PDA

View Full Version : Miks ei ole publikut Eestikatel

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6

uvv
08.05.05, 22:21
Kuna Flora foorumi all läks tuliseks hakkimiseks siis oleks ehk arutleda sellel teemal omaette aknas.

Miks ei vaata meistriliiga mänge rohkem kui sadakond inimest eriti põneva mängu ajal?
Miks ei kirjuta Eesti meedia Eesti jalgpalluritest?
Miks ei ole meil oma liiga staare?

EHK MIKS ON STAADIONID TÜHJAD, EHKI MÄNGUPÕNEVUST ON?

jne.

PS. Eestis mängivatest palluritest.

Jyrka
08.05.05, 22:29
Sest liiga tase on nõrk.
Sest staadionid on koledad ja katkised.
Sest õues on külm.
Sest jalgpall on jobude mäng.
Sest inimestel on targematki teha.
Sest kõik klubid on Pohlaku omad.
Sest kõik ülejäänud on venelaste omad.
Sest mängude tulemused on ette teada.
Sest liiga, kus parim mängija on Zahhovaiko, ei väärigi tähelepanu.
jne

17
08.05.05, 22:38
Aga Kuressaare kodumängude pealtvaatajaskond on tunduvalt suurenenud, võrreldes eelmiste aastatega. Hea seegi!;):)

sicmic
08.05.05, 22:42
Algselt postitas 17

Aga Kuressaare kodumängude pealtvaatajaskond on tunduvalt suurenenud, võrreldes eelmiste aastatega. Hea seegi!;):)

Kolm on seltskond.

ROOTSI KUNN
08.05.05, 22:46
Algselt postitas uvv

Kuna Flora foorumi all läks tuliseks hakkimiseks siis oleks ehk arutleda sellel teemal omaette aknas.

Miks ei vaata meistriliiga mänge rohkem kui sadakond inimest eriti põneva mängu ajal?

jne.
Tunni aja pärast ,kui ma tagasi tulen siis vastan pikemalt.:)

kaala
08.05.05, 23:06
Algselt postitas Jyrka

Sest liiga tase on nõrk.
Sest staadionid on koledad ja katkised.
Sest õues on külm.
Sest jalgpall on jobude mäng.
Sest inimestel on targematki teha.
Sest kõik klubid on Pohlaku omad.
Sest kõik ülejäänud on venelaste omad.
Sest mängude tulemused on ette teada.
Sest liiga, kus parim mängija on Zahhovaiko, ei väärigi tähelepanu.
jne
haha, esimeses faktis, et staadionid on koledad ja katkised, sa eksid rängalt. näitena võin sulle tuua albaania liiga.esiteks, staadionid seal, on 10x katkisemad ja koledamad kui siin. teiseks, on sealne jalgpall üks suur maffia, ning tulemused ostetakse tihitipeale ära. ometigi, on seal tavaliselt staadion 80% välja müüdud, ning vaatajaskond pürgib suuremates staadionites ligi 20 000`ni. tavaline seltskond on nii 6000-7000.

boobek
08.05.05, 23:08
Reklaam! Reklaam! Reklaam! ..nagu üks kiilakas kunagi olevat öelnud.

Villem
08.05.05, 23:15
Annan siis ka omapoolse panuse nende küsimuste vastamisele:

Sellepärast, et Eesti inimese perse on nii paks, et ei viitsita seda sinna koha peale viia - selleasemel on marukuradimahea kusagil arvuti taga manada, et küll Eesti liiga tase on halb ja staadion on must ja valmimata vms. Kui sulle jalgpall ikka meeldib, siis mine ja vaata mängu, kui sellist ..mitte ära kiru muud mis ei ole otseselt mänguga seotud. Ok kui ei meeldi Arenal käia - mine siis vähemalt Kadriorgu, kus on kõik puhas ja ilus - vaata seal seda mängu, aga ikka ei lähe..milles viga? Laiskuses! Ja kui juba üks inimene ei viitsi minna, siis ei viitsi sinu sõber ja sõbra sõber ja nii edasi ja nii, edasi ning jääb potensiaalselt 10-20 inimesel mäng vaatamata, sest seltskonnaga on alati asju põnevam teha.

Kirjutab ju ikka...alles hiljuti oli Klavan kollase ajakirjanduse esikaanel ja minu meelest isegi imelikult palju on hakatud kirjutama. Ajakiri Sporditäht on meeldivalt palju jalgpalluritest kirjutanud...isegi nendest noortest meestest, kellest kunagi võib midagi tulla ja keda keegi veel praegu ei tea. Eesti Päevaleht usutleb aeg-ajalt ikka kedagi ja Meistriliiga mängude kajastamisele on ka natukene rohkem ruumi antud. Kasvõi seesama soccernet.ee on hakanud Esiliiga mänge rohkem promoma ja ka madalamad liigad on saanud tähelepanu...seetõttu arvan, et jalgpall on saanud meedia tähelepanu. Egas kõik ajakirjad, ajalehed, interneti väljaanded ei pea päevast, päeva ainult laterdama jalgpallist ja jalgpalluritest. Mitte et see paha oleks, kuid siiski me oleme nii väike maa ja meil ei ole nii palju mida uudistes kirjutada. Kõik mis vähegi kajastamist väärib on oma koha meedias ikka leidnud!

Oleneb, kes millist pallurit staariks peab? Minu meelest on igas liigas omad staarid täiesti olemas. Võtame näiteks Fc Flora: Allas, Reim, Kaalma, Reinumäe, Zahovaiko, Saharov või siis Fc Levadia: Kotenko, Zelinski, Simson, Nahk, Purje või Fc TVMK: Neemelo, Saviauk, Smirnov, Teever - need mehed on kõik vähegi jalgpalli tundvale inimesele täiesti tuntud ja nad on omamoodi staarid Eesti liigas. Neid nimesid võib veel ja veel loetleda. Kuigi jah vb maailmatasemel ei ole need mehed mitte keegi, kuid siiski Eesti liigas mängivad nad oma koha kätte ja nad on siin tasemel ja see teebki nad Eesti liiga staarideks. Imelik oleks ka, kui tahaksid Eesti liigas näha Zidane, Beckham vms taset, sest väike riik - vähe maailmatasemel mängijaid ja seetõttu ei olegi meil lootust asja kõrgele ajada. Minu meelest on inimeste lootused nii suureks kasvanud, et nad tahavad näha Eesti liigas samasugust mängu nagu on Fc Barcelona ja Real Madridi kohtumine. Sellist me ei näe ealeski - kui vähegi huvi reaalse jalgpalli vaatamise vastu on, siis usun, et Eesti liiga ajab täiesti asja ära!

Jyrka
08.05.05, 23:17
Algselt postitas kaala

haha, esimeses faktis, et staadionid on koledad ja katkised, sa eksid rängalt. näitena võin sulle tuua albaania liiga.esiteks, staadionid seal, on 10x katkisemad ja koledamad kui siin. teiseks, on sealne jalgpall üks suur maffia, ning tulemused ostetakse tihitipeale ära. ometigi, on seal tavaliselt staadion 80% välja müüdud, ning vaatajaskond pürgib suuremates staadionites ligi 20 000`ni. tavaline seltskond on nii 6000-7000.

Tegelikult oli see teine, mitte esimene. See, et Albaania staadionid on katkisemad, ei muuda veel meie omasid tervemateks. Võibolla võib põhjust otsida ka PÕHJAMAISEST MENTALITEEDIST. Mulle on juba mitu päeva tundunud, et keskmine eestlane on mõnus pedekas, kes mitte midagi teha ei viitsi.

sell8
08.05.05, 23:28
Algselt postitas Jyrka

Algselt postitas kaala

keskmine eestlane on mõnus pedekas.
:D , see oli praegu väga hea-ma vist naeran homseni selle lause peale aga samas pean tunnistama, et vaadates oma tutvusringkonda, siis see on jummala tõele vastav lause. :D :D :D :D :D :D :D

kaala
08.05.05, 23:30
Algselt postitas Jyrka

Algselt postitas kaala

Tegelikult oli see teine, mitte esimene. See, et Albaania staadionid on katkisemad, ei muuda veel meie omasid tervemateks. Võibolla võib põhjust otsida ka PÕHJAMAISEST MENTALITEEDIST. Mulle on juba mitu päeva tundunud, et keskmine eestlane on mõnus pedekas, kes mitte midagi teha ei viitsi.
põhjus, miks meie liiga on publikuvaene ning albaania oma pole, võib ka rahvuskoondise tugevuses äki olla? millised tulemused on eesti koondisel ette näidata? mingisugused viigid läti ja venemaaga, võit sõpruskohtumises venemaaga (mille tulemus ei oma tegelikult tähtsust), \"hea\" võit hollandile ning võidud andorra, luxemurgi, liechtensteini ning moldova suguste riikide üle? ei ole kuigi muljetavaldav vist. albaanial on see-eest ette näidata näiteks 2:1 võit euroopa meistri kreeka üle, kohe esimene mäng pärast suurt turniiri. suurt rohkem nagu ajaloost ei teagi. teine põhjus, miks albaanlastele vutt niiväga meeldib, on äki nende mängijates. enamus tegijaid, kes albaanias silma paistavad, ostetakse mõne teise riigi poolt ära, ning tore \"reetur\" muretseb omale teise riigi passi. Näiteks, mängivad mitmed albaanias sündinud tüübid sveitsi rahvusmeeskonnas (ka U17 ja U21), vennad Kuqi`d liigajalgpalli albaanias (samuti ka soome rahvuskoondises). neid näiteid võib välja tuua jäädagi.

läks vist veidi OT`ks ära, aga elab üle;)

Bobik
08.05.05, 23:33
Ehk ei meeldi jalgpall lihtsalt meil siin nii väga nagu mujal?
Ei pea ju kuidagi kangutama inimesi mängu vaatama. Kui jalgpall ennast ise müüma hakkab, tulevad kõik ise.

Villem
08.05.05, 23:40
Ja nüüd siis tekibki küsimus, et Kuidas Müüa Eesti liigajalgpalli?

kaala
08.05.05, 23:42
Algselt postitas Bobik

Ei pea ju kuidagi kangutama inimesi mängu vaatama. Kui jalgpall ennast ise müüma hakkab, tulevad kõik ise.
mis on number 1. spordiala/alad eestis? korvpall, jalgpall...?:prill5:

marcello
09.05.05, 00:58
Bullshit on see võrdlus koondise saavutustega. Ja albaania... no c`mon.

Inimesed on nii mugavad lihtsalt.Meelelahutusi on rohkem.Pole kellegil pealehakkamistKenadel 80-ndatel oli toonane komsomoli (Kalevi) staadion pilgeni rahvast täis,nii venelasi kui ka eestlasi.Mind tatikat võeti näiteks kaasa nn Marja pundi poolt.Meid oli alati mingi 20-30.Lihtsalt oli keegi kes teadis mänguaega,võttis sõbrad käekõrvale ja mindi.jorutati laulda ja tehti muid lollusi.Näks,Mõtsnik,Kõmper,Hepner,Kaljend,Sarap jt.Pärast oli Sport ja rahvused jagunesid pooleks aga ikka käidi vaatamas.

Kõige tähtsam,et pole välja kujunenud klubide fännklubisid.Oleks meil rohkem igal klubil entusiastlikke fänne siis kaasaksid nad ka rohkem sõpru.See florafänn või mis iganes ta oli,kus nad on????
Maardu ultrad on sellised rotid,et kui vaatamas käivad siis kiunuvad aia taga.Pilet on ju kallis.
Tulevik,Valga,Kure pole ju mingid kohalikud satsid mida fännata,enamus kõik tallinna poisid,trennigi tehakse tallinnas.
pikk jutt sitt jutt
Ei oska mina ka tegelt öelda miks rahvast ei käi

Bobik
09.05.05, 01:08
Algselt postitas kaala

Algselt postitas Bobik

mis on number 1. spordiala/alad eestis? korvpall, jalgpall...?:prill5:

Persse see nummer 1, ma ütlen. Ega ma sellepärast mängu ei käi vaatamas, et kõik mängivad. Mina käin, kuna huvitab ja mängin ka. Tädi maalil on atv\'d ja mäesuusad, tema ei käi. Ja siis? Sunniviisiliselt ei tekita mingit kultuuri. Sedanägime lähiajaloos.

Oll
09.05.05, 02:25
http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm

Veenduge ise, kui puts*s on meie publikuga seotud asjad võrredes ükskõik, millise Euroopa riigiga.

Hakka või uskuma, et keskmine eestlane on tõesti pedekas:oih:

päkapikk
09.05.05, 03:32
Algselt postitas Oll

Veenduge ise, kui puts*s on meie publikuga seotud asjad võrredes ükskõik, millise Euroopa riigiga.

Hakka või uskuma, et keskmine eestlane on tõesti pedekas:oih: Tihti ise nn.Eestikatel käid???Kas see kui palju inimesi on liigamänge vaatamas määrab ka meie rahvuse seksuaalse orientatsiooni??mida sina oled teinud selleka et publik staadionile tuleks??kui sa ei ole keskmine eestlane,kes sa siis oled??

uvv
09.05.05, 09:28
Kurat! Ma lootsin siin ikka nutikat arendust, aga mitte totakat klähvimist väljenditega \"paks perse\", \"pedekas\", \"põhjamaine temperament\" ja kurat teab mis veel....
möh. kui samasugune level ootab staadionikülastajat tribüüni peal ees, siis on selge, miks seal ainult täiskiimas jalkakollid istuvad. Mina olin täiskiimas kaks hooaega, kui seal aga selle ajajooksul mitte grammigi ei muutunud, siis hakkas enesenarrimine üle jõu käima!

Olgem asjalikud kodanikud! Eestlane tahab jalkat näha! Viimatised väljamüüdud statkad näitavad seda. Publiku huvi on varjatud kujul olemas. Tahaks näha, kes sellele vastu vaidleb.
Klavan oli lehes jah. Ja seda ma mõtlesingi. Nii ja millises Eesti klubis see Klavan nüüd mängibki? Kas selles, mis Narvas resideerub? Või äkki Norras siiski? See ei too ju meie staadionile publikut kui jutt käib Norras mängivast Klavanist....

Villem
09.05.05, 09:35
Hr. uvv
- küsimus vist oli:
Miks ei kirjuta Eesti meedia Eesti jalgpalluritest
siin ei olnud täpsustatud, et Miks ei kirjuta Eesti meedia Eestis mängivatest jalgpalluritest? Kui sa hakkad mingist sõnasabast kinni, siis paluks vaata ennem, kuidas sa püstitasid küsimuse..Miks ei kirjuta Eesti meedia Eesti jalgpalluritest? Selles küsimuses on antud ju üheselt mõista, et olgu see Klavan, Oper, Sahharov - peaasi, et oleks Eesti jalgpallur ehk siis Eesti kodakondsusega - mitte seda mängijat, kes Eesti liigas mängib?

laurenzo
09.05.05, 11:38
Minu puhul on on ilmselt meistriliiga mängudel mitte käimise põhjuseks see, et ma ei toeta ühtegi neist. Jah ma olen pea alati kohal, kui mängib meeskond, kus ma ise olen mänginud, olen selle meeskonna fänn, mis teha et nad 4. liigas mängivad. Ega näiteks Inglismaal ka Hull City või Southendi toetajad ei kipu eriti näiteks Aston Villa või Blackburni mängudele.

uvv
09.05.05, 11:44
Nojah Laurenzo!
Samas ei anta ju seda toetusepisikut sündimisega kaasa, vähemalt Eestis mitte. Eestis peaks praegu olema just see, et on lihtsalt mõnus käia jalkat vaatamas ja siis ühel hetkel tunned, et ühe satsi käekäik kotib Sind rohkem kui teiste.
Aga see omakorda eeldab, et oleks koht ja et oleks ka mehi, keda sa tahad mängimas näha. kasvõi sellepärast et lugesid kroonikast kui kuul kuju on üks või teine.

Sorri Villem, ma mõtlesin, et ehk annab teema püstistus juba niidi ette, millest arutleda. Nii- ja naapidi saab asja küsimust mõista. Mind muretseb see, et miks pole eestikatel publikut.
Teinekord proovin olla täpsem, aga teema sisu see ei muuda.

Aga läheme edasi. Tõsised argumendid, miks ei käi.
Ja ettepanekud, mida peaks tegema. Kordan lolli järjekindlusega. Huvi on olemas.
Vene mäng täismaja. Portugali mäng täismaja. Pakun, et Läti mäng ja täismaja. Aga miks nad ei tule vaatama liigat?

fitti
09.05.05, 12:04
Algselt postitas kaala

teine põhjus, miks albaanlastele vutt niiväga meeldib, on äki nende mängijates. enamus tegijaid, kes albaanias silma paistavad, ostetakse mõne teise riigi poolt ära, ning tore \"reetur\" muretseb omale teise riigi passi. Näiteks, mängivad mitmed albaanias sündinud tüübid sveitsi rahvusmeeskonnas (ka U17 ja U21), vennad shefk Kuqi`d liigajalgpalli albaanias (samuti ka soome rahvuskoondises). neid näiteid võib välja tuua jäädagi.

Päikest ju eriti pole, millest siis päikesepiste? Teine riik ostab silmapaistva albaanlase ära? Nagu orjakaubandus siis? Ja mismoodi see mõjutab positiivselt liigajalgpalli vaadatavust Albaanias?
Ja kes on vennad shefk Kuqi\'d, ma küsin? Ma tean Shefki Kuqi\'t, kes poisina pages koos oma perega sõja eest Kosovost Soome, sai sealse kodakondsuse ja lõi põtrade eest oma esimese kolli just Eestile. Minu teada ei mängi ta ka liigajalgpalli Albaanias, vaid hoopistükkis Inglismaal, Ipswichis. Tal on ka noorem vend, Njazi, kes Birminghami nimekirjas.

Miks ei käi eestikatel rahvast, ma ei tea. Mina vahel käin.

mcnamara
09.05.05, 12:23
Algselt postitas uvv
Ja ettepanekud, mida peaks tegema. Kordan lolli järjekindlusega. Huvi on olemas.
Vene mäng täismaja. Portugali mäng täismaja. Pakun, et Läti mäng ja täismaja. Aga miks nad ei tule vaatama liigat?

Nojah. Mina ei käi sellepärast, et tahan pühapäevi ühe teatud inimesega koos veeta, keda jalgpall ei huvita. Selles mõttes sobis mulle argipäevaõhtu pisut paremini.

Miks teised ei käi, mina ei tea. Äkki ei ole lihtsalt intriigi? Ei pakuta vaatajale sündmust? Koondisemäng on ju hoopis midagi muud. Laisk inimene ei lähe kohale, kui huvi ei paku. Nii lihtne see ongi. On huvitav, minnakse ka vaatama. Ilmselt siis ei ole.

peapall
09.05.05, 12:50
Algselt postitas uvv

kirjutasin seda juba ühe teise teema all, aga tõstan siis siia:

Räägin enda seisukohalt, mina olen täpselt selline osa publikust, kes käib vahel mänge vaatamas ja keda oleks vaja meelitatada pidevalt mänge vaatama. Kuidas seda teha? Minu jaoks jääb kindlasti puudu just sportlikust tasemest, käin vaatamas kohati ainult Tvmk,Levadia,Flora mänge omavahel, sest need pakuvad vahel mänguliselt ka midagi. Eelmine aasta algas kõigi meeskondade ülevaatamisega, kuid nt pärast valga-transi mängu vaatamist enam ei viitsinud/ei olnud huvitav. Minu jaoks ei ole lahendus suurendada liigat nn amatöörmeeskondade arvelt, mõttetuid mänge tuleb veel rohkem juurde ja vaatamas ei viitsi keegi käia. Mis oleks lahendus?
Minu arust tuleks võtta eeskuju mõnelt muult Eesti spordialalt. Näiteks järgmine aasta võtta flora süsteemi meeskonnad kokku(praegu ml-is 4), teha neist 2 tugevat enam-vähem võrdset võistkonda(Flora,Tulevik), ülejäänud 2 saata esiliigasse duubliks(ja mõned asjalikumad poisid soovi korral merkuuri,transi laenule). Dünamo langeb välja, juurde tuleb Pärnu Vaprus nt, kellele tekib ca 100+ fänni Pärnust ja saame 6 täiesti arvestava tasemega klubi+ kiiresti arenevad Tammeka ja Vaprus. Meistrilligat võib küll suurendada, aga alles siis kui tekivad tugevad mängijad ja tugevad võistkonnad, mitte nn \"dünamotega\".

bomb
09.05.05, 13:16
Jälle hakkab pihta vana jutt miks Publikut ei ole ehk minge statadele tehke sõprade seas propagantat siis on .

eston maravilha
09.05.05, 14:17
kaala jahvatas siin midagi albaania liigast
palun
hetkeseis (http://www.soccerway.com/results/index.php?a=c&c_id=48&s_id=775&r_id=1102&o=tables)

teemast ka.

kõige suurem probleem imho on korraliku infrasttruktuuri puudumine. ka kõige vähenõudlikum inimene ei taha ikka kuskile redeli peale mängu vaatama minna. ja kehakinnitust võiks ka pakkuda nii et ei pea järjekorras tunglema ja ootama kuni üks müüja sulle burgerit valmistab. kui betoonpeletis lõpuks valmis saab siis seal on ilmselt päris mõnus. eeldusel et ikka luuakse normaalsed tingimused(samas praegusest järedusi tehes ei taha seda uskuda). kadriorugi staadionil saaks ka palju korralikumat teenindust pakkuda. peatribüüni võiks tagant kinniehitada klaasfasaadiga näitkes. siis saaks sinna alla paar puhvetit ehitada nii et ei peaks burgerit ksukil tuule käes nosima. nomraalsete tingimuste eest oleks iga nädal valmis ka 100 krooni maksma.

nuno gomes
09.05.05, 14:49
minu arust võix eesti liigajalgpalli televisioonist yle kanda, olex igati mugav :D

Lapeteus
09.05.05, 14:53
Algselt postitas nuno gomes

minu arust võix eesti liigajalgpalli televisioonist yle kanda, olex igati mugav :D

Ei usu, et see eriti huvitav oleks. Pigem meenutaks see golfi mängu teleülekannet. Rahulik komentaatori mölin ja platsil mängivate meeste hõiked. See oleks ka kõik. 1h teleülekande hind pidi olema 120 K. Vaevalt, et sellist raha ollakse nõus välja käima, kui ainult 5000 inimest teleka ees istuvad.

