minus juba sellist huvi koduse liiga vastu tekitanud, et isegi kui mul järgmisel aastal pole kellelegi Meistriliigas kaasa elada, siis usun, et satun päris paljudele Meistriliiga mängudele, karikamängudest rääkimata.

Seega jõuan ka mina lõpuks sinna, et iga staadionile meelitatava inimese jaoks on vaja leida mingi moodus, kuidas ta ühe või teise klubiga siduda - hoida teda hooaeg-paar enda küljes ning siis on ta juba kas oma käe andnud või võib ta täiesti kadumaläinuks nimetada.

1892
14.12.08, 16:14
Pealegi, suuremad klubid ühest linnast, pole rivaalitsemist nagu Tallinn & Tartu, oleks mingi FC Tallinn United ja JK Tartu Emajõgi vms. kes oleks nagu Flora ja Levadia, see meelitaks tartlasi ja Tallinna rahvast mängudele.

eika
14.12.08, 16:31
Arena istumiskohtade arv on 9692, lisaistmetega on see 10 300, Hispaania mängul jäi peaaegu 500 inimest maksimumist puudu, minu arust on see ikkagi üsna hea.
Minu meelest on näitaja see, et Eesti koondise sõprusmänge A le coq Arenal käib vaatamas ca 2000 inimest- soccernet.ee andmetel Moldova vastu 1500 , Läti vastu 2000, Malta vastu 2700, Fääri saarte vastu 2300, Gruusia vastu 2500 ja Kanada vastu 1600 inimest. 2000 jalgpallifänni, keda ei huvita Fernandu Torresed ja David Beckhamid vaid Eesti koondise mäng. Seda on ikka väga vähe.

1892
14.12.08, 16:38
Minu meelest on näitaja see, et Eesti koondise sõprusmänge A le coq Arenal käib vaatamas ca 2000 inimest- soccernet.ee andmetel Moldova vastu 1500 , Läti vastu 2000, Malta vastu 2700, Fääri saarte vastu 2300, Gruusia vastu 2500 ja Kanada vastu 1600 inimest. 2000 jalgpallifänni, keda ei huvita Fernandu Torresed ja David Beckhamid vaid Eesti koondise mäng. Seda on ikka väga vähe.Näha valitsevat Euroopa meistrit mängimas on ikkagi üsna suur asi ja ma käisin ka ise, Eestile kaasa elamas ja Hispaania fänne oli tegelt väga vähe ja need kes küll ei tundunud olevat Eesti fännid, seda siiski olid, elati ikka omadele kaasa küll. Moldova ja Läti mängu ajal oli üsna külm ja halb ilm, Kanada mängust ei hakka rääkimagi.

Grinch
15.12.08, 03:11
Mõtisklesin selle üle, mis lisaks paljudele muudele aspektidele otseselt ja kaudselt liiga atraktiivsust mõjutavad ehk formaat, kalender ja mängupäev.

FORMAAT

Formaat sõltub eelkõige liigas osalevate klubide arvust. Arvestades Eesti klubide majanduslikku seisu ning taset ei ole lähiaastatel liiga suurendamine otstarbekas, seega tuleb leida optimaalne lahendus kümne klubi seas parima selgitamiseks. Mõistagi peab sportlike aspektide kõrval arvestama ka liiga atraktiivsust pealtvaatajale ning jälgitavust. Praegune neljavoorune süsteem on minu hinnangul ülepaisutatud:

Lähiriikides (Põhjamaad, Baltikum, Venemaa) on kõrgliigas keskmiselt 12-14 klubi ja 28 vooru.
Eestiga sarnane 36-vooruline süsteem on lähiriikidest kasutusel vaid Lätis.Pika hooaja üheks põhjuseks toodi omal ajal lisaks sportlikele ka muud põhjused. Näiteks võimaldab pikk hooaeg kauem vormis püsida, samuti ei veni kahe hooaja vaheline paus liiga pikaks. Praegu ei ole need enam arvestatavad argumendid, kuna lisaks liigamängudele on karikamängud, esiotsa klubidel ka Balti Liiga (http://www.balticleague.com/news/2008/july/15/) ja Eurokarikad.

Eelnevat arvesse võttes võiks Meistriliiga koosneda 27-st voorust, st kõik klubid mängivad omavahel kolm korda (senise nelja korra asemel) – kodus, võõrsil ja loosi tulemusena veelkord kodus või võõrsil. Lühem hooaeg on publikule atraktiivsem, kuna iga mäng on suurema kaaluga, vähem mõttetuid tulemusi ning last but not least – lühemat hooaega on võimalik mahutada lühemale ajale.

Vähetähtis ei ole ka fakt, et vähenevad liiga administreerimiskulud, samuti vähenevad adminkulud klubide jaoks.

KALENDER

Pohlak (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=153741) on varast algust (märtsi algus) põhjendanud muuhulgas koondise huvidega – koondis ei koosne ju (ainult) Meistriliiga mängijatest ja ometi on liiga pandud teenima koondise huve – nonsenss. Pikas perspektiivis väheneb Meistriliiga mängijate arv koondises, mistõttu Meistriliiga formaadi ja kalendri allutamine koondise huvidele ei ole loogiline.

Arvestades infrastruktuuri taset ja ilmastikutingimusi ei ole märtsis (ja ka novembris) jalgpalli vaatamine Eestis meeldiv tegevus.

Optimistina usun, et infrastruktuur areneb aastatega edasi, küll aga ei muutu lähiajal kliimavööde. Jalgpallisõber ei ole ju partisan, kes peab pussnoad ja lumetuisud välja kannatama. :)

Kõrvutades end lähiriikidega, algab Eestiga sarnasel ajal liiga ainult Venemaal, samal ajal kui Põhjamaad ja ülejäänud Balti riigid eelistavad alustada aprillis ja lõpetada novembri alguseks. Ei näe nõrkade jalgpallitraditsioonidega riigis mingit põhjust jalgratta leiutamiseks, seepärast pean ka Eestis mõistlikuks ca 7-kuulist hooaega, mis algab aprillis ning lõppeb võimalusel novembri alguseks.

MÄNGUPÄEV

Kindla mängupäeva väljakujundamist pean õigeks suunaks, kuna aitab esmalt tekitada ja seejärel kinnistada traditsioone. Arvestades meie olematuid traditsioone, peab ehk mängupäeva osas veel katsetama, aga eelistus kaldub pigem pühapäevale:

Laupäeval konkureerib jalgpall paljude muude üritustega, seda eriti suvisel ajal.
Pühapäevane mängupäev annab rohkem võimalusi meediakajastuseks – eilne mäng on jututeemaks kirjutavas pressis, samal ajal, kui laupäevane mäng esmaspäeval huvi ei paku.
Pühapäev on põhilise mängupäevana levinud ka Põhjamaades, lisapäevadena on kasutusel ka laupäev, esmaspäev ja kolmapäev.Eelnevat arvestades sobib minu hinnangul Meistriliiga põhiliseks mängupäevaks pühapäev ja lisapäevaks kolmapäev. Samas möönan, et ka praegusel laupäevasel mängupäeval on omad eelised.

KOKKUVÕTE

Formaat: 10 klubi, 27 vooru (1 kodus, 1 võõrsil, 1 loosiga). Kalender: hooaeg algab aprillis, lõppeb novembri alguseks. Mängupäevad: põhipäevaks pühapäev, lisapäevaks kolmapäev.

PS! Kindlasti ei pretendeeri oma kirjutisega absoluutsele tõele ja võimalik, et jätsin olulisi nüansse arvestamata. Seega, täiendused / vastuväited teretulnud. :)

eika
15.12.08, 03:49
FORMAAT

Lähiriikides (Põhjamaad, Baltikum, Venemaa) on kõrgliigas keskmiselt 12-14 klubi ja 28 vooru.
Eestiga sarnane 36-vooruline süsteem on lähiriikidest kasutusel vaid Lätis.
Paar faktiviga:
Leedus on liigas 8 klubi, kes mängivad läbi 4 korda.
Lätis oli kasutusel sama süsteem, aga tänavusest hooajast on liigas 10 klubi ja kaks ringi. Esimeses mängivad kõik 10 klubi omavahel läbi kaks korda (Aprilli algusest kuni Augusti keskpaigani). Teiseks ringiks tehakse kaks "miniliigat", kus omavahel mängivad kaks korda läbi vastavalt kuus esimest ja neli viimast. St meeskonnale ei tule mitte 36 vaid 28 või 24 liigamängu.

Ma olen seda kuskil kirjutanud, aga minu ideealvariant oleks:
Liigasüsteem nagu Lätis. Mängukalender nagu Soomes ehk alustataks aprilli alguses ja lõpetataks oktoobri lõpus. Märtsis võiks mängida välja karika. Novembris toimuksid üleminekumängud ja Superkarika finaal. Ja hoplaa, olekski piisavalt pikk hooaeg.

MÄNGUPÄEV

Laupäeval konkureerib jalgpall paljude muude üritustega, seda eriti suvisel ajal.
Palju üldse klubide omanikel on sõnaõigust mängupäeva- ja kellaaja osas? Kuno oli vahepeal üsna rahulolematu ühe selle varahommikuse mänguaja suhtes ja samamoodi ennustas ta ette vähest publikuhuvi Red Bulli lennupäevade ajal. Põhimõtteliselt võiks ju klubidele anda vabad käed, mis nädalavahetuse päeval (laupäeval või pühapäeval) ja mis kell nad oma mängu ära teevad.

Gallacher
15.12.08, 05:21
Liigasüsteem nagu Lätis. Mängukalender nagu Soomes ehk alustataks aprilli alguses ja lõpetataks oktoobri lõpus. Märtsis võiks mängida välja karika. Novembris toimuksid üleminekumängud ja Superkarika finaal. Ja hoplaa, olekski piisavalt pikk hooaeg.

Tundub igati loogiline. Olen minagi arvamusel, et ilmataadiga liiga palju võidelda ei maksa. Ja väga kasulik oleks ka see tugevamate ja nõrgemate eraldamine.
Hooaega võiks taas pikemaks venitada siis kui meil oleks mõned normaalmõõtmetega sisehallid. Siis võiks esimesed voorud kasvõi veebruari algul maha pidada.

Grinch
15.12.08, 11:52
Paar faktiviga:
Leedus on liigas 8 klubi, kes mängivad läbi 4 korda.
Lätis oli kasutusel sama süsteem, aga tänavusest hooajast on liigas 10 klubi ja kaks ringi. Esimeses mängivad kõik 10 klubi omavahel läbi kaks korda (Aprilli algusest kuni Augusti keskpaigani). Teiseks ringiks tehakse kaks "miniliigat", kus omavahel mängivad kaks korda läbi vastavalt kuus esimest ja neli viimast. St meeskonnale ei tule mitte 36 vaid 28 või 24 liigamängu.

Olen Läti ja Leedu formaadiga kursis, kuid Läti osas sattus tõesti faktiviga sisse. :o Piirkonna keskmist see siiski ei muuda.

Hooaja keskel liiga kaheks jagamisel on samuti omad plussid, samas on selline loogika leidnud ka kriitikat (näiteks Šoti liiga). Negatiivse poolena tuuakse eelkõige välja seda, et osade vastastega mängitakse ikkagi hooaja jooksul neli korda läbi. Siiski möönan, et splittimine on parem lahendus võrreldes praeguse formaadiga.

