PDA

View Full Version : Mõtiskleme enne parimate valimist

Jasper
10.05.05, 13:08
sry tanel aga see teema puhul on mul selge nägemus asjast, mida pean vajalikuks teha selgeks kõigile jlgpallihuvilistele enne valimist.
kuna jalgpall on võistkonnamäng on raske valida parimat mängijat kui mäng iseenesest selgitab parima teami. järelikult on minu selge seisukoht, et parim mängija peab olema võidu võtmemängija. sel hooajal on järele jäänud vaid kaks võistkonda serie a-s, kes konkureerivad veel võidule. kõik eelised on juventusel, kel 3p edu ning lisaks on oodata milani leeris lollide vigastuste vältimistaktikat. isegi vastased on vist juvel kergemad(faktina oma pead siinkohal ei anna). niisiis peaks valima parima mängija juve võistkonnast. kuigi neil on selleks mitmeid kandidaate(ibra, nedved, camoranesi, dp ja eks juve poisid teavad ise paremini), kes eri hetkedel kastaneid tulest päästnud on siiski fakt, et juve võtmemängija on olnud platsil hoopis 12 mängija, mees kellel vile suus ja kes oma arust on jube \"sõltumatu\". temale aga seda tiitlit pärandada ei saa. see pärast peabki selle valiku pärast oma jumalatele lootma ning nägema milani võitu. milani poolt tooks välja mõned mehed, kes sellise asjade käigu puhul oleks aasta mängijad:1)maldini-kõik teame milani viimase-hetke-väravaid. selleks, et võistkond oma ebausust üle saaks on vaja tugevat juhtpersooni väljakul
2)cafu-selle mehe talent on just säranud nendel viimastel minutitel ning tema oskused tulevad parimalt välja, kui vastased on väsinud(ja see ei ole õnn, set kui te teate, et ta treenib pärast üldist treeningut veel tund aega spurte tehes ning tsenderdamist harjutades
3)sheva-tuleb vigastusest ja kohe taob kolle. nii ei saa vist iseloomustada ühtegi teist ründajat. ka rasketel hetkedel kandnud liidrirolli nning löönud tähtsaid väravaid

no eks oponeerige. minu arvamust see ei muuda, kuigi juve süüks ei saa kohtunikesoosimist pidada ja eelmine aasta ka milani puhul raskel hetkel ei loetud nende vastaste ühte väravat

sell8
10.05.05, 16:01
Lisan veel sinna Milani nimistusse siukese mehe nagu Clarence Seedorf

Devil
10.05.05, 16:11
Algselt postitas sell8

Lisan veel sinna Milani nimistusse siukese mehe nagu Clarence SeedorfTähendab, räägitakse parimast, mitte halvimast.

eika
10.05.05, 16:47
Algselt postitas mr.eyebrow
on siiski fakt, et juve võtmemängija on olnud platsil hoopis 12 mängija, mees kellel vile suus ja kes oma arust on jube \"sõltumatu\". temale aga seda tiitlit pärandada ei saa. see pärast peabki selle valiku pärast oma jumalatele lootma ning nägema milani võitu.
Mind huvitab, kaua ma pean seda \"kõik kohtunikud soosivad Juvet\" soigumist kuulama- tõsiselt viskab üle

kuna jalgpall on võistkonnamäng on raske valida parimat mängijat kui mäng iseenesest selgitab parima teami. järelikult on minu selge seisukoht, et parim mängija peab olema võidu võtmemängija.
Selle arvamusega ei saa nõustuda. Nii Juve kui ka Milani eelis teiste klubide ees on meeskonna mitmekesisus. Kummalgi meeskonna pole see hooaeg olnud säravat tähtmängijat, eks on mängu ära teinud (nagu eelmine aasta oli Juvel nt Nedved). Kui kedagi nendest meeskondadest esile tõsta, siis Milanis Shevshenkot ja Juvest Buffoni või siis meeskondade keskaitsjaid.
Mina vaataks hooaja mängija valimisel tagumisi meeskondi. Nt Udinese kollkiiper De Sanctis või siis Sampdoriast Diana või Flachi. Või siis miks mitte hoopis Palremo Toni või Cagliari Esposito, mõlemad teinud väga kena hooaja. Tegelikult langeb mu eelistus hoopis Alberto Gilardinole- Mees on Serie A`s löönud enim väravaid (peaaegu pooled Parma väravatest), aitas Parma suhteliselt kaugele UEFA Cupis, on esinenud korralikult koondise eest ja teda ajavad taga kõik tippklubid alates Realist lõpetades Milaniga.

Tanel
10.05.05, 20:35
Muide, ära tule ütlema nüüd, et Milan kohtunikelt teeneid ei saa.

Seedorf ei ole muidugi kindlasti sel hooajal mingi väga halb olnud, vähemalt nii palju, kui mina olen näinud. Parimaks ei kõlba igaljuhul, kuid selline korralik.

Nedvedi ma samuti ei valiks hooaja parimaks. Üle poole hooaja teisest poolest vigastatud olnud ja naastes ka mitte just super mänge teinud.

Hooaja parima valimiseks tuleks vast kõigepealt valida parim väravavaht, kaitsja jne. Ning siis nende seast võtta.

Juventus ja Milan on minu jaoks liiga ühtne tiim, et kellegile mingit eraldi kiitust avaldada. Ma usun, et neist tiimidest ma kaaluks ainult Shevchenko valimist. Gilardino oleks tõesti valik, kuid kui me teda hakkame vaatama, siis tuleb sõna anda ka Cristiano Lucarellile, Francesco Flachile ja Vincenzo Montellale.

Minu arust tuleks valida mees, kes on terve hooaja stabiilselt hästi esinenud. Nii, et sõelale jääks Shevchenko, Lucarelli, Gilardino ja Flachi + mõned muud mängumehed, keda ma kaalun. Ma ootan hooaja lõpu ära ja teen oma valiku. 3 vooru veel lõpuni, võib veel paljugi muutuda.

