320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Miks ei ole publikut Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

    Algselt postitas marcello


    just just jyrka ja valga,tartu,viljandi,narva ja kuressaare peavad ka trammiteed ehitama ja meistriliiga litsentsi esiliiga võitja (näit vaprus) ei saa enne kui linnas on trammid.Ja ka sinu võib see tramm aia tagant peale korjata pärast seda kui sanitarid on sulle pikkade varrukatega t-särgi selga tõmmanud ja rihmadega kinni tõmmanud.
    Mine perse, kloun.

    Kommentaar


      #62
      Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

      matu, sa eelmine hooaeg ärplesid merkuuri kodumängude ja ka teiste klubide vaatajaarvudega. ehk paned üles liiga keskmise ja rekordi. olen kidnel et see ei jää mitte väga palju alla luksemburgi liigale. samas pole neil meistrisarjas staadioniteks vaipväljakud, mille ääre pealtvaatajtele tellingud

      Kommentaar


        #63
        Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

        Algselt postitas eston maravilha


        matu, sa eelmine hooaeg ärplesid merkuuri kodumängude ja ka teiste klubide vaatajaarvudega. ehk paned üles liiga keskmise ja rekordi. olen kidnel et see ei jää mitte väga palju alla luksemburgi liigale. samas pole neil meistrisarjas staadioniteks vaipväljakud, mille ääre pealtvaatajtele tellingud
        Kuradi, villa-lilla, vaata ise Soccerist statistika alt :P

        odumängude pealtvaatajate hulk keskmiselt ühe kohtumise kohta:
        JK Tammeka Tartu: 463 pealtvaatajat
        FC TVMK Tallinn: 142 pealtvaatajat
        FC Levadia Tallinn: 139 pealtvaatajat
        JK Merkuur Tartu: 125 pealtvaatajat
        JK Trans Narva: 118 pealtvaatajat
        FC Flora Tallinn: 90 pealtvaatajat
        FC Kuressaare: 85 pealtvaatajat
        JK Dünamo Tallinn: 54 pealtvaatajat
        JK Tulevik Viljandi: 51 pealtvaatajat
        FC Valga: 45 pealtvaatajat

        Kõige publikurikkam mäng: 16.03.2005 JK Tammeka Tartu - JK Merkuur Tartu (900 pealtvaatajat)
        Kõige publikuvaesem mäng: 20.03.2005 FC Valga - JK Dünamo Tallinn (15 pealtvaatajat)
        Keskmiselt pealtvaatajaid ühes mängus: 138

        P.S. Merkuuri keskmine on perses tänu esimestele mägudele, mis toimusid Põlvas.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #64
          Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

          võttis tüki küljest või??

          ja ma mõtlesin eelmise aasta omasid

          Kodumängude pealtvaatajate hulk keskmiselt ühe kohtumise kohta:
          JK Merkuur Tartu: 408 pealtvaatajat
          FC Levadia Tallinn: 287 pealtvaatajat
          FC Flora Tallinn: 204 pealtvaatajat
          FC TVMK Tallinn: 135 pealtvaatajat
          JK Trans Narva: 132 pealtvaatajat
          JK Tulevik Viljandi: 97 pealtvaatajat
          FC Lootus Alutaguse: 74 pealtvaatajat
          FC Valga: 56 pealtvaatajat

          Kõige publikurikkam mäng: 30.06.2004 FC Levadia Tallinn - FC Flora Tallinn (1700 pealtvaatajat)
          Kõige publikuvaesem mäng: 10.04.2004 JK Tulevik Viljandi - JK Trans Narva (15 pealtvaatajat)
          Keskmiselt pealtvaatajaid ühes mängus: 174

          Kommentaar


            #65
            Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

            Tekkivad väiksed muudatused seal vaatajate arvus, sest lõpuks hakkavad ka mängud koduses Viljandis toimuma ja viimasel ajal on meil suht hästi läinud. Niiet kõik mulgid järve äärde järgmine mäng

            Kommentaar


              #66
              Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

              seoses tööga olen ma igal pühapäeval meistriliiga mängu vaadanud.