Palju üldse klubide omanikel on sõnaõigust mängupäeva- ja kellaaja osas? Kuno oli vahepeal üsna rahulolematu ühe selle varahommikuse mänguaja suhtes ja samamoodi ennustas ta ette vähest publikuhuvi Red Bulli lennupäevade ajal. Põhimõtteliselt võiks ju klubidele anda vabad käed, mis nädalavahetuse päeval (laupäeval või pühapäeval) ja mis kell nad oma mängu ära teevad.

Nõustun, et klubide sõnaõigus on praegu üsna vähene. Mängupäeva osas siiski arvan, et kindlal mängupäeval on perspektiivi. Vajadusel saaks kasutada lisapäeva, kuid täiesti vabade käte andmist päeva valikul ei poolda.

Kellaaja osas võiks minu hinnangul võimaluse piires püsida ühtses formaadis, kuid klubidel võiks jääda omavahelise kokkuleppe õigus. Kell 11:00 ei ole kindlasti mõistlik. :p

kesa
15.12.08, 15:00
Põhjamaine kliima ja valgustus?

ilm
0-+9 keskmiselt 157
+10-+19 keskmiselt 186
+20-+26 keskmiselt 237

Laupäevased mängud algusega kuni 14.00 keskmiselt 155
alates 16.00 keskmiselt 213
Teisipäevased mängud algusega 18.45 keskmiselt 221
tööpäeva sissesõitva algusega kell 17.00 mängud kõigest 79 külastajat keskmiselt.

Tundub, et laupäeva hommikuti külma trotsides vutti vaadata pole just väga meeldiv elamus, mis publikut staadionile meelitaks.
Märts ja november on liiast.
Pühapäev on kindlasti sobivam mängupäev kui laupäev. Suvel ka argipäeva õhtud. Kusjuures laupäevale üle minnes kukkusid publikuarvud päris märgatavalt.

Martin
15.12.08, 15:09
Pühapäev on kindlasti sobivam mängupäev kui laupäev.

Teades kohalike lehtede trükigraafikuid, siis need pühapäevased mängud peaks üldiselt algama hiljemalt kell 13, sest vastasel juhul pole mingit võimalust lugu esmaspäevasesse lehte saada ja teisipäev on juba põhimõtteliselt hilja.

aanvaller
15.12.08, 15:16
õige jutt kesa.
Kardan et nüüd tulevad jälle oma arust mingid osavad publikumeelitajad siia ja ütlevad et tõeline fänn tuleb ka laupäeva hommikul. Aga see ei ole nii. Asi ongi selles et meil polegi hetkel tõelisi vutifänne, peale nende paari saja kes ka siis käivad. Aga et tekitada selliseid tulebki neid alguses meelitada ja lakkuda näiteks mugavate pinkidega ( ) sooja toiduga, joogiga, sobivate kellaaegadega, mõnusa atmosfääriga. Seda peame tekitama. Kahjuks on see meil veel lapsekingades.

kindral
18.12.08, 12:45
Järelikult on aja üle vaidlemine mõtetu. Kõigepealt tuleb luua mugavused neile jalgpallisõpradele, kes muidu ei tule kui keegi neile sohvat tribüünile ei pane ning sooja toitu ja jooki ette ei kanna.

gianluca
16.01.09, 10:41
Eesti rahva seas oli kõige populaarsem teatri- ja kontserdi külastamine, järgnesid muuseumi-, näituse-, raamatukogu- ja kinokülastused. Kõige vähem oli spordivõistlustel käijaid.

Protsentuaalselt oli madalama ja kõrgema haridusega teatri- ja kontserdikülastajate vahe ligi kahekordne, muuseumi- ja näituskülastajate vahe aga kahe ja poole kordne. Spordivõistluste puhul oli kõrgema ja madalama haridusega külastajate vahe kõige väiksem - vaid 10 protsenti.

http://www.postimees.ee/?id=69941

Hybrid Soldier
24.01.09, 16:37
Eks ikka selletõttu ei ole publikut, et mõeldakse, et ah suva niikuinii on Eesti klubid halvad ja mis ma üksi ikka sinna kisama lähen.

Vot see ongi vale mõtteviis. Kõik peaksid oma lemmikklubi või kodulähedast klubi mängudel külastamas :) Nii tõuseks publikuarv ja kui tõuseb publikuarv, tõuseb ka tase :)

Nahkpea
24.01.09, 17:13
Nii tõuseks publikuarv ja kui tõuseb publikuarv, tõuseb ka tase :)

Paluks seda lauset selgitada, kuidas inimesed tribüünil mängijate tasemega seotud on.

-RoMaRiO-
24.01.09, 17:24
Paluks seda lauset selgitada, kuidas inimesed tribüünil mängijate tasemega seotud on.

Ma vastan ise, see muidugi vaid minu arvamus.

Publikunumbrite kasvuga tõuseb piletitulu, jah, see ei ole praegu kõige suurem summa, kuid väike abi siiski. Ning tulevikus tõuseb ka see number. Samas kui ühe mängu keskmine pilet 40 krooni ning pealtvaatajaid on 1000 inimest, siis teenib klubi juba 40000, mis ei olegi tegelikult kõige tühisem.

Lisaks hakkab ka meedia rohkem jalgpalli pühendama, kui on näha, et ka kodune liiga rahvast huvitab. Kogu selle värgi pealt teenivad klubid raha ning selle läbi on võimalik luua paremaid tingimusi jalgpalli mängimiseks, ka palgata kõrgema tasemega pallureid.

Ja miks peaks üks noor poiss praegu tahtma üleüldse jalgpalluriks saada? Esmane eesmärk peaks olema pääs siinsesse tippmeskonda, näiteks Florasse, kuid praegused tingimused, kus mänge vaatab 200 inimest ning isegi palka ei maksta korralikult, siis ei ole küll väga veenev. Ainuke võimalus on pääseda välismaale, kuid aastate pärast võiks olukord olla selline, et ei minda kuskile Skandinaavia esiliigasse, vaid on mõtet ka siinses liigas mängida.

Seega minu arvates on need asjad väga seoses.

zip
24.01.09, 18:08
Eks ikka selletõttu ei ole publikut, et mõeldakse, et ah suva niikuinii on Eesti klubid halvad ja mis ma üksi ikka sinna kisama lähen.

Vot see ongi vale mõtteviis. Kõik peaksid oma lemmikklubi või kodulähedast klubi mängudel külastamas :) Nii tõuseks publikuarv ja kui tõuseb publikuarv, tõuseb ka tase :)
Ma ei tea mis mu kodulähedane klubi on, Tallinnas neid mingi 4 tükki (Meistriliigast), kolm neist on Tallinna kesklinnas ja neljas minu jaoks Tallinna teises otsas (Nõmmel).

Nahkpea
24.01.09, 18:30
Siin jalgpallis ei hakka mitte kunagi midagi muutuma, kui siin ei hakka ringlema rahad (ja see köki-möki, mis publikust saadakse ei tule siin üldse arvesse). Kui liiguvad rahad, siis on tugevamaid mängijaid siia oodata, pluss on kohalikel noortel mängijatel suurem motivatsioon ja see on alles eelduseks, et suurem publik üldse staadionile tuleb.

Me võime siin jalgpalli meedias propageerida, aga kui kohale minnes tavakodanik näeb, et toimub mingi päevatööst väsinud amatööride omavaheline madistamine, siis järgmine kord sisustab ta oma aega juba teisiti. Publik vajab meelelahutust ja no olgem ausad, seda üldjuhul meie jalgpall tavainimesele eriti ei paku. Niikaua me võimegi siia unistama jääda ja staadionile leiavad tee vaid jalgpallifanaatikud.

lorenzo
24.01.09, 19:26
Ja miks peaks üks noor poiss praegu tahtma üleüldse jalgpalluriks saada? Esmane eesmärk peaks olema pääs siinsesse tippmeskonda, näiteks Florasse, kuid praegused tingimused, kus mänge vaatab 200 inimest ning isegi palka ei maksta korralikult, siis ei ole küll väga veenev. Ainuke võimalus on pääseda välismaale, kuid aastate pärast võiks olukord olla selline, et ei minda kuskile Skandinaavia esiliigasse, vaid on mõtet ka siinses liigas mängida.

Seega minu arvates on need asjad väga seoses.

samas see palgaküsimus võib olla 2 otsaga asi. mõnes mõttes olekski võib olla parem kui saadakse mingit a la 10000 kroonist kuupalka, sest see motiveeriks end rohkem treenima ja välislepingut saama. sellest võidaks Eesti jalgpallikoondis. kui aga hakata siin suvamatsidele tunduvalt suuremaid palku maksma, nagu on seda tehtud vist korvpallis, siis ongi nii varsti, et meie mehed ei olegi motiveeritud enda tasemetõusust ja ka Eesti koondise tase mandub. seda aitaks muidugi ära hoida odavamate ja paremate mängijate(lõunaameeriklased, aafriklased) import

-RoMaRiO-
24.01.09, 20:40
Siin jalgpallis ei hakka mitte kunagi midagi muutuma, kui siin ei hakka ringlema rahad (ja see köki-möki, mis publikust saadakse ei tule siin üldse arvesse). Kui liiguvad rahad, siis on tugevamaid mängijaid siia oodata, pluss on kohalikel noortel mängijatel suurem motivatsioon ja see on alles eelduseks, et suurem publik üldse staadionile tuleb.

Me võime siin jalgpalli meedias propageerida, aga kui kohale minnes tavakodanik näeb, et toimub mingi päevatööst väsinud amatööride omavaheline madistamine, siis järgmine kord sisustab ta oma aega juba teisiti. Publik vajab meelelahutust ja no olgem ausad, seda üldjuhul meie jalgpall tavainimesele eriti ei paku. Niikaua me võimegi siia unistama jääda ja staadionile leiavad tee vaid jalgpallifanaatikud.

Rahad ei hakkagi jalgpallis ju enne liikuma, kui tekib eestlaste huvi kohalike meistrivõistluste vastu. Tuleb lihtrahvas mängu vaatama, tekivad ka sponsorid, sest kelle jaoks nad praegu sponsoreerivad kui sihtgruppi ei ole?

Mina ütlen jätkuvalt, kõik algab publikust, nagu huvitundjaid ja muretsejaid oleks, aga number ikkagi ei kasa. Seega teeme kampaania, kõik kes siin foorumis kaasaräägivad lähevad kõik üht ML tippmängu vaatama, võtavad mõned sõbrad kaasa ning vaatame, kui suure numbri saame.

Aga lorenzole, asi ei ole nii väga selles palgasuuruses, pigem hoopis selles, kas seda makstakse tähtajaliselt või mitte. Aga sinu jutu järgi, siis ei olekski mõtet 25+ kuttidel enam professionaalsel tasemel mängida Eestis, sest peret 10 kiloga ära ei toida.

Nahkpea
24.01.09, 20:45
Mina ütlen jätkuvalt, kõik algab publikust

Millega sa seda publikut sinna meelitad kui tavainimese jaoks pole seal suurt midagi vaadatagi? Mul üks tuttav käis kunagi minuga üht mängu vaatamas ja ma kardan, et ta ei lähe enam sinna kunagi. Kui on madal amatöörtase, siis pole millegagi ka inimesi tänavalt sinna meelitada.