Martin
09.05.05, 14:55
Mina viskaks kivi EJLi kapsaaeda. Täiega. Aga mind nad ju ei kuula :)

Oll
09.05.05, 15:39
Algselt postitas päkapikk

Algselt postitas Oll

Hakka või uskuma, et keskmine eestlane on tõesti pedekas:oih: Tihti ise nn.Eestikatel käid???Kas see kui palju inimesi on liigamänge vaatamas määrab ka meie rahvuse seksuaalse orientatsiooni??mida sina oled teinud selleka et publik staadionile tuleks??

Võin mürki võtta, et käin Meistri- ja Esiliigamängudel rohkem kui sina!
Mine osta endale Statoili stardikomplekt, kui sa tõesti seda orientatsioonijuttu tõsiselt võtsid.
Mida olen mina teinud, et staadionil publikut oleks? No näiteks kasvõi eile plekkisin 250 eeku puhtalt bensu alla, et sõita Haapsalust Tallinna mänge vaatama. Ja nii umbes kaks korda kuus. Lisaks mulle leian alati ka ülejäänud autotäite ehk veel neli inimest. Kui võtta arvesse, et Meistriliiga mängudel käib ca 100 matsi, siis minu \"töö\" osakaal on umbes 5%:D Kui 8 aastat tagasi käisin Haapsalust esimesi koondise mänge vaatamas, siis pidin liikuma bussiga kuna lihtsalt olin ainuke huviline. Sellest ajast saadik on minuga mängudel käinud ca 40-50 erinevat inimest. Tulemus- alati enne koondise mänge on huvilisi vähemalt nii palju, et vaja läheb 2-3 autot.
Mida sina oled teinud selleks, et publik staadionile tuleks? Peale klähvimise foorumis, ma mõtlen.

ROOTSI KUNN
09.05.05, 15:40
Ma olen neid põhjuseid vist aastate jooksul ja erinevate teemade all kümneid kordi välja toonud . Paneksin seegi kord siis kokku oma nägemuse ,miks meil publikut nii vähe on.
Mingit pingerida ma koostama ei hakka ja kirjutan nii nagu meelde tuleb. Alustaksin sellest ,et jalgpall on ikkagi liialt Tallinna keskne ja üks kolmandik ML-i klubidest ei ole üldsegi mitte iseseisvad .Mitte ,et Valga või Tulevik peaks koosnema ainult kohaliket võllidest aga need klubid peaksid olema iseseisvad ja kuuluma kohalikele tegelastele.
Nad peaksid terve hooaja treenima omas asukohas ja mängima hooaja algusest saadik kodustaadionil aga mitte sõitma bussidega kohale . Pealegi veel kusagile kolmandasse kohta.. Siit jõuame kohe järgmise probleemini- materjaalse baasi puudumine või lihtsalt kohutav olukord. Arena seisis kolm aastat nagu ahervare ja eks publik samastas seda ka omamoodi olukorraga meie jalgpallis ja peletas üsna palju rahvast eemale. Kui ikka vihm ja tuul kogu aeg lõõtsusid siis eriti vaatama ei jookse.
Klubide iseseisvus on jällegi rahastamises kinni. Pole rikkaid ,kes sooviksid sarnaselt Levadale või Sedinile omale jalgpalliklubi Viljandis või Valgas ,soetada. Ilmselt on rahastajate ettevaatlikuse tinginud ka viimase aja skandaalid Arena ja üldse jalgpalli ümber Eestis.
Kuigi Valgas on enam -vähem korralikud tingimused siis Viljandis ja eriti Tartus on olukord ikka hull. Viljandis ongi selline olukord oma töö juba teinud ning omal ajal üks meie jalgpallikantse ,kus rahvas meeleldi vaatamas käis on nüüd peaaegu ära vajunud.
Pärnu on sinna kanti jõudmas ,kui midagi ette ei võeta . Ega Tartuski rahvas kaua ei jaksa ,kui isegi mänguväljak näeb armetu välja. Millisest taseme tõusust me siin räägime. Kuressaare on teel iseseisvumisele ja ilmselt juba mõne aasta pärast ,kui omad noored põhiosa moodustavad on ka kohalikel rahameestel(raha Kures jätkub) põhjust meeskonda rohkem toetada. Narva on küll iseseisev klubi ,kuid materjaalne baas ja erinevad probleemid takistavad arengut ja medalivõite. Tammuvad paigal ja sellest ka kesine publikuhuvi.
Aga ,miks ei käida siis Kadriorus,kus on peaaegu ideaalsed tingimused-tabloo, hea muru ja enam vähem korralik teenindus.OK! Saan aru ,et TVMK või Levadia mänge nõrgematega pole eriti huvitav vaadata aga Flora ja Levadia mäng esimeses ringis oli ometi superpõnev ja tasemega,mida Eestis iga päev ei näe. Siit jõuame järgmise hädani.
Meedias on siiski mänginfot vähevõitu,reklaamist ei räägi üldse . Jah ,liigast kirjutatakse üsna palju ,kuid mina ei ole aastate jooksul küll ühtegi reklaamklippi teles näinud,mis mängudele kutsuks. Teleülekanded puuduvad hoopiski. Tundub ,et ka klubid on üsna ükskõiksed selle suhtes kas publikut on või ei ole. Enam ei trükita ka plakateid,kus mänguajad oleksid kirjas. Näit: TVMK ei tee oma mängudele ka ajakirjanduses reklaami.
90.a. alguses oli Flora fänngrupp kogu Eestis fänluses teerajaja ja meie poolt mõeldud hüüdlaused on nüüd igal spordialal kasutusel. Aga praeguseks oleme jäänud täiesti autsaideriteks. Tollest pundist ei näe ma juba mitu aastat enam kedagi Meistriliigat vaatamas. Koondise mängudel käiakse aga kodune Meistriliiga ei kõlba enam millegi pärast. Aga selline olukord ei lase ka teistel fännigruppidel tekkida ,sest kelle vastu või kellega võidu siis laulda ,kui vastastel polegi toetajaid. Pean tunnistama ,et tegelikult pole vist ühelgi Eesti Meistriliiga klubil korralikult tegutsevat toetajaskonda.
Tammeka tahab seda teha aga ,kui vastastel midagi pole siis kardan ,et sellest suurt midagi välja ei tule.
Nüüd ML-i tasemest. Minu meelest on tase iga aastaga paremaks läinud ja sellest annab tunnistust ka mängijate eduka müük välismaale. Aga ikkagi on kolm suurt liialt tugevad ja ühepoolseid mänge on liiga palju. Narva on küll igal astal üritanud aga teame ju kõik ,et neil jääb kõik ilmselt suhtumise taha kinni ja sealt ei ole midagi niipea loota. Hädasti oleks midagi uut ja võimast just väljastpoolt Tallinnat vaja. See elavdaks ka siinset publikuhuvi.Alumises tabeliosas on aga jälle see satelliitklubi sündroom ,et Valgas kedagi ei huvita ja kui Tulevikus keegi mängima hakkab siis ta kohe ka Florasse võetakse. Nokk kinni ja saba lahti.
Mina olen siiski optimist ja usun ,et jalgpall tõuseb mõne aasta pärast kõige vaadatavamaks spordialaks Eestis nii nagu ta on kahe viimase aasta jooksul tõusnud Lätis ja juba hokile kandadele astumas Soomes. Ka Leedu on meist ette läinud.
EJL-is on noori mehi ,kes selle nimel tahaksid vaeva näha. Kõik algab tegelikult pisiasjadest,neid on aga väga palju ja kokku saabki midagi suurt. Tuleb alustada nende pisivigade parandamisest ja tuleb mingid eesmärgid seada.
jJalgpallihuvi on ju olemas. Harrastajate hulk kasvab EJL- i väidete kohaselt igal aastal.
See tähendab aga ,et materjali on piisavalt ja nüüd tuleb nad tribüünidele meelitada.

uvv
09.05.05, 15:46
Hea ja loogiline jutt, Kunn. Panen õhtul omad mõtted ka kirja!

vrz
09.05.05, 16:09
Kirjutaks siis natuke oma vaatenurgast, kuigi eks päris paljudel ole samasugused põhjendused, miks nad staadionile eriti ei jõua.

See hooaeg olen käinud kahel mängul, Tammeka-Merkuur ja esimene Kalevi-Vapruse mäng (ok, esiliiga, aga ikkagi). Minu jaoks on probleem selles, et Tallinnas (kuidas sa siis ikka võõra linna klubi toetad) pole ühtki minu jaoks eriti sümpaatset klubi. Ainuke Meistriliiga klubi, mis mulle hetkel meeldib, on Tammeka. Loodetavasti lisanduvad järgmine hooaeg ka Kalev ja Vaprus. Siis juba võiks tihemini staadionile sattuda.

Aga ma hetkel kahtlen, et lähimal ajal saab minust peaaegu iga nädal mängudel käija, sest intriigist on nagu puudu. Tammeka-Merkuuri mäng pakkus seda kõvasti, aga mujalt nagu eriti ei paista. Hooaja lõpu poole, kui tiitli pärast võitlemine aktuaalsem on, on seda ka, aga muidu mitte. Tartu derby tundubki selles osas hetkel ainukesena huvitav. Ei tea miks, aga Tallinnas sellised vastasseisud nagu puuduvad. Flora - Levadia/TVMK nagu oleks samasugused, aga ikkagi ei tõmba nii palju, ja publikuarvu vaadates on teised samal arvamusel. Ainuke põhjus, mis ma pakkuda oskan, on värskuse puudumine. Senini, ja tundub, et ka lähimas tulevikus on Meistriliigas nagu 2-3 erinevat liigat ja esimene ots on alati sama. Merkuur eelmine ja Tammeka see hooaeg on küll värskust toonud aga paraku ainult tabeli teise poolde.

Samas võiks ju tabeli lõpuosa ka huvitav olla - see pühapäev oli näiteks Coca-Cola Championshipis viimane voor ja mitmed võistkonnad väljalangemisohus. Mis siis, et ma otseselt ühtki neist ei poolda, oli põnevust enam kui küll. Meil aga meistrikast väljapudenemine nagu õieti ei huvitagi eriti kedagi. Kui päris aus olla, siis ma isegi ei tea kindlalt, kuidas Meistriliigas see käib (1 otse, 1 üleminekumänguga või kuidas?). Selles osa on aga loodetavasti paranemist oodata, aga siis, kui Meistriliigas on ainult iseseisvad ja tõsiste eesmärkidega (profi)klubid, kes sealt kohe kindlasti välja langeda ei taha. Dünamo see hooaeg neile kriteeriumitele minu jaoks igal juhul ei vasta, ja samuti paraku mitte ka Valga (Kuressaare ja Tulevik tunduvad vaikselt ikkagi rohkem iseseisvust saavat ja kohalikeks klubideks muutuvat, nii et nende osas on nagu lootust, et nad ka millegi poole püüdlema hakkavad - sellest ka järgmine probleem, et klubide mängijad pole kohalikud vaid sõidavad \"kodumängudeks\" Tallinnast bussiga kohale, aga seda teemat on juba küllalt siin puudutatud).

boobek
09.05.05, 17:09
1h teleülekande hind pidi olema 120 K.

Keegi võiks seletada, et mis ime kosmosetehnikat ülekandeks vaja läheb, et selline summa tuleb? Okei, rohkem kui kolme kaamerat läheb aravatavasti vaja, aga siiski?

gamer
09.05.05, 17:37
Rohkem on see raha see, mida telekompaniid eetriaja eest küsivad

moya
09.05.05, 18:50
võib-olla on viga selles, et eestlased ei ole sugugi mitte spordirahvas nagu mõnikord väidetakse. või siis pole keskmine eestlane midagi muud kui mõttetu gloryhunter, kes tunneb huvi ainult alade vastu, kus eestlastel hästi läheb ja millest siinne meedia vahetpidamata pasundab (suusatamine, autoralli), ok jalgpallist \"pasundatakse\" ka mõnevõrra, aga televaatajate/pealtvaatajate numbrites see eriti ei kajastu (kas eesti koondise valikmäng on kunagi olnud kuu 10 vaadatuima saate seas? kas jalgpalli mm finaali vaatab telekast rohkem inimesi kui vormel 1 hooaja viimast gp-d?). nii või teisiti tuleb vist nõus olla selle \"eestlane on eriline pedekas\" väitega, aga sel juhul on ka venelased selle anomaaliaga nakatunud, sest ega neidki mängudel eriti ei käi, kuigi venekeelseid klubisid, millega end samastada, ju on. venelaste kohta ei käi vist ka need tavalised põhjendused (\"50-aastane auk\", \"jalgpall pole nende mäng\"), nii et ma ei tea.. eesti - euroopa jalgpalli paariariik? mis puutub reklaami + staadionide kehva olukorda, siis ma kahtlen, kas olukorra paranemine oleks mingi imevits, mis rahvamassid mängudele toob, mingil määral kindlasti, aga huvi ja initsiatiiv peaks tulema ikka altpoolt, st jalgpallikultuur peab tärkama rohujuure tasandil, kui sind \"oma\" mansa käekäik huvitab, siis sa ronid teda kasvõi lehmakarjamaale vaatama; ärge saage valesti aru, praegune staadionide seis on hullem kui nutune ja see on täiesti ebanormaalne, et tehakse igale poole mingeid spordihalle ja ujulaid, aga jalgpalliväljakutest võime ainult und näha, st rahapuuduse taha pole vist linnaisadel mõtet end kogu aeg peita,, ühesõnaga ma ei tea, jalgpallikultuuri n-ö orgaaniline, loomulik kasv näib eriliselt venivat, aga kunstlikult mingi ilge reklaamikampaaniaga või nänniga meelitamine annab minu arust vaid ajutist efekti, kui sedagi

Matis
09.05.05, 19:40
Kunni jutule lisandiks, kui Viljandi veel on spordisõbralik (korralik spordisaal), siis Pärnu linnaisad on spordivaenulikum üle-Eesti. Mitte munnigi pole seal tehtud, kui tsiteerida pärnakat Jüri Mõisa:viha:

karneval
09.05.05, 20:43
Kui elaks Tallinnas, küll siis käiks vaatamas. Praegu tuleb III liigaga leppida. Minu kodumeskonna lagi on vast II liiga. Kuid publikuarvult oleme võrdsed Tallinnaga!

Jyrka
09.05.05, 22:00
Kutid! Aga hakake asja ajama. Tehke mingi vinge nimega plaan(näiteks Operatsioon: Eesti liigas täismaja) ja püsitage eesmärk(näiteks mingis mängus täismaja) ja pekske inimesi nii kaua, kuni neil silmadest verd jooksma hakkab(või kutsuge toredasti). Ma olen kindel, et igast lollid litsid oleks nõus jalkat vaatama.

Oll
09.05.05, 22:28
Algselt postitas Jyrka

Kutid! Aga hakake asja ajama. Tehke mingi vinge nimega plaan(näiteks Operatsioon: Eesti liigas täismaja) ja püsitage eesmärk(näiteks mingis mängus täismaja) ja pekske inimesi nii kaua, kuni neil silmadest verd jooksma hakkab(või kutsuge toredasti). Ma olen kindel, et igast lollid litsid oleks nõus jalkat vaatama.

Kui su jutt oleks alanud: Kutid! Aga HAKKAME asja ajama, mitte hakake ajama, siis võiks sind tõsiselt võtta.:õlu:

uvv
09.05.05, 22:34
ok. mulle tundub, et kuhugi oleme me jõudnud. samas pole ma kindel, kas keegi Eesti vuti arendajatest seda foorumit siin loeb. ilmselt tasuks, suur osa publikust on siin ju olemas. ja just need, kes asja vastu huvi tunnevad. Samas ei tea ma, millistest plaanidest on jalgpalliliidus juttu. Kui üldse. Igaljuhul on praegune olukord ja selle kestmine kohalikule jalgpallile hukatuslik.

Püüan alguses olukorda kokkuvõtta.
Mujal maailmas on jalgpall sageli perekondlik sündmus. Minnakse koos poegade-tütardega. Pakutakse neile ajaviidet. Staadionite ümber on meeleolukas sagimine, staadionid on korras, peldikud on puhtad (vähemalt mängu alguses:)). Õlu, söögid, baarid-puhvetid. Linnas kus mäng toimub, on raske jääda mängu toimumist märkamata. Sellele ei viita ainult liikuvad fännid ja reklaampostrid. Reklaam on aktiivne ja jõuab kohale erinevaid kanaleid pidi. Jalgpalli liigad toodavad staare, nii omi, aga ka võõraid. Meeskondadel on fännklubid, veeb töötab aktiivselt meeskondade populaarsuse toetamiseks. Fännshopid jne. Kokkuvõtted voorudest on põhjalikud, kommenteerivad treenerid, pallurid jne. Info on reeglina külluslik.

Eestis.
Staadionil on tavaliselt paarkümmend kuni paarsada inimest. Reeglina on vähe lapsi. (erandina muidugi Levadia oma spartakiaadi meeleolus laste kisakooriga.)Kui lapsed on siis enamasti on need väikesed fännid ja ei ole koos vanematega. Kui staadionil on üldse tribüünid, siis on seal reeglina must ja tolmune. Kuuldavasti on siiani erand Kadrioru staadion. Reklaami ei mäleta ma sellel aastal mitte ühestki kanalist. Eelmisel aastal oli justkui SLÕhtulehes. Vist oli. Ah jaa, koondise mängude reklaam on olemas. Klipp ETV-s. Mujal, eriti klubide mängude, reklaami ei ole ma näinud. Ah ei. Siiski. Levadia on reklaaminud mingeid mänge Floraga Lasnamäe \"kraavi\" silla peal. Lehti loen, raadiot kuulan, telekat vaatan. Ja mitte vähe, osaliselt on see minu töö. Linnas ei räägi toimuvatest mängudest miski. Internetist ... nojah, seda teate isegi. Kas see vorm oli ehk fctulevik@fcflora.ee? Njah. Nii, edasi. SLÕhtuleht teeb voorudest üsna head ülevaated. Jällegi, teame kõik. Mujalt... eriti mitte midagi. Vikerraadio teeb mängupäeval mingeid supsakaid. Kes on eesti liiga palluritest staar? võiks ju olla näiteks Teeveer? Kus ta sündinud on? Mis musa talle meeldib? Kes on ta tüdruksõber?
Millised on lemmikklubid? Keda ta peab eesti parimaks palluriks. Mina nendele küsimustele vastust ei tea.

Ja mida oleks siis vaja. Ilma mingi tähtsuse järjekorrata.
1. Arena peab saama korda. See jutt, et nüüd jälle ei jätku raha oleks kriminaalne. See annaks võimaluse pakkuda vähemalt ühes kohas sellist klubijalgpalli meeleolu, milleni peaks eestis jõudma viis-kuus meeskonda. Muidugi mitte sarnases mahus, kui Arena, aga siiski, korralik staadion, selle elementaarsega mis sinna kuulub. Arena ei olen enam mõnda aega Flora erabisnes.
2. Igal klubil peaks olema kohustus, moodustada tingimused nn. fännituumiku tekkeks. Kahtlemata on seda võimalik teha ka korraldamise korras. Interneti kodulehekülg, kasvõi elementaarse infoga. Käivitada tuleks selline liiga, kus enne suurte klubide mängu mängiksid noored, näiteks kuni 90 sündinud noorte tiimid. Lapsevanemad oleks juba staadionil olemas.
3. Seda ma ei loodagi, et toimuks klubide lammutamine. Ehki, vist peaks. Aga tehnilises plaanis ei ole see vist võimalik.
4. Reklaam peaks olema süstemaatiline. Kindlad paigad linnapildis. Kindlad partnerid, näiteks spordikauplused, ühiskondlik transport, koolid. Kulukas, jah. Aga ilma selleta, et inimene ei tea, mis päeval ja mis kell, ta sinna staadionile ei jõua ka.
Reklaami peaks esimeses faasis upitama liit.
5. Süstemaatiline pressitöö, et pushida meeskondade vähegi eredaid mängijaid.
Olen üsna kindel, Eesti meedia korjaks neid õige serveerimise korral üles ja mitte vähe.
6. Väikeste klubide toetamine ja nende kottimise (nojah, selline mulje on mulle jäänud, vestlustest treenerite ja lapsevanematega) lõpetamine.

Nojah. vaatasin praegu üle ja tundub, et jube sahmimine sai sellest :)

Aga igaljuhul - praegune seis ntundub olevat paljuski tegematuse küsimus.
Ausalt. Kui teen liiga ja kellelegi, kes punnitab veresoone laubal lõhki asju ajades, tundub, et olen naiivne, siis on tal ehk õiguski.
Igaljuhul ei too rahvast staadionile teleülekanne, kus on pilt meestest tühjade tribüünide ees. See otsus on igaljuhul jalgpalli liidul täiesti OK.
Jalgpall on praegu justkui friikidele vaatamiseks. Sellest tuleb lahti saada.