Ma avan \"Serie A Parimate\" teema ka täna õhtul või homme. Enivei, oleks tore, kui teema pealkiri oleks suurte tähtedega.

Jasper
10.05.05, 20:44
eks see kohtunikecase varjutab siiski juve head hooaega ja ega see enne lõppe kuni teilt ka tähtsaid mänge hakatakse röövima. ka minu lemmik sel hooajal on olnud siiski gila-sest ikkagist itaalia täkk ja sobiks ka meie klubisse(siiski on mul taneli previewidewst vist meeles et parma mängis uefas teise koosseisuga) aga lihtsalt pole sportlik valida võitjaks tegelik kaotaja. tooks näite nba-st kus eelmine hooaeg t-mac möllas ja tegi mis tahtis aga võistkond ei saanud isegi play-offi. a noh eks ole see kahe otsaga asi

Jasper
10.05.05, 20:51
minu arvamust see ei muuda, kuigi juve süüks ei saa kohtunikesoosimist pidada ja eelmine aasta ka milani puhul raskel hetkel ei loetud nende vastaste ühte väravat
et siin sulle kerge tähelepanek et ma ei räägi milanist kui inglist.
teemat pole jah ennem teinud.sry.
minu tugev seisukoht spordi puhul on et see oleks aus ja võimalikult ilma agadeta(see on jah irooniline te ma ikkagist jalgpalli niipalju armastan) kohtunikega tuleks leida parem rakendus 4. ja ma arvan kui see olex videokohtunik võix siiski mõned olukorrad ta yle vaadata a la hokis(aga eks jalkas on raske ausust otsida) ja kui sa õieti mäletad siis ma ei rõõmusta ka kui vastastel on mõni staar puudu, sest siis hakkabki selline halin

Tanel
10.05.05, 20:54
Tõesti, vähemalt Pietro Carmignani ajal pole Gilardino vist ühtegi mängu algkoosseisus alustanud. Selle tüseda mehe ajal, kelle perekonnanimi oli vist Baldini või muu selline, ma pole niivõrd jälginud seda Uefa Cupi teekonda. Küll mäletan, et läbi häda punnitati ennast järgmisesse ringi. Oligi vist juba Carmignani, siis pukki pandud viimase mängu eel.
Ja sinu võrdlus on tõesti kahe otsaga asi. NBA ja jalgpalli vahele paralleele ei tõmbaks, kuna jalgpalliliigas teevad kõik võistkonnad oma mängud ära, antud juhul siis 38. NBA\'s, aga play-offides veel hulga mänge, kust osad tiimid koos mõne supermehega ei saa mängida. No ma loodan, et saate pihta, kuna ei oska eriti lühikeselt seda lahti seletada.
Ja rääkides üldse Itaalia ründajatest, siis sel hooajal on super ikka. Kui ma ei eksi, siis 4 parimat on itaallased. (Gilardino, Toni, Lucarelli ja Montella)

Jasper
10.05.05, 20:58
nbal on ka hooaeg kus valitakse parim...see aasta hooaja võitja võtmemängija STEVE NASH

cannuman
10.05.05, 23:15
Gilardino jah UEFA CUP-is suur mängida ei saanud...aga Parma päästnud serie B-st kindlasti....Mina valiks ta aasta mängijaks

cannuman
10.05.05, 23:27
poolkaitsa vanus alla 23...äkki see noormängija kohta?

Maarek
11.05.05, 11:03
järelikult on minu selge seisukoht, et parim mängija peab olema võidu võtmemängija. sel hooajal on järele jäänud vaid kaks võistkonda serie a-s, kes konkureerivad veel võidule.

Ei kipu eriti arvama, et hooaja parim mängija peaks olema võitjameeskonnast.

Ütleme nii, et kui poleks Gilardinot, oleks Parma kindlasti kehvemas seisus kui praegu, samas oleks ka Livorno ilma Lucarellita vähe nukramas seisus jne.

Nõustun Taneliga, et Juventuse edu just meeskonna ühtluses seisnebki ning aasta parimaks mängijaks ei näe alust mitte kedagi pakkuda.

Jasper
11.05.05, 14:32
njah...minu jaoks ongi paradoksaalne valida parimaks mängija kes tegelikult on kaotaja. igatahes hetkel saab kyll gila meie foorumist selle tiitli kätte

eika
11.05.05, 17:23

njah...minu jaoks ongi paradoksaalne valida parimaks mängija kes tegelikult on kaotaja
Kaotus on suhteline mõiste- mõne meeskonna jaoks on nt 10. koht kokkuvõttes väga hea saavutus, teise klubi jaoks läbikukkumine. Ja üleüldse on minu arvates nõme mängijat mitte tunnustada selle pärast, et ta ei mängi tippklubis (=klubis, mis ei võitle tiitli pärast). See oleks vägagi positiivne, kui mängijad ei jookseks rahapaki järele vaid proovivad oma üleskasvatanud klubi tippu viia.

Jasper
11.05.05, 17:51
väga suur vahe on tunnustamisel ja parimaks kuulutamisel. parim tuleb valida parimate seast. kindlasti võime me siinkohal tuua kõik värvikaid näiteid vastavalt oma veendumustele. yks mees lööb kolle ja võistkond on päästetud ja hea vastunäide-rooney ja everton. alati ei saa parimaks võitja-ronaldinho. kaotus on kyll suhteline kuid fakti see ei muuda. ka tase ja pinged on tiestsugused. veelkord-kui on liiga palju suhtelisi faktoreid tuleb vaadata faktidele näkku. võitja on see kes võidu koju toob ja kui parma jaoks on tõesti püsimajäämine suurem võit kui suurtele scudetto siis palun.

mõne aasta pärast tuleb väike poiss ja kysib kes see hooaja parim gilardino oli ning vanemad juba teavad et see mees oli üle kõikidest teistest ja saavutas võimatut ning jättis kunagise piimaklubi võitlema suurte koljatite vastu(no tuli veic ülepingutatud aga vb jõuab point kohale)

ettepanek on muuta tiitli nimi parimast millekski muuks! enne ei jäta oma eestlaslikku jonni

TA LIIGUB SIISKI...