Me võime suuri sõnu teha, aga fakt on see, et me ei hakka niipea nägema seda, et staadionil on tuhat inimest (ja mitte ainult kord aastas ja sedagi mingi püha ürituse raames).

Ramm
24.01.09, 20:52
Mina ütlen jätkuvalt, kõik algab publikust, nagu huvitundjaid ja muretsejaid oleks, aga number ikkagi ei kasa.

Vaidleks vastu,kui klubi ise ei tee midagi selle jaoks, et rahvast oleks staadionil siis pole mitte kellegi teise süü.Hea näide TVMK'st, kes ohkas, et pole kellele mängu näidata,kuid samas kas nad midagi tegid ka publiku meelitamiseks?

Asi on tegelt kahe otsaga,nii klubi kui rahva algatusest.

Nahkpea
24.01.09, 21:00
Asi on tegelt kahe otsaga,nii klubi kui rahva algatusest.

Inimene vajab, et ta oma aja ja raha eest ka midagi vastu saab. Loogiline ja inimlik. Küsime nüüd ausalt eneselt, kas Meistriliiga suudab seda pakkuda üldse? Või küsime nii, mis peaks üht tavalist inimest panema vaatama Eesti liigajalgpalli?

Hybrid Soldier
24.01.09, 21:07
Nahkpea. Sa esitasid praegu raskeima küsimuse. Nii raske vastata sellele no.
Väravaid ju ikka lüüakse ja palli hoitakse.

Sama hästi võib küsida, et miks Inglismaal käivad inimesed mingeid neljanda liiga mänge vaatamas. Aga vot käivad kuna toetavad oma lemmikklubi ja näevad ka väravaid jne. Lihtsalt inimesed peaksid laiema silmaringiga mõtlema hakkama kui tahavad, et jalgpall Eestis areneks. Meie ei saa midagi teha.
Korvpalli käib muideks Eestis päris palju inimesi vaatamas. Pidevalt 3000 inimest hallis.

elx
24.01.09, 21:12
Korvpalli käib muideks Eestis päris palju inimesi vaatamas. Pidevalt 3000 inimest hallis.

ainult kalevi ja rocki omavahelised mängud. siin samas teemas toodi alles keskmised näitajad nii jalg- kui ka korvpalli kohta välja. täpseid numbreid ei mäleta, kuid üle kahe korra korvaplli numbrid küll suuemad polnud.

Yattara
24.01.09, 21:36
See on sihuke probleem, mille puhul on tegemist nõiaringiga. Kui klubid on vaesed, siis pole ka publikut. Kui pole publikut, siis pole ka sponsoreid.

Pole mõtet loota, et publik kohale ilmub lihtsalt selleks, et oma piirkonna klubi toetada. Eestis pole paraku klubidel selliseid traditsioone nagu mujal Euroopas. Loomulikult kusagil Inglismaal on ka väga madalate liigade meeskondadel palju fänne, sest juba nende poolehoidjate isad ja vanaisad olid sama klubi fännid. Neid seob miski antud klubiga. Seega võiks Eestis rohkem loota siiski mõne suursponsori ilmumisse, kes oma rahasüstidega kohalikku jalgpallielu elavada suudaks.

Muuseas see probleem ei eksisteeri ju ainult Eesti liigas. Ka suurtes Ida-Euroopa liigades on meeskondi, kellel fänne minimaalselt. Enamasti on need klubid samuti suhteliselt hiljuti tehislikult loodud.

willane
24.01.09, 22:08
Inimene vajab, et ta oma aja ja raha eest ka midagi vastu saab. Loogiline ja inimlik.

treeningmängud on tasuta, kuid publikut täna Sportland Arenal sisuliselt polnudki, paarkümmend inimest ehk

lorenzo
24.01.09, 22:14
Aga lorenzole, asi ei ole nii väga selles palgasuuruses, pigem hoopis selles, kas seda makstakse tähtajaliselt või mitte. Aga sinu jutu järgi, siis ei olekski mõtet 25+ kuttidel enam professionaalsel tasemel mängida Eestis, sest peret 10 kiloga ära ei toida.

see 10 kilo oli pigem näide. kuid tõesti võib olla poleks mõtet maksta palka mis paneks logelema. oma osa on siin siiski klubidel, kes peavad looma mängijatele sobiva motivatsioonisüsteemi palkade ja boonuste näol. ja kui ikka oled tase madalamal, siis milleks pead teenima loivamise eest näiteks 45000 eeku kuus?

tegelt mind erutas pigem su selline väide-
"Ainuke võimalus on pääseda välismaale, kuid aastate pärast võiks olukord olla selline, et ei minda kuskile Skandinaavia esiliigasse, vaid on mõtet ka siinses liigas mängida."

see nagu oleks meie jalgpalli taandareng. minu arvates vähemalt

Hybrid Soldier
24.01.09, 23:03
Kuno Tehva jalkapresidendiks ja asi hakkab liikuma! :)

Kuno
24.01.09, 23:18

Mis ma teile halba olen teinud :D

-RoMaRiO-
24.01.09, 23:50
Millega sa seda publikut sinna meelitad kui tavainimese jaoks pole seal suurt midagi vaadatagi? Mul üks tuttav käis kunagi minuga üht mängu vaatamas ja ma kardan, et ta ei lähe enam sinna kunagi. Kui on madal amatöörtase, siis pole millegagi ka inimesi tänavalt sinna meelitada.

Me võime suuri sõnu teha, aga fakt on see, et me ei hakka niipea nägema seda, et staadionil on tuhat inimest (ja mitte ainult kord aastas ja sedagi mingi püha ürituse raames).

Fakt on see, et poolamatöörtiim Kalju suutis publikut staadionile tuua kui täisprofimeeskonnad, kes mängisid kullale. Mõne III-IV liiga klubi mänge käib rohkem inimesi vaatamas, kui mõnd igavamat ML mängu. Seega ei ole asi ainult tasemes.

Aga oleks ju huvitav, kui teeks sellise suure kampaania, et iga foorumi kasutaja läheks ise ja võtaks 3 sõpra kaasa, kõik ühele mängule. Usun, et saaks päris viisaka publikunumbri ning selle eest võiks saada väikese meene.

Kuno
24.01.09, 23:57
Fakt on see, et poolamatöörtiim Kalju suutis publikut staadionile tuua kui täisprofimeeskonnad, kes mängisid kullale. Mõne III-IV liiga klubi mänge käib rohkem inimesi vaatamas, kui mõnd igavamat ML mängu. Seega ei ole asi ainult tasemes.

Aga oleks ju huvitav, kui teeks sellise suure kampaania, et iga foorumi kasutaja läheks ise ja võtaks 3 sõpra kaasa, kõik ühele mängule. Usun, et saaks päris viisaka publikunumbri ning selle eest võiks saada väikese meene.

Hooaja esimene mäng, Kalju vs Flora, 7 Märts ja Hiiu Staadion! Sobiks hästi ;)

-RoMaRiO-
25.01.09, 00:02
Hooaja esimene mäng, Kalju vs Flora, 7 Märts ja Hiiu Staadion! Sobiks hästi ;)

Pane 5000 lisatribüüne ja orgunnin ära :)

Kuno
25.01.09, 00:03
Pane 5000 lisatribüüne ja orgunnin ära :)

ok, saab tehtud!

Piaoviaopiuviao
25.01.09, 00:17

sisuliselt oleks hea idee . positiivsust tuleks jalkaliidu õuele ,palju palju . Ma käisin esimest korda meistriliiga mängu vaatamas ala 2 tagasi see oli nimelt tulevik-tammeka ja ma olen tüüpiline eestlane kes loobus vuti vaatamast eesti maastikul,sest mul oli seal no kuradima igav ,ainukest elevust tekitas olukord kui äärekohtunik koperadas palli otsa. sellest saadik ei ole ma käin ühelgi meistriliiga mängul. ala 2 nädalat tagasi toimus mul endal mäng futsali raames Aseris ja raisk ,vot see oli alles elamus ja nauding, nii väikse kohta oli VÄGAVÄGAVÄGAVÄGA palju fännne ja tohutult kaasa elamas, ja see oli futsal..mis on alles lapsekingades..

kriitikameel
25.01.09, 16:27
ei ei, Pohlak on ikka parem vist...

Hybrid Soldier
25.01.09, 16:29
Mis ma teile halba olen teinud :D

Ei ole midagi ju teinud! :D Lihtsalt Pohlakut küll jalkapresidendina ei taha näha.
Mitte midagi ta ei tee. Oleks Sina, või keegi teine selline meelelahutuslik, siis oleks praegu jalgpall võibolla hoopis tuntum sport Eestis :)

Taux007
25.01.09, 17:01
Kuno, Mario - kas see 5 000 inimest oli Teil sõnakõlks või nüüd hakkab reaalne kampaania pihta ja püüdlus sellepoole?

zip
27.01.09, 04:27
Kõik spordialad popimad kui jalgpall vist, suusatamise MK etapil 22 000 inimest.

Hellik
27.01.09, 09:05
Kõik spordialad popimad kui jalgpall vist, suusatamise MK etapil 22 000 inimest.

kui palju oli publikut suusatamise Eesti meistrikatel? ;)

marrrtin
27.01.09, 09:29
kui palju oli publikut suusatamise Eesti meistrikatel? ;)Ikka mitmeid kordi rohkem, kui tavalisel Meistriliiga mängul.

willane
27.01.09, 09:48
Ikka mitmeid kordi rohkem, kui tavalisel Meistriliiga mängul.

ei saa ju võrrelda. ML mänge on aasta jooksul 180, suusatamise MV selgitatakse ühe nädalavahetusega :)

kindral
27.01.09, 12:36

Aga miks peab alati nii olema, et pealtvaataja peab klubi poolt midagi saama kui staadionile läheb? Mis pidi see nüüd olema peaks? Kas klubi peab toeatama fänni või fänn klubi? Klubi või keegi klubiga miskitpidi seotud fänn organiseerib fännile meeneid, raha eest. Saad osta klubi logoga asju, särgid, sallid või hoopiski midagi muud.

-RoMaRiO-
27.01.09, 17:54
Aga miks peab alati nii olema, et pealtvaataja peab klubi poolt midagi saama kui staadionile läheb? Mis pidi see nüüd olema peaks? Kas klubi peab toeatama fänni või fänn klubi? Klubi või keegi klubiga miskitpidi seotud fänn organiseerib fännile meeneid, raha eest. Saad osta klubi logoga asju, särgid, sallid või hoopiski midagi muud.

Täiesti nõus, kuid praegune olukord näitab, et mägi peab Muhamedi juurde tulema, mitte vastupidi.