Oll
09.05.05, 22:45
Võiks, jah, oma aruteluga jõuda nii kaugele, et sorteerida tühikargajad ja need, kes tahavad tõsiselt asja muuta.
Kui terad on eraldatud, siis peaks tulema välja mingi konkreetse ja reaalse plaaniga, kuidas Meistri- ja Esiliigat promoda (kamoon, kõik ei saa jääda raha taha, midagi saab ära teha ka lihtsalt suure tahtmisega). Kui mitte pealinlastel on võimalik ka midagi teha, siis olen 100% valmis suure pai eest asjale kaasa aitama.
No kurat ei saa nii haledalt isegi Läti ja Leedu liigade publikust maha jääda!:deemon:

Martin
09.05.05, 22:48
Algselt postitas uvv
Igaljuhul ei too rahvast staadionile teleülekanne, kus on pilt meestest tühjade tribüünide ees. See otsus on igaljuhul jalgpalli liidul täiesti OK. Jalgpall on praegu justkui friikidele vaatamiseks. Sellest tuleb lahti saada.

Ainult üks küsimus.

Kui inimesed toovad põhjuseks, miks nad jalgpalli vaatamas ei käi, taseme nõrkust, kas sinu arvates muudaks nad oma arvamust nähes reklaami/uudiseid liigast-staaridest jne... või siis liiga tegelikku taset näiteks telekast?

marcello
09.05.05, 22:50
Juba ühe teema all mainisin,et klubid peaksid oma noortetreeneritele tegema ülesandeks järelkasvu mängudele kutsuda.

off topic ka.Mida see afc amsterdam endast kujutab,kas tegu Goesi mainitud amatöörklubiga kus ta ka ise mängib?

Oll
09.05.05, 22:52
Algselt postitas marcello

off topic ka.Mida see afc amsterdam endast kujutab,kas tegu Goesi mainitud amatöörklubiga kus ta ka ise mängib?

Amatöörid jah.

marcello
09.05.05, 22:56
muig,ega ma uskunudki,et Näks ja Kõmper proffide vastu mängima pannakse.Kas Jelle klubi ja kas teda ka mängimas näeb seda tahtsin teada

Oll
09.05.05, 22:56
Algselt postitas Martin

Algselt postitas uvv
Igaljuhul ei too rahvast staadionile teleülekanne, kus on pilt meestest tühjade tribüünide ees. See otsus on igaljuhul jalgpalli liidul täiesti OK. Jalgpall on praegu justkui friikidele vaatamiseks. Sellest tuleb lahti saada.

Ainult üks küsimus.

Kui inimesed toovad põhjuseks, miks nad jalgpalli vaatamas ei käi, taseme nõrkust, kas sinu arvates muudaks nad oma arvamust nähes reklaami/uudiseid liigast-staaridest jne... või siis liiga tegelikku taset näiteks telekast?

Igasugune reklaam teeks raudselt head. Enamik lihtsalt ei tea mis kuradi asi see Meistriliiga on ja üleüldse, et peale koondisemängude Maarjamaal veel palli taotakse. On ju siis ka palju nõutud, et nad ilma reklaamita teaksid, millal ja kus midagi vaatata saab...

kaala
09.05.05, 22:59
Lugege Jelle intervjuud üleeelmise laupäeva arterist;)

Martin
09.05.05, 23:00
Algselt postitas Oll
Igasugune reklaam teeks raudselt head. Enamik lihtsalt ei tea mis kuradi asi see Meistriliiga on ja üleüldse, et peale koondisemängude Maarjamaal veel palli taotakse. On ju siis ka palju nõutud, et nad ilma reklaamita teaksid, millal ja kus midagi vaatata saab...
Kas ma saan ikka õigesti aru, et bännerreklaam Flora - Trans (umbes noh, mingi 7,5 senti lehe allservast), pühapäeval kell 17.00 Arenal paneb inimesi arvama, et liiga tase on piisavalt hea, et seda tasuks vaatama minna?

vaikiv mees
09.05.05, 23:05
Algselt postitas kaala

Lugege Jelle intervjuud üleeelmise laupäeva arterist;) (http://www.postimees.ee/090505/lisad/arter/164400.php)

Oll
09.05.05, 23:23
Algselt postitas Martin

Algselt postitas Oll
Kas ma saan ikka õigesti aru, et bännerreklaam Flora - Trans (umbes noh, mingi 7,5 senti lehe allservast), pühapäeval kell 17.00 Arenal paneb inimesi arvama, et liiga tase on piisavalt hea, et seda tasuks vaatama minna?

Küsimus ei ole selles, kas sa saad õieti aru vaid selles, kas sa üldse midagi aru saad?
Ütle, ole nii hea, kas see bänner teeks midagi halba???
Kas probleem on ikka selles, et kõik arvavad,et Eesti liigade tase on nii sitt? Kas Läti, Leedu, Küprose, Slovakkia ja kurat kasvõi Luksenburgi liigade tase on nii palju parem, et seal inimesed käivad?

Näiteks Luksenburgis on peale 11 vooru keskmiselt 377 pealtvaatajat mängu peale. Hooaja rekord on 2085 inimest. Me ei saa isegi \"suurriik\" Luksenburgile vastu.
Kas sinu jutust peab nüüd välja lugema, et Luksenburgi inimesed on NII lollid, et ei mõista, kas kohalik liiga on tugev või mitte . Või on eestlased nii targad, et mitte kohale tulla?

eston maravilha
09.05.05, 23:27
flora reklaamid regulaarselt om kodumänge näiteks epl\'is. pealtvaatajtearvud on võimsad nagu näha

Oll
09.05.05, 23:40
Algselt postitas eston maravilha

flora reklaamid regulaarselt om kodumänge näiteks epl\'is. pealtvaatajtearvud on võimsad nagu näha

Ei noh, et publiku arv tõuseks peab kõige pealt Luksenburgi liiga tasemini jõudma;)
Küll siis eesti inimesed lambist mõistavad, et jalgpall on väärt asi ja teavad sama lambist kuhu ja millal seda ime asja vaatama tulla.

marcello
09.05.05, 23:46

Päevaleht on kallis,lumpen ei jõua osta:P

EJL tehku mingi vana raf buss korda,pangu reklaamid peale ja keegi läbi ruupori mänguaegu karjuma.Las sõidab mööda linna(u) ringi.

Jyrka
09.05.05, 23:49

Päevaleht on kallis,lumpen ei jõua osta:P

EJL tehku mingi vana raf buss korda,pangu reklaamid peale ja keegi läbi ruupori mänguaegu karjuma.Las sõidab mööda linna(u) ringi.

Holy shit!

Mingi tunnike enne mängu hakkavad trammid läbi linna sõitma, reklaame ja värke täis, ja võtavad inimesed peale ja viivad nad Lillekülla!

eston maravilha
09.05.05, 23:52
mitte ainult lillekülla. trammides ja bussides on ka relvastutud ejl-juugend kes siis tõrksad peale lohistab

marcello
09.05.05, 23:54
just just jyrka ja valga,tartu,viljandi,narva ja kuressaare peavad ka trammiteed ehitama ja meistriliiga litsentsi esiliiga võitja (näit vaprus) ei saa enne kui linnas on trammid.Ja ka sinu võib see tramm aia tagant peale korjata pärast seda kui sanitarid on sulle pikkade varrukatega t-särgi selga tõmmanud ja rihmadega kinni tõmmanud.

eika
09.05.05, 23:58
Mina on teie loogika järgi ka see \"laisk paks pederast\", sest pole sellel hooajal ühtegi mängu vaatama jõudnud. Miks? Põhiprobleem on selles, et eesti liigajalgpallis puudub pinge ja suured vastasseisud. Toome võrdluse nt korvpalliga Tartu Rock vs Tallinna klubid, sageli on just sellises vastasseisus saal puupüsti täis. Võrkpallis vastasseis Tartu-Pärnu-Tallinn, igal-ühel neist klubidest ka võimas fännklubi. Eesti meedias prooviti jalgpalli tuua vastasseisu FC Flora vs \"vene klubid\", aga see põrus peale seda kui Floras hakkasid ilma tegema Zahhovaiko, Saharov, Sidorenkov.
Samuti kajastab meedia jalgpalli minimaalselt, jällegi võrdlus korvpalliga. Mul on aastaid juba lemmikklubiks Kalev, sest kui ma olin väike, siis ma nägin neid mängimas. Ja nüüdki käin mõnikord nende mänge vaatmas. Samas pole jalgpallis ühtegi sellist lemmikklubi.

PS Kui ilmad soojemaks lähevad, siis tulen staadionile kah;)

Martin
10.05.05, 00:07
Algselt postitas Oll
Ei noh, et publiku arv tõuseks peab kõige pealt Luksenburgi liiga tasemini jõudma;)
Küll siis eesti inimesed lambist mõistavad, et jalgpall on väärt asi ja teavad sama lambist kuhu ja millal seda ime asja vaatama tulla.

Iroonia on tore, kuid kohatu.

EJL reklaamib nt. mänge raadios (Viker ja R2).
1. Raadio tagab olulisemate jalgpallimängude (Eesti koondise kodumängud, eurosarjade mängud ning tähtsaimate Eesti meistri- ja karikavõistluste mängud) ülekannete treilerite eetrisoleku 5 korda päevas 5 päeva jooksul enne otseülekannet;
2. Raadio tagab Kultuuriteadete rubriigis Jalgpalliliidu poolt toodetud audioklippide eetrisoleku 2-4 korda päevas kuni 10 päeva jooksul enne võistluse toimumist;

Lisaks on klubide poolt kasutuses ka lehereklaamid.

Need on faktid, ma ei oleta.

Seega infot peaks nagu liikuma. Ehk lambist ei pea inimesed mängule tulema.

Ja nüüd küsin sama küsimuse, mille ennegi.

Jyrka
10.05.05, 00:09

just just jyrka ja valga,tartu,viljandi,narva ja kuressaare peavad ka trammiteed ehitama ja meistriliiga litsentsi esiliiga võitja (näit vaprus) ei saa enne kui linnas on trammid.Ja ka sinu võib see tramm aia tagant peale korjata pärast seda kui sanitarid on sulle pikkade varrukatega t-särgi selga tõmmanud ja rihmadega kinni tõmmanud.

Mine perse, kloun.

eston maravilha
10.05.05, 00:12
matu, sa eelmine hooaeg ärplesid merkuuri kodumängude ja ka teiste klubide vaatajaarvudega. ehk paned üles liiga keskmise ja rekordi. olen kidnel et see ei jää mitte väga palju alla luksemburgi liigale. samas pole neil meistrisarjas staadioniteks vaipväljakud, mille ääre pealtvaatajtele tellingud

Martin
10.05.05, 00:13

matu, sa eelmine hooaeg ärplesid merkuuri kodumängude ja ka teiste klubide vaatajaarvudega. ehk paned üles liiga keskmise ja rekordi. olen kidnel et see ei jää mitte väga palju alla luksemburgi liigale. samas pole neil meistrisarjas staadioniteks vaipväljakud, mille ääre pealtvaatajtele tellingud

Kuradi, villa-lilla, vaata ise Soccerist statistika alt :P

odumängude pealtvaatajate hulk keskmiselt ühe kohtumise kohta:
JK Tammeka Tartu: 463 pealtvaatajat
FC TVMK Tallinn: 142 pealtvaatajat
FC Levadia Tallinn: 139 pealtvaatajat
JK Merkuur Tartu: 125 pealtvaatajat
JK Trans Narva: 118 pealtvaatajat
FC Flora Tallinn: 90 pealtvaatajat
FC Kuressaare: 85 pealtvaatajat
JK Dünamo Tallinn: 54 pealtvaatajat
JK Tulevik Viljandi: 51 pealtvaatajat
FC Valga: 45 pealtvaatajat

Kõige publikurikkam mäng: 16.03.2005 JK Tammeka Tartu - JK Merkuur Tartu (900 pealtvaatajat)
Kõige publikuvaesem mäng: 20.03.2005 FC Valga - JK Dünamo Tallinn (15 pealtvaatajat)
Keskmiselt pealtvaatajaid ühes mängus: 138

P.S. Merkuuri keskmine on perses tänu esimestele mägudele, mis toimusid Põlvas.

eston maravilha
10.05.05, 00:16
võttis tüki küljest või?? :)

ja ma mõtlesin eelmise aasta omasid

Kodumängude pealtvaatajate hulk keskmiselt ühe kohtumise kohta:
JK Merkuur Tartu: 408 pealtvaatajat
FC Levadia Tallinn: 287 pealtvaatajat
FC Flora Tallinn: 204 pealtvaatajat
FC TVMK Tallinn: 135 pealtvaatajat
JK Trans Narva: 132 pealtvaatajat
JK Tulevik Viljandi: 97 pealtvaatajat
FC Lootus Alutaguse: 74 pealtvaatajat
FC Valga: 56 pealtvaatajat

Kõige publikurikkam mäng: 30.06.2004 FC Levadia Tallinn - FC Flora Tallinn (1700 pealtvaatajat)
Kõige publikuvaesem mäng: 10.04.2004 JK Tulevik Viljandi - JK Trans Narva (15 pealtvaatajat)
Keskmiselt pealtvaatajaid ühes mängus: 174

Premium
10.05.05, 00:26
Tekkivad väiksed muudatused seal vaatajate arvus, sest lõpuks hakkavad ka mängud koduses Viljandis toimuma ja viimasel ajal on meil suht hästi läinud. Niiet kõik mulgid järve äärde järgmine mäng:)

ilms
10.05.05, 02:30
seoses tööga olen ma igal pühapäeval meistriliiga mängu vaadanud.

üks põhjuseid ei saa kindlasti olla, et mängud on igavad ja üksluised. EJL otsus suurendada meeskondade arvu kümneini näis esmapilgul mõtlematuna .. kuid nüüd võib küll öelda, et asi oli igati õige. On küll suureskoorilisi mänge, kuid on ka mänge kus eeldatav nõrgem näitab väga kõvasti hambaid ja oodatud ühepoolsest mängust saab väga võitluslik ja pealtvaatajale nauditav elamus.

Teine hea otsus oli meistriliiga mängude toomine läbi hooaja ühele ajale .. pühapäeviti kell 17:00 (või siis mõndadel juhtudel 14:00). See tekitab selle, et jalgpallihuviline vaatab pühapäeval aknast välja mõtleb ilus ilm, läheks välja, kell on parajasti neli. Oh kell viis hakkab mäng.
See mõtlemine küll ei tule üleöö, kuid see tuleb.

Nüüd peaprobleem .. on ilma oma kindla identiteedita meeskondade eksisteerimine. Meeskonnad mille koosseisud iga hooaaeg kardinaalselt muutuvad - ei kutsu mitte kedagi staadionile. See hooaaeg oli küll meeldiv erand, võistkondade põhituumikud jäid samaks, väiksed vangerdused nagu toimusid, kuid selles pole midagi erilist.

Aga põhimõtteliselt ei ilmu rahvas enne staadionile, kui seal mängivad oma poisid. Suvalisel III liiga mängul käib rohkem rahvast kui meistriliiga osasid kohtumisi vaatamas. Ja asi pole mitte huvis jalgpalli vastu vaid selles, et saad pärast õllekas naaberküla meestele öelda, et ai meie poisid olid täna teravad ja tõmbasid peisipiääre meestele koti pähe.

Ma mäletan siiamaani seda hooaaega kui Pärnu Levadia mängis meistriliigas - ja staadion oli iga mäng rahvast paksult täis - sest omad poisid mängisid. Läbi ja lõhki pärnu poisid, kellel igaühel oli terve trobikond sugulasi + veel suurem seltskond sõpru. Ja siis need sugulased ja sõbrad ütlesid mängupäeval oma tuttavatele, sõpradele, et kuule lähme mängu vaatama mu poja/sõber mängib täna.

Identiteediga meeskonnad ei teki üleöö, vaid kulub üksjagu aastaid, enne kui meistriliigas mängivad klubid teevad trenni ja mängivad kõik oma kodukohas .. ja kui need klubid jõuavad sinna siis varem või hiljem hakkavad kohalikud omavalitsused klubidesse investeerima, laheneb infrastruktuuride probleem ja tekib publik.

PS. Muuseas selle koha pealt ma vaidleks küll radikaalselt vastu, et üks olulisi põhjuseid miks publik mängudel ei käi on korralike staadionite puudumine. Ütlen ausalt ma olen kindel, et kui kõigil meistriliiga meeskondade oleks korralik katusega minimaalselt 2000 kohaline staadion, koos kõigi pealtvaatajatele loodud mugavustega, siis külastavus ei suurene hüppeliselt 30 pealtvaatajalt 1000 pealtvaatajani, vaid jääb endiselt 30 pealtvaataja peale.

gamer
10.05.05, 07:56
Ma mäletan siiamaani seda hooaaega kui Pärnu Levadia mängis meistriliigas - ja staadion oli iga mäng rahvast paksult täis - sest omad poisid mängisid. Läbi ja lõhki pärnu poisid, kellel igaühel oli terve trobikond sugulasi + veel suurem seltskond sõpru. Ja siis need sugulased ja sõbrad ütlesid mängupäeval oma tuttavatele, sõpradele, et kuule lähme mängu vaatama mu poja/sõber mängib täna.

Eks ootame järgmist hooaega kui Vaprus loodetavasti Meistriliigasse jõuab (ptui, ptui, ptui). Siiamaani on meeskond Pärnu oma poistest, mis annab lootust, et ehk jõuab ka publik jälle platsi äärde.

EDIT: Jama sellega, et kahjuks vist nooremad ja paremad meelitatakse järgmiseks hooajaks Florasse-Levadiasse, vähemalt on mul infot et mõned lepingud pidid juba tehtud olema.

Marduk
10.05.05, 11:04
Ilmsi jutt päris õige ja ma sellega päri.

Kuid staadionite korda tegemine/ uute ehitamine anna pisikese tõuke pealtvaatajate arvu suurendamiseks küll. Need kes \"oma poisse\" enne toetamas käisid, teevad seda ka nüüd, kuid nad julgevad kaasa võtta ka oma tüdruku/abikaasa/lapsed vms kartmata, et nood seal 90 mins vihmas ligunema peaks või et päike neile sama aja otse lagipähe paistaks. Aga hüpet 30nelt 1000 ei toimu, seda küll.

Jalgpall peab hakkama ennast ise promoma. Vägisi läbi meedia ei pane sa kedagi mingit mängu armastama. Mõned viimased Eesti koondise ilusad mängud on ka rahvast natuke rohkem staadionile toonud. 2 täismaja ühe aasta sees ei ole just tavaline. Ja kodumänge on veel ees.

Peavad sündima kangelased, kes toovad rahvast staadionitele, keda rahvas tuleb vaatama. Ma ei kujuta ette kui palju tuleb vs Portugali mängule tütarlapsi vaatama C.Ronaldot, kuid ma arvan, et neid on mitu korda rohkem, kui M.Reimi austajaid.

ROOTSI KUNN
10.05.05, 11:20
Algselt postitas gamer

Eks ootame järgmist hooaega kui Vaprus loodetavasti Meistriliigasse jõuab (ptui, ptui, ptui). Siiamaani on meeskond Pärnu oma poistest, mis annab lootust, et ehk jõuab ka publik jälle platsi äärde.

EDIT: Jama sellega, et kahjuks vist nooremad ja paremad meelitatakse järgmiseks hooajaks Florasse-Levadiasse, vähemalt on mul infot et mõned lepingud pidid juba tehtud olema.
Mis tähendab meelitatakse? Lihtsalt pakutakse korralikku palka ja paremaid treeningtingimusi,kuna Pärnus ei suudeta tugeva klubi loomiseks raha leida. See on see ,millest ma oma eelmises jutus rääkisin ,et jalgpallis liigub ikka veel väga vähe raha. Kui Pärnu Vaprus suudaks 2-3 milli kokku saada siis juba iga mees niisama Tallinna minema ei jookseks.
Ma käisin isegi Pärnus Levadia mänge vaatamas ja iga kord saime ikka tõelise elamuse.

peapall
10.05.05, 12:35
Algselt postitas ROOTSI KUNN

Algselt postitas gamer

Mis tähendab meelitatakse? Lihtsalt pakutakse korralikku palka ja paremaid treeningtingimusi,kuna Pärnus ei suudeta tugeva klubi loomiseks raha leida. See on see ,millest ma oma eelmises jutus rääkisin ,et jalgpallis liigub ikka veel väga vähe raha. Kui Pärnu Vaprus suudaks 2-3 milli kokku saada siis juba iga mees niisama Tallinna minema ei jookseks.
Ma käisin isegi Pärnus Levadia mänge vaatamas ja iga kord saime ikka tõelise elamuse.

Üks võimalus on hakata nn \"nimevärdjaid\" kasutama,TVMK-l, Levadial raha korralikult, palgad peaksid ka laekuma. Kesse ikka nt Valgale raha tahab anda kui ainukeseks väljundiks on firma logo särgil, mida näeb keskmiselt 50 inimest iga nädal.

Martin
10.05.05, 12:37
Algselt postitas peapall
Üks võimalus on hakata nn \"nimevärdjaid\" kasutama,TVMK-l, Levadial raha korralikult, palgad peaksid ka laekuma. Kesse ikka nt Valgale raha tahab anda kui ainukeseks väljundiks on firma logo särgil, mida näeb keskmiselt 50 inimest iga nädal.
Nii palju, kui ma olen aru saanud, oleks EJL nimevärdjatega päri. Merkuur isegi üritas vist midagi selle hooaja eel.

Oll
10.05.05, 13:11
Algselt postitas Martin

Algselt postitas Oll

Iroonia on tore, kuid kohatu.

1. Raadio tagab olulisemate jalgpallimängude (Eesti koondise kodumängud, eurosarjade mängud ning tähtsaimate Eesti meistri- ja karikavõistluste mängud) ülekannete treilerite eetrisoleku 5 korda päevas 5 päeva jooksul enne otseülekannet;
2. Raadio tagab Kultuuriteadete rubriigis Jalgpalliliidu poolt toodetud audioklippide eetrisoleku 2-4 korda päevas kuni 10 päeva jooksul enne võistluse toimumist;

Lisaks on klubide poolt kasutuses ka lehereklaamid.

Need on faktid, ma ei oleta.