              üks põhjuseid ei saa kindlasti olla, et mängud on igavad ja üksluised. EJL otsus suurendada meeskondade arvu kümneini näis esmapilgul mõtlematuna .. kuid nüüd võib küll öelda, et asi oli igati õige. On küll suureskoorilisi mänge, kuid on ka mänge kus eeldatav nõrgem näitab väga kõvasti hambaid ja oodatud ühepoolsest mängust saab väga võitluslik ja pealtvaatajale nauditav elamus.

              Teine hea otsus oli meistriliiga mängude toomine läbi hooaja ühele ajale .. pühapäeviti kell 17:00 (või siis mõndadel juhtudel 14:00). See tekitab selle, et jalgpallihuviline vaatab pühapäeval aknast välja mõtleb ilus ilm, läheks välja, kell on parajasti neli. Oh kell viis hakkab mäng.
              See mõtlemine küll ei tule üleöö, kuid see tuleb.

              Nüüd peaprobleem .. on ilma oma kindla identiteedita meeskondade eksisteerimine. Meeskonnad mille koosseisud iga hooaaeg kardinaalselt muutuvad - ei kutsu mitte kedagi staadionile. See hooaaeg oli küll meeldiv erand, võistkondade põhituumikud jäid samaks, väiksed vangerdused nagu toimusid, kuid selles pole midagi erilist.

              Aga põhimõtteliselt ei ilmu rahvas enne staadionile, kui seal mängivad oma poisid. Suvalisel III liiga mängul käib rohkem rahvast kui meistriliiga osasid kohtumisi vaatamas. Ja asi pole mitte huvis jalgpalli vastu vaid selles, et saad pärast õllekas naaberküla meestele öelda, et ai meie poisid olid täna teravad ja tõmbasid peisipiääre meestele koti pähe.

              Ma mäletan siiamaani seda hooaaega kui Pärnu Levadia mängis meistriliigas - ja staadion oli iga mäng rahvast paksult täis - sest omad poisid mängisid. Läbi ja lõhki pärnu poisid, kellel igaühel oli terve trobikond sugulasi + veel suurem seltskond sõpru. Ja siis need sugulased ja sõbrad ütlesid mängupäeval oma tuttavatele, sõpradele, et kuule lähme mängu vaatama mu poja/sõber mängib täna.

              Identiteediga meeskonnad ei teki üleöö, vaid kulub üksjagu aastaid, enne kui meistriliigas mängivad klubid teevad trenni ja mängivad kõik oma kodukohas .. ja kui need klubid jõuavad sinna siis varem või hiljem hakkavad kohalikud omavalitsused klubidesse investeerima, laheneb infrastruktuuride probleem ja tekib publik.

              PS. Muuseas selle koha pealt ma vaidleks küll radikaalselt vastu, et üks olulisi põhjuseid miks publik mängudel ei käi on korralike staadionite puudumine. Ütlen ausalt ma olen kindel, et kui kõigil meistriliiga meeskondade oleks korralik katusega minimaalselt 2000 kohaline staadion, koos kõigi pealtvaatajatele loodud mugavustega, siis külastavus ei suurene hüppeliselt 30 pealtvaatajalt 1000 pealtvaatajani, vaid jääb endiselt 30 pealtvaataja peale.
              www.jkpiraaja.ee

              Kommentaar


                #67
                Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Ees

                Ma mäletan siiamaani seda hooaaega kui Pärnu Levadia mängis meistriliigas - ja staadion oli iga mäng rahvast paksult täis - sest omad poisid mängisid. Läbi ja lõhki pärnu poisid, kellel igaühel oli terve trobikond sugulasi + veel suurem seltskond sõpru. Ja siis need sugulased ja sõbrad ütlesid mängupäeval oma tuttavatele, sõpradele, et kuule lähme mängu vaatama mu poja/sõber mängib täna.
                Eks ootame järgmist hooaega kui Vaprus loodetavasti Meistriliigasse jõuab (ptui, ptui, ptui). Siiamaani on meeskond Pärnu oma poistest, mis annab lootust, et ehk jõuab ka publik jälle platsi äärde.