ELauter
27.01.09, 18:32
Kalju vs Flora, 7 Märts ja Hiiu Staadion! Tuleb kuulutada igalpool foorumis ja lähme massiga vaatama :D Kõik tulevad naistega kellel on ja kellel pole sõpradega :D

mg
27.01.09, 19:09
ma ei tea kas enam keegi harrastab siukest asja, a vanasti ju jagati piletiostnute vahel poolajal mingit nänni välja

kõikidel klubidel vist pole olnud, a kui ma hallil ajal vel fclootuse tegemistele aktiivselt kaasa elasin, siis sain kõva 5 korda kokku mingi auhinna(müts, kaelarätik, pall, mingid kleepekad jne)

see oli kusjuures ka kõva stiimul kohale ronimiseks, et äkki on nii vähe inimesi, et tuleb kindel võit, kuigi siis käis ikka kõva 200 inimest igal mängul

fcfloraforever
27.01.09, 19:15
ma ei tea kas enam keegi harrastab siukest asja, a vanasti ju jagati piletiostnute vahel poolajal mingit nänni välja

kõikidel klubidel vist pole olnud, a kui ma hallil ajal vel fclootuse tegemistele aktiivselt kaasa elasin, siis sain kõva 5 korda kokku mingi auhinna(müts, kaelarätik, pall, mingid kleepekad jne)

see oli kusjuures ka kõva stiimul kohale ronimiseks, et äkki on nii vähe inimesi, et tuleb kindel võit, kuigi siis käis ikka kõva 200 inimest igal mängul

noh Flora kodumängude vaheajal on triobeti trioskoor kus loositakse välja kolms inimest kes lähevad väljaku keskele ja keskpunktist 11m kaugemal on kattega värav kus on kolm auku ja kui lööd vasakusse risti võidad läpaka, kui paremasse risti saad lcd ja kui keskele saad Flora särgi.Kui enne sind on kuhugi auku sisse löödud siis sina sinna enam lüüa ei saa.

aanvaller
27.01.09, 19:16
Kalju vs Flora, 7 Märts ja Hiiu Staadion! Tuleb kuulutada igalpool foorumis ja lähme massiga vaatama :D Kõik tulevad naistega kellel on ja kellel pole sõpradega :D

Aga kui on mitu naist?

eika
27.01.09, 19:22
Aga kui on mitu naist?
Naised, kes üksteisesest ei tea?

Naisele A ütled, et saate staadioni ukse juures paar minutit enne mängu algust kokku. Samal ajal naisega B lähed varakult staadionile, istud temaga seal ja ütled, et pead suitsule minema ja õlut ostma. Lähed jooksed naine A juurde, istud temaga naisest B võimalikult kaugele ja ütled, et lähed WC`sse. Tegelikult lähed ostad õlut ja lähed naise B juurde ja vabandad, et ilgelt pikk järjekord oli. Jood õlle ära ja ütled nüüd naisele B, et pead WC`sse minema. Lähed naine A juurde ja ütled, et jäid WC`sse kinni ja sestap läks nii kaua aega. Ja niimoodi pead poolteist tundi pendeldama ja vabandusi otsima.

aanvaller
27.01.09, 19:27
no näed, siis jätan ju tulemata.. :)
Ahh et sellepärast meil ongi alati nii vähe publikut siis...

ELauter
27.01.09, 19:52
mängu vaadata ja kahe naise vahel istuda on ju põnevam kui ringi pendeldada:D

HABE
27.01.09, 20:53

Mis siin ikka, müüme Flora maha mõnele nafta sheikile ja teeme Eesti ka ühe Manchester City kes ostab kõik mängijad endale. Raha oleks kohe rohkem siinses jalgpallis aga tiitli heitlus oleks nagu prantsusmaal kus 1 klubi võidab iga aasta.

kesa
04.03.09, 23:22
Eelmise hooaja esimese vooru pealtvaatajate arv oli keskmiselt 138.
Mida arvate, kas jääme samale tasemele või....

Nahkpea
04.03.09, 23:22

Mingit olulist tõusu kindlasti oodata pole. Kui ka tõuseb, siis marginaalselt.

fcfloraforever
04.03.09, 23:25

loodetavasti tõuseb see arv kuna nüüd näiteks levadial ka fännid, keda eelmine aasta esimene voor ei olnud, Kalju-Flora mängult loodan 500 pealtvaatajat vähemalt...

kesa
05.03.09, 00:06
loodetavasti tõuseb see arv kuna nüüd näiteks levadial ka fännid, keda eelmine aasta esimene voor ei olnud, Kalju-Flora mängult loodan 500 pealtvaatajat vähemalt...

Laupäev, 07.03:
Öösel: Muutliku pilvisuse ja olulise sajuta ilm. Puhub idatuul 5-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..-7°C.
Päeval: Vahelduva pilvisuse olulise sajuta ilm. Puhub idatuul 5-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3°C.

Normaalne jalkailm, väike miinus, ehk isegi pluss.
Tõelisele fännile parim.

HABE
05.03.09, 00:09

Miinimum 1000 inimest. Alla selle on liiga vähe.

aanvaller
05.03.09, 00:14
täpselt HABE!

Ootan samuti kindlasti tuhandest publikut. Kalju pidi kesklinnas suurt reklaami tegema ja floral ju ka suur fänniarmee. :)

ROOTSI KUNN
05.03.09, 00:45
Laupäev, 07.03:
Öösel: Muutliku pilvisuse ja olulise sajuta ilm. Puhub idatuul 5-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..-7°C.
Päeval: Vahelduva pilvisuse olulise sajuta ilm. Puhub idatuul 5-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3°C.

Normaalne jalkailm, väike miinus, ehk isegi pluss.
Tõelisele fännile parim.

Temperatuur on tõesti normaalne aga asja teeb külmaks tuul ,mis tundub üle keskmise tugevuse olevat ikkagi kuni 15 m/s. Sportlandil pole kahjuks mingit tuulevarju.

Hybrid Soldier
05.03.09, 00:46
Nii et kõik võtke oma sõbrad ja perekond kaasa ja nautige jalgpalli kargel Sportland Arenal :)

kesa
05.03.09, 00:47
Parimal juhul pakun 450, aasta tagasi oli 380

ROOTSI KUNN
05.03.09, 00:50
Enne ,kui pealtvaatamise tingimused ja varakevadine algusaeg ei muutu ei näe suurt põhjust ,et publiku arv oluliselt suureneks. Ehk mingil määral võib ligitõmbavalt mõjuda varasemast tasavägisem liiga. Aga seda saab näha alles siis ,kui päike paistma hakkab ja inimesed enam külma pärast tulemata ei jäta.

-RoMaRiO-
05.03.09, 01:01
Mis me ikka sellest halvast ilmast ja vähesest publikunumbrist taga nutame, teeme me jalgpallihuvilised ise kah miskit ära. Kui need 400 jalgpallihuvilist, kes ikka sellisele tippmängule tulevad, võtaksid kõik kaasa veel 2 sõpra, siis oleks juba väga arvestatav number.

Ei ole ju üldsegi teostamatu, mina igatahes annan oma panuse ning kavatsen mõned mitte nii jalgpallist huvituvad inimesed kaasa võtta, ehk meeldib. Kui ei meeldi, siis ei juhtu miskit, kui meeldib tulevad veel ja võtavad omakorda veel mõned sõbrad kaasa.

Selle foorumis kirumisega ei saavuta me kindlasti miskit, teeme tegusid!

päkapikk
05.03.09, 01:01
Miinimum 1000 inimest. Alla selle on liiga vähe.
No kurat......1000 inimest sellise ilmaga,arvestades inimeste mugavust ning fakti,et Kalev-Sport teeb mängust ülekande?
Julgen arvata,et 1000 inimesest jääb asi kaugele.......samas loodan,et eksin rämedalt.

-Raul-
05.03.09, 01:02
Ma ei tea kellel seal tõuseb või ei tõuse enam üldse aga planeeritud meediakampaaniate, sportliku tulemuse kogu sihikindla turundustegevuse tulemuse pealt on Kalju eesmärk tõsta oluliselt kodumängude publikunumbreid võrreldes eelmise aastaga. Kalju esimene selle aasta välimeediakampaania saab stardi igatahes homme hommikul kell 07:00 alates Led ekraanil Foorumi Kaubanduskeskuse fassaadil. Reede hommikust alates lisanduvad ka pöörlevad linnasambad ja 6x3m reklaamkandjad. Jälgige linnapilti.

lorenzo
05.03.09, 01:02
Eestis on ikka hapu see seis. kevadel ei saa pealtvaatajaid mängule, sest on liiga külm. suvel on jälle häda et mätas roheline ja vaja linnast ära maale sõita. sügisel jälle pealtvaatajaid vähe, sest jälle külm. et siis millas see õige aeg on jalgpalli fännamiseks?

kesa
05.03.09, 01:15
Eestis on ikka hapu see seis. kevadel ei saa pealtvaatajaid mängule, sest on liiga külm. suvel on jälle häda et mätas roheline ja vaja linnast ära maale sõita. sügisel jälle pealtvaatajaid vähe, sest jälle külm. et siis millas see õige aeg on jalgpalli fännamiseks?

Eks tuleb asi Portugalis ära korraldada.
Millal Portugalis meile klimaatiliselt sobivaim ja harjumuspäraseim vutihooaeg oleks?
Vist november-veebruar.

PraS
05.03.09, 01:41
Ei tea kas see ka kusagilt läbi käinud ,kuid Kalju jagab ML mängule R2-s pileteid. Raadiojaamu ju veel teisigi ning ehk nakatab see ettevõtmine ka teisi klubisi.

HABE
05.03.09, 08:11
No kurat......1000 inimest sellise ilmaga,arvestades inimeste mugavust ning fakti,et Kalev-Sport teeb mängust ülekande?
Julgen arvata,et 1000 inimesest jääb asi kaugele.......samas loodan,et eksin rämedalt.

Kui juba eelmine hooaeg tulid inimesed esimesele Flora-Kalju mängule selle peale, et nad olid I poolaega telekast näinud, siis on lootust et Kalev Sport pigem tõstab seda publiku numbrit kui langetab. Ootame põnevat mängu. Ilm pole kunagi halb, on ainult vale riietus.

sosku
05.03.09, 09:10
Kalju esimene selle aasta välimeediakampaania saab stardi igatahes homme hommikul kell 07:00 alates Led ekraanil Foorumi Kaubanduskeskuse fassaadil.
Neljapäev 07:30. Pe*ses on teil see ekraan seal.

elx
05.03.09, 10:06
rääkides eelmise aasta esimesest voorust - üks mängudest oli TVMK - Vaprus ehk TVMK kodumäng;) see tõmbas numbrit omajagu alla (Vapruse toetajaid oli vähemalt neljandik), samas praegu statistikat vaadates - Sillamäel toimunud mängul oli suisa üks pealtvaataja vähem.

Vaadates mis mängud laupäeval tulemas, siis eelmise aasta esimene voor saab vast üle löödud küll - Viljandis, Tartus ja Narvas võiks vast publikut küll olla.

ROOTSI KUNN
05.03.09, 10:44
Mis me ikka sellest halvast ilmast ja vähesest publikunumbrist taga nutame, teeme me jalgpallihuvilised ise kah miskit ära. Kui need 400 jalgpallihuvilist, kes ikka sellisele tippmängule tulevad, võtaksid kõik kaasa veel 2 sõpra, siis oleks juba väga arvestatav number.

Ei ole ju üldsegi teostamatu, mina igatahes annan oma panuse ning kavatsen mõned mitte nii jalgpallist huvituvad inimesed kaasa võtta, ehk meeldib. Kui ei meeldi, siis ei juhtu miskit, kui meeldib tulevad veel ja võtavad omakorda veel mõned sõbrad kaasa.

Selle foorumis kirumisega ei saavuta me kindlasti miskit, teeme tegusid!