Seega infot peaks nagu liikuma. Ehk lambist ei pea inimesed mängule tulema.

Ja nüüd küsin sama küsimuse, mille ennegi.

Kas see, et inimesed ei käi kohal kuna tase on nõrk pärineb ka kusagilt teatmeteosest ja on fakt?
Seda ütlevad võib-olla inimesed, kes jalgpallist juba midagi jagavad, aga neile pole vaja ka teavitada, millal ja kus ja kes mängivad. Probleem on ikkagi selles, et enamik ei tea, et Eesti liigajalgpall on ka üks võimalik meelelahutusliike ja neid ei too lambist kohale.
Nii, et bänner kusagil lehel ei kahekordista publikut, kuid ei tee ka mitte midagi halba.

Kui inimesed toovad põhjuseks taseme nõrkust, siis on nad lihtsalt lollid, sest Meistriliiga tase on aasta-aastalt paranenud ja kui need teadjamehed tahavad Ronaldot ja Figot Narvas või Valgas mängimas näha, siis oleks neil targem oma sulgpalli või mida iganes edasi vaadata.

Nõrk tase ei saa olla suurimaks põhjuseks, miks inimesed oma perseid staadionite poole ei vea. Luksenburgi näide ei olnud kohatu, sest mind sa, Martin, küll ei veena, et LUXis on publikut üle 2x rohkem kui siin, kuna nende liiga tase on 2x tugevam
Nende selle hooaja publikurekord on üle 2000-meil pole viimased kaks hooaega nii palju inimesi korraga staadionile sattunud. Ei saa olla, et LUXi inimesed nii lollid on ja ei mõista oma liiga taset.Või on nad NII targad, et on mõistnud, et LUXi liigasse ei tasu Figot oodata ja nad on leppinud selle kurva tõsiasjaga. Ja keskmine eestlane on nii nõder,et kuni Beckhami ei näe niikaua kohale ei tule?

purjutaja
10.05.05, 13:14
Algselt postitas Martin

Äkki reklaamitakse vales kohas! Ma näiteks ei tea , mis asi see R2 on?

Oll
10.05.05, 13:27
Algselt postitas purjutaja

Algselt postitas Martin

R2 peaks olema \"Raadio 2\" :idee:
No R2st saan ma veel aru, aga Viker? Kas tõesti loodetakse tribüünidele saada täiendust penskaritest? Ma ei ütle, et Vikerraadio kehv oleks, aga olegm ausad, seda kuulavad ikka rohkem need, kes Toompeal pidevalt pensionite pärast piketeerimas käivad...

Jyrka
10.05.05, 14:03
Algselt postitas Oll

R2 peaks olema \"Raadio 2\" :idee:
No R2st saan ma veel aru, aga Viker? Kas tõesti loodetakse tribüünidele saada täiendust penskaritest? Ma ei ütle, et Vikerraadio kehv oleks, aga olegm ausad, seda kuulavad ikka rohkem need, kes Toompeal pidevalt pensionite pärast piketeerimas käivad...

Vikerraadio on Eesti kõige kuulatavam raadiojaam.
Vikerraadiot kuulas Emori andmeil talvekuudel (detsember - veebruar)
keskmiselt 387 000 inimest nädalas ja keskmiselt 286 000 inimest päevas.
Pooled eestlastest kuulasid Vikerraadiot vähemalt veerand tundi nädalas.
38% eestlastest kuulas programmi iga päev.
35% keskmisest päevasest raadiokuulamisajast kulus Vikerraadio kuulamisele,
ehk siis keskmiselt 1 tund ja 43 minutit eestlasest raadiokuulaja kohta.
Keskmisest tunduvalt enam kuulasid meid kõrgharidusega inimesed - 59% sihtrühmast.
Keskmisest rohkem oli Vikerraadiol kuulajaid Tallinnas ja Virumaal.

Martin
10.05.05, 14:08

Algselt postitas Martin
R2 = Raadio Kaks. Seda raadiot on kuulda üle kogu riigi. Kuigi R2 ehk siis Raadio kaks on end vist küll sidunud vaid koondisemängudega.

Jorgan
10.05.05, 14:10
Üks mõte on selline, et hulga mugavam oleks mänge vaadata, kui mängijatel oleks nimed särkide peal kirjas. Mina näiteks enamikku meistriliiga mängijaid nägupidi ei tunne ja kavades ka tavaliselt kirjas ei ole ( Floral vähemalt ), mis numbri all keegi parasjagu mängib.

vaikiv mees
10.05.05, 14:14
Algselt postitas Oll

No R2st saan ma veel aru, aga Viker? Kas tõesti loodetakse tribüünidele saada täiendust penskaritest?

Algselt postitas Martin

Raadio tagab Kultuuriteadete rubriigis/.../

see on vist tähenduslik lause, kult.teated peaks vist enam-vähem tasuta olema?
pealegi, nagu ülal mainitud, \"üsnagi\" kuulatav raadiojaam (kui muidugi teismelisi chikke sihtrühmaks ei sea)

Martin
10.05.05, 14:17
Algselt postitas Jorgan
Üks mõte on selline, et hulga mugavam oleks mänge vaadata, kui mängijatel oleks nimed särkide peal kirjas. Mina näiteks enamikku meistriliiga mängijaid nägupidi ei tunne ja kavades ka tavaliselt kirjas ei ole ( Floral vähemalt ), mis numbri all keegi parasjagu mängib.

Levadial, Tammekal (kuigi on ka muutusi), Merkuuril ja TVMKl peaks numbrid kogu aeg samad olema. Dünamo osas ei julge pead anda. Valga ja Flora muutuvad iga mäng. Viljandit ja Kuret lihtsalt ei tea. Narval olid vist ikka kah samad numbrid kogu aeg.

ilms
10.05.05, 14:20
rahvas tahab showd .. teravaid elamusi ja asju millest hiljem kodus rääkida oleks. Võtame kas või jalgpallipäeviku ja siis pühapäevaõhtused spordiuudised, kus eesti MV järjekordne voor kokku võetakse .. ma saan aru, et spordiuudised piirduvad 30 sekundilise ühemängulise ülevaatega, kus kiirelt vuristatakse 4-5 teravamat momenti ette, pall-pealelöök-värav .. ja järgmine.

Kuid jalgpallipäevik võiks eesti meistriiliga vooru mängule keskenduda pikemalt kui 30 sekundit. Vaataks mängu teravamad momendid, ohtlikumad pealelöögid, kaardid, mängijate omavahelised kokkupõrked (verbaalsed), tülid kohtunikega. Väravamomendid alates sellest kuidas nad tekkisid (praegu näeb seda üldjuhul kuidas mingi mees lööb palli lihtsalt võrku .. aga enne seda ju keegi eksis, keegi andis hea passi, kuskilt tuli läbimurre jne - seda ei näidata.)

Ja asi tuleb atraktiivseks teha, a\'la Flora poolel tegutses äärmiselt kindlalt keskkaitsja Alo Bärengrub - ja siis tuleb a\'la 40-60 sekundiline lõik sellest, kuidas keskkaitsja ründajatest üle on. Või FC Levadia ründaja Konstantin Vassiljev tegi platsil mis tahtis - ja videoklipp sellest, kuidas Vassiljev vastase kaitsjatele jalge vahelt ära teeb.

Rahvas istub vaatab - oh kurat äge. Ja ilusa ilma korral lähevad statale vasja trikke vaaatama

Amadeus
10.05.05, 14:41
Algselt postitas ilms

Kuid jalgpallipäevik võiks eesti meistriiliga vooru mängule keskenduda pikemalt kui 30 sekundit. Vaataks mängu teravamad momendid, ohtlikumad pealelöögid, kaardid, mängijate omavahelised kokkupõrked (verbaalsed), tülid kohtunikega. Väravamomendid alates sellest kuidas nad tekkisid (praegu näeb seda üldjuhul kuidas mingi mees lööb palli lihtsalt võrku .. aga enne seda ju keegi eksis, keegi andis hea passi, kuskilt tuli läbimurre jne - seda ei näidata.)

Tänapäeva tehnikaga võiks isegi ju stoppkaadri peale joonistada kuidas mingi huvitav kombinatsioon kulgeb. Ja siis veel kord üle näidata. Oleks endalgi õpetlik vaadata kuidas keegi vabaks mängida või tsoone tekitada ründajatele. Sel juhul peaks muidugi seletaja olema keegi kes ise ka asjast aru saab. Kindlasti mitte mõni ajakirjanik.
Või siis näiteks tõesti mõnda tehnilist nippi näidata aegluubis. Noortel oleks siis ka võimalik asju kodus hoovi peal proovida.

purjutaja
10.05.05, 14:43
Algselt postitas Jyrka

Keskmisest tunduvalt enam kuulasid meid kõrgharidusega inimesed - 59% sihtrühmast.

Uskuge jah neid Emori andmeid! Astuge sisse erinevatesse firmadesse ja vaadake , mis raadiojaamad mängivad! ma ei tunne ühtegi inimest kelle kodus mängiks Vikerraadio.
Suurel osal vanematel inimestel on Raado Elmar ja noorematel Sky Plus
Mulle meeldis kuidas jäähoki klubi Panter ennast eelmine aasta Sky raadios tutvustas
( ma teadsin jäähokist ainult nii palju ,et see on venelaste pärusmaa). Mis te arvate, kui palju tal vaataskond suurenes?
JK võiksid just ennast tutvustada populaarsetes raadiojaamades( vikerraadio see ei ole,)
, sinna juurde näiteks SMS-i mäng, mille auhindu jagataks mingi mängu vaheajal jne.

Oll
10.05.05, 14:45

Algselt postitas Jyrka

Uskuge jah neid Emori andmeid! Astuge sisse erinevatesse firmadesse ja vaadake , mis raadiojaamad mängivad! ma ei tunne ühtegi inimest kelle kodus mängiks Vikerraadio.
Suurel osal vanematel inimestel on Raado Elmar ja noorematel Sky Plus
Mulle meeldis kuidas jäähoki klubi Panter ennast eelmine aasta Sky raadios tutvustas
( ma teadsin jäähokist ainult nii palju ,et see on venelaste pärusmaa). Mis te arvate, kui palju tal vaataskond suurenes?
JK võiksid just ennast tutvustada populaarsetes raadiojaamades( vikerraadio see ei ole,)
, sinna juurde näiteks SMS-i mäng, mille auhindu jagataks mingi mängu vaheajal jne.

SMS mäng või midagi sellist oleks hea. Ükskõik mida, et laisk eestlane oma pöidla persest välja tõmbaks ja veic ka hallollust kõrvade vahel kasutaks...

asdf
14.05.05, 19:55
Kellel vähegi huvi ja viitsimist, soovitan lugeda seda: link (http://www.shelbournefc.ie/news.php?id=45)

Silver
14.05.05, 20:39
Algselt postitas asdf

Kellel vähegi huvi ja viitsimist, soovitan lugeda seda: link (http://www.shelbournefc.ie/news.php?id=45) Tõsiselt hea jutt. Soovitan lugeda. :)

LauraM
14.05.05, 23:59
Hmm. Mul tekkis kohe huvi minna mõnd Meistriliiga mängu vaatama seda teemat lugedes. :D

AGA...kust ma leian mängude toimumisajad? EJL kodulehelt näiteks ei leia...:(

LK

edit: Aitäh! :D

päkapikk
15.05.05, 01:56
Algselt postitas Oll

Algselt postitas Oll

Hakka või uskuma, et keskmine eestlane on tõesti pedekas:oih: Tihti ise nn.Eestikatel käid???Kas see kui palju inimesi on liigamänge vaatamas määrab ka meie rahvuse seksuaalse orientatsiooni??mida sina oled teinud selleka et publik staadionile tuleks??

Mine osta endale Statoili stardikomplekt, kui sa tõesti seda orientatsioonijuttu tõsiselt võtsid.
Mida olen mina teinud, et staadionil publikut oleks? No näiteks kasvõi eile plekkisin 250 eeku puhtalt bensu alla, et sõita Haapsalust Tallinna mänge vaatama. Ja nii umbes kaks korda kuus. Lisaks mulle leian alati ka ülejäänud autotäite ehk veel neli inimest. Kui võtta arvesse, et Meistriliiga mängudel käib ca 100 matsi, siis minu \"töö\" osakaal on umbes 5%:D Kui 8 aastat tagasi käisin Haapsalust esimesi koondise mänge vaatamas, siis pidin liikuma bussiga kuna lihtsalt olin ainuke huviline. Sellest ajast saadik on minuga mängudel käinud ca 40-50 erinevat inimest. Tulemus- alati enne koondise mänge on huvilisi vähemalt nii palju, et vaja läheb 2-3 autot.
Mida sina oled teinud selleks, et publik staadionile tuleks? Peale klähvimise foorumis, ma mõtlen.sorry,et vastust nii kaua ootama pidid.mida mina teinud olen,et rahvas staadionile tuleks???Peab tunnistama et eesti meistriliiga mängudel ma tõesti tihti ei käi ja teisigi pole sinna vedanud,kuid nii mõnegi tuttava olen vedanud koondise mängudele,ning siiamaani nad käivad seal.Statoili stardikas sobib sulle sama hästi või pareminigi kui mulle.rahast me rääkima ei hakka,sest igaüks maksab niipalju kui ta rahakott võimaldab.............ning sina ja sinu 250 krooni ei ole mingi näitaja.mis puutub klähvimisse,siis mina küsisin ja sina klähvisid.

Oll
15.05.05, 02:57

Algselt postitas Oll

Algselt postitas Oll

Mida sina oled teinud selleks, et publik staadionile tuleks? Peale klähvimise foorumis, ma mõtlen.sorry,et vastust nii kaua ootama pidid.mida mina teinud olen,et rahvas staadionile tuleks???Peab tunnistama et eesti meistriliiga mängudel ma tõesti tihti ei käi ja teisigi pole sinna vedanud,kuid nii mõnegi tuttava olen vedanud koondise mängudele,ning siiamaani nad käivad seal.Statoili stardikas sobib sulle sama hästi või pareminigi kui mulle.rahast me rääkima ei hakka,sest igaüks maksab niipalju kui ta rahakott võimaldab.............ning sina ja sinu 250 krooni ei ole mingi näitaja.mis puutub klähvimisse,siis mina küsisin ja sina klähvisid.

Summa tõin lihtsalt näiteks ja tegelt transpordi alla 4x-10x piletihinna panemine, peaks näitama, et võtan asja suht tõsiselt ja kirega. Sul ei tasu minu kallal õiendada, seda enam kui ise mänge ei vaata.
Kui sa oledki nii temeramentne, et ei suuda küsivaid lauseid ühe ? märgiga lõpetada, siis peaksid arvestama, et teised võtavad sinu juttu kui klähvimist.
Mõistad????????????????????

päkapikk
15.05.05, 12:03
Algselt postitas Oll

Algselt postitas Oll

Algselt postitas Oll

Summa tõin lihtsalt näiteks ja tegelt transpordi alla 4x-10x piletihinna panemine, peaks näitama, et võtan asja suht tõsiselt ja kirega. Sul ei tasu minu kallal õiendada, seda enam kui ise mänge ei vaata.
Kui sa oledki nii temeramentne, et ei suuda küsivaid lauseid ühe ? märgiga lõpetada, siis peaksid arvestama, et teised võtavad sinu juttu kui klähvimist.
Mõistad????????????????????Vabandust,sest tõesti ei teadnud et ?märkide arv eristab küsimist klähvimisest.:oih:

fitti
15.05.05, 13:22
oll ära ole koguaeg nii kuri
tartus on ilus ilm ja wifi japuha

Oll
15.05.05, 15:32
Algselt postitas fittibaldi

oll ära ole koguaeg nii kuri
tartus on ilus ilm ja wifi japuha

No eks üritan mitte olla, lihtsalt ei meeldi kui peale lennatakse mingi mõttetu teemaga.
:õlu:

estone
15.05.05, 17:47
Miks \"suurriikide\" madalamates liigades isegi rohkem fänne mängudel käib kui Eestis kokku?

Vastus: Eestis pole jalgpallikultuuri...Inimesed tahavad näha tulemusi, pääseda UEFA liigadesse,tasavägisem liiga,rohkem klubisi.Mitte 10 vaid näit 16.

fizth
16.05.05, 09:37
4-liiga lääne piirkonna fc flora kodu myngul käib keskmiselt iga kodumyng 40pealtvaatajat..........kuigi staadion on yhel pool linna kuskil metsas....max on olnud 100 inimest

Oll
16.05.05, 13:43
Algselt postitas fizth

4-liiga lääne piirkonna fc flora kodu myngul käib keskmiselt iga kodumyng 40pealtvaatajat..........kuigi staadion on yhel pool linna kuskil metsas....max on olnud 100 inimest

3. liiga lääne pk FC Haapsalu mängudel käib keskmiselt 80-120 pealtvaatajat. Põhjus vist ikka selles, et Haapsalu rivistuses on eranditult Haapsalust pärit mehed ja käiakse sõbrade, poegade, pojapoegade, tuttavate jne mängu vaatamas.

dreyd
16.05.05, 15:04
panen siia ritta ka V. liigas mängiva Püsivuse rahvaarvu, kodus on see keskmiselt ametlikes mängudes ca 100 nägu. Kolkapatriotism on siinkohal põhimõisteks, läheb ka mulle isiklikult korda.

ROOTSI KUNN
17.05.05, 10:31
Eile oli Soome Nelose pealt järjekordne 4-4-2 Jalgpallisaade,kus osavõtjad lahkasid just seda küsimust ,et kas kodumeeskond peab koosnema eranditult omadest ,kohalikest kasvandikest ja kuidas see mõjub fänlusele . Üldiselt jõuti järeldusele ,et Soomes ei jõuaks ükski klubi ainult omadest koosneva meeskonnaga Meistrisarja. Sama kehtib minu meelest ka Eesti kohta. Tegelikult sõltub publiku arv ikka paljuski klubi edukast või mitteedukast mängust Nii arvasid soomlased. Piisab ,kui klubis mängib pool või isegi veel vähem ,kohalike mängijaid.Muidugi peab klubi olema täiesti iseseisev ja oma noortetööga. Minu meelest on põdrad need probleemid juba üsna edukalt lahendanud. Kui viimase vooru pealtvaatajate keskmist vaadata siis tuleb julgelt üle kahe tuhande inimese. Ja muidugi on mängude tulemused ka üsn tasavägised.
Võib ju küsida ,et miks Narvas siis nii vähe patriotismi on näha? Aga ,kui tõele näkku vaadata siis tammub Trans juba aastaid oma neljandal kohal,ja ning ka muus osas pole seal esialgu mingit edasiminekut märgata.

Jaak
17.05.05, 10:58
Jalgpalli vaatamine on inimesele (kes pole paadunud vutifänn) üks paljudest vaba aja veetmise võimalustest. Rääkides Talinnast, siis meil on ikka selle pisku elanikearvu kohta hullumeelselt palju erinevaid võimalusi kuidas nädalavahetustel oma vabaaega veeta.
Seega vutimäng konkureerib publikuvõitmise turul võrdsetes tingimustes kõigi teiste võimalustega.See aga tähendab, selleks et inimene otsustaks tulla vutti vaatama peab talle kõigepealt info kuskilt kätte jääma, et mäng toimub. Just nimelt kätte jääma, mitte et seda peaks mõnelt konkreetselt webilehelt otsima.Teisisõnu - puudub vajalik reklaam ja mis seal salata - puudub ka igasugune mängueelne meediahuvi, mis tõstaks tõenäosust, et keegi mitte vutifänn mängude toimumise omale mällu salvestaks ja kohale tuleks. Kui mullu tegi päevaleht vähemalt eelvaateid, siis nüüd pole neidki.
Teiseks, tahame või ei taha - tingimused...kui ikka hooaja algul tulb 2 kuud mängu vaadata lumevalli otsas seistes lageda taeva all, siis ei tule tavaline inimene ka siis staadioni servale aega veetma, kui peale makstaks.
Ja ma ei süüdista selles kedagi - igati loogiline valik. Milleks külmetada kusagil lumevallil kõlkudes tuule iilide käes, kui saad soojas mugavas kinos mõnd filmi vaadata või kossu, võrgu mängu ilusas spordihoone vaadates tribüünil mängule kaasa elada,sõpradega juttu puhuda ja õlut libistada.
Jalkaliidu seisukoht, et publik peab ise tee staadionile leidma võib ju globaalses plaanis õige idee olla, aga kui keegi neile seda teeotsa kätte ei näita ei juhtu seda mitte. Ei täna, ei homme ega ka mitte kümne aasta pärast.
Ja mina saan rahus liigamängudel tribüünil laiutada ning konstanteerida fakti, et kevadisel ajal on Alecoq või kadriorg väga hea koht,kus päikest ligi lasta.

pastor
17.05.05, 12:20
ise käiks meeleldi meistriliigavutti vaatamas, kui oleks võimalust...Hetkel veel pärnus meistriliiga satsi pole...niipalju kui Viljandi Tulevik siin käis, käisin ka nende mänge vaatamas ja vedasin kapaar sõpra kaasa, kesnüüd tahavad pidevalt jalkat vaatamas käia:P
Hetkel lepin siis esiliiga mängude jälgimisega:)

etsajo
17.05.05, 13:15
Algselt postitas Jorgan

Ma olen ka sama meelt, et igal mängijal olgu nimi seljapeal;) Kuigi ega see rämedaid masse staadioni äärde vist ei tooks ma kardan:D

uvv
17.05.05, 15:39
Algselt postitas Jaak

Jalkaliidu seisukoht, et publik peab ise tee staadionile leidma võib ju globaalses plaanis õige idee olla, aga kui keegi neile seda teeotsa kätte ei näita ei juhtu seda mitte. Ei täna, ei homme ega ka mitte kümne aasta pärast.