                EDIT: Jama sellega, et kahjuks vist nooremad ja paremad meelitatakse järgmiseks hooajaks Florasse-Levadiasse, vähemalt on mul infot et mõned lepingud pidid juba tehtud olema.

                Kommentaar


                  #68
                  Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                  Ilmsi jutt päris õige ja ma sellega päri.

                  Kuid staadionite korda tegemine/ uute ehitamine anna pisikese tõuke pealtvaatajate arvu suurendamiseks küll. Need kes \"oma poisse\" enne toetamas käisid, teevad seda ka nüüd, kuid nad julgevad kaasa võtta ka oma tüdruku/abikaasa/lapsed vms kartmata, et nood seal 90 mins vihmas ligunema peaks või et päike neile sama aja otse lagipähe paistaks. Aga hüpet 30nelt 1000 ei toimu, seda küll.

                  Jalgpall peab hakkama ennast ise promoma. Vägisi läbi meedia ei pane sa kedagi mingit mängu armastama. Mõned viimased Eesti koondise ilusad mängud on ka rahvast natuke rohkem staadionile toonud. 2 täismaja ühe aasta sees ei ole just tavaline. Ja kodumänge on veel ees.

                  Peavad sündima kangelased, kes toovad rahvast staadionitele, keda rahvas tuleb vaatama. Ma ei kujuta ette kui palju tuleb vs Portugali mängule tütarlapsi vaatama C.Ronaldot, kuid ma arvan, et neid on mitu korda rohkem, kui M.Reimi austajaid.

                  Kommentaar


                    #69
                    Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                    Algselt postitas gamer


                    Ma mäletan siiamaani seda hooaaega kui Pärnu Levadia mängis meistriliigas - ja staadion oli iga mäng rahvast paksult täis - sest omad poisid mängisid. Läbi ja lõhki pärnu poisid, kellel igaühel oli terve trobikond sugulasi + veel suurem seltskond sõpru. Ja siis need sugulased ja sõbrad ütlesid mängupäeval oma tuttavatele, sõpradele, et kuule lähme mängu vaatama mu poja/sõber mängib täna.
                    Eks ootame järgmist hooaega kui Vaprus loodetavasti Meistriliigasse jõuab (ptui, ptui, ptui). Siiamaani on meeskond Pärnu oma poistest, mis annab lootust, et ehk jõuab ka publik jälle platsi äärde.

                    EDIT: Jama sellega, et kahjuks vist nooremad ja paremad meelitatakse järgmiseks hooajaks Florasse-Levadiasse, vähemalt on mul infot et mõned lepingud pidid juba tehtud olema.
                    Mis tähendab meelitatakse? Lihtsalt pakutakse korralikku palka ja paremaid treeningtingimusi,kuna Pärnus ei suudeta tugeva klubi loomiseks raha leida. See on see ,millest ma oma eelmises jutus rääkisin ,et jalgpallis liigub ikka veel väga vähe raha. Kui Pärnu Vaprus suudaks 2-3 milli kokku saada siis juba iga mees niisama Tallinna minema ei jookseks.
                    Ma käisin isegi Pärnus Levadia mänge vaatamas ja iga kord saime ikka tõelise elamuse.
                    FCF Forever

                    Kommentaar


                      #70
                      Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                      Algselt postitas ROOTSI KUNN


                      Algselt postitas gamer


                      Ma mäletan siiamaani seda hooaaega kui Pärnu Levadia mängis meistriliigas - ja staadion oli iga mäng rahvast paksult täis - sest omad poisid mängisid. Läbi ja lõhki pärnu poisid, kellel igaühel oli terve trobikond sugulasi + veel suurem seltskond sõpru. Ja siis need sugulased ja sõbrad ütlesid mängupäeval oma tuttavatele, sõpradele, et kuule lähme mängu vaatama mu poja/sõber mängib täna.
                      Eks ootame järgmist hooaega kui Vaprus loodetavasti Meistriliigasse jõuab (ptui, ptui, ptui). Siiamaani on meeskond Pärnu oma poistest, mis annab lootust, et ehk jõuab ka publik jälle platsi äärde.