Tanel
11.05.05, 18:38
No kui mees praktiliselt üksi oma kollidega päästab oma võistkonna muidu kindlast väljalangemisest, siis väärib ta ikka väga väga suurt kiitust. Ja ütleks, et tabeli tagaosas on pinge suurem, kui tiitlivõitluses. Kui sa oled taga sul on hirm saada väljalangejaks ning enesekindlus võib selle all kannatada ja ka tulevik mängijana võib selle tõttu ohtu satuda, samas tippklubil on praktiliselt alati järgmisel aastal uuesti võiduvõimalusega.

Liidritel puuduvad selged liidrid ja võtmemängijad, samas väiksemad on reeglina nö \"ühe mehe klubid\".

Kuule, mr.eyebrow, vaata privasse. Saatsin eile õhtul teate. :)

Jasper
11.05.05, 21:48
mul on nüüd siis ettepanek teha kategooria enim oma võistkonda aidanud mängija.
TA LIIGUB SIISKI...

Maarek
12.05.05, 10:59

mul on nüüd siis ettepanek teha kategooria enim oma võistkonda aidanud mängija.
TA LIIGUB SIISKI...

Millega Tanel su siis nüüd ümber rääkis;)
Võibolla teec copy/paste tema saadetud privast:P

Devil
12.05.05, 11:10
kokkumäng!

Jasper
12.05.05, 17:29
Saatis: Tanel
Kuupäev: 18:22 10-05-05
Teema: Palve
Ma sulgesin praegu oma äsja tehtud teema, et arutelu koguda sinu tehtud teemasse. Et oleks natukene ilusam ja ei oleks kahte väga ühesuguse pealkirjaga teemat, siis palun luba sinu teema pealkirja muutmiseks. Kasutaks, siis sinu kirjeldusse pandud lauset (ühe lisasõnaga). Pealkiri näeks siis välja selline: \"Mõtiskleme enne parimate valimist\"

Oled nõus?

vastasin et ikka olen
minu ettepanek tuli asjaoludel leida kompromiss ja ka minu arust väärib gila tunnustust, kuid mitte parima nime. no mitu korda ma pean yhte sama juttu kirjutama?
ei teagi veel kas mind ka kuulda võeti, igaljuhul kui ei siis näete te sellist pragmatismi, irooniat ja sarkasmi mis paneb haugi ka järele mõtlema

orbitaaljaam
12.05.05, 20:32
mida siin krt valida on, ainuke esi mida ma serie a-st näen, esmaspäevane eurogools eurospordist ja need sealsed piidrid on ka kitse panema hakanud. kui enne ( sügisel) näidati ikka peaaegu kõikide mängude väravad ära, siis nyyd näitavad ahvid ainult milani( mis teeb) ja juve ( mis nii väga ei tee) väravaid:viha:

Jasper
12.05.05, 20:37
minu jaoks on siiski vist liiga palju kategooriaid. teadmistepagas ei luba otsustada. kui tanel viicib võib igale poole teha umbes 3 kandidaati kerge tutvustusega

Tanel
12.05.05, 20:40
No vaatab, võin nädalavahetusel midagi nokitseda. Kandidaadid ei keela muidugi teist valikut tegemast.

mazz
13.05.05, 16:03
Sorry, ässad, aga ma nõustun siinkohal kodanik orbitaaljaamaga: nagu ühest teisest teemast selgus, siis mitte keegi meist (kindel ei ole) ei näe Serie A mänge regulaarselt. Ja puhtalt kuulduste järgi või siis väravate arvu jms põhjal otsustades kaotab parima valimine mõtte, kuna tegemist ei saa enam olla kellegi isikliku arvamusega.

Jah, Gilardino on löönud küll palju väravaid, aga kui paljud teist on näinud sel hooajal ainsatki mängu tema esituses? Cassano samas näiteks on jäänud üldsuse silmis eelmiste aastate varju, aga samas on ta kuuldavasti andnud lausa lademetes väravasööte. Kuna tänapäeval ei ole ründajate ainus ülesanne enam kollide tagumine, vaid ka võimaluste loomine teistele ja kohati ehk ka kaitsetöö, siis ei saa ju teha otsust vaid statistika põhjal, kuna see väljendab vaid kitsast osa mängija ülesannetest. Rääkimata siis veel kaitsjatest või väravavahist.

Ja vastuseks võimalikule tekkivale küsimusele, siis jah, oma lemmikklubi on küll võimalik toetada mänge tegelikult nägemata, kuna sel juhul on tegemist fänluse ja südameasjaga, mitte aga objektiivse hinnangu andmisega.

Jasper
13.05.05, 20:27
Algselt postitas mazz

Sorry, ässad, aga ma nõustun siinkohal kodanik orbitaaljaamaga: nagu ühest teisest teemast selgus, siis mitte keegi meist (kindel ei ole) ei näe Serie A mänge regulaarselt. Ja puhtalt kuulduste järgi või siis väravate arvu jms põhjal otsustades kaotab parima valimine mõtte, kuna tegemist ei saa enam olla kellegi isikliku arvamusega.