Kas selline seisukoht on tõesti olemas? Või on see asjade kujunenud seis?
Kui tõesti nii, siis on jalkaliidu turunduspoliitika platvorm küll uskumatult naiivne.
Meil on nii hea toode, et kõik tahavad seda varsti.
:lahe:
see lõhnab küll leninlik-marxistliku õpetuse realiseerimise järele!
sest ega siis nende meeste, eriti tolle tagumise, ideedel küll midagi häda ei olnud.
ainult, et ideedena, realiseerumisele ei olnud nad isegi mitte lähedal, oleme ausad.
Jääb loota, et see kõik toimub fifa ja uefa egiidi all, sest lõpeb see nagunii freskoga! ja kui nii läheb, siis peab ju kusagilt tulema papp meie surnd vutielu elustamiseks.

sosku
17.05.05, 15:46
Algselt postitas etsajo
Ma olen ka sama meelt, et igal mängijal olgu nimi seljapeal

Nimede särgi peale panemine eeldab seda, et igal aastal ostetaks uus komplekt särke. Sest mängijad tulevad ja lähevad. Varustus maksab aga päris kenakese kopika, mis meie klubide piskusid eelarveid arvestades, neile selgelt üle jõu käib. Näiteks Tulevik mängib seetõttu juba neljandat aastat järjest samas vormis.

muhv33
17.05.05, 16:18
Algselt postitas sosku

Algselt postitas etsajo
Ma olen ka sama meelt, et igal mängijal olgu nimi seljapeal

Näiteks Tulevik mängib seetõttu juba neljandat aastat järjest samas vormis.

Oled selles ikka kindel...?

bomb
18.05.05, 11:13
Kurb on vaadata ,et vähe publikut käib Narvas vaatamas. Linn kus suuruse kohta peaks olema üle tuhande pealtvaataja ( hokis vaatas 2005) samuti vene elanikkonna seas peaks olema jalgpall populaarne et teda vaadata aga narvas käib vaevalt sada inimest ja usun see on ka üks ja see sama seltskond nagu mujal eestiski. Võib olla igavese neljanda staatus mõjutab publikut ei tea aga on kindel, et Narvas peaks loogiliselt üle 500 inimese vaatama mängu või tuhat. Ega keegi ei tea kuidas piirilinnas olid varem publikuga lood.

caecar
18.05.05, 13:59
Algselt postitas bomb

Kurb on vaadata ,et vähe publikut käib Narvas vaatamas. Linn kus suuruse kohta peaks olema üle tuhande pealtvaataja ( hokis vaatas 2005) samuti vene elanikkonna seas peaks olema jalgpall populaarne et teda vaadata aga narvas käib vaevalt sada inimest ja usun see on ka üks ja see sama seltskond nagu mujal eestiski. Võib olla igavese neljanda staatus mõjutab publikut ei tea aga on kindel, et Narvas peaks loogiliselt üle 500 inimese vaatama mängu või tuhat. Ega keegi ei tea kuidas piirilinnas olid varem publikuga lood.

mjah...kunagi oli narva hull lõvikoobas, kust võidupunkte oli raske noppida isegi levadial, tvmk-l ja floral. samas võis põhjus ka selles olla, et äkki oli trans tugevam tol ajal. minu arvamus on, et ega nt gruznov ple küll samal tasemel mis u 3 aastat tagasi.

muidugi kahju, et narvas on publikuhuvi vähenenud.

orbitaaljaam
20.05.05, 14:57
äh möh. 4 aastat sama särgiga? krt need peavad kyll kõvast materjalist olema siis:P
või neid ei pesta vahepeal?
ja publikut on ka vähe ilmselt seetõttu, et reklaami netu, kasvõi etv võiks teada anda, mis mängud tulemas on.

Martin
20.05.05, 15:15
Algselt postitas orbitaaljaam
äh möh. 4 aastat sama särgiga? krt need peavad kyll kõvast materjalist olema siis:P
või neid ei pesta vahepeal? ja publikut on ka vähe ilmselt seetõttu, et reklaami netu, kasvõi etv võiks teada anda, mis mängud tulemas on.

Kui neid särke pole neli aastat pestud, siis on publiku vähesuse põhjus selge kah.

uvv
23.05.05, 10:09
kes kurat ütles, et tädi ei külmeta enam pileteid müües? aa, et ei külmeta sellepärast, et õues on soe? või sellepärast, et ei olegi tädi vaid meeldiva olemisega Maaren?
esimene sellel aastal vaadatud liigamäng kinnitas sama. Null reklaami. Null teenindus.

Jorgan
23.05.05, 12:58
Algselt postitas sosku
Nimede särgi peale panemine eeldab seda, et igal aastal ostetaks uus komplekt särke. Sest mängijad tulevad ja lähevad. Varustus maksab aga päris kenakese kopika, mis meie klubide piskusid eelarveid arvestades, neile selgelt üle jõu käib. Näiteks Tulevik mängib seetõttu juba neljandat aastat järjest samas vormis.

Miks peaks iga aasta uue komplekti särke ostma?
Need mängijad, kes klubisse edasi jäävad võivad ju järgmine aasta sama numbri all mängida. Ainult nendele tüüpidele, kes juurde tulevad peaks laskma särgile nime peale trükkida. Sel aastal kui särke ostetakse, tuleks lihtsalt suurem kogus tellida.

uvv
23.05.05, 18:00
Kohtusin eile staadionil ühe Hiinast pärit kutiga. On suur jalkafänn. Imestas mitu korda, et miks ei ole üldse reklaame. Ühe leidis, peale pikka otsimist.
Kes ja kus nägi viimast FLORA ja LEVADIA vahelise mängu reklaami?
Miks hoitakse \"salajas\" mängud, mis oleksid potentsiaalselt suure publikuhuviga?

shepard
23.05.05, 18:12
Algselt postitas uvv

Mina nägin. Eesti Päevalehes oli vist. Vikerraadiost ütles ka mitu korda.

RD
23.05.05, 19:15
tartus publikut jagub ikka, vähemalt tammekal... ja kui ilm on ilus siis ka merkuuril..
teiste linnade inimseste valikust kodus passida või kuskil ringi hängida selle asemel, et mängu vaadata (isegi kui tase on nõrk), ma aru ei saa. Tartus on spordi vaatamine üldiselt populaarne, kui on valida kas minna kaubamaja ette hängima, kodus passida või minna mängu (mille pilet maksab piisavalt vähe) vaatama, valib suur osa ikkagi mängu...
üldiselt on see staadionil käimine aga harjumuse asi.. nii et kui teha mingi aeg reklaami ja pakkuda mänge tasuta, teha mingeid kogupereüritusi, siis hakkavad inimsed ka hiljem staadionil käima. Muidugi peaksid ka treenerid käskima oma poistel oma klubi mänge vaatamas käia (eriti et enamasti saavad klubi liimed tasuta sisse)
palju annab ära teha, vaja on aga EJLi ja kohalike omavalitsuste tuge.. ja ilusat ilma

uvv
25.05.05, 12:23
Algselt postitas shepard

Algselt postitas uvv

Mina nägin. Eesti Päevalehes oli vist. Vikerraadiost ütles ka mitu korda.

no siis muidugi!
ma loodan, et Sa mõistad ka ise, et see ongi nadi. üks kast päevalehes ja vikerraadio reklaamiminutites. tahaks näha teenust, mida nii õnnestub turundada.

caecar
25.05.05, 13:48
Algselt postitas uvv

Kohtusin eile staadionil ühe Hiinast pärit kutiga. On suur jalkafänn. Imestas mitu korda, et miks ei ole üldse reklaame. Ühe leidis, peale pikka otsimist.
Miks hoitakse \"salajas\" mängud, mis oleksid potentsiaalselt suure publikuhuviga?

krt mida te virisete et reklaame ple. kui oled jalkafänn siis võta soccernet lahti ( http://www.soccernet.ee/mangud.php?menID=1&id=EST2005 ). sealt saad voorude kaupa kõik teada, kus ja millal mängud on.

fakk kas on vaja sulle helistada et kle mäng on tule, siis staadionil pakkuda tasuta õlut ning pärast veel piletite ostnute vahel veel mingi loos v?

kui oled spordifänn, siis hoia ise ennast kursis ja ära virise.

INCE
25.05.05, 16:24
Algselt postitas Jorgan

Algselt postitas sosku

Need mängijad, kes klubisse edasi jäävad võivad ju järgmine aasta sama numbri all mängida. Ainult nendele tüüpidele, kes juurde tulevad peaks laskma särgile nime peale trükkida. Sel aastal kui särke ostetakse, tuleks lihtsalt suurem kogus tellida.

no ma tahaks väga näha milline see meeskond välja näeb, kus üks mees (kes on klubi \"raudvara\" ja viimased 10 aastat sama numbriga:)) mängib luitunud ja kergelt narmendavas vormis, teine aga on just oma esimeseks liigamänguks tuliuue vormi kätte saanud - nagu mardisandid.:D
Mõtle ka natuke enne kui sellist jama ajama hakkad. Esiteks on mängijad erinevat kasvu (st. särgid erineva suurusega) ja teiseks, tänapäeval muutub särgi tegumood peaaegu et kõigil tootjatel iga aasta ja vaevalt, et mõni klubi endale nö igaks juhuks lattu vorme ostab.

Mõm17
25.05.05, 19:32
Algselt postitas caecar

Algselt postitas uvv

krt mida te virisete et reklaame ple. kui oled jalkafänn siis võta soccernet lahti ( http://www.soccernet.ee/mangud.php?menID=1&id=EST2005 ). sealt saad voorude kaupa kõik teada, kus ja millal mängud on.

fakk kas on vaja sulle helistada et kle mäng on tule, siis staadionil pakkuda tasuta õlut ning pärast veel piletite ostnute vahel veel mingi loos v?

Ma kaldun pigem arvama et tegu pole mitte jalkafännide staadionitele meelitamise probleemiga, kes käivad seal nii-kui-nii, vaid pigem on probleemiks just jalka-kaugete inimeste staadionitele meelitamine, ning nendest uute fännide vormimine. Ning see reklaam olekski rohkem nagu nendele suunatud.:õnnelik:

Jorgan
25.05.05, 22:28
Algselt postitas INCE

Algselt postitas Jorgan

Algselt postitas sosku

no ma tahaks väga näha milline see meeskond välja näeb, kus üks mees (kes on klubi \"raudvara\" ja viimased 10 aastat sama numbriga:)) mängib luitunud ja kergelt narmendavas vormis, teine aga on just oma esimeseks liigamänguks tuliuue vormi kätte saanud - nagu mardisandid.:D
Mõtle ka natuke enne kui sellist jama ajama hakkad. Esiteks on mängijad erinevat kasvu (st. särgid erineva suurusega) ja teiseks, tänapäeval muutub särgi tegumood peaaegu et kõigil tootjatel iga aasta ja vaevalt, et mõni klubi endale nö igaks juhuks lattu vorme ostab.

Anna andeks, aga ma ei viitsi eriti mõelda, nii et ma lükkan lihtsalt kirja mis pähe tuleb, aga sa ei pea lugema kui ei taha.
1. Kui Floral on algkooseisus tavaliselt numbrid 1..11, kas see tähendab siis, et kui vahetusmehed teiste särkidega platsile tulevad siis näeb meeskond välja nagu mardisandid?
2. Kui mehed on erinevat kasvu, kas siis jällegi on nendel meeskondadel, kellel on algkooseisus numbrid 1..11, kõiki neid nende numbritega särke erinevas suuruses? Ehk siis ka mõttetult palju.
3. Kas sa sellega \"tänapäeval muutub särgi tegumood peaaegu et kõigil tootjatel iga aasta\" mõtled seda, et iga klubi ostab iga aasta uued vormid? Kui, siis võib sinna ka vabalt ju nimed peale panna, kuna kogu probleem seisneski selles, et kui hooaegade vahel mehed vahetuvad, et siis oleks liiga kallis iga hooaeg uusi särke osta.

Jeti88
25.05.05, 22:42
Algselt postitas Jorgan

Algselt postitas INCE

Algselt postitas Jorgan

Algselt postitas sosku

Anna andeks, aga ma ei viitsi eriti mõelda, nii et ma lükkan lihtsalt kirja mis pähe tuleb, aga sa ei pea lugema kui ei taha.
1. Kui Floral on algkooseisus tavaliselt numbrid 1..11, kas see tähendab siis, et kui vahetusmehed teiste särkidega platsile tulevad siis näeb meeskond välja nagu mardisandid?
2. Kui mehed on erinevat kasvu, kas siis jällegi on nendel meeskondadel, kellel on algkooseisus numbrid 1..11, kõiki neid nende numbritega särke erinevas suuruses? Ehk siis ka mõttetult palju.
3. Kas sa sellega \"tänapäeval muutub särgi tegumood peaaegu et kõigil tootjatel iga aasta\" mõtled seda, et iga klubi ostab iga aasta uued vormid? Kui, siis võib sinna ka vabalt ju nimed peale panna, kuna kogu probleem seisneski selles, et kui hooaegade vahel mehed vahetuvad, et siis oleks liiga kallis iga hooaeg uusi särke osta.

Flora on võib olla natuke halb näide , sest flora kuulub nende üksikute klubide hulka eestis, kes igal aastal uue vormikomplekti soetab, vana läheb tavaliselt duublitele.
See on kah üks jama flora süsteemi klubide juures et algkoosseis on numbrites 1-11
vv on 1, kaitsjad 2-5 jne. Sellise süsteemi juures ei saagi tekkida nö. \"oma numbreid\".
Üldjuhul on ka nii et ühte numbrit mitut suurust ei ole(ma arvan vähemalt) Ma saan aru et välisliigades antakse igaks mänguks uus särk jne. Aga eestis vaevalt neid nii palju tellitakse kui siis ainult levadias ja floras, teised küll seda endale lubada ei saa aga arvan et nemadki nii ei tee.
Üks asi tuli veel meelde: ca 3 aastat tagasi olid flora meestel nimed selja peal, võib olla on seda ees pool keegi mainind ka, ei jõudnud kõiki postitusi üle lugeda.

uvv
26.05.05, 10:06
Algselt postitas caecar

Algselt postitas uvv

lahe mees.
saad Sa aru millest jutt käib?
ma tean tegelikult ise ka: ei saa.
:lahe:

jansa
27.05.05, 11:33
... et imestame miks publikut vähe...oleks rohkem (ütleme kord nädalas miinimumina) selliseid artikleid ja meediakära nagu tänase SL Õhtulehe tagakaanel oleks statkal ka kordades rohkem publikut;)

Grinch
27.05.05, 21:15
Algselt postitas jansa

... et imestame miks publikut vähe...oleks rohkem (ütleme kord nädalas miinimumina) selliseid artikleid ja meediakära nagu tänase SL Õhtulehe tagakaanel oleks statkal ka kordades rohkem publikut;)

Ise kahjuks sellele mängule ei jõudnud, mistõttu on raske seisukohta võtta. Usun, et tegemist oli siiski mängusituatsiooniga ja tahtmatu löögiga... Sellest hoolimata arvan, et viisakas oleks vähemalt vabandada... :myts7:

Levadia nõuab Floralasele Sander Postile karistust >> (http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=175062)

martin007
28.05.05, 17:21
JK TERVIS PÄRNU – JK MERKUUR-JUUNIOR TARTU

* Mäng jäi ära, kuna Pärnu Raeküla staadion oli mänguks ette valmistamata (väljak niitmata ja joonimata). Staadionil viibis personalist vaid purjus staadioni direktor.

:õlu: :õlu: :õlu: :reiv:

Oll
28.05.05, 19:26
Algselt postitas martin007

JK TERVIS PÄRNU – JK MERKUUR-JUUNIOR TARTU

* Mäng jäi ära, kuna Pärnu Raeküla staadion oli mänguks ette valmistamata (väljak niitmata ja joonimata). Staadionil viibis personalist vaid purjus staadioni direktor.

:õlu: :õlu: :õlu: :reiv:

Veneaega meenutab selline teema.

gamer
28.05.05, 23:18
Super tõesti, pidin pallipoiss olema, aga jah, staadioni personalist oli ikka vägagi suures joobes. Jooned olid mõnes kohas väga kõverad.

raido
29.05.05, 14:37
See näitab pärnakate suhtumist Tervisesse kui \'Pärnu\' klubisse.

ROOTSI KUNN
30.05.05, 12:34
Äsja lõppenud korvpalli finaalseeria näitas selgelt ,millega peab rahvast saali või staadionile meelitama. Eestlane on juba kord pisut aeglase süütega aga lõpyks käivitub temagi. Kui terve hooaja jooksul oli Tallinnas toimunud mängudel sama palju publikut nagu jalgpalliski siis finaalseeria viimasteks mängudeks tuli kohale kõvasti rohkem. 5000 on siiski selgelt üle paisutatud,sest Suurhallis ongi tribüünidel vaid 5 tonni istekohti. Ja kui ühe kohalkäinu sõnade kohaselt olid üle kolmandiku vabu kohti siis võib arvutada ja 3500 oleks reaalne. Üldiselt on selline publiku arvuga manipuleerimine omane enam vähem kõigile aladele. Talvel olin oma silmaga veendujaks ,kuidas Otepääl rahvast kokku loeti ;) ,ikka korrutati lõpuks kahega.
Aga tegelikult ei tahtnud ma sellest rääkida. Teemaks on ikkagi ,kuidas publikut ligi tõmmata. Huvitav 1 Kui finaalseeria oleks olnud kümne võiduni ja sama tasavägine ,kas siis oleks huvi jätkunud.:) Vaevalt küll ,arvan ma. Isegi esimesed mängud läksid võrdlemisi lahjalt ja suht vähese rahvaarvuga,seda muidugi Tallinnas.
Rahvast peibutavad pinge,reklaami teeb telepilt . Mängutase ,kui selline ei ole viimases etapis enam absoluutselt määrav. Muidugi on väga tähtis ka Tallinna ja antud juhul siis Tartu vastasseis. Ehitusriist on ju tegelikult samasugune fännideta ja identiteedita klubi nagu Fanera( Fanera on tegelikult rohkem klubi ,kui ETR). Tõsiselt võetavast fänniklubist ei saa rääkida ,kui järgmisel hooajal esinetakse jälle uue nime all .
Lihtsalt asi on selles ,et kuna tartlastel on tõesti juba traditsioonidega ja korralik toetajaskond siis ainuüksi see sunnib tallinlasi mingil määral organiseeruma ja piisab karjast pubekatest ,T-särkidest ja ongi fännklubi olemas. Tallinnas on tegelikult kogy aeg nii olnud ,et see klubi ,kes siin parajasti tugevam on siis selle ümber korvpallipublik ka koondub. Väikese erandina võib välja tuua ilmselt Kalevi.
Ühesõnaga :rohkem tasavägiseid mänge ,rohkem tugevaid ja iseseisvaid klubisid erinevates Eesti linnades. Rohkem korralikke staadione ,kus ka pealtvaatajatele on mõeldud ja küll siis ka jalgpallil rahvast käima hakkab. Muidugi ei tohi ka TV- ülekandeid ära unustada. Kui esimese Vabariigi ajal oli jalgpalliga kõik korras siis nõukogude aeg hävitati jalgpall ,kui ka oskus seda vaadata ja hinnata. Korvpall sellise hävingu osaliseks ei saanud ja nautis sel ajal priviligeeritud spordiala seisust.
Sel hooajal on tegelikult üle hulga aja jälle märgata ,et rahvast käib mängudel rohkem ,kui eelmistel aastatel.
Õppida ja teha on aga palju. Play offe meil vaja pole aga üht -teist võiks küll kossu promost malli võtta Loodame ,et EJL-l jätkub aega ja tahtmist sellega tegeleda.
P.S. Et mitte hakata mõnega siin vaidlema publiku arvu üle siis - ametlikud andmed on
sellised ,et korvpallivaatamine ilma ühe otsatribüünita(mida ei olnud )mahtab maksimaalselt 4500 istekohta.Ja kui arvestada ,et ka teine ots oli tühi ning rõdudel oli ruumi siis enam vähem 3500 tulebki välja. Andmed pärinevad Suurhalli kodulehelt.

Martin
30.05.05, 13:15
5000 on siiski selgelt üle paisutatud,sest Suurhallis ongi tribüünidel vaid 5 tonni istekohti.
P.S. Et mitte hakata mõnega siin vaidlema publiku arvu üle siis - ametlikud andmed on sellised ,et korvpallivaatamine ilma ühe otsatribüünita(mida ei olnud )mahtab maksimaalselt 4500 istekohta.Ja kui arvestada ,et ka teine ots oli tühi ning rõdudel oli ruumi siis enam vähem 3500 tulebki välja. Andmed pärinevad Suurhalli kodulehelt.

Siin on mingi ebatäpsus. Suurhallis on korvpalli ajal täislaksu puhul 6200 istekohta (lisaks seisukohad, mis võivad samuti olla). Vaatasin ka Suurhalli kodukale, kuid ma ei leinud sealt kohta, kus oleks kirjas kui palju otsatribüün mahutab. Ehk oskad suunata?

Ülejäänud jutu kohta pole midagi öelda, kümneid kordi öeldud asjad.

Martin
30.05.05, 13:24
Numbrid räägivad ise. Kuigi suvi on muidugi veel tulemas ja ehk tänu sellele peaks numbrid tõusma (pluss see Levadia lastekampaania ehk üks mäng). Praegu on aga olukord selline. Ainukesed tõusjad on eelmise aasta esiliiga meeskonnad, mis on ka normaalne.