Ega ei hädaldagi lihtsalt arutleme. Probleemi ei lahenda ,kui sellest ei räägita . EJL on sellest aru saanud ja varsti palgatakse kaks inimest eraldi selleks ,et ML-i turundada. Agas sõbrad kaasa igal juhul :)

ROOTSI KUNN
05.03.09, 10:48
No ,mis seal linnas toimub :) ? ons Kalju reklaam Foorumi seinal või mitte ? Kell on 9.49

Kuno
05.03.09, 11:24
No ,mis seal linnas toimub :) ? ons Kalju reklaam Foorumi seinal või mitte ? Kell on 9.49

kusjuures iga minut läheb... juba häälestavad...

-Raul-
05.03.09, 22:19
Mu jüngrid ütlesid, et lõunast on klipp peal... olen ise Tartus turunduskonverentsil aga kes näinud on andke teada siin!

ROOTSI KUNN
05.03.09, 22:37
Mu jüngrid ütlesid, et lõunast on klipp peal... olen ise Tartus turunduskonverentsil aga kes näinud on andke teada siin!

Nähtud siis. Ei oska kvaliteeti hinnata kuna ma linnas käies eriti reklaame ei jälgi aga nüüd kui teadsin jälgida siis muidugi torkas kohe silma. Väga käidava koha peal . Kas te mingeid uuringuid ei tee ,et kui palju inimesed selliseid reklaame märkavad?
Kas sellised reklaamid toimuvad nüüd terve hooaja enne Kalju kodumänge ?

-Raul-
05.03.09, 23:16
See oli esimene klipp ja suht kiiruga tehtud, järgmiseks mänguks duunime ka tekstid, logod ja pallid pildile liikuma. Laikmaa-Narva mnt-Hobujaama ristmiku läbib tellitud uuringu kohaselt kuni 72000!!! inimest ajavahemikul 07:00-24:00 nii jalgsi (32000) ühistranspordi kui muude sõiduvahenditega. Seega tallinna Piccadilly, kus jooksevad erinevad klipid nii Kalju kodu kui välismängude infoga.
Kõik Kalju mängud on nüüd Ledil ja Seega saavad kõik Tallinna klubid kes momendil Kaljuga mängivad meiepoolse meediasüsti.

ROOTSI KUNN
05.03.09, 23:33
See oli esimene klipp ja suht kiiruga tehtud, järgmiseks mänguks duunime ka tekstid, logod ja pallid pildile liikuma. Laikmaa-Narva mnt-Hobujaama ristmiku läbib tellitud uuringu kohaselt kuni 72000!!! inimest ajavahemikul 07:00-24:00 nii jalgsi (32000) ühistranspordi kui muude sõiduvahenditega. Seega tallinna Piccadilly, kus jooksevad erinevad klipid nii Kalju kodu kui välismängude infoga.
Kõik Kalju mängud on nüüd Ledil ja Seega saavad kõik Tallinna klubid kes momendil Kaljuga mängivad meiepoolse meediasüsti.

Seda ma just mõtlesingi ,kui küsisin ,et kas ainult kodumänge reklaamite. Nüüd ,kus sain teada ,et ka välismängud lähevad loosi siis on see tõesti teene ka teistele klubidele,jalgpallile tervikuna. Vaevalt ,et ükski klubi Eestis jõuaks niisama omale sellist reklaami osta.
Ma loodan Raul ,et kunagi tasub selline heategevus sulle kas või sel moel ära ,et saate võidushampust juua :)

aanvaller
06.03.09, 00:28
kuidas oleks järgmine laupäev :)?

Ma loodan Raul ,et kunagi tasub selline heategevus sulle kas või sel moel ära ,et saate võidushampust juua :)

ROOTSI KUNN
06.03.09, 01:11
kuidas oleks järgmine laupäev :)?
Shampi juuakse ikka karikast :) ja see eeldab suuremat võitu.

m2xxx
06.03.09, 12:48

Eile kella 14.00 paiku oli ekraan täitsa must:(

eika
07.03.09, 21:42
Seekord tuli keskmiselt 180 inimest per mäng. Üpris tubli edasiminek, jätkuks vaid asi samas vaimus. Levadia tõmbas oma 50 inimesega keskmise alla ja oleks Kalju oma kodumängu Hiiul teinud, siis oleks ehk sinnagi rohkem kui 279 inimesest tulnud.

kesa
07.03.09, 21:54
Aasta tagasi loeti Flora-Kalju mängul 380 inimest kokku, kuhu on 100 nägu kadunud?
Peale teist vooru oli aasta tagasi keskmine 152.

erxu
07.03.09, 21:57
Kui poleks täna rongi maha maganud autokooli tõttu, oleks kohal olnud.. :DD

Taux007
07.03.09, 21:59
No see 279 on küll ei tea kelle loetud. Mul oli juba pilet numbriga 0398 ja vaevalt neid nr niisama sinna lahmiti. Sportland arena täituvus oli pmts 80-90%, niipalju kui minu silm seletas.

kesa
07.03.09, 22:19
No see 279 on küll ei tea kelle loetud. Mul oli juba pilet numbriga 0398 ja vaevalt neid nr niisama sinna lahmiti. Sportland arena täituvus oli pmts 80-90%, niipalju kui minu silm seletas.

Tegelikult oleks huvitav tõesti teada, kuidas pealtvaatajaid üle loetakse?
Kas piletimüügi järgi või täiesti suvalt mõne tegelase umbmäärase arvutuse järgi
Kuidagi kummalised on taolised ümmargused arvud nagu 100, 50, 250 jne.
AK pakkus näiteks pealtvaatajate arvuks 350?

käbi
07.03.09, 22:39
"Miks ei ole publikut Eestikatel?"

Nõme on küll viriseda, aga vastust nägime täna Kalev Spordi pealt 18.00-19.45. Olematu tempo, pidevad valesöödud ja muud tehnilised apsud, 1-2 väravavõimalust kogu mängu peale, mitte ühtegi ilusat individuaalset sooritust. Ainus element mängus on võitlus, aga ka see on selline uimase võitu ja poolkõva.
Eriti kurb on selle asja juures veel see, et mängisid ju kaks meeskonda, kes mõlemad peavad ennast tiitlipretendendiks. "Tehniline" Kalju ja "kiire tempoga mängiv" Flora. Tehnikat ega kiiret tempot ei näinud täna kogu 90 minuti juures kusagil.
Loodame, et hooaja edenedes asi muutub.
Vaatasid koha peal mängu või läbi geenius rezissöri pilgu?

urmar
07.03.09, 23:08
Tegelikult oleks huvitav tõesti teada, kuidas pealtvaatajaid üle loetakse?
Kas piletimüügi järgi või täiesti suvalt mõne tegelase umbmäärase arvutuse järgi
Kuidagi kummalised on taolised ümmargused arvud nagu 100, 50, 250 jne.
AK pakkus näiteks pealtvaatajate arvuks 350?

See algne 350 kuivas kahjuks piletite lugemise järel 279-le kokku ja see osutus ametlikuks.

Gallacher
07.03.09, 23:37
Olen ka ise mõelnud, et milline see publikuarvu määramise meetodika on. Pilet vist pole ainus näitaja. Ilmselt sõltub ka staadionist, Lillekülla vist plangupiletiga ei saa aga Kadrioru või Kalevi staadionile küll ja küllap seda mõni poisike ka kasutab. Ja kas osad võllid mingi jalkaliidu litsentsiga nagunii ilma piletita ei saa?
Mitte et seal suur vahe oleks aga kui juba jutuks tuli.

kesa
08.03.09, 00:29
See algne 350 kuivas kahjuks piletite lugemise järel 279-le kokku ja see osutus ametlikuks.

Huvitav, missugused numbrid kuivasid piletite lugemise järel Viljandis täpselt 100-ks ja Maarjamäel 50-ks, rääkimata K-Järvel 200-ks?
Ning osutusid ametlikeks.
Piltlikult, et kui mingi tšobik Narvast arvab, et täna on hea tuju ja vääname publikuarvuks 500, siis nii jääbki, sita tuju korral paneme 10.

KeRRRt
08.03.09, 00:40
"Miks ei ole publikut Eestikatel?"

Nõme on küll viriseda, aga vastust nägime täna Kalev Spordi pealt 18.00-19.45. Olematu tempo, pidevad valesöödud ja muud tehnilised apsud, 1-2 väravavõimalust kogu mängu peale, mitte ühtegi ilusat individuaalset sooritust. Ainus element mängus on võitlus, aga ka see on selline uimase võitu ja poolkõva.
Eriti kurb on selle asja juures veel see, et mängisid ju kaks meeskonda, kes mõlemad peavad ennast tiitlipretendendiks. "Tehniline" Kalju ja "kiire tempoga mängiv" Flora. Tehnikat ega kiiret tempot ei näinud täna kogu 90 minuti juures kusagil.
Loodame, et hooaja edenedes asi muutub.
sorri, aga vaata palun kalendrist kuupäeva.
eesti liiga ei tohiks alata nii vara...

dareth
08.03.09, 00:42

pealtvaatajate arv != müüdud piletite arv

willane
08.03.09, 00:43
kes hakkab arvet pidama :)
esimese vooruga siis 904 pealtvaatajat !

salajane33
08.03.09, 00:53
Täna 904 inimest, see teeb 181 pealtvaatajat ühe mängukohta, kusjuures eelmine aasta I voor oli 691 pealtvaatajat(ühe mängu kohta 138 inimest). Kas võib öelda, et aastaga on jalgpalli populaarsus kasvanud või seda mõjutab Eesti-Brasiilia pilet?

Loota on, et kevadeks(siis kui suured omavahel mängivad) tõuseb inimeste arv 2 v 3 korda.

aanvaller
08.03.09, 00:56
Loota on, et kevadeks(siis kui suured omavahel mängivad) tõuseb inimeste arv 2 v 3 korda.

Sellest jahutakse siin foorumis iga aasta, aga tulemus on ikkagi sittagi väärt. Ei tõuse nad suuremat midagi.

-Raul-
08.03.09, 00:58
Võin väga lihtsalt oma kogemusest seletada kuidas pealtvaatajate lugemine käib. Seda teeb tavaliselt mängu komissar, kes viskab pilgu trübüünile 10 min enne mängu algust ja saadab info jalkaliitu. See, et veel 15 minutit peale avavilet lookles piletijärjekord ja rahvast tuli juurde ei huvita kedagi. Tänasel mängul oli pakutust rohkem rahvast aga küll!

Eelmisel aastal oli meil Kalju kodumängul Hiiul komissariks Katsevi Joss, kes just nii ka tegi, ainult et siis oli publikut 700 inimest, tema saatis jalkaliitu arvu 350!! Siin tuleb teha lihtne valem, komissarid küsivad korraldajatelt, palju rahvast on tulnud piletite ja kutsetega 10 minutit enne mängu, saadavad info ära ja siis peale esimest poolaega küsivad korraldajatelt uuesti üle ja parandavad numbrid jalkaliidu kodukal. Vot tak härrad komissarid, liigutage teinekord oma ässasid kui teid sellisele tööle võetud on! Muidu ei saagi me teie abiga kunagi korvpallile publikuarvus ära teha!!

salajane33
08.03.09, 01:06
Sellest jahutakse siin foorumis iga aasta, aga tulemus on ikkagi sittagi väärt. Ei tõuse nad suuremat midagi.