Jah, Gilardino on löönud küll palju väravaid, aga kui paljud teist on näinud sel hooajal ainsatki mängu tema esituses? Cassano samas näiteks on jäänud üldsuse silmis eelmiste aastate varju, aga samas on ta kuuldavasti andnud lausa lademetes väravasööte. Kuna tänapäeval ei ole ründajate ainus ülesanne enam kollide tagumine, vaid ka võimaluste loomine teistele ja kohati ehk ka kaitsetöö, siis ei saa ju teha otsust vaid statistika põhjal, kuna see väljendab vaid kitsast osa mängija ülesannetest. Rääkimata siis veel kaitsjatest või väravavahist.

Ja vastuseks võimalikule tekkivale küsimusele, siis jah, oma lemmikklubi on küll võimalik toetada mänge tegelikult nägemata, kuna sel juhul on tegemist fänluse ja südameasjaga, mitte aga objektiivse hinnangu andmisega.
sry äss aga kui ma enamustel pühapäevadel vaatan pubis serie a-d siis pean ennast piisavalt pädevax. kes yldse näeb kõiki mänge? väravate järgi tulebki otsustada sest need loevadki jalgpallis! ja cassano esituses pole heale mängule peale sattunud. lisaks näitab enne cl-i kolmapäeviti ntv vist serie a võimalusoi ja väravaid.

mazz
13.05.05, 20:50
sry äss aga kui ma enamustel pühapäevadel vaatan pubis serie a-d siis pean ennast piisavalt pädevax. kes yldse näeb kõiki mänge? väravate järgi tulebki otsustada sest need loevadki jalgpallis! ja cassano esituses pole heale mängule peale sattunud. lisaks näitab enne cl-i kolmapäeviti ntv vist serie a võimalusi ja väravaid.
Ei hakka sinu pädevuse üle vaidlema, aga fakt on see, et suur enamus meist mänge ei näe.

Ma ei saa kuidagi nõus olla, et väravate järgi tulekski otsustada. Vaesed puurivahid ja kaitsemängijad sel juhul. Loomulikult ei saa võita, löömata väravaid, kuid jalgpallis ja eriti veel Itaalia omas, on vähemalt sama tähtis ka kaitsetegevus. Ma loodan, et vähemalt selles osas oleme me samal nõul, et mänge ise nägemata ei saa anda objektiivset arvamust mängija taseme kohta.

Okei, Cassano esituses pole sa heale mängule peale juhtunud, aga mitu korda sa üldse teda mängimas näinud oled sel hooajal? Kas see annab kohe alust teda kehvaks tembeldada? Highlight\'id on midagigi, aga olles ise vaadanud pea kõiki Serie A kokkuvõtteid, mida vaid kätte olen saanud, võin öelda, et erilist kasu neist siiski ei ole.

Ahjaa, kui sa kirjutasid minu kohta äss, siis tundus see kuidagi halvustav. Seepärast tahan igaks juhuks selgitada, et kui ma ise seda sõna enne kasutasin, siis ei mõelnud ma sellega mitte midagi halba. Vastupidi, olge kõik tugevad, ja ehk juhtume veel kunagi koos pubis Serie A mängegi vaatama!

Jasper
13.05.05, 23:04
ma arvan kyll et kui me natuke oma ajusid pingutame ja väärtushinnangud paika paneme oleme me ka valmis valima parimaid.;)
sinu eelmine post läks kuidagi hinge kyll...sry äss:D (seekord siis naljaga)

Maarek
13.05.05, 23:06
Algselt postitas mazz
Cassano samas näiteks on jäänud üldsuse silmis eelmiste aastate varju, aga samas on ta kuuldavasti andnud lausa lademetes väravasööte. Kuna tänapäeval ei ole ründajate ainus ülesanne enam kollide tagumine, vaid ka võimaluste loomine teistele ja kohati ehk ka kaitsetöö, siis ei saa ju teha otsust vaid statistika põhjal, kuna see väljendab vaid kitsast osa mängija ülesannetest. Rääkimata siis veel kaitsjatest või väravavahist.

Peaks üheks olulisemaks teguriks mõjuvõimu ehk just seda mängija omadust, mis suudab ärgitada kaasmängijaid endast parima. Näiteks sel hooajal pandi Fiorentina eest algkoosseisu legendaarne tüüp Angelo \"Soldatino\" DiLivio just sel põhjusel, et mehel on huippu kogemust ning oskab sundida meeskonda ennast nö tagant piitsutama. Kuna tema tase enam väga tugev pole, ei ole tema koht paraku enam esimeses line-up\'is üldjuhul pole:(.
Kahjuks pole sel hooajal vähemasti Fiorentina rivistuses meest, kes tiitlile liiga parim mängija võistelda võiks. Tõsiseim kanditaat Miccoli paraku mitmeid kordi vigastusega kimpus olnud ning ega tema vormi aasta läbi tipus pole olnud.

Aga samas, kui ründaja realiseerimisprotsent on parimatest parim, siis hoolimata sellest et söötu ei tule, võiks parima mängija tiitel nö taskus olla. Minu teada peetakse Shevat selle protsendi osas maailmas üheks parimaks. Siinkohal hea näide Fiorentina-Milan mängust, kus kogu mängu jooksul (väidetavalt) oli sisuliselt kaks rünnakut, mis Sheva sajaprotsendiliselt vormistas. Ise olen ainult highlighte näinud, seega ei kinnita seda väidet, aga see kahe rünnaku kommentaar on isikutelt, kes mängu täies ulatuses vaadanud.

Jasper
13.05.05, 23:14
kaks rünnakut, kaks kolli-kolm punkti
rünnaku all mõtleme siis otsest värava ligidusse jõudmist, mitte milan-hipaanialikku rünnakut, kus põhirõhk on söödu kohale jõudmisel mitte kaugele jõudmisel

eika
14.05.05, 14:32
Minu arvates on see mängude nägemine ikka enda teha. Kui sa ikka viitisid internetis tuhnida ja igasuguseud streame vaadata, siis saaks vist igal nädalalvahetusel mänge vaadata. Igakord kui ma olen nagu tõsiselt tahtnud Serie A mängu vaadata, siis olen ma ka mingi mängu leidnud (õnneks tihti ka Juve mängu). Gilardinot olen ma tõesti sellel aastal ainult 1 korra näinud (+ highlightsid) ja selle vähesega on ta mulle tõesti väga sügava mulje jätnud.