                      EDIT: Jama sellega, et kahjuks vist nooremad ja paremad meelitatakse järgmiseks hooajaks Florasse-Levadiasse, vähemalt on mul infot et mõned lepingud pidid juba tehtud olema.
                      Mis tähendab meelitatakse? Lihtsalt pakutakse korralikku palka ja paremaid treeningtingimusi,kuna Pärnus ei suudeta tugeva klubi loomiseks raha leida. See on see ,millest ma oma eelmises jutus rääkisin ,et jalgpallis liigub ikka veel väga vähe raha. Kui Pärnu Vaprus suudaks 2-3 milli kokku saada siis juba iga mees niisama Tallinna minema ei jookseks.
                      Ma käisin isegi Pärnus Levadia mänge vaatamas ja iga kord saime ikka tõelise elamuse.

                      Üks võimalus on hakata nn \"nimevärdjaid\" kasutama,TVMK-l, Levadial raha korralikult, palgad peaksid ka laekuma. Kesse ikka nt Valgale raha tahab anda kui ainukeseks väljundiks on firma logo särgil, mida näeb keskmiselt 50 inimest iga nädal.

                      Kommentaar


                        #71
                        Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                        Algselt postitas peapall
                        Üks võimalus on hakata nn \"nimevärdjaid\" kasutama,TVMK-l, Levadial raha korralikult, palgad peaksid ka laekuma. Kesse ikka nt Valgale raha tahab anda kui ainukeseks väljundiks on firma logo särgil, mida näeb keskmiselt 50 inimest iga nädal.
                        Nii palju, kui ma olen aru saanud, oleks EJL nimevärdjatega päri. Merkuur isegi üritas vist midagi selle hooaja eel.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          #72
                          Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                          Algselt postitas Martin


                          Algselt postitas Oll
                          Ei noh, et publiku arv tõuseks peab kõige pealt Luksenburgi liiga tasemini jõudma
                          Küll siis eesti inimesed lambist mõistavad, et jalgpall on väärt asi ja teavad sama lambist kuhu ja millal seda ime asja vaatama tulla.
                          Iroonia on tore, kuid kohatu.

                          EJL reklaamib nt. mänge raadios (Viker ja R2).
                          1. Raadio tagab olulisemate jalgpallimängude (Eesti koondise kodumängud, eurosarjade mängud ning tähtsaimate Eesti meistri- ja karikavõistluste mängud) ülekannete treilerite eetrisoleku 5 korda päevas 5 päeva jooksul enne otseülekannet;
                          2. Raadio tagab Kultuuriteadete rubriigis Jalgpalliliidu poolt toodetud audioklippide eetrisoleku 2-4 korda päevas kuni 10 päeva jooksul enne võistluse toimumist;

                          Lisaks on klubide poolt kasutuses ka lehereklaamid.

                          Need on faktid, ma ei oleta.

                          Seega infot peaks nagu liikuma. Ehk lambist ei pea inimesed mängule tulema.

                          Ja nüüd küsin sama küsimuse, mille ennegi.

                          Kui inimesed toovad põhjuseks, miks nad jalgpalli vaatamas ei käi, taseme nõrkust, kas sinu arvates muudaks nad oma arvamust nähes reklaami/uudiseid liigast-staaridest jne... või siis liiga tegelikku taset näiteks telekast?

                          Kas see, et inimesed ei käi kohal kuna tase on nõrk pärineb ka kusagilt teatmeteosest ja on fakt?
                          Seda ütlevad võib-olla inimesed, kes jalgpallist juba midagi jagavad, aga neile pole vaja ka teavitada, millal ja kus ja kes mängivad. Probleem on ikkagi selles, et enamik ei tea, et Eesti liigajalgpall on ka üks võimalik meelelahutusliike ja neid ei too lambist kohale.
                          Nii, et bänner kusagil lehel ei kahekordista publikut, kuid ei tee ka mitte midagi halba.