No kuni augustini v millal brasside mängu piletite jagamine lõpeb, selle ajani on rohkem rahvast ikka, kui eelmine aasta.

Võin väga lihtsalt oma kogemusest seletada kuidas pealtvaatajate lugemine käib. Seda teeb tavaliselt mängu komissar, kes viskab pilgu trübüünile 10 min enne mängu algust ja saadab info jalkaliitu. See, et veel 15 minutit peale avavilet lookles piletijärjekord ja rahvast tuli juurde ei huvita kedagi. Tänasel mängul oli pakutust rohkem rahvast aga küll!

Eelmisel aastal oli meil Kalju kodumängul Hiiul komissariks Katsevi Joss, kes just nii ka tegi, ainult et siis oli publikut 700 inimest, tema saatis jalkaliitu arvu 350!! Siin tuleb teha lihtne valem, komissarid küsivad korraldajatelt, palju rahvast on tulnud piletite ja kutsetega 10 minutit enne mängu, saadavad info ära ja siis peale esimest poolaega küsivad korraldajatelt uuesti üle ja parandavad numbrid jalkaliidu kodukal. Vot tak härrad komissarid, liigutage teinekord oma ässasid kui teid sellisele tööle võetud on! Muidu ei saagi me teie abiga kunagi korvpallile publikuarvus ära teha!!

No ja muidugi Kaljul on ka veel "säästusektor" - ka seal on mängu pealtvaatajad, mida muidugi ei loeta.

ROOTSI KUNN
08.03.09, 01:11
Levadia mängul oli ka täna kindlasti rohkem ,kui 50 inimest,Minu autos oli juba 5 . :) aga silma järgi ca 70-80

-Raul-
08.03.09, 01:12
Ja muidugi minu lemmik säästusektor, seda pole kunagi pealvaatajate arvudesse sisse loetud, aga eelmise hooaja ühel kuumemal mängu sain seal olevate fännide arvuks 234 nägu...

trey
08.03.09, 01:16
Sina udu hakkad muidugi:)

norsk
08.03.09, 01:24
Vaatasid koha peal mängu või läbi geenius rezissöri pilgu?
Mida pedro valesti kirjutas? Mäng oli mõlema satsi esituses parasjagu nii sitt, et geenius rezissör poleks saanud seda enam hullemaks teha, pigem ilusamaks ;)

Kasper
08.03.09, 01:26
Eespool räägiti piletite lugemisest. Sellest ka küsimus, et mis värk on hooajapiletitega vendadega?

Saarlane
08.03.09, 01:28
No nad pidid nullkroonise väärtusega piletid saama väravas loosimise tarvis. Ju siis need on ka nummerdatud.

Taux007
08.03.09, 01:31
Mis see lõplik õige number siis Kalju-Flora mängul oli?

eika
08.03.09, 01:37
250 või 350- mis vahet seal on? Suurusjärk on ju laias laastus sama.

Taux007
08.03.09, 01:42
Vahe on selles, et kui koguaeg on kõigil klubidel 250, siis ei eristu see klubi, kes turundusega vaeva näeb. Ta nagu teeks tühja tööd, kuigi matab sinna alla suuri summasid. Aga kui ta on eeskujuks ja nähakse, et publik huvitub klubist, kes promob ja seeläbi suurendab inimeste huvi, siis on suur tõenäosus, et ka teised kaasa tulevad.

-Raul-
08.03.09, 01:50
Seletan kõigile siin suhtlejatele, et pealtvaatajate numbrid on väga väga olulised. Sinna kus on, tuleb juurde kasvatada! Kui ma lähen järjekordse uue potensiaalse klubi sponsoriga suhtlema, küsitakse alati, palju teil keskmiselt pealtvaatajaid on. Ja kui nad kuulevad mingit numbrit, on vastus: äh, nii vähe, korvpalli Kalev Cramol on 3x rohkem, parem sponsin neid. Kõik peavad aru saama, et publiku arvus ei ole jalkaklubid omavahel niivõrd suured konkurendid kui seda on vutile kogu Eest korvpall.

kesa
08.03.09, 09:42
Kui jalkaliitu võimalikult täpsed publikunumbrid ei huvita, võib teha järelduse, et jalkaliitu ei huvita ka liigamängude külastatavuse tõstmine.
Mismoodi saab statistikast järeldusi teha kui lähteandmed on ebausaldusväärsed ja mingite komissaride suva järgi kokku loetud/lugemata?
Loodan, et kui mõni asjapulk eelnevat lugema juhtub, ei reageeritaks kriitikale publikunumbrite duubeldamisega vaid suhtutakse oma ülesannetesse professionaalselt.

ROOTSI KUNN
08.03.09, 12:37
Kesa ajab õiget juttu. Ära tuleb lugeda kõik kes pardal nagu multifilmis ,kus kitsetall luges laeva reisijaid ,et laev põhja ei läheks.
Olgu siis piletiga või mingi muu paberiga pealtvaataja, olgu aia taga või aia otsas aga kirja ja karja peab ta minema. Eilse mängu publikunumbriteks hindasin oma silmade järgi 350-400 kindlasti ,kui mitte rohkemgi. Juba Flora fännisektoris oli 75 nägu. Aga pole mõtet ohkida ,sest kindlalt on liiga võrdsem ,kui kunagi varem ja mida soojemaks ilmad lähevad seda rohkem rahvast hakkab tulema. Juba me ootame huviga ju järgmist vooru ,et saaks näha kuidas ja kes seekord suurtest punne kaotab .

Taux007
08.03.09, 13:43
ROOTSI KUNN, ilmad võivad ju soojemaks minna, kuid kui 500 inimese asemel kirja pannakse ikkagi 300, siis pole neil numbritel ega soojadel ilmadel üldsegi mõtet. -Raul- seletas ka kenasti ära, miks on publikunumbrid tähtsad.

Gallacher
08.03.09, 13:45
Lugesin vanu postitusi ja siin kuskil oli juttu, et Kalev orgunnis enda kodumänge või -mängu vaatama ajateenijad. Igati loogiline- asub ju Sidepataljon Kalevi staadioni kõrval.
Ent Kalevi staadioni vahetuses läheduses asub ju veelgi suurem asutus- Tallinna Vangla! Soovitan Kalevi juhtkonnal vanglaametnike jutule minna ja sebida sealtki endale publikut. Vangi elu on igav, kindlasti tuleks nad häämeelega vutti vaatama, vanglaametnikel oleks omakorda võimalik hea käitumise eest premeerida.
Kujutage ette, kui paarsada retsi Kalevile hirmsa vanglazhargooniga kaasa elaks! Pluss veel sõdurpoisid. Kindlasti kujuneks Kalevist üks atraktiivsemaid klubisid ja nende kodustaadionil ei saaks ühelgi vastasel kerge olema.

Nohik
08.03.09, 17:35
Lugesin vanu postitusi ja siin kuskil oli juttu, et Kalev orgunnis enda kodumänge või -mängu vaatama ajateenijad. Igati loogiline- asub ju Sidepataljon Kalevi staadioni kõrval.
Ent Kalevi staadioni vahetuses läheduses asub ju veelgi suurem asutus- Tallinna Vangla! Soovitan Kalevi juhtkonnal vanglaametnike jutule minna ja sebida sealtki endale publikut. Vangi elu on igav, kindlasti tuleks nad häämeelega vutti vaatama, vanglaametnikel oleks omakorda võimalik hea käitumise eest premeerida.
Kujutage ette, kui paarsada retsi Kalevile hirmsa vanglazhargooniga kaasa elaks! Pluss veel sõdurpoisid. Kindlasti kujuneks Kalevist üks atraktiivsemaid klubisid ja nende kodustaadionil ei saaks ühelgi vastasel kerge olema.

:D toetan 100%

urmar
08.03.09, 21:35
nagu ma eilsest kalju mängust aru sain, ütlesid lõplikud numbrid teie enda vennad seal kohapeal, raul võta võim üle. :)

urmar
08.03.09, 21:36

Ja paar vangi on kindlasti nii ledlikud, et hiljem asuvad ametnikud koos kalevlastega neid taga otsima.

-Raul-
08.03.09, 21:47
Kes see julge vend oli? Või oli neid mitu, üks oskas lugeda, teine ütelda?

urmar
08.03.09, 22:03
Kes see julge vend oli? Või oli neid mitu, üks oskas lugeda, teine ütelda?

Alguses oli pakkumine, et 350 ja hiljem loeti neid pileteid seal, pidin veel telefonis ootama ja nii see lõppnumber tuli.

-Raul-
08.03.09, 22:14
Kas loeti pileteid või inimesi? Mängul oli palju Kalju naiste, duubli, noorte ja lastevõistkondade liikmeid, veel ka kutsetega. Neid kõiki peaks tulevikus lugema.

kesa
08.03.09, 22:30
Alguses oli pakkumine, et 350 ja hiljem loeti neid pileteid seal, pidin veel telefonis ootama ja nii see lõppnumber tuli.

Küsiks üle, kas K-Järvel, Viljandis, Tartus ja Maarjamäel toimus sarnane pakkumine ja hiljem piletite ülelugemine?
Mitte kuidagi ei tahaks uskuda, et Sportlandil oli sama palju pealtvaatajaid kui Tartus ja veidi rohkem fänne kui K.-Järvel.
Tegelikult tuleks jalkaliitu tööle võtte mõni pädev inimene, kelle ülesandeks oleks igakülgse statistika kogumine ja usaldusväärse statistika avaldamine.

-Raul-il tuline õigus.

willane
08.03.09, 22:35
täna oli ka Esiliiga päris palju inimesi, kuigi osad armastavad ikka aia taga ja autost vaadata. ehk aja möödudes raatsivad ka see 15 krooni maksta :)

-Raul-
08.03.09, 22:52
Üks lahendus on paigaldada sissepääsu juurde elektrooniline seade, mis töötab selliselt, et need kes sissepääsu juures pileteid, kutseid ja muid asjapulki kontrollivad, teevad seadeldisega nn elektroonilise vajutuse ja see fikseerib sisenejate arvu. Peale poolaega saab siis tõelise numbri kätte. Eelmine aasta oli meil mingi sarnane imemasin korra kasutusel Hiiul aga Kunn viis vist selle Stereosse...

urmar
08.03.09, 23:19
Küsiks üle, kas K-Järvel, Viljandis, Tartus ja Maarjamäel toimus sarnane pakkumine ja hiljem piletite ülelugemine?
Mitte kuidagi ei tahaks uskuda, et Sportlandil oli sama palju pealtvaatajaid kui Tartus ja veidi rohkem fänne kui K.-Järvel.
Tegelikult tuleks jalkaliitu tööle võtte mõni pädev inimene, kelle ülesandeks oleks igakülgse statistika kogumine ja usaldusväärse statistika avaldamine.

-Raul-il tuline õigus.

Need idaviru numbrid on peaaegu alati suurendatud olnud, seda ma julgeks kogenud reaalistina arvata. :)

PETSINHO
08.03.09, 23:20
Legioni mängul Wismaris tegin puht sportlikust huvist pealtvaatajate loendust ja sain erineva arvu, mis ametlikult oli. Jalkaliit kinnitab, et kohtumist oli jälgimas täpselt 100 pealtvaatajat, mina väidan, et see number oli 25-30% suurem!