Maarek
14.05.05, 23:18
Algselt postitas eika
Minu arvates on see mängude nägemine ikka enda teha. Kui sa ikka viitisid internetis tuhnida ja igasuguseud streame vaadata, siis saaks vist igal nädalalvahetusel mänge vaadata.

Mul näiteks homse Fiorentina mängu stream juba olemas ;)
Fiorentina - Atalanta (http://people.freenet.de/yoshi7/streams/rts2live.ram)

mazz
14.05.05, 23:33
Ettepanek: kui keegi teab kindlat kohta, kust mõnda mängu streamida saab, siis võiks alati oma tarkust teistegagi jagada. Ei ole vaja oodata, et keegi küsiks. Oleksin väga tänulik.

cannuman
15.05.05, 01:35

mis programmiga see ram fail avaneb?

Tanel
15.05.05, 11:22
Algselt postitas cannuman

mis programmiga see ram fail avaneb?Real Player\'iga. Aga jah, RTS\'i pildikvaliteet on väga kehv.

Maarek
15.05.05, 11:57
Algselt postitas Tanel

Algselt postitas cannuman

mis programmiga see ram fail avaneb?Real Player\'iga. Aga jah, RTS\'i pildikvaliteet on väga kehv.

Njah, sai kunagi Milani mängu üritatud vaadata, aga väga tüütuks läks kuna kvaliteet oli tõesti kehv ruudus. Aga kahjuks pole midagi paremat keegi veel välja pakkunud:(

Epic
15.05.05, 12:58
coolstreaming (http://coolstreaming.org/download.htm)

Juve vs Parma - CCTV5
Fiorentina vs Atalanta - RTS2

Mikusiku
15.05.05, 13:11
Minul ei õnnestu üldse netis mänge vaadata, sest koguaeg bufferdab ainult:(

Tanel
15.05.05, 16:44
Ma arvan, et ma võtan Atalanta - Fiorentina \"linti\" ja vaatan otse Juventus - Parmat. :)

Jasper
16.05.05, 21:41
äkki ajaks siin asja konkreetsemaks et kuulata poolt ja vastu hääli...parim vv
buffy(julm ju lihtsalt kuidas see mees suudab. pippost on aint kahju)
de sanctis(no noori tuleb alati kiita)
frey(poole hooaja parim minu meelest. eelmise poole siis)
mis arvate? pakute kedagi veel? kes ja mix?

mul kisub sinna buffy poole.(erilisi väiteid ei ole peale arvude mis kõnelevad enda eest. respect).

parim kaitsja? cannavaro pani juves asjad paika jälle või chiellini
poolkaitsja? pirlo
ründaja?gila
itaallane?gila
väljamaalane?adriano, dida
veteran?maldini või cafu
potensiaal?peeter paan
gila auhind siis gilale;)
ilusaim mängupilt vb udinese, kuigi lemmik endal on milan:D
koledaim siis see kellele kõige rohkem taotud on(ei teagi statistikat)
ebõnnestuja?klubi?fiorentina?treener?kallis härra X?zoff?
yllataja?juve:D poleks uskunud et keegi meilt tiitli võtab ja samp ka loomulikult
treener?DON
karta on et ma veel teen modifikatsioone oma arvamuses sest hetkel olen mõttega täiesti juhtmes. blue monday. elagu lõuna-eesti.

Tanel
17.05.05, 18:46
Treenerit, kes on 2 vooru enne lõpu saanud vaid 2 kaotust suurimaks ebaõnnestujaks on vast imelik pidada või mis? Üks kaotus veel juurde on suht võimalik, kuid siiski. Ma ei leia ühtegi väga normaalselt põhjust, miks Mancinit ebaõnnestujaks pidada, samuti Zoffi, kuna Fiorentinas on juhtkond asja metsa keeranud.

Ja muide, ilsuaima ja koledaima mängupildi all mõtlen ma pigem seda, kas on huvitav vaadata või mitte. Samas sul on samuti õigus, kaheti tõlgendatav asi. Sinu point on siis see, et mõtled organiseeritud mängu ja halva taktikalise poolega mäng. Eks ise tead.

Potensiaali all mõtlen samuti pigem seda, kellest midagi ei osanud hooaja alguses oodata. Cassano oskused on juma mitu hooaega kõigile teada.

Jasper
17.05.05, 21:00
viik on hooaja suhtes peaaegu sama mis kaotus. interile peaks kindlasti olema kaotus. kahele kaotusele lisaks mina veel SUURE KAOTUSE tiitlijahis.

tahaks teiste mingeid ettepanekuid ka kuulda siis oskaks vb rohkem öelda. ntx väljamaalase koht tundub mulle täitsa tühi olevat, poolkaitsja ka.

cannuman
17.05.05, 21:58
Välsimaa..Kaka´ Sheva...
Itaalia: Gilardino, samuti parim ründaja...
Keeper: Buffon
kaitsja: Maldini, Cannavaro, Nesta...
Veteran: Maldini...
Noor...Chiellini, Gilardino (käib ju noorte alla!?)