                          Kui inimesed toovad põhjuseks taseme nõrkust, siis on nad lihtsalt lollid, sest Meistriliiga tase on aasta-aastalt paranenud ja kui need teadjamehed tahavad Ronaldot ja Figot Narvas või Valgas mängimas näha, siis oleks neil targem oma sulgpalli või mida iganes edasi vaadata.

                          Nõrk tase ei saa olla suurimaks põhjuseks, miks inimesed oma perseid staadionite poole ei vea. Luksenburgi näide ei olnud kohatu, sest mind sa, Martin, küll ei veena, et LUXis on publikut üle 2x rohkem kui siin, kuna nende liiga tase on 2x tugevam
                          Nende selle hooaja publikurekord on üle 2000-meil pole viimased kaks hooaega nii palju inimesi korraga staadionile sattunud. Ei saa olla, et LUXi inimesed nii lollid on ja ei mõista oma liiga taset.Või on nad NII targad, et on mõistnud, et LUXi liigasse ei tasu Figot oodata ja nad on leppinud selle kurva tõsiasjaga. Ja keskmine eestlane on nii nõder,et kuni Beckhami ei näe niikaua kohale ei tule?
                          Algselt postitas tank
                          Õige! Eesti meistrikate vähene publikuhuvi on ilmselgelt tingitud sellest, et siin ei mängi piisavalt habemega naisi, siiami kaksikuid ja kahe näoga mehi.

                          Kommentaar


                            #73
                            Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                            Algselt postitas Martin



                            EJL reklaamib nt. mänge raadios (Viker ja R2).

                            Äkki reklaamitakse vales kohas! Ma näiteks ei tea , mis asi see R2 on?

                            Kommentaar


                              #74
                              Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                              Algselt postitas purjutaja


                              Algselt postitas Martin



                              EJL reklaamib nt. mänge raadios (Viker ja R2).

                              Äkki reklaamitakse vales kohas! Ma näiteks ei tea , mis asi see R2 on?
                              R2 peaks olema \"Raadio 2\"
                              No R2st saan ma veel aru, aga Viker? Kas tõesti loodetakse tribüünidele saada täiendust penskaritest? Ma ei ütle, et Vikerraadio kehv oleks, aga olegm ausad, seda kuulavad ikka rohkem need, kes Toompeal pidevalt pensionite pärast piketeerimas käivad...
                              Algselt postitas tank
                              Õige! Eesti meistrikate vähene publikuhuvi on ilmselgelt tingitud sellest, et siin ei mängi piisavalt habemega naisi, siiami kaksikuid ja kahe näoga mehi.

                              Kommentaar


                                #75
                                Vastus teemale \'Miks ei ole publikut Eestikatel\'

                                Algselt postitas Oll



                                R2 peaks olema \"Raadio 2\"
                                No R2st saan ma veel aru, aga Viker? Kas tõesti loodetakse tribüünidele saada täiendust penskaritest? Ma ei ütle, et Vikerraadio kehv oleks, aga olegm ausad, seda kuulavad ikka rohkem need, kes Toompeal pidevalt pensionite pärast piketeerimas käivad...
                                Vikerraadio on Eesti kõige kuulatavam raadiojaam.
                                Vikerraadiot kuulas Emori andmeil talvekuudel (detsember - veebruar)
                                keskmiselt 387 000 inimest nädalas ja keskmiselt 286 000 inimest päevas.
                                Pooled eestlastest kuulasid Vikerraadiot vähemalt veerand tundi nädalas.
                                38% eestlastest kuulas programmi iga päev.
                                35% keskmisest päevasest raadiokuulamisajast kulus Vikerraadio kuulamisele,
                                ehk siis keskmiselt 1 tund ja 43 minutit eestlasest raadiokuulaja kohta.
                                Keskmisest tunduvalt enam kuulasid meid kõrgharidusega inimesed - 59% sihtrühmast.
                                Keskmisest rohkem oli Vikerraadiol kuulajaid Tallinnas ja Virumaal.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X