Seega peaks ka minu arust loendama pealtvaatajaid mängul, mitte pileti ostnuid.

urmar
08.03.09, 23:24
Kahjuks on inspektoril ka muid ülesandeid ja polegi nii lihtne neid lugeda seal, eriti kui neid üle 100 juba on

mohikaanlane19
08.03.09, 23:28
Mujal, kus staadionitele mahub 100 000 inimest loetakse ka publik täpselt kokku, lihtsalt eesti jalkaliidus on äpud tööl, kes ei oska 0-100 lugeda.

eika
08.03.09, 23:29
Mujal, kus staadionitele mahub 100 000 inimest loetakse ka publik täpselt kokku, lihtsalt eesti jalkaliidus on äpud tööl, kes ei oska 0-100 lugeda.
Inspektor loeb kokku 100 000 inimest? Vattafakk?

eika
08.03.09, 23:31
Aga üldiselt oleks normaalne, kui pealtvaataja = piletiostja. Jube raske on ju nii klubi turundusest ja reklaami toimimisest järeldusi teha, kui iga kord mingi lambi number kokku veeritakse. Seekord loeme publikuks pallipoisid ja mööda jalutava vanaäti, järgmine kord ei loe.

Maekas
08.03.09, 23:39
No praegu selle Brasiilia mängu piletiloosi teemaga ju saavad kõik pealtvaatajad pileti ja kontsud kogutakse kokku. Ei tohiks ju olla väga raske need kokku lugeda ja täpne arv saada.

Stauf
08.03.09, 23:42
Väga lihtne oleks ju pool tundi enne mängu algust väravasse mingi 9nda klassi laps panna (näiteks), kes lihtsalt tõmbab kriipse paberile iga kord kui keegi sisse tuleb. Pärast klubi ütleb inspektorile numbri ja ongi kõik.

EDIT: Maekas'e variant on ka hea muidugi.

EDIT2: Soccernet teeb ju igast mängust reportaaži. Samas võiks reporter ka publiku üle lugeda.

kesa
08.03.09, 23:43
Kahjuks on inspektoril ka muid ülesandeid ja polegi nii lihtne neid lugeda seal, eriti kui neid üle 100 juba on

Kurat, lihtne või mitte, kui tüübil on kohustus, siis tehku seda täpselt ja korrektselt.

Võib-olla on kogu Eesti jalgpallistatistika mingisugune blöö-blöö?
Kuna mingitel tegelastel, kelle tööülesannete hulka kuulub tõepärase info ja statistika edastamine ametlikes protokollides, on lihtsalt da lampatški.

Kui muidu ei suuda rahvast kokku lugeda, laenaku fotokas või kaamera ja mõne mintsiga on rahvas kokku loetud.

elBiD
08.03.09, 23:47
Tore muidugi, et palju häid ideid jälle välja pakutakse, aga kuidagi peaks need ideed kiiresti toimima ka panema. Urmar, asjapulk, käi idee välja. Korraliku statistika pidamine võiks juba alata järgmisest liigamängust.
Meelega krt loen järgmisel mängul Sillamäel kolm korda üle. Alguses, poolajal ja enne lõpuvilet. (kui mängupilt lubab ja aega on ;) )

urmar
08.03.09, 23:47
No praegu selle Brasiilia mängu piletiloosi teemaga ju saavad kõik pealtvaatajad pileti ja kontsud kogutakse kokku. Ei tohiks ju olla väga raske need kokku lugeda ja täpne arv saada.

nii kalju mängul ju tehtigi. Paistab, et pean selle teemaga lõpetama, kuna jälle mingid ajuvabad süüdistused hakkavad välja ilmuma.

elBiD
08.03.09, 23:52
Paistab, et pean selle teemaga lõpetama, kuna jälle mingid ajuvabad süüdistused hakkavad välja ilmuma.

Kui sa mind silmas pidasid, siis järelikult olen ma millestki valesti aru saanud. Vabandan, kui eksisin kuidagi.

kesa
08.03.09, 23:53
nii kalju mängul ju tehtigi. Paistab, et pean selle teemaga lõpetama, kuna jälle mingid ajuvabad süüdistused hakkavad välja ilmuma.

Teema ei ole ajuvaba.
Kalju mängul nii tehti aga tundub, et kaljukatele on liiga tehtud, sest kui üks klubi on huvitatud tõepärastest andmetest, siis mujal suudetakse kokku lugeda lambist võetud suvalisi ja ebatõepäraseid andmeid, või kuidas nimetada teistmoodi ümmargusi 100, 250, 200 jne.
Samas kui ümmargused arvud on tõelähedased, pole häda midagi aga nad peavad olema tõelähedased.
Millegipärast ma aga selles kahtlen.

eika
08.03.09, 23:57
Teema ei ole ajuvaba.
Kalju mängul nii tehti aga tundub, et kaljukatele on liiga tehtud, sest kui üks klubi on huvitatud tõepärastest andmetest, siis mujal suudetakse kokku lugeda lambist võetud suvalisi ja ebatõepäraseid andmeid, või kuidas nimetada teistmoodi ümmargusi 100, 250, 200 jne.
Täpselt. Praegu võivad ju mitmed Kalju arvel parastada- Teete ilgelt reklaami, aga Narva suudab ikka rohkem vaatajaid meelitada. Samas Kalju mängul loetakse üle ainult piletiga pealtvaatajad ja Narva mängul pannakse lambist võetud number. Sellisel juhul poleks asi ju õiglane.

Kui EJL tahab, et Meistriliiga oleks profesionaalne (ja sellinemulje jääb Pohlaku jutust), siis võiks ka asjaajamised korda ajada.

IndrekL
09.03.09, 00:13
EDIT2: Soccernet teeb ju igast mängust reportaaži. Samas võiks reporter ka publiku üle lugeda.
Luba naerda.

kesa
09.03.09, 00:19
Täpselt. Praegu võivad ju mitmed Kalju arvel parastada- Teete ilgelt reklaami, aga Narva suudab ikka rohkem vaatajaid meelitada. Samas Kalju mängul loetakse üle ainult piletiga pealtvaatajad ja Narva mängul pannakse lambist võetud number. Sellisel juhul poleks asi ju õiglane.

Kui EJL tahab, et Meistriliiga oleks profesionaalne (ja sellinemulje jääb Pohlaku jutust), siis võiks ka asjaajamised korda ajada.

Just nii.
Korrektne statistika on omane professionaalse asjaajamisega liigadele.
Surfake netis, mida mõttetum jalgpallimaa, seda algelisem, puudulikem ja vigaderohkem statistika.

2mSööt3mMööda
09.03.09, 00:22
Väga lihtne oleks ju pool tundi enne mängu algust väravasse mingi 9nda klassi laps panna (näiteks), kes lihtsalt tõmbab kriipse paberile iga kord kui keegi sisse tuleb. Pärast klubi ütleb inspektorile numbri ja ongi kõik.

Just nii näiteks teevad mõned Veikkausliiga satsid. Väravas seisab mingi noor tüdruk, kellel on mingi väike pult näpus ja klõpsutab seda vastavalt nii palju kui inimesi sealt mööda läheb.
Üldiselt on see publikunumbrite teema suht kõkimöki võrreldes sellega, et ei pakuta pealtvaatajatele sooja jooki selliste ilmadega. Ei teagi kuidas sellel hooajal nüüd lood olid aga usun, et muutunud ei ole midagi.

ROOTSI KUNN
09.03.09, 00:43
Just nii näiteks teevad mõned Veikkausliiga satsid. Väravas seisab mingi noor tüdruk, kellel on mingi väike pult näpus ja klõpsutab seda vastavalt nii palju kui inimesi sealt mööda läheb.
Üldiselt on see publikunumbrite teema suht kõkimöki võrreldes sellega, et ei pakuta pealtvaatajatele sooja jooki selliste ilmadega. Ei teagi kuidas sellel hooajal nüüd lood olid aga usun, et muutunud ei ole midagi.

Need mängud ,kus mina sel hooajal käinud olen on söök ja jook üsna korralik olnud. Kalju -Flora mängul oli väga OK. ja Superkarikal oli samuti väike suupiste olemas. Mujal Eestis ma ei tea aga arvata võib ,et olematu.
Maarjamäel Levadia-Kure mängul jagas mingi batja kulbiga tasuta teed sirbi ja vasaraga termosest ja kõik.

Stauf
09.03.09, 00:55
Luba naerda.

Mis siin naljakat oli?

taku*
09.03.09, 01:23
täpse arvu kokku lugemiseks on mitmeid mooduseid.. alustades siis väljapakutud kooliplikast väravas paberi ja pastaka või puldikesega lõpetades automaatsete inimloendus seadmetega (loenduskaamerad ja muu selline... integreerides need asjaliku tarkvara ja pädeva klemmiga on võimalik saada päris soliidne statistika),... küsimus on ainult tahtmises ja rahas.

Nahkpea
09.03.09, 01:39
See nn kooliplika idee tundub täiesti mõistlik. Neid entusiastlikke lapsi, kes seda tegema nõus oleks, leiaks ju kindlasti.

lorenzo
09.03.09, 01:52
See nn kooliplika idee tundub täiesti mõistlik. Neid entusiastlikke lapsi, kes seda tegema nõus oleks, leiaks ju kindlasti.

no tegelt võiks kasvõi ju iga kodumänguklubi fänn selle ka ise läbi viia

metssiga
09.03.09, 02:38
nojah mõnel pool ma olen tähelepannud on kogu aeg samad 10 nägu mängu vaatamas, et see plikage väravas võib kasvõi nimeliselt kirjapanna kes kohal olid ja läbi helistada keda polnud ning nii puudumispõhjuse ka statistikasse saada...tõesti kas see on kõige valusam kysimus?

IndrekL
09.03.09, 08:32
Mis siin naljakat oli?

Usu mind - mängul on tuhat muudki asja teha kui mingit publikut lugeda.

Stok
09.03.09, 20:41
Need mängud ,kus mina sel hooajal käinud olen on söök ja jook üsna korralik olnud. Kalju -Flora mängul oli väga OK. ja Superkarikal oli samuti väike suupiste olemas. Mujal Eestis ma ei tea aga arvata võib ,et olematu.
Maarjamäel Levadia-Kure mängul jagas mingi batja kulbiga tasuta teed sirbi ja vasaraga termosest ja kõik.

Alles oli jutt, et ML ja EL klubidele tehti rahatrahv ja üks puudujääk oli toitlustamine. Ma loodan, et ma nüüd Tammekale vett peale ei tõmba, aga Tartus küll midagi ei jagatud-pakutud. Ega seal ruumi ka polnud, väljakupiiridest alates kuni aiani olid lumevallid, inimesed seisid märjal tribüünil püsti, varvastega küljejoonel ja mõned koguni lumevallidel. Meeleldi oleks sooja teed, kohvi, glögi (on ka alkovabasid) või midagi muud taolist ostnud, aga mida pole, seda pole. Suvel on vähemalt Tammeka kohvik, aga selleni on veel palju aega. Külm oli küll kurat.

Inimeste lugemine ei tohiks aga küll keeruline olla. Mängu ajal ei ole ju publiku seas nii palju siiberdamist, las mõned entusiastid loevad üle, võrdlevad omavahel ja siis ümardavadki. See, kas on 275, 279 või 280, ei ole ju enam tähtis, sest osa kaadrit vaatab tasuta piletiga, mõned tulevad alles teisel poolajal, kui piletit ostma ei pea jne. Ja siis on veel mitmeid hi-tech võimalusi, a' la sisenejate üleskriipsutamine jne.