Tanel
17.05.05, 22:28
No ütleks, et Mancini probleem oli see, et raske on sellisest suurest koosseisust parimat koosseisu leida. Hooaja teine pool on näidanud, et lõpuks sai ta sellega hakkama. Ja oleme nüüd ausad, Interiga on võimatu kohe tulemusi saada. Kahtlen, et ükski treener saaks sellega hakkama, ei Ancelotti, Capello ega Mourinho. Mancini on hooaja teisel poolel tööd teinud. Nt. meie murelapses standarolukordades on ta muutnud süsteemi. Varasem \'man mark\' on vahetatud nüüd \'zonal marking\'-guga ja tulemused on Interi teemas toodud tabelis selgelt näha. Isegi Mihajlovic on kaitsma hakkanud. Hooaja esimesel poolel käis tõesti pinda, kuid teine pool on väga hea olnud. Ma ei taha küll ära sõnuda, kuid järgmine hooaeg ei tohiks me küll maha jääda.

Aga tuli selline idee, et lisada veel selline kategooria, Aasta uustulnuk ehk siis selle hooaja eel kuskilt välismaalt Serie A-sse siirdunud mängija. Isiklik valik on Esteban Cambiasso, lihtsalt super on meest mängimas näha, elab mängu sisse, võitleb lõpuni, vaidleb kohtunikega. Keegi ei ootanud temalt midagi, kuid hopsti, mees on Serie A üks parimaid poolikuid.

Ja ma ei tea, kas oleks mõttet lisada sellist nominatsiooni, kus valiks nö aasta comebacki tegija. Ehk siis mängija, kes on ära kadunud ja nüüd uuesti üles ärganud või kellest kunagi midagi loodeti, kuid on alles nüüd üles ärkanud.

Jasper
17.05.05, 22:38
Ja ma ei tea, kas oleks mõttet lisada sellist nominatsiooni, kus valiks nö aasta comebacki tegija. Ehk siis mängija, kes on ära kadunud ja nüüd uuesti üles ärganud või kellest kunagi midagi loodeti, kuid on alles nüüd üles ärkanud

ega sa nyyd seda livorno venda mõtle?

Aga tuli selline idee, et lisada veel selline kategooria, Aasta uustulnuk ehk siis selle hooaja eel kuskilt välismaalt Serie A-sse siirdunud mängija. Isiklik valik on Esteban Cambiasso, lihtsalt super on meest mängimas näha, elab mängu sisse, võitleb lõpuni, vaidleb kohtunikega. Keegi ei ootanud temalt midagi, kuid hopsti, mees on Serie A üks parimaid poolikuid.

ehk siis kysimus on kellega ta konkureerib?

Tanel
17.05.05, 23:15
Minu nominendid:

1. Parim väravavaht - Gianluigi Buffon, Dida ja Gianluca Pagliuca

2. Parim kaitsja - Fabio Cannavaro, Alessandro Nesta ja Jaap Stam

3. Parim poolkaitsja - Mauro German Camoranesi, David Pizarro ja Sergio Volpi

4. Parim ründaja - Andrei Ševtšenko, Alberto Gilardino ja Cristiano Lucarelli

5. Parim noormängija (vanus alla 23 aasta) - Giorgio Chiellini, Alberto Gilardino ja Cristian Zaccardo

6. Parim itaallane - Alberto Gilardino, Gianluca Pagliuca ja Fabio Cannavaro

7. Parim välismaallane - Andrei Ševtšenko, David Pizarro ja Emerson

8. Parim \"veteran\" (Üle 31-aastane) - Gianfranco Zola, Paolo Maldini ja Gianluca Pagliuca

9. Suurim potentsiaal - Mauro Esposito, Franco Brienza ja Giampiero Pinzi

10. Parim mängija - Andrei Ševtšenko, Alberto Gilardino ja Emerson

11. Enim oma võistkonnale andnud mängija - Alberto Gilardino, Gianfranco Zola ja Gianluca Pagliuca

12. Aasta uustulnuk - Esteban Cambiasso, Zlatan Ibrahimovic ja - (Theodoros Zagorakis ehk, pole tulnud neid esmakordselt Itaalia jalgpalli mängivaid mehi)

Klubid:

1. Ilusaim mängupilt - Inter, AC Milan, Juventus ja Udinese (igale maitsele, kes eelistab taktikaliselt küpset, kes lihtsalt ilusat)

2. Koledaim mängupilt - Bologna, Lecce ja Sampdoria

3. Suurim ebaõnnestuja - Roma, Fiorentina ja Parma

4. Suurüllataja - Sampdoria, Udinese ja Messina

Treenerid:

1. Parim treener - Walter Novellino, Francesco Guidolin, Luciano Spalletti ja Fabio Capello

Kui põhjendusi tahate, siis küsige.

Jasper
17.05.05, 23:30
tra ma nyyd nagui mega segaduses...:oih:

Maarek
17.05.05, 23:34
Parima väljamaalase kohta pole vist minu arust vastast Shevchenkole, samas ka Vucinic üsna korralikult skoorinud. Hooaja alguses ülivõimas Adriano pärast aastavahetust üsna kustunud kahjuks olnud ning kogu tema figureerimine ainult kuulujuttudes märgata olnud.

Parima väravavahi tiitlile ei ole minu arust vastast Buffonile.
Ühtlase tasemega väga häid kaitsemängijaid on üsna hulgi, seega üsna võimatu kedagi konkreetset välja pakkuda.
Sama lugu ka keskväljameestega. Enam on silma jäänud Pirlo ja Nedved ning peab tõesti tunnistama, et Emersoni saabumine on Juvele üsna korralikult juurde andnud.
Ründajate koha pealt olen juba varem maininud, et kõige rohkem on silma on jäänud Gilardino ning Lucarelli. Viimane neist küll natuke nö puhkas skoorides jaanuaris, veebruaris tingituna osalisest mängukeelust ning vigastusest üsna vähe. Lõpp selle eest üsna ukhe olnud. Gilardino seevastu läbi hooaja korralikult tulistanud ning üks põhitegelasi Parma vee peal hoidmises.