Tänavu
JK Tammeka Tartu: 423 pealtvaatajat
FC Levadia Tallinn: 159 pealtvaatajat
JK Trans Narva: 154 pealtvaatajat
FC TVMK Tallinn: 133 pealtvaatajat
JK Merkuur Tartu: 130 pealtvaatajat
FC Flora Tallinn: 113 pealtvaatajat
FC Kuressaare: 72 pealtvaatajat
JK Dünamo Tallinn: 72 pealtvaatajat
JK Tulevik Viljandi: 58 pealtvaatajat
FC Valga: 42 pealtvaatajat

Eelmisel aastal
JK Merkuur Tartu: 408 pealtvaatajat
FC Levadia Tallinn: 287 pealtvaatajat
FC Flora Tallinn: 204 pealtvaatajat
JK Tammeka Tartu: 180 pealtvaatajat
FC TVMK Tallinn: 135 pealtvaatajat
JK Trans Narva: 132 pealtvaatajat
JK Tulevik Viljandi: 97 pealtvaatajat
FC Lootus Alutaguse: 74 pealtvaatajat
FC Valga: 56 pealtvaatajat
JK Dünamo Tallinn: 36 pealtvaatajat
FC Kuressaare: 34 pealtvaatajat

Muutus
JK Tammeka Tartu: +243 pealtvaatajat
FC Kuressaare: +38 pealtvaatajat
JK Dünamo Tallinn: +36 pealtvaatajat
FC TVMK Tallinn: -2 pealtvaatajat
FC Valga: -14 pealtvaatajat
JK Trans Narva: -19 pealtvaatajat
JK Tulevik Viljandi: -39 pealtvaatajat
FC Flora Tallinn: -91 pealtvaatajat
FC Levadia Tallinn: -128 pealtvaatajat
JK Merkuur Tartu: -278 pealtvaatajat

peapall
30.05.05, 15:16

Äsja lõppenud korvpalli finaalseeria näitas selgelt ,millega peab rahvast saali või staadionile meelitama. Eestlane on juba kord pisut aeglase süütega aga lõpyks käivitub temagi. Kui terve hooaja jooksul oli Tallinnas toimunud mängudel sama palju publikut nagu jalgpalliski siis finaalseeria viimasteks mängudeks tuli kohale kõvasti rohkem. 5000 on siiski selgelt üle paisutatud,sest Suurhallis ongi tribüünidel vaid 5 tonni istekohti. Ja kui ühe kohalkäinu sõnade kohaselt olid üle kolmandiku vabu kohti siis võib arvutada ja 3500 oleks reaalne. Üldiselt on selline publiku arvuga manipuleerimine omane enam vähem kõigile aladele. Talvel olin oma silmaga veendujaks ,kuidas Otepääl rahvast kokku loeti ;) ,ikka korrutati lõpuks kahega.
Aga tegelikult ei tahtnud ma sellest rääkida. Teemaks on ikkagi ,kuidas publikut ligi tõmmata. Huvitav 1 Kui finaalseeria oleks olnud kümne võiduni ja sama tasavägine ,kas siis oleks huvi jätkunud.:) Vaevalt küll ,arvan ma. Isegi esimesed mängud läksid võrdlemisi lahjalt ja suht vähese rahvaarvuga,seda muidugi Tallinnas.
Rahvast peibutavad pinge,reklaami teeb telepilt . Mängutase ,kui selline ei ole viimases etapis enam absoluutselt määrav. Muidugi on väga tähtis ka Tallinna ja antud juhul siis Tartu vastasseis. Ehitusriist on ju tegelikult samasugune fännideta ja identiteedita klubi nagu Fanera( Fanera on tegelikult rohkem klubi ,kui ETR). Tõsiselt võetavast fänniklubist ei saa rääkida ,kui järgmisel hooajal esinetakse jälle uue nime all .
Lihtsalt asi on selles ,et kuna tartlastel on tõesti juba traditsioonidega ja korralik toetajaskond siis ainuüksi see sunnib tallinlasi mingil määral organiseeruma ja piisab karjast pubekatest ,T-särkidest ja ongi fännklubi olemas. Tallinnas on tegelikult kogy aeg nii olnud ,et see klubi ,kes siin parajasti tugevam on siis selle ümber korvpallipublik ka koondub. Väikese erandina võib välja tuua ilmselt Kalevi.
Ühesõnaga :rohkem tasavägiseid mänge ,rohkem tugevaid ja iseseisvaid klubisid erinevates Eesti linnades. Rohkem korralikke staadione ,kus ka pealtvaatajatele on mõeldud ja küll siis ka jalgpallil rahvast käima hakkab. Muidugi ei tohi ka TV- ülekandeid ära unustada. Kui esimese Vabariigi ajal oli jalgpalliga kõik korras siis nõukogude aeg hävitati jalgpall ,kui ka oskus seda vaadata ja hinnata. Korvpall sellise hävingu osaliseks ei saanud ja nautis sel ajal priviligeeritud spordiala seisust.
Sel hooajal on tegelikult üle hulga aja jälle märgata ,et rahvast käib mängudel rohkem ,kui eelmistel aastatel.
Õppida ja teha on aga palju. Play offe meil vaja pole aga üht -teist võiks küll kossu promost malli võtta Loodame ,et EJL-l jätkub aega ja tahtmist sellega tegeleda.
P.S. Et mitte hakata mõnega siin vaidlema publiku arvu üle siis - ametlikud andmed on
sellised ,et korvpallivaatamine ilma ühe otsatribüünita(mida ei olnud )mahtab maksimaalselt 4500 istekohta.Ja kui arvestada ,et ka teine ots oli tühi ning rõdudel oli ruumi siis enam vähem 3500 tulebki välja. Andmed pärinevad Suurhalli kodulehelt.

Ei leia eriti seost teemaga \"Miks publikut ei ole...\", aga lihtsalt minu arvamus, et 3000 ja 3300 pealtvaatajat esimeste finaalmängude ajal Tallinnas ei ole \"eriti lahja\" ja eile kohalkäinuna oli vabu kohti äkki 1/6 max. Poleks teleülekandeid olnud, oleks olnud ka rahvast rohkem ning paljudes Eestimaa kodudes need mängud nägemata.
Jalgpalli publikuarvu suurendamiseks tuleks nenede alade juhatused ära vahetada tõenäoliselt, sest suhted ja suhtlemisoskus pressiga, publikuga ning eelkõige sponsoritega on minu arust tänu eeskätt Pohlaku \"tublidusele\" ikka alla igasugust arvestust. Ütlevad ka mõned jalgpallitegelased ise, et sellel mehel oleks praegu õige aeg tagasi tõmmata, suur töö on tehtud, süsteem on loodud ja eeldused eestikeelse jalgpalli arenguks täismahus olemas.
Uh tegelt võiks kirjutada siia pikalt kuidas õppust võtta ja millest minu arvates alustada tundes mõlemate alade tausta ja taustajõude, aga kuna siit tuleb pidevalt negatiivseid emotsioone siis ei taha praegu.

Jyrka
30.05.05, 16:06
Algselt postitas peapall

3000 ja 3300 pealtvaatajat esimeste finaalmängude ajal Tallinnas ei ole \"eriti lahja\" ja eile kohalkäinuna oli vabu kohti äkki 1/6 max.

Ei olnud ju 3000 ja 3300. Tuleb kahega jagada ju, sest korvpallurid on sellised pätid, ja kuna jalgpall on tegelikult parem ja huvitavam.

ROOTSI KUNN
30.05.05, 18:52
Algselt postitas Jyrka

Algselt postitas peapall

3000 ja 3300 pealtvaatajat esimeste finaalmängude ajal Tallinnas ei ole \"eriti lahja\" ja eile kohalkäinuna oli vabu kohti äkki 1/6 max.

Ei olnud ju 3000 ja 3300. Tuleb kahega jagada ju, sest korvpallurid on sellised pätid, ja kuna jalgpall on tegelikult parem ja huvitavam.
Ma arutlen täiesti ilma irooniata ja asju reaalselt hinnates. EKL ei ole ju kunagi andnud mängude kohta ametlikku publiku statistikat ja kõik need nubrid on võetud põhiliselt pressist mis teadagi paisutab alati üle. Kuigi ma ise mängudel pole käinud siis vähemalt on mul palju sõpru ja tuttavaid ,kes oskavad üsna adekvaatselt ja erapooletult hinnata ,kui palju rahvast kohal oli. Selge see ,et kossufinaale vaatas palju rahvast ja vutiliiga jääb kaugele maha aga sellegi poolest ei maksa üle pakkuda.
Matemaatika on siin lihtne- Suurhalli kodukal on kolm saali plaani ja seal on näidatud publikuarvud vastavalt tribüünide paigutusele.
Hokit mahub vaatama 5000
Kossu ilma otsatribüünita 4500
Kõige rohkem mahtus kotsertide ajal
Ühesõnaga ,laest ei ole ma ühtegi numbrit võtnud. Kui esimeste mängude ajal oli parimal juhul pool saali täis siis ei saa kuidagi 3000 inimest kohal olla.
Kui pühapäeval ei olnud saal täis ja otsatribüün oli üles panemata siis ,kes bluffib ?
Viis tuhat ei saanud ,kudagi kohal olla.
Kui keegi suudab mulle faktiliselt tõestada ,et saali andmed on valed ja istekohti oli rohkem siis olen eksinud. Suurhall peaks lihtalt istekohad veel korra hoolikalt üle lugema.:)
Aitab nüüd küll ,rohkem ei viitsi sel teemal.:) Kazdomu svojo!
Martin sai ka vastuse.
Ja publikuteemaga on ju ka seotud olgugi ,et kaudselt.

urmar
30.05.05, 21:44
Ma ei usu, et Saku Suurhall vaid 5000 mahutab, pigem ikka 6200 on õige number.Ja tundub, et meie rahvale lihtsalt meeldib koss rohkem, midagi pole teha. Tase võib kehvemgi olla, aga vaadata on hea, pole vaja külmetada. Võtame kasvõi Rakvere näite. Neil on suured võrgutraditsioonid, kuid pruukis vaid tulla tugev kossumeeskond, kui publikut tuli 3-4 korda rohkem vaatama. Kossu vaatas neil 1500-2000, samas võrku kuni 500 inimest.
Vutti päästaks vaid eestlaste-venelaste vastasseis ja sedagi otsustavas mängus, nagu 2002 sügisel Levadia-Flora vist üle 4000 pealtvaataja.Kui teha vutiliigasse ka playoffid, kõigepealt üle viia sügis-kevad süsteemile kogu krempel. Sügisel pidada 2 esimest ringi, varakevadel kolmas ring ning siis läheks 8 parema vahel playoff lahti. Seega kuskil aprilli lõpus 1/4 finaalid parem kolmest süsteemis( vaja 2 võitu), samuti 1/2 finaalid ja finaal võiks olla 3 võiduni. Küll siis publik ka tekkib!
Publiku tekkeks on vaja:
1.intriigi
2.soodsaid ilmaolusid

Arutelu on avatud! Ootan vastukajasid.

raido
31.05.05, 11:22
Milleks siis karikavõistlused loodud on? Liiga las jääda liigaks, on minu arvamus.

Mõm17
31.05.05, 14:08
Liiga play-off süsteemi ümber taha on nõmedus. Mujal maailmas mängitakse jalgpalli ikka normaalselt (e. liigat), v.a. muidugi USA, kust arvatavasti see play-off värk alguse sai. Teeks küll hooaja lõpu põnevaks, aga samas ülejäänd mängud oleks justkui teisejärgulised ja mõttetud. Liigasüsteem võiks ikka jääda jalgpalli identiteediks, las teised alad teevad oma play-off värki. Ja egas see sügis-kevad süsteem pole ka hea, siis jääb justkui kõige parem jalkamängimis periood (suvi) mängudest hõredaks.
Parem las jääda ikka praegune olukord kestma, lihtsalt alustuseks tuleks teha rohkem reklaami. Muidugi iseseisvad klubid oleks parim eeldus suuremale publikuhulgale, aga seda pole niipea oodata.

urmar
31.05.05, 19:40
Praegune süsteem on muidugi õiglasem ja õigem, kuid paraku ei too meil miski imeasi rahvast eriti sügisel staadionile, eriti just siis, kui tiitlivõitja teada on. Ja nii see ka jääb! Ärme siis nuta, et miks korvpalli ja ka võrk ning käsipalli täismajad vaatavad. Oleme uhked, et vähemalt koondiste tasemel vutti rohkem vaadatakse. Isegi hokifinaalis oli täismaja, seal küll vaid tuhande ringis rahvast, kuna hall on nii tillukene.

urmar
31.05.05, 21:19
Vat mida tekitab play off:
Rahvas armastab korvpalli vaadata

SEB Ühispanga Korvpalli Meistriliiga on hooajaks 2004/2005 mängud lõpetanud ja Ehitustööriist juba kaks päeva oma uut staatust nautinud. Pühapäeval saabunud hooaja kulminisatsioon tõestas, et korvpall on eestlaste südames ikka aukohal ja selle üle on basket.ee\'l vaid siiras heameel. Kõige selle tõestuseks sai käesoleva hooaja play -off\'is purustatud paljud senised publikurekordid. Veerandfinaale, poolfinaale, pronksikohtumisi ja (super)finaalmänge käis kokku vaatamas 48 550 inimest, mis teeb keskmiseks üht kohtumist jälginud silmapaaride arvuks 1798.

Veerandfinaalides käis kõige enam rahvast kahel Rakvere PK kodumängul, keskmiselt 2200. Kõige väiksema publikuarvu kogus enda meeskonna nime taha TTÜ/A. Le Coq - nende ainsat veerandfinaalseeria kodumängu jälgis kohapeal 350 korvpallisõpra.

Poolfinaalide raames oli enim pealtvaatajaid Tartu Ülikool/Rocki kohtumistel, keskmiselt 2000. Ehitustööriista kodumängud tõid saali 1600, Kalevi 1100 ning Pirita BMi oma 500 fänni.

Pronksiseeria vaadatavus kasvas mäng-mängult: 1. mäng - 600, 2. mäng - 1200 ja otsustav, 3. mäng - 2500.

See, mis toimus aga finaalis, teeks uhkeks ka kõige suuremad korvpalliriigid. Ehitustööriista kolme esimest kodumängu jälgis keskmiselt 3466 silmapaari. TÜ/Rocki kolmel kodumängul oli keskmiselt 2600 pealtvaatajat, sest saali mahutavus seadis omad piirid. Finaal tipnes pühapäeval, kui Saku Suurhalli tuli kohapeale kaema Ehitustööriista (ja Eesti korvpalli) triumfi 5000 pealtvaatajat, mis on absoluutne rekord Eesti meistrivõistluste ajaloos.

Korvpalliliit tänab fantastilist Eesti korvpallipublikut!
(kopeeritud WWW.Basket.ee)

eston maravilha
31.05.05, 23:32
kõik need numbrid on hinnangulised ja ei põhine faktidel ehk siis piletite läbimüüginumbritel

RD
01.06.05, 00:24
mängitaks jalgpalli kah sisehallis ja play-off süsteemis ja näidataks seda telekast kah.. siis võiks oodata suuremaid publikunumbreid
praegu jalgpalli korviga võrrelda on mõttetu, korvpallil on traditsioonid ja üldsuse tähelepanu, eesti meistriliigast võib lehest suuremat artiklit lugeda heal juhul hooaja alguses või lõppfaasis... tähelepanu on see mida me vajame!

mt013
01.06.05, 00:53
ega tea jah....EEsti jalgpall on ainult näha koondise tasemelt....liiga mängud oleks nagu kõrvaline asi....ei tehta mängudele reklaami...ega siis ei ole ju publikut kah oodata....

marcello
01.06.05, 01:14
Mis on reklaam?
Lehes ju on enne Flora mänge olemas .
Kõik kes siin foorumis on saavad mänguajad kätte,sama ka iga klubi järelkasvu ja duubel meeskondade liikmetega.Kõigil teada millal ja kus toimub.Miks ei minda siis?
EJL peab palkama karja tibisid \"with huge boobs\" ,et need reklaamplakatitega mööda linnu kolaksid?
Ei aita see ega ka reklaam raadiotes ega televisioonis.Siin probleem ikka kuskil mujal.
Ju see tase ikka vilets ole...

eston maravilha
01.06.05, 01:18
korvpallis on neegrid. jalgpallis peaks mingeid 5nda järgu brasse sisse tooma hakkama.. nagu soomes

marcello
01.06.05, 01:24

korvpallis on neegrid. jalgpallis peaks mingeid 5nda järgu brasse sisse tooma hakkama.. nagu soomes
just
Veikkausliigas on neid palju ja ka aafrika humanitaarabi kaudu on mustanahalisi siginenud.
Algus on tehtud kui see vend Tammekasse ikka jääb (või on juba Eestimaa tolmu jalgealt pühkinud?)
Igatahes-Atraktiivsust Meistriliigasse

Micropop
02.06.05, 15:35
Tammeka võtaks mehe hea meelega endale, aga EJL ajab mingit miinimum palka taga mitte EU kodanikudele. Et rahvas staadionile tuleks oleks vaja rohkem värvi platsile. Ja meistriliiga mängud võiks toimuda ka nädala sees õhtuti mitte ainult paar korda aasta jooksul. Paljud kes ise madalamates liigades mängivad ja mujalt vaatama tahaks tulla, ei jõua. Sama lugu ka oma linnast pärit fännide puhul, kes satuvad samal ajal võõrsil mängima. Meistriliigat võiks mängida ka reede õhtu poole, onju suved meil valged ning paljud fännid saaksid reede õhtuse mänguga ennast ööks kuumaks kütta.

TonZo
21.06.05, 22:36
reede õhtu pole kull sobiv, pigem kolmapeav

Oll
21.06.05, 23:19
Algselt postitas Micropop
. Ja meistriliiga mängud võiks toimuda ka nädala sees õhtuti mitte ainult paar korda aasta jooksul.

???

17
22.06.05, 00:47
Algselt postitas Oll

. Ja meistriliiga mängud võiks toimuda ka nädala sees õhtuti mitte ainult paar korda aasta jooksul.

???

Selle paar korda aasta jooksul mõtles micropop vast seda, et nädala sees õhtuti toimuvad meistriliiga mängud vaid paar korda aastas.

Oll
22.06.05, 04:11
Algselt postitas 17

Algselt postitas Oll

???

Selle paar korda aasta jooksul mõtles micropop vast seda, et nädala sees õhtuti toimuvad meistriliiga mängud vaid paar korda aastas.

Ma loodan ka, et ta seda mõtles.:oih:

Oll
22.06.05, 04:33
Hakkavad nüüd jälle asjad ükshaaval perse minema-kõigepealt leidsid mõned Dünamo mehed, et on küllalt marki endale tehtud ja nemad ei viitsi enam mängimas käia(isegi vastaste vastu, keda heal päeval võiks võita) Mis kuradi häda oli neil sinna üldse punnida siis? Lõpetati Esiliiga ju alles neljandana ja kaotus Tammekale oli 20 punni.

Järgmine \"tore\" uudis on see, et Merkuur avastas end seisvat ületamatute finantsprobleemide ees. Tulemus-kui hakkas juba tekkima lootus, et \"igavesele nelikule\" on lisandumas viies, siis selle mõtte võib nüüd pimedasse auku toppida.
Kaob tugev Merkuur, kaovad tõsised Tartu derbyd(no OK derbyd jäävad, aga Merkuur on nõrgem) ja Meistriliiga madal tase alaneb veelgi.

Viimane seik, mille avastasin- TJK kaotas Elvale 0:3. Pole midagi nii imelikku? No kift on see, et TJK ei saanud võistkonda kokku ja nad mängisid üheksakesi. Esiliigas juhtub selliseid asju?!!!? Mäletan, kui kunagi sai mingisuguses noorteklassis mängitud ja siis oli vahest(suht harva) probleem 11 matsi kokku ajamisega. Aga Esiliigas??? Asi näitab suhtumist ja professionaalsust(selle puudumist). Tean, tean nüüd mõni tahaks väita, et Esiliigas on amatöörtiimid ja blää-blää. On. Aga treenerid ja personal ometi on ju professionaalne. No ja ei suudeta isegi 11 meest kokku ajada? Siin võib olla mõni enam-vähem loogiline seletus, miks mehi vähe oli. Vigastused, tööd, koolid jne. A no kuidas saab lasta üleüldse sellisel võimalusel/olukorral tekkida?

siia juurde saab lisada kehva taseme, minimaalse reklaami, väikese ajakirjandushuvi kehvad harjutamistingimused ja mida kõike veel, siis pole midagi imestada, et kuhu jäävad need publikuhordid.

F1 fännid ei salli võidusõitu kuue vormeliga, mina ei salli 11 Vs 9 jalgpalli:viha: :viha: :viha:

17
22.06.05, 09:37
Algselt postitas Oll
Viimane seik, mille avastasin- TJK kaotas Elvale 0:3. Pole midagi nii imelikku? No kift on see, et TJK ei saanud võistkonda kokku ja nad mängisid üheksakesi. Esiliigas juhtub selliseid asju?!!!? Mäletan, kui kunagi sai mingisuguses noorteklassis mängitud ja siis oli vahest(suht harva) probleem 11 matsi kokku ajamisega. Aga Esiliigas??? Asi näitab suhtumist ja professionaalsust(selle puudumist). Tean, tean nüüd mõni tahaks väita, et Esiliigas on amatöörtiimid ja blää-blää. On. Aga treenerid ja personal ometi on ju professionaalne. No ja ei suudeta isegi 11 meest kokku ajada? Siin võib olla mõni enam-vähem loogiline seletus, miks mehi vähe oli. Vigastused, tööd, koolid jne. A no kuidas saab lasta üleüldse sellisel võimalusel/olukorral tekkida?

Kuressaare mängis paar aastat tagasi Transi vastu Meistriliigas kümnekesi...:doh:

gamer
22.06.05, 09:57
Kuressaare mängis paar aastat tagasi Transi vastu Meistriliigas kümnekesi...:doh:

Ja see peaks näitama nüüd veel Meistriliiga taset? Ega see meeskondade arvu tõstmine tõi loomupäraselt kaasa suurema kraatri esimeste ja viimaste vahel hetkel. Samas pole nagu ka altpoolt tõusmas meeskondi, kes võiksid meistritiitli pärast võidelda. Võibolla kui Vaprus tõuseb MLi, siis võib Pärnus näha jälle täismaja jagu publikut, aga kuna erilist raha taga pole, siis ilmselt Vaprus ei tee ka suuri tegusid. See aga tähendab vähenevat publikuhuvi...