-Raul-
10.03.09, 00:04
Kaks aastat tagasi kui mina suurde jalkakarusselli hüppasin, oli JL suur koosolek, kus räägiti pikalt, kuidas tippjalgpalli arendada. Üks punkt oli mäletamist mööda toitlustus. Seni kuni kõik klubid kohustuslikus korras panustama sellistesse kohustuslikesse asjadesse ei hakka, me saali pallimängudega hästi ei konkureeri. Kaljul on toitlustus alati olemas, seekord Floraga mängus oli lausa brasside restorani väliköök kohale taritud ja teine team pakkus külmi ja sooje karastusjooke. Olen ise väge sage külaline ka teistel Meistriliigade mängudel ja alati teen käivet kui on puhvet avatud. Floral on alati mingid eriti head viineripirukad, Kaljul olid eelmisel aastal head supid. Iga klubi võiks oma hitid välja mõelda, miks ei võiks Sillamäel või Narval olla mingid eriti cuulid pelmeenid, Viljandil mulgi kapsad jne. Mehed, eristuda tuleb, see ei ole keeruline!

kesa
11.03.09, 12:18
http://pildid.sportiv.ee/displayimage.php?album=709&pos=50
http://jalgpall.struktuur.ee/4796

Kui Ahtmes oli pealtvaatajaid 200, siis Sportlandil Kalju-Flora mängul vähemalt 5000.

Võib-olla lekitaks ametlikesse protokollidesse, mida üllatus-üllatus jälgitakse ka mujal maailmas mitte ainult meie mudakolkas, publikuarvudeks vähemalt 60 000. Paneks Saksamaale ära.

Tegelikult kui komissaride arvutusvõime piirdub kahe käe sõrmedega, ärge üldse publikut loendage, on veidi ausam.

Tekib küsimus, kas EJL poolt avalikustatud mänguprotokollid on ikka usaldusväärsed või kubisevad vigadest.

UrmoT
12.03.09, 14:10
ei tea jah kus seal narva mängul need 270 pealtvaatajat kokku loeti, kurat seal ei tule neid 50'gi täis, kui galerii läbi tsekata.

PraS
12.03.09, 20:06
Igal juhul, on sellel laupäeval koostöös FC Floraga kõikidel Tallinna Majanduskooli omadel võimalus minna tasuta vaatama FC Flora kohtumist Levadiaga, kohapeal ootavad teid ka soe supp ja tee ning võimalus võita ka pilet Eesti - Brasiilia mängule!
Tasuta sissepääsemiseks on vaja flaierit, mida peaks varsti koolist leidma ja üritan ühikasse ka tuua neid kuskile komandandi juurde või siis printige see
http://mail.google.com/mail/?attid=0.1&disp=emb&view=att&th=11febeb979ddd09f välja:P
Igal juhul kasutage võimalust:P

almar
13.03.09, 21:20
Mix ei ole publikut? Seda mõjutab kindlasti ilm, mida on juba eespool korduvalt mainitud, publiku kaasaelamine, toitlustus (joogid-söögid), poolajal peax olema mingisugunegi tegevus fännidele-pealtvaatajatele, reklaam loomulikult klubide endi poolt ja ka fännide poolt, mängude kellaajad jne. seda kõike on juba mainitud kuid mainin weel.
Esimene mäng, mis mul meelde tuleb, millel ma käisin (aastaid tagasi). mäng toimus lumevallide vahel, joogid söögid puudusid, publik vahtis tuima näoga pealt, oli kuulda vaid kuhu peax palli söötma või mida teha jne. kaasaelamine puudus. Ega siis rohkem mänge vaatama läinudki. Jälgisin uudiseid ja tulemusi lihtsalt netist.
Eelmine hooaeg kutsuti mind kalju mängule, mõtlesin et sitta kah lään vaatan üle, et mis toimub.Ilm oli super, kaasaelamine täies hoos, emotsioonid olid hoopis teised, palju nauditavam oli mängu vaadata.
Kõik peaxid võtma kaasa kellegi, keda jalgpall vähegi huvitab, esialgu kohe kindlasti kaasa elama ta ei hakka,sest ta ei tea kaasaelamis hyydeidki, kuid olen kindel et ta saab endale paremaid emotsioone ja ülevaate fänlusest ja takkatippu jäävad ka laused meelde millega oma meeskonda ergutada ja toetada. kui niimoodi publikut juurde tekib, ülekannetel tavainimesed näevad et publikut on, huvi on, mix mitte, lään ka siis järgmine kord. see võtab loomulikult aega, kuid paraneb kindlasti.
poolajal tulex kindlasti miskit välja mõelda publikule, osad on mittesuitsetajad, supijärjekorrad pikad ja niisama istumine tyytav. arvatavasti lahkuvad ka sellepärast osad inimesed kodudesse või kusiganes. kodus teleka ees ju parem jälgida mängu, lääd siis poolajax külmkapi kallale, naabrit tyytama või mis iganes.
laupäevaseid kellaaegu tuleb kindlasti korrigeerida, kel väsitav nädvahe hakkas, kel kodus nokitsemist, ei tule elusees 11 või 14 aeg platsile kaasa elama, eriti veel siis kui ple kodumängki. kes sõltub võõrsilmängul minemisel yhistranspordist ja nende nn. tihedast graafikust, jõuab vb 18st mängust kohale 1-2 korda, kui mäng hakkab varakult.

Mehhanisaator
14.03.09, 17:27
MA isiklikult teen sellejaoks kõik et tõsta populaarsust .Kutsun sõpru yitan mingi vähemalt20 inimeseliste kamba kokku saad aja kui iga yks kes mängule kavatseb tulla niimoodi teeks oleks päris suur pealtavaatajate arv ma arvan Eesti koht mudugih!ntks mingi keskmine rahva arv on 100 ytlema ja iga yks kutsuks veel 20 inimest oleks juba 2000 keskmine mis oleks juba päris arvestatav:);)

kesa
15.03.09, 00:27

kui "rahvaloendajaid" uskuda, siis teine voor 766.

kahe vooru keskmine 167.

Eriti rõõmustavad on meie masohhistlikult talvise vutihooaja näol tekkinud anomaaliad, kus Kuressaare üllatab kodumängul Tallinnas
30-ne tubli saarlasest vutihuvilisega.

Märts tuleks Eesti rahvakalendris nimetada ümber Vutikuuks.

almar
15.03.09, 10:41
kalju vs t.kalev oli 238 pealtvaatajat

UrmoT
15.03.09, 12:43
kalju ja kalevi mängu populaarsus üllatas küll, eriti arvestades, et Kalevi koduväljak. See pilt iseenesest väljakuolukorda, staadioni jne arvestades üsna muljetavaldav:

http://www.soccernet.ee/public/gallery/1237071561.JPG

lorenzo
15.03.09, 13:38
Flora-Levadia 236 inimest. kuidagi vähe. eelmisel aastal oli vähemalt 400 Flora kodumängudel ja huvitaval kombel Levadia kodumängudel 2000 ja 450 inimest

kesa
15.03.09, 15:23
Flora-Levadia 236 inimest. kuidagi vähe. eelmisel aastal oli vähemalt 400 Flora kodumängudel ja huvitaval kombel Levadia kodumängudel 2000 ja 450 inimest

1. 05. aprill Flora-Levadia 0:2 A. Le Coq Arena 409
Õhutemperatuur +7, pilves, sademeteta ilm. Väljak heas seisukorras.
2. 14. juuni Levadia - Flora 2:2 Kadrioru 2000
Mänguolud: +21, pilvealune päike, 17. minutist vihmasadu; väljak väga heas seisukorras.
3. 16. august Flora - Levadia 0:0 A. Le Coq Arena 398
Mänguolud +19, pilves sademeteta ilm; väljak väga heas seisukorras.
4. 18. oktoober Levadia - Flora 0:0 Kadrioru 450 +10
Mänguolud +10, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; väljak väga heas seisukorras.

Kõik mängud muruväljakul, normaalse ja väga hea ilmaga. Tavaline Levadia poolehoidjast Maardu-Lasnamäe tont külastab ainult Kadriorgu.

lorenzo
15.03.09, 15:56
Mänguolud: +21, pilvealune päike, 17. minutist vihmasadu; väljak väga heas seisukorras.

Kõik mängud muruväljakul, normaalse ja väga hea ilmaga. Tavaline Levadia poolehoidjast Maardu-Lasnamäe tont külastab ainult Kadriorgu.

hea tõestus, et mõistlik oleks aprillis alustada. ja kui kõik need Maardu-Lasnamäe tondid külastaksid Lilleküla, siis ju oleks vat et Levadia kodumäng. või Flora fännid tüesti pigem käivad Kadriorus kui Lillekülas?

norsk
15.03.09, 16:58

Kas see järeldus tuleb sellest, et Kadriorus oli 50 inimest rohkem vä?

kesa
15.03.09, 17:12
hea tõestus, et mõistlik oleks aprillis alustada. ja kui kõik need Maardu-Lasnamäe tondid külastaksid Lilleküla, siis ju oleks vat et Levadia kodumäng. või Flora fännid tüesti pigem käivad Kadriorus kui Lillekülas?

2007
Märtsis Sportlandil Flora-levadia 250 +3
Juunis Kadriorg Levadia-Flora 700 +18
1.September A le Coq Flora-levadia 400 +13
22. september Kadriorg Levadia-Flora 520 +14

Eestlasest Flora poolehoidjal pole tõrget Kadrioru vastu, tavalisele vene tondile, kes koondise mänge pigem ei külasta, Pohlaku A le Coqi vastu tõenäoliselt on.
Ilus ilm ja printsipiaalne kohalik eesti-vene derby meelitab staadionile paljuid, kes tavaliselt liigamänge külastada ei viitsi. Kadriorgu muidugi lisaks eestlastele rohkelt venelasi, kes Lilleküla võõrastavad.
Kadriorus on turvad ka omad sjomad, lapikuga lihtsam sisse saada, A le coqil turva karmim.
Lisaks on Kadriorus alati kohal vanad nõukaaegsed "Sovetski Sporti" lugevad ja Zeniidi-Spartaku käekäiku läbi-lõhki tundvad ätid , kellel vastupidiselt eestlastele pikaaegsed liigamängude ja Kadrioru staadioni külastamise traditsioonid ajast kui eestlastel polnud staadionile asja.

kesa
15.03.09, 17:13
Kas see järeldus tuleb sellest, et Kadriorus oli 50 inimest rohkem vä?

14. juuni Levadia - Flora 2:2 Kadrioru 2000

norsk
15.03.09, 17:22
14. juuni Levadia - Flora 2:2 Kadrioru 2000
See oli narkoüritus ju?!

kesa
15.03.09, 17:30
See oli narkoüritus ju?!

Korraldage siis narkoüritusi rohkem.

-Raul-
15.03.09, 17:42
Kalevi viimase vooru kodumäng Kaljuga oli isegi nii hästi korraldatud, et Kalevi peatreener oli pandud staadioni maja katusele mängu kommenteerima ja kes kuuldeulatuses olid, said ikka tõelisi pärle kuulata. Tubli Kalev!