Vanakestes on esirinnas sellised tegelased nagu Di Livio, Maldini, Chiesa Di Biagio ning loomulikult ka Zola. Neist esimene ja viimane saavad suvel 39!!! Di Livio pole küll enam põhitegelane, aga Zola laseb veel mõnuga (sel hooajal 29-s mängus osalenud) ning on skoorinud vanakese kohta üsna hästi (7 korda).

Vaadatavaim meeskond: kuna Lecce korralikult skoorinud (61 korda), aga samas veel korralikumalt sisse laskunud (68 korda) võiks ju nende mängupilt kõige vaadatavam olla kuna Zeman kõvasti ründele üritab mängida.

Kehveima treeneri positsioonile võib minu arust üsna tugevalt kandideerida Bruno Conti kuna Roma ju teise hooajapoole kehvemate hulgas hoolimata sellest, et meeskonnas ju mängijate tase väga kehva pole.

Hooaja üllatajateks oleks Serie B-st tõusjad Palermo, Messina, Cagliari ning Livorno, kes hetkel positsioonidel 6-9, ehk siis tõsised UEFA Cupi koha eest võitlejad.

Miinuspoolelt loomulikult Fiorentina, kus potentsiaali märka rohkem, aga midagi on alati puudu jäänud. Hooaja alguses hästi esinenud Lupatelli kukkus mingil ajal üsna ära ning kahjuks ei olnud Cejas võimeline väärilist asendust pakkuma. Ega teisedki liinid väga stabiilselt ei esinenud.
Sellega seoses pakuks hooaja ebaõnnestuja tiitli hoopis Viola omanikule Diego Della Vallele ehk tegelikult hoopis tema suurtele alluvatele Gino Salicale ning Fabrizio Lucchesile, kes asja otsustavad. Damn, ostetakse suure raha eest kaks tulevikuründajat ning noor keskväljamees, aga ei viitsita vaeva näha aukliku kaitse lappimisel. Läbi hooaja on vormsi olnud neist ainult üks, Tomas Ujfalusi. Ülejäänud sellid on tihti ikka väga naljakaid bläkke pannud.

Võimalike tulevikutegelaste hulk on üsna suur, aga silma on jäänud Gilardino ning loomulikult ka Pazzini. Esimene muidugi sel põhjusel, et tal pole esimene hooaeg hiilata ning teine selle pärast, et Fiorentinas, mistõttu tegemisi parem jälgida.

Tanel
17.05.05, 23:41
No veteranidest ei tasu ka unustada Pagliucat. No mees on kohe-kohe pensionile minemas, kuid mängib sama hästi, kui oleks tippeas. Bologna võtmemängija kahtlemata, ilma temata väravasuul läheks neil väga raskeks. Mäletan, et Interil oli tema Serie A mängudes paras hunnik probleeme. Zola\'t ei saa ka mitte kindlasti mööda vaadata, mees võiks tõesti vabalt juba pensionil olla, kuid otsutas Cagliarile appi tulla ja oi millist abi ta pakub. Mees tõesti laseb täie mõnuga. Lucarelli on suhteliselt stabiilselt tagunud, nagu ka Gilardino. Hooaja algusest väikeste pausidega hooaja lõpuni. Gilardino ka vahepeal ei skoorinud. See oli vist hooaja alguse poole.

Maarek
18.05.05, 00:14
Algselt postitas Tanel

No veteranidest ei tasu ka unustada Pagliucat.

Õigus, kah Zola ja DiLivioga sama aasta mees, kuigi viimasel kuul ilmale tulnud. Samas on Bolognal veel jõhkram vanake Fabrizio Ferron, kel sünniaasta lausa 1965 ning septembris väike juubel oodat;). Tema peaks vist ka vanim mängija Serie A tasandil olema, kuigi kahjuks liigamängul sel aastal osalenud pole (2 Coppa Italia osalemist).
Kui vanadest väravavahtidest rääkida, siis ka Luca Marchegiani juba 39-aastane ja veel põhivv Chievos.
Muidugi ei saa mainimata jätta vanakesi nimedega Peruzzi, Bucci ning Antonioli, kes päris korralikult pelavad veel.

Algselt postitas Tanel

Gilardino ka vahepeal ei skoorinud. See oli vist hooaja alguse poole.

Njah, Parma lõi esimese värava alles 3-ndas voorus ning Gilardino nö alustas hooaega täistabamusega Interi vastu 4-ndas voorus:kaval: ning hooaja esimene pool tema jaoks väga väravaterohke polnud tõesti.

Jasper
18.05.05, 10:05
Interiga on võimatu kohe tulemusi saada
aga kas üldse on?:D

veteran igaljuhul maldini

välismaalase puhul kaldun ka juba sheva poole

kui pizarro roll udineses on sama suur kui pirlol annan hääle talle, kui eoi siis pirlole

aga kellel on siis potensiaali tulla maailma parimaks? no ei oska ennustada. cassano potensiaal on siiamaani minu meelest rakendamata. aga hooaja algul polnud kuulnudki sellisest mehest nagu vukicic(nyyd läks vist nimi ka veel valesti:D)

hooaja yllatajad on jah serie b tõusnud ja negatiivselt roma klubid eesotsas as romaga ning itaalia jalgpalli fännid(need kes siis kohapeal, mitte siin foorumis;))

uustulnuka puhul on zlatan minu meelest parem kui cambiasso

ilusaima pildi annan juvele kui nad tiitliga oma fänne rõõmustavad aga mängupildi annan udinesele lihtsalt ühe karika kohtumis põhjal

koledaim siis lecce v? on neil siis kõige rohkem palle võrgus(ei viici ise uurida)

ebaõnnestuja-roma

põhjendusi sooviks tanelilt kuulata keskvälja nominantide suhtes

eika
18.05.05, 14:40
Algselt postitas Tanel
3. Parim poolkaitsja - Mauro German Camoranesi, David Pizarro ja Sergio Volpi

Ka minu arvates on need mängumehed imelikult valitud. Juventuses ma valiks pigem Emersoni ja ka Volpi pole piisaval tasemel, et teda valida parimaks.