Taidur
22.06.05, 11:24
Miks ei käi inimesed meistriliiga mänge vaatamas Valgas ja Viljandis näiteks?
Valga võistkond on ju paar aastat meistriliigas tiksunud. Viljandi vist juba 1997 aastast alates.

Aga Tartus näe, nii kui Tammeka meistriliigasse tõusis, kohe tuli publik platsi äärde.

Tauri.T
22.06.05, 11:28
Kuid selle arvelt kahanes Merkuuri mängude pealtvaatajaskond tunduvalt.

Martin
22.06.05, 11:41
Algselt postitas tauri123
Kuid selle arvelt kahanes Merkuuri mängude pealtvaatajaskond tunduvalt.

Merkuuri publikuarvule andsid pigem hoobi esimesed mängud, mis toimusid Põlvas. Seal oli publikuarv esiteks loomulikult väiksem ja teiseks kadus seetõttu klubil korraks Tartuga side - ehk kui Tartusse liiguti, poldud inimesed nende külastamisega harjunud. Tammeka osatähtsus ma siinkohal eriti ei näe, sest klubid mängivad Tartus üle nädala, mitte üheaegselt. Kuid mõneti võis muidugi mõjutada. Arvan ma. Võin loomulikult eksida.

sosku
22.06.05, 12:26
Algselt postitas Taidur
Miks ei käi inimesed meistriliiga mänge vaatamas Valgas ja Viljandis näiteks?
Viimased arvud Viljandist: Meistriliiga 230, esiliiga 85 silmapaari. Igati korralikud numbrid, kuigi alati võiks rohkem olla. Eks palju määrab ära ka vastane, kellega mängitakse. Huvitav on, et Tulevik, kui Viljandis mitte resideeruv mansa, kohalikele endiselt huvi pakub. Valga kohta ei saa seda kuidagi väita.

lume
07.07.05, 02:17
Täna sattusin Flora-TVMK mängule koos Soomest saabunud jalkaspetsiga,kes on vaadanud erinevaid liigamänge igal kontinendil.
Koheselt selgus et kavad on otsa saanud,nii ei saanud vaene külaline uurida kes on väljakul.Õnneks aitas piinlikust olukorrast välja hr.Jux,kes sebis protokolli koopia(Tänud hr.Jux!!!). Vaheajal selgus et otsa olid saanud plastiktopsid kuhu õlli valada.
Ok,sai sebitud ka topsid.Teise poolaja keskel selgus et otsa oli saanud ka õll ise...
Ma ei saa aru kas selliseid lihtsaid asju on tõesti nii raske korraldada?

Jux
07.07.05, 08:57
Algselt postitas lume

Täna sattusin Flora-TVMK mängule koos Soomest saabunud jalkaspetsiga,kes on vaadanud erinevaid liigamänge igal kontinendil.
Koheselt selgus et kavad on otsa saanud,nii ei saanud vaene külaline uurida kes on väljakul.Õnneks aitas piinlikust olukorrast välja hr.Jux,kes sebis protokolli koopia(Tänud hr.Jux!!!). Vaheajal selgus et otsa olid saanud plastiktopsid kuhu õlli valada.
Ok,sai sebitud ka topsid.Teise poolaja keskel selgus et otsa oli saanud ka õll ise...

Tundub, et ei õllemüüja ega kava valmistajad ei osanud ette näha positiivset asjaolu, et Flora kodumängude keskmist pealtvaatajate arvu ületatakse lausa pea kolmekordselt.

Igal juhul teisel poolajal hakkas juba tekkima statal atmosfäär, mida seni olen Eesti Meistriliigas kogenud vaid Tartus peetavatel mängudel. C\'mon Tallinn! :)

lume
07.07.05, 09:38
Algselt postitas Jux

Algselt postitas lume

Tundub, et ei õllemüüja ega kava valmistajad ei osanud ette näha positiivset asjaolu, et Flora kodumängude keskmist pealtvaatajate arvu ületatakse lausa pea kolmekordselt.

Igal juhul teisel poolajal hakkas juba tekkima statal atmosfäär, mida seni olen Eesti Meistriliigas kogenud vaid Tartus peetavatel mängudel. C\'mon Tallinn! :)

Jux ära aja jama,500 inimest nüüd küll selline metsik mass pole milleks ei osata valmis olla.
PS.Miks sa kõik õlled statal ära jõid?;)

ROOTSI KUNN
07.07.05, 12:10
Kui õllemüüja oma kolme kastiga kohale tuli siis ütlesin talle kohe ,et kuule mees ,ära tee nalja. Pealegi oli õlu soe ja selle valamine võttis ilmatu aja.:viha: Kas on raske orgunnida suveks õlletootjalt-kes on pealegi veel teie suursponsor,üks külmutuskapp,et õlu vähemalt külm oleks.?
Aga nagu ikka ei tea Floras keegi maast ega ilmast ,sest Pohlak pole tellinud ja oma peaga ei julge ju keegi mõelda sellise asja peale.:deemon:

vandersell
07.07.05, 14:24
Sattusin minagi juhuse tahtel mainitud mängu vaatama. Ning nagu eelkõnelejad, kirusin kehva teenindust. Daam kes leti taga (letiks on seda muidugu palju nimetada) sebis, vabandas kehva olukorda Õllesummeriga..

siim089
07.07.05, 14:27
Viljandis on publikuarv tõusnud
Flora mängul umbes kokku 250 inimest
Merkuuri mängul ümbes ligikaudu 200 inimest

Kaits
14.07.05, 14:07
Eesti liiga mängud võiks ükskord ka TV-se jõuda. Rahvaarv Eesti staadionitel suureneks ja Eesti liiga mängud pakuks rohkem huvi. Mulle se küll meeldiks :)

Drogba
14.07.05, 14:24
Algselt postitas Kaits

Eesti liiga mängud võiks ükskord ka TV-se jõuda. Rahvaarv Eesti staadionitel suureneks ja Eesti liiga mängud pakuks rohkem huvi. Mulle se küll meeldiks :)

Siis kui see TV-sse tuleb siis just inimesed vaataks seda kodust mitte staadionilt:(

Edson
14.07.05, 14:33
Algselt postitas davids26

Algselt postitas Kaits

Siis kui see TV-sse tuleb siis just inimesed vaataks seda kodust mitte staadionilt:(

See on kahe otsaga asi. Kui statal pole käinud, siis ei teagi kui tore võib kohapeal olla mängu vaadata. Aga juhtud telekast nägema, näed, et ohoo, päris huvitav ja põnev andmine käib ja järgmine kord vead ennast staadionile. Need, kes enne staadionil käisid, vaevalt, et teleka ette tagasi lähevad.. kohapeal on ikka feeling teine.

Pigem on probleem rahas - teleülekanne maksab ja klubid on vaesed, väga vaesed. Surnud ring.

Martin
14.07.05, 14:46
Algselt postitas davids26

See on täiesti mõttetu vabandus. Küsimus on puhtalt huvi tekitamises. Kossufinaal on ilus näide - kõik võinuks teles vaadata, kuid nähti, et tase ja pinge on sobiv ja tuldi halli. Jalgpallis ei pea see loomulikult nii töötama, kuid väga kenasti võib. Ilma proovimata ei saagi kunagi teada ja siis ongi mängud 100 inimesega statadel.

Pluss keegi ei räägi, et kõik voorud ja igavad mängud peaks ka olema. Alustame mõnedest põnevatest ja siis krutime edasi.

oku
14.07.05, 15:57
Jutt jumala õige Martinil. Euromängude mittenäitamine on ka totaalne bläkk. See peaks olema 100% kohustuslik.

ignatius
14.07.05, 16:01
Algselt postitas Kaits

Meeldiks mullegi aga siin on kaks \"aga\".
1. Milline kanal oleks valmis úlekandeid tegema? ETV on eesti kanaleist k6ige spordilembelisem, kuid nende prioriteedid on paigas ja vaevalt nemad sellist asja ette v6taksid. Pigem viitavad sellele, et \"Jalgpallipäevik\" on olemas ja see on täiesti piisav. Eesti liiga úlekanded lúkkaksid m6ne traditsiooniliselt úlekantava spordiala välja.
Kanal 2-lt olen igal aastal kúsinud spordiúlekannetega seotud plaane. Vastus on ikka sama: meie kanalil on sporti kúllaga (v6rkpall, WRC, rannavolle). TV-3e úlekannetepoliitika näib samuti paigas olema. Seega: ei näe kanalit, mis seda ette v6taks.
2. Kuidas úlekannet teostada. Kui samal tasemel, nagu ETV koondise mänge näitab, siis parem úldse mitte. Kui elu sunnib m6nikord koondise mängu telerist vaatama, on negatiivsed emotsioonid ETV úlekande poolt garanteeritud.
Sattusin kunagise koolivennaga 6lut jooma. Ta on aastakúmneid ETVs operaator. Tema väide oli kúll, et jalgpalliúlekannete pask teostus ei ole mitte tehnikas vaid teostajates kinni.

Jyrka
14.07.05, 16:22
Algselt postitas ignatius

2. Kuidas úlekannet teostada. Kui samal tasemel, nagu ETV koondise mänge näitab, siis parem úldse mitte. Kui elu sunnib m6nikord koondise mängu telerist vaatama, on negatiivsed emotsioonid ETV úlekande poolt garanteeritud.

Äkki räägiksid täpsemalt? Olen päris palju ETVst koondise mänge vaadanud ja pole midagi nii hullu täheldanud.

jyriöö
14.07.05, 16:56
Vaata siis näiteks viimatine Portugali mäng videost üle. Asjaolude sunnil pidin siis telekaga leppima ja teostus oli ausalt öeldes masendav.

Mis puutub kohaliku liiga mängude ülekandmisesse, siis pigem ehmatab see minu arvates potentsiaalsed huvilised hoopis ära. Visuaalne pool on kehv, atmosfääri tekitavad 20 last, kes karjuvad, et kohtunik on pede jne, enamik staadioneid on väheste eranditega siiani pealtvaatajaid eemaletõrjuvad jne. Nii et televisiooni imettegevas jõus julgen kahelda.

ignatius
14.07.05, 17:38
Algselt postitas Jyrka

Äkki räägiksid täpsemalt? Olen päris palju ETVst koondise mänge vaadanud ja pole midagi nii hullu täheldanud.

K6ige jubedamad on kordused. Mäng käib ammuilma, kui kordust alles sätitakse ja näidatakse. Masendavalt aeglaselt. Úhekorra kobistatakse niimoodi ka m6ni värav ära, kui asi kiiresti ei parane. Viitasin eelmises postituses asjatundjast koolivennale. Tema väitis kindlalt, et korduste näitamise kiirus ja neile sobiva koha leidmine on puhtalt professionaalsuse kúsimus.
Ajuti kaotab kaameramees palli ära. Pilt sebib siia-sinna, kuni palli asukoht tuvastatakse.
Teinekord ei suudeta leida sobivat úldplaani. Jne.
Olen harjunud kvaliteetse rahvusvahelise telepildiga, kus miski mängu nautimist ei häiri. Minu sooviks on vaid see, et ETV meie rahvustelevisioonina samale tasemele t6useks.

Jyrka
15.07.05, 19:10
Algselt postitas ignatius

K6ige jubedamad on kordused. Mäng käib ammuilma, kui kordust alles sätitakse ja näidatakse. Masendavalt aeglaselt. Úhekorra kobistatakse niimoodi ka m6ni värav ära, kui asi kiiresti ei parane. Viitasin eelmises postituses asjatundjast koolivennale. Tema väitis kindlalt, et korduste näitamise kiirus ja neile sobiva koha leidmine on puhtalt professionaalsuse kúsimus.
Ajuti kaotab kaameramees palli ära. Pilt sebib siia-sinna, kuni palli asukoht tuvastatakse.
Teinekord ei suudeta leida sobivat úldplaani. Jne.
Olen harjunud kvaliteetse rahvusvahelise telepildiga, kus miski mängu nautimist ei häiri. Minu sooviks on vaid see, et ETV meie rahvustelevisioonina samale tasemele t6useks.

Seda KÜLL, et kolm kordust on liiast ja vahest ei leita ZOOOOOOOOOOOOOMi üles, aga nende vigade parandamiseks läheb või peaks minema umbes 2 sekundit ehk keegi võiks neile öelda. Midagi parandamatut ei ole ju.

ignatius
15.07.05, 22:33
Algselt postitas Jyrka

Seda KÜLL, et kolm kordust on liiast ja vahest ei leita ZOOOOOOOOOOOOOMi üles, aga nende vigade parandamiseks läheb või peaks minema umbes 2 sekundit ehk keegi võiks neile öelda. Midagi parandamatut ei ole ju.

100% Sinuga n6us. Kindlasti pole tegemist mingi parandamatu kúsimusega. Seda enam teeb see mul súdame täis, et asi nii visalt paraneb. Aga kes neile útlema peaks? Neil v6iks ju endil silmad peas olla!
Tegelikult olen Eesti patrioot ja vihkan k6igest súdamest seda, kui Eesti lipu all spordis paska tööd tehakse - olgu siis tegu sportlaste, kommentaatorite v6i spordiúlekande teostajatega.

karupea
07.08.05, 17:35
Mina olen näinud CITV kanalilt ka mingeid Tallinna Kalevi kodumänge. No kvaliteet oli küll täpselt sellina nagu oli ja tundus, et kommentaatorid istusid ka kaamera kõrval ja lobisesid laivis sinna miskit.
Tallinna Kalev mängib isegi esiliigas.
Seega teleülekannete (kui seda CITV varianti nii saab nimetada) puudumine jääb ikka vist pigem tahtmise taha...

uvv
08.08.05, 10:52
CITV variant on PÄRAMINE, mida tahta kontekstis \"jalgaplli populaarsuse kasv\".

sosku
08.08.05, 11:11
CITV jalkaülekanded. Oh jah!:deemon: Tra, kui nad ei suuda kavast kinni pidada, siis milleks selline porno? Ok, ma saaks aru, kui mingi tehniline kamm, aga no võiks siis ju mingi teate ka ekraanile lasta. Mina igatahes loobusin jalka jälgimisest sellelt kanalilt.

nööbik
13.08.05, 16:06
Miks ei ole publikut Eestikatel? Mina näen ainult ühte põhjust - vähese reklaami viga. Õigemini selle puudumine. Vot tak !

Pilt
13.08.05, 16:58
Algselt postitas nööbik

Miks ei ole publikut Eestikatel? Mina näen ainult ühte põhjust - vähese reklaami viga. Õigemini selle puudumine. Vot tak !
täpselt..vot tak!mud ei olegi ...REKLAAAAAM!

budu
21.08.05, 21:20
tänastes esineliku mängudes kumbaski oli ainult 450 pealtvaatajat,kui juba sellised vastasseisud rahvast staadionitele ei tömba siis pole siin millegist rääkida

PraS
21.08.05, 21:32
Algselt postitas budulojus

tänastes esineliku mängudes kumbaski oli ainult 450 pealtvaatajat,kui juba sellised vastasseisud rahvast staadionitele ei tömba siis pole siin millegist rääkida

Ja sina saad uhkeldada mitme mänguga seni ?

nööbik
21.08.05, 22:42
Ma ei imesta üldse. Lihtkodanik, kes pole jalka fännina sündind ei teagi ju üldse, et mingid mängud kuskil on. Kuulda on hiljem ainult mängude tulemustest, kuid enne mänge - nende toimumise jms kohta - nitševoo. Kust see huvi sis peaks tekkima mängule minna?

Jaan
21.08.05, 22:51

Ma ei mäleta, et kuskil oleks näinud liidrite kohtumise reklaami. ETV tegi küll laheda eelvaate laupäeva õhtul, aga klubide enda orgunn on ikka masendav. Täna polnud staadionil isegi müügipunkti. Kavad, muuseas, said mõlemal mängul otsa üsna varakult.

2mSööt3mMööda
21.08.05, 23:02
Samas näiteks Rannajalgpall tegi eilsele etapile ikka päris kõva promo. Raadios reklaamid päris tihti, telekas reklaamid, netis vist olid mingid bannerid mitmes kohas jne jne
Ei tea kust selline papp sinna Rannajalgpalli tuli, et nii võimast reklaami lubada sai.

Üldiselt muudaks huvitavamaks asja meeskondade vahelised sõnavõtud ( Mourinho stiilis ;) ) meedias. Ennast jätab Eesti Meistriliiga tegelt suht külmaks ning sellepärast ei viitsigi eriti ennast kuhugile kohale vedada isegi kui reklaamitaks varem.

budu
21.08.05, 23:11
ma ise olen käinud kyll vaatamas päris palju mänge aga kuna hetkel olen soomes siis kahjuks ei saa enam mänge vaatamas käia.ja kuna ma eestis elan ka sellises kohas kus ei ole yhtegi körgliiga meeskonda lähedal siis päris raske see on.

Oll
21.08.05, 23:17
ja kuna ma eestis elan ka sellises kohas kus ei ole yhtegi körgliiga meeskonda lähedal siis päris raske see on.

Ei ole argument!

Oll
21.08.05, 23:18
Mulle küll tundus, et TVMK mängul oli rohkem kui 450 pealtvaatajat ja Flora mängul selgelt vähem kui 450 pealtvaatajat.

Mõm17
21.08.05, 23:45
Flora mängu 450 pealtvaatajat on selge liialdus, hea kui üle paarisaja oli. Ikka väga vähe rahvast oli:(

uvv
22.08.05, 01:00
kui keegi peaks kuskil korraldama kõige halvemini reklaamitud toote/teenuse konkursi, tuleks hakata Indrekul otsima enesle pükstepressijat, sest auhinnakarika järele oleks minek kindel. Tegelikult on see piinlik. ega see eesti jalgpall nüüd nii viletsa tasemega ka ei ole, et seda kõike salaja tuleks toimetada. praegu jääb mulje, nagu oleks jalgpalli liit korralikust perest pärit jõukas nooruk, kes oma kallimale on altari ette minnes paberikoti pähe tõmmanud, et keegi sugulastest OMETI teada ei
saaks, millise ebardiga noorsand naitub.
või arvab alaliit siiski nii?

22.08.05, 22:26

Eesti liigas on ju 450 täitsa hea number. Hooaja alguses olid numbrid veel väiksemad.

22.08.05, 22:29
Algselt postitas nööbik

Ma ei imesta üldse. Lihtkodanik, kes pole jalka fännina sündind ei teagi ju üldse, et mingid mängud kuskil on. Kuulda on hiljem ainult mängude tulemustest, kuid enne mänge - nende toimumise jms kohta - nitševoo. Kust see huvi sis peaks tekkima mängule minna?

See on tõesti selle asja juures kõige kurvem, et ei tehta mitte mingit reklaami. Isegi koondise mängude eel on täielik vaikus. Ainult spordiuudistest kuuleb, aga korvpalli mänge, nii liiga kui koondise ja näiteks kergejõustikku reklaamitakse ka plakatitel.

Mikusiku
22.08.05, 22:45
Olen näinud ka jalgpalli reklaame Õhtulehes, aga need on ka ainult mingite tähtsamate mängde eel, kus kohtuvad Flora-Levadia vms.

uvv
22.08.05, 22:57
Algselt postitas zidane_5

Olen näinud ka jalgpalli reklaame Õhtulehes, aga need on ka ainult mingite tähtsamate mängde eel, kus kohtuvad Flora-Levadia vms.

on olnud üksikud. praegu näeb pikemat aega reklaami, millel Levadia kutsub lapsi tasuta vaatama kuidas nad Flora onudega mängivad.

mart9999
24.08.05, 22:02
kõige rohkem käib tammeka mängudel
keskmiselt 500 ja rohkem

Marduk
25.08.05, 10:21

Hala, viu viu viu, hala, hala, hala, vingumine, viu, viu, viu jne.

AnZ Antzon
25.08.05, 10:40
äkki asi ka natuke lihtsalt selles, et eestlasi on vähe??? ja oleks ka natuke liig loota, et kõigile meeldib jalgpall. aga üldiselt, milleks vinguda publikuhuvi puudumise ja -vähesuse üle...need, kes tahavad ja on asjast tõsiselt huvitet need ka kohale lähevad

eston maravilha
25.08.05, 10:41
Algselt postitas nööbik

...Lihtkodanik, kes pole jalka fännina sündind...

näita mulle kodanikku kes on kohe sellest hetkest, kui ta pea putsist välja pistab jalkafänn

nööbik
25.08.05, 12:42

Algselt postitas nööbik

...Lihtkodanik, kes pole jalka fännina sündind...

näita mulle kodanikku kes on kohe sellest hetkest, kui ta pea putsist välja pistab jalkafänn

Ära ülbitse...neeger...sinu jaoks on see karneval...neeger... :ingel3:

eston maravilha
25.08.05, 12:47
sinu jaoks kirjutatakse lahku

nööbik
25.08.05, 12:56

sinu jaoks kirjutatakse lahku

Oled nüüd rahul?..neeger..:ham10:

Oll
25.08.05, 14:37
Algselt postitas nööbik

Oled nüüd rahul?..neeger..:ham10:

Adminnid?

Oll
25.08.05, 14:38
Algselt postitas mart9999

kõige rohkem käib tammeka mängudel
keskmiselt 500 ja rohkem

Ära tule üllatama!

arvaja
25.08.05, 18:53
Miks on tallinnas peetavatel kohtumistel pielt kallim,kui nt tartus,viljandis,valgas või kuressaares?Kas keegi oskab öelda,kui kallis pilet on dünamo kodumängul.

eston maravilha
25.08.05, 18:54
sest pealinnas elavad rikkamad inimesed. ainult dünamo fännid on vaesed, sest nende pilet maksab 10 krooni

17
25.08.05, 18:57
Dünamol on õpilase pilet viiekas. Kures õpilane 10, täiskasvanu 15.

arvaja
25.08.05, 19:12
nu see nagu veits sitt ju tallinnas pean 25 krooni maksma,et flora,tvmk või elvaida mängu vaatama minna.Kurat hakkan dünamo fänniks ainult 5 krooni ja saan selle raha eest 5 mängu vaadata.

caecar
25.08.05, 23:24
Algselt postitas arvaja

nu see nagu veits sitt ju tallinnas pean 25 krooni maksma,et flora,tvmk või elvaida mängu vaatama minna.Kurat hakkan dünamo fänniks ainult 5 krooni ja saan selle raha eest 5 mängu vaadata.

keegi ei keela sind :D

Darren
26.08.05, 00:14
Siin on üheksa lehekülge analüütilist ja vähemanalüütilist arutlust teemal \"miks ei ole publikut eestikatel\". Ma avan nüüd kogu temaatika vaid ühe lausega ning säästan sellega paljude aega ning tööandjatele ka raha.

Nimelt, Eesti liigajalgpall on pask.

jyriöö
26.08.05, 11:19
Samas on piisavalt näiteid, kus sama pasa tasemega liigasid vaatab keskmiselt kordades rohkem inimesi. Huvitav mis neil viga on? Eesti kossuliiga tase on kah pask, samas rahvas käib. Nii et ma kardan, et sinu siiras soov inimeste aega ja tööandjate raha säästa kukkus paraku läbi.

ROOTSI KUNN
07.10.05, 15:17
Tänases Päevalehe Jalgpallilisast võib vihjetena välja lugeda ,et alates järgmisest hooajast on plaanis mõned Meistriliiga põnevamad mängud telepurki tuua. Jää on hakanud liikuma !! Huvitav ,mida veel uut on oodata. Millise sponsori nime Meistrliiga järgmisel aastal kannab? jne.

Kebab
07.10.05, 15:44

Tänases Päevalehe Jalgpallilisast võib vihjetena välja lugeda ,et alates järgmisest hooajast on plaanis mõned Meistriliiga põnevamad mängud telepurki tuua. Jää on hakanud liikuma !! Huvitav ,mida veel uut on oodata. Millise sponsori nime Meistrliiga järgmisel aastal kannab? jne.

See oleks küll suurepärane. Ja tundub et EJL ja jalgpalliklubid ise kah, on suurepärast tööd teinud ja jalgpalliliiga on muutunud piisavalt huvitavaks, ning televisioon haarab sellest kohe kinni. Oleks tore kui see tõeks saaks. Ootame ja loodame.

Jaan
07.10.05, 16:23
K-ohukese Meistriliiga, anyone?

Erko
09.10.05, 20:52
Sellest aastast olen hakkanud ka rohkem Tuleviku mängudel käima ja kaasas on nüüd ka venna toodud pasun Ukrainast, mis teeb päris head lärmi :D Aga alguses oli mingi nii, et esimesed korrad kui seda lasta siis rahvas vaatab sulle otsa, et mingi imelik oled või:oih: Aga nüüd juba enam nii hullu ei ole ja üks mäng oli isegi keegi trummiga. Tegelikult on see paras nõiaring- Kui oleks suurem möll, siis tuleksid inimesed juba sellepärast, et ennast välja elada, aga selleks, et möllu oleks on vaja rahvast. Loodame, et asi hakkab siis paranema.

siim089
09.10.05, 22:25
Algselt postitas insect

Sellest aastast olen hakkanud ka rohkem Tuleviku mängudel käima ja kaasas on nüüd ka venna toodud pasun Ukrainast, mis teeb päris head lärmi :D Aga alguses oli mingi nii, et esimesed korrad kui seda lasta siis rahvas vaatab sulle otsa, et mingi imelik oled või:oih: Aga nüüd juba enam nii hullu ei ole ja üks mäng oli isegi keegi trummiga. Tegelikult on see paras nõiaring- Kui oleks suurem möll, siis tuleksid inimesed juba sellepärast, et ennast välja elada, aga selleks, et möllu oleks on vaja rahvast. Loodame, et asi hakkab siis paranema.:õnnelik:

Zlatan
09.10.05, 23:21
Telekast võiks näitama hakata, siis vaataks kindlasti. Kasvõi ainult põnevusmänge, ei mäletagi millal viimati Eesti Liigat oleks üle kandnud.

Erko
09.10.05, 23:26
Algselt postitas Zlatan

Telekast võiks näitama hakata, siis vaataks kindlasti. Kasvõi ainult põnevusmänge, ei mäletagi millal viimati Eesti Liigat oleks üle kandnud.

Kas seda on üldse juhtnud millalgi.

siim089
09.10.05, 23:59
Algselt postitas insect

Algselt postitas Zlatan

Kas seda on üldse juhtnud millalgi.ON, mingil ajal näitad TV3\'st isegi (97-98) kui ei eksi ja ETV\'st midagi aga kui jutud vastavad tõele tuleval aastal n-ö põnevusmängud peaksid telepurgis olema :)

Erko
10.10.05, 00:06
Nüüd isegi meenub midagi.

sibierski
27.10.05, 16:16
no mina olen tammeka mänge alo-tv pealt ka näinud :D kuigi see pilt vist igaühe kodusse ei jõua

pavel12
27.10.05, 16:37
ah käiks tihedamini kui saaks aga kuna elan üsna kaugel pole see võimalik
:viha:

Nurmekas
27.10.05, 16:48
Algselt postitas SunSeeker

no mina olen tammeka mänge alo-tv pealt ka näinud :D kuigi see pilt vist igaühe kodusse ei jõua

Vaataks ka neid mäng, ka kossu tuleb sealt aeg ajalt, kuid neid näitab suht suvalistel aegadel.
Saatekava ju on vist vaid nädalavahetuse 1-2 saate kohta.

clever
27.10.05, 17:00
tegelt võiks olla mingil korralikul kanalil selline korralik 1tunnine saade 1x nädalas, nagu mujal riikideski, et näidatakse kõikide mängude olulisemad olukorrad ära, igast mängust nii 5-6min kokkuvõte + iga kord mingi jalgpallur külas ja kommenteerib ja miks mitte ka fänne kutsuda - umbes selline saatemudel nagu Taanis Onside. Finantseerida saaks seda isegi osaliselt klubide rahakotist, sest kui ikka mängu näidatakse teles, siis tõuseb ka sponsorite huvi ja 20 vaata asemel näeb sponsori firmamärki 500 inimest. See ei pea olema mingi prime-time aeg, vabalt võib näidata ka kl 23.00 seda kokkuvõtvat saadet. Ja sellest oleks võitjaks jalgpall. Kui ikka rahasid kokku ei saa, siis võib olla ka mingi ühine saade kossu või võrguga kahasse.

ROOTSI KUNN
27.10.05, 17:30
Algselt postitas clever

tegelt võiks olla mingil korralikul kanalil selline korralik 1tunnine saade 1x nädalas, nagu mujal riikideski, et näidatakse kõikide mängude olulisemad olukorrad ära, igast mängust nii 5-6min kokkuvõte + iga kord mingi jalgpallur külas ja kommenteerib ja miks mitte ka fänne kutsuda - umbes selline saatemudel nagu Taanis Onside. Finantseerida saaks seda isegi osaliselt klubide rahakotist, sest kui ikka mängu näidatakse teles, siis tõuseb ka sponsorite huvi ja 20 vaata asemel näeb sponsori firmamärki 500 inimest. See ei pea olema mingi prime-time aeg, vabalt võib näidata ka kl 23.00 seda kokkuvõtvat saadet. Ja sellest oleks võitjaks jalgpall. Kui ikka rahasid kokku ei saa, siis võib olla ka mingi ühine saade kossu või võrguga kahasse.
Jutt jumala õige! Omal ajal ,kui Oper Taanis mängis siis sai seda Onside kogu aeg vaadatud ,kuigi sittagi aru ei saanud ,mis nad seal puhusid aga huvitav oli ikkagi.:)
Ja alati olid stuudios mingi erineva klubi fännid . Soomlased on ka oma Nelosega jõudnud enam vähem sinna kanti ,kuigi aeg oli hiline aga vaatasin alati ,kui võimalik oli. Meie jalgpallipäevik võiks pikem olla ja sisukam. Teiste liigadega kahasse--ei see mulle ei meeldiks aga ,kui kõik liigad võrdselt tähelepanu saaks siis elab ka kuidagi üle. Üldiselt aga oleks meil vaja korralikku spordikanalit ,mis stabiilselt ülekandeid teeks. Suvel jalgpall ja talvel siis vastavalt käsikiimlus ehk korvpall ja vedo ehk võrkpall.;) Klubide finantseerimisel perspektiivi ei näe .See raha mingu ikka klubide tarbeks või siis mängude reklaamiks muul viisil.

pavel12
28.10.05, 11:00
Ma arvan et asi on käest ära läinud tuleks paika panna kõiki:viha:

Erko
28.10.05, 11:19
Tegelikult on siin teemas häid ideid küll ja küll, aga arvatavasti ei saa neist enamus kunagi toimima, sest need inimesed, kes need välja on suutnud mõelda ei suuda neid ise täide viia ja need, kes seda suudaks ei tule selle peale. Muidugi, kui oleks mingi hästi hea idee oleks ja oleks inimesed, kes viitsiksid selle nimel vaeva näha, siis annaks mõne asja ehk isegi täide viia. Ehk siis mõne hea idee jaoks võiks eraldi teema teha ja sealt siis inimestelt abi küsida, et seda täide viia ja kuidas seda täpsemalt teha. Lihtsalt filosofeerimisest kasu siin ei ole.

kaups
28.10.05, 12:12
Eks iga tegu saab alguse mõttest. See oleks ka melik, kui võetaks ette asi, mis on läbi töötamata ja arutamata.
Esialgu oleks jah mõttekas laiendada \"Jalgpallipäevikut\" ja edasi siis juba mängude vahendamine telepurgi kaudu nagu näiteks meie headel naabritel lätlastel. :)

Amadeus
28.10.05, 13:36
Keegi võiks soovitada telemeestele käia meie foorumit lugemas, et ideesid saada ja ka enda kompetentsi tõsta :)

Oll
30.10.05, 00:15
CITV n2itas ka kunagi(vist siiski hiljuti) Kalevi m2nge?
Mis sellest imelisest projektist sai? L2ks sinna samma kuhu Carlsbergi kast 6lle?

kaala
30.10.05, 02:39
Algselt postitas insect

Sellest aastast olen hakkanud ka rohkem Tuleviku mängudel käima ja kaasas on nüüd ka venna toodud pasun Ukrainast, mis teeb päris head lärmi :D Aga alguses oli mingi nii, et esimesed korrad kui seda lasta siis rahvas vaatab sulle otsa, et mingi imelik oled või:oih: Aga nüüd juba enam nii hullu ei ole ja üks mäng oli isegi keegi trummiga. Tegelikult on see paras nõiaring- Kui oleks suurem möll, siis tuleksid inimesed juba sellepärast, et ennast välja elada, aga selleks, et möllu oleks on vaja rahvast. Loodame, et asi hakkab siis paranema.
see pasun:D (http://www.rate.ee/show.php?id=5971087)

kaups
30.10.05, 17:18
Meil, Kuressaares, rahvas harjunud pasunate, trummide, vile ja lauluga. Ja loomulikult ullikeste fännidega (mõni laulab salaja isegi kaasa ;). Fännikultuuril on jah veel oi-oi kui palju areneda! :D

Erko
01.11.05, 14:49
Algselt postitas kaala

Algselt postitas insect

see pasun:D (http://www.rate.ee/show.php?id=5971087)

See sama pasun jah :D Teeb häält küll ju?

Amadeus
01.11.05, 15:02
http://www.postimees.ee/011105/esileht/sport/181738.php

postimehes siis kah sellel teemal.

Erko
03.11.05, 09:25
Algselt postitas Amadeus

http://www.postimees.ee/011105/esileht/sport/181738.php

postimehes siis kah sellel teemal.

Lugesin läbi ja ega seal midagi uut küll pole. Vingutakse ikka samade asjade üle. Aga noh vähemalt on jälle tähelepanu pööratud sellele.

dinho
26.03.06, 02:37
kõigi meistriliigat vaadanute vahel loositakse välja auto, mis sellisest asjast arvate,
parandab see seda nukrat seisu? (mul juba kaks sedelit loosikastis:lahe: )

H.M Murdock
26.03.06, 17:31
see on vist kõige parema võiduvõimalusega autoloosimine ever.kas see ka seisu parandab, fuck knows.
aga kui ilmad ilusamaks lähevad, siis ma külastan ka eestikate mänge, see on mu kellakeeramispäeva lubadus. :arm2:

Noonik
26.03.06, 17:39
Näh ... ainult auto peal väljas. A mul juba 4 sedelit :)

Erko
28.03.06, 10:18
Eks see natukene innustab ikka tulema mängudele. Ise pole see aasta veel kahjuks ühelegi mängule jõudnud, sest Viljandis pole ühtegi toimunud.

elx
28.03.06, 20:04
tähendab.. pileti peal on kiri, et täpsemad reeglid http://www.jalgpall.ee , keegi teab kus seal need reeglid asuvad? Esmapilgul igatahes silma ei jäänud.:doh:

ok, leidsin, lihtsalt ühe pressiteate seest.

peapall
07.04.06, 21:40
Hallo EJL

Ei osanud mujale postitada.copinpastin sportnetist:
Eeloleval nädalavahetusel peetakse Kohtla-Järve spordihoones Eesti poiste C2-klassi (sündinud 1993. a ja hiljem) finaalturniiri, kus osalevad Kohtla-Järve korvpalliklubi Hito (treenerid Raul Rõõmus ja Ib Lamp), Märjamaa ja Kohila spordiklubide ühendvõistkond (treenerid Kalle Kollin ja Jüri Pritsin), Rapla korvpallikool (treener Jaak Karp) ja Tartu korvpalliklubi Taba-89 (treener Elle Lapp).

Laupäeval toimuvad poolfinaalid, kus kell 15 kohtuvad KK Hito – KK Taba-89 ning kell 16.30 on vastamisi Kohila SK/Märjamaa SK – Rapla KK. Pühapäeval toimub kell 11.30 pronksimäng ja kell 13.00 alustatakse finaaliga. Kui tehnika alt ei vea siis esmakordselt on noorte meistrivõistluste otsustavate mängude kulgu võimalik vaadata Eesti korvpalliliidu kodulehelt www.basket.ee otseülekandena.

Poiste C2-klassi finaalturniiri läbiviimist toetavad noortepank NPNK, Ultra kõnekaart, AND1, Twix ja CD100. Kokku alustas selles vanuseklassis hooaega 40 meeskonda. Eelmisel hooajal sai sama aastakäigu poistest esikoha Kohila SK/Märjamaa SK.

boobek
08.04.06, 00:00
Algselt postitas peapall

Hallo EJL

Kas on tõesti nii raske leida muude spordialade alateemat?

ROOTSI KUNN
08.04.06, 11:39
Ma palun moderaatoritelt see haisev korvpallisitt siit ära pühkida. Korvpalliteema on allpool olemas ja siin teemas ma ei tahaks seda jura lugeda.:( Ei näe ka mingit seost selle teemaga.

PraS
08.04.06, 11:43

Ma palun moderaatoritelt see haisev korvpallisitt siit ära pühkida. Korvpalliteema on allpool olemas ja siin teemas ma ei tahaks seda jura lugeda.:( Ei näe ka mingit seost selle teemaga.

Seos on olemas. Saa üle ükskord sellest korvpallist. Igatahes saab näha millal meie kullakallis EJL oma üllitisega välja tueb. On nad ju lubanud meile seda üllitist juba aasta jagu.

Kunn ära ropenda ka :)

peapall
08.04.06, 12:27
Algselt postitas boobek

Algselt postitas peapall

Hallo EJL

Kas on tõesti nii raske leida muude spordialade alateemat?

Jutu point võiks olla selles,et minu arvates tuleks kuskil 2ks aastaks alaliitude juhatused ära vahetada.Loide ja co suudaks kohalikke võistlusi publiku jaoks atraktiivsemaks muuta, Pohlak arendaks noori.Punkt.

timursem
15.04.06, 22:37
ei tea kas see suur mulin ja sagin selle jalka ümber meedias on aidanud, kuid ntx tänases 2. liiga lõunatsooni mängul fauna ja välgu vahel vaatas ligi 100 inimest. 2 liiga kohta pole üldse paha ja ka mõned meistriliiga mängud oleksid rõõmsad sellise publiku üle.
muidugi kõige parem oli täna see, et järgnenud 4. liiga lõunatsooni mängu jälgis mingi 50 inimest. loodetavasti ei jää need numbrid rekorditeks neis liigades vaid saavd juba järgmistel mängudel ületatud:)
tõsine tunnustus kõigile, kes jaksasid neid mänge püstijalu vaadata:)

Kebab
16.04.06, 01:20
Algselt postitas timursem

ei tea kas see suur mulin ja sagin selle jalka ümber meedias on aidanud, kuid ntx tänases 2. liiga lõunatsooni mängul fauna ja välgu vahel vaatas ligi 100 inimest. 2 liiga kohta pole üldse paha ja ka mõned meistriliiga mängud oleksid rõõmsad sellise publiku üle.
muidugi kõige parem oli täna see, et järgnenud 4. liiga lõunatsooni mängu jälgis mingi 50 inimest. loodetavasti ei jää need numbrid rekorditeks neis liigades vaid saavd juba järgmistel mängudel ületatud:)
tõsine tunnustus kõigile, kes jaksasid neid mänge püstijalu vaadata:)

Sa vaata mis Linnas need mängud toimusid!!!! :lahe:

Sats1
16.04.06, 10:42
Tartu klubid jälgivad EJL-u kogemusi ning soovitusi ning laialt kasutavad raadiosillad, aastaabonimendid, loterei, õlle müük : )

112
16.04.06, 20:49
Tänane must kile Annelinna staadioni ümber oli küll tase, huvitav kas piletimüük suurenes sellevõrra niipalju et kilesse investeeritud raha tuli tagasi. Ma arvan et ega see jalgpallile kasuks küll ei tule sest annelinna staadionil lastakse ju publik aint ühte serva mis on ikka Tartu publikuarvu kohta jube kitsas. Samas mahuks sinna serva vabalt ära 3 istmereaga tribüün.

Kaspy
17.04.06, 10:26
Algselt postitas 112

Tänane must kile Annelinna staadioni ümber oli küll tase, huvitav kas piletimüük suurenes sellevõrra niipalju et kilesse investeeritud raha tuli tagasi. Ma arvan et ega see jalgpallile kasuks küll ei tule sest annelinna staadionil lastakse ju publik aint ühte serva mis on ikka Tartu publikuarvu kohta jube kitsas. Samas mahuks sinna serva vabalt ära 3 istmereaga tribüün.

Muhahaha :D
Kui kõrgelt see kile siis vaatevälja ära varjas ja kas igast küljest?

Sats1
17.04.06, 13:35
fcflora.ee-s andnud külastatavuse numbrid on sageli valed.

Eesti klubid ajavad nende kodumängude külastatavust liiga kõrgeks. Laupäeva “Vesti” ajalehes G.Medvedev kirjutas sellest. Tema artiklis on andnud konkreetse näide.

Kas klubid ajavad külastatavust kõrgeks omal algatusel või EJL-u salajasel soovitusel ?

Sats1
17.04.06, 13:45
Kuulnud, et pühapäeva mängul (Tartu Annelinna staadionil) JK Tammeka-JL Levadia, must kile tõmbati ainult väravate taha.

marcello
17.04.06, 14:00
Algselt postitas Sats1

fcflora.ee-s andnud külastatavuse numbrid on sageli valed.

Eesti klubid ajavad nende kodumängude külastatavust liiga kõrgeks. Laupäeva “Vesti” ajalehes G.Medvedev kirjutas sellest. Tema artiklis on andnud konkreetse näide.

Kas klubid ajavad külastatavust kõrgeks omal algatusel või EJL-u salajasel soovitusel ?

kle ela oma hirme mujal välja.
Loomulikult ajavad EJL-i käsul kõik klubid publiku hulga suureks.Pohlak isiklikult kontrollib.Olen isiklikult vahest publiku üle lugenud mõnel mängul ja numbrid ei vasta tõesti tõele,liiga vähe on kirja pandud (aia taga publikut pole lugenud)
Ja üldse on \"vesti\" ja keegi seltsimees medvedev tegija.Varsti tood näite maksimovist.Ka ju huvitav ajakirjanik.Kirjutab tähtsa jutu aga asjast ei tea (mis asjast,isegi asjaosalised ajab segi)Poeg tal ka usin,sai lehte ja puha,tema arvates on soomel selline tore meesjalgpallur nagu Steffi Kuqi
lambakari ma ütlen

Oll
17.04.06, 14:49
Mina ka seda meelt, et kui arvud valed, siis pigem väiksemad, kui peaksid olema.

Sats1
17.04.06, 16:42
Oma artiklis, Medvedev kirjutas et 02.04.2006 toimunud FC TVMK TALLINN - JK TRANS NARVA mängul oli palju vähem kui 100 pealtvaatajaid (andmed FC Flora lehel). Ta nägi seda oma silmaga.

bomb
17.04.06, 18:51
Muideks Balti Liiga finaali vaatas leedukate omavahelist jagelemist 3500 inimest ehk samapalju kui Eesti Meistriliiga läbiaegade rekord.:oih: Ei usu, et kogu seltskond leedust on pärit. Rocki mänge vaatab 1600 iga kord. basket.ee vaatasin ja samal ajal näiteks Tartu Derbyt 700 inimest, mis on üks publikurohkemaid üritusi peale Ei Narkootimide. Siin on mida mõelda.