Kuid tegelt eks igalühel on oma arvamus.

Tanel
19.05.05, 18:54
Volpi ja Pizarro on oma võistkondade poolkaitse võtmefiguurid ja Camoranesi on hooaja lõpus säravalt mänginud. Volpi puhul ma kahtlesin kõvasti, kuid ilmselt ei tulnud mul Emerson siis pähe.

Ja kui teid huvitab, siis Gazzetta Dello Sporti hinded (http://www.gazzetta.it/speciali/statistiche/2005/pagelle/index.jhtml?FONTE_DATI=1&DISCIPLINA=2&COMPETIZIONE =3&LATEST=S&TIPO=REDAZIONALE#) selle hooaja kohta. Veron juhib, mida ma nüüd küll päris õigeks ei pea, ning Emerson teine.

Ferroni mängis tõesti Coppa Italias. Vähemalt Interi ja Bologna vastasest mängust on meelde jäänud. Luca Marchegiani on samuti päris hästi sel hooajal mänginud, kui ma ei eksi oli ta vist MM94 Itaalia põhiväravavaht. Luca Bucci\'t ei saa vist mingikst suureks konkurendiks lugeda, sest ega ta eriti mänginud pole.

Samas tuleb teada ka seda, milline mees on nö pool hooaega säranud ja milline terve hooaeg stabiilselt mänginud. Siis mingeid pikaajalisi vigastatud mängijaid ei saa valida.

Jasper
19.05.05, 18:58
kui ma ei eksi siis 94 \"tõrjus\" penalte pagliuca ja suudles ka posti mängu keskel peale silva pealelöögi tõrjumist. aga see loomulikult ei välista sinu pakutud põhiväravavahti

Tanel
19.05.05, 19:05
Jap Marchegiani ei olnud päris põhiväravavaht ning finaalis ta ei mänginud. Nad vahetasid Pagliuca ja Bucci\'ga neid kohti suht tihedalt.

Kui peaks huvitama, siis Itaalia 94. aasta MM-koondis:

Technical Director: Arrigo Sacchi

Goalkeepers
Gianluca Pagliuca, Luca Marchegiani, Luca Bucci

Defenders
Paolo Maldini, Lorenzo Minotti, Mauro Tassotti, Antonio Benarrivo,
Franco Baresi, Roberto Mussi, Alessandro Costacurta, Luigi Apolloni

Midfielders
Dino Baggio, Nicola Berti, Antonio Conte, Roberto Donadoni,
Alberigo Evani, Demetrio Albertini

Forwards
Giuseppe Signori, Daniele Massaro, Pier Luigi Casiraghi,
Roberto Baggio, Gianfranco Zola

Maarek
20.05.05, 10:31
Algselt postitas Tanel

Luca Bucci\'t ei saa vist mingikst suureks konkurendiks lugeda, sest ega ta eriti mänginud pole.

Sebastian Frey\'le ta tõesti eriline konkurent pole;) , aga samas tervel 2 mängu liigas ning 3 UEFA Cupil. Suutis ju põhiväravavahina enne vigastust lausa 20 minutit poolfinaalis CSKA vastu mängida.;)

orbitaaljaam
23.05.05, 19:32
Pole kyll päris teemasse, aga....--kui laiali myyakse Udinese ja Sampdoria suvel? ja kas itaaliast saab 4 meeskonda otse CL või mis systeem on?

Jasper
23.05.05, 19:43
itaaliast saavad kaks esimest otse alagrupiturniirile ja kaks pääsevad yleminekumängudele(kui ma ei eksi siis mõlemad viimasesse ringi ehk siis kolmas vist)
no see kui juppideks udinese ja samp tehakse on veel selgusetu. mina olen kuulnud arutelu udinese mängijate myymise suhtes. samp loodetavasti suudab oma mängijaid hoida ja tugevdada puduvaid lylisid.

Tanel
23.05.05, 20:42
Mitte üleminekumängudele, vaid ikka kvalifikatsioonimängudele. Jah kaks võistkonda otse alagruppi ja kaks 3. kvalifikatsiooniringi.

Ma arvan, et Sampdoria mängijate tase on induviduaalselt suhteliselt kehva ning (va. paar mängijat) seal ei ole tippklubi materiaali. Praegu on nad nii kõrgel tänu koostööle ja loomulikult Flachile. Udinese on öelnud, et nad ei kavatse mängijaid müüa, kui nad CLi peaks jõudma.

Tanel
23.05.05, 23:12
Parimate teema avatud!

midasaajad
16.06.05, 22:13
Algselt postitas Tanel

Minu arust tuleks valida mees, kes on terve hooaja stabiilselt hästi esinenud.

midasaajad
16.06.05, 22:13
Algselt postitas Tanel

midasaajad
16.06.05, 22:15
Algselt postitas Tanel

kõige stabiilsem on G.Buffon

Tanel
16.06.05, 22:26
Algselt postitas midasaajad

Algselt postitas Tanel

kõige stabiilsem on G.BuffonNo ikka korralik väravavaht on stabiilne. Ning väravas on ikka lihtsam stabiilselt mängida. Serie A\'s on Top 6 klubide väravavahid kõik stabiilselt ja korralikult esinenud.

midasaajad
16.06.05, 22:50
a Buffon on lihtsalt parim(H)

Hoe
17.06.05, 01:14
Algselt postitas midasaajad

a Buffon on lihtsalt parim(H)

Maldini on ka päris issi;)

midasaajad
18.06.05, 14:04
kõik itaallased on tegijad;)